Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!
Ott dolgozik még Kaszás Tibor?
M

mirci001
 
 


Sziasztok!

Húha! Nagyon felpörögtünk Kép! Már kifolyik a szemem, meg rendesen jegyzeteltem, hogy kinek milyen témában tudnék segíteni, úgyhogy hajrá!...

Judy!
Mintha úgy rémlene nekem, hogy külön van terhes intim, meg nem terhes. De ha nem, akkor nagyon jó lenne együtt menni.

Mircike!
Irigyellek a konyhai járókáért, mármint hogy elfér. A mi lakótelepi konyhánk olyan kicsi, hogy max két ember fér el benne. NÉha hordozóban elvagyunk egy darabig, de egy idő után megunja, hogy alulról kell néznie, mit csinál Anya.
A nagyszobát meg lassan mi is akadálymentesítjük, így egyre nagyobb tere lesz mozogni, de mostanában nagyon nyügi (jön a foga), s ahogy elhagynám a szobát rázendít. Pedig egy hónappal ezelőttig minta baba volt. Most sincs semmi gond, csak valamiért nagyon Anyás lett a Lelkem.
Most nálunk is a cicin elalvás válik be leginkább, hogy jön a fogunk. Napközben pedig csak ringatásra alszik el. Ismét egy előre eltrvezett, s megdőlt nevelési elv. Azaz: Nem szoktatjuk hozzá a ringatáshoz. Hát nem jött össze. Átnevelt minket. Már most ilyen picin.

Nóri!
Bocsi, hogy Julcsi helyett rádpirítottam!

Julcsi!
Remélem azért vetted a figyelmeztetést, Nóri helyett is! Kép
A dokim már az első kórházi vizsgálatnál kijelentette, hogy ezek után nem kell fizetnem, így a túlhordás idejére is ez vonatkozott. Legközelebb a zsebbe pénz ment neki, a varratok kiszedésekor, a hat hetes kontrollon.
Mivel mi csaszisok voltunk, a tejcsim igen lassan indult csak be. Addig cukros vizet kapott Bala, s azt ezerrel adtam neki, hogy nehogy besárguljon. A szobatársam óckodott tőle, hogy márpedig Õ nem itatja, elég neki a tejcsi, s olyannyira besárgult a picije, hogy át kellett vinni a csecsemőintenzívre, intenzív fényterápiára. A csecsemősök külön szóltak, hogy szopi mellett is amennyit csak tudunk, öntsünk a gyerekbe, hogy a sárgaságot okozó bilirubin ki tudjon ürülni. A cukor azért kell, hogy legyen valami tápértke is a lének, ha nem lenne elég tejcsi.
A tejcsi lefagyasztásához lehet kapni steril zacsikat (Avent, Medela). Ez a legpraktikusabb. S érdemes eltenni majd egy pár zacsi tejet, még akkor is, ha van elég tejcsid. Én mindig azokat a tejeket teszem el, ami a másik mellemből csurog ki, míg az első cicimet szívja. Így napi 150-200 ml is összejött egy nap. S nagyon jól jött, amikor beteg voltam, s gyógyszert kellett szednem (kihúzták a fogam, ill. influenza antibiotikummal). Valamint akkor is jól jön, amikor egy-egy szabad estét adunk magunknak Apával, s valamelyik nagyi fekteti le Balát, s mi elmegyünk egy kicsit kikapcsolódni. Lassan azonban oda jutok, hogy csak tejcsi van a hűtőben, így lehet, hogy én is elajándékozom egy részét, mert ennyit bizti nem fogunk felhasználni már.

Mezsu!
Sterilizáló: Nekünk mikrós van, s nagyon szeretem. Nem bántam meg, hogy tavaly ezt kértem a névnapomra. Pikk-pakk kész van vele a sterilizálás, nem kell pancsikolni. AZ első időszakban napi 3-4-szer biztos hogy ment a mellszívó sterilizálása miatt. A mosogatógépben nem mertem volna sterilizálni a dolgokat, mert vannak nagyon kicsi alkatrészek is, meg ott csak használ az ember mosogatószert is, ami nem biztos, hogy rendesen lemosódik a dolgokról. A mikrós változatba elmosva kell betenni a dolgokat, majd 2 dl vizet önt rá, azaz alá az ember, 5 perc a mikróban, s kész is van.
Mellszívó: nekünk Avent kézi fejcsink van. Bevált, de fárasztó. Ha valaki hajlamos az ínhüvelygyulladásra, akkor elektromosat vegyen, mert a barátnőm keze ettől teljesen berágott. Igaz, hogy már az egész család unta, amikor éjjel a cuppogásra ébredtek, hogy Anya megint fej, dehát mindennek vannak előnyei, meg hátrányai. Állítólag az elektromosak is zajosak. Ha viszont tejcsárda jelleggel lesz tejed, akkor az elektromos kényelmesebb, hogy nem menjen szét a kezed a sok pumpálástól.
Légzésfigyelő: Nálunk bevált a babyőrös Angel Care. Nyáron ezzel simán fent tudtam hagyni Anyuméknál az emeleten Balát, s a babyőrrel mi meg ki tudtunk ülni este is a kertbe, úgy hogy hallottuk BAla minden moccanását, szuszogásá. Igaz, hogy volt egy jó pár riasztásunk, amiról máig nem derült ki, hogy téves vagy valós riasztások voltak e, de inkább tévesen riasszon, mint hogy baj legyen. A Madarász u-i tanfolyam hasznos, de alkalmazni csak akkor tudod az ott tanultakat, ha időszakosan előveszed a kisfüzetet, amit ott megvehetsz, hogy ha tényleg baj van, akkor tudjad, hogy mit hogyan kell csinálni. Nem elég egyszer meghallgatni. A korábban említett koraszülött babát, az ismerőseinknek újra kellett éleszteniük otthon, s rajtuk múlt, hogy életben van még a pici.
Cumisüveg, cumi: Nuk, Nuk, Nuk. Szerintem. S tényleg igaz, amit a Judit mondott a felkészítőn, hogy a babák márkahűek. Balázsnak egyszer elveszett az első cumija, s nem volt itthon tartalék, így elővettem a kórházban promóciós ajándékba kapott Mam cumit. Tudta rögtön, hogy mire való, de nem igazán tetszett neki. Másnap venni kellett egy pót cumit, hogy ne legyen galiba.
Egyébként Hajrá, előre a nevelési elvekkel! Kép Mi sem akartunk cumit adni Balának, de a harmadik napon ez volt az első elvünk, ami megdőlt. S nem bánom. A mai napig, csak akkor kell Balának a cumi, ha nyűgös. Akkor viszont tényleg használ. A barátnőm is, ahol most két hónapos a baba, elvből nem vett cumit, s amikor egy hetesek voltak, s rákérdeztem, hogy mizújs van cumiügyben, nagyot nevetett. Szintén az első elvük volt, ami megdőlt.

Rio!
Mi is a háromágyasban voltunk Kép A kétágyas oldalon, az ablak alatti ágy volt a miénk négy napig. SZerintem erre a négy napra bőven megfelelt, így hogy ebben a szobában van külön WC és fürdő.
Az Ikeás szobák szépek és jók, csak nekem az ággyal lettek volna gondjaim, mert azok viszont túl alacsonyan vannak, s csaszisként nem tudtam volna felállni róluk. A magasabb ágyról még mindig egyszerűbb lecsúszni, mint egy alacsonyabbról hasizomból felhúzni magam. Aztán lehet, hogy lehet állítani a magasságukon, azt már nem tudom.
Az éjszakai +2óra nyügire lehet, hogy megoldás lenne, (de ez csak egy ötlet, amit még anno egy könyvben olvastam) hogy éjjel ne pelusozzatok, csak akkor, ha átázott a pelus, s kifolyt a pisi. Teljesen ki tudja zökkenteni őket az alvásból. Minden éjszakai teszvesz dolog a baba körül csendben, s félhomályban történjen, minimális mozgatással. Én össz-vissz eddig kétszer cseréltem Balán éjjel pelust. A jó pelus kibírja, s felfogja az éjszakai pisimennyiséget is.

Remélem mindenki megtalálta a választ a felvetődött kérdéseire, ha nem kérdezzétek meg mégegyszer, mert már elég kómás vagyok így hajnali 1:50-kor.

Úgyhogy megyek is aludni, bár Bala lassan kelni fog, s követeli a cicieimet Kép

De még gyorsan két kép rólunk:

Bala kedvenc helye a fotel alatt van. Itt a legjobb játszani, nomeg beszorulni s pánikba esni Kép
Kép

Végre sikerült egy képet csinálni, ahol látszik az első két kis fogacskánk Kép
Kép

Vigyázzatok magatokra meg a Manócskákra!

Üdv: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Timi, nagyon, nagyon szépen köszönöm a bő és kielégítő választ... Kép Kép Kép Tényleg nagyon hasznos volt... Mindjárt el is küldöm Dénesemnek is, hadd okuljon ő is. Szóval jó a mikrós sterilizáló. Ennek nagyon örülök. Sokkal olcsóbb, mint az elektromos. Kép
Nagyon, nagyon tündéri Bala! És igazi jófiú! Kép Kép Kép Nagyon nyűgös volt, mikor jöttek a fogai?
Mi is ezt a duplafunkciós AngelCare-t néztük ki, csak azt néztük, hogy 2 érzékelős, nem 3. De akkor ez is teljesen jó. Még várok egy kicsit, hátha adnak aciós kupont hozzá! Kép Kép Kép

Lányok, ti hogy boldogultok a takarítással? Minden nap porszívó, felmosás stb????
Kiságynak fontos része az, hogy lehúzható legyen az egyik oldala?

Png, köszi, akkor mindenképp megyek a jövő héten is... Kép Kép Kép
Hogy bírod? Poci?

Pusz, Zsuzsi
mezsu
 
 

 
 

köszi jól vagyok Kép leendő nagyszülők már minden nap érdeklődnek, hogy nincs-e valami Kép

Arra figyelj, hogy a medela elektromos használati utasításában benne van, hogy nem lehet mikróban sterilizálni. mielőtt veszel valamit, nézd meg! http://www.medela.hu/mellszivok/minielct/frames.htm
png
 
 


Sziasztok!
RIO!!!!!!!!!!irtam mailt de visszautasitja a cimedet a gépKépKépKépmajd nézd meg légyszives...addig is próbálkozomKép
Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok,

Mostmár engem is érdekelne ez a sterilizáló téma.
Van olyan változata ami nem mikrós? Az az elektromos gondolom ilyen... Nem tudjátok mennyibe kerül nagyjából?

Zsuzsi, én már nem takarítok amióta feküdnöm kellett. A mosogatást Zsolti csinálja, a porszívózást, felmosást Anyukám, de nem mindennap, csak heti egyszer! Én csak főzök, meg a fürdőszoba, WC-t tartom rendben.Hát most így élünk, kicsit káoszos a lakás, de nem érdekel fontosabb az egészség.

Nancsika, nem láttunk tegnap. Igaz, hogy jól elkéstünk, de én a végén néztem a kijövő lányokat, és nem láttalak, vagy nem ismertelek fel.

Timi, nagyon édes Bala. Úgy megfognám azt a kis csíkos lábacskáját Kép Kép.

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


<font color="0077aa">Sziasztok Lányok!

Tudom, rég nem jelentkeztem, de dec. 30-a óta JÁnosban voltam, mert a Corvin mozi vécéjében összeszedtem két gonosz bacit is, amik majdnem koraszülést csináltak. Két hétig voltam benn és jó rálátásom nyílt, hogy mi hogyan megy a kórházban szülés fronton. A szobánkban ketten is megszültek, míg én benn voltam és láttam, hogy óramű pontosan mi hogy megy csecsemőgondozás, vizitek, szülésznők, higiénia szintjén is. Ha érdekel, szóljatok. Sajna nem tudok sokat gép előtt ülni egyszerre, mert elvileg ülnöm se szabadna, csak feküdnöm még itthon is. Megpróbálok pár dolgot leírni.

1. Nem ajánlott saját szülésznőt választani, mivel nagyon sokan szoktak egyszerre szülni. Naponta 5 baba születik és ha pont az a szülésznő van munkában, akit Te választottál, akkor nem garantált, hogy csak Veled tud foglalkozni. Akikkel én találkoztam, minden szülésznő - egy kivételével - nagyon aranyos és kedves, segítőkész.

2. A vajúdni bárhol lehet, csak akkor kell már a szülőszobára menni, ha a magzatvíz elfolyt vagy jelentős a tágulás.

3. A szülőszoba sajna istálló jellegű, 4 szülőágy van egymás mellett, paravánnal elválasztva. Tehát esetenként hallani, ahogy mások hogy szenvednek. A CTG is közel van a szülőágyakhoz, így sok kórházi, utolsóhetes kismama borzadva ment mindig CTG-re, mert 20 percig hallgatta a bent levő vajúdásokat.

4. Minden elsőszülésnél csinálnak autómatice gátmetszést. Nincs apelláta.

5. A babákat kívánságra mellre teszik 3-4 percre, de utána elviszik egy másik, messzi szobába méricskélni stb. Hülyén van kialakítva, hogy nem ott történik. Ilyenkor apuka is elmegy a babával és egydül maradsz a varrás fél órájára.

6. Szülés után tolókocsival visszavisznek az ágyra, ahol aznap még aludhatsz, másnap kapod meg a babát. Reggel 6-7-ig kihozhatod szopizni, 7-9-ig fürdetik, némelyik szurit kap, átöltöztetik őket. 9-22:00-ig egész nap kinn lehet veled a baba, de zárásra vissza kell vinni.

7. Minden baba kap kórházi ruhát, légzésfigyelőt, cumisüveget cukros vízzel, takarót és eleinte pelust is adnak, de jobb, ha viszel később.

8. A szülés napja a 0. nap, sima szüléssel még 3 napot, császárral még 5 napot kell benn lenni.

9. A szülés után az első vécézésre elkísér egy nővér, csak csöngetni kell neki.

10. A szülésznők azt ajánlják, hogy ne vattát vagy esti, nagy Always-t vigyetek, hanem Tena Lady-t, mert az többet fog fel a vérből.

11. Sajna a 12 kórteremre 1 db kétszemélyes zuhanyzó van, az sem a legjobb állapotban. Persze ebbe nincsenek benne a privát szobák zuhanyzói, de akkor is elég kevéske.

Most ennyi jutott eszembe. Írjatok még, ha érdekel valami. Most megyek vissza vízszintesbe.

Lola</font>
lolita
 
 


<font color="0077aa">Ja, a kórházban van 1 db sterilizáló (!!!), 5 perc alatt sterilizál, de általában tumultus szokott lenni. Két db mellszívó van (amiből mindkettő rossz!!!), így nem árt ha visztek.

Lola
31+5</font>
lolita
 
 


Szia Lola,

Szörnyű amit írtál, mármint a corvin mozi...Gondolom nem ültél rá és mégis elkaptad?

Szerencse, hogy már jobban vagy.

Köszönjük a részletes leírást a kórházról, meg a szülés folyamatáról. Így a szülésfelkészítővel együtt már egyre tisztábban látom a dolgokat.

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de a Te orvosod nem a Serfőző doktor? Ha igen, nem tudod, hogy ő mikor ügyel a Jánosban? Vannak állandó napjai, vagy mindig máskor?

És a nővérek milyenek? Kedvesek?
Nekem tegnap egyikőjükkel volt egy jó tapasztalatom, mert elkéstünk a szülésfelkészítőről, és persze nem volt hely. Szinte még oda se értünk amikor a Judit kiszólt, hogy szerezzünk széket, de az éppen arrajáró nővér már hozta is ki az egyik szobából. Ez jól esett.

Üdv, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Lola, mit csinált ez a baci???????? 2 hét kórház miatta? Elég komolyen hangzik!!!!! Kép Kép Kép Motsmár végig otthon kell pihizned?
Ha adok egy mail címet, megírod, ki az, aki nem túl kedves???? Mi van, ha pont őt fogjuk ki????
Hülye kérdés: miért van egy sterilizáló? A cumisüveget mi takarítjuk ki a babának? Adnak egyet, mikor megszületik, és az marad vele végig abban a pár napban?
Ugye Te nem láttad a fizetős szobákat? Olyan sokan járnak a szülésfelkészítőre, mi van, ha nem lesz akkor ott szabad ágy? Én nem akarok közös zuhanyzót. Olyan furi, mert vérzel napokig, aztán meg menjek közös zuhanyzóba. Nekem ez nem nagyon jön be...

Nóri, Julcsi, volt még este valami érdekes?

Pusz, Zsuzsi
mezsu
 
 


Lola, köszi a beszámolót! Remélem, most már rendben leszel! a nem túl kedves szülésznő engem is érdekelne!
Elvileg én úgy tudom, hogy decemberben szoktak nagyon sokan szülni, mert akkor sok előrehozott szülés van valami kórházi irányszám miatt, reméljük, amikor mi kerülünk sorra, nem lesz nagy tumultus!
png
 
 


Zsuzsi,talán még egy kérdés volt tegnap muitán elmentetek, amit persze nem hallottam, és most hirtelen a válaszra se emlékszem. Kép

Zsuzsi, azon gondolkoztam, hogy ha te már nem dolgozol, akkor nem is tudsz ide írni? Vagy van otthon internetetek?

Jövő héten cserélhetnénk telefonszámot, hogy majd tudjunk sms-ezni, ha itt az idő Kép.(Persze ez még messze van,de hát alapos, jól felkészült kismamák vagyunk Kép )

Nóri

Kép
nóri8
 
 


Vera!

Tele volt a postaládám, ezért ment vissza a levél. De most kiürítettem!

R.
rio
 
 


Nóri, édes vagy! Majd mondom a számom!!!! Kép Kép Kép
Otthon van netünk, de "betárcsázós". Viszont, ha otthon maradunk, akkor előfizetünk egy ADSL-re... Már várom. Mostanában szinte mindig fáj a derekam. Legalábbis nagyon gyakran... Nektek szokott ilyen lenni?

Pusz, Zsuzsi
mezsu
 
 


Nóri, édes vagy! Majd mondom a számom!!!! Kép Kép Kép
Otthon van netünk, de "betárcsázós". Viszont, ha otthon maradunk, akkor előfizetünk egy ADSL-re... Már várom. Mostanában szinte mindig fáj a derekam. Legalábbis nagyon gyakran... Nektek szokott ilyen lenni?

Pusz, Zsuzsi
mezsu
 
 


<font color="ff0000"><font face="Tahoma">
Sziasztok Lányok!

Csak egy gyors bekukk, nem igazán olvastam vissza, mert ezer dolgom van.Kép

Lolita!
Sajnálom, h be kellett feküdnöd a baci miatt. Milyen baci volt? Remélem most már nincs semmi baj, és nem akar a babó kijönni még!
De köszike az infókat!

Nóri!
Mezsuval találkoztam. Ott csücsültem az első padon. Mármint nem az első sorban, hanem az első pad ami be volt rakva, azon. De jövő héten nem akarok azon ülni megint, mert iszonyat mennyire kényelmetlen nekem.
Pici fiam meg szerintem allergiás a Judit hangjára, vagy nem toom, de végig mocorogta az egész előadást.Kép Vagy telepatikus babám lesz, és beszélgetett a többiekkel.Kép És megcsinálta az első bordabeakasztását, mert az neki olyan jóóó, anya meg majdnem feljajgatott.Kép Érdekes volt

Mezsu!
Végül, hol voltatok? Vagy videoról megint leléptetek?Kép
Nem toom, de most is sikerült bepityeregnem a videon. Remélem, ez természetes, és nem én vagyok túl érzékeny.Kép

Rió!
Remélem minden okés veletek! Uradat üdvözlöm!Kép


Na futok pakoászni, meg dobozolom a cuccokat, amiket már tuti nem használok, csak költözés után.Kép (ne kérdezzétek, mikor költözünk, mert fogam sincs!)

Pussz,

Nancsika & Alex 31+2</font></font>
<font color="ff0000">
(\__/)
(=':'=)
("')("')--@</font>

Kép

Kép
nancsika
 
 


Sziasztok,

Tök jó, hogy ilyen sokmindenről írtokKép Lolita, Timi nagyon hasznosak az infók amiket írtatok, talán már nem leszek annyira béna, ha megyek vásárolniKép Vigyázz ezekkel a bacikkal főleg , ha ilyen érzékeny vagy!

Ezen a cukros vizen azért ki vagyok akadvaKép Én nem akarom ezt, tök sok helyen olvastam, hogy ez bezavarhat a cicizésre való szoktatásban. Értem a sárgaságot is, de ez a cukor nekem nem tetszik. MIért nem elég a kolosztrum, abban minden benne vanKép

Timi, utána néztem az intim tornának, a következők vannak:
- Kriston Andrea tartja
- hétfőn de és du van 4xkét és fél óra (a du. 5-fél8-ig)
- hétvégén 2x5 óra, ezt nem nagyon nyomtam, mert ez nekem tök durva lenne, 5 óra hosszát én nem birok ki, meg nem is lehet, szerintem ennyi ideig normálisan koncentrálni.
Ár: 15.000 Ft
- a következő tanfolyam amire lehet jelentkezni február 6-án indul, én a du csoportba bejelentkeztem.
- ha szeretnél jönni és jó lenne, mert akkor tudunk együtt menniKépKép akkor hívd fel mielőbb a 06 30 21-21-637-es számot ott elmondanak mindent.
- előleget is kell befizetni, 3000 Ft 3 napon belül, de ezt is elmondják pontosan, ezzel lehet bekerülni a csoportba.
- én ma megyek befizetni, mert február elején mindenképpen kezdeni akarom.

Azon is ki vagyok akadva, hogy első szülésnél automatice gátmetszés vanKép Ezt ki mondta Lolita? Tutti meg fogom beszélni a dokival, én gátvédelmet szeretnék, és szerintem, ha értenek hozzá, akkor ez csak akarat kérdése, mert lehet védeni. Egy ismerősöm barátnője is így szülte első gyermekét 32 évesenKép Igaz, hogy ez sokmindentől függ, de ha nem muszály ne vagdossanak!!!!!!!!!

Na most már teljes kiakadás vagyok. BocsiKép de az eröltetett dolgoktól írtózom.

Na visszavonulok a munkába!

Akit érdekel az intimtorna, jöjjön légysziKépKép

puszi judy

KépKép
judy1
 
 


Judy, a szülésfelkészítőn mondták, hogy a Jánosban mindenkin, mindenképpen csinálnak gátmetszést. Elérzéstelenítik, állítólag nem is érzünk semmit és utána felszívódó cérnával varrják össze tehát még varratszedés sincs. A nővéremnek nem volt, és szétrepedt (bocsánat), amikor szült.

Persze azt is megértem, ha nem akarod.

Nancsika, az én kisfiam is végigmozogja a szülésfelkészítőket Kép.

Zsuzsi, az én derekam is szokott fájni, de csak ha sokat ülök. Múltkor pl. moziban voltunk és azt hittem a végére, hogy megőrülök, sehogy nem volt jó ülni.

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Aha...köszi.
És miért mindenkin, mindenképp?? Ezt is mondták?

judy

KépKép
judy1
 
 


Ezt nem tudom, nem mondták. Ez a szokás. Szerintem ez a gátvédelem, hogy ne szakadj szét....

Kép
nóri8
 
 


Judy!

Csak annyit mondott a csaj, hogy ez a kórház hozzáállása, és itt ez van, főnöki megegyezés. Tehát gondolom főleg a Lintner meg a Balog dokiktól függ. De szerintem sokkal jobb, ha vágnak egy kis helyen, amit tényleg nem is fogsz érezni, mint belül meg ezer helyen szakadni. Egyrészt gondold el, mire azt ott belül összevarrják, és sokkal nehezebben is fog gyógyulni, meg majd "később" is kellemetlenebb lesz, az biztos!
És elsőre nem hiszem, hogy valahol ne szakadna. Szóval engem inkább vágjanak, 3 cm az egész. Kép Aztán max. 5 nap, és már nem is érzem. De ha van 13 szakadásom, azt biztos nehezebben viselnémKép

Egyébként mi újság veled? Mikor mész dokihoz legközelebb? Akkor csak február vége felé fogod elkezdeni a felkészítőt?

Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Sziasztok!

Ez a sterilizáló egyébként mennyibe kerül kb?
A 36. héttől a szülésig (persze ha ez időben lesz) összesen már csak egy vizsgálat van? A legelején aztán utána már semmi? Méhszáj vizsg. sincs?

Hú! Most nézem, hogy már ennyi az idő! 5-kor indulnom kell a dokihozKép, úgyhogy megyek készülődni. Ha hazajöttem, majd reagálok mindenkinek, meg beszámolok, hogy van-e kukink 100%-ra. De most sietek, bocsi!

Szorítsatok Lányok! Kép Kép Kép

Puszi! Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Julcsi, köszi megvagyok. Egyik nap jó a másik nehezebb ,szóval hol ilyen hol olyan...De remélem a babucival minden ok, néha szúrogat a hasam, meg nagyon feszülKép
Igen valószínűleg később fogom elkezdeni, kb. február 2. fele.
Dokihoz a 28-30. hét között megyek majd, akkor lesz uh is. De úgy telik az idő, hogy már mindjárt itt vanKép nagyon kiváncsi vagyok mekkora a kisbabám, meghogy vajon be van-e már fordulva a pozíciójába a szüléshez.

mindenképp írd meg mi volt a dokinál.

judy

KépKép
judy1
 
 


Sziasztok!

Megjöttem az uh-ról. Kép
Annyira kellemes volt az egész! Teljesen fel vagyok dobódvaKépKépKép!
Nemcsak a Baba miatt (na jó, miatta, olyan jó volt látniKép!), de most a doki miatt is, olyan jókat beszélgettünk.
Szóval... megint láttunk herezacsit!Kép Bár kicsit izgulok, hogy majd a kukija is meglegyen valahol! De a mai állapotok szerint még mindig fiú. Még nem fordult be, a feje jobbra van és fent, a lábai balra és lent. De még van időnk!

Jövő héten kell mennem a cukorra, és mivel nem volt cukorra utaló jelem (sok magzatvíz, sok hízás stb), így megállapodtunk a tej+zsemlében. Tök jó!!!Kép De nekem azt mondta, hogy otthon egyem meg, gyorsan érjek be, irány hozzá a beutalóért, aztán vérvétel. De most gondolkozok, hogy akkor nekem nem is lesz éhgyomri?
Aztán 2 hét múlva kedden meg mennem kell a gen. uh-ra. És arra két hét múlva meg megint megyek a dokimhoz, de ott persze megint uh! KépKépKép Ja! Meg egyek halat, mert az jó a baba agyacskájára, és okosodik. Hú! Olyan sok minden volt még, most hirtelen ennyi! Azt hiszem eddig ez volt életem legjobb vizsgálata!KépKépKép

Most meg végigolvasom, hogy miket írtatok.
Puszi, Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Sziasztok!

Mikrós sterilizálóról:
http://www.pro-mama.hu/fomenu_elemei/mikro.htm
Ára a weboldal szerint:
Cumisüvegekkel: 8150.-
Csak a sterilizáló: 5736.-

Gátmetszés:
Tényleg lehetséges első szülésnél is a gátvédelem. Azonban én anno a repedéstől jobban féltem, mint attól, hogy vágnak. Ennek ellenére megvettem mindenféle olajat, amivel a gátat lehetett volna masszírozni, de végülis ezek alkalmazására nem került sor a csaszi miatt Kép
Abban, hogy melyik szülésznő vállal gátvédelmes szülést, a doki tud segíteni. Van ilyen szülésznő a Jánosban, csak nem tudom melyik. Nekem anno a szobatársam gátvédelemmel szült, igaz az ötödik babáját (a gátja már magától tudta mi a dolga Kép)

Judy!
A torna időpontját le kell egyeztetnem a családdal. Ha sikerül megoldanom, hogy a tanfolyam idejére valaki Balázzon helyettem, akkor jövök.

Puszi nektek: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Julcsi, tök szuper, hogy ilyen jó volt a vizsgálatod, meghogy a babuciddal is minden rendben vanKépKépKép Én két hét múlva megyek uh-raKép Te mostmár kéthetente fogsz járni? Miért?
Hogyhogy nem kell éhgyomorra vért vetetned? És vizeletet sem kell bevinned a cukorra? Ez furcsa.

Timi, próbáld meg megbeszélni, jó lenne, ha tudnál jönni, végül is én is csak ma fogom befizetni.
Köszi a megnyugtató infókat a gátmetszésrőlKép még majd egyeztetek a dokival is ez ügyben.

judy

KépKép
judy1
 
 


Hú! A vizeletet meg sem kérdeztem. Lehet, hogy azt vinni kellene, majd lehet, hogy még rákérdezek. Ezek szerint biztos nem lesz éhgyomri, mert még azt is mondta, hogy úgy kell megreggeliznem, hogy 1 óra múlva már a vért vegyék. Erre mondtam, hogy akkor nagyon sietnem kell, mert majdnem annyi az út, és ugye még hozzá is kell mennem, meg a laborban is várni. Aztán azon poénkodtunk, hogy felveszem a kabátot, utána megiszom gyorsan a tejet, a zsemlét meg majd elrágcsálom a metrón. Kép
Egyébként hozzá mindenképpen 4 hetente kell járnom, csak most pont a kettő közé esik a 28. hét, amikor van a genetikai uh. Azt ugye a Baltschik doki fogja csinálni, és a Balog doki azt veszi alapul, hogy nála mikor voltam. Így van az, hogy 1 hónap alatt 3x fogom látni Barnust. KépKép
Ja! Azt nem is írtam, hogy a méhszájam ismét "tökéletes" volt!Kép

Ma meg azt álmodtam, hogy szültünk, és beleálmodtam azokat is, amikről tegnap beszéltünk (nagyon fájt, kaptam EDÁ-t stb.) De összességében tök jó álom volt! Kép

Nóri, Zsuzsi?

Puszi, Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Timi!
Köszi a sterilizálót! Már átböngésztem, meg még fogom is. Szerinted melyiket érdemes venni, a cumisüvegest? Különben ez tök jó ár, én valamiért azt hittem, hogy olyan 30 ezernél kezdődik. Nem tudom honnan vettem.

Bala milyen kis helyes! Olyan jó, hogy Ti már így babáztok!Kép
Puszi, Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Sziasztok,
Melyik sterilizálót ajánljátok a Nuk-os cumisüvegekhez?

judy

KépKép
judy1
 
 


<font color="0077aa">Sziasztok Lányok!

Köszönöm a sok aggódó levelet és jókívánságot! A Corvin moziban elmentem vécére a film előtt és ugye amikor az ember pisil, hiába nem ül rá a vécére, a csésze aljában levő víz óhatatlanul is felfröcsög néha vissza az ember bőrére. Na most gondolhatjátok, milyen egy mozi vécévize... Szóval Streptococcus-t és Colibaktériumot is sikerült összeszednem. A fertőzés következtében egyik napról a másikra rengeteget kezdett keményedni a hasam, ami bár fájdalmatlan, de ijesztő, ha napi 15 felett van. Dokimat felhívtam dec. 30-án és lebaszott, hogy miért csak 2 nap után jelentkeztem, ezzel nem szabad viccelni. Azonnal menjek be kórházba. Szilveszteremnek annyi volt. Ráadásul akkor esett le a nagy hó és kocsival képtelenség volt elindulni. BKV-vel zötyögtem be a Jánosba Zugló végéből. Nem volt egy leányálom. Fenyegető koraszüléssel vettek fel. Kaptam magnézium infúziókat, szart se használt, amíg rá nem jöttek a fertőzésre. Arra kaptam antibiotikumot 8 napig, de a keményedések a mai napig nem múlnak, napi 10 biztos van belőlük. Csak azért pateroltak haza 2 hét után, mert teltház van a kórházban, volt olyan nap, mikor a hidegfront jött, hogy 9-en szültek. Szóval most már itthon vagyok, de feküdnöm kell a keményedések miatt még legalább 4 hétig. Ülni se engednek, nehogy a baba súlya még jobban nyomja a méhszájat. Ráadásul kiderült, hogy ingerlékenyebb a méhem, nehezebben tágul és benne a drága kis pocok annyira de annyira mozgékony, hogy olyan, mintha sosem aludna. Mozgásával pedig még jobban ingerli a méhet. Még az is meg van tiltva, hogy simogassam a hasam, mert avval mozgásra késztetem a bébit. Gáz. Szegénykém, máris elanyátlanodott...

A sterilizáló nagyon fontos. Ha nem akarod minden egyes földre leesett cumit, vagy minden etetés után a cumisüveget egyenként lobogó vízben kifőzni, akkor érdemes vagy mikróban használható Avent vagy sima külön sterilizálót venni. A kórházban is kell már, mert sokan fejik le a fölös tejüket pohárba (a későbbiekre) és így minden használat után a mellszívót is pl. sterilizálni kell. Szóval nem haszontalan. Mi egy Moulinex sterilizálót vettünk, ami külön gép, nem mikrós és az 12.000 Ft volt. Jó nagy, 6 db cumisüveg és a mellszívó is belefér. A mikrósak jóval alacsonyabbak és kisebbek, abba csak fektetve fér a cumisüveg és még pár cumi esetleg.

Hogy ki a kevésbé kedves szülésznő? A nevét elfelejtettem - de fiatal, szőke és kerek szemüvege van. De van mégegy, akit nem láttam. A CTG-n ülő szobatársaim mesélték a köztük zajló dialógust: Valaki szült délután 7 körül, a szülésznő kezében ott volt a baba, és már vitte volna el vizsgálatra, mikor összefutott a 6-kor érkező váltótársával. Az megkérdezte:
- Te itt vagy még?
- Igen, sajnos(!!!). És még EZT is hátra kell vinnem! (-mondta ezt s közben a frissen született, bebugyolált, kicsit még véres, magzatmázos babára mutatott.) Mindezt képzeljétek iszonyú cinikus, unott hanghordozással. Jó, mi?

(Nekem nem a Sóvágó a dokim, de vele is találkoztam péntekenként. Nagyon viccelődősnek látszik.)

Lola
32+0</font>
lolita
 
 


szia Lola, hú ez a baci nem gyenge! Jó hogy mondod, mert mi is a corvinba szoktunk járni, ugyanis az van a legközelebb, és el is mentem a múltkor wc-re. Még jó hogy nem szedtem össze semmitKép Hogyhogy nem tudták rögtön kideríteni mi a bajod? Mennyi időbe telt?
Ettől lett ingerlékenyebb a méhed? Mit jelent ez pontosan?

Na ez is durva, amit a szülésznők mondtakKépKép

j

KépKép
judy1
 
 


Sziasztok!

Julcsi, nekem mindkét vérvételem úgy volt eddig, hogy reggel megettem a zsömle+tejet és 2 óra múlva kellett mennem a vérvételre. Az elsőnél meg is kérdeztem, hogy a többi vizsgálatnál nem baj-e, hogy nem éhgyomri, de azt mondták nem. Úgyhogy nekem az afp-n kívül, nem is volt éhgyomri vérvételem.

Ja, képzeljétek nem vagyok hepatitises!!!!Kép Megjött a második eredményem, és negatív! Kép

Tök jó Julcsi, hogy ennyiszer láthatod Barnust.Ne aggódj, a fütyi is megvan biztos a herezacsik mellett. Kép

Mi febr.8-án megyünk uh-ra legközelebb, (pont a 30. szülinapomon Kép )és utána meg már csak egy lesz. Kép

Lola, Serfőző dokit kérdeztem. Csak azért mert egyrészt úgy rémlik, mintha azt írtad volna, hogy ő az orvosod, másrészt meg amiket írsz az orvosodról az teljesen ráillik. (leszidás, hogy nem szólsz időben, rengeteg fekvés, szigor....,) Szóval ezek ismerős dolgok Kép.

Na, pusz, jó hétvégét Mindenkinek!
Nóri

Kép
nóri8
 
 


Szia Judy,
Mi is a Corvinba járunk Kép, és én is mindig pisilek.

Nóri

Kép
nóri8
 
 


<font color="0077aa">Szia Judy,

igazán nem mozifüggő a dolog, mert ugyanez akár itthon is megeshetett volna, vagy munkahelyen, suliban stb. A pisi mindenhol felfrecseg, pláne ha sielőguggolásban vagy felette. Tünete nincs a fertőzésnek, ám közvetett jelei lehetnek, mint pl. a méhkeményedés. A 36. héten mindenkinél szűrik egyébként is a Streptococcust, mert ha beteg a mama, akkor a babának a születés után azonnal antibiotikumot kell kapnia, különben tüdőgyulladást kap vagy meghal. Ezt így mondta az egyik doki benn. Durva. Szóval senki nem tudhatja, hogy van-e ilyen fertőzése jelenleg. Nekem sem volt soha!!! Azért nem derült ki rögtön, mert amint bemegy az ember leánya a kórházba, vizeletet, vért és váladéktenyésztést vesznek tőle. A tenyésztés meg csak 3 nap alatt lesz kész, annyi idő kell, hogy kitenyésszen laboratóriumi körülmények közt is a rohadék baci. A lórúgás antibiotikumoktól meg visszajött a gombám, most megint azzal küzdök. Brrr.

A méh ingerlékenysége meg típustól függ. Amíg mások az elején sivalkodtak, hogy szurkál, nyilall a méhük ahogy nő, meg húzódik, és miegyebek, addig én vidáman voltam, mert nekem sosem volt ilyen. A 29. héttől meg szabályszerűen egyik napról a másikra elkezdett sokat keményedni. Úgy látszik elérte a kritikus pontot. Valóban elég feszítő érzés és a derekam is elég rendesen fáj már a súlytól, pedig a gyermek nem lehet még több 1,5-2 kg-nál.

A szülésznős történet minket is megdöbbentett. De tényleg szerencsére a többségük nem ilyen. Engem inkább a 4 egymás melletti szülőágy zavar. Olyan gyárszerű, tucat-érzés.

Láttam privát szobákat is, azok szépek. Igazán nem tudom, hogy megéri-e ezekbe kerülni, most emeltek árat. Az egyágyas 7500 Ft, a két vagy háromágyas alapítványi szoba 5500 Ft éjszakánként. Ha ilyen szobában vagy, akkor sem nyitnak rád gyakrabban a nővérek, másrészt a többiektől mindig lehet valamit tanulni, főleg ha első babával vagy benn. (pl. szoptatás) A külön szobában baromi unalmas, de tényleg. Én abszolut különszoba-párti volam, a kórháznak még a gondolatától is írtóztam. De most hogy benn voltam, tényleg sokat tanultam a többiektől. BÁrmit megkérdezhettem a szobatársaktól. MÁsrészt meg sosem tudhatod, hogy mennyi időt leszel benn. A kórház sajna egy olyan hely, ahova bemész és sosem tudod, hogy mikor jössz ki. Lehet, hogy komplikáció adódik, lehet, hogy besárgul a baba, lehet, hogy császároznak és akkor amúgy sem oda kerülsz, lehet, hogy belázasodik a baba stb. és akkor baromi drága másfél, két hetet pl. a 7500 Ft-os szobában egyedül feküdni. Az meg marha ciki, hogy csak az első három-négy napon kéred a szobát, mert esetleg elfogy a pénze az embernek. Szóval meggondolandó.

Lola</font>
lolita
 
 


<font color="0077aa">Nóri,

bocsi, nem Sóvágó és nem is Serfőző a dokim. A monogramja Sz. L. és nem főállásban van a Jánosban sajnos.</font>
lolita
 
 


Sziasztok!

Julcsi! Nekem nem kellett vizeletet vinni, amikor a cukor volt. Viszont lekéstem a 3/4 8-at (vagy 3/4 7-et??? nem emléxem), és már minden orvos bement reggeli értekezletre (oda, ahol az előadások vannak). De nem tartott szerencsére 10 percnél tovább!!! Utána kaptam meg a papírt, aztán vérvétel és kész.

A 35. hét után a ctg papírokkal mindig fel kellett mennem a dokinkhoz és minden alkalommal volt méhszáj vizsgálat. Össz. 2 perc Kép Viszont onnantól már nem kellett menni magánba.

Sterilizáló: szerintem nem kell Kép A mellszívót sem kell feltétlenül állandóan kifertőtleníteni. Minden használat után el kell mosni alaposan, külön szivaccsal, külön kis tálkában szárítani. Hetente egyszer kifőzni. Slussz. Ismerek olyan babát, aki fél évesen azért kapott szájpenészt, mert állandóan mindene fertőtlenítve volt, aztán amikor elkezdett csúszni mászni, akkor óhatatlanul benyelt valami kis koszt, és a szervezete nem volt hozzászokva. Egyébként a gyógyszertárban is mondták, amikor hyperolt akartam venni, hogy ne essek túlzásokba Kép

Gátmetszés: mindenkit felszívódóval varrnak, de a hazamenetel előtt a külső varratokat kiszedik. Elég sokára szívódnak fel, szerintem jobb, ha már nem szúrnak. A varrat belső része (ez a szerencsésebbeknek nincs is) nem szúr persze, és kb 3-4 hét, mire kipotyog.

Gondoljátok el egyébként, hogy a szülésznők hány ezer szülést csináltak végig! Nekik ez ugyanolyan munka, mint másnak a könyvelés. Rendben van, hogy mindenkinek a saját babája az egyetlen és a legszebb élmény, de mástól ne várjátok el, hogy szét lelkesedi az agyát. Néha jobb, ha távolságot tartanak, akár az orvosok, akár más ápoló személyzet. Ez nem feltétlenül megy az emberség rovására. Érzelmek nélkül sokkal könnyebb.
Ez a kismamákra és a kispapákra természetesen nem vonatkozik!!! Kép Nem akarom védeni azt a szülésznőt, mivel amúgy is csak egyet ismerek Kép (akinél szültem), de ne ítéljetek elsőre. Szerintem.

Na sziasztok! M.
mircike
 
 


Lola, köszi a részletes infókat, bízom benne, hogy nem szedek össze semmit a hátra lévő időszakban.
Én azt hiszem azért szeretnék 2 vagy 3 ágyas szobába lenni ami zuhanyzós meg wc-s is, akkor még lehet beszélgetni, meg talán nyugisabb isKép mármint a látogatók folyamatos beözönlésére gondolok. Dehát ezt sem tudni hogy fog alakulni. Az tény és való, hogy 7500-ért 2 hétig benn nyomulni...hát az zúzósKép

Mircike, ez olyan fura, hogy nektek nem nézték a cukrot éhgyomorra. Akkor nekem miért kellett???? Meg vizeletet sem? Nekem azt is kellett.
Mi az a hyperol?

Én nem gondoltam elitélni őket, de egyfajta szociális viselkedést elvárok tőlük, és ez nem az jelenti, hogy körül kell, hogy ugráljanak, viszont ha szükség van rájuk, akkor legyenek ott és szakmailag a toppon! A megjegyzéseket meg tartsák meg.

j

KépKép
judy1
 
 


Sziasztok!

Mircike! Köszi a cukortémát.Kép Nekem is azt mondta a dokink, hogy vagy fél 8-ra menjek vagy az is jó, ha fél 9-re. (Így 3/4-kor kell indulnom + ugye a 1/4 óra kórházi járkálás.) Aztán végülis maradt a fél 9.
Ennek örülök, hogy lesz mindig méhszáj!Kép Bár gondolom akkor uh már nem lesz. Egyébként én szívesen járok most a magánba, mert azért ott csak több ideje van, meg ott azért nem a kórházi dolgok járnak közben a fejében, hogy milyen gondok-bajok vannak itt vagy ott.
Akkor ti nem is használtatok sterilizálót?

Lolita! Hú! Nem irigyellekKép. Szegény! Nagyon vigyázz ezekkel a keményedésekkel! Akkor nektek most a sex is tiltott gyümölcs?
Hát, tényleg jól meg kell gondolni ezeket a szobákat. Eddig én teljesen annak voltam a híve, hogy egyágyasban legyek. Vagy ha Nóri, Zsuzsi, Judy egyidőben szül velem, akkor persze kétágyasban. De idegenekkel nem szívesen mennék. Na mindegy, még majd eldől.

Ez tényleg olyan rohadt dolog, hogy bárhol elmegy az ember wc-re (akár a kórházi laborban is!), bármit összeszedhet. Kép
Mi most akarunk anyuékhoz hazamenni. Vonattal, ami kb. 5,5-6 óra, 3x kell átszállni, és nem egy IC vonatot kell elképzelni, hanem tök undorító, koszos román vonatot (Békés megye). Kocsink nincs. És most én is nagyon félek, hogy be merjem-e vállalni ezt az utat, mert ennyi idő alatt (+előtte mire még kiérünk a Keletibe ugye), szóval legalább kétszer, két vonaton is el kell menjek pisilni. Te jó ég! Lehet, hogy az összes bacival megismerkedem az út során?
Viszont anyuéknál meg augusztusban voltunk utoljára, a Karácsonyi peronon való álldogálást nem mertük bevállalni, de már annyira várnak, meg hát mi is nagyon mennénk. Most akkor mit csináljak?

Nóri! Te is '76-os vagy??? Tök jó!Kép Én is, csak Mérleg kiadásban. Jó kis szülinapi ajándék lesz, hogy pont akkor látjátok egymást!Kép Csak a dokid is kedves legyen!

Kedden ugye megyünk a felkészítőre?
Jó kis kórházi napom lesz! Reggel megyek a kórházba vérvételre. Aztán haza, egy kis pihi meg főzés, aztán vissza a kórházba.
A Te Zsoltidnak hogy tetszett? Zsoltimnak úgy izzadt a tenyere, amikor a filmet néztük (megmarkolta a kezemet), aztán mondta, hogy milyen megható volt. De azért jól beparázott! De szerencsére már másnap azt mondta, hogy azért nem akarja kihagyni, csak lehet, hogy majd nem ő törölgeti az én arcomat, hanem majd őt kell "felmosni".

Zsuzsi! Veled mi van? Dolgozol?

Na puszi! Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Ki tud valamit Kaszás Tiborról?
Még a Jánosban praktizál?
SOS kéne. köszi

mirci001
 
 


Mirci!

Én nem nagyon tudok róla! De ha gondolod és a kedd nem késő, akkor rákérdezhetek, amikor megyek a felkészítőre. Ha már késő, akkor szerintem holnap telefonálj be és kérdezd meg nyugodtan! T: 458-4592! Bár arról nem hallottam, hogy már nincs ott, de ez nem jelent semmit!

Neked ő a dokid?

Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Sziasztok!

Julcsi!
Anno akciósan, cumisüvegekkel együtt vettük a sterilizálónkat, de szerintem elég lett volna csak a sterilizálót megvenni. Ugyanis cumisüvegekből adtak a fejőgéphez is egyet, s egyébként is mi a Nuk cumisüveget használjuk. (Az Avent cumisüvegből egyet a nagyihoz kivittem vésztartaléknak, ha ott vagyunk, s kellene.)Meg az én tapasztalatom az, hogyha van rendesen tejcsi, akkor nem is használja az ember a cumisüvegeket, hiszen a cicből eszik a Babóca. Nálunk is csak akkor kerül(t) elő a cumisüveg, amikor beteg voltam, mert akkor a korábban lefagyasztott tejcsiket kapta. Erre az időre meg bőven elég egy cumisüveg. Mostanra is elég egy, amiből a vizet, teát adom neki, s ez megegyezik a korábbi cumisüveggel. Úgyhogy nekünk vadiújan ugyan, de el lettek már pakolva a cumisüvegek, mert csak a helyet foglalták.
Ott van igazán szükség sok cumisüvegre, s különböző méretűekre, ahol tápszeres a pici. Ennek megfelelően a mikrós sterilizáló nekünk méretileg is pont megfelelt, mert az az egy cumisüveg, a fejőgép alkatrészei, meg a tejfelfogó részei bőven elfértek egyidőben az "ufó"-ban.

Erről jut eszembe: Tejfelfogó.
Nem tudom, hogy így mond e valamit a dolog.
Szintén Avent. Majdnem félgömb alakú műanyag kütyü, amire egy gumiharang csatlakoztatható, s arra az időre, míg az első ciciből szopik a Picúr, addig ebbe tudod összegyűjteni a másik ciciből csurdogáló tejcsit.
Háááááááát nekem nem igazán vált be, igaz sokáig küszködtem vele, s használtam, de idővel rájöttem, hogy sokkal praktikusabb egy poharat a cicihez tartani, mint ezt a kütyüt. Ebből nekem mindig kifolyt a tejcsi, s idővel kicsinek is bizonyult, annyi tejcsi csurgott le.
De ez csak az én véleményem. A barátnőmnek például tökjól bevált. Igaz, ehhez az is hozzá tartozik, hogy Õ karban én pedig fekve szopiztatom Balát, azaz nem kell tartanom szopi közben Babót, így a poharat minden gond nélkül oda tudom tartani a cicimhez.

Ha már a tapasztalatoknál tartunk.
Ami viszont nagyon bevált: Avent tejcsigyűjtő poharak, rácsavarható tetővel.
Az előbb leírtakban említett gyűjtőpohár mostmár nálunk ilyen Avent pohár. Lecsurog a tejcsi, rácsavarom a tetejét, s mehet is a hűtőbe pihenni, a következő adagig.
Csatlakoztatható a tejcsifejőhöz, így a lefejt tejcsi szintén rögtön a hűtőben köthet ki.
Sterilizálható.
Mélyhűtőben lefagyasztható benne a tejcsi, illetve a későbbiekben bármilyen babakaja.
Mi mostmár nem csak tejcsi tárolására, hanem a megmaradt babakaják tárolására, illetve szállítására is ezeket használjuk (nagyon jól záródnak, nem csurog ki semmi, még ha fel is borul).

Lolita!
Jobbulást nektek, s kitartást a kényszerpihihez! Már nincs sok hátra!

Png!
Nagyon eltűntél! Ugye jól vagytok!
Még egyben? Vagy már az élménybeszámolót olvashatjuk majd tőletek?

Judy!
Én a Nuk cumisüvegünket is az Avent mikrós sterilizálóban sterilizáltam.

Nagyival megbeszélve, s vállalja Balát a tanfolyami időpontokra, így több mint valószínű, hogy jövök, azaz jövünk, mert Anyum is jön Kép
Hétfőn felhívom őket.


Ui.: Remlem a tapasztalataimmal nem untattaak titeket, s talán hasznotokra válik.

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Köszi a választ Julcsi. A kedd nem késő, szívesen várom az infót:
Mirci

mirci001
 
 


Sziasztok!

Judy! Persze elvárható, amit írsz, csak annyit akartam mondani ez ügyben, hogy a terhesség alatt amúgy is 1000 dolog miatt izgul az ember, egy elképzelt mumus miatt nem kellene. Többszörösen szubjektíve torzult az információ, mire ide eljutott. Én nem azt mondom, hogy biztosan nem így volt, hanem, hogy nem biztos, hogy így volt. Lényeg az, hogy az ilyen negatív információkat nyugodtan lehet ignorálni, és teljes bizalommal indulni a szülésnek! Terhesség alatt amúgy is sokkal érzékenyebb a kismama, minden apróságon idegeskedik, az a jobb, ha minél kevesebb a probléma, amin napokig csak őrlődhet feleslegesen Kép
A hyperol az fertőtlenítő tabletta. Nem használom egyébként azt se.

Julcsi! Csak kifőzöm a cuccokat. Persze újszülött korában állandóan, mindent kifőztem. Ma már azért csak nagyon ritkán vetemedem ilyesmire Kép Mivel már mászik és mindent megrágcsál, ezért haszontalan is lenne.
Nem semmi, hogy gyalog járkálsz. Vigyázz nagyon magadra!

És többiek ti is, ezekben a csúszós napokban!
Üdv. M.
mircike
 
 


Sziasztok,

Timi tök jó, hogy jösz, akkor tudjuk február 6-án együtt kezdeni az intim tornátKépKép Mindenképp mondjad a telefonba, hogy a február 6-i du-i csoportba szeretnél jönni, én is abban vagyokKép

Julcsi, ha vonatozol, nagyon vigyázz!!! Én lehet, hogy a helyedben kihagynám, ha lehet. Busz????

Timi köszi ismét a hasznos infókat, ez a tejgyüjtő pohárka jól hangzik. Én is szoptatni szeretnék, ezért gondolkodom a sterilizálón. Lehet, hgoy nem veszem meg, hanem a párommal megvetetem,ha mégsem megy a szopi. Egyébként hány hónapos koráig kell a sterilizálót használni és milyen gyakran?
Cumisüveg melegítő kell? VAgy elég a mikró?

Judy

KépKép
judy1
 
 


Szia Judy!

Holnap, azaz ma felhívom az intimtornásokat, s remélem még beférek a csoportba. (Anyu végülis nem jön).

Húha ez jó kérdée, hogy meddig használtam rendszeresen a sterilizálót... Talán az első 3 hónapban? Addig viszont minden nap, többször is.
Mostmár csak az új evős, cumis (kanál, cumifej) dolgokat szoktam sterilizálni, az első használat előtt, illetve ha a cumi az utcán leesik. A műanyag játékok (egyéb babacuccok sterilizálására is jó) sterilizálására van egy sterilizáló löttyöm itthon, amit még nem használtam, de ha valamelyik kütyü a későbbiek folyamán az utcán a földön fog kikötni, akkor azt majd átmosom vele.
Túlzásba tényleg nem szabad esni, mert a gyerkőc immunrendszere akkor nem fog kifejlődni, hiszen ha a fertőtlenítéssel eltávolítunk állandóan minden bacit, koszt a Picúr környezetéből, nem alakul ki a védekezőképessége az alapvető bacikkal szemben.

Cumisüveg melegítőm nincs, de nem is hiányzik. A babakaját a mikróban szoktam megmelegíteni, azután, hogy kiszedtem a kistányérunkba.

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Most találtam rá erre az oldalra, és nagyon örülök neki, mert én is a Jánosban fogok szülni.
Ne haragudjatok, de sajnos nincs elég időm visszaolvasni az összes eddigi írásaitokat, de szeretnék információt kérni tőletek, amiről már lehet, hogy korábban szó esett. A kérdéseim:
1, Tud nekem valaki infót szolgáltatni a kórházban folyó tanfolyamról, hogy zajlik, kell-e külön bejelentkezni, hány alkalmas, milyen témákat érint stb.
2, Jár-e közületek valaki Dr. Márkus Lászlóhoz?
3, Május körül szül-e valaki?

Várom válaszotokat!

Adri
kadrika
 
 


Szia Adri!
Egy barátnőm jár a Márkus dokihoz e.mailben megadom az elérhetőségét.
Mindenkinek puszi Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


<font color="0077aa">Szia Vera!

De jó, hogy újra felbukkantál! Elküldted nekem még anno Pálmai B. telefonszámát, amit azóta elvesztettem sajnos. De az biztos, hogy a szülés után orvost fogok váltani és ő maradt a kiszemelt. Még a terhesség előtt is ővele szimpatizáltam, de nem mertem meglépni. A benn töltött két hét alatt többször is találkoztam vele és egyre erősebb bennem az elhatározás a váltásra, de elkavartam a telefonszámát. Át tudnád nekem még egyszer küldeni mailben? (A profilomban levőre.) Előre is ezer köszi!!!!

Lola</font>
lolita
 
 


Sziasztok Csajok!

Hát Julcsi, szerintem is húzós a vonatút, bár teljesen megértem, hogy menni akartok. Esetleg ha az átszállások között az állomáson mennél WC-re?
Bár tudom, hogy azok se jobbak.
Én már autóval se merem megkockáztatni a hosszú utat (persze én más eset vagyok), így egyedül maradok itthon februárban pár napig, míg Zsolti síel. Kép

Tök jó Julcsi, hogy te is 76-os vagy, csak az nem jó, hogy én is Kép.

Zsoltinak egyébként tetszett a szülésfelkészítő, de az én szülésemen való részvétele még mindig egy nagy kérdőjel. Kép

Én megyek holnap is, Zsolti meg majd értem, illetve értünk jön.Kép Zsuzsi te is jössz ugye?

Szia Adri!

Mi itt hárman: KisJulcsi, Judy meg én április végén szülünk, ami legalábbis az én esetemben könnyen átcsúszhat májusra, hiszen 29-re vagyok kiírva. Te május hanyadikára vagy kiírva?

A kórházi szülésfelkészítő keddenként 17-18.30-ig tart. Hat alkalom van egymás után. Bármikor be lehet kapcsolódni, mert ha a hat téma lejárt akkor újrakezdődik, így amiről lemaradtál azt később meghallgathatod. Nem kell külön bejelentkezni, csak el kell jönni és beülni a könyvtárszobába. (ott van ahol a kórtermek).
A témák:
1. vajúdás, szülés;
2. relaxáció, légzés;
3. az újszülőtt;
4. szoptatás;
5. nem jut eszembe, bocs Kép
6. hazamenetel.

A szülésfelkészítőre járást a 32. héttől ajánlják, de mi a 25. héten kezdtük (illetve Zsuzsi a 27.-en), és nincs azzal se semmi gond. Akkor kezded amikor jól esik.

Az orvosodat én nem ismerem, de ez nem jelent semmit. (mert én csak a sajátomat ismerem).

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Szia Lola!!!!!!!!!!!!Kép
Sajna nincs mailcim a profilodban?(
de ha irsz nekem egyet akkor "postázom "a Pálmai DoktorÚr telefonszámát.
Vera

Kép
Kép
vera70
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?