Új privát üzeneted érkezett!

Lányok, nekem van egy nagyon finom süti receptem, az egész család imádja!
Mirinda szelet
Tészta: 6 tojás sárgája
12 dkg porcukor, ezt kikeverni utána bele
2 evőkanál kakaó
4 evök. liszt
1 dl olaj
1 mok.kanál szódabikarbóna
6 tojás habja ezt piskóta szerűen megsütni.
Krém: 500 dkg túró
25 dkg margarinnal habosra kikeverni és a tésztára kenni.
Krém a tetejére:
7 dl MIRINDA üdítő
2 csomag vaniliás pudingpor
6 evőkanál cukorral sürűre megfőzni mint az egyszerű pudingot és langyossan ráönteni a túrókrémre és utána hűteni.
Szerintem hihetettlenűl finom. Sziasztok Tímea
Névtelen
 


Szia Timea!

Ez a süti szerintem is nagyon finom én Fanta szeletnek ismerem, de ez lényegtelen.

Hali Timi
Szeptimi
 


Sziasztok Lányok!
Tök jó ötlet ez a topic, szuperek a receptek!
Én is imádok fözni, kezdetnek én is leirok egy nagyon-nagyon finom receptet és hamar kész is van:

Füstölt csülkös spagetti
Megfözöd a csülköt két babérlevéllel, egy fej apritott hagymával kuktában (kb.1 és 1/2 óra), mondjuk a levéböl csinálsz bab, lencse, sárgaborsó levest illetve fözeléket. Még fagyasztani is szoktam levet.
Amikor megfött a csülök, kiveszed, apróra vágod, olivaolajon kb. 10 percig sütöd, majd ráöntessz 1 pohár tejfölt, ráreszelsz 10 dkg trappistát, teszel bele 2 medvesajtot, valamint 1 camping sajtot belenyomsz, megszórod oregánóval, kakukkfüvel, borssal és rozmaringgal. Összefözöd, ha túl sürü, lehet beletenni egy kis tejet.
Fött spagettitésztával összekevered.
Isteni!
Evey
Evey
 

 
 

Sziasztok!
Ha valakit érdekel egy finom pizzatészta-recept:

1/2 kg liszt
10 dkg margarin
kb. 2 héjában főtt krumpli (nagyságtól függően)
1 tojás
2 dkg élesztő cukros(!) tejben felfuttatva


A hozzávalókat összekeverve kb. egy-másfél órát kelesztem, aztán egyszerűen a tepsibe simítom, a tetejére mindenfélét teszek (ami épp van), a végére pedig sajtot, aztán be a forró sütőbe, Nagyon hamar megsül, és még hamarabb elfogy!!!

Még eszembe jutott 2 finom saláta:

1. Zacskós rizst vegetás vízben kell megfőzni. Amikor kész, még forrón összekeverni morzsolt kukoricával és hajszálvékony karikára vágott póréval. Ha teljesen kihűlt, tartárral kell összekeverni, és egy éjszakát érlelni.

2. Sárgarépa sajtreszelőn lereszelve, hajszálvékony karikára vágott póré és durvára tört sósmogyoró (kalapáccsal szoktam) tartárral összekeverve, és szintén egy éjszakát érlelve.
Imádjuk!

Jó étvágyat!
Pele
Pele
 


Pizzatészta a család kedvence módon

2 dkg élesztõ, 1 dl (langyos) tej, pici cukor felfuttatom
35 dkg liszt, 1 tojás, 1 dl olaj, pici só, meg a megkelt élesztõ ezeket összedolgozom , szükségesen langyos vízzel puhítom, én fakanállal szoktam, valamivel sûrûbbre, mint a nokedlit.
Ezután olaj a tetejére, majd kel. Elvileg 40-50 percet, majd kirakom a tepsire (olajozott), széthuzigálom, és ott is kel még 15 percet.
Avagy: Nekem van kelesztõ-tálam, ebbe belerakom, aztán becsukom, beteszem mikroba, legkisebb teljesítmény (nekem 100 watt) és azon 5 percet megy, majd még 10 percig benne hagyom, és ezzel levágtam a 40-50 perces kelesztést.

Nálunk eleve 2 tepsi, dupla dózis (pontosabban 80 dkg liszt és 5 dkg élesztõ), klassz vastag puha kenyértészta lesz.

Lehet a kelés után üresen 10 percet elõsütni és úgy rá a feltét, majd újabb 10 perc sütés. Lehet eleve rátenni a feltétet, de akkor ne legyen túl nedves, mert könnyen elázik.

Hú, de éhes lettem-.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Ja, mikro idõk a dupla dózishoz.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Ha pizza, akkor egy harmadik változat:

40 dkg liszt
4 dkg élesztö
4 evökanál olaj
2,5 dl langyos víz
1 kávéskanál só.

Az élesztöt a liszttel, sóval jól elmorzsolom, bele az olaj és a víz, az egészet rugalmas tésztává gyúrom. (Esetleg még víz) Nem kelesztem, hanem rögtön nyújtom, majd a kiolajozott tepsibe teszem. Kb. 1 óráig meleg helyen így kelesztem (éhesebbek kevesebb ideig Kép )rárakom a sok finomságot; fél óráig, vagy amíg jól el nem válik a tepsi szélétöl, addig sütöm.

A pizzatésztát mi vékonyan szeretjük sok feltéttel, ezért ez nekünk két tepsire is elég. Ha dupla adagot csinálok, a fele megy a fagyasztóba...

Biztosan ki fogom próbálni az elöttem levök receptjeit is, mert a férjem pizzát pizzával enne.. Kép

Juca
juca (juca)
 


Sziasztok!

Van valakinek egy jó lángosreceptje, amit megosztana? Én utoljára évekkel ezelőtt, még lánykoromban sütöttem, és már nem emlékszem, hogyan kell, pedig úgy ennékKép
Köszi: Pele
Pele
 


Szia Pele,

Leírom a mi bevált receptünket:

1 dl tejben megfuttatok 3 dkg élesztöt.Egy kiló lisztet átszitálok, hozzáadok 2 db közepes fött, áttört krumplit, a felfuttatott élesztöt, pici sót. Langyos tej hozzáadásával közepesen lágy tésztát gyúrj. Én általában 8 dl. tejet teszek hozzá, de ez változhat a liszt minöségétöl. ( Több is lehet )Kelesztem és forró olajban kisütöm.

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Orsi!

Kiprobaltam a tejszines csirket! Jo lett! Maskor is csinalok. Koszi, hogy kozzetetted a receptet!

EviC
EviC
 


Bóbita!

Köszi a receptet, isteni volt!

Pele
Pele
 


Sziasztok!

Niki írt még februárban egy avokádós szendvicskrém receptet. Most próbáltam ki, életemben eloször készítettem avokádóból ételt, és nagyon finom, ajánlom mindenkinek.(A férjem kétszer is mondta hogy finom, és érezni lehet a hangján hogy mikor mondja oszintén)
A TV-ben láttam hogyan kell az avokádót megtisztítani. Késsel körbe kell vágni egészen be a magjáig. Aztán az egyik felét elfordítani, így elválik a mag. A másik felébol úgy kell kivenni, hogy belecsapjuk a kést a kemény magjába, és elfordítjuk. Utána a húsát ki lehet kanalazni, elválik a héjától. Így egy perc az egész.

Üdv:Janka
Janka
 


Sziasztok!
A mi két kedvenc ételünk receptjét írnám le:
Tejszínes,tárkonyos pulykamell-leves
0,5kg pulykahúst olajon lepirítani,rátenni 2e.k. tárkonyt.Hozzátenni 0,5kg IGLO Mexikói zöldséget,sózni,felönteni vízzel,amikor puhára fött a hús 2dl tejszínnel felforralni,és kész.


Mézes csirke
Tulajdonképpen bármilyen baromfi húsból jó.Paprikás lisztbe forgatni a húst,olajban kicsit kisütni(fehérre).Tepsibe tejet+mézet+vajat tenni(3dl+3e.k.+1e.k.),bele a husit és pirosra sütni.Nagyon fincsi.
Bobojsza.
orsolya (orsolya)
 


még mindig én vagyok.A leveshez a husit apró kockákra vágom.Bobojsza.
Névtelen
 


Kedevs Bobojsza!
Ma ebédre tárkonyos pulykalevest föztem, a Te recepted szerint. Mindenki megnyalta a tíz ujját utána, pedig leves ügyben nagyon ínyenc az egész család(föleg a férjem). Köszi!
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!
Nekem is van egy gyorsan elkészítheto receptem.
Neve nincs, nevezzük Olaszos tejszínes tésztának.
Szóval: Füstölt tarja (bármilyen füstölt felvágott jó), császárszalonna mennyiség a személyek számától függ.
Kb. 1 fej hagymát apróra vágva megpirítok olajon, rá teszem az apróra vágott tarját, szalonnát, fokhagyma, só, bors, ha van olasz fuszerkeverék vagy kakukkfu+bazsalikom. Pár percig pirítom.
A tésztát megfozöm, majd ha megfott elobb tejszínnel összekeverem,aztán a "raguval" és azonnal tálalom.
Régen én Parmalat fozotejszínt használtam, de már sehol nem lehet kapni. Tényleg tudja valaki lehet valahol fozotejszínt kapni? A múltkor pl. már Maggi tejszínes gomba mártással csináltam, mert a sima tejszínt nagyon beiszza a tészta.
Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok Lányok!


Évi! Nagyon jó!

Én egy hasolót szoktam csinálni, csak az enyém paradicsomos.

Tortelinit vagy raviolit fozok ki. (olasz töltött tészta) és az alábbi raguval keverem össze.

1 vörös hagyma apróra vágva megpiritva, 40 dkg gomba szeletelve pl. sampion, 1 kis doboz suritett paradicsom, kakukk fu, oregánó, fozotejszín, só, pici cukor, mert a paradicsom nagyon savanyú.
Amikor esszük reszelt sajtot és aki még kér rá "kecsapot" teszünk rá.

Évi esetleg próbálj meg a sima tejszínbe egy kevés lisztett vagy étkezési keményítot elkeverni hátha akkor nem issza be úgy a tészta.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Nekem is van egy hasonlo receptem. A ragut en daralt hussal keszitem ugy, hogy hagymat piritok, rateszem a nyers daralt hust, es megparnitom. Ezutan jon hozza a suritett paradicsom konzerv, pici viz, meg az olaszos fuszerek. (Gombat is lehet hozza tenni)
Aztan kulon osszekeverek tejfolt reszelt sajttal, es ugy retegezem az egeszet, hogy kifott spagetti, paradicsomos ragu, tejfolos sajt, majd teszta megint, ragu stb. amig van hozzavalo. A vegen a tetejere teszta jon es reszelt sajt (tejfol nelkuli). Aztan meg kell sutni az egeszet, de mivel mar minden fott benne ezert kb. 1/2 ora alatt atmelegszik, es azalatt jol rapirul a sajt is a tetejere.
Tortaszeletekre vagva lehet talalni, de mikor meg forro konnyen szetesik a szelet.
Sebaj, nalunk mindenki imadja ha szetesett ha nem. :-))

Agi
Agi
 


Ági!

Finom lehet ez is.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Lányok, tud valaki egy jó padlizsánkrém receptet?

Iboly
Iboly
 


Szia, Iboly!
Íme:
1 kg padlizsánt megsütsz úgy, hogy sülés közben többször megfordítod. Ha megsült, le kell szedni a megfeketedett héját, deszkán fa késsel vagy kanállal összetörni. Hozzáadsz 2 dl olajat (ha soknak tartod, elég kevesebb is), egy fej reszelt hagymát, kevés citromlevet, ízlés szerint sót. Addig kevered a masszát, amíg kivilágosodik. Különösen pirítósra kenve finom.
Én meg is szoktam fagyasztani belöle, télen nagyon jó elövenni, olyan nyári íze van.
Jó étvágyat!
Emese
Emese (emese)
 


Én robot géppel (rozsdamentes a kése) szoktam összekeverni és az olajat lassan teszem bele úgy mint amikor majonézt csinálok.
Én még fokhagymát és szerecsendiót is teszek bele.
Elbírja az örölt borsot is.
Ha nem akarja az ember, hogy intenziv hagyma ize legyen meg is pirithatja egy kicsit a hagymát.
Más selymesebb, lágyabb íze lesz ha kész majonézt keversz bele.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Ezt próbáljátok ki! Nagyon finom, gyors és egyszerü!
Azonnal süthetö túrófánk:
25 dkg túrót, 25 dkg lisztet, 3 ek. cukrot, 3 tojást, 1 tejfölt, pici sót, 1 mokkáskanálnyi szódabikarbónát jól összekeverek. Ezt a tésztát olajos kanállal meleg (nem tüzforró) olajba kanalazgatom, kisütöm. Lekvárral, pocukorral szeintem remek!
Emese
Emese (emese)
 


Padlizsánkrémre: a mamám a fenti recept szerint csinálja, de még tartárral össze is keveri. ISTENI!!!

Puszi:
Dia
Dia
 


Nyami!!! Lányok, köszi a recepteket, már alig várom, hogy kipróbáljam. Majd referálok, hogy sikerült.

Iboly
Iboly
 


Sziasztok!
Kukoricadarából mit lehet csinálni?
Vettem ,de nincs tapasztalatom. Várom az ötleteket!
Szióka
Kanga

kanga-zsebibaba@freemail.hu
Kanga-Zsebibaba
 


Kanga!

Peldaul puliszkat lerakva juhturoval. Az aranyokat nem tudom, de azt hiszem ugy megy, hogy forrasban levo vizbe (megvan, hogy mennyi vizhez mennyi dara kell) bele kell "csurgatni" a darat, es mikor megfott es kasa lett belole, akkor le kell retegezni egy jenaiba juhturoval, aztan megsutni. Tejfollel lehet enni.
Talan valamelyik szakacskonyvben megtalalod a pontos mennyisegeket.
Agi
 


Szia Agi!
Köszi , majd utánnanézek!
Azért várom még az ötleteket!!!
Szióka
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok Lányok!

Anyukámtól most kaptam egy nagyon finom sütemény receptet próbáljátok ki.
Igazából ez a Rákóczi túrós sütemény egy változata, de szerintem jobb.
Ez egy közepes tepsire való.

A tészta hozzávalói:

40 dkg liszt
25 dkg margarin
10 dkg cukor
2 db tojás sárgája
1/2 csomag sütopor

A hozzávalókból tésztát készítünk. Ha túl morzsalékos lenne egy két kanál tejet tegyünk hozzá. Két részre osztjuk kb. 1/3 és egy 2/3 darabra.

Töltelék:

75 dkg túró
25 dkg cukor
3 db tojás
5 dkg vaj
10 dkg mazsola

A 3 tojás fehérjét kemény habbá verjük.
A többi hozzávalóból krémet keverünk.


A tepsit kivajazzuk, kilisztezzük. A nagyobbik tésztából egy tepsi nagyságu lapot készítünk, de úgy, hogy a tepsi szélénél feljatjuk.

Na most itt két verzió lehet.
Megkenjük a túrókrémmel a tésztát és beborítjuk a tojáshabbal vagy
a tojáshabot belekeverjük óvatosan a turókrémbe és így tesszük a tésztára.

A kicsi darab tésztából rácsokat készítünk és beborítjuk vele a túrókrémet.
A tésztakészítésnél kimaradt tojásfehérjével megkenjük a rácsok tetjét.
175-185 fokon 20-30 percet sütjük.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Hello lányok!
A padlizsán krémhez még annyit, hogy én nem sütöben sütöm, hanem rendes tüz fölött, platnin. Így egy kicsit égett az íze, ettöl olyan pikáns lesz. Aki volt a találkán az kóstólhatta.
Bigacsiga Kata!
Hogy csináltad azt a kenyeret a találkára? Annyira nagyon finom volt! Én gondolkodtam, hogy veszek kenyérsütö gépet, de azt hallottam, hogy nem tud olyan finom kenyeret sütni. Te hol sütötted? Van igazi kemencétek? Mert ha nincs, akkor nyilván gépben és akkor én is veszek, feltéve, hogy elárulod a receptet.
Sziasztok, Evey
Evey
 


Sziasztok Lányok!

Kenyér.
Mi kb. azóta sütünk kenyeret itthon amióta volt a taxisblokád. Tehát elég rég óta. Akkor teleszalad a párom hócipoje, hogy nem lehetett sehol kenyeret kapni, ha igen akkor meg sorba kellett állni érte mint a háborúban.
Volt egy lehetoségünk és vettünk egy kenyérsütogépet. Elég nagy bátorság volt, mert 25 000.- Ft volt akkor az ára. Azóta ez már 100x megtérült.
Gyakorlatilag nem veszünk boltban kenyeret csak nagy ritkán ha megkivánjuk, vagy a gyerekek kiflit, zsömlét akarnak. (Nem mintha azt nem lehetne sütni)
Funai márkáju kenyérsütonk van kerek alaku dagasztó tartállyal. Egy kilós kenyeret tud sütni ami henger alakú, így körszelet kenyereket lehet vágni belole. Eleinte ilyen kenyereket sütöttünk.
Ma már inkább csak arra használom, hogy meg dagassza és kelessze a kenyeret a második dagasztás után hasáb alaku formába teszem és gázsütoben sütöm meg. Igen ízletes és változatos kenyereket lehet sütni és akkora amikorra én akarom. Ha nincs ido nappal sütni, akkor este bekészítem az alapanyagokat beprogramozom és reggelre kész a kenyér.
Amit a babanetre sütöttem azokat sütjük a legtöbbet, de mindig kisérletezgetünk új ízeket is több kevesebb sikerrel.
Sajnos itt Magyarországon nem igen lehet hozzájutni kenyérsüto formához. Nekünk most már ketto van az egyiket Ausztriába a másikat Németországba vetttük. Olyan mint a püspök kenyér forma csak kétszer nagyobb.
A gépet egyéb élesztos, kelt tészták, sütemények, kalácsok készítésére is felszoktam hsználni. pl. aranygaluska, foszlós kalács, magos zsömle stb.
Akinek nincs kenyérsüto gépe az se keseredjen el, mert kézzel is ki lehet dagasztani a tésztát meg olyan robotgéppel is aminek van dagasztó karja (nem a habvero hanem a hullámos kevero).

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Kenyér

hozzávalók:

80 dkg liszt
1 cs. száritott vagy 1/2 friss éleszto
2-3 kávéskanál só
1 kávéskanál cukor
1/2 liter langyos viz

ízesítok:
1 evokanál tejpor
1 kávéskanál margarin
1 késhegynyi aszkorbinsav

1 evokanál lenmag
1 evokanál szezámmag
1 evokanál napraforgó (sótlan)
1 evokanál tökmag

A hozzávalókból tésztát gyurunk, majd beledagasztjuk az ízesítoket is.

A vizet ne öntsük mind bele egyszerre, mert vannak lisztek amik szárazabbak több vizet kívánnak és vannak lisztek amik nedvesebbek azok kevesebb vizet vesznek fel. A tésztának rugalmassnak és simának kell lenni dagasztás után. Inkáb egy kicsit keményebb legyen mint lágy puha, mert a keléskor tovább puhul és nem tudja megtartani a formáját. A barna lisztek ragacsosabbak!
Az éleszto mindegy milyen én nem szokta felfuttatni csak a süteménybe.
A sót ki kell tapasztalni erre mondják izlés szerint.
A cukrot el is lehet hagyni, de szebben kell a kenyér.

A tejportól szintén jobb ízu lesz a kenyér.
A margarintól kevésbé morzsálódik ha marad még másnapokra Kép.
Az aszkorbinsav a kelést segíti, de el is hagyható.

A magokat bele lehet dagasztani és szórható a tetejére is. Ha a tetejére teszed vizezd be a kenyér tetejét, hogy a mag ráragadjon.

Jobb álagú a kenyér ha kétszer van megdagasztva.
Én géppel megdagasztom, kelesztem, újradagasztom és másodszor már abba a formába kelesztem amibe sütöm. A formát vékonyan ki kell margarinnal kenni.

175 fokon gázsütoben 45-60 percig kell sütni.
A sütési ido függ a sütottol meg ki mennyire sültre szereti.
Sütés után ki kell venni a formából és rácson kihüteni. Azért fontos kivenni, mert beizzad és elázik a kenyér.

A liszt aránya:
Malom boltba lehet kenyérlisztet kapni ha nincs jó a finom(búza)liszt is helyette.
Graham liszt teljeskiörlésu búzaliszt
Rozsliszt a teljeskiörlésu rozsliszt az van ráírva RL 190. Minél kisebb ez a szám annál több korpa anyagot szitáltak ki belole.

fehér kenyér:
2 rész finomliszt, 2 rész kenyérliszt

félbarna kenyér:
2 rész finom liszt, 1 rész kenyérliszt, 1 rész grahamliszt

2 rész finom liszt, 1 rész kenyérliszt, 1 rész rozsliszt

Javaslom eloször fehér kenyeret sütni próbának, mert azt könnyebb és nagyobb a sikerélmény.

Jó étvágyat, jó kisérletezést mindenkinek!

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Bigacsiga Kata!
Köszi, köszi, köszi a receptet és azt is, hogy ilyen gyorsan válaszoltál!
Azt hiszem a párommal megbeszélem és lehet, hogy veszünk mi is egy gépet!
De az ötleteid és a tapasztalataid sokat fognak segíteni nekem. Még egyszer köszi! Kép Kép Kép Kép Kép
Szia, Evey
Evey
 


Emese, Dia, Bigacsiga Kata!

Még nem is mondtam, hogy milyen nagy sikere lett a padlizsánkrém recepteteknek. Azóta már többször is csináltam, mindegyikõtök változatát kipróbálva.
Köszi még egyszer!

Itt pedig egy nagyon fincsi kifli recept, amióta megkaptam, minden héten kétszer sütöttem, kivéve most a kánikulában.

Szezámmagos kifli

70 dkg liszt (35 dkg rétes + 35 dkg finom)
2 dkg élesztõ
10 dkg olvasztott Ráma
3 evõkanál cukor

tej

Az élesztõt felfuttatjuk, a liszthez adjuk + cukrot, Rámát, sót és annyi tejet, hogy gyúrható legyen. 10 percig dagasztjuk utána langyos helyen legalább 1 órán keresztül kelesztjük.
Kelesztés után a nagy cipót 4 részre osztjuk, a négy kis cipót egyenként kör alakúra kinyújtjuk, 8-8 egyenlõ részre felvágjuk. A kis háromszögeket feltekerjük, tojásfehérjével megkenjük, szezámmaggal megszórjuk, megsütjük.

Jó étvágyat!
Iboly (iboly)
 


Szia Iboly!

Örülök, hogy ízlett!!!

Jó a kiflirecepted, asszem ezt még én is meg tudnám csinálni! Köszi!

Puszi:

Dia
Dia
 


Padlizsánkrém

Gyönyörű lila padlizsánok árasztották el a piacokat, és még tart is a szezonja egy darabig. Vétek lenne kihasználatlanul, vagyis padlizsánkrémtelenül hagyni ezt az időszakot. A padlizsánkrém receptje családonként és ízlésenként változik, az alapok viszont ugyanazok. Ezekkel az alapokkal pedig nem árt tisztában lenni, mert a padlizsán az előkészítés és a fűszerezés tekintetében is különleges bánásmódot igényel.

Hozzávalók:
- 4-5 padlizsán
- 1 fej vöröshagyma
- 1-5 gerezd fokhagyma (ízlés szerint)
- (olíva) olaj
- só
- bors

a változatokhoz:
- ízlés szerint szerecsendió, majonéz, tojás, pár csepp citromlé

Fontos! A padlizsánnak nem tesz jót, ha fém eszközökkel érintkezik, így az aprításhoz és keveréshez használjon fa vagy inox (rozsdamentes) kést és kanalat, a krémet pedig tegye műanyag, üveg vagy porcelán tálba.

A megmosott, egész padlizsánt süsse meg lehetőleg fütös, nyílt tűzön. Ha erre nincs lehetősége, akkor gáztűzhelyen egy elosztórácson, vagy a sütőben. Ha sütőben süti, akkor érdemes sütőpapírt alátenni, mert a sülés közben kifolyó lé ráéghet a rácsokra. A padlizsánt addig kell sütni, amíg minden oldalról jól megég a héja.
Ezután hideg vízbe mártogatott kézzel húzza le a héjat. Fakéssel aprítsa masszává a zöldségek húsát, reszeljen hozzá egy közepes fej vöröshagymát. Most jöhet ízlés szerint a zúzott fokhagyma és a fűszerek, majd keverje el az egészet kb. 2,5 dl olajjal. Ha lágyabb masszát szeretne kapni, érdemes elkeverni benne egy nyers tojást is. A kész krémet tegye hűtőbe legalább fél órára, mert az ízek csak így érnek össze igazán.

Ha van elég helye a mélyhűtőben, érdemes elrakni ebből a finomságból télire is. Ilyenkor azonban csak a megsült és összetört padlizsánt fagyassza le, ízesíteni akkor kell majd, ha kiolvadt.

A padlizsánkrémet előételként vagy vacsoraként friss vagy pirított kenyérrel tálalja. Felhasználhatja továbbá rakott vagy töltött ételekhez is.

Ugyanennek a krémnek az erdélyi változatát úgy készítheti el, hogy a padlizsánmasszához vöröshagymát, sót, borsot és lehetőleg házi készítésű majonézt ad. Friss kenyérrel és paradicsommal tálalja.
bigacsiga
 


Palacsinta

A palacsinta örök és megunhatatlan. Készíthetjük édesen és sósan, vastagon és vékonyan, ezerféle töltelékkel, magában vagy rakottan. Nemzetenként és családonként is változik, hogy milyen tésztájú, és milyen formájú palacsinta a kedvenc, ám kevesen tudják, hogy nem csak a hagyományos, lisztes-tojásos masszából élvezetes a hidegen-melegen egyaránt fogyasztható lepény.
Aki új ízekre vágyik, és kicsit az egészséges táplálkozásra is odafigyel, annak érdemes kipróbálnia a hajdina-, zab-, árpa-, és egyéb, teljes kiőrlésű lisztből készült finomságokat is. Kedvcsinálóként következzen az egyszerű és nagyon finom almás hajdinapalcsinta receptje.

Hozzávalók:
fél kg alma
100 g búzaliszt
65 g hajdinaliszt
65 g búzadara
2 tk sütőpor
1 csomag vaníliás desszertkrémpor
1 csomag vaníliás cukor
3 tojás
fél liter tej
szezámmag
kevés só
60 g margarin a sütéshez
fahéj, tejszínhab és méz a díszítéshez

A liszteket, a vaníliás cukrot, a sütőport és egy csipetnyi sót öntse egy tálba. Üsse bele a tojások sárgáját, majd lassan keverje az egészet csomómentesre a tejjel. Tegye hozzá az ízlés szerinti mennyiségű szezámmagot és a meghámozott, vékony szeletekre vágott almát. hagyja állni egy fél órát, majd verje a tojásfehérjéket kemény habbá, és keverje bele a tésztába.
A forró margarinon pirítson egy evőkanál szezámmagot, öntsön rá a masszából, és süsse ropogósra. Nem kell, hogy a tészta az egész sütőben elterüljön, kisebb lepényeket érdemes készíteni. A kész palacsintákat díszítse mézzel ízesített, fahéjas tejszínhabbal.


Daratallérok szilvalekvárral

Hozzávalók a tésztához:
1,25 dl tej
10 dkg dara
1 tojás
8 dkg vaj vagy margarin
2 ek cukor
csipetnyi só
sütéshez 6 dkg margarin vagy vaj

Hozzávalók az öntethez:
5 dkg vaj
2,5 dkg frissen darált mák


Forralja fel a tejet kb. egy evőkanál zsiradékkal, a cukorral és a sóval. Szórja bele a darát és hagyja megduzzadni. Ha szobahőmérsékletűre hűlt, keverje bele a tojást. Forrósítson egy serpenyőben kevés zsiradékot, és süssön a tésztából kb. 5 centis átmérőjű tallérokat. Az öntethez olvassza meg a vajat egy serpenyőben, szórja bele a mákot, pirítsa egy percig, majd öntse a tallérokra. Szilvalekvárral tálalja.

Mogyorós-túrós lepény

Hozzávalók:
50 dkg sovány túró
8 dkg cukor
1 csomag vaníliáscukor
12,5 dkg finomliszt
2 tojás
1 dl tej
6 dkg vaj vagy margarin a sütéshez
10 dkg vagdalt mogyoró

Keverje össze a túrót a cukorral, a vaníliáscukorral, a liszttel, a tojással és a tejjel. Forrósítsa fel a zsiradékot egy serpenyőben, és öntsön bele kb. 4 evőkanál tésztát. Szórjon a közepére egy teáskanál mogyorót, majd öntsön rá még egy evőkanál tésztát. Süsse a lepény mindkét oldalát 3-4 percig. Tálalja meggykompóttal.
bigacsiga
 


Rengeteg háziasszonynak okoz gondot, hogy a túlnyomórészt húsevő családtagok étrendjébe miként csempésszen némi egészséges zöldséget. A most következő recept bemutatja, hogyan lehet remekül álcázni az általában egész évben kapható karfiolt. Amellett, hogy finom és tápláló étel, a szemnek is kellemes.

Hozzávalók:
- egy nagyobb fej karfiol
- 40 dkg darált sertés-, vagy nem túl száraz szárnyashús
- 1 tojás
- 2 ek liszt
- 1 fej vöröshagyma
- só
- bors
- morzsolt majoránna
- zsír a tál kikenéséhez

Szedje le a karfiolról a leveleket és vágja ki a torzsát, de a karfiolfejet hagyja egészben. Sós vízben főzze 5-10 percig, úgy, hogy kicsit megpuhuljon, de ropogós is maradjon. Amíg a karfiol félig megfő, elkészülhet a varázsmassza: gyúrja össze a húst a tojással, a liszttel, az apróra vágott hagymával és a fűszerekkel. Zsírozzon ki egy tűzálló tálat, állítsa a közepére a lecsöpögtetett karfiolt, majd egyenletesen borítsa be a hússal, vizes kézzel szépen simítsa el rajta a masszát. Előmelegített sütőben a közepesnél erősebb lángon süsse kb. egy órán át.

Tálalja cikkekre vágva, köretként adjon hozzá héjában sült burgonyát, és ízlés szerint majonézt és citromszeleteket.


--------------------------------------------------------------------------------
Ha szeretné megbeszélni tapasztalatait másokkal, iratkozzon fel a Konyha levelező listára!
Csak küldjön egy üres levelet a subscribe@konyha.lx.hu címre.
bigacsiga
 


Sziasztok!

Na, amikor ezt elkezdtem olvasni, nekem a besamelmártásos husi jutott eszembe, amikor elõször zsírban megsütik a husit, majd tepsibe teszik, a szeletekre tesznek krumplipürét és olykor párolt karfiolt, majd leöntik besamelmártással. Otthon karfiol nélkül megy és imádom. Közkajáldában karfiollal. Egyszer tudtak "átverni", megvettem, de meg már nem ettem.
Ha valaki menthetetlenül utálja a karfiolt (vagy a gombát) reménytelen. Szerintem.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!
Tud valaki segíteni, hogy hogy kell csipkelekvárt készíteni? A környékünkön egy csomó nõ, kár lenne otthagyni. Már szép pirosak, de azt sem tudom, mikor kell leszedni. Meg úgy tudom nagyon macerás azoktól a kis vacak szöszöktõl megszabadítani ami szúrja a torkot Kép. Elõre is köszi!
Cserébe egy leves és egy süti:

Sajtleves
Vajból és lisztbõl fehérrántást készítünk. 1 liter vizet 2 húsleveskockával és a rántással felforralunk, fokhagymával, fehérborssal, szerencsendióval ízesítjük (ezeket a fûszereket érdemes a rántással együtt szûrõn át belepasszírozni a levesbe, így nem lesz darabos). Beleöntünk 1,5 dl száraz fehérbort (jó vmi olcsóbb fajta is), s mikor újból felforrt, elzárjuk, belekeverünk 15 dkg reszelt edami sajtot és behabarjuk egy tojássárgájával+tejföllel.
Petrezselyemzöldet is vagdalhatunk bele.
A levesestányérokba sajtkockákat teszünk, arra merjük rá a levest.

Bólyi túróslepény (nem kell gyúrni/nyújtani stb, csak egymásra pakolni a hozzávalókat!)
Nagy tepsihez
50 dkg réteslisztet összekeverünk 1 tasak sütõporral, 1 citrom reszelt héjával és 45 dkg cukorral. A felét 10 dkg vajjal kikent tepsibe szórjuk. Burgonyanyomóval rányomunk 1 kg tehéntúrót, meghintjük 10 dkg mazsolával, 1 csomag vaníliáscukorral. Rászórjuk a maradék liszt-keveréket, rátördelünk még 10 dkg vajat és az egészet meglocsoljuk 4 tojás és 4 dl tej keverékével. Megsütjük.

Jó étvágyat Kép!
Ági
Ági
 


Ildi!

Amiról Te írsz az a sertés szelet Dubary módra, de abba nincs krumplipüré csak a karfiol a besamellel csőbe van sütve.
Érdekes lehet a Te változatod is a krumplipürét rásütni.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Ági!

Én úgy tudom akkor kell leszedni amikor a dér már egy kicsit megcsipi, mert akkor édesebb.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


En meg nem csinaltam csipkebogyolekvart (izlik a Herbaria fele is :-) ) de ismerek olyat aki igen es o azt mondja hogy szorszitan kell attorni es akkor nem megy bele a szosz es nem is bonyolult. De meg utanakerdezek, mert valami elozetes fozes is remlik... :-( De a vegeredmenyt kostoltam es fenseges :-)

A dercsipes stimmel, oktoberben szedik :-)
idike
 


Szeptember vége felé már valószínűleg a legnagyobb rajongói is unják a lecsót. Ezt a közkedvelt zöldségételt szeretjük abszolút magyaros, jellegzetes népi eledelnek titulálni, pedig a miénkhez hasonló változatok léteznek más népek konyhájában is. A franciák zöldséges egytálételét ratatouille-nak hívják (ejtsd: ratauij), érdemes vele megörvendeztetni a magyar lecsóba belefásult ízlelőbimbókat.

Hozzávalók:
- 2 fej vöröshagyma
- 3-4 gerezd fokhagyma
- csípős pirospaprika (por is lehet)
- 2 közepes cukkini
- 1 padlizsán
- 2 húsos paprika
- 3 nagy paradicsom
- olaj
- só
- bors
- fűszernövények ízlés szerint (petrezselyem, bazsalikom, majoránna, kakukkfű, rozmaring)

A megmosott cukkinit, padlizsánt és a kicsumázott paprikát vágja nagyobb kockákra. A leforrázott paradicsomról húzza le a héját, majd azt is kockázza a többi zöldséghez. Az apróra vágott hagymát és a csípős paprikát dinsztelje meg
egy lábosban néhány evőkanál olajon. Pár perc múlva adja hozzá a zúzott fokhagymát, majd újabb néhány perc múlva a padlizsánt, a cukkinit és a paprikát. Ha az olaj már egyenletesen bevonta a zöldségkockákat, dinsztelje még kb. 5 percig. A paradicsomdarabkákat csak ezután tegye hozzá, majd ízesítse sóval, borssal és pirospaprikával. Innen kezdve kb. fél órán keresztül, lefedve főzze. Időnként keverje meg, és arra vigyázzon, hogy a zöldségnek nem szabad szétfőnie. A zöldfűszereket a legvégén adja hozzá, és ha szükséges, még ízesítse.

Eredetileg friss zsemlét kínálnak hozzá, de hússzeletek mellé is kiváló köret.

Változat:
Egyéni ízlés szerint kolbászt vagy virslit is tehet bele. Ha étolaj helyett olívaolajat használ, az ízek még karakteresebbek lesznek.
bigacsiga
 


Ez nem az én receptem csak ide másoltam neketek.

A zén megjegyzésem:
kár, hogy a zöldéggek ára az égig ér pegig csak szeptember van és nem december. Kép
Azért finom lehet. Kép Kép

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Reformkaja, és diétás: Én ötletem Fogyisgolyó
25 dkg búzacsíra, 15 dkg fogyis cukor, kb 1 dl tej, izlés szerinti kakaópor olyan 2 evőkanál, 10 dkg margarin szezámmag
Ezt összegyúrni, a szezámmag kivételével, arra ügyelve, hogy tej annyi menjen bele, amennyit felvesz, fél órát pihentetni, nedves kézzel kis golyókat kell gyúrni belőle, amit a szezámmagba forgatunk. Nagyon finom, és büntetlenül lehet belőle nasizniKép
léda (léda)
 


Reformkaja, és diétás: Én ötletem Fogyisgolyó
25 dkg búzacsíra, 15 dkg fogyis cukor, kb 1 dl tej, izlés szerinti kakaópor olyan 2 evőkanál, 10 dkg margarin szezámmag
Ezt összegyúrni, a szezámmag kivételével, arra ügyelve, hogy tej annyi menjen bele, amennyit felvesz, fél órát pihentetni, nedves kézzel kis golyókat kell gyúrni belőle, amit a szezámmagba forgatunk. Nagyon finom, és büntetlenül lehet belőle nasizniKép
léda (léda)
 


Léda mi az a fogyis cukor?

Na azért a szezámmagnak is van kalória tartama.
Én szárazon megpiritanám és abba forgatnám.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


[url=http://www.herbaria.hu/ismerje_meg_termekeinket/lekvarok_szorpok_fuszerek/info.htm" TARGET="_top]http://www.herbaria.hu/ismerje_meg_termekeinket/lekvarok_szorpok_fuszerek/info.htm[/url]#hecsedlilekvar

Hecsedli lekvár A csipkebogyó (népi nevén hecsedli) minden fontos alkotórészét tartalmazza. Sok karotin van benne, ezért fogyasztása segít a nyálkahártyák és a bőr egészségének megőrzésében. Kiváló C-vitamin-forrás; ennek köszönhetően a lekvár fogyasztása növeli a szervezet ellenállóképességét, és különösen ajánlott erős fizikai megterhelés, betegség, terhesség, szoptatás időszakában, valamint a dohányzás miatt megnövekedett vitaminigény kielégítésére. A C-vitamin hatékonyabb felszívódását a csipkebogyó P-vitamin-tartalma is segíti. A csipkebogyó termézetes gyümölcssav-tartalmának köszönhető a belőle készült termékek üdítő hatása. A hecsedli lekvárt mártások készítéséhez, vadhúsokhoz és sütemények ízesítésére is ajánljuk. Diabetikus változatban is kapható, így a cukorbetegek és a fogyókúrázók is fogyaszthatják.
Terméknév: Hecsedli lekvár 400 g; Vámtarifaszám: 2007109900; EAN kód: 5997005329272; Gyűjtő: 10; Nettó ár: 195.-; ÁFA: 12%; Árlista letöltések
bigacsiga
 


Bigacsiga: Van ilyen por alakú fogyis cukor canderelbe, meg SzorbiSweet.. szorbit, szacharin alapú, por állagú cukor, nem a bogyó, hanem másik. Nem tudom máshogy leírniKép Ja, az jó ötlet a pirítás.De amúgy tetszik a recept?
léda (léda)
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: