Új privát üzeneted érkezett!

Szia Hepehupa!

Tegnap olyan pörgős napom volt, hogy elfelejtettem olaszórára menni:))) De azért van egy ötletem: Davide - Dávid, sőt kettő: Daniele - Dániel? Mit szólsz?

Ölelés

B
bodzássüti
 
 


Hali csajok!

Hepehupa, ezek fantasztikus hírek! Nagyon örülök!

Van egy ismerősöm, aki Olaszban ment férjhez, most lett babája, és Alexandro-nak hívják, vmi hasonló a magyarban is van, vagy már ilyen is van? Ki tudja, van már olyan sok név.

Biztos kapsz egy-két ihletet a fórumon :)

Bari, Bodzássüti, mi újság? Jól vagytok? Bodzássütinknek egy laptető, hozzon szerencsét!!!

Szép estét!
zzafir75
 
 


Sziasztok !

Koszi az olasz fiunev tippeket.

Az Alexander mint az Alessandro ill. Sandor nemzetkozi valtozata felvetodott es egyelore esetleges jeloltkent tartjuk szamon, de a parom nem rajong erte es en sem tulzottan, mert se nem magyar, se nem olasz :(

A masik otletem a Fabian volt, ami olaszul Fabrizio, egyelore meg ez a nev is tartja magat a nagyon rovid listankon, de inog alatta a szek, mert a parom szerint francia nevkent hat, raadasul eloszor lanyra asszocialnanak :shock:

En Daniel parti vagyok, de a paromnak valamilyen rejtelyes ok miatt nem tetszik :evil:
A David vagy Davide szinten nem tetszik neki, mert a fonoket igy hivjak es egyebkent Duna-t vagy Po-t lehetne rekeszteni veluk :(

Tarja meg magat a Samuel/Samuele, pedig sz-szel ejtik ki es nem s-sel. Nekem e-nelkul tetszik jobban, a paromnak e-vel. Hiaba, az olaszok nem szeretnek egymas utan ket massalhangzot kiejteni, es a parom csaladneve pedig massalhangzoval, p-vel, kezdodik.

Remelem, az igazi vajudas a fiuneven vajudasnal sokkal rovidebb lesz :D :D :D

Elore is koszi a tovabbi tippeket !

Egyebkent minden rendben, tovabbra is jol erzem magam, bar nehany napja nem alszok tul jol, mert probalom mgam raszojtatni, hogy ne haton, hanem az oildalamon aludjak. Allitolag fontos idoben raszokni az oldalt alvasra, mert a nagyobb babak nagy nyomast gyakorolnak a haton alvo kismamak gerincere.

Tegnap nem birtam tovabb es vettem nehany babakelengyet :oops:
Annyira nagy orom volt valogatni koztuk !
A parom felhuzna a szemoldoket, hogy meg boven raerunk a vasarlassal es inkabb varjunk nehany honapot, es akkor kezdjunk vasarolgatni, ha a Picurka mar elerte a tuleleshez szukseges sulyt.
Ez a kovetkezmenye, ha valaki nagyon racionalisan gondolkodo mernokkel el egyutt.
Egyebkent alapfelalllasban racionalisan gondolkodo kozgazdasz vagyok, de a hormonok atprogramoztak aggodos/oromkodos/erzelgos kismamamva :lol: :lol: :lol:

Tovabbi jo hetveget !
hepehupa
 
 

 
 

Szia Hepehupa,
én sem bírnék ellenálláni vásárlásnak, és mi jót vettél? Babaruhát? Játékot?
Milyen öröm már ilyeneket vásárolgatni, főleg, ha tudod, hogy már saját magadnak lesz... én is alig várom!

Akkor a nevekkel még hadilábon álltok, de ahogy olvastam, van jó pár ötlet, biztos lesz belőle majd egy tuti név, ami mindkettőtöknek tetszik.

Tényleg, a babócát majd kétnyelvűen fogjátok nevelni? Magyarul vagy olaszul fogsz vele beszélgetni? Gondolkoztál már ilyenen?

Szép vasárnapot!
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Gondoltam, hogy miután elolvastam a fórumot, ideje megszólalni is
:oops:
Új vagyok még a baba programban, lassan 3 éve próbálkozunk természetes úton, de nem sok sikerrel.
Idén jutottunk el oda, hogy belevágjunk a lombik programba.

Ciris intézetet ajánlották, hogy ott próbálkozzunk..
Voltam is a héten, Vass doktor úrnál és ahogy írtátok nagyon kedvesek aranyosak és végtelenül segítőkészek.
Volt valakinek szerencséje Vass doktor úrhoz?
Mi a véleményetek róla?

Történetemhez annyi még hozzátartozik, hogy diagnosztizált PCO-s vagyok :oops:

Sajnos az olasz nevekben nem vagyok otthon
:D

Üdv és további szép vasárnapot!
ephi
 
 


Sziasztok!

Pénteken voltam vérvételen és megkaptuk a párom bakteriológiai leleteit, amik negatívak, vagyis ott minden OK. Most majd Erdei doktornőhöz kell mennünk. A párom erre azt mondta, "erre az egyre még hajlandó vagyok, de csak húsvét után".
A következő program holnap lesz, amikor fixálni kell a műtétem időpontját, szintén húsvét utánra.

Ölelés!
bodzássüti
 
 


Hali lányok,

megvolt az 1. uhu, minden oké, várhatom a jövő hét végét, akkor lesz a második és konzi, hogy milyen protokoll. Lassan indul a menet :)

Szia Ephi, üdv közöttünk. Én is jártam már Vass dokinál, nagyon kedves, aranyos volt, és ami nekem a legfontosabb, rám szánta az idejét, végignézte minden leletemet és végighallgatott. Nagyon elégedett voltam a hozzáállásával és a klinika minden szolgáltatásával.

Bodzássüti, ezek tök jó hírek, akkor elmegy, ez a lényeg! Örülök a jó eredményeknek!!!

Bari?
Hepehupa?

Szép napot!
zzafir75
 
 


Húha Zafír!
Nagyon klassz! De jó Neked, hogy már belevághatsz:)))

Ma fixáltuk az időpontot, április 8-án lesz a műtét. Igazad van, az már tényleg jó, hogy hajlandó eljönni Erdei doktornőhöz. A legjobb barátja azt mondta, hogyha idáig eljutott, már nem fog visszakozni, ez csak a kincstári szabódás, de én még azért csak nyugtával dicsérem a napot. Már megtanultam, hogy mindig csak a következő lépésre koncentráljak, ne az azután következőre.

Ha esetleg nem jelenne meg, hogy ki voltam, akkor Bodzássüti (most másik gépről).

Ölelés mindenkinek!
bodzássüti
 
 


Szia Bodzássüti!

Teljesen igazad van, elég csak a következő lépésben gondolkodni. Mindig mondogatom magamnak. Hajlamos vagyok túlizgulni mindent, úgyhogy nagyon törekszem arra, hogy ezt mindig észben tartsam!

8-án hol fognak műteni?

Szép estét!
zzafir75
 
 


Sziasztok,

Ephi,
Udvozollek a Ciris-es forumon.
Az elso lombikomra meg Vereczkey doktor vezetosege alatt kerult sor es hatalmas sokkent ert a hir juliusban, hogy nemcsak o, de a helyettese is felmondtak.
Utana nagyon sokat bongesztem a tobbi klinika foruman es amikor megtudtam, hogy Vass dfoktor lesz az uj igazgato, nagyon sok infot elolvastam rola is. A BabaNet-en a Devai-s forumban talalsz sok infot rola tavaly nyar vegeig.
Ha jol emlekszem, vagy 8 evig lombikozott a Devai-ban es Devai doktor jobb vagy bal keze volt :)

A masodik lombikomra Szakacs doktor vezetesevel kerult sor a Ciris-ben, akivel nagyon elegedett voltam, mert annak ellenere, hogy mar rutinosabb lombikos voltam, sokkal tobb idot szant ram, mint a korabbi orvosok es az e-mail-jeimet mindig rovid idon belul megvalaszolta.
A lombik elotti UH-kat ketten csinaltak Vass doktorral es mind a tuszopunkcional, mind az embriotranszfernel jelen volt Vass doktor is.
Mindketten nagyon szimpatikusak, mindketten viccelodnek, ami nem art a feszult pillanatokban. Es mindketten felkeszult, profi szakembernek tunnek.
Nekem a masodik lombik bejott, holnap kezdjuk a terhesseg 20-ik hetet es Picurka egeszsegesnek tunik mind az UH, mind a tri-teszt es az amniocentezis alapjan :D
Kivanom, hogy Neked is jo tapasztalatod legyen a Ciris-es gardaval !

Bodzsassuti,
Nagyon orulok a jo eredmenynek es drukkolok a mutethez. Okosan csinalod, hogy megprobalsz a kovetkezo lepesig gondolkodni. Szerintem a ferjed folytatni fogja a kezeleseket, foleg a muteted utan.

Zzafir,
Hajra, csak novesztgesd szepen a tuszoket es a mehnyalkahartyat, hogy a rovid protokoll is elegendo legyen.

Evi,
Mi ujsag van Veled?

Szep estet!

Ui.: Tudom, hogy rohejesen hangzik, de szinte egyik naprol a masikra kezdett gombolyodni a pocakom a 18-ik het vegen. Szerintem most mar le se tagadhatom, hogy varandos vagyok, bar annyira sok a vakhangya ferfikollega korulottem, hogy egyik se veszi eszre :D
A noi kollegak pedig nem is gondolnak ra, hogy gyereket varok, mert nem tudtak rola, hogy probalkoztunk. A 40 evem miatt nem is feltetezik, hogy mire keszultunk :lol:
hepehupa
 
 


Sziasztok Lányok!

Bodzássüti, szorítok a műtétedhez. :!:

Zafír, mennek a tüszőnövesztő drukkok! Tüszők növekedjetek, sokasodjatok! :D

Hepehupa, jó neked, hogy már növöget a pocid és nem a sok sütitől! ( mint nekem)
Sajnos volt már, hogy egy-egy kolléganőm aki ( igaz a mensi előtti napokban ) megkérdezte, hogy „csak nem babát várok”. Nekik cikibb volt, amikor azt mondtam, hogy „nem, csak meghíztam”. :cry:
A férfiak tényleg vakhangyák, mert még néha azt sem veszik észre, hogy fodrásznál voltál!

Ephi, üdvözöllek én is a fórumon!
Én is, mint Hepehupa Vereczkey doktornál kezdtem és az inszemiket ő csinálta, aztán elmentek, így a lombik miatt várakozó állásponton voltunk a férjemmel, mert vártuk, hogy megnyissa az új intézetet. Ez eléggé elhúzódott így visszatértünk a Cirishez, konkrétan Vass dokihoz, mert őt a férjem egyik legjobb barátja ajánlotta.
Mi is szimpatikusnak találjuk és nagyon segítőkész.


A múlt héten írtam, hogy barnázgattam, de semmi komoly mensi, ráadásul fájogatott a hasam és a derekam is, ez nem múlt el hétfőig így bejelentkeztem Vass dokihoz, hogy nézzen meg, mert nem tudom, hogy ez most mitől lehet. Tegnap voltam nála.
Köszönöm a ciszta űzőket!
Hál’ istennek nincs cisztám, de nagyon érdekes, mert az UHU alapján most lesz 2-3 napon belül az ovulációm! A bal oldaliban van egy 16mm-es tüsző és a méhnyálkahártyám 8mm, így eléggé el fog húzódni a ciklusom. ( ma vagyok a 27. napon ) Örülők, hogy elmentem, mert eléggé megijedtem volna attól, hogy nem jön meg még hetekig! Most úgy néz ki, hogy kb. április közepe felé ( a mensi 3. napján ) találkozunk újra és elkezdjük a stimut.

Szép napsütéses napot kívánok Nektek!

Évi

Kép
kásakévi
 
 


Hali lányok!

Évi akkor együtt kezdjük kb. a stimut? :D Köszi a tüszőnövesztő drukkot, még csak előkészületben vagyok, de sosem lehet tudni, hogy mikor sikerül, igaz? Jövő csütörtökön uhu és akkor kiderül, milyen gyógyszerekkel kezdünk.

Ha minden jól megy, akkor kb. április 16-án fog megjönni és gondolom, hogy akkor indulnak a szurományok, ha rövid lesz a protokoll.

Hepehupa, csatlakozom Évihez, a férfiak tényleg vaksik, bár azért egy gömbölyödő pocit csak észre kell már vegyenek. Kíváncsi vagyok, hogy mikor fognak gratulálni.

Évi, erről jut eszembe, első lombikos próbánknál engem is megkérdezett egy lány a folyosón, hogy hányadik hónapban vagyok. Igaz, akkor 12 petikének kellett a hely a pociban, de azért kicsit rosszul érintett a kérdés.... azóta is jóban vagyunk, szoktunk levelezgetni, neki elsőre "összejött" a megtermékenyült petesejt, két embrikét kapott, de sajnos művi megszakítás lett a vége. Nagyon elkeseredtek és most elment egy ideje a kedve a próbálkozásoktól. Mi azóta már a harmadikat kezdjük.....

Hepehupa, hogy rohan az idő!!!!

Bari, Bodzássüti, hogy vagytok??
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek az érdeklődést. Már számon sem tudom tartani, hányan érdeklődtetek. Nagyon jól esett.

A műtétem a Cirisben lesz. Ma kaptam Mártától a listát, milyen labor és egyéb leleteket kell produkálnom. Hétfőn reggel intézem a vérvételt és még egy mellkas rögönyt is, ha sikerül.

A következő-lépésre koncentrálunk stratégia azért alakult ki nálam, mert az utóbbi kb. 5 évben annyi fordulat volt az életemben, hogy csak kapkodtam a fejemet. Az idei újévi fogadalmam az volt, hogy megváltoztatom a hozzáállásomat és csakis és kizárólag pozitívan fogom szemlélni az életemet. Ezt azzal kezdtem, hogy a blogomban - ahol addig elég sokat panaszkodtam, fanyalogtam, nyafogtam - kizárólag pozitív dolgokat írtam le. Koncentráltam arra, hogy minden nap találjak valamilyen pozitív dolgot, akár kicsi, akár nagy. Néhány hét után már komolyan éreztem a változást. Ezt a terápiát mindenkinek szeretettel és bátran ajánlom.

Húsvétozni elmegyünk a párommal, utána pedig csütörtökön lesz a műtét, a rákövetkező héten pedig megyünk Olaszországba. Ugyan csak egy kiállításra de egy szabadnapunk is lesz. Már alig várom:)))

Nagyon irigyellek ám Benneteket, lányok, hogy már ott tartotok, hogy mehet a lombik élesben, Hepehupát meg azután pláne:)))

Ölelés!
bodzássüti
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm az üdvözlést :D
és a jó híreket is :D akkor ezek szerint jó kézben leszek! Ennek nagyon örülök, mert nem akarok olyan sok próbálkozni.
Tudjátok, lustaság fél egészség :D :D :D :D

Bodzássüti:
Drukkolok én is neked, remélem nagyon sima lesz a műtéted!
Aztán jöhetnek a babák ezerrel! Tehát semmi szomorkodás - ahogy írtad - csak pozitívan 8) ezután már csak csupa jó jöhet.

Mivel kezdő vagyok, szeretném tőletek megkérdezni, ha meg van a méhüregi vizsgálat és minden szép és jó (koppkoppkopp) utána mi jön?

Persze a várakozáson kívül, mert ahogy olvastam az nagyon sok van...

Úgy értem, hogy megint várni kell még egy mensit vagy egyből elkezdik felírni a gyógyszereket. Úgy tudom, a gyógyszerekből lesz aztán nagyipari fogyasztás.. :D :D
Vagy megint UH vagy ?

Vass doki azt mondta, hogy addig nem nyilatkozik, míg nincsenek meg a férjem eredményei. Az is 2-3 hét.. áááá sok sok várakozás... :lol:

Kismamáknak további gömbölyödést! :lol:

Üdv:
Ephi
ephi
 
 


Szia Ephi!
Köszönöm a jókívánságokat!
Én sem vagyok valami rutinos, de annyit azért már tudok, hogy az a várakozási idő, amit itt kell végigcsinálni smafu ahhoz képest, amit máshol. Nekem azt mondta Szakács doktor, hogy kb. 1 ciklus alatt összeáll a kép és utána leülünk, felállítjuk a tervet. Ez mindenképpen nagyon gyors, akármennyire is szeretnénk ha ez csak egy nap lenne.

A férjed eredményeit mindenképpen meg kell várni. Valóban két-három hét. Nekem mindent elküldtek emilen.

Szerintem, ha mindkettőtöknél "minden rendben", vagyis nem találnak kezelendő dolgot, akkor valószínűleg tényleg elkezdődik a gyógyszerezés. Ha találnak kezelendőt, akkor persze előbb azokat a köröket kell megfutni.

Úgyhogy a pozitív gondokozás mellett javasolnám még a türelem, mint tantárgy felvételét:)))) Próbálj arra gondolni, hogy most már sínen vagytok. Innentől tényleg minden rendben lesz és minden egyes nap közelebb visz ahhoz, hogy két csíkot láss a teszteden.

Ölelés!
bodzássüti
 
 


Sziasztok !

Hetvegen nem volt idom irni Nektek a sok pihenes, alvas es semmitteves miatt :lol:

Azert sikerult harom megterhelo programot is beiktatnunk, mint egy apero mellett beszelgetes egy baratnovel, parom elkiserese a valasztasi irodaba es az elso kismama ruhak megvetele.
Ez utobbi igencsak erdekes elmeny volt es mindketten megszeppentunk a rengeteg halvanyrozsaszin es –kek babaruha lattan :oops: Meg mindig nehezen tudjuk elhinni, hogy egy Picurka novoget bennem es attol tartunk, hogy valami rossz fog tortenni... De azert minden nappal kicsit jobban hiszunk benne, hogy hamarosan egy kis terroristaval szaporodunk.

Kicsit sok is volt igy egyszerre a babakelengye, de majd hozzaszokunk. Mar mondtam a paromnak, hogy az o feladata a megfelelo babakocsi, kocsiules es baba-phone kivalasztasa lesz, en pedig orommel magamra vallalom a bababutor es babaruhak kivalasztasat.
Most mar van ket kismamanadragom, bar meg mindig van harom nadragom, amik kenyelmesek hasban. Sokat nevetgeltunk a vastag gumis derekon es a gyereknadragokrol ismert allithato gumirozott ovreszen. Husvetkor lesznek felavatva, mert nagy dozsolesre szamitunk anyospajtasjeloletemeknel :D
Szerdan vervetel, Husvet utani szombaton felidos nagy UH. Dobbenetesen gyorsan ropul az ido!

Ephi,
Szerintem is nagyon gyorsak a Ciris-nel. Az elso, meg az elozo igazgato idejeben, csinalt lombikomnal csak kapkodtam a fejem! En csak elozetes puhatolozasra mentem a Cirisbe, de a masodik alkalommal mar receptekkel es kereskedelmi mennyisegu gyogyszerrel jottem el.
A masodik, olasz-magyar kooprodukcioban folytatott lombiknal pedig nem kis teljesitmeny volt leszervezni a verveteleket es UH-kat a stimulacio kezdese elott es alatt.
A ketto kozott volt par honap varakozas, mert az elso lombik visszatartott belso vetelessel vegzodott, amit mutettel kellett befejezni es utana szerettem volna par honap nyugalmat adni a szervezetemnek, hogy a ciklus visszaalljon normalis kerekvagasba es a szervezetem kitisztuljon a sok gyogyszer- es hormon injekciotol & tablettatol.
De az a par honap is nagyon gyorsan elropult!
Nalad is igy lesz, mert hamarosan lesz majd eleg tennivalod a kivizsgalasokkal, kezelesekkel, konzultaciokkal.

Szep estet!
hepehupa
 
 


Hali lányok,

gyors bekukk! Remélem, hogy mindenki jól van.
Nálunk semmi extra, csütörtökön uhu, aztán kiderül.

Hepehupa, aranyos lehetsz kismami rucikban, már én is alig várom, hogy hordassak ilyeneket :)

Vigyázzatok magatokra!
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Bocsi,h ilyen hosszú ideig nem jöttem.
Olvastalak benneteket minden nap, de az írás nem ment… :(

Hepehupa, örülök,h jók lettek az eredmények.
A barátnőm fiús nevei is u.azok voltak, amiket írtatok. Ő még említette a Márk – Marco neveket is.
Érzed már a mozgását?

Zafír, hányra mész UH-ra? Remélem csodálatosan-györnyörűséges tüszőid lesznek majd ;)

Bodzássüti, nagyon örülök,h jó lett a tenyésztésetek. Erdei doktornő szerintem az első alkalommal megnyerő lesz a párod számára :)
Gondolok rád nagyon 8-án, de addig „beszélünk” majd és én is megosztom az élményeimet.

Évi, Neked is nagyon örülök,h sikeres volt a cisztaűzés ;) hajráááá április

Ephi, üdv., közöttünk. Remélem csak pozitív élménnyel gazdagodsz majd a Cirisben ;)

Velünk csak annyi,h csütörtökön lesz a „sövényírtás”. Olyan jó lenne azt mondani,h nem izgulok, de nem tudom ;( persze mivel rutinműtét tudom,h nem lesz gond, de a másikfelem meg fél…

Ígérem jelentkezni fogok, amint tudok.

Puszi mindenkinek!
bari6
 
 


Szia Bari!

A saját nődokimhoz megyek holnap 11.30-ra, remélem, hogy minden rendben lesz és kezdhetünk.

Akkor csütörtökön Neked is mennek a drukkok! Altalásban lesz a sövényírtás?

Bodzássüti? Mi újság?

Hepehupa? Hogy vagytok? Gömbölyödő poci? Pocaklakó?

Évi, előkészületek a kezdéshez?

Puxa mindenkinek!
zzafir75
 
 


Sziasztok !

Koszonom az erdeklodest. Picurka novoget, legalabbis remelem, mert erezni meg most sem erzek semmit es csak a hasam enyhe gombolyodese jelzi, hogy valami tortenik odabent :?
10-en lesz a felido kornyeki nagy UH, amit borzasztoan varunk. Az UH-k erositenek meg abban, hogy odabent valami tortenik.
Husvetra nem csokitojast vagy-nyulat varok, hanem az elso rugasokat vagy bokszolast.
Masok irigyelnek a problemamentesseg miatt, en meg oket irigylem a kellemetlensegeik miatt Igazi idiota vagyok, de tenyleg szeretnem, ha vegre lenne nehany aprobb terhessegi kellemetlenseg :lol:

Ma voltam vervetelen - harom szurassal sikerult egy kemcsonyi vert levenni :shock:
Atvettem az amniocentezis gyors elemzeset, ami normalisnak itelte a 13-as, 18-as es 21-es kromoszomat es az AFP szintjet-t es megerositette, hogy kisfiunk lesz. Jovo het vege fele lesz meg a vegleges eredmeny, aminel nem kell szamitanunk kellemetlen meglepetesre az orvosom velemenye alapjan. Szoritsatok, hogy igaza legyen :!:

Zzafir, bari6, Bodzassuti,
Nagyon szoritok mindannyiotoknak, hogy az eredmenyek jok legyenek es a mutetek jol sikeruljenek.

Kellemes delutant / estet !
hepehupa
 
 


Sziasztok!

Altatásban lesz, remélem Én leszek az első :lol:
Márta szerint holnap valószínűleg haza is mehetek.

Szorítok nagyon Zafír,h kezdhessetek. Bízom benne,h holnap jó napunk lesz majd :wink:

Jaj Hepehupa :P annyira cukkancs vagy,h ennyire vágysz a rosszullétekre. Anyukám elmondása szerint ő végig rókakomázott velem :roll: . Szerintem a szerencsés kismamik közé tartozol,h jól vagy :wink: Remélem a húsvéti nyuszi meghozza a várva várt bokszolást. Csodálatos egy érzés lehet......

Bodzássüti, Évi, Ephi hogy vagytok?

Holnap este,ha tényleg hazajöhetek ígérem jelentkezni fogok!

Jó éjt mindenkinek!

Puszi,
Bari
bari6
 
 


Bari, drukk!!!!!!!

Hepehupa, küldjem rókakomát?

Bodzássüti, mi újság?

Évi, hogy vagy?
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Itt csend és nyugalom és várakozás :D :D
Bodzássüti javaslatára felvettem tantárgyként a türelem című órákat és azt gyakorolom! :lol: :lol: sok gyakorlat semmi elmélet :lol: :lol:
Kivételesen most rám várunk, hogy megjöjjön a mensi aztán jöhessen a méhüregi vizsgálat ( vagy mi a szösz)

Hepehupa,
irigylésre méltó, hogy ilyen nyugodt terhességed van:) semmi rosszul lét semmi rókakoma :) mázlista! Szorítok, hogy jók legyenek azz eredmények!

Zafir,
mi volt az uhu-n? minden rendben?

Bari,
remélem jól sikerült a műtét! semmi komplikáció!
Mesélj majd!
ephi
 
 


Hali lányok,

minden rendben! Mensikor indul a menet :):):)

Bari?

Puxa
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Nagyon ügyesek vagytok lányok!
Barinak megy a drukk ezerrel, no meg persze a többieknek is, kinek-kinek a saját projectjéhez:)))

Nekem már megvannak a leleteim és mához egy hétre túl leszek a műtéten és jókat fogok aludni:)))

Ölelés mindenkinek!
bodzássüti
 
 


Bari, remélem, hogy jól vagy!

Jó gyógyulgatást!

Bodzássüti, akkor nálad is indul a visszaszámlálás.
:)

Hepehupa? Mi újság?
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Sajnos csak tegnap jöhettem haza, mert Hepehupa helyett is rókakomáztam :lol:

A sövényírtás sikerült , sajnos a bal petevezetőm tényleg átjárhatatlan. A jobb petevezetőm pedig akkor működik amikor ő akar :cry: . A méhem 1,2 vagy 3 embrió kihordására is alkalmas, ezzel nyugtatott Szakács doktor :) .

Aranyosak vagytok, h gondoltatok rám :)

A kellemetlenségeket leszámítva az április egy egész jó hónap lesz mindenkinek :lol:
Mindannyian közelebb kerültünk a várva várt babához :lol:

Kellemes Nyuszit kívánok mindenkinek!

Puszi,
Bari
bari6
 
 


Kellemes húsvétot lányok!

Bari, örülök, hogy a körülményekhez képest jó híreket kaptál és túl vagy a műtéten! Jó lábadozást :)
zzafir75
 
 


Szia Bari!

Örülök, hogy most már jól vagy:)))
Jól értem, hogy a petevezetőt nem tudták megnyitni? vagy félreértettem valamit?
Mi lesz Nálad a következő lépés?

Ölelés!
bodzássüti
 
 


Sziasztok!

A héten valószínűleg itthon leszek betegállományban, mert a 7végén még ügyeleten is voltunk. Érgyulladásom lett :oops: meg huzatot kapott a nyakam. Elég szenvedős volt ez a pár nap. Remélem a következők már jobbak lesznek!

Sajna nem tudta átjárni. Az egyik teljesen zárt (bal) a jobban pedig csak 1 mm-es kb. az átjárhatóság az is csak néha :cry: .
Ha jól értettem azt is mondta,h szerencsére kivenni sem kell a petevezetőt, mert nem gyulladt.

A következő lépés a türelem lesz,h elteljen az egy hónap :) . Addig keresünk egy másik intézményt, ahol majd indulhatunk :). Már most látom,h ez egyik legnehezebb dolog lesz....

Bodzássüti, csütörtökön hány órára kell menned?

Szép napot!
bari6
 
 


Bari, jobbulást!

Melyik intézetben gondolkodsz?

Bodzássüti, drukk csütörtökre!

Hepehupa, hogy vagytok?
zzafir75
 
 


Köszi Zafír!

Dévai és BMC.
Az összes budapesti intézetben járt már ismerős....

Bejárás szempontjából a BMC lenne a legideálisabb.

Nektek van más intézeti tapasztalatotok?

Ephi? Hepehupa?
bari6
 
 


Bari,

a Dévait ismerem, BMC-ről csak hallottam.

Dévaiban nekem az volt rossz, hogy a vérvétel miatt a Nyírőbe kell menni, nem tudom, hogy ez a BMC-ben hogy van. Nekem a stimu így csupa rohangálás volt, eleve Dévaiba utaztam általában minimum 1 órát, sok volt a várakozási idő is, bár lehet, hogy a BMC-ben is, nem tudom. A doki stílusa - nekem - elég fura, részemről annyira nem jött be, és az eredményeink is nagyon rosszak lettek, 12 petesejtből egy embrike sem. Úgyhogy nagyon fájdalmas emlék. Persze ismerek olyat is, akinek ott elsőre sikerült. Sóginőm meg a BMC-re esküszik, ott lett terhes másodszorra a kisfiával, harmadik próbára pedig az ikrekkel. Nagyon egyénfüggő, kinek mi a jó. Ki hol érzi magát jó kezekben.

Mindkét helyen jók az orvosok, úgyhogy nehéz lehet a döntés.
Nem irígyellek!
zzafir75
 
 


Zafír, amit leírtál azok a problémák rohangálnak a fejemben :roll: annyi különbséggel,h a személyes tapasztalatom hiányzik.

Rohangálás szempontjából mindenképpen a BMC a nyerő. Én úgy tudom (most jár inszemre oda egy barátnőm) h ott minden vizsgálat egy helyen van, "csak" a kórház területén kell szaladgálni.

Sajnálom ami a Dévaiban történt :(. Ti utána egyből a Cirisbe mentetek?
A sóginőd kihez járt a BMC-ben? Gratulálok a 3 bébikéhez!!!

Törpiek hol vagytok???
bari6
 
 


Sziasztok Lányok!

Bari örülök, hogy sikerült és túlvagy a műtéten!

Bodzássüti, te hogy vagy? Túl vagy már a műtéten?

Zafír, mikorra várod a "mikulást" ?

Én már tiszta ideg vagyok, mert még mindig nem jött meg és most vagyok a ciklus 42. napján :!: :roll:
Soha többé nem fog már megjönni..... vagy mi van :?: :twisted:
Türelmetlen és feszült vagyok, mert már jó lenne elkezdeni a stimut!
Remélem, hogy a héten azért megérkezik a "mikulás". Egyébként eléggé fura érzés, hogy nem "mensizek", jól összekavart engem ez a Vass doki! :shock:
De nem bánom csak legyen meg az eredménye! :)


Szép délutánt és estét mindenkinek! ( és sok napsütést és felmelegedést holnapra!!!!! ) :D

Évi

Kép
kásakévi
 
 


Hahó lányok!

Bari, azt hiszem, hogy a sóginőm Koncz dokihoz járt és nagyon dicsérte!

Mi Dévai után mentünk a Cirisbe, ott épp állt a bál, úgyhogy külföldön folytattuk tovább.

Évi, küldöm a mensielőhozó drukkokat, én 16-a körül várom a mensit, szóval még van egy nyugis, szurimentes hetem :)
A gyógyszerek már a hűtőben, már csak a startjelzésre várunk.
Te most szúrsz valamit? Decap? Ilyesmi? Amitől késik???

Hepehupa? Bodzássüti?
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Az altatás óta egy éjjeli bagoly lettem, úgy érzem,h alvás nélkül is meglennék :)

Évi, a múltkor sikerül elűznünk a cisztát. Most szugeráljuk a mensidet, pár nap és tuti jelentkezik :lol:

Köszönöm Zafír, rá gondoltam Én is :)

Bodzássüti szegény, holnap Szakács doktor "áldozata" lesz. :?
Sokat gondolok majd rád és remélem Te is kifogod a világ legjobb ápolónőjét (sajna még aludtam és nem emlékszem a nevére :( ) , aki átsegít a holnapi nap nehezebb részein.

Hepehupa hol vagy? Ugye minden rendben?

Pusz
Bari
bari6
 
 


Bodzássüti, gondolatban Veled vagyok! Drukk!!!
zzafir75
 
 


Sziasztok !

Minden rendben van es csak azert nem jelentkeztem egy hete, mert a parom kislanyaval voltunk es par napot anyos-apospajtasjelolteknel toltottunk, ahol nincs internet. Hat napig pihengettem es semmittettem es csak tegnap kezdtem ujra dolgozni.

Tovabbra sem erzek semmit, Picurka rugdalozasat es akrobatamutatvanytait sem. A hugom is csak a 22-ik het tajan kezdett valami olyasmit erezni, mintha lepkek verdesnenek a hasaban, ezert igyekszem nem aggodni.
Rokakomat inkabb ne kuldjetek, valahogy csak atveszelem a problemamentes heteket, honapokat :D

Szombaton lesz a nagy UH. Mindketten nagyon varjuk, hogy Picurkat ujra lathassuk !
Tegnap megkaptam az amniocentezis vegleges eredmenyet is. Nagyon szukszavu volt a jelentes: gyakorlatilag mindossze annyi szerepelt benne, hogy normalis himnemu embrio. Nem hittem volna, hogy a ‘normalis’ szonak ennyire lehet orulni !

Kedden nem birtam tovabb es jonehany bababoltba bekukkantottam es persze nem tudtam megallni vasarlas nelkul :oops:
Az eredmeny, hogy az elso harmadhoz szukseges babaruhak 70-80%-t megvettem :shock: A parom mondta, hogy orult vagyok, bar ezt eddig is tudta. Szerinte tobb babaruhat fogunk ajandekba kapni, mint amennyire szukseg lesz. En viszont nem szeretnem a veletlenre es a rokonok, baratok izlesere bizni, mit fogok a Picurkara adni. Szerintem hatalmas adag endorfin szabadult fel bennem a babaruhavasarlas alatt, mert nagyon jol ereztem magam es meg most sem tudom mosolygas nelkul megallni, ha a szekrenyben lapulo apro ruhakra gondolok :oops:

Bari,

Orulok, hogy tul vagy a muteten es nagyon sajnalom, hogy az altatas ennyire megviselt. En tavaly 3-szor voltam 15-20 perces altatasban es mindet megusztam problema nelkul. A nem vagy nagyon nehezen atjarhato petevezetekek ellenere is fognak megoldast talalni. Nalam azonnal lombikkal indultunk a korom es a nehezen atjarhato petevezetekek miatt es mar az elkso is elegge sikeresnek volt mondhato, mert ket embrio is megtapadt.

A Devai Intezetrol annyit tudok, hogy onnan jott el Vass doktor. Jo hire van az intezetnek, de a forumozok visszajelzese alapjan nagyon sokat kell varni, hiaba van idopontja valakinek.

A BMC-rol nem sok jot hallottam vagy olvastam. Allitolag gyakran az epuleten kivul kell varni, akkor is, ha esik vagy havazik. Ocsemek ott csinaltattak mindkettojuk kivizsgalasat es egyikuk sem rajongott a BMC-ert. Fiatal es kevesbe tapasztaltnak tuno orvos beszelt veluk. Meg a kezelesek kezdete elott valtottak es most a Forgach Intezetben folytatjak.

En sokat bongesztem es a ‘top 3’ a Ciris, Devai es Forgach volt az interneten fellellheto informaciok alapjan.

Szerintem olvasgass bele a Devai es a Forgach forumaba, web-oldalaba, hatha sikerul tobb hasznalhato informaciot talalnod.


Bodzassuti,

Millio drukk a mai mutethez! Kivancsian varjuk a beszamolot.

Evi, Zzafir,

Szoritok, hogy megjojjon a menzitek es indulhasson a kovvetkezo kezeles.


Minden szepet & jot mindenkinek !
hepehupa
 
 


Sziasztok!

Hepehupa, tényleg még írtad is,h elmentek egy pár napra :oops:
A nők vásárlási szokásait a férfiak sosem fogják megérteni.
Mi megértünk és szerintem nálunk is hasonlóan fog alakulni :oops: ha elkezdjük nem tudjuk majd abbahagyni. Bevallom és már most babakocsirajongó vagyok :oops: nem is fogok tudni választani...
Nevekkel kapcsolatban történt előrelépés?

Bízom benne,h a 15-20 perces altatásokat jobban bírom majd, mert nem lenne jó minden alkalommal beköltözni egy éjszakára...

Köszönöm a tapasztalatokat, infókat.
Amennyiben BMC lesz, szinte biztos,h Koncz doktor.
Amit Zafírral tegnap beszéltünk,h tényleg nagyon nehéz dönteni.
Legszívesebben a Dévaiba mennék, csak nagyon macerás a bejárás, vizsgálatok...és még beérni dolgozni a város másik végébe...
A Dévais fórumon annó résztvevő voltam egy pár hozzászólás erejéig :) azóta is van akivel priviben levelezek.
A Forgácsba egy nagyon jó barátnőm járt, akinek végül spontán jött a baba :lol: ő is jókat mondott róla, csak azt mondta,h várólista van.

Az igazat megvallva az első találkozás úgyis mindent eldönt...csak kivel legyen az első :roll:
Fő a határozottság :lol:

Bodzássütink már szerintem túl van műtéten. Várunk nagyon...!

Szép napot!

Bari
bari6
 
 


Hepehupa, jókat derültem a soraidon! És örülök, hogy jól kishoppingoltad magad!

Bari, biztosan jó helyet fogsz választani, bármelyik is legyen az! Szerintem a felsoroltak mindegyikén vannak klasszisan jó orvosok, és ahogy írtad is, első konzikor úgyis kiderül, hogy mi újság.

Bodzássüti, vége a napnak, még alukálsz? Hogy vagy?
zzafir75
 
 


Sziasztok!
Jelentem, túl vagyok a műtéten, még csak innen bentről írok. A tegnapi napot részben végigaludtam, részben, különösen este rókakomákkal randiztam. Ez nekem furcsa volt, mert évek, inkább évtizedek óta nem sikerült egy kis rókát sem megszülnöm.

Szakács doktor és a többiek is nagyon rendesek voltak, én Éva nővér gondjaira voltam bízva.

Az eredmény szinte ugyanaz, mint Barinál, az egyik petevezető zárt, a másik pedig nehezen, de átjárható. Arra azt mondta Szakács doktor, hogy abból még bármi lehet, úgyhogy én a magam részéről meg vagyok reparálva.

Most majd a páromon a sor.

Tegnap azért nem írtam, mert nem volt erőm a laptopot ölbe venni és különben is olyan jókat aludtam. :)))

Nálam csak ennyi újság van. Most várom, hogy kiderüljön, mikor szabadulok és kávézom.

Ölelés!
bodzássüti
 
 


..........
Vendég
 


Sziaaaa!

Szegénykém, a lényeg,h túl vagy a tegnapi napon :lol:

Örülök nagyon,h az egyik petevezetőd átjárható, remélem a párodnál is minden rendben lesz.
Mikor mentek majd?

Pihenj sokat!

Puszi,
Bari
bari6
 
 


Bodzássüti,

örülök, hogy jól vagy!!!!!!!!!!!

Gyógyulgass, pihengess!

:D
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Köszi a jókivánságokat!
Nem tudom még, hogy mikor megyünk az andrológushoz, mert legutóbb azt mondta, hogy húsvét után, csak most éppen egy elég szoros napirendű időszak van előttünk. Forszírozni nagyon nem akarom, mert az meg visszaüt.

Most már mindjárt megyek haza. :)))

Ölelés!
bodzássüti
 
 


Sziasztok!

Egyfolytában a lombikon agyalunk a férjemmel,h hol lenne a legjobb...
Most oda jutottunk,h szóba jött a Ciris :)

Hepehupa, Zafír, Évi tudnátok segíteni? Ti már jobban ismeritek a Cirist és az árakat. Az árlistát láttuk már, de nem nagyon értünk hozzá. Amikor oda jut az ember,h lombik, akkor adnak vagy tudnak adni egy árkalkulációt? Tudom,h a hormonok közben dőlnek el, de kb. végárat tudnak adni?
Ami az oldalukon van fent lombikos ár, pl.: IVF kezelés ára – az alkalmazott technikáktól függően - összesen 215-500.000 Ft ebben mi van benne? Ti tudjátok? mondjuk az UH-uk, gyógyszer?

Köszönöm a válaszokat!

Bari
bari6
 
 


Bari!

Szerintem árkalkulációt biztosan adnak.
Azért nem tudok pontosabban segíteni, mert én csak stimura jártam a Cirisbe, a többi külföldön zajlott. Az külön 55eFt volt.

Szerintem az 500eFt az ICSI-re /PICSI értendő, a kevesebb összeg pedig a normál lombikra. A gyógyszerek szerintem plusz értendők, legalábbis nekem a stimuban az plusz volt. Persze mindent felírtak, ugyanúgy megkaptam támogatott áron.

Kellemes hétvégét!
zzafir75
 
 


Sziasztok !

Sikerult egy ujabb csupe pihenes hetveget osszehoznunk a parommal. Nincs lelkiismeretfuirdalasunk a sok alvas, pihenes, semmitteves miatt, mert Picurka erkezese utan ilyen luxusban ugysem lesz reszunk.

Tegnap de. sor kerult a felidos nagy UH-ra. Picurka nagyon aktiv volt es bukfenceket hanyt. Ket menetben kellett azx UH-t megcsinalni, mert Picurka allandoan mozgott, vioszont nem volt hajlando elolrol is megmutatni magat. Elmentunk setalgatni felorat es utana szerencsere jo pociziot vett fel Picurka.
Minden rendben van, minden merete megfelel a terhesseg idoszakanak - 21 het es 5 nap.

Bodzassuti,
Orulok, hogy jol vagy es remelem, sikerult kiphenned a mutetet.

Bari,
Marta biztosan tud kalkulaciot adni a koltesegekrol.
Ha az egesz lombikprogramot a Ciris-ben csinaljatok, akkor a kovetkezo kezelesekre es koltsegekre lehet szamitani:
IVF - 250,000 Ft
Ez a stimulaciot, a stimulacio alatti UH-kat, az altatasban vegzett tuszopunkciot es az embriotranszfer foglalja magaba)
AHA - 55,000 Ft
Ez az embrio kulso falanak elvekonyitasat jelenti, hogy nagyobb valoszinuseggel magtapadjon. nem tudom, hogy ez mennyire opcionalis, mert nalam mindket lombiknal volt AHA.
ICSI - 110,000 Ft
Spermium befecskendezes a petesejtbe. Ha jol tudom, az erett embriok szamatol fugg, hogy szukseg van-e ra vagy hagyjak, hogy a spermiumok megprobaljanak termeszetes uton behatolni a petesejtekbe. Nalam az elso lombiknal 7 embrio lett, viszont nem voltak ugyanabban az erettsegi stadiumban, ezert a tuszopunkcio napjan 4-et ICSI-ztek, masnap pedig a maradek 3-t. A masnapi ICSI-zes eredmenye sokkjal gyengebb szokott lenni.
A masodik lombiknal 6 erett petesejt lett es mindet azonnal ICSI-ztek.
Taptalaj - 17,000 Ft
Extra koltsegek:
Nem tudom, hogy a stimulacio alatti Beta HCG vervizsgalatok ara benne van-e az IVF-ben, de Marta biztosan meg tudja mondani.
ha jol emlekszme, az altatashoz szukseges vervizsgalatert kulon kell fizetni, de nem egy veszes osszeg.
UH altal vezerelt embriotranszfer- ha jol emlekszem, 17,000-19,000 Ft.
A gyogyszerek kulon vannak, de ahogy Zzafir is irta, felirjak venyre es tamogatott aron jutsz hozzajuk. Valoszinuleg osszejon egy 150-200 eFt-os osszeg, de lehetseges, hogy ennel kevesebb lesz a tamogatott arakkal. Mindent meg tudsz venni a foldszinten levo gyogyszertarban.
A gyogyszerek/hormonok paciensenkent masok es akar kezelesenkent is valtoztatnak rajtuk. Lesz nehany masik gyogyszer es hormon az embriotranszfer utan is (siker eseten nemelyiket 3 honapig kell szedni).
Javaslom, kerdezd meg Martatol, hogy mekkora osszegre szamithatsz.

Szep hetet !
hepehupa
 
 


Sziasztok!

Kicsit én is eltűntem, mert kiütött a méhüregi vizsgálat.
Sajna nálam polip van és az egyik petevezető átjárható, a másikat meg már nem bírtam ki annyira fájt a vizsgálat
:cry: :(

Jövő hónapban lesz a műtét a következő ciklusban.

Vass doki azt monda, hogy ez lombik lesz a javából.
Mártánál utána kérdeztem a költségeknek és hasonlóakat mondott mint előttem hepehupa.

Legjobb esetben cakkundpakk 300-400eFT körül számolom a dolgokat csak a lombikra gyógyszerekkel együtt ( a gyógyszerek kitesznek olyan 50-80eFT attól függően, hogy milyen az eset).

Kár, hogy a cirisben nem lehet (vagy nem tudok róla) állami támogatást kérni a beavatkozásra.
Pedig nagyon jó lenne, mert akkor többen maradnának és nem egy fordulóra tudna maradni a páciens :(
Na de majd meglátjuk! Csodák vannak és hinni kell bennük!

Mindenkinek további szép kerekedést :]]]]]

Kép
ephi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?