Új privát üzeneted érkezett!

Szilvi, drukkok mennek !!

Marcsi

KépKép
alon
 
 


SZILVI?????
drukk hegyek+++++++++++++++++
kerekpocak
 
 


Köszi, talán te vagy az egyetlen, aki eddig azt mondta nekem, hogy nem érzett fájdalmat a varrás alatt. Reménykedem!!!!

Kicsit furán mozognak bennem a hormonok, és most ahogy leírtad az első perceket, ahogy Laura a papa karjában pihent, kicsit párás lett a szemem. Már annyira várom én is ezt a percet. Talán, ha majd ott leszek, és bőgök - mert tutira fogok - nem érzek semmit, még a matatásból sem. :D

Adótanácsadó leszek ha nagy leszek, és adótervezésből vizsgázom. Most már ugye érthető, miért köt le minden más, mint a tanulás? :D :D :D De nem, bármiből lenne is, most csak babás dolgok érdekelnek, és erről bármennyit és bármilyen formában hajlandó vagyok megjegyezni. De mást.... :(

De gondolom, ez normális! Bár néha elgondolkodom azon, nem e egy kicsit korán merülnek fel bennem a kérdések.

Szilvi meg csak olvas, és vár. Már annyian drukkolnak neki. :D Jó neki!!!!! Jó lesz neki!!!!

Kép

Kép
b79andi
 
 

 
 

Andi!

Én egy ici picit éreztem a varrást. Kaptam valami szurit el9tte, gondolom érzéstelenitöt. De annyira éreztem, mintha vért vettek volna, csak többször egymás után.
De hogy ott volt mellettem a fiam, nem is nagyon figyeltem a dokira mit csinál. Ugyhogy ne félj tölle. Az már semmi a fájásokhoz képest.

Majd még jövök, csak szolit az urfi.
Krisztina

Kép

Kép
vagika
 
 


Sziasztok!

Ház ismét csillog-villog! :D Kicsit lassabban megy, de megcsinálom. Ma voltam CTG-n, dokibá szerint már látszik vmi. Megvizsgált és azt mondta, hogy hét közepe. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Találtam két honlapot:
www.eum.hu, ez az Egészségügyi Minisztérium honlapja, ahonnan be lehet menni az oep honlapjára, lehet, hogy közvetlenül is, azt nem próbáltam, itt meg lehet nézni, hogy a lakhelyetekhez melyik eü. intézmény tartózik, hol látnak el „ingyenesen”. :roll: :roll: :roll:
A szülészet talán július 1. nem változik, de ez nem tuti. :shock:
A másik egy apukás honlap www.apafej.hu , itt az apukákat készítik fel a szülésre úgy ahogy. :D :D
Képzeljétek szombaton mire hazaértünk a CTG-ről fiacskáim rendet raktak, elmosogattak, sőt Domestosszal fertőtlenítették a konyhát+ a rajtuk lévő ruhákat. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nagyon jólesett, nem is tudtam haragudni a tönkretett ruhák miatt. Sőt, megterítettek díszesen és a hűtőben talált ebéd tálalva volt. Nem tudom leírni az érzést!!!!! :lol: :lol: :lol:

Más: a homeopátiás bogyók engem is érdekelnek.

Puszi!

Kép
Kép
Kép
Szilvi
csillik szilvi
 
 


Kedvesek,

Csak gyorsan beköszönök, mert mostanában nem tudok géphez jönni. Anyukámék vannak itt, és őket látom most vendégül pár napig. A hétvgén már biztos vissza tudok olvasni.

Addig is kellemes kitavaszodást Mindenkinek!

******************
Mariann

KépKép
g2 mariann
 
 


csak nem 15-i ifjú lesz a picúr?????????? :lol: :wink: :P
jaj de drágák a fiúk, nagyon kitettek magukért!!!!! :roll: :)
lmkata
 
 


szilvi hogy vagy? helyzetjelentést kérek!
remélem hátradőlve olvasgatsz/eszel/zenéthallgatsz/filmet nézel... szal pihensz!!!!!
kerekpocak
 
 


Egy excel táblába gyűjtöttem a bogyókat, de sajnos nem sikerül a táblát rendes formátumban bemásolnom. Azért felrakom így, hátha azért értelmezhető




SZÜLÉSRE FELKÉSZÜLÉS
készítmény neve indikáció adagolás
Arnica montana 9CH vérzésmegelőző, visszérjavító hatása miatt napi 2*5 golyócska
Ignatia amara 15 CH A kismama izgul, emiatt gyors a szívverése napi 2*5 golyócska

SZÜLÉS
Normális lefolyású terhesség végén spontán induló szülésnél, ha a fájások elindultak.

készítmény neve indikáció adagolás
Caulophyllum 5 CH méhnyakizom-tágító hatása miatt lerövidíti a vajúdási időszakot. fél óránként 5 golyócska
Cimicifuga racemosa 5 CH Szintén méhnyakizom tágító, felváltva lehet szedni a 2 szert rendszeres fájásoknál. fél óránként 5 golyócska

SZÜLÉS UTÁN
Apis mellifica 30 CH a gátmetszés után a gát és környéke duzzadt, szúrón fájdalmas, a jegelés jól esik. napi 3-4 * 5 golyócska
Arnica montana 15 CH a szülés után vérzéscsillapító, sebgyógyító hatású. napi 2* 5 golyócska
Staphysagria 30 CH A gátmetszés vagy a császármetszés sebgyógyulását javítja és fájdalomcsillapító hatású. napi 1-2 * 5 golyócska
lkt
 
 


lkt
 
 


felraktam másképp is, így talán jobban átlátható, ha megnyitjátok.
lkt
 
 


SZiasztok!

Én ma vagyok kerek 29 hetes. Eredetileg a Schöpfiben szülnék, de mint tudjuk azt jól bezárják. Persze lehet ezek után is ott szülni potom 135 ezer ft-ért plusz amit a doki kér plusz a szoba stb... Szóval nagyon sok és ezt sajnos nem engedhetjük meg magunknak. A területileg illetékes kórház nekem a János lenne de kb semmit sem tudok róla. Holnap megyek az orvosomhoz akit majd jól megkérdezek hogy ő mit mond, de nagyon el vagyok keseredve, mert félek hogy így a végén kell elkezdenem új orvost/kórházat/szülésznőt keresnem. Van már egy kisfiam, ő császárral született, és ha lehet szeretnék most természetes úton szülni, tudtok esetleg olyan dokit a Jánosba aki ezt támogatja? Tudtok nekem valamit mondani a csecsemőosztályról? Lehetnek a picik az anyukákkal éjjel-nappal? Milyen a szülőszoba stb... Bocsi a sok kérdésért de szeretnék tájékozódni és ezt leginkább kismamák közt lehetséges szerintem. Minden infonak örülnék. Köszönöm előre is :Gabi

Kép
Kép
ickerek/2-55-33-2007_05_24-Botond.jpg[/img][/url]
gabiii
 
 


Szia Gabi!

Örülünk, hogy bővült a kis csapat Veled!
Épp az előző oldal legtetején (113) találod, hogy milyen időpontokban, milyen témában tartanak szülésfelkészítő előadást. Azt hiszem, ezekre érdemes lenne eljönnöd, ott valószínű sok mindenre választ kapsz a kórházat illetően.
Azt gondolom, hogy császár vagy természetes szülés nem feltétlenül dokifüggő, ez ott derül ki úgyis.
Sok jó orvos van állítólag. A csajok is biztos tudnak Neked jó orvost ajánlani.
Én Dr. Serfőző Lászlóhoz járok. Kicsit szigorú orvos, de szakmailag állítólag nagyon profi.
Nekem első babám lesz, úgyhogy még nincs nála tapasztalatom. De ajánlani tudom. Ha érdekel szóljál és küldöm a számát priviben.
Sajnálom, hogy nem tudsz ott szülni, ahol szeretnél. De ne bánkódj, szerintem a Jánosban is minden rendben lesz.

Szóval üdv köztünk!

Niki

Kép
niki30
 
 


LKT, Neked mi a keresztneved?
Köszönjük a bogyós infókat. Szerintem én ki fogom próbálni a vajúdás alattit.
Köszi

Kép
niki30
 
 


ÚJPESTIEK FIGYELEM!

Tudtok arról esetleg valamit, hogy az újpesti önkormányzat egyszeri juttatást ad a szülés után?
Van olyan kerületi önkormányzat (pl. XI. ker.), ahol 50 ezer forintot adnak szülés után. Persze ez nincs nagyon hirdetve.

Niki

Kép
niki30
 
 


JAH, HOMEOS BOGYÓKKAL KAPCSOLATBAN A VÁRANDÓSSÁG/HOMEOPÁTIÁS JAVASLATOK (és még néhány topic) TOPICBAN OLVASHATTOK. ÉRDEMES.
OTT IS ÖSSZESZEDTE EGY KEDVES LÁNY AZ ÖSSZESET.

Kicsit összeszedetlen vagyok...bocsi. :oops:

Kép
niki30
 
 


niki a 12.ker ad pl. nézd meg az újpesti polgármesteri hivatal honlapján !
kerekpocak
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok! :cry: :cry: :cry:
Pihenni most kezdek, idáig az udvart raktam rendbe stb…., hátha sikerülne Ákost előcsalogatni, de nem. :? :?
Holnap ismét dokibá, majd meglátjuk mit mond. Lehet, hogy 15-re pályázik. :D Apósom is március 15-én született. Mindkét fiú 14-én a férjem 13-án. Persze más hónapban. Ráadásul Gábor második neve Krisztián és ma névnap van.
Köszi a Homeopátiás bogyókák tájékoztatót. :D
Niki nem talizunk ma sem. :(
Zsófi nagyon jó az új avatar kép. :wink:
Gabi: az én dokibám 11 éve Dr. Kaszás Tibor, mint még itt a topikon párunknak, nagyon aranyos és türelmes. Elérhetőségét szívesen megadom. Szülni még nem szültem nála, bízok benne, hogy hamarosan sor kerül rá. :D :lol: :D :lol:

Puszi

Kép
Kép
Kép
Szilvi
csillik szilvi
 
 


Sziasztok!

Niki nagyon köszi a homeos infót, tényleg elég sok minden van abban a topicban. Nagyon tájékozott az a lány!

Köszi: Andi

Kép

Kép
b79andi
 
 


Zsófi, már nézte a párom a honlapot, de ezt nem teszik közzé.
Vajon miért?

Andi, szívesen:)

Szilvi, annyi baj legyen. Majd találkozunk jövő héten. Egyébként ma se én, se Fatima nem tudtunk menni a felkészítőre.
Kitartást!


Mindenkinek további szép napot!

Kép
niki30
 
 


SZiasztok!

Köszönöm a hozzásszólásokat! Még tájékozódom :) Tegnap voltam a dokimnál, úgy néz ki ő meg asz István kórházba megy... De az új rendszer szerint ott is egy csomót kell majd fizetni gondolom. Remélem májusig kiderülnek a dolgok!

Gabi

Kép
Kép
ickerek/2-55-33-2007_05_24-Botond.jpg[/img][/url]
gabiii
 
 


Jó reggelt!

Gabi, érdemes minél előbb dönteni, melyik kórházban szeretnél szülni, már csak azért is, hogy fel tudjál készülni a helyi viszonyokra. Itt gondolok a szülésfelkészítőre is akár, amire érdemes járni.
Szóval ha tudod, minél előbb határozd el.
Nem stresszelni akarlak, nehogy megijedj.
Most épp az egyik barátnőm áll kórház-választás előtt. A Rókussal nem tudni mi lesz, az orovosa pedig úgy néz ki, a Jánosba megy. Szóval valószínű jön ő is a Jánosba, így jövő héttől el tudja kezdeni a szülésfelkészítőt.
Bocs, nem akartam okoskodni!
Remélem sikerül választanod!

Szilviiii, mi vaaan? Hogy vagytok? Egyben?

Niki

Kép
niki30
 
 


Most jöttem meg CTG-ről. Ákos lustácska, de minden rendben. :lol: Pénteken kell újra menni, vasárnapig vár dokibá. Holnap elutazik, tehát vagy most éjjel nyélbeütjük a dolgot, vagy holnap este 8h után. Sóvágó doktor helyettesíti addig.

Puszi

Kép
Kép
Kép
Szilvi
csillik szilvi
 
 


Szilvi és hogy bírod?
Ákos marha jól érzi magát odabennt hallod. Nem baj, inkább bennt legyen, amíg kell.
Ne izgasd magad, tuti minden rendben lesz! Én ezt most érzem. Ákos jófiú és tudja mi a jó neki!

Kép
niki30
 
 


Köszi kérdésed! :lol:
Az tuti, hogy jól érzi magát, mert végig mocorgott a vizsgálat alatt + a magzatvíz is sok. :D
Én már szeretnék rajta túl lenni, mert éjszaka elég nehézkes megfordulni , na és a cipőt, zoknit felvenni szintén. Más egyéb panaszom nincs.
Most is sütök – főzők, hogy a fiúknak legyen mit enni, ha menni kell. Gábor kedvence a sajtleves + a pogácsa, a két nagy Árpi sem marad ki, nekik húsit sütök főzelékkel. Igyekszek minél többet mozogni, hátha kibújna éjszaka.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Szilvi
csillik szilvi
 
 


Ja, dokibá csak hüledezik, hogy még mindig egyben vagyunk, mert a harmadik gyerek túlhordása ritka mint a fehér holló.
Már azt is sajnálja, hogy nem engedett el Galyatetőre február végén. Én nem bánom, így volt biztonságos.

Kép
Kép
Kép
Szilvi
csillik szilvi
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát Szilvi, úgy néz ki, hogy nagyon jó helye van ott Ákosnak :)
De szerintem ma éjszaka fogsz szülni :)
Ki az orvosod?

Én a dr. Pálmai Bálinthoz járok. Valaki esetleg jár még hozzá?

Képzeljétek, ma voltam a terheléses cukorvizsgálaton.. Hát nem vagyok valami szerencsés
Megittam ezt a löttyöt, tényleg nem volt olyan vészes, mint amire számítottam, de rá 40 perce visszaköszönt... Úgyhogy jövőhéten kezdhetem előlről az egészet...
Hozzátartozik, hogy párommal kitaláltuk, hogy a 2 óra várakozást kellemesen töltjük el, menjünk fel a fogaskerekűvel a Széchenyi hegyre sétálni egy nagyot... Hát Sváb hegynél le kellett szállni megszentelni a megállót :(

Még 1 kérdés:
Az normális ha az én dokim nem szokta megnézni, hogy zárt-e a méhszájam? Mert utoljára hüvelyi úton 12 hetesen vizsgált meg, azóta nem.
Sokan ijesztegetnek, hogy már pedig azt meg kell vizsgálni és nekik minden alkalommal megvizsgálják (más kórházban).

Hm?

Puszi,
Verus

Kép
buborka.
 
 


Szilvi!

Sok-sok pihenés! A házimunka megvár (sajnos :))

Megyek én is aludni, amíg Marci is szuszog...

******************
Mariann

KépKép
g2 mariann
 
 


Buborka, szerintem azt azért havonta meg kéne vizsgálnia. Ilyet nem is hallottam még.
Nekem minden alkalommal megnézi.
Jelezd neki. Bár ez olyan ciki, hogy a pácins szól az orvosnak, hogy doktor úr nem kéne....?

Szilvi, mennyi energiád van, azta!

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok, hogy betörök hozzátok ismeretlenül, de egy olyan kérdésem lenne, hogy én a Schöpfibe fogok szülni (legalábbis ha nem akar még több mint két hetet bent tölteni a kislányom), tehát a szüléssel nem lesz gond valószínűleg, de ha jól tudom, akkor a babát is vissza kell vinni 6 hetes kontrollra a korházba, tehát nem csak nekem kell vizsgálatokon átesnem, hanem a babónak is...ha jól tudom...
És hát ugye a Schöpfibe nem tudom már visszavinni, vagy ha vissza is tudom vinni rengetegbe fog valószínűleg kerülni...szóval gondolom, hogy akkor a saját körzetem korházába kell vinnem...ami pedig a János kórház...tudnátok nekem segíteni, hogy milyen mostanság a János? Mert régen elég sok rosszat hallottam róla, jobb lett már?
És ehhez is kell nekem dokit választanom? Vagy ez hogy lesz szerintetek?
Elnézést a hosszú levélért, és a beszemtelenkedésemért....

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akira!
A hathetes kontroll az a helyi gyerekorvosnál van, ha van. Nem kell kórházba vinni a gyereket. A védőnődet kérdezd meg.

A János jó hely. A szülészet is. A gyerekrészleg is.

Én nem oda fogok tartozni. De mindent meg fogok tenni azért, hogy oda tartozhassak :)

M.
mircike
 
 


Akira!

Menj bátran a Jánosba, ha váltani szeretnél! Itt mindenki jókat mondott róla. Én két hete szültem ott Balog dokinál. Nagyon szép emlékeim vannak az egész kórházról!

A Schöpfben most tényleg kicsit gáz a helyzet. Egyik barátnőm is úgy volt, hogy ott szül, de az utolsó héten hirtelen váltott. Múlt vasárnap szült a Péterfyben.

******************
Mariann

KépKép
g2 mariann
 
 


Sziasztok!
Buborka Verus Druszám! :D /b]
Nekem is Dr.Pálmai Bálint az orvosom...
az észrevételem az hogy egy normális terhességnél ha nincsenek panaszok....keményedések,görcsök,vérzés akkor nem iagzán van szükség belső vizsgálatra ....de nem harap a bácsi :P nyugodtan szólj neki :D
nem úgy ismerem őt mint akivel ezt ne lehetne ezt megbeszélni.
Amúgy Boldog babavárást kivánok mindenkinek.
[b]Ákosnak HAJRÁ!!!!

Sajna betegek vagyunk Krisz és anya versenyt köhögnek :(
Üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Még egy kérdés: Tud valaki valamit mondani arról hogy mi a rend a kórházban? Gondolok itt arra, hogy baba mikor lehet velem, hányszor viszik el pl vizitre stb? Milyenek a csecsemősök? Segítenek-e a kórházban ha valami gondom van? Pl béna vagyoka pelenkázáshoz vagy ilyesmik. Milyenek a nővérek? Mi van ha besárgul a gyerek? Vagy hogy hány napig tartják benn az embert ha nincs semmi baj? Vannak esetleg valakinek császáros "élményei"?

Kérdésözönre köszi a választ: Gabi

Kép
Kép
ickerek/2-55-33-2007_05_24-Botond.jpg[/img][/url]
gabiii
 
 


Úgy látszik vasár- és ünnepnapokon én vagyok az ügyeletes :)

Gabi:

A babákat reggel 8-9 vagy ehhez közeli időpontban kell vizitre beadni. Egyébként folyamatosan veled lehet, ha akarod és van rá lehetőséged. Csecsemősök és az osztályos nővérek is segítőkészek, csak kérdezni kell. Ez fontos.
Besárgulásnál sztem mindenhol ugyanaz a protokoll. Az újszülött osztály a Jánosban egy folyosón van a szülészettel, tehát ha besárgul, akkor max. annyi a negatívum, hogy nem veled van, hanem a kék fény alatt, de ott lehetsz, láthatod.
A János nagyon bababarát kórház, nem hirdeti, nem alternatív, de az egész rendszer olyan. Anyukának elég nagy szabadsága van, a körülményeket figyelembe véve. Extra igényeket persze nem lehet támasztani, de én pl. négy napig voltam benn, és a viziteken kívül folyamatosan velem volt a baba. Ha kérdeztem válaszoltak. Szerencsére semmi komplikáció nem volt, úgyhogy varratszedés után negyedik napon hazamentünk.
Csak jó élményeim vannak.

Andi:

Még neked akartam a varrással kapcsolatban. A gátmetszés nagyjából 100%, hogy nem fáj. A varrás inkább 50%, hogy nem fáj. Azaz vagy fáj vagy nem :) Nekem fájt nagyon a varrás, de nem érdekel. Így sikerült. Belül is jócskán repedtem. De már másnap szültem volna megint. [Az ilyen hősanya mondatokon nagyon felcsesztem az agyam terhesen, de most már tudom, hogy ez tök komoly :)]

Drukk a pocakosoknak M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Most csak négy oldalt kellett elolvasnom, de ez is nagyon sokáig tartott. Jobb lenne, ha folyamatosan tudnálak követni titeket.

A két magzat beszélget és az Anyukás történet nagyon tetszett!!!!

Tejci: Nekünk sajna kevés van, Roland már nem szopizik intenzíven, ezért fejek.De egyértelműen igényli i cicizést.
Van homeopátiás tejserkentő és vannak teák illetve kerekpocak által ajánlott www.boldogmama.hu található készítmény.

Én mind a hármat kipróbáltam. Tea két hét semmi, homeopátia 1 hónap pici gyarapodás, boldogmama 40-50milliből 70 lett. Sajna 6.250.- ezért nem tudom kifizetni egész hónapra, mert az 18e lenne, plusz a tápi, mert a tejci még attól nem elég, az 10e, és ezt a ktg.vetés nem bírná. Érdemes fejni kézzel, mert a fejőgépek nekem nem használtak. Későn tanultam meg szakszerűen kézzel fejni, szerintem nálam ezért sincs tejci. Lelkiismeret furdalás van bőven, bár próbálom magam túltenni rajta. Már nagyon jéső. Arra buzdítok mindenkit, hogy próbálja a lehető legtöbbet megtenni, mert így utólag nagyon rossz érzés, hogy tudod másképp is lehetett volna.

Rendszer: Nálunk sincs még mindig. Az éjszakát 4-ig 6-ig átalussza, napközben meg mikor hogy. Nekem a cumin alszik el, most is itt fekszik az ölemben. Ezért lehet némi elütés, mert hát egy kézzel baromi nehéz pötyögni. Egyedül nappal nem alszik, este viszont ha ébren rakom az ágyába (ritka) egyedül is elszundít.
Most beteg! Kapunk orrcseppet mellkasra kenőcsöt és paxirasolt. Annyira sajnálom a drágámat!!!

Baci (kb 2 oldallal ezelőtt: streptoccocus) nekem is van. A Dévai Főorvos Úr annyit mondott, hogy szüléskor két adag penicilin, ha nem tudnak beadni kettőt, mert a baba előbb világra jön, akkor Ő is kap (mármint a baba). Én a végén császáros lettem, de a penicilint benyomták, akkor még senki sem tudta mi lesz a vége. Kérdeztem, hogy gyógyítható-e, azt mondta igen, de visszatér a betegség, tehát semmi értelme. Ezt az ember élete végéig elviszi magával, de semmi gond nincs belőle, csak amikor szülünk a hüvelyben a babára veszélyes lehet, tüdőgyulladást kaphat, ezért kell a gyógyszer.Na ezt most leírtam.

A most született babák gyönyörűek. Jó nézni a képeket.
Irigyelem a pocisokat, imádtam állapotos lenni. Csodálatos érzés volt számomra, nagyon remélem, hogy pár év múlva újra itt lehetek a fórumon, és érdeklődhetek a jövőbeni szokásokkal kapcsolatban. Ehhez persze mindennek passzolnia kéne (ott szüljek ahol akarok, lehetőleg természetes úton foganjon a következő baba)
A Párom (jelenlegi álláspontja szerint) nem szeretne mégegy lombikot. Azt pénzt inkább Rolandra költené (aki 3 hónapos múlt 11-én) és lleginkább nem akar Engem kitenni mégegyszer a tortúrának (sok hormonkészítmény ki tudja milyen hatással lesz rám tíz év múlva).

A börze nekem nem jött be, alig vettünk valamit, most nem volt szerencsénk.Az is igaz, hogy nem érkeztünk valami korán, biztui ez is gond volt.

Most ennyi, majd még írok!

Kati
Roland

Írjátok le, hogy kell lekicsinyíteni a képeket, mert nem tudom feltölteni!!!

Köszi
übi
 
 


Hello Mindenkinek!

Megint nem tudtam írni már 2 napja. :(
Most viszont vidéken vagyok a szüleimnél, ahol teljes pihenést + babanetezést iktattam be a hosszú hétvégére. :)

Képzeljétek tökéletes lett a cukorterhelésem (4.8)!!! :D
Annyira örültem, hogy minden OK! Így nincsen szigorú diéta meg ilyesmi! Viszont azért nem ártana kissé odafigyelnem a súlygyarapodásra, mert már most 9-10 kg van rajtam. Mi lesz még ezután??? :( :? :x
Ha végre otthon leszek és nem kényszerülök megenni azt a sok szemetet, amit a belvárosban találok, akkor tutira jobb lesz a helyzet. Lesz időm és talán energiám is főzni sok egészséges finomságot! :)

Tarek is jól van. Akkorát "ásított" az én kisfiam pont akkor amikor bekukucskáltunk hozzá, hogy majd' kiesett a saját száján! Annyira édi volt! A kukiját is folyamatosan mutogatta. Nem egy szégyellős típus! :D :oops: :D

Na most csak ennyi.

Szilvi! Tőlünk is mennek a drukkok ezerrel!!! Remélem jól vagytok Ákossal. Talán már ott szuszog a karodban???

F.

fatima
 
 


Gabi,

Én úgy emlékszem (már olyan régen volt :)), hogy ha beadod éjszakára a babát (este 10-ig kell betolni a kocsiban), akkor reggel 6-kor lehet értük menni, de vissza kell még tolni 7-re, mert 7-től 8-ig van a gyerekorvosi vizit. Utána ők szólnak, ha már lehet menni érte. Ha sok a baba, akkor lehet, hogy csak úgy 8.30 körül lehet őket visszahozni.

Ha nem adod be éjszakára, nyilván akkor is be kell adnod a reggel 7-8-ig tartó vizitre.

A körzeti védőnő és a gyerekorvos még nap közben is meglátogat néha, hogy megkérdezzék, minden rendben van-e.

Az egyik éjszakás csecsemős nővért leszámítva mindenki nagyon segítőkész. Ő sem nagyon gáz, csak kissé mufurc. Szerintem a körzeti védőnőt kérd meg, hogy segítsen a pelenkázásban napközben. Nekem is ő mutatta meg a köldökápolást, nagyon aranyos.

A fürdetést ott nem érdemes megnézni, mert csap alatt csinálják hajnali háromkor, de ezen a linken nagyon jól megnézheted:

http://www.onlineakademia.hu/course.php ... 790701156d

******************
Mariann

KépKép
g2 mariann
 
 


Sziasztok, ezen a szép tavaszi napon! :lol:

Hát, a gyönyörű napsütés ellenére sem akar kibújni. :cry: :cry: Hihetetlen!

Jó pihenést mindenkinek! :lol:
Puszi

Kép
Kép
Kép
Szilvi
csillik szilvi
 
 


Szivi,

A vonalzód nagyon nem akarja elfogadni a tényeket... :)

******************
Mariann

KépKép
g2 mariann
 
 


Sziasztok!

Szilvi! A Sóvágó doki is nagyon jó. Én nála szültem a lányomat, csak akkor még a Margitba dolgozott. Humoros, rendes doki és nem tartja a markát. Képes volt a legnagyobb fájás közepette megnevetetni. Ha végül hozzá kerülsz akkor se izgulj, jó kezekbe leszel.

Nálunk minden rendben. Van elég tejcsi és más nem is kell neki. A lányom még mindig nem tud betelni vele.

Krisztina
Kép

Kép

Kép
vagika
 
 


Sziasztok!

Krisztina: Tündériek gyermekeid! Féltékenységnek nyoma sincs. :) :) :) :)

Most hívtam a szülésznőt, hogy olyan mintha..........., de még ne készüljön.
Reggel írok, ha vaklárma volt!

Jó éjt mindenkinek!
puszi

Kép
Kép
Kép
Szilvi
csillik szilvi
 
 


Sziasztok!

Krisztina: Tündériek gyermekeid! Féltékenységnek nyoma sincs. :) :) :) :)

Most hívtam a szülésznőt, hogy olyan mintha..........., de még ne készüljön.
Reggel írok, ha vaklárma volt!

Jó éjt mindenkinek!
puszi

Kép
Kép
Kép
Szilvi
csillik szilvi
 
 


sziasztok! :)

Bocsi,h eltűntem, de most nagyon sok minden öszejött..., és még nem is tudom, mikor tudok jönni.. :oops: :roll:

Kriszti, nagyon édesek a gyerkök!!!!!!!!!!!!!!!Látszik Dórán, h odáig van a kistesójáért! :D

Mariann, jó a kis vonalzós képed Marciról! :D

Szilvi, drukkok a finishben! Írtam neked, megkaptad?! :D

Fatima, neked még nem írtam, de talán egyszer oda is oda érek... :oops: 8)

pusszok Minenkinek, vigyázzatok Magatokra! :D
mazsolák
 
 


Sziasztok Lányok! Szeretném a segítségeteket kérni orvosválasztással kapcsolatban.Már így is rengeteget segítettetek azzal,hogy olvasgattam az oldalakat... Dióhéjban magamról annyit,hogy most a harmadik babámmal vagyok 11 hetes terhes és végre eljutottam odáig,hogy otthagyjam a 2.kislányomnál rosszul választott orvosomat,aki ezidáig egy viziten kívül/ultrahang nélkül/ még semmilyen vizsgálatra nem küldött azaz nem foglalkozik velem.Az új rendelkezések szerint amúgy is a János Kórházhoz tartozom és itt szeretnék orvost választani a segítségetekkel. Szeretném megtudni,hogy Dr Balog Imréről ,Dr Molnár Lászlóról és Serfőző doktorokról mit tudtok. A lényeges szempont azon túl,hogy milyen orvos,hogy kötelező-e csak a magánrendelésre járni,elérhető-e telefonon és mennyibe kerülnek a vizitek,illetve a szülés.A dolog elég sürgős lenne,mert jövő héten már a 12 hetes ultrahangra kell mennem.Nagyon köszönöm előre is !Sziasztok!
ageli01
 
 


Szia ageli01!

Én csak a Molnárt ismerem. Nekünk helyettes orvosunk volt (Dévainál szültünk volna), kb a 36-től ismertem. A CTG-t mindig vele kellett aláíratni és lehetőség szerint flow-ra is hozzá mentem. Előtte hallottunk róla rosszakat, de szerintem az ember néha túlzásba esik. Volt két ismerősöm aki hüvelyi úton szült nála, mindketten elégedettek voltak a viselkedésével. Mi császárral végeztünk, és mi is rendben vagyunk. Az őrzőbe másnap felhozta Rolandot, mert senki nem jött látogatni, és én nem mehettem le. Kb.20 perc múlva vissza is vitte, de ez is több volt mint a semmi. Minden nap bejött a kórterembe megnézni. Kb 3 hét múlva hívtam telefonon néhány kérdéssel, segített és emlékezett ránk. Ja, egyszer vasárnap ügyeletes volt, megkértem hagy menjünk be flow-ra, mert hétköznap csak egyedül tudnék felmászni, ráadásul egymás után két nap kéne mennem (X-kerben lakok). Hozzátette, hogy az ügyelet nem erre van, de mondta, hogy menjünk. Legalább őszinte és tisztességes volt. A egyik lány még azt is mondta, hogy megpróbálta úgy megvizsgálni, hogy ne legyen fájdalmas körülményekhez képest, volt mihez viszonyítania, mert más is megvizsgálta.
Nekem a rossza tapasztalat az volt, hogy aznap amikor szültünk reggel 7-től este 7-ig (8-kor császároztak) alig láttam, pedig Rolandnak, ha háton feküdtem leesett a szívhangja. A párom rohangált valakiért, de percek teltek el mire végre valaki odajött. (aznap 13 gyerek született, előtte való nap 11, szóvál már bizti kivoltak ők is). A párom próbálta a tappancsokat ide-oda tenni, hátha az a baj. Lehet, ezt én reagálom túl, hiszen mindketten egészségesek vagyunk. Később a mellettünk lévő ágyon szültek, és az ottani doki (nem tudom mi a neve) mindig átnézett ránk, és azt mondta, hogy Molnár a műtőben van, ezért nincs velem, és nagyon aggódik értünk, ezért is foglalkozik velünk is. Két nyomás között átnézett a függönyön és megkérdezte minden rendben van-e.
Ezt most lehet egy kicsit érthetetlenül írtam le, de légyszi a lényeget szűrd le, szerintem pozitív.

Übi
übi
 
 


Sziasztok!
Tegnap este (20,38) megszülettet Csillik Ákos Levente. 4150g-58cm.
Minden oké !!! Kép
Üdv: Gábor

Kép
Kép
Kép
Szilvi
csillik szilvi
 
 


Szia Gábor!

Köszönjük szépen a hírhozó szerepét!!!!!!!!!!Anyunak HATALMAS GRATULA, SOKSOKFINOM TEJCSIT, és NAGYON SOK ÖRÖMET, ÉS BOLDOGSÁGOT!!!!!!!!!!!!!!!És perse gratula Nektek is a kistesóhoz!!!!Köszönjük szépen a fényképet is!!!!!!!!Gyönyörű kissrác!!!!!!!!!!!!!ÁkosLevi!!!!!
:D :D :D
mazsolák
 
 


[quote="csillik szilvi"][ írta:csillik szilvib]Sziasztok!

Most hívtam a szülésznőt, hogy olyan mintha..........., de még ne készüljön.
Reggel írok, ha vaklárma volt!

Jó éjt mindenkinek!
puszi


Akkor viszonylag gyors szülés volt így 3jra! :oops: 8) :wink: És még belefért a 15. is!!! 8) :wink:
mazsolák
 
 


ja még annyit szerettem volna, - látszik, h szét vagyok esve..-, hogy ha jól olvasom Gábor sorait, akkor Ákos 20:30 érkezett meg közénk, azaz megvárta a dokibát?! :oops: 8) :wink: De aranyos, figyelmes kispasi! :D

na most már tényleg mennem kell, nem foglalom az étert.. 8)

De még1x GRATULA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D
mazsolák
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?