Új privát üzeneted érkezett!

momi: Gratulálok a gyönyörűséghez. Petinek hogy tetszik a helyzet? Boldog szülinapot Ricsinek és a kisasszonynak meg boldog névnapot. És Petinek is most szülinap, jól besűrűsödtek, mindenki 2 hónapon belül. Gyors szülésed volt? Mennyire mentek simán a dolgok? Hogy érzed magad?



vicky79
 
 


Momi, gratulálok nagyon! sok boldogságot a pici lányhoz! Milyen érzés 2 kisfiú után 1 kislányt a karodban tartani?:)
Deee, akkor most normál szülés volt????? Ha jól emlékszem az előző 2 császár volt Neked! Mesélj, kíváncsi vagyok:) Najó, azért pihenhetsz is:))

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Január 31 Anyukám szülinapja:) Én meg aznap voltam nála a rendelőben...Nah, akkor hétfőn nem a magánrendelésen kezdett:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 

 
 

Momi!
Én is nagyon gratulálok! Majd, ha enged a 3 gyerkőc, gyere és mesélj, h milyen volt a szülés, mi a helyzet az osztályon, meg amiről van kedved :)

Ja és Boldog névnapot, meg születésnapot az illetékeseknek :)

Hilsdeli, igen, mi is kicsi korkülönbségben gondolkozunk. Kicsit féltem eddig tőle, de most már meggyőztem maga, h belevágunk és lesz, ami lesz! Igyexünk belehúzni, és akkor esetleg a rendelésen még össze is futhatunk ;)

Majd néha mesélj, h vagytok.

Kép


Ági
agic83
 
 


Ági, biztos nagyon nehéz lesz az elején, hogy egyik kicsi, másik pici, de mindenki azt mondja, hogy aztán meg sokkal jobb, hogy teljesen összenőnek a gyerekek, és lekötik egymást,stb Én is parázok tőle, de én is úgy vagyok vele hogy lesz ami lesz, sokan átestek már rajta.
Nekem rosszabb lenn előről kezdeni az egészet akkor, amikor már nagy Gveni, beszél, szobatiszta, stb...ezt a kezdeti időszakot nem szeretném elhúzni. Így kis eltolással hasonló szakaszban lesznek a törpök, és úgy érzem nekünk így jobb.

Amúgy Neked kiszámítható a ciklusod? Mert akkor lehet tudni mikor érdemes próbálkozni:) Hajrá!:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Hilsdeli, én is azt látom a családban, ahol elég kicsik a korkülönbségek, h az eleje nem egyszerű (bár nekem egy gyerekkel sem volt az, aztán egyre könnyebb lett...), de utána egyszerűbb lesz a dolog :D

A többgyerekes barátaim meg megnyugtattak, h sokkal rutinosabb az ember, hát, majd várom a beszámolódat pár hónap múlva ;)

Számomra is meglepő módon nagyon szépen beállt a ciklusom szülés után... Szóval, elvileg tudjuk a dolgunk :) Majd kialakul... ;)

Kép


Ági
agic83
 
 


Ági, milyen nehézségek voltak a picivel az elején?
Én a mai napig nagyon szenvedek Gveni etetésével. Egy kicsit sem érdekli a kaja/evés. Ez meg sokmindenre kihat. Üres a gyomra, nem alszik rendesen napközben, nyűgösebb.
De mondjuk időszakos. Azért van hogy pl 2 hétig tök jól eszik, és akkor minden oké is. Lehet a foga a hibás, ahogy hullámokban dolgozik...Bár fog ide-oda, azért nem egy jóétvágyú baba alapjáraton. Dehát csak visszakapom, én sem voltam az, a mai napig azért eszem, mert kell:) ha társaságban vagyok, akkor szeretek enni, de egyedül nem:)


Nekem napra pontosan ugyan úgy visszaállt a menszim, mint ahogy Gveni előtt volt. Sőt, még az is, hogy mindig hugommal együtt volt meg:) Hála Istennek ezzel sose volt gondom, mindig rendszeresen, pontosan jött meg....És így mi is tudtuk mikor kell próbálkozni:)
Akkor mindent bele:)))

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Hilsdeli, igazából nem Zsuzsóval volt nehéz. Hála Istennek eléggé probléma mentes gyerek volt és most is az :D Csak valahogy a szülés után nekem az első pár hét nehezebben ment, tomboltak a hormonok, mindenen elsírtam magam, frászt kaptam, ha sírt a gyerek... Teljesen rám szakadt a nagy felelősség érzése. Aztán szerencsére, jobb lett :D És most már nagyon élvezem 8)

Sajnálom az evési gondjaitokat... Én is nagyon rossz evő voltam kiskoromban, bár biztos az is segítette ezt, h nagyon erőltették a kaját.. Zsuzsó egy kis zabagép, állandóan enne. Persze ennek örülök, mert a csak szopitól nem nagyon hízott meg, de most már kezdi behozni a lemaradást.. Kitartás Nektek az evészethez :) Kívánom, h a második, meg egy kis zabagép legyen :)

Van valami változás a terhes gondozás menetében egyébként? Például hol csináltatják a laborokat? Nekem az elején a MÁV Rendelőbe kellett mennem, utána meg a Honvéd laborjába...

Kép


Ági
agic83
 
 


Szija Ági!

Igen, ez nekem is változás, az sokkal kényelmesebb volt, hogy én is a MÁV-ba mentem mindig időpontra, most meg várakozhatok a Honvédba...

Ami Gveninél nem volt, és most elküld a Doki, az a kombinált teszt.
Hát, ez 2 külön plusz kör lesz, 1x az Uh, aztán máskor a vérvétel.
de mivel a kórházban csináltatjuk, így azt mondta a doki hogy nem kerül pénzbe. Ennek a részleteit legközelebb beszéljük meg.
Ha rajtam múlna, nem csináltatnék ilyen kombináltat. Még ha ne adj Isten down-os is lenne a baba, akkor sem vetetném el, mert teljesen ellene vagyok az abortusznak.

Meg most legalábbis az első laborral nem mondta hogy kéne EKG-ra is mennem, Gveninél az első laborral volt együtt...

Nekem volt terhességi diabéteszem, úgyh most majd 16 hetesen csinálnak majd terheléses cukor vizsgálatot...Na meg 25 hetesen is...



Nekem is nagyon jó baba amúgy Gveni, az elején is az volt, csak akkor sírt ha éhes volt..És már 8 hetesen átaludta a 12 órát éjszaka...Nekem az volt rossz "szülés" után, hogy naggggyon rosszul viseltem hónapokig, hogy nem szültem. Mivel sajnos nekem császár volt...Ezt nehezen emésztettem meg....


Jah, igen, imádkozom is érte hogy ez a babóca jobb evő legyen:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Nekem is terh. diab.-om volt és én Tóth Ágneshez jártam a dokink javaslatára. Julika, az asszisztensnője egy tündér, minden vv-t meg lehetett csináltatnom a Máv-ban. A terh. cukorból nekem csak egy volt lötyis, a többinél itthon reggeliztem és 1 órával később vv a Mávban. Mondjuk így lejártam a cukrot, de egyébként is méregettem itthon. Már nem emlékszem, te inzulinos voltál vagy csak diétás? A császár miatt meg ne edd magad, bár tudom hogy ezt nem könnyű. Akkor a tesó is császáros lesz, ugye? Én a szoptatás miatt ettem magam, nekünk az nem ment. Kinek mi.



vicky79
 
 


Vicky, igen, ezt már régebben beszéltük, engem is Tóth Ágneshez küldött a Dokink. Igen, ha most is lesz gond a cukorral, azt továbbra is a MÁV-ba intézhetem most is, mivel a Doktornő még most is a MÁV-ba dolgozik....de az egyéb laborok azok mások...
Nekem csak diétáznom kellet, hála Istennek nem voltam inzulinos.
Mivel Gveninél kiderült hogy hajlamos vagyok a magas cukorra, ezért lesz már lötyis terhelés most a 16. héten is. Az más, olyan nekem volt is a múltkor, hogy 2x reggeli után be kellett mennem, hogy megnézzük mit mér a mérőm, és mit a labor ugyan arra a vérre. De ez ugye nem terhelés. Úgyhogy most 2x jut ki a terhelésből sajnos:(

Hát valszeg most is császár lesz. Sajnos a feltételek továbbra is adottak, amiért Gveni is az lett. Csak most már pluszba még a heg is kockázati tényező...de még nem nyugodtam bele teljesen, meglátjuk hogy alakul....

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Ja, és a múltkor csak pár percet beleolvastam Barbus blogjába.
Háááát, ami nálatok 1 napig tartott, hogy írtad, milyen rossz, hogy Barbus nem eszik-nem iszik, és nem tudod vele megértetni, mert kicsi, hogy muszáj lenne, hogy ne száradjon ki.....Szóval nekünk az egész november ilyen feelingben telt el....2x voltunk kórházban, kapott infúziót, hogy ne száradjon ki.....Szörnyű volt....
Benne lehetett a foga, lázas volt, és étvágytalan. Meg azt mondják lehet valami vírus átment rajta. Vizsgálták, csináltak labort, de minden negatív lett..Szinte minden nap lógott a levegőbe, hogy megyünk vagy nem megyünk kórházba...Meglesz, vagy nem lesz meg a minimum 6 dl folyadék 24 óra alatt....Örülök hogy túl vagyunk rajta, naggggyon nehéz volt....

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Tudom, hogy már beszéltük Tóth Ágnest, de én megkérdeztem Julikát, hogy azokat is ki tudja-e írni, amiket a dokim kért és mindig meg tudta csináltatni. Én még azt is vele vetettem le, amit az edához kellett megnézetni. Kérdezd majd meg. Azt sem tudom hogy a Honvédban hol veszik a vért. Egyszer sem mentem oda. Én is a 15. héten már voltam terheléses cukron, de nekem nem kellett többet mennem. Azt mondta a dokinő, hogy felesleges mivel állandóan mérem úgyis. Sajnálom ezt a kajálásos dolgot, nekem az a pár nap is szörnyű volt, amíg ment a hasa. El sem tudom képzelni min mentetek keresztül. Szerencsére Barbus hányni nem hányt és a tápot is megitta minden nap, de én akkor is nagyon aggódtam miatta. Még mindig nem az igazi a kajálása, de most már rájöttem, hogy azért mert egyedül szeretné enni a mi kajánkat. :)



vicky79
 
 


Haza értünk a dokitól. Levette a rákszűrést meg a hpv-t. Két hét múlva lesz eredmény. Szorítsatok hogy ne legyen P3.

Érdeklődtem a dokinál hogy van Álmos. Azt mondta, hogy jól bár lassan 10 hónapos és nem akar forogni. Azt mondta ő nem aggódik. Mászni mászik, csak akkor van gond ha véletlenül a hátán landol, mert akkor kapálózik mint egy bogár. :) Vissza kell fordítani. Állítólag nagyon nem alszik jól, ezt Csilla mondta Tominak amíg mi bent voltunk. 5-6x felkel naponta. Vittem neki is meg Csillának is fényképet. A dokinak angyalkásat adtam, de mondtam hogy ez csak a marketing, ennyire azért nem jó Barbus. Csilla rózsaszín csajosat kapott, örült ő is neki. Volt ott egy nagyon pici baba is, annyira édes volt. 3. fiú ő is, mint a dokinál.



vicky79
 
 


Kedves Topiklakók!

Ismét jó szándékkal spammelek itt (is): folytatódik a Babanet kommentjátéka, azok között, akik a héten kommentelnek, a Jaffa Kiadó könyvcsomagját sorsoljuk ki!

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, így nemcsak a cikkekről kaptok értesítést, de további nyereményjátékokban is részt vehettek.

És végül, de nem utolsósorban: várjuk a Ti történeteiteket is A Te történeted rovatba. Kinek ne lenne a tarsolyában egy olyan történet, amit 1-2 oldalban meg lehet írni? Lehet vicces, tanulságos, dühítő, szomorú, elgondolkodtató, szüléses, gyerekneveléses, párkapcsolatos, családos. Akiből kikívánkozik a grafomán énje, történetét Word dokumentumban küldje el erre a címre: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Köszi a figyelmet!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Szia Vicky! Erre nem is gondoltam, de ez jó ötlet hogy Julikával csináltatni. Bár most kedden voltam a Honvédba az első laboron, és pont úgy jött ki, hogy semmit nem kellett várnom, nagyon hamar végeztünk. Ha hasonlóan működne máskor is, akkor ez is jó..

Drukkolok hogy jók legyenek az eredményeid!
Én most megyek 21-én 9 hetes UH-ra. Már várom, remélem minden rendben van odabent:)
Hááát, igen, Dokink nem az az aggódós típus, én már aggódtam volna ha Gveni nem fordult volna át 10 hósan. Ő 3 hónaposan kezdte a fordulászást, 6 hósan már mászott, 7 hósan ült, állt. Mondjuk ami most kicsit zavar, hogy nem akar menni egyedül. És tudna már réges rég, csak fél. Ha elkezdi, és kicsit megbillen, vagy letottyan, egyből megijed, és ezen a kis félelmén nem tudom mikor tud átlépni...

Egyébként nekem eszembe se jutott képet vinni a Dokinak. Csillának szoktam ímélen küldeni mindig képeket, hogy növekszik Gveni, de a Dokiból őszintén szólva nem nézem ki, hogy örülne annak, hogy most kap egy képet az egyik babáról a 100 közül, akit világra segített..Valahogy nem az a típus szerintem, akit az ilyen meghasson...Vagy én gondolom rosszul?:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Én is aggódtam volna, ha 10 hónaposan még nem forog a gyerek. Barbus is elég korán kezdett mindent, de a járással mi is úgy állunk, mint ti. Nem mer járni. Felmászik a kanapéra és szépen lábbal jön le, de járni azt nem. A képet én sem gondoltam volna, hogy tetszeni fog neki, de egy ajánlották hogy vigyek. És Csillának külön vittem az ő albumába. Nem tudom a dokié hová kerül, de mosolygott rajta. Olyan képet vittem, ahol Barbusnak szárnyacskái vannak és mondtam is neki, hogy ez csak a látszat. :) Jó, hogy már 9 hetes leszel, nem csinálsz vonalzót? Vagy majd később babonából? Szívhang már biztosan lesz most mikor mész.



vicky79
 
 


Vicky, hogy hogy Csilla albumába vittél? Van egy egész albuma Barbusról? Vagy egy album, amibe beteszi ha kap képeket a babákról, úgy mindről?
Kíváncsi lennék Doktor Úr hány képet kapott már, na és abból mennyit őrizget:)

De, majd csinálok vonalzót, csak eddig nem jutottam oda, pusztán ezért nincs még, nem babonából....
Már múltkor is hallottuk a szívét, pedig akkor még csak 6 hetes volt:)
Most már elvileg olyan gumimaci formája van:) Na majd hétfőn megírom mi volt:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Sziasztok!

Én végig a Honvédba jártam vérvételekre. Nekem jó volt, mert a szomszédban volt a munkahelyem, így munka előtt beugrottam a szurikra. Sohasem kellett várnom, csak amíg a bentlevő kijön, mert a kismamákat mindig előre engedik. A beutalót is soron kívül elveszik a bejelentkezős ablaknál, csak a sor elejére kell menni és a nővérke megkérdezi, hogy kismama?

Joli.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Voltam a Dokinál. Pocaklakó 9 hetesen 26,3mm. Nagyon gyorsan vert a kis szíve, minden oké:)

Csillánál rákérdeztem erre a képes dologra, aztán mondtam hogy ilyen Szabó György fórumról tudom, hogy van a ki visz képet:)
Nézett hogy mik vannak:) Csillának viszünk mi is, a Dokinak nem hiszem:) majd meglátjuk....

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Azt tudtam hogy Csilla gyűjtögeti a képeket, amiket a babáról kap. Hogy a doki elteszi-e azt nem tudom. Én nyomtattam ki többet és egy ide ment, egy meg oda. Nem egy nagy pénz volt és úgysem tudom mit csinált vele. (Legfeljebb majd reklámozza hogy az ő lánya. :) ) Örülök, hogy már ilyen nagy a picuri. Kicsit irigykedek ám. Itt is van egy csaj aki már várja a második babát. Egyelőre nekem ez az egy is sok néha. :D



vicky79
 
 


Hilsdeli, gratula a baba méreteihez :)

Örülök, h a Honvédban nem változtak a dolgok. Én a terhesség második felétől jártam oda laborra, és nekem is nagyon pozitívak voltak a tapasztalataim. Tényleg mindig előrevették a kismamákat.

Ezt a képes dolgot nekem mondta Csilla, mikor mentünk a 6 hetes kontrollra, h majd a saját albumába is kér képet. Úgyhogy szóltam is Vickynek ;) A rákszűrésre vittem végül neki, és úgy tűnt, h örült neki :)

Bocsánat, h így eltűntem, de a hétvégén tartottuk Zsuzsó szülinapját és arra készültem ezerrel. Nagyon jól sikerült, a szűk család volt itt, 17 ember :D

Teljesen kitört rajtam a nosztalgia, tavaly ilyenkor hétfő este (jó, akkor 22. volt, de ez nem is igazán számít) már folydogált a magzatvizem... Ilyenkor ért haza a Férjem és indultunk be a kórházba, el sem hiszem, h egy éve volt... Szép emlékek :)

Kép


Ági
agic83
 
 


Köszi lányok!

Hát nekem véletlen elfelejtette mondani Csilla hogy van ilyen albuma, ahova gyűjti a képeket...Nah szép...Na nem baj, a lényeg hogy most már tudom:) Vicky, Barbus képét mutatta is, hogy ezt kapta legutóbb:)
Na majd ha nálatok jön a 2-ik , akkor meg én fogok irigykedni, hogy Te még csak most kezded újra ezt a szép 9 hónapot:) Igyekszem kiélvezni, mert lehet hogy nem lesz több babánk. De majd meglátjuk hogy bírok a 2-vel:)


Ági, boldog szülinapot a kiscsajnak! És hogy ünnepeltetek? Nálunk is kb ennyien voltunk a legszűkebb család:) Mi csináltunk a rendes szülinapján egy családi sznapi bulit, aztán másnap barátos bulit, jöttek a mini emberek is bulizni, játszottak együtt:) Nem teszel fel 1-2 képet?

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Csilla milyen édes. :) Remélem jövő héten kedden jó híreket kapok tőle, félek azért a cyt. miatt.



vicky79
 
 


Amúgy ha P3 a rákszűrés, az mit jelent? Bocsánat a tudatlanságomért...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Bocsi, hogy nem jöttem. A p3-as az már valami sejtburjánzást megelőző állapotot jelent vagy valami ilyesmit. De szerencsére most p1-es lett, ami tökéletes. És a hpv is negatív lett. A lényeg, hogy nem kell műteni szerencsére. 3 hónap múlva újabb rákszűrés és ha minden rendben, akkor visszatérünk az 1 éves ismétlésekre. A dokink egyébként elég zombi volt, Álmos nem nagyon akar aludni.

hillsdeli, momi: Mi újság veletek?



vicky79
 
 


Vicky, örülök hogy minden eredmény jó lett, és nem kell műteni!!!

Mi jól vagyunk, most járok a 12-ik héten, jövőhét csütin megyek a kombinált tesztre, egy nap meglesz az UH is meg a vérvétel is.. Remélem minden rendben lesz!
És már elég nagy hasam van, már lassan le se tagadhatnám:) Na de nem is akarom:) Eddig 2 kilót híztam, szörnyű, de egész nap tudnék enni:( Remélem ennek hamar vége lesz....


Momi, jó lenne ha jönnél, mert lenne több kérdésem:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Sziasztok!

Meg tudnátok nekem mondani, hogy egy clostilbegyt kúra után lévő Ultrahang mennyibe kerül a dokinknál?

Köszi előre is!
krisztacica78
Dunakeszi
 
 


Szia Krisztacica!

Gondolom a szokásos 10ezer. Amikor csak fertőzéssel mentem, akkor is ennyi volt a vizsgálat díja. De esetleg kérdezd meg Csillát...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


krisztacica: Nekem is a sima vizit díj volt az ultrahang.



vicky79
 
 


Köszönöm szépen.....hát nem kevés, de legalább jó kezekben vagyunk, és ez a fontos....
krisztacica78
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Hillsdeli, gratulálok!!!!!! :D :D :D :D :D :D
Na erről jól lemaradtam, mikor lettél te terhes?? :shock: :lol: :oops: :lol: Nagyon örülök! :D

Vicky, neked is gratulálok! Szuper eredmény a P1 :D :D :D :D


Hát csajok, ez a három gyerekesdi elég kimerítő :shock: Ha épp nem hulla kóma vagyok akkor idegileg vagyok taccson. Egész nap visít valamelyik, totál hangzavar, nagyon komoly :lol: :lol: Dóri egy tünemény, szegénykém már három hetesen benyelte az első betegségét és azóta is ezzel küzd. takony, köhögés pfujj :evil: Tesóféltékenység tetőfokon, volt már minden. A Peti durva lett, volt hogy lelökte a Dórit szopi közben az ölemből, mert ő akart odaülni. De volt, hogy szopott Dóri , ő meg hozta a kis műanyag székét és bumm, fejem csapta vele a Dórit. figyelni kell nagyon, pedig imádja, naponta százszor vall szerelmet a Dórinak, puszilgatja, vigyázz rá és mégis féltékeny. A Ricsi elkezdte rágni a körmét, ujját, sírós lett, állandóan engem akar de az ovi jótt tett neki, csak az a baj, hogy 3 nap ovi és másfél hét betegség majd megint 3 nap ovi... ezért beteg a Dóri is, a Peti is és én is, de még apa is el szokta kapni amit haza hoz a Ricsi :?

A szülés császár lett, nem írnám ide hogy hogy volt de ha érdekel valakit priviben elküldöm, hogy hol olvashatja el... Mindenképpen császi lett volna, csak szerdán hétfő helyett :D

A kórházban a csecsemősök, húúúú, kifogtam a 'cukros vízzel itassuk, 15-15 percet szabad csak szoptatni stb stb" gárdát. Szerencsére egyik éjjel volt egy régi mávos csecsemős, imádtam, mert már kezdtem magam ufónak érezni a csak szoptatni nem cumisüvegezni, hagyni annyit szopni amennyit akar a baba nézeteimmel :twisted: BAsszus, képzeljétek, az egyik védőnő osztotta az észt az első gyerekes szobatársaimnak, hogy nem baj ha nincs tej így az elején, ha hazamennek is adhatnak akár 5 napig forralt vizet cukorral a babának.... majd leestem az ágyról:shock:

Képzeljétek, kérnek ruhát a babának! :shock: Igaz adnak rá kórházit de mégis kérnek... :shock:

És a legjobb, épp lekerültünk a szülészetről, fekszünk az örzőben az előttem császárossal és beront egy doki, még a kinézete is tök ilyesztő volt huuu, és beszól ,hogy véreznek anyukák???? :shock: :lol: :lol:

Próbálok most már rendesen jönni, és vissza is olvasok, de már itt rágja a Ricsi a fülem hogy kapcsoljak a gépen mesét...

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Szia Momi!:)

Köszi:))) A karácsonyi ünnepekben hoztuk össze a kistesót:) Jó kis összebújós napok:)
De most már van vonalzóm, úgyh látszik is épp hol tartok:)

Na, már gondoltam Rád hogy bírhatod a 3 gyerkőccel:)
Azt hittem, amikor írtad hogy előbb jött Dóri, és nem volt megállás, hogy akkor normál szülés lett, és arról kérdeztem volna, de akkor nem az lett...Úh, és hogy viselted a császárt? Azért ha már harmadszor ugyanott vágnak, az nem semmi...Már teljesen felépültél?


A testvérféltékenységtől én is tartok, Gveninek amúgy is érzékeny kis lelke van... Szegény gyerkőcök! Azért az durva amit Peti csinál...Szegény Ricsi, őt nagyon megsajnáltam!:( Szegény picike rágja a körmét, stb...Pedig már 3. baba, érdekes hogy miért ilyen féltékenyek, hisz eddig sem egyedül voltak, megoszlott a figyelem...És érdekes hogy pont a nagyobbik lett bújósabb, stb...
Hát kitartást!!!

Érdekes hogy kell saját ruha a kh-ba! De ha adnak, akkor minek? Nem baj, most már rutinos anyukaként fel leszek készülve mindenre:)

Amúgy nem tudod, van lehetőség egyágyas szobába menni? Amiért esetleg fizetni kell? Azt hiszem most igénybe venném ha lenne ilyen lehetőség....Szörnyű volt a múltkor hogy a mellettem lévő csajnak éjjel felvisított a gyereke a semmiből állandóan, és se én se Gveni nem tudtunk 1 éjszakát sem aludni tőle...Pedig Gevni végigaludta volna mindig...
Meg amúgy is elég érdekes volt az anyja is....Rám panaszkodott a nővéreknek, amiért első éjszaka után kora reggel nem hoztam még el Gvenit, de akkor még felkelni nem bírtam, mert összeestem...Aztán jól leoltott az egyik nővér.....STB jobb lenne most egyedül...

Az jó, ha tudsz sűrűbben jönni!
Szép estét, és sok pihenést!

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kép Kép
Kép

Hoztam nektek Dóriról képeket :D Írok is de már megint mentegetőznöm kell, itt ül a Peti az ölemben és nyifog hogy leesik, fogjam ne pedig a billentyűt piszkájam :) Visszatérek az este! :wink: [/img]

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Momi, nagyon édes a kiscsaj, és milyen sok szép haja van!
Ha majd visszaolvasol, látod hogy mi is tettünk nemrég fel képeket a picúrokról:)


Megvolt a 12 hetes UH. De sajnos a kórházban nem adnak képet:(
Hétfőn megyek a Dokinkhoz, biztos nem lesz UH, minek lenne ha most nézték meg a babát, pedig kunyiznék tőle szívesen 1 képet:)
Majd meglátom milyen kedvében lesz:)

Tidrenczel Zsolt nézett meg Uh-n, hááát, nem vagyok ettől a dokitól elragattatva...Ő vette ki a varratokat is, mert Gyuri már szabin volt akkor, és már akkor sem nyerte el a bizalmam. Gondoltam is ma, ennyi erővel Gyuri is Uh-zhatott volna, nem hinném hogy a Tidrenczel jobb Uh-s orvos lenne..
Ha nem Gyuri, akkor Spánik doki:)...ő nagyon aranyos, kedves, na és naggyon helyes is:))

Na mind1, a lényeg hogy hála Istennek minden rendben van!:)
Majd a 18 hetest úgyis az Istenhegyi úton csináltatom, az jó alapos lesz, meg kapok majd dvd-t is...De ott ragaszkodok Hajdu Krisztához, Gvenit is mindig ő nézte, totál megbízom benne...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


momi: Dóri gyönyörű. Nagyon szép haja van.

hillsdeli: Hogy hogy a kórházban csináltattad a 12 hetes uh-t? Nekem Barbusnál a mi dokink csinálta, azt mondta hogy meg van a minősítése hozzá. A 18 hetes uh-t nekem is az Istenhegyin csinálták, de nekem a doktornőhöz már nem volt időpont. Nekünk Bátorfi József csinálta és ő is nagyon alapos volt. Akkor tudtuk meg, hogy Barbus kislány. Neked nem mondtak most semmit a nemére vonatkozólag? Állítólag a kisfiú már elég hamar látszik.



vicky79
 
 


Tudom hogy a mi dokink is csinálhatta volna, Gvenivel még úgy volt hogy ő is fogja csinálni, csak akkor aztán közbejött a vérzés, és akkor megcsinálták a kórházban. Akkor Hajdu Kriszta.

Most gondolom azért küldött el a Dokink a kórházba, mert együttal le is vették a vért a kombinált teszthez. (hát ugye ez is új, hogy erre menni kell) Én most is Hajdu Krisztinához szerettem volna menni, de csak Bátorfi dokihoz kaptam időpontot.
Aztán amikor bementem, a Tidrenczel volt bent...Hm, nem tudom miért. Ezért jutott eszembe amit írtam is, hogy ennyi erővel Gyuri is csinálhatta volna...
Kérdeztem hogy megnézhetnénk e a nemét, de azt mondta ilyenkor még nem egyértelmű, találgatni nem érdemes, majd a 18 hetesen...
Nem egy bőbeszédű emberke. Nem is tudom megfogalmazni, biztos rendes a maga módján, nem volt bunkó, meg semmi, de valahogy a kisugárzása miatt nem szimpatikus annyira.

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Ezt a dokit nem ismerem, Spániknál szültek többen is az ismerőseim közül. Nekem egyikhez sem volt szerencsém, de a mi dokink nekem tökéletesen megfelel.



vicky79
 
 


Momi, gyönyörű a Kiccsaj :) Gratulálok :) Légyszi, ne nagyon sokkolj minket a 3 gyerek lét árnyoldalaival ;) Persze csak viccelek, nagyon szeretem olvasni a sokgyerekeseket :D

Hilsdeli, gratula a betöltött 12. héthez :) Innen már minden rendben lesz ;) Zsuzsóval én is Hajdú Krisztinánál voltam, nagyon meg voltunk vele elégedve.

Hetek óta agyalok ezen a kötelező kombinált teszten. Nem is értem, én annak idején nem akartam, de a Doki sem erőltette... Most meg hogy lett kötelező? Változott a terhesgondozási protokoll? Én nem szeretnék menni, persze ha muszáj lesz, akkor mindenképpen, de nem vagyok egy nagy vizsgálgatós mániás. Így is izélgetik eleget az embert ;)

Remélem, hamarosan én is élvezhetem a sok macerálást :D

Gveni mit szól a kistesóhoz? Mondogatod neki? Ért már belőle valamit szerinted?

Kép


Ági
agic83
 
 


agic: Nekem volt kombinált tesztem, ingyenes volt a Mávban. Nálunk a családban volt genetikai rendellenesség, úgyhogy én meg akartam csináltatni, bár a korom nem indokolta. Egy vv. volt az egész, csak sokat kellett várni. Nem tudom, hogy a protokoll része lenne, de jobb mint az afp az biztos. Engem annak az eredménye már nem is izgatott.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Vicky, nekem is teljesen megfelel a Dokink, szeretem, nem tervezem váltani, sőt én elég ragaszkodó típus vagyok...De jó hogy tudom milyen Doki a Spánik, mert ha bármi miatt nem tudnék Gyurihoz menni, tuti hozzá mennék....


Ági, amint megtudtuk hogy terhes vagyok, már mondtuk is neki. Meg pl amikor pelenkázásnál rugdossa a hasam, szoktam neki mondani hogy ne rugdossa a kistesót, amikor ő volt a hasamba, őt se rúgta senki:) Nem tudom mennyit fog fel belőle....Azért még van pár hónap, azalatt sokat fog fejlődni az értelme...
Biztos nemsokára Te is járkálhatsz a macerálásokra:)
Amúgy nem tartott tényleg semeddig a kombinált teszthez a vérvétel. Kb 10 percet vártam az UH után..Ennyi....


Viszont, ami nem túl jó hír, hogy tegnap reggel véreztem egy kicsit:( csak úgy a semmiből, de semmi görcsölés nem volt, nem is kellett bemennem a kórházba. Viszont még most is van barnaság...
Beszéltem a Dokival, és amúgy is holnapra van hozzá időpontom, úgyh holnap megyek hozzá, és kiderül mi okozta. Úgyh tegnap reggel óta fekszek. Remélem nem lesz ez így sokáig, mert egy gyerek mellett már nagggyon nehezen kivitelezhető hogy feküdjek, és ne emeljem....
Viszont így legalább mivel lesz UH, kérek képet is....

Igazából meg sem ijedtem. Gvenivel ezerszer durvább volt, ott ömlött a vér kb 1 napig, na akkor bőgve mentem a kórházba..
De akkor sem görcsöltem...De az kemény volt, 8 napot feküdtem bent, és aztán 3 hónapot feküdtem otthon...
De azért a két vérzést össze se lehet hasonlítani....Ez inkább csak pecsételő volt...
Ez a 13. hét nem az én hetem. Szinte ugyanakkor, 2 nap különbséggel volt...
Mind1, holnap már többet fogok tudni, addig is reménykedem a legjobbakban....

Szép estét mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Hilsdeli, gyere majd a hírekkel!!! Izgulok értetek :!:

Kép


Ági
agic83
 
 


Köszi Ági!

Sajnos van egy haematomám, az vérezgetett. Fogalmam sincs miért
alakult ki. 1 hónap múlva kell mennem vissza, remélem addigra felszívódik, vagy eltűnik ahogy kell...
Viszont amennyire tudok, feküdnöm kéne, na és Gvenit nem emelhetem:( Nem lesz könnyű ez az 1 hónap, de így is remélem hogy ennyivel megúszom...
De legalább kaptam képet....

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Remélem simán felszívódik a haematóma. Muti a képet!



vicky79
 
 


Hilsdeli, sajnálom a hematómát... Hát, nem irigyellek, biztos nem lesz egyszerű Gveni mellett a pihenés. De biztosan minden rendben lesz, ne aggódj!!!

Általában a hematóma (bevérzés) azért szokott kialakulni (ez főleg az első 12 hétre igaz), mert nincs elég progeszteronja az anyukának és a nyálkahártya le akar válni. Ekkor szoktak progi pótlást adni, míg el nem jön a 12. hét, amikortól a méhlepény már termeli a progit. Sztem Nálad nem ez az eset áll fent, mert már a 13. héten vagy. Talán valamit emeltél, vagy esetleg a méhlepény még mindig picit rálóg a méhszájra, és ott keletkezett. Nem akarok okoskodni, csak próbálok valamit mondani. Sztem a Dokink agyon is vágna, ha tudná, h itt osztom az észt :D :D :D

A lényeg a lényeg, h minden rendben lesz, ez tuti!!!! A képet, meg ha van kedved, akkor tedd fel, szeretnénk gyönyörködni és persze irigykedni :)

Jobbulást Neked és sok sok türelmet!!!

Kép


Ági
agic83
 
 


Köszi csajok!

Igen, szerintem jól tudod Ági, de nálam nem hinném hogy emelés lenne az ok, mert nagyon figyeltem erre hogy ne erőltessem meg magam, pont az előző terhességből kiindulva....És nem is emeltem Gveninél nehezebbet.
Meg kicsit attól tartok, hogy oké, most 1 hónap pihi, és mondjuk felszívódik. És utána??? Elszokik a szervezetem az emeléstől, újra emelem Gvenit, és aztán emiatt megint vérzek??? Jaaajjjjj nem tudom, legközelebb jól kifaggatom a Dokit....
Hihi, kérdeztem tőle az belefér e, hogy holnap kb 2,5 órás ülő elfoglaltságom lenne:) Kérdezte mi, mondtam hogy körmöshöz kéne mennem:) Hát, fogta a fejét:)))

A képet először be kéne szkennelnem, úgyh majd arra még rá kéne vennem magam, de ha megtörténik, felteszem:)
Olyan cuki volt az UH-n, az ülőmagassága 66mm. Sokat mocorgott emelgette a kis lábát, megfogta a térdét:) Gveni úgy felkapta a fejét a szívhangra, nézett mi van:))

Nah, megyek lepihenni, mindenkinek szép napot!

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Ja, és a lepény hála Istennek nem lóg rá a méhszájra. Teljesen jó helyen hátul tapad...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Remélem minden rendben lesz innentől kezdve. A képet majd várjuk. Ilyenkor én is vágyom másik babára, de most még elég nekem ez a kis vakarcs. Most hogy mind a ketten betegek vagyunk nem tudom hogy látnék el még egy babát.



vicky79
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: