Új privát üzeneted érkezett!

Jucus!

Ide is írom, mert véletlenül a szalvétás topikba írtam. Csütörtökön megérkeztek a hópelyhek, nagyon szépen köszönöm. Miki egyből le akart rá csapni, de megmentettem. Kép Mivel hálálhatom meg.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Magdi!

Végre,nagy kő esett le a vállamról!Díszítsetek vele szépen!

Jucus
20170114224602
 
 


<center>Kép</center>

<center><font color="119911"><font size="+1">Csillagszóró szórja fényét,
kíván melegséget, békét.
Angyalka száll házad felett,
átadni egy üzenetet:
Nagyon Békés Ünnepeket!</font></font>
</center>

<center>bigacsiga Kata

Kép</center>

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

 
 

Kedves Topiklakók!
Remélem mindenki elkészült mindennel, s most már csak a dicséreteket zsebelitek be (na meg szalvétákat.Kép a családtagoktól és a vendégseregtől, a finom sütik és kézzel készített ajándékok, dekoráció láttán.

Békés és boldog karácsonyi ünnepeket kívánunk:
Ágci (aki mint mindid most sem lett kész, bár most önhibáján kívül),
Krisztián(aki most már mindenre azt mondja, tuti szalvétatechnikával készült) és
Gáborka(aki mindenhova karácsonyos matricákat akar ragasztani, minden sütit maga akar meggyúrni, és az itthoni pici karácsonyfától szájtátva édesen mosolygott)

Kép

Kép
Ágci
 
 


Ezt az NLC-n olvastam, de olyan jól leírta, hogy úgy gondoltam tovább adom:

mézeskalács díszítése tojáshabbal

A kisütött formák felületét cukormázzal díszíthetjük, "írhatjuk meg". Ehhez csipet sóval felverünk egy tojásfehérjét. A kemény habhoz mintegy hat-hét közepes kanálnyi cukrot keverünk. A cukorhab egy kis részét nejlonzacskó sarkába töltjük, befőttesgumival szorosan zárjuk. Ezután a zacskó sarkát 1, 5 milliméter hosszan levágjuk. (Ha keresztben is ugyanúgy levágjuk, akkor a nyílás csillag alakú lesz. ) Egyszerre ne tegyünk túl sok habot a zacskóba, akkor ügyesebben tudjuk megfogni. A maradékot fedjük le, nehogy megbőrösödjön! A megírandó mézeskalácsot, ha szalvétára tesszük, könnyebben tudjuk forgatni. Néhány óra alatt megszárad a díszítés.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Most néztem meg, hogy szeptember óta van ez a topic, úgyhogy nyugodtan lehet nyitni januárban a nyuszisat!Kép Kép Kép

Addig is Békés, boldog karácsonyt mindenkinek! 1

Magdi, Bálint, Attila
gmagdi
 
 


Mindebkinek nagyon boldog, békés karácsonyt kívánunk.

Magdi, Niki, Miki, Zsuzsi és Jani Kép
gallainémagdi
 
 


Sziasztok,
lécci küldje el nekem vki a naptár készítő programot.
Köszi szépen:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci,
keresd az Ötlettárban!
J.
jamina
 
 


Köszi,
megyek.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Eladnám Burda újságjaimat anyagi oko miatt. 300.- Ft/db. Segítek szabásmintát kivenni, és tanácsot is adok ha kell varráshoz.
70/547-0603
3408-661 este 18 óra után
makrancos@tar.hu

Üdvi.

Horváth Évi
makrancos
 
 


Ébresztő, itt az ideje elkezdeni a készülődést! Kép

Kezdetnek: van az a ,,megfordítom, esik a hő"-s üveg, tavaly kiveséztük, hogy hogyan lehetne csinálni. Az egyik spektrumos műsorban (Donna játszóháza) babaolajat tett bele a nőci, a tetőt és a tetőre a hóemberfigurát (szép formájú befőttesüvegről van szó) az akváriumok ragasztására használt ragaccsal varázsolta fel. Tutira vízálló Kép
jamina
 
 


Hűűű,már megint itt a karácsonyKép!

Épp most akartam körülnézni adventi naptár ügyben,hogy most időben nekiálljakKép!

Ragacs-->sziloplaszt,gondolom.Kép

anyapoc
 
 


Ja akkor már értem, hogy miért nem készült el tavaly karácsonyra a fele se annak, amit akartam Kép
Párom szösszenete 2003 dec. 24 este negyed hét (éppen a pikkelyt vakarja a lazacról, a fa már áll, az ajándékok még az alagsorba ömlesztve, én a porszívó csövével küzdve tologatom odébb a négykézláb mászkáló gyereket, akin, mint egy órával később kiderül, már délután kettő óta nincs zokni): "Hát nem egy sétagalopp ez a karácsony..."
Na de azért vagyok most itt Kép
kriszi
 
 


Jamina!

Te milyen előrelátó vagy!
Akkor elkezdem gyártani a gömböket mert nagyon beléjük szerettem,de nyáron azért még sem!HURRÁ!

Jucus
20170114224602
 
 


Jucus,
tegnap olyan borús idő volt reggelről, hogy megcsapott a téli hangulatKép Benéztem ebbe a topikba és láttam, hogy tavaly is ilyentájt kezdtünk el készülődni. Vagy legalábbis beszélni róla.Kép
Gömbök: jó is azt apránként megvenni. Meg most még legalább lehet kapni!

Kriszi,
Jófej a párod Kép (OFF tudom, még adós vagyok egy levéllel, ma megemberelem magam)

Anyapoc,
gondolom, sziloplaszt, igen. De kisállatkereskedésekben, akvarisztikában sztem nem egy nagy pénz, nekünk meg úgysem kell sok egyszerre.

Ha láttok valami érdekeset a neten, ne felejtsétek el megosztani velünkKép
jamina
 
 


Hahó,

Jamina,
naná Kép
OFF Várom, várom... de Muraival nincs további gond, ugye?

Csajok, lusta dög vagyok már ilyen este, de mi is kell pontosan a hógömbhöz? Annyi oké, hogy sziloplaszt (szerelvényboltban is van egyébként), de milyen befőttesüveg (szép formájú, de mekkora, és milyen, nem tudom elképzelni valahogy)? És benne a cuccok miből vannak? Meg a "hó"? Vagy olvassak vissza inkább? Kép

Üdv
Kriszi,
aki megfogadta, hogy az idén korán kezdi Kép
kriszi
 
 


Kriszi!
Hiába fogadod meg, az kevésKépKép
Anno ezt írtam az én mikulásbefőttemről:

"gyorsan összeraktam az üveget, ilyen lett:
Nyugalmi állapotban:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/44049.jpg , vagy esetleg ezen jobban látszik:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/44050.jpg , és ilyen, amikor fel van rázva az üveg:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/44051.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/44052.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/44053.jpg
Azért raktam fel ennyit, mert nemtom, hogy melyiken lehet jobban látni

Nálam a "rázókeverék" az egy rész víz, egy rész glicerin, ez egy kicsit sűrűbb, mint a víz, és így nem esik le a hó olyan gyorsan. Nálam a hó az fehér, irrizáló csillámpor, és ezüst csillám. Ezek a benne maradt minimális mennyiségű levegővel keverednek, és összetapadnak, így olyan, mintha csillógó hópihék keringenének a löttyben. Nem igazán hullanak lefele, mert a csillám az tu.képp úszik a felszínen, de felrázás után igazi hóvihar van
Majd még kap a kupak valami díszt később..."

Glicerin helyett jó a babaolaj, a figurát meg készen vásároltam. Azt hiszem, Áfonya-öntetes üveget használtamKép

Csi
csii
 
 


Kriszi,
Kép tényleg megírom még ma azt a levelet!

Csi,
köszi a szemléltetést! Kép
jamina
 
 


Csi,
nagyon szép Kép Engem az üvegen kívül még a figura anyaga ejtett gondolkodóba, gondolom, tiszta műanyag?

OFF
Jamina,
én várok Kép Alvással mizujs mostanság?

Üdv
Kriszi (na jó, a tavalyiak után már Apa is egyetért vele, hogy nem három nappal karácsony előtt kell kezdeni Kép )
kriszi
 
 


Kriszi!
Nem, ez az a sima kerámia-forma, amit mindenütt lehet kapniKép

Csi
csii
 
 


Kriszi, nem hiszed el, de írtam! Kép
Jamina
jamina
 
 


OFF
Jamina,
de elhiszem (de csak mert olvastam Kép )
ON
Tudsz ajánlani linket, ahol a dekupálás alapjait meg tudom tanulni? E témában teljesen újszülött vagyok...

Csi,
biztosan én vagyok a hülye, de még mindig nem értem. Ez egy mázas kerámia Mikulás az üvegben? És a csillámporokat hol lehet megvenni? (Mármint milyen jellegű boltban?)
Jól meg vagy te áldva velem, ilyen kétbalkezessel és nehézfejűvel Kép
kriszi
 
 


Kriszi!
Ez nem mázas kerámia, hanem (köznyelven) cserámia (huh, de idétlen szó!Kép).
Tudod, ebből vannak a hűtőmágnesek is, amik, ha leesnek, se nem kagylósan törnek, mint a porcelántányér, se nem lemezesen, mint a cserép, hanem simán elpattannakKép Sztem valami akrilgyanta alapú anyag lehet, amiatt nem ázik fel, és nem ázik le a festék sem róla.
Az én mikulásom hobbiboltból való, a csillámpor is, de kevertem kínai üzletben kapható szemhéjfestékkel, azaz csillámporralKép
Egyébként valóban érdemes visszaolvasni a topikot, van rengeteg jó tipp, kép és link is. A minap rendesen ittragadtamKép

Csi
csii
 
 


Kriszi,
ajánlom szíves figyelmedbeKép az oldalamat: http://jamina.gportal.hu Itt találsz egy Decoupage alapjai (vagy valami hasonló Kép) elnevezésű menüpontot, azt nézegesd és ha valami nem világos, sikíts Kép

Egyvalamire naggggyon vigyázz: fertőző! Ha az ember egyszer elkezdi, nincs megállás a lejtőn, folyton dekupálna, mindent összeragasztgatna! (Igaz, Csi? Kép)
jamina
 
 


Khm, most megnéztem, szóval Dekupázs alapok a menü pontos elnevezése Kép
jamina
 
 


Csi,
feladom. Az én hűtőmágneseim műanyagból vannak Kép Megoldom vhogy.
Igeeeen, én is itt ragadtam a múltkor - de most nem fogok, mert vár a hűtőben a kacsacomb, és délre éhes lesz a családom Kép

Jamina,
nem mondom, profi oldal Kép Ja, most már értem Kép Válasz a mailre hamarosan megy. Kölkök jól vannak már?

Most éppen listát csinálok a karácsonyi ajándékokról, sőt talán a dekorációkról is. Amikor az kész, jön a hozzávalók listája Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi!
Akkor azt mondom, hogy hobbiboltban kapható figurák tökéletesek, jó?Kép
Én tavaly időben kezdtem a készülődést, mégis elcsúsztam a csomagolással, azt nem kedvelemKép Erre jött a fa díszítése, úgyhogy egy szemet sem aludtamKép
De megérte!Kép

Csi
csii
 
 


Hahó,
Csi, akkor maradjunk ebben Kép
Csomagolást én anno dögfogyasztó módjára zacskókkal oldottam meg, nem olyan izgi, de nálunk a zacsik évekig körbejárnak a családban, úgyhogy végső soron megéri.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Azt nem tudja valaki, hová raktam a tavalyi Citromlikőrömet? Egyáltalán ebbe a topikba írtam le? Kép

Kriszi,
még egy mél ment! Kép
jamina
 
 


Tessék, Kedves Jamnia!Kép

Citromlikőr
Hozzávalók:

10 citrom
2 zöldcitrom
1,5 liter vodka
1, 5 kg cukor
1, 5 kg víz


Elkészítés:

1o szépen fejlett, alaposan megmosott és papírtörlővel megszárítgatott citromot és 2 hasonló tisztítókúrán átesett zöldcitromot a krumplihámozó-késemmel vékonyan megpucolok.
Aztán a sárga és zöld vékonyságokat beleszórom egy nagy befőttes üvegbe, rájuk öntök 1.5 liter olcsóbb vodkát, majd kb. 1 hétig hagyom állni az egészet. Ezalatt az idő alatt megtörténik a csoda: az illatos héjdarabkákból minden finom aroma és csodálatos színanyag beleoldódik az eredetileg semleges ízű, unalmasan átlátszó alkoholba. Aztán amikor épp van egy kis időm, akkor leszűröm a citromos vodkát és 1.5 kiló cukorból 1.5 liter vízzel összemelegített, de már langyosra hűlt sziruppal összekeverem.
A kész citromlikőrt (úgy 4 liternyi lesz belőle) tölcséren át szépséges üvegekbe töltöm, a palackokra egy-egy csinos masnit kötök és ajándékképpen magamtól magamnak, a legkisebb üveget mindig félreteszem. Mélyhűtőből elővarázsolt, zúzmarás poharakba töltve mennyei igazán!

Mondjuk nekem csak 0,5 literből készül, de így is lesz belőle 1,5 l; annyira meg nem egy alkesz a családom.

Te meg szedd elő a Míra-mézest, légy kedvesKép

Csi
csii
 
 


Míra-mézes le van írva nekem a sját receptfüzetembe, de az nem elektronikus Kép
Szóval Kereső. Mint ahogy én is tehettem volna a citromlikőrrel Kép
jamina
 
 


Csi!

Ide másolom neked Ágci tavalyi levelét,melyet neked címzettKép:

""Csi,
ez tuti jó, tavaly megcsináltam, isteni finom lett. Míra receptje, tavaly karácsony előtt nagoyn sokan ezt csináltuk meg. Én előtte mindig bénáztam a sütikkel, ezt még a kisfiam is csak úgy falta.
"Az én mézeskalácsreceptem, amit már évek óta sütök és nagyon fini.

75 dkg liszt, 35 dkg porcukor, 5 dkg vaj/marg., 4 tojás, 4 evőkanál méz, 4 teáskanál szódabikarbóna, 2 kávéskanál őrölt fahéj, 1 kk őrölt szegfűszeg, csipet só.

Máz: 1 tojásfehérje és 12 dkg porcukor, sokáig verni."

Jucus
20170114224602
 
 


Jucus,
köszönjük a nép nevébenKép
jamina
 
 


Csajok,
ha már így beindult a kézimunka Kép, akokr én is kérdezek: hol van a Bailey's recept? Nemtomhol itt vhol belebotlottam, de azóta nem találom... Kép

Jamina,
elolvastam, képzeld Kép Sőt, válaszolni is fogok Kép
Ja a dekupálásról szeretném kérdezni: ha nem szalvétát ragacsolok, hanem pl. naptárképeket, képeslapot, poszterrészletet, az nagyon gáz? Nyilván más a papír, de el tudom képzelni, pl. egy tálcát régi, olyan századelős képeslapokkal dekorálni. Csak hát ezek a papírok annyival vastagabbak, kevésbé hajlékonyak, fényesebbek, melyik milyen.

Ja és van egy finn almáslepény receptem, én azt szoktam néha karácsonykor is csinálni, klassz télies süti, és a világ legegyszerűbb receptje. Ismeri vki? Érdekel vkit?

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi,
nem gázKép Sőt, még támpontot is adok: http://www.bomoart.com/hu/csomagolok.html
Itt csomagolópapírból tudsz századelőset választani, aztán azt ragasztani -van előtte egy kis extra teendő, egy pillanra forró vízbe mártani, vagy benedvesíteni (az előbbi eljárást magamat ismerve elég rizikósnak tartomKép ), és papírtörlő között leitatni a nedvességet róla. Az így ,,előkezelt" csomagolópapír nem fog összeugrani a ragasztás után. De van, aki tapétaragasztóval benedvesítve oldja ezt meg, épp most olvastam az indexenKép.

Almás süti: van egy kifejezetten Karácsonyi recepteknek nyitott topik, oda tedd be, lécci, hogy aztán a sütni-vágyók megtalálják Kép
jamina
 
 


Én ma már vettem műanyag gömböket a karácsonyfa díszekhez!

Jucus
20170114224602
 
 


Jucus!
Én idén kihagyomKép
Megvannak a tavalyi gömbök, talán idén szalmafigurákat és mézeskalácsot készítek hozzájuk.
.....de mi lesz a zsáknyi karácsonyi szalvétámmal...?

Csi

ui.: mikor szülsz?Kép
csii
 
 


Jucus, jut eszembe: ha a Hobbyművészben, vagy a Liánban látsz Vielseidig szalvétát, tudod, azt, amit tavaly kerestél, akkor szólj légyszi'!
Kirakták már a fentiekben a karácsonyi szalvétákat?
Kösz
Csi
csii
 
 


Hahó,
Jamina,
kösz a tippet, igyekszem.
OFF
írtam ám mélt, megkaptad?

ON
Lányok,
kédésem volna. Van egy olyan ötletem, hogy két régi, használaton kívüli szekrénykét kifestek-kidekorálok karácsonyra. Viszont ezek fehér bútorlapból vannak, mivel-hogyan lehet őket szépen kifesteni? Gyerekszobába szánom...

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi,
hát most megint pironkodom, Te írsz egy szép hosszút, én meg hetekig lógok a válasszal, jajj!

Fehér bútorlap? Eszményi alap dekupáláshoz, viccen kívül! Kép
jamina
 
 


Csi!

Februárban szülők!
Még nem voltak kint a karácsonyi szalvéták!De amint látok,szólok neked!Tudod,engem annyira sikerült megfertőznőd a gömbökkel,hogy még tavasszal is azt akartam csinálni!

Jucus
20170114224602
 
 


Bigacsiga tett be a kézimunkásba egy mobilos linket, arról az oldalról itt vannak a karácsonyi ötletek: karácsonyra való Nem mobilok, de nagyon egyszerűek, gyerekek is meg tudják csinálni (meg még 2balkezesJamina isKép )
jamina
 
 


Csajok! Bennetek van minden reményem....

Tudom, hogy nem karácsonyi, de nem találok ehhez való topicot. Ti annyira járatosak vagytok a net kreatív oldalaiban. Nem tudtok olyan honlapokat, ahol gesztenye, makk esteleg kagyló-csiga ötletek vannak???? Nagyon jó lenne képpel!

Előre is köszi a segítségeteket!
Gi
Anyagi
 


Kriszi!

Ha jársz még erre!A bútorlapokkal kapcsolatban jutott eszembe,hogy talán találsz hozzá olyan alapozó festéket,amire aztán tudsz rendesen festeni.Ha ezt nem lehet,akkor viszont nagyon jó műanyag tapéták vannak,tök jó mintákkal,azzal is be lehet őket ragasztani!Vagy marad a dekupálás!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,
persze, köszi Kép
kriszi
 
 


Csi!
Bocsi, hoyg így ismeretlenül megszólítalak, de nagyon tetszenek a gömbjeid. Leírnád nekem, hogy készültek? Szalvétázni én is szoktam, de eddig csak képeket és kaspókat csináltam, és ennek nem merek csak úgy nekiállni. Már vettem is gömböket, meg egy harangot is. És tavajról van egy csomó karis szalvétám.

Móni

Kép
móni23
 
 


Móni!
Nyugodtan nekiállhatsz, nem nehézKép
Keress kisebb mintákat elsőre, ha lehet. Tépkedd őket körbe. Tedd bele a kinyitott gömbbe, a gömböt ne kend le ragasztóval, csak a mintát fentről. Persze, itt-ott gyűrődni fog a szalvéta, próbáld meg a gyűrődést "nem fontos" helyre taszigálni, jobb, ha pl. egy mikulásnál az arcával kezded a ragasztást, így az nem lesz gyűrött, míg a testén nem gond egy ránc.
Jó, ha nem mész ki a motívumból, bár a ragacs csak közelről fog látszani... Jól tunkold át a szalvétát, akkor egyenletes lesz az eredmény.
Száradás után a mintát belülről kend le fehér festékkel. Ez kiemeli a mintát, élesebbek lesznek a színek. Ha lekened, aztán bármilyen színnel kitöltheted a gömböt, a szalvéta nem fog belemosódni a háttérbe. http://kep.tar.hu/szuszetti/index.phtml?aid=27617240&pid=4042678 ennél a gömbnél biztosan elveszett volna a minta fehér festés nélkül, mikor a sötétkék festéket felvittem.
Mivel a gömböt bezárod, jó, ha az illesztési pontokat nem ragasztózod-festékezed össze, mert akkor nehezen záródnak.
Nyugodtan használhatsz temperát a háttérszínhez, olcsóbb, mint az akril, és itt nem baj, ha nem szárad vízállóvá.
Én nem tudtam ecsettel szépen felhordani a kitöltő színt, mindig csíkos lett, különösen a gyöngyházas festékeknél. Végül szivaccsal nyomkodtam fel, egy gömböt többször kellett áttunkolnom, hogy a szín egyenletesen takarjon.
Tavalyi Sabrina-tipp, hogy egy babszemnyi festéket teszünk a gömbbe, majd egy golyót, bezárjuk a gömböt, és a golyót forgatni kezdjük körbe-körbe. A golyó széthordja a festéket, érdekes, kukacos csíkot húzva. Nem találtam megfelelő golyót, így nem próbáltam ki, de a képen nagyon klassz voltKép
Repeszteni nehéz a gömböt, mert a repesztő megfolyik, egyenletesen meg nem lehet a fedőfestéket felhordani.
A műhó sem jó, mert a gömbbe simulva nem lesz rücskösKép
Persze, ezek a belső megmunkálásra vonatkoznakKép

Jó munkát!
Csi
csii
 
 


Hali!

Már el is készítettem az idei első gömbömet:könyöklős angyalkás és arany a háttér.Kicsit giccses de tetszik!Fényképezni még lusta vagyok!Kép

Jucus
20170114224602
 
 


Csak húzogatod a madzagot előttünk, mi???Kép
Lennél kedves nem csigázni?Kép
csii
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: