Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Bálna és Bog!

Mi ez a nagy csönd?

Ma délelőtt voltam CTG-n a kórházban, kicsit besétáltam az osztályra is, de azért nem akartam bepofátlankodni a kórtermekbe is.
A folyosó és az előtér nagyon biztatóan néz ki. A szobák is olyan szépek? Ja, és láttam egy egyágyas fizetős szobát is, ahonnan éppen akkor jött ki egy távoli rokonom a feleségével. Most viszik haza a 3. lánykájukat.

Nálam egyébként semmi sietség, zárt méhszáj, stb. Végül is még van 3 hetem.

Pepa!

Szerintem a gyerek bármelyik szobában Veled maradhat, bár a Jánosban még nem szültem. Tényleg hogy is van ez?

Memami
memami
 
 


Szia Pepa!
Köszönöm a bókot...anagyfiú és a középső van rajta ide beteszek egyet a kicsiről is.
Gratulálok a kislányhozKép
én kétszemélyesben voltam de velem volt a fiam:9a második estétől.
AzIKEA szobában voltam az kétágyas és nagyon kényelmes és szép...egyágyas azt hiszem három van de nem biztos...és nem éri meg az árát...Kép

Kép
Kép
vera70
 
 


Szerintem Bálna és Bog szülnek :-)
Legalábbis a nyákdugó téma nagyon azt jelzi :-)

sok sikert a leendő anyukáknak!!
Mese

babafalva.hu vonalzó
meske
 
 

 
 

Sziasztok!

Négy napig nem volt számítógépünk!!! (Szenvedtem is rendesen!) Szóval sajnos én még mindig egyben vagyok! Tegnap voltam a dokimnál, azt mondta, hogy szépen rövidül a méhnyak, méhszáj még mindig zárva :-( . Hétfőn megyek újra, és utána már kétnaponta. Remélem, hogy addig történik már valami!!!
Remélem, hogy az már jó jel, hogy rövidül a méhnyak, állítólag elöször szülőknél így kezdődik...
Természetesen írok, ahogy megkezdődik, ha lesz erőm, vagy ha már túl leszek rajta.
Bog már biztosan szült!!

Üdv
Balna
balna
 
 


Sziasztok!
Vera! Mind három fiuhoz gratulálok! Remélem majd nekem is lehet majd 3 szép gyerekem :-).. a kétágyashoz van fürdö, WC????

Balna
Megkérdezném: az mit jelent hogy "rövidül a méhnyak"??? Sok sikert a babához meg a szüléshez!!
Pepa
 


Szia Bea!
Őszintén kivánok neked is sok szép gyermeket...annyi örömöt tudnak okozni pl.a Petim elsős és kitünő bizonyitványt hozott nekem én voltam az egyik legbüszkébb anyuka a szülőin hétfőnKép
Az Ikea szobához saját fürdőszoba és WC tartozik a 12.szoba ez.
vigyázz magatokra.Kép
Balna!Látom egybe vagytok még...nagyon drukkolok neked...
Bog???????megszült biztosKép

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!

Egy borzalmas éjszakán vagyok túl, nem tudom, hogy mi lehetett, talán front, de semmit nem aludtam...

Pepa: Az összehúzódások eredményezik a méhnyak fokozatos kitágulását, majd elvékonyodását és visszahúzódását, amíg az szinte teljesen beolvad a méh többi részébe. Ezek a változások teszik lehetővé a magzat számára a szülőcsatornán való áthaladást. Ennyit tudok róla.

Köszi Vera a drukkot! Szerintem Bog már megszülte a babáját, mert már rég nem jelentkezett, meg írta, hogy elment a nyákdugó is...
balna
 
 


Sziasztok,

Bizony megszületett a fiunk, január 31-én reggel 6.45kor 3,6kg 54 cm-el. 10 nappal korábban. Az elobb irtam egy levelet nektek de elszállt. Ha ujra erot meritek megint nekifutok. Mi már itthon vagyunk. Nagyon hasfájos a pici. Miota megvan 3 oránál nem aludtam tobbet egyben. De ez ezzel jár. Amugy jol vagyunk és imádom ot.
Majd irok, addig is üdv, bog75
bog75
 
 


Szia Bog!
Elsőnek tudok gratulálni nektek.Kép
Nagyon sok boldogságot és kitartást a sírós éjszakákra.Kép
30.-án még 1-2 hetet jósoltál magatoknak,ehhez képest gyorsak voltatok.
A beszámolót várjuk.
dobolyka
 
 


Szia Bog!

Gratulálok a babádhoz!!! Ha lesz egy kis időd írd meg, hogy ment! Milyen volt a kórház...
Addig is babázást!

Bálna
balna
 
 


Szia Bog!

Grautulálok a kis legényhez, s kitartást a kezdeti nehézségekhez!

Bálna!

Neked is kitartásta hátralévő időre.
Nem hiszem, hogy vígasztallak vele, de mi sem aludtunk sokat az elmúlt éjszakákon. Egy éjszaka többször is arra ébredek, hogy hanyadt fekszem, s szét akar szakadni a derekam. Ez a legrosszabb póz az alváshoz, s nem értem, hogy alvás közben mért fordulok át hátra, amikor külön ügyelek arra, hogy oldalt fekve aludjak el. Párocskám már mondta, hogy téglákkal fog kiékelni, hogy úgy maradjak.
S mindenki csak negatívan bíztat, hogy lesz ez még így se.

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok,

Ujbol nekifutok és leirom a mi történetünket.

Pénteken még feljöttem a netre és este 10 óra elött jonak láttam elmenni aludni. Mondtam is a férjemnek, hogy megyek pihizni, hogy ne legyek fáradt ha esetleg rámjönne a szülés. Láss csodát, 31-én hajnal 2 felé elment a magzatviz. Igy tudtuk, hogy indulnunk kell. A férjem rutinosan készülödött és felöltöztette a nagyfiunkat. Hármasban érkeztünk hajnal 3-kor a korházba. Ott átadtunk a taxival éppen befuto nagymamának a gyereket.
A szüloszobára érve már volt bent egy vajudo kismama igy az elsobbség jogán ové lett az egyágyas szoba. Nem idegesitettem fel magam a három ágyas szszobán. Szerencsémre amugy nem érkezett reggelig már senki igy végig egyedul uraltam a 3 ágyast. A legutolso ágy lett az enyém. Beontést már nem kaptam, mert jo három ujjnyira voltam már nyitva. Azt nem is irtam, de ahogy a magzatviz elment már rögtön jöttek az 5-6 perces fájások. Az ugyeletes dokinak mondtam,hogy kérek EDA-t de az félsandán azt mondta, hogy azt már nem biztos hogy tudnak adni. Messze az anesztes stb.(Anno a Pfyben 8 cm-nél szoltak, hogy utolso lehetoség az EDA-ra- mindegy utolag már nem számit) CTG-re raktak amirol sikerült lebeszélni a szülésznot mert szerettem volna szabadon mozogni. A szno Toth Aniko volt. Teljesen OK volt. Nem az a babusgato tipus de én sem vagyok az. Elég szépen jöttek a fájások, közben pedig befutott az orvosom (Dr. Serfozo). Megvizsgált és mondta, hogy a méhszáj még nincsen egészen lefejtödve. Kérte, hogy forduljak az asztalon pár fájás erejéig jobbra majd balra. Hagyott idot annak, hogy a méhszáj magátol fejtödjön vissza - nem lett kézi beavatkozás!! Hagyta, hogy a dolgok a maguk természetes modján történjenek. Aztán jöttek az ismét nem ellenálhatatlan nyomási ingerek. Feltérdeltem és belekapaszkodtam vkibe. Nyomtam, hogy a fejecske mihamarabb lecsusszon a szülocsatornába.
Azt eddig nem irtam de sokkal erosebb fájásaim voltak mint az elso szülésnél. Eléggé szenvedtem de tudtam, hogy ez az egyetlen járhato ut ki kell birni. Sajnos fejben nem tudtam annyira követni az eseményeket ezért volt jo, hogy a szulészno folyamatosan instrukciokat adott. Nem zavart sot kértem is ot, hogy mondja mert az agyam a szavait még tudta kodolni. Azt már nem, hogy saját magam irányitsam a cselekedeteimet. Mindenem, erom, agyam és energiám a fájások elviselésére összpontositott.
Aztán jöttek a tolofájások (mint utolag kiderült). Megint nem volt ellenállhatatlan nyomási kényszerem. Éreztem a székelési ingert de nem volt olyan eros. De aztán szépen elkezdödött a moka. Aniko diktált én probáltam csinálni. Elöször nem ment jol. Aztán feltérdelés nyomás, megéreztem mit kell csinálni. Aztán visszafeküdtem és két fájásra ami alatt legalább 7x nyomtam megérkezett a fiunk Csanád.
Sirt én pedig megkönnyebbültem és rögtön nagyon nagyon szerettem ot.
A lepény magátol levált. Az orvosom pedig profizmusához hiven gyorsan és mondhatom fájdalom mentesen ossyevart (méhszájat, gátsebet mindent).
Utolag büszke vagyok, hogy ismét kibirtam fájdalomcsillapito nélkül.
Reggel 7-kor megérkezett a váltás. Megnézte egy szülészno, hogy mennyire vérzek. Ez volt a legdurvább az egészben. Belemarkolt a petyhudt méhembe kivülrol nekem pedig begörcsolt mind a két vádlim a fájdalomtol. Ezt nem tudom miért csinálta ilyen durván.
Mikor kitoltak a szszobárol majdnem elsirtam magam annyira meg voltam hatva. Van két gyonyoru kisfiam - nem akartam elhinni.

Egy három ágyas fürdoszobás szobába kerültem. Ok volt. Szerencsére szerdán de. szobát váltottam és átkerültem az 1 ágyas alapitványi szobába. Ez tökéletes volt - jo lett volna az elso naptol. Sajnos volt egy negativ élményem. Mivel a fiam hasfájos volt, egyik nap bejött egy novér és azt mondta, hogy adjam le a gyereket a csecsemoosztályra mert nem tudnak tole aludni a terhes kismamák. Én meg szépen elmagyaráztam neki hogy nem adom le mert vélhetoen ott senki nem fogja ot dajkálni ha fáj a pocija. Végül maradtunk, de egész éjjel a szobám fürdöjében nyugtattam a gyereket nehogy vkit "zavarjunk" egy szülészeten.
Kicsit kényelmetlen volt a kézfejembe tett tu amit 1 napig kellett folyamatosaj viselni (éjszaka is). Feltételezem sporolás miatt. Ennyi volt az össz negativ élményem + az EDA.
Összességében azt mondhatom, hogy olyan orvossal mint Serfozo dr. bárhol lehet jol szülni. Már másnap rá tudtam ülni a gátsebre (nyilván ovatosan). Mára már alig vérzek. Ellátott a dr. lelki utravaloval is a 2 gyerekhez. Igazán hálás vagyok neki. Remek orvos és ember.
Csütörtök este elengedtek minket. A nagyfiam állandoan puszilgatja a kistesoját és mindenkiek eljondja, hogy képzeld nekem van kistestvérkém. Nagyon aranyosak együtt. Csanád nyugodt baba csak akkor sir ha fáj a pocija. Most itt van velem a gép mellett ébren és nem sir. Nagyon boldog vagyok és a szülés fáradalmai nem szegték kedvem a további gyermekvállalástol. Utolag csodálatos és életem legszebb élményei gyermekeim születése. Hát ennyi. Drukkolok minden várandosnak. Bálna mindent bele!

Üdv mindenkinek,
Bog75
bog75
 
 


Sziasztok!

Szia Bog! Köszi, hogy leírtad a szülésedet, teljesen meghatódtam! Gratulálok mégegyszer a kisbabádhoz, irigyellek, hogy te már túl vagy rajta és végre babázhatsz, de csak eljön most már az én időm is.
Nálam még semmi jel, a babám továbbra is aktívan mocorog, néha fájogat a hasam, éjszakáim szörnyűek, de semmi. Mára voltam kiírva...:-(
balna
 
 


Sziasztok!Kép
Bog!Köszönöjük a szép szüléstörténetet...Sok Boldogságot és jó egészséget mindkettőtöknek!Kép
Balna!Kitartás !!!!!!Vigyázz magatokra!
üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek végre tudtam aludni 8 órát, úgyhogy csak kétszer ébredtem fel! Ma megyek dokihoz, kíváncsi vagyok, hogy mit mond, mert múlthéten mondta, hogy már elég kevés a magzatvíz. Megmondom őszintén, hogy amit a legrosszabbul bírok, az a sok telefonhívás, hogy mi van már...Sokan ajánlották, hogy lépcsőzzek...hát tegnap fellépcsőztem anyósomékhoz a 8.-ra, semmi, meg se kottyant, a férjem kicsit morgott, de jutalmul sütikéztünk egyet :-)

üdv Bálna
balna
 
 


Bálna!
Még sosem szültem de most a terhesség alatt is tapasztaltam, hogy ilyenkor mindenki okos! Ne törödj senkivel, csináld ugy ahogy neked jól esik!
Egyik kollegám tanácsolta: ne vegyem majd fel a gyereket minden sírásnál mert majd csak elkényeztetem.. a lánya mindig felveszi és már nem bírja nézni!! (teljesen kiakadtam)
Kitartást!
Üdv
Pepa
Pepa
 


Bog!

Sok boldogságot kívánok a kisfiadhoz. Köszi, hogy elmesélted a szülésed, egészen belelkesedtem. Még 2-3 hetem van. Örülök, hogy végül is sikerült egyedül szülnöd.

Az én fiam is hasfájós volt, de 3 hónap után mintha elvágták volna úgy elmúlt. Szerencsére csak nappal ordított folyamatosan, éjszakánként egész türhetően aludt. A mai eszemmel biztosan kipróbálnék valamilyen cseppet, vagy egyebet, ami erre való.

Bálna!

Csak kitartás...

Memami
memami
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam dokinál, megvizsgált, állítólag már tágulgatok! Annyira fájt ahogy megvizsgált..., de mondta, hogy sajnos ez ilyen, ennél még jobban fog fájni! Teljesen megszédültem, és onnantól kezdve egésznap fájt. Majd este észrevettem, hogy valószínű a nyákdugó távozott belőlem. VÉGRE, ez már gondolom akkor egy jel, hogy hamarosan megindul a babám felé vezető út!!! Amúgy bent üldögéltem a szülőszobán, rámkötve a CTG- , éppen hárman szültek, és képzeljétek az alatt a negyedóra alatt megszületett egy kisbaba! Felsírt! Először olyan halkan, mintha egy kiscica lenne, később már hangosabban! Olyan megható volt, ott pityeregtem - pedig nem jellemző rám...
Holnap megyek megint dokihoz, de hátha addigra én is babázok!
balna
 
 


Sziasztok!
Balna mikor voltál tegnap ctg-n?
Ugyanis tegnap ahogy hallottam teltház volt a kórházban.Tegnap megszületett a lányom keresztanyjának is a kislánya du.3/4 6-kor.Ő mondta hogy öten voltak a szülőszobán.Ma reggel megint teli volt a szülőszoba.Próbált egyezkedni a dokijával hogy a háromágyasba átköltözne ha van hely.
Elmondta hogy kért és kapott is EDA-t,de csak az egyik oldalán hatott,és jobban felgyorsította az eseményeket.Ráadásul mivel csak a jobb oldalán hatott a baloldalán sokkal erősebben érezte a fájásokat.Szegény azért kérte mert rögtön kétpercesekkel kezdett de.kilenckor,de nem nagyon tágult.Még du.négykor is egy ujjnyi volt.Gondolta az EDA hatása alatt majd pihenhet egy kicsit.Na ez nem jött be neki,csak rosszabb lett tőle.
Van egy kis gerincferdülése és ezért nem úgy hatott az EDA ahogy kellett volna.

Szóval Balna készülj fel a teltházra.Kép
dobolyka
 
 


Sziasztok!

Tegnap olyan 13-körül voltam a szülőszobán, akkor még csa 3-an szültek, illetve, ahogy írtam egy baba meg is született. Az egyik apuka kijött telefonálni és épp azt mondta, hogy a párja talán estére megszül... jól beindultak a szülések! Azért remélem, hogy nem kell majd sorbaállni, hogy szülhessek Kép
balna
 
 


Sziasztok!
Hány szülőszoba van? Én egy 1 ágyas és egy 3 ágyasrol tudok. Van több is?
Szülés után kerülhetsz 6 ágyas szobába is?
Pepa
 


Szia Pepa! Én is úgy tudom, hogy csak annyi van!Gondolom, ha teltház van biztos megoldják valahogy...
balna
 
 


Sziasztok!
Látom szülőszoba ügyben van egy kis zűrzavar....egy darab egyágyas és egy darab három ágyas szülőszoba van....ha telt ház van akkor is megoldják mert olyan még nem volt hogy valaki a folyosón szült volna megKép
folyamatos forgás van az ágyakon...
Balna!ne ijedj meg ezektől a fájdalmaktól ...nem akarok előre mondani semmit de lesznek sokkal kellemetlenebb események is....ha majd túl leszel mindenen akkor egészen másként fogod látni a dolgokat ...és csak a "szépre" fogsz emlékezni.KépEzzel együtt kitartás és pihenj amig lehet mert ha megszülsz akkor már nem valószinű hogy fogsz tudni
Üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy holnap bent kell már maradnom a kórházban! Kép Reggel még lesz egy vizsgálat, ami eldönti, hogy mi legyen, jobban örülnék persze ha nem kéne bent maradnom...de gondolom szem előtt akarnak tartani. Már egy ujjnyit tágultam, haladás. Fájásokat továbbra sem érzek, pedig állítólag vannak..., addig jó míg nem fáj. Szóval ezek vannak, remélem, hogy a kisfiam most már tényleg előbújik! Azért ma délután sétálunk még egy hatalmasat, hátha az segít! Kép

Elég sokan voltak ma is a kórházban! Valami front van?
Üdv. Bálna
balna
 
 


Sziasztok!

Bog gratulálok a hősies "küzdelemhez" és a kisfiadhoz. Szöget ütött a fejembe, hogy írtad, sokkal féjdalmasabbak voltak a görcsök most, hogy másodjára szültél? Pont úgy éreztem magam, mint te, a tolófájások sem olyan "tipikus" tolófájások voltak, a doki kérdezte is, hogy biztos, hogy most nyomnom kell? Nem ittad véletlenül a málnalevél teát? Mert én mindent arra kenek, a nem egészen két órás szülést is...

Balna!

Miért kell bentmaradnod a kórházban? Mi az indok? Messze laktok, hogy holnap is be tudj menni, ha kell? Vagy valami más oka van?

Sziasztok: Ági
csipi70
 
 


Bog!
Az én kisfiam is hasfájós volt, de a Pfyben azt tanácsolták, tegyem büfinél jó magasan a vállamra, hogy a hasán feküdjön, mert ez jó neki, meg simi- simi pocak. Hát szenvedtem én is, mert láttam hogy szenved. Majd a védőnő ajánlott egy csomó csodaszert, a Woodwards víz (nem bizti hogy így kell írni) nem jött be, de az Infacol hatott.
szerintem próbáld ki, nekem nagy megkönnyebbülés volt- és neki is
Mese

babafalva.hu vonalzó
meske
 
 


Sziasztok!

Még ma is egyben!
Csipi: 5 nappal vagyok túl a kiírt időponton, semmi gond nincs, minden leletem jó, csak szerintem a dokim szeretne szem előtt tartani!
Ma is megvizsgált, mondta, hogy a feje szépen lent van már, úgyhogy szerinte ma még találkozunk! A CTG is több fájást mutatott, mint eddig, szép hegyeket, szülésznő mondta, hogy lesznek ezek még magasabbak is... A méhszáj továbbra is egy ujjnyi. Talán ma elérkezett végre az én időm is! Kép
Én elég szorgalmasan ittam, iszogatom a málnalevél teát (napi egy liter erős főzet), úgyhogy kíváncsian várom a hatását!
Bálna
balna
 
 


Sziasztok
Málnalevél teát mikortol ajánlott inni?

Balna,
Szoritok neked, hogy minnél elöbb meglegyen a pici babád! Mennyit várnak mielött elindjtják a szülést?
Majd utánna meséld el mi volt...remélem nem lesznek bent sokan amikor menned kell
Üdv
Pepa
Pepa
 


Sziasztok!

Balna! Nagyon szorítok neked, nagyon rossz az utolsó napokban várakozni, figyelni minden kis apró görcsöcskére, folyásszerűségre, hogy na ez már vajon az? És az a fura, hogy amikor megindult a második gyereknél a "dolog", egyszeűen nem akartam a kórházba maradni, hiába mondta a dokim, hogy mostmár nem kellene hazamenni. Pedig arra volt időnk, hogy a nagyobbikat kivegyük a bölcsiből, leadjuk a barátoknál, és usgyi vissza délután, kkét óra múlva meg már négyen voltunk! A barátnőm pedig (szintén második gyerek), 20 perces fájásokkal, aznap reggeli vizsgálat szerint 3 ujjnyira tágulva telefonált, hogy akkor most menjen vissza?! Furcsák vagyunk mi, nem? Mióta iszod a málnalevél teát? Az említett barátnőm nem itta, a második 6,5 óra alatt született meg, az első pedig 7 óra alatt. nekem a második kettő óra alatt, az első 5 óra alatt...Csak van benne valami, nem?

Pepa! A teát a 36. hét előtt nem ajánlják, hiszen pont a méhszáj kinyílását segíti.

Üdv: Ági
csipi70
 
 


Sziasztok!
Balna most már bármikor történhet bármi.Hacsak nem volt már az éjszaka esemény.
Tegnap voltam bent a kórházban látogatóban.Nosztalgiáztam egy sort(igaz novemberben voltam utoljára vizsgálaton).Közben a dokimat is elkaptam egy fordulóra,írjon már fel nekem bogyókat,mert tavaszig nem lesz elég.

Ahogy néztem minden szoba tele volt,de ma megy haza a hét eleji tömeg.Kép

Nekem a nagylányom nyolc óra után született csaszival,a kicsi három és fél óra alatt volt meg simán.
Pedig bizonyos szempontokból első szülőnek számítottam.
Az unokahúgom novemberben szülte az első babáját.reggel kilenckor volt a dokijánál vizsgálaton.Már fel volt öltözve amikor a rendelő ajtajában kipukkadt a burok.Kép
A doki ondta neki hogy akkor irány a kórház.Tízre értek be,féltizenkettőre megvolt a baba.
dobolyka
 
 


Sziasztok!
Balna!
Úgy szurkolok nektek! Az éjjel megint nem aludtam, inkább csak forgolódtam, s azon járt az agyam, hogy lehet hogy Ti már babáztok, vagy éppen azon vagytok, hogy meglássa a nagy világot.

A drukk azért továbbra is megy nektek, hátha még mindig pocaklakó a Picurotok. Ha így van, akkor kitartás! Egyszer csak kijön! Bent még nem maradt Babóca! :-)

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Hello Mindenkinek,

Nagyon kiváncsi vagyok, hogy Bálna ráérös fiacskája mikor bujik elo. Hajrá!

Nálunk hasfájos témában csak romlik a helyzet. Szegényem egyre tobbet eszik. Már minden pozicioban bufiztetem. Jo magasan a vállamon, combomra fektetve, hasamra fektetve, elore fordulva ülo helyzet(szerüség)ben de nagyon nehezen bufizik. Ha jon a büfi akkor szegényem rányel egyet és bent marad az egész plusz még adagol rá egy kicsit. Jelenleg 3 oránként eszik éjjel-nappal + 30-40 perc büfiztetés. Anyukám holnap hagyja el a fedélzetet és maradunk magunkban. Kicsit izgulok de meg kell oldani a dolgot. Sajna elég fáradt vagyok.
Eddig használtunk Espumisant most kezdtük el az Infacolt tegnap. Állitolag 3-4 nap után hat. Remélem a legjobbakat.

Vki kérdezte, de nem ittam málnalevél teát. Teljesen magátol lett ilyen gyors a szülésem.

Hát hajrá finiselök!

Üdv, egy fáradt bog75
bog75
 
 


Szia Bog!
Van valami gyógyszertári keverék is hasfájásra.
Kérdezz rá az orvosnál és irasd fel.Hátha az segít.
Esetleg a sima édeskömény tea.Két deci vízben három-négy szem édeskömény felforralva.
Ha a babó nem issza meg,akkor idd meg te,a tejen keresztül is segít.HA segít.Kép
dobolyka
 
 


Sziasztok,

Sikerült képet varázsolni a piciröl. Ennél sajnos nem tudtam nagyobbat berakni. (ha ha ha).

Üdv, Bog75


Kép
bog75
 
 


Szia Bog!
Édes Aranyos a PicidKépKépKép!!!!!Hasfájásra nálunk a Gipe Water jött be ...ez egy gyógynövényes keverék...nálunk csak ez segitett.Minden jót nektek.
Üdvözlettel.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Szia Bog75!

Gyönyörű a pici fiatok! Igazi nagy legény! Sok boldogságot, s egészséget kívánok nektek!

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Bog! Gyönyörű a babátok. Gratulálok nektek!

Ma voltam bent a szülészeten és eléggé csendes volt, csak két apuka rohangált ki-be nagy táskákkal.
Viszont... most már másodszor tapasztalom, hogy mennyire "kedvesek" az irodában. A hölgy nem gyözte a szemeit forgatni.Végre kicsit körbe sétáltam az osztályon, szerintem egészen jó.
Üdv
Pepa
Pepa
 


Sziasztok!

Bog!

Nagyon édes a legényke, és a neve is nagyon tetszik.
Hogy ment a látogatás a háromágyas szobában?
Nem zavart a szobatársak rokonsága?

Bálna már biztosan szült, mostmár igazán én jövök.
Egyelőre semmi jele, hogy bármi történne. Még a frontokra sem vagyok érzékeny.

Memami
memami
 
 


Sziasztok!

Memami!
Mikorra vagy pontosan kiírva?

Remélem, hogy Bálna már tényleg babázik, s hogy jól vannak, s hamarosan hallunk felőlük. Úgy szurkoltam nekik.

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Végre én is beléptem az anyukák klubjába Kép !!!
Csütörtökön elmentünk a párommal a szokásos vizsgálatra, ahonnan hangosan röhögve távoztunk haza reggelizni! Majd a férjem elment dolgozni én meg leültem olvasgatni. Azt vettem észre, hogy görcsöl a hasam, de piszkosul. Na gondoltam ezek lesznek a fájások, elkezdtem, hogy majd mérem, hiszen úgyis csak 20 percesekkel kezdődik, hát nekem két percesek voltak... két fájás között felhívtam a páromat, hogy jöjjön amilyen gyorsan csak tud, és a dokim is sürgetett a kórházba. Még lezuhanyoztam, nem tudom, hogy volt erőm, és indulás. Álmomban sem hittem, hogy ez ennyire fog fájni, és főleg így, hogy semmi előjele nem volt! A kórházban egy ből elkezdték az ilyenkor szokásos macerákat: borotva, beöntés, méhszájvizsgálat, már kétujjnyi volt. Elkezdtem sétálgatni, mert , hogy az jó lesz segít, hát nem nekem...lefeküdtem és a férjem kezét markolásztam, annyira szarul voltam, hidegrázásoöm volt, de nagyon komoly, két doki is tanakodott, hogy mitől, aztán kiderült, hogy a köldökzsinór rátekeredett a baba nyakára és az okozta - ezen oldalfektetéssel segítettek. A dokim nagyon nem akarta, az EDA-t, próbált még ott is lebeszélni, aztán pont jött egy fájás és rávágtam, hogy KÉREK! Bekötés után kb. 5 percel már éreztem a hatását! Megváltás volt!!! Innentől kezdve egész jó volt, a fájásokat úgy éreztem, mint egy nagyon erős vizelési ingert. Ezekután a kitolási szakasz következett amit már éreztem, úgyanis kérte a dokim, hogy ne kérjek több fájdalomcsillapítót, és már elmúlt az EDA hatása. Így elkezdtem nyomni, szépen adták közben az utasításokat, hogy vegyem a levegőt... és egyszer csak megszületett a ,,kisfiam,, , 3800g-al Kép Még mindig nem értem, hogy hogy fért ki belőlem ekkora baba! Annyira sírtam az örömtől és a megkönnyebbüléstől, szépen megfürdették és a pocimra tették, ahol elkezdtünk ismerkedni egymással. Sose fogom elfelejteni, azt ahogy nézett rám a gyönyörű szemeivel. A méhlepény meg a varrás már tényleg semmi sem volt. A férjem is meglepően jól bírta.
Ja, azt nem is írtam még, hogy olyan 13 óra körül kezdtünk és 20:35-kor született meg Csabi baba! Kép
Teltház volt a szülőszobán, császár is folyt. Az összes szoba tömve, de úgy, hogy még a másodikra is helyeztek el kismamákat! A csecsemőosztályon 30 fölötti babaszám! A hétvége alatt 17 baba született! Nagyon beindultak a szülések, állítólag a front miatt. Alapítványi szobába szerettem volna menni, de nem volt így maradt egy kétágyas, de nem volt vele gond.
Már van tejecském is bőven, nem győzöm fejni, mert folyik belőle a tejci. A gátsebem baromira fáj, a dokim nem vette ki a varratokat, mert állítólag felszívódik, mondta, hogy ha zavar a csomó, akkor azt majd vágjuk le, de az is kiesik egy idő után.
Most itthon vagyunk, nagyon jó babám van eszik, alszik egésznap, mondjuk éjszaka elég éber volt, úgyhogy nem sokat aludtam.
Szóval így történt, ez a hirtelen jött szülés nem tudom, hogy mennyire köszönhető a málnalevél teának..

Remélem értehetően írtam a dolgokat. Örülök, hogy végre én is leírhattam a szülésemet!! Kép

Üdv Bálna
balna
 
 


Kedves Bálna,

Gratulálok Nektek! Jo egészséget, sok-sok tejcsit és hasfájásmentes babázást kivánok!

Hát akkor talpra magyar, most jön még csak a "neheze" és persze a szépsége. Jot én sem aludtam a szülés ota. Azt hiszem egy darabig ez igy is lesz. Viszont mindjárt itt a tavasz (én bizakodok) és lehet menni, menni a világba. Mi már 2 napja sétálunk. Nem birok itthon ülni. Igy elviselhetobb.

Üdv, Bog75
bog75
 
 


Szia Balna!
Óriási GRATULA!!!!!!!!!!!!!!!!KépKépKépKép
Isten éltessen benneteket!!!!!
Köszi hogy leirtad a szülést....jó öreg EDA bejött látom nálad...Melyik szülésznőnél szültél?Milyen volt veled?
Az nagyon jó hogy sok tejecske van :csak igy tovább!
Üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Kedves Bálna!

Gratulálok, nagyon ügyes voltál!Jól tetted, hogy a saját ösztöneidre hallgattál és kérted az EDA-t. Az én dokim rögtön javasolta az első szülésemnél, és bár én korábban nem terveztem, akkor nagyon bevált.

Timtom!

24-re vagyok kiírva, a lányomat ilyenkor már megszültem, a fiamat túlhordtam, úgyhogy bármi lehetséges.
Mi van Pinkyvel? Rég jelentkezett!

Bog és Bálna!

Továbbra is érdekelne, hogy ment a látogatás a többágyas szobákban.

Sziasztok!

Memami
memami
 
 


Sziasztok!
Balna nagyon nagy gratula nektek és sok boldogságot.Kép)
Akkorpénteken jól éreztem hogy történt valami előző nap,de a dokid is jól gondolta.
Melyik kétágyasba voltál?

Bog nagyon szép a kissrácod,én amúgy is imádom a hajasbabákat.
És nagyon irigy vagyok mindenkire aki babázhat.Én is szeretnék még egy picit.

Memami neked sincs már sok hátra,főleg ha a babó front érzékeny.Azok most csak úgy jönnek-mennek.Kép

Remélem ez már elmegy,napok óta nem akarja az igazságot az üzenetküldő.Kép
dobolyka
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi a gratulációkat!
Vera! Anikóval kezdtem, és 7-kor pedig Effi (nem tudom jól írtam-e)vett át. Nagyon rendesek voltak!!! A következő napokban pedig megismertem Annamarit, aki sokat segített a mell ,,dolgokban,,. A csecsemősök között volt két nagyon undok lányka, nem igazán lehetett hozzájuk szólni...
Memami: A látogatás egésznap folyt, bárki ki-be sétalhatott. Az én szobatársamnak a férje volt ott rendszeresen.., de nem volt baj, nem érdekelt, falfelé fordultam úgy szoptattam.
Amikor hozzám jöttek én mindig kimentem a szobából!!! Nekem így normális...
Dobolyka: A 10-es szobában voltam!
Ja, a kajáról: a reggeli, vacsora hanyagolható volt, egy szelet kenyér, vagy egy felvágottal, vagy vaj, vagy db tejföl..., de az ebéd egész jó volt. Mindig volt vmi leves, második meg volt, hogy süti, vagy hús.
Nem tudtok vmit a gátsebre, még mindig szörnyen fáj!? Nem tudok ülni Kép
A kisbabám nagyon jó fiú volt az éjjel, órát lehetne hozzá állítani, felébredt, ettünk, büfi és alvás tovább!!! Kép Remélem így is marad!

Üdv Bálna
balna
 
 


Sziasztok

Bálna,
Elöször is gratulálok , végre élvezheted az anyaságot!!! már én is nagyon várom.
Az unokatestvérem orbáncfűolajat használt és neki gyorsan segített..remélem ilyesmire gondolsz.
Ujra érzéstelenítettek a gátvarrásnál?
Üdv
Pepa
Pepa
 


Sziasztok!

Bálna!

Szerintem is az a normális, ha kimegy az ember a látogatójához. Én biztosan nem fogom beengedni a két gyerekemet, hogy ott randalírozzanak a kisbabák körül. Persze egy szolid nagymama, vagy férj más. De hát beszélgetni nemcsak a szobában lehet.

Egy barátnőm a szülés után hetekig úszógumin tudott csak ülni, akkor a gátja nem érintkezett semmivel. Azért hamar be fog az gyógyulni, hat hét után már akár házaséletet is lehet élni.


Ma voltam CTG-n. Reactív, de semmi különöset nem mutat. Találkoztam egy apukával, akinek a felesége már 9 nappal hordta túl a babát és még mindig nem akar kibújni. Úgy látszik, nemcsak én vagyok érzéketlen a frontokra.
Már három napja babot, káposztát, karfiolt eszem, de ezek csak puffasztanak, kicsit fájdogál is a hasam tőlük, de szülni ettől még nem fogok. Megkezdődtek az érdeklődő telefonok és SMS-ek is.
Ja! És elkészült a keresztszemes hímzésem is, majd megpróbálom megmutatni Nektek. Már nincs mit készülődnöm...

Sziasztok

Memami
memami
 
 


Íme a keresztszemes:

MemamiKép
memami
 
 


Szia Balna!

Haaat, óriási GRATULA a kisfiadhoz, de mostmár kezdek meggyőződni róla, hogy van valami abban a francos málnalevél teában, a tiédhez kísértetiesen hasonló volt a szülésem, csak nekem ugye a második, azért volt csak két óra. Más: Azt javaslom, vetesd ki a varratokat a dokiddal, nekem két hét után kellett ezt meglépnem, mert néha egyszerűen le kellett feküdnöm, és csak szüköltem, míg hatni nem kezdett a fájdalomcsillapító, annyira fájt a gátseb. Aztán Sovi megszabadított tőle, és mintha elvágták volna az egész gyötrelmet. Van, aki egyszerűen nem bírja a felszívódó varratokat, én is ilyen voltam...Minden jót nektek a picivel, büszke lehetsz, hogy megcsináltad!

Üdv: Ági
csipi70
 
 


Sziasztok!

Csipi: várok még pár napot, és ha nem csillapul a fájdalom, akkor beszélek a dokimmal varratügyben. Ma megpróbálok lámpázni, hátha az segít. (bioptron lámpával)

Bog: Nagyon aranyos a kisfiad!Kép Majd megpróbálok én is felrakni egy képet.

Bálna
balna
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?