Új privát üzeneted érkezett!

Kriszta :)

Hogy-hogy milyen 1000ft-at :?:
Délután 4 óra után 1000ft-kell fizetni a vizitdijért.
300- csak reggel 8-14.órág van.

MIvel 2hete este 6-ra mentem igy 1000ft-volt a vizitdij.

Hát,azt a jósló fájást ne tőlem kérdezd.
Tudod,nekem Programozott császárom volt.semmi fájást nem éreztem :shock: csak a műtét után :cry:

okés,akkor meg fogom nézni a friss képet a fiadról :lol:

Kép

Kép
edinka
 
 


Ez is új nekem, hogy délután 1.000-et kell fizetni...

Eddig egyetlen egyszer fizettem az alapösszeget, mikor mentem az első UH-ra hozzá, utána már nem kellett...

Ezt is meg kell szokni.

Kép

Kép
martyr
 
 


Kriszta :D

Persze,aki terhes annak csak egyszer kell fizetni.
Utána kap papirt,hogy babát vár és utána már nem kell fizetni.

meg néztem a fiadat.
Milyen kis mosolygós ő is.
Várja már a kistesót???

Kép

Kép
edinka
 
 

 
 

Tudom, én is kaptam a mentességről egy papírt (dec.27-ig).

Marci előszeretettel figyeli a hullámzó hasamat esténként. De még nem tudja, valójában mi vár ránk, ha megszületik. Újból gyökeresen felforgat majd mindent a baba érkezése :!:

Kép

Kép
martyr
 
 


Jó reggelt :lol:

Éjszaka alig tudtam aludni :shock: :shock:
nem tudom mért,nem sikerült :?:

Kriszta

Hogy vagytok?
Már minden készen áll a baba érkezésére?

Kép

Kép
edinka
 
 


Edina!Köszönöm szépen a gratulációt,jól esett.Remélem nektek is minél hamarabb összejön a baba.A vérnyomásom már lejjebb ment a gyógyszertől,szerencsére.Cak ki tudom hordani ,és megszülni ha már adta nekünk az isten!Folyton aggódok hogy minden rendben legyen.De a többiek szerint ez természetes.Mindenki így van vele.

Még egyszer köszi a jókívánságot.Puszi!

KépKép
henka76
 
 


Heni :D

Az természetes ,hogy aggódsz a babáért.
A magas-vérnyomás az tényleg nem jó de amint irtad,akkor már szeded rá a gyógyszert.
Akkor nem sokára rendezni fogja a vérnyomásodat.
A sokk stresz egyébként sem tesz jót.

nem lesz semmi baj :wink:
Kihez jársz orvoshoz?
Akinél Dominikot is szülted?

Jó a vonalzód :lol: :lol:

Köszi, rajtunk nem múlik,hogy mikor fogan a baba :lol: megteszük érte mindent :wink: :wink: :oops: :oops:
majd,lesz ha Isten is úgy akarja.
Nem akarom sürgetni,de olyan jó lenne ismét babázni :D
És Viktória is már nagyon szeretne egy kistesót.

Majd lesz valahogy
:P

Kép

Kép
edinka
 
 


Kriszta

HOL VAGY

Minden rendben.
Megnéztem a telcsimet,nem üzentél hogy lenne valami :oops: :roll:

Kép

Kép
edinka
 
 


Szia Edina!


Itthon vagyok még... Most értem ide, ugye a vasárnapi tennivalók.

Tegnap voltunk az Auchanban vásárolni, délután értünk haza. Még vettünk néhány dolgot, de már több babarucit tényleg nem veszek.

Éjjel én is felébredtem, vagy egy óra hosszat nem tudtam visszaaludni, de ez már szinte mindennapos.

Holnap kell menned Dr.Paphoz? Majd írd meg, mit végeztél. Én kedden megyek, a férjem elvisz, már lehet, hogy NST is lesz. Elmegy majd az egész délelőtt.

Kép

Kép
martyr
 
 


Na sziasztok!
Nem írtam, mert egy darabig nem tudtam netre jönni.
Edinka...
Az én kérdésem már nem lényeg, mert nem tudsz segíteni, viszont én lehet, hogy tudok.
Inzulin-Rezisztencia (IR) : a szervezet nem reagál az inzulinra, tehát még többet termel. De a cukrot nem bontja le.
a PCO-s nőknél az agyalapi mirigynek is problémái vannak, az agyalapi mirigy felelős sok szerv működéséért pl. a petefészkek működéséért is (tehát ezért nem működik rendesen a petefészek, és ezért lesznek rajta ciszták
ciszták: a nem kifejlett (nem beérett) tüszűk, ezért nincs peteérés
Tehát ez egy elég összetett, NEM CSAK NŐGYÓGYÁSZATI probléma, bár véleményem szerint egy jó, tájékozott nőgyógyász egyedül is megbírkózik ezzel. csak kevés az ilyen
Gyógyítani ma még nem lehet, csak kezelni, a tüneteket visszafolytani. Metforminnal.
Metformin: a metformin alapanyagú gyógyszerek (Merckformin, Meforal...stb.) eredetileg öregségi cukorbetegségre feljleszették az '50-es években, de azóta tapasztalatok alapján bebizonyosodott, hogy a PCO-ra is jó, mivel helyreállítja az inzulint, és ha jól hiszem valamilyen módon hat az agyalapi mirigyre is, de ebben nem vagyok biztos.:) Mivel a gyógyszer nagyon olcsó (kb 300 ft) ezért nem fektettek bele a kísérletekbe és vizsgálatokba pénzt, hogy bebizonyítság a hatékonyságát a PCO-s nőknél is. Tehát a leírásában sem szerepel, hogy erre is jó, sőt kifejezetten ellenzik terhesség alatt, és ezért az orvosok is.
Pedig szükség van rá a terhesség alatt is. Ugyanis a PCO-s nőknél hatalmas a kockázata a terhességi cukorbajnak,ami se a babának se a mamának nem jó. És ezt megelőzi ez a gyógyszer. Védelmet nyújt a vetélés ellen, mert a PCOS a meddőség egyik leggyakoribb oka, tehát nagy a kockázata a vetélésnek is.
A clostibegy egy nagyon jó gyógyszer,arra, hogy serkentse a peteérést, és nagyobb esélyt adjon a teherbeesésre. DE!!! Ettől függetlenül a magzatot a terhesség alatt nem fogja védeni semmi.. Mert a terhesség nem gyógyítja meg a PCOS-t. Ha ilyen egyszerű lenne, akkor nem csüngene több ezer, vagy százezer nő az interneten, azt kutatva, mi segíthet és megosztva egymással a tapasztalatokat, és elsírni egymásnak a bánatot egy-két vetélés után vagy éppen az örömöt egy problémamentes METFORMINOS terhesség után. Mert ez van!!! Több ezer egészséges "metforminbaba" született az elmúlt években. De viszont több ezer vetélés is volt, mivel azt hitték a terhesség majd meggyógyítja. De nem!!! A terhesség nem gyógyítja meg a PCOS-t . Sajnos az én orvosom is azt hiszi.
Egyébként most vagyok túl az első closti-s próbálkozáson, ami úgy néz ki, hogy nem sikerült. Peteérés volt, próbálkozás is, csak nem találkoztak:) Úgyhogy szerintem jön a következő kúra hamarosan. Egy cipőben járunk.
Remélem tudtam segíteni valamiben, ha akármi kérdésed van csak írj.
Pusza, Sziasztok
alexandra000
 
 


Ja... azt nem tudom írtam e, hogy az IR miatt nagyon figyelni kell az étkezésre. Lényegében úgy kell ennünk, mint a cukorbetegeknek :? :?
Ez nagyon fontos, mert különben semmi értelme a kezeléseknek.
Itt van néhány dolog:
Ajánlott nyersanyagok:

Húsok húskészítmények:
Csirke, pulyka, fácán, galamb, tyúkhús, sovány része bőr nélkül. Sertéshús sovány részei: Tesso fitt sertéshús (5 % alatti zsírtartalom), comb, rövidkaraj, szűzpecsenye
Marhahús sovány részei: Tesso fitt marhahús (5 % alatti zsírtartalom), hátszín, felsál, bélszín, fehérpecsenye
Zsírszegény halak: makréla, heck, tőkehal, busa, harcsa, amur, fogas, hering, kecsege,
15 % zsírtartalom alatti felvágottak: sonkafélék: gépsonka, prágai sonka, vitál sonka, pulyka sonka, Sága: fátyolsonka, füstölt pulykamellsonka, olasz pulykamellsonka, prémium pulykasonka, selyemsonka, Tesco: fitt hullámsonka, Zalahús: aszpikos sonka, fitt szelet, göcsei szendvicssonka, pikniksonka, piroska felvágott, velencei szelet, Bábolna hullámsonka, Kaisers wellnes joghurtos párizsi, Norbi: zalai, lángolt karaj,

Tojás:
zsírszegényen elkészítve (főzve, teflonedényben, levesbe) heti 3-5 db, amennyiben ennél többet eszel, a többinek csak a fehérjéjét használd fel

Tej:
0,1, 1,5 %, kalciummal, fehérjével dúsított (Olimpik) termékek
Savanyított tejtermékek:
Kefírek: Tesco 1,4 %, sole 1,4 %, kaukázusi
Joghurt: natúr, zsírszegény, cukor mentes zsíszegény gyümölcsjoghurtok: jogobelle light, Vitalinea: eper, meggy, őszibarack,sárgabarac, ananászos, Ehrmann: diabetikus: epres, ExQuiza: diat: epres, müzlis, Frankenland: diétás: frcht&Quark diat, cseresznyés, Gourmet:diat: ananász, per, megg, őszibarack-maracuja, Milli0%: epr, málna őszibarack, Mizo: AB Herba: aloe vera, bodzavirág, Parmalat: light: eper, erdei gyümölcs, őszibarack, Zott: Jogobella Diat: ananász, őszibarack-maracuja, szeder-cseresznye, Bauer: diat: cseresznye, eper, Capina: Optiwel:cseresznye, őszibarack,
Ivójoghurtok: Bauer: light, Campina: eper, cseresznye, Milarm: diabetikus tejsavóital, Sole: natur, epres, ősziabarackos, Tesco: epres, málnás, kajszibarackos
Túró: félzsíros, sovány, Tesco, Landfrisch: cottage cheese, saját készítésű túrókrémek ( + gyümölcs, tej vagy joghurt, édesítőszer, snidling, póréhagyma, zöldhagyma szára stb.)

Sajtok:
(15% alatti zsírtartalom): Tolnai köményes, Tolnai fokhagymás, Túra, Gouda light, Medve ömlesztett light, Tesco lapsajt fitt, Alpenhain mini mozarella, Bakony kincse light, Biomark Kft. Qargel sajt natúr, fokhagymás, Camping ömlesztett zsírszegény sajt, Chevroux kecskesajt, Du darfszt natúr friss sajt, Meggle Baguette: fokhagymás, zölfűszeres,fetasajtos, Boci natúr+Ca, Óvártej óvári sajt: darabolt, fokhagymás, köményes, fokhagymás füstölt, Sole mozarella,

Gabonaipari termékek:
liszt: minnél magasabb kiörlési fokú: teljeskiörlésű, durum, Graham, Norbi liszt
gabona magvak : zab- kukorica-, rozs-, hajdinapehely (cukor nélküli változat, ha lehet ne a puffasztottat) pl: Tescosba van hozzáadott cukrot nem tartalmazó,
búzakrpa, zabkorpa (napi 1-3 kanál kefirbe, joghurtba, ételkészítéshez)
ham-lett, abonett ( a korpás változatt a lassabb felszívódás miatt jobb választás): pl.: Vaffe , Wasa, Lieken,
barna rizs, hajdina, köles, árpagyöngy,
müzlik: hozzáadott cukrot nem tartalmazóakat részesítsük előnyben


Sütő- és tésztaipari termékek:
kenyér: magas kiőrlési fokú lisztből készültek: Graham, Bakonyi barna, Rozs, len-, szezámmagos, tönkölybúza, Friss és Ropogós sütőipari kft.:bajor rozskenyér, feketeerdei diós rozs, Frank teljes kiörlésű 100%-os rozs, hamburgi rozsos burgonyás, Leiht & Gut kalóriaszegény, stájer hárommagvas, tökmagos bugaci rozsos, Mestemacher: 3 magvas, napraforgómagos, teljeskiörlésű rozs, Alanatur: Roggen Volkorn
Ca- al dúsítottak: Atlasz, Tescó ca- al dúsított
Zsemlék, kiflik fogyasztását nem javaslom, helyettük a korpás, teljeskiörlésű lisztből készült, magas rosttartalmú változatokat ajánlom. Egyéb pékáruk közül is csak azokat fogyasszad amelyeknek a krost tartalma magas, zsírtartalmuk alacsony, hozzáadott cukrot nem tartalmaznak.
Tésztafélék közül a durumtésztákt (nincs bennük tojás) javaslom.
Sütemények: ha lehet minnél ritkábban inkább csak csalónapokon, akkor is csak korlátozott mennyiségben

Zöldségek:
„Korlátlanul” fogyaszthatók amennyiben nyersen esszük (persze csak amit lehet) illetve salátának, párológépben párolva, gőzben főzve készítjük el: brokkoli, cékla, cukkini, endivia, fejes káposzta, fejes saláta, fekete gyökér, karfiol, kelkáposzta, kínai kel, mángold, padlizsán, paradicsom, paraj, rebarbara, retek sóska, spárga, uborka, vörös káposzta, zellergumó, paprika, savanyú káposzta, kovászos uborka, cukor nélküli savanyúságok.
Zsírszegényen elkészítve normál mennyiségben fogyasztható.

Olajos magvak:
dió, mogyoró (nem a pörkölt, nem sós, változat), lenmag, szezámmag mért mennyiségben, leginkább a lefekvés előtti fehérjéhez.

Édesség:
Algida light fagyi (a tápanyag értékei majdnem megegyeznek a kefirével), vannak más cégeknek is light fagyijai, de én nem találtam olyat aminek az összetétele ennyire jó lenne.
Protein szeletek.pl.:
Fehérje turmixok: a legjobbak a kazein alapúak, vagy kazein tejsavó keverékek, mert lassabban szívódnak fel. Pl.:
Magában, fagyinak le fagyasztva, csak minimális vizzel kikeverve krémként,
Natúr joghurt vagy sovány túró, gyümölcs, esetleg folyékony édesítőszer keverék (saját kezűleg).
Tejberizs vagy tejbe gríz (cukor nélkül), tejsavó fehérje.
Natúr zab-, vagy kukoricapehely, fehérjeturmix.


Zsiradékok:
Ahol csak lehet meg kell spórolni. Light margarinok: Teso, Delma , Liga, Linco, Light Növényi olajok: Napraforgó, olive, lenmag, dió

Folyadék:
Ásványvizek, edzésidőn kívül, ha lehet alacsony Na tartalmúak: Szenkirályi, Pannon agua, Nestlé,
Energiamentes (édesítőszerrel készült) üdítőitalok
Gyümölcs teák (a legjobb, ha mindenfajta ízesítőanyag nélkül isszuk).
Gyümölcslevek csak a cukormentest és csak korlátozott mennyiségben szénhidrát tartalmukat a napi össz szénhidrátmennyiségbe beszámítva



Ízesítő anyagok:
mesterséges édesítőszerek
fűszerek: zöld fűszerek, nem sóval tartósított fűszerek pl.: Kottányi
Saláta öntet: otthon készített nem majonéz alapú , cukrot nem tartalmazó (helyette lehet édesítőszert használni), ecetes, kefires, joghurtos citromos, almaecetes, + fűszerek
Sót minél kevesebbet: ha lehet ne sózzuk utána az ételeket és a nyers zöldségeket se. A só 180-szoros mennyiségű vizet köt meg.


Ajánlott ételkészítés technológia

Sűrítés:
Rántás tejfölös habarás legírozás, montírozás helyett:
- egyszerű, kefires, natúr joghurtos, tejes habarás
- száraz rántás (olaj nélkül csak megpirítjuk a lisztet)
- hintés
Párolás
- egyszerű vagy aromás, a nyersanyag zsírmentes vagy minimális olajjal átkent felületen
Sütés bőzsírban sültek helyett
- alufóliában, sütőzacskóban, mikroban, AMC edényben, Zepteredényben, teflonedényben, kuktában, római tálban, jénai edényben,
Lazítás anyaggal rizs, zsemle helyett
- barnarizs, rozsos zsemle, részben búza-, zabkorpa

és még valami:
Miért kell diétázni?
A diétának nagyon fontos szerepe van a cukorbetegség egyéb kezelése (inzulin adása vagy gyógyszer szedése) mellett. Mindig az étrendi kezelést egészíti ki a gyógyszeres vagy inzulinos terápia és nem fordítva!!!!
A helyes diéta elősegíti a vércukorszint normalizálását, mely elérésével a cukorbetegség szövődményei elkerülhetőek, időben kitolhatóak.
Inzulinnal kezelt betegeknek azért kell diétázniuk, mert még az ún. intenzív inzulinterápiával sem védhető ki a vércukor túlzott megemelkedése nagyobb – 80-90 g-ot meghaladó- szénhidrát egyszerre történő elfogyasztása után, mivel a „kívülről” beadott inzulin nem képes teljes mértékben utánozni az egészséges inzulin elválasztást, inzulin szintet.
Tablettával kezelt cukorbetegnél, pedig azért fontos a diéta, mert az inzulin elválasztás ill. az inzulin hatékonysága nem megfelelő és ehhez kell alkalmazkodnia az étkezésnek.

Szénhidrátok, édesítőszerek, cukorpótlók


Milyen szénhidrátok vannak? Lassan felszívódó szénhidrátok (L) Gyorsan felszívódó szénhidrátok (Gy)
Miben található? §1 Gabona termékek, pl.: barna-, rozskenyér, korpás zsemle, durum tészta, barnarizs, korpás kekszek §1 Gyümölcsök (minden termék, amely gyümölcsből készül, pl. gyümölcslé, lekvár, befőtt stb. )
§2 Tej, kefir, joghurt

A cukor, méz, szőlőcukor használata tilos! Helyettük édesítésre a mesterséges édesítőszerek és a cukorpótlók alkalmasak.
A mesterséges édesítőszereknek nincs szénhidrát- és energia tartalmuk. A bolti forgalomban általában folyadék vagy tabletta formában kaphatók, pl. Süssina, Polysett stb.
A cukorpótlók általában por alakúak, pl. Canderel por. Van szénhidrát-, illetve energiatartalmuk, ezért elhízott vagy túlsúlyos betegek számára nem javasolt az alkalmazásuk.
Normál testsúlyú cukorbetegek napi 15-30 g mennyiségben használhatják fel.
A cukorpótlók 100 g-jában 100 g szénhidrát található, a felhasznált mennyiség szénhidráttartalmát bele kell számolni az étkezés szénhidráttartalmába. Cukorpótlókat csak olyan süteménytészta elkészítéséhez célszerű felhasználni, amelyhez elengedhetetlen a cukor hatása, pl., hogy megkeljen a tészta stb., minden más esetben ajánlott mesterséges édesítőszerekkel megoldani az édesítést.


Cukor helyett édesítésre alkalmas Mesterséges édesítőszerek Cukorpótlók
o1 Hőre bomló:
§1 aszpartam (pl. Canderel tbl.)
§2 szacharin
o1 Hőre nem bomló:
§1 aceszulfám-K
§1 ciklamát §1 szorbit (Glukonon)
§2 fruktóz (gyümölcs cukor)
§3 maltodextrin (Canderel por)

A hőre bomló mesterséges édesítőszereket utólag kell az ételekhez hozzáadni, mert ha együtt főzzük, forraljuk az ételekkel vagy italokkal mellékízt adhatnak (pl. szacharin) vagy elvesztik az édesítő erejüket (pl. Canderel).
A hőre nem bomló édesítőszereket a főzés bármely szakaszában az ételhez adhatjuk, mert nem okoznak ízváltozást és édesítőerejüket megtartják, pl. Süssina.

Nyersanyag válogatás

A nyersanyagok helyes kiválasztása mellett fontos azok pontos kimérése is. Ehhez olyan mérleget kell beszerezni, amely 1-2 gramm kimérésére is alkalmas.
A nyersanyagokat mindig tisztítva mérjük le, hogy valóban azzal számoljunk, amit valójában elfogyasztunk. A rizst, tésztát, hasábburgonyát mindig az ételkészítés előtt mérjük ki!

Gabonaipari termékek
A hagyományos fehér lisztből készült kenyerek, zsemlék fogyasztása nem javasolt, helyette a teljes kiőrlésű lisztből készült barna, fekete kenyér a fogyasztható. Ezek rosttartalma igen magas, ezáltal lassabban emelik a vércukor szintet, mint a fehér lisztből készült termékek.
Ha a kenyér címkéjén az összetevők között szerepel a maláta, akkor a kenyér színezve van, nem a magas rosttartalom miatt sötét, ilyen kenyeret nem javasolt vásárolni.
A rozskenyér könnyen felismerhető savanykás illata és íze alapján.
A szójás, burgonyás, kukoricás kenyerek szénhidrát és energia tartalma is magas ezért ezek fogyasztása nem javasolt.
A fehér liszt helyett kedvezőbb, a teljes kiőrlésű liszt, ill. a fehér rizs helyett a barna rizs használata.
Zsemlemorzsával is számolni kell! Egy átlagos panír szénhidráttartalma kb. 15 g.
Az abonettből a magasabb rosttartalmúakat, illetve a Ham-lett-ből a búzásat válasszuk (magasabb rosttartalma miatt).Fő étkezésre azonban ezek sem. javasoltak


J ajánlott L nem ajánlott
Fekete-, barnakenyér, rozskenyér, korpás zsemle, -kifli, korpás buci, Cukor stop keksz, Korpovit keksz, teljes kiőrlésű liszt, barna rizs, durum tészták, natúr müzli, magas rosttartalmú Abonett félék, pl. Wasa, Fraser Crips stb., Graham liszt, zabpehely. Fehérkenyér, szójás-, kukoricás-, burgonyás kenyér, fehérzsemle, -kifli, háztartási keksz, kalács, ropi, hagyományos tészták, csokis, aszalt gyümölcsös, mézes, cukrozott stb. müzlik és pelyhek, magas zsír- és/vagy cukortartalmú finom pék árúk, pl. kakaós csiga, sajtos roló, búrkifli, croissan, tepertős pogácsa, lekváros táska, briós.

Zöldségek, főzelékfélék, gombák
Azokkal a zöldségekkel, amelyek 10 dkg-jában 5 vagy 5 g-nál kevesebb szénhidrát van, pl. zöldpaprika, paradicsom, retek, uborka, paraj, tök, sóska stb. addig nem kell számolni, amíg fogyasztásuk nem haladja meg a 20 dkg-ot. Ugyan ez vonatkozik a gombákra is.
A többi zöldséggel, melynek 5 g feletti a szénhidrát tartalma mindig számolnia kell, pl. karalábé, burgonya, kukorica, zöldborsó, szárazhüvelyesek stb.
A zöldségek fogyasztása (magas rosttartalmúk miatt) igen kedvezően hat a vércukorszintre, ezért célszerű a legtöbb étkezésbe beiktatni őket, pl. nyers vagy saláta formájában.





Gyümölcsök
Minden gyümölcs fogyasztható CH tartalmukat számolva, kivéve a szőlőt és az aszalt gyümölcsöket!
A görögdinnyéből, nagy víztartalma miatt, nagy mennyiséget képesek vagyunk elfogyasztani, így sok CH kerül be a szervezetbe, ezért itt különösen fontos a pontos kimérés.
Ha a gyümölcsökből otthon levet készítünk, a nyert lével úgy kell számolni, mint magával a gyümölccsel.
Lekvár, befőtt, kompót cukor nélkül, mesterséges édesítőszerrel otthon is készíthető.

Tej, tejtermékek
A tej, kefir, natúr joghurtok fogyaszthatók, CH tartalmukat számolva.
A hagyományos gyümölcs joghurtok nem fogyaszthatók, mivel cukrot tartalmaznak, de számos diétás termék kapható már, pl. Parmalat light, Danon Vitalinea 0%, Milli 0% stb.
Minden diétás terméknél érdemes elolvasni, hogy a diet, light, diétás, limit, 0%, energiaszegény stb. felirat mire vonatkozik, mivel valamikor ez csak a csökkent zsírtartalomra utal, nem pedig a cukor hiányára.
A sajtok CH tartalmával nem kell számolni. A sovány sajtokat javasolt gyakrabban fogyasztani (pl. Tolnai, Tenkes, Túra, köményes Mozzarella, Derbi, Medve-, Boci light stb.) és ritkábban a zsírosabb sajtokat (pl.: Trappista, Karaván, Camembert stb.).
A túrónál 10 dkg feletti mennyiségnél kell figyelembe venni a szénhidrát tartalmat.
Zsírszegény tejföl beépíthető az étrendbe és alkalmanként használható diétás tejszínhab is. Egy nap maximum fél liter tej vagy annak megfelelő tejtermék fogyasztható.

Tojás
A tojásnak nincsen CH tartalma. Amennyiben nincsen egyéb olyan betegsége, ami ezt ellenjavallaná zsírszegényen elkészítve heti 3-5 db fogyasztható az ételkészítésnél felhasználtakat is beleszámolva.

Húsok, húskészítmények
A húsoknak és húskészítményeknek nincs CH tartalmuk, viszont magas a fehérjetartamuk, (vesét megterheli) ezért fogyasztásukban egy egészséges mértéket kell tartani.
A soványabb húsrészek javasoltak felhasználásra, pl. csirkemell, pulykamell bőr nélkül, sertéskaraj- és –comb, marha lapocka, heck, fogas, tonhal, sovány felvágottak stb.
Nem ajánlott a zsírosabb húsok, pl. oldalas, dagadó, csülök, disznósajt, szalámik, kolbászok stb.

Olajos magvak
Az olajos magvak CH és energiatartalma igen magas, ezért fogyasztásuk csak ritkán kis mennyiségben ajánlott.
A hagyományos gesztenyemassza fogyasztása nem ajánlott, mert hozzáadott cukrot tartalmaz. Lehet azonban cukor nélküli natúr, illetve mesterséges édesítőszerrel készült gesztenyemasszát is kapni, mely (szénhidrát értékét számolva) felhasználható.

Édességek
A hagyományos cukorral készült édességek, Pl. csokoládék, cukrok, töltött kekszek, sütemények fagylaltok stb. fogyasztása nem javasolt!
Készítenek diabetikus termékeket, pl. sütemények, nápolyi, fagylalt stb., de ezek cukorpótlóval készülnek, ezért szénhidrát tartalmuk, alig különbözik a normál termékekétől, ezért fogyasztásuk ritkán és kis mennyiségben javasolt.
Diabetikus süteményeket csak olyan diabetikus cukrászdában ajánlott vásárolni, ahol fel van tüntetve a termék szénhidrát tartalma.

Üdítő italok, gyümölcslevek
Cukor nélküli, mesterséges édesítőszerekkel készült üdítőitalok fogyaszthatók, pl. Pepsi light, Cola light, Deit, stb. de ezek sok mesterséges anyagot tartalmaznak, melyek egészségkárosítóak, ezért csak ritkán 1-2 dl mennyiségben ajánlott a fogyasztásuk.
Szintén fogyasztható a Bolero italpor, mely cukor nélkül készül.
A gyümölcslevek közül is számos cukor nélküli termék kapható, pl.: 100%-os gyümölcslé, Top-Joy Fittness stb., de gyümölcstartalmuk miatt figyelembe kell venni a szénhidráttartalmukat, mely a doboz oldalán 1 dl-re vonatkozóan megtalálható.

Alkoholok, élvezeti szerek
1-3 dupla kávé, 2-4 csésze tea naponta (cukor helyett édesítőszerrel) elfogyasztható. A koffein gyakorlatilag nem emeli a vércukorszintet.
Alkoholok közül fogyasztható a világos sör, alkoholmentes sör, diétás sör, száraz vörös- és fehérbor, tömény alkohol.
A diétás sör, száraz bor és a tömény alkoholok meredek vércukor szint eséséhez vezethetnek, ezért csak ritka alkalmakkor, legfeljebb egy pohárkával, vagyis 50 ml-nyi ajánlott éthezéssel egybekötötten!

1dl bor = 3 g CH; 1 dl világos sör = 5 g CH; 1 dl diétás sör = 1 g CH

Kerülendő alkoholok közé tartoznak a barna sör, likőrök, desszert borok, édes-, félédes pezsgők.


J fogyasztható L kerülendő
Diétás sör, világos sör, alkoholmentes sör, száraz vörös- és fehérbor, tömény szesz Barna sör, édes-, félédes pezsgő, desszert borok, likőrök

Fűszerek, ételízesítők
A friss és a szárított fűszerek felhasználhatók, szénhidrátot gyakorlatilag nem tartalmaznak.
Az ételízesítők közül a készen kapható ketchup, mustár, majonéz tartalmaz cukrot, helyettük a diétás változat ajánlott, pl. Aranyfácán diabetikus ketchup, Biomark diabetikus mustár.

Az étkezés megvalósítása

inzulinos
időpontok tablettás
időpontok
7.00 7.00 Reggeli: 30 g 30 g L pl.: 6 dkg v. magas rosttartalmú pékárú + margarin felvágott 20 dkg- nál kevesebb kerti vetemény
9.30 10.00 Tízórai: 20 g 10 g L pl.: 4 db Cukor stop keksz
10 g GY pl.: 2 dl kefir
12.15 13.00 Ebéd: 50 g
14.45 16.00 Uzsonna: 20 g mind a 20 g GY pl.: 25 dkg narancs
17.15 19.00 Vacsora: 40 vagy 30 g un. mint a reggeli
19.45 - UV: 20 vagy 15 vagy 10 g csak L lehet pl.: keksz, kenyér stb.
22.15 - UV: 10 vagy 15 g csak L lehet

Jelmagyarázat: Gy = gyorsan felszívódó szénhidrát
L = lassan felszívódó szénhidrát
CH = szénhidrát
alexandra000
 
 


Ha elolvastad....
Az utóbbi a cukorbetegeknek szól, de mint már említettem nekünk úgy kell táplálkoznunk, mint a cukorbetegeknek.
bocsi, ha kicsit sok lett:):)
alexandra000
 
 


nekem terheléses cukorvizsgálatot csináltak, mint amit a kismamáknak szoktak--->>erre gondoltál, amikor az inzulinos vérvizsgálatot említetted?
Neked milyet is csináltak? Mit néztek akkor?
Én úgy tudom, hogy IR nélkül nincs PCO!!!!!!
Milyen tüneteid vannak még?
alexandra000
 
 


Szia Alexandra

Örülök,hogy irtál.
Szivesen beszélgetnék veled.
Van msn-ed??

Vagy ha irok privit,el tudod olvasni?

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziaszia!
MSN-em nincs, és a privit szerintem el tudom olvasni:)
alexandra000
 
 


válaszoltam :D

Kép

Kép
edinka
 
 



Kriszta :lol:

Mi volt a dokinál ma?
Voltál nst-is?

Ha meg pihentél irj :lol: :?:

Kép

Kép
edinka
 
 


Heni

Ha jársz erre felé. :lol:
Szerdán szoritok az uh-hoz. Meg láttod minden rendben lesz :lol:

Kép

Kép
edinka
 
 


Szia Edina!


Voltam ma Gyarmaton. Levették, amit ilyenkor szokás, aztán ennyi. Ha meglesz az eredmény, telefonálok a dokinak. De úgy mondta a szülésznő, hogy hétfőn is mehetek, akkor van UH. Előtte inkább azért megbeszélem vele, hátha másik időpontot mond. Hétfőn lesz - ha akkor megyek - az első CTG is.

Ma gyorsan végeztem.

Kép

Kép
martyr
 
 


HA jövő heten hétfőn mennél akkor taliznánk,mert én akkor is megyek :lol:

Kép

Kép
edinka
 
 


Én is hétfőt látom a legreálisabbnak.

Neked már van időpontod is hétfőre? Vagy csak így jönnek ki a napok, de még konkrétan nem tudod?

Kép

Kép
martyr
 
 


Szia Kriszta. :lol:

Igy jöttek ki a napok :D
Irtam privit :lol:

Heni

Ha olvasod a topicot :P neked is irtam privit :D [/b]

Kép

Kép
edinka
 
 


Szia!

Megkaptam az üzit.

Mondtam én :!: Minden jóra fordul, majd meglátod :!: Amikor én is ezügyben jártam a dokihoz, és ilyet vagy ehhez hasonlót mondott, madarat lehetett volna fogatni velem...

Hétvégén belehúzhattok a projektbe! :D

Kép

Kép
martyr
 
 


Szia Kriszta

köszönöm :D

Mekkora már a pocid,nem teszel fel róla képet :?:

Figyi,enyém ilyen volt 38-hetesen :wink:

Kép

Kép

Kép
edinka
 
 


Helló!

Jó nagy pocid volt! Én úgy találom, hogy az enyém nem olyan nagy.

A legutolsó képeim a 34. héten készültek. Épp ma vagyok 36 hetes, majd délután csináltatok a fiammal (ő szokta fényképezni). Teszek fel, ha kész lesz.

Most megyek a háziorvoshoz a táppénzes papíromért. Holnap pedig ki kellene hoznom valahogy a leleteket a laborból, csak azt nem tudom, hogyan. Megint menjek Gyarmatra? Lehet, ez lesz a vége.

Kriszti

Kép

Kép
martyr
 
 


sziasztok

Kriszta

Voltam ma uh-on.
ÉS a bal oldalom van egy 15mm es tüsző.
Nyálkahártya meg 7mm-volt.
Doki azt mondta,hogy nagyon remény teljesnek igérkezik
:D :D :D :D :D
Hétvégére meg adta a programot.
És hétfőn megyek fél8-ra hozzá.
Ez lesz az utolsó uh

Szóval most nagyon boldog vagyok.

Köszönöm neked a biztatást :wink: [/b]

Kép

Kép
edinka
 
 


Szia Edina!

Örülök, hogy örülsz! Akkor hétvégén ne lustálkodjatok :!: :lol:

Képzeld, én is voltam ma a kórházban, kénytelen voltam elmenni a leleteimért, mivel másképp nem tudtam megoldani. 10 óra után lehettem ott kb.

Én nem örülök annyira, mert ez a fránya strepto már megint ott éktelenkedik a pisimben... A többi rendben van ezt leszámítva.

Délután - miután kialudtam magam - felhívtam a dokit, mondta, hogy hétfőn délelőtt menjek UH-ra meg CTG-re. Még nem döntöttem, mikor megyek, de ha Te olyan korán ott leszel, lehet, most sem találkozunk. :cry:

A pocis képet most próbáltam feltenni, de túl nagy a mérete, majd a hétvégén csinálunk újat és meglátod.

Kép

Kép
martyr
 
 


Kép

Kép

Kép
martyr
 
 


Kriszta

Nagyon szép nagy pocid van :D
Szerintem az enyém egy icipicit volt nagyobb :P
És nagyon sokat nőtt amióta én nem láttam :D

Sajnálom azt a fránya bacit már megint.
Ezek szerint tényleg nem sikerül tőle meg szabadulnod :cry:

Akkor megint nem fogunk találkozni :cry:

De sebaj,majd megláttogatlak bent a kórházban :wink: :wink:

puszi.

Kép

Kép
edinka
 
 


Szia Kriszta

Mizus,na milyen volt az első NST :?:
Én annyira szerettem járni,olyan jó volt hallani Viktória szivműködését.
Uh is volt? Mit mondott a doki?
Nincs nyitva a méhszáj?

Én voltam nála,még nem repedt meg a tüszőm,már 19mm-es.
20mm-nél már repedni szokott,csütörtökön megint mennem kell.
Pedig már nem akartam,de azt mondta láttni akarja ,hogy megrepedjen.
Nehogy ne,és hatalmas cisztám legyen.

gondolom elfáradtál
:cry: én is szakadó esőben mentem

Kép

Kép
edinka
 
 


Szia!

Kivártam magam ma rendesen. Anyuval mentünk, odaértünk úgy 9-re. Beültem a terhesgondozó várójába, aztán vagy 1 óra múlva kijött a szülésznő a könyvekért, és felvilágosított, hogy a CTG-re mehettem volna egyenesen, aztán az eredménnyel oda vissza az UH-ra. Én meg azt hittem, hogy előbb ott kell jelentkezni, majd átküldenek a szomszédba.

Voltak bent épp a CTG-n, kicsit várni kellett ott is, aztán úgy 20 percet lehettem bent. Furcsa volt, hogy most ülni kellett, régebben mindig feküdtem. Szép egyenletesen vert a kis szíve, aki mellettem ült, annak a csajnak nagyon gyors volt. Mozgott is közben.

Az UH-ra is rengeteget vártunk, úgy fél 2 felé hívtak be. 2.580 gramm a súlya, egy kicsit kevesebb, mint kéne, meg a haskörfogat is - szerintem. Ahogy nézem az átlagértékeket. A BPD meg mintha nagyobb lenne. Amúgy minden rendben volt, ja, és megint azt mondta, kislány. A méhszájam zárva. Könnyen elképzelhető, hogy simán szülök. "Oh my God!" A strepto-ra kaptam gyógyszert.

Majd drukkolok neked, hogy rendben legyen a tüsződ! Csütörtökig akkor izgalomban lehettek. Egyébként reggel voltál nála?

Hétfőn megint megyek CTG-re, remélem, hamarabb végzek, mint most.

Kép

Kép
martyr
 
 


szia Kriszta

Ma,reggel voltam a dokinál. ÉS már megrepedt a tüszőm :lol: most két hét várakozás jön. És kiderül,hogy mit hoz nekem a Jézuska Karácsonyra :lol: :lol: :lol:
Negativ tesztet vagy pozitiv tesztet :wink:

húúú,már nagyon közel jársz a szüléshez :shock:
Láttom örülsz, hogy nem császár lesz :wink:
Tényleg kicsike a lányod, viktória 4kg-volt :shock: :shock:
De nem az a lényeg,hanem az ,hogy egészséges.
HA megszületik majd meg láttod milyen gyorsan fog hizni
:P

drukkolok neked,hogy ne legyenek nagy fájdalmaid,és hogy gyorsan megszülessen a kislányod :wink:

puszi
dobj majd egy smst 8)

Kép

Kép
edinka
 
 


Szia!


Ez tényleg jó hír, hogy megrepedt :!: Ez a két hét nagyon izgalmas lesz számotokra. Remélem, hogy szép ajándékot kaptok karácsonyra. :D

Annyira nem örülök, hogy nem császár. Dehát még nem lehet tudni, hogyan alakul. Én eddig úgy éreztem, hogy inkább a műtét felé hajlik, meg a szülésznő is úgy beszélt a múltkor. Így aztán megnyugodtam, hogy hamar túl leszek rajta. Most pedig kicsit mellbevágott, hogy mi is vár rám :!: :?:

Ma voltam a védőnőnél. Azt mondta, ne törődjek a súlyával. A végéig még van 3 hét, sőt ha ráhúzok, mint Marcival is, simán lehet még 3,5 kiló is. Nem vagyok egy nagy darab, úgyhogy nagyon megelégszem azzal, ha lesz 3 kilós. Pláne, ha még nyomni is kell...
Igen, az egészség a lényeg, nem a súly.

Szedem az antibiotikumot. Az első két napon kicsit szédültem a gyógyszertől, ezért fel is hívtam a dokit, mit szól hozzá. De azt mondta, hogy ezek nem komoly tünetek, így szedjem. Mert a strepto-t valahogy ki kellene irtani. Egy kis szédelgést pedig kibírok. Ma már nem éreztem semmi különöset.

Majd jelentkezz :!:

Kép

Kép
martyr
 
 


Jó reggelt :D

Tegnapi Mikulás ünnepségről teszek fel két képet :wink:

Kép
Kép

Kép

Kép
edinka
 
 


Merre vagytok :roll: :roll:

Kép

Kép
edinka
 
 


Jó reggelt :D

Jól elbeszélgetek magammal :roll:

Kriszta

Egyben vagy még :?: vagy már a kórházban vagy :roll: :shock: :?:

Kép

Kép
edinka
 
 


Szia!

Bocsi, hogy eddig nem írtam. Igazából nem történt semmi érdekes.

Most értünk haza Gyarmatról. Tudod, megint CTG + doki - vizsgálat. Tegnap este nagyon megijedtem. Úgy 22 óra felé elkezdett fájni a hasam alul, figyeltem az órát 3 percenként keményedés - fájás kb. 25 - 30 másodpercig, így rendszeresen. Már azt hittem, hogy menni kell. És ez tartott másfél órán át. Aztán elaludtam és elmúlt szerencsére.

Ma mondtam a dokinak, megvizsgált, azt mondta, hogy nyugodtan keményedhetek még. CG2000-t mondott a szülésznőnek, ha jól értettem, akkor valami csak elindult, nem? Mert CG3000 szokott lenni.

Jövő héten újra megyek hétfőn és még kedden is. Kaptam beutalót a laborba, az aneszteziológushoz meg a belgyógyászatra, hogy műthető vagyok-e? Mivel az előző császár volt, ezért ezeket ki kell vizsgálni.

Nálatok mi a helyzet? Jól vagy?

Kép

Kép
martyr
 
 


Sziasztok!
Új vagyok itt ezen az oldalon, ugyhogy mindenkit üdvözlők és nagyon örülők, hogy rátaláltam erre a topikra. Lenne egy kérdésem és remélem akad valaki aki tudna segíteni. Nemrég költöztem Balassagyarmatra és egy jó nőgyógyászt keresek(lehetőleg nő legyen ) :oops: Interneten olvastam, hogy a Dr.Kenessey Albert Kh-Rendelőintézetben rendel egy Kreutz Mária nevű doktornő. Tudtok-e róla valami (milyen szakorvos, hogy bánik a páciensekkel stb.) ?Esetleg ha őt nem ismeritek tudnátok olyanvalakit ajánlani aki nemcsak jó szakember de kedves is :roll: ?
Előre is köszönöm segítségetek és mindenkinek kellemes délutánt kívánok.
katibogár
 
 


Szia Kati!

Valóban létezik Dr.Kreutz Mária. Én túl sokat nem tudok róla mondani. Egyszer kerültem vele kapcsolatba, mikor megindult az első szülésem, épp ő volt ügyeletben, ő vizsgált meg. Kedves volt. Amíg a szülés le nem zajlott, ő is jelen volt.

Nem rég súlyos betegséggel küzdött, nem tudom, hogy ezzel mostanában mi a helyzet.

Az egyik rokonom hozzá járt terhesgondozásra és nála is szült, ő azt mondta, legközelebb is a doktornőt választaná.

Van / volt(?) egy fiatal doktornő is, akit jobbára az ambulancián lehetett látni. De ő talán még szüléseket nem vezet. Mintha azt mondta volna valaki, hogy már nincs is a kórházban.

Én Pap doktorhoz járok immár másodszor is. Nagyon sok páciense van, de szerintem ez elmondható ugyanúgy a többi nőgyógyászról is. Tudod: ízlések és pofonok...

Bízom benne, hogy rátalálsz a számodra megfelelőre!

Szia, majd jelentkezz!

Kép

Kép
martyr
 
 


Sziasztok :D

Kriszta

Nincs semmi különös velünk. Jól vagyok 8) Holnap reggel csinálok már egy tesztet,lehet kimutat már valamit :wink: ha halványan is :shock:
Majd megláttjuk

Mesél,minden kész van már a kislányod érkezésére??
Én,már ilyenkor lázban égtem,de gondolom már te is.
Mikor kell menned a kivizsgálásra,a héten?!

nagyon szoritok,hogy minden rendben menjen,ha simán szülsz ha császárral :D

Ne feletkezzél rólam meg :!:

puszi

Edina és Viktória

Kép

Kép
edinka
 
 


Szia!

Megcsináltad a tesztet? Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre! Feltétlenül írd meg :!:

Voltunk ma vásárolni az Auchanban. Kicsit fel kellett tölteni az éléstárunkat. Idén már biztos nem megyünk így el.

Igen, már megvan minden. Egyedül a kis törpe hiányzik.

Képzeld, hétfőn délután elkezdtem egy kicsit vérezni. Úgy bepánikoltam. Felhívtam a dokit, mi legyen. Azt mondta, lehet az aznapi vizsgálattól is. Azt tanácsolta, várjak 1-2 órát, és ha múlik, akkor ne menjek a kórházba. Szerencsére elmúlt. Pedig nem is éreztem, ahogy vizsgált, nem fájt, de úgy tűnik, megpiszkált mégis valamit.

Tegnap este megint kicsit keményedtem, de az is elmúlt. Valahogy attól tartok, hogy ne este vagy éjszaka induljon be a dolog. Jobb szeretném, ha nappal kéne bevonulni a kórházba.
A védőnőm szerint nagy valószínűséggel számítsak műtétre. Csak az orvosok ezt nem szeretik ilyen nyíltan kimondani. Nem is tudom, mi lenne a jobb :?:

Ha van valami, jelentkezem mindenképp!

Kép

Kép
martyr
 
 


Szia

Na,mi volt ma a dokinál???? Remélem minden rendben volt.
Még mindig zárt a méhszáj???
Holnap is kell menned nstre?

Holnap megyek én is,lásd vonalzómon,hogy mért :cry: :cry:

puszi

Kép

Kép
edinka
 
 


Szia!

Nem rég értünk haza. Ma a belgyógyásznál és altatóorvosnál jártam. Műthető, altatható vagyok...

Tegnap reggel laborral kezdtem, aztán CTG utána doki. Megvizsgált először, azt mondta egy ujjnyira nyitva vagyok. Ezután Uh következett. Két hét alatt nőtt a picurka, most 3 kiló a becsült súlya. Azt mondta, készüljek sima szülésre. A hegvastagságom 4 mm, ami gondolom, megfelelő.

Legközelebb csütörtökön megyek újból CTG-re, majd felkeresem őt, és megbeszéli a főorvossal mi hogy legyen. Akkorra már minden lelet a kezemben lesz. Kíváncsi vagyok a streptora is, a tenyésztés akkor lesz kész.

Már nagyon "terhes" a hasam. Főleg az esték kellemetlenek. Amikor mozog, ott alul eléggé fáj. Aludni is kényelmetlen.

Várom a végét :!: :!: :!:

Ezek szerint ma megjött Neked... Hát, sajnálom. De új hónap - új remény. Biztos összejön hamarosan!

Kép

Kép
martyr
 
 


Szia Kriszta :D

Ma voltam reggel a dokinál,felirta ismét a clotibegyet :wink:
Most csak 12-cn kell hozzá mennem uh-ra.
Az 29-e szombat,akkor már biztos találkozunk,és lehet meg dajkálhatom a kiscsajszidat :D :D De jóóóó lenne. Mikora is vagy kiírva?
holnap szoritok,hogy minden renben menjen :wink:
Ma sok nst-végig hallgattam,egyik szemem sirt a másik meg örült :cry: :D

Kép

Kép
edinka
 
 


Szia Kriszta :lol: :lol:

Na, voltál ma bent Gyarmaton????
Mesélj mizus?
Nem kell még be feküdnöd?
Izgulok ám értetek :wink:

Kép

Kép
edinka
 
 


Kriszta

Nagyon eltüntél :roll: csak nem bent vagy már a kórházban.
Nagyon szoritok neked :wink:

Kép

Kép
edinka
 
 


Szia!

Bocsi, hogy csak most írok. Képzeld, minden nap kell járnom mostmár NST-re.

Ezen a héten szerdát kivéve, minden nap jártam a kórházban. Kész őrület! Elég fárasztó, de be is feküdhetnék. Inkább megyek minden nap, a férjem visz. Most, nem rég értünk haza.

Holnap a szülőszobára kell majd menni a gépre, aztán a doki felvesz az osztályra papíron. Azt mondta, minden nap alku kérdése, hogy maradhatok-e otthon. Legalább a szentestét szeretném itthon tölteni.
Tegnap vizsgált, akkor voltam 2 ujjnyira nyitva. Előtte való este voltak keményedéseim...

Remélem, már nem sok van hátra. Egyébként 27-re vagyok kiírva, fentebb kérdezted.

Nálatok minden rendben?

Kép

Kép
martyr
 
 


Kriszta

De jó,hogy irtál,örülök neki. Sokat gondolok rátok.
Igen,a végefelé nekem is mindennapos volt az nst.
2 ujnyira :?: hú,ez már akkor jónak számit. Még mindig nem félsz a sima szüléstől????
Kérdzetem már,hogy ki megy be veled? Tálán apás szülés lesz??
Nekem a férjem rosszul van a vértől
:cry:

Ha 27-re vagy kiírva és nem is fog előbb jönni,akkor lehet összefutunk,én 29-én megyek be a dokihoz.
Olyan jó lenne :wink:

Mi jól vagyunk,köszi szépen.
Most el döntöttem nem fogom görcsösen akarni :roll:

Kép

Kép
edinka
 
 


Szia!

Dehogynem félek a sima szüléstől... Plusz ma a szülésznő, aki az NST-nél volt, mondta, hogy ha simán szülök, utána elaltatnak és a doki "betapintást" végez, és megvizsgálja a méhemet, hogy a hegnél nem lett-e probléma. Kérdezte, hogy nem mondta még a doki ezt? Ez újdonság számomra.

Azt olvastam az altatásról, hogy egy csövet dugnak közben az ember szájába. Ez rémít meg annyira.

A férjem nem szeretne bejönni, szerintem sem neki való ez. Úgy beszéltük, hogy Anyukám bejön velem, de még nem tudom. Az is lehet, hogy egyedül szenvedek majd.

Ne is akard görcsösen, az elront mindent! Csak lazán!!! Persze, könnyű ezt mondani, tudom én.

Kép

Kép
martyr
 
 


Kriszta

"Betapintást" végez???? Azt meg,hogyan csinálja,hogy altatni kell hozzá :oops: :oops: Hú,még a hideg is kirázott,én sem hallottam még erről. Érdekes,hogy nem mondta még a doki :roll:

Elhiszem,hogy félsz,én is félni fogok,ha terhes leszek a kistesóval és simán kellene meg szülnöm egy császár után.
De én tudom,jó kezekben leszel,a doki ott lesz melletted :wink:
Bár,én biztos megfogom emliteni,hogy nem lehetne a kistesó is császáros. Szerintem bele egyezne.

Holnap lesz Viktória névnapja,annyira várja már a drágám.
Na,meg a Jézuskát is :lol: :lol: :lol:
Sok mindent kért tőle,és a Óhaját a minimaxról nézte.
:shock: :shock: :shock:

Remélem azért még szent este otthon leszel.
De már jövőre ti négyen álltok a fa alatt :wink:

Puszi,vigyázz magadra

Kép

Kép
edinka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: