Új privát üzeneted érkezett!

Sofka! GRatula, nem kis teljesítmény!

KÉpzeljétek milyen jókat mesél a naygfiam. Az ovi kezdetekor állandóan olyan mesét mondott és olyat is kért, amiben az egyik szereplő sírt, a másik pedig megvigasztalta puszival és simogatással. (Az egyik reggel nekem is mondta pityeregve, hogy "vigasztalj meg!") Mostanában pedig olyan mesék vannak terítéken, amiben a hajók, vonatok, buszok, mókusok, aranyosfarkasok stb. "összebarátkoznak és összebeszélgetnek". Annyira édes, ahogy kimeséli magából, ami foglalkoztatja. mIndenesetre örülök a barátkozásnak!Kép(remélem lassan elmúlnak az éjjeli bepisilések is)
Másik aranyos szövege péntekről: bepisilt az ovibanKép és így kommentálta: "nem fogadott szót a kukim"Kép
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Sofka ez nem kis teljesitmény! Kép
Olyan jók ezek az aranyköpések. Kép Mi ma reggel az OBI-ban kezdtünk csapatosan. Vettünk kis spotlámpákat a Peti szobályába (eloszlatni a homályt). Aztán én még elfutottam az ikeába pattintós képkeretekért. Sokat és jó áron. Bele i fotomontázstam a képeket. Petinek meg beüzemeltünk kis asztalt kis székkel. Imádja.

Aszem mint topikazda megengedhetem a luxust szétoffoljam a saját topikom Kép)
Hogyan, mikor és mit kezdtetek mesélni, ti akik meséltek a gyerkőcnek? Én nem is tudnám hova berakni az esti mesét. Olyan szépen mindigis lefekszik vacsora után. Integet, jóéjt puszit oszt és befordul a falnak. Kép
Szóval hogyan? Vacsora után még ücsörögjünk egy mesényit az asztalnál? Nem ártana megforditanom a sorrendet és fürdés elé tenni a vacsorát, ugye?

Na ilyenek
Zsunya










hozott a barátnőm saját készitésű somlóit......nem keveset.......nagyon nagyon finomat.....

zsunya
 
 


Zsunya!
Nekem az úgy jött. Egy időben én is szerettem volna mesélni a kölyöknek, de ő éneket akart. Aztán kb. két éves volt, amikor a képekről kellett mesélni(nem a szöveget olvasni), de az éneklés akkor is maradt. Aztán jött a meseolvasás, de én csak énekeltem rendületlenül. Most lassan négy éves, néhány hete nem olvasunk, hanem mesélünk neki magunkról, ezt is ő kérte. Van, hogy ő mesél nekünk, hasonlóan, mint Gy. ZsuzsánálKép Ez vagy az ovi, vagy a kor hatása, nem tudom.

De ettől függetlenül minden este énekelnem kell az "anyás" dalt. Kétszer, mert a lányom is ettől alszik elKép.De neki sem kell még a mese este.

Ami a nagyobbnál nagyon "bejön", az az, ha rajzolok valamit, és azt mondom neki, hogy ez egy busz, tele emberekkel, és arról beszélgetünk. De valahogy az írott mese klasszikus felolvasása nem köti le, azaz nem adja vissza másnap azt, amit hallott. Viszont amit az apja mesél neki esténként, azt másnap visszamondja nekem, szinte szóról-szóra.
Bár ő tévézni is csak mostanában kezdett, eddig az sem kötötte le, csak a TeletubbiesKép. Úgyhogy nemtom.
Ezt most jól elmondtam. Bocs. Késő van. Vagy korán.

Csi
csii
 
 

 
 

Már megint én! A fentieket az esti szertartásra értem, nem a nappali olvasásraKép
Csi
Névtelen
 


Vasárnap reggel fél nyolc, és én festem a hajam! Kép
solya
 
 


Attila sokáig az ölemben aludt el, ringattam és dúdoltam neki. Kb. 1,5 éves lehetett, amikor elkezdtem neki mesélni kitalált mesét(egyedül alvó kicsicsigákról szólt, kb. 2-3 perc), ezzel szoktattam rá, hogy egyedül aludjon el. Azután sokáig ez ment, és amikor már elmúlt két éves, akkor ezzel készítettem elő. hogy a Gergő bekerüljön a szobájába. Kb. 2,5 éves korától általában ő kérte a mesét, eleinte inkább könyvnézegetést vagy vonatosKép verset, később inkább kitalált mesét, kiránduló gyerekekről, remízben alvó villamosokról, mostanában barátkozó vonatokrólKépstb. Az olvasott mesénél jobban leköti a kitalált, amit ő is alakít.
Mi fürdés előtt vacsizunk, de a Gergő (pedig ő idősebb Péternél)ma is leteszem, alszik azonnal szinte, néha figyel a mesélésre, de még nem érdekli igazán, annyira álmos már.
Hát ez.
Somlói...nyami!

Solya! IrigyellekKép, szép leszel!
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


A Waldorf pedagógia szerint az óvodaérettség egyik jele az, hogy a gyerek végighallgat mesét, történetet, amit felolvasnak!!! (Ezt a kort ők egyébként a betöltött négyéves kor köré teszik, és valszeg nem tévednek.)
Zsunya, bizony nálunk előbb van vacsi, aztán fürdés, és úgy a mese. Így legalább tiszta pizsamában kerülnek ágyba!
Egyébként mi is sokáig a gyerekekről meséltünk, csak nálunk nem csiga, hanem zsiráfcsalád volt. Orsi most kezdi hallgatni Kata rendes felolvasós meséit, eddig többnyire játszott közben, vagy beledumált.
Solya, kedvet csináltál az akcióhoz. Talán majd du.

Mai örömöm: Gyönyörűen süt a nap. Ha Marcipán felébred megyünk is kirándulni.
sofka
sofka
 
 


Voltunk ma Simon-Júdán (ez egy nagy, 3 napos búcsú-vásár Párkányban). Hétágra tűzött a nap, rengeteg édességet vettünk, Ádi kapott egy újabb kisautót a már meglévő 200 mellé Kép; és 6000 FT-ból öten teljesen degeszre ettük magunkat (leves+főétel+saláta+desszert+üdítő). Szép nap volt KépKépKép
Jamina
jamina
 
 


Sofka!
Jééé, érdekes, amit a Waldorfról írsz, nagyjából stimmel is. Én nem tudtam, hogy ez is egy érettségi fokKépAzt gondoltam, hogy csak nem érdekli. Aztán néhány hónapja végighallgatja.

Zsuzsa!
Vonatos verset cserélnék markolósraKép

Lányok, ez ma egy hajas nap?
Nekem 17 év után RÖVIDRE lett vágva ma a hajam!!!
Olyan jóóóó!
Csak bután néz ki, amikor megszokásból dobálom a "nemlétező" tincseimet.

Csi
csii
 
 


Mi is megjártuk a Kikát. Ott is hagytunk egy zsák pénzt. De épp most terveztünk be amúgy is pár bútort. Ha nem lett volna akció, még hosszú ideig nem lenne új ágyunk, amilyenre mindig is vágytunk (ez még rímelt is)! A gyerekek alig akartak hazajönni, annyi volt ott a játék.
Ja, és rém büszke vagyok a "gombapörkölt nokedlivel"-alkotásomra.
kviki
 
 


Solya!De jó neked!KépÉn már hetek óta készülök rá,de mindig halasztom valamiért.
Most viszont kedvet kaptam és holnap este én is befestem.

8-kor mind a két csemetém édesen elaludt.KépIlyen is csak ritkán fordul elő.
linato
 
 


Hú Lányok,
akkorát kirándultunk! Voltunk a Duna forrásnál és a Rajna vízesésnél. Hatalmas élmény volt és nagyon kimerítő nap. Nemrég értünk haza, mentünk 300 km-t. De megérte tegnap egész du. udvart takarítani, hogy majd' belukadt a hátunk! Kép

Csi,
azt évek múlva is dobálni fogod! 17 év nagy idő! Kép (TapasztalatKép)

Sofka,
milyen színű lettél? Kép

Solya
solya
 
 


Solya!

Csak nem maradok ilyen "idegrángós"Kép
A Duna forrását csak tévében láttam, háát, roppant irígyrésre méltó hely...

Fiam ma azt mondta, hogy "Anya, szép lett a hajad". Nem hiába, saját nevelés...

Anyukám itt volt, míg engem nyírtak. A nővérem gyerekeit is begyűjtöttem mára, így anyu rendesen kiunokázhatta magát. Olyan jó volt látni őket együtt.

Diavetítőztünk este. Lánykám meglátta a falnyi elefántot, és elbújt. Aztán előjött, és nagyokat visongottKép.

Jó volt ez a mai napKép

Üdv.:
Kopasznyakú Csí-ke!
csii
 
 


Köszönöm a mesés tanácsokat!
Igértek nekünk is Diavetitőt. Aszem jövű hétvégén kapjuk meg. Kiváncsi lesze Peti reakciójára. Kép Nálunk szerintem könyvespolcra teritett lepedő lesz a vázson. Nincs ekkora belátható falfelültünk.

Nekem rendszeresen vágja a hajam a párom. Én meg az övét. Ha azt akarjátok, hogy gyorsan nőljön növő holdfázis idején kell vágni. Ha lassú növekedés a cél, akkor fogyó holdban. Ez igaz a szőrökre és körömre is. Kép És titok. Piszt. Kép

Zsunyacs

zsunya
 
 


Hadd Waldorffozzak kicsit még. Szóval szerintük nem szabad a meséhez képet adni. A gyereknek saját magának kell megalkotnia a belső képeket, és ez az ami aztán segít neki feldolgozni a mindennapos problémákat. Innen már nem Waldorf! (Bruno Bettelheim) Mert a népmesékben nem véletlen győz a legkisebb, a legelesettebb! És vannak még ott más pozítív hozzáállást segítő toposzok is.
Attól még használjátok nyugodtan pl. a vetítőt. Csak mellette legyen később "sima" mese is. És Walt Disneyt különösen kicsiknél, különösen könyvben nem ajánlanám. Lányaim legalábbis bár rajonganak pl. Hamupipőkéért, a könyvbéli rajzokkal, és az erősen ivartalanított történettel nem tudnak mit kezdeni.
sofka
sofka
 
 


Zsunya!
És mi van akkor, ha a hajam kihullott, mielőtt a holdfázist megnéztem volna? Húúú, lepedővel sokkal jobb diavetítőzni. Az olyan izgi, amikor a zanya építeni kezdi a paravánt...Én imádtam, amikor kicsi voltamKép!

Sofka!
Off.:Nincs kedved az óvodás topikban is Waldorfozni? Phaedra kérdezett ott a Waldorfról, de nem válaszolt senkiKép.
Én egyébként elválasztom őket, mert a képekről mesélünk(fotó, katalógusok), a képeskönyvből a képeket együtt nézegetve olvassuk a mellette lévő szöveget(nem feltétlen mesét), a népmesés könyvből olvassuk a mesét. Szerintem ezek mind-mind külön foglalkozások.
Egyszer erről is kérdeztem máshol a többiek véleményét, de nem volt nagy visszhangKép
Bocs az offért!

Csi
csii
 
 


CSi, off: hol van az óvodás topik?

MA megint a szép időnek örültem, meg annak, hogy du. vendégeim voltak (kivételesen nem babanetesek).

sofka
sofka
 
 


Még sosem írtam ide, de ma tényleg örülök, mert megkaptam az oklevelet a tanfolyamról, amit végeztem, és még a záródolgozatomat is megdicsérték!
rjuli
 
 


Juli, ez klassz! Gratulálok!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Ma mindkét gyerekecske egyszerre aludt délután.
A védőnéni mérlege szerint mindkettő hízott és nőtt is.
Ebédre mindketten megették a brokkolit (Ádi szerint bokki Kép)
Büszke anyuka vagyok Kép

Viszont: ma sétáltunk az ovi felé. Gyerekek kint játszottak, Ádi tátott szájjal bámulta őket. Mire néhány gonosz kis törpe elkezdte rá nyújtogatni a nyelvét. Nem akarom, hogy az én pici fiacskám EZEK közé keveredjen, brühühühüüü... Kép
Talán a Waldorf-módszer szerint én még nem vagyok óvodásgyerekanyukája-érett Kép
Jamina
jamina
 
 


csii
 
 


Apa felrakta a gépre az én gyerekkori képemet.Most én is megpróbálom feltenni ide:Kép
linato
 
 


Csi, köszi, megtaláltam!
Jamina! Nem baj, van még időd. Én nagyon bőgtem mindkét gyereknél, ők szinte egyáltalán. Pedig nem is Waldorf ovi.
Linato:cukkki!
rjuli, ez igen!
Annak örültem hogy apa déltől itthon volt. Igaz, autót szerelt, de bármikor ki lehetett menni hozzá két szót váltani. Hogy mi nem okoz örömet?
sofka
sofka
 
 


Sofka,
én is azt hittem, van még időm, közben a gyerekem már szerepel az óvodai névsorban...
Az Idő egy nagy csaló, szélhámos!
J.
jamina
 
 


JAmina! megértelek, az én fiam is ovis szeptembertől. Eddig mindig velem volt, most meg van egy olyan életrésze, amiről alig tudok valamit, barátai vannak (legalábbis alakul) akikkel beszélget, és nem hallom miről. Ez már az ő élete...Mi lesz velünk ha majd kamaszodni fognak?...Kép

Juli, gratula!

Linato: Helyes.!

MA meglátogatott a két legrégebbi barátnőm, már 18 éve vagyunk barátok! Leírni is sok! Fincsi kaját főztem (húsgombóc kapormártással, utána meg csokis lekváros torta), kávéztunk, és jót berszélgettünk.
(csak a Gergő ne köhögne olyan aggasztóan rondán)
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Köszi a gratulációkat!
rjuli
 
 


Zsuzsa,
örülök, hogy még nem KELL beadnom, hiszen csak májusban lesz 3 éves, és borzasztóan furcsa, hogy lassan lehetne kezdenem a beszoktatást. A mai napig nem is gondoltam, hogy nekem ez EKKORA traumát fog okozni.
OFF Zsuzsa, Zsunya -Ti hogy szeretitek jobban: Zsuzsa vagy Zsuzsi?
Jamina (akit a Zsuzsával ki lehet kergetni a világból Kép)
jamina
 
 


off
jamina, sajnos vagy szerencsére engem az anyámon kivül mindenki Zsunyáz. Mivel nem kis darab határozott nőci vagyok, a Zsuzsizás elmarad. A Zsuzsát meg én nem szeretem.

Nálunk hajvágás volt este. Én vágtam a páromét. Meg itt volt a villanyszerelő ismerős aki felvillanyozta a kisszobát. Kép Ma pedig ebédre várok két barátnőmet. Azt a kettőt akik megmaradtak a baráti körömből a szülés után.

zsunya
 
 


uh bocsánat, szóval Jamina.

zsunya
 
 


Én a ZSuzsát szeretem, Zsuzsinak egyedül az öcsém hív, de neki előjoga van erreKép
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


KépJaminától kaptam CSOMAGOT!!!!


Jamina, Köszi szépenKép

Gigóca
gigóca
 
 


Gigóca,
örülök, hogy sikerült a meglepi Kép

Szaffi itt alszik rajtam. Olyan éééééééédes Kép

Jamina
jamina
 
 


úgy tűnik, túléltem a mai napot.
Zs.
gyuzsu
 
 


Zsuzsa,
ennek én is örülök! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Tegnap este a fürdetésnél végre sikerült egy kicsit hátrahúzi a Gergő fitymáját, lehet, hogy magától is oldódik a letapadás?!Kép (bár, mintha szűkülete lenne, de nem tudomKép)
Azóta esténként fütyimacerálás.Kép
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Voltunk könyvtárban, és a kicsit morgós könyvtárosnénit az a bácsi helyettesítette, aki gyerekkoromban mindig kihúzott a slamasztikából. (Határidőn túli visszavitel, elveszett jegy.) És még mindig mindent fejből tud. És most már én is tudom, hogy a könyvnek, amit már két éve keresek mi a címe. Kép Sajnos azt is, hogy ebben a könyvtárban nincs meg. Kép
sofka
sofka
 
 


Sofka!

Mi a könyv címe? Hátha.....

Süti
süti
 
 


Sofka,
OFF
Várom a mailt a Waldorffal kapcsolatban.Kép
ON
solya
 
 


off:Süti: Esterházy Péter: Aranyhalacska
A Millenáris híres-hírhedt kiállításán (ahol órát osztogattak) volt belőle idézet, azóta izgat, azóta nem találom. Kép
Solya, mail megy!
on: VAlahogy ma először voltam a három gyerekkel igazán békében. Pedig egy beteg, egy lábadozik, egynek meg a foga jön. De olyan szépen játszottak együtt, meg egymás mellett. Hogy a háztartás mégis miért szalad? Arról majd a tökéletleneknél! Kép
sofka
sofka
 
 


Jönnek anyósomék holnap! Kép
solya
 
 


Sziasztok!

Nem szoktam írni ide de ma nagyon happy vagyok mert megszületett a barátnőm kislánya 4500 gr és 58 cm. Annyira örülök mintha a sajátom lenne a baba. Mondtam a férjemnek gondolkodjon. Kép Nem akarta érteni. Pedig még nem is láttam a babát.

Tina
tkriszta
 
 


Fiampéterrel borzasztó rossz kedvünk van. Semmihez sincs kedvünk. Cincáljuk egymás idegeit. Bár hangos szó még nem volt, én mégis ki vagyok bukva.
Erre csöng a telefon. Anyám az, hogy mégis támadt egy szabad estéje, mi lenne, ha meglátogatnám. Mivel este igy Péter nélkül, ha meg tudom oldani. Esetleg haza is hoz. Nyáron voltam nála utoljára. Karácsonyi nagy hajtás volt náluk. Ez az utolsó hét belőle. Péterrel pedig nem tudtam lemenni igy, hogy nappal nincs otthon senki, értelme nem sok lett volna.

Most meg itt örlődöm, hogy jönnek hozzánk délután többen. Abból többet nem ismerünk még, csak hozzák őket ismerkedni. Párom suliban van délutánig. Valószinűleg rosszul esne nekik, ha én lelépek. Nekem viszont nagyon jól esne. És annyira örültem, hogy hiv.

Most mit csináljak? A párommal sem akarok kiszurni, hogy itthagyom egy hisztis másfél évessel meg egy sereg vendéggel.

zsunya
 
 


Nem-nemKép Zsunyának nem lehet rossz a kedve, és nem is cincálhatják egymást Fiapéterrel...Itt valami tévedés van, kérem szépen!
Ha maradsz, akkor cincálódtok tovább. Ha elmész, akkor Fiadpéter megint átmegy egy a szokásos mintagyerekbe (mesélik, hogy ilyenKép), és anya is cincálómntesen tér majd haza. Mindenki kipörögheti magát...
Nem?

Csi
csii
 
 


Márcsak a csokilikőr miatt is mennékKép
Csi
Névtelen
 


ZSunya! Hát neked is lehet rossz kedved? Ajaj, akkor nem csodálom, hogy nekem is!
Szerintem is menj el, a pároddal szerintem nem is lesz nyűgi Péter!Te is jobbkedvűen jössz majd haza!
ZSuzsa
ui. A gyerekszobában már egy hete rend van!!!!
gyuzsu
 
 


Aztaaaa! Gratulálok!
Megyek. Percek kérdése és itt van értem jazanyám. Reggel jövök csak. Vendégek is vannak du 4 óta. Igy belőlük is jutott. Kép

Puszi és köszi

Ja. Csi! Kép Nem tudok csokilikőrről, sajnos. Kép

Zsunnyatag

zsunya
 
 


Zsunya, remélem már vígan likőrözgetsz!

Marcipán felül, majd megtapsolja saját magát. A tökéletesen önkiszolgáló gyerek mintapéldánya. Közben meg olyan mint egy játékmaci.
Ma egyébként felavattattott egy építőkocka által. Kisebbik nővére somta fejbe, mert ő is volnatozni akart. Volt nagy bőgés, de legalább nincsenek elfojtott ösztönök, amik majd szorongáshoz vezetnek. (Legfeljebb anyában, de ő kajába öli. Jajj)

sofka
sofka
 
 


Ma azt mondta a 13,5 hónaposom a papucsra, hogy "tatuccc" és este magától bebújt a hálózsákjába Kép.
Milla
milla
 
 


A Gergőm beszéde is megindult, igaz ő már lassan 22 hónapos. Pl. ma hajnalban ötkor arra ébredek, hogy " kéjek teci" Kép
Amúgy pénteken vettem nekik jó vastag térdzoknikat, és tegnap puffadós festékkel csináltam csúszásgátlót a talpukra. tAppancsokat , virágokat és attilabetűt.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Csöpp fiam végre kezd egyedül megyegetni.Természetesen egyik napról a másikra,és azonnal maratoniKép távot "futott",végigjárta a lakást egyedül.Na de azért igazi férfi,semmit nem csinál csak úgy,legfeljebb ha kedve vanKépKép!Anyapoc

anyapoc
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: