Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Móni, én még csak holnap kezdem a 40. hetet de már most elegem van. Elhiszem, hogy te sem bírod már. Lehet, hogy már túl is vagy rajta, mikor ezt írom. Sőt biztos hisz most látom, hogy szerdán írtál...

Kriszta, az orvosnál minden rendben volt leszámítva, hogy sokat híztam és csütörtökön megint el kellett mennem terheléses cukorra. Ez volt az ötödik terh. cukrom a terhesség alatt...és a legmagasabb 5,7 volt eddig.Na mindegy már kibírom.

A baba veséjével minden rendben van, vissza ment az az érték 5-re aminek nem szabad 10 fölött lennie. (Nem tudom mi az, vmi vesetágulat, vagy mi). De azt mondta, hogy ha megszületik vigyük el a Heim Pálba egy uh-ra hogy teljesen megnyugodjunk, de ha nem visszük el az se baj mert minden rendben.

Szerintem császárnál egy tizessel többet adjatok és akkor az teljesen rendben van. Én legalábbis úgy számolok, hogy ha minden simán megy akkor tízszeres, ha nem akkor plusz 10 ezer. Amikor bent leszel a kórházban egy csomószor meg fog látogatni a szobában, ellát jótanácsokkal és szerintem akkor érdemes odaadni neki.

Már én is nagyon izgulok,pedig valahogy úgy érzem, hogy még van időm. Bár a férjem azt mondja, hogy talán ment lejjebb a hasam, de én nem tudom. Nekem egy nagy fenék áll ki a jobb felső oldalon. Kép
Egyébként 3,6 kg-ra becsülte a súlyát és azt mondta, hogy jó hosszú baba lesz.

Na, szorítok nektek keddre, ne izgulj,minden rendben lesz! Kép
Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Sziasztok !
Én még nem jártam itt.. Alon vagyok,és a 36.hétben járunk.. Üdvözlök mindenkit.

2 kérdésem lenne elöljáróban:
Az egyik, hogy kell-e a Jánosba a babának valami holmit vinni? Nem a hazavitelhez, hanem a szülés utánra. Azt mondta a védőnőm, hogy sok kórházban adnak (?), ne vigyek, felesleges. Rákérdeztem a dokimra, azt mondta neki fogalma sincs, jövő héten, ha megyek megint CTG-re kérdezzem meg a nővéreket. Ti mit tudtok erről?

A másik: mennyi málnalevél teát isztok? Én nem merek egy bögrénél többet..

Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Szia Alon!
A babának mindent adnak, de jó, hogyha viszel be 3-4 textilpelust, 3-4 pelenkát, popsitörlőt, mivel ha nálad lesz egész nap, akkor szükség lehet peluscserére Kép
De kérdezd meg nyugodtan a nővéreket is, elmondják, hogy mi kell Kép

Nóri, Krisztan! Drukk nektek Kép

Moon már biztosan ketten van Kép

M.
mircike
 
 

 
 

Szia Alon!

Igen ezeket kell bevinni a babának amit Mircike írt. Azt mondták a felkészítőn, hogy ruhát nem érdemes, mert akkor végig figyelnie kell a nővéreknek is meg neked is, hogy el ne keveredjen a kórházi kisruhák között a ti saját ruhátok.
Popsitörlőt meg azért érdemes vinni, mert ők adnak ugyan, de egyszerre csak annyit tudnak adni ami éppen akkor kell,és ha hirtelen átpelenkáznád akkor ne kelljen nővért keresned ezért.

Én kb. három hete iszom a málnalevelet, reggel és este ittam eddig, de mivel már alig van ezért az utóbbi két napban már csak este iszom. Nekem nagyon ízlik, sőt egy kicsit csökkenti is az amúgy farkasétvágyamat, úgyhogy nekem tetszik. De nem akarok már újabb zacskóval venni úgyhogy most spórolok.
Ne aggódj a szülést nem indítja be (sajnos Kép), sőt én kíváncsi leszek, hogy egyáltalán lesz e vmi hatása.
Egyébként a védőnőtől kaptam egy papírt amire különbőző "szülőcsatorna tágító" praktikák vannak írva, ilyen a csipkebogyó tea és napi egy kiskanál lenmag. (Mondjuk ezt nem tudom hogy lehet csakúgy simán lenyelni, én kenyérbe szoktam sütni).

Hát ennyit tudtam segíteni, további jó várakozást! Kép

Puszi, Nóri

Ja, nekem is lenne egy kérdésem, akik már szültek, hogy ha rámjön a szülés (mondjuk nem éjszaka), akkor bemegyek és a szülőszoba ajtaján csengetek? Vagy szólok a nővéreknek a folyosón?

Egyébként már elég ijesztő fájásaim vannak esténként, de mindig elmúlnak.

Kép
nóri8
 
 


Szia NóriKép

Igen odacsoszogsz és becsengetszKép
Ilyenkor a szülésznő megvizsgál, és ha aktuális hívja az orvosodat.
mikorra vagy kiírva?
Drukkolok majd, hogy minden flottul menjen

Adri
adler75
 
 


Nóri, Mircike, köszönöm az információkat!
Igen, amúgy nem rossz ez a málnalevél tea, még annak ellenére sem, hogy nem vagyok nagy teás. A színét meg meg lehet szokni Kép
Én amikor kértem a gyógyszertárban, akkor megkérdezte a gyógyszerész mennyi időm van a szülésig, mert annak megfelelő mennyiséget adna. Kaptam 3 tasakkal a 4 hétre, de jelenleg nekem inkább úgy tűnik, hogy a tiz-tizenkettedik gyerekemnél is elég lesz... ;-)... főleg, hogy nem nagyon mertem inni eddig.

Nekem is azt mondta az orvosom, hogy ez a menet, amit Adri is ír, hogy a szülőszobán kell jelentkezni.
És még annyit tett hozzá, hogy a nővérek hívják őt (nem direktben én), mert bizonyos tágulási fok előtt úgysem tudna velem mit kezdeni, azt meg a szülésznő látja úgyis csak, hogy mikor megfelelő.

Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok,

A finishben lévőknek nagyon drukkolok! Kép
Két éve császáros voltam, a pénzt varratszedéskor adtam oda.

Üdv Alon, én is most már a 36.hétben vagyok, holnap kezdjük a ctg-t. Ki a dokid?

Nóri, akkor talán már nincs sok időd... Kép

Jó éjt,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!

Köszi Adri, akkor majd csengetek...
Most szombatra vagyok kiírva (29-re).

Alon, én egy csomagot vettem a málnalevél teából és arra azt mondták, hogy egy havi adag. Már csak ma estére van egy adagom belőle.Remélem nem múlik el a hatása, ha már a végén nem iszom.

Köszi a drukkot, valahogy úgy érzem, hogy túl fogjuk lépni a bűvös napot. Majd meglátjuk.

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


sziasztok !
Doren: én Varga főorvoshoz járok.

Tök jó, hogy itt a nyár. Képzeljétek, kb. 2-3 hete, hogy jobb idő van és lekerült rólam a téli "ápol-és-eltakar-pufajka", a házunkban folyamatosan rácsodálkoznak, hogy babát várunk. Ami nekem már augusztus óta magától értetődő, a lakótársak meg most kezdik felfedezni...furi. Õsszel nyilván még nem látszott, aztán jöttek a mínuszok a nagykabáttal. Még jó, hogy a tél nem nyúlt jobban ki, mert a végén majdnem olyan lehettem volna a szemükben, mint régen a Kékfényben, "hogy nem vette észre a környezete, hogy terhes".. Kép

Szép napokat nektek, a nagyon célegyenesben lévőknek meg kitartás.

Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok,
csak egy gyors bejelentkezés. Nóri, tényleg pénteken 21-én szültem, csütörtökön befektettek, pénteken megszületett a kis Zsombor. Normál szűlésnek indult, de a végén veszélybe került a baba, és az orvos császár mellett döntött.
A világ legszebb dolga az anyaság. Amikor a kisfiam rámnéz és mosolyog szinte elbőgöm magam. Minden szülés előtt állónak kitartást és erőt, higgyétek el megéri szenvedni és utólag mindet másként lát az ember lánya.
MOni
moon73
 
 


NAGY GRATULA NEKTEK ! TÉNYLEG EZ A LEGCSODÁLATOSABB DOLOG! VIGYÁZZATOK MAGATOKRAKép

Judy & Zsombi

KépKép
judy1
 
 


Szia Móni!
Gratulálunk! Kép

M.
mircike
 
 


szia MIrcike,

megvagyunk Kép sajna, csak most tudok írni, rengeteg a feladat, így egyedül....
Szóval, ha emlékszel még a problémánkra, megjártuk a szemklinikát. Sajnos, a szimpla könnycsatorna átmosás kevésnek bizonyult, át kellett döfni. Borzalmas volt, nagyon sír, engem nem küldtek sehova, és fogtam le. Kép A lényeg, hogy túlvagyunk rajta. Lekopogom, de most úgy tűnik teljesen jól működik Kép
Egyéként szuperul vagyunk, egészségesek vagyunk. KépMár a 6. fogunk jön - Báti szombaton tölti a 9 hónapot - se hasmenés, se láz, se semmi finomság, se sírás, csak morgolódás - zsörtölődés Kép ki lehet bírni. Imádom, olyan ari.
Veletek mizu?
Egy kép róla Kép

Gratulálok az új babákhoz.
HOva mentetek át??
Kép
szmercsa
 
 


Na még egy Képkomoly

Kép
szmercsa
 
 


Szia Szmercsa!

Nagyon ari ez a kisfiú! Kép
Nem semmi horror volt a szemével... Utána rögtön jobb lett?

A listában ez alatti topikot keresd: János Kórházas Anyukák Topikja. Ott már a babázás megy ezerrel. Ezt a topikot meghagytuk a pocakosoknak, a szülésnek, szülészetnek, és az akörüli kérdéseknek, no meg a szüléstörténeteknek! Kép

Várunk a másikba is!

M.
mircike
 
 


Mircika.

Köszönöm a dícséretet.
KÉpzeld, a szemklinikán nem volt ott a szemész, akivel leegyeztettük az időpontot, DE úgy megtetszett az asszisztensének - levette a lábáról egy kis mosollyal, nagyon barátságos baba Kép - hogy szólt a legfőbb szemésznek, legyen kedves megcsinálni, és hiába késésben volt, már várták a Szabolcs u.-ban, képzeld, volt olyan kedves, hogy lejött és s.k. megcsinálta. Semmi dagadás, semmi csúnyaság... Kép már aznap sokkal jobban működött! Kép
Megyek utánatok a másik topikba.
szmercsa
szmercsa
 
 


Sziasztok!
Megszülettünk 26-án császárral, úgyanis a lába lefele lógott. Jól vagyunk, a császár maga nem volt vészes, rosszabbra számítottam, de ami utána jött, az nagyon fájt, de már túl vagyunk rajta. Most várjuk, hogy legyen elég tej... Egyre jobb, de még kell tápszer.
Nóri, Veled mi van?
Kriszta

KépKép
krisztan
 
 


Sziasztok!
íme egy kép a mi Nórinkról:
Kép

KépKép
krisztan
 
 


Kedves Kriszta!

Sok szeretettel gratulálok a kis Nórihoz. Átérzem a helyzetedet. Én is császárral szültem március 17-én, az én kisfiam Márk is a popsiján ült. Kívánom, hogy minél előbb, minél több tejcit adhass Nórinak.

Panni

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Kriszta!
Én is gratulálok, nagyon édes a pici! Én is császárral szültem, március 14-én, nekem is a lába volt lenn. Egyébként neked mi fájt utána? A vágás helye? Nekem nem fájt annyira, másnap már föl-le mászkáltam a fenti folyosónKép

Hajrá tejcsi!

judy

KépKép
judy1
 
 


Móni, Kriszta, gratulálok én is nektek a babákhoz, sok tejecskét kívánok.
A fiamat két éve én is császárral (sürgősségi) szültem, toxémia miatt. Most meglátjuk mi lesz a vége... Kép

Sok boldogságot nektek,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!

Krisztan!
Gratulálok Nórihoz! Tündéri baba!

Nóri!
Olvastam a gólyahírt!
Hatalmas gratula nektek is! Ugye, hogy nem maradt bent?
Mesélj nekünk, ha lesz időd, s képeket is várunk a Picúrról!

Korábbi csaszisok!
A császárom sebét én sajnos még néha most is érzem így egy év után, s szerintem elég csúnya is még (piros, meg viszketni szokott néha). Nálatok ez hogy van? Kiváncsi leszek mit mond rá a dokim, ugyanis lassan itt az ideje, hogy elmenjek hozzá rákszűrésre.


Szmercsa!
De jó hallani rólatok!
Mekkorák vagytok már! Nagyon aranyos Kép)
Nem lehet könnyű egyedül, kitartást hozzá, s sok-sok türelmet!

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Kriszta és Móni gratulálok a babákhoz!!!!!

Hát igen, az én utolsó áprilisi huszárom is megszületett!
2006. május elsején 23.59-kor. 3900 gramm és 56 cm. Neve:Akác Farkas.


Szüléstörténet: hétfőn déli fél egykor elkezdődtek a fájások, de tök rendszertelenek voltak, meg nem is voltak erősek. Én még akartam várni otthon, de Zsolti a férjem fél hétkor azt mondta, hogy indulunk. Mondom neki tök hülyének fognak nézni a szülőszobán és haza fognak küldeni.Negyed nyolcra értünk be. A fél órás ctg alatt 1 fájás, volt de az elég erős. A szülésznő Anikó(akinek ezúton is hálásan köszönök mindent)hívta az ügyeletes orvost, hogy vizsgáljon meg, de nem nagyon bíztak benne, hogy itt bármi is lesz. Az ügyeletes orvos megállapította, hogy egy ujjnyira nyílt ki a méhszáj. Fölvettek a kórházba azt mondták lehet, hogy éjszaka megindul, de lehet, hogy nem. Anikó mondta, hogy várjunk még egy órát a szülőszobán hátha történik valami. Az utolsó húsz percben négy fájás volt, előtte semmi. Anikó megvizsgált és elhűlt mert a méhszáj három ujjnyi volt tulajdonképen fájás nélkül.Hívta az orvost, burkot repesztettek 22.20-kor. Akkor elkezdődtek a fájások amit nem úgy mondanék, hogy nagyon fáj, hanem úgy hogy ki akartam menni a szülőszobáról, hogy én ezt a gyereket nem szülöm meg... (Edát nem kaptam)Hisztis is voltam, nem tudtam követni a levegővételi tanácsokat, úgy éreztem megfulladok.
Én azt hittem még csak a próbatolások vannak, amikor egyszercsak megláttam Farkast a kisfiamat, amint kiveszik. Az valami hihetetlen érzés volt. Kép Főleg hogy a fájás rögtön megszűnt.
Szóval ez az én történetem.

Akik még előtte állnak, ajánlom a málnalevél teát, amit én napi 2x ittam a 36. héttől, sőt még indulás előtt is beküldtem egyet. Anikó szerint azért tágultam ilyen gyorsan és fájdalom nélkül.Ennek persze hátránya is van, mert az orvos szerint az agyamnak nem volt ideje ilyen rövid idő alatt felkészülni a fájdalomra.Utána kb egy órát remegtem mint a nyárfalevél.

Kriszta, szülés közben kikérdeztem az orvost, hogy veletek mi van, úgyhogy tudtam, hogy Nóri szerdán született. Kép

Na, röviden ennyi.
Farkas egyébként nagyon jó kisfiú, vannak sírások, de nem nagyon.
A szoptatást elég nehezen viselem, de majd belejövök.
Képet majd a következő kimenőmön teszek fel remélem.

Kitartást kívánok minden kismamának és boldog babázást az újdonsült mamáknak!

És most átmegyek a másik topikra.Kép

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Nóri,

Kérlek engedd meg, hogy ismeretlenül is gratuláljak. Az én dokim is Serfőző, egy ideje követtem a várandóságodat, kíváncsi voltam a szülésre is.
Azt hallottam a Jánosban mindenképp van első szülésnél gátmetszés? Tényleg így van ez Serfőzővel is? Mi a véleményed a dokinkról így szülés után? Nekem az a benyomásom, hogy a doki nagyon pártolja a minél természetesebb/háboritatlanabb szülést...bár szülni még nem volt alkalmam nála.

Előre is köszi a választ.
Mka
Vendég
 


Krisztan! Én is gratulálok Nórihoz! Kép

És Nórinak is gratulálok! Kép

M.
mircike
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a gratulációkat Nóri nevében is ..
Nóri! Gratulálok Neked is Farkashoz!
Judy! Nekem a vágás és alatta minden fájt, de nagyon, úgy, hogy legszívesebben nyöszörögni tudtam volna. Ugyanis a műtét alatt kiderült, hogy a méhem alsó része, ami másnál rugalmas szövet, nekem tiszta izomból van, mint a felső része. Ezért sem tudott befordulni a baba, mert az a rész nem tudott tágulni. Szerintem ezért fájt, mert másféle szövetet vágtak. Szóval a következő babánk (pár év múlva) is császár lesz..
De úgy két nap múlva már sokkal jobb volt a helyzet, most már csak kicsit érzem, de csak ha mozgok. Serfőző nagyon jó fej volt, szinte minden nap bejött hozzám.
A tejem amúgy egyre több, lassan nem lesz szükség tápszerre.
Most én is átmegyek a másik topikra!
Puszi Kriszta

KépKép
krisztan
 
 


Móni, Nóri, Kriszta gratula a babához!
Lenne egy kérdésem hozzátok: Gátmetszéskor milyen varratot használnak a Jánosba, felszívódósat v. nem?
klimon
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat!

Mka, Serfőző nagyon jó volt a szülés alatt, hozzám is bejött utána egy nap kivételével minden nap, de azokon a napokon többször is. Sajnos nekem holnap is be kell hozzá mennem, mert a méhem nem úgy megy össze mint kéne. Szombaton a be is kellett mennünk az ügyeletre oxitocin injekcióért.
Na de mindegy.
A gátmetszésre rákérdeztem szülés közben, hogy lesz-e és azt mondta, hogy igen mert muszáj, mert nagy a baba. Persze nem azért kérdeztem rá, hogy ne legyen hanem azért, hogy valamivel vigasztaljam magam, ami csökkenti a fájdalmat.
A gátmetszést egyébként meg sem lehetett érezni. Utána azért elég érzékeny, de én már másnap ültem egy csomót meg sétáltam egy picit. (és éjfélkor szültem). Egyébként a szülésfelkészítőn azt mondták, hogy a Jánosban mindig van gátmetszés. Szerintem ne félj tőle, én még mindig úgy gondolom, hogy jobb ha vágják, mintha repedne.
Egy jó tanácsom azért van, ha apás szülést terveztek: az én szegény férjem először volt csak a fejemnél, utána meg átkeveredett a lábamhoz, ahol mindent látott (a gátmetszést is, amitől eléggé elborzadt). Azért került oda, mert a Serfőző felmászott a fejem fölé az ágyra és úgy nyomta a hasam tetejét.
Egyébként tényleg nagyon rendes volt közben és nem teketóriázott, határozott volt és megértő, pedig hozzám szerintem kellett türelem.
Te mikor szülsz?

Klimon, nekem felszívódó varratom van.

Na puszi, rohanok, mert mindjárt felébred Farkasom. Kép

Nóri

Kép
nóri8
 
 


Nóri, én is gratulálok a nagylegényedhez. Igazán raffinált, hogy még elsején kibújt Kép
Sok boldogságot,

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Boribaba, jársz még erre? Hogy vagytok?

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok Pocakosok!

Van még valaki ezen a topikon?
Nagyon eltűntetek!
Ha van kérdésetek, nyugodtan írjatok, ide is visszakukucskálunk, hogy hogy vagytok Kép

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Timi,
ari vagy, tulajdonképpen nekem most kérdésem nincs, a második babával ma léptünk a 39.hétbe.
Én szeretném kivárni még a pont egy hetet, mert akkor egy napon ünnepelhetnénk a szülinapunkat Kép

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Szia Doren!

Kitartás az utolsó héthez és drukkolok, hogy valóra váljon a közös szülinapozás!

Mekkora korkülönbség lesz a gyerkőcök között?
Más ez a terhességed, mint az első?
Másként viszonyulsz a szüléshez, így hogy már egyszer szültél?
Fiú lesz, vagy leányzó?

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok Kismamik!

Lassan kihal a Jánosos topik.Én szoktam erre járni de senki nincs már.Most vagyok a 21.héten.

yniki
 
 


Vagy az is lehet, hogy a mostani pocakosok mindent tudnak, és nem olyan kis tudatlanok, mint pl. én voltam annó Kép

Yniki: rugdos már a baba?

Üdv. M.
mircike
 
 


Sziasztok!
Olvasgatom én is egy ideje a topikot, csak hát mindenki már a vége felé volt a terhességnek, én meg még nagyon az elején...
Szívesen dumcsizok bárkivel. Pont 20 hetes vagyok és a Jánosban fogok szülni a Dévainál. Pocaklakónk nagyon aktív és kisfiú. Kép
Melinda

KépKép
melba
 
 


Sziasztok mindenki Kép

a fiam januárban volt két éves, őt három nappal túlhordtam, és a végén derült ki, hogy toxémiás lettem, így sürgősségi császárral született az ügyeletes dokinál.
Most kislányt várunk, kiváncsi vagyok ő jelentkezik-e magától, és mivel nincs tapasztalatom, nem tudom mit kell érezni, minden "apróbb" jelre nagyon figyelek Kép Pláne mert azt mondják, hogy a lányok előbb jönnek, ráadásul második... De azt hiszem, legalábbis remélem mi erre rácáfolunk Kép

Félidősök, hogy vagytok?

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Hello Doren!
A 3 hónapos unokahúgomat, aki szintén második gyerek, 1 héttel hordta túl a mamája, szóval vannak kivételek. Kép A hirtelen vizesedést, súlynövekedést és a magas vérnyomást mondják toxémia jeleknek azt hiszem. Nálatok egyik sem volt előtte?
Mi megvagyunk, én most kezdem elhagyni még csak a rosszulléteket. Kép És sokszor rengeteg a savam, olyankor alig bírok enni. Kép De a picifiúnk jól van, éli világát a pocimban. Kép
És Te hogy vagy?
Ki a dokid?
Melinda (20+0)

KépKép
melba
 
 


Sziasztok!

Mircike én még csak nemrég kezdtem el érezni a babát. Már február ota olvasgatlak titeket ugyhogy sok mindent elmondtatok már,de azért még biztos lesznek kérdéseim.
Doren nálunk is kislány lesz, rögtön megmutatta magát. Én szerencsés voltam mert semmi rosszullétem nem volt.

Melinda te mikor mész terheléses cukorra?

Én a Márkushoz járok tudtok róla valamit?
Csajok nektek megvannak már a babanevek?

yniki
 
 


Szia Niki!
Én is olvasgatom, kb. február óta a topikot. Kép Sok hasznos infót megbeszéltek akkortájt a nemrég babásodók. Kép
Mázlista vagy, hogy megúsztad a rosszulléteket, bár ha végig rosszul lennék, sem érdekelne, csak a babánk rendben legyen. Én nem voltam ennyire szerencsés, talán most, de gyorsan le is kopogom.
A bébimozgásnál viszont nagy szerencsém volt, már a 16. héten éreztem Õt. Kép
Terheléses cukor nekem a 24-26. héten lesz, még nem konkretizáltuk az időpontját. Miért Neked?
Márkusról még nem hallottam, de nem nagyon ismerem a Jánosban dolgozó dokikat, így akár nagyon klasz doki is lehet. Kép
Jelenleg egy 5 neves listánk van, férjecském nem a gyors döntések híve. Azért nyár közepére megígérta, hogy kitalálja. Kép És a kislányotokat hogy fogják hívni? Első baba?
Üdv. Melinda

KépKép
melba
 
 


Sziasztok,
még itt vagyunk Kép
ma még elmentem fodrászhoz is... Kép

Melba, jól tudod a toxémia jeleit, én anno nem ismertem. Csak azt olvastam ki a könyvekből, hogy az utolsó időben normális a vizesedés. Igaz nekem ez az utolsó két hónapban volt, de azt hittem oké, mert senkinek nem tünt fel. Senki nem mérte a vérnyomásomat, stb... Aztán már túl voltam az időn és egyik este nagyon rosszul lettem, de ez is ilyen gyomorrontásos rosszullét volt, azért a biztonság kedvéért másnap bementünk a kórházba, na ott már epét hánytam, és felvettek megfigyelésre. Ekkor derült ki minden...
Egyébként Baltschik dokihoz járok.

Gyomorégésre jó a rennie, de ha nem akarsz gyógyszert, akkor nekem bevált a sima sózatlan mandula és a pattogatott kukorica Kép

Niki, tényleg mázlista vagy, hogy nincsenek rosszulléteid, a fiammal nekem sem voltak, most a lánykával elég sokáig émelyegtem.
Nekünk már megvan a nevünk Kép

Doren
39+3

Kép
Kép
doren
 
 


Hello Doren!
Azért jó, hogy jó lett a vége! Kép Mármint a toxémiádnak. Elég rémisztő ezt így elolvasni. Hogy lehet, hogy nem mértek vérnyomást Nálad? Velem sehol nem állnak szóba vérnyomásmérés nélkül.
A fiadat is a Baltschik dokinál szülted?
Köszi a tippet a gyomorégésre, a mandula sajna nem nagyon vált be. De kipróbálom akkor a pattogatott kukoricát is.
Hú, hát már nincs sok hátra a szülésedig! Kép Mindjárt találkozhatsz pocaklakóddal. Kép És hogy is fogják hívni?
Jártál a Jánosos előkészítőre?
Szia: Melba (20+1)

KépKép
melba
 
 


Sziasztok Lányok!
Én is néha-néha olvasgatlak Titeket, és így ismeretlenül is gratulálok minden anyukának, a pici babájához, szokszor sírtam a meghatódságtól, amikor olvastam a történeteket. Azért nézzetek vissza ha lesz időtök, mert nekem tuti, hogy lesznek kérdéseim Kép
Rólam annyit, hogy 17+3 vagyok ma, várom az AFP eredményemet és nagyon izgatott vagyok ja és a Jánosban fogok szülni Kép

..és hát az első kérdésem, mikortól érdemes előkészítőkre járni?

köszönöm
Mangó
mangó
 
 


Szia MangóKép

Üdv a Jánosos topikban.
Szerintem már 20-21 hét körül járhatsz,mert később nehéz lesz a nagy pocit cipelnedKép
Meg jönnek a rúgik,és stb...,szóval nehezebben lehet megállni bizonyos dolgokat(főleg mikor rá találnak a húgyhólyagra)
Drukkolok minden kismamának Kép
Adri
ui: az időpontot a dokidtól kérdezd meg nálunk keddenként volt 5-től a könyvtárszobában
adler75
 
 


Sziasztok!
Én is Baltschikhoz járok és nem tudom, hogy rávegyem-e magamat az előkészítőre. valahogy nem fűlik rá a fogam. baltschik szerint se feltétlenül fontos. azt mondta hogy a lényeget ő is elmondja majd. szerintetek?
kerekpocak
29+3
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy ismét ennyi pocakosunk van! Kép
Doren, neked hajrá, itt a finisben, a többieknek pedig jó pocakososdást!

Kerekpocak!
Én csak ajánlani tudom a felkészítőt!
A doki inkább csak a szülés részét fogja nektek elmondani, míg a felkészítőn a baba ápolásáról, s a teendőkről is szó esik. Mit vegyetek, mit ne vegyetek a babának, gyereknevelési ötletek, hogy ne legyenek gondok majd az éjszakákkal ...
Nekem nagyon bejöttek a dolgok, amiket ott hallottunk. Szerintem a második pici pocakosodásánál is eljárok majd, annak ellenére, hogy van pár tapasztalat.
Olyan jó volt kikapcsolódni, s ráhangolódni az egészre a felkészítők alkalmával. Telesen feldobódva jöttünk mindig haza.
Nem kerül semmibe, csak az időt kell rászánni.
Persze aztán lehet, hogy csak én látom így a dolgokat, kiváncsi leszek, mit írnak a többiek.
Abban, hogy mikor érdemes elkezdeni, Adrinak van igaza a 20-21 héten. A dokik nem javasolják még ekkor, de a végén már tényleg kényelmetlen lehet akkor a pocival végigülni, meg ha esetleg valamelyik előadásra nem tudtok elmenni, akkor még belefér az időbe, hogy azt bepótoljátok. Arról meg nem is beszélve, hogy ha a Manók úgy döntenek, hogy ők idekint is ráérnek megnőni, s előbb bújnak ki a vártnál, akkor nem tudtok minden előadást meghallgatni.

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Melba igen az első babánkat várjuk,és úgy néz ki Inez lesz a neve.Nagyon tetszett még a Hanna de elég sok babát hivnak úgy és inkább nem.
Én pünkösd hetén megyek terheléses cukorra de elötte még hivom a dokit pontosítani.Azt mondta nem lesz cukros lötty, reggelizzek itthon és utána veszik le a vért. Így szerencsémre csak egyszer szurnak.

Doren tényleg elég durva lehetett ez a toxémia. Mi lesz a babátok neve?

Mango van egy telefonszám a schöpf-merei én onnan kérdeztem meg az AFP eredményt,egy hét után megmondják.Hivd nyugodtan.T: 476-4400 /165

Szülésfelkészítőre majd én is szeretnék menni de még nem tudom mikor kellene elkezdeni.
Valaki dolgozik még közületek?
Niki(21+6)

yniki
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat, akkor majd utánanézek lassan, hogy mikor mi van, aztán majd a 20. hét után elmegyek.
Yniki, köszönöm a telszámot is. Mindjárt hívom is őket. Én dolgozom még, Te?
Lányok akik a Baltschikhoz jártok, milyen szerintetek? Én is hozzá járok, nekem teljesen szimpatikus.
mangó
 
 


ja Kép
Ti jártok kismamatornára? én rakerestem az interneten és teljesen meglepődtem, hogy többnyire vagy de. van vagy kora du. van torna, de nem adom fel, keresek még Kép
mangó
 
 


Helló pocakosok! Kép

Én nem jártam, de utólag már elmennék a felkészítőre. Nem tudtam az időt rászánni, és innen a topikból pótoltam az infókat. Ami nagyon sokat segített is, de a gyakorlati részt, mármint szülés közben a teendőket, levegővételt, jó lett volna, ha begyakorolom.
De persze nem volt gond, hogy nem tudtam, csak ha többen szültek volna, akkor nem biztos, hogy a szülésznőnek vagy a dokinak lett volna ennyi ideje/energiája magyarázni közben. Szerencsére egyedül voltam, és így mindenki csak ránk koncentrált.
Ha lenne második baba, én is elmennék, már csak az időtöltés kedvéért is! Kép
És szerintem is jobb minél előbb+
++++++++++++++ (ezt a fiam írta) elkezdeni egyrészt, hogy előbb túlessetek a sokkon ( Kép ) másrészt, hogy a végén már ne kelljen annyit mászkálni, más miatt úgyis biztos kelleni fog Kép
Üdv. M.
mircike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?