Új privát üzeneted érkezett!

Szia Mágnes!

Nagyon szorítok értetek! +++++++++++++++++++++++++
De ahogy látom már nagyon a finisben vagy!

Nagyon nagyon drukkolok hogy semmi baj ne legyen, hogy csak a riadalom legyen nagy de semmi más.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Mágnes! Szorítok én is Nektek, hogy minden rendben legyen! Bízz a jóban mindenek felett, hidd el, így segítesz a babádnak a legtöbbet! S tényleg nyugodtan hívd a Margitot!

Felixanyul, egyben vagy még? Dömötör Margittal csak jól járhatsz. Kedves, melegszivű, empatikus. Annakidején néhány beszélgetés után magától is kitalálta, hogy akkor éppen mire van szükségem. 4 éve ő volt a vezető szülésznő, nem tudom, még az-e.
Kellemes napokat, sziasztok!

Szilvi
szilvuska
 
 


Sziasztok lányok,

Én is már anyuka lettem és pont egy éve hasonló kérdéseim voltak és jó lett volna ha egy nemrég szült anyuka elmond mindent töviről hegyire ill. az épp aktuális kérdéseimet ill. félelmeimet megválaszolja a tapasztalataival. De hát nektek pont erre itt vagyunk mi, a fentebbi topickban!!!!
Gyertek oda, kérdezzetek ott, mi nem csak kósza híreket hallunk, hanem mindenkinek megvan a saját tapasztalata!!!!

Én azért olvasgatom azt a topicot, mert nagyon sokat lehet tanulni a többiektől. Ahol ti jártok az még a könnyebbik része, de ha ott lesz melletted egy kicsi baba, no akkor lesz csak ezer kérdésed és már egy kicsit előre felkészülhetsz ha minket (is) olvasol.
Tudom nekem már 7 hónapos a babám és én már könnyen beszélek, és ez nektek nagyon távolinak tűnik, de addig is nagyon sok jó tanácsra lesz szükségetek, hogy átvészeljétek az első időszakot.

Tehát gyertek oda, írogassatok oda, senkit nem zavartok, sőt örülönk mert nosztalgiázhatunk.

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 

 
 

Sziasztok,

Na olvasgattalak egy kicsit titeket, íme néhány infó:

Ha van már a kórházban sok tejed, akkor azt lefejheted. Jobb ha beviteted a mellszívódat, de ha kell adnak bent is. Ha bent kérsz, akkor azt mond, hogy ki szeretnéd próbálni. Érdemes kipróbálni az Aventet és a Medelát is, hogy megtapasztald melyik a kényelmesebb neked, bár az elején a kézi fejés a legjobb.
Ha lefejted a tejedet akkor van egy hűtő aminek a tetején vannak steril kis üvegek és cumik is, abba át kell töltened és berakod a hűtőbe, ráírod a neved és kész.
Ha fel akarod melegíteni akkor engedsz forró vizet a csapból, az alá kell tenni az üveget, lötyögteteni kell benne a tejet és simán fel fogja melegíteni. A csuklódra csöpögtetesz és úgy állapítod meg, hogy jó hőmérsékletű-e.
Majd a steril cumit beadod a gyerek szájába, ez még olyan lesz, ami magától folyik, tehát még igazából nem is kell szívnia.

A kisbabáknak a szülés egy nagy sokk, minden megváltozik körülötte, még felhalmozódott bennük egy "csomó" kaja, ezért az 1-2. nap nem is nagyon éhesek. Tehát ha addig nem indul be a tejed az sem katasztrófa, nem fog éhen halni, de valóban cukros vizet adnak nekik.

A fürdetés alatt valóban nem lehet veletek a baba, akkor elviszik és visszahozzák. Sajnos általában sírva hozzák vissza, én mindig nagyon sajnáltam, mert szegénykém annyira zokogott. Kicsit féltem is, mikor hazajöttünk, mert azt hittem nem szereti a fürdetést, de szerencsére ez nem így volt, azóta is imád fürödni.

Az én szobámban volt császáros, simán szülő, és különböző kerületből jött mindenki, volt aki a babájával aludt, volt aki nem, de nem is hiszem hogy megkérdezték ezeket előre. Én kértem, hogy Ica nénihez kerülhessek, épp volt hely hát oda tettek. Oda kerülsz, ahol éppen van hely.

Az esti alvás nagyon fontos, ezért szerintem nem biztos, hogy jó, ha minden nap a babával alszotok. Lehet, hogy gonosz vagyok, de én leadtam 3-szor is estére, hogy legyem erőm másnapra, gondoljatok arra, ha hazamész utána már mindig te vigyázol rá és minden kis mocorgására te figyelsz, használjátok ki a Klinikát, hogy aludhassatok és pihentek legyetek.

Húúú, de hosszú lettem...Na megeyek a babámhoz,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek!
Köszi az infókat! Én már kezdek kicsit pánikolni, hogy nem vagyok erre felkészülve. Valahgoy el sem tudom képzelni az életem úgy egy hónap múlva...
Mit jelent, hogy Ica nénihez akartál kerülni???

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Apropó!
Szilvuska: veled csak itt találkozom, ezért köszi a drukkot:)
Úgy tűnik a Manócskánknak nincs nagy baja, ha minden jól megy, szülés után el is múlik neki. Remélem tényleg így lesz, én nagyon bizakodó vagyok, a doktor néni is megnyugtatott.:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes
Amikor odamész és "felvesznek" az osztályra a nő egy kicsit tanácstalan volt, hogy hova is rakjon, én meg közöltem vele "Ica nénihez szeretnék kerülni" mert ő állítólag segítőkész, segít szoptatni, megmutatta a palenkázást stb.
Bevallom nekem annyira nem jött be :? , zavart, hogy mindig azt mondta, hogy keltsem fel a gyerekemet, aki tök jól aludt és szerinte semmit sem csináltam jól. Ez kicsit zavart is, hazajöttünk és itthon minden rendben ment.
De azért rendes, biztos jót akart, deén azóta sem keltem fel a gyerekem, ha aludni akar alszik, ha éhes biztos nem fog aludni :wink: De vannak keltegetős anyukák, én nem az ő táborukba tartozom.

Ha nem tudod elképzelni mi lesz veled és már fel akarsz készülni olvasd el A suttogó titkai c. könyvet, nekem sokat segített, és nagyon jó tanácsok vannak benne.

Mindenki nagyon sokfélét fog neked tanácsolni ugyanarról a dologról, az a lényeg, hogy Te önmagadban legyél biztos, és légy következetes és halgass az ösztöneidre. :) Ebben a könyvben is van egy-két drasztikus ötlet, de nem kell mindent szó szerint venni.

Egyéb kérdés esetén a másik topikban állok/állunk rendelkezésetekre.

Gab

Kép

Kép
gabek
 
 


sziasztok,

2an hajnalban megszuletett mihaly alfred 2710 gr, 49 cm. mar itthon es neha mar a gep elott is.
mindenkinek hajra es koszi az eddigi segitseget!

KépKép
felixanyul
 
 


félixnyúl: Gratulálok a trónörököshöz!
Így ismeretlenül is sok boldogságot és egészséget kívánok Nektek!
educi
 
 


Szia Felixanyul!

Hat hatalmas gratula! Isten eltesse a kisfiadat sokaig!!

Kerunk szulestortenetet, es persze majd meseld el, hogy elted meg a korhazban levest! :wink:

Sok sok boldogsagot es tejcsit kivanva:
Panzej
panzej
 
 


Félixanyul!

Gratulálok a kisfiadhoz, jó egészséget kivánok és sok tejcsit!
Akkor most már igazi családi karácsonyotok lesz!


Kinga
kgk
 
 


Félixanyu: Nagyon-nagyon gratulálok, kívánom legyen sok örörmötök a kisfiatokban!!!

Vigyázz magatokra. Ha lesz egy kis időd, írj, nagyon érdekel milyen élmény volt a baba születése.
endy
 
 


endy:
fogadtál szülésznőt?

remélem a dokim nem lesz szabin, de ha mégis, akkor legalább a szülésznő ott lesz:) Legalábbis remélem!

beírtam a naptáramba jövő hét keddre, hgoy szülünk..:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok

Félixanyul
NAGY NAGY GRATULA A NAGY FIATOKHOZ
majd elmeséled hogy milyen volt a szülés, és fényképet is kérhetünk a trónörökösről?

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


koszi a gratulaciokat, a szules nagyon jo, a korhaz horror volt. most eppen a szoptatassal kuzdunk, de remelem ez is beall lassan. kepet nemtom, h kell feltenni.
felixanyul
 
 


Mágnes: Sajnos nem fogadtam szülésznőt, lehet hogy rossz döntés volt.... :cry: Még az is lehet hogy egy ügyeletes orvosnál kötök kis ismeretlen szülésznővel, de már azt sem bánom, csak legyen végre a kezemben a manócskám.

Hogyhogy beírtad a naptárba a keddet? Akkor már Ti is nagyon rajta vagytok.
Én most hétvégén szeretném ha megtörténne a dolog. Jó lenne ha egyszerre lennénk bent :), legalább lenne egy ismerős.
Mindjárt megpróbálok feltenni képet.

Nagyon drukkolok Nektek!
endy
 
 


endy
 
 


Kép
endy
 
 


Sziasztok

Mágnes
Gimes dr. a 2 ünnep között lesz a klinikán, ma mondta nekem, mert akkor is fogok bemenni hozzá vizsgálatra (amit ma nem tudott megcsinálni) úgyhogy ne izgulj nem lesz szabin.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Most tévedtem én is erre, igaz az Én kis manócskám már 14 hónapos.
Dömötör Margitról én is csak jókat tudok írni.
Tartottam, hogy mi fog történni a szülésnél, de Margit nagyon jól kezelte a féleémeimet. Mindenről tájékoztatott, és ha kellett fogta a kezem.
Szóval NE aggódj, ha Ő a fogadott szülésznőd. Nagyon kedves, határozott, és legfőképpen mindig számíthatsz Rá.
hópehely
 
 


Felixanyul, gratula a kisemberhez!

A képet le kell kicsinyiteni és utana az ablak alatt levö "melléklet feltöltése" c. feliratra kattintva tudod feltenni. (arrol az ablakrol van szo, amibe irunk :))

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!
endy:
Még fogadhatsz szülésznőt, szerintem sosem késő!
A keddi beírás úgy történt, hogy töltögettem a naptárt, hogy mikor hova kell menni, kinek mi lesz, és a 19-nél csak úgy beírtam, hogy szülünk:)
Tényleg jó lenne egyszerre bent lenni, ugyebár elvileg egy napra vagyunk kiírva:)
A fényképet próbálom az eszembe vésni jól, hátha felismerlek!Én holnap megyek a klinikára, remélem a dokim bíztatókat mond majd.

hópehely: köszi az infókat Margitról, nekem is szimpatikusnak tűnik, remélem tényleg tudja tartani bennem a lelket!

Képzeljétek: ma voltak végre jóslófájásaim! Remélem elindul valami:) Igazából nyugodtabb lennék, ha már kint lenne!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok

Mágnes
kitartás, van még időtök, ne siettesd. Mire megint jövök lehet hogy meg lesz a kis babóka?
Na megyek elteszem magam holnapra, korán kerülnk mert megyünk a szüleimhez 1 hétre,
Addig is csak ++++++++++++++++++++++++++++++++!

Sziasztok

Erika

Mindenki nagyon vigyázzon magára és persze a picinyekre!

Kép

Kép
erika13
 
 


Kép
felixanyul
 
 


Szia Felixanyul!

GRATULÁLOK A KISFIADHOZ!SOK BOLDOGSÁGOT ÉS SOK TEJCSIT KÍVÁNOK!
NAGYON SZÉP BABA!
Kép
timiban
 
 


proba, bocsi

KépKép
felixanyul
 
 


Felixanyul!
Gratulálok, gyönyörű a kisfiatok. :)
Ha van időd és kedved megírnád a szülésed történetét, miért volt horror a kórház?
Végül hányadik hétre is született Misa?

Nagyon sok bologságot kívánok és sok sok anyatjet. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


tok jo szules volt, a vajudast labon, ugyintezes kozben kihordtam, 3 ujjnyi mehszajjal mentunk be hajnali 1kor, mert akkor mar gyanus volt, h lehet, h ebbol megis szules lesz aztan f4re meg is volt. 38 het 2 nap, 2710 gr, 49 cm. aztan volt egy kis bonyodalom, mert a placenta nem akart megszuletni magatol igy vegul a dokino banyaszta ki belolem aztan kaparas, oblites, varras mindez egy oran keresztul a fejem felett azzal a fenyegetessel, h ha nem megy magatol, akkor meg kell muteni. kozben meg evett a sarga irigyseg, mert az apja foghatta a gyereket, nekem meg nem adtak oda. de igazabol csak utana kovetkezett a moka, mert a mehem sem akart osszemenni, majdnem mindennap kaptam injekciot, amitol dolt belolem a ver es jobban gorcsoltem, mint a szulesnel.

a korhazban ket olyan emberrel talalkoztam, aki emberkent kezelt, a tobbi leszarta a fejemet v ne hiszteriazzonnal intezett el. a higienia tragikus, sopres, porszivo nem ismeretes, csak vizes felmosas van ide-oda tologatva a szemetet. a wc-t csak egyszer takaritjak, csurig veres. vigyetek papiruloket!!! ja es az utolso nap jelentettek be, h volt egy szalmonellas a szobankban. aztan az is meglepo volt, h nincs gyogyszer. kertem a gorcsokre olyan fajdalomcsillapitot, ami nem megy at a tejbe, de elfogyott(!), aztan az egyik ejszakas adott a sajat keszletebol demalgont (fogfajascsillapito). kesobb ugy kaptam ergan cseppet, algopyrint, h "ugy vigye, h mas ne lassa" a dugikeszletbol. persze ez mar nemcsak sote2, hanem magyar egeszsegugy, de almomban sem gondoltam volna, h ilyen van, es nemcsak kazahsztanban. hat igy.

KépKép
felixanyul
 
 


Sziasztok, Eszter vagyok a 2006. tavaszi topicból!

Figyelmetekbe ajánlok egy hiánypótló, vadonatúj kiadványt, melyet bátyám, dr. Krivácsy Péter (intenzív terápiás orvos, gyermekorvos) írt.
Mindenkinek ajánlom a könyvet, melynek címe: Gyermekkori vészhelyzetek - S.O.S. megoldások. Idegen szavak nélkül, röviden és egyszerűen, sok képpel illusztrálva segít eligazodni sürgősségi állapotok esetén.

Mikor hívjunk orvost, és mikor mentőt?
Mik az első teendőnk súlyos helyzetekben?
Enyhe vagy súlyos? Hogyan ítéljük meg gyermekünk állapotát baj esetén?
Ilyen egyszerűnek tűnő, de a gyakorlatban nagyon is komoly kérdésekre választ kaphatsz.

Kiknek ajánljuk? Szülőknek, nagyszülőknek, babysittereknek, óvónőknek és mindenkinek, aki gyerekekkel foglalkozik.
Néhány fejezetcím a könyvből: Áramütés, Bőrkiütések, Bölcsőhalál, Csonttörés, Félrenyelés, Gyógyszermérgezés, Kiszáradás, Láz, Rovarcsípések, Szemsérülés, Újraélesztés, Vérzések...stb.

Kapható a nagyobb könyvesboltokban (2850,-Ft), de az alábbi honlapon rendelve olcsóbb.
http://www.leghajo.hu/
Vendég
 


Sziasztok!
Én 2 éve szültem a Klinikán, van egy gyönyörú kisfiam. Most etervezzük a következőt, de nem lesz egyszerű menet, mert az első is inszemmel lett. Amiket irtál Félixanyul az borzasztó, bár szerintem ez csak rosszabb lesz a jelenlegi kormányt elnézve. Én jól éreztem magam bent, de ez a jó orvos és szülésznőválasztásomnak is betudható...
Az összes osztályon feküdtem, kivéve a nőgyógyászatot igy van rálátásom a dolgozokról. Nem véletlenül a gyermekágyon éreztem magam a legjobban. Ott volt velem a babám, végre túl voltam mindenen s csak az volt a dolgom, hogy örüljek. A nővérek itt voltak a legkedvesebbek, igy én jó emlékekkel jöttem haza.
Gonmdolom a spórolás minden kórháűzra jellemző jelenleg.
Mindenkinek boldog karácsonyt!
blondi
 
 


Sziasztok LÁnyok!

Nosztalgiázva olvaslak Titeket, pedig csak 4 hónapja szültem. :lol: Remélem, hamarosan ismét tevékeny részese leszek a nemsokára szülő csajok topicjának. :lol:

Minden szuper volt a kórházban, nagyon profik voltak, Dömötör Margit egy "Istennő", Takács doktor pedig csúcs. :wink:
Mondjuk jó könnyű szülésem volt, fél háromra érkeztem meg a kórházba, 5 perces fájásokkal és 7 óra 00 perckor kicsusszant Ricsi. Volt persze olyan pillanat, hogy azt hittem, meghalok, de az egészből durván két óra volt a nagyon gáz. A fájások között próbáljatok majd relaxálni, aludni. Nekem ez annyira összejött, hogy Margit azt hitte, alszom és nincsenek is fájások. Nem kiabáltam, nem jajgattam, csak a Páromat küldtem el melegebb éghajlatra, amikor elkezdte piszkálni a fülemet. :lol: Normális??? Aki egy szülő nőt rosszul birizgál, az az életével játszik. :lol:

Se beöntés, se borotválás (nem volt mit :wink: ), burokrepesztéshez hozzájárultam, kaptam egy méhszájlazítót, de oxitocint nem. Gátmetszés volt, de inkább megváltásnak érződött ott és akkor. :lol: 3950 grammal született Ricsi és 58 centis volt.
A gátvarrás nagyon idegesítő volt (nem fájdalmas, csak idegesítő), majdnem elkezdtem már kiabálni szegény dokimmal, hogy hagyjon már békén és ne piszkáljon tovább ott "lent", mert olyat rúgok, hogy... :lol:

Az anyaság érzése azonban csak itthon öntött el olyan igazi euforikusan. A szülőszobában megkönnyebbülést éreztem és csodálkozva, kicsit meghatottan nézegettem a jövevényt - akivel szerencsére háborítatlan két órát töltöttünk hármasban az Apukával a szülőszobában.
Kicsit lelkifurisan gondolok arra, hogy az első három éjszaka bizony beadtam Ricsit a csecsemősökhoz. a következő babámmal sokkal magabiztosabb leszek és nem fogom halálra váltan figyelni éjfélkor, hogy vesz-e levegőt. Viszont így tök fitten és kipihenten érkeztünk haza, bizony minden energiámra szükségem volt az első három hétben. A cumi oldotta meg végül a folyamatos üvöltés problemakörét. :wink:

A kórházba mindenképp vigyetek eldobható WC ülőket, TENA betétet és hálós bugyit -mosható, valamint szénsavmentes ásványvizet, finomságokat a szülés utánra. Babacuccot ne, mert azt adnak, elég, ha szépen összepakoljátok a kórházi stafírungot a Kispapának és hazajövetel előtt behozza szépen. A gyerekülést teszteljétek le - gyerek nélkül, hogy hogy működik, befér-e a kocsiba, hogy fér be, hogy kell bekötni, stb. a hajam kihullott ennél a műveletnél, az üvöltő újszülöttel a kézben, bámészkodó járókelők szeme láttára.

Ica nővérhez próbáljatok kerülni (a bejárattal szemben jobb oldalt a két kórterem az övé, asszem 128 és 127), ő az én hősöm. Imádom. Ha ő nincs, szerintem tuti tápszeresek lettünk volna, ugyanis nem volt tejem és ő segített - fizikailag meg mentálisan is. :wink:
Mellszívóból ne vegyetek fullos drágát, elég egy kézi Avent vagy MAdela. Én az utóbbi vettem meg a kórházban, kemény 5e forintért, nekem bejött. szerencsére aztán beindult a tejcsi - kb 2 hét alatt - és utána elraktam a szekrény mélyére.
Viszont arra ne számítsatok, hogy kaptok mellszívót - egyszer ki lehet próbálni, utána vagy kölcsönöztök vagy vesztek egyet, nem lehet nálatok egész nap.

A kaja elég kórházi, de meg lehet enni... A csecsemősnővérek meg azért vannak, hogy segítsenek, szóval tessék odamenni, kérdezősködni, kicsit határozottan, ha kell. Bár nekem velük is jó tapasztalataim voltak. A fürdetést nehogy megnézzétek, én speciel sírtam, amikor az újszülött Kisfiam üvöltve tekergett a zubogó csapvíz alatt, orrán száján folyt a Johnson fürdető. Itthon két hétig üvöltött a fürdés során, de mára imád pancsolni, szóval nem okozott irreverzibilis károkat a sokk.

Bocs, hogy így ömlik belőlem a szó, de annyira szép és pozitív élmény volt a pici fiam születése, hogy egyszerűen nem bírok leállni. :lol:

A kórházat illetően pedig a legjobb kezekben vagytok!

(még egy utolsó gondolat: Ti tudjátok a legjobban, hogy mi kell a babátoknak, szóval szerintem hasznos egy szemellenző és egy füldugó a sok, egymásnak ellentmondó okos tanács ellen. :wink: )

Mindenkinek nagyon szép Karácsonyt, könnyű szülést, jó egészséget és sok tejet kívánok!

pusz,
Krisszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Felixanyul, fúúú, most olvasom, amit írtál, nagyon sajnálom!!! nekem mázlim volt, vagy mi...

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


krisszi:
húú.. egy csomó hasznos dolgot írtál, és megnyugtattál:)
Örülök, hogy Margitról neked is jó a véleményed, eddig szerencsére csak jót hallottam róla, ezért is választottam.
Már nagyon izgatott vagyok, a dokim szerint jöbő héten szülnünk kéne, úgyhogy szerdán befekszem..:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok

Mágnes
látom hogy még együtt vagytok, hát akkor hiába írtad be a naptáradba a szülést!
Gimes doki ügye szerdán bent lessz a klinikán (mert azt mondta, hogy 2 ünnep közt bent lessz) mert akkor én is randizom vele szerda reggel!

Felixanyul
nagy nagy gratula a nagy fiatal úrhoz! Nagyon gyönyörű babóca!
Sziasztok

Mindenkinek Nagyon Boldog Békés Karácsonyt Kívánok!

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika:
Szerintem bent lesz a klinikán, én is megyek hozzá szerdán. Bár nem mondta, hogy mikor talizunk legközelebb, de mivel befektet szerdával, és naponta ctg, gondoltam lebattyogok hozzá. :)

Békés, boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok,
Ismeri valaki dr Ács Nándort? Ha van vele kapcsolatban tapasztalatotok, nagyon hálás lennék ha megírnátok.

Nem szültem még, de hamarosan belevágunk a baba-projectben, és jelen pillanatban még tanácstalan vagyok, hogy hol és kinél szüljek.
:?:
Néhány ismerősöm véleménye alapján rá gondoltam és a sote II-re.

köszi előre is!
:)

kyra13
kyra13
 
 


kyra:
én személyesen nem ismerem őt,nekem más az orvosom, csak hallottam róla, sokan dícsérték. Gyere az eggyel feljebb lévő topicba, ott lehet, hogy tud valaki segíteni neked.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


helló!

megjöttem csajok :D
hogy lehet ilyen baba mérőszalagot ide varázsolni???? én is szeretnék :!: :!: :!: :!:
akinorev
 
 


Szia Mágnes, köszi szépen az infót! Örülök, hogy Te is csak jót hallottál róla. :)
Én közben már kaptam privát üziket is vele kapcsolatban.
(azok is pozitívak :)

Egyébként azért is épp Ács dokiról érdeklődtem, mert pajzsmirigy alulműködésem van és azt hallottam, hogy ő a hormonokhoz is az átlagtól jobban ért (erre specializálódott, vagy ilyesmi...) így nekem ez a szempont is fontos!

Szóval azt hiszem, hogy nem sokára bejelentkezem a magánrendelésére.

(Azért, ha valakinek van még észrevétele azt is szívesen veszem!)

nagyon köszi! :)

kyra13
kyra13
 
 


Mágnes, még csak annyit, hogy ahogy javasoltad,
azért megpróbálkozom akkor az eggyel feljebb lévő topicban is,
hátha jön még egy két hasznos infó Dr Ácsról! :)
köszi!!!

kyra13
kyra13
 
 


Sziasztok!

Kyra, nekem is p.m. alulmüködésem van. Nagyon fontos a terhesség elejétöl elmenni a pajzsmirigyes dokidhoz, mert ilyenkor minden valtozik, igy altalaban több pm hormonpotlast kell szedni. Gyakran kell jarni kontrollra. Ez nagyon fontos, hogy rendben fejlödjön a kisbaba :)!

Sok sikert a projekthez :wink:!

Akinorev, fel kell menni a www.lilypie.com -ra (vagy babafalva.hu vagy akarmi) ott tudod megcsinalni. Ha jol emlékszem, kivalogatod a figurakat, stb és kapsz több kodot. A középsöt kell bemasolni az alairasodba. Azt pedig itt az oldal tetején a segédletekben talalod, a profil menüpont alatt :).

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Kyra:
Én is alulműködök! :) Havonta jártam a belgyógyászomhoz kontrollra, de szülés után, amikor levették a kislányomnál a PKU-t, elküldték a vért pajzsmirigy ellenőrzésre is. Még nem tudom az eredményt, elvileg akor szólnak, ha ne adj Isten gond van, de én nagyon remélem ,hogy minden rendben lesz, hiszen a pajzsmirigyem kordában volt tartva..:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Saara,
Köszi szépen, igen, a pajzsmirigyes orvosom is célzott rá, hogy ha terhes leszek akkor gyakraban kell járnom hozzá, és készüljek fel, hogy majd valószínűleg a duplájára kell emelni az L-tyroxin adagomat.
De sebaj, fő, hogy a bébivel majd minden rendben legyen. :)

Ahogy látom a képről neked nagyon helyes, vidám babád van. :)
Gratulálok hozzá!
A p.m.alulműködés egyébként nem okozott Nálad semmilyen gondot , rosszullétet a terhesség alatt?

Mi egyébként majd csak a nyár közepén kezdünk el próbálkozni. :)
Azért csak nyáron, mert még csak fél éve fedezték fel nálam a pajzsmirigyalulműködést,
és akkorra már +10kg-ot sajna sikerült felhíznom az alulműködésem miatt. :(
Ezt a túlsúlyt még a terhességig, le szeretném dolgozni.

kyra13
kyra13
 
 


kyra: a fogyihoz ajánlom a Norbi update-et! Én a terhesség előtt fél évvel 16 kilót dobtam le vele! Tény, hogy kell hozzá egy jól beállított TSH szint, de ha ez megvan, gyerekjáték vele! :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Kyra!
ha rendben van a TSH szinted, semmi gond nincs a terhesség alatt.
En imadtam terhes lenni, a legszebb dolog a vilagon :)! Az elején volt egy ici-pici hanyinger, de ennek semmi köze a pajzsmirigyhez. Csupa jo :)!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Szia Mágnes, nem is gondoltam, hogy ennyien küzdünk a fránya pajzsmirigy zavarral. :( De az mindenesetre megnyugtat, hogy Neked is és Saaranak is sikerült és boldog mamik vagytok. :)
Remélem Anna vérvizsgálatával is minden a legnagyobb rendben lesz!

Komolyan, ilyen szuperül lefogytál a Norbi Updete módszerrel? :)
Fantasztikus! Asszem akkor én is belevágok! Köszi az ötletet.
:)
A Réka tornát már próbáltam (az is jó, csak annyira intenzív volt, hogy kb. 1 hétre "lerokkantam" az izomláztól miután végigcsináltam egy 20 perces edzést súlyok nélkül!!! :lol:
De akkor most kipróbálom a Norbi Update-módszert is.
köszi!!!!!

kyra13
kyra13
 
 


Sziasztok

Kyra!- küldtem privit. Én az 1-el feljebbi topic-ból vagyok.

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


Sziasztok!

Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem, L-thyroxinnal karban tartják és valóban a terhesség alatt jobban oda kell a szintre figyelni. Nekem 3 havonta kellett vérvételre járnom. Nem törvényszrű, hogy emelnek az adagon, az a Tsh szinttől függ.
A lánykám 6 hónapos és semmi gond nincs vele. Bár állítólag lányágon öröklödhet.

A Húgom december 30-án egy gyönyörű kisfiúnak adott élete és neki is alacsony a pajzsmirigy szintje, gyógyszert szed. A kislegény egészséges.

Szóval, oda kell rá figyelni és szedni a gyógyszert.

Sziasztok Andi

Kép
andusz
 
 


Sziasztok!

megpróbáltam vonalzót csinálni, remélem sikerült

köszi a segítséget Saara

Kép
Kép
akinorev
 
 


Sziasztok!

38 hetes kismama vagyok, Paragi Péter az orvosom és Éberling Kata a választott szülésznőm. A vége felé járok már nagyon így megköszönnék minden infót a dokimról ill. Katáról és a kórházról.

Előre is köszönöm! :wink:

Livi
livi27
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: