Új privát üzeneted érkezett!

Szia Timtom,

Tényleg eltünt egy pár levél. Szombaton kezdem a 40.hetet de a doki modta, hogy nem mostanában fog beindulni. Remélem minden rendbe lesz nálatok és nem kell a tulhordás miatt aggodni. Ugy látom a dokim nem híve a tulhordásnak, bár már én is szivesen szülnék.
A legutobbi méhszáj vizsgálat fájdalmas volt, véreztem is utánna.
Hát, ha nem történik semmi akkor hétfön megint CTG. Igazábol fogalmam sincs mekkora lehet a baba, rég volt ultrahang.

Adri,
Akkor most kezded a CTG járást. Sok türelmet hozzá!!

Üdv
Pepa
Pepa
 


Sziasztok!

Már voltam 33 és fél hetesen, és azóta kb. hetente ctg-n, mivel rendszeres 3 perces fájásokkal kerültem kórházba.Kétségtelen, hogy türelem kell hozzá.Kép
Néha majd ki szakad a gyerek a hasamból, néha meg bealszikKép
Remélem mindenki jól vanKép
A méhszáj vizsgálat nem a legkellemesebb dologKép, nekem is mindig van, de így legalább megnyugszom,hogy bennt marad még a picink.
Bár a dokim szerint már bármikor jöhetne.
Ti már hozzánk képest igazi finiselők vagytok kedves Pepa és Timtom.
Kép
Sok sikert, majd szorítok
Adri
adler75
 
 


Sziasztok!

Egy pár napig vacakolt a babanet!
Bog: Nagyon szépek vagytok! Én úgy tudom, hogy amikor éjszaka felébred teát kell neki adni egy pár napig, aztán rájön, hogy ezért nem érdemes felkelni.. Nekem tényleg szerencsém van, este 9-kor letesszük, és reggel 8-körül ébred. Amúgy, te hogy vagy, minden ok?

Pepa: Nekem is így indult a szülés, méhszájvizsgálat utáni vérzéssel!!! Kép

Szorítunk nektek nagyon!!!
Üdv: Bálna
balna
 
 

 
 

Sziasztok!Mindenkinek szép napot!
BOG!Nagyon édesek vagytok.Nálam is hasonló volt a helyzet mint Balnaéknál...de a helyzet nem ilyen egyszerű énis megpróbáltam a teás dolgot de nem mindig vált be...a fiam egyre nagyob adagokat volt képes begyűrni az esti etetéskor és tele volt a pocija és igy átaludta az éjszakát nem volt miért felkelni mert nem volt éhes.Volt olyan hogy tejecskét is adtam plusz egy pici teát is Kép
Ki kell tapasztalni hogy mi válik be.
A finisban levőknek drukkk.
üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy Héber Judit mikor kezd újra dolgozni? Az első babámat nála szültem, és jó lenne a másodikat is.

Előre is köszi a válaszokat!
puszedli
 
 


Sziasztok!

Puszedli: Héber Judit ide is irogatott és a profiljában ott van az e-mail címe. Hjosta néven írt, úgy találod meg! Próbálj írni neki, és kérdezd meg! Ha fent mnézed nem is kell keresgélned, mert a 2004. januári topikot ő zárta.

Üdv: Bálna
balna
 
 


Köszi!
puszedli
 
 


Sziasztok,
Most tényleg vacakol a babanet, nehéz ide feljutni. Mindenkinek kösz a drukkot, remélem nemsokára lesz mesélni valóm.
Bog,
Gyönyörü baba, szépek vagytok!

Üdv
Pepa
Pepa
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen előre is a drukkot, s a bíztatást. Remélem lassan Babócáról tehetek fel képeket nektek.
Tegnap barátnőztem egy nagyot, s végre jó nagyot sétáltam, bár egy kicsit pórul jártam. A magyar utaknak megfelelően sikerült megtalálnom egy járda-kátyut a jobb bokámmal, úgyhogy majdnem sikerült hasra esnem. Szegény barátnőmre, meg magamra is a szívbajt hoztam ezzel a mutatványommal, de egyben vagyunk, csak a bokám dagadt be egy kicsit.

Üdv mindenkinek, vigyázzatok magatokra és jó hétvégét!

Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok,
sajnos a munkam miatt altalaban csak lelkes olvasoja voltam a topiknak, de sokat segitett. Ma mar 2,5 honapos kislany boldog anyukajakent ujjongva varom az elso igazi anyak napjat. Vegre nem csak mint 3x-os keresztmami vagyok erdekelt!

Balna,
ha jol vettem ki Te egy nappal elottem szultel, szinten a legnagyobb forgalomban. Mi februar 12-en talalkoztunk kicsi lanyommal, aki 2900 grammal es 50 centivel kezdte a kinti eletet. Itt ugyan meg nem olvastam a dokimrol, de mindenkinek nyugodt szivvel ajanlhatom, aki meg nem dontott. En is a Heder doktorhoz jartam, ket keresztfiam is nala szuletett, a harmadik is csak veletlenul landolt a Szuromi doktornal, aki az en kislanyomat is vilagra segitette es mindemellett minden baromsagomra nyitott volt Kép O foglalkozik homeopatival, igy kaptam bogyokat a szules elottre, utanra es meg tejelvalsztasra is, de arra meg nem volt szuksegem, igy is tejben furdik gyermekem es ma mar 5400 gramm.

Bog,
nekem is nagyon hianyzik a mozgas es a szauna, de nem merek ujra a megfelelo intenzitassal mozgasba lendulni, mert a melltartocsere is problemat jelent, mert folyamatosan folyik a tejci. Oktatokent, gyakorlo mamikent mit tanacsolsz? Rendszeresen sportoltam meg a terhesseg alatt is, de feltem a tejeszacsikat, nehogy elapadjanak.

Gyermekem most edesdeden alszik, mi meg csak 9tol hajnali 4ig alszunk, de kivancsi vagyok milyen trukkel treniroztatok a bebiket 10 oras alvasra. Milyen teat adtatok neki? Mi 1x probaltunk babateat, de miutan nem vagyunk hasfajosak, igy csak felesleges puffogtatas lett az eredmenye, de nem is izlett nagyon a dragamnak. Cumisuvegbol igy is csak a tejcit fogadja el, nyugtatocumit egyaltalan nem.
Mindenkinek mosolygos-gagyogos szep napot.
H&HL
junebug
 
 


Sziasztok!

Ma korán keltünk. Van egy ún. DOMAN módszer, melynek segítségével fél éves kortól (bizonyítottan) lehet nyelvre tanítani a kicsiket. Ma lesz az előadás, kíváncsan várjuk miket mondanak, meg állítólag megtanítják nekünk, hogy hogyan kell alkalmazni...

Junebug: Igen akkor szinte egyidőben szültünk. Bolondokháza volt! Én ha adok teát, akkor TEEKANE-tól bármelyiket, mert abban semmi ártalmas nincs, a kicsire nézve. A MILLFORD is jó.

Bálna
balna
 
 


Sziasztok!

Olyan szép kis írást kaptam e-mailen. Meg kell osztanom veletek. Anyák napja alkalmából. Nem ér sírni Kép))

Két kis magzat beszélget egy anya hasában:

- Te hiszel a születés utáni életben?
- Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Talán itt is azért vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.
- Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézne ki?
- Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt. Talán a saját lábunkon fogunk járni, és majd a szájunkkal eszünk.
- Hát ez ostobaság! Járni nem lehet. És szájjal enni - ez meg végképp nevetséges! Hiszen mi a köldökzsinóron keresztül táplálkozunk. De mondok én neked valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a köldökzsinór már most túlságosan rövid.
- De, de, valami biztosan lesz. Csak valószínűleg minden egy kicsit másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.
- De hát onnan még soha senki nem tért vissza. A születéssel az élet egyszerűen véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös zsúfoltság a sötétben.
- Én nem tudom pontosan, milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre meglátjuk a mamát, és ő majd gondoskodik rólunk.
- A mamát? Te hiszel a mamában? És szerinted ő mégis hol van?
- Hát mindenütt körülöttünk! Benne és neki köszönhetően élünk. Nélküle egyáltalán nem lennénk.
- Ezt nem hiszem! Én soha, semmiféle mamát nem láttam, tehát nyilvánvaló, hogy nincs is.
- No, de néha, amikor csendben vagyunk, halljuk, ahogy énekel, és azt is érezzük, ahogy simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg azt hiszem, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk...
mircike
 
 


Sziasztok,
én most vagyok itt először,és meglepődve olvasgattam a régebbi hozzászólásokat.Ugyanis én 2001-ben szültem először a Kaszás dokinál,2003-ben másodszor és most várom a harmadikat.csak jókat tudok róla mondani,nála türelmesebb,gondosabb orvossal még nem találkoztam.az első szülésem 12 óra hosszat tartott ebből 6órát ült mellettem,szó sem volt tágításról,és durva vizsgálatokról.mindent úgy csinált,hogy nekem és a babának jó legyen!szóval Dobolyka Te valanmit rosszul tudsz(vagy félreinformáltak),ugyanis nem hiába szülöm már a 3.gyerekemet nála!
merci_
 
 


Kedves Merci,
Szerintem senki sem támadja a Kaszás dokit. Nekem sok éve ő az orvosom és semmilyen rossz tapasztalatrol nem tudok beszámolni. Maximálisan megbízom benne és ha ez nem igy lenne akkor már rég másik orvosnál lennék.
Minden kismama más, van akit a méhszájvizsgálat kiborít, van akire nincs ilyen hatással.Márpedig, méhszáljvizsgálatot minden orvos csinál.
Én örülök, hogy neked ilyen jók a tapasztalataid. A doki nem szorul védelemre mert nagyon sokan szeretik.

Üdv
Pepa
Pepa
 


Sziasztok,

Mircike
Nekem nagyon tetszik ez a kis párbeszéd.

Mozgás
Fontos: Fokozatosság, sok folyadék, fejés,fejés fejés!!
Az elsö gyerköccel ugy jártam edzeni hetente 3x plusz heti 1-2 alkalommal átlag 4-5 km futás, hogy közben szoptattam. Persze nem igy kezdtem. Nagyon fontos a fokozatosság. Nem csak a tej szempontjábol, de a saját szervezetünk védelme érdekében is. Nem tudom milyenek a lehetoségeitek tippek a kezdéshez:
gyorsgyaloglás (akár babakocsival vagy bébivel kenguruban)
esetleg kisebb emelkedök, lépcsök beiktatása. Aki birja gyaloglás közben "belekocoghat" a távba amig jol esik.
hetente 3x. 10, 20, 30 perc
Vigyél magaddal folyadékot legalább 0,5l-t.
Szerintem ez a gyakoriság (heti 3) elegendo lesz.
Be lehet iktatni az egyik gyaloglás/kocogás helyett egy alakformálo orát v. ilyen jellegü kazit.
Kezdésnek ez jo lesz. Nyilván ahogy javul a kondi, egyre inkább átveheti a kocogás a gyaloglás helyét.
Lehet olyan idoszak, hogy azt érzed kevesebb a tejed. Nálam az vált be, hogy miután szopott a baba még ráfejtem a mellemre. Igaz nem jött már tej de inger érte a cicit.Plusz legalább napi 2l folyadékot megittam/iszok a mai napig. Az inger-termelés elv alapján 2-3 nap mulva már jelentkezett a többlet- Pam Anderson lettem ismét. Ha nem is röviden de nagyjábol ennyi. Ha odafigyelsz ezekre a dolgokra remélem nem lesz tejcsi probléma.
Jelenleg hetente futok 2x 1 orát plusz 2x tartok edzést (kick box - step). Ezekre odafigyelve nincs problémám. A hutöben bent csücsül kb 5 dl anyatej.

Drukk a finiseloknek.
Bálna érdekelne ez a dolog. Várom a beszámolot.

Üdv, Bog
bog75
 
 


Pepa! Te még itt Kép
Mi lehet Timtommal? Nagy a csend!

Ezen a születés utáni élet c. kis történeten annyiszor sírok, ahányszor elolvasom. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de teljesen megzizültem, amióta szültem. Fogalmam sem volt, hogy ennyi érzelem fér belém. Kép
És még mindig órákat tudnék mesélni a szülésről. Még jó, hogy elosztva jönnek a látogatók, így rengetegszer elmesélhetem azt a pár órát Kép
Lassan mennem kell hat hetes felülvizsgálatra. Még csak nemrég volt egy hetes a baba...
Pedig világ életemben utáltam a pelenkareklámokat, és nem értettem azokat a nőket, akik folyton a büfizésről beszélnek. Erre tessék Kép
Ti nem lettetek ilyen hülye szentimentálisak??? Vagy ez normál eset?
mircike
 
 


Sziasztok!

Hát még mi is itt vagyunk, s egyben, bár már nagyon kijöhetne Babó. Naponta CTG, Uh, méhszájvizsgálat, de semmi. Pénteken összeülnek felettünk a dokik, hogy mi legyen. Lehet, hogy megindítják Babót, mert már most is túl nagy a feje. Ezt az egyet nem akartam, mármint azt, hogy indítással szüljünk, úgyhogy ma alaposan el kell beszélgetnünk Babónkkal, hogy jó lenne, ha elindula. Bár igaz, Apucija kérte, hogy május 5-én szülessen, s az holnap van, de a mai diagnózisok alapján nem sok esélyt látott rá a dokim, hogy ma vagy holnap megindulna. Pocak fönt, méhszáj teljesen zárt, CTG szinte egyenes, s az Uh-n is minden rendben. Kis lusti. Nagyon jól érzi magát odabent.

Pepa!
Még ti is egyben? Nem ápr. 25-re voltatok kiírva?

Mircike!
A könnyeimmel én is többször küzdök, illetve potyogtatom őket, ha valami ríggatót látok.
Anno szeptember elsején, a NOX koncertjén lett gyanús, hogy valaki lakik odabent, mert minden ok nélkül, potyogtak a könnyeim a koncerten. Aztán a koncert után nem bírtam magammal, s csináltunk egy teszetet, s lám a könnyek előbb árulkodtak: Tényleg jön Babóca. Húha, s ennek már 9 hónapja. Hogy elrepült ez az idő. Akkor még olyan távolinak tűnt április-május. Most meg lassan babázunk.

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Mircike nem vagy egyedül! És sem voltam ilyen érzékeny, sírós csaj, de mostanában meglátok egy kisbabát a tévében és elkezdek könnyezni! Kép

Bog: Nagyon érdekes volt az előadás, hosszú lenne elmesélni, de tömören megpróbálom. A kisbabáknál hathónapos korukig napi egy szó tanítása javasolt. Ez szókártyákkal történik, amit napi háromszor kell felmutatni a babának, és mondani is: mama. A szókártyának 40 cm-nek, a betűnek pirosnak és 8 cm-nek kell lennie. Idegennyelvnél ugyanígy kell eljárni, később kazetták...csak most még ugye nem nézheti a tv-t. Akkor még van a lexikálistudás, amit képekkel kell tanítani. Ugyanúgy képfelmutatással: ez egy repülő... Ha valakit érdekel ez a módszer annak megadhatom a telefonszámot. Minden hónapban egyszer tartanak előadást(mindig szombaton).

Bálna
balna
 
 


Azt elfelejtettem, hogy napi egy szó háromszori felmutatása és ezt a szót kell 5 napig így felmutatni!

Bálna
balna
 
 


Sziasztok,
Hát igen még itt vagyunk. Egyébként péntekre vagyok kiirva, de demmi jele annak, hogy itt bármi történne.

Timtom,
Az én férjem is 5-ében bízik, mert hogy az mennyire jó dátum. De jó lenne he este elindulnának a dolgok. Pénteken megint CTG, bár az elöző is szép nagy görbéket produkált. Mindenki bízott ebbe a hidegfrontba. Anyukámat már nem merem hívni mert mindig azt hiszi, hogy a korházba indultunk.
Nem tudom mi lesz péntek után mert a cukorbetegség miatt is aggodik a dokim.

Mircike,
Én még meg se szültem és a fél napot tegnap átbögtem. Lehet, hogy ez inkább a tehetetlenségKép Örülök, hogy ilyen jól vagytok!!!!!

Üdv mindenkinek
pepa
Pepa
 


Szia Merci!

Tévedés ne essék nem támadtam a Kaszást,csak azt írtam le amit a rokonaim meséltek róla.A legfrissebb infó februári.
Számomra ő teljesen közömbös,egyszer találkoztam vele a kórházban amikor ügyeletes volt és bejött vizitelni este.Egy gyors kérdés minden rendben van-e és már vágatott is ki a szobából.
De azért elgondolkodtató volt amikor három ember is a környezetemben negatív dolgokat is mondott róla.Gondolom senki nem mesél passzióból rosszat a vele történtekről.
A februárban szült mamának a szülés közben annyira tágította a méhszáját hogy végig repedt neki(nem a gát),a negyedik heti kontrolon pedig csodálkozott miért van az a rengeteg varrat begyulladva neki.Még meg is kérdezte hogy ilyen sokat varrt?Biztos hogy sok öltése volt a méhszájában,mert másfél órát dolgozott rajta.
Ennek ellenére akármennyire is szídta a dokit annyira nem csalódott benne,nőgyógyásznak megtartja,bár gondolkodik rajta hogy a második babáját nem nála szeretné szülni.

Különben minden orvosról van jó és rossz vélemény kinek mi jön be.
A saját orvosomat nagyon szeretem,fenntartás nélkül megbízom benne,pedig róla is hallottam rossz véleményt is.Siet,nincs ideje,nem figyel eléggé.Mivel nekem más a tapaszalatom megtartom,de nem mondom azt hogy a rossz véleménnyel lévő téved,mert én nem úgy ismerem.
Az orvosoknak is van amelyik páciense szimpatikus van amelyik nem,és ez valahol kiütközik a hozzáállásában.
dobolyka
 
 


Szia Pepa!

Párom is a szép szülinapi dátum miatt drukkol a holnapi napra, plussz, nálunk névnapi ajándék is lenne így Babócánk, ugyanis Anyum holnap ünnepli a névnapját.
Úgy érzem még van rá esélyünk, de az idő eéőrehaladtával egyre kevesebb, főleg úgy, hogy még nem mutatja semmi jelét Picúr, hogy indulni szeretne.
Ma reggel, amikor bent voltunk, teljes nyugi volt a szülőszobán. Sehol senki.

A terhesség hatására alakult ki a cukorbetegséged? Súlyos?

Kitartás nektek is, egyszer csak kibújnak!

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Az apukák egy idő után hajlamosak elfelejteni a pontos dátumot, legalábbis a kollégáim sose tudták rendesen a saját gyerekeikét... A 050505 viszont elég könnyűnek tűnik Kép Kép

Timtom!
Nekem is nagy volt a fejecskéje! (36/37) Az utolsó pár héten már nem is volt UH. Szerintem azért, hogy ne kapjak frászt Kép
Mivel összvissz 3 órát tartózkodtam a szülőszobán, nem vagyok egy etalon Kép, de a nagy buksi ellenére könnyen kijött. Szerintem. Nyilván belül sokat kellett emiatt varrni, de csak összestoppoltak végül Kép Ne izgulj emiatt!

Drukkolok neked és Pepának is. Biztos minden rendben lesz!!!

Ja, és örülök, hogy nem vagyok orvosi eset ezzel a folyamatos érzelmi túltengésemmel Kép Kép

Sziasztok. M.
mircike
 
 


A május 5 tényleg tuti. Ez a névnapom! Köszi elore is a gratuláciokat(ha-ha-ha).

Érzékenység.
Szerintem az a jobbik verzio ha vki kicsit tulérzékeny lesz. Az én depim az elején.. azt nem kivánom mert utána jon a lelkiismeretfurdalás(vagy külön irjuk?). Annyira durva, de teljesen kezd visszaesni a szellemi szintem. Romlik a helyesirásom, az angolom kopik... Itt az ideje egy kis agyfrissitésnek. (Már 4. éve ülök itthon)

Üdv, bog
bog75
 
 


Sziasztok,
Igen a Május 5 tuti (boldog névnapot Bog!!), de ugy néz ki erröl is lecsusztunk. Össze-vissza görcsölgetek csak az a baj, hogy mindig abbbamarad. Ma megint tehetetlen napom van.

Timtom,
Látom a pénteki nap mindkettönknek mozgalmas lesz. Ha addig nem dönt a babód ugy ,hogy ideje kijönni, ird meg mi volt. Férjem megint szabadságot vesz ki, hogy vizsgálatokra furikázzunk. Mikorra voltál kiírva?

Üdv
Pepa
Pepa
 


Sziasztok!

Én el sem tudok ennél jobb szülinapi dátumot képzelni, szóval finiselők hajráKép
Mi is pénteken megyünk ctg-re.
A mi babánkra többen is azt mondták, hogy hatalmas már 33 és fél hetesen.
A dokim megnyugtatott,hogy ennek ellenére csodálatos szülésem lesz.
Én 100%-ig bízom benne, és jó, hogy van már egy pozitív példánk Mircike személyébenKép.

Mindenkinek minden jótKép

Adri
adler75
 
 


Sziasztok!

Pepa!
Egyre inkább kezdünk kifutni az időből, hogy 05.05.05. legyen a szülinapi dátumunk. Bár még egy gyors szüléssel megoldható :-). De egyenlőre semmi jele. Ma reggel is voltunk CTG-n, s talán valamicske jóslófájásokat mutatott, de semmi több. Pedig mostmár folyamatosan győzögetjük Babócát, hogy szép az idő idekint, s jó lenne ha elindulna kifelé.
Mi április 30-ra voltunk kiírva. Kiváncsi vagyok, de egy kicsit tartok is a holnapi naptól. Azt hiszem nálunk is szabi lesz a holnapi napon, hisz 10:00-re kell csak mennünk. S mire mindenhol végzünk, eltelt a fél nap.

Bog!
Boldog névnapot!
A "hülyülés" nekem már a terhesség alatt elindult. Volt olyan, hogy 3-szor indultam el az egyik irodából a másikba valamiért, s mire átértem mindeg elfelejtettem mit is akartam. Elég muris volt.

Hát nem tudom, hogy holnap hazaengednek-e még minket. Ha nem, akkor legközelebb már remélhetőleg fényképekkel, s élménybeszámolóval tudok jelentkezni :-).

Addig is üdv mindenkinek: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Timtom,
Kívánom neked, hogy minden gyorsan elinduljon, április 30 már rendesen elmult. Én attol félek, hogy esetleg hétfön befektetnek. Ez terhességi cukorbetegség és megszünik ha megszületik a baba. Emiatt félek, hogy bent kell maradni.

Adri, hányadik hét?

Pepa
Pepa
 


Szia Pepa!

Mi szombaton töltjük majd még csak a 37 hetet.
Május 28-ra vagyok kiírva,de lehet,hogy hamarabb megindul kifelé a picink.
Kíváncsi leszek,hogy holnap mit mutat a ctg,mert nekem a 33+1/2 héttől kezdve mindig voltak hegyeimKép, legutóbb egy hatos is.
Drukkolok nektek,hogy minden simán menjen majd a nagy pillanatban.Kép
Nővéremnek is volt terhességi cukra,ráadásul igen magas értékű volt,inzúlint is kellett beadjon magának,ennek ellenére van egy gyönyörű egészséges keresztfiam,és csak szülni mentek be.
Remélem Nálatok is minden rendben lesz.
A befekvéstől ne félj,ki lehet bírni, és legalább jó kezekben leszel abban a pillanatban ahogy elindulnak a dolgok.

Kép
Adri
adler75
 
 


Sziasztok!

Még itthon, de valami mintha ...
Ma a Ctg-n volt egy szép nagy görbém, amit a dokim görcsöcskének mondott, de én csak keményedésnek éreztem (a papíron elérte a 12-es szintet). Az UH-on mindent rendben találtak. A dokim bemutatott benünket a fődokinak, azaz Õ is megvizsgált. A záró véleményük az volt, hogy a méhszáj mintha egy kicsit nyiladozna, de a papíromra ez került: "zárt méhszáj". Holnap, s vasárnap is CTG, s ha hétfőig semmi, akkor reggel be kell feküdnöm, s kedden megindítják Babócát.
Most azért drukkolok, hogy magától meginduljon, s talán van rá esély :-), ugyanis du-án a nyákdugóm egy része, vagy talán az egész (de akkor nem volt valami nagy) távozott, s talán a hasam is lentebb van már, s néha nyilalgat a szeméremcsontom. Viszont fájásaim még nincsenek. Talán majd éjszaka, vagy holnap.
Kicsit tartok/tartunk a dologtól, de már várom/várjuk is, hogy túl legyünk rajta.

Pepa!
Mi van veletek? Lehet, hogy együtt fekszünk be?

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Timtom,
Nem kizárt, hogy együtt megyünk. Tegnap nem volt va,ami fényes a CTG. Babót ébresztgetni kellett, de legalább már egy ujjnyi tágulás van. Nekem is van valami, de nem tudom, hogy ez a nyákdugó lenne vagy sem.
Fájásaim nekem sincsenek, csak görcsölgetek és keményedik a hasam. Azért jó lenne ha mindkettönknek magátol indulna. Ma is meg holnap is CTG, majd megírom mi volt, de te is szolj ha indul valami OK?

Üdv
Pepa
Pepa
 


Szia Pepa!

Hát ma szinte nullának mondható volt a Ctg-nk.
Tegnap éjjel mindent kialudtam magamból, pedig úgy feküdtem le, hogy az volt az érzésem, hogy éjjel mennünk kell. Keményedett a pocak, s mintha lejjebb ment volna, s még a nyákdugó is elment. Aztán semmi. Reggelre minden nyugi. A Ctg szinte sim a lett. Ma sétáltunk egyet, hogy hátha az segít, de nem.
Most este megint keményedik, de ennyi. Mi még csak görcsölni sem görcsölünk.
Holnap ismét Ctg, hétfőn reggel pedig bevonolunk, ha addig semmi.

Nektek mit mutatott a mai Ctg? Szólj ha van valami mozgolódás nálatok!

Üdv

Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Hú, de nagy a csend! Reméljük Pepa és Timtom már napok óta babáznak Kép

Mi tegnap sétáltunk először babakocsival. Mindkettőnknek kimerítő volt Kép

Sziasztok. M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Bizony Kyra lányunk megszületett május 8-án reggel 725-kor 3550 g-mal és 55 cm-el.
Hosszú vajudás után sajnos császár lett a vége, de az a lényeg, hogy a babánk gyönyörű és egészséges.
Majd leíro ma szülés ha kicsit több idöm lesz..ha érdekel valakit Kép

Timtom,
Majd jelentkezz, gondolom már nálatok is bövült a család.

Mircike,
Mennyit sétáltál? Most 2 hetes a babó?

Üdv mindenkinek
Pepa
Pepa
 


Szia Pepa!
Óriási gratula!!!!!!!!!!!!!!Sok egészséget mamának babának...és tengernyi finom tejecskét a kicsi Kyrának.KépKépKép
Naná hogy érdekel a szülés mindenkitKép
Üdvözlettel:Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Szia Pepa!

Gratullálok a picidhezKép
Minden jót,és várjuk a szülésed történetét-
Nekünk még 10 nap van hátra, a kiírás szerint-
Remélem Timtomékkal is minden okéKép

Szia Vera!

Sikerült átmenetileg életet lehelnem a gépbe.
Ma megyünk Bálinthoz , sikerült megvárjukKép
Majd jelentkezem, hogy mi volt.
Addig is javulgassálKép

Puszi
Adri
adler75
 
 


Adrikám köszönöm szépen javulgatokKép
de sajna a gyermekeim betegek lettek és megyünk a Jánosba a gégészetre ma délután mert nagyon csúnyán köhög a kicsikémKépTi mikor mentek be?Lehet hogy találkoznánk pont.
Sajna nem tudok most vezetni és a papának kell behozni bennünket.
Pusz Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Szia Vera!

Mi 17-kor megyünk Bálinthoz.
Képzeld el a Bea , akivel egy időpontra voltunk kiírva szülKép
Jó neki.
Puszi
Adri
adler75
 
 


Szia Pepa!
Gratulálok én is !!! Kép Várjuk a történetet!
Mi holnap leszünk 6 hetesek, épp csípő vizsgálatra megyünk.
Reméljük Timtom is jól van.
Sziasztok F.
mircike
 
 


Sziasztok Kismamak, anyukák, egy kis programajanlo nektek:

Kedves Te!

Lehetsz férfi vagy nő, kamasz, gyermektelen, anya, apa, nagymama, nagypapa, szóval az életkor teljesen mindegy. Mert mindannyiunknak közünk van, volt, lesz vagy lehet ahhoz, amiről jövőhéten, május 23- tól 29-ig szó lesz.

Jövőhéten ugyanis a Születés Hete országos rendezvénysorozat lesz sok-sok helyszínnel. Hogy pontosan hol és mikor, azt megtudhatjátok itt: www.szuleteshete.hu , a térképre kattintva.

Maroknyi csapatként (de rengeteg támogatóval) hónapok óta keményen dolgozunk azért, hogy megmutathassuk mindenkinek, neked, nektek is, hogy lehet máshogy is szülni (függetlenü a szülés helyétől), hogy miért lehet ez nekünk jó, mint egyéneknek, mint társadalomnak.

5 napunk van a kezdésig, és most a segítségedet kérem, mert a reklámozásra nagyon kevés időnk maradt.

Kérlek Téged, kérlek Benneteket, hogy küldjétek el ezt a levelet a szélrózsa minden irányába, akinek csak tudjátok, és gyertek el ti magatok is, ha találtok olyan programot, amely felkeltette az érdeklődéseteket. Bízom benne, hogy lesz ilyen.

Ha tudnátok vállalni, hogy akár csak egy oviba, bölcsibe vagy suliba, babamamaklubba, művházba elvinnétek szóróanyagot, kérlek, jelentkezzetek.

Szeretettel és remélve, hogy minél többen leszünk, ezért Neked is hála,

Bajó Csilla Virág
programkoordinátor
06205569713
06205538416
virag.dula@szuleteshete.hu
boksay_rita
 
 


Sziasztok!
Én még nem írtam ide, de olvasgatom az oldalt. A Jánosban fogok szülni, és szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek valami tapasztalata Szuromi doktorról. Nála fogok szülni. Egészen véletlenül kerültem hozzá, úgyhogy semmi tapasztalatot nem tudtak róla mondani, de egy másik doki ajánlotta, hogy rendes és alapos. Eddig én is így láttam...
bambi3
 
 


Sziasztok!

Végre itthon vagyunk (Bár a kórházzal sem volt semmi gond. Egy arany csapat dolgozik a Jánosban. Nagyon segítőkészek és aranyosak mind a dokik, mind a szülésznők, a beteghordók, a nővérkék, s a csecsemősök ...), s íme néhány kép rólunk:

KépKépKép
KépKépKép

Apuci itthon van velünk, s a nagyik is segédkeznek, úgyhogy egyelőre könnyű a dolgom. Csak ez a fránya császármetszés utáni állapot ne lenne :-( Húzódik a varrat, s negyed órába telik, mire kimászok az ágyból, azt is kínlódva: hasizom még nem húz, az oldalfekvés nem jó ...)
Íme egy gyors szüléstörténet:
Túlhordásunk 11. napján reggel, úgy döntött az orvoscsapat, hogy szerda este felhelyeznek egy tablettát a méhszájhoz, hátha beindul tőle a dolog. Így is lett. Szép lassan elkezdtem görcsölgetni, majd fájogatni, de nem haladtunk előre. Nem voltak rendszeresnek mondhatóak a fájások, néha teljesen szétestünk, a méhnyak semmit nem rövidült a kiindulástól számítva, s nagyon lassan tágultam ki két ujjnyira. Aztán egyszer csak két hatalmas fájás, egy pukk a pociban, s elfolyt a magzatvíz. Azonban addigra Babó belekakilt a magzatvízbe, így az ügyeletes doki javaslatára aláírtam, hogy visznek császározni. Szóltak a dokimnak, hogy sajnos császár lesz, induljon gyorsan. Hát ezután jött a java. A burokrepedés után a fájások már nagyon dolgoztak, s kezdtem elveszíteni az önkontrollomat, például arra sem emlékszem, hogy bekötötték az infúziót, s hogy levették rólam a hálóinget... Igazából az keserített el, hogy ezeknek a fájásoknak már nem volt létjogosultságuk, hiszen a hüvelyi szülés menetét már nem vitték előre, s tudtam, hogy császár lesz, de a dokimnak be kell még érnie. A fájások meg csak erősödtek, s sűrűsödtek. Amikor megérkezett a dokim, akkor még egy gyors vizsgálat, hogy Õ is indokoltnak látja e a császárt, aztán fel a műtőbe. Két fájás között megkaptam a spinális érzéstelenítőt, majd elzsibbadtam, elbarikádoztak, hogy ne lássak semmit, majd elkezdődött az élő vészhelyzet. 3:40-kor pedig kiemelték Babócát (3450 g, 54 cm). Megnyugtattak, hogy indokolt volt a császár, ugyanis Babónak kétszeresen a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór. Letisztogatták, majd visszahozták megmutatni. Az addig üvöltő Manókám Anya hangjától, s egy nagy puszitól elhallgatott, s rám nézett a nagy gomb szemeivel. Ez a pillanat egy csodálatos örök emlék lesz számomra. Ezek után Babó ment Apucival a dokinénihez, Anyucit pedig összerakták, és átvitték az intenzívre megfigyelésre.
Röviden ennyi történt 2005. május 11-12-én.
Most pedig szokjuk az itthonlét szépségeit és nehézségeit. Túl vagyunk az első fürdetéseken, s éjszakákon. Próbáljuk kitalálni, mikor miért sírunk.
Babónk tejcsi igényét még nem tudtam utolérni, így tápszerhez kellett folyamodnunk kiegészítőként, de ezerrel dolgozunk azon, hogy utolérjük őt. Azonban néha igen csak el tudok keseredni, amikor újra kajcsiért sír, s a mellcsieim még nem állnak készen a következő adaggal.
Ráadásul így csaszisként kicsit el is vagyunk szerintem maradva.
Tudtok valami jó módszert tejcsinövelésre?
Szoptatós teát iszik, homeobogyót szedek, ráfejek az etetésekre, s megpróbálok minél többet inni.

Pepa!
Gratula nektek! Ezek szerint akár találkozhattunk is volna. Várjuk a Ti történeteteket.

Bambi3!
SZuromi dokit bentlétem alatt csak kicsit sikerült megismernem. Tényleg alapos, s jó fejnek tűnt számomra is. Remélem nem fogsz benne csalódni. A bizalomnak meg kell lennie, s akkor minden rendben lesz :-) Hányadik héten jártok?

Üdv mindenkinek: Timtom

Ui.: Babó piros foltjait tőlem örökölte, s majd elmúlnak idővel.

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Timtom!

Gratulálok a gyönyörű babádhoz!!! Csodaszép baba!!! Kép Sokat kell pihenni, enni-inni, és fejni, fejni... Kaja után mindkét ciciből, ha nem jön semmi akkor is!

Jó babázást!!!

Bálna
balna
 
 


Szia Timtom!
Gratulálok a gyönyörű babához és gyors felépüléstKépés sok tejcsit Kép
Ebben az időszakban csak a babáról és rólad szóljon minden ...ahogy Balna is irta rengeteg pihenés és fejés és nagyon sok folyadék fogyasztása.
A baba gyönyürű szépKép
Szép napokat nektek!.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Szia Timtom!
Nagyon helyesek vagytok a képen!:-) És elég izgalmas lehetett azért az a néhány óra!
Köszi az infót a dokiról. Mi most a 33. hétben járunk, úgyhogy már nagyon a finishben!:-)
bambi3
 
 


sziasztok!
Leírtam a szülést jó hosszan de elszállt. Megpróbálom majd mégegyszer.

Timtom,
Nagyon hasonló menete volt az én szülésemnek is. Gratulálok a babóhoz!!!Nálunk már dolgozik apa, használd ki!!!

Pepa
Pepa
 


Szia Pepa!

Egyszer-kétszer nekem is elszáltak a leírt mondandóim, s kellően pipa voltam miatta. Azóta, ha egy mondatot is akarok leírni neketek, nézet/küldés előtt Ctrl+C-vel kimásolom a szöveget. Így ha mégis elszállna, nem kell mégegyszer megírni.

Sajnos ma már nálunk is fájó szívvel, de elment Apuci dolgozni. De van még szabija, csak per pillanat annyi a munka, hogy nem tudja, hogy mikor fogja tudni kivenni, hogy itthon maradjon velünk.

Van tejcsitek? Nálunk lehetne több, de nem adjuk fel, próbálkozunk mindenféle dologgal, s technikával. Valamelyik csak bejön. Csak szegény Babó kevesli néha a dolgot. S ilyenkor megy a dilema, hogy most egészítsük-e ki tápszerrel, vagy elég volt-e neki amit megevett.
Nektek hogy alakul a napirendetek?
Minden renben Kyrával?

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Szia Timtom! Én is gratulálok! Azért reggeltől másnap hajnalig nagyon lassan mehetett az idő Kép

Pepa! Tényleg ctrl_C, mielőtt elküldöd, és akkor túljársz a randa gép eszén. Várjuk a történetet!

Mi jól vagyunk, drága kisfiam már majdnem 6 kiló. Úgyhogy a 3-6 kilós pelenkáknak annyi. A newbornból meg egy darabot se tudtam elhasználni. Még jó, hogy legalább 4 barátnőm is szül mostanában, lesz kinek odaadni Kép
Szerencsére nincsenek tejcsi-gondjaim. Sőt, hajnalonként bazinagy tócsában ébredek. Már kész vagyok attól, hogy naponta új melltartó, és lepedő. Az ágybetétet meg se merem nézni... Kép Legrosszabb dolog hajnalban fejni, aztán elmosogatni, és megpróbálni visszaaludni Kép

Drukkolok nektek, hogy legyen tejecske!!!!!!! De ne keseredjetek el, ha nincsen. Az aggodalom is sokat kivesz az emberből.

Sziasztok. M.
mircike
 
 


Szia Mircike!

Köszönjük a gratulációt!

Jót nevettem a leírásodon tejcsi ügyben. Az északáink nekem is így telnek.
Éjjel tejcsárda vagyok, s tejben fürdök, s ázik az ágy matraca, nappal pedig éppen hogy termelődik valami. Éjjel lefejtem a felesleget (nem túl sok, de legalább valami), s azt adtuk most oda Babónak, hogy kiegészítsük a nappali mennyiséget. Most minden etetésnél mind a két oldalról szopizik, s amíg böfizünk, addig én megpróbálom továbbfejni a melleimet, hátha így tudom stimulálni őket, hogy gyorsabban termeljenek. Ezzel csak az a bajom, hogy 10-20 ml-t lefejek, s utána újra elkezd dolgozni a szervezetem tejcsi ügyében, de mire Babó újra megéhezik, még nincs elég tejcsi. Na mindegy. Egyelőre még nem adtam fel, s az elmúlt két napban tápszerhez sem kellett folyamodnunk, de a gond ott fog kezdődni, ha Õfelségénak még nagyobbak lesznek az igényei.
A nappali tejcsiszintet hogy tudnám növelni? Van valami ötlet?

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok,
Én már nem fejem le a tejet minden alkalommal. Most olyan keveset alszik napközben, hogy örülök ha ki tudok vasalni. Szerencsére van elég tejem. Én iszom a laktoherb teát, állítolag ez a babó pocijára is jótékony hatással van.

Timtom,
Én javaslom, hogy napközben is fejjjél, akkor is ha nem jönn semmi mert stimuláljya a tejmirigyeket és probálkozz a teával is.
Este megprobálom a szülést felrakni, de most biztos elmentem.
Napi rendröl nem sokat mondhatok. Vannak könnyebb és vanak nagyon nehéz napok. Tegnap szinte 8 órán keresztül sírt és nem aludt semmit, éjszaka viszont csak egyszer kelt föl. Remélem lesz valami rendszer az életünkben lassan. Nálatok hogy alakul?

Mircike,
Nálatok,hogy alakultak a dolgok? alvás stb

Üdv
Pepa
Pepa
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?