Új privát üzeneted érkezett!

tipptopp nézd meg a privát üzeneteidet.
kerekpocak
 
 


Szia Tipptopp!

Üdv, jó, hogy gyarapodunk :D
Én Serfőző doktorhoz járok. Nekem is úgy ajánlotta a barátnőm. Meg vagyok vele elégedve.
Magánrendelője van az Arany János utcai metrónál.
Két telefonszámot tudok adni, az egyiken őt éred el, a másik csak a bejelentkezésre szolgál hétfő és szerdai napokon 17h-19h-ig.
06209449499 ha jól emlékszem ezen lehet bejelentkezni az fenti időpontokban
06203566170 ez pedig az orvos száma

Azt mondom próbáld ki aztán meglátod!


A Praxis Rendelőben rendelő Dr. Győrffy Mátyás mindenkinek szívesen ajánlom, aki 4d uh-ra szeretne menni.
Bővebb infót adok, ha valakit érdekel.

Niki

Kép
niki30
 
 


Szia Niki!

Szóval akkor te a Praxisban voltál a Győrffy-nél? És biztosan orvos ő? Mert az én orvosom azt mondta, hogy nem mindegyik orvos, aki 4D-t csinál! Pl láttad a neve előtt a Dr-t???

Fatima
fatima
 
 

 
 

Fatima, igen, ő orvos. Pontosabban szonológusnak mondják.
20 éve vagy talán még több is, hogy csak ezzel foglalkozik. Állítólag a legjobb a szakmában. És Dr. ott van a neve előtt.

Ezt olvasd azért el róla:)
http://www.kismama.hu/kismamacikk.php?id=61&cid=13800

Érdemes 2 héttel korábban bejelentkezni hozzá, mert elég sokan járnak hozzá. Én azt hallottam róla, hogy ő a legjobb a szakmában, és hogy nagyon profi. Állítólag még sosem tévedett. Ha azt mondja minden rendben, akkor szinte 100%-nak lehet venni.
Engem úgy engedett el, hogy azt mondta: maga egy egészséges kislányt fog szűlni. Na ez engem úgy megnyugtatott, nekem nem is kellett több biztosíték, komolyan. Én annyira bíztam benne. Meg azért hozzáfűzte azt is, hogy nehogy megijedjek, ha esetleg nem lenne jó az afp-m, ami szintén egy kedves gesztus volt tőle.

Ezen kívül küldök egy másik linket, ami 1000 Ft-os kedvezményre jogosít, amennyiben regisztrálod magad.
http://www.babanet.hu/ultrahang.php

Niki

Kép
niki30
 
 


Köszi Niki az infót!

Nagyon megható az UH-s bácsi története. Tökre elhiszem, hogy profi abban, amit csinál. Nem tudom miért figyelmeztetett az orvosom, hogy csak doktorhoz menjek!?!
Gondolom nem ismeri a Győrffy-t csak azt szeretné, ha orvos nézne meg. Na majd meglátjuk. :)

És te hány hetesen voltál nála???? Én pénteken lépek a 17.-be és lassan szeretnék időpontot kérni, így ha kb 2 hét múlva mennénk, akkor valahol a 19.-be lennénk. Az jó szerinted????

Fatima
fatima
 
 


Fatima
Én is csupa jót hallottam a Praxisról, a barátnőm ment oda! Sajna nekünk délelőtti időpontot akartak csak adni, ami a páromnak nem volt jó! Ezért mi a Baross u. I.Női klinikára mentünk, ott csinálták a genetikai vizsgálatokat is. Ua szonográfusok végzik a 4D vizsgálatokat, akik fennt az elsőn a genetikai vizsgálatokat! Ez a szakterületük, és mi elégedettek voltunk velük is. Ez ugyan nem Praxis, de még egy lehetőség, ha a délelőtt nektek sem lenne jó.

Tipptopp
Üdv köztünk! Tényleg csinálhatnál egy vonalzót, akkor látnánk hány hetesek vagytok! Tudod már hogy fiú vagy lány? Neve?

Anaci
Elküldöm a számom priviben!

Az előkészítővel kapcsolatban csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy ne az utolsó pillanatban kezd el, mert lehet már nem férsz bele, mert előbb jön a babó! Nekem még olyat is tudtak mondani, ami miatt valamit, amit már megvettem lecseréltem volna, de hát sajna nem vagyok milliomos, ezért utólag már sopánkodni kár!
Az előadó nagyon-nagyon aranyos, kedves és ráadásul vicces ami nem egy utolsó szempont. Minden kérdésedre válaszol, még az előadás után is lehetett ostromolni különböző akár bután hangzó kérdésekkel.

Mára ennyi!
Pusza Kati, Roland

Kép
übi
 
 


Übi!

Nem kaptam meg a privit sajnos, elküldenéd ismét?
Puszi:
Nóra

Kép
Kép
Kép
anaci
 
 


Fatima írtam privit!!!!!!!!!!!! 8)
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Köszi, hogy ilyen hamar reagáltatok! :) Meg az üdvözléseket is :)

Fatima és Übi
Még csak az 5. héten vagyok (kb.), ezért sajnos még nem tudom, hogy kisfiú vagy kislány... És mivel még ilyen pirinyó, annyit aggódok amiatt, hogy nehogy történjen Vele vmi...persze azt mondják, hogy ha ilyen korán elmegy a baba, akkor nagy valószínűséggel valami komoly baja lehetett... Na mindegy, tudom hülyeség ezen gondolkodni, amikor alapvetően úgy tűnik, minden rendben, de azért szeretnék már a második trimeszterben lenni :)
Majd megpróbálok vonalzót csinálni én is :)

Niki30
Köszi az infókat! Lehet, hogy felkeresem akkor.

Kellemes estét mindenkinek! :)
tipptopp
 
 


Tipptopp!

Légy üdvözölve, nekem már a másik topikban lenne a helyem, mert már 3 Jánosos kislány anyukája vagyok, de szívesen járok ide nosztalgiázni. :)
Ha bármi kiérdésed van tedd fel bátran, amir tudok én is válaszolok.
Megértelek hogy szeretnél már a második trimeszterben lenni, de ne izgulj, csak nem lesz baj. Aludj sokat és szedj vmi kismama vitamint mivel tél van, és nehéz okosan enni.

Sziasztok, jó pocakozást!
Nóra
anaci
 
 


Fatima! Nem minden doktor orvos :) Lehet, hogy csak ledoktorált ultrahangból :) De az én praxisos leletemen is doktorként szerepel. Rákérdezett, hogy hol fogok szülni, ki az orvosom, mondta, hogy ismeri. Jó volt az a negyed óra, amit ott töltöttünk.
Valszleg a dokid ismeri az általa ajánlott nőcit, ami ugye nem utolsó szempont :)
Én csak jelentkeztem, időpontot adtak, és bekerültem a dr. Győrfihez. Sztem nyugodtan kérd magad telefonon ahhoz, akit ajánlottak!

Niki: Tök jó cikk, köszi, hogy linkelted! :)

Szia TippTopp! Remélem Jánosos anyuka leszel majd :)

M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy tetszett a cikk. Hát én is meghatódtam rajta, mikor először olvastam.

Fatima, szerintem dönts szíved szerint.
Számomra nem volt feltétlenül fontos, hogy doktor legyen, inkább az számított amit olvastam, hallottam róla. És természetesen az első benyomás. Tényleg egy szimpatikus ember.
Én a 17. hét végén voltam, mikor még az afp eredményemet sem tudtam. És sajnos ebben az időszakban még genetikai vizsgálatot sem tudott csinálni, mert Emma méretei szerint még csak 15-16. hetes lehetett. Úgyhogy mi korán voltunk. Viszont így egészben láthattuk őt. Később is nagy élmény lehet (30.hét körül), amikor meg már csak az arcocskája látható a vonásokkal együtt.
Én javaslom, hogy a 20. hét környékén menjetek, mert akkor már genetikai uh-ot is tud csinálni.
Egyébként meg annyit hozzáfűznék, hogy míg a szonológus, aki csak ezzel foglalkozik, a 2d-n meg tudja állapítani a baba nemét, még ha Te nem is látod (a miénk végig keresztbetett lábbal ült), mert ő látja a belső szerveit, addig az orvosom már nem látta.
Persze mindegyiknek megvan a maga profilja, és szükséges hozzáértése.

Mindenkinek nyugodt éjszakát!
Niki

Kép
niki30
 
 


Sziasztok Pocisok!

Már nagyon régen jártam erre, márciusban szültem, úgyhogy tapasztalatból mondom, hogy a szülészet úgy ahogy van, nagyon szuper. :D Ne féljetek!!!

Hú most egyáltalán nem akarok Mirci001-nek tűnni, inkább csak egy segítő jótanácsot szeretnék adni, bár remélem soha sem lesz szükségetek. Ez arra vonatkozna, ha netalántán, véletlenül koraszülött babátok lesz, de ne legyen, ne legyen, ne legyen...!!!

Szóval, ha a babát szülés után elviszik és ott lesz a Korán inkubátorban, és folyton csak alszik, ne boruljatok ki (mint én - sajnos!), mert a korababák nagyon aluszékonyak, alig lehet őket etetni. Egy a nagyon fontos, amit én sajnos nem így csináltam, hogy szoptassátok a babát, annak ellenére is, hogy ott a dokinők kifejezetten azt mondják, hogy fejés és cumisüveg. Én sajnos ennek az áldozata lettem, alig volt tejem, mert nem indult be, 3 hét kihagyás után ciciztünk otthon, kisfiam igazi cicifüggő volt, csak hát a tejem meg alig. Most 9,5 hónapos, a cumisüveget a mai napig utálja, inni is poharazunk már, és annyira sajnálom, hogy akkor anno nem az ösztönökre hallgattam, hiszen NEKI is az a legjobb, és azt félálomban is meg tudja enni, míg az üveges etetéssel én minimum egy órát küszködtem minden egyes alkalommal a kórházban. Ja, és ha van hely, mindenképpen be kell mellé feküdni! És szoptatni, szoptatni, szoptatni...
Ha valamit is vissza lehetne csinálni ebből a közel 10 hónapból, azt hiszem ez lenne az egyetlen.

Azért nagyon remélem, hogy erre tényleg soha nem lesz szükségetek, de ha mégis, akkor tudjátok, hogy tej attól lesz, ha a baba szopizik és nem szopi nélkül a mellszívótól. Sokat sírtam, amikor olyan szomorú szemekkel nézett rám pár hetesen, hogy Ő még éhes, és miért zártam el a csapot, hiába akartam tápit adni neki, belém fúrta a kis fejét, nem engedte el a kezével a cicimet és olyan könyörgően tudott nézni, hogy "légyszi Anya, tedd már le az üveget, nekem a cicid kell!"

Egyébként Fatima! Igaza van Mami-társaimnak, csak arra hallgass, amit Te érzel! Anno kismama koromban én is hallottam az én dokimról egy negatív dolgot, elküldte nekem e-mailen egy lány, nagyon padlón voltam tőle, de a világ minden kincséért sem hagytam volna el. Bíztam benne! Bízok ma is! Bízzál Te is! Az a legfontosabb, a bizalom!

Jó pocakosodást!
Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Fatima,

fúúúúú.. ha jól emlékszem, válaszd ki a topikból melyik vonalzó típus szimpi, arra a rákattintasz - ez elnavigál téged az "anyaoldalra", ahol elkészíted a saját szádíze szerintit, a saját adataiddal.

utána kapsz egy emailt kódokkal.
a BBCode-ot bemásolod a profilodba az Aláíráshoz (legördíted a Segédleteket, ott a profilt kiválasztod, és ott megtalálod az "Aláírás"-t egy üres ablakkal. na ide.
aztán ki kell pipálni szintén a profilodban, h. mindig látszódjon az aláírásod, és mindig engedélyezze a BB Code-ot.

remélem sikerülni fog, és jól írtam. ha elakadsz, akkor szólj azért !!

Üdv

Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok!

Érdeklödni szeretnék, hogy a szülés felkészitő mikor van és hogy be kell jelentkezni vagy csak megyek?

Köszi Krisz[/url]
vagika
 
 


Sziasztok Csajok!

Tök igazatok van az UH-t végző szonológusokról. A cikk elolvasása után egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ne értsen a dolgához a Győrffy Úr.
Kár hogy Hajdú Krisztináról nincs ilyen megható cikk. Igaz, azt hiszem Edus (Mazsolák) írta róla, hogy 1000%-ig jó!
Na majd eldöntöm, hogy melyikőjükhöz megyek, mert az már tuti, hogy a Praxisba megyünk! :)

És ezúttal szeretnélek Benneteket kedves már anyukák és leendő anyukák, akik aggódtatok értem Mirci001 hozzászólása után, megnyugtatni afelől, hogy minden OK velem. Sokat filóztam a hallottakon és végül réjöttem valamire. Holnap lépek a 17. hétbe és idáig olyan kiegyensúlyozott és Hál'Istennek egészséges kismama voltam a gyönyörűen feljődő kisbabámmal, aki nem parázott semmitől és mindent nagyon pozitívan éltem meg. Mindez azért, mert hiszem, hogy minden rendben lesz. Hiszek abban, hogy a dolgok meg vannak írva és semmi nem történik véletlenül. Ezt bizonyítja az is, hogy bár terveztük a babánkat, de sosem hittük volna, hogy ilyen szerencsések leszünk és mindössze 2 próbálkozásból összejön a mi kis szerelmünk gyümölcse.
Mi ez, ha nem egy égbekiáltó jel onnan fentről????

Megfogadtam, hogy az ösztöneimre és a megérzéseimre fogok hallgatni, de természetesen nyitott szemmel fogok járni és mindent megteszek annak érdekében, hogy az elkövetkezendő bő 4.5 hónapot olyan boldogan töltsem, mint az első 4-et.

Tipp Topp!

Szívből kívánom, hogy olyan boldogan és kiegyensúlyozottan éld át az első trimesztert, mint én. Ne aggódj túl sokat és főleg ne stresszelj. Légy vidám és élvezd a babavárás minden pillanatát!!! :)

Alon!

Megpróbálom megint a vonalzót. Így csináltam én is, de valamiért nem jött össze. Lehet, hogy ilyesmihez túúúl béna vagyok??? :) Azért köszi a segítséget!

Mindenki másnak is puszi és legyen szép napotok!

Fatima
fatima
 
 


ez az Fatima, hajrá ! csak így tovább ilyen felfogásban.
kár, h. nem sikerült a vonalzód.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Talán most sikerült! Meglássuk.... :)

fatima
 
 


sziaszok Pocakosok!
minden új pocist üdvözlök és mindenkinek nagyon boldog gömbölyödést :)

Übi-Kati, gyere át a másikba. Az én picim is hasfájós, nekünk az espumisan L jött be, csak én az elején csak este felé adtam neki, aztán rájöttem, hogy napközben is kell adni, mert csak úgy van hatása, vagyis naponta kb. hatszor, olyan öt cseppet.
Az elején nekem sem volt az a bizonyos tejbumm, de valóban az segített, ha szoptattam jó sokat, és fejtem is utána. Ittam laktoherbet, viszont vigyázzál vele, mert attól is fájhat Roland pocija, Mircike javasolta, hogy a laktoherbet csak de. igyak, ja és én egy filtert tettem kb. 6 dl vízhez. Most nem iszom, inkább sok folyadékot, levest és rendesen eszem, nekem ez jött be.


Julcsi, de édes lehetett a Barnus :)
mangó
 
 


Sziasztok Pocisok!

Fatima, szuper, hogy ilyen optimista vagy, nagyon-nagyon jól állsz hozzá a kérdéshez :wink: .
...éééééééés sikerült a vonalzód!!!

A Praxisban mi is voltunk,én Szántóné Kálmán Máriához kértem magam, mert egyrészt Őt már ismertem a Margit kórházból, Borcsival ő ultrahangozott, és az orvosom is kérte, hogy ha lehet, hozzá menjek. Ő is végteleül kedves, helyes és nem utolsó sorban profi szonográfus. Szerintem a Praxisban mindenki nagyon jó :wink: .
Mi voltunk a Kárpát utcai 4D rendelőben is Tamási doktornőnél, Ő is egy tünemény és szuper jó, csak ajánlani tudom.

Tipptopp szia, gratula a babához!!! :P :wink:

puszi, Zsóka

KépKép
logi
 
 


Nem tudjátok véletlenül van e a kórházban babaváró tanfolyam (nem szülésfelkészítő)?
Mert a Péterfy-ben van egy 9 előadásból álló sorozat, ami nagyon érdekes.

Kép
niki30
 
 


mi a különbség niki 30? sztem kb u.a. ez sem csak a szülésre készített fel hanem az újszülöttel való bánásra meg szoptatásra stb. szal volt itt ez is az is.
(vki kérdezte feljebb- nem kell bejelentkezni csak menni - 6előadás körbe körbe, bármikor csatlakozhatsz kedd, jános, szül.nőgyógyászat, könyvtár szoba)
kerekpocak
 
 


Hm, lehet, hogy ez tényleg ugyanaz, csak más néven futtatják.
Igen, köszi, olvastam a szülésfelkészítővel kapcsolatos infókat.

Kép
niki30
 
 


Lányok, tudja valaki, hogy van e szülőszék a Jánosban?

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Hú annyit írtatok, hogy nem bírtam végigolvasni. Elkezdtem, de fel kellett adnom mert mennem kell Farkasnak vacsorát csinálni.

Egy fontos dolog TIPPTOPP: amit NIki adott telefonszámokat, véletlen felcserélte, a Serfőző doktorhoz bejelentkezni a 06-20-356-6170-es számon tudsz, hétfő, szerda, péntek 17-19 óra között. Egy kedves hölgy veszi fel a telefont.
Na most rohannom kell, majd még jövök....

Niki, mi az a szülőszék?
Szülőágy van, meg labda vajúdni, meg egy vizsgálószék....

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Niki, nincs szülőszék a Jánosban (legalábbis márciusban még nem volt).

KépKép
logi
 
 


nincs szülőszék. (és sok más alternatív izé sincs)
kerekpocak
 
 


NA, most végigolvastam....

Fatima, tényleg jó kemény csajszi vagy! Csak így tovább, ha bármi elbizonytalanodásod lenne, gyere gyorsan és segítünk. Nekem is nagyon sokat segítettek a Lányok itt, még terhes koromban. Nem is tudom,aki nem tagja egy ilyen topiknak az hogy bírja? Annyi a kérdés mindig... :)

Tipptopp, megkérdezhetem a keresztneved? Tudod itt nagyjából mindenki így fut, és többek között szerintem ez is olyan jó.

Zsófi, mi van a vonalzóddal? Én napok óta nem látom.

pusz, Nóri

Kép
nóri8
 
 


nóri- én látom tök ok. nemtom neked miért nem látható???? nyomj esetleg egy frissítést, hátha.
kerekpocak
 
 


Nóri, köszi a pontosítást a telefonszámmal kapcsolatban.
Nem igazán voltam benne biztos.

A szülőszéket én sem láttam még, de tudom, hogy létezik. Tulajdonképpen azért is jó, mert ülve sokkal könnyebb nyomni, mint fekve. Egyes kórházakban már van. Kár, hogy a Jánosban nincs. Én biztos azt választanám.


Puszi
Niki

Kép
niki30
 
 


Niki, szerintem ezt előre nem lehet tudni, hogy hogy jobb. Mindenkinek máshogy jobb. Engem pl. a szülésznő ráültetett a labdára, amíg ctg-ztünk (magzati szívhang nézés),és üldögéltem, beszélgettünk, de éreztem hogy iszonyat kénylemetlen az a labda. Megkérdeztem, hogy muszáj nekem ezen ülni, mert úgy fáj tőle hasam hogy még. Erre mondta, hogy dehogy muszáj, de ezt szokták szeretni. És akkor átültem egy sima székre, és elmúlt minden bajom. Szóval majd meglátod te is hogy mi a jobb. Persze nyomni csak ágyon tudsz majd, de nekem azzal nem volt semmi bajom.

OKé, Zsófi, ma már látom a vonalzót.

Kép
nóri8
 
 


Sziasztok Csajok!

Képzeljétek! Bejelentkeztem a Praxisba. Végül azt súgta a szívem, hogy Hajdú Krisztinához menjünk. Felhívtam a számot és egy tök aranyos hölgy vette fel a telefont. Kérdeztem, hogy lehet-e ott dolgozó kollégához konkrétan bejelentkezni és mondta, hogy igen!

Január 21-én megyünk! Akkor van a férjem szülinapja! :)

Mindenkinek szép napot!

Fatima

fatima
 
 


Nóri, abban tényleg igazad van, hogy mindenkinek másképp jó, hiszen nem vagyunk egyformák.
Én csak abból indultam ki, hogy nyomni könnyebb ülve, mint fekve.
Hiszen a wc-n ülve is....érted.
Dehát - mivel a Jánosban nincs szülőszék -, ezért felejtős az egész.

Fatima, nah akkor az orvosod által ajánlott hölgyet választottad, jól van. Biztos ő is érti a dolgát.

Puszi Mindenkinek
Niki

Kép
niki30
 
 


Fatima! Én is akkor voltam két éve :)

Szülőszék: Hát én se akartam lemozdulni az ágyról. Vajúdás alatt se akaródzott megmozdulni, pedig jobb, ha mozog az ember, sétál ilyesmi, de én csak fekve éreztem jól magam. Tolás közben meg konkrétan kényelmes volt az ágy és a kengyel. Most rágondolok arra a pózra és kiráz a hideg, nem is értem hogy lehetett jó, de tényleg így volt :)

M.
mircike
 
 


Képzeljétek, ma megtörtént az első igazi kommunikáció a kislányommal. :D
Már eddig is rugdosott, de ma felelt nekem.
Reggel elénekeltem neki egy dalt és utána megkérdeztem tőle, hogy tetszett e. Erre semmi válasz nem volt. Utána azt kérdeztem tőle, nem tetszett? Erre rugott egyet. Ezt újra megismételtem és ő újra rugott egyet. Utána kérdeztem, énekelje e újra anya, erre semmi. Aztán megkérdeztem, ne énekelje újra anya, erre ismételten rugott egyet.
Szóval nem tetszett neki:(
Jah, ajánlom figyelmetekbe a Lelki köldökzsinor c. könyvet. Nagyon érdekes. A magzat és anya közötti kapcsolatról szól.

Niki

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Szülőszék nincs a Jánosban, és nekem elég frissek az infóim. :D
Ahogy itt látom a hozzászólásokat nem is igen hiányzott senkinek. Nekem sem. Most legutóbb ücsörögtem labdán, de nem volt túl jó, a séta vált be nagyon. Ahhoz meg nem kell semmi alternatívság.
Fekve meg lehet nyomni, nagyon is. Mikor már ott tart a dolog, szerintem senki nem akar ücsörögni, a fekvés akkor már nagyon kellemes. Már amennyire kellemes a szülés a kitolási szak környékén, de biztató h mindjárt látod a babádat.
Na megyek a dolgomra.
Sziasztok:
Nóra

Kép
Kép
Kép
anaci
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak egy mondatban jelzem és CSAK azért, hogy a jövőben azok a kismamák, akik a Kaszás doktor Úrnál szeretnének szülni, ne járjanak úgy ahogy én:

MINDEN kérdés tisztázódott a doktorbá-val kapcsolatban! És csak hogy érezzétek milyen orvosom van: ő maga hozta szóba a témát és hááááát a részletekbe nem mennék bele, de nekem már minden tiszta! Én csak a leleteim miatt hívtam, de ő megragadta az alkalmat és elmesélt mindent.

Most mondjam azt, hogy csak még nagyobb bizalommal vagyok iránta????

HIHETETLEN! Tudtam én, hogy az égiek segítenek nekem és így is lett!

Mindenkinek köszönöm a biztatást és az együttérzést!!! És természetesen a napokon át tartó horrorral kapcsolatban csak annyit, hogy nincsen helye itt a fórumon olyannak, aki negatív dolgokat ír!

Éljenek a pozitív kismamák!


Puszi mindenkinek!!!!

Fatima

fatima
 
 


Fatima, örülök, hogy jól alakultak a dolgok és a dokid is ennyire korrekten állt hozzá a dologhoz.


[/quote]Mindenkinek köszönöm a biztatást és az együttérzést!!! És természetesen a napokon át tartó horrorral kapcsolatban csak annyit, hogy nincsen helye itt a fórumon olyannak, aki negatív dolgokat ír!

Ehhez csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy valószínű Mirci001 sem rosszindulatból írta le a történetét. Lehet, hogy negatív, de ő csak azért írta le az élményét, hogy mással ne történjen ilyen.
Persze azt is megértem, hogy ezek után számodra egy igencsak kellemetlen időszak következhetett. Ezt nagyon sajnálom. A lényeg, hogy most már rendeződtek a dolgok és Te is megnyugodtál:)

Kép
niki30
 
 


Niki!

Küldtem neked privit! :)

fatima
 
 


Fatima, szupper, hogy meg tudtátok beszélni ezt a szörnyű esetet az orvosoddal. Nekem is nagyon szimpi, hogy ő hozta fel a témát, és így helyreállt a bizalom.

Én a Margit kórházban alternatív szülőszobában szültem az első gyermekem, elterveztem, hogy szeretnék szülni, milyen "eszközöket" fogok igénybe venni a vajúdás alatt, de nem lett az egészből semmi. A labdán hánytam, a szülőszék pl kimondottan kényelmetlen volt. :?
Szóval maradt a hagyományos szülőágyon való szülés.
Másodszorra sem kívántam semmi segédeszközt, örültem, hogy élek...

Niki, én is sokat kommunikáltam a babáimmal, és teljes mértékben hiszek benne, hogy értik-érzik amit mondunk nekik. :wink:

Stellina-Niki, nagyon eltűntél!!!! Hiányoztok ám Ákossal!!! :roll: :wink: :wink:

KépKép
logi
 
 


Fatima: Ez nagyon megható. Nagy respekt az orvosodnak. Gondolom ez a rendes keresztneved, ha tudta, hogy kinek kell mesélnie :)

Niki: Negatívumról csak annyit, hogy nem mindegy a tálalás és nem mindegy a cél. Persze mindenféle hiányosságot, negatívumot, rossz tapasztalatot meg lehet említeni, sőt. Mindenből lehet tanulni!
De az ominózus Kaszásos hadjárat, az nem negatívum volt és nem is vélemény. Maradjunk abban, hogyha egy moderált fórumban írta volna le ezeket, már rég kimoderálták volna.

De például kisjulcsi koraszüléses sztorijából igenis lehet okulni és tanulni, mivel az információ és a tapasztalat hiányát orvosolja az, ha mindent tudunk. Biztosan meg van annak az oka, hogy a koraszülött részlegen nem kultiválják a szoptatást, de ahogy Julcsi írta, biztosan meg van annak a módja, hogy valahogy mégis lehessen.

Azért rém kiváncsi vagyok az igazságra... Fatima leírnád nekem is priviben??? :)

M.
mircike
 
 


Logi és Mircike

küldök nektek is privit! Ha nem bánjátok ugyanazt küldöm, amit Nikinek is küldtem.

Pedig szívem szerint ide írnám, hogy tisztára mossan az orvosom nevét....

Fatima

fatima
 
 


Fatima, reagáltam, priviben.

Kép
niki30
 
 


Fatima, nagyon köszönöm, megkaptam és válaszoltam is!!!!
Az eszem megáll....... :twisted: :evil: :x :roll: :(

KépKép
logi
 
 


Csajok!

Köszi a maileket!

Csak a többiek kedvéért és azokért, akik újonnan jönnek majd ide és elolvassák majd az előzményeket:

Dr. Kaszás Tibor neve ezennel tiszta és megnyugtatok minden kismamát, akit valaha érinteni fog ez a kérdés, hogy a dokibá mindent el fog mesélni nekik, nehogy megint előforduljon, hogy innen-onnan hallanak mindenféle rémsztorikat!!!!

Itt ezt a témát le is zárhatjuk és folytathatjuk vidámabb témákkal, mint pl hogy tegnap este már a férjem is érezte a pocimon a kicsikénk mozgását.

Hihetetlen, hogy még egy hete én is csak alig vettem észre a kis buborékszerű mocorgást, most meg már kintről is lehet érezni! :)

Mindenkinek további szép napot!

fatima
 
 


SZiasztok :)

Tényleg nagyon eltűntem, de nem bírtam sokáig a "távollétet".
Több oka is volt ennek a nagy csöndnek:

1. engem is teljesen megviselt a fenti rémtörténet, főleg a közlés stílusa. Nekem ami a szívemen, az a számon! pont 24-én jelenésünk volt a Jánosban a szülészemnél, és ismervén magamat, tudtam, h az a legjobb, ha mindenről beszámolok neki. Persze rögtön megnyugtatott és egyben óva intett az ilyen típusú levelek olvasgatásától. Ugyebár nálunk az a felállás, h vszínűleg Sóvágó doktor szabin lesz, amikor a pocaklakónk világra jön, és Kaszás doktornál is szülhetnék. Nekem pedig semmilyen tapasztalatom nem volt vele korábban, mint Fatimának, így könnyebben megrendülhet a bizalom. Hiába a szülészem vele dolgozik..... De azt hiszem ennek a témánka tényleg nincs itt a helye, és csakis kizárólag POZITÍV dolgokra szabad koncentrálnunk nkeünk pocakosoknak!!!!!!!!!!!

Fatima! Mi még nem is ismerjük egymást:) Örülök, h csatlakoztál ehhez a kedves kis pocakos csapathoz!!!!! És fantasztikus dolgot vittél véghez, h őszintén sikerült megbeszélned a helyzetet az orvosoddal. Ebben a kapcsolatba is a BIZALOM a legfontosabb:)
De jó, h megkönnyebbültél!!!!!!!

2. szóval az eltűnésemről folytanám: 31-én újra elkezdtem vérezgetni, de szerencsére sötét barnás volt, amiről azért egyből tudtam, h nem olyan vészes. Egyből hívtam az orvosomat, aki rögtön betelefonált a Jánosba és értesítette az ügyeletes orvost, h hamarosan fog érkezni egy kismama ezekkel a panaszokkal. Úgy féltem, h vmi baj van és benttartanak.....de a baba nagyon jól van, édesen ficánkolt és az orvos szerint továbbra is "csak" a szervülőben lévő haematoma tisztulgat. Csak végre valahára már lenne minden tökéletes!!!! Hiába kötötte a lelkemre, h nem pánikolhatok és nyugodjak meg, Ákost is emelgethetem, de mi azért egy indurka pindurkát csak aggódunk! Most a héten kedden voltunk nyakiredő szűrésen is, teljesen rendben volt minden. viszont a labor eredményeket ma tudtam meg, h nem a legjobbak. lehet, h vmi kis gyulladás van a szervezetemben. hát meglátjuk még konzultálok a háziorvosommal is.
amúgy minden rendben felénk, Ákos már tologatja maga előtt a karácsonyra kapott kismozdonyát :D ki tudja, meglehet, h egy évesen járni fogunk?! :o de szép lenne!!!!!!

Logi,
aranyos vagy, h hiányoltál!!!! nagyon jólesett!!!!!!! marci megszokta már a darabos ételeket? jól vagytok?

szépen lassan én is utolérem magam a hozzászolások végigolvasásában és akkor jövök vissza!

addig is sok-sok puszi,
Niki
Vendég
 


szia Fatima,

jó lett a vonalzód !!

tök jó, h. már mocorog a babód ! én annyira imádtam ! sőt, mikor megszületett Laura, még hiányzott is.. pedig ott szuszogott a kezemben !

ha nem baj, leírnád nekem is a sztorit, mert eléggé felcsigázott, amit írtál.

Üdv,

marcsi

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Stellina/Niki

Most már akkor ismerjük egymást! :) És sajnálom, hogy így kellett először hallanod rólam....

Az a lényeg, hogy minden kétség tisztázódott és ha netán a Kaszás doktorúrnál szülnél, akkor legalább már előre megtudtál róla egy csomó mindent és bizalommal lehetsz iránta! :)

Nagyon szorítok, hogy minden legyen OK veled és a babáddal és nagyon örülök, hogy a Jánosban olyan orvosok vannak, akik azonnal helytállnak, ha szükség van gyors segítségre!

Legyen mindenkinek nagyon kellemes hétvégéje és jövő héten "talizunk"!

Fatima

fatima
 
 


Fatima!

Megtennéd, h nekem is elküldöd priviben a történetet? Igaz, h én nem folytam bele aktívan a történetbe a fórumon, de lelkileg nagyon megviselt és megnyugtató lenne elolvasni a részleteket!

természetesen ha neked gondot jelent- mivel még nem ismerjük egymást- azt is tiszteletben tartom!

Üdv,
Niki
Vendég
 


ÉN IS KÉREM A SZTORIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
LEHET????????
kerekpocak
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?