Új privát üzeneted érkezett!

bera!
Holnap este írok, magánban.
Dóri kétszer alszik még. Egyszer délelõtt, majd délután amikor megyünk Dancsiért. Olyankor a levegõn a babakocsiban.

Zsuzsa!
Nehogy azt hidd, hogy nekem mindig minden ki van vasalva... KépKépKép
Mi egyeltalán nem keltünk éjszak. Dóri mióta megszületett két éjszaka volt fel. Akkor is szopizott és aludt tovább. Ebbõl az egyik isteni szerencse volt, hogy épp akkor ébredt fel, mert szopi közben áramkimaradás volt és leégett a számítópünk. Vagyis csak a füstre figyeltem fel. Amikor visszajött az áram, hirtelen akkor feszültséget kapott a táp, hogy legéett. Ki tudja ha alszunk észrevesszük-e, vagy talán soha többet nem ébredtünk volna fel...
Hidd el, egyszer leszokik az éjszakai kelésrõl. Majd ha többet fellesz napközben, elfárad a játékban egész nap. Dancsikám nagyon sokáig felkelt éjszaka, talán több mint egy évig.

Miért vagyok még most is fel??? Megy a párom Pestre most éjszaka, mi meg megyünk vele! Kép Szét akarok nézni az Auchanban, na meg Dancsi az apjáéknál van, úgyhogy mi meg kirándulunk egy nagyot. KépKépKép

Szép álmokat!

Kata

Ui: sörös kép van, majd felrakom... Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


ideértem... Kép

bera!
Mivel neked nincs topicod, itt kívánok Lilinek Boldog Kép Kép hónaposságot!

Én is azért hanyagolom az osztályt, mert egyszerûen nem tudok lépést tartani az ottaniakkal. Dóri után már menni kell, néha ugrani, szóval akkor netezek ha alszik. Viszont a párom is függõ Kép, úgyhogy osztozni kell a gépen. Viszont ha minden igaz, a Dancsi lányom gépén is lesz net. KépKépKép A párom megígérte. Persze, hogy mikor... ???Kép

Tényleg jól elvagyunk itt. Van idõ a hozzászólás minden sorát elolvasni. Azonnal válaszolok is, tehát ezzel a pár babával teljesen képben vagyok. Kép
A pasizáshoz gratula! Kép Jóképû volt legalább a fickó? Kép

Sajnos nem volt idõm mailt írni, de mindjárt pótolom.


Zsuzsa!
Láttam ám a képeket. Kép Azt is, hogy levágattad a hajad. Tök szuper! Nekem tetszik!
Ezek szerint ezentúl Te is "ABS"-es zoknikat veszel? Hi-hi-hi! KépKépKép

Fültisztítót én is hagyományosat használok, bár nagyon ritkán. Én is azon a véleményen vagyok, hogy elég a törölközõ. Láttam már a másikat, sõt használtam is, de nem vagyok tõle elragadtatva. Nekem olyan nagy bunkónak tûnik. Én Dóri orrából is fültisztítóval szedem ki az "ellenséget", úgyhogy maradok a réginél. Kép

Nálunk vasárnap az Auchan vagy nem tetszett Dórinak, vagy nagyon tetszett, de mindenáron ki akart mászni a kocsiból. Nem tudtuk már mivel lefoglalni. Vettünk neki egy kis barna mackót (valami 300 Ft körül volt), na azzal végre elmaradt. Igaz a pénztáros csajnak mondtam, hogy inkább áthúzom én a vonalkód leolvasón, mert tiszta nyál lett, de aranyos volt, mert azt mondta, hogy neki is van gyereke és vigyorgott ezerrel Dórira. Kép

Akkor most lenne egy kérdésem: nem tudom fogilag, hogy álltok, ezzel nem vagyok képben, de kérdezném, hogy nektek nem harap a gyerek? Dóri vagy két napja állandóan. Nem egyfolytában, csak ha rájön. Akkor viszont mindent és mindnyájunkat. Az apjának ma este olyan hirtelen megharapta a sarkát ahogy állt, hogy csak a fájdalmat vette észre. Fura helyzet volt, de tényleg így volt. Az apja állt, Dóri odamászott és hamm, beleharapott a sarkába. Nekem a karom tele van fognyomokkal. A Dóri csuklója szintén, mert magát is harapgálja, csak úgy heccbõl. Ha rászólok, hogy "nem harapsz!" akkor nem csinálja, csak nyálaz, de a következõnél 3 mp múlva már harap. Nagyon sokszor el is felejtem mondani neki, csak akkor jut eszembe amikor már késõ. Kép
Ma este vigyorogva a cicimbe is beleharapott egy akkorát, hogy fel is ordítottam. Na itt jött el a pont, hogy ráütöttem a szájára. Meglepõdött, elsírta magát, de nem harapott többet. Viszont szopi után ugyanúgy folytatta a harapást. Nem tudom mit csináljak. A száját nem verhetem állandóan, hiába mondom, hogy nem szabad, semmi haszna és a harapása viszont kutyára fáj. Ma már Dancsit is megharapta kétszer is.

Na megyek felrakom a sörös képet, de csak amíg megnézitek. Utána azonnal leveszem. Kép

Kata

Fent van a kép!!!

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Itt is sziasztok!Kép

Kata!

Azta! Dóri szuper kiscsaj, hogy nem ébred éjjelente! IRIGYKEDEM NAGYON!!!!Kép Küldöm Ádámot hozzátok továbbképzésre!(na jó, most nem panaszkodom, éjjel 1-kor keltünk, szopi, alvás reggel 6-ig, megint szopi, alvás 10-ig, szopi, és még mindig alszik. Úgy látszik, az oltás lefárasztotta, mert ma 20 perceknél tovább nem volt fenn)
Képzeld, vettem én is Ádámnak pöttyös labdát, az ihletet Dóri képei adták, hogy milyen jól elvolt vele. Hát nálunk annyi volt, hogy letesztelte, hogy nem fér a szájábaKép
és megdicsérem a miskolciakatKép Múlt héten jött egy kiscsaj, hogy szerelnék másnap a kábeltévé vezetékét. Apa mondta, hogy jó, csak szóljanak be elõtte, mert a mi babánk nagyon megijed az ütvefúró hangjától. Szólt is a csaj fél órával elõtte, meg mikor a szerelõk jöttek õk is bekopogtak. Mi meg elhúztunk sétálni arra az idõre. PR-Trió kft. Ismerõs?
Harapáshoz én még érdemlegesen nem tudok hozzászólni, mert még Ádám fogatlanKép Az ínyével szorít, de csak a kemény dolgokat, pl. az ujjamat is. De a cicimmel nem szokott ilyet. Hát szerintem csak az a megoldás, hogy rászólsz erélyesen, hogy lássa, hogy nem viccelsz. Meg ne mutasd ki, ha fáj is és akkor hátha leszokik róla.

Nekem is lenne egy kérdésem mindenkihez!
Meddig mosolyognak álmukban a babák? Ádám még nevet is hangosan, úgy imádom!Kép

Betti és a közben felébred Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 

 
 

Sziasztok!

Úgy látszik edzõdöm, még mindig ébren vagyokKép
Köszi mindenkinek a 10 hónapos köszöntéseket, bármelyik topicban is kaptukKép Nemsokára szülinapozhatunk...
Úgy gondoltam én már nem nyitok magunknak még egy topicotKép kontárkodok a tieitekbenKép

Kata!
mailt köszi, válaszoltam.
Jól értettem, hogy éjszaka elindultatok Dórival Pestre, vásároltatok, majd irány haza? Ez tök jóKép bátrak vagytok. Nekünk a multkor a betegeskedés miatt elmaradt a pesti út, de szombaton pótoljuk. Nálatok miben alszik Dóri út közben? Már olyan rendes ûlésben menetiránnyal szemben, vagy hordozóban? Jól viseli az utat? /Bocs, ha valamit nagyon félreértettem az utazással kapcsolatban/
Harapás: nálunk még nincs ilyen gond azzal a másfél alsó fogával, ami vanKép
Ez a bevásárlás nálunk is így megy, valamivel le kell kötni. Mi egy pici kis képeskönyvet adtunk oda neki mielõtt kifizettük volna...hát kicsit megdagadtak a lapjaiKép mire a pénztárhoz értünk. Apa poénkodott is, hogy ki kellene cserélni, csak nem veszünk meg egy megrágott könyvet?
Sörös képKép Kép Kép

Betti! Nekem már fogalmam sincs, hogy Lili mosolyog-e álmábanKép, mert nappal is be kell zárjam a szobája ajtaját, ha leteszem aludni, különben csak leskelõdik kifelé és eszében sincs elaludni. Este pedig bevallom /csak meg ne hallja/ egy áldott jó gyerek, mert lerakjuk és elalszik, úgy ki van purcanva. Külön szobában, úgyhogy ilyenkor sem látom. Hiába...tényleg kezd nagylány lenniKép

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Na jól megírtam tegnap, hogy nincs harapásKép Kép Kép
Ma fürdés közben kétszer is jól belém harapott Lili....csak nem babanetet olvas titokban?

Zsuzsa!
ok, majd integetekKép, de figyelj ám!Kép

most megyek kicsit tévézniKép /ha el nem alszom jövök még/

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Betti!
Nem ismerõs a név.

Mosolygás: Dóri is szokott mosolyogni és nevetni álmában, sõt kacagni is. Megfigyeltem, hogy ha alvás elõtt többet játszunk olyat amin vigyorog, vagy kacag, akkor álmában is ezt csinálja. Figyeld csak meg!

Bera!
Te beteg vagy? Kép Csak mert 23.28-kor még ébren vagy... Kép

Mailt megkaptam. Ez van. Kép Azért már klasszisokkal jobb a helyzet.

Igen, jól értetted. Kép A párom ilyenkor bemegy a melóhelyre, felpakoják neki az árut, hazajön, netezget egy kicsit, majd éjfél-egy körül elindulunk. Bicskén lepakolják a cuccát, elmegyünk, bevásárolunk és jövünk haza.
Dóri felébredt este amikor öltöztettem, aztán marha nagy szemekkel nézett ahogy beszálltunk apa dolgozós autójába, majd kb. 10 perc múlva már aludt is. Az Auchan elõtt ébreszeni kellett, hogy szopizzon. Bevásároltunk kint a kocsiban újabb szopi, majd újra alvás. Kép Az érkezés elõtt 20 perccel ébredt fel. Ebédre már itthon voltunk.
Az ülése már rendes gyerekülés amit lehet mindkét módon használni, de mi a menetiránnyal szemben használjuk. Élvezi mert kilát. Ha elalszik egész jól le lehet dönteni, majdnem fekvõ.

Zsuzsa!
Budaörs! Nem voltál az ablakban azért nem integettem. Kép
Majd legközelebb (27-én). Olyankor megyünk amikor Dancsi az édesapjáéknál van, mert csak két hely van. Amíg nem volt meg Dóri, Dancsi és én bejártuk az egész országot apával. Kép
Köszönjük a meghívást, talán majd egyszer ha nagyon jó idõ lesz, megbeszéljük, hogy hol és mikor, aztán hazafelé teszünk egy kis kitérõt. Kép
Láttam az albumban is az új képeiteket. Elõd még mindig egy drága tündér! Kép

Harapás: hát én tegnap végigtúrtam a babanetet, mert már borzalom volt amit Dóri csinált. Arra jutottam, hogy vissza kell harapni. Hát kétszer haraptam vissza neki. Kép Igaz meglepõdött és ordítás volt utána, persze nem a fájdalomtól, inkább a meglepettségtõl. Nem volt nagy a visszaharapás, inkább oktató jellegû, de bejött. Ma harapott kétszer, de közben biztos eszébe jutott, hogy nem szabad, mert csak a pólómat húzta meg. Kép

Hát mára ennyi.

Kata

A profilból levettem a képet Kép és felraktam egy másikat a 3 lányomról.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan:
Kata! megírnád milyen típusú/márkájú az autós ûlés? Vagy ha valaki másnak van jól bevált /mondjuk nem olyan 50 ezres nagyságrendben/ akkor szívesen várnám az infót, mert vennünk kellene.
köszi

bera
berka
 
 


bera!
Hát a miénk nem 50 ezres nagyságrendû, mert csak 11 ezer volt. Kép A márkája Basic. 0-tól 18 kg-ig, 3 fokozatban dönthetõ és 5 pontos saját biztonsági övvel. Volt ennek a duplájáért is, meg 6 ezerért is, de nekünk ez tetszett.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Reg nem jartam itt, s nem irtam ide, most potolomKép

Eves: en nem tudok ugy enni, hogy Reka kozben "szabadon" van, mert akkor is kiakarja venni a kezembol, ha epp elotte ette dugig magat.
Ma soska volt ebedre nekem, krumplival, hetvegen hozott hurkaval, Reka is ezt kapott, csak hurka helyett par szem porkoltet. En egy kicsit savanyunak talaltam, de gondoltam, eloszor megkostoltatom, aztan cukrozom meg, de Reka csak ugy faltaKép Igaz, egyszer epp kkor akart "kukucst" jatszani, mikor kozelitettem a kanallal, igy kiverte a kezembol a kanalat, ami felpordult a szemoldokere, onnan a hajara, majd a hata mogotti falnak csapodott es szepen lecsuszottKép Fenykepezni nem mertem, inkabb letakaritottam. Es kozben persze ugy rohogtem...

Zsuzsa,
ovatosan azzal a furdokaddal!

Kata,
lemaradtam a soros keprel, kerek en isKép
Harapas: 2 also foga van csak a gyereknek, de iszonyuan harapdal. De mar vagy egy hete. Nekem is a karomat eszi foleg, de mar puszit is felve kerek tole, mert volt pelda, hogy belemharapottKép Es az en boromon meg orakig is meglatszik, az allergiam miatt. Szerencsere magat még nem harapja.

Betti,
Reka is mosolygott neha almaban, meg csamcsogott, meg sirdogalt, gondolom, alomfuggo. Mar nem csinaljaKép Vagy nem latom, mert masik szobaban alszik, es mar en is racsukom az ajtotKép.
Viszont a mai napig sirva ebred sokszor, 10-bol 6-szor biztos. Nektek nem?

-Afonya
afonya
 
 


Kata!

Köszi az infót az ûlésrõl. Mostmár utánanézünk melyik is lenne jó, ne járjuk meg mégegyszer.

Zsuzsa!
Végülis nem az autópályán mentünk, úgyhogy átmentünk Gödöllõn. Gondoltam rátokKép

Áfonya!
Szerintem teljesen normális, Lili is egyenes háttal ül./lehet nem itt kérdezted, de már kutyulom a topicokat/
És Õ is sírva ébred általában. Én is csodálkozom, hogy miért. Nagyon ritkán elõfordul, hogy felébred és elfoglalja magát valamivel, de ez ritka.

Engedve a család nyomásának/miért nincs még mindig cipõje ennek a gyereknek?/ végülis megvettük Lili elsõ cipõjét, vagy inkább szandiját. Azért is került rá sor, mert egyszerûen én is untam, hogy mindig lehúzza a zoknit a textil cipõvel együtt. Otthon nem gond, de az autóban, áruházban...stb. már elég kellemetlen mindig húzgálni. Ez most csatos, /siesta, az ára katasztrófa/reménykedünk nem jön rá túl hamar, hogy kell levenni. Egyébként nagyon aranyosan áll rajta és hamar megszokta, de itthon a lakásban nem nagyon hordjuk, mert mászni viszont nehezebb benne. Legnagyobb meglepetésemre 19-es kellett neki.

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Harapasrol: epp tegnap setaltunk lent, amikor az egyik anyuka meseli, hogy rostelli magat, mert a 15 honapos lanya arcon harapott egy kisfiut, puszilgatas kozben. Pedig mar reg leszokott a harapdalasrol, eszebe se jutott, es most milyen ciki. Na, erre fel kezdtem en is komolyan elgondolkozni a leszoktatas mikentjerolKép

Zsuzsa,
GodzillaKép Es stabilan alldogal mar Elod? Vege a horrorisztikus eseseknek?

bera,
en is most vettem cipot. De mar a boltban is az elado adta ra, mert nekem nem sikerult. Neki is csak ugy, hogy felig belement a laba, aztan raallitottuk a labara es a sulytol becsusszant. Na itthon azota nem sikerult feladnom ra, igy epp azon filozom, hogy visszaviszem es kicsereltetem tepozarasra. Csak az meg nem tunt eleg stabilnak. Mi is rendszeresen elhagyjuk a kocsicipot, tegnap is ugy hozta egy pasi utanunk.
Miert csodalkoztal a 19-esen? Kicsi vagy nagy?

Kata,
Te nem irtal a topicodbaKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

Én arra gondoltam,hogy a babák lába kb. 1 évesen szokott 18-as lenni. És mivel Lili még csak 10 hónapos, gondoltam biztos nem is kapok rá, vagy a 18-as is nagy lesz.Kép És mivel éppen még várhattunk is volna 1 hónapot a vásárlással, mert szerintem addig ebbõl még nem lesz önálló járás - elgondolkodtam, hogy akkor tulajdonképpen kiknek is készülnek a 18-as cipõk? Vagy ekkora különbségek vannak lábméretben már ilyenkor is?Kép

bera
berka
 
 


Cipõs anyákokKép!

Honnan lehet tudni, hányas a gyerek lába? Annyi centi?

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Betti!

Mi csak a boltban elkezdtünk próbálgatni - Lili a második párnál nagyon megunta - és megnéztük melyik jó. Persze ezt csak szandinál lehet így csinálniKép. Én mindenesetre örültem, hogy így elsõ cipõnek nem zárt cipõ következett, mert ott fogalmam sincs hogy kell jól választani.

bera - egy cipõs anyákKépKépKép
berka
 
 


Zsuzsa!

Te is épp itt?Kép
foltok: Lilinek ma sikerült az elsõ olyan igazi foltot beszerezni a fejére, hogy még hideget is tettem rá, ne nõjön nagyra. Már "csak" egy kék folt van rajta. Meg akarta nézni a kis drága, hogy mit tartunk a szõnyeg alattKép és akkora lendülettel emelte fel a szélét, hogy közben ûlésbõl fejre esett. A homlokát ütötte be. Azt gondoltam puhább a parafa. Ahhoz képest hamar meg lehetett vigasztalni...

Nagyon ügyesen halad Elõd a mozgássalKép

Kata!
Merre jársz? Ugye jól vagytok?

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy hiányoltok. Marhára jól esett! Kép

A változatosság kedvéértKép most akkor másolok, mert minden topicba nem akarom újra leírni... Kép
Jó régen nem írtam már, de hûségesen olvastam mindent. Dórikám kicsit megfázott vagy elkapta Dancsitól, mert folyt az orra és tüsszögött. Nem volt jó sehogy, csak anya ölében. Nem volt jó semmi, csak játszani. Nem volt jó aludni sehol, csak anya mellett. A lényeg, hogy már sokkal jobban van és most is alszik a saját kiságyában. Kép

Én is dicsekszem egy kicsit, ugye szabad??? Kép
Dóri idehoz tárgyakat ha kérem. Persze csak olyat amit lát. Pl. idehozza az ágy másik végébõl a telcsimet. Becsapni nem lehet, mert kipróbáltam, hogy egymás mellé raktam az õ játék telcsijét és az enyémet. Az enyémet hozta ide. Az apja azonnal reagált rá, hogy "nem hülye gyerek õ, az én lányom..."KépKép

Áfonya!

Evés: azért nálunk is elõfordulnak ilyen falracsapós játékok kajcsi közben. Kép Fényképezni még én sem fogtam hozzá egyszer sem, hanem inkább az azonnali letakarítást választom. Kép
Harapás: lekopogom, Dórinak használt a visszaharapás! Kép Még most is elõfordul, hogy látom rajta mire készül, de ilyenkor rászólok, hogy visszaharapom. Ilyenkor morog egyet, de a lényeg, hogy nem harap, mert nekem is látszott már az arcomon a foglenyomata. Kép

Sörös képet majd inkább mailban elküldöm neked mindjárt.

Zsuzsa!
GodzillaKépKépKép
Legközelebb elõre szólok, hogy mettõl-meddig lógj az ablakban, oké? Egy integetést megér, nem???
Ezt a Gyõr-Miskolc tali ötletet ugye komolyan gondoltad????? Csak mert viccnek egy kicsit durva lenne... KépKépKépKép Én azt hiszem nem sok esély van, hogy mi öten, valaha is találkozzunk, ugye? Kép
Azt a gif-et hogy csináltad? Mármint mibõl? A sógoréknak olyan a digit. fényképezõjük, hogy csinál mozgóképet is. Talán abból is lehetne??? Kép

Szorítok nektek, hogy hamar kibujjon az a fogacska! Sok-sok puszi Lõdinek!!!!!!!!

Ja, nekünk nincs folt Dóri fején. Vagy csak nem látszik a hajától? Majd megvizsgálom. Bár õ ritkán üti be a fejét. Ha esik, a fejét valahogy mindig felemeli.Kép

bera!
Csak mert azt írtad valamikor, hogy érdekel Dóri milyen ujdonságokat csinál, mert így tudod mire számíts Lilinél, szóval neked írom le: képzeld Dóri egész szépen sétál mellettem egy kezét fogva. Õ engedte el az egyiket magától, és csak az egyik kezemet akarja fogni. Igaz így sokkal-sokkal lassabb, de elég jól megy az egyensúlyozás.Kép

Mi is vettünk egy kis sportcipõt Dórinak. Nem siesta, de babakocsiba jó. Siestát csak akkor akarok venni, amikor már tényleg járkál. Addigra úgyis szandi kell, úgyhogy még várok vele. Itt nálunk van egy kimondott Siesta bolt, hát a rá való szandik 5.500 és 7.000 között mozognak. Te mennyiért vetted?

Betttti!
Onnan, hogy rápróbálod! Kép Ez most komoly! Dórinak olyan torkos lába van, hogy a 19-esbe nem ment bele. Kép Viszont hosszra pedig még nagy. Még szerencse, hogy az elsõ komoly cipõ neki is szandi lesz, ami ugye végig csattos. Legalábbis amit mi kinéztünk.

Mára akkor befejeztem. Még megyek a Sheila topicjába. Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Betti!
Bocs, ráragadt az ujjam a t-re! KépKépKép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Gratula Dórinak, nagyon ügyes lehet. Tényleg mindig örülök, ha írsz róla. Lili még mindig nem igazán akar sétálni, bár néhány lépést már tesz, ha fogjuk a kezét. De végülis amíg õ nem akarja nem erõltetem. Nektek már valószínû, hogy tényleg csak egy lépésKép hogy elinduljon magától.
Nagyon ügyi az is, hogy odaviszi a dolgokat. Ebben mi is haladunk, pár napja sok mindent idead, ha kérem. Akkor a legaranyosabb, amikor megkérem, hogy adja ide valamelyik játékot és közben rájönKép hogy az éppen neki is kellene, olyankor ideadja, de már veszi is vissza.Kép
A mutogatás az szintén megy ezerrel, majd megesszük, ahogy a kis ujjával mutogat. Sorra rámutogat a lakásban lévõ tárgyakra, mi pedig soroljuk a neveitKép
cipõ: az ára 7300 körül volt/én kicsit felháborítónak tartomKép/ és megnézheted a siesta oldalán. A bébi szandáloknál a legfelsõ sorban a legelsõ. /nem sikerült a képet lementeni/

bera
berka
 
 


Sziasztok!

bera!

Nekem Dóri nagyon is akarja a járkálást. Kép Ha elkezdek vele járkálni és abbahagyjuk, hát ne tud meg milyen keservesen tud sírni.
Igen, az odaadom-visszaveszem nálunk is így van. Sokszor azonnal vissza is veszi a dolgokat.Kép Viszont õ még nem mutogat az ujjával a lakásban. Az utcán igen az autókra, de itthon nem. Na meg a kutyákra.Kép Tegnap amikor hoztuk haza Dancsit suliból, Dóri egész úton vau-vau-zott.Kép Már én untam.Kép Amikor meglátott egy kutyát akkor abbahagyta, de amikor eltünt a szeme elõl, már jött is a vau-vau.Kép

A szandi nagyon klassz!Kép Az ára is!Kép Én is ilyen fazont néztem ki, ilyen végig csattosat. Dancsinak is ilyen volt az elsõ szandija és nagyon-nagyon szerettem.

Zsuzsa!
Remélem benézel ma ide, úgyhogy:

Boldog Kép hónaposságot Elõdnek! Kép


Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!

Én is boldog hófordulót kívánok! /süti?/ Hogy ez az Elõd milyen gyorsan nõKép!

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Odafelé hajnalban (3-4 körül), visszafelé délidõben. Kép Majd visszadudálunk ha integetsz!Kép

Szekrényajtó: Annyira elõttem van Elõd, ahogy a szekrényajtót nyitogatja. Kép Az lesz majd érdekes, amikor elkezd vele játszani.
-Kinyitom, elengedem.
-Kinyitom, elengedem.
-Ugye milyen klasszul csapódik?
-Hoppá, ott bent valami érdekes van...
-Ááááááááááááááá! Anyaaaaaaa! Az ajtó odazárta a fejeeeeeem...Kép

A sogoroméké is avit csinál.Kép Akkor ezt meg fogjuk vizsgálni.Kép

Lányok!
Nektek nem csinálja mostanában a gyerek (mióta jobb idõ van), hogy vörösre vakarja mindkét füle mögött? Nincs ott neki semmi, nincs kiszáradva. Szerintetek a hintõporozás segítene? Igaz, nagyon izzadós, tiszta víz a feje azon az oldalon amelyiken éppen alszik. Már textilpelust rakok a feje alá, de akkor is.

Na, szép álmokat mindenkinek!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánunk!
(igény szerint sok/kevés locsolóval/piros tojássalKép)

Bera és Lili
berka
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Kép

Betti és Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 


D.V.B!KépKépKép

Kellemes Húsvétot kívánunk Nektek, sajnos és nem tudtam ilyen helyes nyuszit feltenni!

Puszi: Sheila és MelissaKép
aki 10 nap múlva szülinapos lesz!KépKépKép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen és viszont kívánunk Nektek is:

Kép

Kata és Dórika

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Ma állatkertben voltunk (Nyíregyházán). Kép
Dórinak nagyon-nagyon tetszett. Vagyis inkább nem tudta hová tenni azt a sok mozgó élõlényt amilyeneket még sosem látott.Kép Nagy élmény lehet ez olyan gyereknek, aki állatból még csak a kutyát és a cicát nézhette meg közelrõl.Kép
Nagyon tetszett neki, bár kicsit megijedt a zsiráfnál, mert ha apa reflexei nem elég gyorsak, akkor Dórikám lefejeli azt a hatalmas állatot.Kép Kicsit még így is súrolta a szele...Kép Pillanatok alatt megnyugodott, mert 2 perc múlva már nyújtotta a kezét a zsiráf feléKép.
Apája szerint vannak emberek akik soha nem láttak még élõben zsiráfot, az õ lánya meg az elsõ adandó alkalommal lefejel egyet...Kép
Igaz többnyire az állatokat fényképeztük, de azért felteszek pár képet, hogy Ti is lássatok belõle valamit. Majd készítek egy pár bélyegképet az állatokról is.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


és akkor itt egy vegyes!
Aki modemes az nyugodtan menjen el zuhanyozni amíg bejön...KépKépKép

Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Nagyon szuper helyen voltatok! Látom, ott is szép idõ volt! Kicsit irigykedem, jó?Kép Nagyon jók a képek, és milyen jó Dórinak, hogy ennyi állatot láthatott!
Miközben írok, eszembe jutott, hogy Miskolcon is van állatkert! Oda még nem vittétek ki Dórit? Na meg ismét irigykedem, mert annyi gyönyörû kirándulóhely van felétek! Lillafüred, kisvasút, Miskolctapolca... 2 éve voltunk, nekem nagyon tetszett. Ádám nagyobb lesz, hátha megint mennénkKép

Puszi

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Kata!
Tényleg nagyon jók a képek. Mi is állatkertben voltunk, de csak a debreceniben. Az sokkal kisebb, de mostanában egészen kikupálódott, nagyon szépen átalakították. Nem hittem volna, hogy Lilinek ennyire tetszeni fog. Teljesen odáig volt az állatokért. Sajna csak hagyományos képeket csináltunk, úgyhogy arra még várni kell. De el is határoztuk - most a képeitek is megerõsítettek ebben - hogy nemsokára elmegyünk a Nyíregyházi állatkertbe is.

Már nem is vittetek babakocsit, vagy csak épp nem látszik?

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Betti!
Igen, itt is van vadaspark, de itt nem szabadon vannak az állatok, marha nagy lezárt részekben, szóval keresni kell õket. Ha az egyik oldalon állsz, tuti a másikon vannak. Mire oda átérsz, õk átmennek oda ahol elõtte voltál.
Azért döntöttünk az állatkert mellett.

bera!
Mi is vaciláltunk, hogy a debrecenibe menjünk vagy ide, de mivel elõbbiben már voltunk ezért Nyíregyházát választottuk. Igaz kicsit megijedtünk amikor odaértünk, mert akkora sor állt, hogy Miskolctól Nyíregyházáig az út kevesebb idõbe telt, mínt Nyíregyháza végétõl az állatkertig. Egész közel találtunk parkolót, de amikor már bent voltunk hallottuk, hogy a yardos kollégák hangosbeszélõn figyelmeztették az autósokat, hogy ne is menjenek tovább, mert nem tudnak parkolni. Sõt, egyirányúsították is az utat az állatkert elõtt.
Mindenesetre Dórinak nagyon tetszett, sikongatott, kacagott.Kép És persze Dancsi is nagyon jól érezte magát.
Én már nem annyira élveztem a tömeget. Vittük a babakocsit, de abban a tömegben nehéz volt tolni (bár nagyon sokan voltak babakocsival), na meg Dóri is alig volt a kocsiban, hiszen abból nem sok mindent látott.

Megfogadtuk, hogy egyszer nem ünnepnap is elmegyünk. Erre jó alkalom lesz, hogy Dancsiék oda mennek busszal osztálykirándulásra. Mióta tudjuk, Dancsi azóta nyúz, hogy menjek vele, mert sok szülõ megy. Én eddig nem mertem Dóri miatt igent mondani, de most már tuti megyünk utánuk kocsival.Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata007!

Már rég nem jártál "felénk", gondoltam utánadjövök!KépKép
Hogy micsoda nagy lány már Dóri! De hisz nemrég született, vagy nem??

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Emlékszel amikor azt írtam Neked nem is olyan régen, hogy nemsokára a plédre semmi szükség nem lesz, mert úgyis lemászik róla?????? KépKépKép

Lenne egy kérésem: megvan az avi-m Dóriról.Kép Mi a neve az animációs proginak amivel GIF-et csináltál belõle???

Beszti!KépKépKépKép

Szijjjjjjaaaaa!!!Kép
Aranyos vagy! Igen régen jártam felétek, mert egyszerûen nincs annyi idõm netezni, hogy mindenkivel képben legyek. Kicsit hülyén jönne ki, hogy Dóriról mindig beszámolok, de máshoz nem szólok hozzá, mert nincs idõm olvasgatni.
Sashának már említettem, hogy kicsit ciki is, hogy miattam változott meg a topic neve, erre én hagyom ott. Õ természetesen megnyugtatott, hogy ne legyen lelkiismeretfurdalásom emiatt. Szóval aranyos volt, hogy legalább õ nem haragszik rám amiért nem írogatok oda.Kép

Igen, Dórikám lassan egy éves lesz. Kép Pedig mintha pár hete született volna. Most már egy nagy csibész!Kép
Meglátogatlak én is Téged még ma, ígérem!!!!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!

Nekünk van vagy 10 avink. Különbözõ méretûek. Csak össze tudok hozni valamit.Kép
Azért az a programnév nagy segítség.Kép

Jó éjt!

Kata és a 10 hónap 26 napos Dóri

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata007!

Á, semmi gond. Mostanában én sem tudok olyan sokat fent tölteni, mert megkezdödtek a kerti dolgok is, meg ha ilyen jó idö van, akkor én is inkább kint vagyok.
És a házimunkában sem tudom utolérni magamat.

Avi:
Én tudok egy programot, ami az avi-kat frame-kben le tudja játszani (és mindenfélét lehet vele csinálni, pl. forgatni, tükrözni), és egy-egy frame-t (képkockát) a vágólapra lehet vele tenni és bármilyen rjazolóprogramba be tudod tölteni és tudsz utána vele dolgozni. Virtualdub a neve:

Virtualdub

Az albumomba teszek majd föl képeket, ma kötik az ADSL-ünket, ugyhogy már nem elsz gond, hogy mennyi ideig vagyok a neten.

Még majd jövök!KépKépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szia Kata!

Fantasztikusan nagy már Dóri Kép
Örülök,hogy tetszett az állatkertünk Kép Mi is voltunk kint 3 hete, akkor alig voltak, nagyon jó volt. Kár, hogy nem tudtam, hogy itt vagytok, szívesen átugrottan volna Sóstóra, akár egy percre is. Még gyalog sem lett volna túl messze, mert Sóstóhegyen voltunk.
Lányok hogy vannak?

B.Gabi
bgabi
 
 


Sziasztok!

Beszti!
Köszi, megvizsgálom!Kép
Milyen az ADSL? Kép

Gabi!
Köszi!
Gondoltam rá, hogy szólni kellett volna, de nem akartam zavarni, hiszen utóbbi beszélgetésünk a chat-en elég szomorú dolgokról szólt. Nem tudtam mennyire tetted túl magad a dolgon.

Jó lett volna pedig ha át tudsz "ugrani", sõt biztosan hamarabb odaértél volna gyalog mint mi kocsival.Kép

Köszi kérdésed, a lányok jól vannak. Dancsikámra most egy kicsit a szokásosnál is büszkébb vagyok, mert hétfõn angol versenyre megy Szerencsre.Kép

Veletek mi van? Flórián már biztos kész nagyfiú.Kép
Noémi képét láttam a profilodban, õ egy igazi kishölgy lett.Kép
Örülök, hogy meglátogattál.Kép
Ha megvan még az ICQ számom, megkereshetsz.

Puszi! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szia Kata!

Pont ilyen indíttatásból nem kerestelek én sem Téged, pedig jópárszor benéztem ide. A dolog sajnos megtörtént, át kell lépni rajta.

Sajnálom, hogy nem találkoztunk. Ha jöttök majd újra, nyugodtabb idõszakban, akkor lehet mi is kimegyünk a gyerekekkel. Most adták át múlt szombaton a jegesmedvés részt, csak nem volt idõnk kimenni a megnyitóra, pedig meghívónk is volt. Arra nagyon kíváncsi vagyok, állítólag nagyon szép.

Dancsinak szorítok! Remélem sikerélménye lesz!

Flórika tényleg nagyfiú már, számomra is hihetetlen Kép Ami kép van a profilban Noncsiról, az már közel fél éves, azóta mégnagyobb lány Kép Küldhetek fényképet róluk, frisset, ha gondolod, de melyik címedre?

Icq-n felvettelek, remélem leszel online-ban is Kép

Puszi:
B.Gabi
bgabi
 
 


Kata!

Mi volt az angol versenyen?

B.Gabi
bgabi
 
 


Dórika!

Boldog 11 hónaposságot!Kép

Kép

Betti és Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen!KépKép

Gabi!
Hatodikok lettek. Azt nem tudom hány csoportból, de a tanítónéni szerint büszkék lehetünk rájuk (négyen voltak a suliból).

Zsuzsa!
Nem néztem még Beszti programját, mert elég zsúfolt napjaink voltak, de a héten remélem addig is eljutok.Kép
A neten most már szinte egész nap vagyok. Vagyis nem ülök itt, mert valakinek gyereket nevelni, mosni, fõzni, vasalni, takarítani is kell, de be van kapcsolva a gép.
Miért??? Ti miket csináltok, ha szabad kíváncsiskodni???Kép

Akkor ha mégis erre jártok egyszer maaajd, akkor talizunk!Kép

Most már mennem kellene aludni...

Jó éjt!
Kata (és a még pár percig 11 hónapos Dórika)

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata,
boldog 11 hot plusz egy napot DorinakKépKép Es persze Dancsinak is nagy-nagy gratula a versenyhez.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Afonya!
Neked is köszi!Kép

Zsuzsa!
Köszike!Kép Igaz novemberben van az igazi, én is akkor tartom, de egy páran így is felköszöntöttek. Olyan jól esett.Kép Külön köszi az ibikét!Kép

Képzeljétek Dórinak az a szokása újabban, hogy ha meghallja azt, hogy NEM, akkor azonnal kontráz azzal, hogy DE. Ezt el tudjuk mondogatni akár 1-2 percig is és nem unja meg.Kép
Ma voltunk a vodás kártyámért, busszal. Egy srác át akarta adni a helyet, de én mondtam, hogy maradjon, mert babakocsi mellett NEM jó ülni. Erre Dóri hangosan: DE!Kép Aztán még vagy 10-szer elmondta. Mondanom sem kell, hogy aki hallotta körülöttünk, mindenki mosolygott.
Ezenkívül egyre érthetõbb és tuti tudatos az anya, apa, tátá, aggyá (adjál), adde (add ide).Kép
Ujjal megmutogat dolgokat ha kérdezem, hogy hol a TV, apa, anya, Dani, telefon, egyes játékok. Ja, telefon!Kép Az új telcsim világít. Nemcsak a kijelzõ, hanem elég erõsen az oldala és a gombok. Többszólamú csengõhang van rajta. Dórikám elkezdett vele játszani. Én meg felhívtam a régirõl. Látni kellett volna az arcát. Elkezdte nyomogatni a gombokat, mert azt hitte, hogy azért szól. Amikor elhallgatott, elõbb elkezdett veszekedni a telefonra, majd eldobta.Kép


Röviden ennyi!Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Dórikám virtuális kisbarátnõjének szülinapjára készítettünk pár képet. Felrakok néhányat belõle nektek is. Fõleg mert van közötte igazi kislányos is.Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Ezenkívül nagy újságom van!Kép Dóri tegnap megmutatta, hogy kell lemászni az ágyról. Rendesen lefordítja a lábát, és hason leengedi magát a földre. Eddig mindig megállt az ágy szélén és elkezdett nyafizni, hogy le akar jönni. Hiába mutattam neki, hogy hasra fordítottam és leengedtem a lábát, nem jött rá, hogyan kell. Tegnap óta ez már a múlté, mert szépen lemászik, ahogy mutattam neki.

Na meg mostanában új szavaink vannak:
1. a KUKUCS. Igaz néha KUKICS, de ilyen tisztán ahogy leírtam.
2. LÓÓLIKép Ezt akkor mondja ha szólok neki, hogy DÓRI. Erre õ elkezd LÓÓLI-zni. Bárki szól neki, õ megismétli, hogy LÓÓLI-LÓÓLI

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Naaaaagyon édes!!!Kép

Én is akarok egy kislányt!Kép

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Betti, Zsuzsa!
Köszi!Kép
A párjaitoknak meg lehet mondani, hogy hajrá!Kép Itt a minta. Igaz azt mondják, hogy gyenge ember aki csak mintáról tud szépet alkotni...Kép

Zsuzsa!

A telefonra vigyázz Lõdivel, nehogy úgy járj mint én.Kép
Dancsi 2-3 éves lehetett, játszott a szobánkban. Egyszer csörög a telefon. Férfihang, a tudakozótól. Elnézést kért a zavarásért, az igaz, hogy neki az a dolga, hogy felvegye a hozzá érkezõ hívásokat, de csak szólni akar, hogy ne lepõdjünk majd meg a telefonszámlán, mert valaki errõl a számról hívogatja és nem szól bele.
Én állítottam, hogy nem létezik, ezt akkor rendezni kell a MATÁV-val, mert ezek szerint valaki ráállt a vonalunkra.
Leteszem, Dancsi kérdezi, hogy "mit akart a bácsi?" Hoppá!Kép
"Honnan tudod, hogy bácsi?"
"Hááát nekem is beszélt, de én nem beszéltem vele, mert nem ismerem."
Pasit visszahívtam, ezer bocs, tényleg innen ment a hívás, a gyerek játszott.Kép Ugyan mondja már meg hányszor hívta fel az én áldott jó gyermekem???
A pasi szerint kb. 10-szer.
Hóvégi számla szerint 12-szer!KépKépKép

Névnap: a sütievésre én mindig találok okot.Kép Ha én nem akkor a párom, vagy Dancsi. Nekik állandóan "édességehetnékjük" van.Kép

Jó éjt mára!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Újabb eseményt akartam közölni veletek, de most nézem, hogy ide nem is írtam a nagy újságot: Dórinak tegnap kibújt a 6. foga.Kép
És a nagy esemény, hogy ma reggelre kibújt a 7. is!KépKép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Gratula Dórinak a fogacskákhoz!!!

Majd hétfõn jövök bõvebben is, csak most ugye apa is itthon van, õ bitorolja a gépetKép

Puszi

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Kata,
csodajok a kepek, igazi lanyka nez rank rolukKép Es tunderi mosolya van Dorinak!
A szokincsunk nalunk is kb. hasonlo, a szoertes is. Legujabb okossag: van egy pulovere, aminek nagy maci van a hasan. Es ha megkerdezzuk, mi van a pocakodon, vagy hol van a maci, lazasan keresiKépKép
Mostanaban a takaritas a favorit, imadja nezni, ahogy seprek, felmosok, porszivozom. Erdekes, hogy most napjaban tobbszor is orrszivozunk, amit rettento nehezen tur, uvolt mindig, de valahogy a porszivot megis imadja. Jatszik vele, felmaszik ra...

Fogakert irigykedemKép Epp mutatom Apanak, hogy Dori milyen helyes a kepeken, mikor megjegyzi, hogy milyen nagy fogai vannak fenn... Erre en: es mar 7 foga van kinn!! Tenyleg, meg kene nezni, hatha Rekanak is kijott valamelyik, csak nem vettuk eszre /eddig 2 van hivatalosanKép.
Mire Apa: tenyleg, lehet, hogy a fule mogott van meg 2!! Mert hogy a szajaban nincs, az tutiKép

Telefon: nalunk is slager. Volt, hogy hallottam, valami ferfihang hallozik a tuloldalrol, elso ijedtemben gyorsan leraktam, maig se tudom, kit hivott fel a gyerekKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Afonya!
Köszi!Kép

Tündéri lehet Réka macikeresés közben.Kép Gondolom akkor is keresi ha nem az a pulcsi van rajta, ugye?
Csak mert Dórinak mániája a lámpa mutogatása. Tegnap anyósoméknál voltunk és nekik a konyhában nincs a plafonon csüngõs lámpa. Megkérdeztük Dórit, hogy hol a lámpa s mivel nem találta, egész idõ alatt mutagatott a plafonra és ö-zött, hogy nincs lámpa. Kép

Fog: na, megnéztétek a füle mögött a fogát? Ott van???KépKépKép
Ezek szerint Réka fogait megvizsgálni sem könnyû mutatvány, ugye?Kép
Emlékszem én is irigykedtem Beszti kisfiára a sok és nagy fogak miatt amikor Dórinak talán még csak egy volt. Most már rád irigykedem, mert Dórinál már nagyon meg kell gondolni, hogy mit adok a kezébe. Mindent elharap. Na meg ha valamit a szájába vesz és ki kell szedni, akkor aztán a csillagokat látom ha ráharap az ujjamra.

Tényleg Réka nem szed fel a lakásban minden apró szöszt? Dóri kint, vagy a játszótéren nem, de itthon mindent a szájába kap azonnal. Apró szösz, cérnadarab, morzsa, mindegy, õ azonnal kapja a szájához. De olyan gyorsan, hogy ha mellette vagyok sem tudom elkapni a kezét.
Annyira félek, mert bár Dancsi szobája tiltott terület Dórinak, de ha néha besurran, tuti õ találja meg az elgurult gyöngyöket.
Volt már, hogy visszabüfizett a kaja után és piros cérnadarabka volt a kijött dologban.Kép
Vagy volt, hogy a kakijában volt egy darab cérna a feje alatti textilpelusból. Pedig annyira, de annyira figyelek rá, de ezek szerint nem elég jól??? A két nagyobb nem volt ilyen azonnal bekapós. Bár õk cumiztak még ebben a korban nappal is tehát volt a szájukban "dugó".Kép Dórinak csak az elalváshoz kell a cumi.
Kíváncsian várom a válaszod, mert nekem már az agyamra megy ez a "mit kaptál be?"Kép Sokszor naponta kétszer is porszívózok, lassan porszívómániás leszek...Kép
Ja, a takarítás: Dóri is nézi árgus szemekkel ha porszívózok, vagy felmosok, de tõle még nem láttam, hogy utánozna. Aranyos lehet Réka!Kép Nem sokára segítséged lesz a takarításban ha így folytatja.Kép

Most már megyek ebédet készíteni, mert kissé függõ lettem mióta nekem is van netem...Kép

Puszi! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!

Köszi!Kép
Majd kibújik nektek is! Egy ismerõsöm kislánya Elõddel egyidõs (aug. 08.), és neki sincs még egy foga sem.

A Papp Rita már megvan!KépKép
A Miskolc topicban tudtak segíteni. Egy nagyon aranyosKép topictársam megszerezte kazettán, egy másik szintén nagyon aranyosKép, pedig csinált a kaziból audiót. A párom pedig mp3-at.Kép

A profilban láttam a gif-et. Tündéri Lõdi, ahogy nyitogatja a szekrényt. Kép
Én még mindig nem jutottam el odáig, hogy nekifogjak.Kép

Lépcsõ: nálunk az nincs a lakásban, de az ágy, fotel, ülõgarnitúra már nem akadály a fel és lemászásnál. Ezek szerint Elõd fejjel lefelé mászik le?Kép

Írtad a másik topidban a has vakargatását. Dóri is azonnal a pocakját vakargatja ha levetkõztetem. Vagyis vakargatta egy idõben. Szerintem irritálja õket a pelus. Mióta peluscserekor behintõporozom vékonyan a pocakját, nem vakarja vörösre. Tuti, hogy használ neki, próbáld ki!

Játszótér: mi vékony naciban vagyunk (most mégKép). Nem tudom mi lesz késõbb ha már rövid kellene.Kép Bár reménykedem, hogy Dóri addigra elindul és nem négykézláb közlekedik majd.Kép

Szép álmokat mindenkinek!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: