Új privát üzeneted érkezett!

én is egyetértek!
kerekpocak
 
 


MIRCIKE, csatlakozom az előttem szóló két barátosnőmhöz!!!!!!!!!!!!Na látod, ezért nem szabad eltűnnöd!!!!!!!!!!!!! :wink:
mazsolák
 
 


MINDEN POCKOSNAK NAGYON NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNUNK!!! JÖVŐRE MÁR AZAPRÓSÁG IS VELETEK IZGUL A FA ALATT!!!!

samu, zsófi, csabi
kerekpocak
 
 

 
 

Nem tudom ki írta, hogy ne hibáztassuk az orvosokat. Ez a válasz neki szól. Az én babám egy tőlem öröklött rendellenességgel született ez önmagában genetikai vizsgálatokat tett volna szükségessé. DE!!! Az ultrahangon is jól felismerhető jelei vannak, mondjuk a tüdő helyén lévő belek. Ha időben, bármikor a 24. hét előtt kiderül és ki szokott derülni, egy egyszerű orvosi beavatkozással műthető. de ha mégsem a születéskor be kell csövezni a babát és még akkor is marad kb 30% esélye ami nem elhanyagolható.
E helyett a fuldokló gyermekem még lemérték, s ezek után 40 perc múlva hívta a doktor úr a Chernit. Ők újraélesztették, de akkor már agyhalott volt, a tüdeje és a mája teli vérrel, amelyet nem a betegsége, hanem az embertelen kínzások okoztak a műtőben ahol még egy inkubátor sem volt.
Mindezek 24 órás vajjúdás és egy elrontott epidurál után, amikor is én üvöltöttem, hogy érzek mindent, mert különben felvágtak volna úgy. ezután altatni kellett aszmás létem ellenére( senki sem kérdezte) majdnem megfulladtam, pedig az orvosom tudta, hogy asztmás vagyok.
Ja és a második császáromnál szét kellett vbágni a hólyagomat, mert a sebem valahogy odavarródott a hólyagomhoz, úgyhogy akkor még plussz két órát műtöttek, majdnem vesebeteg lettem.
mirci001
mirci001
 
 


Nem tudom ki írta, hogy ne hibáztassuk az orvosokat. Ez a válasz neki szól. Az én babám egy tőlem öröklött rendellenességgel született ez önmagában genetikai vizsgálatokat tett volna szükségessé. DE!!! Az ultrahangon is jól felismerhető jelei vannak, mondjuk a tüdő helyén lévő belek. Ha időben, bármikor a 24. hét előtt kiderül és ki szokott derülni, egy egyszerű orvosi beavatkozással műthető. de ha mégsem a születéskor be kell csövezni a babát és még akkor is marad kb 30% esélye ami nem elhanyagolható.
E helyett a fuldokló gyermekem még lemérték, s ezek után 40 perc múlva hívta a doktor úr a Chernit. Ők újraélesztették, de akkor már agyhalott volt, a tüdeje és a mája teli vérrel, amelyet nem a betegsége, hanem az embertelen kínzások okoztak a műtőben ahol még egy inkubátor sem volt.
Mindezek 24 órás vajjúdás és egy elrontott epidurál után, amikor is én üvöltöttem, hogy érzek mindent, mert különben felvágtak volna úgy. ezután altatni kellett aszmás létem ellenére( senki sem kérdezte) majdnem megfulladtam, pedig az orvosom tudta, hogy asztmás vagyok.
Ja és a második császáromnál szét kellett vbágni a hólyagomat, mert a sebem valahogy odavarródott a hólyagomhoz, úgyhogy akkor még plussz két órát műtöttek, majdnem vesebeteg lettem.
mirci001
mirci001
 
 


Ja és még valami.
Nem igazán félek a János kórház orvosaitól.
És hogy miért írom ezeket le???
A nagynéném annak idején a népjóléti minisztériumban dolgozott.
Ott már Kaszas Tibornak neve volt, mint aki kezei között több gyermek is meghalt a tehetetlenség és tehetségtelensége miatt.
a nagynéném nem mondta ezt el nekem, mert féltett attól, hogy megijedek. Máig is bánom. Azért írok mindig újra és újra Kaszás Tiborról, hogy senkivel ne fordulhasson ez többet elő. Mindenki maga dönt sorsáról. Én már végigkísértem egy kis urnát, láttam ahogy befalazzák és nem tudok többet lábraállni.
Gyermekhalál így is előfordulhat, lehet beteg a baba és talán akkor tényleg "kegyes", de nem ilyen módon, ilyen kínok és orvosi műhibák sora után, amelyek a jelen egészségi állapotomra is kihatnak. És néha bizony tönkreteszik a napjaimat.
Ettől óvok minden megfontolt kismamát.
Kellemes karácsonyt mindenkinek, üdv mirci001
mirci001
 
 


karácsony van.
kerekpocak
 
 


KEDVES POCAKOSOK!!!!!!!!!!!!


Kép


Kép
mazsolák
 
 


Kedves Pocakosok!
nagyon boldog ünnepeketek kívánok Nektek!!!
puszi
mangó
mangó
 
 


Minden kedves kismamának és anyukának nagyon boldog és békés karácsonyi ünnepeket kívánok!
És csak óvatosan azokkal a beiglikkel! :D

Mirci, nagyon sajnálom, ami történt veletek, szívből együttérzek!
Persze, lehet, hogy valóban nem volt egészséges a baba, na de, amit leírtál, az alapján én is csak azt tudom, mondani, hogy igenis hibázott az orvos. Sokkal körültekintőbben is el lehetett volna járni azt gondolom. És nem tudom, hasonló helyzetben melyikünk nem hibáztatta volna az orvost.
Na puszi
Niki

Kép
niki30
 
 


Nagyon boldog karácsonyt kívánok én is minden Pocakosnak!!!!

Mirci01: mélyen együttérzek Veled. És Nikinek igaza van, mindegyikünk hibáztatná az orvost ez ilyen eset után. Egyebet sajnos nem tudok írni, de kívánom , hogy valahogy lábra álljatok és az élet mihamarabb kárpótoljon azért amit elvett...

Nóri

Kép
nóri8
 
 


Mirci01, szörnyű ami veletek történt, őszintén sajnálom, nem semmi megpróbáltatáson vagytok túl.
Ezt biztos senki nem tudja átérezni, csak az, akivel ilyen megtörtént.
Kívánok egy békés, boldog Karácsonyt Nektek és mielőbbi lelki felépülést!!!!!
szia,Zsóka
Kép
logi
 
 


Kedves Mirci001!

Szomorú ez az egész. Ismeretlenül is nagyon sajnálom. Nyilván ünnepekkor még inkább megvisel, hacsak rá gondolsz.
Itt olvasva a soraidat csak a tehetetlenség lesz úrrá rajtam, amiért nem tudok neked segíteni. Senki sem tud neked segíteni, csak te magad. Nem tudok mást mondani, mint azt, hogy a megbékélés az egyetlen megoldás.

Kérlek ne haragudj meg a következő soraimért:
Egyáltalán nem ismerem az általad említett orvost, nem tisztem védeni se, de egyrészt névtelenül másrészt ellenőrizetlenül borzasztóan kétélű ez a típusú tényközlés.

Tudott öröklött genetikai rendellenességnél ma már egészen biztosan fokozottan figyelnek a kismamákra. Mindenről be kell számolni az orvosnak, csak ezt tudom mondani. Hétezerszer rákérdezni mindenre. Nem istenek. Hibázhatnak. Mint ahogy bárki az életben. Egy egész életen át élni azzal a tudattal, hogy vádolsz és hibáztatsz valakit... Nem tudom.

Arra emlékszem, hogy terhesen ilyeneket olvasva vígasztalhatatlanul sírtam, és nagyon féltem. Féltettem a sajátomat. Kérlek szépen, hogy ne készítsd ki a pocakosokat.

Mindenkinek megvan a saját tragédiája. Van erre fórum, van erre szakember. Még egyszer kérlek ne érts félre, ne haragudj, bár rám nyugodtan haragudhatsz ha jól esik, hiszen minden okod megvan a szomorúságra.

Üdv. M.
mircike
 
 


Még persze hozzáteszem, hogy rettenetes dolog az, hogy a mai társadalom kontraszelektív, és mindenféle lelkiismeret furdalás nélkül dolgoznak olyanok is bizonyos munkakörökben, akik nem odavalók.
Csak hogy ne tűnjek teljesen érzéketlennek...
Még egyszer, nagyon sajnálom az esetet, főleg, hogy karácsonykor ezzel foglalkozom, de vád esetén a 'hallgattassék meg a másik fél' elvét, én magam nagyon fontosnak tartanám. Nyilván hiába.


Én nem fogok ez ügyben többet írni, mert nem tudok.

Üdv. M.
mircike
 
 


köszönöm mircike h megfogalmaztad helyettem azt, amit én nem mertem korábban. pont ezért írtam azt h "karányony van" persze biztos sokan félreértették. amit jelenteni akart az az, h karácsony van az istenért. borzalmas ami mirci001-gyel történt, nagyon átérzem és mélyen sajnálom, de
1. ha én most lennék pocakos biztos kiborultam volna rajta nagyon
2. ez nem az a fórum és nem az a hely ahol ilyesmit ilyen formában le kellett volna írni. kicsit úgy érzem mirci001 , h amolyan bosszú angyalaként üldözöd most kaszás doktort és minden fórumon igyekszel mindenkit elrettenteni tőle. nagyon kétélű a dolog.

én sem szándékozom ehhez hozzászólni többet. csak szeretném ha ez a topik maradna az, ami: boldog babavárós pockos.
kerekpocak
 
 


Nem a karácsony miatt írtam le a történetemet, hanem azért, mert valaki úgy áradozott róla. ez minden évszakban kiborít.
Nem is azért írtam,mert bárkit el akarok keserítenii.
De. amikor a fiammal voltam terhes egy másik orvoshoz jártam, aki olyan volt mint a pokróc, kicsit tartottam is tőle, de amikor kellett, amikor elszakadt a hólyagom és ez nem az ő hibája volt ez biztos, akkor ott volt a toppon biztos kézzek úgy operált mint egy sebész, nem hívott segítséget, mégis úgy járt el, hogy ma nem kell katétert hordanom. Minden kérdést körbejárt a kellő gondossággal, nem kellett rákérdezni semmire midenben kérdés nélkül megkaptam a választ mindent kivizsgált bármi kis panaszom volt, a nap bármely szakaszában akár telefonon akár szóban kívülről fújta, hogy mikor milyen gyógyszert adott. a szülésnél 10 perc alatt ott volt, a saját magánrendeléséről rohant el. Hát ez a különbség orvos és orvos között.
Mellesleg az adott orvossal megpróbáltunk beszélni én és a párom is, de nem hallgatott meg, bíróságra is mehettem volna, de a törvény az orvosok mellet van,m nincs esély hogy igazat adjanak, bár ezt az ügyet rendőrségi szakértő is vizsgálta, valószínüleg megfelelő pénzmag ellenében igazságos ítélet is született volna, de minden pénzünket elvitte az előre elkért hálapénz fele, amelyet soha nem kaptam vissza és a 70000 foörintos temetés. 100000 forintot fizettünk egy halott babáért.
Ja és a második orvosom nem kért előre semmit, pedig a szülészeten osztályvezető főorvos helyettes vol nem csak egy kis főorvos, aki utolsónak kapott főorvosi rangot a BM kórházban és még a magánrendelőjét sem akarták engedni, hogy megnyissa. Nyilván nem véletlenül.
mirci001
 
 


Egyébképnt nem akariok elriasztani senkit ettől az orvostól, bár megérdemelné, hogy ugyanúgy tönkremenjen az élete mint nekem, akinek van kedve hozzájárni tegye, ha szerencséje van nem történik semmi baj. Egyébként valóban kedves ember én is kedveltem és hittem is neki mindenben, szívesen beszélnék vele, megbeszélném vele a történteket, ha lenne kegyes meghallgatni szemtől szembe. Mellesleg én ilyen hibaután otthagytam volna a hivatásom magamtól is, márcsak etikai megfontolásból.
De egy igaz aki ezt nem élte át nem értheti meg, hogy én nem riogatni akarok, csak megóvni másokat is attól, hogy temetnie kelljen a gyermekét.
Egyébként tényleg karácsony vanl, itt van a gyönyörű egészséges kisfiam, nem ilyesztgetni akarok csak láttam ellátás és ellátás közti különbséget és erről akartam eredetileg írni.
Üdv: mirci001
mirci001
 
 


Sziasztok Csajok!

Látom, hogy már napok óta nem ír senki a topicba. Gondoltam arra, hogy biztos nagyon elfoglaltak vagytok, vagy csak egyszerűen nincs mondanivaló, vagy esetleg a fenti történetre nem tudtok mit reagálni.
Csak annyit szeretnék írni, hogy remélem senkinek nem vette el a kedvét a babázástól, hiszen eddig is tudtuk, hogy vannak szomorú történetek. Egy ilyen tragédián az ember nem is hiszem, hogy valaha túl tudja tenni magát, DE! szerencsére Mircinek van egy kisfia, aki kárpótolja mindenért, és ez a lényeg! És ezért lehet ezt a történetet akár derűvel lezárni, mert ott van neki egy pici fiú, aki viszont bolgoggá teszi őt!

Mindenkinek szép napokat, szép várandósságot/babázást kívánok!

Niki

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Mirci001
A történeted nagyon szomorú és megértem, hogy szeretnél másokat megóvni. DE! Figyelmeztetni tények nélkül is lehet, és ha az illető rákérdez a tapasztalatodra, akkor privibe eltudod küldeni. Tényleg szörnyű egy pocakosnak ilyeneket olvasni.
Nekem dec.11-én született a kisfiam, sajnos császárral. A topikban már korábban kiderült milyen félős vagyok! Minden féle beavatkozástól félek! Még azt is képes voltam megkérdezni, hogy van e levegő abban a vacakban, amit belémszúrnak az infúzióhoz, mikor is megkérdezte a szülésznő: mit gondol? Megakarjuk ölni?
Nem gondoltam én ilyenre, csak nagyon félős vagyok.
A végén sajnos a sors császármetszést és epidurális érzéstelenítést hozott, amitől nagyon féltem. Még altatást sem kértem mikor orműtétem volt, vagy leszívták a petesejtjeimet (az mi babánk lombikos).
Így érthető, hogy amikor az orvos felhozta a császár lehetőségét mert a baba szívhangja leesett, minden féle szörnyű dolog jutott az eszembe. Többek közt lebénulás, halál stb....... Abban az egyben voltam biztos, hogy a babának könnyebb, és jobb világrajöveteli lehetőség és kész. Ez volt a döntő érv!!!
Ezért kérlek Én is, hogy ne írj ilyeneket nyilvánosan, mert a mi történetünk Isten áldásával jól végződött, de ha még ezt a történetet is előtte olvasom, nem tartom kizártnak, hogy az amúgy is furcsa felfogásom miatt akár összeomlok ott helyben.
Nem bántani akartalak Én sem, de látod amúgy is buta félős vagyok, és nem kell még a sok szörnyű történet amit az ember ha már belekezdett el is olvas bár tudja, hogy nem kellenne.

Lányok bocsi, hogy hosszúra nyúltam!

SEGÍTSETEK
Roland már két és fél hetes, szépen gyarapszik, kicsit hasfájós. A tejcim mennyiségével van gondom. Estére valahogy elfogy.?! Napközben van olyan, hogy óránként, van hogy három óránként cicizik. Este azonban kénytelen vagyok neki tápszert adni, mert könyörtelenül sír, hogy éhes. Van ötletetek, hogy kéne növelnem a tejci mennyiségét? (Nektársör, laktoherb tea, köményes leves, 3 liter folyadék megvan)
A másik gondom, hogy szerintem kicsit lusta enni! Van olyan, hogy akár 40 percig is szopik (váltott mellből).
Ötlet?????

Anaci(Nóri)
Remélem hallunk felőletek!!!

Mindenkinek további szép estét!

Kati
Roland
übi
 
 


Sziasztok!

Kati nagyon örülök hogy itt vagy! Jól vagytok? Fáj még a pocid a vágás helyén? Roland jó kisbaba? Alszik éjszaka?
Tej témában nekem a homeopatia jött be, eddig minden gyerekemmel volt problémám tejci témában, de most meglepő módon rendben vagyunk.
Nézd meg a www.homeopathya.hu oldalt, ott a szoptatás és gyermekágyas részben le van írva több szer a tejtermeléses problémákra. Ártani nem tudsz vele, nekem használt!
Mi Liza babánk szépen gyarapodik, és jól viseli hogy a nagyok nyúzzák őt. Éjjel szerencsére alszik 12-től reggel 8-ig, 4-kor felkel elszik, de alszik tovább, szóval nem panaszkodhatok.
Ti voltatok már levegőn?
Nekem a hideg miatt a levegőztetéssel parám van. Ha valakinek van ötlete kérem ossza meg velem.

BUÉK mindenkinek!

Nóra
anaci
 
 


2 dolog.
1. www.boldogmama.hu imkata írta annak idején NAGYON DURVÁN HATÁSOS és megdobja a tejedet. ez nem homeopátia de nagyon jó. laktoherb és homeopátia egyébként egyszerre gáz mert kioltják egymást. ne igyál túl sokat se mert az is gáz. amúgy én is néztem és valóban CSUPA JÓT ÍRNAK RÓLA. 24 ÓRÁN BELÜL BEINDUL A TEJED MINT ÁLLAT. 40 perc váltott mellből összesen tök ok. főleg az elején. samu volt h 1 órán át evett!!! és még hajnalban mindig szigorúan 30 perc alatt végez! ez van, sztem nem para. én amúgy fejek minden szopi után a kezdő mellből. azzal is lehet fokozni a tejtermelést. + én konzervatív vagyok de a sigorúan NEM igény szerinti szopi (tehát SZIGORÚAN 2.5 -3 óránkénti etetés) is segít abban h megfelelő mennyiségű tej összejöjjön. ha óránként eszik az csak nassolás aminek az az eredménye h túl éhes lesz h aludjon és túl álmos h egyen. szal én azt is csináltam, egyfolytában nyűgös volt és óránként enni akart én azt hittem h nincs elég tejem pedig volt csak őkelme tudta h nyekkre ehet így aztán evett egy kicsit aztán megint egy kicsit és nem egyszer egy jó nagy adagot.
na ennyi. puszi
kerekpocak
 
 


2. én simán kivinném a babót ilyen hidegben is. ezt már többször elmondtam. tundrára felöltöztetni, az arcát popsikrémmel bekenni (az orvosunk mondta, tényleg jó!!) és nosza rajta. szuperül fog aludni a jó hidegben. én vinném, de én nem vagyok parás. pl samut 5 naposan 2-3 órákra kivittem.
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Az valóban elfelejtettem hogy a homeopata cucc meg a laktoherb állítólag nem az igaz együtt, bár én nem próbáltam. Nekem most a homeopata elég volt, ezért a laktoherbbel nem próbálkoztam. A többi lányoknál nem homeopatatáztam és a laktoherb nem volt elég.
Levegőzés témában köszi a hozzászólást. A problémám nem is csak a hideg miatt van, hanem mert babóca még csak ma két hetes. Itthon már levegőztettem napi pár peceket, de utcára nem mertem vinni.
A többi gyerekeim tavasziak és nyariak voltak, akkor nem paráztam hanem simán mentünk és kész.

Puszi:
Nóra
anaci
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az ötleteket!!!
Megnézem a két honlapcímet amit adtatok, bizti valamelyik használni fog.

Remélem ma kevesebb helyesírási hibát követek el, mint valamelyik nap. Csak beleolvastam abba amit írtam, és elszörnyedtem :oops: !
Na mindegy!

Anaci
Örülök, hogy újra köztünk!

Levegőztetést mi a jövő héten kezdjük. Elöszőr itthon felöltöztetem, és kinyitom az ablakot kb 5 percre, aztán minden nap növelem 5 perccel az időtartamot. Aztán ha elértem a fél órát, és nincs mínusz tíz fok, akkor követem kerekpocak tanácsát, jól bebugyolálom és bekenem az arcát krémmel, majd irány a levegő! Remélem így babócának is jó lesz, mégsem akarom rögtön kitenni fél óra hideg levegőnek. A lakásban nagyon meleg van, pedig a radiátort kikapcsoltuk (panel 5.emelet) ezért nem merem rögtön a hidegre vinni. Fő az óvatosság!

Roland este kap tápit, 10 óra felé, így négyig alszik, akkor cicizünk, aztán hétkor kell legközelebb, akkor is cicit kap. Utána meg semmi rendszer! Ez gondolom az én hibám, valahol valamit elrontottam. Megpróbálok rendszert vinni az életébe, de eddig nem nagy sikerrel. Felkelteni nincs szívem, de ha felkell és sír mert éhes akkor függetlenül az eltelt időtől adok neki cicit. Na majd mostantól megembereljük magunkat, jó kis új évi fogadalom lesz. :lol: :lol:

Pusza mindenkinek!

Boldog Új Évet Kívánunk, ha estig nem néznék be!

Kati és a két Roland
übi
 
 


sziasztok Lányok!
Boldog új évet és egészséges babikat mindenkinek!
Meg tudja mondani valaki, hogy ma lesz-e szülésfelkészítő ill. melyik téma következik?

köszi! Kata
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Csak ilyen megkésve tudok reagálni a fenti szörnyűségekre, mert nem voltam mostanában gépközelben.

Nem is akarom újra felhozni a témát, de mivel a dolog pont engem érint, mert az én orvosom a Kaszás doktor úr és én áradoztam róla, úgy gondolom mégis hozzászólok 1-2 sorban.

Köszönöm mirci001-nek, hogy megírta a sajnos rossz tapasztalatát a fent említett orvosról és nagyon együttérzek vele, de igazából engem most csak kétségek között hagyott.

Mit tehet ilyenkor az ember???? Én 4 éve járok Kaszáshoz és idáig semmi baj nem volt vele. Az összes barátnőm is hozzá jár és mindenki elégedett vele. De most ilyenkor mit tegyek? Kérdezzek rá, hogy "na akkor hogy is volt az a bizonyos trgaédia 2000-ben"? Vagy hol nézzek utána, hogy valójában többször hibázott???? Egyáltalán honnan tudjam, hogy más orvosnak nem volt-e hasonló ügye csak az nem került a nyílvánosságra????

Én nem vagyok egy félős és sírós nő (sőt szerintem elég kemény vagyok), de őszíntén szólva most nagyon nem tudom, hogy mit tegyek.

Várom az ötleteiteket!

Köszönöm!
fatima
 
 


fatima én csak annyit mondanék mircikét (nem mirci001!!) ismételve, h
1. névtelenül írt, meg nem alapozott infokat olvastunk
2. a másik felet is megilleti (megilletné) a nyilatkozási jog.

én nem vagyok biztos abban, hogy ezzel kell kezdeni valamit. a 4 év szerintem meg kellett, h alapozza a bizalmat. sztem.
kerekpocak
 
 


Az mit jelent, hogy névtelenül írt????

Egyébként köszi a biztatásod! :) Tényleg elégedett vagyok Kaszás doktor úrral és azt hiszem az elmúlt 4 év valóban meg kell hogy alapozza a bizalmat. Csak hát mit gondoljon az ember egy ilyen után???? Az is lehet, hogy csak egyszer tévedett! Én a magánrendelőjébe járok és valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy az a sok nő, aki oda jár és nála szül ne lenne elégedett vele! Már rég tönkre ment volna a privát rendelője, ha ennyit hibázott volna.

Na mindegy! Majd csak lesz valahogy....

És ráadásul pont ma megyek hozzá! Ááááááááááááááááááááá!
fatima
 
 


Fatima!

Névtelenül annyit tesz, mint így, nicknéven. Így bármit le lehet írni. Azt is, hogy én vagyok a csákknorisz és ötös ikreim lesznek.
Nyilván van igazság abban, amit leírt, de az igazság nagyon szubjektív tud lenni. Percek alatt megszépíti vagy elrondítja a tudatunk a valóságot.
Egy kicsit elgondolkodtatott, hogy Mirci001 nem tudta, hogy kinek reagál. Nem tudta, hogy ki írta, hogy ne hibáztassuk az orvosokat. Bakker, öt hozzászólással előtte, egy, az övéhez kísértetiesen hasonlító nick nevet kellett volna megjegyeznie. Miféle objektivitás várható így el? Ehhh.
Szóval. Én azt mondom, hogy nyugi. Ismered az orvosod, ismered a barátnőidet, Mirci001-et nem ismered. Saját tapaszalatodra hallgass, és a saját megérzésedre.
Mindent meg kell tenni saját érdekünkben, ezt nem győzöm hangsúlyozni. Én lehet, hogy rákérdeznék. Hogy képzelje el, hogy miket olvastál róla a babaneten. Aztán majd mond valamit. Abból is le lehet szűrni, ahogy válaszol, korrektnek tűnik-e, vagy sumákol, vagy nem akar részletekbe menni, vagy elmeséli vagy berág vagy nem. Nyilván meg fog nyugtatni!!!
Jó pocakosodást, írjál majd, hogy milyen volt a dokinál! :)

Aztán meg már vegyék át az uralmat ebben a topikban a pocakosok :) Kibújt babákkal már kilógunk innen. Gyertek sokan!

Üdv. M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Fatima
Egyetértek az elöttem szólókkal!
Én is rákérdeznék, a reakcióból sok minden kiderül. Amúgy engem is császároztak, de nem csak a saját orvosom volt a műtőben, hanem más is, így minimum két embernek kéne tévednie, szerintem erre kicsi az esély. Ráadásul mirci esetében beteg volt a baba, ami nem elhanyagolható, hiszen az is lehet, hogy a hibák halmozása azért lett, mert a babára figyelt az orvos,pedig a kibújás után már nem az Ő feladata, hanem a csecsemősé és a gyerekorvosé szerintem, de erről biztosat nem tudok. Az epiduralt pedig anesteziológus végzi, nem az orvos, és az Én esetemben ugyan nem kellett kétszer szúrni, mert az EDA-nak szúrt katéteren keresztül érzéstelenítettek, de ketten is ellenőrizték, hogy érzéketlen vagyok-e.
Ne aggódj! Hallgass a megérzéseidre! Minden rendben lesz!
Sajnos mindenki hibázhat, emberek vagyunk, de azért arra nagyon kicsi az esély, hogy egyszerre többen is egy helyen!

Rólunk
A szopival még mindig rosszul állunk, a tejci még nem indult be, persze még semmilyen gyógyhatású készítményt nem próbáltam, de még nem késő! Sajnos Rolandnak nagyon fáj a pocikája, sokat szenved. Most is a hasamon fekszik, és minden görcsnél próbálom simizni a pociját meg ilyenek, hátha jobb lesz neki. Remélem hamarosan elmúlik.


Anaci
Merre vagytok?

Puszi
Kati Roland
übi
 
 


Kati!
Gyere át Rolanddal a másik topikba! Tudod János kórházas Anyukák topikja.
És tegyél fel Rolandról képet!!!!
Nekem nagyon nagyon tetszik a neve!:)

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Lányok, tudtok abban segíteni, hol tudok utánanézni a János kórház szülésfelkészítő programjának? És mikor érdemes menni? Vagy ez egy folyamatos dolog, amire bármikor csatlakozni lehet?

Köszi
Niki

Kép
niki30
 
 


Mircike, Übi!

Köszönöm a biztatást! Nagyon jól esik... :)

Teljesen igazatok van abban, hogy nekem kell bíznom az orvosomban. Ez a legfontosabb!! Csak hát persze ilyenkor a kisördög nem hagyja az embert nyugodni és automatikusan beindul a nyomozó ösztön...
Legjobb lett volna nem olvasni azokat a sorokat és akkor megy minden tovább, ahogy eddig és nem izgatnám magam.
Aztán meg ki tudja? Még most nem késő meg tudni ezt-azt!

De úgy döntöttem, hogy inkább nem kérdezek rá direktben. Hátha neki is egy fájdalmas emlék (és nyílván az, ha igaz a sztori) és csak zavarná, hogy tudok róla. Inkább majd kérdezősködök róla a kórházban. Úgyis holnap megyek AFP-re.

Übi - drukkolok, hogy Roland jobban legyen és végre legyen tejcid!

Fatima
fatima
 
 


Szia Fatima, du. amikor olvastam Mircike ajánlatát én is azt mondtam volna, hogy kérdezz rá. De ahogy most téged olvaslak ezt is megértem ha nem kérdezel rá. Nyugodj meg és én is csak azt tudom mondani, hogy ha már 4 éve hozzá jársz, és barátnőid is ismerik akkor, bízz benne.

Üdv: Nóri

Kép
nóri8
 
 


Sziasztok!

Kaszás doki témához nem tudok nagyon hozzászólni, én 5 éve járok a Jánosba, 3x szültem, de az elmített dokival nem találkoztam.
Orvosválasztás témában, szerintem csak az öszöneire hagyatkozhat az ember, mindenki máshogy él meg dolgokat. Nekem volt egy dokim a Jánosban de sajnos meghalt, ezután voltam másik két Jánosos és egy Istvános dokinál, de nem teszettek, majd véletlenszerűen kinéztem magamnak egy dokit a Jánosban, és abszolúte elégedett vagyok vele. Igazából senkitől nem kértem véleményt vele kapcsolatban, a stílusa bejött, szakmailag rendbenlevőnek találtam, és most hogy 2 és fél hete szültem nála, teljesen igazoltak az ösztöneim.
Ha már régóta jársz hozzá, és eddig nem volt vele problémád, szerintem ne izgulj, ha mégis aggályaid vannak, leginkább a dokival próbáld megbszélni. Az ő reakciója alapján tudod eldönteni h mit gondolj, nem mások véleményére kell alapozni.
Azt mondjuk értem h a fenti történet elbizonytalanított, de mivel tapasztalatod van már a dokival ne ebből indulj ki.

Übi!

Bocsi hogy eltüntem, jól vagyunk, voltunk levegőzni, csak sajna az éjszakáink most elég ramatyul alakulnak. Liza nappal baromira alszik, éjjel meg esetleges a dolog, ami nem lenne nagy baj, csak a másik két örökmozgómhoz nincs meg a kellő energiám. Apa ma elkezdett dolgozni, a lányoknak meg megkezdődött az ovi, talán majd napközben tudok kicsit szunyálni. Idővel meg majd csak átáll a kisasszony az éjszakai alvásokra. Szerencsére tej téma nálunk rendben van, nekem a homeopátia teljesen bejött.
Van tapasztalatom h milyen ha nem elég a tej, mert a többi lányoknál bazira kínlódtunk, és soha nem volt elég. Teljesen ki voltam borulva, ami szintén nem segített. Most nagyon nyugis vagyok, és rettenetes álmos. :-)
A pocakfájós időszak idővel elmúlik, de kérdezd meg a gyerekorvosodat nem lehet e h másik tápszer kellene. Nekem Emmával volt ilyen gond, és mikor tápszert váltottunk sokkal jobb lett.
Majd jelentkezem máskor is, de ha priviben megírod a telefonszámodat szívesen felhívlak.

Minden pocakosnak drukk, és nagyon irigyellek titeket, én szeretek terhes lenni, de most ugye nem aktuális a dolog. :-)

Puszi Nektek, és BUÉK!

Nóra
anaci
 
 


Übi és Anaci -Nóra !gratulálok én is Rolandhoz és Lizához !!

ahogy Nóri is írta, gyertek át az Anyukás topikba !

Übi, bár Laura nem volt hasfájós, ha jól tudom létezik az Infacol nevű csodaszer, ha jól tudom recept nélkül is kapható.

Fatima
üdv itt. hányadik hétben vagy ?
nem csinálsz magadnak vonalzót ?
amúgy abszolút megértem a félelmeidet, mert én is paráztam mindentől terhességem alatt. persze alaptalanul, de én ilyen vagyok. minden UH-t nagyon vártam, de közben remegett a térdem, h. na most találnak tuti vmit. (persze semmit).
u.akkor próbáltam nem rémtörténetet hallgatni és olvasni. persze most itt a topikban ez nem volt elkerülhető.
ahogy a lányok írták, hallgass az ösztöneidre és a megérzéseidre. nem lehet mindennap azon parázni, h. fejünkre esik egy tégla (mondom ezt én, a főparagép). mert persze mindenkivel előfordulhat, de vhogy mégsem ez a jellemző.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy eltűntem, miután olyan aranyosan és készségesen válaszoltatok a szülésznős problémámra.

Azóta Bencze Tündével 31-én megismerkedtem bent a Jánosban, szimpatikus volt, az nagyon jól esett, hogy mindenre emlékezett rólam, amit a telefonban megbeszéltünk, pedig majdnem 3 hét eltelt a telefonos beszélgetés és a találkozás között.
Következőre vele majd az első ctg-n találkozom, amikor is ő fogja csinálni a ctg-t.

Niki30!

Rákérdeztem a tanfolyam kérdésre is Tündénél. 6 alkalomból áll az előkészítő (5+1 szülőszoba látogatás), körfotgószerűen működik, tehát nyugodtan bármikor be lehet csatlakozni, nem feltétlenül kell megvárni, hogy ismét előről kezdődjön. Minden kedden 17.00-től van az előadás, a Szülészet 1.emeletén, a könyvtárban. Mi a férjemmel 9-től, tehát jövő héttől kezdjük.

Eléggé részletes volt a válaszom, nem hagytam ki semmit ugye? Sőt, ha jól értem, találkozni is fogunk, a 6 alkalomból egyszer legalább csak fogunk együtt részt venni.
lkt
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm mindenkinek, hogy megosztja velem a véleményét a témával kapcsolatban.
Amikor először írtam ide, nem is gondoltam, hogy ennyi biztatást és segítséget fogok kapni. Most már tudom, hogy itt olyan emberek hallgatnak meg, akik tudják mennyire izgul a leendő anya a gyermekéért.

Tegnap amúgy pont voltam az orvosomnál. Azt hiszem Kerekpocak írta a múltkor, hogy a Jánosos orvosok olvassák a topikot. Szerintem is!!! Olyan levertnek tűnt a dokibá, pedig ő mindig olyan lelkes és jókedvű szokott lenni. Sőt! Most először kaptam meg kinyomtatva és aláírva a UH eredményét. Most is nagyon alapos volt. Csak meg kellett említenem, hogy az elmúlt hónapban többször rosszul lettem (sztem leesett a vércukorszintem és majdnem beájultam), azonnal adott beutalót teljes vérképre, hogy megnézze a vércukromat. Pont jól jött ki, mert ma mentem AFP-re is. Nem csak UH-ozott bennünket, hanem meg is vizsgált, hogy velem is minden OK-e.

Szóval én továbbra is bízom benne és csak az számít, hogy nekem jó tapasztalatom van vele kapcsolatban.

Igaz is! Menni akarunk hamarosan 4D-re. Tudtok olyan helyet ajánlani, ahol tutira orvos csinálja a vizsgálatot és megbízható??? Nekem az orvosom mondott egy párat, de kíváncsi vagyok a ti tapasztalataitokra. Az ő ajánlata közül a Bartók Béla úti PRAXIS nevű hely volt a legszimpatikusabb. Ott állítólag van egy Hajdú Krisztina nevű genetikus orvos. Elég jól hangzik.

De várom a ti javaslataitokat!!!!
Előre is köszi!

Alon - azért nincs még vonalzóm, mert iszonyat béna vagyok. Már megcsináltam egyszer, de aztán nem tudtam, hogy hogyan kell bemásolni a kódot a profilomba. :(
Ha tudsz segíteni, akkor megköszönöm!!! :)

üdv mindenkinek,
Fatima
fatima
 
 


Most utoljára írok a Kaszás topikról.
Én tíz évig jártam hozzá, soha semmi problémám nem volt vele.
A terhesség alatt nagyon kedves volt, végig segített és páyolgatott. Tényleg olyan stílusa van amely lehengerli a nőket.
Azonban!! És ezt hivatalos forrásból tudom, sajnos több műhibát vétett, több baba meghalt a kezei közt.A BM korházban a nővérek már nem is voltak hajlandóak vele dolgozni, mert féltek tőle, nem szerették. Ha nincs baj a szülésnél akkor tényleg nem probléma ezért írrnak róla csupa jókat. Nagyon sármos ezért szeretik a nők.
A rendelőjét ezért nem kellett bezárnia. Ő nem a tudásával győz meg embereket, hanem a stílusával.
Az a baj, hogy azok akiknek hasonlóan rossz tapasztalata volt itt valószínüleg nem fognak nyilatkozni. Ha többet is akartok róla tudni talán a BM korházas topikon is érdeklődni kellene, vagy aki ismer BM-es nővért, illetve szülésznőt, akkor tőle.
Az tényleg objektív lesz, ha engem szubjektívnek tartotok.
Üdv: mirci001
mirci001
 
 


Niki(30) és lkt,
tegnap voltam felkészítőn és tájékoztatásképpen üzenem, hogy a jövő héten a 3. téma kerül sorra: az újszülött. Nekem a tegnapi rész (relaxáció, légzés) ismétlés volt, mert nem jól számítottam ki, hol tart a forgó: 6 téma van+1 szülőszoba látogatás.
Sebaj, szerintem ez a rész a legfontosabb....
Vendég
 


Mirci001!

Én egy szóval sem állítottam, hogy szubjektív vagy, csak hát jogosan vagyok összezavarodva, hisz sajnos neked egy olyan emberrel kapcsolatban van rossz tapasztalatod, akivel én nagyon elégedett vagyok. Az is igaz, hogy én csak az évi rutin vizsgálatokra jártam hozzá illetve rákszűrésre. Magyarán nem nagyon volt lehetőségem megtapasztalni, hogy milyen orvos, ha baj van.

Szeretnélek felhívni telefonon, ha megengeded, hogy egy kicsit többet tudjak meg a témáról és esetleg útba tudj igazítani, hogy kinél tudok többet informálódni.

Várom a számodat egy privát üzenetben!

Nagyon köszi,
Fatima
fatima
 
 


Mirci001 az isten áldjon meg, fejezd be. Köszi. Fatimával légy szíves vedd fel a kapcsolatot, mert ezek után, minimum annyi várható el, hogy beszélsz vele telefonon, de legalább küldesz neki egy e-mailt.

Fatima: nagyon jól csinálod!!! Mindeki azt tegye, ami neki jó. Ha te nem szívesen kérdeznéd meg a dokit, akkor nyilván az a helyes, az a neked megfelelő. Senki sem tud kibújni a saját bőréből. (Bassszus, de jó, hogy én annó és azóta is, csak jót olvastam a saját dokimról.) Drukkolok nagyon!!!!! Remélem jelentkezik nálad 001.

Praxis jó, korrekt, csak jó előre kell időpontot kérni. Győrffy nevű doktornál voltam, minden rendben volt.

M.
mircike
 
 


Mircike!

Nagyon köszi, hogy így mellém állsz.

Sosem gondoltam volna, hogy ilyeneket hallok majd a dokimról és hát nagyon szerencsés az, aki vagy csak jót hall vagy akkor inkább már semmit.

Én megszívtam! Ez van! Megpróbálok higgadt maradni és aszerint cselekedni, amit a szívem diktál. Igaz, nagyon nehéz!
Bízom abban, hogy Mirci001 felveszi velem a kapcsolatot és akkor többet tudok meg az ügyről. Ha nem, akkor nyílván meg van annak is az oka!

Szóval te a Praxisban voltán 4D-n? Pont a Győrffy-ről mondta az orvosom, hogy nem doktor, de gondolom ettől még semmi baj nem volt vele.
És mennyivel hamarabb kell időpontot kérni???

Fatima
fatima
 
 


Mivel terhesen nagyon lassan mennek a napok :) ezért két hét is soknak tűnt nekem. Nagyjából annyit kellett várni.

Ne aggódj. Főleg ott, minden látszani fog már, amit csak UH-gal ki lehet mutatni. Nem különbözik ugyan egy 2 dimenzióstól, de baromira megnyugtató az anyukáknak!!! :)
Apukák pedig nagyjából ott tudnak szembesülni a valósággal először :) Izgi!!!

PS: Én iszonyat idegbajos voltam végig terhesség alatt, minden kis hülyeségtől kiakadtam, nagyjából tudom, hogy mit érez az, aki horrort olvas. Tudom azt is, hogy az égvilágon semmi józan eszem nem volt végig, hiába nyugtattak. Ráadásul makkegészséges 10/10 apgaros kisfiú növekedett bennem. És még így is ideges voltam. Minden respekt neked, hogy higgadt tudsz maradni. Ez a legeslegjobb, amit tehetsz!!! Ráadásul, ahogy Übi is írta, ha probléma merülne fel, akkor hirtelen sokan lesznek ám a szülő ágy körül. Mivel ugye több szem többet is lát. Szakmai segítségben biztosan nincs hiány a Jánosban!!!

M.
mircike
 
 


Mircike!

Én Hál'Istennek nem vagyok egy aggódós típus. Tudom, hogy nem én vagyok sem az első, sem az utolsó nő, aki szül és a természet rendje mindent úgy alakít, ahogy kell.
Tényleg szar dolog horrort olvasni még akkor is, ha egy más földrészen élő nővel és a babájával esik meg, nem hogy úgy, hogy pont az én dokimról írnak össze mindenfélét.

Majd lesz jobb is!!!!
fatima
 
 


Lkt és Bigsister!
Köszönöm Nektek a szülésfelkészítővel kapcsolatos részletes infókat!
Mivel még csak a 20. héten vagyok, talán csak később fogok bekapcsolódni.
Lkt! Azért talán egyszer lehet, hogy össze is futunk:)
Egyébként hol néztetek utána a témáknak? Neten vagy a kórházban kaptatok csak felvilágosítást?
Köszönöm
Niki

Kép
niki30
 
 


Kedves Fatima!

Eddig nem akartam a témához hozzászólni, mert bár én is már lassan 7 éve járok a Kaszáshoz, 2 fiúgyermekem született nála "hüvelyi úton", mind a két esetben voltak komplikációk, az elsőnél kisebb, a 2.-nál nagyobb, de ott is helytállt a dokibá, és ahogy Mircike írta, odahívott másik 2 dokit is, akik igazolták őt. Szal megoldotta a problémát. Ennek ellenére azért nem írtam eddig a témához, mert a fentieket figyelembe véve engem is nagyon padlóra küldött a hozzászólás. És nem tagadom, ahogy volt 1-2 percem szabad, átfutottam a bm kórház topikját, de nem találtam semmit /na jó, annyira alaposan nem olvastam minden sort/. Főleg így ünnepek előtt sokat gondolkodtam, h mi célja volt ezzel Mirci001-nek, akit én is megértek, csak ezt pont ünnepek előtt???!!!! Ha a dokibára nem is, legalább Pocakos, és kismama társaira lenne tekintettel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bevallom, még a mai napig sokat agyalok Mirci001 sorain...

Fatima, neked írok privit, és ha bármi van, akkor nyugodtan kérdezz, amint a pasik engedik válaszolok...most ennyi, mert mennem kell...
mazsolák
 
 


ja még annyit akartam, nekem is a Hajdú drnőt ajánlotta, és 1000% ! Nagyon profi, csak jót tudok mondani!/és ugyanazokat mondta, mint a Kaszás!/ 8)

/azért még fogok írni..., de most túl fáradt vagyok, meg vár a háztartás 8) /
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt a Babaneten :) Nem rég tudtuk meg, hogy babát várunk, aminek persze nagyon örülünk, de sajnos a nőgyógyászom azt mondta, hogy lehet, hogy szabadságon lesz, mikor én szülnék, továbbá területileg nem abba a kórházba tartozom, ahol ő dolgozik, és ki tudja, lehet, hogy ez aug. végén, szept. elején problémát jelent majd...
Szóval most keresgélek (egyébként elég rossz ez a bizonytalanság...). Felmerült a János kórház is, csak sajnos senkit nem ismerek onnan. Amit pl. Serfőző dokiról olvastam, tetszik (nekem pl. tényleg nagyon oda kell majd figyelnem a súlyomra...), de ma felhívtam a szakrendelőt, és ott azt mondták, hogy ő ott nem rendel, keressem az osztályon. Ezek szerint lehetséges, hogy csak magánrendelése van? Ti, akik nála szültetek/fogtok szülni, mind magánrendelésre jártok?
A másik: tudna valaki Baltschik doktorról egy kicsit bővebben írni? Meg arról is, hogy milyenek a körülmények mostanság a János szülészetén? Olyan sok ebben a topikban a hozzászólás (ami persze jó :) ), hogy szinte lehetetlen megkeresnem közülük azokat, amik erről szólnak...

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

tipptopp

ui.:bocs, hogy hosszú voltam...
tipptopp
 
 


Szia Tipptopp!

Isten Hozott a fórumon!

Sajnos én nem ismerem a fent említett orvosokat, de szerintem majd írnak a többiek esetleg, akik ismerik!

És hanyadik hétben vagy? :)

Fatima
fatima
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?