Új privát üzeneted érkezett!

Hali!

Olive! Írd meg légyszi, hogy hány fokon kell sütni az Ír kenyeret villany-légkeveréses sütőben! A hétvégén szeretném megsütni.
Visszakerestem a receptet, és ott csak az van, hogy 25 perc.
A kelttésztákat 200 fokon kell sütni. Ezt is?

Előre is kösza választ!

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok Lanyok!

Mindenkinek nagy-nagy gratula a ledobott kilokhoz! :D

Bogyo, Szirwen, Judit, veletek mi van? Olyan regen hallottunk mar feloleletek!

Kriszta, en ismerem a vaterat. Nalunk Angliaban az e-bay megy. Nekem is fel kene dobnom mar egy csomo mindent, de nem volt meg ra idom. Eloszor is le kene fenykepezni a cuccokat, aztan felrakni. Te fenykeppel szoktad felrakni a cuccokat? Nalunk anelkul nem nagyon megy el, mindenki latni akarja a kepet rola. Na, majd szemptemberben, amikor visszajottunk, belevagok, mert mar nagyon sok lomunk osszegyult. Amit lehetett, azt a ferjem elvitt rendes aukciora, ugyhogy nehany dolog mar elkelt, de azok foleg porcelanok, rez dolgok voltak. Lollinak van egy csomo kinott ruhaja, amit el szeretnek adni, azt az e-bayen jo arulni. Persze eltettem egy csomot, hatha lesz meg egy lanyunk kesobb, de mindent nem akartam megorizni, mivel rengeteg ruhaja volt es ha lesz meg egy kislanyunk, biztosan fog kapni ajandekba uj ruhakat, ugyhogy feleslegesnek tartottam mindent megorizni. Ja, meg vannak draga parfumjeim is, amiket ajandekba kaptam, de nekem nem tetszik az illatuk, ezektol is meg szeretnek szabadulni.

Jardina, hogy te milyen fej vagy! Mar en is gondolkoztam rajta, hogy amikor tul sok hust sikerul begyurnom fasirtnak, mit csinaljak vele, ugyanis nem szeretem masnap, csak frissen. Eszembe se jutott, hogy talcan le lehetne fagyasztani es utana kiporciozni zacsikba. Koszi az otletet.

Anyukam teljesen el volt ajulva, hogy megszabadultam a nagy kufferomtol. :lol: Minden nap elmondta, hogy o ezt el se hiszi. Akarhanyszor elotte mentem az utcan, mindig megjegyezte, hogy milyen furcsa, hogy nincs akkora fenekem.
A gyumolcsevest meg sose szegtem meg, minden de. csak azt eszem. Viszont most nem tudom, hogy hogyan fogom tartani az utazas alatt. Foleg az elso napokban, mivel elso nap kora reggel indulunk. Ha gyumit eszem, sokat kell pisilnem es az utazas kozben nem tul elonyos. Aztan Nemetorszagban leszunk 2 ejszakat rokonoknal. Ott kinos lenne, ha bekopnem, hogy nem kellenek a friss peksutik es azok a finom felvagottak, csak gyumit kerek. A keresztanyam megerti, de hozza csak visszafele megyunk, odafele az egyik batyjanal szallunk meg. Aztan meg Balcsira megyunk nehany napra az egyik baratnomekhez. Vele nem lesz gond, o meg fogja erteni. Csak az elso 3-4 nap cikis.

Edith, Kriszta, nem semmi, hogy milyen hamar csinalnak a lanyaitok mindent! Lolli mindent keson kezd csinalni. Bar bevallom oszinten, nem bantam, hogy sokaig nem jart, mert legalabb addig nyugodtam napjaink voltak. Tegnap pl. nagyon hisztis volt, mert itt volt a baratnom a lanyaval es kimentunk a kertbe. ahol Lolli egyedul akart maszkalni, meg a foldon maszni. Ha fuvunk lenne, nem lenne gond, de ahol nincs viragagyas, ott le van kovezve. Azon meg meg feltem egyedul, amig nem jar tokeletesen. Az meg nem tetszett neki, hogy a kezet akartam fogni.

Mamacka
, jobban vagy mar?

Mazsuzs, annyit gondoltam rad mostanaban az agykontroll miatt. Tudod, voltunk a szemeszeten a napokban es nagyon kiaakadtam. Olyan szemuveget irt fel a doki, hogy az egyik szememre allitolag rovidlato vagyok, a masikra tavollato. Allitolag nagyon nagy a kulonbseg a ketto kozott, ugyhogy csak ideiglenes szemuveget irt fel, 2-3 honap mulva kell visszamenni, hogy felirja a vegleges szemuvet. Eloszor az ideigleneshez kell hozzaszoknom, aztan johet a vegleges. Viszont nem vagyok benne biztos, hogy en hordani is akarom. Hiaba mondtam a dokinak, hogy en nappali fenynel tokeletesen latok, csak este vagy mesterseges (kulonosen neon fenynel) nem latok. Nem akarta elhinni, pedig a ferjem is bizonygatta neki (o az utcan szokott vizsgaztatni, pl. rendszamtablakat olvastat velem). Csak azt hajtogatta a doki, hogy ilyen rossz szemekkel nem letezik, hogy latok es ezt a szemuveget allandoan kene hordanom. Szoval, ugy dontottem, hogy mielott el kezdenem hordani azt a szemuveget, elmegyek otthon is szemeszhez, meghallgatok egy masik velemenyt is. Azert furcsallom, mert kb. masfel eve voltam otthon es teljesen mas szemuveget irtak fel. Az meg nem letezik, hogy masfel ev alatt az egyik szemem ennyire elromlott volna, ahogy azt a doki allitja, raadasul rovidlatobol tavollato lettem volna. Ja, es jelenleg egyaltalan nem vezethetek kocsit es ha hozzaszoktam az uj szemuveghez, akkor se biztos, nagyon hatareset lennek. Szoval, mindenkeppen meg szeretnem hallgatni egy magyar doki velemenyet is.
Aztan ugye azon is agyaltam, hogy hogyan tudnek javitani a szemeimen. Ugy tudom, hogy az agykontrollal ez megoldhato. A ferjemnek van egy indiai haverja, akinek az apukaja volt szemuveges es teljesen rendbehozta a szemeit magatol. Azt mondta a srac, hogy jogazott. Ez azert nem teljesen tiszta, de gondolom meditaciora gondolt vagy valami ilyesmi. Fel akarom hivni ezt a sracot is, hogy meselje mar el pontosabban, hogyan csinalta az apukaja.

Az igaz, hogy mar evek ota nem vezetek, de ha Lolli iskolaba megy, akkor nem leszunk meg kocsi nelkul. Apa egesz nap odavan, o nem tudja majd Lollit hurcolaszni mindenfele delutani foglalkozasokra. A zenebolcsivel nagy makunk van, mivel kb. 8 perc seta tolunk, de nem lesz mindennel ekkora szerencsenk.

Annyi mindent irtatok, hogy nem is tudom, reagaltam-e mindenre, viszont most mar mennem kell. Ebredezik Lolli, ugyhogy vege a szabadsagnak.

:wink:

KépKép
olive
 
 


Jardina, most latom, hogy volt kozben egy hsz-od.
Igen ezt is 200 fokon sutom, legkevereses sutoben. A multkor azt irtam, hogy tegyetek melyhutobe, ha marad, kulonben mar nem jo. Pont 3 napja sutottem es elfelejtettem betenni a maradekot a melyhutobe. Tegnap este ettem belole es teljesen jo volt, ugyhogy nem kell melyhutozni.

KépKép
olive
 
 

 
 

Sziasztok!

Sajnos egy ideig még mindig nem leszek rendesen... :roll: :( Holnap a férjemnek van a szülinapja és vasárnap ünnepeljük. Készülődés, tortasütés, stb. Jövő héttől hátha nyugisabb lesz egy kicsit az életünk, Istvánnak lejárt a szabadsága :( , és remélem, visszaállnak a megszokott napjaink. Addig pár kép a lányaimról.
Boró, amikor felállt a kiságyban először:
Kép
Kriszta gratulált neki :D :
Kép
Szakértelem:
Kép
Kriszta a strandon:
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Látom, újabb oldalt nyitottunk! Nagyon szuper! És milyen mozgás volt itt!

Edith, neked még adós vagyok egy válasszal. Napközben eszembe jutott amit írtál az egyházadóról. Nálunk mondjuk van egy sor más adó is, de szerencsére kifejezetten ilyen nincsen. Tényleg "kicsit nagymértékű" amit leírtál, 12 % az egész évi keresetből ha jól értettem? (Elolvastam, de most hogy oldalt váltottunk kicsit problémásabb visszaolvasni és leellenőrizni hogy jól értettem-e.)
Ha itt is fizetni kellene ennyi pénzt ilyen címen, akkor lehet hogy kevésbé tiltakozna a pap amikor esküvőt kér egy olyan személy aki nem jár minden vasárnap a templomba? Ki tudja? :roll:
A 68 kiló pedig amiről írtál, nagyon irigylésre méltó!
Milyen tortát csinálsz a férjednek?
A lányok egyszerűen ennivalóak a képeken! :)


Olive! Az oktató aki az AK tanfolyamot tartotta, mondta nekünk az "oktatás" közben, hogy utoljára 0,7 értéket javított a szemén. Szóval az AK jó ilyesmire, és valószínűleg a jógázó ismerős is meditált és azzal ért el sikereket! Szerintem nálatok (Anglia) is van oktatás több helyen ha rászánod magad! Ti mikor indultok el otthonról? De jó Neked, most voltak vendégek és lassan ti is utaztok! Úgy irigyellek! Meddig lesztek itthon?
Kiváncsi vagyok mit mondd itthon az orvos a szemedre!!!

Jardina! Voltunk itt-ott a férjem szabija alatt. Nevezetesen Kisbárkány-Hollókő az egyik nap, majd Veresegyház-Medvefarm egy másik nap. A nagy meleg miatt nem nagyon lehetett a gyerek miatt kimozdulni. Én nem viszem ki délben mikor extrém a sugárzás értéke, így a nap nagy része a lakásban tellt el. A recepted nagyon jó, már így elolvasva is!

Mamacka! Már Edith is írta, hogy a kúra első felében megy le a fogyás lényegesen nagyobb része. Én eddig másfél, majdnem két hónapig csináltam tavaly és akkor 8 kiló ment le. Nem tudom, hogy mennyi lett volna a végleges fogyás ha végig csinálom. A te versenysúlyod egyébként hány kiló? (Ha szabad ilyet kérdezni... :oops: ) Milyen magas vagy?

Kriszta! Akkor profi vaterás lehetsz! Másoknak is adsz el tárgyakat vagy csak a sajátodat?

Mindenkinek jó éjt!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Hopsz, Mazsuzs, hülyeséget írtam. Legalábbis rosszul fogalmaztam. Egy évre fizetjük az EGYHAVI fizetésünk 12%-át (azaz minden hónapban 1%-ot). Ezért írtam, hoyg végülis nem olyan nagy összeg, csak amikor egyből ki kell adni, mégis eléggé megterhelő (lenne). Azért lenne, mert mint írtam, még nem tartozunk ide ebbe a faluba egyházilag, csak miután apósék is ideköltöznek fogunk családostól bejelentkezni.

Kriszta, Olive, érdekes, soha meg sem fordult a fejemben, hoyg így "megszabadulni" dolgoktól. :oops: Pedig bizony mindenkinél gyűlnek a nem használt vagy már szükségtelen akármik. Én úgy oldom meg általában, hogy körbekérdezem a családot, néhány barátot, hogyha valami fölöslegessé vált, hoyg kell-e neki.
Pl. most a barátnőmnek adok egy csomó babacuccot illetve tárgyat (pl. kiskád, hisz szinte vadiúj), de nagyjából, pl. a ruhákat csak kölcsönbe :oops: , mert a húgomnak szándékozom adni, amikor eljön az ideje. SZerintem a kiságy is majd a húgomékhoz megy, vagy a pelenkázó. AZ etetőszék, az biztos tönkremegy majd Borókával, mert az nem volt valami jó minőségű darab.

Na, megyek vasalni Istvánnak a zenés cuccait. Délben ismét "dolgozni" megy. Még szülinapján sem pihenhet! :( (Épp mondta az este: lejárt a szabadságom. Az esőben kirándultunk, utána meg a sok jóidőben egyszer nem voltam egy jót halászni! - Bizisten sajnáltam. :))

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


JAj, Zsuzsi, ezt elfelejtettem: Gyümölcsös zselatintortát készítek a férjemnek, ez olyan, hoyg csak egy pudingfélét kell főzni, a többi a hűtőben "sül" meg. :D Eléggé macerás torta, egyedül nehéz is belevágni, de ő most spéci ezt kérte. Ő nem nagon édesszájú, de ezt a tortát szívesen eszi. És már rég nem készítette egyikünk sem (én, anyós, sógornőm, húgom) valamilyen alkalomra. Sőt, kettőt kell készítenem, hoyg elég legyen a bandának. :)

Majd leírom a receptet is, ha valakit érdekel!

És köszi a lányaim dicséretét! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok

Olive
Még mindig nagyon kutyául vagyok... nagyon durva ez a vírus állítólag ennek a nyárnak a specialitása... :(
Este erősödik éjjel és reggel durva, nappal aránylag viselhető. Nyom a mellkasom nem tudom felköhögni a felköhögnivalót, szinte fulladozok, állandóan köhögnöm kell, nem is akárhogy... és már a pici is köhög :cry: köptetőt meg nem lehet szoptatás alatt... azért lándzsás utifüvet iszogattam de már megittam egy üveggel és nem sok hatása van... iszom a hársfateát, kakukkfüvet...

Mazsuzs
Igen tudom már végigcsináltam csak azért írtam mert már nem emlékeztem pontosan, hogy hogy is volt, nekem a felétől nem ment már le semmi... első hónapban 10 kiló, másodikban 1, utána semmi, de mégis úgy érzem, hogy alakultam. Ebből is látszik az is, hogy elfogyni nem lehet... egyszóval bíztatásképp írtam...


165 centi vagyok, 63 kiló az átlagos, 60 kilóval már nagyon elégedett vagyok. Esküvőmön voltam 58 de az nem reális így asszonyfejjel...
esküvőn
Kép

Most:
Kép
mondjuk ezen annyira nem is látszik a plussz... de most durvább képet nem találtam...


Edit
Gyönyörűek a lánykák!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Jardina
Mindenki azzal rémítgetett már két éve is, hogy nem jó szoptatás alatt a fogyókúra, ugyanis a gyümölcsnapon pl méregtelenít a szervezet és az átmegy a tejbe. Csak én ebben azt nem értem, hogy ugyebár azáltal méregtelenítek, hogy nem viszem be a "mérgeket" no de ha beviszem az jobb??? Az akkor ugyanúgy átmegy a tejbe nem? Egyszóval úgy döntöttem. hogy ezzel nem foglalkozom. Hiszen ezzel a diétával sokkal egészségesebben táplálkozom, sokkal több zöldséget gyümölcsöt eszem. Azzal meg csak nem ártok... még inni is többet iszom.

Mondjuk én a víznapot most is ki fogom hagyni az azért túlzás lenne. Akinek most jön a víznap szerintem csinálhat görögdinnye napot az szinte teljesen víz, mégisz eszed és így talán könnyebb kibírni!

Gyümölcsnapon meg igyatok sómentes 100%-os paradicsomlevet, az nem olyan édes, és jobban hozza az evésélményt.
Igaz nekem az első gyümölcsnapon nem hiányzott sem nagyon jól elvoltam. Ezek a gyümölcsök nem olyan savasak sokkal jobb mint az alma-narancs időszakban.


Képzeljétek eléggé elszomorodtam... tegnap észrevettem, hogy az első metszőfogam kicsit érzékeny a hidegre... alaposan megnéztem a tükörben és rémülten látom, hogy az egész hosszában el van repedve. Pár napja rémlik, hogy hozzákoccant egy pohár no de azért attól nem szabadna elrepednie. :cry: :cry: :cry: ez egy kicsit most aggaszt mert ebben a diétában sem sok a calcium. Lehet gyümölcsnapon szezámmmagot kellene ennem. Tegnap is csak sajtot, kefírt ettem. A hústól amúgy is rosszul szoktam lenni a diéta alatt.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Edith, tenyleg nagyon tunemenyesek a lanyaid! :)

A torta receptjet majd ird le, kivancsi vagyok! Na, meg kepeket is kerunk rola.

Vannak dolgok, amiket en is odaadtam baratnoknek, de en babaruhakat nem nagyon tudtam adni, mivel Lollinak minden cucca nagyon lanyos volt es minden baratnomnek fia szuletett. En nem tudom mi van evek ota. Nem csak a baratnoimnek, de meg a szuleim ismeroseinek is a csaladjaban csak fiuk szuletnek. Most itt is szuletett egy baratnomnek babaja, de o is kisfiu. :shock: Szoval, a ruhakat, amikre nincs szuksegunk csak eladni tudom.

Mennem kell, mert megjott a ferjem es megyunk az uj szemuvegemert.

Kellemes hetveget mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Edit
Grat Borónak az álláshoz!
Ilyen képünk nekünk is van!
Engem érdekel a recept!!!

Olive
Ez a szemes dolog tényleg furin hangzik, kérj még másik dokitól is diagnózist!

...még akartam valamit...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


jaj tudom...

Vatera
Engem is érdekel... eddig én még csak a babaszobán adtam el dolokat, de lehet ki kellene próbálni a vaterát.
Egy kicsit tartok tőle...


Mosógép:
Nekünk is AEG van! Szeretem igaz még elég új, kevés a tapasztalat...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka!

Azért én nem látlak téged vészesen túlsúlyosnak. Elhiszem, hogy van felesleg, pláne hason gondolom én.
Nekem is ott van még sok.
Csinálom a hasizom gyakorlatokat, Réka szerint és az Ab King Pro-t is nyomom, 1 hónapja és Apa szerint fantasztikus az eredmény.
Na jó, azért még nem mutogatom a köldök tetkómat, de még 2 hónap és naná, hogy felhúzok egy dögös fürdőrucit. :D

Jól nézek majd ki mínusz húszba 2 részes fürdőruciba.... :D Ne keseredj el, higgy a sikeredben!!!!!!!

Edit!

Én porcelánbabáknak hívom a lányaidat magamban.
Fehér bőr, piros arcocska, szöszke göndör haj. Olyan szépek, mint a porcelánbabák!

Párodnak BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT kívánok!!!!

Vatera:

Más cuccait is szívesen eladom, de a jutalékot amit a vaterának ki kell fizetni belőle, azt elkérem.
Én szeretek vaterázni, ha elég szemfüles az ember, tökjó cuccokat is tud venni olcsóbban.
És mindenfajta otthoni limlomot el tud adni.
Én Domi cuccait őszintén bevallom, hogy inkább eladom, mert egyik sem volt olcsó, így nem szívesen ajándékozok el olyat, amiből tudok további ruhákat venni.
:oops: :oops:

Persze vannak olyan cuccaink, amit elajándékozok, de az tényleg nem sok.
No most lépek, én is vendégeket kapok. Anyósomék jönnek és még itt is alszanak...

puszi mindenkinek!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hát köszi azért olyan 10-15 kiló sajnos van rajtam... igen a hasam valóban nagy... van aki már viccelődött, hogy látom jön a harmadik és egyebek... jót nevettem mit ne mondjak...

Olyan ideges vagyok férjem pár órája elment vitorlázni és nem tudok róla semmit, szakad az eső tök nagy szél van.

Apósom meg ért a megnyugtatáshoz...
Közli, hogy ekkora szélben simán felborulhat....

görcsben van a gyomrom...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka, megerkezett a ferjed? Remelem, minden rendben.

Csajok, a hasam nekem is nagyobb maradt, mint volt, pedig kilora kevesebb vagyok, mint szules elott. :roll: Kellene hasizom gyakorlatokat csinalni, de... A mozgast mar kiveseztuk egy parszor, ugyhogy nem ismetlem magam.

Du. voltunk az uj szemuvegmert es az optikus is azt mondta, hogy o a helyemben elmenne mas dokihoz is, mivel tenyleg furcsa ez a recept, amit a doki felirt, bar elofordulhat, hogy neki van igaza. Azt mondta, hogy addig ne hordjam, amig nem lat masik doki.

Utana voltunk nehany boltba. Keresztelore is akartunk ajandekot venni, mivel otthon aug. vegen vegre megtartjuk a kereszteloket. A baratnom 2 fianak mi leszunk a keresztszulei, ok meg Lollinak. Egy kicsit bajban vagyok, mert nem tudom, fiuknak mit szoktak venni. Illetve gondolom arany lancot, de en azt nem tartom jonak, mivel gyerekkent ugyse fogjak hordani, mire nagyok lesznek, meg kinovik. Sot, az is lehet, hogy ugy, mint a ferjem, utalni fogjak az ekszereket. Nektek van valami otletetek? Meg gyerek evoeszkozokre gondoltam, de mar nincs ido belegraviroztatni a neveket. Lattam micimackosat (a baratnom micimacko manias), de abbol csak egy szett volt es ugy gondoltam, egyforma ajandekot kene venni a ket testvernek.

Aztan este a baratnomeknel vacsoraztunk. Mivel egy kicsit elcsusztunk a hazajovetellel, Lolli fel oraval kesobb kerult az agyba es a furdes is elmaradt. Itt este 10 elmult es meg mindig nem alszik. Ugy latszik nagyon nem tetszik neki, ha kizokkentjuk az o kis rutinjabol. Remelem, nem bosszulja meg egy hajnali kelessel holnap reggel. :roll:

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Most olvastam vissza, hogy mit irtam es jo par hibat ejtettem, de remelem elnezitek nekem. Mar kisse almos vagyok.

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Látom, szombaton nagy volt a nyüzsi. Én a hétvégét kihagytam most és a jövő héten is szabin lesz a párom, akkor ha itthon van, valahogy nincs időm a géphez ülni, esetleg csak késő este. Nándit most fektettem le, de annyi minden mást is csinálni kellene....Ha ébred, akkor meg megyünk anyukámhoz.

Mamacka, remélem hamarosan kilábalsz ebből a köhögéses (vagy inkább nemköhögéses) dologból. Szép az esküvői képed és az alatta lévő aktuálison tényleg nem nagyon látszik a 10-15 kiló plusz. Az viszont feltünt, hogy milyen jó sok hajad van... :wink: :wink: Tudod, most erre vagyok beállva.....a hajakra. :shock: Ezt a méregtelenítéses- tejes dolgot már én is hallottam. Hogy aztán mi igazság van benne?? De ez a kúra szerintem is elég jó ahhoz, hogy nem éhezik az ember. Akinek pocakosan kijön a terhességi diabétesze, azzal keményebb kúrát csináltatnak az orvosok mint ez a diéta....

Rendben megérkezett a férjed??? Szombat óta nem írtál semmit erről, mi pedig izgulunk...


Olive! Sajnos nem nagyon tudok segíteni ajándék ügyben. Én a keresztlányomnak anno fülbevalót vettem mikor a keresztelője volt. Úgy gondolom, hogy egy lánynak könnyebb is ajándékot venni mint egy fiúnak/fiúknak.

Hát igen, a mozgás. Én az utóbbi napokban többször gondolkodtam azon, hogy miután Nándit leteszem aludni, magammal kellene foglalkoznom egy másfél órát és nem a háztartással. Először is AK-ni, aztán letekerni fél órát a szobakerékpáron és utána még ha van erőm akkor egy kis Kriston Andreát is nyomatni kellene. Egyre jobban ezek járnak a fejembe. Kellene már valami változás!!

Lolli mikor aludt el végül? Nándinak is van néha ilyen amit írtál, de szerencsére nagyon ritkán.

Edith! Tényleg, rakjál fel képet a tortákról, és persze a recept engem is érdekel!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mamacka!

Férjed????
Remélem minden okés.

Edit!

Gyere mesélni, hogy sikerült a szülinapi buli.


Csajok!

Képzeljétek kaptam egy digit mérleget névnapomra. Rögtön elkeskenyedett a szám, mikor ráálltam.
Eddig anyóséknál mértem magam egy számlapos öreg masinával, azon 60 kg voltam.
Erre tegnap délután mérlegelve 60.8 kg voltam a digitálison.

Mától, csak reggelente a klotyómanózás után fogok méricskélni.
Lehet ennyi eltérés is vagy híztam????

MÁS: nagy gondban vagyok. Anyósomék eljöttek hétvégére hozzánk, (anyós,párom nővére és annak élettársa).
Én meg mufurc voltam és nyűgös. Egyszerűen minden idegesített, amit csináltak.
Megszabták mit főzzek (más volt a tervem, hogy én is tudjak étkezni a diéta miatt) és vérig sértve érezték magukat, hogy diétámra hivatkozva nem ettem velük.
Direkt én akartam úgy variálni a menüt, hogy nekem is ehető legyen.
De ch napon nem ehettem a fasírtból meg sült krumpliból. Keményítő napon grillezett hús volt, meg saláta, erre az én salátámat savanyúnak találta párom nővére és kérdezés nélkül beletett egy valag cukrot.
Úgy elcsattant az agyam, hogy nem a legkedvesebb arcomat vettem fel a további 1 napra.

Jaj csajok, annyira nincs kedvem vendégekhez.... :cry:
Mikor leszek megint a régi ÉN?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Mamacka!

Férjed????
Remélem minden okés.

Edit!

Gyere mesélni, hogy sikerült a szülinapi buli.


Csajok!

Képzeljétek kaptam egy digit mérleget névnapomra. Rögtön elkeskenyedett a szám, mikor ráálltam.
Eddig anyóséknál mértem magam egy számlapos öreg masinával, azon 60 kg voltam.
Erre tegnap délután mérlegelve 60.8 kg voltam a digitálison.

Mától, csak reggelente a klotyómanózás után fogok méricskélni.
Lehet ennyi eltérés is vagy híztam????

MÁS: nagy gondban vagyok. Anyósomék eljöttek hétvégére hozzánk, (anyós,párom nővére és annak élettársa).
Én meg mufurc voltam és nyűgös. Egyszerűen minden idegesített, amit csináltak.
Megszabták mit főzzek (más volt a tervem, hogy én is tudjak étkezni a diéta miatt) és vérig sértve érezték magukat, hogy diétámra hivatkozva nem ettem velük.
Direkt én akartam úgy variálni a menüt, hogy nekem is ehető legyen.
De ch napon nem ehettem a fasírtból meg sült krumpliból. Keményítő napon grillezett hús volt, meg saláta, erre az én salátámat savanyúnak találta párom nővére és kérdezés nélkül beletett egy valag cukrot.
Úgy elcsattant az agyam, hogy nem a legkedvesebb arcomat vettem fel a további 1 napra.

Jaj csajok, annyira nincs kedvem vendégekhez.... :cry:
Mikor leszek megint a régi ÉN?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Mamacka
, irjal mar, mert most mar tenyleg kezdunk aggodni!

Kriszta, a dieta alatt en is a hatam kozepere kivantam a vendegeket. Mindig akartam mar kerdezni, de allandoan elfelejtem, hogy hasznalod a Xylitol edesitot? En mostanaban meg a kavemat is gyumolcscukorral iszom.
A merleg miatt meg ne aggodj! Minden merleg mast mutat. Az anyukameken pl. mindig tobb szoktam lenni 1 kiloval. En mindig csak reggel merem magam ehgyomorra. Ma meg is lepodtem, mert mar csak szuken vagyok 56 (nem digitalis, ugyhogy nem tudok tizedeseket), pedig arra szamitottam, hogy esetleg felcsuszott mar 1 kilo. Nagyon nem ment mostanaban a szetvalasztas. Mivel 1 honapra elutazunk, ki kell uriteni a hutot es igy azt eszem, amit meg kell enni. Nincs szivem annyi mindent kidobni. Szerintem otthon is kavalkad lesz az etkezesem, ugyhogy majd szeptember kozepetol, ahogy visszajovunk fogok ismet odafigyelni. Azert a delelotti gyumievest a mai napig tartom.

Csajok, most csak ennyire telik az idombol, sot lehet, hogy mar holnaptol nem is tudok jonni egy darabig. Szerdan utazunk es 1 hetig biztosan nem leszek internet kozelben. Utana majd megprobalok irni.

Addig is kitartast mindenkinek es varom majd a johireket a lepergett kilokrol! :wink:

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Jól sikerült a "buli", bár nem az volt, mi csak a családdal szoktunk ünnepelni úgy, hogy jönnek a szüleim, apósék, a húgomék és sógornőmék.
Kb. este 6 körül jöttek, szinte egyszerre érkeztek, ettünk virslit (ez gyorsan megy, nincs munka vele, ezért választottam :oops: ), majd tortáztunk, közben meg beszélgettünk. A fiatalok ittmaradtak (húgomék és sógornőmék is), sógornőmék ma reggel mentek haza, a húgom barátja pedig csak este, mivel ő anyóséknak a házánál dolgozik, ma éppen a festést kezdte el.
A gyerekek is, felnőttek is jól érezték magukat.

Torta: életem eddigi legnagyobb konyhai baklövése. :shock: :shock: :shock: :oops: :oops: :oops: :oops: Elkészítek két adag tortát mindenféle jóval benne, ahhoz, hoyg reggelre lötyögjön az egész. :shock: Azt hittem, megüt a gutta. Végül hamarjában még összedobtam egyet és az jó lett.
Hogy mi történt? Hát mert ananászként eddig mindig konzervet használtam, most gondoltam, adjam mega módját és rendes ananásszal készítettem. Igaz, hoyg tudtam, hoyg az ananász leve (és a kivié is) tartalmaz egy zselatinoldó anyagot, de tökéletesen elfelejtettem. Az ananász meg rengeteg levet engedett és ami nem folyt ki, az szépen a forma alján összegyűlt. Szerencsére vettem konzervet is arra az esetre, ha a frissnek nem jó az íze, és minden más hozzávalóm volt hozzá, így aztán csináltam egy másik tortát is, és a lötyögőset pedig tálkákba mertük és úgy ettük. Mert az íze azért sokkal finomabb volt a másiknál! :roll:
Úgyhogy, lányok, ha készítitek, csakis konzervvel.
A 3. torta ilyenre sikerült.
Kép Kép
Itt is elég szépen látszik:
Kép
Teljes család:
Kép
És.... az "ünnepelt" megkóstolja a tortát. (alig győzte a kisasszony kivárni az idejét. :P )
Kép

Majd még jövök reagálni. Puszi mindenkinek. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok Férjjel minden rendben csak hülye apósom rémítgeti az embert...
Most már Pesten vagyunk...

Mazsuzs
viszont feltünt, hogy milyen jó sok hajad van...

Ezen hajszál híján (szó szerint) elbőgtem magam...

Ma délelőtt ugyanis nekiálltam, hogy megnyírom magam. Szerettem volna egy kicsit lépcsőzetes frizurát, de félúton rájöttem, hogy ami az egyik oldalon megy az a másikon már elég ügyetlenre sikeredik, így még időben abba hagytam.

Úgy döntöttem, hogy életemben immáron harmadik alkalommal ellátogatok egy fodrászhoz.

Így utólag nagy hiba volt, sokkal jobb volt amit magam alkottam...

A nőci annyira megritkította a hajam, hogy nem is maradt a fejemen... kétségbeejtő... még most is bőghetnékem van.

Kértem, hogy legyen könnyen kezelhető, és mindenképpen felköthető hosszúságú... hát ezt már nem lehet felkötni... eleve a gyönyörű dús hajamból alig maradt valami ha begumizom, amit nem is nagyon lehet, röhejes látványt nyújtok.

Férjem szerint úgy nézek ki mint egy ősasszony és ezt bóknak szánta... nem sikerült megvígasztalnia. :(



Mindezt ötezer forintért... :(

Sokkal jobb volt amíg ez a nő nem nyúlt hozzá... pedig abban reménykedtem, hogy ezt azért csak nem lehet elrontani. De lehetett...

Olyan vacka kedvem van... annyira szeretem a sok vastag hajamat... még a nő is csodálta, hogy milyen sűrű és sok... könyörgöm miért baj ha az embernek van haj a fején????
Rettenetesen festek és úgy is érzem magam...

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Vegul csak bekukkantottam meg.

Mamacka, ismeros a hajas helyzet. Eredetileg nekem is dus volt a hajam, csak mostanaban szules utan igen megcsappant es ez nem is eleg, az en fodraszom is megritkitotta. Egyszeruen nem ertem, hogy minek?! Ez a divat? Engem sose erdekelt a divat, mindig azt hordtam, amit ugy gondoltam jol all. A hajjal is igy vagyok. A mostani tepett divat egyaltalan nem tetszik. En azt szeretem, ha latszik, hogy van hajam. Es ez a tepett fazon tenyleg viccesen nez ki felkotve. Raadasul nekem ugy vagta mar legutobb is, hogy meg ket oldalt csatott is kellett hordanom, mert se a fulem moge nem tudtam tenni es a gumiba se ert bele. Pedig direkt szoltam, hogy ne legyen tul rovid, mert surun hordom felfogva. Es igen, az a legkiakasztobb, hogy meg fizetni is kell erte.

Azert ne keseregj, biztosan hamar megno!

A multkor meg elfelejtettem irni, hogy az eskuvoi kepen ugy nezel ki, mint egy modell. Nem katalogusba keszult az a kep? Nagyon csini es szep menyasszony voltal. A mostani kepeden meg tenyleg nem latszol tulsulyosnak. En szornyen neztem ki a dieta elott.

Edith, csurog a nyalam, amikor latom a tortadat! Az viszont tenyleg idegesito lehetett, hogy ujra kellett csinalni. En a kenyerrel jartam igy, amikor jottek anyukamek. Direkt szerettem volna nekik friss kenyeret sutni, hogy meg langyos legyen, amikor erkeznek es ez volt az elso kenyer eletemben, ami nem sikerult. Egyszeruen lepeny lett belole. :twisted: Azota nem is mertem elesztos kenyeret sutni, csak ir szodabikarbonasat sutottem.

Most mar tenyleg elkoszonok.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Olive
Hát igen engem sem izgatott a divat sose... :(
No most jó hülyén nézek ki, pedig nekem szülés után is maradt a gyönyörű dús hajam de úgylátszik ez a nőcit roppant mód zavarta... annyira sajnálom... mire fog megnőni...
:(

Köszi a bókot... bár azért modellnél husibb voltam :) :) :) a ruhát amúgy unokanővérem varrta.. nagyon szerettem. A fotón meg rájöttem, hogy kicsit már több lehettem mint 58, ugyanis ez már egy hónappal az esküvő után készült mert a fotósunk nem volt sajnos a helyzet magaslatán, így később elmentünk egy ismerőshöz műterembe, pedig műtermi képeket nem is akartam.
No itt 58 kiló vagyok...
Kép

Ma ráálltam a mérlegre... most vettük, hogy legyen egy rendes, pontos mérleg. Ugyanott álltam rá többször és 70-75-ig mindenfélét mutatott... :(
Megpróbálom visszavinni. Ugyanis egyáltalán nem volt olcsó, mérhetne azért ennél kicsit pontosabban is.
73 volt a legtöbb amit kijelzett így ezt hiszem el, ami olyan 4.5 kiló mínuszt jelent. Bár lehet, hogy első alkalommal is többször kellett volna ráállni.
Ma van a 9. nap.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Edit
A torta nagyon guszta!!!

Nekem egyik nagy bajom, hogy ebben a diétában pl nem lehet gyümölcsjoghurtot enni...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


http://90naposdieta.uw.hu/
Én itt szoktam vezetni a súlygörbémet.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka!

Fel akartam lépni, de a vírusírtóm jelezte, hogy a TRÓJAI vírus megtalálható azon az oldalon.

Sürgősen töltsd le a NOD 32 ingyenes próbaverzióját és ellenőrizd a géped!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Kösz a tortadicséreteket. :) Nem ki tudja mi, de gyorsan már csak ezt tudtam összehozni. :roll:
Mostanában olyan kedvetlen vagyok, semmihez sincs kedvem, így az ide-írásra sem. :oops: :oops: :oops: Azért megfigyeltem, hyog egy-egy fárasztóbb, pörgösebb időszak után rámtör ilyen kedvetlenség. Ami a mostani hetek után nem is csoda.
Azt elfelejtettem írni, hoyg múlt héten, szerdán meglátogattuk egy barátnőmet, volt egyetemista társam és szinte egyidősek a lányaink. Nagyon jól telt a napunk, a csajok jól kijöttek egymással, mi meg tudtunk egy csomót dumcsizni. Sikerült egy kicsit feltöltődnöm, szerencsére. :)

Nálam hivatalosan véget ért a diéta. Már tegnap sem aszerint étkeztem. Bár tulajdonképpen proteinnapféle volt, csak du., igaz, éhgyomorra, ettem egy tálkával a tortából :) :P Azért a reggeli gyümölcsöt szeretném tartani minél több ideig, eddig sikerült. :D Mindenesetre, abszolút nem vagyok elégedett magammal, bár ahhoz képest, hoyg nem tartottam be 100%-osan a dolgokat, mégis fogytam jópár kilót. Most 65 és 67 között szoktam mozogni, sok mindentől függően. :P

Mamacka, nekem a müzli tejjel vagy joghurttal hiányzott nagyon. Bevallom, ha nagyon megkívántam, pár kanál gyümölcsjoghurtot azért megettem.

Még a diéta elején én is rámentem erre a oldalra, Mamac, tavaly én is ott vezettem a görbét én is, de nekem is az jött ki, hoyg vírusos az oldal. Nem is mentem rá többször. Szerencsére nekünk állandóan résen van a Nod32.

Kriszta, két mérleg ritkán mutat egyformát. Most már az a lényeg, hoyg az új mérleged szerint is konstans legyen a fogyásod.

Gratulálok mindenkinek a leadott kilókhoz!!!
A megritkított hajakat sajnálom! :(
Olive, kellemes utazást, időtöltést, és nagyon várunk vissza!!! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edit!

Gratulálok a kitartásodhoz!!!!
Sztem az, ha néha bűnözik az ember, az nem gond.
Csak változtasson az eddigi rossz étkezési szokásain és hatni fog. :D

Nekem a túróscsusza hiányzik nagyon nagyon, meg a jó fütölt húsos bableves. :D

A többin elvegetálok.

Na jóóóó meg a corn flakes is nagyon sok tejjel, de érdekes, hogy sosem reggelire, hanem inkább vacsira.

Mamacka akartam már írni, hogy azért nagyon ügyike vagy, hogy 9 nap alatt ennyit fogytál!
CSAK ÍGY TOVÁBB!!!!!!

Olive!

Jó pihikézést!

Jardina!

Menüink hol maradnak? :wink:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hű ez a vírus elég gáz! :(
Szóltam férjemnek, remélem nem lesz gond!

Azért lehet nem fogytam ám ennyit csak első ráálláskor is többet mutatott ez a vacak mérleg. Bár két éve is az első héten 3 kiló ment le, utána lassult az ütem, közepétől meg már semmi...

Edit
A képek alapján nagyon csinos vagy!
Legyél csak elégedett!


Pénteken esküvőre megyünk Bécsbe, gyümölcsnap lenne, de nem fogom betartani érthető okokból! :) Azon gondolkodom, hogy mi legyen, reggel gyümölcs utána az amit kapunk, vagy tartsak hús, vagy keményítőnapot, másnap meg a gyümölcsnappal folytassam!?


Dominika a túrós csusza nekem is... no meg a finom tejfölös-ragulevesek. Én sok mindenbe teszek tejfölt, nagyon szeretek vele főzni.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka!

Gondolj rám, ha eszed a fini töltött kápit, vagy a fene tudja milyen finomságokat..... :lol:
Nem tudok okosat mondani, tán az lesz a legjobb, ha csapsz egy görbe napot (óvatosan, mert a gyomrod nem fogja tolerálni valszeg).
Másnap meg tartasz egy komplett gyüminapot és a megszokott módon utána a fehérje-keményítő-szénhidrát napot.
Aztán max nem jársz sűrűn esküvőre és akkor nem lesz baaaaaj!!!!

Tejföl: az hagyján! Mifelénk cseh kenyeret árulnak, 280 ft 1 kg, de valami mennyei!!!
Vasárnaponként még forró!!!
Ahhhh Istenem az egy kis sós mártogatós tejföllel és snidlinggel.....

na jóóó megyek csámcsogni egy kis főtt kukoricát üresen...

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Én is főtt kukoricát ettem, mirelitet de szerintem ezt cukrosan főzik elő... :(
No sebaj a mai napom nem volt valami fényes... semmi kedvem nem volt sütni-főzni.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok Lányok!

De felpörögtetek az utóbbi napokban! :)

Mamacka, örülök hogy minden ok. a férjeddel, a hajadat viszont sajnálom.
Nekem eddig életemben egyszer volt olyan eset, hogy sírtam fodrász után úgy megkopasztotta az akkor még dús és sűrű hajamat, de hamar visszanőtt! A tiéd is vissza fog! :wink: Észre sem veszed és újra hosszú lesz!!
Nagyon ügyes az unokanővéred ha ilyen szép ruhát varrt amit az esküvőn viseltél.

Edith! Egyszerűen művészi a tortád! Sokkal szebb mint a cukrászdai habos-babos költemények. Annyira guszta!
A képek is szépek, olyan jó hogy nálatok még így összejön a család.

Olive! Várjuk a jelentkezésedet! Töltsétek jól ezt az egy hónapot! Mint írtam már, irigyellek az utazásért! Egyébként még szintén Neked akarom írni, hogy hallottál-e már a Varga féle hajhullás elleni cseppekről? Olvasgattam az interneten róla és nagyon jókat írnak! Esetleg itthon megvásárolhatod majd ha esetleg ki akarod próbálni bár állítólag külföldön is kapni. Én ismerem a cseppek névadóját a tévéből és régebben rengeted cikket olvastam tőle.
Ha érdekel akkor nézz utána a neten! Annyit megér!

Krisz! A kukoricát te magad főzted? Hogyan kell? Tudsz segíteni ebben? Még soha nem csináltam. Apósom főzött 10 évvel ezelőtt anno, de inkább friss infókat szereznék....:)

Én is kicsit ritkábban fogok jönni majd egy ideig, mert anyukáméknál befejeződött a nagy lakásfelújítás és most egy hatalmas nagytakarítás veszi kezdetét. Minden tiszta por a kőpadló cseréje miatt, így egy alapos nagytakarítást csinálunk. Lassan fogunk haladni mert anyukám nem kapott szabadságot a munkahelyén és így nem tudunk teljes napokat dolgozni, de amikor nem ott leszünk takarítani akkor itthon várnak a tennivalók. Ilyen későn mint most, nem mindig van kedvem gépezni....
De azért majd jövök mert pár nap után hiányzik mindenki.... :oops:

Mindenkinek jó éjt!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát jól eltűntem tudom! Most végre újra itt vagyok. Tegnap már elolvastalak benneteket és jegyzeteket is készítettem, de begépelni már nem sikerült.

Mazsuzs - örülök, hogy tetszett a recept! Most hétvégén megcsináltam miccsként és lefagyasztottam. Tárkonyos pipi miccsre kereszteltem - így abszolút fogyókúrás kajává alakítottam. Finom!
Nekem jobban ízlik, mint az eredeti miccs... + az megint nekem túl fűszeres lett. Legközelebb megpróbálom szegfűbors nélkül - lehet attól lesz túl intenzív az íze.
azt olvastam a Tények és Tévhitek oldalon (szerintem nagyon jó), hogy ez a napozási téma sem egészen úgy van, ahogy ezt tálalják. A D-vitamin képződés miatt kellene a naon tölteni valamennyi időt rendszeresen naponta. Persze nem a kritikus időben. egyébként én is kerülö, talán tűlságosan is! A napozószerekről is olvastam valamit korábban, hogy ezek a nagy faktorszámú szűrösök valójában igazán nem sokat érnek...


Edit - Milyen tündéri huncut Borókád van! Megzabálom! Gratulálok a felállásához! Nem sokára elindul, aztán futhatsz utána! krisztád is nagyon szép!
A tortád csuda jól néz ki! Kérjük szépen a receptet kiemelve, légyszi!
Gratula a diéta befejezéséhez! Összesen hány kilótól sikerült megszabadulni?


Mamacka - nagy gratu a 4,5 kiló fogyáshoz! :D Az esküvői képeken is nagyon szép vagy!

Jobban vagy már? - a hajadat leszámítva? Nem volt késztetésed, hogy behúzz egyet a fodrásznak?! Úgy látszik magnófelvételt kell csinálni arról, hogy mit is rendelsz tőle. aztán, ha nem azt csinálja, amit megrendeltél, egyszerűen nem fizetsz!

Nekem is nagyon sűrű hajam van, és ilyenkor nyáron nagyon rövidre és ritkára vágatom, mert nagyon fűt, s amúgy is szenvedek a melegtől...


Mindenki azzal rémítgetett már két éve is, hogy nem jó szoptatás alatt a fogyókúra, ugyanis a gyümölcsnapon pl méregtelenít a szervezet és az átmegy a tejbe. Csak én ebben azt nem értem, hogy ugyebár azáltal méregtelenítek, hogy nem viszem be a "mérgeket" no de ha beviszem az jobb??? Az akkor ugyanúgy átmegy a tejbe nem? Egyszóval úgy döntöttem. hogy ezzel nem foglalkozom. Hiszen ezzel a diétával sokkal egészségesebben táplálkozom, sokkal több zöldséget gyümölcsöt eszem. Azzal meg csak nem ártok... még inni is többet iszom.

Mondjuk én a víznapot most is ki fogom hagyni az azért túlzás lenne. Akinek most jön a víznap szerintem csinálhat görögdinnye napot az szinte teljesen víz, mégisz eszed és így talán könnyebb kibírni!


Teljesen igazad van! A bevitelnél kerülni kell a méreganyagokat - és az egészséges táplálkozás, a szétválasztás előnyei miatt az anyatejnek is minőségileg javulnia kell! Sőt, ha nem kevered a keményítőt a fehérjékkel - a babád sem lesz hasfájós, ez nekik is jó. Pláne, ha a különböző fehérjéket sem kevernéd egymással, azokat is szétválasztanád!

A víz, az csak víz! A víz nap helyett inkább iktass be egy teljes gyümölcsnapot. Ahol csak élő gyümölcsöket eszel. Csonthéjasokat nem! Ennek nagyon fog örülni a szervezeted!

Ne feledd: mindig ÉLő gyümölcsöt, éhgyomorra, önmagában, semmivel sem keverve!

Az tuti, hogy nem a mostani diéta miatt repedt el a fogad! (Voltál már vele fogorvosnál?). Lehet neked is eleve kevés valami miatt a kálcium a szervezetedben. Nekem is az, és még nem jöttem rá, hogyan tudom természetes úton megnövelni az értéket, illetve hogyan vehetném rá a szervezetem, hogy beépítse az elfogyasztott mennyiséget.

Tipp: ne gyümölcsnapon edd a szezámmagot. a gyümölcsnap legyen tisztán gyümölcsnap! Máskor is eheted - csak éhgyomorra tedd, és próbáld megőrölni kávédarálóval. Így könnyebben fel tudja dolgozni a szervezet, és gyorsabban hasznosul a benne lévő kálcium. Bioboltban vettem Tahinit - ami őrölt szezámmag, valamivel össze kell keverni, és úgy enni. Még nem próbáltam ki! Közben arra is rájöttem, hogy ez pirított szezámmagból készült, ha jól emlékszem, és ebben az esetben márez is messze került a természetes voltától.

Ha javasolhatom: esküvői vacsi után - ha elcsábultál - nyugodtan beiktathatsz egy gyüminapot, ha haza értetek!

Ha zöldségféléket - élőt - eszel a húshoz, akkor is rosszul leszel tőle a diéta alatt?


Kriszta - hát az én agyam is elcsattant volna az ilyen vendégektől! Te tekintettel voltál rájuk, a kívánságuk szerint főztél. A sógornőd megédesíthette volna a saját salátaadagját... :evil: Pofátlanság teteje, hogy a megkérdezésed nélkül ezt csinálta!
Te mit ettél fasírt, illetve grillhúsi helyett, amikor ott voltak?

Én sem vagyok oda a vendégeskedésért...

Pár éve disznót vágtunk, és barátnőm jött segíteni. töltött káposztát főztünk. Azt mondta - bízzuk csak rá, isteni lesz a káposzta! Egy csomó savanyú fehérbort belelódított a káposztába. Náluk - arról a vidékről, ahonnan ő származik - ez volt a szokás. Számunkra azonban ehetetlenül idegen volt az íz, valamint duplán savanyú. Dühített nagyon, mert nem beszélte meg velünk, mik a szándékai, akarjuk-e, vagy sem... Így ebek harmicadjára jutott a rengeteg, finomnak induló káposzta... :evil: Én azóta sem kedvelem, ha pia fő a kajában...

Tudod, én nem is tudom, én jó vendég vagyok-e?
Anno, amikor még kávéztam, inkább nem ittam kávét a vendégségben, ha állott és előre, a család ízlésének megfelelően beédesített kávéval kínáltak - ráadásul édesítőszerrel. Én teljesen cukor és tej nélkül ittam a kávét, még hideg vizet is tettem bele. Ha nem főztek másikat, akkor inkább nem ittam! Nem tudom ez illetlenség volt-e a részemről? Vagy esetleg a vendéglátó figyelmetlensége?
A másik, hogy állandóan hurcolom magammal a saját, Natúr Aquás ásványvizes üvegemet. Vendégéségben is csak ezt vagyok hajlandó meginni. Barátnőm szülinapjára is vittem - nem vette zokon.
Korábban csak pí-vizet ittam, és a szentendrei rokonokhoz is vittem magammal az 5 literes pí-vizes kannámat, s csak azt voltam hajlandó meginni... Most már nagyon aktuális lenne a látogatás, nem tudom mit szólnának, ha most meg TK szerint ennék a kínálatukból és vinném a saját vizemet... Ciki lenne szerintetek?


Olive - tudom, ti már úton vagytok valahol, így csak jövőhéten kukkantasz majd be hozzánk...

Nagyon jó pihenést és kikapcsolódást nektek!

Megveszed a Testkontroll könyvet, míg itthon vagytok?

Örülök, hogy elnyerte a tetszésedet a fagyasztási módszerem. akkor jött az ötelt, amikor elolvastam a kész fagyasztott fasírtok "tartamát" - riasztó volt. Annak érdekében, hogy tudjam mit is eszek, inkább magam találtam ki különféle fasírtrecepteket!
A fasírt csak az egyik dolog, amit így fagyasztok le - most már a miccs és a tárkonyos pipi miccs is így járt.

A panírozott cuccokat is így fagyasztom le most már. Utálok panírozni. Így egyszerre sok mindent be lehet panírozni, fagyasztani és változatosan lehet sütögetni, ha ezt-azt kikap az ember a hűtőből.

Persze most már csak anyámnak készítem így a húsikat. Ő nem eszik zöldségféléket sajnos! Én TK-zom, mint tudjátok, így nem ehetek rántott húst! Simán kibírom :D

Gyümölcsöket is így a tálcásmódszerrel lehet lefagyasztani, aztán adagolni, csomagolni. Így nem nyomják agyon egymást!

Ja! A látásjavításról: létezik egy könyv, a címe és írója:

Harry Benjamin: Tökéletes látás szemüveg nélkül

Ez erről szól. Hogyan javíthatod meg a látásod megfelelő gyakorlatokkal saját magad. A jógán is mutattak néhány gyakorlatot, valahová felirta, ha megtalálom majd leírom nektek.
Nekem sem ártana csinálni, sokat romlott a szemem, mióta ennyit ülök a számgép előtt.

Kriszta - a NOD 32 vírusirtó, vagy ellenőrző? Mit "tud" a Trója vírus. - Gondolom valami cseles "faló" téma. Nekem Avast van telepítve, állandóan megy elvileg. Az nem elég?

Tegnap megpróbáltam megnyitni azt a linket, ahol a Trója van. Bár nem nyílt meg, ugyanakkor az Avast forgása megállt. Később amikor este visszakapcsoltam a gépet, akkor egyáltalán nem ment az Avast. Ha nem nyílt meg az oldal, akkor nem tudott behatolni a vírus, ugye?

Kedden nálam is vendégeskedés volt - felvonultattam újdonsült kedvenc kajáimat. Mindenkinek nagyon ízlett. A grillezett csillagtöknek és cukkininek nagy sikere volt. :D
A nagy zabálás után én is ráálltam az egyszerű mezei mérlegre, hát többet mutatott, mint 120 kg! (Ez csak 120 kilóig mér). Majd jövőhét szerdán a patikamérlegen! Én csak annak hiszek!

Az itthonra vásárolt digitális mérlegek is ennyire pontatlanok?


Hát jó sokat írtam! Bocsi!

:D

Szép napot mindenkinek!

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok
majd ha lesz egy kis időm visszaolvasok, hogy megtudjam mi az a miccs! :)

Mi az, hogy élő gyümölcs... úgy érted nincs főzve... csonthéjast miért ne? A barack is az :shock: úgy érted mandulát ne?
Én ezeket ettem gyümölcsnapon (most még nem) mert így volt valami örömöm... nekem így is működött. Én hasonlóan fogom fel ezt a diétát mint Edit...

Amúgy jó pár éve én is TK-oztam.


A hajamat most engedtem göndören megszáradni... hááát úgy nézek ki mint anyós amikor frissen jön a bogyorításból... :lol: rettenet... :cry: és nekem elég lassan nő... holnap meg esküvőre megyünk... nemsokára indulunk, ugyanis Bécsben lesz! Pusszanat!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok Lányok! Üdv a nekem újaknak is!!!

Hát kicsit eltűntem :oops: :oops: :oops: , ez nem is jó kifejezés. De sajnos némi magánéleti probléma jött közbe, meg egy másik fórum, ami nem fogyis :oops: :oops: :oops: , bár azt sem látogattam túl gyakran. Egyszerűen nem volt lelki erőm semmihez.
Jardina írt egy privit, gondoltam beköszönök. Próbáltam most megnézni, hogy ki hol tart. Látom, Olive, hogy végigcsináltad, gratulálok!!!!
Én nem csinálom szigorúan a Testkontrollt, de azért a délig gyümölcs mindig megvan és különben sem kívánok túl sokat enni. Ma mérekeztem, 71 kg vagyok, ami -14 kg-t jelent. Már minden nagy rám, szerencsére, lassan a 46-os ruháimat teljesen 42-esre válthatom. Ma még az is megfordult a fejemben, hogy veszek egy bikinit :roll: :oops:
Azért még 8-10 kg lemehetne, de most úgy érzem, hogy le is fog szép lassacskán.

Hát ez van velem, majd vissza-visszanézek, hogy ki hogy halad.

Puszi mindenkinek!!!!!!

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


...most mostam meg harmadszorra... no majd csak kitapasztalom, hogy ezzel a hajjal, hogy kell bánni, hogy kimerészkedhessek az utcára :) :) :)...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Judit, de jó, hoyg jelentkeztél! :) Sajnálom, hoyg bajok voltak, de bármi is volt, remélem, örökre a múlté!!! :) Gratulálok a fogyáshoz, ez szuper, hoyg ennyit fogytál! Biztos meglesz a többi fogyás is. Hozzáállás kérdése. Ha még benézel, nagyon örülnék, ha írnál arról, hoygan szoktattad le Hubát az éjszakai szopiról, mert lassan én is kezdem felmondani a szolgálatot és nem ártana némi tapasztalat.

Jardina, az én fogyásom olyan 6-8 kg körül mozog. Reggel éhgyomorra megvan a 8 kg is, napközben általában 1-2 kilóval több vagyok. A recept íglérem, meglesz, és természetesen, kiemelve, csak elő kell kotorásznom valahonnan.


Kriszta, NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!!! :) ISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG!!!!!!!


Nálunk ma bolondulás volt (ismét) anyóssal és sógornőmmel felmentünk takarítani a lakáshoz (az anyósomé), vittük a lányokat is, de persze, Boró nem aludt, Kriszta aludt ott, de attól függetlenül előtte és utána is nyafi volt, szóval... :roll: Most hazajöttem velük, mert én úgysem voltam ott nagy segítség. Meg aztán így ide is be tudtam kukkintani! :wink:

Még valami. Elmúlt a rosszkedvem... :P Ugyanis nem voltam túlságosan őszinte múltkor. :oops: :oops: :oops: Csak féligazságot írtam. A kedvetlenségem egyik oka az volt, hogy nem jött meg a mensim, pedig már múlt vasárnaptól jöhetett volna. Gondolhatjátok, mik játszódtak le bennem, nem tudtam, mit tegyek, ha valóban terhes lennék, egy hétfői teszt, bár negatív volt, nem nyugtatott meg egyáltalán. Végül döntöttem, hoyg ha adta a Jóisten, akkor mi elfogadjuk, erre meg tegnap délben megjött. :D Őszintén, azért egyáltalán nem bánom, hogy így történt. :D :oops: (Amennyire vártam és kívántam az előző két terhességemet, most annyira nem kellene, és nem hiszem, hoyg jól éreztem volna magam a bőrömben. :roll: )

Ne haragudjatok az őszinteségemért... :oops: Most megyek, mert mindjárt jön a férjem és ebédet kell adnom neki. Már megvan, csak megterítem az asztalt is...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Most jut eszembe, Olive, hogy akkor ti most itthon vagytok? Merre?
Akarsz akkor bogyókat beszerezni? Lolli szeme?

Varga cseppeket én is használtam, meg most is kéne, van is itthon...nagyon jókat tudok csak róla mondani

Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Szi csajok!

Edit de nagyon aranyos vaaaagy!!!!
Köszönöm szépen!!!

Most csak rohanás, holnap beszámolok, a fiúk jól megleptek !!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!


[size=12]Kriszta - nagyon boldog szülinapot! [/size]

Kép


Tudnám, honnan tudta Edit, hogy most van a szülinapod?


Mamacka - persze! az a szép a diétékban, hogy mindenki saját szája íze szerint alakítja, az alapok betartásával.

Mi az, hogy élő gyümölcs... úgy érted nincs főzve... csonthéjast miért ne? A barack is az Shocked úgy érted mandulát ne?


Az ÉLŐ gyümölcs - a természet által megalkotott gyümölcs. Ha bármilyen formában elkezdik főzni, kezelni, stb. máris savassá és egészségtelenné válik. A gyümölcsnapon a méregtelenítés hatékonysága miatt célszerű egész nap magas víztartalmú gyümölcsöket enni. Legfeljebb estefelé az olajos mag féléket: mandula, erdei mogyoró,kesudió, dió, stb.

Jó szórakozást az esküvőn!


Edit - szerintem egyikünk sem haragszik az őszinteségedért! Sőt! Szerintem ez a főrum azért is van, hogy megoszthassuk egymással efféle aggodalmainkat is!
Gondolom nagy kő eshetett le a szívedről ... még egy babó - nem semmi lett volna... Bár a Te energiádat látva, könnyen megbirkóznál 3-4-5 gyerkőccel is... :D :wink:




Judit - jaj de jó, hogy végre tudtál jönni egy kicsit!

Nagy gratula a -14 kg-hoz! ... és a 42-es mérethez![size=18][/size]

Ilyen mérettel szerintem nyugodtan vehetsz bikinit!

Mire jó a "Varga cseppek"? Gondolom talán valami szembántalomra?

Egyébként úgy is tudjuk ám, hogy a Fiji-szigeteken nyaraltál...
:D :wink: :D


Bogyó és Szirwen is régen jártak erre felénk...


Most mentem!

Szép napot mindenkinek!

Jardina
jardina
 
 


Edit!

Jardinának igaza van tökéletesen.
Igenis vannak olyan pillanatok az ember életében, amikor a gyermekáldás gondolata vagy valós ténye nem okoz örömet.
Így hát örülök most annak, hogy a télapó eme nagy melegben tiszteletét tette nálad.
Majd ha szeretnétek még egy gyermeket, akkor majd sajnálkozni fogok eme tényen.
:D

Nagyon szép mennyiséget fogytál! Mire jutottál, hogy folytatod tovább az étkezést?

Jardina!

Neked is köszönöm szépen! Edit onnan tudhatta, hogy a fogyis vonalzóm előtt volt egy szülinapos vonalzóm éa "aljas"módon megjegyezte. És beszéltük is 1x a másik topicban.

Judit!

Én még nem ismerlek, szívből gratulálok neked a fogyásadhoz, igazán bámulatos eredmény!
Hajrá bikinik!!!

Csajok!
Én tegnap bűnbe estem.
Apa étterembe invitált , XX ker. Tortuga étterem. Szerencsére CH napom volt, így tésztásat tudtam enni, de volt még benne pulykahusi és mozarella sajt is.
Utána meg leküldtem egy szelet joghurt tortát is. :oops:

Még szerencs, hogy ma gyüminap van.

Ja és a digit mérleg után ráálltam a régi mérlegre, az 59-et mutatott, tehát a két mérleg között van 1 kg mérési különbség.
Tehát fogytam megint 1 kg-ot, de úgy veszem, hogy most vagyok 60 kg.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

A nagy hőség miatt, és mert rájöttünk hogy gyerek mellett nem lehet takarítani, így itthon vagyunk. Majd a jövő héten lesz azt hiszem a nagy meló mikor párom tud vigyázni Nándira én meg takaríthatok anyunál. Csak vége lesz már egyszer ennek a nagy piszoknak...

Mamacka! Jó időtöltést az esküvőn! Én is nagyon szeretek esküvőkre járni...

Kriszta! Én is Boldog szülinapot kívánok! Sajnos nem írtál semmit (és más sem) a főtt kukoricáról, így most utána kell nézzek. Pedig jobbára ezért is néztem be most. Itt egy halom kukorica a konyhában. Gondolom nem bonyolult, talán nem lehet elrontani a főzés közben... :)
Hát igen, a digitális mérleg "átka", hogy kiírja a dekákat is...Vagy talán nem is átok? :wink:

Judit! Olyan jó, hogy jelentkeztél! És nem semmi a mínusz 14 kiló sem!! És ezt mind a testkontrollal amit néha - még régebben mikor írtál a topikban saját bevallásod szerint is - megszegtél? Hát nem is tudom...át kell álljak a testkontrollra, hátha az jobban megy? Mivel én is a örökös megszegők táborába tartozom. Örülnék a 42-es ruhaméretnek én is! Ezután már a 40-es jön!!!!!!!!!!! Remélem a magánéleti zűröd már rendbe jött. Annak is örülök, hogy a Varga cseppekről írtál, és annak külön, hogy Neked is jó a véleményed róla!

Edith! A lényeg az, hogy a meleg ellenére benyitott a télapó! Az az igazság, hogy mostanában nekem is akár 10 napokat is késik. Szerintem vagy idegesség vagy a meleg miatt. Másra nem tudom fogni. Bár két hónappal ezelőtt már én is vettem egy tesztet...

Jardina! Milyen alkalomból volt a vendégeskedés nálad (ha nem titok)? Minden kaját te csináltád vagy ilyenkor hoznak a vendégek is?
Én nem hallottam semmit a nagy faktorszámú napozószerekről, pedig a gyerekeknek a 40-est vagy akár az 50-es faktorszámot is meg kell venni.


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Ja, kiegészítésként még annyit, hogy gondolom nem bonyolult csöves kukoricát főzni, de állítólag vannak hozzá trükkök is.
Például hallottam olyat, hogy valaki a főzőedény aljába tesz le kukorica héjat és azon főzi, meg hasonlóak. Ti nem tudtok ilyesmiről? Ezekre lennék én kiváncsi....

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


ZSuzsi, én megmondom őszintén, csak azért nem írtam, mert nem tudtam, miféle kukoricafőzésre gondolsz (szemes vagy csöves). :oops: Hisz azt csak odateszed, és megfőzöd. Ennyi. Én kedden főztem. Valóban, én is tettem az edény aljára a héjából néhány levelet, de a csak azért kell, hogy ne a cső legyen direkt az edény alján. De az sem baj, ha úgy van. Mindenesetre, jó nagy fazékban főzzed, hoyg férjenek a csövek benne nyugodtan.

Bocsi', csak enyni voltam...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Mazsuzs!

Szörnyen sajnálom, de valahogy átsiklottam kérdésed felett!!!
Ne haragudj!!! :oops:

Én úgy szoktam, hogy lehúzom a héját mindegyiknek, és a zsenge darabokat kiválogatom.
Nagy fazék, aljára zsenge levelek, rá kukorica, zsenge levél majd megint kukorica.
Zsenge levéllel zárom, ha marad annyi, de ha nem, akkor semmivel.
Vizet és fedőt rá hagy főjjön!!!

Van aki cukrot vagy sót is tesz a vízbe, én nem szoktam.
Kb 1 óra míg megfő.
Ennyi, semmi extra.
:D
Nekem intenzívebbnek tűnik a kukorica íze, ha alatta van a levél, de tudja a fene.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Na láááányooook!!!

Hol vagytoook???

Nem értem a mérlegem!
Reggel ráállok: 60, 4 kg.

Na jóóó gondoltam elmegyek a mosdóba, levetkőzök és megint mérek.
Erre 60,6 kg. :shock:
Na ezért nem akartam magamnak mérleget sose. Egy nap 6x ráugrok.
Most feltettem a szekrény tetejére és heti 1x fogom magam megmérni szigorúan, pénteken reggel éhgyomorra wc után puccosan.
punktum

Ma ch napom van én mákos tésztát ettem ezerrel. Ja és cukor is volt a mákhoz darálva!!!bibibeee

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Nem is tudom, hogy örüljek-e vagy csalódott legyek! Nem tudtam jönni már lassan egy hete, mert megy a nagytakarítás anyukámnál míg a "babára" a szabin lévő apa vigyáz. Sajnos még mindig vagy mit csinálni, de már a héten nem megyek takarítani, hiszen együtt is kell tölteni egy kis időt.
Erre csak Krisz írt, mindenki eltünt! Nem volt mit visszaolvasni és nem sok választ kell írnom....

Krisz! A heti egy mérlegelés nagyon jó gondolat! :wink: Egy nap alatt akár 1,5-2 kiló is lehet a súlyingadozás attól függően hogy mit eszel/iszol.

Edith, Krisz köszönöm a kukoricafőzési tippeket. Gondolom jó bugyutának sikerült magamat beállítani aki egy kukoricát sem képes megfőzni, pedig csak a megfogalmazás sikerült nagyon rosszul.
Végül is három fazéknyit főztem (mélyhűtőbe is tettem) és egy fazéknyiba tettem a héjából is ahogy Krisz írta. Lehet, hogy tényleg van valami az íz erősségében és a héj összefőzésében?

Mamacka! Milyen volt az esküvő? Sikerült visszaállnod a diétára?

Olive! Nem tudom mikor olvasod majd a topikot és hogy olvasod-e a soraimat, de a VARGA CSEPPEKET nagyon ajánlom Neked!! Én egy hete használom és teljesen más (jobb) lett tőle a hajam állaga, tartóssága! Próbáld ki!

Röviden ennyit, majd jövök amikor tudok. De ti is írjatok!

Edith! Mi újság veletek??
Judit?
Jardina?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!

Ne aggódj én 12 éves korom óta főzök, néha mégis megállok, felhívom a nyagyanyámat, mert egyszerűen elfelejtem, hogy milyen fűszer kell a főzelékba vagy rántani kell vagy csak habarni?! :oops:
Szóval ne aggódj, senki sem nézett bugyutának, mikor megkérdezted, hogyan kell kukoricát főzni!

Nekem most stagnálnak a kilóim, az új mérlegem szerint 60 kg vagyok.
Szigorítani nem akarok a diétán, mert utálok éhezni.
Most fő a natúr parikás krumplim, holnap apának főzök csülökpörit bográcsban.

Mazsuzs Te hogy haladsz a diétával?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok Lanyok!

Most csak egy gyors bejelentkezes. Megjartuk Nemetorszagot, a Balatont es most mar a szuleimnel vagyunk.

Lolli mindenkit lefaraszt, egesz nap meg nem all, egyfolytaban rohangal. Allandoan valakinek szaladnia kell utana, mivel a szuleim lakasa nem bababiztos. Raadasul Angliaban nincsenek kuszobok, itt meg tele a lakas veluk. Ezt meg egy kicsit szoknia kell.

Koszi a tippet a Varga-cseppekrol. Van is meg valamennyi otthon, ugyanis egyszer mar hasznaltam, de nem rendszeresen, igy nem vettem eszre valtozast. Most akkor lehet, hogy belevagok a rendszeres hasznalataba, hatha segit.

Azt hiszem szeptember kozepetol a TK-ba is belevagok, mert mostanaban nagyon nem sikerul a sikerul a szetvalasztas es valoszinuleg hiztam is. Nem tudom biztosra, mivel a szuleim merlege nem biztos, hogy ugyanugy mer, mint a mienk. Viszont gyanitom, hogy kb. 2 kilo fellopakodott. Sajnos itthon mindenki tom es akarhova megyunk vendegsegbe, mindenhol sutemenyek. :twisted:

Judit
, nagyon megorultem, hogy elokerultel! Ugyi vagy, hogy mar ennyit sikerult fogyni. A tobbi is le fog menni. Meg en is szeretnek fogyni, de ez varat magara szeptemberig. Tudnal nekem nehany bogyot javasolni, amit fontosnak tartasz, hogy legyen otthon keszleten? A szemevel nem tudom, hogy mit csinaljunk. A dokink szabin van es nelkule nem tudunk elmenni Debrecenbe a szemeszetre. Szerinte a mi varosunkban nem erdemes elmenni, itt nem valami jok. A ferjem mar nagyon arra hajlik, hogy most mar hagyjuk, majd kinovi. Viszont ez eltarthat 3 eves koraig is. Angliaban masfel eves kora utan nyulnanak leghamarabb hozza, de csak altatasban. Ezt semmikeppen nem szeretnenk.

Most roviden ennyi, majd jelentkezem, ahogy tudok.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: