Új privát üzeneted érkezett!

koszi, ezek jok!
en is teszta manias vagyok, egyszeru es finom, de ferjem sajnos nem rajong erte :(

spargabol zoldet vagy feheret vesztek?
saara
 
 


Főleg zöldet szoktam, mert azt nem kell hámozni. Biopiacon fehéret nem is láttam...bár idén nem járok oda nagyon.
Van hogy vegyesen veszek, pl a mai saliba is vegyesen ment.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Én árpás csirkét csináltam, saját kútfőből:
árpát éjszakára beáztattam, jénai aljára kis olaj, aztán az árpa hagymával és almadarabokkal (kisfiam darabolta :)...) rétegezve. Tetejére a megsózott csirke, néhány rozmaringággal a fűszernövénykertből. Nyakonöntve DM leveskockás vízzel. Finom szaftos lett, még a kicsi is jól bekajázott belőle.

Eszter
ikra
 
 

 
 

mármint a csirke darabokban, nem egészben, félreérthető volt, bocs

Eszter
ikra
 
 


Eszter, spárgás quiche, meg csoben is erdekelne h h csinalod

Biobaba
biobaba
 
 


Nálunk ma: vöröslencse leves, zöldborsó fasírt (valami csodás!!! :) ) juhtúrós krumplisalátával. Nyaminyamm!

Eszter (Sáfrány), te gasztrotudor! Emlékezve, micsoda szaakácskönyv-gyűjteményt láttam nálad ;) : mi a véleményed Nigelaról? Azért kérdem, mert én csak hallomásból ismerem, és tudom, hogy nemrég megjelent egy nagy szakácskönyve. Tudsz arról valamit? Sokszor mondják, hogy Stahl őt koppintja, és én szeretem a Stahl recepteket :lol:

KépKép
livus
 
 


Juhtúrós krumplisaláta: ó, istenem, mikor ehetünk ismét ilyet?!?!?! Csak csorog a nyálam.

Nálunk ma spenótos köles volt (sajt, túró nélkül), szezámmaggal megszórva és saláta (fejes sali, cukkini, pradicsom, olivaolaj, balzsamecet). Theo megszólalt: ma ez egy klorofill-gazdag vacsora... :lol:
h_szilvi
 
 


Tegnapról maradt mazsolás-petrezselymes rizsike (tegnap kapott egy kis sajtot az extra adag extraszűz mellé :-) sült csirkeszárnnyal, amit előzőleg tárkonnyal, fokhagymával és rengeteg mindenféle maradék fonnyadtka zöldséggel megpároltam, a szárnyat aztán kicsit megpirítottam külön, a leveske pedig tejföllel és mustárral a turmixban fordult egy kört, majd a frissen sült kenyérkekalácska tetején landolt. A 3 napos száraz kalácsdarabokból pedig némi forró cukros tejjel leöntve és villával összetörve kenyérpuding néven Dominó uzsonnája lett.
indianyo
 
 


Tegnapról maradt mazsolás-petrezselymes rizsike (tegnap kapott egy kis sajtot az extra adag extraszűz mellé :-) sült csirkeszárnnyal, amit előzőleg tárkonnyal, fokhagymával és rengeteg mindenféle maradék fonnyadtka zöldséggel megpároltam, a szárnyat aztán kicsit megpirítottam külön, a leveske pedig tejföllel és mustárral a turmixban fordult egy kört, majd a frissen sült kenyérkekalácska tetején landolt. A 3 napos száraz kalácsdarabokból pedig némi forró cukros tejjel leöntve és villával összetörve kenyérpuding néven Dominó uzsonnája lett.
indianyo
 
 


ööö pedig csak egyszer nyomtam meg az elküld gombot :shock:
indianyo
 
 


sziasztok. köszönöm a kenyérsütési tippeket.
megint kérdésekkel zaklatlak.

a DNK kenyeret sütöttem meg többször is, fele finomlisztből, fele tk-ből. lehet teljesen tk lisztből is sütni? próbálta valaki? magokat tesztek bele? mikor?

a barnarizst hogyan és meddig kell főzni? most vettem először és nem tudom...

olvastam a hozzászólásaitokban, hogy a gyerekeitek nagy örömmel eszik a kölesgolyót. azt mikortól lehet adni? (én még csak ezután fogom elkezdeni a hozzátáplálást)

köszi
esetleg ha erdélyi receptek érdekelnek valakit (nem feltétlenül reform), abban talán tudok én is segíteni.
réka
kendõanyu
 
 


Réka,
Én a kölesgolyót ha csak köles lenne benne, adnám korán (úgy értem akár hathónapos kortól), de mivel sózott, inkább várnék vele későbbig. Nekem egyébként kifejezetten sós, főleg a zacskó alján levő szemek.
A buláta sómentes, viszont az meg a glutén miatt nem ajánlott az elején.
Egyébként a Hollénak van kölespehely (meg rizs is), ami gluténmentes, és a kezdetektől lehet vele sűríteni a babakajákat, bár ez nem volt kérdés.

Engem érdekelnének az erdélyi receptek!

Eszter
ikra
 
 


Indi, olyan jó kis dolgokat tudsz kitalálni!

Livus, írd már le a zöldborsó fasírt receptjét légy szíves!
Nigella- ha jövő hónapban jössz a klubra, elvihetem az én szakácskönyvemet, meg tudod nézni- a Nigella falatozója van meg. Olvasgatni szeretem, főzni még nem főztem belőle :oops:

Eszter
ikra
 
 


Livus, nekem is van 2 Nigella könyvem angolul (a How to eat és a How to be a domestic goddess), nagyon jók, én gyakran főzök belőlük. Stahl szerintem nem őt koppintja, mert nem hasonlítanank, de lehet, hogy valamiről lemaradtam?

Zsömlesütőkhöz: mit csináltok, hogy a zsömlék ne keményedjenek meg másnapra? Én nagyon ritkán sütök zsömlét, de mindig a sima kenyértésztát formázom meg zsömléknek, de másnapra már nagyon kemények, míg a kenyér még több naposan is finom puha. (általában tk. rozs lisztet használok finomliszt nélkül). Valamit változtattok a tésztán?

Képzeljétek, sikerült teljes tejből készült bio túrót szereznünk. Most már nem is értem, hogy ehettük eddig a boltit?!?! :D Nagyon finom!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi, volt mar regebben tema Nigella Stahl:)
http://velvet.hu/celeb/stahl50831
http://href.hu/x/5m9q

nahat micsoda van ott kicsi zoldben:)

Biobaba
biobaba
 
 


igen, a zöldborsófasírtot lécci-lécci!

És erdélyi menüből engem nagyon izgat a zakuszka. lehetne kérni? :oops:

(nálunk nálunk brokkolikrémleves volt ebédre kölesgolyóval /pár éve volt sótlan kiadás, most már nincs?/, vacsira kecsketúrósolivásparadicsomosfokhagymástészta a vega felének, apának meg rizseshús.)
banya
 
 


Liv, én ugyanúgy csinálom a zsömlét, mint a kenyeret. Nem lehet, hogy a sütésen múlik? Talán kiszárad egy kicsit, ami első nap még nem tűnik fel.
Livus, szerintem bejönne neked Nigella :) Szerintem Stahl nem csak tőle szerzi receptötleteit, de Stahl imidzsének kialakításába egyértelműen befolyásoló minta N.
Biobaba, pár hete volt téma a quiche, írtunk róla itt elég sokat, pontosabban Sárától van a recept. Leírjam, vagy van időd visszanézni? Spárgás formában a megpárolt spárgát teszem a tésztára, leöntöm tejszínes-tejes-tojásos, esetleg szercsendiós-borsos keverékkel, és megsütöm közepes lángon.
A csőben sült spárgához szintén megpárolom a spárgát (úgy hogy még roppanós legyen, mi úgy szeretjük) kivajazott jénaiba teszem, leöntöm középsűrű besamellel és megszórom reszelt sajttal, megsütöm, avagy a besamelbe keverem a sajtot néhány tojássárgájával együtt, hozzákeverem a felvert fehérjéket, és ezzel keverem és sütöm a spárgát - de ez valójában felfújt :)
Sára, neked meg jövök egy spenótos gnocchival:
Ha fagyaszott a spenót, jól kinyomod a levét. Ha friss, addig párolod vajon, amíg elfő a leve rendesen, utána aprítod kicsire kézzel v géppel. Túróval összekevered (kb 1 cs fagyasztott sp negyed kiló túró), vagy 60-70 deka friss spenóthoz ugyanennyi túró (vagy ricotta :P ). Ha langyos, belekeversz 2 tojást, és kb 15-20 deka lisztet. Só, bors, szerecsendió, esetleg fokhagyma. Lisztből először inkább kevesebbet. Pihenteted fél órát, utána kiskanállal szaggatod a forró vízbe. Ha szétfő, teszel hozzá még lisztet, de apránként. Pár percig főzöd, ha feljöttek a víz tetejére, már majdnem kész is vannak. Jénaiba szeded, leöntöd paradicsomszósszal vagy nem, és megszórod reszelt sajttal. Ja a tésztába is mehet sajt is. Átsütöd forró sütőben, vagy nem. Mert anélkül is finom ám :P
Erdélyi receptek jöhetnek, Kendőanyu! Mi a kedvenced? Akkor is, ha nem túl reform :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Szilvi: bocs a juhtúró emlegetéséért! :(

KölesPEHELY: DM-ben is van, asssze m ALnaturás

Köszönöm a Nigela válaszokat, a házi istennő érdekelne. Ez a post keltette fel az érdeklődésemet: http://www.sajtkukac.hu/?p=26

Zsemle: én ezt a receptet próbáltam csak, de finom, nekünk bevált (másnap is ;) ): http://rongybabakonyha.blogspot.com/200 ... zsmle.html

Hoppá! Biobaba: keresés közben meg ez jött szembe :) : http://rongybabakonyha.blogspot.com/2008/05/quiche.html

És akkor asszem már csak a zöldborsó-fasírtot kell leírnom. Márti23 receptje:

Vajon pároltam zöldborsót, miután kihűlt, összeturmixoltam. Tettem hozzá: római köményt (szuperek együtt a borsóval!!) tojás, liszt, foki, só (mennyiséget nem tudok mondani. CSak úgy érzésből, hogy finom ízű legyen, meg hogy lehessen formázni) Igazából nem is fasírt-alakú lett,
inkább lepény, olyan tócsiszerű laposabb plecsniket
sütöttem. Bunda: szotyi vagy zabpehely. Kevés olajon (mintha grilleznék) mindkét oldalát megsütöttem :)
Nagggyon finom! Már nyersen is olyan finom volt, hogy alig vártam, hogy kisüssem! :) De sülve: hmmmmmmmmm....

KépKép
livus
 
 


Ja, hoppá: a quiche tésztájának itt van a leírása :oops: http://rongybabakonyha.blogspot.com/200 ... torta.html

KépKép
livus
 
 


Köszi Livus! Ez is egy omlós tészta reci, régebben én is így csináltam,de én Sáráéra esküszöm, mert sokkal egyszerűbb, és szerintem finomabb. Le is írom, végül is tök rövid: Fele annyi puha! vaj, mint liszt, csipet só összegyúr, kevés langyos vízzel, de csak apránként, annyira, hogy összeálljon. Semmi pihentetés, rögtön lehet is nyújtani és sütni.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


2-3 hónapja DN kenyeret sütök 3 naponta. Most próbálkozom kihagyni az élesztőt, kovásszal szeretném ugyanezt az állagot elérni. Az első kovászom nagyon rossz lett (amikor megsült a kenyér, akkor lehetett igazán látni is, az íze pedig nagyon savanyú lett). Gyorsan bedagasztottam egy gyors kenyeret, ez nem lett olyan szuper könnyű, mint a DN kenyér. Szóval, van-e valakinek jó kis kovász receptje? Meg azért szomorúságomban vettem gyári rozs kovász port, de még azt sem tudom, hogy hogyan kell elkészíteni.
Talán kicsit zavarosan fogalmaztam, de hátha valaki megért.

Patrícia
babintiti
 
 


Koszi Eszter. Errol eszembe jutott egyebkent, h regen tok sokat csinaltam pirogot, az is effele vajas teszta. Ugyh iziben fel is elevenitem ezt a szokasomat:) Meg ilyet is csinalok most spargaval a hetvegen.

Biobaba
biobaba
 
 


Nálunk ma párolt karfiol volt fokhagymás tejföllel meglocsolva.
indianyo
 
 


mi az a DN kenyér? :oops:
banya
 
 


Dagasztas Nelkuli:)
biobaba
 
 


Koszi-koszi, h leirjatok az aznapi kajakat, méééég! :D

Eszter, koszi a gnocchi receptet, uuummmmmmmmmmmmmm!

tegnap karalabe leves volt (borjuhussal :? , jo puha lett :)), zoldseges teszta. ma paradicsomos csicseriborso sok hagymaval.
A gluck fele borso tenyleg SOKKAL puhabbra fo, mint amit eddig hasznaltam (biorganic)! Masfel napig aztattam es 30-40 perc utan mar finom puha volt.

Szilvi, udv a tejmentes klubba :( ugye milyen ...........?!
saara
 
 


Sára: paradicsomos csicseriborso receptjét kérném szépen! :)

KépKép
livus
 
 


Biobaba: kösz, már emlékszem. Nekem az Enni jó nincs meg tőle. :D
Safrany: hát, akkor nincs más hátra, megpróbálom rövidebb ideig sütni a zsömléket, remélem, bejön.

Ez a zöldborsófasírt jól hangzik tényleg. Jó fokhagymásan el is tudom képzelni.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Hű de jó recepteket írtok!!! Csorog a nyálam... 8)

Liv! Jó a zöldbetűs írás! Gratulálok!

Andi
m_andi
 
 


MA a vadas jellegű maradék zöldségszószba kevertem grízt és tojást és kifőztem petrezselymes vízben gombócnak (kaptunk anyámtól egy hatalmas zacskó permetezés előtt leszedettt salátátá és véletlenül kiszóródott petrezselyemmagból kikelt zölderdőből valót), tavaly eltett lecsóval öntöztem meg. Volt még bableves (krumplikocka, vörös bab, kolbász, babérlevél, joghurt, fokhagyma) és egy finomség, amit mindjárt leírok, igen vicces.
A saláta wegy részéből főzeléket tervezek holnapra, a többin én csemegézek, ded nem eszi a leveleket.

kakaós gumicukor


Elméletileg vendégségbe akartam vinni a karobos kukoricapehely gombócokat, de rájöttem, hogy még mindig nem szeretem a karobot, úgyhogy adtam hozzá námi baracklekvárt és kakaót, jól összekevertem - és ekkor jött a meglepetés, gumivá vált a kukoricapehely. De tényleg. Úgyhgoy némi fruktózzal elkevert kakaós darált napraforgómagba forgattam, hgoy meg lehessen fogni a golyócskákat. Ízre finom, na de az állaga :lol:
indianyo
 
 


ja, igen, ha gumicukorra vágytok, le kell darálni a kukoricapelyhet, összekevernin valami nedves dologgal és nicns az a vendégesereg, aki kitalálná, mit is eszik.
indianyo
 
 


Banya. jövök majd a zakuszkarecepttel, csak anyósomat meg kell kérdeznem. Én is nagyon szeretem, de még nem mertem belevágni az elkészítésébe. :oops:
kendõanyu
 
 


Banya,
Én a múltkor elkezdtem írogatni a zakuszkát, csak a kisfiam egy mozdulattal kitörölte és nem volt erőm újraírni :(.
Mi erdélyi barátainkkal lassan ötödik éve minden évben teszünk el egy nagy adagot, amit aztán egész évben eszegetünk. A pontos mennyiségeket sajnos nem tudom, azt mindig újra meg kell kérdezni a barátnőm anyukájától, de tudni kell, hogy egész napos meló, bár így kalákában remek buli is :).
Egyébként úgy tudom, számos fajtája ismert, a hozzávalók változhatnak, ettől más mindegyik. Mi babosat és vinetéset (padlizsánosat) szoktunk csinálni. Az alap egyezik, murkot (sárgarépát) lereszelni, hagymát aprítani, sok olajon sokáig dinsztelni (amíg megpuhul, nagy mennyiségben órákig). Másik edényben húsdarálón ledarált pritaminpaprikát és kevés normál paprikát főzni, amíg jó alaposan levet ereszt és megpuhul, majd bele paradicsomlé. Ezeket aztán jól összerotyogtatni.
Kettévenni, az egyikbe előzőleg megfőzött és ledarált babot tenni (érdemes hagyni azért egész szemeket is, hogy legyenek benne babszemek), a másikba (optimális esetben vaslapon) héjában sütött padlizsán belét tenni. Iéyenkor azt hiszem, még vesz fel olajat, azzal megint rotyogtatni jó sokáig, míg az olajat feldobja (ez is szinte órákban mérhető). Ízlés szerint sózni.
Üvegekbe tölteni, szárazdunszt és kész. Mi az első évben a végén nem rotyogtatuk össze, és az összes felrobbant :(.
Általában kora délután kezdjük és ejjel szoktuk beüvegezni, szóval nem kis meló, egyedül én sem vágnék bele, főleg a kevergetés miatt (na azért a pucolás sem kismiska ekkora tételnél, bár kisebben meg nem érdemes).

Eszter
ikra
 
 


Livus, a paradicsomos csicseri eleg egyszeru: csicserit puhara fozod (vizbe leveskocka megy), ha kesz ratatouille (ratatuj :lol: )szeruseget teszek hozza (sok pari, cukkini, hagyma, foki, bazsalikom) es lehet is enni :))

most elfogyott a tavaly eltett ratatouille-om ugyhogy barilla pariszosszal csinaltam (van cukkinis meg mas zoldseges is, nincs benne se E, se cukor). sik-suk kesz van. Mungobabbal is jo.
saara
 
 


Ez a zakuszka dolog nagyon felizgtott, csorog a nyálam és nagy reménysugarak vakítanak.... Valami kb mennyiségekkel tudnál/tudnátok segíteni, mert bár tudom, milyen ízű a fini végeredmény, nem mindegy, hogy kilószám mit pakolok össze. (naja, minden, ami télire megy sok időbe telik elkészíteni, de megéri, az tuti :) )
banya
 
 


ja, a mai menü nálunk gesztenyésfokhagymástepsiskrumpli, este meg csicserileves.
banya
 
 


banya, a csicseri levest hogyan keszited?
saara
 
 


Nálunk ma: zellerkrémleves, Szilvi féle spenótos köles :)

Banya: Esztercica egyszer beírta az ő zakuszka-receptjét. Én már ettem belőle, NAGGYON finom! :)
Itt nézz körül:
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... t=#2002692

De a recept után tekerd még tovább, mert egy pár hozzászólás múlva módosíttt rajrta, elírt valamit az eredetiben.

KépKép
livus
 
 


nalunk tegnap volt ujhazy tyukhusleves, ahogy azt Esterhazy Peter leirta a Hanh Hanh grofno pillantasaban:), utana meg pizzas csiga salataval
biobaba
 
 


livus, köszi a linket! (teljesen rákattantam erre a zakuszkára, ma már azt ebédeltünk - boltit :? )

csicseri leves nálunk: csicseri áztat, másnap főz, amikor puhul, bezöldségelem (srépa, frépa, karalábé, zeller), később kockára vágott krumplit bele, ha minden puha, akkor fölöntöm egy kis paradicsompürével/lével, és olaszos fűszereket szórok bele (bazsalikom, kakukkfű és társai. ami épp kezem ügye). Ha 5 perccel több időm van, akkor hagymát pirítok, ráöntöm a sűrített paradicsomot, egy percig sütögetem, majd ezt öntöm a levesbe. kicsit ízesebb. só, bors, kész
banya
 
 


Mostanában volt karalábé krémleves, újhagymás rakott újkrumpli, spenót gabonafasírttal, tökfőzelék szintén fasírttal. Holnap rakott rizses-besameles karfiol lesz.
Kérünk még erdélyi recepteket :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Itt a zakuszkarecept. Bocs, hogy ennyire megvárakoztattalak.

3 kg padlizsán
2 kg húsos paprika
3 kg pritamin paprika
2 kg paradicsom
1 kg hagyma (kevesebb is elég, 4-5 db)
kb 1 l olaj

A padlizsánt, paprikát és a pritamin paprikát grillrácson szabadban vagy vaslapon meg kell sütni. Utána meghámozni, kicsumázni, majd lecsöpögtetés után ledarálni. A paradicsomot forró vízbe kell dobni, a héját lehúzni, majd négybe vágva főzni, amíg a leve nagyjából elfő. A hagymát le kell őrölni majd olajban megdinsztelni. Utána hozzá lehet adni a ledarált zöldségeket és fél liter olajat, majd apránként a többit, amennyit felvesz. Ízesítésre 2-3 kissebb babérlevél, só, őrölt bors jár bele. 1-2 félbevágott csípős paprikát is lehet. Addig kell főzni, amíg jó sűrű lesz, kb 1 órát, majd lehet üvegekbe tenni. Minden üveg tetejére 1 kiskanál olajat kell tenni, majd kidunsztolni. És már kész is. :D
kendõanyu
 
 


Sziasztok!

Nincs valakinek véletlenül "szeretetkovásza", amit a rozskenyér tésztájából szokott elcsípni? Kérnék egy darabkát, mert a régit megpurcantottam, s azóta nem eszünk rozskenyeret, pedig heti egy kijárt akkoriban, nyaminyami.

Ti hogyan készítitek a rozskenyeret?

klári /puma
pumama
 
 


Tegnap kedves vendégeink hoztak reszelt alma-répa salátát, a maradékból némi tej és zabliszt segítségével ma reggel palacsinta készült. Hihetetlen adag fogyott el belőle :shock:
indianyo
 
 


Puma,
nekem nincs, mert enyimé is megdeglett, de tudok neked szerezni, csak Farkasrétre kell menni érte, vagy megpróbálok vinni 31-ére.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Ez volt ma az ebéd:

Kép

Ződ, de nem penót :lol:
indianyo
 
 


Hát? A saláta?

KépKép
livus
 
 


Sáfrány!

Köszkösz, nagyon örülnék!

klári /puma
pumama
 
 


Eszter, karalabe kremleves nalad hogyan keszul?

ujhagymas rakottkrumpli, ummmm!
spenotos gabonafasirt, nyam!
ezek erdekelnek!

rakott rizses-besameles karfiol hogyan? karfiol, rizs, ra besamel, sajt oszt kesz?

Indi :D mi volt ez a finomsag? sali fozelek?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Indi!
Édes Dominó! :D Mi volt az? Saláta v. sóska? (múltkor ettem kertben termett sóskalevest, s.főzeléket :D )

Andi
m_andi
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: