Új privát üzeneted érkezett!

Na vajon ki van itt? :D :wink: :oops:
Mindenkitől hosszu elnézést kérek, a gépem döglődött Hölgyeim, és hát a kicsi fiam nem az a kapkodós tipus engem meg nyilván hülyére vennének számitógép terén.
Sajnos nem sokat kellett bibelődnöm a visszaolvasással :roll: nem tudom megállt itt az élet?
A képek gyönyörüek, a problémák ugy látom nem sokat változtak, hát ilyen az élet...
Én sajnos visszaértem a földre az erdélyi ut után, az élménybeszámolóm félbemaradt, pedig oldalakat tudtam volna irni. Azóta meg mennyi minden történt!
Emesém uszni jár, nagyon ügyesen halad, de valamiért nem olyan lelkes indulás előtt, ott viszont remekül érzi magát. Ugyanez lett a helyzet az ovival is, többször elmondja, hogy nem szeret járni, pedig az uj csoportban lett igazi kis barátnője, rendkivül tevékeny, imád rajzolni, festeni, ragasztani, és mindenből rögtön kettőt csinál (egyiket hagnsulyozottan Lukunak), nem értem, mi baja lett az ovival. Multkor elromlott a zárunk, Dezső persze nem volt otthon, nem tudtunk kimenni, álltam a 2 felöltöztetett gyerekkel 10 perccel 8 előtt a zárt ajtóban. A kislányom rezignáltan leült a lépcsőre és megjegyezte: "Nem nagy baj hogy nem tudunk kimenni, ugysem akartam oviba menni" (Apa persze futott haza kiszabaditani, kis késéssel beértünk).Nem sir soha, integetés után vidáman fut játszani, de valamiért hangsulyozza hogy nem szereti. Miért lehet ez igy?
Lukum pedig a beszéd nagymestere lett, Emese lelkes segédletével és tolmácsolásával. Ha valamit nem értünk (gyakori) rögtön van segitség. És mondhatom nagyon eredeti a mondatalkotása.Ma azt mondta anyukáméknál: "Haza! Álmos én!" A multkor meg, ott kellet aludnia délután, a kocsiból nem akart kiszállni:" Kiszáll nem, haza alszik". Legédesebbek, amikor ketten beszélgetnek. Emese szereti ugráltatni, kerestet vele dolgokat, olyankor lazán bejelenti: "Eltünt!!!" És van már olyan, hogy nem tudom megkülönböztetni, ki mondott valamit, akkor azt mondja:"Emese nem, én beszél." A héten betegek voltak, szomoru arccal mondta: "Beteg én." (már gyógyulnak).
Na majd irok megint róluk, most a felnőttekről. Hála a magasságos égnek, befejeztük a pizzériázást, és kiadtuk az üzletet, hentesbolt nyilik hamarosan, az átalakitás zajlik. Rémes életünk lett ez alatt az egy év alatt, Dezső talán életében nem volt olyan fáradt, mint ebben az évben, de már regenerálódik. Közben terelgetjük az épitkezést (nem tudtuk megcsinálni nyáron, igy most kevésbé sürgős az átköltözés, de remélem azért nem várunk a jövő nyárig. Tevékenyen dolgozunk a Magyarok Szövetségében, most éppen vásárt szervezünk Érden, már volt egy, nagy sikerrel. Most felbuzdultunk, és kezdeményeztem egy kulturális müsor megtartását is, ami az Adventhez és a Karácsonyhoz fog kapcsolódni, lévén dec. 12-én szeretnénk tartani a vásárt. Elfogadta a városi szervezet a javaslatomat (én csak kivülről adtam ezt Dezsőnek oda), ugyhogy szervezhetek.
A kicsi fiam (a Nagy) beiratkozott és lelkesen jár a szakácsképzőbe (Melinda, külön és ezer köszönet), lehet hogy megtaláltuk végre Vele is a helyes utat. A barátnőjével szakitott, vagy félig-meddig szakitott és hazaköltözött, ujra teljes a család. Ugy nyilatkozott, hogy komoly kapcsolatot egyáltalán nem akar, szerinte soha, na ezt azért nem boritékolnám...
Még azt a kicsikről, hogy ujra elindult a szinházi évad, és nagyon helyesen Lukut is elkezdtem hordani, kicsit félve először, mert ugye mi van ha elege lesz és akkor mi lesz Emesével, ált. egyedül vagyok Velük, de nem volt gond, nagyon tetszenek az előadások Neki is, végigkérdezi az egészet, nem ugy mint Emese aki ül mint a cövek, szerintem csőlátással a szinpadra. A végén lelkesen tapsol, és mikor először voltunk, a végén mondta hogy "Függöny, szét, még!" hát nem értette miért jövünk haza... Később megszokta hogy vége lesz. És volt már olyan, hogy a látottak felidézése nem pontosan sikerült Emesének (vagy valamit Ő nem tartott fontosnak), és Luku rögtön mondta, hogy az Ózban zongoráztak is (na ezt csak elmutogatni tudta ugyan, de higgyétek el, hogy pantomimban is verhetetlen), és mikor végre megértettem hogy mit mutat, majd leesett a feje az elégedett bólogatástól, hogy a csökevényes anyja végre megértette mit akart kifejezni.
Jelenleg himzek, na ezért is nem siettettem annyira a gép javitását. A Fanny tavalyi Mikulás zsákját készitem én is, de már letettem róla, hogy meglesz 2 példányban, ezért azt találtam ki, hogy az idén a személyes ajándék megy a csizmába és ebbe a zsákba belerakom az egész családnak szánt csokoládét (amit ugyis Ők szoktak megenni). De megigértem magamnak, hogy igenis megcsinálom mindkettőt, jövőre majd már különrakva a 2 miku ajándékot. Nem is olyan kis munka ez a zsák, főleg hogy jószerével csak este tudom csinálni. Nem hiszitek el, de ahogy nőnek, mintha egyre jobban lefoglalnának, a házimunka persze megvan, de egyre jobban igényelnek, én meg imádok Velük lenni!
Na ennyit dióhéjban, tessék felébredni Csipkerózsikák és irni!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok itt vagyok én is :):)

Élmény volt melcsi amit írtál :)

Meg a többiek is.

Melinda : azta bátor vagy :)Bár ha belegondolok igaz nem 16 hanem 20 éves voltam meg akkor másvilág volt.Én is egyedül mentem Írországba anno és nekem sem vették jó néven a kollégák,hogy anyukám elenged a nagyvilágba.Pedig nem is ismerőshöz mentem hanem tökidegen családhoz bébiszitternek:)Ha viszont beszéltél a kislány szüleivel,akkor talán kicsit meg is nyugodtál ,hogy jó helyre megy Alex.Gratulálok az osztályodhoz,bár biztos nagyon nehéz lesz 32 gyerekkel,De szerintem te megoldod :)

Mi jól vagyunk.Mi is voltunk betegek.Mandulagyulladás volt.Mi mindig 5 napra elegendő antibigyót kapunk ,viszont mi nem esünk vissza.Sacc per kb fél évben egyszer van a gyereknek.
A szobatisztasággal nagyon jól vagyunk.Nyár eleje óta szobatiszta.Azóta még bepisilés is csak egyszer volt ,amikor nem ért el a wc-re időben :)Beszéd viszont nagyon beindult.Amennyire aggódtam miatta annyira beindult.Lassan már van hogy 4 szavas mondatokban beszél.Mindent elismétel amit mondunk és tettszik neki. Igazi beszólások még nincsenek neki,de apjától mindig ezt kérdezi: Mit csinálsz Gabikám?
Ez a mit csinálsz megy egész nap.Ha válaszolunk akkor meg jön a miért? És mellette még benne vagyunk a dackorszakban de benne a közepében. Próbálgatja a határait,és ez otthon nem is probléma,mert ha Nagyon ellenkezik és nem tudom vele megbeszélni sem,akkor jön a büntifotel.Ez beválik nála.Max 5 percet van benn,és utána megbeszéljük miért volt bent,Rendszerint tudja is ,megígéri hogy jó rendben szót fogadok,és fél óra múlva ugyanaz a nóta :)De az utcán tehetetten vagyok mikor rogy össz.Otthagyni nem tudom mert kiröhög és megy az ellenkező irányba.Én meg félek ,hogy az úttestre szalad ki véletlenül.Meg szoktuk beszélni,vagy ígérek neki valami okosat, pl: segíthet nekem a tésztát keverni,Néha beválik néha nem.Majd csak túl leszünk ezen is,de alapvetően jó gyerek.
Apa dolgozik egész nap.Ha összejön akkor meg megy Győrbe és csak hetente jön haza:( Megoldjuk :)
Tesó ügyben még semmi ,de dolgozunk rajta.Lassan lehet elmegyek dokihoz is,de szerintem várok tavaszig.Ha addig nem jön össze akkor el is megyek.

Mandula: nagyon ügyes vagy :)
Én még ilyen sapit sem tudnék megvarrni annyira analfabéta vagyok :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

MELCSI! Dejó dejó, hogy írtál :lol: :lol: ! Még, még...... :lol:
Örülök, hogy nagyjából minden rendben nálatok! Főleg,hogy Máté is elkezdett valami iránt érdeklődni, remélem bejön neki. Alexnál nagyon bejött, hogy átment szakiskolába, imád gyakorlaton lenni, ha egykor telik le a műszakja, akkor sem jön el három előtt. Az iskola része is jobb így, mert csak szakmai tárgyak vannak, abból is kb. 5.
A kicsik nagyon aranyosak lehetnek, de azok is voltak mindig! Légyszi néhány fotót!! Nem emlékszem már a zsákra amit Fanny varrt, de majd visszakeresem. Talán keresztszemes hímzés volt....

Nika! Kicsit összekeverted a dolgokat, az én fiam ment Olaszországba, Melinda pedig osztályfőnök lett :lol: ! Ügyes Gergő, mondtam, hogy utóléri magát a beszédben is!

Alex odaért szerencsésen, csak én voltam ideges kicsit! Direkt adtunk neki egy előfizetéses telefont, hogy bármikor el tudjuk érni, erre ahogy átlépték a határt nem lehetett használni.....
De mindegy, a lényeg, hogy odaért, nem lett semmi baj :lol: .

Szép estét mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 

 
 

Visszakerestem a mikulás zsákot amit Fanny hímezett!! Hááát, olyan ne nagyon lesz nekünk.... :? :lol:

KépKép
mandula35
 
 


Mandula bocsika :):):9 csak nem jegyzeteltem és az az előző oldalon volt :):) sorry :)
az előfizetéses telót csak akkor tudja kint használni ha köttök rá rooming szolgáltatást.Nem automatikus.szerintem megtudjátok csinálni itthon és pikk pakk lesz telefon

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok Lányok!
Köszi, h azért még szóba álltok velem... :wink:
Na akkor egy kicsit mesélek magunkról!
Mi jól vagyunk, telnek a szorgos hétköznapok. Amik szerencsére nem szürkék! Egyrészt Janka miatt, másrészt a hely miatt, ahol lakunk.
Janka nagyon szépen fejlődik, egyre jobban nyiladozik az értelme. Mostmár nagyon sokat csacsog. Összeköti a dolgokat, szavakat. Kezdenek összállni benne a dolgok amiket lát. Minden napra tart vmi meglepetést, amit mi a férjemmel boldogon mesélünk egymásnak... Hogy hallottad mit mondott? Tudod mit csinált?
Alap tulajdonságai között van a makacsság is. Nagyon nyakas és borzalmas hisztis. Néha az eszem áll meg tőle (olyan kínos helyzetekbe hozott már... bár ez nem érdekel) és próbálom valahogy mederbe terelni a gyerekemet. Ez a meder egyébként szerintem széles, de neki minden kell! (Sajnos a környezetemben tapasztaltam több helyen is, h a határok szabadon kezelése micsoda tragédiákhoz vezet: gyerek, aki lop, börtönben ül, saját családját fenyegeti... és nem a különböző délutáni show-k fogatlan alanyairól beszélek! Értelmes, több generációs értelmiségi gyerekeiről...)
Nagyon megszerettük a lakhelyünket, és a Dunakanyar hihetetlen helyekkel van tele! Nyáron szinte minden este elugrottunk valahová. A hétvégén pedig egy nap a kirándulásé. Nagyon élvezzük, h tényleg karnyújtásnyira van minden! Nagyon jó programokon voltunk mindenfelé, nagyon szép helyeket (olyanokat is, ahol ember is alig van) fedeztünk fel.
A házunk is alakulgat. A telekkel, a kerttel nem bírkózunk egyelőre (2222 nm)! Csak a ház közvetlen környéke van rendben. Van egy kis "játszótere" Jankának.
A vállalkozásunkban voltak nehéz pillanatok! Mint gondolom mindenki életében mostanában. Reméljük alakulnak a dolgok és aki dolgozni akar, az tud is majd és meg is fizetik tisztességgel a munkáját!
És néhány reakció:
Mandula! Nagyon klassz anya vagy! (Sztem én ilyet szerettem volna! Engem borzalmasan konzervatívan neveltek a szüleim.) El sem tudom azt képzelni, h elengedtek volna így! Nyugi, nem lesz semmi gond! Emeséd nagyon ügyesen rajzol! (Az én Jankám is nagy "művésznő".)
Éva! Rakd már fel légy'szi mégegyszer azt a mikizsákot! Hát nem is tudom. Van akinek való a külföldi munka, van akinek nem. (Én rengeteg embert ismerek, akik tök egyedül voltak kinn évekig! Van aki most is!) Ha így döntött, akkor biztosan jól döntött! Mit fog dolgozni? (A művészeti iskolákról azért -nem bírom ki- egy mondat: a tapasztalataim szerint nagyon kevés az igazi mester tanár. Aki nem magától van elájulva, és megkeseredve, hanem hisz abban, h azért van ezen a Földön elég sok hely és sokan fejezhetik ki magukat, adhatnak úgy másoknak, h ne akarjanak mindenféleképpen megalázni másokat! Ööö, kicsit zavarosnak tűnhet... mert az is... de csak kihámozod a lényeget!) :wink: Amúgy az egy kisoroszlán! Az abonyi magánállatkertben lehetett simizni! Mi elmentünk és nagy mázlink volt: pont kevesen voltak, így nekem pl. az ölemben is volt egy kis állatok királya! :lol: :lol:
Melcsi! Sztem tanuld ki ezt a számítástechnikát (hard- és szoftvare egyaránt), mert sokan nagy rajongói az írásaidnak! (Én is szívesen olvasom!) Hát én fonalat veszítettem, h hogy is laktok Ti, meg pizzázó, hentesüzlet... felújítás, átköltözés! De kívánom, h találjátok meg a számításotokat!
Regi! Annyira édes a lánykád! (Én is, én is még egy kislányt...)
Melinda! Amit a mandula kivételről stb. írtál tipikus! A férjem nagybátyja kórházigazgató főorvos volt. A férjem torokfájós gyerekkorában. Mindig azt mondta, h amíg lehet, maradjon a mandula, mert nem véletlenül van ott! Ma olyan könnyen kikapkodják, h én néha csak lesek! Oszifőséghez gratula! És türelem, meg nyugalom! Ennyi kamasz egyrakáson azért tud fejfájást okozni az embernek!
Nika! Akkor most a párod ilyen messze megy dolgozni? Hű, nem lesz könnyű nektek, de erős csaj vagy Te! Gege szobatisztaságához gratula. (Mi még fényévekre vagyunk attól. Egyelőre nincs idő a bilin/wc-n ülni 1 másodperctől többet... olyan érdekes a világ!)

Kép
ermoni
 
 


Nika!
Mi is épp tüszősmandula gyulladással szorultunk be ezen a héten, mikor végre sütögetett a Nap! Emese vasárnapra, Luku keddre lett beteg, az antibio amit kaptunk (egyforma mindkettőnek) kb 6-7 napra elég (felszivós). Még nem is hallottam a Melinda által emlitett 10 napos kuráról, hát remélem nem esnek vissza, mert már nagyon (tul) jól vannak.
Ti mikor kezditek az ovit?
A hiszti az nálunk is kritikus méreteket öltött, valahogy a gyerekek sorszámával egyenes arányban. Mig Máténál hirből sem ismertem, Emese elejtett pár előadást, de nem volt vészes, Lukum az valami iszonyat! Földhöz vágja magát, ordit és meggyőzhetetlen, ha bevadul. Szerencsére szinte csak itthonra tartogatja, utcán, boltban még nem jutott eszébe.
Az urad Győrből Salgótarjánba fog ingázni? Ez nem irigylésre méltó... Nem tudtok vele költözni?
Mandulácska!
Ezek szerint a nyári szerelem nem muló románc volt? Szerintem ne félj, nem fog ártani a gyereknek ez az egy hét, a szülők nyilván vigyáznak Alexre, na meg a kislány is :wink: Csak gyerek ne legyen a dologból :oops: Sajnos a telefon az ilyen, a mieink sem használhatók külföldön, én ennek mondjuk kifejezetten örülök. De Ti tudjátok hivni, csak Ő nem, ugye?
Igen,igen, ez a himzés, ugyan egyszerünek látszik (végülis az), de sok időt igényel, sok a girbegurbaság benne, de most hogy már majdnem kész, mondhatom hogy megéri. A másikat viszont gobelin himzéssel fogom csinálni, az csak egy öltés balról jobbra, tehát fele munka,nem is tudom miért nem jutott eszembe rögtön.
Te dolgozol?
Emese kibékült már az ovival?
Érdekes, amit irtál hogy azok is mehetnek már, akik még nem töltötték a hármat. Nálunk szigoruan csak a betöltött 3 évesek mehetnek, ha tanév közben tölti, akkortól, vagy marad a bölcsiben tanév végéig. Illetve ritka hogy felvegyenek kicsiket, akkora a helyhiány, hogy szinte csak a tanköteleseknek elég a hely (meg a a protekciósoknak).
Ermoni!
A lánykád nagyon nagyot nőtt, olyan komoly! Igaz, Ő kisebbnek sem volt annira babás arcu. Mikor jön a kistesó?
Abonyban van magánállatkert? Hogy lehet bemenni, van honlapja? Megnéznénk mi is, imádunk állatos helyekre menni, mindkét gyereknek nagy örömet okoz.
Na akkor dióhéjban. Tehát van egy nagy házunk, melynek 2 szintjén üzletek üzemelnek, az alsó szint kiadva, a felsőn a mi butorboltunk, és ennek tetején a tetőtérben lakunk. Az alsó szinten tavaly a fiamék elkezdtek egy pizzériát, ami ránk maradt, mint szamáron a fül, de ez már nekünk igazán nem kellett volna. Szerencsére most kiadtuk a helyiséget, ebből lesz a hentesbolt. Ezzel a nagy házzal szemben pedig 4 éve megvettünk egy másik házat, amivel nem tudtuk hogy mit csináljunk, aztán jobb is, mert igazából üzletházat akartunk oda is épiteni, de ez csak hitelből jöhetett volna létre, és hogy a mai csődközeli állapotban hogyan tudtuk volna kiadni, az kérdés. És akkor mi lett volan a hitellel... Na igy végre döntöttünk idén tavasszal, hogy megcsináljuk lakásnak (ez tul.képp. egy házfelujitás igy), mert itt a tetőben mostmár szüken vagyunk ennyien, és akkor itt maradhat a lakás Máténak, külön is vagyunk meg együtt is, mivel szemben lakunk majd. De az anyagiak nálunk sem ugy alakultak, plusz még volt ez a pizzériás ballépés is, ami csak vitte a pénzt, igy még nem tudtuk befejezni. Ám lassan csak haladunk, végre a héten megvesszük a csempét, padlólapot, aztán egyszer majdcsak átmegyünk. Végülis igy télre most nem olyan sürgős, és főleg a levegő miatt vagyok oda, mert ahhoz hogy napi 2x kimenjünk, külön szerveznem kell igy az életet, ha meg kertes ház, akkor Te is tudod, csak kifutsz a kertbe, de rotyoghat bent az étel.
Nálunk tegnap még volt egy lakodalom, nem akartuk lemondani az utolsó pillanatban, ugyhogy volt nagy sütés-főzés, tálalás. Emesém napok óta tükön ült, hogy végre közelről láthat menyasszonyt (Erdélyben is végignéztünk egy utcán vonuló lakodalmi menetet). Apával még táncolt is, egészen odavolt a gyönyörtől, és azt mondta, hogy "a menyasszony közelében szeret maradni, mert láthatja a koronáját".Lukunak viszont egyáltalán nem tetszett, azt mondta, hogy "buli hangos, haza!" és befogta a fülét, és elindult felfelé :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi: hetente fog csak hazajárni így nekünk kicsit nehezebb lesz de még a jövő zenéje amíg nem utalják vállalkozónak a pénzt addig másik munkán vannak Pesten a 8kerben

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Nika! Húú, most figyeltem csak fel rá, h a férjed Győrbe megy dolgozni ?! Mennyi időre tervezi? És ha sokra, akkor ti is átköltöztök majd? ( én nem vagyok híve az ilyen külön "életnek")

Móni! Végre, hogy írtál magatokról :lol: ! Irigyellek a hely miatt ahova költöztetek, nagyon jó lehet, csak én kissé "földhöz ragadt" vagyok. A 2222 nm nem semmi, a miénk is 1850, de 4 év alatt sem jutottunk a kertrendezés végére....... (lassan de biztosan haladunk :lol: )

Melcsi! Az a szépséges fiatalember nem lehet hisztis, biztos csak túlreagálod :mrgreen: :mrgreen: !
Sajnos tényleg nem múló szerelem..... Már beszéltem ma is Alexal, nagyon jól érzi magát, szívesen kint is maradna.... Mondtam neki, hogy majd 2 év múlva, ha a bizonyítvány a kezében lesz ! Na, én is azt mondtam, hogy csak gyerek ne legyen, mert akkor lesz botrány. (főleg, hogy a lány anyukája úgy tudja, hogy a kislány még szűz :shock: /szerintem ehhez hülyének kell lenni)
Még szerencse, hogy ki tudtátok adni az üzletet!

Teljesen ki vagyok ettől az 5 órai sötétségtől, nehezen viselem a telet....

Szép estét mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!

Jaj, de jó sokat kellett olvasnom!

Szia Melcsike!

Végre, hogy visszataláltál közénk! Én mindent értettem (képben vagyok!) csak a végén azt nem, hogy milyen esküvő volt? Még az étterembe bevállaltatok egy esküvőt? Vagy ti voltatok hivatalosak esküvőre? jaj, erről jut eszembe( mármint, hogy vajon milyen ruciban volt Emese) hétvégén voltunk a Sárkány centerben és lógott egy gyönyörű bonrdó plüss-brokát-tüllt ruha az egyik eladónál, nem is akartuk megvenni, csak azért néztük meg mert pont ugyanilyen plüss anyagot vettem én is. De "ránk rontott" a kínai csaj, hogy utolsó dara, olcsó-olcsó, és hát tényleg 5.500 helyett odaadta a ruhát 2.500 Ft-ért. A hülyének is megéri, nem hogy nekünk! Megvettük, csak olyan bűntudatom van,mert pont most mondta anyósom, hogy majd megvarrja ő a Hannának azt a plüss anyagot karácsonyra, hogy néz ki, hogy én erre meg veszek egy majdnem ugyanolyan anyagból készült ruhácskát, ráadásul tök olcsón, ő meg majd dolgozik vele egy csomót. Valahogy majd úgy kell odaadni, hogy a mama ne vegye észre.

Móni!

Ilyen hatalmas kert fantasztikus lehet, de el nem tudom képzelni, hogy azt hogy lehet rendben tartani, mert gondolom azért a füvet (gazt)csak le kell nyírni, vagy ha gyümölcsfák vannak azokat is rendbe kell tartani. Nálunk 1000 nm-es a telek, de kb. 20 nm fű van rajta, de azon is mindig megy a huza-vona, hogy ki nyírja le.
A mikulás zsák képét már nem tudom újra felrakni, mert azóta újra lett rakva a gépem és a régi képeket lementettem lemezre, az viszont otthon van, de mindjárt megnézem hanyadik oldalon tudod megnézni. Én nem keresztszemessel, hanem gobelin öltéssel csináltam. Nagyon szép lett. ( az idén már csak elő kell venni, már kezdtem rajta gondolkodni, hogy hova a fenébe raktam el - tudod, ahol könnyen megtalálom...)
Hanna sem használ még se bilit, se wc-t, de ráérnek még nem kell ezt erőltetni.


Mandula!

Azt elhiszem, hogy Olaszország tetszik neki! Az iskola befejezése fontos, talán ezt megérti, de utána... előtte a világ!
( Én csak ilyen lányos anyukát ismerek, mindegyik el van ájulva az ő kis édi-bédi kislánykájától, azt meg csak én tudom, mint fiús anyuka, hogy hogy viselkednek, meg miket művelnek ezek ez édi-bédi kislányok, amikor kiszabadulnak otthonról.) Van olyan ismerőröm ( közeli, úgy is mondhatnám, hogy barátnőm) aki még akkor is váltig állította, hogy az ő kislánya nem dohányzik, amikor már többször lebukott a kislány a cigarettás dobozzal és anyuka mindig "bevette" hogy találta a dobozt, meg hogy a barátnője cigije, csak ő vigyáz rá stb, stb,stb. Persze, én már évek óta tudtam a fiaimtól, hogy dohányzik a kislány ( meg iszik, meg szexel, meg minden ami egy bulin megesik) de hát csak nem én fogom felvilágosítani, még a cigizést is mereven elutasította, mikor esetleg szóba hoztam. Na, erről ennyit.

Nika!

Olyan jó, hogy Te is kicsit bővebben írtál magatokról. Gondolom, akinél dolgozik a férjed, az hozná-vinné őket Győrbe meg vissza?

Na, megyek dolgozni.
Éva
fanny01
 
 


MÓni!

Mikulás zsák 142. oldalon van.
Éva
fanny01
 
 


Húúúúú ez a Győri meló egy panelprogram.Ami azt jelenti hogy nem hozzák viszik őket,hanem akikkel együtt dolgozik azokkal fog jönni menni,de mint írtam csak hetente jön majd haza.Egyenlőre a fővállalkozónak nem fizettek még,addig nem tudja felmérni az ablakokat,és addig Gabiék sem tudnak dolgozni.Amíg tart a munka addig lesznek ott.Ha decemberben kezdik akkor úgy április májusig lesznek.Ha később akkor később.Mivel hazajárnak majd hetente,nem tervezem ,hogy odaköltözünk.Még annyi segítségem sem lenne mint itthon azért anyósék segítenek ha nagyon kell.Amúgy én sem szeretem hogy sokat lesz távol.Egyenlőre ez a munka van.Addig is a nyolckerben dolgoznak amíg a Győr nem indul be.

Nálunk ezért is volt ,hogy anyu megbízott bennem,hogy nem titkoltam előle sosem semmit.Ha azt mondtam a barinőmnél vagyok ott voltam.Egyszer ellenőrzött le de utána tudta hogy igazat mondok.Én azt is elmondtam neki hogy mikor voltam először pasival.Mondjuk én sosem dohányoztam de érdekes módon mindig láttak a bolt előtt cigizni meg piálni.20 éves voltam mikor először ittam alkoholt is.Anyu sosem hitt a szomszédoknak kéretlen prókátoroknak.Tudta ,hogy iylen dolgokban megbízhat bennem.Sosem éltem vissza vele.Nem mondom ,hogy kis dolgoban nem füllentettem néha de ilyen dolgokban sosem :):):)
Nem is értem hogy lehet hogy anyuci nem tudja hogy kicsi lánya már nem szűz.Sose tudtam hogy nem lehet észrevenni a nyilvánvalót.Mondjuk itt nem a szexre gondolok hanem a cigire meg a piára vagy más dolgokat.

nika70
Salgótarján
 
 


Fanny!
A lagzit még az étterembe vállaltuk be, a különteremben bonyolitottuk, ami megmaradt amugy is. A főzéssel volt kis gond, mivel az éttermet már szétkapták, igy fent kellett főznünk, de megoldottuk.
Hihetetlen hogy az ember mennyire nem akarja elhinni vagy észrevenni a nyilvánvalót. Mondhatom én is igy voltam a cigivel, de mondjuk nem itthon szivta nem is találtam Nála dobozt, mikor meg kiderült (az oszifő hivott fel), bevallotta, azután meg már persze hogy hazahozta a dobozt is, sőt kunyerált rá pénzt, én meg adtam :shock: . Tényleg, hogy kellett volna ezt kezelni? Nem adok fiam, teremtsed rá elő, ha erre van igényed? Te hogy csináltad?
Na de hogy tényleg mire képesek az édi-bédi lányok, az valóban rémes, hozzám egészen közel álló, amugy tüneményes kislány is érdekes kivetkőzést produkált... Itt látszik, hogy az alkohol mennyire elveszi a fiatalok itélőképességét. Kár hogy ők ezt nem hiszik el magukról.
Mandula!
Ezzel kapcs, a fiad a kislánytól külön alszik ezek szerint? Mert hát máshogy nehezen tudom elképzelni, hogy anyuka ugy hiszi, szüz még a kislánya, és megbizik benne annyira, hogy nyugodtan egy szobába fekteti őket.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Hát nem tudom mit képzel anyuka, de persze külön alszanak. Napközben pedig kettesben vannak otthon...... (illetve az öreg otthon van, de az meg 82 éves, alszik egész nap) Ráadásul nem is Alex volt az első a lánynak.

Nika! Neked nagyon szerencsés volt a kapcsolatod Anyukádékkal, de ez elég ritka (szerintem)
Úgy gondolom nekem is elmondanak sok mindent (még) a gyerekek, de azért vannak titkok is, ami természetes.

Szerencsére azt Alex is megérti, hogy most az iskola a fontos, aztán meg majd eldönti még. Meg azért nem hiszem, hogy még 2 évig megmarad ez a lány neki....

Nem tudom, én nem hiszem, hogy adnék cigire pénzt. Bár én akkor tettem le a cigit (végleg) amikor Emesével várandós lettem, de nagyon nem támogatom a dohányzást. Szerencsére eddig még nem is volt igény...

Sziasztok!

KépKép
mandula35
 
 


Mandulácska!
Én soha életemben még egyetlen szál cigit el nem szivtam, kerülöm a dohányos helyeket, és utálom az egészet, és mégis képes voltam adni rá pénzt. Egyszerüen nem tudtam a helyzettel mit kezdeni, és akkor megbeszéltük, hogy heti 2 dobozra adunk. Persze ez később nem volt elég. De valszeg nem csináltuk jól, csak még azt nem találtam ki, ha a kicsikkel kerülünk ne adj' Isten ilyen helyzetbe, akkor hogy fogjuk másképp csinálni.
Egész más. Januárban csak mi ketten (igaz csak 4 napra) elutazunk Murauba, ha minden jól megy. A szüleim elvállalták a gyerekeinket :!: mert kaptunk egy jó ajánlatot, és megyünk! Igazi pályaszállás ha minden igaz (Ausztria), és rendes wellnessrészlege is van, amit korlátlanul használhatunk majd! Nagyon várom már! Persze szeretnénk a gyerekekkel is elmenni telelni, remélem az idén össze is jön.
Valamint: megvettük a csempéket, padlólapokat, jövő héten kezdődik a burkolás! Kicsivel megint közelebb kerültünk az átköltözéshez. :)
Mostanában a Hófehérke a kedvenc mesénk, Luku már tudja, hogy "hét tööpe", és mikor Emese elakad a nevek felsorolásában, Lukum segit: "Happci."

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Én nem tudom, hogy oldották meg a gyerekeim a dohányzást, de gondolom nem volt nagy probléma. Nálunk ez a pénz dolog is lazán volt kezelve, nem volt zsebpénz, de bármire kértek, kaptak, meg mikor nagyobbak voltak csak szóltak, hogy kéne ennyi-annyi pénz, vegyél ki a tárcámból és kész, el volt intézve. De szerintem ezen kár agyalni, mert ha dohányozni akarnak ugyis megoldják, elég találékonyak. ( ahol dohányos szülők vannak ott kezdetben, amíg elég 1-2 szál, az még a cigis dobozból is el tud úgy tűnni,hogy a szülő észre sem veszi.)

Melcsi!

Kiváncsi leszek, hogy hogy fogjátok érezni magatokat a gyerekek nélkül. Mi egyszer mentünk el 1 hétre úgy nyaralni, hogy a gyerekeket pont egyszerre vitte el az iskola erdei táborba, így kettesbe mentünk, én is nagyon vártam, rákészültem, hát....álmomba ne jöjjön elő. Borzalmas volt. Persze, ahogy nőttek hozzászoktunk, hogy kettesben vagyunk, de akkor nagyon furcsa volt, alig vártam, hogy vége legyen, nem találtam a helyem.
De, lehet hogy 4 nap pont ideális, se nem sok, se nem kevés , kicsit ráértek egymással foglalkozni, nektek most úgyis zűrös volt az utóbbi időszak.

Itthon vagyok 3 nap szabin. Már elkezdtem a bábokat gyártani!!! Meg kell hogy mondjam, nagyon ügyes vagyok! ( még mindig meglepődöm magamon, hogy ÉN varrok!)
Voltam a Gulliverben körülnézni, hogy érdemes-e kínlódnom evvel a báb varrással. Hát, megdöbbentem, vannak nagyon szép báb készletek, 8 db báb van egy dobozban, nagyon szép, minőségi gumifejű bábok, CSAKHOGY:a báb teste, a ruha része olyan silány, hogy az felháborító, ráadásul nem mesénként vannak csoportosítva a bábok, hanem pl: piroska, nagymama, udvaribohóc, paprikajancsi, király, két fel nem ismerhető szereplő, és egy krokodill(!?), mindez 8000 Ft. Hát én ezt nem értem, milyen elgondolás szerint válogatták össze. Egy rendes mesét nem lehet eljátszani, még akkor sem ha 2-3 dobozzal megvennék, és szerintem elég drága. Szóval marad a saját készítésű báb.Persze lehet darabra is venni hagyományos bábokat de azok marha drágák és olyan felesleges figurák ( zebra, orrszarvú, majom, elefánt). Bezzeg egy normális farkast sehol nem találok, pedig a teszveszen, meg a vaterán is figyelem.Ha bárkinek van egy felesleges farkasa szívesen megvenném( vagy ha tudjátok, hogy hol lehet venni)
Na, ezt a témát is jól kiveséztem.
Éva
fanny01
 
 


Sziasztok!

Melcsi! Megoldást persze én sem tudnék a cigire ha kiderülne, hogy dohányoznak..... De azthiszem pénzt nem adnék rá, de ahogy Fanny is írja, nagyon leleményesek, és amúgy is kapnak másra pénzt......
Dejó lesz nektek! Már én is úgy szeretnék kimozdulni valahova, de nálunk ez kettesben kizárt. A hétvégén Kitti mondta Emesének, hogy aludjon vele, mondta is a kicsi, hogy persze, szuper lesz stb.... Aztán amikor mentünk fürdeni és Kitti kérdezte, hogy akkor magához ágyazzon-e neki, akkor mondta, hogy inkább majd ha nagyobb lesz.... :) . Szóval még a szomszéd szobába sem megy aludni nélkülem :lol: :? .

Fanny! Már bábokat is :shock: :lol: , na Te aztán jól belejöttél :lol: . Majd felrakom a képeket amiket varrtam. A felső egy kicsit el lett szabva (nem miattam, sztem nem volt jó a minta), de megoldottam, az alsó egész jó lett. Ja, és tegnap délután varrtam egy takarót is Emesének. Ezen felbuzdulva végre elmentem egy nagyobb újságboltba és vettem egy gyerek burdát :lol:
Nagyon kíváncsi vagyok a bábokra!!!!

És képzeljétek rájöttem, hogy hímezni és kötni is szeretnék (biztos az alkotás öröme :lol: :lol: )

Szóval a képek:

Kép

Kép
Ez alatt ott van az alsó, nem ilyen bő


Kép

Nem tökéletes, de kezdetnek megteszi. Főleg, hogy meggyőződésem volt, hogy nem tudok varrni....

Sziasztok!

KépKép
mandula35
 
 


Fanny!
Áá, mi mostmár eléggé vágyunk egy kicsit kettesben lenni... gyakorlatilag 4 éve el sem mozdulok a gyerekeim mellől. Mindenféle terveket szövögettünk már, és a lényeg, hogy SENKI nem fog 4 napig az ágyunkba jönni. Mert Lukunk még mindig, már 1 éve majdnem hogy minden éjjel átjön hozzánk, befészkelés után utasitva apját, hogy sziveskedjen az ágynemüjét utána hozni :shock: és hajlamos keresztbe feküdni, majd rugdosni azt a szerencsétlen soron következőt, aki a lábánál mer terpeszkedni a SAJÁT ÁGYÁBAN. Na ez ott nem lesz!!! Valamint: senki nem fog ebéd közben az asztal mellé bilit hozni, hogy kakiljon :lol: :shock: , nem kell fogpiszkálóra tüzni a falatkákat hogy hajlandók legyenek bekapni, és a pezsgőfürdőből sem kell azért kimásznunk, mert halaszthatatlanul a gyerekmedencébe kellene átmenni! Aztán hogy fogok-e mindezek hiánya miatt pityeregni, az majd elválik...
De hogy Te milyen ügyes vagy! Bábot is varrsz már! Nekünk van 1 farkasunk, de állandóan üzemel a Kismalac mese miatt. Nagy szürke feje van (nem gumifej) és olyan fehér szalagból van a foga, ami eleve vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv ilyen alaku. Rá van ragasztva a szájformájára. Igazán ronda.
Hát a pénzzel nálunk is az volt a baj, hogy igazából kapott, ha szüksége volt rá, ezért is nem derült ki rögtön. Mikor meg kiderült és nyiltan kérte rá, hát mit tudtam csinálni? Ugyis megszerzi, akkor legalább nem hazugsággal... gondoltam én.
Mit csinál most a kicsi fiad hogy hazajött?
Mandulácska!
Te is nagyon ügyes vagy! Varrógép állt otthon eddig a sarokban? Nekem gépem sincs, de félek hogy tehetségem se, és ezért nincs gépem és ez az ördögi kör :D
Hát, Luku miatt én is félek 1 kicsit, Ő is kizárólag velünk érzi komfortban magát- Emese viszont nagyon örül a lehetőségnek. Már edzem Lukut is, végülis még nem mondta,, hogy nem.
Ja, és ma estére megtanultuk az összes törpe nevét, én mondtam előre, Emese megismételte, majd azt mondta mindegyik után:"Te is mondjad Luku!" és Luku mondta... :D Álomszépek együtt.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Mandula!

Fantasztikus vagy! És még zsebe is van a gatyának! Ugye nem is volt olyan vészes? Látod, én most azt nem tudom elképzelni, hogy tudok zsebes gatyát varrni, de ha nagyon akarnám biztos sikerülne.
Én is elcsábultam vettem 3 kézimunka újságot, mind az adventtel, meg a karácsonyi motívumokkal foglalkozik, nagy a csábítás, csak az a baj, hogy a hímzés tényleg nagyon idő igényes és nekem most a bábokat kell gyártani. Majd teszek fel képet a remekművekről. Már azt is kitaláltuk, hogy a fejet miből csináljuk! ( mert eddig csak a ruhákat varrtam, mert nem nagyon tudtam elképzelni, hogy honnan lesz feje a bábnak. De kitalálta a férjem, hogy papírgolyót kell gyártani ( újságpapírt összetépkedni, bevizezni, kicsavarni, összekeverni tapétaragasztóval és így csinálni golyókat, behúzni harisnyával és ez lesz a fej.)

Melcsi teszel fel egy képet a farkasról, mert ha nem kapok, akkor kénytelen leszek csinálni, bár azt inkább készen szeretnék venni. Te hol vetted?

Na, most viszont megyek könyvelni. ( ezért vettem ki szabit, de minden fontosabb...)
Éva
fanny01
 
 


Mandula: Igen szerencsésnek mondhatom magam.Így felnőtt fejjel,bár ugye mikor tini voltam lázadtam ezerrel :)Valamiért azért a komoly dolgokban hallgattam rájuk.Én a szűzességemet is 20 évesen veszítettem el,pedig minden buliban benne voltam.Nem voltam szende lány.Csak nem érdekelt akkoriban :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Éva! Köszi, megnéztem a zsákod! Nagyon szép!!! És most meg a bábok... Nagyon belejöttél! Nagyon helyes!!! Mi egyelőre csak ujjbábozunk (zenebölcsiben is), a nagy bábok most nem izgatják! Pedig nekünk van egy-két szép kézműves is (a nyáron vettük különböző vásárokon, és sztem még fogok venni adventkor is!) Az ikeában is vannak jó bábok kifizethető áron. Bár tény: amit Te csinálsz az biztos, h örök emlék lesz, és mindig jó lesz ránézni, ráemlékezni!
Melcsi! Köszi! Mostmár képben vagyok! Hát érdekes lesz a kicsik nélkül, az biztos! Sztem jó lesz! (Nekem olyan furi volt, amikor a szülinapján Jankának mentünk kettesben a férjemmel a cukiba
a tortáért...Nem ült hátul Janka... egyébként mindig velünk van...) Az álletkertet itt tudod meglesni! Mi nagyon élveztük. Janka imádja és ismeri is az állatokat! http://maganzoo.freeweb.hu/
Mandulácska! Hát valóban nagy a kertünk, sztem soha nem érünk a végére! Ráadásul ez egy meredek hegyoldal, soha nem volt művelve... illetve kb. akkor, amikor Babits írta itt a verseit a hegyen... Mondjuk addig komoly terveim nincsenek is, amíg a kerítés meg nincs csinálva egy csomó helyen. (Viszont van a kertünkben így őzike, nyest, sün, sikló, gyíkok stb. és rengeteg madár! Őket télen etetjük- természetesen. Zsák számra megy el a napraforgó... De sebaj!!!)
Mutatok nektek én is képeket, mert én imádok varrni, kézimunkázni stb.
Bocsi, de nem vasaltam ki, csak előkaptam a szekrényből:
Kép
Kép Kicsit közelebbről a minta
Kép Ez egy másik terítő, nem annyira karácsonyi...
Kép Ez egy asztalközép
Néhány párna, amit én találtam ki...
Kép
Kép Ebből van más színösszelításban is!
Kép Ez Janka szobája. A sötétítő függönyt én varrtam, a fotelon láthattok egy patchwork párnát és egy kis plédet, amit én horgoltam Jankának (még akkor kezdtem, amikor pocakos voltam!)
Kép Ezt a képet Dániából kaptam, de nagyon gyorsan elkészültem vele!

Kép
ermoni
 
 


Szia Móni!

Aztaa, csak ámulok, gyönyörűek a munkáid :shock: :lol: :lol: !! Nagyon ügyes vagy!!!
Ha őzike lenne a kertemben, inkább nem is csinálnék kerítést :lol: !

Fanny! Nem nehéz a zseb egyáltalán, bár nekem elsőre kicsit bonyolult volt, mert a lírásban egyáltalán nem így volt. A pulcsi szabásmintája pedig nem volt túl jó, így a bebújós kapucnisból cipzáros lett..... De megoldottam :) !

Szép estét mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Mandulácska! Köszi a dicsérő szót! Jólesett!!! :wink: (Van még rengeteg munkám amúgy...)
Hát sztem meg az őzikének az erdőn-mezőn van helye, nem 3 percre a kórháztól, 10 percre a városközponttól. (Még ha hegyen is!) És kell a kerítés, van kutyánk, meg a környéken elég sok a miénken kívül. Amikor ideköltöztünk a szembe kutya szabadon garázdálkodott itt a hegyen és pl. rendszeresen itt intézte a dolgát. Az előző tulajt nem zavarta, de engem igen! Azért költöztünk ide, h nyugi legyen, és ne kutyapiszokban kelljen játszania a kertben Jankának!
Amúgy mi a férjemmel anno laktunk erdő közepén! Hát én nagyon féltem egyedül ott! Igaz láttam a kis őzikét, meg nyulakat a konyhaablakból tőlem 20 m-re legelészni, de bizony mindenféle ember is elvetődött oda! (Pl. egyik délelőtt azt látom, h jön egy pasi kocsival, vödrökkel és szedi a szilvánkat. A kerítésen kívül. Kimentem, mondja, h úgyis sok van, nem??? Meg szte az senkié vagyis az övé! Most álljak le vele veszekedni? Tök egyedül voltam, inkább magamra zártam az ajtót!!!)
Barátainknak van erdőben tanyájuk! Hát onnan már mindent elloptak! Volt olyan, h kiment a srác, és ott voltak a "rablók", feküdtek az eperfa alatt részegen, mert megitták a bort, amit tőlük loptak! És amikor számonkérte őket, akkor csak annyi volt a válaszuk: ők ketten vannak, balta van náluk és tudják hol lakik!!! Na??? Elképesztő, nem???

Kép
ermoni
 
 


Ermoni!
Gyönyörüek a munkáid! Te titkoltad eddig ezt a hobbidat! :wink:
Érdekelne az a kék teritő a fehér házacskákkal, el tudnád juttatni nekem a mintát?
Én is sokat himzek (vagy ez már csak mult idő?), gobelineket, keresztszemeseket, rengeteg a tervem, sok munka vár a fiókban is, de időm az egyelőre kevés... Most is, láthatjátok, mióta jó a gép, ahelyett, hogy készülne a zsák, itt pletykálok :oops: ugyhogy a vészforgatókönyv lépett életbe.
Fanny!
Lemaradtál arról a hirről, hogy a fényképezőt összetörtük Erdélyben, nem csináltattam meg, és még ujat sem vettem. A gyerekekről 3 hónapja nem készült kép! :cry: De megkérdezem majd Mátét, hogy a telefonról hogy tudnánk felalkotni ide, és akkor lefényképezem a farkast. Egyébként szivaccsal van kitömve a feje. Vagy ha a közeli jövőben végre eljutunk Hozzátok, akkor elviszem mintavétel céljából.
A teszveszen vettem a bábokat, nem emlékszel? 20 db-ot 7 ezerért, ha jól emlékszem, 10 ujjbáb és 10 rendes, de a legnagyobb forgalma a kismalacnak meg a farkasnak van.
Hadd dicsekedjek, hogy a Legkisebb Királyfink immár 3-4 szavas mondatokban beszél, és folyamatosan kommentál. A mesében egymás után mondják a törpék, hogy "valaki evett, ivott, ült, stb" a kisfiam meg mindig hozzáteszi: "Ki.... csoda? Hófehérke" És kedvenc kérdése, ha bárhol eltöltünk esetleg 2-3 percet: "MITOJ MEDÜN HAZA?" forditok: Mikor megyünk haza? Általában véve állandóan kérdez, de már szinte betegesen, Emese többször óvintézkedés gyanánt mondta már Neki: "Ne kérdezzél többet, jó?"
A kislányom meg a férfiak megviccelésére készül, ugy, hogy elhatározta, mindegyiknek a cipőjébe rakunk olyan bogarat, amitől én félek (csunya repülős, zizegős, zöld bogár). De felmerült a probléma, hogy ki fogja meg, mert Ő is meg én is nem szeretnénk megfogni. Ám ma este jött a mentőötlet: tegyünk inkább gilisztákat a cipőkbe, azokat Ő szereti fogni, és legalább csikiznek is! Még nincs 4 éves! :shock:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Móni!

Na, pl. én az ilyen történetek miatt nem vágyom vadregényes helyen lakni!

Melcsi!

Akkor annak idején Te nagyon jó áron vetted a bábokat, mert mostanában nagyon drágán árulják a teszveszen ( rájöttek, hogy van rá kereslet) Bár engem csak a kesztyűbábok érdekelnek, az
újjbábok nem. De folyamatban van a báb gyártás, most egyszerűbb fejmegoldáson töröm a fejem, ma vettem hungarocell golyót a kreatív hobby boltban, avval gondolom egyszerűbb lesz megoldani. Majd holnap beszámolok.
Megyek is haza alkotni.
Éva
fanny01
 
 


Nálunk is úgy beindult a beszéd:):):)Gergő is 3-4 szavas mondatokban beszél haláli:):):

Énekel is :) a mókuska meg a csigabiga nagyon megy neki:)most tanítom neki a télapó itt van-t halad nagyon ügyes :)majd csinálok videót ha sikerül és majd felteszem :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Melcsi! Képzeld, nem találom a kék terítő mintáját! És tippem sincs, h hol lehet! (És azért is nagyon idegesítő, mert egy köteg másik nagyon szép mintával van együtt...) Még keresgélem, és ha megtalálom (amit nagyon remélek!), akkor leboltoljuk, h hogyan jusson el hozzád!!! Gilisztás történetetek nagyon tecc!!! :lol:
Éva! Hogy állsz a bábokkal? Majd muti meg! És mi újság Hannával? Miket tud már? (Olyan egy hülye vagyok, mindig hasonlítgatok... pedig nem kéne tudom, de én ilyen szorongós vagyok!)
Nika! Munka megvan párodnak? Geri nagyon ügyes!
Janka is dumálgat. Egyik dumája: kifogyott az innivalója, hozza a "piálósát": "Anya, töltsél! Köszi, puszika!" :lol:
Ma pedig egész nap ez ment: "Kukujikú, császá, add vissza a kajcájkámat!" (Na, vajon melyik mesét mesélteti az utóbbi napokban? :lol: )

Kép
ermoni
 
 


Mandula! Alex szerencsésen hazaért???

Kép
ermoni
 
 


Fanny!
Sajnos a családunkban lévő összes telefon alkalmatlan a netre való képfeltöltésre, de a fiam azt mondta, menj a google-ban a farkas báb szóra, és ott fogsz találni képet is. Hát én megnéztem, elég randa, a miénk sokkal farkasabb.
Ermoni!
Ezek a mai fiatalok hogy használják a szép nyelvünket :D :wink: Én pl. azt hogy "bocsi" soha nem mondanám, mégis, a kicsi fiam ha valami bajt csinál Emesének, bünbánó arccal kérleli: "Bocsi, Emessse!"
Remélem megtalálod a mintát, talán jövő Karácsonyra elkészülne...
Én vesztemre megmutattam youtube-on a Hofi-Koós Macskaduettet, hát azóta le nem szállnak róla, Lukunak folyton a "fadudó" kell! Emese pedig kedvenc mondást választott: Én azért vagyok hogy te ne is legyél! Megfelelő hangsullyal :shock:
Az egészségünk romokban hever! Emesét gyereknőgyógyászhoz kellett vigyem, vissza-visszatérő pirosság miatt, és ma kiderült, hogy van valami bacija, holnap tudom meg, micsoda és mi rá a gyógyszer. + elvittem ujból allergiavizsgálatra, és csináltak légzésfunkciós vizsgálatot is. legnagyobb megdöbbenésemre megállapitották, hogy asztmára jellemző léguti funkciói vannak, ami Ventolin adása után jelentősen javult. 1 hónap mulva megismétlik a vizsgálatot, mivel soha nem köhög, eddig semmi erre utaló tünete nem volt. Ne süssük rá rögtön, hogy asztmás! Akkor nagyon szomoru lennék.
Az én jobb karomban valami akkora gyulladás van, hogy fáj és kemény az egész, a mutatóujjam el van zsibbadva kicsit, el kell menjek orvoshoz. A Dezső nyaka is fáj ugy félek hogy végül tényleg gerincsérve lesz. Lukunak meg minden örökké "fáj", emiatt állandóan vetkőzik, mert fáj a zokni, nyom a nadrág vagy egy csepp viz került rá, és akkor aztán rögtön "át...öltöz" kivagyok tőle teljesen, férfi létére ilyen finnyás legyen valaki!
Tényleg, Alex hazaért?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Móni! Háát, ez így tényleg nem csak vadregényes, de félelmetes is....
Janka nagyon édes lehet a " köszi, puszi"-val :lol: !

Melcsi! Huhh, hát ti tényleg romokban hevertek! Tessék elmenni sürgősen orvoshoz!!

Jelentem Alex szerencsésen hazaért, persze a visszaút sokkal hosszabb volt mint oda..... (időben ugyanannyi). Nagyon jól érezte magát, és nagyon szereti a barátnőjét, és már alig várják, hogy decemberben a kislány jöjjön haza. Minden nagyon szuper ott, és már állásajánlatot is kapott: a kislány anyja tényleg egy idős nénire vigyázz, akinek saját étterme van (ezért vigyáz rá ott) és mondta a néni Alexnak, hogy költözzön ki és menjen oda dolgozni.
Jól elszédítik a gyerekemet, már nem is lát más alternatívát, csak hogy külföldre menjen..... És így lesz ez a fiataljainkkal, ha itthon minden így marad :cry: :cry:

Nika! Gege is nagyon ügyes már!! Írj többet magatokról!

Emesével orvososat játszottunk, kérdezte mi fáj? Mondom a lábam. Jön a fonendoszkópjával, hogy megvizsgálja és mondja: sóhajtson a láb! :lol:

Szép napot mindenkinek! (Itt ronda idő van, és délután mennem kell suliba :lol: )

KépKép
mandula35
 
 


Az utolsó mondat után nem :lol: , hanem :cry: !

KépKép
mandula35
 
 


Mandulácska!
Sóhajtson a láb :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Valahol elvesztettem a fonalat. A kisleányka ideiglenesen tartózkodik Olaszországban? Örülök hogy Alex szerencsésen hazaért.Még jó hogy van 2 év a munka lehetőségéig, addig még sok viz lefolyik a Dunán és sok szerelem jöhet... De abban igazad van, hogy a külföldi munka a fiataloknak nagyon csábitó, és ők még tudnak mobilisek lenni. Család nélkül, fiatalon minden más, a kinti keresetek meg egy pályakezdőnél valszeg sokkal jobbak mint itthon. Igaz, kint sincs kolbászból a kerités, ezt mondjuk sokan nem hiszik el.

A lányomnak streptococcus fertőzése van, meg is kaptuk rá az antibiot. Én nem értem, hogy ennek a lánynak hogy lehetnek ilyen bajai, volt már szájfertőzése tavaly, most ősszel a székletéből tenésztettek ki nem tudom micsodát, most meg ez! Állandóan a szájában a keze, mindent szájba vesz, nem is csoda amugy, dehát rémes hogy miket szed össze. De szerencsére nem ragasztja Lukura.
Ma egy állatkereskedés kirakata előtt sétáltunk Lukuval, van egy hosszu gyikféle a kirakatban, lassan mozog. Luku kiabál neki: hahó,hahó! Semmi reakció. Erre a gyerekem: "Nem hall ő! Hahó!". Később elmesélte itthon: "Kigyó nem hall, hahó" :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi: Gergő ezt úgy használja hogy "bocsásssss",de a bocsika is megy neki :)
Pl ha az apját kérdezi : mit csinálsz Gabikám?
mindenre mit csinálsz,és utána meg jön a miért?
Ja és a legújabb:"Sosem láttam még ilyet"ezt akkor mondja ha valami vagy nagyon tettszik neki,vagy tényleg még nem látott olyan dolgot :)Persze mostanság jön : szeretlek anya.Ezt olyankor is ha valami rossz fát tesz a tűzre:9Meg már nagyon tudja használni a nem szeretlek mondatot is:) ilyenkor én mondom neki,hogy én akkor is szeretlek ha te nem szeretsz:)

Mi jól vagyunk .Apa egyenlőre itthon van pár napot.Elkészültek egy pesti bérház egy szintjével ,várják hogy elkészüljön a következő szintre az ablak.Addig csinálják amíg nem kezdődik a Győri meló.Az meg hogy mikor lesz kérdéses mert a tv-ben is volt róla szó,hogy Győrben nem akarják a panelprogramosoknak kifizetni a pénzt állam bácsi.De nem volt még válasz rá hogy miért nem.addig meg nem tudnak dolgozni.Egyenlőre a 8.kerületben dolgoznak .

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!


Jó sokáig nem írtam, mert nem tudom mi van mostanában, de én olyan elfoglalt vagyok!
Könyveltem is, meg a bábokat is gyártottam és már addig nem akartam írni, amíg legalább egy báb nincs kész teljesen. Most már elég jól állok, a nagymama teljesen kész van, a Piroska és a vadász meg majdnem kész. A nagymamáról teszek fel képet.( a férjem azt mondta, hogy túl fiatalos a nagymama, miért nem fekete ruhát meg kendőt varrtam neki..., azért kapta ezt a ruhát, mert az anyag nagyon tetszett, ebből majd a Hannának is varrok nyári ruhát) Szóval jó kis meló ez a báb gyártás, bár amikor kitaláltam, hogy, hogy s mint csináljam, akkor már nem volt olyan vészes.

Melcsi!

Hát, jól rátok jár a rúd! (ez a s..cocu..ez az a baj, amit a cicától lehet elkapni? vagy nem?)

Mandula!

Tényleg jól elcsavarják a fejét a kisfiadnak! Én azt hittem, hogy véglegesen költöztek ki, de ha haza-haza fog járni a kislány, akkor nem sok esély van rá, hogy elfelejtik egymást. ( lehet mindig várni a következő találkozást)

Móni, Moni !( én most vettem észre, hogy Nika is Móni)

Így látatlanban nehéz megítélni, de szerintem Hanna még nem beszél ilyen egybefüggően, kifejezéseket, csak szavakat, azt viszont mindent. És jelentem ül a WC-n!!!! Van hogy fél órát is trónol rajta és közben dudorászik. Azért is készülök nagyon erre a bábozásra, mert imádja a farkasos meséket, kiváncsi vagyok nagyon, hogy hogy fog neki tetszeni, mennyire fogja lekötni.

Teszek fel képet.
Éva
Kép

Kép

Kép
fanny01
 
 


Fanny!
Privi megy.
Nagyon jó lett a nagymama! Nem baj az hogy rózsaszin, a szemüveg meg a fehér haj kifejezi azért a generációs hovatartozást. Ugye hogy az ember milyen elfoglalt tud lenni az ilyen "apró" munkáktól is? :)
Az én zsákom talán kész lesz, de sajnos csak az egyik. Abba teszi a Mikulás az összes csokit.
A streptococcust nem tudom hogy macskától lehet-e elkapni, mi ritkán találkozunk macsekkal, dehát előfordul. De kitenyészhet torokból is, azt mondta a doki. Már ugy gondolom rendbejön a dolog, épp piros volt a gyógyszerszedés kezdetén, és minden kenés nélkül elmult, tehát hatott rá a gyógyszer.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Fanni: a párom nevezett el így :):):) a bábok nagyon szupik :) ügyes vagy :)Ügyes Hannácska is hogy megül a wc-n :):): menni fog ez :)
a beszédben meg majd elindul Három hónapja még én sem tudtam mikor fog megszólalni Gergő :) most meg be nem áll a szája:9
ő meg fiatalabb is mint Gergő :):): van még ideje :)

nika70
Salgótarján
 
 


Kedves Lányok!
A kislányomnak ma ünnepeltük a 4. születésnapját.
Amig a Boldog születésnapot énekeltük (immár Luku aktiv részvételével), sirdogálás helyett néztem a lányomat és elmerengtem pár pillanatig, kivel is állok most szemben. Az elmult év az öntudata, akarata és lelki ereje megerősitésének ideje volt. A tavalyi szelid, csendesen mosolygó, rózsaszin baba mintha a multé lenne. A szin ugyan nem változott, de az alatta megbuvó egyéniség mára igazán kidomborodott. Ő most Hófehérke, aki bármelyik pillanatban képes egy "mérgezett almától" elterülni. Olyankor várja, hogy a királyfi megcsókolja és Ő életre kelhessen. Sajnos a királyfi nem mindig éli bele magát szerepébe :D és akkor aztán ujabb sértődés veszi kezdetét. Ha meg sérelem éri, esetleg meg van dorgálva (netalán jogosan!!!) akkor mérges arccal elrohan, bevágja maga után az ajtót. Vagy nekiáll az érdekeit a lehető leghangosabban megvédeni, mikor mihez van épp kedve. Ha erre válaszul elkezdenék kiabálni, rohan a kis ügyvédbojtár öcsikéje, orrát ráncolva kiabálja, hogy "boszorkány", én ártatlanul kérdezem, "Emese a boszorkány?" mire Ő "Nemmmm, te!!!"
De amikor elülnek a viharok, az én szelid kis Tündérem ölel, puszil, azt mondja: "olyan jó kis puha a bőröd! A szivednél a legpuhább" én olyankor könnyek között adok hálát hogy megkaphattam Őt. Hogy kicsoda ez az érték, aki most rám van bizva. Annyira okos gondolatai vannak, és olyan pontosan tud fogalmazni, mintha nem is 4 éves lenne. Egyik alkalommal pl. azt mondta nekem: "mi vendégek vagyunk nálatok a Lukuval." Hogyan tudta ezt igy kimondani, ennek a megállapitásnak milyen igaz a tartalma. És sokszor elképeszt hasonló értelmes megjegyzésekkel.
És hogy fejlődnek a képességei! Élvezettel ragaszt, vagdos, rajzol, fest. Továbbra is imád énekelni, mostmár készül arra, hogy mikor Ő iskolás lesz, járni fog velem az énekkarra. Lukuval táncolnak, egymás kezét fogva, mint a nagyok.
Hát még ha hallanátok, amikor mesél. Ha egyedül játszik, fogja a babát és gyárt egy történetet, párbeszédekkel, dramaturggal, mint egy rendező. Vagy megbizza Lukut egy fontos szereppel és ugy játszanak. Délután leül Luku mellé és mesél Neki, hogy elaludjon. A mesekönyvet Lukunak mutatja, lapoz is, Neki persze oldalt van, de ez nem zavarja az "olvasásban". A kedvenc elfoglaltsága mostanában az óra nézegetése, mindig tudnia kell pontosan, mennyi is az idő, és egy tevékenység közben mennyi idő telik el. Pl. mennyi ideig megyünk az autópályán (amit Ő utál, Luku meg imád). Próbálgatja lemásolni a számokat, és 2-3 számot elég jól le is tud rajzolni. Ezért a szülinapi ajándékok egyike most egy fa óra volt, hogy közelről tudja nézni, és megtanulni mikor mennyi az idő. Ugyis mindent egyedül kell csinálni, nem érdekli, hogy sietünk vagy mit csinálunk, Ő egyedül öltözik, gombol (de ez még nem megy) és vérig van sértve, ha valamire kinyilvánitom, hogy "ehhez még kicsi vagy". De egyébként tényleg nagyon ügyes, verseng hogy segitsen lehetőleg olyan munkában, amihez persze tényleg "kicsi még", de nemcsak olyasmiben. teregeti a zoknikat (ezt simán Rá lehet bizni), a száraz zoknikat kipárositja, főzésnél is ügyes, nagyon figyel, mihez habarunk, milyen ételhez mit rakok, kérdezi folyton, ez miből van, az miből van, én meg szeretném is, hogy hamar tisztában legyen a konyhai dolgokkal.
Bizony észrevehető, hogy már óvodás, és hogy nála nagyobbak is körülveszik. Már nem az itthon dédelgetett kicsi lány, bár én dédelgetném tovább, de ezt már nem mindig hagyja. és ez igy van rendjén.Hiszen már négy éves az én kicsi kislányom.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi!

Boldog szülinapot Emesének!


Mindig rácsodálkozom, hogy milyen jó érzékkel írsz, de most magadon is túltettél, könnyes szemmel olvastam végig az írásod!
Megérdemled a sorstól, hogy álmaid valóra váljanak! Én mindenestre nagyon drukkolok!

Éva

( majd hétfőn bővebben írok)
fanny01
 
 


Melcsi!
Nagyon boldog szülinapot Emesének!!
Nem csalódtam benned, az idén is nagyon szép kis történetet kaptunk a kicsi lányodról :) !
(úgy irigyellek a sok türelmedért, a kedvességedért, hogy mindenre van energiád, és persze egy kicsit Luku miatt is :lol: :lol: )

Fanny! Szuper lett a báb, nagyon ügyes vagy!!! Végül habszivacs golyó lett a feje?

Szép estét mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!

Akit érdekel autóra való fényképes háromszög matrica, annak szeretném a figyelmébe ajánlani egy nagyon jó barátunkat, aki most elkezdett ezzel foglalkozni, a háromszög eső és időjárás álló, bármilyen kép megfelelő hozzá, és a rajta levő szöveg is bármi lehet, mintának beteszem ide a sajátunkat.

Kép

Két matricát gyárt le (mivel a legtöbb családnak biztos van még egy olyan autó a családon belül, amire fel tudják tenni) ennek a kettőnek az ára 1800 Ft., az elkészült háromszöget nyomtatás előtt mailben meg lehet nézni, és ha megfelel, akkor megy a nyomdába, aztán a készet postázzák.

Mail cím: dvst2001@gmail.com

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Sziasztok!

Pici lányunk november 13-án betöltötte az 1 évet!!!
És továbbra is nagyon-nagyon jó babázni.

A gépünk viszont vacakol........de majd jövök.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
regina3
 
 


Regi!

Nagyon boldog 1. szülinapot Emesének !!! (utólag)

Milyen nagy lett :shock: ! És szép és aranyos és ha jól látom már megáll segítség nélkül :lol: :lol: !

Írj ha tudsz!

Szia!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!


Boldog szülinapot Emesének! És nem csak áll, hanem a haja is nő!!!
Nagyon aranyos, duci kis baba! Nálunk is voltak szülinapok. Két hete a férjemnek és a kisfiamnak, most hét végén meg megtartottuk Hanna második (!!!) szülinapját. Ez a kislány már kész nő! Majd holnap ha ráérek én is teszek fel képeket. Mostanában olyan elsoglalt vagyok a melóhelyen is, itthon meg varrom a karácsonyi ajándékokat, meg vaterázok. Tök jó dolgokat lehet kifogni. Ma például bementem a Pólusba a játék boltba, mert venni akartam hagyományos játéknyomdát ( nem flancos, csili-vili rolleres,karácsonyos,micimackós stb.) sima, hagyományos, fafogantyús nyomdát. Persze a Pólusban nem volt, a vaterán találtam hagyományos, háziállatos nyomdát. Mikulásra meg is rendeltem. Képzeljétek el, Hanna egyáltalán nem eszi az édességet ( ami mondjuk nem baj, csak érdekes) még a túró rudit se nagyon. a szülinapi tortája nagyon tetszett neki, rögtön tudta, hogy el kell fújni a gyertyát ( többször is meggyújtottuk neki) megkostólta és úgy ahogy volt ki is köpte. Egy falatot nem evett belőle. ( pedig nagyon finom volt)
Megyek vissza a vaterára, mert mindjárt lejár egy gyulai 5 napos szállodás licit, két főre 21000 Ft ( reggelivel) és én akarom leütni.

Regi írjál is egy kicsit erről a lányról!


Többiek???

Éva
fanny01
 
 


Sziasztok!

Látom nem előzött meg senki.

Na, akkor a képek egy kis kommentárral.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 10:41-kor.
fanny01
 
 


Szia Fanny!

Hannának is boldog szülinapot, így utólag!

Milyen csinos a ruhában :) !
Tényleg olyan nagylányos! Milyen magas? Mintha akkora lenne mint Emese. A torta nagyon szép volt, és ha ráadásul finom is akkor külön szuper :lol: ! De jó neki, hogy nem szereti az édességet!!!

Emese teljesen odáig van, hogy "szülessen már igazi pici babánk" ! Próbálja a varázspálcáját, hogy működik-e, Juci babát szeretné igazi kisbabának varázsolni :lol: ! Tegnap reggel pedig úgy ébredt, hogy azt álmodta, hogy van itthon igazi pici baba. Az oviban elég sok gyereknek van kicsi testvére, az egyik pici babát rendszeresen hozza is az anyukája magával. Nem tudom innen van-e ez rajongás, de úgy emlékszem, hogy talán régebben.....

Szép estét!

KépKép
mandula35
 
 


Szia Mandula!

Hanna 92 cm magas (vagy 98, nem emlékszem,de inkább 92) és 14 kg. Épp. most mesélte a K., hogy a védőnő csinált valami tesztet és méretre is meg fejlettségre is 3 éves kornak felel meg. ( bár szerintem ezek a tesztek kicsit "elavultak", mert manapság nagyon fejlettek a gyerekek).
Emesében is meg vannak akkor az "anyai ösztönök", ha kisbabát akar varázsolni. Hanna is tüneményes ahogy babázik, etet, büfiztet, altat, igazgatja a babakocsiban, hogy kényelmesen feküdjön a baba, nagyon aranyos.
És nem kapsz kedvet Emesétől a babázáshoz? Milyen tüneményesek lennének együtt!!! ( Milyen jól tudok másokat buzdítani, igaz?)

Üdv Éva
fanny01
 
 


Szia Fanny!

Jól láttam akkor, hogy magas Hanna. Emese 94 cm, és 13 kg.
Tényleg jól tudsz buzdítani, de most az iskolára kell koncentrálnom, ha meg elvégzem már 41 éves leszek, akkor már nem szeretnék szülni. Szóval most rövidtávban gondolkodom: legyek túl a vizsgákon :lol: !

Szia!

KépKép
mandula35
 
 


Szia Mandula!

Szerintem, ha nem dolgozol, akkor a fősuli mellé simán "befér" még egy baba! Nekem nem egy évfolyam társam volt a főiskolán is meg az egyetemen is, akik szültek.
(Csak hogy tovább buzdítsalak!)
Jó hétvégét! Éva
fanny01
 
 


Sziasztok!

Megpróbálok írni néhány sort. Önző módon most csak magunkról, egyébként sose tudnék bekapcsolódni. Pedig minden nap netezek, de mindig vannak leveleim és teszveszezek és újabban az iwiw-en is lógok, aztán majd megint lesz néhány hét szünet, mert megunom....

A délelőttöm (babázás mellett) elmegy a házi munkával (gondolom ismerős mindenkinek), szóval főzök, teregetek, vasalok vagy takarítgatok, megnézem a postáimat stb. Kora délután pedig Évivel tanulok, illetve csak felügyelem, mert nagyon ügyes, önálló. És ilyenkor megy át a zenesuliba is, közben Ádi is befut....Majd a férjem, tehát késő délután együtt a család .Na, nem is sorolom, mindenki tudja, hogy van ez.

A pici lánykánk délelőtt is és délután is alszik 1,5-2 órát. Szerintem ez nagyon jónak számít. Az éjszakákkal viszont nem vagyok kibékülve. Sokáig vártam, hátha átalussza, ha nem is olyan szuperül, mint a nagyok, de végül elfogadtam, hogy hajnalban még megébred és akkor magamhoz veszem, szopizik és így alszunk reggel 7-ig. De az elmúlt 1,5-2 hónapban egyre rosszabb lett a helyzet, többször is megébred éjjel, ha visszateszem az ágyába, akkor sír (én meg félek, hogy a többiek nem tudnak aludni - nagyon erős a hangja!!!) újra és újra kiveszem, de mellettem sem alszik (mintha bekávézott volna....) nyüzsög, játszani akar, matat és kurjongat, a sötét sem zavarja.... és most úgy döntöttem, hogy 1 hétig hagyom, hogy sírjon, mert jobb ötletem nincs és hát a kiságyban biztonságban van, a mi ágyunkról leesne..... Ezt biztos sokkal hamarabb kellett volna elkezdeni, de annyira ellenemre van, hogy sírni hagyjam, ezzel kínozzam, de most már az ő biztonsága a tét. Vagy esetleg sétáljunk egyet hajnali 3-kor? Vagy menjek le vele a nappaliba játszani??? Ez is megfordult a fejemben, de meg kell tanulni, hogy éjjel aludni szokás. Ma le is jöttük a nappaliba aludni, de a Ádám szerint felhallatszott a sírása, férjem és Évi tudtak aludni.....
Egyébként biztos vagyok benne, hogy a mozgásfejlődéssel kapcsolatos ez az éjszakai meggajdulás.... Nagyon élénk, vehemens kiscsaj lett Mesiből. A késői mozgásfejlődés már alig látszik rajta. Talán annyiban, hogy sok baba ilyenkor már jár, ő csak lépeget a kezünket fogva, vagy bútorba kapaszkodva. Viszont hihetetlen gyorsan mászik, megkapaszkodva gyorsan felpattan és 3 hete kapaszkodás nélkül is feláll és vigyorog, mert nagyon dicsérjük érte, de lépni úgy még nem mer. És ahogy írtam, még szopizik, mondjuk egyszer, kora reggel és ilyen nehéz éjszakákon még éjjel is, de ma pl. szopizás közben állt négykézlábra és indult matatni, gondolom nem kötötte le a szopi. Egyébként viszont nagyon kis masszív, jól lehet gyömöszkélni, a bőre gyönyörű és imádom puszilgatni (a férjem már rám is szólt, hogy utálni fogja szegény a pusziszkodást, mert túlzásba viszem....) És ahogy a képeken is látszik, igen-igen jó evő. Nem válogat és egyre jobban kinézi a szánkból a felnőtt kajákat. Már egyre több mindent adok, adhatok neki a mienkből. Kedvence a husi..... a szülinapi buliján sült husit kapott és még kért és még és még, csak lestem.... Ja, és amúgy csak 6 foga van még, de ügyesen elbánik az ennivalókkal.Életre való, az biztos. Voltunk a védőnőnél az 1 éves státuszon és hát 79 cm magas és 10,5 kg. Tehát magasabb ő is az átlagnál, de ez a nagyoknál is így volt (szinte ugyanazok a paraméterek). És gondolom természetes, hogy szülőként rendkívül értelmesnek és okosnak látjuk!!!

Fanny
Az unokád szerintem is nagyon magas! Ha jól tudom, az átlag 2 évesen olyan 86 cm körül van, a 92 cm már a 3 évesek átlagmagassága. De egyébként lehet, hogy már ezek az adatok elavultak, mert annyi magas gyerkőc van.... Nálunk is a két nagy 2 évesen egyformán 94 centis volt (de mi elég magasak vagyunk: én 175, férjem 185, az egyik tesóm 195 vagy több)

Na, most ennyi fért bele, ez is kapkodva, de remélem, hogy hellyel-közzel azért érthető, amit írtam.

Kép
regina3
 
 


Fanny
Most én is úgy vagyok a vonalzóval, mint te. Újat kell szerkeszteni, de nem értem, hogy most miért nem megy???? A babás anno sikerült.....
Ha lesz időm, majd próbálkozom még. Egyelőre 12,5 hónapos a lánykánk.

Kép
regina3
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: