Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi a Decathlon az az ami az M7-esről látszik?
Milyen jellegű kabátok vannak ott? Én olyan dzseki jellegűt szeretnék, ami jó meleg és nem rövid. Olyan puffancsos.

A Chicco krémre mondták, hogy 3000 ft, de 300 ml. És hogy azért jó mert gyorsan beszívódik, meg sokáig elég. Hát jó drága, de én asszem nem kockáztatok. Azt viszont nem nagyon akarom elhinni, hogy mellre külön krém kell. Szerintem a két krém összetevőiben nem nagyon különbözhet. Vagy a hasra való krém mellen nem hat? Kép

Kép
nóri8
 
 


Már megint nem ment el!!!! Kép Majd megírom megint! Kép Dühös lettem!!!!!!
mezsu
 
 


Na jó, megpróbálom....
Szóval:
Igen, ez a Decathlon. Én is pufidzsekit keresek... Kép Ráadásul találtam ott olyan polárfelsőt, amiből van hatalmas méret (XXXXL). Szrintem nagyon jó lenne télére. Kép(Ráadásul csak 2-3000 Ft)
Tényleg mondták a lányok az árát, el is felejtettem. Szerintem nem drága. Azt mondják, hogy a Vichy 5-6000-nél kezdődik...
Arról egyébként én sem hallottam a múlt hétig, hogy a mellre kellene külön krém. Majd akkor, ha kisebesedik a szoptatástól. De arra meg azt hallottam, hogy a legjobb rá az anyatej. Egy picit szét kell rajta kenni...

Puszi,
Zsuzsi
mezsu
 
 

 
 

Szia Julcsi!

Még nem tudtam menni, mert két hete megy a vetésforgós betegség a családban. Most a kicsi beteg (40 fokos láza volt:-(( durva), de kapott erős gyógyszert és jobban van.Torokgyulladás, és talán tüdőgyulladás is. Remélem, hogy a jövő héten már eljutok végre!

A burokrepesztést azt hiszem egy sebészollóval csinálta, inkább kellemetlen, mint fáj. Talán elcsippenti a burkot, és akkor elindul a magzatvíz.
Nem, nekem sem volt uh, csak ellenőrízte a méhszájat (tyű, de régen volt, olyan fura)

Szóval holnap lehet, hogy megtudjátok a Babu nemét? Csupa izgi, nem? Próbálgatod, hogy kisfiam, kislányom?

Ibi
ibi
 
 


Hello Lányok!

Képzeljétek ma volt a második alkalom, hogy "megszivatott" a védőnőKép Mostmár totál ki vagyok bukva rá, és nem is nagyon bízom benne. 1 hete, amikor szintén nem jött, du. felhívott, hogy bocs, megbeszéltük, hogy ma reggel jön, erre ma se jött! De se telefon se semmi, hogy ne várjak, megint vártam 3/4 órát tök fölöslegesen, holott kellett volna jönnöm dolgozni!
Fél órája hívott, hogy ne haragudjak, de nem volt nála a notesze, amibe a számom van...de szerdán 1000 százalék, hogy jön. Azt mondtam OK, de mostmár nem érdekel az egész!
Nem lehet nem körzeti védőnőt választani? Muszály hogy a kerülethez tartozó legyen???????

Julcsi, már nem emlékszem, miről beszélt a Lintner,de általában a terhességről szokott beszélni, hogy hol tartok most, mikortól életképes a baba, eltorzulok-e vagy sem a terhesség alatt stb. Én is szoktam kérdezni, inkább azzal kapcsolatban, ha valamit furcsának érzek magamon, és akkor azt elmagyarázza elég részletesen, hát ilyenek...SZülésről még egyáltalán nem beszélünk.

Én dec. 17-én (szombaton) megyek a Praxisba, 2 órára kaptam időpontot. Hajdú Krisztina dr. nőhöz, mert a barátnőm nála volt és őt ajánlotta. Húú biztos tök izgi lesz, ílyen konkrétan látni a kicsit, az arcát, meg mindenétKép

Ti hogy álltok poci növéssel? én úgy érzem, nekem már kezd elindulni rendesen a növésbenKép

puszi, judy

KépKép
judy1
 
 


Szia Judy, melyik kerületben laksz? Nem a 16.-ban? Az én védőnőm ugyanilyen. Megbeszéltük, hogy adott napon jön, egész nap takarítok, erre du. felhív, hogy jövő héten mikor jöjjön. Én is kérdezgettem az elején, hogy lehet-e másikat választani de senki sem tudta.

Nekem is nő már a hasam rendesen, de hétvégén újra elkezdett nyilallgatni. Ezek még mindig a szalagok?
Egyébként ti házimunkáztok még? Mert én még mindent ugyanúgy csinálok, de lehet, hogy nem kéne?

Na, abbahagyom megyek lassan ledőlök.
Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Julcsi??????????,

Lányok, mégis megvan a teljes felvétel a dvd-n!!! Látszik a baba! Judy, mivel jobb ez a csajszi, mint a szonográfus, akihez mindenkit irányítanak????

Nóri, én is csinálok még mindent, csak kicsit lassabban.

Puszi, Zsuzsi
mezsu
 
 


Sziasztok!

Már régen megjöttünk, de csak most kerültem gép közelébe.
Szóval bementünk, fekvés, doki nézi, nézi, Zsoltinak mutogatja, hogy mi micsoda, keze, lába, gyomra stb. Kép Én meg sajnos az egészből semmit sem láttam, mert ugye a monitor nem úgy állt Kép, és csak ők ketten megbeszélgették a dolgokat, hogy minden a legnagyobb rendben van.Kép Kép Kép
Aztán jött: hogy akkor mi van a lába között? Először semmit sem látott. Kép Mondta is, hogy a kis lábai az égnek állnak, felhúzta őket teljesen, de a térdeit úgy összeszorítja, hogy nem látja normálisan. Aztán kicsit még ott "birizgálta", és egyszercsak mondja, hogy ugyan nem 100%, de inkább fiú. És akkor mutatta a férjemnek, hogy ott mintha herezacsik lennének. Kép Nekem is a Baltschik doki csinálta az uh-t.
Szóval azt mondta, hogy ne vegyük készpénznek, de azért most inkább maradjunk a kisfiúban.
Ezek szerint én is a fiúk táborát növelemKép

Nóri! Én is mindent csinálok itthon, csak ha elfáradok, akkor pihenek közben.
Holnap nagyon szorítok!Kép

Zsuzsi! De jó, hogy nem veszett el a lényeg a dvd-ről. Ha nem lett volna meg, akkor megcsinálták volna újra ingyen?

Judy! Ma láttam a Lintnert! Én nem őrá gondoltam, de elég furcsa ábrázata van.

Viszont az én dokim ma csak fél percet szánt rám Kép Kép Kép, amikor lementem hozzá a papírt bemutatni. Megnézte, mondta, hogy ez rendben, és mikor menjek legközelebb. Azt hittem, hogy mond egy pár jó szót. De ez most elmaradt Kép.

Puszi mindenkinek!
Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Na végre Julcsi, hogy írtál! Ebéd óta várom a híreket! Kép
Gratulálok a kisfiatokhoz Kép, hú de vicces lenne, ha nekem is fiam lenne, négy kemény János kórházas legény Kép.

Én már nagyon izgulok, nálunk úgy lesz, hogy előbb csak én megyek be, megnézzük együtt - babonából (mármint ez az orvos babonája) - és ha minden rendben, akkor hívja be Zsoltit, hogy Õ is megnézze.
(Egyébként két napja rémálmaim vannak, úgyhogy remélem, hogy minden rendben lesz...)

Örülök, hogy még mindenki takarít, persze én is pihenek közben, csak ugye pár napja nyilallgat, és nem tudom miért. Itt a munkahelyemen semmit nem engednek csinálni, nem hajolhatok le egy leesett papírért, nem húzhatok ki egy fiókot stb. Persze örülök, hogy kímélnek, de ennyire azért túlzás.

Zsuzsi, örülök én is, hogy megvan a baba a DVD-n. Azért majd milyen érdekes lesz neki, ha jó pár év múlva megnézheti magát. Kép

Vettetek tegnap kabátot?

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Hello Lányok!

Nóri, én a 9. kerületben lakom. De akkor úgy látszik nem csak itt ilyen igérgetősek a védőnők. Egyébként hétfő du. felhívott és holnapra megbeszéltünk egy új időpontot. Azt igérte, hogy 1000 százalék, hogy szerdán reggel jön. Na kiváncsi vagyok!!

Mezsu, igazából nem tudom mivel jobb, nem is értem a szonográfus kifejezést?? EGy biztos, ez a nő orvos, meg ajánlották. Nagyon alapos, mindent végignéz, az összes szerveit, megszámolja az ujjait stb.

Julcsi! WELCOME in the boys club! Szóval úgy néz ki te is kislegényt hordasz a pociban, tök jó! Mostmár tényleg csak Nóri hiányzik, és mindannyian fiút fogunk világra hozni áprilisbanKép Egyébként örülök, és gratula, hogy minden redben van a picurral nálad isKép
Szóval láttad a dokimat. Igen szegényke eléggé "megviselt" sokszor. Ez azért van, mert állandóan szül, a kórházban van, előadáson van stb. Ez az élete, totál fanatikus a pasi, viszont ennek köszönöhetően nagyon jó orvos is. Én 10 éve hozzá járok, akkor viszont állati jó pasi volt, (azért most se rossz, ha nem annyira fáradt) az összes csaj oda volt érte, aki hozzá járt. Egyébként biztos, hogy a Lintnert láttad???
Ez nekem tök furi, hogy a dokid pár perc alatt lerendezett, azért nekem ilyet sose csinált. VAgy nálatok ez így megy? És akkor most mikor mész megint hozzá? Akkor milyen vizsgálatod lesz?

Judy

KépKép
judy1
 
 


Jaj, még egyet elfelejtettem kérdezni tőletek:
valaki már érezte, hogy mozog a babája, úgy igazán?
Merthogy ezt mostanában kellene érezni, 20-21 hét, nem?

Judy

KépKép
judy1
 
 


Szia Nóri!

Nagyon aranyos vagy! Kép Azért remélem ebédelni tudtál!
Már én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy nektek mi lesz! Kép Biztos volt valami a levegőben, amikor a gyerekek "készültek", mert úgy látszik, hogy áprilisban csak fiúk fognak születni. Kép Bár még meg kell várnunk Téged is a hírrel!

Eddig az én Zsoltim is azt mondta, hogy mindegy, hogy fiú v. lány. Most meg, amikor mondtam neki, hogy azért még nem biztos a fiú, a doki is azt mondta, hogy "egyelőre maradjunk a fiúban", erre mondja, hogy de biztos, hogy fiú, mert ő látta neki, az biztos az volt, hidjem el, mert az más nem lehetett. Úgyhogy most meg már nagyon belelkesült a kisfiúra. Kép

Egyébként vagy 4 napja én is olyan hülyeségeket álmodok, hogy az már túlzás. Meg éjjel felébredek, aztán sokáig nem is birok visszaaludni, mert olyan rossz érzéseim vannak. Na mindegy, ez biztos a felfokozott állapot miatt van!

Mindenkinek puszi, Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Julcsi, most volt az elmúlt pár napban kettős front hatás, lehet, hgoy azt érzed te is. Ha jól emlékszem szombaton sem én sem a párom nem tudtunk eleget aludni. Én nem álmodtam, viszont nagyon éber voltam.

Már egyre többet gondolok a szülésre is. Ez biztos azért van, mert el kezdett nőni a pocakom. Minden nap rácsodálkozok, és felteszem magamnak a kérdést, vajon, hogy fog ez a kis babuci innen kijönni???

Judy

KépKép
judy1
 
 


Judy!
Tuti, hogy a L-t láttam, mert marhára mereszgettem a szememet, hogy el tudjam olvasni a névtábláját. Pont ott ültünk már az ultrahang előtt, odajött egy kismamival, és aztán ők lettek a következők. Addig többször is ránéztem, hogy jól olvastam-e, de igen, ő volt. Kissé loboncos volt a haja.

Az én dokim is otthon a rendelőjében teljesen más, mint a kórházban. Itt mindig rohan, nem igazán van ideje. Amikor bekopogtam a szobájába, nem is volt ott. Pont indulni akartam el onnan, amikor láttam, hogy jön a folyosó másik végéből. A Szülészet folyosóján balra az első ajtó az övé, és arról jött (pl.), amerről a Lintner szobája lehet. Aztán odaért az irodájához, bementünk, de mire én becsuktam az ajtót, addigra a papíromat már át is olvasta, nem is ültünk le, mindez az ajtótól egy méterre lehetett. És már nyitotta is ki az ajtót, és annyit mondott, hogy akkor a múltkori vizsgálathoz képest (ami pont 1 hete volt) menjek 4 hét múlva. Vagyis most 3 hét múlva kell mennem majd hozzá a magánba.
Mondjuk aztán ő is kijött velem, és ment is tovább, ahol a felvételi iroda van, és ott megállt egy dokival megbeszélni valamit. Elég zavartnak is tűnt, lehet, hogy csak nagyon zűrös napja volt. Csak olyan jó lett volna még beszélgetni, hogy megkérdezze, hogy kisfiú v. kislány, hogy vagyok stb. Főleg, hogy ti is írtátok ezeket a félórás beszélgetéseket. Na mindegy, ez van!

Én még egyáltalán nem éreztem mozgást. Kép Már nagyon aggaszt, de hát ma is láttuk, vagyis a doki meg Zsolti látta, hogy minden rendben van. De még igazából olyan kis kaparászást sem éreztem. Állandóan alszik, most is végig aludt, alig mozgolódott valamit. Lehet, hogy félálomban voltunk, amikor "összejött"?

Puszi, Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Julcsi! Igen biztos ő volt, mert tényleg kicsit loboncos a haja...

Lehet, hogy zűrös napja volt a dokidnak, ha így rohant tovább. De hogyhogy 3 hét múlva mész?? Én jövő héten megyek méhnyak vizsgálatra. Megnézi, hogy zárt-e a méhem, meg ilyesmi. Neked már nézte? Mikor nézte? Vagy majd 3 hét múlva fogja?

Képzeld az előbb alul, ahogy mozgattam a kezem picit megynomva a pocimat éreztem, hogy ott a baba. Erre odébb állt. Minden nap megpróbálom valahogy simogatással kitapogatni, hogy hol van, de csak nagyon finoman, és beszélek is hozzá. Te is szoktál a te babucidhoz beszélni? Olyan sokat gondolok rá, hogy milyen lesz, meg hogy jó lenne látni és megérinteni a picit. De persze még nincs itt az ideje, amíg kell, meg csak maradjon odabennt.
Nagyon én sem érzem, hogy mozog, este mikor simogatom a hasam, ha nagyon figyelek rá akkor talán érzem egy picit. Pár napja a párom megint hallgatózott a hasamon, azt mondta, hogy a szív dobogását hallja. Ez lehetséges? Én is ezt olvastam, hogy előbb-utóbb lehet hallani. Ti is halljátok a babáét? Szoktatok hallgatózni?

Judy

KépKép
judy1
 
 


Szia Judy!

Tök jó, hogy Te már érzel valamit! Én is szoktam simogatni meg beszélgetek is hozzá, még mesét is szoktam neki olvasni (nem minden este, de lehet, hogy attól alszik el szegénykém ennyire).
Mi még nem hallgatóztunk, de jó ötlet! Majd mi is kipróbáljuk. Kép Egyébként lehet, hogy tényleg lehet hallani a kis szívét!

A dokira visszatérve!
Egy hete voltam nála. Nála az a szokás, hogy havonta kell menni hozzá. Olyankor mindig van méhszájvizsgálat. Múlt kedden is nézte. Meg igazából eddig mindig megnézte, talán a legelső alkalommal nem, de azóta mindig. Meg eleinte sokkal sűrűbben is jártam hozzá, talán hetente, volt, hogy kéthetente, aztán megint hetente stb. Szóval már elég sokszor megnézte. Ha most megyek 3 hét múlva, akkor megint megnézi meg remélem lesz uh is Kép.
Bár ma meg annyira siettünk (vagy sietett), hogy nem is tudtam mondani neki, hogy a 4 hét az pont Karácsony előtt két napra fog esni, és hogy egyáltalán az jó e neki, nem lesz-e szabin, vagy rendel-e egyáltalán még akkor. Mert gondolom, amikor ezt mondta, akkor nem számolta ki, hogy az pont mikor lesz esedékes. Azért majd felhívom, és még időben rákérdezek nála.

Te mikor voltál utoljára a L-nél? Jövő héten lesz uh is? Vagy nála mi a szokás, hány hetente kell hozzá menni vizsgálatra? De neked még csak egyszer volt méhszájellenőrzésed? Az mikor volt? Még az elején vagy mostanában?

Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Sziasztok!

Adri!
Mekkorák vagytok már! S milyen édes a Ricsitek!Rendesen lehagytatok minket, minden tekintetben. Mi most hat és fél hónaposan 65 cm-rel 6830 g-ot nyomunk, s most kezdtük a mellétáplálást, úgyhogy még csak almalét és sütőtökpürét kóstoltunk.

Pocakosok!
Jó olvasni titeket!
Két ötletem van számotokra a későbbiekre. Nálunk nagyon beváltak. Az egyik tudatos volt, a másik szülés után véletlenülderült ki, egy nyügi alkalmával.

Tudatos: Vettünk még anno egy zenélő körtét, ami az egyik szokásos babadalt hallatja, ha felhúzzuk. Minden este, illetve néha napközben is többször, amikor már nagyon mocorgott, megnyugtatás céljából lejátszottuk Balának a körtemuzsikát. Esténként volt hogy mi már félig aludtunk, de a körtemuzsikát még felhúztuk, s a pocira tettük. S meglett a hatása. Bala felismerte, s megnyugodott a körtemuzsika hallatán, már pár napos korában is. S a mai napig nagyon szereti hallgatni.

Véletlen: Gumilabdás kismamatornára jártam a terhességem alatt, hetente kétszer. Aztán annyira megszoktam a labdán való rugódzás kellemes ringatódzását, hogy itthonra is vettem egy lasztit. A terhesség utolsó heteiben nagyon sokat segített, amikor éjszakánként már nem tudtam aludni. Ültem a labdán éjszakánként, s ringattam magamat, nomeg Balát odabent.
A megplepetés pedig Bala születése után ért minket. A laszti a szoba dísze maradt, s nem lett eltéve. Bala egyik nyügisebb napján a labdára csücsültem, mert éppen az volt közel. S ahogy elkezdtem rugózni rajta, Bala megnyugodott egy pillanat alatt. Ettől a felfedezéstől kezdve a laszti maradt, sőt ha mentünk valahova hosszabb időre (pl.: Nagyiékhoz hétvégére), jött velünk. Mindenki ámult, hogy milyen csodaszerünk van, amitől elmúlik minden bánata Balának. Egy kis lasztizás, s mindjárt mosolygunk mindenre.

Puszi nektek és jó pocakosodást!

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Timi, ezek nagyon jó ötletek, köszi! Gratulálok Balához. Mi is Balázsnak szeretnénk hívni, csak én kiakadtam a becézéseken. Mindenki Balázskának, Bilinek kezdte hívni. na, ez nekem nem tetszik. A ti becenevetek viszont jó. Sikerült a rokonokkal megszoktatni????
Mennyi idős most? Hova jártál tornázni????

Judy, a szonográfus nem doki, hanem megtanulta kezelni a gépet. De nagyon jó, és ő is nagyon érti a dolgát. Sokat jár mindenféle továbbképzésre, még a tengerentúlra is. Õ is megnézett mindent, számoltunk ujjakat! Kép

Puszi, Zsuzsi

Julcsi, gratulálok a pici fiútokhoz! Tényleg jó hónap lesz! Nevetek van már????

Nóri, ha mégis kislányt rejteget a poci, akkor nagyon jó dolga lesz. Ennyi pasi között!!!!! A mi fiainknak meg majd csorog a nyála utána! Kép Kép Kép

Azt hiszem, én leszek az első áprilisi. Szóval, én már érzem pár hete a kis fickót, de nagyon oda kell figyelni, hogy érezzem. Tegnap (21 hét) volt az, hogy elkezdett erősebben mozogni. Szóval nyugi. Én leginkább esténként érzem, mikor lefekszünk aludni, én a hátamon fekszem, a fejem picit magasabban, és akkor mindig elkezd mocorogni. Aztán ha odajön apa, ráteszi a kezét a pocira, és kéri, akkor elkezd ficánkomni egy picit mindig.
Hallani a babát állítólag a 20. héttől lehet, de csak sztetoszkóppal.
mezsu
 
 


Sziasztok!

Szia Timtom!
Kép
Tényleg nagy baba,de nem a méret a lényegKép
Tündéri édes baba,és nagyon mozgékony is.
Ricsit én is etettem sütőtökkel,de szóltak,hogy nem egészséges,mert a 60-as években használtak valamilyen permetezőszert,ami rákkeltő és a mostani sütőtököknek pont ebbe a veszélyes rétegbe ér le a gyökerük.
Szóval én most már nem adok neki.
Javaslom viszont a Hipp termékeket,és az első ebédünk alma-burgonya volt (unilever).
Én akartam neki főzni,de már a bioboltban vásárolt dolgokról is kiderül,hogy nem is bio sőt....
Szóval feladtam.

A zene tényleg jó ötlet,én is csináltam és nagyon bevált.

Szombaton megyünk Mikulásozni,és a fenyőfát is nagyon nézegetjük a SavoyábanKép
Totál oda van érte.

Most mennem kell,mert felébredtünk

Üdv mindenkinek
Adri és Ricsi

ui:Bárkinek kérdése van szívesen segítek,sok mindent átéltem a terhességem alatt.
A sztetoszkópról csak annyit,hogy mi nem hallotuk vele a babát,engem speciel csak idegesített.
adler75
 
 


Sziasztok!

Timtom! Nagyon jó, hogy ilyen kis praktikus ötleteket osztasz meg velünkKép TEtszik a zene, bár ezt már hallotta, de a labda is tök jó ötlet, azt hiszem én is veszek egyet, hátha nálunk beválik majdKép

Julcsi, szerintem bent lesz a dokid, nyugi, de azért, hogy még jobban megnyugodjál lehet, hogy nem árt, ha megeresztesz egy telefont, nehogy lukra fussál és nem lesz ottKép
Másfél hete voltam a Lintnernél, akkor nem nézett méhszájat. Nekem csak az elején nézett, azóta sem. Azt mondta, hogy akinél rendben van minden, azt nem szokta piszkálni. Úgyhogy jövő héten viszont mennem kell akkor nézi 2x. Remélem OK leszKép
Ha jól emlékszem azt mondta, hogy mostmár majd havonta kell járnom, de rákérdezek jövő héten ha megyek. EGyébként uh-m nem lesz jövőhéten, viszont dec.17-én megyek 4D-re a Praxisba!!!!!! Már nagyon várom, a párommal együttKépKép

Képzeljétek ma végre jött a védőnőKép Ez volt a 3. időpont, amit egyeztettünk. Egyébként aranyos volt 1 órán keresztűl beszélgettünk, kérdezte hogy vagyok? megnézte a pocimat, és azt mondta, nagyon szép kis pocim vanKépKép úgyhogy most büszke is vagyok rá. Azt is mondtam, hogy még alig érzem mozogni a babát, azt mondta, hogy nem baj, mert még pici, de később ahogy növekszik egyre jobban fogom érezni. Beszélgettünk minden féléről, kicsit a szülésről, hgoy ne erőltessem magam, hogy mit és mennyit egyek, kicsit a párommal való kapcsolatról, a babáról és a párom kapcsolatáról, a vitaminokról amit szedek, mostmár azt is tudom, hgoy a hepatitisz eredményt neki küldik meg, azt mondta, hgoy az a vérvételtől számított kb. 5 hét alatt jön meg az eredmény. LEgközelebb január 2. felében kell mennem hozzá, addig nem találkozunk.

Hú jó sokat írtam, bocsi.
Judy

KépKép
judy1
 
 


Sziasztok!

Kétszer elszállt a hsz-em az elmúlt napokban, pedig képeket is tettem fel, úgyhogy jól berágtam. Képekkel most nem kísérletezem. Kép

Adrinak én is írtam, hogy de szép nagy fiad van! Mi már eszünk husit is, persze babakajásat. Van egy táblázat, ha érdekel átküldöm, a Kismamában jelent meg. Ebben le van írva, hogy melyik hónaptól mit lehet adni. Nem mindig jön össze a babakajákon feltüntetettekkel! Én nagyjából ezt követem. (7 hósan már mehet a csirke, pulyka. 8 hóstól a marha. Spenót is csak 8 hóstól, de csak heti egyszer.) Most leginkább a sárgarépás csirke ízlik a fiamnak. És van a Milupának egy 7-gabonás pehely nevű csodája. Semmi cukor, semmi extra (glutén igen). Bármihez hozzá lehet keverni, úgy nyeli, mint a gép, pedig szerintem fűrészpor íze van Kép

Timtom! Tök jó ötleteid vannak! Nekem az 'Egy kis malac röfröföf' vált be Kép Erre lenyugszik. Volt úgy, hogy apuéktól hazáig (fél óra) kellett énekelnem a kocsiban, egyedül voltam, nem aludt el, és kiabált. Ha mást énekeltem, akkor is kiabált. Én meg szépen berekedtem Kép


Julcsi! Ne aggódj a dokink miatt Kép A kórházban ennyi a maximum. Az utolsó hetekben is úgy lesz, hogy felmész a ctg-lelettel, megnézi a méhszájad, és szia. Azonban ha kérdésed van, akkor mindenre válaszolni fog. Ha szabira menne, szerintem szólt volna. Nekem szólt mindig, hogy mikor megy. De ha izgulsz, akkor egy héttel előtte szerintem hívd fel, és akkor egyben be is tudsz jelentkezni Kép
A magánban se jellemző nála a 25 perc, hiszen annyian járnak hozzá, hogy éjfélig kellene rendelnie! 10-15 perc az átlag, szerintem ez normális. Kép

Ja, és az az érzés, hogy nem láttál semmit az uh-n, szerintem a szülés alatt fog kiteljesedni. Én szinte végig csukott szemmel feküdtem, a férjem másnap mesélte el, hogy mi hogy történt Kép Kép

Többi pocakosnak is jó pocakosodást! Vigyázzatok ebben az időben, pihenjetek sokat, egyetek vitamint!

Üdv. M.
mircike
 
 


Nóri, nem írtál semmit!!!!!! Mi van Veletek????? Mi volt a dokinál???????? tessék gyorsan jelentkezni, ne aggódjak túlságosan!!!!!!
Puszi,
Zsuzsi
mezsu
 
 


Nóri! Már én is nagyon várom, hogy mi volt tegnap! Igaz, mondtad, hogy este mész, de már másnap van!!!!!!!!!!!!!!

Írj!
Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Sziasztok Csajok!

JAj bocsánat, hogy nem írtam, majd később leírom, hogy miért.

Előbb írom a lényeget: Szóval a kisbabával minden rendben van, jó nagy, és mindene (nyaki redő, gerinc, száj, végtagok) megvan. Mondta előre az orvos Zsoltinak, hogy nem biztos hogy fogjuk látni a nemét. De aztán egyszercsak megállította a képet és elhallgatott. Én meg mondom: kisfiú? És mondja, azért állt meg mert kiváncsi volt, hogy látjuk-e, hát mondom persze. Szóval a lényeg, hogy KISFIÚ!!!!Kép Aztán kiderült, hogy amit én fütyinek néztem az a combcsontja volt Kép, erre jól kinevetett, hogy jól néznénk ki, ha akkora fütyije lenne, mint a feje. Na ezen jót mulattunk és néztük tovább. Ekkor még azt mondta, hogy nagy valószínűséggel fiú, de még nem százszázalék. Szóval nézzük tovább erre a kis drága úgy befordult, hogy szétterpesztette a lábait és totál az égbe meredt az antennája. Kép Kép Na erre már az orvos is azt mondta, hogy ha bekerül a Guiness rekordok könyvébe akkor abból kér egy aláírt példányt Kép. És már nem is mondta, hogy nem biztos, hogy fiú Kép. Hát ilyen kisfiunk van Kép Kép. Én annyira nevettem, hogy alig bírtam abbahagyni, rázkódott az uh-s kép. Kép

De sajnos ezután következett a méhszáj vizsgálat...aminek az eredménye, hogy a külső méhszájam ki van nyílva. Kép Ez elég rossz hír, ezért most két hétig szigorúan feküdnöm kell itthon. Utána vissza az orvoshoz és majd meglátjuk, hogy mi lesz.
Ez azért veszélyes, mert ez már nem zárul vissza (csak a szülés után, de hát most nem az a
lényeg), és fokozottabb fertőzésveszélynek van kitéve a baba. Nem beszélve arról, hogy ha ez tovább tágul.

Szóval nagyon kell vigyáznom, így Zsuzsi tornázni sem mehetek egyelőre két hétig, utána meg majd meglátjuk.

Azt, hogy ez mitől van nem tudjuk.Neki az a mániája, hogy nem alszom eleget, és hogy ő egy éjszakás ügyelet után néz ki úgy mint én mindig. Persze az is felmerült, hogy felfáztam, de nem tudom mikor.

A lényeg Lányok, hogy nagyon vigyázzatok magatokra, lassan menjetek az utcán, semmi megerőltető, és melegen öltözzetek!!!
Nekem nagyon lelkiismeretfurdalásom van, hogy nem vigyáztam eléggé, de remélem azért nem lesz gond. Azért az orvos megnyugtatott, hogy ezzel még ki lehet hordani, úgyhogy ne pánikoljak.

Szóval ezért nem írtam, mert itthon vagyok, és mi úgy lakunk, hogy egy kertben Anyukámékkal és csak náluk van internet. Most nappalra átköltözködtem ide, de esténként, meg délelőttönként otthon vagyok ahol nem tudlak fogni Titeket Kép.
Még egyszer bocs!!!!

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Nóri!

Tényleg pihenj nagyon sokat, ne emelgess semmi nehezet! Ezzel még simán el tudsz lenni, ha vigyázol magadra! Úgyhogy tényleg semmi pánikKép!
Nóri! Én még nem láttalak Téged, de azért az biztos, hogy össze nem lehet hasonlítani a dokiddal, főleg egy hajszolt éjszaka utáni ügyeletes fejjel. Bár gondolom, hogy ez csak poén volt a részéről. De azért tényleg sokat pihenjél!

A kis antennához meg nagy nagy gratula! Kép Kép Kép De édi lehetett!Kép Tök jó, mi azért ennyire nem láttuk! Bár én egyáltalán nem, de Zsolti is csak félig-meddig, és most már állítja, hogy az tuti az volt.
Szóval mindenkinek kisfia lesz!!!Kép Úgy látszik ezek a gólyák be voltak oltva valami anyaggal, hogy csak a fiúcskákra utaztak. És mi is lesz a neve? Zsoltid mit szólt?

Ha tudsz, akkor jelentkezzél mindig! És semmi mozgás, csak fekvés!

Sok-sok puszi!
Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Timi, Mircike, Adler!

Nektek is köszi a sok hasznos infót! Kép
Én mindig örülök, amikor Ti is írtok, olyan jó olvasni, hogy mit csinálnak a babák, meg olyan aranyosak a képeken!
Mircike! Azért légyszi próbálkozz még a képekkel! Köszi!

Puszi, J.

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Zsuzsi, Judy!

Veletek mi újság? Kép

Nálunk most a Barnabás a befutó név. Úgyhogy most a Fanniról gyorsan át is kereszteltük Barnuskára, és mostantól már így hívjuk. Nehogy szegénykém idő előtt összezavarodjon, hogy mi ez a női név a nyakán! Kép

A védőnőhöz nem mentem el szerdán. Igazából azt mondta a múltkor, hogy olyan egy hónap múlva. Úgyhogy az lehet 4 hét is, de lehet 5 is. Hát majd most 5 lesz. Addigra hátha megkapja már a hepatitis leletet is. De majd erre én is rákérdezek nála, hogy ez itt is így van-e. De akkor gondolom, hogy mindenhol ez van.

Puszi, Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Julcsi, köszi a biztatást, nagyon megijedtem tegnap, úgyhogy tényleg vigyázok. Fekszem, csak enni kelek fel, te jó ég két hétig csak eszem és fekszem! Hogy fogok kinézniKép!

Nekem a Barnabás név nagyon tetszik!! Remélem nem sértődsz meg,nekem a kutyámat hívják így. De ő nem szimpla kutya, hanem az első kisfiam Kép, imádom. De ismerek Barnabás kisfiúkat is, és szerintem nagyon tuti név.

Mi amikor még szóba sem jött a gyerek, már egyetértettünk abban, hogy a Farkas név tetszik. Persze rajtunk kívül ezt mindenki leszólja. Még most is úgy áll, hogy Farkas lesz, de engem egy picit zavar benne, hogy nem lehet becézni. Farki? Az nem jó.
Zsolti szerint úgyis kitalálunk neki vmi más becenevet, úgyhogy ezen ne aggódjak. Persze, mi igen, de mások? Szóval, ezt még át kell beszélnünk. Én szeretném pl. ha Zsolt lenne ő is, de ezt nehéz lesz átvinnem. Van még egy nevünk az Imre, de ez valahogy az én hülyeségem, de azt majd a második fiamnak szeretném. De hogy miért azt nem tudom.
Hát így állunk.
Egyébként Zsolti örült, hogy kisfiú, de továbbra is azt mondja, hogy mindegy volt neki. Azért nagy élmény volt ez az ultrahang. Kép

A hepatitis eredményem egyébként nekem is "eltűnt", vagyis, hogy nem kaptam meg az afp-vel együtt, de nem esett szó róla, én meg elfelejtettem rákérdezni.

Na ledőlök, majd még visszanézek délután.
Puszi.

Tényleg Zsuzsi, Judy mi van veletek?

Ja,Timtom ez a labdás, meg zenés ötlet nagyon jó, úgyhogy tutira beszerzem mindkettőt!!!!!!

Kép
nóri8
 
 


Lányok, megvagyok!

Nóri, gratulálok a kisfiatokhoz!!!!! Kép Kép Kép Szerintem is fontos, hogy jó beceneve is legyen. Mi a becenevek miatt gondolkodunk a Balázson.
Biztos nem lesz semmi baj a méhszájaddal, csak pihizz sokat. Tornázni tényleg ne gyere!!!! Képzeld, tegnap csak hatan voltunk. Nóri, Te nem is nézel ki nyúzottnak!!!! Legalábbis eddig nem úgy ismertelek meg! Biztos poénnak szánta. Vagy az is lehet, hogy ahhoz van szokva, hogy a kismamák nem dolgoznak, és mindig fittek és kicsattannak a bőrükből! Kép

Julcsi, tényleg nagyon jó a Barnabás név!!!! Kicsi Barni. Édes!!!!!

Tényleg nagyon furi, hogy ennyi fiú születik áprilisban!!!! Olyan kár, hogy ilyen messze lakunk egymástól!

Puszi,
Zsuzsi
mezsu
 
 


Sziasztok Lányok, én is itt vagyok!

Csak az a baj, hogy dolgozom és mindig elönt a munkaKép Most meg is ijedtem attól amit Nóri írt! Nehogy nálam is a túl intenzív melótól valami kinyiljon.

Nóri, gratulálokKépKép Komolyan ez hihetetlen, hogy áprilisban mindneki kisfiút fog világra hozniKép Ennél márcsak az lenne szebb, ha tényleg egyszerre lennénk benn a kórházban!

Mostmár nagyon várom a jövő heti vizsgálatot, nekem akkor néznek méhszájat. Hú most nagyon betojtam? És Nóri volt ennek valami jele, vagy nem is érezted hogy kinyilt???????

Julcsi tök jó a Barnabás név! Mi még agyalunk rajta, nekem tetszik a Kristóf, de a páromnak viszont abszolút nem, úgyhogy le lett szavazva. Mindneképpen magyar nevet szeretnénk, úgyhogy újabb opcióként felmerült a Zsombor és a Csongor. Ebből talán az utóbbi, de még nem 100%

Ti hogy álltok a pocak növekedéssel? Én úgy érzem, hogy nekem most rendesen beindult.

Puszi
Judy

KépKép
judy1
 
 


Szia Judy, nem akartalak megijeszteni Titeket,de tényleg nem árt az óvatosság.

Az én munkám abszolút ülő munka tehát semmi megterheléssel nem jár, és már az idegeskedést is száműztem. Én két dologra gondolok: az egyik, hogy tényleg felfáztam (mert állandóan pisilek), a másik meg, hogy szoktam otthon kicsit táncolgatni, meg bohóckodni (de nem ugrálok, csak mértékkel), meg, hogy nem megyek olyan nagyon lassan. De szerintem ezek azért nem olyan nagy dolgok, de az orvos pl. mondta, hogy szerinte én csak nála játszom meg magam, amúgy gyorsabban mozgok. Hát igen.
Meg az, hogy tényleg nem alszom olyan nagyon sokat, de mondjuk a 8 óra azért meg szokott lenni.

Jele nem nagyon volt, kivéve a hétvégi nyilallgatásokat, amiket írtam is nektek pár napja. De azok pillanatszerűek voltak. Most ma is csak talán kétszer nyilallt, de picit és csak egy pillanatra.
Az orvos azt mondta, hogy nagyobb görcseim lehettek, mint amiket bevallok, és jó lenne ha a görcs fogalmát ő meg én egyformán értelmeznénk. Azóta ezen gondolkozom, de esküszöm nem volt nagyobb görcsöm.

Szóval ne ijedj meg, ez nem általános dolog, de vigyázni kell. Ha stresszelős, rohangálós a munkád inkább vegyél ki szabadságot ha tudsz, vagy helyezd magad a dolgokon kívül, mert most ez a legfontosabb dolog. Sajnos megyünk a pénz, meg a karrierünk után, és közben meg a kisbabánk nem ért semmit az egészből és csak egy kis nyugalomra vágyik. (Ezt csak magamból kiindulva írtam).

A hasam nekem úgy érzem, hogy megállt.Eddig nőtt, már látszik rendesen, de valahogy mostanában nem tűnik úgy mintha tovább nőne. Meg én azt a viszketést sem érzem, amit írnak, hogy a has növekedésekor lehet érezni. (Persze nem hiányzik, mert voltam én 26 évesen bárányhimlős...Kép )

Zsuzsi, megint olyan fárasztó volt a torna? Az a lány nem volt ott aki, péntekre van kiírva?
Nem tudom mi lesz a későbbiekben, most úgy érzem, hogy tornára se merek menni többet, sőt megmozdulni se merek többet,de azért ha az orvos megengedi természetesen járok tovább. Viszont ha mégsem akkor még időben neked adom a bérletem. Az enyém január 6-án jár le azt hiszem.

Nem írtad, hogy vettetek-e kabátot. Vettetek?

Tényleg kár, hogy messze lakunk egymástól, de szerintem, ha nagyon akarjuk megoldhatjuk a találkát Kép.

Na puszi nektek, ja egyébként ez ügyemből kifolyólag meg kell csinálnom nekem is azt a középsugaras vizeletet. Remélem sikerül Kép.

Pusz, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Sziasztok!

Judy, sajna nem fogunk egyszerre szülni. Én ápr.11-re vagyok kiírva. Azt hiszem, akár 3 hét is lehet köztünk. Bár Ti viszont közel vagytok egymáshoz!!! Kép Kép Kép

Nóri, ha gondolod, beszélek hétfőn a Brendonosokkal, hogy mit lehet ilyenkor csinálni. Nem lehet e visszaváltani, vagy meghosszabbítani. Mert ha Zsolti mégis bemenne veled, akkor a papás-mamás szüléselőkészítő pl. hasznos lenne. Nem?

Hogy vagy?
Vettem kabátot. Elég gáz, de jó meleg. A Tescóban vettem 2.500 ft-ért. Most erre a pár hónapra jó lesz ez. Ennyiért!!!! Kép Kép Kép Viszont amit a Decathlonban találtunk, az volt a legjobb. Mivel ez volt az olcsóbb, azért vettem meg. de ha valaki tudta volna utánam hordani, biztos az utóbbit vettem volna meg.
Tornán megint elfáradtam, mint szoktunk! Kép A csajszi nem volt, de most tényleg alig voltunk.
Pihizz sokat!!!!!!!!! Kép Kép Kép

Pusz, Zsuzsi
mezsu
 
 


SZia Zsuzsi,köszi, de szerintem tuti, hogy nem lehet visszaváltani a bérletet, meg aztán lehet, hogy két hét múlva esetleg mehetek is.
NAgyon idegesít ez a helyzet, mert ahogy gondolkozom az orvos szavain, úgy érzem, mintha nem is lenne olyan nagy baj, mintha nem is nyílt volna ki, hanem csak azt akarta, hogy feküdjek.
Csak azért, mert ha tényleg kinyílt és nem zárul vissza, akkor miért csak két hétig kell feküdnöm, és miért csak két hétig nem tornázhatok?
Persze ezekkel csak nyugtatom magam,mert eszem ágában sincs nem betartani ezt a két hét fekvést. Csak annyira megijesztett, hogy már alig várom hogy visszamehessek és még egyszer megbeszéljük, hogy mi van.
De már idegeskedni se merek, úgyhogy csak vegetálok. Szerencsére kis Brumi (mi így hívjuk)mozog rendesen, úgyhogy legalább ez megnyugtat. MOst jött el az ő ideje a mama fekszik, ő meg ugrál Kép.

Még nem tudjuk, hogy Zsolti bejön-e, illetve tudod, már beszéltük, még én nem tudom eldönteni, hogy bejöjjön-e, de ha bejön is az már nagy dolog, és szerintem külön papás-mamás tornára nem hinném, hogy el tudnám vinni. De még bármi megtörténhet. Kép Szegényre most rászakadt a házimunka, de hősiesen állja a sarat.

Ti már döntöttetek? Dénes bemegy majd?

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Nóri, azért szerintem ezt a 2 hetet próbáld meg feküdni. Ha már a doki is ezt kéri... Ne kockáztass!!!!!
Dénesemmel úgy tervezzük, hogy bejön. De ő nagyon fél tőle. Folyton attól fél, hogy elájul. Tényleg nem bírja a vért és a kórházat. Most jelen pillanatban ott tartunk, hogy bejön, de kimegy, ha nem bírja. A papás-mamásra elmegyünk. Képzeld, mondta Ági szerdán, hogy aki megy az előkészítőre, vigyen babaolajat v. testápolót, hogy a masszázst tudják gyakorolni. Szerintem egész jó dolgok lehetnek ott.
Sokat ficánkol Brumi??? Az én Csöppöm most frontozik. Tegnap óta eltünt!!! remélem, nemsokára megint jelentkezik. Kép Kép Kép
Pusz, zsuzsi
mezsu
 
 


Nóri!

A doki azt mondta, hogy attól is kinyílhat, hogy keveset alszol?
Most tökre parázok én is, mert bár eddig mindig C3000 volt az értékem, de nagyon keveset alszok. Éjfél előtt sohasem fekszek le, inkább olyan 1 óra körül. De reggel már korán felkelek, főleg, ha Zsolti megy dolgozni (6-kor), és utána vagy vissza tudok aludni vagy nem. Ha sikerül, akkor is csak rövid időre és már csak nyűglődök, inkább felkelek. Bár mondjuk az gondolom számít, hogy én már nem dolgozok, hanem itthon vagyok. De most megpróbálok majd napközben is ledőlni egy keveset, hátha sikerül.

Ma meg este, ha nem jön közbe semmi, akkor megyek jógára. Bár elég lusti vagyok most hozzá.

Vigyázz magadra, és tényleg feküdj sokat!
Egyébként ezt én sem értem, hogy a két hét alatt mi fog változni! Utána meg majd csinálhatsz mindent? Neked most akkor C2000-ed van?

Puszi, Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Szerintetek én miért nem érzek még mindig semmit? Még csak olyan vibrálást sem! Mikor fog már nekem is mozogni?
Csak nincs valami baj? Ez már a 20. hetem!

Sziasztok!

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Sziasztok lányok,

Úristen nekem is szoktak lenni ilyen kis nyilalgatások, igaz görcsöm még nekem sem volt. Meg én is elég gyorsan mozgok, és én is alapvetően ülök egész nap.Remélem nincs nálam banKép???? Ezek után egész hétvégén feküdni fogok, az biztos! Jövő héten csütörtökön tervezem menni méhszáj vizsgálatra, mostmár tök para lettem.
Ráadásul 2 napja úgy érzem eléggé feszes a hasam. Nektek is feszes?????

Nóri, szerintem is feküdjél, ezzel nem szabad viccelődni.

Julcsi, én sem érzem még annyira, bár ez a 19. hetem, de korábban már voltak kis vibrálások. Lehet, hogy alszik? Múlt héten pedig nagyon mozgott az uh-n.

judy

KépKép
judy1
 
 


Julcsi, ne ijedj meg ez alkat vagy típus kérdése. Van itthon egy könyvem az a címe, hogy Kilenc hónap. Abban olvastam tegnap a magzatmozgásokról, és azt írták, hogy ne hasonlítgassuk össze a saját terhességünket barátnőnk terhességével, mert ahányan vagyunk annyifélék vagyunk,nem beszélve kisbabáinkról akik szintén már mind külön egyéniségek.
Biztos, hogy nincs semmi baj, ne aggódj, inkább ne is törődj vele, biztos vagyok benne, hogy nemsokára kopogtat majd. Kép

Azt így nem modta az orvos, hogy azért mert keveset alszom, hanem, hogy keveset alszom, nyúzott vagyok, még mindig dolgozom stb. Már furdal a lelkiismeret, hogy így megijesztettelek Titeket.

Értéket nem mondott, hogy mennyire van kinyílva, persze lehet, hogy benne van a terheskönyvemben, majd megnézem. Õszintén szólva, nem is hallottam még erről a C3000-ről. De legalább már ezt is tudom.

Zsuzsi, ez a masszázsos dolog elég jól hangzik. Lehet, hogy ráveszem szép lassan Zsoltit, hogy próbáljuk majd ki.
Kis Brumi egyébként elég sokat mozog, de talán ma egy kicsit kevesebbet, lehet, hogy ő is érzi frontot. Én is érzem sajnos mert két napja fáj a fejem, pedig a terhesség alatt még egyszer sem fájt.

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Lányok! Köszi a nyugtatást! Remélem, hogy azért hamarosan eljön majd az ideje, mert már nagyon várom! Kép

Nektek nem szárad nagyon a kézfejetek? Nekem már olyan száraz, pedig egyfolytában kenegetem. Kép Olyan kis ráncoska lett. Aszalódom? Pedig szerintem eleget iszom. Vagy kevés a napi 1,5-2 liter?

Judy! Ti mikor jelentkeztetek be a Praxisba, hogy 17-re kaptatok időpontot? Kb mennyi a várakozási idő? Lassan nekünk is be kellene már jelentkezni, csak ki kellene számolnunk, hogy mikor leszünk itthon az ünnepek miatt.

Puszi mindenkinek, Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Julcsi, nekem nem szárad, viszont feszül a pocakom. Neked nem?

Én kb. 3 napja jelentkeztem be a Praxisba, de én konkrétan egy doktornőt kértem, és neki dec. 17-volt az első időpontja. 14.00-ra megyek, tehát időpontra, remélem nem kell várnom!

Julcsi, nekem azt mondták, ha túl későn megyek, már nem lehet egyben látni a babát, mert megnő, célszerű a 20-24 hét között valamikor menni. Utána is lehet, de nem biztos, hogy egyben látod.

Judy

KépKép
judy1
 
 


Judy, nekem is néha bekeményedik a hasam, de aztán hamar ellazul. Most az orvos megtapogatta, és akkor pont puha volt és azt mondta, hogy ilyen puhának kell lennie.
Egyébként amikor bementem a rendelőbe és kérdezte, hogy, hogy vagyok akkor már mondtam a kis nyilakat, de arra még azt mondta az belefér.

Ne ijedj, meg, de szerintem ha folyamatosan feszül a pocakod és folyamatosan kemény, akkor inkább menj el hamarabb az orvoshoz ha tudsz.
Zsuzsinak is volt ilyen, amikor az ügyeletre mentek, és ott azt mondták, hogy minden rendben.
Legalább megnyugszol.

Julcsi, a kezem nekem is szárad,kenem is állandóan, de azt hittem azért mert nem hordok kesztyűt. Ez is a terhességtől van???

Na, sziasztok Lányok, jó hétvégét, és ne idegeskedjetek.
Kép

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Julcsi, megnéztem a terhes könyvem, és a mostani vizsgálat után C2100 van beírva, meg az, hogy megrövidült. De az előző vizsgálaton (ami 3 hete volt) azt írta be, hogy C2000 és vmit latinul, hogy ferdén áll, vagy vmi ilyesmi. Viszont akkor azt mondta, hogy minden rendben és, hogy mehetek tornázni. De ezt, hogy ferdén áll ezt csak most mondta, miután rákérdeztem, hogy mi van az előző vizsgálathoz írva.

Olvastam az interneten, hogy az optimális méhszáj (vagy méhnyak) méret C3000, és a megrövidült a C2000. Ezek szerint nekem már a múltkori se volt jó.

Na mindegy, már tisztára bedilizek ettől a dolgtól, már szinte egyfolytában fekszem annyira félek. Közben persze teljesen jól vagyok hál' istennek.

Na, csak ezt akartam mondani. Sziasztok. Nóri

Kép
nóri8
 
 


Nóri!
Igen, én is úgy tudom, hogy a C3000 a jó. A "3" a külső méhszáj mérete, vagyis 3 cm - ez a normál. A 000 meg a belsőnek a külső, középső és belső része. Vagy valami ilyesmi.
Akkor ezek szerint neked a külső már a múltkori vizsgálaton is kinyílt 1 cm-t, most a belső is kezd nyílni? De akkor már szólhatott volna a múltkor is, hogy vigyázzál! Vagy az biztos, hogy nem 3-as, hanem 2-es?
Azért ne ijedj meg nagyon, a lényeg, hogy ne legyél idegess, és nagyon sokat feküdjél, pihenjél! Kép
Lehet, hogy már tornázni nem nagyon fogsz tudni. De most nem is az a lényeg, hanem a Kis Brumi!!! Kép Kép Kép

Nekem eddig szerencsére mindig C3000-em volt!Kép
Ja! És régen ennyire soha nem volt ilyen száraz a kezem, úgyhogy lehet, hogy ez is a terhesség számlájára írható.

Judy!
Olyan igazi pocakfeszülést még nem éreztem. Szerintem még bőven van neki helye, abból is gondolom, hogy a mozgásokat is lehet, hogy azért nem érzem. Lehet, hogy egy pár nappal fiatalabbak vagyunk. Kép Mindegy, mert nem ez a lényeg! Kép

A hasam most elkezdett megint nőni! Szerdán megyek a védőnőhöz, remélem azért nem híztam olyan rettenetesen sokat! Majd kiderül, már kíváncsi vagyok én is!

Zsuzsi!
Veletek mi újság? Jól vagytok?

Vigyázzatok magatokra!
Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Sziasztok,valamennyire sikerült megnyugtatnom már magam, úgyhogy ma már jobb kedvem volt.
Julcsi, a tornáról már lemondtam én is, esetleg még a jóga szóba jöhet. Ott vannak ilyen lábemelgetések, vagy csak fekszetek és lélegeztek?

Tényleg Zsuzsi, mi van veled? Nem voltál ma dolgozni?

Puszi, nóri

Kép
nóri8
 
 


Sziasztok Lányok! Köszi az érdeklődést. Voltam tegnap is, de olyan nyügi voltam.
Julcsi, ez a kézkiszáradás nekem is új. Én is a télre fogtam. Télen mindig többet szoktam kenegetni. A mozgás miatt tényleg ne aggódj. Én sem érzem erősen. Mindig nagyon oda kell figyelni, hogy észrevegyem. Mostanában meg ráadásul kevesebbet mocorog. esténként sem nagyon hajlandó! Szóval, nyugi, jön majd a mozgás.

Nóri, vigyázz magadra! Pihizz sokat! Ne idegeskedj nagyon, olvasgass, TV-zz, pihend ki magad. Jó lenne már a jövő héten. Akkor mész, ugye?
Voltam tegnap tornázni. Bementem előtte a Brendonba, és megkérdeztem, mit lehet veled csinálni. Azt mondták, hogy nyugodtan felhasználhatod később akár baba-mama tornára a bérletet, ha akarod, csak majd mondanod kell, hogy kinyílt a méhszájad, ezért nem tudtad lejárni... Szóval a bérlet miatt ne aggódj! Kép
Jó pihit!
Pusz, Zsuzsi
mezsu
 
 


Szia Zsuzsi, köszönöm szépen, hogy megkérdezted. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen rendesek, hogy fel lehet még használni a bérletet. Bárcsak már a baba-mama tornánál tartanánk Kép. Egyébként olvasgatok, meg Anyukám itthon van velem, szóval nem unatkozom annyira, meg már tényleg a kedvem is jobb.

Jövő szerdán megyek az orvoshoz újra, már számolom a napokat.

Egyébként teljesen jól vagyok, és mozog is a baba rendesen. Ez az egyetlen ami megnyugtat.

Julcsi, abban a könyben amit korábban írtam még azt is olvastam,hogy tényleg teljesen változó, hogy mikor kezdik el érezni a mamák a mozgást, és ez a 14-24. hétig bármikor lehet. Meg azt is, hogy ha néha érzed a mozgást, néha nem az nem azt jelenti, hogy nem mozog, hanem , hogy befelé is rúghat, amit nem érzel.
Szóval tényleg nyugi.

Már csak Judy nem jelentkezett, mi van veled Judy?

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Sziaztok!

Kedves Nóri!

Nekem is nyitva volt a vége felé kb 33 héttől egy ujjnyira a méhszájam.
Nem tudom hányadik hétben jársz.
A tornát,jogát felejtsd el,sokat feküdjél ez a lényeg,illetve nem szabad 1 kiló felett emelgetni sem.
A fekvés azért van szerintem nálad beütemezve,mert ilyenkor(feltételezem,hogy még nem vagy 30 hetes terhes)vissza szűkülhet a méhszáj,de természetesen nem teljesen.
Ez főleg azért van,mert még nem nyomja a babucid súlya.
Én végig feküdtem a 9 hónapot,egyszer sem tornásztam és 15 kilót híztam összesen, amiből a szülés után közvetlenül kb . 9-10 kiló le is ment.
(Ricsi 4800 grammal született+1,5 kilós méhlepény+magzatvíz)Kép
Szóval a súlyod miatt ne aggódj.

Julcsi én rendesen megijedtem egyszer,hogy miért nem rúg a picim,nem félj,valószínűleg tényleg befelé rúg.
De azért figyelgesd ,ha 3-4 napig semmi akkor feküdj hanyatt enyhén rázogasd meg a hasad (NAGYON FINOMAN),mert ilyenkor megfordul a babaKép,és garantáltan érezni fogod

Köszi MircikeKépés várom a képeket a "picid"ről.
Mi is próbálkozunk mindennel,eddig nem nagyon válogat.

Pussz mindenkinek

Adri és Ricsi
adler75
 
 


Sziasztok Lányok!

Tudom, hogy még van időm, hogy érezzem a mozgást, de ilyenkorra már mindenki érezni szokott valmit, én meg még mindig semmit! Elég rossz, hogy figyelem, figyelem, aztán semmi! Kép
Lehet, hogy tényleg befelé rúg, de azért valami hullámzást, vibrálást vagy buborékokat már érezhettem volna! Nagyon lusti lehet Barnuskánk!

A jógán azért szoktunk lábemelősek gyakorlatokat is csinálni. Olyat is, hogy lemész fekvőtámaszba, és az egyik lábadat (talpadat) fel kell tenni egészen a kéz mellé kívülre, aztán fenékkel 8-asokat kell "rajzolni". Na, ezt biztos nem lehet nyitott méhszájjal!

Judy nem ma ment a dokijához? Jelentkezz Te is ha van időd!

Adler! Ha csak a 33. héten nyílt ki a méhszájad, akkor miért kellett a 9 hónap alatt végig feküdnöd?

Vigyázzatok magatokra! Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem olvastalak már benneteket régóta.Kép
Azt szeretném kérdezni, h Ti jártok már a Jánosba előadásra? És van a Jánosba olyan előadás, ahol az újraélesztést megtanítják?

Köszike!

Nancsi és Alex.Kép

Kép

Kép
nancsika
 
 


Julcsi! Ne aggódj, fog majd mocorogni! Még sok is lesz.Kép Én is nagyon sokára éreztem. Hány hetes vagy most?

Nancsi & Alex

Kép

Kép
nancsika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?