Új privát üzeneted érkezett!

NSZOKE!

Nekem a fiaim között 5 év a korkülönbség 1 hónap híján, szóval majdnem mint nálatok! :D
Amit írtál Szintussal hát abban teljesen magamra ismertem!!!, egyik nap én is mondtam férjemnek és barátnőmnek hogy kár hogy nem ápolónő lettem pedig esküszöm pályaválasztás előtt 14 évesen nagyon gondolkoztam rajta !!!!!
De már késő mert 34 évesen már nyilván nem változtatok pályát 15 év rendőrséggel a hátam mögött, nem beszélve arról hogy Dunát lehet rekeszteni az ápolónőkből akik ráadásul fiatalabbak jóval nálam. Az igaz hogy a rendőrségen most is emberekkel foglalkozom, de én másra is vágyom, ezt a pörgést és hajtást már kicsit unom, azt hiszem elfáradtam, bár szeretem de elfáradtam, 20 évesen még buli volt egy házkutatás vagy egy éjszakai akció. Néha jó lenne csendben embereknek segíteni, ápolgatni, esetleg idősek otthonában, vagy egy kórházban...De lehet hogy akkor meg azt unnám, hát nem tudom, de most már tök mindegy ehhez késő már sajnos....És 2 gyerekkel a hátam mögött már nem kezdeném újra az életem.

KVIKI!

Hidd el a tápszeres babák is felkelnek 1-2 óránként, ez tapasztalat :( azt hiszem ez inkább egyéniségfüggő, a védőnőm is mondta/ neki 5 gyereke van,/hogy mindegyik máshogy aludt éjjel, volt amelyik végig aludta az éjszakát és volt amelyik 1éves koráig óránként felkelt pedig anyatejes volt mindegyik és már hulla volt teljesen...Az én első kisfiam is brutális volt, de ezt már meséltem, kikészültem teljesen a másfél évig/!!!!!/ való nem alvástól..... :(
Mikor mész kontrollra?Felrakatod a mirena-t?Én nem mertem inkább fogi bogyót irattam.... :roll:
csézjang
 
 


nszoke! hívd fel nyugodtan dokit és megmondja mit kell tenned, lehet egy sima felfázás vagy bármi kis hülyeség, az én véremben ellenanyag volt, már mindenki mondott mindenféle hülyeséget míga dokink azt mondta szerinte egy banális vírus és el fog tűnni. persze nem hittem neki, aztán mégis etűnt!!!
kikocsen: Örülök, h jobban vagy, már vártunk nagyon!
nekem ugyanezek a paráim mint neked! mi most leszünk 4 hetesek csüt-ön, és én fiam is cicin lógna mikor ébren van. nekem mást mond gyerekorvos, mást a doktornő.. mi hízunk rendesen, 1 kilót magára kapott mióta kijöttünk a kórházból, nem is ez a baj, de én fiam nem bírja kivárni a 3 órát. 2 -2 és fél óránként enne, na jó éjjel azért kibírjuk a 3mat, én próbálom húzni, hogy tartsuk a 3 órát, de a min 2 és felet kivárom. nekem a múlt héten, amikor annyi idősek voltunk mint ti ilyen 70-80-at evett minden szopizásnál, most már 100-110-et, ez lehet sok is, mert azért ezután bukik. Hát ez a méricskélés elég macera., én kb 3szor mérem meg egy nap h mennyit evett. és heti egyszer pucéran. A doktornő azt mondta hogy a súlyának a hatodát kell megennie egy evésre, vagy úgy is számolhatsz hogy ahány kiló annyiszor 150 ml/nap, és ha azt leosztod 8cal kijön egy evésre az adag, és akkor lehet vele tartani a 3-4 órát. én bizti nem ébreszteném fel a helyedben, max csak éhesebb lesz, ami meg nem baj. Ne aggódj, halgass az ösztöneidre, és szépen fog hízni meglátod.
Sajnos tápszeres tanáccsal nem tudok szolgálni, mert azt én sose adtam lányomnak, és most fiamnak sem kell, de töbiek bizti tudnak segíteni!
csézjang: 2 hétmúlva megyek kontrollra, lehet felrakatom, mert anyumnak van egy steril doboz, így pénzembe se kerülne, de bevallom félek azért tőle..csak az óvszer olyan macera, és én egy évig akarok szoptatni. ja, vicces, képzled én gracial mellett lettem terhes JÁzminnal:) utána Yasminelle-t szedtem, az bevált, de erősen hajlok a mirena felé..

Kép
Kép
kviki23
 
 


Nszoke!

Haladéktalanul hívd a dokid, az előzmények miatt ez nem játék, hisz tudod.Nagyon nem mindegy, h milyen felkészültség mellett érkezi ka baba, akármikor is jön..(na, itt mondhatnám azt a könyvet, h jó,meg rossz dologk bevonzása, de ugye ilyenkor egyértelmű, ha bajban van az ember, h igazából nem könnyű magadévá tenni a gondolatait.)

Kviki,hát igen, ha jól érzi magát Bátor, akkor alszik, mint a bunda..tegnap este evett 7 körül, aztán ébredt éjfélkor, majd aludt 6 ig.De ha rosszul van a bukástól ,akkor ordít ám egész nap.

Kikocsen
Leírom én hogy csinálom,de ez csak az én tapasztalatom, biztos mindenkinek más jön be.
Azért három hetesen még keltettem három óránként, kivéve éjjel és akkor ha mondjuk előtte aludt el.Ha éhes, úgyis ébred.Ébresztgetni most is azért szoktam ,h meglegyen a napi minimum adag.A 350 körüli az tényleg kevés, szerintem akkora lehet a babád, mint most Bátor(3800), neki az adagja 570-600 lenne, de Ő sem eszik ennyit, mert a lefejt tejet adom neki AR táppal sűrítve és vigyázok, h ne legyen sok a kalória, ne "felfújja" a táp kövérre, hanem normálisan fejlődjön, lassabban.
MINDENKÉPPEN szopi után pótolj, ha kell, de esetleg próbáld meg két,két és fél óránként etetni ,ha elfogadja és nem fáj a hasa,Ha hajlandóságot mutat a cicid, akkor ugrásszerűen nőni fog a tejmennyiség.Vagy fejj, ha van időd, nyúzd szopi után és az is eredményes LEHET!
Sajnos én nem tudom mellből etetni, akkor minden kijön belőle, de a tápot kizárólag tejje ladom neki és még így is marad minden nap, amit kiöntök tejet, és nem is fejem ki teljesen ,mert csak kézim van.

Szerintem minden egyéb mellett sokat számít a kórház hozzáállása, ha már első nap erőltetik a pótlást, akor bizony nehéz dolga van az anyukának.Nálunk nem és nem adnak tápot, ha fejreáll az anyuka akkor sem.Bátor 2 alkalommal kapotta kórházban, de csak azért mert 2100 grammra esett a súlya és nem tudta tartani a vércukrát.

Ilyen esetbrn sajnos mérni kell és nem csak előtte, utána, hanem a pótlás után is szerintem ,emrt azért nem hajszálpontosak a mérlegek, nehogy akkor meg túletesd.

Csézjang, nekem nem ajánlotta a dokim a mirena-t, Ő endokrinológus is és szerinte ne mtúl jó ilyen erősen beavatkozni az hormonháztartásba.

KépKépKép
tünci28
 
 
 

 
 

Na, megint tele elütéssel, bocsi.
:oops:
most látom, sok hasonlóságot írtunk Vikivel ,akkor ebben lehet vmi!:)

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

Este még csináltam egy tesztet, az már a normál és az első színes kocka között volt. Családi vita alakult ki belőle, hogy most sárga(az a jó) vagy zöld? :shock: De a sárgák győztek. Reggeli vizeletemből pedig az összes eredményem jó lett. De délután mennem kell a háziorvosomhoz a védőnőm tanácsára, csináljanak egy tesztet gyorsan. Biztos ami biztos. Én is gondoltam felfázásra, de szerintem még az életben nem fáztam fel... :?

Csézjang akkor üdvözöllek a csapatban! Hiába sok a fiatal ápolónő, aki teheti mind külföldön van, itt állandóan azt lehet hallani, hogy eüsökből hiány van. Tanulni pedig valóban macerás gyerekkel, pénz nélkül, lehetőségek nélkül. Úgyhogy az ilyenek mint Kviki előtt le a kalappal. Gyerek mellett, gondokkal, munkával diplomázgatni... :shock: :twisted:
Viszont én rendőr is akartam lenni. Az rtf-re pontok alapján be is juthattam volna, de feltétel volt a munkaviszony, meg hát az a fránya alkalmassági, mindenki elijesztett tőle,hogy milyen kemény. Pedig láttam én már 100-150kilós rendőrt is :lol: Nekem még izgi lenne nagyon egy házkutatás, meg én nagyon vágytam mindig arra, hogy ha átmegyek a piroson, vagy kicsit gyorsabban hajtok, akkor kollegalitásból nem büntetnek meg. Elég gyakran szabálytalankodok, apróbbakat, de nem zavar semmi amin át lehet hágni kocsival :oops: viszont van egy pár rendőr ismerősőm, de ők azt mondták nem mindig működik ez a kollegalitás dolog, sőt...

Kikocsen a szoptatási technikám nem éppen friss, de azt tudom, hogy akkor szoptattam amikor Zsebi kért, ez volt hogy 2és fél óra volt volt hogy akár 5is, de ennyire szélsőséges csak ritkán volt. A pótlás amikor kellett szopi után adtam. Eleinte mértem mint egy nem normális, aztán amikor volt, hogy kevesebbet mutatott a mérleg evés után mint előtt (s minden tényező változatlan maradt) kezdtem becsavarodni, majd esténként, s a hamarosan hetente mértem csak, mert sokkal jobban látszott az eredmény.

Tünci ha olyan sok a tejet miért dobod ki? Nem fagyasztod le? Később jól jöhet magában, vagy főzeléket csinálni belőle :D

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


KVIKI!

Ezt írd már le hogy lettél terhes gracial mellett!!! Hányás, hasmenés miatt,Vagy hogy?És mondta a doki hogy előfordul?vagy mit szólt???meglepődött???? :shock: :?:
csézjang
 
 


hát nem éppen volt akkor fogadott dokim, akartunk babát, de enm gondoltuk hogy ennyire hamar lesz. Nekem nem vált be gracial, folyton közti vérzéseket csinált, aztán volt egy elég komoly gyulladásom ott lent, amitől aztán brutál legyengült immunredszerem, meg hasmesnésem is volt, minden ami kell, de hozzá kell tennem, hogy annyira szarul voltam, hogy elfelejtettem bevenni egy v két tabit, és így lettem terhes... szóval ne parázz, nekem tényleg nem jött be a gracial, meg mondom be sem vettem, épp akkor beszélgettünk akkori párommal, h milyen jó lenne babázi, aztán tessék...:) szóval én sem lepődtem meg.. nem a gyógyszer hibája volt.
Tünci! miért mondta ismerősöd h nem jó így beleavatkozni a hormonháztartásba? nekem éppen azt mondta a doki, h azért jó a mirena, mert a hormon nem kerül a nagy véráramba csak méhen belül marad vagy mi... ilyesmit magyarázott, éppen ezért lehet márszoptatás alatt feletenni.de amúgy én is dilemmázom, ez az idegen dolog a testemen belül engem is riaszt.. de győri ill pesti nődokimmal is beszéltem, mind2 ajánlotta, és maximálisan megbízom bennük.
kviki23
 
 


Viki, azért mert sokaknál előfordul h hónapokig nincs vérzés(mert ugye úgy hat, h nem engedi megvastagodni a nyálkahártyát ,ezért nem ágyazódhat be a megtermékenyített embrió-nekem ez már önmagában is olyan szarul hangzik, mert hát akár lehetsz terhes minden hónapban, a megtermékenyülés megtörténik, csak beágyazódni nem tud szegény...) és ez mindenképpen a hormonháztartás "másképp" működése miatt van.Pontosan nem tudom milyen hormon hogyan hat,de azt nem értem mért mondják ,h méhen belül marad, mert az agy működteti a jelzéseivel a hormonháztartást...
no és nem javasolt a tampon használata sem..de a fő ellenérv a zárójelben..
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen,hogy írtatok,igyekszünk nagyon de hát még össze kell szoknunk is.Mi most 3170 gr. mértünk,este fürdésnél,remélem megindul a súlya mert Így nem lesz jó.Hátha jövő héten lesz már valamivel szembetűnőbb változás.Igyekszem etetni és akkor pótolom majd tápszerrel utána,hogy legyen meg a 70 ml egy alkalommal,aztán meglátjuk.
Köszönöm a segítséget még jelentkezem
kikocsen
 
 


KVIKI, TÜNCI!

Ugyanezekért nem rakattam fel én sem. Ja és igen, tampont sem lehet használni, na meg akár évekig sem menstruálsz, ami nekem fontos mert ettől érzem nőnek magam. :roll:
És igen, ez nem igaz hogy méhen belül marad mert mondta a férjem unokatesója, aki egyébként jó barátunk és nőgyógyász, hogy olyan nincs hogy méhen belül marad, hisz minden bekerül a véráramba....
Szóval én is konkrétan a Tünci által leírtak miatt nem akartam. Idegen test, abortív hatás, hónapokig szünetelő vérzés- vagy összevissza vérezgetés, no tampon.....Persze lehet hogy valakinek ez jön be én nem ítélem el, anyukám is spirált használ évek óta, de én mégsem szeretném ezt ezért szavaztam a Gracialra, én nem véreztem tőle, nekem jó volt, de ezt meg is beszéltük most
Szuromival a kontrollon hogy nincs két egyforma nő ezért mindenkinek a számára megfelelő fogamzásgátlót kell megtalálnia.
csézjang
 
 


tünci, csézjang
teljesen értem amit írtok, és ennek is utánajártam/olvastam, van is egy ilyen topic pro és kontra érvek.. abortív hatás-- ez a sima spirálnál van, doki is kiemelte, hogy nem lehet egy kalap emlteni a sima spirált és a mirenat, mert teljesen másképp hatnak. Tünci amit írsz, hogy csak beágyazódni nem engedi, én úgy tudom, h ez a sima spirálnál van, és tényleg nem tudom hogy felrakatom-e, meglátjuk, sztem még egyszer konzultálok a dokival, kikérdezem részletesen és eldöntöm. Barátnőm rendesen menstruál tőle, 2 és fél éve van neki, neki a nőgyógyász párja tette fel,még szeretnének majd babát.. na mindegy, sztem hanyagoljuk ezt a témát, én sem ellene sem mellette nem vagyok, még megrágom ezt egy kicsit, tényleg jobb lett volna dokinak menni, akkor most okosabb lennék:)
Kikocsen! pikk-pakk össze szoktok ám, és megindul a baba súlya,ha 3170 akkor nem is kell megennie a 70-et, mi múlt héten, amikor 3 hetesek voltunk 4460 g-ok voltunk, most 4700-4800 körül, holnap van mérés,szóval mi akkor ettünk 70et..
na megyek, mert a babó már szundít!
jó éjt mindenkinek!
kviki23
 
 


Csak gyorsan sziasztok

12-én megszületett a babánk. :) gyönyörűséges, sokat sír, de egy angyal.

gyors kérdés, rohanok: hogy néz ki a seb 1 hét után? most láttam először, a tíz centi felétől kezdődik egy lilás, vöröses pukli... :( a bal oldali 5 centi tök szép, aztán meg átvált... ez normális? aggódjak?

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Hibernia nagy gratula!!! Sok boldogság és minden ami kell ilyenkor! :lol:
Seb nekem kb 1évig fura volt, tök nagy és hepehupás, ma már semmi nincs meg ebből. Kicsi, szinte láthatatlan.

Kikocsen Kvikihez csatlakozom, ha csupán 3100gramm a pici, akkor nem sok egy kicsit az a 70??? :shock:

Spirálhoz nem lehet használni tampont??? Nálam már ez is kizáró ok. Meg ha hormonokat bocsájt ki akkor nem tök mindegy hogy fogamzásgátló vagy spirál, mármint nekem azért volt ötlet a spirál, mert nem akarok hormonokat, de ha spiráltól is van... :shock:
Én mercilon mellett lettem terhes :oops: :lol: semmi bajom nem volt tőle, és időre pontosan szedtem :D Zsebi így lett végül. Természetesen nem bánjuk :wink:

Holnap megyek vizeletet leadni a laborba, délután már elvileg tudni fogom, hogy nagy a gond, vagy csak előrejelzés volt.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


csajszik szerintem a 70 nem sok,Ti hogy számoltok?4500 gr-nál meg kevés,nem?
ahogy nekem kell számolni:testsúlykg*150,osztva étkezések számával.(persze ez csak irányszám,lehet jobb és rosszabb étvágyú,csak nagyjából.Most 3900 grammosan 100-110/étkezés.

Hibernia!!!
nagyon -nagy gratuláció!!!!
Mesélj,hogy volt??Férjed hazaért?
pukli:a heg maga,v körülötte a bőr?

Szinti,de jó,h nem kell már a kengyel!!!nagyon jó a játszószőnyeg,mifelénk egy ilyen szép biztos lenne egy 10-es.

Mirena:tényleg a legjobb a dokidtól megkérdezni,én is csak arra támaszkodom,amit Ő mondott.

nszoke,drukk!!!!!!!!!!!!!!!

KépKépKép
tünci28
 
 
 


sziasztok

látom, itt is téma a szopi,,, :? sajna nálunk sincs tej, de küzdünk... tegnap egész nap 120 mili, de volt!!! mellette tápszer, nincs mit tenni, éhe pusztul a baba különben.

minden oké velünk amúgy - leszámolva a kezdeti nehézségeket (pl tisztába tevés, tej problémák...) :)

a férjem 9-re ért be, a műtét 3kor volt... de amúgy később jött volna, így sikerült áttennie a jegyet. de a lényeg, hogy már itt van és sokat segít! :roll: rámfér,

puklimmal nem tudom, mit tegyek...

hibernia
 
 
 


Hibernia, ha 120 van ,az nagyon jó, pár nap után!!!Milyen sűrűn szopizik?(szokták javasolni már a kórházban ,h 20 percnél ne hagyd tovább neki, de ez szerintem baromság..ahhoz ,h rendesen beinduljon én volt, h 30-40 perceket is szoptattam..érdekes, h igazán a kórház után volt ez rendben, mikor ebbe nem szólt bele senki.)
És érdemes fejni, de neee kézzel..fáj és macerás.Nekem Avent kézim van ,de először nagyon ügyetlen voltam, nem csinált vákumot, ondtam ,h cart se ér, míg rá ne mtette a mellemre vki, aki már használta..na, kérem csak úgy ömlött a tej.
Sebet házidokidnak is megmutathatod, nekem is megnézte annó.Neke mis hullámos is ,puklis is volt, a heg is ,a körültötte lévő szövet is.Szerintem nemigen tudják teljesen illeszteni minden rétegben, pedig nem volt sok zsír rajtam.Igazság szerint ne mis lett teljesen szimmetrikus, az egyik oldalon kis gödör van ,a másikon kis pukli.
DE!, ha fáj, vagy gennyes, v duzzadt akkor ne agyalj, muti dokinak!!!

NSZOKE!
Még az jutott eszembe, h a tesztet fürdés után csináltad otthon??Nekem csak akkor volt normális vizelet eredményem ,ha mosakodás után, nem első pisit vittem, mert ugye amúgy belemos mindent....

Kismucikám este 9- től aludt 2-ig,most meg szunyókál megint,most olyan kis nyugis, ezzel már ellesz reggelig.Remélem min 7-ig.:)

KépKépKép
tünci28
 
 
 


HIBERNIA!Megírod nekünk a szülést??Kerestem a másikban, de úgy látom máshová teszitek.
tünci28
 
 
 


tünci, köszi a toppeket, úgy érzem, beáll ez a szopi csak baromi lassan... de már egész jó a rendszerünk szerintem. medela kézi fejőm van, szopi után egy csepp sincs benne már hiába vákuumozom, szenvedek. kicsit csomós a mellem, nem tudom, ez mi, jó, rossz... :? de igyekszünk!!!

küldöm a szülést. :)

hibernia
 
 
 


hibernia,ha csomós akkor ott a tejci!!!mutatták,h kell átmasszírozni?én kezdetben szenvedtem ettől,de már mindig ki tudom nyomkodni.

várom a sztorit! :wink:

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Hát konkrétan ezt nem mutatták... :?
most próbálom úgy, hogy ha bekapja a bimbót, akkor így nyomkodom neki itt-ott, hogy segítsek, masszírozgatom az így elérhető csomókat, de egy rakat a hónaljamnál van, azokat így el sem érem. :(
most arra ébredtem, hogy feszül a mellem, mindkettő, de tuti ha próbálkoznánk, megint ilyen 10-20 mili lenne max... mindig ez van. fejni meg próbáltam, de nem tudok, se kézzel, se kézi fejővel... hát itt tartunk. :)

hibernia
 
 
 


Hibernia!!!

Az a gond, h olyan kemény, h már nem tudja szívni én is így jártam a kórházban..az egyik csecsemős a saját kezével fejte ki a mellem, de úgy, h annyira fájt, kapaszkodnom kellett az ágyrácsba.
A mellbimbód irányába haladj,föntről lefelé, körkörösen mozgatva két ujjad,olyasmi,mint amikor önvizsgálatot csinálsz a melleden ,h minden rendben-e!!Elsőre fog fájni ,akkor csinálod jól.Ha akkor nyomod mikor a szájában van, akkor mozog a bimbód, Kismucim azt utálta, olyankor elengedte.Szopi előtt pár perccel masszírozd így át, én fejésnél is csinálom,mikor már nem jön semmi, átmozgatom és lejön még 40 mili.
Amit leírsz, azok szerint brutál tele lehet a cicid..nekem akkor volt csomós a hónóm alatt is,mikor egymellből másfél deci jött...

Sajnos én eltenni nemtudom már, amennyi befért a hűtőbe annyit eltettem ,a maradék megy a mosogatóba.:(

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Hibernia: Gratulálunk Nektek!!! jó hogy itt vagy újra!
csatlakozom Tüncihez, sztem is ott a sok tejci, csak jól masszírozd ki! akkor csomós ha tele van. nálam is ez volt első babámnál, és nekem is csecsemős segített, meg volt egy gép a kórházban, arra rácsatlakoztam, és ömlött a tej. de előtte vagy fél-fél órát masszíriztam a nővérrel.
Tünci viszont nekem is segíthetnél, nekem van egy medela kézim még Jázminnál is ezt használtam, most vettem aventet, és ugyanazt gondoltam mint Te, hogy semmit sem ér, mert nem tudok vákumot csinálni... így kézel fejem, elég macera.. hogy kell jól feltenni?
az adagot én is úgy számolom mint Te, 150 ml x testsúly osztva étkezések számával, csak nálunk sajnos az étkezések száma min 8, vagy 10, mert 2-3 óránként követeli, viszont 100-120nál többet nem bírok belediktálni egyszerre (és nem is mindig mérem), pedig már 4750gramm. Irigykedve olvaslak, mikor írod mekkorákat alszik Bátor, hát nekem éjjel 2 óránként riasztás van.. :(

Kép
Kép
kviki23
 
 


Viki,aztaaa, 8-10 étkezés, hát így már értem, anyám, az nem könnyű Neked. :shock: Én meg néha aggódom, mert egyszer-egyszer megesik ,ha éjjel jót alszik ,h mondjuk eszik éjfélkor, aztán reggel, aztán egész napra csak 5 jön össze..de úgy is megvan az adag, csak nem annyi étkezésből.Kifejezetten figyelnem kell, h a 6 meglegyen.
A fejés.több hibát követtem el.A kórházban odahozták a csecsemősök, h nesze, h tessék fejni ,h éjjel legyen mit adni Bátornak, mikor náluk van infúzión, meg a kék fény alatt az inkuban.Próbálkoztam, többször, nem ment.Na mondom nincs itt tej.mondja a szobatársam ,h ne csináljam már, látja, h van.De mondom :nem jön. :? Jött a csecsemős, hadd lássa a cicit.Mutattam,reakció:Te jó ég, mindjárt jövök kiimasszirozzuk.Jött, csinálta, majd megfogta a mellszívót, és több sugárban FRÖCSÖGÖTT!!!!CsAK LENYOMVA KELLETT TARTANI A KART.(most is így csinálom.)bámultam ,h mi ez. :shock:
Első hiba:nem massziroztam ki a csomókat.
Második:nem nyomtam rá teljesen a mellszivót, s ha minimális rés marad, nem elég erős a vákum, vagy egy pillanatra megszívja, aztán elengedi.
Harmadik:ahol beakasztod a pumpa karját ott van a köralakú szilikon és ha azt sem cuppantod rá teljesen a műanyagra(peremnél), akkor szintén elszökik a vákum-ez még most is előfordul ,ha nem "húzza" rögtön, megnézem ,h jól van -e rajta
negyedik:a türelem.Mert néha nem elég megnyomni egyszer-kétszer, aztán ,ha nem jön ,leteszem.Van ,h 10-15 ször lenyomom, míg érzem ,h belövell.(főleg, ha közvetlenül szoptatás után fejtem)

És még amire rájöttem:nincs olyan ,h kiürült mell.Sosem ürítem ki,nézem a dobozt, ha elég, akkor abbahagyom.Ha folyamatosan fejek, folyamatosan jön, amikor már azt hiszem ,h kifogyott,várok két percet, addig fejem a másik mellem és megint van az előzőben.Mert a laktáció folyamatos..a franc se gondolta.Szóval ,ha sok tejci kell, akkor felváltva fejem, (kb két perc, egy mell) és csak jön és jön..persze akkor már csak csordogál, de akkor is.

Sajnos ez nem kíméletes módja a tejhez jutáshoz.Nem tagadom, az én mellbimbóm is véraláfutásos néha, néha hámlik és berepedezik.A baba kíméletesebb.De ez van.Nem kellemes, főleg hajnali 2-kor, mikor arra ébred az ember, h most azonnal fejnem kell, mert szétdurranok.De amíg sikerül fenntartani addig adom neki, szegénykém amúgyis hátránnyal indult.

képzeljétek ma mérték a védőben és meghaladta a 4 kilot.épp 8 hete hoztam haza 2110 grammal.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

Hibernia várom én is a szüléstörténetet. S remélem sikerül több tejcit kifacsarnod. A lányok nagyon jól leírták, s jó tanácsokat mondtak.

Fejés: Zsebivel chicco kézim volt (ugyanolyan mint az aventes) most meg kaptam egy aventeset, de én nagyon gondolkodom az elektromoson. Lustaság fél egészség :oops: utáltam fejni (kezem leszakadt), meg a hangját is, hogy nyekergett... a kórházban az anyatejgyűjtőállomáson elektromoson nyomtuk, hát leültünk s csak tartani kellett. :lol: Aventet vennék vagy a pesztonkát nagyon dicsérik. Nektek mi a véleményetek? Vagy maradjak meg a kézinél?

Bátorkának nagyon szép az eredménye, jól megduplázta a súlyát.
Azt nem értem, hogy lenyomva kell tartani a kart??? Akár pár percig is? És jön belőle? Vákumhatásra vagy hogy? Én mindig nyomtam, mintha pumpálnék. Akkor én sem jól csináltam régebben?
Igen, "tiszta" vagyok teszteknél, meg dokihoz menetkor, főleg most, hogy terhes vagyok. Napjában 2szer fürdök ha megyek dokihoz akkor is, meg fehérneműt többször cserélek...paranoiás vagyok ezen a területen, sosem lehet tudni, hol mi történik, aztán nehogy már gázos legyen valamim... :oops: :wink: :lol:

MEgjött a laboreredmény: vizelet fehérvérsejt pozitív, vizelet hemoglobin (vér) pozitív, fehérvérsejt üledék automatával: 4-6, vörösvérsejt üledék automatával: 1-2, so 1hs és bakt. így néz ki...de nem tudom, hogy ez mit jelent... :oops: :shock: holnap megyek háziorvoshoz neki majd megmutatom.
a végén nem tudom abszolút, hogy mi az a so 1hs és bakt. Vagyis a baktériumot tudom és lehet is, hogy az az sztk-nak köszönhető. Mivel vittem szupertiszta reggeli pisit. De ott összetört... nagyon gáz volt, de zacsiba, így abba folyt, mindegy újra kellett pisilnem ott, és hát az a wc hagy némi kívánnivalót maga után :(

Kviki 1-jén 10:20ra megyek orvoshoz, neked megvan már az időpont?

Zsebi hétfő óta itthon van, mandulagyulladása van, pénteken viszem vissza orvoshoz. Kedden balett záróbemutató lenne, az utolsó 3alkalmon nem volt szegény, mert előtte meg bárányhimlős volt. Meg kirándulás is lenne. Meg sem mertem neki mondani, mert ha nem engedi a doki akkor szomorú lesz, hogy nem kirándulhat. És júni.4ig van ovi augusztus utolsó hetéig szünet van. Úgyhogy már csak 2hét "szabim" van.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


sziasztok

a durva, hogy nálam van vákuum a kézi fejőnél, kb 2 centire kihúzza a mellbimbóm, mégsem jön egy csepp sem. :shock: aztán két perc múlva ráteszem a babát és kiszív 10 milit. oké, nem sok, de a kézivel egy csepp sem jön, ahhoz képest sok. :roll:

köszi amúgy a tippeket nagyon!! jól jönnek.

a csomóim már javultak, a hónom alján már nem olyan puklis mint volt, jobban is érzem így magam...

amúgy ti ilyen gyakran etettek? nálunk van, hogy 3 órát is alszik, de egy kajálás meg 1,5 óra... :? szóval egy szopi kezdetétől a következőig általában 4,5 óra telik el... (kivéve, mikor lefektetés után esik le neki, hogy még éhes. ekkor letesszük és fél óra múlva újra kér.)

hibernia
 
 
 


Nszoke
Nem, nem.ha nagyon jön ,akkor elég csak lenyomva tartani és úgy is jön kb 10-20 másodperc,akkor nem kell folyamatosan pumpálni.tényleg áfrasztó, ha tudtam volna ,h ez lesz, akkor vettem volna elektromost, de mostmár nem akarok költeni rá.

Hibernia, azért egy hetesen még ne hagyj akkora szünetet.Így hányszor eteted egy nap?a 7-8 legyen meg azért, szerintem.
a másfél órás etetés véleményem szerint azért nem jó, mert úgysem eszik végig, tényleg csak kiázik a bimbód.Had nyammogjon bő fél órát,40 percet, ha addig nem eszik ,azután se fog(ha aluszékony ébresztgesd, dörgöld,talpát, hátát, buksit) és etesd sűrűbben kevesebbet.Én így csináltam.De ez csak egy vélemény.
Aztán két-három hét múlva már alhat hosszabakat.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


tünci, a másfél óra az tokkal-vonóval van: kelés, peluscsere, cici, tápszer. mellen kb 20-20 percet van ebből. :)

ezek a maratoni kaják csúsznak aztán át maratoni alvásokba...

most néztem, 24 óra alatt kb 7x eszik. 4 nap alapján persze, szóval nem biztos, hogy referencia.

amúgy ma nem sírt a hasa miatt abszolút! úgy örültem. viszont most csak kézben volt hajlandó elaludni. :? nem akarom elrontani, de egy órát nyöszörgött, már nem tudtuk kitalálni, mi van vele, aztán csak azt segített, ha ölbe vettem.

gratula a 4 kilós csöppséghez, szép eredmény!!! :wink:

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Hibernia- én is gratulálok a picihez.Sok boldogságot és egészséget kívánunk nektek.
Nálunk az a helyzet,hogy potolnom kell tápszerrel mert nem elég a tejem és nem ugy néz ki,hogy lessz több.Viszont hasfájos a tápszertöl,szenved szegénykém nagyon.Ma felhivom a dr-nöt hátha ad egy javaslatot és kaphatnánk anyatejet mert nem szeretném tápszerrel potolni,ha egy mod van rá akkor anyatejjel potolnám,bizok benne,hogy sikerül.
Most már van étvágya eszik jobban és hiztunk is,tegnap este 3300 mértünk,nagyon örülök,csak ez a fránya hasfájás ne lenne.No meglátjuk.
És nektek,hogy telnek napjaitok,az idöjárás miatt gondolom mindenki beszorult,nem tudtatok ti sem kimenni.Én már alig várom hogy jo idö legyen és menjünk egy kicsit sétálni.
Puszi mindenkinek,jövök majd csak nem gyözöm visszaolvasni olyan kevéske idöm van,gondolom nektek is,vagy én nem tudom beosztani az idömet.
kikocsen
 
 


Hát Tünci irigyellek ezerrel!!! :) 5-6 evés, nekem álom:) max a 3 órát bírja ki, de ez is az előző evés kezdteétől számítva, pl ha este 8kor eszik, ami ugye eltart úgy 8:25ig, akkor is következő evése 11kor van, de van hogy még előbb.. már a cumit is dugom a szájába, h bírja ki tovább, de sajna nem.pedig a tej csak úgy ömlik a ciciből a szájába, 120at eszik mostanság. Tegnap először itthon hagytam őket leléptem fodrászhoz egy órára este, párom fürdette, előtte persze megszoptattam 6kor, 8ra értem haza, 9kor kellett volna ugye ennie, párom 7:45kor belediktált 120at cumisüvegből... és még mikor hazaértem ciciből is kért, de így se aludt 3 óránál többet.. már kész vagyok, ez egy zabagép:)
ez az aventes mellszívó nekem ne mjött be, nincsvákum, pedig tele a cici, kézzel kijött 100ml, van egy pesztonkám is elektromos, majd azt előbányászom, nekem az bejött.
Nagyon ügyesek vagytok pici Bátorral, hogy már dupláztatok!
nszoke, nincs időpontom, de mindjárt felhívom Mom-ot!
kviki23
 
 


kikocsen, van ilyen, hogy kap anyatejet mástól? :shock: mi is pótolunk, de úgy sajnálom. alkalmanként 40-et szürcsöl kb két mellből csak, de nincs több. :? hasfájást sajnálom. :( Infacor?

kviki: de jó ez a sok tej! :)

hibernia
 
 
 


Jaj csajok egyszerűen nincs időm jönni, mert bébike mostanában keveset alszik de annál többet dumál hogy ö meg eö meg gööö,és már egész nap követel! ÉDES!:))))Megint mennem kell, sajna gyorsan olvaslak csak át titeket.Ja Balázska az 1.naptól 120 ml-t eszik 2 óránként, ha eltelik máfél óra már sír a kajáért...még jó hogy éjjel kibír 3-4 órát is kaja nélkül...

KVIKI !!!

Átérzem a fáradtságod, nekem első fiam volt ilyen, egész éjjel lógott a cici a szájában, én már kész voltam teljesen, semmit nem aludtam 1 évig de ezt már írtam....

Na mennem kell, pusz csajok!
csézjang
 
 


Jó reggelt!

Na ma éjszaka szuper volt, este 18,00 órakor leraktam Balázskát aludni és reggel fél 05-ig aludt!!!!!!!

Mielőtt még nagyon irigyelnétek, közlöm hogy az első gyerekemmel 1 évig szinte semmi nem aludtam így azt hiszem ezt én már kiböjtöltem, ez járt nekem ha lehet ilyet mondani, mert mindig úgy irigyeltem azokat a csajokat akiknek alszik a gyerekük éjszaka... :D
csézjang
 
 


Na azért általában minden éjjel 2 szer kel enni kis Balázsom úgyhogy nem tudom ma éjjel mi történt, de Isten tartsa meg jó szokását!!!!!! :lol:


Ja, sajnos nekem is csak 40-50 ml-ket sikerült fejnem, és lassan már annyit se, úgyhogy én a kezdetektől hozzá tápszerezek de bejön neki. A nagy fiamnál is így volt, néha táp, néha cici....
Ebből sose csináltam problémát, az anyatejet is és a tápot is szerették, és sose volt egyik se cumizavaros, tudják hogy az üvegből táp jön a ciciből tej és ez sose okozott zavart náluk, ezzel sosem volt gondom, amúgy én hülyeségnek tartom a cumizavart. Szerintem ilyen nincs, de lehet hogy csak nekem volt szerencsém hogy a fiaim ügyesen megoldották ezt. :)

Csajok egyre inkább úgy érzem hogy a 2 fiam mellé jó lenne egy kislány is. Bár a tesóm kislánya kitesz 3 fiút is, ordít és verekszik minden nap...rémálom....Hát nem tudom......Akinek van mindkettő írja már le mi a különbség köztük hadd tudjam, jó eljátszani a gondolattal mert így nem tűnik olyan véglegesnek még a gyerekdolog...! :D
Persze azt gondolom ez is egyénfüggő, nincs 2 egyforma fiú vagy lány....Csak kíváncsi vagyok hogy a két nem között mi az alapvető különbség, ti hogy látjátok, már akinek van mindkettő???? :roll:
csézjang
 
 


Látom csak én pofázok ma !!!! :lol:

Tisztára mint ahogy NSZOKE SZOKTA!!!!! :lol: :lol: :lol:
csézjang
 
 


Sziasztok csajok!

Jöttem én is egy kicsit,ma egész nyugis napunk volt de azért még nem kiabálom el.Tegnap beszéltem a dr-nénivel de nem ajánlotta az anyatejet,állitolag nem szürik az összes virust, inkább másik tápszert ajánlott,Novolac AC,állitolag hasfájos babáknak van.Tegnap megvettük és ma már azt kapott,egyenlöre minden rendben de igyekszem lefejni és oda adni neki az anyatejet is amennyi van.
Látom Cézjang te is tápszerezel,melyiket adod a kisfiadnak?Én ugy csinálom,hogy vagy tápszert adok vagy anyatejet egy-egy alkalommal.Te is igy csinálod?Reggel tápszert adok utánna lefejem és kapja az anyatejet,szerinted ez igy jo?Én azt vettem észere,hogy estefelé nyugtalan szerintetek a cicihiány miatt vagy egyébbként is az lenne?Meg a cumit akartam kérdezni,hogy milyet vettél mert nekünk egyenlöre teának valo Nuk van mert a másikkal fuldokolt,annyira jött belöle.
Szép hétvégét kivánok mindenkinek,még jövök,pusza.
kikocsen
 
 


Kikocsen!


Én először szoptatok aztán táp, bár mostanában már mindenhogy csinálom, egyszer táp egyszer szopi ahogy épp eszembe jut. :D
Nekem Humana HA1 tápszert írtak fel.Hasfájás nálunk is volt, végre elmúlt most 9 hetesen.

Este nekem is tök nyűgös a babám de olvastam hogy nem az éhségtől hanem a fáradtságtól, én is észrevettem hogy este 6 óra körül elkezd nyüglődni / mint most is /és ezért én 18.30 órakor fürdetem és aztán 19.00 órakor már alszik is mint a bunda, ez nekem nagyon bevált! És utána még van időm a nagyobb gyerekkel játszani kicsit meg tévézni.
Szóval ez minden babánál így van este, olvastam hogy azért nyűgösek este mert nagyon elfáradnak egész nap, még akkor is ha többször alszanak napközben, hiába a kisbabáknak nagyon fárasztó egy egész nap reggeltől estig.

Mi AVENT cumisüvegeket vettünk / már az első fiamnál is / és abszolút bevált, rá van írva hogy 0 hónap, na az való az újszülötteknek, azt használjuk most mi is, aztán jönnek a következő hónapok, értelemszerűen ami rá van írva mindig azt kell venni a korának megfelelően.

Nagyon ritkán fuldokol Balázska, de előfordul azért, de egyébként néha szoptatás után is fuldokol kicsit, már megszoktam! :D

Én egyébként az AVENT Mellszívót használom, nekem abszolút bevált.
csézjang
 
 


kikocsen ez a mi rendszerünk is: éhes - cici - tápszer. minden alkalommal. :)

alkalmanként 40 milire álltunk most be - 2 ciciből. :? szerintem nem is lesz több...

nálunk amúgy ma nyűg volt, alig lehet letenni a babát - vagy sír vagy nyüsszög. talán az idő. :?

ti mikor viszitek ki először? mennyi időre? Peti most 10 napos... mikor sétáljunk vele?

hibernia
 
 
 


Hibernia!


Mi először 2 hetesen vittük ki 15-20 percre, ezt mondta a gyerekdoki is, meg a védőnő is, aztán szépen lassan szoktattuk a levegőhöz, 3 hetesen már 1 órára is kint volt szép napsütésben.De ezt mindenki máshogy csinálja, a szomszédom pl: 3 naposan kivitte a kertbe egész nap, na ez azért szerintem nagyon durva, én nagyon féltettem a picurjaimat, én 2 hetesen kezdtem el.
csézjang
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak amikor Zsebi is itthon van akkor nagyon le tud ám kötni a tennivalók mellett.

Húú csajok azért ez nem túl szerencsés, hogy már szinte mindenki tápozik is. Arra gondoltam ahogy olvasgattam a hozzászólásaitokat, hogy nem lehet nem teszitek eleget cicire, tehát nem ingerlik tutira a mellett, hogy legyen tej. Nekem ez az egy jött be. Hiába ittam a sört, a laktoteát, a homeó bogyót...stb, már nem emlékszem mit próbáltam, de tudom, hogy a minél gyakrabban mellretétel fokozta a tejmennyiségemet. Egyszer kb.3hónapos volt majdnem elapadt szinte, amikor javasolták, hogy akár 2óránként is szoptassam. Csak egy ötlet nem akarok senkinek beledumálni, mert amúgy nem vagyok tápszer ellenes sem. Én is adtam neki azt is.
Viszont a kapott anyatejet valóban nem szűrik, nem csak a vírusok, hanem lehet hülyén hangzik, de nem tudjuk mit evett, mit ivott, dohányzik-e, drogozik, stb.stb. elvileg a drog, meg az alkohol szűrve van...de a dohányzást pl.sehogy sem lehet, csak hogy igazat mond aki leadja. Többet ér egy ismerőstől az anyatej, amennyiben tudsz szerezni, barátnő, rokon...vagy valakitől. A kórházban én is adtam másnak 1-2alkalommal.

Hogy vagytok a cumiztatással? Adtok cumit? És akinek van nagyobb? Adott a nagyobbnak is? És ha leszokott már hogy szokott le? Mert Zsebi még mindig cumizik és nagyon nem akar leszokni :oops: :(

Illetve mi ez a "cumizavar"?

Illetve kisebb dilemmám van. Tegnap átázott a felsőm (itthon szerencsére) a jobb. Azt hittem fürdetéskor fröcsögött oda, de amikor én zuhanyoztam folyt a tej a jobb mellemből :shock:
De nem csak annyi mint az előtej, bár nekem olyan sosem volt még, csak hallottam hogy állítólag van. Viszont ma már fáj is a mellem. A jobb mell a belső oldaláról egy csomó is mintha lenne, de nagy fájdalom az van, s ha megnyomom spriccel a tej. Most ez már igazi anyatej? Vagy mi a fene ez? Csak mert ha most tej jönne ebből a mellemből akkor szülésig az tuti elapad... :? :shock: A fájó érzés viszont nagyon rossz, gondoltam kifejem, de azt meg nem merem nehogy beinduljon a tej, amikor meg kéne majd nem lesz... :cry: :shock:
Tapasztalat ezzel kapcsolatban valakinek???

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Én Zsebit először 2hónap után vittem ki (haza úton) aztán összesen kb.3-4 hónapos volt amikor kihordtuk... :D :wink:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


NSZOKE!

Én sajnos akárhogy szoptattam egész nap akkor se lett több tejem csak 40-50 ml, a védőnő azt mondta hogy van ilyen....A kereslet kínálat elve nálam nem jött be.
cumizavar: állítólag az hogyha cumisüvegből eteted elfelejti hogy kell szopizni cicin, szerintem tök hülyeség, nekem mindkét gyerekem tudta mikor mit kell csinálni.
Cumit adtam a gyerekeimnek, mert sokszor csak akkor tudtak megnyugodni, főleg hasfájáskor. A nagyobb még kér cumit ha fáradt pedig már 5 éves!!! De majd leszokik, nem erőltetem, oviban meg máshol nem, csak itthon teszi a szájába néha...mennem kell...
csézjang
 
 


Sziasztok!

Cumizavarral mi nem találkoztunk szerencsére.
Azt hittem valami olyasmi, hogy nem tud róla lemondani, mindent mindenhol cumizna... :oops: na mert ilyen cumikitörési roham az nálunk volt, már nem annyira követeli, de sokat igényli, főleg ha szomorú, ha baj van, ha alszik. Napközben ha le van kötve akkor nem kéri. Én sem erőltetem a leszokást de jó lenne ha nem lógna a szájába minden ok nélkül. Én is sokáig cumiztam, mire meg leszoktam már másképp :oops: :wink:

Igen kereslet kínálat elve, na ez jött be nálam.

Megyek én is mert fő a krumpli, sül a hús, s készíteném a sütikét.
Aztán ki kéne húzni játszóra egy kicsit.

Puszi

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


csézjang, egy cipőben járunk, 40 milinél sosincs több két ciciből sem. szegény gyerek 110 körül iszik, 40 ugye tej, a többi tápszer. ez van.

amúgy egyszerűen nem tudok fejni, kiborító. :shock: se kézzel, se kézi Medelával. tök fáj és egy csepp sem jön. :?

hibernia
 
 
 


Sziasztok!
na én is vagyok, csak lejöttünk Győrbe szüleimhez, Ricsike 1 hónapos, páromnak is szülinapja van, és anyumnak is, 3mas ünnep!!!:)
Úgy látszik én vagyok aza kivételes, akinek visziont sok a tej, épp most intézem, h tudjak adni, mennem kell csomó vizsgálatra, több száz mili felesleg van naponta, pedig szinte az egyik elapad, vagyis kevesebb van benne, bár ha arra teszem, abból is megeszi a 120at. nálunk védőnő intézi, és sok jelentkező van rá, mondjuk valóban én tudom mit eszem, soha nem gyújtottam rá, és milyen vitamint szedek, nyílván ami a gyerekemnek a legjobb,és nincs szivem kiönteni a mosdóba azt a sok tejet!
Tünci, sikerült rátennem avent melszívót, jó a vákum:)
Cumisüveg kérdés, nekünk is avent van, bár még csak egy-kétszer használtuk, mikor férjem etette tejcivel, mert anyáknapi ünnepélyen voltam nagylányomaml, de nem volt gond vele, sztem nagyon jó.
Kislányom nem cumizott, kiköpte folyton, de most Ricsinek kell a cumi, azzzal húzom a szopiidőt is, h kibírjuk a 3 órát is, megnyugszik vele, mam cumit szereti, szivecske van rajta.
csézjang! kislány-kisfiú kérdés:) vállaljatok be egy harmadikat! teljesen más a kettő, de mondtam talizzunk egyszer, és meglátod, Jázmin majdnem Gergő korú, más minden, én nagyon örülök hogy kisfiam és kislányom is van, és itt meg is állok asszem.. de nem akarom elkiabálni.
Levegőre én 1 hetesen vittem ki, először csak negyed órára, 20 percre, majd annyira jó idő volt, kint melegebb mint bent, hogy 9 naposan már másfél két órát is aludt kint, és azóta is ez jött be, sokkal jobban alszik kint, mi napi 2szer min. nagyot sétálunk, főleg itt vidéken jó levegőn. nekünk doktornő azt mondta ha kint van 22-24 fok, ami ugye az optimális a babának, bármennyit kint lehet, ha nem zajos, nem koszos a levegő, imádja a madárcsicsergést, figyeli a faleveleket, és ha nyűgös kint alszik el.nekünk ez így nagyon bevált, és legalább letornászom a plusz kilókat is:)
na majd jövök még, csak eljött a ciciidő! képzeljétek már meghaladtuk az 5 kilót! pusz mindenkinek!

Kép
Kép
kviki23
 
 


Sziasztok!

Én 2-3 hetesen vittem ki, először csak kézben pár percre, aztán kocsiban fél óra, aztán mentünk sétálni.Igazán sokat kb egy hósan volt kinnt, amikor a dokihoz vittük busszal.

cumi:játszócumi nálunk nagy sztár, szinte egész nap a szájában van..amikor bukik, v hasa fáj, szinte csak ezzel nyugszik meg, vagy maikor eszik.

etetőcumi:hát nekem AZZAL eszik tök bénán, a ciciből sokkalü gyesebb.nem tudom miért, de elengedi a szájával, nyelvével a szilikont, akárhogy próbálkozom ,aztán egy liter levegőt nyel.

most nem tudom mi lehet vele, de alig bírja a 3 órát ki az evések között ,megint kel kétszer éjjel.talán növekedési ugrás?
Amúgy két napja megállás nélkül sír,alig alszik, ötpercenként sírva ébred..

én is vállalnék mégegyet, ha biztos elhetne a kislány..mindig is szívem vágya volt, de elvette az élet..ha tudnám ,h megkaphatom..talán merném vállalni.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Tünci, tuti ezt a hülye időjárást érzi, nekem is nyugtalan Ricsi, éjjel volt hogy óránként keltünk..
na most is sír, mennem kell!
kviki23
 
 


Háát nagyon eltűntetek csajok! A rosszidő teszi? nyűgösek a babucik:? nszoke mi van Veled? Rég írtál!! én 8-án megyek dokihoz, reggel 9re, mehettem volan elsejéáén is mint Te 11re, de sajnos nekem az ciciidőbe esett volna..
Csézjang hogy vagytok?
és a legújabb anyukák? Kikocsn, Hibernia? hogy megy a cici-etetés?
Képzeljétek, mivel én babám alig bírja ki a 3 órát éjjel, vagyis éjjel egyáltalán nem, lehet megpróbáljuk estére a tápszert, mert jobban telíti, csak olyan rossz érzés tápot adni, amikor olyan sok a tejem. Ráadásul nem is vizes, megnézték, csak kisfiam akkor nyugodt ha cici a szájába.. sajna, nem tudom mit tegyek. Azt is mondta doktornő h 6 hetesen kezdjük el gyümölcslével bolondítani, nem korai egy picit? bár nszoke írta, hogy hamar etette, mivel és mikor?? annyira bélpoklos a drágám, és olyan iramban hízik, h már ijesztő.
kviki23
 
 


Helló!

Hú, nekünk nem voltak könnyű napok..nagyon sokat sírt a Drágám, nem is aludt, se éjjel ,se nappal, kicsit kivagyunk.Tegnap volt az első jó nap..kiakaszt mindenki, h biztos éhes.. :twisted: Nem éhes basszus ,nem tud megenni 120-nál többet, abból is ált.jön ki belőle, hát még nincs akkora gyomra.áááá.
A védőnőt be se engedtem ,már az agyamra megy.Bezártam a kaput, meg kikapcsoltam a telefonom..

NSZOKE!!!
Azonnal tessék jelentkezni!!!!Hogy vagytok?Mi votl a dokinál????Remélem nincs baj!

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Szia Tünci!
nekünk is tegnap volt az első nyugodt nap. képzled most éjjel 4 és fél órát is kibírt cici nélkül. már felébredtem és vártam h mikor kel.. durva:)
bizti neméhes Bátor baba, miért kellene 120nál többet ennie, ne hallgass senkire, nekem is mondanak mindenféle okosat... védőnő nekem ma volt itt, én már meg se hallom sokszor mit mondanak. Mondjuk most aranyos volt. Nálunk meg Jázmin a téma a családban, meg mindenki csezstet h kórosan sovány... de hát tök magas könyörgöm, nem beteges, nem fáradékony, nem is tudom mikor volt utoljára beteg, eleven,mozgékony... csak vékony, de hát ilyen alkat..
Nszoke!! én is aggódom érted, mi van Veletek? hogy vagytok? vagy csak kiruccantatok?
Csézjang Te is mint a kámfor.. 8án megyek kontrollra, én sem tetetem fel mirenát még, megbeszélem dokival.
Puszi a babáknak
kviki23
 
 


KVIKI!


Szia! Te sem rakatod fel a mirenát? Miért?

Nekem Balázs hálisten eszméletlen nyugodt, csak akkor sír ha éhes, vagy ha álmos, de egyébként egész nap nevet. :D

A tápszerről annyit hogy nekem nappal 2 órát se bír ki, ezért még a védőnő is meglepődött hogy tápszerrel ki szoktak bírni 3-4 órát, szóval erről ennyit, magyarul lehet hogy neked is mindegy hogy tápszer vagy cici....
Egyébként azt elmondhatom hogy tápszerrel sokkal könnyebb az életem mert Gergővel 5 évvel ezelőtt végigcsináltam az éjjeli óránkénti szoptatásokat, meg cicivel a szájban elalvásokat, na ebből köszönöm most még egyszer nem kértem, ezért ha eljön a fürdetés, utána Balázska megkapja az utolsó cicit majd hozzá egy kis tápszert utána és alszik hajnalig /!!!/ éjjel ha felkel néha akkor szigorúan csak tápot kap abból bevág 120-140 ml-t, és azonnal vissza alszik, szóval ez nekem abszolút bevált, egy cseppet se bánom hogy éjjel nem cicizik mert legalább én is tudok végre aludni, ugyanis a cumisüvegből etetés nem olyan körülményes mint éjjel mellre tenni a babát.
És ha eljön a reggel megkapja az első cicit, aztán egész nap vegyesen megy a cici meg a táp, de éjjel kizárólag táp. Ez remekül működik nálunk most!!!!!
Sokat tanultam az előző gyerekemből és vessetek rám követ de nem akartam újra kialvatlan éveket ezért én éjszaka Balázsnál nem szoptatok, és úgy látom sokkal jobban is alszik így Balázs mint annak idején Gergő a cicivel, mert beállt ez a rendszer és éjjel nem is követeli a cicit.
De reggel 06.00-kor már tudja hogy ébredés után következik a szopi. Esetleg kipróbálhatod nagyon jó módszer. /Már ha kibírja a melled hogy éjjel nem szoptatsz.Nekem kibírja mert kevés a tejem, és reggelre elég sok összegyűlik de még nem fáj, nem folyik mint szülés után pár nappal....../

Én egyébként ugyanazt csinálom mint amit megszokott a Jánosban és ez működik nálunk !!! 18.00-18.30 között fürdés, aztán szoptatás, utána ha még kér tápszer, majd leteszem a kiságyba és azonnal alszik, éjjel pedig szigorúan táp. Szerintem megszokta a kórházban. Nálad az a "szar" hogy sok a tejed/ ami egyben persze tök jó is!!!, de így nem érdemes áttérned a tápszerre. Egyébként szerintem nem is a tej hiányzik nekik éjjel hanem a cici, ezért nem szoptatok, mert én is szeretnék éjjel aludni...
Ne gondoljatok érzéketlen bunkónak, hogy megfosztom ettől a kisfiam, csak én már ezt végigcsináltam egyszer és soha de soha többé nem szeretném azokat az 1 évig tartó végtelen szoptatásos nem alvó éjszakákat visszahozni...Se én nem aludtam se a gyerek....

Ja még egy tipp a jó alvásért: Rájöttem hogy ha fürdés előtt jól lefárasztom, vagyis kb: fél órát - 1 órát magyarázok neki, csörgőzök, nevetgéltetem, akkor tök jól lefárad és könnyebben elalszik. Ahogy rugdos a lábacskáival meg "repked", gügyög, és kacag meg sikít, jól elfárad.

Ja a védőnő nekem is kiakadt hogy milyen rengeteget eszik a kis falánk, hogy másfél óránként kér....

:D
csézjang
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: