Új privát üzeneted érkezett!

Kedves válaszadók,
én egy egyszerű ember vagyok mint az ék. Nem gúnyból mondom, hanem emrt így van.
Én egész életemben próbáltam a lelekiismeretem szerint élni, és úgy nagyjából tudom mi is a rossz meg a jó ezen a földön. A gyerekeimet is igyekeztem így neveleni (tán túl nagy sikekerrel, mert a mai napig nagoybb bennük a lelkiismeret mint a "józan ész".)

A kérdésem komoly volt és a válaszok nem győztek meg. Örökkévalóság kontra 100 vagy ezer év (ennek az ezer évnek amúgy különösen örülök, mert hatalmas megkönnyebbülést okozott, innen már nemigen tudok komolyan venni semmit...) - ezt is minden gúny nélkül, komolyan mondom.

Olvastam sok szép beírást arról, hogy Isten mennyire szeret stb. Még mindig az az alapvető problémám, hogy hoygan lehet valaki isten, hoygan lehet őt imádni, amikor teli van nagyon is emberi gyarlósággal???

Később majd részletesen is kifejtem, most csak magamról a következőket: én 12 éves koromig vallásos nevelást kaptam, jártam gyónni, áldozni. 12 éves koromban meggyóntam a papnak, hogy az apám zsebét megdézsmáltam némi aprópénzileg mire a pap azt modhta nekem (ahelyett, hoyg penitenciát rótt volna rám), hogy "na mást már eredj a pokolba! Ezt tettem, felálltam, bevágtam a gyóntatófülke ajtaját, és azóta se mentem templomba, kivéve mikor az apám gyászmiséjére, ill. anyám ref. búcsúztatásra mentem.

A gyeerkeimet nem is kerszteltettem meg. Úgy voltam vele, hogy sokat beszélgetünk erről a dologról, én mindenesetre megismertetem velük a Bibliát, hogy műveltek legyenek - anno amlékszem még Érsekujvárról szereztem be a képes gyerekbibliát, időnként ebből meséltem nekik - és ők feltettek nekeem kérdéseket.
Voltak kérdések, amikre tudtam váalszolni, és voltak mikre nem. Amikor pl. Bábel tornyáról meséltem nekik, akkor azt kérdezték, hogy "fde hát isten miért keverte össze a nyelvüket???" - és én erre nem tudtam váalszolni. Annyit mondtam nekik, hogy ez egy történetgyüjtemény, legendákkal, ennyiben maradtunk, de azóta esz a fene, hogy tényleg ez hoygan is van?
Isten megteremtette az embert, direkt odarak egy fát amiről nem szabad szakajtani, holott nagyon is jól tudja, hogy szakajtani fognak... nagyon is jól tudja, hogy lesz ksiértés és hogy az embert gyarlónak teremtette... aztán azóta is olyan az érzésem, mintha isten egy bolygóközi nagy pc előtt ülne és azon szórakázna, hogy ez a virtuális játék amit ő kitalált a saját szabályai szerint hoygan is működik?
Kérdés, mikor jön el a game over, és ha eljön azt ő nyomkodta e avagy az evolúció hozta így magával?

Még valami: engem pl. nagyon is megnyugtatott az a kijelentés (azt hiszem még az előző topicban amit átolvastam Kati mondta, hogy az evolúció és Isten kizárja egymást. Ugyanis az evolúcióra kézzelfogható bizonyítékok vannak, az utóbbira meg semmi...

Még valami: nagyon nehéz ezen a földön élni. Nagyon nehéz azt felfogni, hogy az egész élet igazságtalan, és hogy mennyi mindenre ninscen magyarázat. Egyáltalán nem csodálom, hogy sokan keresnek a földön túli magyarázatokat, sőt magam is meg vagyok arról győződve, hogy kéne lennie valami nagyon felltünkvalónak, ami igagatja a sorsunkat.

De Isten nem lehet ilyen amilyennek a keresztény vallás beállítja, mert akkor nem isten... ez éppen olyan dolog, mint hogy mi volt eőbb a tyúk vagy a tojás, avagy éppen olyan, mint az, hoyg Isten tud e akkora követ teremteni, amit ő nem tud felemelni...
alice_cs
 
 


Biobaba, még csak annyit - nekem teljesen mindegy, hogy az örökkévalóság a gyehenna tüze 8amit ugye nem érezhetek, ha nincsen már hozzá testem érzékszervekkel) avagy örökkévaló lelki kín amit a depressziós érez avyga az aza yna aki éppen elvesztette a gyerekét - ez úgy ahogyan van igazságtalan, és mint ilyen nem lehet isteni.
alice_cs
 
 


Hát . . . ha lehetek őszinte . . . úgy tűnik összeeszel mindenfélét, de az emésztésig már nem jutsz el.

A Bibliai könyvek egy egységes egészet alkotnak, az apokrifek nem véletlenül nincsenek köztük, ugyanis nem tartoznak a kijelentéshez. Bár lehetnek köztük olyan írások, amelyek szellemi forrásával nincs különösebb gond, de Isten nem arra szánta őket, hogy másokhoz is szóljon rajtuk keresztül az eredeti címzetteken kívül. Viszont sok írásnak teljesen nyilvánvalóan nem Isten a forrása, sőt kifejezetten okkult szellemek tanításait tartalmazzák.

Az apokrifek nagyon ingoványos terület, akkora szellemi kavarodás van bennük. És igazából nincs is rájuk szükség, merthogy a Biblia azzá lett, amivé Isten szánta. Gondold végig, ha Isten annyira sem képes, hogy megőrizze tisztán azt az üzenetet a világban, amit el akar juttatni az emberekhez, akkor aligha hiteles az a rengeteg csoda, amiről a Biblia tudósit. Vagy Isten tényleg olyan hatalmas, amilyennek a Biblia bemutatja, és akkor nem gond neki, hogy az emberek felé nyitott kommunikációs csatornát (az Irást) megőrizze tisztán, vagy egy kolosszális átvágás az egész. Ha valaki megérti a tartalmát, az igazából nem hagy más lehetőséget. Erre nagyon sokan rádöbbentek már. Csak érdekességként pl Ronald Reagen-nek is napvilágra került egy teológussal folytatott levelezéséből olyan részlet, amelyben Reagen azt fejtegeti, hogy Jézus vagy az, akinek a Biblia állítja, azaz tényleg Isten Fia, vagy hazugság az egész (Kb). És, ha valaki korrektül végiggondolja a Bibliát, tényleg nincs átmenet. Vagy az elsőtől az utolsó betűig az, aminek Isten szánta, vagy nem is az a valódi teremtő Isten akiről szól.

Kicsit tudományosabban úgy szokták megfogalmazni, hogy a Bibliának vannak külső és belső bizonyítékai. Amikről most írok, azok a belsők közé tartoznak.

Ha van némi ismereted az anyagi világ felépítéséről, matematikáról, a biológiai élet működéséhez szükséges milliónyi összehangolt folyamat bonyolultságáról, akkor könnyű belátni, hogy annak, aki mindezt meg tudta tervezni és át is tudja látni, az olyan logikai és intellektuális képességekkel bír, amit mi még felfogni se nagyon tudunk. Ezekhez képest nem tűnik valami bonyolultnak nyomon követnie a Földön, hogy megmaradt-e az eredeti és beavatkoznia, ha az emberek már éppen elszúrnák a dolgot. A Bibliát nem emberi szándék szülte, hanem egy olyan kaliberű személy döntése miatt létezik, aki egyetlen szóval létrehoz egy csillagot, vagy akár egy egész galaxist, ami olyan mennyiségű energiával bír, hogy a mai számítások alapján évmilliárdokig onthatja magából, amit Isten egyetlen szava el tudott helyezni bele. A Bibliában Isten ugyanezt a teremtő erőt akarta elhelyezni, és helyezte is el. Sokkal többről van szó, mint információ átadásáról! Isten a Bibliát arra szánta, hogy egy olyan csatorna legyen, amin keresztül a saját örökkévaló élete jusson el az emberhez, hogy visszanyerje, amit a bűnbeeséskor vesztett el. Ha Isten lenéz a Földre, nem a felhőkarcolókon, vagy bármi emberi alkotáson akad meg a szeme, hanem azokon a könyveken, amikről tudja, hogy elhelyezte azt az üzenetet, amely az örökkévalóság kapuja. Nem nehéz elhinni, hogy úgy vigyáz rá, mint a "szemefényére".

Abból, amiket írtál nyilvánvaló, hogy vagy nem értetted meg a Biblia üzenetét, vagy igazából nem is olvastad el, mert olyan egyéb írásokkal próbálod összekeverni, amikkel teljességgel összeegyezhetetlen az üzenete. Sőt amit állítasz, az kerek perec a tagadása annak. Remélem nem bánt, hogy ennyire egyértelműen fogalmazok, de hát ez a helyzet.

" Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplésítők, Se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik az Isten országát."
laci
 
 

 
 

Amon

" mindenki számára ott van, minden ember megtalálhatja hozzá az utat a saját szívén keresztül."

Pont az a probléma, hogy az emberi sziv nem Isten befolyás alatt van, hanem pont Isten ellensége tette rá a kezét. Ha valaki a bűn által uralt szivén keresztül keresi a természetfölöttit, az egyenes úton vezet a gonosz angyalokhoz. Amig a bűnt Jézus vére nem mossa le az ember szivéről, addig az csak az okkultizmusba tudja vezetni az embert. Isten szent, bűnökkel nem lehet belépni a jelenlétébe.
laci
 
 


Kedves Alíz!

Kérlek, engedd meg, hogy előbbi hsz-ra reagáljak.

Szvsz jól ráéreztél a lényegre, minden, ami igazságtalan, nem lehet Isteni. Úgyhogy a gyehenna tüze (ezúttal is) ki fog maradni. Neked is és másoknak is.

Kedves Laci!

Még mindig nem adtál választ arra a kérdésemre, hogy hol van a Bibliában leírva Jézus élete 12 éves korától 29 éves koráig?

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Kedves Amon,
köszönöm, én is így gondoltam.

Más: Jézus egyszerű embereknek prédikált, egysezrű mondatokkal (legalábbis abban az időben ezek egyszerű mondatok voltak, ma már nehezen értjük meg.)

Ha manapság bárkit is istenhívővé (kereszténnyé) akarunk agitálni (jobb szó nem jut az eszembe) akkor szerintem fel kéne hagyni a bibliai nyelvezettel és aw mai kor emeréhez a mai kor nyelvén kéne szólni.

És ha szabad egy észrevételt: ez az ezer éves élettartam meg ilyesmi egyszerűen hihetetlen, ha nekem valaki ilyet mond, azt egyszerűen körberöhögöm. Ha valakiről valamit meg kell győzni, akkor azért hohetelen dolgokkal nem kéne előjönni.

(Arról nem is beszélve, hogy nekem még az az átlag 70-80 év amit az őseim itt töltöttek eme földtekén is soknak tűnik, azonnal a Dunának megyek, ha azt mondják, hogy ezer évig kéne élnem...)
alice_cs
 
 


"Elég behatóan foglalkoztam a témával, hogy megtudjam, hogyan is íródott a Biblia. Pl. az 1. nikéai zsinat alkalmából "csak éppen" a legfontosabb részeket vették ki az Újszövetségből, mint pl. Jézus életét a 12. - 29. életévéig. Hol vannak akár a Biblilában, akár az apokrif iratokban leírva, mit cselekedett Urunk Jézus a Krisztus ezidő alatt? Isten hiányos Szentírást adott volna a kezünkbe? Vagy folytathatom, hol vannak Jézus tanításai a reinkarnációról? Megjegyzem, ezt is az 1. nikéai zsinat alkalmából távolították el I. Konstantin keletrómai császár utasítására, ugyanis a prostituáltból lett feleségét zavarták az idevágó résztetek. A Te Istened ezt hogyan tűrhette szó nélkül?

De azt is említhetném, hol van Jézus királlyá koronázása, Magdalai Mária hogyan lett bemocskolva, mint volt prostitualt, Jézus nevelőapja József hogyan degradálódott főpapból templomszolgává, stb, stb..."

Upsz ezt épp most olvastam... nos többek közt ez is a bajom. Tudom, hogy a stíllusom kissé bicskanyitogató némelykenél, de nem a sértegetés a szándékom, éppencsak szeretnék megmaradni eme kor eme nyelvén.

Nos kedves Amon, ez is a bajom. Hogy a Biblia az amire mindenki hivatkozik, de ugyanakkor ez egy válogatás, amiből kihagytak egy csomó dolgot... egy zsinat az nudli... emberek ülnek ott és ki ki a saját érdekei (avagy közös érdekük) szerint hoz döntéseket - EMBEREK - gyarló emerek - hoznak döntéseket aztán úgy kétezer év multán mindenki erre hivatkozik, mint Szentírásra... nem nincsen szentírás, fennmaradt irodalmi értékek vannak, amiből ki kéne szemezgetni azt ami a mai kor emberére is vonakozik, és kigyomlálni azt ami legenda. Legalábbis igazságszint szerint.
alice_cs
 
 


Ha már itt elhangzanak a nagy kérdések, felteszek már én is egyet: van ugye az életút, ennek a hossza hozzávetőleg (maradjunk a tényeknél) úgy 80 év. Kinek több, kinek jóval kevesebb. Ezidő alatt számtalanszor elhív az Isten mindannyiunkat. Kit többször, kit kevesebbszer, ki fogékony rá, ki nem. Ha most ki is hagyjuk azt, hogy a fogékonyság nagyrészt neveltetés kérdése is, még mindig ott a kérdés, hogy aki jóval kevesebbet élhet, mint a normál életút, ennek megfelelően jóval kevesebb hívást kap, értékelhető-e ugyanúgy a végitéletnél, mint az, aki "elegendő impulzust" kapott?
A magam részéről hajlamos vagyok inkább azon az állásponton lenni, mint Amon, mely szerint Isten jobb és bölcsebb nálunknál, így aztán nem is emberi mérce szerint fog majd mérni, és nem is fog számítani, hgoy hány elhívást kapott az egyén és hányszor reagált ezekre jól és rosszul.
De azt gondolom, hogy nem is erről szól az egész. Azt gondolom, hogy ha valaki nem az isteni útmutatások szerint él, legalábbis a legjobb szándéka szerint, legalábbis kerülve a tiltásokat, legalábbis mindent megtéve azért, hogy az utolsó ítélet ne hozzon számára kedvezőtlen döntést, akkor már itt, ezen a földön bűnhődni fog. Vagy így, vagy úgy. Majdnem mindannyian érezzük vagy érezni is fogjuk ezt a saját bőrünkön. És ez a lényeg. Ezért érdemes és ezért - majdnem azt mondtam, hogy kell, de hiszen nem kell - ajánlatos a többezer éves tapasztalatok figyelembe vételével irányítani az életünket. Hogy aztán mi történik velünk, ki-ki döntse el hite szerint. Hanem hogy mit gondolunk majd, amikor meghalunk, úgy értem, mielőtt meghalunk, amikor egy pillanat alatt összegezzük, hogy vajon a végeredmény jó-e vagy rossz... Na, ez a nagy kérdés.
Nem voltam talán biblikus. Bele lehet talán kötni minden soromba. Én csak megpróbáltam megfogalmazni az első feltörekvő gondolataimat arról a kérdésről, amit Alice felvetett.
És még egy: Alice, egy rossz pap épp annyit rombolhat az emberen, mint egy rossz anya. (már ez is jellemző arra, milyen fontos terepen "garázdálkodik") De attól még nem rossz az anyaság intézménye, hogy vannak rossz anyák.
kíváncsi
 
 


Kedves kiváncsi,
sajna jó lenne ha a te elmleted lenne az igaz, hogy mindenki azért már megbűnhődik ezen a földön. Nem akarok nyilvánvaló ellenérveket felhozni, de sajna nem így van. Ha valaki gátlástalanul, lelkiismeretlenül él, akkor sokkal nagyobb rá az esély, hogy gazdagon és egészségesen fog meghalni, mint az, aki erkölcsi gátlásokkal és etántán szeglnyen (szerény életkörülményekkel..)

Én úgy érzem, hogy az egész élet egy tanulási folyamat. Valami módon mindenki belsőleg eljut valami tapasztalathoz, amikor revidiálja az előző téves nézeteit stb. Ha valaki ezt a tanulási folyamatot nem érzékeli, ha idősebb korában - akár akaratlanul is - de nem csinált valamiféle összegezést, ha nem mondta el magának, hogy mit tenne legközelebb jobban - akkor nem is élt, csak vegetált.

Ami meg a rossz papot illeti: nem a hitemet vesztettem el, csak antikelrikális lettem, ez két külön dolog. Az, hogy közben magamban úgy döntöttem, hogy nem hiszem el a dogmatikus tanitásokat sem, sőt azokat a tanitásokat sem, amiket szemmel láthatóan valami szemellenző alatt mondanak, az más dolog. Az énszememben isten egy végső igazságtévő, egy valami felettem álló, akihez fohászkodhatok ha bajban vagyok, akivel - ha már senkivel mással - de vele gondolatban bezsélgethetek - az egy dolog. Másik dolog, hogy nem vagyok hajlandó elfogadni azt az ábrázolását, amit a keresztény vallás belém sulykol.
alice_cs
 
 


Alice,
amit írsz, az nagyon kézenfekvő, és nagyon valószínűnek is tűnik. Addig, amíg nincs semmi bajod. Amíg fiatal vagy (legalábbis nem öreg), amíg van mit enned neke és a családodnak, amíg nem gyötör betegség, amíg nincs a családod kutyaszorítóban. Amíg csk kívülről szemléled azt az irigylésre méltó alakot, aki gátlástalan, hazudik és mégis mire vitte..? Én arról az utolsó pillanatról írtam, amikor valakinek önmaga előtt kell elszámolnia arról, mit is tett egész életében, és hogyan megy el az ismeretlenbe. azt hiszem, ezt nem tudjuk megítélni, mondjuk igaz, hogy én sem, ezt elismerem. Mégis azt súgja valami, hogy abban a pillanatban "önkezével" méri ki magára a büntetést az, aki megszegte az isteni törvényeket. Te úgy gondolod, hogy pusztán attól, hogy valaki gazdag és (látszólag) egészséges, már önként és dalolva megy a halálba? Hogy nem alkudozik, hogy nem méricskél, hogy nem vet számot? És akkor még nem szóltam arról, hogy lehetsz bármily gazdag, ha nincs gyereked, unokád, egészséged, harmonikus életed...
kíváncsi
 
 


Kedves Laci!


"Hát . . . ha lehetek őszinte . . . úgy tűnik összeeszel mindenfélét, de az emésztésig már nem jutsz el."

- Hát ... nem egészen. Ami jó és emészthető, az beépül oda ahova kell, ami pedig emészthetetlen, vagy pláne mérgező, oda ürül, ahova való.


" ...de Isten nem arra szánta őket, hogy másokhoz is szóljon..."

- Bocs, de Te honnan tudod, hogy mi Isten szándéka? Tök komolyan kérdezem, de Isten szokta Veled közölni, hogy mi a szándéka? És ha már ennél a témánál tartunk, kérdezlek, Te találkoztál már valaha Istennel? Láttad már? Talán hallottad már?

"Gondold végig, ha Isten annyira sem képes, hogy megőrizze tisztán azt az üzenetet a világban, amit el akar juttatni az emberekhez, akkor aligha hiteles az a rengeteg csoda, amiről a Biblia tudósit."

- Oppá, senki sem vonta kétségbe a csodákat, amiről a Biblia tudósít. Az viszont lehetséges, hogy egy haragos, bosszúálló és követelődző Isten írta a Te Bibliádat. Õrá pedig köszönöm, de nem tartok igényt.

"Vagy Isten tényleg olyan hatalmas, amilyennek a Biblia bemutatja, és akkor nem gond neki, hogy az emberek felé nyitott kommunikációs csatornát (az Irást)..."

- Elnézést kérek, de miféle kommunikációs csatona egy könyv (az Írás), amiben az információ csak egy irányba működik, mégpedig felűlről lefelé, és az is hézagosan.

- Kedves Laci, nekem nagyon úgy tünik, hogy te a Bibliában, egy halom papírban, betűkben hiszel, és nem másban.

"Isten a Bibliát arra szánta, hogy egy olyan csatorna legyen, amin keresztül a saját örökkévaló élete jusson el az emberhez, hogy visszanyerje, amit a bűnbeeséskor vesztett el."

- Helyes, témánál vagyunk, most már tényleg szeretném tudni, hogy miféle bűnökbe estem, miféle mocskos disznóságokat követtem el?

"Abból, amiket írtál nyilvánvaló, hogy vagy nem értetted meg a Biblia üzenetét, vagy igazából nem is olvastad el, mert olyan egyéb írásokkal próbálod összekeverni, amikkel teljességgel összeegyezhetetlen az üzenete."

- De, nagyon is megértettem a Biblia üzenetét, talán jobban is mint Te! Különben nem jutottam volna el az előbb feltett kérdéseimhez.

"Sőt amit állítasz, az kerek perec a tagadása annak."

- Én most már nyíltan is állítom, hogy az Ószövetség nem származhat a Teremtőtől (hiszen az részeiben maga a horror, ld. Eszter könyve), az Újszövetség pedig sajnos hiányos és részenként manipulált is.

"Remélem nem bánt, hogy ennyire egyértelműen fogalmazok, de hát ez a helyzet."

- Nem bánt, én is nyíltan fogalmazok.

"Pont az a probléma, hogy az emberi sziv nem Isten befolyás alatt van, hanem pont Isten ellensége tette rá a kezét."

- Az én szivem biztosan Isten befolyása alatt áll. Most nézz magadba, ha feltételezed másokról (ismeretlenül!), hogy a szívükre Isten ellensége tette rá a kezét, ugye kézenfekvő, hogy magadból indultál ki!?

"Ha valaki a bűn által uralt szivén keresztül keresi a természetfölöttit, az egyenes úton vezet a gonosz angyalokhoz."

- Bocs, de engedd meg nekem, hogy én jobban tudhassam, mint Te, hogy mi uralja az én saját szívemet!

"Amig a bűnt Jézus vére nem mossa le az ember szivéről, addig az csak az okkultizmusba tudja vezetni az embert."

- Huhh, már megint ez a véres horror. Nekem nem kell vérrel mosogatni semmilyen testrészemet sem!

"Isten szent, bűnökkel nem lehet belépni a jelenlétébe."

Te már talán beléptél a jelenlétébe? (Bocs, de erősen kétlem)

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Aliz

Jézus legközvetlenebb tanítványai sem a Hardvard-ra jártak, hanem a tengerre halászni, mégis egészen jól kikupálódtak. Kép A természetes értelmi és racionális képességek is Istentől vannak, ő létre tudja hozni a legtanulatlanabb emberekben is, hogy pontosan megértse, amit mondani akar nekik.

A lelkiismerettel az a gond, hogy a bűn befolyása alatt van, és ezért torzan működik. Istennek ezt is helyre kell állítania, mint annyi mást . . . fel kell a lelkiismeretet is tankolni igazsággal.

A Zsidókat Isten végigvitte egy csomó olyan helyzeten, amiből sok fontos dolgot meg lehet érteni. Számomra az egyik legelgondolkoztatóbb az, hogy kaptak Istentől egy csomó fantasztikus ígéretet, de ők mégsem tudták ezeket elfogadni és birtokba venni. És ennek az volt az egyik fő oka, hogy az Egyiptomban eltöltött idő alatt az átélt nyomorúságaik miatt annyira kislelkűek lettek, hogy már be sem tudták fogadni azokat a nagyszabású dolgokat, amikről Isten beszélt nekik. Hidd el nem bántani, vagy lekicsinyelni akarlak, de az a helyzet, hogy Isten fantasztikusan magasra akarja felemelni az embert, és olyan nagyszabású terve van számára, amiről az soha nem álmodott: azt a pozíciót, aminek a megszerzéséért lucifer az egész lázadást elkezdte Jézus teljesen ingyen, ajándékként adja oda az embernek szertetből. Isten ilyen nagy kaliberű személyiség!!! Megteszi azt, hogy a pokol szakadékának a széléről felemeli a bűnös embert és a tulajdon gyermekévé formálja, és a végén beülteti a saját trónszékébe. Ez nagyobb ígéret, mint amit a zsidók nem tudtak elfogadni. És az a generáció el is vesztette az ígéretet. Hangsúlyozom mégegyszer, hogy nem téged kritizállak, csak szeretném felhivni a figyelmedet arra, hogy a zsidók mekkora hibát követtek el, és mekkora árat fizettek a földhözragadt gondolkodásukért és a hitetlenségükért.

A Biblia Isten helyreállítási terve, óriási ígéretek van benne azoknak, akik elfogadják Jézus békejobbját. Annál nagyobb dolgot nem kaphatsz, mint hogy Isten gyermekévé válhatsz. Ehhez képest az 1000 éves élettartam jelentéktelen apróság. (És ez igazából már csak azokat fogja érinteni, akik nem fogadják ugyan el a megváltást, de lesznek olyan szerencsések, hogy túlélik a korszakváltást.) A bűn miatt nagyon sok minden megváltozott a Földön, még a természet is. Isten több lépésben állítja helyre a dolgokat. A jelenleg aktuális következő lépés az lesz, hogy Jézus visszajön a Földre és egy csomó mindent meg fog változtatni még a természetben is. Egy új korszak kezdődik, ami előre tudhatóan 1000 évig fog tartani. Ez még nem lesz rögtön teljes helyreállítás. Az egész a gördeszkások csövéhez hasonlít, elindul az egyik végéről, egyre lejjebb kerül egészen az aljáig, és utána kezd el felfele haladni. A romlás is több lépésben zajlott, a helyreállítás is több lépcsős. Az elején volt egy időszak, amikor hasonló állapotok voltak a földön, mint ami most jön: közel ezer éves élettartam az embereknél, plusz nem volt húsevés (gyilkolás) a természetben. A Bibliában teljesen egyértelműen ez Isten programja. És Õ, amit eltervezett, meg is fogja valósítani. Lehet a programjával hit által azonosulni, de le is lehet az egészről maradni. A Bibliában van példa mindkét döntésre . . . óriási tanulságokkal.

"Még mindig az az alapvető problémám, hogy hoygan lehet valaki isten, hoygan lehet őt imádni, amikor teli van nagyon is emberi gyarlósággal???"

Egy alapvető tévedést követsz el, ami végzetes lehet, ha nem veszed észre: összekevered Istent a sátánnal. A jelenlegi világnak az Istene a sátán, aki beült Isten helyére. Istenként cselekszik és imádtatja magát. A földi viszonyokért ő a felelős.
Jellemző a szemilységére az a határtalan cinizmus, hogy gyötri, tönkreteszi az embereket, és utána röhögve ráfogja az egészet Istenre. Pedig Jézus pont ebből az "Egyiptomból" akarja kihozni az embereket. Nagyon sok ószövetségi történetnek a biblia sajátos képi ill. szimbólum nyelvén megfogalmazott egyértelmű üzenete van: Egyiptom az egész világ szimbóluma, a Fáraó és az egyiptomiak a sátán királyságát jelképezik az exodus történetében. Mózes pedig a szabadítót, Jézust. (Ezt jelenti Jézus neve.) Azokat a láthatatlan erők, amik gyötrik az embereket is minden eszközzel próbálják rabszolgaságban tartani, mind Isten ellenségei, akiktől Õ meg akarja szabadítani az embert is. Ostobaság lenne ugyanazokat a hibákat újra elkövetni, amikről Isten már az exodus folyamán lerántotta a leplet. Az újszövetség is egy hatalmas exodus, csak nem fizikai kivonulás egy fizikai országból, hanem szellemi elhagyása annak a szellemi uralomnak, ami a ma a Földön fennáll. Viszont a csapdák mégis ugyanazok, mint a héberek exodusa során. A Zsidóság sorsán keresztül tulképpen egyfajta orvosi lóként bemutatta azokat a bűnöket és hibákat, amik így már felismerhetőek és elkerülhetőek. És ahogy korábban is írtam, az egyik ilyen nagy hiba az volt, hogy nem adták át Isten számára a lelküket, hogy megvigasztalja őket a nyomorúságaik miatt, és elplántálja bennük a reménységet arra a csodálatos jövőre, amit eltervezett számukra, hanem állandóan pereltek vele és azzal vádolták, hogy gonosz.

- - - - - -

Az evolúció elméletbe, most nem karok belemenni, csak annyit kérdeznék, hogy te hány olyan bizonyítékot láttál, amiről te magad is tudod, hogy az mit és miért bizonyít? Az evolúció csak egy elmélet, ami a tudomány elmélet szerint meghatározott kritériumok szerint a legkevésbé sem bizonyított. Sőt még full materialista tudósok is vannak akik elfogadhatatlannak tartják.

Nagyon sok ember úgy hisz benne, hogy még csak nem is tudja, hogy igazából mit jelent. Egyszer egy csupa diplomásokból álló eléggé értelmiségi táraságban megkérdeztem, hogy ki az, aki egyáltalán tudja, hogy pontosan mit is takar. Mindenki ledöbbent, hogy nem volt egy árva lélek sem, aki tudta volna, pedig nem csak bölcsészek voltak ott. Én a materializmust az anyatejjel együtt szívtam magamba, gyermekkoromtól kezdve evidencia volt, csak csendes fölénnyel mosolyogtam a vallásos barátaimon. És a materializmushoz természetes módon az EE passzol. Olyan 16-17 éves koromban már Richard Dawkins-t olvastam és le is voltam nyűgözve a kristálytiszta logikájától. Mégis beláttam, hogy valami alapvető fontosságú dolog hiányzik belőle és igazából nem magyarázza meg az emberi létezést. Ettől még nem szűntem meg materialistának lenni, csak voltam olyan korrekt magammal szemben, hogy bevalljam, hogy így van.

- - - - - -

"Jézus egyszerű embereknek prédikált, egyszerű mondatokkal."

Ez csupán egy tipikus sztereotípia, ami nem igaz.
Jézus mindenkinek prédikált, még a teológiailag szuperképzett farizeusoknak is. A tanítványai nem kevésbé. És sokszor a prófétákra jellemző szimbólumokra épülő képes beszédet használta, ami egyáltalán nem a hétköznapi nyelv volt.
A természetes képességek és ismertek megléte senkit nem zár ki a kegyelemből. Se a társadalmi rang. Jézust követte pl sok előkelő görög asszony is. És hozhatnék példákat magasan képzett emberekre is, akik Jézus követői lettek, csak már így is elég hosszú voltam . . .

Tudom, hogy sokat írtam, de kérlek olvasd el figyelmesen és előítéletek nélkül.

Kellemes hétvégét!
laci
 
 


Kedves Kiváncsi!

Érdekel, hogy milyen "odaát"?
Én már voltam odaát kirándulni.

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Amon

"Még mindig nem adtál választ arra a kérdésemre, hogy hol van a Bibliában leírva Jézus élete 12 éves korától 29 éves koráig?"

Részletiben sehol. Nincs jelentősége, hogy milyen asztalokat vagy székeket faragott. Egy hétköznapi zsidó ember életét élte, azzal a különbséggel, hogy teljesen mentes volt a bűntől.

Erre azért volt szükség mert ő azért lett emberré, hogy átvállahassa az emberektől a bűnt. Istennél olyan nincs hogy a bűn nem kapja meg az JOGOS bűntetését. Ha megengedne ilyet, nem lenne igazságos.

A földön nem volt egyetlen teljesen bűntelen ember se, ezért Jézusnak először be kellett mutatnia olyan tökéletes emberi életet, amiben nicsen bűn.

Szval, annak amit ez idő alatt csinált semmi jelentősége nincs azokkal a célokkal kapcsolatban, amiért Jézus emberré lett, ezért sok egyéb információhoz hasonlóan szándékosan maradt ki a Biliából. Ahhoz hasonlóan, hogy pl lényegtelen hogy hogy nézett ki fizikailag, ezért nincs is leirva.

A Bibliát csak akkor értheted meg, ha a saját logikáját követed, nem a sajátodat.
laci
 
 


"Szvsz jól ráéreztél a lényegre, minden, ami igazságtalan, nem lehet Isteni. Úgyhogy a gyehenna tüze (ezúttal is) ki fog maradni. Neked is és másoknak is."

Hát Aliz, én a helyedben szemügyre venném jó alaposan a Bibliát, mielőtt bedőlök ennek. Ez pontosan az a fajta hamis szeretet, amiről az elején irtam: elaltat azzal, hogy Isten a szeretetéért féredobja az igazságot.
laci
 
 


Aliz (Nem azért hagyom el a kedvest, mert haragszom ,hogy más a véleményed, csak beszélgetés közben feleslegesnek, kicsit túlzott modorosságnak érzem. Viszont a nevet próbálom mindig kiirni, hogy követhetőbb legyen)

"Nos kedves Amon, ez is a bajom. Hogy a Biblia az amire mindenki hivatkozik, de ugyanakkor ez egy válogatás, amiből kihagytak egy csomó dolgot... egy zsinat az nudli... emberek ülnek ott és ki ki a saját érdekei (avagy közös érdekük) szerint hoz döntéseket - EMBEREK - gyarló emerek - hoznak döntéseket aztán úgy kétezer év multán mindenki erre hivatkozik, mint Szentírásra... nem nincsen szentírás, fennmaradt irodalmi értékek vannak, amiből ki kéne szemezgetni azt ami a mai kor emberére is vonakozik, és kigyomlálni azt ami legenda."

A zömére már benne van a válasz abban, amit korábban irtam Amonnak.

Most valami nagyon fontosat, fogok leirni, ha ezt megértenéd . . . Kép

A Biblia önmagában csak egy rakás betű. Az emberi kommunkáció úgy történik, hogy aki közölni akar valamit, az létrehoz valamilyen kommunikációs eszközt, pl kimond egy mondatot, leir egy sort, fintorog egyet,rajzol valamit . . . stb.

Amikor a "hallgató" észleli ez a létrehozott valamit, csak abban az esetben érti meg, hogy mi az üzenet, ha kommunikációs eszköz tartalmából ő képes ugyanazt a gondolatot rekonstruálni, amit számára küldtek. Ugyanazt a kommunikációs eszközt az egyik ember jól megérti, a másik viszont nem. A kommunikáció csak olyankor működik, ha a két félnek van elegendő közös fogalma és ismerete. Pl egy születésétől vaknak nem lehet elmagyarázni, hogy mi a különbség a rózsaszin és ciklámen között úgy, hogy tényleg ugyanazt értse alatta, mint te, aki mondod.

Isten viszont szinte csupan olyan dologról akar beszélni, amiről nekünk nics semmi személyes tapasztalatunk.

Olvastam egyszer egy SciFi-t, ahol az első sikeres csillagközi útról tért vissza az űrhajó. Az egész Föld zsongott az izgalomtól, úgy várták az élménybeszámolót. Az űrhajósok meg is próbálták, hogy elmondják, de nem voltak olyan fogalmaik, amit a földi emeberek meg tudta volna érteni. Pedig egymás közt tudtak beszélni róla, és értették is egymást.

Amikor én azt mondom, hogy Isten szeret, vagy pokol, vagy angyal ... neked ezek semmi nem jelent, nem érzed azt, hogy valóságról beszélek. Mert nincsen semmi személyes tapasztalatod róla. Én mégistudom, hogy mindez teljesen valóságos, pedig pl a pokolban én sem voltam. Hogy lehet ez???

Úgy, hogy Isten más módon kommunikál, mint az ember. Amikor Õ szól valakihez, akkor nem az emebernek kell a saját ismereti alapján valhogy rekonstruálni a gondolatot, amit Isten közölni akar, hanem Õ közvetelenül a saját gondolatát juttatja el az emberhez. Ezt nevezik kijelentésnek.

Nem azért tudom, mert elovastam, és sikerült megértenem, hanem azért, mert miközben olvastam a szöveget Isten a saját gondolatát közvetlenül átadta. Igy lehet az, hogy olyan dolgokkal kapcsolatban is teljesen biztos lehet valaki, amihez még hasonlót sem látott soha.

Érdemes elgondokodni a bibliai hit definicióján:

Zsid 11,1.
laci
 
 


Szia Kiváncsi, régen nem találkoztunk. Kép

"aztán nem is emberi mérce szerint fog majd mérni"

Pont ezért kulcsfontosságú a Biblia, mert ebben közölte a mércét, hogy senki ne hivatkozhasson, arra, hogy "nem tudtam". Elképzeletem most hiretelen egy párbeszédet:

- Miért tetted ezt?
- Nem tudtam, hogy rossz.
- Pedig én időben szóltam.
- Dehát én nem olvastam.
- Hát akkor mivel töltötted az idődet?
- Hát izé ...

- - - - - - -

Nem tudom honnan veszed, hogy Istennek bármiféle kötelezettsége lenne arra, hogy bárkihez is szóljon. Nyugodtan mindhatja, hogy "ez az ember gyűlöl enegem, csupa olyan dolgot csinál, ami miatt megharagszom rá, ha tovább él csak a bűneit növeli ..." És semmi igazságtalanságot nem tenne. Ha Isten szól valakihez, az nem olyasmi, ami jár neki, hanem kegyelem (= ajándék). És nem is teszi sokszor egy ember életében. Nézd meg Jézus, hogyan küldte ki a tanitványait:

" A kik pedig nem fogadnak titeket, sem nem hallgatnak rátok, onnét kimenvén, verjétek le a port lábaitokról, bizonyságul õ ellenök. Bizony mondom néktek: Sodomának vagy Gomorának tűrhetőbb lesz a dolga az ítélet napján, mint annak a városnak."

Isten nem fog térden álva könyörögni az embereknek, hogy legyenek már szivesek elfogadni a beszédét, - ami ugye ráadásul pont gyarló emberek szájából jön ki.
Akinek nincs annyi esze, hogy elfogadja a legnagyszerűbb dolgot, amit csak kaphat, annak marad az itélet.

Azt hiszem ebben szinte minden benne van, amimostanában vitatéma volt:

16.
laci
 
 


Amon

Az viszont lehetséges, hogy egy haragos, bosszúálló és követelődző Isten írta a Te Bibliádat.


<font color="0000ff">Hát igen Istennél az igazság, a tisztaság, a szentség ugyanolyan alapkövetelmény, mint a hit vagy a szeretet. Õ már csak ilyen. Tökéletes, és tökéletes lényekkel szeret közösségben lenni.
Igen, haragszik, de nem ok nélkül, hanem a bűn miatt. Joggal.
Igen, megbünteti a bűnt, de igazságosan. Pont ezt az igazságot kellene megismerni és nem felülbírálni.

Jelenleg úgy néz ki, hogy te vagy a bíró, aki birtoklod az igazság ismeretét. Már ki is mondtad Istenre az ítéletet. </font>

Õrá pedig köszönöm, de nem tartok igényt.

<font color="0000ff">Ezért van szabad akaratod, hogy így is dönthess.
Bár te igazából nem is őrá mondod a nemet, mert ő nem ilyen. Csak inkább hiszel valami/valaki másnak Róla, mint Neki. </font>


Elnézést kérek, de miféle kommunikációs csatona egy könyv (az Írás), amiben az információ csak egy irányba működik, mégpedig felűlről lefelé, és az is hézagosan.

Egyirányú. A másik irány az Ima. Kép

Kedves Laci, nekem nagyon úgy tünik, hogy te a Bibliában, egy halom papírban, betűkben hiszel, és nem másban.

Olvasd el lsz, amit Aliznak írtam a kijelentésről

Helyes, témánál vagyunk, most már tényleg szeretném tudni, hogy miféle bűnökbe estem, miféle mocskos disznóságokat követtem el?

Miért teszel úgy, mintha én vádolnálak téged? Vedd elő a Bibliát és keresd meg azokat a részeket, amik konkrétan tárgyalják a bűnöket! Azután vesd össze a cselekedeteiddel!


- Én most már nyíltan is állítom, hogy az Ószövetség nem származhat a Teremtőtől (hiszen az részeiben maga a horror, ld. Eszter könyve), az Újszövetség pedig sajnos hiányos és részenként manipulált is.

Az ítélet, mindig horror, még az ÚSZ-ben is. Nézd meg a jelenések könyvét. Elég jó eséllyel a saját szemeddel is láthatod majd ugyanazt élőben.


- Az én szivem biztosan Isten befolyása alatt áll. Most nézz magadba, ha feltételezed másokról (ismeretlenül!), hogy a szívükre Isten ellensége tette rá a kezét, ugye kézenfekvő, hogy magadból indultál ki!?

<font color="0000ff"> Én nem vitatom, hogy őszinte vagy, és tényleg annak a befolyása alatt van a szíved, akit te Istennek nevezel. Viszont eddig csupán általánosságban beszéltem, merthogy a Biblia szerint minden ember bűnös, már eleve úgy születik, hogy örökli a bűn által deformált természetet a szüleitől és nem rólad.
Hozhatnék igéket, de nincs értelme, ha te magadnak állítod össze a Bibliát. Szerintem teljesen érthetően leírtam, hogy miért hiteles: ha Isten azt látná, hogy valami gáz van vele, bármikor be tud avatkozni, hogy helyre tegye. Elég fontos neki, hogy ne hagyja eltorzulni. De ha te jobban tudod, menj a saját fejed után. </font>



Te már talán beléptél a jelenlétébe? (Bocs, de erősen kétlem)

<font color="0000ff"> Nos, a Biblia Istenének a jelenlétébe igen. Jó viszonyban vagyunk. Kép
Viszont ha arra az istenre, gondolsz akiről te beszélsz, akkor jól gondolod, tényleg nem.
A legkisebb személyes ellenszenv nélkül: teljesen nyilvánvaló, hogy különböző, sőt ellentétes természetfölötti valóságról beszélünk. Szvsz elég erős okkult befolyás van az életeden. Persze, nem várom, hogy ezt elhiggyed csupán nekem. </font>

De, nagyon is megértettem a Biblia üzenetét, talán jobban is mint Te! Különben nem jutottam volna el az előbb feltett kérdéseimhez.

Ugye nem haragszol meg, ha azt mondom, hogy abszolúte félremagyarázod? De ne ijedj meg nem foglak győzködni. Kép


Huhh, már megint ez a véres horror. Nekem nem kell vérrel mosogatni semmilyen testrészemet sem!

Erre már nem tudok mással válaszolni, mint idézettel:

5. És a Jézus Krisztustól, a ki a hű tanúbizonyság, a halottak közül az elsőszülött, és a föld királyainak fejedelme. Annak, a ki minket szeretett, és <blink>megmosott</blink> bennünket a mi bűneinkből az ő <blink><font color="ff0000">vére által. </blink>
- - - - -
52. Tusakodának azért a zsidók egymás között, mondván: Mimódon adhatja ez nekünk a testét, hogy azt együk? 53. Monda azért nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Ha nem eszitek az ember Fiának testét és nem iszszátok az ővérét, nincs élet bennetek. 54. A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, örök élete van annak, és én feltámasztom azt az utolsó napon. 55. Mert az én testem bizony étel és az én vérem bizony ital. 56. A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, az én bennem lakozik és én is abban. 57. A miként elküldött engem amaz élőAtya, és én az Atya által élek: akként az is, a ki engem eszik, él én általam. 58. Ez az a kenyér, a mely a mennyből szállott alá; nem úgy, a mint a ti atyáitok evék a mannát és meghalának: a ki ezt a kenyeret eszi, él örökké. 59. Ezeket mondá a zsinagógában, a mikor tanít vala Kapernaumban. 60. Sokan azért, a kik hallák ezeket az őtanítványai közül, mondának: Kemény beszéd ez; ki hallgathatja őt? 61. Tudván pedig Jézus őmagában, hogy e miatt zúgolódnak az őtanítványai, monda nékik: Titeket ez megbotránkoztat? 62. Hát ha meglátjátok az embernek Fiát felszállani oda, a hol elébb vala?! 63. A szellem az, a mi megelevenít, a test nem használ semmit: a beszédek, a melyeket én szólok néktek, szellem és élet.

- - -
13. Annakokáért felövezvén elmétek derekait, mint józanok, tökéletesen reménykedjetek abban a kegyelemben, a melyet a Jézus Krisztus hoz néktek, mikor megjelen. 14. Mint engedelmes gyermekek ne szabjátok magatokat a ti előbbi kívánságaitokhoz, a melyek tudatlanságotok alatt voltak bennetek; 15. Hanem a miképen szent az, a ki elhívott titeket, ti is szentek legyetek teljes életetekben; 16. Mert meg van írva: Szentek legyetek, mert én szent vagyok. 17. És ha Atyának hívjátok őt, a ki személyválogatás nélkül ítél, kinek-kinek cselekedete szerint, félelemmel töltsétek a ti jövevénységtek idejét: 18. Tudván, hogy nem veszendőholmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekből; 19. Hanem <blink>drága véren</blink>, mint hibátlan és szeplőtlen bárányén, a Krisztusén:
</font>
laci
 
 


Amon,
leírhatod, érdeklődéssel olvasom majd, de nem gondolom, hogy mindenkinek ugyanolyan lenne.
Laci,
nem beszéltem kötelességről; azt azonban feltételezem, hogy nem áldozza fel a fiát akkor, ha ennél sokkal kisebb erőfeszítéseket nem tesz meg (megszólítani a kétkedőt, a tagadót). Ha neked igazad lenne, nem látnánk megtérni számosan olyanokat, akik azelőtt köptek, ha csak Isten szóba került. Kis túlzással persze.
(amúgy ezek a villogó szövegek! elképesztő, miket tudsz! Kép )
kíváncsi
 
 


Tyűha, utoljára a Mamacka-festette hóemberkor jártam itt, hogy felpörgött azóta a topic!

Kedves Laci, ahhoz képest hogy "még nem vagy itt" Kép Kép Kép
...
Jaj, annyira bírom, ahogy érvelsz! Komolyan, igazi csemege olvasni Téged, üdítő...talán egyszer nekem is válaszolszKép

Igaz, már Edit válaszolt egy másik topikban...
...aztán VALAKI más is válaszolt nekem Kép na nem a neten.
Amikor már minden kezdett (bennem) összeomlani, jött az advent, és az advenntel az Úr kegyelme...alaposan, keményen és irgalommal helyrerakott, nagy-nagy békét adott, és most minden olyan egyszerű,világos, hogy mit kell tennem, és hogyan lesz erőm hozzá...
azért érdekel még mindíg a válaszod, meg mindenkié, a föntiekre! (már archv)

Szeretnék érdemben is reagálni, de őrületes tempót diktáltok, elolvasni is alig van időm Kép
Talán most csak ennyit:

Alíz,
az, hogy végigolvasgattad az archívokat...az elég nagy meló, én is átrágtam magam... szóval ez a tény azt sejteti, amit később írsz is, hogy valóban érdekelnek a Válaszok Téged!
Ez Isten előtt kedvesebb sokkal, mint a közöny,mert ami langyos, azt az Úr is "kiköpi a szájából". Ez még akkor is jobb, ha látszólag Ellene lázadsz, mert valójában nem Isten ellen, hanem az ellen küzdesz, ami Róla a hazugság, mert olyan erős benned az Igazság ismerete utáni vágy.
Ha ez nem hagy nyugodni Téged, és nem éred be kevesebbel, mint a Valóság, akkor, én biztos vagyok benne, meg is fogod találni. Nem feltétlenül egy topik olvasása közben, bár ki tudja Kép
Tehát a kérdéseket föl kell tenni, még ha botrányosak is... bár hogy van-e értelme a vitának, azt nem tudom. Mert...

Isten nem értehtő meg! Nem elemezhető ki vagy ilyesmi. (Mármint messziről, távolságot tartva nem, egyedül csak viszontszeretve Õt ismerhető meg!) Mint ahogy a kör nem értheti meg a gömböt. amit közölt magáról, az annyi, amennyi nekünk fontos, hogy megtaláljuk Õt. Hogy engedni tudjuk, hogy Õ megtaláljon minket, nem több. Magunkból kiindulva megismerni Õt lehetetlen! Mert akkor ez van, csak kivetítjük az emberi romlott természetet egy fogalomra, azt mondjuk: isten, de ez nem Isten! Amíg nem ismerjük Õt, ráaggatjuk a magunk tulajdonságait, és azt hisszük, hogy biztos Õ is önző, gőgős, bosszúálló, cinikus, igazságtalan, stb. Amikor pedig valóságosan találkozunk Vele (tehát VELE, nem a teológiával, nem az egyházakkal csupán) akkor olyan nyilvávalóvá lesz, hogy Õ a végtelen szeretet, végtelen irgalom, végtelen igazságosság, végtelen jóság. Most azt mondom végtelen, de ő még ezekkel a szuperlativuszokkal is leírhatatlan, mert az ő létezése egészem más létezés, bár a lehető legvalóságosabb létezés.
Nem lehet itt és most Õt bebizonyítani Neked. Viszont mihelyt Õ bemutatkozik Neked, feleslegessé válik minden bizonyítás, mert bizonyosságod lesz belül, amit nem vehet el senki. És amikor találkozunk vele, csak akkor lesz világos, hogy Õ A Szeretet, és hogy az irgalma és az igazságossága is a szeretetéből fakad. De csak az Õ bölcsessége tudja, hogy ennek a találkozásnak mikor jön el az ideje... bár erre is mondhatunk nemet, mert szabadnak teremtett...

Egyébiráént nem csak a hit, a vallás, de még az egyház, vagy bizonyos egyház sem egyenlő azzal, amit egyik-másik szolgája közvetít. Bár iszonyú durva, nagyon súlyos, amit írtál, és ezek után emberileg értem is, hogy, főleg gyerekként, elfordultál tőle. Az a pap el is kell hogy számoljon azzal a gyalázatos rombolással, amit tett. Viszont kár volna azt hinni, hogy akkor az egész rossz, ahogy van...
(Szerintem minden általánosítás rossz: ismerek egy ilyen-olyan mittudomén cigányt, zsidót, szektást, papot, akárkit, és mivel megbotránkoztat, utálom a cigányokart, zsidókat, akárkiket, papokat...
Na erről ennyit.)

Amon,
én azt gondolom, egy dolog a tudomány, és egy más dolog a hit. Nem mintha a hit igazságai tudománytalanok lennének, találkoznak is egyes pontokon... De a tudomány ezt az anyagi világot próbálja megfejteni, a hit pedig Isten Országát, vagyis ami túl van ennek a világnak a keretein. Az ember ennek a kettőnek a közös halmazában van (lehet hogy ez rossz kép)Mivel Isten a világba testesült, az időben és térben vannak ennek bizonyítékai is...de nem ez a lényeg! Szerintem a belső bizonyosság ritkán fakad tudományos vagy egyéb bizonyításból.
A Biblia nem történelemkönyv, bár kétségtelenül vannak benne történelmi tények is. Nem verseskötet, bár sokszor nagyon lírai. Nem életrajzi regény, bár valós emberekről esik szó benne. Sorolhatnánk, hogy mi NEM.
A Bibliában CSAK az van benne, ami az üdvösségünk - tehát Istennnel való létezésünk - szempontjából lényeges. De erről mindent elmond, és feleslegessé tesz más könyveket (persze, kultúrkincsek azok is, sőt, az igazság is felcsillanhat bennük itt-ott...)
Aki szenzációs sztorikra vadászik, vagy mindenféle spekulációkba, elméletekbe bocsátkozik, annak nem mond a Biblia semmit, nem "nyílik meg", mert NEM ERRE VALÓ!
Érdekes, h azt írod, hogy szerinted Lacinak csak egy halom papír a Biblia... úgy tűnik, hogy épp számodra holt betű csak. Lacinak Élet, mint nekem is, mert Isten Igéje. És Isten Igéje nemcsak a leírt szó, hanem maga Jézus Krisztus, a második Isteni személy, aki kezdetben volt, és aki Él. Ma. Akivel szeretet-kapcsolatban lehet lenni, ami által a szavai is megelevenednek, és akkor hirtelen a Biblia személyesen nekem kezd szólni. Akkor majd úgy olvasod, mint egy szerelmeslevelet!
De mondom, csk akkor, ha találkozol Vele.
És akkor összeáll a kép.
De csak HA TÉNYLEG VALÓBAN ÕT KERESED! Amíg mást keresünk, (ideológiát, elméleteket, önigazolást) csak azt a mást találjuk meg, amik bálványokká lesznek, és eltakarják Istent előlünk. Mihelyt nem elégszünk meg mással mint Istennel, ledőlnek az istenek, és akkor megnyílhatunk a Valóságra...


És még egyszer, Isten, épp mert szeretet, szabad döntést enged nekünk, hogy szabadon választhassuk Õt. Ez olyan egyszerű! Ha nem őt választjuk és elkárhozunk, attól Isten szenved a legjobban! Ha Õt válsztjuk és vele élünk itt és most, ezt tesszük majd egy örökkévalóságon át. Ha elutasítjuk Õt, mert nélküle akarunk élni egy örökkévalóságon át, akkor nélküle fogunk élni. Mert Õ tényleg nem küld senkit a Pokolba, sőt, mindenkit hív... de a szeretetet nem lehet kierőszakolni senkitől, mert nem így működik, még Õ sem teszi. Mintha lemondott volna mindenhatósága egy darabjáról, hogy mi szabadok lehessünk. Hogy ezt szeretetből teszi, azt csak később, Nála fogjuk megérteni...
Ez a fogalom, hogy Isten "ítélete"... talán sokszor félreértjük! Igazából a bűneink ítélnek el minket, azok következménye a kárhozat(talán nem mondok olyan nagy csacsiságot) Mintha ledobnám a tányéromat és összetörne, aminek az a következménye, hogy nincs tányérom. Isten Jézusban mintha új tányérat akarna adni (buta hasonlat), megrakva olyan ételekkel, amitől sohasem éhezek meg többé, de én nem fogadom el, dacból, gőgből... és éhen halok... mit tegyen akkor velem? Nem tukmálhatja rám magát...

A bűnök (nemcsak a konkrét bűnök, hanem a bűnre való hajlamosságunk, az Isten ellen való lázadás állapota) megakadályozza, hogy szabad akaratunkból Õt válasszuk.

És végül: ami a Bibliában horror, az nem Isten miatt az, hanem az ember miatt, aki szabadságát rosszra használta... ne kenjük az Atyára a mi bűneinket!

Na nem okoskodom tovább.
Ja, Laci, tényleg nem kötözködésből, egy észrevétel: Persze, sejthető, hogyha Hitler a poklot választotta egész életében, akkor biztos ott is van... de nem tudhatjuk, hogy mi történt vele, benne az agónia pillanatában, hogy miképpen döntött akkor... Isten végtelenül irgalmas! Arról vannak viszajelzések, hogy bizonyos emberek Istennél vannak, de hogy a pokolban, azt nem tudhatjuk igazából! Még. Ez csak úgy elgondolkodtatott...állítólag halála előtt Kádár is kiengesztelődött az Istennel, az öcsém ismeri a papot, aki nála járt akkor... nem tudhatjuk, szvsz ne tegyünk elhamarkodott kijelentéseket! Kép

Zsuzsa
zsanya
 
 


Kedves Laci!

Eddig a szövegeidben volt már félelembe taszigálás, fenyegetés, aztán jött a szimpla, majd a kegyetlen horror, de ez az utóbbi:

" ... Mert az én testem bizony étel és az én vérem bizony ital. 56. A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, az én bennem lakozik és én is abban. 57. A miként elküldött engem amaz élőAtya, és én az Atya által élek: akként az is, a ki engem eszik, él én általam...."

- hát ettől bizony rosszul lettem, amikor elolvastam. Ez a kannibalizmus már túllép számomra minden határt!

Én nem foglak győzködni, éljél úgy, ahogy a Bibliád utasít (nem kér) a teljes repertoárral a fálelemmel, a "bűneiddel", a horrorral, és a végén természetesen az emberevéssel. Majd meglátod, hova fog vezetni.

De ha egyszer szükséged lesz egy olyan Teremtő Atyára, aki nem követel, hanem szeliden kér, nem fenyeget, hanem elfogad és feltétel nelkül szeret, nem haragos, hanem szelíd, akkor nyugodtan forduljál hozzám:

xtrnjuw@sgmail.hu

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Kedves Kiváncsi!

Sokat gondolkodtam azon, hogy beváltsam-e az igéretemet Nálad, hogy leírjam-e milyen "odaát".

Ugyanis egyáltalán nem szeretnék alapot szolgáltatni arra, hogy okkultizmussal vádoljanak meg. Hiszen ezeken az oldalakon már többször is megjelent, hogy okkult befolyás alatt állok.

Aztán mégiscsak nekiduráltam magamat, bízva abban, hogy nemcsak nekem, de a figyelmes olvasónak is szembe fog ötleni a megdöbbentő analógia az inkvizíció és az én okkultizmussal való megbélyegzésem között. Annyira, de annyira nincs közöm ilyesmi praktikákhoz, hogy még azt sem tudom, hogy egyáltalán mit csinálnak az okkultisták, sőt, valójában még azt sem tudom pontosan, mi is az az okkultizmus, csak halvány fogalmaim vannak róla.

Végülis itt most kicsiben eljátszuk azt, ami a sötét középkorban teljesen bevett szokás volt: ha valaki nem pont azt hitte ami a "kellett volna", jött a kiátkozás, eretnekké nyilvánítás annak minden borzalmas következményével.(mindez természetesen Isten nevében!)

Pedig én csak egy könyvben (ergó egy tárgyban) vetett vakhit veszélyességére szerettem volna felhívni a figyelmet.

Remélem ezúttal elkerülöm az "inkvizíciót" is és a "máglyát" is.

Hát akkor térjünk a tágyra. Biztosan mindenki számára a izgató kérdés, hogy vajon van-e élet a halál után. Akinek volt már halál közeli élménye, az tudja, hogy "valami" tényleg van utána. Persze mindenkinek más, de egyvalami mindenkinél egyforma: mindenki felszáll a testéből és felülről látja önmagát, hirtelen látja az egész életét, egy pillanatban benne foglaltatik minden cselekedete, gondolata, és minden, amit egy életen át látott, hallott, átélt. Egyszerre minden értelmet nyer, minden, de abszolút minden logikussá válik. Hogy miért születünk le a Földre, hányszor élünk, hányszor éltünk már eddig, miket tapasztaltunk, mit vállaltunk, mit csináltunk jól és mit csináltunk rosszul.

Most egyelőre csak ennyit, vmikor majd folyt.köv.

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Kedves Amon!
Nekem nem írsz semmit? No mindegy.
Ha olvastad volna a régebbi hsz.eket, láthatnád, milyen csacskaságokat írsz Laciról...na nem mintha nekem kéne megvédeni őt, ő pompásan csinálja!
Ha az ember csak a Bibliára támaszkodik a szentnek hitt könyvek közűl, akkor sem, sőt, akkor aztán végképp nem ez az Istenkép bontakozik ki előtte, amit te itt Laci és más kersesztények sorai között kiolvasol, félreérted a keresztényeket is, meg a Bibliát is. Iszonyatosan.
Hiába olvastad akkor.

Persze, hihetünk valami magunk által összemontázsolt idillikus, rózsaszínű valóságban is, de ez rossz üzlet, mert így a Valóságot elzárjuk magunk elől. Márpedi A Valóság felülmúlja minden kiszinezett idillikus elképzelésünket is!

Én nem gondoltam, hogy okkultista lennél, de ahogy írsz, az nagy divat manapság: Minden vallásból, filozófiából keletről és nyugatról öszeszedni mindent, ami izgalmas, jól hangzik, de csak azt, ami kényelmes, ami elaltat... és összegyúrni egy tetszetős masszává. Erről szól az egész New Age-biznisz. Csak az a gond, hogy ez egy zagyva, zavaros moslék. Semmire sem jó, csak arra, hogy megtévesszen mindnkit. Tudok Valakiről, akinek pont ez a célja. Hogy az igazság helyett ez után menjenek az emberek. Hogy ne térjenek meg és ne tartsanak bűnbánatot. Hogy távoltartson az Isten végtelenül gyönyörűséges és végtelenül boldogító valóságától. Olykor sikerül is neki. Ideig-óráig.

Zsuzsa
zsanya
 
 


Kedves Zsuzsa!

Vajon mit írhatnék egy ilyen gyönyörű asszonynak? Szép is vagy, jó is vagy, anya is vagy, boldog is vagy és hited is van. Ezen felül mi kellhet még az életben egy embernek?

Vagy mégis hiányzik valami?

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Amon (Amit Aliznak irtam, a "Kedves" elhagyásáról, az természetesen itt is ...)

Az a gond, hogy te egyfolytában tagadod, a bűn valóságát. Pedig a Biblia pont arról szól, hogy milyen is a bűn valósága, és hogy mi a kiút belőle. Te mégis úgy csinálsz mintha nem is létezne az az óriási gonosz szellemi birodalom, ami évezredek óta pusztitja az emberiségét. Pedig ehhez még nem is kell valami nagy szellemi látás. Elég ha körülnézel egy kicsit a világban és megnézed a statiszitkákat, hogy a különböző függöségek hány embert tartanak rabláncon. És ezek a statisztikák még meg sem közelitik sokszor a valóságot. PL mostanában kezdenek rádöbbeni, hogy a nyugati országokban becsült kábitószer fogyasztás jó ha a fele a ténylegesnek. És ez is csak azért derült ki, mert valakinek eszébe jutott egy egyszerű, de okos ötlet, hogy miután az emberi szervezet lebontja a kokaint, keletkezik egy olyan speciális bomlástermék, ami már elég stabil és nem bomlik tovább a vizben. És ráadásul egyedi is, mert más forrásból nem kerül bele a folyókba, csak a szenyvizzel a WC-kből. A mért bomlástermékből kiszámolták hogy mennyi kokó fogyott eredetileg és leosztották a szenvizgyűjtő terület lélekszámával. Aztán meg leültek a döbbenettől. Több különböző országban is elvégezték ugyanezeket a méréseket, és szinte mindenhol megdöbbentő adatok jöttek ki.

Ha jól emléxem, ma magyarországon kb minden negyedik v. ötödik családban van olyan szintű alkoholista, aki tönkre teszi a család életét.

Nehezebben mérhető a pornó függöség, de a forgalmi statisztkák alapján a szexipar tarol.

Nézd meg hány házasság megy szét hűtlen szexuális kapcsolatok miatt ...

TV függőkök ...

És ez csak a jéghegy csúcsa.
Ahol sátán céljai ilyen mértekben megvalósulnak, ott nem a Mikulás vagy Gombóc Artúr van a háttérben ...

- - - - - -
Amon ,te azt mondod, hogy olvastad a Bibliát, de ez nem úgy tűnik, hogy igy lenne. Arra gondoltam, azért érdemes lenne a legalapvetőbb dolgokból leirni néhányat, hátha az felkelti az érdeklődésedet, és nekikezdesz igazából elolvasni, nem úgy, ahogy eddig, hogy csak az okot keresed, hogy miért lehet kidobni a tartlmát a kukába.

Szval, a Biliában alapvetően két egymással ellentétes Istentiszteleti forma szerepel: az egyik a "Maga-választotta", a másik az "Isten rendartása szerint való". Az első azokra a vélt "igazságokra" épül, amit az emeberek válaszatnak maguknak. A második pedig Isten Igazságaira.

Káin és Ábel is keresték Istent, mindketten ajándékot vittek neki. De csak Ábelét fogadta el Isten. Káin áldozatának a lényege az volt, hogy a saját munkájának a produktumát vitte. Ez emberi szemmel akár nemes dolognak is tűnhet, és önmagában nem is rossz dolog. Isten mégsem fogadta el. Miért?

Azért, mert addig nem lehet Isten elé járulni, amig a bűn ott áll az ember és Isten között. Az első és legfontosabb áldozat az, ami a bűnöket eltörli és megteremti az alapot az ember és Isten közösségéhez. Ez az amit Ábel megértett. Õ tudta, hogy csak úgy mehet Isten elé, ha olyan áldozatot visz, ami bűnbocsánatot szerez számára.

Isten igazságában vannak alapvető törvényszerűségek. Az egyik, hogy "A bűn zsoldja a halál" És most kapaszkodj meg, mert a bűn olyan valóság, amire Isten Igazságában csak egyetelen megoldás van: "Vérontás nélkül nincs bűnbocsánat."


Isten viszont szeret és nem akarta, hogy te hallj meg. Erre csak egy megoldás van, ha valaki más hal meg helyetted. De ez a valaki nem lehet saját maga is bűnös, mert akkor ő a saját bűnei miatt már a halál fogja. Miután Ádámék természetébe belépett a bűn, az utódaiknak már csak a saját bűnös természetüket tudták átadni.

Elég paradox helyzet. Minden emeber a bűn és a halál fogja, és csak akkor lehetne kiszabaditani őket, ha lenne egy olyan emeber, aki bűntelen és át tudná venni a bűnt és a saját életét(= vérét) adja értük.

És itt jött Isten szeretete, irgalma és zsenialitása. A saját fiát küldte el, hogy válljon valóságos emberré. Ehhez a Fiúnak szó szerint a porig meg kellett aláznia magát. Kiüresitette magát mindabból a természetfölötti hatalomból, erőből, dicsőségből, ami a létezésének mindig is a része volt. Csak képzeld el! Egyik pillanatban még az egész világmindenség ura, egyetlen szavával csillagokat teremt, a következőben pedig már egy apró kis sejtecske. Azután meg egy magatehetetlen csecsemő, akinek a fenekéből ki kell törölni a kakit, hogy ne marja ki. Mielőtt Jézusról itéletet mondasz, gondold át mi mindent vállalt érted, hogy megmentsen a bűn és a halál fogságából. A Joshua név azt jelenti Szabaditó. Nem véletlenül mondta meg Máriának az angyal előre, hogy mi legyen a gyermek neve. Szabaditani viszont csak azt lehet, aki fogoly. Aki nem ismeri fel a Biblia világosságánál a saját állapotát, az nem fogja igényelni Istentől, hogy szabaditsa meg. Leéli az életét abban az illúzibóan, hogy függetelen a természetfölötti gonosztól, és csak akkor szembesül vele, hogy milyen erők határozták az életét, amikor kilép a testéből a fizikai halál után. De ekkor már késő.

Szval Kain valahogy úgy gondolgodott, hogy "Adok Istennek ajándékot, és ez tetszeni fog majd neki."

Ábel viszont: "A bűn elszakitott Istentől, vajon hogy állhatna helyre ez a kapcsolat?"

Mielőtt folytatnám, még egy fontos alapelv. Isten dolgaival kapcsolatban mindig az a kérdés, hogy mi hozza létre a valóságos kapcsolatot? Köztem és Jézus között? Köztem és az Atya között? A bűnös ember és a Szent Isten között? . . . Gondolom ismerős a történet, hogy Ábel egy bárányt áldozott, annak ontotta ki a vérét. Nyilvánvalóan adódik a kérdés :"Hogyan lehetett ez elégéséges?" "És a Mózes törvényében a bárányok vére?" "És az Egyiptomból való kivonuláskor a páska bárány vére , amit fel kellett kenni?" "Mi van ezekben a hétköznapi állatokban olyan különleges, hogy képes a bűnt és a halált is legyőzni?" "Ugyanazt a bárányt otthon is megehette volna valaki . . ."

Szval mitől is működik ez az egész? Hát nem a báránytól az tuti. Akkor mitől?

Minden állati véráldozat csak előképe volt az egyetelen egy olyan igazi áldozatnak, amelyik valóságosan képes eltörölni a bűnöket. És ez az áldozat Jézus Krisztusé.

De azért, hogy azok az emberek is kaphassanak bűnbocsánatot, akik korábban éltek, Isten átmeneti megoldásként rendelte az állati áldozatot. Ne kérdezed, hogy ez hogyan működik pontosan, én sem tudom. De az Biztos, hogy az Isten által meghatározott Istentiszteleti formák mindig létrehozzák a valódi kapcsolatot. Az már Isten gondja, nem a miénk, hogy miképpen transzferálódik a Jézus vérében lévő bűnbocsánat több száz vagy ezer évnyi időn keresztül egy bárány vérébe, és mossa le pl Ábelről a bűnöket.

A Maga-választotta, emeberi rendeléseken alapuló istentisztelettel pont az a gond, hogy nem tudja létrehozni a valóságos kapcsolatot a hús-vér ember és Isten között. Nem hoz létre se bűnbocsánatot , se valódi kötösséget Istennel. Az persze lehet, hogy létrejön általa valamilyen szellemi kapcsolat, de az valami más "istenhez" vezet.

Szval kedves Amon a bűn nagyon komoly valóság. Több, mint az emeber cselekedete, ott van mögötte egy hatalmas gonosz szellmi bitordalom, amit csak egyetlen módon lehet legyőzni: úgy hogy belépsz Isten üdvtervébe a megváltáson keresztül, és azt tevet valósitod meg, amit Isten készitett el. Ehhez Õ megadja mindazt a természetfölötti támogatást, amire szükséged lesz a sikerhez. De ez a Biblia nélkül nem megy. Senkinek nem volt olyan erejű konfliktusban része, mint Jézusnak a pusztában, amikor személyesen meglátogatta őt a sátán. Soha előtte nem volt ekkora összecsapás, mint ekkor az Isten birodalmának vezetője és a gonoszság birodalmának a vezetője között. És ebben a harcban Jézus néhány mondattal győzni tudott.

Minden mondata úgy kezdődött, hogy <blink>"MEG VAN IRVA"</blink>
laci
 
 


Kedves Zsanya, Kiváncsi, Aliz, Amon és többiek

Kérnék pár nap türelmet tőletek, mert most nagyon sűrgős-fontos munkám. Persze ha látom, hogy jól haladok, lehet, hogy hamarabb is jövök.

Azért ne hagyjátok abba! Jó beszélgetést!
laci
 
 


Kedves Amon!
Nem, valóban nem hiányzik semmi a boldogságomhoz!
Teljes az életem.
Ezt kívánom mindenkinek!
Zsuzsa
zsanya
 
 


Kedves Zsuzsa!

Nagyon örülök a boldogságodnak. Csodálatos, hogy teljes az életed.

Így már persze nagyon nehéz vmi újat mutatni Neked.

Azért talán mutathatok Neked én is vmi érdekeset: Lenne kedved velem egy virtuális kiruccanásra a túlvilágra? Nem félnél tőle(m)?

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Kedves Laci!

"...Az a gond, hogy te egyfolytában tagadod, a bűn valóságát..."

- Én csak az általad rám akasztott bűnöket utasítom vissza. Próbáld már végre megérteni, hogy énrám nem passzol az a séma, amibe engem mindenáron bele akarsz tuszkolni.

"...Te mégis úgy csinálsz mintha nem is létezne az az óriási gonosz szellemi birodalom, ami évezredek óta pusztitja az emberiségét..."

- Tudom, tudom. Nagyon is jól ismerem a sötétség szellemi birodalmait és azt is nagyon jól tudom, kik az ő földi képviselőik. (Bush, Gyurcsány, stb. ... )

"...Ha jól emléxem, ma magyarországon kb minden negyedik v. ötödik családban van olyan szintű alkoholista, aki tönkre teszi a család életét.
Nehezebben mérhető a pornó függöség, de a forgalmi statisztkák alapján a szexipar tarol.
Nézd meg hány házasság megy szét hűtlen szexuális kapcsolatok miatt ...
TV függőkök ... "

- Hát akkor kopogtassál kedves Laci a kábítósoknál, alkoholistáknál, a pornófüggőknél, házasságtörőknél, TV függőknél ... ezek közül egy sem az én kategóriám ...

"Ahol sátán céljai ilyen mértekben megvalósulnak, ott nem a Mikulás vagy Gombóc Artúr van a háttérben ... "

- ...hanem el-Shaddai, Jahwe, és söpredékei...

- - - - - -

"...Isten igazságában vannak alapvető törvényszerűségek. Az egyik, hogy "A bűn zsoldja a halál" És most kapaszkodj meg, mert a bűn olyan valóság, amire Isten Igazságában csak egyetelen megoldás van: "Vérontás nélkül nincs bűnbocsánat."

- A Te Istenednél biztosan lesz is vérontás.

- Én azt mondom, vessünk véget ennek a meddő vitának azzal, hogy
AKINEK A TE VÉRSZOMJAS, EMBEREVÕ, BIBLIAI ISTENED SZIMPATIKUS, AZ KÖVESSE ÕT A VÉRONTÁSBA

AKINEK PEDIG AZ ÉN SZERETÕ, MEGÉRTÕ ÉS MEGBOCSÁTÓ ISTENEM KELL, AZ KÖVESSE AZ ÉN ATYÁMAT.

És ha megkérhetlek, ne hozzál nekem több bibliai idézetet, már így is a hányinger kerülget a vérontásoktól, bűnöktől, emberevéstől, meg mindattól a horrortól, ami az Ószövetségben áll.
Amon
 


Kedves Ámon!

Biztos vagyok benne, hogy nagyon "érdekes" a portékád, amit kínálsz...

...és nem, nem félek Tőled...
...talán félnem kellene?

...viszont köszönöm, nincs kedvem kirándulni sehová. Még virtuálisan sem.

Isten Országa a "szív"-ben van, itt, helyben Kép
Akik őt szeretik, a szívükben Vele vannak, és mikor színről színre látják majd Õt, a halál után, akkor semmi meglepőt sem fognak tapasztalni, hiszen már most ismerik!

Ha írsz a tapasztalataidról, nyilván el fogom olvasni, de ha nem írsz, akkor sem leszek szegényebb.
Isten megmutat mindent az "odaátról", ahogy nevezted, amire szükségünk van, amit meg nem mutat meg, azt sem véletlenül teszi...
így én csak arra vagyok kíváncsi, ami Tőle jön.
Viszont amit eddig írtál, abból számomra az derül ki, hogy nem ugyanarról az Istenről beszélünk.
Tapasztalatot, információt Mástól is könnyen lehet szerezni, de én arra nem vágyom.

Szeretettel: Zsuzsa

p.s.
Engem valami más érdekelne inkább, egy elméleti kérdés.
Ha valaki úgy ahogy van, elveti a Szentírást, azt értem.
De ha valaki egy jó részét hazugságnak tartja, akkor más dolgokat belőle miért, hogyan fogadhat el igaznak??
Tehát Te milyen alapon, milyen szempontok szerint szelektálsz a Biblia állításai közűl?
Kire hagyatkozol ebben?
A forrást, ahonnan az információidat szerzed, miért fogadod el hitelesnek?
Miből gondolod, hogy nem Te tévedsz?

Mindez, mondom, csak mint egy elméleti probléma érdekel, és nem azért, mert az életemben volna egy egzisztenciális űr, amit most a Teáltalad vázolt elméletekkel szeretnék betölteni.

Tehát ha válaszolsz, köszönöm, ha nem, nem.
zsanya
 
 


"AKINEK PEDIG AZ ÉN SZERETő;, MEGÉRTő; ÉS MEGBOCSÁTÓ ISTENEM KELL, AZ KÖVESSE AZ ÉN ATYÁMAT."

Amon, ezt ugyan nem nekem írtad...de talán nem haragszol, ha reagálok rá.
A Biblia Istene szerető, megbocsátó és megértő.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Abszolut.
Ellenben a Biblia Istene abszolut nem "emberevő" és "vérszomjas".

Aki elhiteti Veled, hogy nem az, Annak ez a megtévesztés a mestersége. Profin csinálja.
A világosság angyalaként mutatkozik be, és megmondja a "tutit", a "titkos tudást" adja, amit szerinte "Isten eltitkol előlünk, mert nem szeret"... Ld. mi történt a Paradicsomban...és azóta is. A hazugság fejedelme.


Egy analógia.
Mond Amon, van Neked gyermeked?
Ha már szóbajött az anyaság...
Én nagyon szeretem a kisfiamat. A legjobbat akarom adni neki, hogy egészségesen fejlődjön mind testben, mind lélekben, mind szellemben.
Mert rám van bízva.

Épp ezért, mert nem az a célom, hogy csupán népszerű legyek nála, vagy kellemes legyen az élete, sokszor olyasmit kényszerülök tenni, ami őt dühvel tölti el, amit pillanatnyilag útál, de majd később hálás lesz érte.
Például utál öltözködni, de én erőnek erejével felöltöztetem, akkor is ha ordít, mert különben megfázna. Erőszakkal visszatartom a konektortól, pedig rettentően érdekli, hogy mi lehet az, és hiszt hiszizik ha elcibálom onnan. És így tovább.
Banális példa, tudom, de Istennel is így vagyunk sokszor.
HIsztizünk és ordítunk, vádoljuk őt, pedig éppen megmenti az életünket.

Szeretettel: Zsuzsa
zsanya
 
 


Amon

Én ezt nem annyira vitaként élem meg. Ahhoz, hogy vitázni lehessen, kellene legalább valamennyi közös alap. Mivel itt a téma a kereszténység és a Biblia, igy itt ezekkel kapcsolatban. Én csak azokat a dolgokat próbáltam leirni, amik keresztény hitenek és világlátásnak a közös alapjai, hátha valahol találunk közös pontot, amin egyáltalán el tudunk indulni.

Egyébként hálás vagyok, hogy felbukkantál itt, mert miközben beszélgettünk Isten elkezdett tanitani és friss új kijelentésket adni. Ha lesz rá időm majd irok még le belőle.

Azért nem jutunk egyről a kettőre, mert elringattad magad abban az illúzióban, hogy te bizony érted a Bibliát. Pedig még bárki nem-keresztény is egy hétköznapi értelemmel, aki tényleg ismeri a tartalmát meg tudná neked mondani, hogy mennyire nem vagy képben. Még az is teljesen hihetetlennek tűnik, hogy olvastad volna.

Tele van a fejed a saját gondolataiddal, a Biblián keresztül viszont pont Isten gondolkodásmódjával és konkrét gondolataival lehet megismerkedni.

Azok alapján, amiket irtál olyan természetfölötti befolyás határozza meg az életedet, ami pont ellentétes azzal, mint amit Jézus képviselt. És ez az erő pont attól akar távol tartani, aki fel tudná szabaditani a szived.

Ezt nem tudom pontosan megfogalamzni, de valami módon érzem az szellemednek az éhségét. Gondolkodsz és beszélsz Isten szeretetéről, de az csak elmélet számodra.

Vitatkozni nem tudunk, mert nincs olyan közös alap ami alapján lehetne érvelni. Azt javaslom, hogy lazits egy kicsit és úgy olvasgass itt időnként, hogy senki nem akar meggyőzni téged. Könnyen lehet, Isten szelleme közben bizonyságot tesz a szivedben a beszéde mellett.

A legjobbakat!
Laci
laci
 
 


Zsanya

Ez tetszik!!! Kép
laci
 
 


Kiváncsi

"amúgy ezek a villogó szövegek! elképesztő, miket tudsz! :-) )"

Ó, ezt te is könnyedén meg tudod csinálni. És még egy csomó minden mást is. A Babanet-esek voltak oly kedevesek, hogy felrakták a lapra, hogyan kell. <u>Itt</u> megtalálsz minden infót. Bal oldalt fent a "Dokumentáció"-nál válaszd a "Formázás"-t. Ha az első kettő sikerül, a többi már gyerekjáték. Kép
laci
 
 


Amon

Egyetlen egy dolgora még reagálnék:

" AKINEK A TE VÉRSZOMJAS, EMBEREVÕ, BIBLIAI ISTENED SZIMPATIKUS, AZ KÖVESSE ÕT A VÉRONTÁSBA "

Hogy ezeket honnan szetted ???

Bár észrevennéd, hogy Õ a tulajdon Fiának a vérét ontotta ki, csak hogy a te életedet megmentse. Ha ez nem a legtisztább szeretet, akkor mi?
laci
 
 


Zsanya

"Aki elhiteti Veled, hogy <strike>nem</strike> az, Annak ez a megtévesztés a mestersége."

Ha jól értem, ezt akartad irni ? Kép Kép Kép
laci
 
 


Bocs, már értem.
Teljesen jól irtad. Kép
laci
 
 


Igy jár, aki siet és nem olvas elég figyelmesen.
Asszem mégis csak felesleges a "nem" ...
laci
 
 


Kedves Zsuzsa!

Visszakérdezek, szerinted honnan tudta Jézus a Krisztus, hogy nem Õ téved? Talán állandóan az Ószövetséget forgatta? Ez most nem egy költői kérdés. Légyszi válaszolj rá! Honnan tudta Jézus az igazságot? Elgodolkodtál már rajta valaha?

Vajon Õ mi alapján szelektált?

Más.Ha pedig nyílt szemmel visszaolvasod Laci fejtegetéseit, akkor abból egyáltalan nem egy szerető, megértő, megbocsátó Isten képe sejlik ki. Ne csak az én írásaimat nézd kritikus szemmel, hanem MINDENT!

Gyermekem pedig nekem is van. És bizony rengeteget talnultam már eddig is a 4 éves fiamtól. Már pici babaként sokmindent jobban értett, mint én. Sokszor utólag döbbentem rá, hogy mennyire sokat tud a korához képest, pedig nem tanulta sehol, hanem valahogy hozta magával. Ezért nem is nagyon erőltetek nála semmit sem. Ha pl. nem akart felöltözni, szelíden megpróbáltam rábeszélni, hogy az neki is jobb lenne. Ha pedig a szó nem használt, hagytam, amíg el nem kezdett fázni, legkésőbb akkor úgyis odajött hozzám, hogy öltöztessem fel. Ezt párszor eljátszottam, és most már Õ is belátja, mennyivel jobb, ha együttműködik velem. Míg, ha Te állandóan erőszakkal felöltözteted az ordító gyermekedet, csak azt éred el nála, hogy megutálja az öltözést (is)....

A konnektorokat pedig még a születése előtt lecseréltem gyermekbiztosra.

Ezek persze szintén analógiák.

Lehet így is, lehet úgy is. De azt ne felejtsd el, a szeretetért szeretetet kapsz vissza, az erőszak pedig erőszakot szül.

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Kedves Laci!

Engedd meg, hogy a kérdésözönből egyelőre csak egyre szorítkozzam.

Itt a téma nem a kereszténység ÉS a Biblia, hanem a

bibliás, hivatalos, bigott kereszténység

VAGY

az igazi, a Krisztusi értékrendre és a FELTÉTEL NÉLKÜLI SZERETETRE alapuló kereszténység.

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Amon

Isten szeretete Feltétel nélküli. Én sem mondtam soha mást. De Istennek a Szentsége, a Bűngyűlölete és Igazságszeretete ugyanolyan örökkévaló tulajdonsága, mint a Szeretete. Te meghamisitod Jézust és az Atyát, aki küldte, ha elhagyod Isten tulajdonságai közül, ami neked nem tetszik, és egy hamis istenképet alakitsz ki magadnak.

A legfelsőbb biróság főbirója ( ha igazságos és nem személyválogató), akkor ugyanazért a bűnért, ugyanazt a bűntetést rója ki mindenkire, még a SAJÁT GYERMEKÉRE is. Vele sem tesz kivételt.

És az Atya sem tett. Amikor a kereszten Jézus azonosult a sorsunkkal és magára vette a bűneinket, akkor az Atya nem azt mondta, hogy "Mégis csak az én fiam, enyém a hatalom, ugyse tehet ellene senki semmit, ezegyszer tehetek vele kivételt. Legfelejebb nem leszek 100%-ban igazságos, csak 99,99%-ban."

Hanem a BÛN MIATT még a SAJÁT TULAJDON GYERMEKÉTÕL is ELFORDULT. Jézus pontosan ugyanazt az IGAZSÁGOS itéletet kapta, mint bárki más emberfia kapott volna. Jézus még emberként is minden pillanatban élő közösségben maradt az Atyjával, de amikor rázuhant az emberiség bűne, ez a kapcsolat megszűnt!!! Mert a bűn <blink>mindenkit</blink> elválaszt Istentől, még magát Jézust is. Ezért mondta, hogy "Én Istenem, miért hagytál el engemet?"

A bűn VAKKÁ teszi az embert, és már azt sem képes megérteni, hogy mi választja el Istentől. Ezért van óriási jelentősége Isten szavának, mert ez teszi láthatóvá, felismerhetővé az ember valódi állapotát. Nem tudod, hogy mi van egy tök sötét ismeretlen szobában, de amikor rávilágit a lámpa fénye, hirtelen felismered a tárgyakat.
Isten beszéde az a fény, ami - ha befogadod - el kezd világitani a bensődben, és megmutatja saját magad számára, amit még soha nem láttál: a valódi szellemi állapotodat. Rávilágit a szivedben kincsként őrzött rengeteg értéktelen kacatra, a bűnökre, a bent lakó gonosz szellemekre... De NEM azért, hogy leégessen, vagy megbüntessen, hanem azért hogy VELE együtt nekifogjatok a nagytakaritásnak, hogy megkaphasd Isten csodálatos Igéretét, a Szent Szellemet. Õ pedig nem költözik, be egy szeméttelepre. Az emberi sziv, amig a bűn hatalmában van olyan, mint egy szoba, ahol soha nem szellőztettek és soha nem takaritottak. Láttam egyszer egy riportot valakiról, aki összekukázott mindenfélét és telis tele volt az egész portája ilyen szeméttel. Talán még a szobái is ... ez is egy elég jó kép, ami érzékelteti, hogy honnan kell Istenennek elkezdenie a helyreállitást.

Amikor a Bibliát megtagadod, mint Isten kinyilatkoztatott igazságát, akkor elrejtőzől a világosság elől!!!!

<font color="0000ff">16. Mert <blink>úgy</blink> szerette Isten e világot, hogy az Õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen Õbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.
17. Mert nem azért küldte az Isten az Õ Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa.
18. A ki hiszen Õbenne, el nem kárhozik; a ki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.
19. Ez pedig a kárhoztatás, hogy a világosság e világra jött, és az emberek inkább szerették a sötétséget, mint a világosságot mert az ő cselekedeteik gonoszak valának.
20. Mert minden, a ki hamisan cselekszik, győlöli a világosságot és nem megy a világosságra, hogy az ő cselekedetei fel ne fedessenek;
21. A ki pedig az igazságot cselekszi, az a világosságra megy, hogy az ő cselekedetei nyilvánvalókká legyenek, hogy <blink>Isten szerint való cselekedetek.</blink></font>


Isten nem karhogy szeret, Hanem "ÚGY", ahogy itt le van irva. Elküldi hozzád a beszédét, hogy az leleplezzen, láthatóvá tegye azt, ami sehogy máshogy nem ltáható! Ez mindenképpen meg fog történni, de ha ezt itt a földön lesz, akkor még van lehetőséged a megtisztulásra, és megszentelődésre. Ha nem élsz ezzel a lehetőséggel, akkor az ITÉLETKOR fog mindez megtörténni. És most figyelj nagyon-nagyon-nagyon:

Isten elsőrban nem azért kérhoztatja az embereket, mert bűnöket követtek el, hanem azért, mert

[color=#ff0000]</font>
laci
 
 


Bocs a helyesirási hibákért és az elgépelésekért. Kép
laci
 
 


Amon

Valamiért változatalanul az az érzésem, hogy egy óriási szeretet és elfogadás éhség van benned. Ebben semmi rossz nincs, minden ember erre vágyik. És Jézustól meg is tudod kapni. Õ annyit akar adni a szeretetéből, hogy teljesen elmerülhess és lubickolhass benne. De a szeretet két irányú, és azt is akarja, hogy te is ismerd meg és szeresd Õt. Olyannak, amilyen!! És Õ az Igazság, Õ Isten Igéje.

Én nem azért irtam le a bűnnel és a bűnbocsánattal kapcsolatos igazságokat, hogy bántsalak vagy vádoljalak, hanem azért, mert akkor tudod átélni Isten szeretetét ha, a bűnbocsánatot átveszed, és a bűnök már nem választanak el többé Tőle.

Hidd el, ehhez még azt sem kell tudnod, hogy konkrétan mik a bűneid. Amikor én megtértem azt mondtam Istennek, hogy én azt sem értem, mit jelent a bűn, nem is tudom, hogy mik az én bűneim, de HA TE AZT MONDOD, hogy bűnös vagyok én ELHISZEM, hogy IGAZAT MONDASZ. És képzeld el, utána Isten újjáteremtette a szivem és megláttam és megértettem, hogy igaza volt!!!

Ha bűn körül forog az ember, akkor ezt sátán ki szokta használni, és elkezdi vádolni és kárhozatatni. Ettől senki nem lesz jobbá, csak tönkremegy az önbecsülése, még magát sem tudja szeretni, és Isten szeretét sem tudja átélni.

Csak a megigazult ember tud felszabadulni arra, hogy szeresse Istent, önmagát, a testvéreit, az embertársait.

Boldog az, a kinek hamissága megbocsáttatott, vétke elfedeztetett. Boldog ember az, a kinek az Úr bűnt nem tulajdonít, és lelkében csalárdság nincsen.

Én nem arról szeretnélek meggyőzni, hogy micsoda egy bűnös alak vagy, hanem arról, hogy rád ugyanúgy érvényes Isten beszéde, mint minden emeberre (rám is). Minden ember a bűn fogságában születik meg, de ha elfogadja, hogy Jézus a bűnei miatt már meghalt és feltámadott az ő megigazulására, és ezért megtér Jézus hivására válaszul Istenhez, akkor Isten eltörli a bűneit, és mentesiti a következményei alól is.

Isten szeret, de a bűn miatt nem tudja az ember megtapasztalni ezt, amig nem fogadja el a bűnbocsánatot és nem tér meg.

<font color="0000ff">Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára, és veszitek a Szent Szellem ajándékát.


A reménység pedig nem szégyenít meg, mert az Istennek szerelme kitöltetett a mi szívünkbe a Szent Szellem által , ki adatott nékünk. </font>


Van Istennél egy menetrend, amit, ha elfogadsz, akkor a végén betölt a Szellemével, és akkor valóságosan át is tudod élni a Szeretét.

Az én életemet is ez változtatta meg, nem a bűn ismerete, hanem hogy megismertem Isten személyét és átjárt és megvigasztalt a jelenléte és a szeretete.

Neked is őszintén ezt kivánom! Kép Kép Kép
laci
 
 


Mostmár tényleg a munkára kell koncentrálnom ... majd jövök.
laci
 
 


Különben is legalább két hétre előre leirtam az "adagomat"... Kép Kép Kép
laci
 
 


... azon felül, hogy egy 7vége alatt bepótoltam több, mint egy évet. Kép Kép Kép Kép
laci
 
 


Ahogy elnézem, Laci belőled kiváló inkvizítor lett volna.
Amiket istenről írsz olyan, hogy ujra és ujra átérzem azt a jeges rémületet amit gyerekkoromban. De már nincsen bűntudatom attól, hogy ilyen istent képtelen vagyok szeretni.
alice_cs
 
 


Kedves Alíz!

És egy szeretettel teljes, megértő, megbocsátó ATYAISTENT, aki nem kelt bűntudatot, akitől nem kell félni (Istenfélni), ilyen Istent már tudnál szeretni?

Szeretettel, Ámon
Amon
 


Az én istenem ilyen.
De ehhez az kell, hogy lehetőleg ne kerüljek papok közelébe, sőt olyanok közelébe sem, akik állandóan a Bibliából citálnak. Sajnos egyszerűen képtelen vagyok a Biblia minden szavát igazanak felfogni, a számomra ez egy irodalmi érték, egy szimbólumrendszer, de ahány prédikátor, annyiféleképpen értelmezi az ott leírtakat, arról nem is beszélve, hogy mindennek igazára és mindennek tagadására lehet belőle részleteket kikeresni. Sőt, mivel a Biblia egy emberek általi válogatás eredménye, emiatt sem hiszem el ténynek és valónak az ott leírtakat.

És még valami: nő lévén egyszerűen nem hiszem, hogy isten a teremtésből egyszerűen kihagyta volna a nőket, csakis mint Ádám oldalbordája, kvázi unalom ellen teremtette volna (szimbolikusan persze).

Meg még egy egész csomó kifogásom van, de inkább ezekről nem oylannal beszélgetek, aki a keresztéynséget azonosítja a Bibliával...

Én vagyok egyébként az örök kétkedő és az örök ellenkező... Kép
alice_cs
 
 


Aliz

Hát erre azért csak válaszolnom kell. Kép

Az inkvizitorok tevékenysége teljes mértékben nélkülözte az igazságot, ők hatalmi érdekek miat kegyetlenkedetek. Én senkinek sem fizikai sem lelki egészsége ellen nem tettem semmit. Nem gondolod, hogy ez erős és eléggé megbélyegzés izű?

Korrekt jóérzésű ember vagyok, nics senki, akinek komolyabb kárt okoztam volna az életében.

Arról nem én tehetek, hogy létezik a gonosz. Én csak láthatóvá teszem, amit Isten közölt vele kapcsolatban. A világ, amiben élünk tele van a bűn pusztitásával. Azért lennék én a gonosz, mert felhivom az emberek figyelmét, hogy Isten igazságos itélete és bűnbocsánat között csak itt a Földön választhatnak, később már nem?????

A valóság ennyire drámai, tele óriási terhekkel és feszültségekkel.

Isten választási lehetőséget kinál fel neked és minden embernek. Rajtad múlik, hogy mit választasz, maradsz a halálnál (amiben a Biblia alapján már elve benne vagy), vagy megragadod az ÉLET-et?

Sokszor az emberek érzései és érzelmei irrálisak. Félnek, rettegnek olyan dolgoktól amitől nem kéne, és semmi félelmet nem éreznek, amikor nagyon is van rá okuk. A félelem, ha jól működik az emberben, akkor az megállitja az embert a cselekedetei közben, hogy ráirányitsa a figyelmét valami valóságos veszélye. Sajna a félelem a bukott angyalok birodalmának a legfőbb szervező ereje, ez a fő "szakterületük", igy az emberben is annyira el van már deformálódva, hogy csak riktán működik normálisan, az ember javára, hogy segitsen elkerülni a veszélyt.

A hibásan működő félelem dermedt cselekvésképtelenséget állapotot hoz létre, esetleg idegességet, kapkodást, sokszor az értelmet elsöprő agressziót. A jól működő félelem, csak valódi veszélynél jelez, egy élénkséget, felfokozott koncentrációt és cselevéskészséget hoz létre, igy segiti a veszélyes helyzetből való kijutást.

Én nagyon is valóságos és létező veszélyekre hivom fel a figyelmet, ami nagyon is normális, ha egy egészséges félelem reakciót vált ki. Az is normális, hogy egy bűn állapotában lévő ember félelmet érez, ha Isten itéletéről hall, mert az számára valóban nem kivánatos esmény lesz, amire az egészséges félelem figyelmeztet, hogy "Kerüld el!"

Persze erre sajna ma már nem nagyon lehet számitani. Sokkal gyakoribb az, hogy amikor Isten igazságos itélete szóba kerül egy olyan félelem jelenik meg, ami nem megoldás keresésre inditja az embert, hanem menekülésre, haragra, agresszióra, Isten ellen ill. nagyon gyakran pont az ellen, aki éppen próbálja Isten üzenetét kommunikálni.

Egy olyan világban, ahol a bűn titokban a háttérből uralkodik sokszor nem jó biznisz olyan üzenetet közvetiteni, ami leleplezi a helyzetet. Amennyire egyéb forrásokból lehet tudni az apostolok közül egy kivételével mindenki erőszakos halált halt. Egyedül János nem, mert valamiért Isten őt meg akarta tartani életben és adott olyan természetfölötti védelmet, hogy lehetetlen volt elpusztitani. Nem mintha ne tudta volna mindegyiküket megvédeni. Csak azért engedte meg hogy az életüket adják az Evangélium üzenetéért, mert ezzel is azt akarja hangsúlyozni, hogy ezek az emeberek tudták, hogy olyan fontos üzenetet bizott rájuk Isten, ami a saját életüknél is fontosabb.

Egyébként az inkvizició alapvetően pont olyan emberek elpusztitására született, akik Isten üzenetét közvetitették.
laci
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: