Új privát üzeneted érkezett!

Jucc, a másikban írtam :wink: ott folyt. :)
manóci
 
 


Lafead, gyere át a Hiete-s topicba, ott vagyunk ex-mávosok (akik szülni készülnek). Az ígéret az, hogy október végére átadják az ÁEK szülészetét.
emendora
 
 


sziasztok!


A kérdésem az lenne, hogy én jövő év februárjában fogok szülni valószínűleg a MÁV-ban, és el se tudom képzelni, hogy mennyi hálapénzt adjak (nincs fogadott orvosom, az ügyeletesnél fogok szülni).

Tud ebben valaki segíteni? Ti mennyit adtatok?

köszi
Csilla

Csilla
kiscsillag1
 
 

 
 

Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Most nyitottunk egy webáruházat, ahol használt angol, márkás babaruhákat kínálunk!

Ha érdekel titeket, látogassatok el oldalunkra!

http://www.angolbabaruha.extra.hu

KépKépKép
bogyra
 
 


Sziasztok!

Hámori Anita vagyok, most regisztráltam, teljesen új vagyok ebben a fórumban. Márciusban a MÁV Kórházat választottam, hogy ott szeretnék szülni, mivel amúgy is MÁV-os vagyok és nagyon sok jót hallottam, olvastam róla. A XIII. kerületben lakom, úgyhogy most már területileg is ide tartozom. Nagy csalódást okozott, hogy megszűnt, (mellesleg a munkahelyem is éppen most szűnik meg). Láttam az átépítést, az új szülőszobákat, és az a jó bennük, hogy teljesen elszeparáltak egymástól. Most a 38. hétben járok, november 11-re vagyok kiírva, de lehet, hogy már előbb is meg lesz a csajszi? :D
Sajnos az utoljára hallott információk szerint idén már nem lesz kész a MÁV Szülészet. Nagyon félek attól, hogy szülés közben be fogok pánikolni, (a Szabolcsról hallottak, látottak miatt) és ezzel még jobban megnehezítem majd a szülést. :(
És a szülésznőket sem ismerem, kellett volna választani?
Sziasztok: Anita[/img][/img]
nyuszi0302
 
 


Szia Anita!

Nekem az orvosom azt mondta, hogy a novemberi szülések már a MÁV-ban lesznek. Te azt írod az idén nem lesz kész. Hol hallottad ezt? Én február elején fogok szülni, de még az utolsó pillanatban is képes vagyok váltani, én a Szabolcsban nem szülök!
Ha tudsz írj légyszi az új szülészetről.
Azt mondják, hogy szülésznőt választani fontosabb, mint orvost.
Nekem nem egy ismerősöm inkább szülésznőt választott, mert az van veled ott végig.
Nov. 11-hez még nem vagy elkésve...

Üdv
Susytunder
susytunder
 
 


Szia Anita!
Döntés kérdése, de nekem a szülésznőm rengeteget segített. Utólag a férjem is azt mondta, hogy ha következőre szülünk megint lesz szülésznőnk.
Mi Fazekas Zsuzsánál szültünk - ő most a Szabolcsban is ott van! :D Nagyon meg voltunk vele elégedve.
üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Néha beszoktam ide nézni új infók miatt,mert én is a Máv-ban fogok(remélem)szülni márciusban már harmadszor.
Én is azt hallottam,hogy talán novemberre már kész lesz ,de ki tudja,már sok dátum volt itt hallható... :?

Csak a szülésznő kérdéshez szeretnék hozzászólni ha megengeditek,én is a Fazekas Zsuzsival szültem és csak ismétlni tudom Ildit,hogy nagyon szuper volt!!Sztem is nagyon fontos egy jó szülésznő,néha fontosabb mint a doki,mert ő van velünk végig.

Üdv,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat! Nekem a Kisfalvi az orvosom, és Ő is, meg a Csilla is mondták, hogy idén már nem lesz kész a MÁV. Az államnak nincs pénze rá, hogy befejezzék. De aki februárban szül, annak biztosan már sikerül ott szülnie. Legalábbis remélem. :)
Megbeszélek az orvossal egy időpontot, hogy találkozzunk, és megkérdem, Ő kit ajánl szülésznőnek. Hátha sikerül még valakit elcsípnem. A jövő héten.
Mennyit illik borítékolni fogadott szülésznőnek?

Sziasztok: Anita
[/img]
nyuszi0302
 
 


Sziasztok!

Annyira lóg a levegőbe ez a kérdés, hogy lesz MÁV...vagy nem lesz.
én azt is hallottam, hogy ha a fűtés kezdetéig nem lesz kész, akkor már csak tavasszal lesz kész, mert így gazdaságos. Mindenki azt mondta, hogy a novemberi kismamák már ott szülnek, és most kiderül, hogy az évbe nem lesz. Ez úgy tűnik beigazolódni látszik.

Anita a dokitól kérdezd meg kivel szeret együtt dolgozni,m ert az fontos.

Aki a MÁV-ban szült kit tud szülésznőnek ajánlani?

Én úgy hallottam szülésznőnek borítékolni 20-30 ezret szoktak, de lehet rosszak az infóim.

Mindenkinek szép hétvégét
Susytunder
susytunder
 
 


Anita!

Én is a Kisfalvihoz járok és vele is szültem 2005-ben és ő ajánlotta nekem is a Fazakas Zsuzsit mert vele szeret dolgozni.Nagyon jó páros voltak együtt :lol:

Én egyébként anno 2005-ben a szülésznőnek 20.000ft-ot adtam.

Szal akkor nem lesz kész az idén ,mostmár ez látszik biztosnak?!Szerintetek márciusra meglesz?Én akkora vagyok kiírva és nagyon nem akarok a Szabolcsba menni :(

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Én a Szabolcsban fogok szülni hamarosan, az orvosom szerint decemb er elejére várható a költözés, mert már csak a PIC-nek kell elkészülnie a MÁV-ban.
Szeptember elején töltöttem két hetet a szabolcsban és már akkor azt mondták, hogy ott már nem akarják beindítani a fűtést. Ezzel ellentétben, amikor jött a hideg néhány nap múlva, már be is indították. Úgyhogy szerintem ez nem mérvadó. A Szabolcstól pedig ne pánikoljatok, lehet , hogy nem szép belülről, meg nem lehet mindenféle alternatív módszert kipróbálni vajúdás közben, stb. viszont szakmailag egyáltalán nem rossz. Senkinek nem lesz semmi baja, ha ott kénytelen szülni és az azt követő néhány napot ott eltölteni.

Nyuszi: Szerintem is érdemes szülésznőt választani. pl ha pont egyszerre szül 2-3 kismama, akkor már a két ügyeletben levő szülésznő nem tud olyan figyelmet fordítani feléd, és ezért jó ha van saját.

Kép
vargaviki
 
 


Viki!

Ne haragudj ha ellent mondok,de igenis nagyon fontosak a szülés körüli körülmények,egy életre jó vagy rossz emlékké tehetik ezt az életünk legfontosabb eseményét...és nagyon nem mindegy (legalábbis nekem)hogy akkor ott mi és hogy zajlik....és ezt már egy kis tapasztalatból is írom.Nem is arról van szó hogy kinek mi baja lesz ha ott kell szülnie,hanem mit engednek neki,mihez van joga vagy éppen mit nem engednek,mihez kell a nőnek (aki itt a babájával a legfontosabb)alkalmazkodnia,Nekem speciel a saját MÁV-os dokim mondta hogy 50 évvel ezelőtti körülmények uralkodtak amikor átköltöztek... :cry: azóta hála a MÁV-os dokiknak,sok változáson mert át szerencsére.
De neked ha ott kell szülnöd azt kívánom ,hogy minden sikerüljön,úgy ahogy neked és a babádnak a legjobb!!!Sok sikert! :D

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Viki, Panninak szerintem teljesen igaza van. Bár én még nem szültem, "csak két" vetélésem volt, de egyikkel sem volt jó élményem :( . Úgy értve, (mert maga a vetélés sem eleve egy jó élmény) hogy többszörös orvosi hibát vétettek. Persze mindez vidéken történt.

Panni!

Beszéltem telefonon Kisfalvival, ma este találkozom vele. Ekkor meg fogjuk beszélni a további teendőket szülésznő és kórház kérdésben is. :)
Sajnos én most 2007-ben is 20.000 Ft-ot tudok rászánni a szülésznőre. Remélem, azért nem nagyon égek le vele.
Nagyon szépen köszönöm az infókat.

Sziasztok: Anita

Kép
nyuszi0302
 
 


Anita!

Egyátalán nem fogsz leégni a 20.000ft-tal,se a Kisfalvi ,se az általa ajánlott egyik szülésznő sem "pénzéhes",nem ez diktálja őket úghogy nyugodj meg!!!

Minden rendben lesz!!! :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Panny:Abszolút megértem amit írtatok, nem is vitatom, én csak arra gondolok, hogy szerintem akkor sem történik tragédia, ha ott kénytelen szülni az ember lánya. Hiszen szakmailag (szülésznők, orvosok) teljesen rendben van a hely, jobb mint néhány másik, bár ezt elhinni valóban nehéz a külső alapján. Elég sokan (most nem rátok gondolok) szinte bepánikolnak attól , hogy a szabolcsban szüljenek, én ezt tartom túlzásnak. Sajnos az utóbbi öt hónapban többször is kénytelen voltam élvezni a vendégszeretetét a szülőszobának és a körülményeket messze felülmúlta a szülésznők hozzáértése és kedvessége (ezért is maradtam végül ennél a kórháznál). Valószínűleg a problémás terhességem miatt , de én szinte csak arra tudok gondolni, hogy minden rendben legyen a picivel, egészséges legyen, meg minden. Valahogy háttérbe szorult az, hogy milyen körülmények között születik majd meg. Meg hát láttam , hogy teljesen normális körülmények (persze nem kifejezetten alternatív) között születtek a babák mellettem és ez megnyugtat. Már itt sem végeznek automatikus gátmetszést, stb.
Jaj, rengeteg gondolatom van még ezzel kapcsolatban, de így írásban sajnos nehezebben fogalmazom meg, úgyhogy hagyom is a témát. Remélem nem baj, hogy ilyen sokat fűztem hozzá a témához. :)
Remélem mindannyiunknak rendben lesz minden a szülésnél, bárhol is legyen az majd! :)

Kép
vargaviki
 
 


Viki,Szerintem Panninak teljesen igaza van!És lehet, hogy kényesnek tűnök, de igenis számítanak a körülmények is!Azért már nem az őskorban vagyunk, és ha van választási lehetőség akkor miért ne?Én mindkettőt a Mávban szültem, és örök életemre annyira meghatározó és jó élmény marad, hogy azt el sem tudom mondani.Amikor most ezek az átalakítások vannak, még meg is könnyeztem a helyet, hogy én voltam ott az utolsó eresztés aki azok a körülmények között, azon a helyen a MÁV-ban szülhetett!Ennek nagyon örülök is, hogy sikerült, csakhogy már nem lesz olyan mint rég!Azért azt hozzáteszem, hogy nekem ez így egybe jött be nagyon a tisztaság, a technikai felszereltség, a kinézet, a személyzet, az, hogy egyszerűen nem féléve mentem szülni, és szabályosan jóléreztem magam ott a fájdalmak ellenére is!

A Szabolcsról meg csak annyit, hogy a kinézet még hagyján, bár elég gáz, de a szakmai hozzáértés.........Inkább nem dícsérném annyira azt a helyet ahol egy 8 hetes méhenkívüli terhességet nem vesz észre egy orvos aki nem is fiatal, sem a magánrendelőjébe,/UH/5000Ft.-ért/ :twisted: sem a kórházi Uh-n!
Ugyanis nekem is ott volt orvosom, és úgy voltam vele, ha szülni fogok nála!Aztán jött ez az eset, és kiderült, hogy szakmailag egy 0!Legalábbis az én szememben.Ha akkor nem ajánl egy rokonom pont a Mávban egy csodálatos Orvost, ezúton is örök hála neki, hogy megmentette a 24.-ik órában az életemet, akkor meghaltam volna!
Tudom szélsőségek mindenhol vannak, de nekem ez a "kis" botlás az életembe kerülhetett volna 2003-ban!
manóci
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy mikor lesz szülésre felkészítő előadás a MÁV-ban, vagy esetleg a Szabolcs u.-ban?
Gondolom, csak ilyenkor lehet megnézni a szülőszobát!
Bár olvastam Tőletek jó és rossz tapasztalatokat, de azért megnézném magamnak a kórházat. Január 3-ára vagyok kiírva, de én azért már semmiben nem bízom.
28 évvel ezelőtt születtem a Szabolcsban, lehet, hogy a kisfiam is ott fog születni?!
Ha valaki tud az előadásról vagy a költözésről valamit, nagyon megköszönném a választ.

Üdv. mindenkinek
lenilady
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így bepofátlankodok, de a segítségeteket szeretném kérni: még csak pár hetes terhes vagyok, de még nincs orvosom. Mindenképp a MÁV-ban szeretnék szülni, oda is tartozom. Két orvost ajánlottak : dr Tidrenczel Zsoltot és dr Kisfalvi Istvánt. Előbbiről azt hallottam, hogy nem túl kedves, utóbbiról pedig, hogy gyakran hibázik.
Ha van velük kapcsolatban tapasztalata valakinek, lécci ossza meg velem!

Köszönöm szépen!
Dóri
dóri797
 
 


Dóri,Az első babámat 3 éve Tidrenczelnél szültem, és végtelenül rendes, figyelmes, türelmes, hozzáértő volt végíg.A szülés után is minden nap meglátogatott, nagyon kedves, rendes volt!Pedig én terhesgondozásra nem hozzá jártam, csak szültem nála!De teljesen meg voltam vele elégedve minden téren!Bátran ajánlom :)
Kisfalvit én csak látásból ismerem, nem tudok róla nyilatkozni!
manóci
 
 


Manóci, köszönöm! :D
dóri797
 
 


Dóri!

Én pedig Kisfalvinál szültem. Nálam nem hibázott, kedves, rendes, császárral műtött végül és nagyon jól sikerült. Nekem az nem jött be nála, hogy bármit kérdeztem, egy kétéves szellemi szintjén válaszolt, bár nagyon kedvesen. Én sokkal jobban szeretem a tényeket. Persze sok kismamát profin megnyugtat.
Viszont nagyon kíméletesen vizsgál - szinte semmit nem érzel, ami szerintem ritkaság egy nőgyógyásznál. A természetesség híve, így nem is vizsgál meg minden alkalommal, sőt összesen a szüléssel együtt max. 4-szer vizsgált meg.
Ja, még azt furcsálltam vele kapcsolatba, hogy a havi ultrahangvizsgálatokon megnézte a babát, de csak akkor mérte meg a magzatot, ha a protokoll szerint is kellett. Számomra megnyugtató lett volna, ha minden alkalommal leméri, ahogyan más orvosok teszik.
Összességében jó volt nála szülni és terhesgondozásra járni.
A helyedben még Szabó doktoron gondolkodnék el - róla is jókat hallani.
boróka1973
 
 


Boróka, neked is köszönöm szépen!
dóri797
 
 


Szia Dóri!
Én meg Szabó Györgynél szültem, őt is maximálisan ajánlani tudom! Nyugatinál van a rendelője.
Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Kedves Mindenk!
Kérlek Benneteket,hogy segítsetek e kissé késői info terjesztésében!


Szülők iskolája!!!!!

November 14. , szerda 18 h 00


volt MÁV Kórház, II.emeleti tanterem

téma:
- A szülés utáni napok, korai gyermekágy
- Szülés alatti fájdalomcsillapítás
- Az őssejtről elsőkézből…

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Köszönöm
Vojőr
vojõr
 
 


Sziasztok!

Sokáig nem jelentkeztem, mert megszületett Lilla lányunk 2007. 10.31-én. Így szülésznőt sem sikerült találnom. Sajnos császár lett a vége. A Szabolcs utca rémes, nekem mint kezdő anyukának senki sem nyújtott segítséget, mert sosem értek rá. A tisztaság is hagy némi kívánnivalót maga után. Most férjemmel kettesben próbáljuk megtanulni a baba körüli teendőket. Gond leginkább az etetés körül van, jól szopik, van is mit, de fél óra múlva újra enne.
Röviden ennyi.

Sziasztok: Anita

Kép
nyuszi0302
 
 


Sziasztok !

Régen nem irtam már a topikba, de azért mindig elolvasom a hozzászólásokat és figyelemmel kisérem az eseményeket.
Pár emberrel tartom privát is a kapcsolatot.

Most azért irok, hogy értsitselek benneteket arról amivel mostanában foglalkozom.
Már a másik topikba( Hiete ) is irtam ezügyben, mivel a mostani állapotok miatt oda tartoznak a mávosok. De azért mégis csak a mávos topik az "otthonom ".
: :wink:

A szerencsének köszönhetően a munkahely megszünte után családi- baráti körben születtek kisbabák, igy ott segithettem átadni a tudásom az anyukáknak. Késöbb már mások is megkerestek , igy a kör szélesedett.
Szeretnélek benneteket értesiteni, hogy ha szükségetek van segitségre az első hetekben, én szivesen segitek, házhoz megyek.
Azt tapasztaltam , hogy talán lenne erre igény , mivel a kórházi napok alatt nembiztos hogy mindenre jut idő, bár a kolléganők mindent megtesznek.
Segitek - babaellátásban, fejésben, szoptatásban, amiben szükséges.
Akit érdekel nyugodtan keressen meg .
Mindenkinek további szép napot kivánok.
Üdv. :D
nadimo
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam a dokimnál, és szerinte hamarosan költözik a máv, és december közepén már ott szülnek a kismamák. Ki mit tud erről?
Azt mondta, hogy ez már hivatalos.

Szép napot mindenkinek.

Susytunder
susytunder
 
 


Sziasztok!

Az én dokim meg pont azt mondta hogy teljesen leálltak a munkálatok a MÁV-ban mert elfogyott a pénz.Hát én nagyon elkeseredtem... :( Szerinte abszolút nem lehet tudni hogy ebből mikor mi lesz??!!

Dóri!

Én a Kisfalvinűl szültem 3 éve és most is nála fogok márciusban.Nekem abszolút bejön a doki,kedves,mindenre készségesen válaszol,bármikor felhívhatom ha gondom van,azzonal fogad ha olyan a probléma.Én a magánrendelésére járok.A szülésnél is nagyon rendes volt,minnél természetesebben akartam szülni és ebben is abszolút partner volt.

Egyébként érdekelne hogy mit jelent az hogy sokat hibázik??Már azért is mert fontos lenne nekem a babám miatt,légyszi írd meg amiket hallottál róla(akár priviben is)Köszi!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia Dóri!

Ez a hibázás dolog a Kisfalvinál engem is érdekelne. Előre is köszi az infót.

Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Panni, Zsuzsi!

Már sajnos nem emlékszem, hogy hol olvastam :( Vagy itt vagy az nlc-n , valamelyik fórumon, próbálom megtalálni, hogy esetleg meg tudjátok kérdezni a hírforrástól, hogy konkrétan mire gondolt,de egyenlőre nincs meg, csak ez a hsz:

http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?forumid=60980 10.hsz
dóri797
 
 


Dóri: megcáfolom ezt a beírást. Nekem is volt 13. héten vetélésem. Nem lehet nem észre venni!!!!!!!!!!! Én rögtön észrevettem, terhesség elhalásnak azonnal jele van. 4 hetente csinál uh-ot a doki azon is egyértelműen!!!!!!! látszik, ha valami gond van. Szerintem ez képtelenség, amit ő írt. Én csak nagyon jókat tudok róla mondani, nekem a vetélés után a műtétet is ő végezte, előtte és utána is egyedüli módon vígasztalt és többször bejött megnézni, hogy vagyok. És mindezt teljesen ingyen!!!!!!!!!! Egyáltalán nem pénzéhes.
Kata

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


Kata, én is csodálkoztam, mert 2 emberen kívül csak jót hallottam erről a dokiról! :o
Ezért is kérdeztem itt, hogy kinek mi a véleménye.

A vetélés amúgy is akkora fájdalommal jár, hogy az ember nem mindig tudja megítélni, hogy ki vagy mi volt a hibás. Sokan az orvosokat vagy magukat hibáztatják, pedig valójában legtöbbször csak a természeten múlik.
dóri797
 
 


Dóri!

Én is egyetéertek Katával,én is megcáfolom amiket írt a csaj,sajna most májusban volt egy terhességmegszakításom egy vírus miatt és a Kisfalvi nagyon rendesn volt,együttérző és sokat meglátogatott a kórteremben.Egyátalán nem pénzéhes,sőt!!Minimális pénzt adtunk neki!Azóta hozzá járok a magánrendelőjébe,és mindig nagyon rendes,leliismeretes,bármikor felhívhatom és azonnal fogad ha gondom van.2005-ben nála szültem,akkor a kórházba jártam hozzá,egyátalán nem tudtunk sok pénzt adni neki se alkalmanként,se a szülésre és nagyon kedves volt és odafigyelt.Az a véleményem 2 rossz ellenvélemény szinte semmi.Sztem nem is tallálunk olyan dokit akinek "csak"ennyi lenne,minden dokiról vannal pro-kontra vélemények,hisz ők is emberek...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Kisfalvi aranyos, jó szakember, és ezt majdnem minden orvosunkról elmondhatom. Persze mindenkinél adódhatnak gondok, ezt előre nem lehet tudni. Inkább a pozitiv hozzászólások az igazak.
Üdv.
nadimo
 
 


Sziasztok!
ELnézést, hogy csak így beesek ide... :oops:
Az a kérdésem lenne, hogy tudja-e valaki, hogy a Kisfalvi doktor mikor tart terhesrendelést a szakrendelőben? (ha jól tudom a mávos rendelő működik igaz?)

Én a munkahelyem kapcsán tartoznék a máv kh-hoz, de eddig a távolság miatt inkább a közelben jártam terhesrendelésre... hát mit mondjak, amióta tudja a doki, hogy még véletlenül sem fogok nála szülni, nem igazán foglalkozik velem. :( (konkrétan egy kérdést próbáltam meg feltenni neki 1x, de mivel az asszisztensnő közbekotyogott, meg sem hallotta.
Ja!nem panaszkodni jöttem bocsánat!
33 hetes vagyok... ha úgy esik akkor a szabolcsban szülök... de remélem karácsony előtt elköltöznek.
sziasztok!

Kép

Kép
priti
 
 


Szia Priti!
Én most olvastam a HIETE-s topikban, hogy Kisfalvi a II-es Klinikára megy. De sok jó doktor van rajta kívül is.
Én Szabó Györgynél szültem, bár én a magánrendelésére jártam, így a rendelő nem tudom, hogy működik. Maximálisan elégedett voltam vele!
Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Szia Beneildi!
Köszi a gyors választ :)
Akkor még "nézelődök" egy kicsit doki ügyben! De a fénykép alapján a mi a mávos honlapon van,nekem is szimpi volt Szabó dr.!

Kép

Kép
priti
 
 


Szívesen!

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Dr. Szabó Györgyöt én is csak ajánlani tudom. Kisfalvy doktorral kb. azonos gondolkodású, hozzáállású. Én maximálisan elgedett voltam vele. Csütörtök délelőttönként rendel a MÁV szakrendelőben, a 6. emeleten, a legszélső rendelőben, az ablak mellett.

Kép
waterlilly
 
 


Szia Waterlilly!
Neked is köszönöm az infót, azt hiszem holnap el is látogatok hozzá :D

Kép

Kép
priti
 
 


SZIAAA WATERlilly!!!

Végre előkerültél! Vagy csak én maradtam le Eszter érkezéséről??
Mesélsz a szülésről? Ezek szerint elégedett voltál Szabó dokival! Ennek örülök :)
Minden jót nektek!!
És képet is kérünk a kisasszonyról :lol:

Kép
borso18
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt és kérdezni szeretnék tőletek. Tavaly szültem MÁVban, és második babát várva ismét MÁVba mentem volna, de sajnálattal olvasom, h Kisfalvi doktor átmegy a II.-es Klinikára. Kicsit megzavarodtam, nem tudom hogyan lenne jobb, nem ismerem a Klinikát és így arra lennék kíváncsi, hogy a velem egy cipőben járók hogyan is döntenek. Maradtok MÁVban? És akkor kihez mentek? Tudom, hogy van, aki orvoshoz ragaszkodik, van , aki kórházhoz.. De biztos vannak még rajtam kívül is dilemmázó fajták. . . :)
-nika-
 
 


Nika, mikorra várod a babát? Mert ugye a MÁV még nincs kész, felújítás alatt van. Kibővítik az egész szülészetet és csecsemőt, központi kórház lesz. Most átmenetileg a Szabolcs utcában dolgoznak a megmaradt Máv dolgozók. Egyébként azt mondják, hogy szép lesz, jó lesz a felújított Máv kórház, de nem lesz a régi soha. Kevesen is maradtak meg az ott dolgozók közül, az összevonás miatt sok az új ember, sok a szemlélet. Én is dillemáztam. Nekem is Kisfalvi az orvosom. Nekem még szülésznő és doki és kórház dillemmám is van, volt. Szabolcsban a régi szülésznőmmel, új orvossal? II. nőin régi dokival, új szülésznővel? Végül a dokit követve, a II. Nőin fogok szülni hamarosan.
Kata

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


Szia Kata!

Nagyon kíváncsi leszek a véleményedre, most látom, hogy nagyon hamarosan megtudod majd milyen a SOTE II. :) Örülök, hogy rád akadtam, elsőkézből lesznek infok...
Én csak júniusra várom a picit, még nagyon távoli az egész..
És az előző gyermekeidet is nála szülted?
Móni
-nika-
 
 


Szia Móni!
Igyekszek majd beszámolni neked, illetve lehet, hogy a II. Női topikban. De ha elfelejtkeznék rólad, nyugodtan írj privit és kérdezősködjél. Tomi nála született és Fazekas Zsuzsinál. Panni Szabó Györgynél és Fazekas Zsuzsinál. Zsuzsit nagyon szeretem, nehéz is volt a döntés.
Addig is jó pocakosodást
Kata

Kép
Kép
Kép
kata55
 
 


Sziasztok!

Én Szabó Györgynél fogok szülni, az első baba nem nála született, és nem is MÁV-ban, ráadásul császárral. Légyszi meséljetek Szabó Györgyről! Milyen a szüléseknél? Van, aki császár után normál úton szülhetett nála? Kivel (szülésznő) szeret együtt dolgozni?

Előre is köszi a válaszokat.

Tünde

mtunde
 
 


Sziasztok,


nagyon meglepett a Kisfalvi doktorrol szolo elso hozzaszolas ebben a topikban, ezert is irok. En is nala szultem 2 evvel ezelott es nagyon meg voltam elegedve, kedves es jo fej.

En nehany eve Angliaban dolgozom az egyik jonevu egyetemen kutatokent, szuleszeti-nogyogyaszati teruleten. Sajnos azt kell mondanom, hogy a magyar szuleszek (kulonosen a fiatalok) nem igazan kovetik a nemzetkozi szakirodalmat es ajanlasokat, sokan evvek ezelotti ismeretekkel rendelkeznek, amik sok esetben mar teljesen megvaltoztak. Ez azert is rossz, mert a nemzetkozi ajanlasokat un "bizonyitekokon alapulo" ismeretek es tenyek alapjan allitjak fel, tobb szazezer eset alapjan.
Ude szinfolt azonban Kisfalvi doktor, aki mindig naprakeszen tudta az amerikai es angol ajanlasokat (ezek szamitanak a szakmaban a legfontosabbnak).
De ezen nem is lehetek meglepodve, hiszen Kisfalvi doktor rendelkezik PhD fokozattal is. Aki nem ismeros ezzel: ez egy extra doktori fokozat, amit 5-10 eves kutatomunka es tobb nemzetkozi folyoiratban elfogadott cikk alapjan lehet kierdemelni. A vilagon mindenhol elfogadjak es tisztelettel nezik, es garancianak veszik arra, hogy az illeto az atlagnal joval magasabb szintu tudassal rendelkezik es magasabb szinvonalu munkat vegez. A magyar szuleszek/nogyogyaszok kozul viszont nagyon kevesen rendelkeznek ilyen fokozattal (a volt MAV-osok kozul peldaul egyedul a Kisfalvi doktor)

En mindenkit arra batoritanek, hogy probaljon meg bizonyitottan az atlagnal joval magasabb tudasu orvosnal szulni. Ha szeretnetek megtudni, hogy a jelenlegi vagy jovobeli valasztott orvosotok rendelkezik-e ilyen PhD fokozattal vagy elfogadtak-e valaha is cikkét nemzetkozi szakmai folyoiratban, akkor privat e-mailben szivesen megnezem es elkuldom az informaciot Nektek.

Azt hiszem mindannyiunknak fontos, hogy babank lehetoleg a legjobbat kapja mindenbol :)

Klaudia

.
kaludia79
 
 


Szia Tünde!
Mi Szabó Györgynél szültünk, nagyon elégedettek voltunk vele. Türelmes volt, kedves, mindent elmagyarázott. Nekem ez fontos volt. Fazekas Zsuzsi a szülésznő, akivel sűrűn együtt dolgozik, ő most ott van a Szabolcsban is. A férjem szerint humoros is volt és birkatürelmes. :D Mind a kettőjüket szívből ajánlom.
Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: