Új privát üzeneted érkezett!

http://www.konyhaweb.hu/recept/recept.cgi?id=185

Keksztekercs

Hozzávalók:
50 dkg keksz
4-6 adag kávé
10 dkg vaj
porcukor
rum

Elkészítés:
A kekszet le kell darálni, a kávét pedig lefõzni. A darált kekszhez rumot, majd a kész, kihûlt kávét hozzáadjuk, amennyit felvesz, úgy hogy gyúrható tésztát kapjunk.
Kinyújtom, deszkán (alulfólia legyen a tészta alatt, hogy ne ragadjon le) és megkenem a töltelékkel.
10 dkg vaj és ízlés szerinti porcukor keveréke. A kinyújtott tésztán egyenletesen elkenem, majd ha kész óvatosan feltekerem az egészet. Hûtõben kihûteni, és tálalható is.

*****
http://pc2.teleki-szfvar.sulinet.hu/~.c5imrmar.c.5.tbg/receptek.html

KEKSZTEKERCS

Hozzávalók: 1/4 kg háztartási keksz, 10 dkg porcukor, 10 dkg darált dió, 1 dl feketekávé és 1 csomag vaníliás cukor.

Töltelék: 10 dkg vaj, 10 dkg porckor.

A kekszet húsdarálón ledaráljuk és az előírt anyagokkal összegyúrjuk. Porcukorral meghintett pergamenpapírra kitesszük és négyszög alakúra kinyújtjuk. A töltelékhez való vajat a cukorral és a kakaóval habosra keverjük, ezzel megkenjük, felcsavarjuk, külsejét, ha ragad, darált dióval megszórjuk és papírra csavarva állni hagyjuk. Ferde szeletekre vágjuk. Készíthetjük más egyszerűbb tortakrémmel is, esetleg lekvárral.

****

http://www.nandu.hu/Magyar/Hasznos/Receptek/receptek4A.htm#Keksztekercs

Hozzávalók (1 tekercsre):
1 kg háztartási keksz (nagyobb helyeken eleve ledaráltat is lehet kapni),
35 dkg porcukor,
2 dl sárgabaracklekvár,
5 dkg kakaópor,
15 dkg vaj,
0,5 dl rum,
1 csésze fozött kávé (nem túl eros)
10-15 dkg darált dió ill. kókuszreszelék annak, aki szereti (én utálom ) A darált kekszet 15 dkg cukorral, a lekvárral, a kakaóval (dióval) összekeverjük, annyi kávét hozzáadva, hogy gyúrható, de ne túl lágy legyen. Külön edényben elkészítjük a krémet a vajból, rumból és 20 dkg cukorból, melyet habosra keverünk. A tekercs-masszát 2-4 cipóba osztjuk, kinyújtjuk, megkenjük a krémmel, összetekerjük (sötét lelku kókuszkedvelok ilyenkor szokták elszúrni az egészet azzal, hogy kókuszreszelékbe forgatják...) és behutjük. Szép vékonyra szeleteve tálaljuk.

*****

http://www.webmd.hu/services/recipe/listrec?rid=337;type=cr

Hozzávalók:

1 cs. kisméretű ostyalap
30 dkg háztartási keksz
1 kocka Ráma
20 dkg cukor
4 db tojás
4 ek kakaópor (hagyományos)
1-2 ek rum, vagy aroma

Elkészítése:

A kekszet összetörjük (nem daráljuk!), félre tesszük. A Rámát, tojást, cukrot, összefőzzük, hozzáadjuk a kakaóport és a rumot, majd belekeverjük a tört kekszet. Az ostyát vizes konyharuhán takarásban, egymás mellé fektetjük és megpuhítjuk. A felfőzött masszát ráöntjük, majd feltekerjük. Másnapra kiszárad, tejszínhabbal is finom.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Tojás nélkül:
(még nem próbáltam, én is vhonnan a netről szedtem)

Mézes tojás nélkül

1 dl méz, 2 dl cukor, 1 dl víz lábosban felmelegíteni, hogy a cukor elolvadjon (én volt, hogy nem tettem hozzá ennyi cukrot, hanem inkább a méz-mennyiséget növeltem Kép) )
kihűteni
50deka liszt, 20 deka margarin összemorzsol, ebbe a mézes cuccot bele
tehetsz hozzá egy csipetnyi szódabikarbónaát is
fűszerek
fahéj, szegfűszeg, gyömbér 2 kiskanálnyi kb (jó a kész fűszerkeverék is)
összegyúrás után a hűtőbe jó sok időre (akár egy napra) a friss tészta uis nagyon ragad
nagyon vékonyra ki lehet nyújtani, kiszúrni formákkal stbstbstb


Gyömbéres szivek

Elkészitési idö : 1 ora + 1 éjszaka pihentetés

Hozzavalok – 50 dbhoz

100g margarin
100g méz
50g cukor
200g finomliszt
½ tasak sütöpor
½ kavéskanal örölt fahéj
1-1
ildianyu
 
 


Sziasztok lányok!

Tudna valaki segíteni: pulykát sütök egészben karácsonykor, és jó lenne hozzá vmilyen mártás! Olyanra gondoltam, mint amit a hálaadás napi pulykához csinálnak az Államokban! (H. Szilvi?!)

Előre is köszi:

Süti
süti
 
 

 
 

Süti!

Az milyen? Kép

birsalmaszósz? áfonyalekvár? sajtmártás?

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga Kata!

Na látod ez az!Kép Drága párom kint élt egy évig, őt akartam meglepni az "amerikás" szósszal, de sehol nem találok receptet!!!! És amúgy sajnos fogalmam sincs, hogy milyen is valójában!

Süti
süti
 
 


Süti,
van egy angol szakácskönyvem, megnézem, hátha van benne valami...
kíváncsi
 
 


Süti,
az előbb írtam neked, de elküldeni már nem sikerült Kép
Szóval találtam avokádós, gombás és naracsos szószokat, de szerintem menne hozzá a gyömbéres vagy a gesztenyés is. Ha eldöntöd, melyik érdekel, lefordítom. Közben küldtem egy receptet is mélben, remélem, az legalább sikerült! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi, a narancsos érdekelne! Ha túl macerás a fordítás, jöhet mélben angolul is!!
És köszi!
Süti
süti
 
 


Sütike,
az már mindegy, hogy angolul írom be, vagy lefordítva! Kép
kíváncsi
 
 


Kíváncsi!

Akkor ha fordítod, lehet, hogy megkíméled a családot néhány borzalmas ízélménytől, melyet csekély angoltudásom okozna!KépKépKép

Süti
süti
 
 


koszonom a suti ajanlatokat:-)
vegul is csokoladeban megforgatott corn flakes-et csinlatam, nagyon finom lett,de majd ma delutan kiderul, hogy a gyerekeknek is izlik-e.
dori
idras
 
 


Megcsináltam Bigacsigahétfői gyümölcskenyerét tojásfehérjékkel. Nagyon finom, de ha valaki vállalkozik rá, nagyon alaposan és vastagon kenje ki a formát és inkább zsemlemorzsával kenje ki a liszt helyett.
A miénk beszakadt és a fele bennemaradt. De az íze valóban finom.

Ildikó
b_ildikó
 
 


Süti,
na, kipróbáltad?
kíváncsi
 
 


LÁnyok!

Sajnos nem tudom az egész topikot átnézni és bizonyára már sokan leirtátok a mézeskalácskák receptjét.
Én tavaly sütöttem, de nagyon bekeményedett.
Most szeretnék megint sütni.
Megkérhetnélek adjatok valami tuttira bevált mézessüti receptet?
És bocsi, hogy nem keresgélek, de tényleg rohanásban vagyok.:-(
Köszi: Giti
Giti
 


Giti, az Ötletek...-Karácsony... ( nem tudom a pontos címét) topicba Csí bemásolta Mira mézesét. Kivétel nélkül mindenkinek bejött, nézd meg! Egyszerű, finom, sok, gyors.

Magdi
gmagdi
 
 


A Mira-féle mézeskalácsot sütés előtt akkor is meg kell kenni tojássárgájával ha nem díszítem?
Kata
Névtelen
 


Míra-mézes, sütési fortélyokkal, amit kedves topiktársunktól kaptamKép.

75 dkg liszt, 35 dkg porcukor, 5 dkg vaj/marg., 4 tojás, 4 evőkanál méz, 4 teáskanál szódabikarbóna, 2 kávéskanál őrölt fahéj, 1 kk őrölt szegfűszeg, csipet só.

Máz: 1 tojásfehérje és 12 dkg porcukor, sokáig verni.

180 fokon süss egy pár próba darabot kb. 5-10 percig.

Majd látni fogod, hogy mennyire barnul. Világosra kell sütni, mert a méztől hamar megbarnul, és meg is keseredik.

Amikor kiveszed várj vele egy kicsit, mert lehet, hogy nagyon puhának találod és nem tudod leszedni a tepsiről.
Ahogy hűl, keményedik, jobban lejön. Aztán majd újra megpuhul. (Na, ez az a nagyon fontos pont. Ha ezt nem írja le a kedves topiktársunk, akkor betonra sütöm a cuccot. És valóban el kell hinni, hogy a nagyon puha puszedli megszilárdul, és mégsem lesz keményKép)

Én vajazni(margarin) szoktam a tepsit, a hugom a sütőpapírra esküszik.
Törd ketté és látod a közepén, hogy megsült-e.

Ha száraz süsd kevesebb ideig, ha nyersnek gondolod, vagy süsd tovább vagy süsd magasabb hőfokon.

A máz. Nem kell rásütni, egy éjszaka alatt rászárad. De az ételfestékes valami miatt tovább szárad, de ha nincsen benne ételesték, akkor nagyon szép fehér lesz a máz.

A habot felvered és ebbe kevered a porcukrot. A cukrot legalább háromszor szitáld át.
Ez a nagy írokázos barátnőm tanácsa. Eldugul a zacsi, ha nagy szem cukor kerül bele.

Én nem kentem meg tojással.

Jó sütést!
Csi
csii
 
 


Nem muszáj megkenni tojással, akkor matt lesz a felülete, tojással meg szép fényes.

A magokkal együtt sütöttre jó a tojás, mert a mag jobban megtapad.

bigacsiga kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Én most kezdtem gondolkozni a karácsonyi menün, az idei lesz az első olyan karácsony, mikor 24-ére igazán normálisan készülhetünk föl. Sütiből csak beiglivel próbálkozom, most életemben először, de anyukám nagy szakértő ebben, úgyhogy talán telefonos segítségével a beigli sikerülhet. De a főtt ételre nincs ötletem. Idén nem akarok egy snassz "rántott pulykamell krumplipürével" menüvel állni elő. Van valami ötletetek helyette? Három szempont van: a férjem csak szárnyashúst hajlandó enni, én meg nem vagyok egy profi szakácsnő. A harmadik szempont: magyar és hagyományos, vagy legalábbis a hagyományainktól nem idegen kaja kéne.
Ha tudtok, segítsetek! Előre is köszi.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


<center>Kép</center>

<center><font color="119911"><font size="+1">Csillagszóró szórja fényét,
kíván melegséget, békét.
Angyalka száll házad felett,
átadni egy üzenetet:
Nagyon Békés Ünnepeket!</font></font>
</center>

<center>bigacsiga Kata

Kép</center>

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Adrienn,

már két karácsonyon is menü volt, és nagyon imádom: szalonnás, gombás, csemege uborkás raguval töltött hús. A raguval kell tölteni a hússzeleteket, majd kisütni, és mustárral,tejfölllel ízesíteni a levet, amiben sült. Rizzsel, krumplipürével esszük, isteni.
A másik, ami idén lesz, de ez sem igazán hagyományos: ananászos pulykanyárs sült gesztenyével és almával (ez a decemberi Kismamában van), remélem fincsi lesz.

Ha érdekelnek a receptek részletesen, előkeresem, és elküldöm:

Helga

Kép

Kép
kobudo
 
 


Sziasztok!

Én most egy új receptet fogok kipróbálni, remélem jól fog sikerülni.

Cipóban sült pulykamell

a pulykamellet egy kicsit kikloffolom majd a KNORR szárnyas fűszer keverékkel mgszórom. Minden szeletre teszek egy db sonkát és sajtot, majd egyenjként fel göngyölöm.
Majd kelt tésztát készítek és belegöngyölöm egyenként a húsokat, majd KNORR dekikát extrával ízesítem, olajozoptt tepsibe teszem és kisütöm.

Remélem, hogy mindenkinek ízleni fog a családunkban a karácsonyi menü.

Mindenkinek Békés és Boldog Karácsonyi Ünnapeket kívánok!

Krisztaa
krisztaa
 
 


Szia Helga!
Köszi, ezek biztos fincsik, de sajna a a férjem nem hajlandó szalonnát és ehhez hasonlókat enni. Hajdan vegetáriánus volt, így már az is nagy lépés, hogy legalább a szárnyashúst és a halat már megeszi. Kép Ezért kell mindenképp szárnyasételnek lennie. Az első recept sajna szalonna nélkül nem lehet olyan jó. A második recepttel két gondom van, egyrészt a tudásom kevés egy ilyen új kaja elkészítéséhez Kép , másrészt nem igazán magyaros.
Na, mindegy, még töröm a fejem, meg anyukámat is megkérdezem.
A beiglim épp ebben a percben készült el. Életem első beiglije. Az ízével nincs baj, de a megjelenésén a jövőben még van mit dolgozni. Mind a két rúd kicsit szétrepedt felül. Túltöltöttem. De nem vészes.
Ha valakinek még eszébe jutna valami menü, megköszönném, ha leírná.
Egyébként Kriszta receptje tetszik, csak kicsit hiányosan van leírva, és én kezdő vagyok, szóval ennyiből - szégyen, nem szégyen - nem tudnám megcsinálni.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok! Helga, kérlek, küldd el nekem az egyes számú receptedet, a raguval töltött husit! Karajból is lehet csinálni? És ügyetlenebbek is megpróbálhatják? Köszi előre is! Klára (Sajna nem tudok regisztráltan írni vmi miatt, de az emilemet begépelem)
Boldog Karácsonyt mindenkinek!
Klára
 


Köszi szépen Mira mézesét, ezt fogjuk kipróbálni!
Köszi, hogy beirtátok!

Giti

Boldog karácsonyt mindenkinek!
Giti
 


Sziasztok!

Most sütöttem Mira mézesét, ízre finom, de lapos "piték" lettek. Tudja valaki miért? A díszítés viszont nagyon tetszett, a lányomnak isKép (még a feje búbja is cukormázas lett, mert pont akkor viszketett, amikor nem kellett volna)

Lenne még egy kérdésem: hercegnő burgonyát szeretnék csinálni és nem tudom, a krumplipürébe kell tojás? Mert receptet nem találok.
Előre is köszönömKép

Toffifee
toffifee
 
 


Bigacsiga! A kokuszgolyo hany napig all el??? Holnap azt csinalok. Köszi a receptet!!!Kép
Itt is BOLDOG KARACSONYT MINDENKINEK!!!

Kép
Vendég
 


Szia Klára,
a nevéből láűthatod, hogy eredetileg tényleg karajból van, ide írom a receptet, hátha mást is érdekel:

Göngyölt sertéskaraj

Hozzávalók:
60 dkg csontozott karaj
5 dkg bacon szalonna
10 dkg hagyma
10 dkg gomba
10 dkg csemege uborka
só, bors, olaj
3 evőkanál liszt
1 dl tejföl
3 dl húsleves (kockából)
1 evőkanál mustár

A karajszeleteket kissé kiverjük.A szalonnát csíkokra vágva megpirítjuk, majd hozzá az apróra vágott hagymát, a karikázott ubrokát, és a cikkekre vágott gombát. Sóval, borssal ízesítjük. A ragut a húsra halmozni, a két szélét betekerni, felcsavarni és hústűvel (vagy fogpiszkálóval) rögzíteni. Lisztbe forgatva kevés olajba kisütni. A húst kivesszük, a maradék zsíradékba belekeverni a mustárt, megszórni a liszttel, megpirítani, és felengedjük a húslevessel. Gyenge lángon forraljuk, amíg besűrűsödik, közben hozzá a tejfölt. Rizzsel vagy tésztával tálalni.

Adrienn,

sebaj, azért még gondolkodom, hátha eszembe jut valami. Habár, mintha tegnap olvastam volna a nők lapja cafén vegetáriánus karácsonyi menü ajánlatot. Én holnap sütöm a második adag beiglimet, nekem is az első saját. A diós gyönyörű és finom lett, a mákos viszont még sütés előtt kirepedt. Sebaj, mind elfogyott az utolsó morzsáig...

Boldog, békés karácsonyt Mindenkinek:

Helga

Kép

Kép
kobudo
 
 


Kukacz!

Nálunk csak egy óráig. Legalább is halottak napján megkívánt a párom egy kis kókusztekercset, meg is csináltam neki, de egy óra múlva egy morzsa sem volt. Kép

Szerintem hűvös helyen azért egy hetet kibír. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ezt az NLC-n olvastam, de olyan jól leírta, hogy úgy gondoltam tovább adom:

mézeskalács díszítése tojáshabbal

A kisütött formák felületét cukormázzal díszíthetjük, "írhatjuk meg". Ehhez csipet sóval felverünk egy tojásfehérjét. A kemény habhoz mintegy hat-hét közepes kanálnyi cukrot keverünk. A cukorhab egy kis részét nejlonzacskó sarkába töltjük, befőttesgumival szorosan zárjuk. Ezután a zacskó sarkát 1, 5 milliméter hosszan levágjuk. (Ha keresztben is ugyanúgy levágjuk, akkor a nyílás csillag alakú lesz. ) Egyszerre ne tegyünk túl sok habot a zacskóba, akkor ügyesebben tudjuk megfogni. A maradékot fedjük le, nehogy megbőrösödjön! A megírandó mézeskalácsot, ha szalvétára tesszük, könnyebben tudjuk forgatni. Néhány óra alatt megszárad a díszítés.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Tudja valaki, hogy hogy kell sajtlevest csinálni?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn,
készítesz hagymalevest (só, bors, szerecsendó) kevesebb hagymával, a végén beleszórod a liszttel elkevert reszelt sajtot és a tejszínt. Egyet forr és kész. Boldog Karácsonyt!
kíváncsi
 
 


Biga!!!Kép Köszi!!!
Vendég
 


Tudjátok, az jutott eszembe, hogy csinálok én is mindenfélét, de a mai napig az az igazi karácsonyi menü, amit a nagymamám csinált évtizedeken keresztül:
Bableves, halászlé, mákostészta, sült hal. Előtte meg fokhagymát, almát, diót vágott annyi részre, ahányan ott voltunk. Estére mindig töltött káposzta volt, és millió féle süti.
Ilyenkor úgy eszembe jut, ogy én meg tudom-e teremteni ebben a rohanó világban a családomnak mindazt, amit ő-ők megteremtettek nekünk.

Bocs, kicsit off voltam, meg egy kicsit szomorú.

Békés, boldog karácsonyt mindenkinek!

Magdi
gmagdi
 
 


Toffifee! Biztos elég ideig pihentetted a tésztát? Mert attól például lehet lapos, ha nem állt eleget sütés előtt.

Lídia
lídia
 
 


Kriszta!

Ez a cipóban sült pulykamell jól hangzik! Milyen kelt tésztába göngyölöd bele? Mellé kell valamilyen köret?

Dino

Dino


Kép

Kép
dino
 
 


Mézeskalácsírás: én is mindig tojáshabbal csináltam, ám a napokban láttam, hogy van, aki egyszerűen porcukorhoz egy picike vizet kever, és kész is a massza. Külön jó, hogy kb. 10 perc alatt megszárad! Kép

Virág
virág78
 
 


Sziasztok,

nagy karácsonyi kedvencem az olasz panettone, de ebben az évben nem kaptamKép
Gondoltam, megpróbálom magam megsütni, találtam is 1-2 receptet, de valahol azt olvastam, hogy 6x kell keleszteni, tudtok valami okosat?

manóka

manóka
manóka
 
 


sziaztok!
közeleg a karácsony megint Kép
feléleszthetnénk ezt a topucot! Mit szóltok?
Ági

delice
 
 


látom senki Kép
de teszek még egy próbát!
bár ez nem annyira manü, inkább édesség Kép

Hátha nem ismeritek a házi készítésű szaloncukor receptjét Kép
Egyesével becsomagolva még ajándéknak is kiváló lehet Kép
TEHÁT :
1 kg kristálycukor
4 dl tej
8 dkg Rama vagy egyéb margarin
1 csomi vaniliáscukor
Hozzávalókat összefőzzük, sűrűsödésig. (Ilyenkor a színe megváltozik sötétebb sárga lesz) Ha már jó az állaga,
20 dkg darált diót vagy
kókuszt vagy stb
keverünk bele, majd kiöntjük egy alufóliával bélelt tepsibe. Kb 2 cm méter magasan álljon benne a massza.
Amint kihült, megdermedt, szeletelhető. (ha ajinak lesz, csomagolható)

Ági

delice
 
 


Ági,
Jó ötlet a topik felélesztése Kép
Még nem találtam ki mi lesz a menü. De egy biztos, a beigli elmaradhatatlan.
Tetszik a szaloncukor ötlete is.Kép Kb. mekkor tepsibe kell kiönteni?

Maci
maci_2
 
 


Az idei menüt még nem találtam ki. Kezdésnek egy ajánlat, ami pár éve volt az egyik ünnepi kaja.

Gesztenyés pulyka vörösboros aszalt szilvával (Stahl)

Hozzávalók:
10 deka magozott aszalt szilva
1-2 deci vörösbor
30 deka pulykamell
1 evőkanál liszt
2 evőkanál vaj
1 evőkanál olaj
1 gerezd fokhagyma
1 csokor újhagyma
10 deka mirelit gesztenye (hámozott gesztenyék, nem massza!)
2 deci víz
1/2 húsleveskocka
1,5 deci tejszín
1 teáskanál étkezési keményítő
2 maroknyi friss kakukkfű

frissen őrölt bors

Beleszórtam tíz deka magozott aszalt szilvát egy kis műanyag dobozba, ráöntöttem annyi száraz vörösbort, hogy ellepje a szemeket, és beraktam a mikroba. Közepes fokozaton, egy-két perc alatt pompásan és gyorsan átjárta a vörösbor a szilvát. Felnyiszatoltam két centis kockákra harminc deka pulykamellet, megsóztam, megborsoztam, és &#8222;ráhavaztam" kevés lisztet. Egy mély serpenyőben egy evőkanál vaj és egy evőkanál olaj keverékén halvány aranybarnára pirítottam a husikat, aztán szűrölapáttal kiszedegettem azokat egy tányérra. Beletettem a serpenyőbe még egy evőkanál vajat, gyengéden megpároltam benne egy duci gerezd finomra vágott fokhagymát, meg egy csokor karikákra vágott újhagymát, és visszapakoltam az elősütött pulykakockákat. Hozzájuk kevertem a vörösboros aszalt szilvát, és tíz deka mirelit gesztenyét, utána ráöntöttem két deci vizet, belemorzsoltam fél darab húsleveskockát, majd az egészet felforraltam. Ahogy rottyant egyet, rögtön le is fedtem, és kislángon omlósán puhára főztem tizenöt perc alatt. Akkor megsóztam és megborsoztam, belekevertem még másfél deci tejszín, és egy teáskanálnyi étkezési keményítő kutyulékot, végül megszórtam két evőkanál apróra vágott, friss kakukkfűvel. A fűszernövény aromás, illatos pöttyei szépen simultak bele a gesztenyés pulyka képébe és ráadásul nem is kellett órákig várni a vacsoránkra.

Maci
maci_2
 
 


Nincs nagy forgalom...

Kaptam egy receptes doksit, karácsonyi édességek, sütemények, italok vannak benne. Ha érdekel valakit...

Maci
maci_2
 
 


szia!
a szaloncuki receptet még nem próbáltam, de én normál méretű tepsibe fogom önteni Kép
húúúú ez a gesztenyés pulyka remekül hangzik Kép
Forgalom sajna tényleg nincs, de még lehet! Kép
ha más nem ketten ellevelezgethetünk KépKép
engem érdekelne ez a dok. átdobod?
köszi szépen!
Ági

delice
 
 


a halat szeretitek?

Fogasfilé bakonyi módra
1,5 kg fogasfilé, 10 dk hagyma, 0,5 kg erdei gomba, 25 dkg vaj, 2 pohár tejföl, 1 pohár tejszín, 2 dl fehérbor (száraz), 1 zöldpaprika, 1 csomó petrezselyemzöld, 2 tk paprika (édes), liszt, só.
A fogasfilét megtisztítom, mosom, szárazra törlöm és egyenlő darabokra vágom. Sózom és egy kivajazott serpenyőbe teszem. Bőven megöntözöm fehérborral és éjszakára hűtőbe teszem. Egy serpenyőben vajat hevítek, melyben megpirítom a finomra vágott hagymát, megszórom paprikával egyszer megforgatom, majd beledobom az apróra vágott gombát, illetve zöldpaprikátk. fedő alatt készre párolom. Habverővel finomra keverem a tejfölt a tejszínnel és a liszttel és a gombás szaftot behabarom vele.
A fogasfilét betolom a sütőbe és 25 percig sütöm.
Tálalás: Egy haltálon szépen elrendezem a fogasdarabokat és ráöntöm az erdei gombás mártást. Tejfölcseppekkel és apróra vágott petrezselyemzölddel díszítem. Köretként galuskát adok mellé.


[url=karácsonyi%20receptek%20itt%20]http://c2.grocceni.com/karacsony.html#menu04:[/url]

delice
 
 


ezen az oldalon jó sok karácsonyra való étel, ill. desszert recept van! Kép

delice
 
 


Szia Delice,
A weboldaladon lévő e-mail címre elküldtem a doksit.
Igen, szeretjük a halat. Szerintem már ettem is ilyet, de még nem csináltam (nem volt receptem). Köszi.Kép Biztos kipróbálom valamikor.
Köszi a linket is. Bár most éppen nem működik Kép
Maci
maci_2
 
 



köszi szépen, megérkezett a doc. Kép

Ági

delice
 
 


Szia Maci!
Engem is érdekelne a karácsonyi doksi, mert még nincs ötletem.
Köszi
Esztianyó
eszter.papp@freemail.hu

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
esztianyo
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: