Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tudjátok, hogy az elkövetkező hetekben mi lesz a program a faházban? Az infot előre is köszönöm!!
Egyébként juli 15-re vagyok kiírva, remélem, még egy párszor azért el tudok menni előadásra!

Köszi,
Gombika
gombika
 
 


gombika

Amikor én voltam pár hete előadáson,akkor az mondták, hogy már nem lesz.De torna állítólag szokott lenni, csak arra én nem járok, sajnos messze lakom.

csajok: nektek szokott már keményedni a hasatok? és ha nem túl indiszkrét a kérdés: zárva van még a méhszájatok? tudja valaki mikor kell elkezdenie kinyílni? Én most voltam dokinál, és még teljesen zárt, de a babuci feje már lent van. :lol: 2 hét múlva hetente kell majd CTG-re járnom a kórházba. nektek is?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Szerintem mindenképp érdemes mellszívót beszerezni már a szülés előőtt, és a kórházba is bevinni. Ha van tejed, akkor azért, hogy le tudd fejni, és ha éjszaka nincs veled, akkor oda tudják adni, ha nincs, akkor meg azért, mert fejéssel lehet szaporítani.
Később mindenképp kell, mert ha sok van, akkor le kell fejni, és lefagyasztod, vagy ha rá akarod bízni valakire, amíg te elmész valahova, akkor kell neki lefejni tejet. Ha meg kevés, akkor ezzel lehet szaporítani. Nem is beszélve a mellgyulladásról, amikor szintén jól jön a fejő.
Nekem Medela Mini Electric van, nagyon jó, bár én beleraktam a szilikontölcsért az Aventesből, így kényelmesebb. A kézi szívók macerásabbak, de tény, hogy olcsóbbak.
És cumit is vigyetek (játszócumit.)
b.karolina
 
 

 
 

Bkriszti: Én két hete voltam dokinál, akkor még teljesen zárt méhszájjal. Amíg nem szól a doki, hogy ez így nem jó, addig nem aggódom. Két hét múlva nekem is CTG! :) Van még nyilallásod? Én két napja érzem. Először megijedtem, de aztán eszembe jutottál, és azóta ritkult is. Remélem, az én babám is behelyezkedett.

Párom riogat, hogy szerinte júli elején már szülni fogunk. :o Bár várom, azért annyira nem szeretném elsietni a dolgot. Mindenesetre hétvégén összekészítem a kórházi pakkot. Sosem lehet tudni.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


szia dolli

Igen néha érzem az a fura nyillalást,elég kellemetlen,de a dokim megnyugtatott,hogy ez természetes. Nekem is meg van már a kórházicsomagom, biztos,ami biztos alapon :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok Lányok!

Tekiroll: Voltunk anyóséknál, jókat ettem, de alig vártam hogy túllegyek az autóúton, valahogy mintha már az is fárasztana. Béreltünk övlehúzót, tök jó volt vele, egyáltalán nem nyomta a hasam és biztonságban éreztem magam. :)
Akkor jól haladtok, nálunk még itt sincs a babaágy, a padlót kéne lerakni, tegnap megvettük. Csak mivel össze kell kapácsolni, kissé hangos és ugye ez egy panelban eléggé hallatszik. Bár engem nem nagyon érdekel, eddig kusba voltunk, most mi leszünk a leghangosabbak! :lol:

Gombika: Előadás már nem lesz én úgy tudom, csak kismama jóga minden pénteken, de nem tudom hány órától.

Brinza: Az a jó, ha zárva van a méhszájad. Szüléskor kell kinyílnia, az meg még egy picit odébb van. Ha nyitva lenne, akkor kórházban kéne feküdnöd szerintem. Én jövő hét kedden megyek ctg-re, remélem nem lesz nagyon meleg.
Jó hogy nektek már lent van a baba feje, nekem a seggét mutatja a világ felé, meg lehet a véleménye :lol:
Kíváncsi vagyok, megfordul-e....

Én még nem érzek nyillalást...hol érzitek, egész lent? Nekem csak az rossz, hogy mivel a lába van lent, ezért a hólyagom körül rugdosódik és állandóan wc-re járok, gyakrabban mint eddig bármikor.
Félig már én is összepakoltam, de még kell egy csomó dolog, betétet se vettem még, meg eldobható bugyit se. Ha végre megjönne a táppénzem, már az is meglenne. Ha fizetni kell, nagyon ülnek a lóvén :?

Na, kitartás csajok a melegben, vigyázzatok magatokra :)
Barbi :)

Kép
barbara_75
 
 


szia barbi

Lehet, hogy pont azért nem érzel ilyen nyilallásokat,mert a lába van lent. Nekem a doki azt mondta, hogy azért van,mert a medence csontom kicsit elmozdul, és ezt gondolom a baba feje feszegeti, mert az én babám már fejjel van lefelé.
Jó pakolást, drukkolok, hogy megforduljon a babuka.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Szia Brinza :)

Tegnap végre kaptam egy kis táppénzt, úgyhogy mentem is költeni a gyógyszertárba. Vettem Tena bugyit meg betétet. Hazajöttem, kibontottam, megnéztem. Hát nem vagyok egy divatmajom, ez tényleg valami borzalmasan néz ki :D Gyorsan el is dugtam, nehogy a Zuram meglássa, mert soha többé nem fog hozzám érni, vagy legalábbis a mentő vinné el a röhögéstől. Katasztrófa ahogy kinéz a cucc, bár tudom hogy tökmindegy, hasznossága a fontos. Még mindig a hatása alatt vagyok, jót röhögtem az biztos :D Az én betétem is szinte akkora csomagban van, mint a kicsi pelusa....nagyon vicces ez számomra :lol:

Hónapok óta nem ittam kólát, ma ittam egy pohárral.....nagyon fura íze van, de jólesett mert hideg volt :)

Jó hétvégét mindenkinek, pihizzetek sokat :D
Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok lányok!

Ti mikor kezdtétek el érezni a picit? Én ma kezdtem a 18.hetet, de nem tudom eldönteni mit érzek. Néha mintha, mintha... de aztán rájövök, hogy csak szívverésem éreztem a hasamban. Segítsetek! Mikor és mit kellene éreznem?
Tusimi
tusimi
 
 


SZiasztok!

Barbi! Én is most szereztem be... Nem tudom, mi a probléma! Szerintem nagyon szexi! :lol: Nekem már a patikában megmutatta a csajszi, de lehet, hogy megmentetted az életem, és csak azért nem kaptam röhögőgörcsöt ott helyben, mert a leírásod alapján felkészültem a látványra! :lol:

Tusimi! Én a 22. héten fogtam fel, hogy amit 19 hét +5 naposan éreztem, az a Pocak volt (enyhe rugás lehetett, de ezt csak így utólag állapítottam meg). Első babánál gondolom nem egyszerű beazonosítani. Én is kérdezgettem mindenkit, és már kezdtem bepánikolni, mert a 17. héttől mindenki az iránt érdeklődött, hogy mocorog-e... Volt, hogy egy órát feküdtem mozdulatlanul ágyban/kádban vagy ahol jólesett, és nagyon figyeltem, hátha megérzem... De nem.
Ja, és én is néha a saját szívem dobogását éreztem magzatmozgásnak.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


sziasztok!

Tusimi! Gratulálok,mert szerintem már azt érzed, hogy mozog a babád. Én is már a 16-18. héten éreztem ilyen furcsa mozgásokat, szívdobogást ilyesmit (és sokáig azt hittem ,hogy csak bélmozgás :lol: ) ezért csak később jöttem rá, hogy ez már az volt. Először csak gyengén lehet érezni,azért olyan mint a szívdobbanás, majd erősödik.

A tena betét tényleg nagyon menő lányok, majd rendezünk divatbemutatót a kórházba :lol:
mindenkinek jó napot!! ne menjetek ki csütörtöktől az utcára, mert 37 fok lesz.készítsétek be a dvd-ket :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Hát köszönöm az infót csajszik... jó lenne már örülni annak, hogy érzem ôt, de sose tudom biztosan. Mire felfogom már el is múlt. Az elôbb is mintha dobbant volna valami... lehet, hogy a kis picim...? :?

Miért vesztek Tena bugyit vagy mit? Nem elég egy pár darab nagyobb méretu kínai bugyi, és hozzá valami maxi betét?
tusimi
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom mindenki jól el van a bugyi témával, osztatlan sikert aratott :lol:

Tusimi: Én is kb. a 22. hét környékén éreztem a babát, ez mindenkinél máskor jön el, ne aggódj emiatt. Olyan mintha buborékok mozognának a pocakodban. Majd később mikor rossz helyre rúg, akkor már nem olyan élvezetes :wink:

A Tena bugyi direkt ilyen kórházas dolgokra van kifejlesztve, ebbe aztán belefér a betét és jól megtartja. 2 db van egy csomagban és kb. 340 Ft. Szerintem nem drága, megéri venni. A kínainál nem tudhatod, hogy szülés után zavar-e majd a varrása a hasadnál, szellőzik-e rendesen a bőröd meg ilyenek.
Betétet meg mindenképp a gyógyszertárban kell venni, mert amit "normál" drogériákban lehet kapni, az 5 percre se lesz elég. Ilyenkor sokkal jobban vérzik az ember, mint menszeszkor. Legalábbis az első két nap biztos. Utána meg érdemes hosszú betétet használni, mert sokat fogunk feküdni az elején és ezért az praktikusabb. :)

Na, megint hosszúra nyúltam. Nekem holnap kell mennem a dokihoz délután, majd felszerelkezek vízzel, bár a metró pótlót egy porcikám se kívánja.
Na, vigyázzatok magatokra nagyon, kitartás :)
Barbi:)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok kismamák!

Írtátok, hogy júliusban tele lesz veletek a szülészet ( :) ).

Én aug közepére vagyok kiírva, és azt szeretném megkérdezni, ki van hasonló cipőben velem? :roll:

Minden kismamának sok erőt kívánok ehhez a kánikulához,
akik már a finishben vannak, azoknak sok sikert, reméljük gyors és könnyű szülésük lesz, és természetesen szép élménnyel gazdagodnak!!

Kép
metrum
 
 


Sziasztok!

Metrum: Üdv a fedélzeten! :)

Tusimi: Barbi már leírta a lényeget. Ez a Tena szerintem legalább 3-4x olyan vastag, mint a normál boltiak. Ész occó! :D

Barbi: Olvastam a CTG-s sztoridat a másik topikban. Tényleg gáz lehetett. :? Remélem, a jövő héten már kellemesebb lesz. Fent csinálják az osztályon? Vagy van valami járóbeteg részleg? Bocs, nem vagyok otthon az Uzsokiban. Örülök, ha majd itt az idő, akkor a szülőszobát megtalálom... :oops: :)
Bízom benne, hogy minden rendben lesz ma, vigyázz magadra a nagy hőségben.

Lányok! Nem emlékszem, hogy a szülésznő mit mondott a szülőszobai felszerelésről... Saját hálóing kell vagy adnak?

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Metrum!
Én aug. 10-re vagyok kiírva, de ez az uh szerinti dátum, így én azt mondom, hogy aug. elejére :)

Kinél fogsz szülni?

Kép

Kép
csaju
 
 


Még mindig a Tena bugyin vagyok elakadva...
A betétet értem, hogy vastagabb meg jobb mint egy normál betét, de a bugyi? Textil bugyi vagy papír? És már eleve van bele építve betét rész? És nincs varrása?

Ha ti itt mindannyian megszültök nyáron, mi lesz velem novemberig? Van egyáltalán valaki, aki akkor szül? Mondjuk legalább okosodhatok tôletek.

Képzeljétek tegnap este megéreztem a kicsit!!! Ugye eddig is sejtettem valamit, de tegnap este határozottan tudtam, hogy ô az. Az UH szerint rendkívul mozgékony kis emberke, így több ponton is éreztem a gyenge (de csöppet sem gyengéd) kis rugását! :D
A férjem irígykedett is, hogy én már érzem. Ôt is imádom (mármint a férjem), olyan gondoskodó-törôdôs kispapa. :lol:
tusimi
 
 


Tekiroll: Igen, fent az osztályon csinálják, a folyosó legvégén a szülőszobához viszonyítva. Te voltál fent a szülőszobát megnézni a szülésfelkészítő után? Már beszéltünk erről, csak nem emlékszem a válaszodra :oops: Szülésnél adnak hálóinget, aztán lehet lenni sajátban.

Tusimi: A Tena bugyi egy hálós valami. Szellőzik alatta a bőr, ez a lényeged, olyan fazonja van, mint egy kis sortnak. Hamar ki lehet lötykölni, ha az ember ki akarja mosni és nagyon hamar megszárad. Olyan ránézésre, mintha gézből lenne....
Örülök hogy megérezted a babádat. Ahogy jobban érzed a párodnak is mond, telepedjen melléd hogy ő is érezze. Vond be mindenbe, nagyon tudják élvezni, még ha ki sem mutatják mindig :wink:
Az én férjem is teljesen odavan a piciért, mindent megbeszélek vele, mindenbe bevonom. Ahogy beszél a kisgyerekes kollégáival, tök büszke szerintem, mert ő sokkal többet tud mindenről mint a többiek, akiknek már kicsit nagyobb a gyerekük. Hazajön, meséli hogy ezt meg azt kérdezte tőlük, náluk hogy volt és nem tudtak neki válaszolni, soxor azt sem tudják, az én párom miről beszél. Ilyenkor büszkeség van az arcán, hogy ő többet tud a dolgokról, annyira aranyos :D
Egyébként múltkor találtam egy honlapot, kifejezetten apukáknak van, nem tudom ismeritek-e?
http://www.apafej.hu/ ez a linkje, ha gondoljátok mutassátok meg a párotoknak :wink:

Kép
barbara_75
 
 


Szia Csaju!

Aug16-ra vagyok kiírva, de én is 1 héttel előbbre tippelem Zitukám érkezését. (sőt a férjem is:-) )
Persze csak megérzés, a 30 Uh alapján...

Mecsér doki az orvosom.

Kép
metrum
 
 


Barbi: Szülésfelkészítő után nem mentem fel, mert előtte két héttel már voltunk bent a párommal, és úgy éreztem, mindent sikerült megjegyeznem. Ezek szerint mégsem... :oops: :)
Édes ez a honlap, jó a szövege. :lol:
Én is tök büszke vagyok a páromra. Ő a várandós főnökével (egy héttel későbbre van kiírva) beszélt meg sokmindent. És állítólag nagyon ott van a témában! :)

Tusimi: a férjed is hamarosan megérzi majd... és milyen nagy lesz az öröm. :) Izgalamasak ezek a várakozással teli napok/hetek! :D

Lányok! Én még mindig nem értek valamit... most mi számít kiírt időpontnak? Az utolsó mensihez képest 24-re vagyok kiírva. Az UH-k mást mondanak, de a dokim azt mondta, ettől még nem hozzuk előre a kiírt időpontot. Akkor viszont minek számolják ki uh alapon? :roll:

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Szia Tusimi, barbara75!

A baba mozgásával kapcsolatban:
Én kb16 hetem végefele éreztem meg a babát először, de sosem felejtem el:
10kor szigorúan ágyba mentem, csicsizni.(1/2 11kor még csak félálomban voltam, amikor kb5-6 másodpercre alig érezhetően bejelentkezett)
Na mondanom sem kell, hogy örültem, és az álom az élből kiment a szememből.... :D

Tegnap így a 31hét vége fele már nagyon intenzív a lelkem, olyannyira, hogy néha már kényelmetlen!
Tegnap pihiből felkelek: és odamondom páromnak:

Figyel, szólj rá légyszíves a lányodra, hogy finomabban fúrja ki az oldalamat, mert már majdnem fáj!! Erre a válasz: egy hatalmas vigyor!

Kép
metrum
 
 


Szia Tekiroll!

Nekem a 30 hetes Uh-n azt mondták, minnél korábbi egy terhesség, annál könnyebb a baba várható születését kiszámolni.

Ahogy a vége fele közeledik a terhesség, akkor már nagyon nehéz a dolog, mert ugye nincs 2 egyformán fejlődő baba és terhesség sem.
Hogy minek számolják az Uh-n? Szerintem csak kötelező előírás
miatt...

Lenne egy kérdésem: én sajna lemaradtam a szülés felkészítő tanfolyam azon részéről, amikor a szülészetet és a szülőszobát látogatták. A máj30-s időpontra pedig sajna nem tudtam menni..

Szerintetek van esélyem arra, hogyha fogom magam, és a szülési szabimon bebattyogok az Uzsokiba, akkor valaki megengedi hogy bepillantsak a szülőszobába és a vajúdóba?? :shock:
(márha épp nincs szülés)

Kép
metrum
 
 


Szia Metrum!
Én úgy tudom, hogy elôtte be kell telefonálni és idôpontot egyeztetni a fônôvérrel. Ha csak úgy bemész, nem biztos, hogy körbevisznek, gondolom attól is függ, épp melyik nôvér van ott és milyen a kedve.

Köszönöm Barbara a Tena bugyi részletes leírását, így már el tudom képzelni ezt a csodadolgot. Én is biztos szerzek majd magamnak néhány darabot.

Hogy csináljátok, hogy megjelenik a vonalzó az üzenetetek végén?
tusimi
 
 


Metrum!
Akkor a végén még együtt leszünk bent, feltéve, ha a kiscsajod előtt jön, az én fickóm pedig időben :)

Tekiroll!
Nekem hosszú ciklusaim vannak, így biztos, hogy peteérésem is később volt, amit a kezdeti uh-ok alátámasztottak. Aztán egyszer voltam az sztkban dokinál, mert az enyém külföldön volt és ő azt mondta, a méhem mérete alapján inkább a mensi szerinti időpont a valószínűbb. Az uhokon is nagyobb a babám, de ez nem jelent semmit, a bátyja sem volt kicsi :)

Kép

Kép
csaju
 
 


Tekiroll: Akkor ahol voltatok megnézni a szülőszobát, az ellentétes irányban kell végigmenni a folyosón, a végén meg balra és az utolsó ajtó lesz. A lépcsőházba nem kell kimenni a dupla ajtón, pont előtte van. :)

Metrum: Olykor nekem is kényelmetlen a mozgása, pláne amikor írogatok nektek, ezt a pozíciót ahogy ülök, nagyon nem kedveli őnagysága. Tegnap este is sokat mocorgott, talán akkor fordult meg :D Voltam ma a dokinál és végre fejjel lefelé volt a kiscsaj. Jövő héten megyek uh-ra, megnézi akkor is így van-e még. :)
Ha épp akkor mész be, mikor nincs szülés, szerintem körbevezetnek szívesen. Csak délelőtt ne menj szerintem, mert akkor műtétek vannak. Délután 5-6 körül nagyobb az esély szerintem.

Tusimi: Vonalzót tudsz csinálni csak betenni nem sikerül? Írd majd meg, mi a gond :) A profilnál az aláíráshoz kell betenni és úgy jelenik meg. A profil a lap tetejénél van, ott van hogy Társalgás , Segédletek. A Segédletek ablakot kell lenyitni és akkor a Profilhoz jutsz. :)

Holnap kitartás csajok, aztán jön a kicsit hűvösebb idő :wink:

Kép
barbara_75
 
 


Lányok! Köszi a felhomályosítást. :D

Barbi: Ez nagyon jó hír! :) Mostmár csak nem evickél vissza.

Metrum: Engem a dokim behívott egyik délután, ami valóban inkább 5-6 órát jelentett, és átadott egy szülésznőnek, aki körbevezetett, és elmondott minden fontosat.

Nem bírom ezt a hőséget. Mondjuk sosem bírtam. Éjjeli alvás alig, az ablak hiába van nyitva. Azt hiszem ma este bekészítek egy vödör jeget magam mellé. És ma még ki kell mozdulnom a legnagyobb melegben. :?

Barbi: Metrópótló nagyon durva? Ugye a Keletitől megy?

Jó pihegést mára mindenkinek!

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


sziasztok

Hát jó sokat olvasgattam,mire a végére értem, tegnap nem vesztegettétek az időt :lol:
Szerintem teljesen hülyeség, hogy ha mára hívott be valakit a dokija, nem szabad ilyenkor kimenni, még csak tíz óra múlt, és én már teljesen kivagyok a melegtől...
na én is lementem megvenni a tena-bugyit,de nem volt a legkisebb méretbe, úgyhogy megrendelik nekem...hát ez van mindig én vagyok a legkisebb :lol:
szerintem a kórházban szívesen megmutatják a szülőszobát, csak ki kell fogni, hogy ne legyen pont szülés,azt meg telefonon úgy sem tudják előre. szerencse kell hozzá.
ti is izgatottak vagytok már? én már nagyon várom a kisrebekát.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


barbi!
Úgy szeretnélek beazonosítani..úgye te ott voltál,amikor megnéztük a szülőszobát? Hosszú, vagy rövid hajad van? tudom ez idióta kérdés..de bennem mindig ilyen részletek maradnak meg :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Ez most csak egy vonalzópróba...
Én láttam Barbiról fotót asszem a 2006-os uzsokis topikban, ott rövid haja volt, ha jól emlékszem.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Köszi Barbara az infót, mostmár nekem is van vonalzóm! :)

Kép
Kép
tusimi
 
 


Szia brinza!

Írtam privit, szólj ha nem ment át!

Panni
Vendég
 


szia panni

hát ez nem jött át :lol: írjál még...

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Elvileg most átment... :roll:
Vendég
 


Szia Barbara75!

Nekem a vonalzóm csak ilyen "hivatkozással" jelenik meg, akármit is csinálok. :cry:
Nekem is elmondod a trükköt???

metrum@freemail.hu
Köszi!

Kép
metrum
 
 


Okés Barbi, szóval:
Html kóddal nem ment, ezért megpróbáltam phbb-vel, így már sikerült :D

(azért köszi!!!)

Kép
metrum
 
 


Sziasztok!

Örülök hogy sikerült a vonalzós dolgokat megoldani, először én is eléggé szenvedtem vele, nem volt egyértelmű valahogy :)
Ez a kiscsaj állandóan a pisilőmet nyomja, nem tudom ti hogy vagytok vele.
Majd mindjárt teszek be magamról egy fotót, pár hónapos, ami a másik topicban is volt és akkor tudjátok hogy nézek ki, de ha összefutunk a kórházban akkor szólítsatok le nyugodtan! :D

Metrópótló az Örs Vezér terétől jár a Blaháig. De a metró már jár a Keletitől a belváros felé és ugyanúgy vissza a Keletiig.
Én kértem a dokitól így az időpontot egy héttel előtte, nem tudtam, hogy ilyen meleg lesz. Kedd vagy Szerda délután lehet hozzá menni csak, úgyhogy nem volt sok választás :wink:

Brinza: Először én L-s méretű Tena bugyit akartam venni, de csak az nem volt, miért is ne, úgyhogy xl-eset vettem, de azóta máshol már beszereztem L-set is. Nem értem, mi van a gyógyszertárakban, egy csomó mindent nem lehet kapni, meg hogy majd rendelnek.....nekem is kéne egy vastabletta, felírta a doki receptre, 3 gyógyszertárban voltam már, az utolsóban volt egy dobozzal /kettő kéne/, a másik talán 2 hét múlva lesz. Hiánycikk.....tök jó.....És ha másnak tényleg fontos gyógyszer kell ami nélkülözhetetlen?

Na, kitartás gyerekek, lassan jön a hűvösebb idő, kicsit jobb lesz nekünk.....pláne ha ez a kiscsaj hagyná, hogy nyugodtan pletyizzek veletek, de nem, ehelyett mehetek a wc-re! Talán oda kéne költöznöm! :lol:

Puszi: Barbi Kép

Kép
barbara_75
 
 


Ha ekkora volt a pocakod pár hónaposan Barbi, akkor mekkora most?!

Kép
Kép
tusimi
 
 


szia barbi

nagyon aranyos ez a kép. tényleg nagy lehet a pocid már.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Kriszti: Meg kell, hogy védjem a dokimat, nem ő mozdított ki, hanem párom volt főnöke. :) Náluk voltunk egy kis dumcsizásra, lakásnézőbe, ismerkedésre (mármint az exfőnök és én).
De párom rendes volt, értem jött kocsival, nem kellett tömegközlekedni. Hazafelé viszont szépen elkapott minket a vihar.

Tegnap kicsit beparáztam... Voltunk egy baráti párnál, a lány egy éve szült. Ő mesélte, hogy milyen bumburnyák volt a felvételis orvos vele, jól leszúrta, amiért sokat hízott, és megalázó hangon beszélt vele. Mondjuk az eset a Kútvölgyiben történt... Nyugtassatok meg, hogy itt mindenkinek nagyon aranyos, kedves, és emberi a dokija. :? :oops:

Holnap megyek CTG-re, de végülis egyenlőre csak az Újpesti Rendelőbe. Kíváncsi vagyok, milyen lesz. :?:

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


szia dolli

vigyázz magadra,ma is nagyon meleg van, én teljesen kivagyok miatta.
nekem az volt a benyomásom az uzsokiban,hogy mindenki tök rendes :lol:

képzeljétek, elég ijesztő dolog van: eddig mindig nagyon alacsony volt a vérnyomásom 90/70, és ez nálam normális volt,most meg az egekben van: 133/80 amilyen nekem még soha nem volt. szerintetek ez normális? csak a melegtől van? nektek milyen?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


SZia Kriszti!

Dokiddal mindenképp konzultálj, gondolom elküld majd egy vizeletvizsgálatra, hogy megnézzék a fehérjét. Addig pedig pihenj, és mérd többször, ha teheted. Mert ha eseti a "kiugró" érték, akkor tuti nincs gond. Egyébként nem magas, amit mértél, de én azt gondolom, hogy nem mindegy, mi volt az alap.

Nekem általában magas a vérnyomásom, most gyógyszerrel be van állítva, ennek ellenére múlt csütörtökön mértem 151/84-et, másnap pedig 114/64-et (ez pedig nekem alacsony, nem is éreztem jól magam). És a pulzusszámom is elég alacsony, az is 54-60 a legtöbb esetben.

Reméljük, hogy csak a kánikula kavarja meg a szervezetünket.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Brinza!
Sztem is szólj a dokinak! De biztos, hogy az idő is közrejátszik, Apunak se ment 160 alá a vérnyomása a héten, pedig ugyanúgy szedi a gyógyszereit, amitől egyébként 130 körül van neki :o
Én egyébként nem tudom mennyi lehet a vérnyomásom, mert itthon nincs mérőnk, majd szombaton megyek dokihoz.

Tekiroll!
Az én dokim nagyon rendes, de sajnos én is találkoztam már a kórházban bunkó dokival :roll:

Mi jól vagyunk, így hogy kicsit enyhébb volt az idő, újra erőre kaptam, nagytakarítok :) Hétvégén pedig festünk!

Vigyázzatok magatokra és használjátok ki ezt a hetet, jövő héttől megint emelkedik a hőmérséklet :(

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


sziasztok

Ma is van kérdésem :lol: Nektek sokszor keményedik meg a hasatok?
Nekem eddig csak este volt sűrűbb ez a dolog, de most már napközben is sokszor észreveszem, hogy tök kemény a pocim. Ti hogy álltok ezzel a dologgal?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznék hozzátok ha lehet, mint leendő Uzsokiban szülő kismama. Én mára vagyok kiírva, tehát holnaptól naponta mehetek ctg-re. Teljesen jól vagyok, semmit nem érzek, és még nem is keményedik a hasam csak néha ( és inkább reggelente).
Én sem láttam még a szülőszobát, csak a csengőt fedeztem fel, netán ha éjszaka érkezünk, nehogy rossz helyre menjek. :D
Remélem tényleg mindenkinek aranyos a dokija, az enyém a közepén egy kicsit leszúrt a súlyom miatt, de még jót is tett velem, mert nem szálltam el, pedig tudtam volna. :)
Mindenkinek kitartást, most nagyon tele van a kórház, de hátha kicsit ürül mire oda kerülünk. Ez nálam nem nagyon valószínű, de reménykedem.
Üdv Orsi
orsica
 
 


Brinza!
Nekem eddig nem nagyon keményedett, de tegnap 2x is éreztem napközben, na meg szurkált is a hasam alul, de gondolom az időjárás miatt is volt.

Orsica!
Üdv közöttünk :)
Hű de fura, hogy neked ma "lenne" a nagy nap :)

Az első fiamat én is túlhordtam 12 nappal. Drukkolok, hogy ürüljön a kórház mire bekerülsz :)

Kinél fogsz szülni?

Üdv
Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Itthon per pillanat csak a fürdőben van tükrünk, abban is csak a búrámat /fejemet :D / látom, nem tudom megítélni, mekkora a hasam. Mások azt mondják hogy nem nagy ahhoz képest, hol tartok a terhességben. Nem tudom......

Brinza: Szerintem pihenj kicsit többet, ha sokat mozogsz, teszel-veszel, akkor szokott ez előfordulni. Egyébként valami vitamin van erre is, talán B vitamin, de nem merek rá megesküdni. Ha érzed hogy kemény a hasad, akkor próbálj nyugton maradni kicsit, figyeld meg, van-e változás :wink:

Úgy tudom, a "normál" vérnyomás 140/80. Nekem mindig más a védőnőnél és a dokinál. A védőnőnél 100-110 körül szokott lenni, a dokinál meg 120 körül. MOndjuk a dokihoz fel kell sétálnom egy emeletet, a védőnőnél nem és a mérőjük is más, nem tudom, azon mennyi múlik.
De a melegtől feljebb megy szerintem, nehezen bírja a szervezet feldolgozni.

Egyébként ti éreztek már valamit, hogy közeledne a szülés időpontja? Én semmit.......a baba is ugyanannyit mozog mint eddig, azt mondják a vége felé kevesebbet ficánkol. Meg méhösszehúzódásokat se érzek....nálatok az milyen érzés? Meg van ez a méhnyak dugó vagy hogy hívják, az se jött ki, nálatok?
Holnap megyek uh-ra is meg ctg-re is, kíváncsi vagyok mi lesz....kicsit ilyenkor már bennem van a para, lehet már haza se engednek a kórházból.....de remélem minden rendben lesz, mert még nem vagyunk kész itthon mindennel, jó lenne ha két hetet még várna a kicsi.....remélem ő is így gondolja :wink:

Barbi :)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!
Front ide vagy oda nekem semmi nem történik.
Nem bánom, mert nálunk meg elhúzódott a lakás felújítás, és még nincs nappalink, a gyerekszobában a szekrényekben van most a konyha, mint egy menekült tábor. Ha ezt meglátja majd a gyerekorvos ... :o
Judit!
Csapó doktornál fogok szülni, kiváncsi vagyok milyen lesz. Állítólag nem egy lelkizős, de jó szakember. Gondolom úgyis a szülésznő lesz velem és nem ő. Majd a végére bekukkant. :D

Üdv Orsi
orsica
 
 


Sziasztok! !

Új vagyok a topikban, a Járányi doktornőnél fogok november vége felé szülni. Van valaki aki szült már nála?

Üdv
Berni
luckó
 
 


sziasztok!

Na hát ez a keményedés,ez állítólag a méhösszehúzódás, csak még nagyon gyenge kivitelben.Én ezt már sokszor érzem. A dokim azt mondta, hogy ez normális, sőt jó,mert így készül fel a méhem a szülésre. Állítólag a vérnyomásom is jó még így 133/76, elmegy.
Ami aggaszt, hogy még nem voltam ctg-nm és csak hétfőn megyek elöször,ami már a 37. hét lesz...addig meg izgulhatok, hogy minden okés e. hát ez van.egyre izgibb ez az egész. :roll:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Én a Járányi doktornőről eddig csak jókat olvastam :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: