Új privát üzeneted érkezett!

Akkor most ujra megprobalom feltenni a kepeket magamrol, hatha most sikerul. Nehogy azt mondjatok, hogy nem is vagyok hurkas, mert egy kicsit csal a kep! A valosagban sokkal hajasabb vagyok. A nagyon durva kepeket meg nem tartottam meg, azonnal mentek a "szemetesladaba". A masik meg az, hogy azert probalok ugy oltozkodni, hogy ne nagyon latszodjon. Mazsu, en meg mindig kismama felsokben meg kismama bluzokban jarok, mert az sokkal szelesebb alul, a csipomnel. A normal felsok, elreccsennenek rajtam, ugy feszulnek. :( Viszont mar nem sokaig! :D Nem is tudom, hogy mikor volt utoljara az, hogy ugy mentem be egy boltba, hogy tudtam is magamra venni valamit. :oops: Remelem, ez is hamarosan megvaltozik.

Nem emlekszem, hogy azt vegul irtam-e, hogy en milyen magas, akarom mondani, alacsony vagyok. Kb. 160 cm. Ugyhogy Mazsu, nem te vagy a legalacsonyabb.

Akkor most probalkozom a kepekkel. A kepeken a tobbiek arcat eltakartam, mivel nem vagyok benne biztos, hogy akarnak szerepelni a forumon. :wink:

Kép Kép

KépKép
olive
 
 


Helló!

Olive, az egyik képen valami finom sütit is látok?? :)
Nem írtál tippet, hogy mit eszel ma keményítő napon. De azt hiszem Edith Lustaaszony krumpliját vissza fogom keresni majd a napokban a régi topikban.
Most annyi más dolgom lenne...de mégis itt vagyok.
A képekről pedig igazán csak az látszik, hogy a combod és a hasad körül van felesleg.
Nekem tegnap mecsinálta a párom a képeket. (félpucér :))
Mondtam neki, hogy ezt előbb kellett volna már megcsinálni mert akkor már régen lefogytam volna. Elborzadtam! :) :)

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Megnéztem, de nem találtam igazán jó képet ahol ülök mert mindenhol az ölemben ül Nándi.
Egyébként én is a kismama nadrágomat hordom...

Itt egy kép ami oldalról készült, látszik hogy mennyire tokás vagyok.. :oops:

Kép

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 

 
 

Sziasztok Fogyis Társaim! :lol:

Tegnap a lényeget elfelejtettem leírni, mégpedig azt, hogy nekem a zöldséges gyümölcsnapra ajánlotta az ananászt, mivel az jó zsírégető hatású, És nem is volt drága 330 ft, egy ananász!
Bevallom férfiasan, és most ettem előszőr "nem konzerv" ananászt, és nagyon kellemeset csalódtam benne!!!

bogyo75
 
 


Én is teszek fel magamról egy képet, bár ez már majdnem 1 éve készült, de már itt se voltam sovány! :lol: És ehhez még kb 8 kg hozzájön!

Kép

De lehet hogy ma a majálison lefényképeztetem magam Apával! :roll:

bogyo75
 
 


Lányok, visszakerestem Edith receptjeit a másik topikból.

Ime:

"Pizzatészta: az enyém egyszerűbb, mint a fentebb leírt, de azért leírom.
30 evőkanál liszt (kb. 60deka), 2,5 dkg élesztő, kb. 2 dl-nyi víz és 1 dl-nyi olaj. + só, ízlés szerint. Az élesztőt a langyos vízben felfuttatom 1 kk cukor társaságában, majd hozzákavarom a liszthez. Jól összegyúrom, közben a kezemet olajozva, mindaddig, míg el nem fogy az olaj, a tészta pedig nem ragad az edény oldalához. Se kemény, se lágy ne legyen. Langyos helyen hagyom kelni, amikor megkelt, akkor tetszés szerinti mennyiséget kinyűjtok, tepsibe teszem, és kb 15 percig sütöm csak úgy magában. Csak azután pakolom rá a szószt meg a többi hozzávalót. Tapasztalat szerint ez az adag kb. 6 személynek elegendő. Kitűnően fagyasztható.

Nos, ez az alaprecept. Én rengeteget variálom úgy, hoyg pl. 24 kanál pizzalisztet teszek és 6 kanál kukoricadarát. Vagy teszek bele búzacsírát is (szárítottat) - mindig levonom a fehér liszt mennyiségéből, de nem jó nagyon sokat tenni. Vagy, múltkor pl. áttört fokhagymát gyúrtam bele és isteni volt az íze. Vagy lehet szezámmaggal összegyúrni, illatos zöldfűszerekkel. Szóval, csak a fantázia szabhat határt! "

Kép
mazsuzs
 
 


Megtaláltam az ajánlott receptet is:

"Keményítőnapra
Lustaasszony krumplija
(én neveztem el így, mert akkor csinálom, amikor kedvem, időm, és fantáziám sincs másra )

Krumplit hámozol és negyedeled, majd sós vízben megfőzöd, mintha pürét készítenél belőle. Amikor megfőtt, a víz nagyrészét leöntöd róla, de néhány kanálnyi azért maradjon. Megszórom borssal, ha kell még sóval is, friss vagy szárított petrezselyemzölddel és fokhagymagranulátummal, majd leöntöm 1-2 kanál olajjal. Visszateszem a lángra és óvatosan kavargatva hagyom rottyanni még néhányat, míg a maradék vízből és a lemálló krumplidarabokból valami szószszerű keletkezik. Aki szereti és bírja, az készítheti friss fokhagymával is, de akkor szerintem előbb azt meg kellene kissé fonnyasztani.
NA, én ezzel úgy jóllakom, hogy estig semmi bajom keményítőnapon. Persze, valamilyen salátát eszem melléje. Olyan is volt, hoyg csak egyszerű fokhagymás-citromleves reszelt répával társítottam."

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs, bocs, akkor jutott tegnap este eszembe, hogy nem irtam, mit tervezek mara, amikor mar kikapcsoltam a gepet. :oops: Egyebkent tegnap meg ki se gondoltam. Pont fogyoban vannak a zoldsegeim, ugyhogy kicsit meg vagyok szoritva. Jol hangzik ez az edit fele krumpli. Amugy nekem is van egy nagyon finom krumplis receptem, amit meg a nagymamam keszitett annak idejen kukoricacsutkaval futott kalyhan. Nagyon egyszeru, talan akkor ez is jo lenne kemenyitonapra, de en meg mindig nem vagyok biztos a krumpliban. Nem azert, mert ugy van a koztudatban, hogy hizlal, mert hallottam azt is, hogy vizhajto es salaktalanito hatasu es van is kifejezetten krumplis fogyi. En azert ovatoskodom, mert szerintem a krumplival nem kerul eleg vitamin a szervezetbe.

Azert leirom a nagymamam receptjet, bar lehet, hogy ismeritek.


HAGYMAS KRUMPLI

Hejaban megfozol par szem krumplit (olyan fajtabol celszeru, amelyiknek nem esik konnyen szet) addig, amig meg nem teljesen puha, tehat ha beleszursz egy villat, erzed, hogy meg nincs megfozve. Ez altalaban krumpli fajtajatol fuggoen 8-10 perc. Ezutan, ha csunya a heja, akkor lehejazod, ha nem akkor maradhat a hej is. (En bebi krumplibol szoktam csinalni es azt nem kell le se hejazni es nem is megy szet). Amig felraktad a krumplit, hagymat pucolsz es apro kockakra feldarabolod. Napraforgo olajon (olivan ez nem finom) megfonnyasztod a hagymat es utana hozzaadod a felkarikazott krumplit. Fedo nelkul sutod, ha nem puhul es mar nagyon kezd pirulni, akkor egy kis vizzel fel lehet onteni es fedo alatt parolni tovabb. A vegen sozod, borsozod. Nagyon finom!!!

Arra gondoltam, hogy tulajdonkeppen ezt lehetne alapreceptnek es ehhez lehetne meg beledobalni mas zoldsegeket is, pl. zold vagy kaliforniai paprikat, borsot, repat es akkor vitamindusabb.



Azt talaltam ki, hogy ha receptet irunk, emeljuk ki vastagon, hogy kesobb konnyu legyen visszakeresni.

Olive

KépKép
olive
 
 


Aztan meg eszembe jutott, hogy kemenyitonapra lehetne hamis chilli con carne-t is csinalni. Tudjatok, az eredeti daralt hussal van, de kihagyhatjuk. Ezt meg nem probaltam ki, csak a fejemben szuletett meg, de azert leirom. Vagy ma, vagy a kovetkezo kemenyitonapon ezt fogom fozni.

CHILLI CON CARNE HUS NELKUL

Hagymat dinsztelsz, paprikat darabolsz bele, megszorod pirospaprikaval (ha szereted a csipos izeket, akkor eros paprika is mehet bele)es adsz hozze fogkhagymat. Amikor ez megpuhult, akkor hozzaadsz paradicsomkonzervet, babkonzervet es kukoricakonzervet.


Nalunk ez a bab olyan, mint otthon a szarazbab, csak sotetbarna szinu. Nem tudom, hogy otthon is lehet-e ezt a fajtajat kapni, de ha nem, gondolom az otthon megszokott szarazbab is jo bele.

Hirtelen ezek jutottak eszembe kemenyitonapra. Ha van meg otletetek, akkor ti is irjatok le!

Olive

KépKép
olive
 
 


Mazsuzs, Nekem is van egy kis tokam, csak a kepeken nem latszik. A ferjem fenykepesz es tudja, hogy milyen szogbol elonyosebb engem fenykepezni, hogy ne nezzek ki szornyen. :wink: :lol: Egyebkent az se latszik ezeken a kepeken, hogy milyen birkozo meretu karjaim lettek. Ujjatlan felsoket fel se mernek venni. Kb. ketszer akkorak, mint Bogyonak a karjai azon a kepen, amin a csikos, pantos felsoben van. Van olyan bluzom, ami amugy jo lenne ram, csak eppen a karomnal szuk.

Egyebkent nagyon kivancsi vagyok, hogy milyen lesz az alakom a fogyi utan, mert mindig is combos es segges voltam, de a hasam es a felso testem viszonylag turheto volt.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok! Zsuzsi, köszi, hoyg kiírtad a recepteket. Talán annyit fűznék hozzá a pizzarecepthez, hoyg annyi olaj nem is biztos, hoyg kell. Lehet, hoyg elég 2-3 kanálnyi. Puhább lesz.
Mostmár bocs', hoyg a sajét receptemet javítom, de azt mondják, az ember holtig tanul. :D :oops:
No, csak hogy ne érezzétek magatokat egyedül, felteszek egy képet ésn is ... a .... pocakomról. Csak, hoyg Julcsi ne irigyeljen engem, a nem látszó 13 kiló fölöslegemmel. :wink: :wink: :P :P :P
Kép Bizisten, nem pocakos koromban készült. :oops: :oops: :oops:
És még egy a "gyönyörű" hátsómról. :P
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith, nekem ketszer ekkora a hatsom. :( A hasadrol meg annyit, hogy a 2. gyerek utan szerintem nekem meg nagyobb lesz. Nekem a combjaim szornyusegesek. Nem eleg, hogy tiszta haj, meg narancsboros is. Eskuszom, nagyanyame 70 evesen jobban nezett ki! :roll:

Jol elcsuszunk az ebeddel. Nem tudtam eddig fozni, mert nem volt alapanyag. Apa es lanya megerkeztek a zenebolcsibol. Amig en Lollit etettem, apa elment bevasarolni, ugyhogy meg csak most fogok fozni. Azt hiszem a chilli con carnet csinalom meg barna rizzsel, mert az van meg a leghamarabb. Mondjuk amugyis elcsusztam volna az ebeddel, mert annyira komas voltam delelott, hogy 10 korul ittam egy fel tejes kavet. Utan meg ugye hagyni kell 1-2 orat a gyumolcsig, ugyhogy mar del elmult, mire megettem a "reggeli" gyumolcsot. Eddig meg csak feherje napon ittam tejes kavet, de most tenyleg hasznalhatatlan voltam, ugyhogy muszaj volt. Mondjuk osszesen lehett benne fel deci tej, ugyhogy gondolom ettol meg nincs itt a vilag vege.

Egyebkent tobbszor sikerult mar a kajakkal elcsusznom es elofordult, hogy este 9-kor vacsoraztunk. Bar en ejjel 1-nel hamarabb sose jutok agyba, ugyhogy szerintem annyira nem veszes. Eddig meg igy is fogytam.

Olive

KépKép
olive
 
 


Angol ido szerint negyed 4-kor sikerult megebedelnem es a chili con carnet foztem meg. Nagyon finom lett igy hus nelkul is. 1 jo nagy fej meg egy kis fej hagymaval, 2 husos paprikaval (egyik zold, masik piros - olyasmi, mint otthon a kaliforniai, mivel nalunk szinte csak ezt lehet kapni), 2 gerezd fokhagymaval, 2db babkonzervvel es 1 kukorickonzervvel csinaltam. Ja, meg egy doboz konzervparadicsom. Nem a pure, hanem darabolt paradicsom, pariszoszban. Jo nagy adag lett, ugyhogy vacsira is ezt eszem, apa is ezt kap es szerintem meg a fagyasztoba jut egy adag, ha nem ketto. Most par szem bebi krumplival ettem, ami kb. 1 kozepes normal krumplinak felel meg. Rizst akartam hozza fozni, csak a baranrizs lassan fo es a krumpli gyorsabban megvolt.

Ti mit ettetek ma?

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Lányok!

Edith! A hasam az szinte a tiéd ikerpárja! Érdekes hogy a szülés után megmarad az a jellegzetes forma ha van egy kis túlsúly és ki van "bélelve" a has. :)

Éppen azt számoltam, hogy pontosan 30 kiló feleslegem van. De ha a kúra végére legalább 20-at szeretnék leadni akkor havonta azért 6-7 kilót le kell adnom. Ami azt jelenti hogy az első méréskor a hónap végén nem 80 kilónak kell lennem mint írtam tegnap hanem 78 kiló körülinek. Na ez feldobna!
A legjobban annak örülnék hogyha 25 kilótól szabadulhatnék meg...
Micsoda tervek....?? És persze meg is kell tartani azt a súlyt amire sikerül lefogyni. Bár ha már ott járnék, hogy 60 kilót mutat a mérleg, akkor nagyon vigyáznék az evéssel!

Olive! Köszi a keményítős tippeket, kijegyzeteltem őket de már csak este.
Ma barna rizst ettem chilis babos-kukorica konzervvel összekeverve. Nem volt rossz, de majd lassan itt lesznek a friss zöldségek és akkor remélem könnyebb lesz ez a nap. Jobban mondva itt a piacon már lehet is kapni friss répát és zöldséget, sőt savanyú káposztát is fogok nézni mert nagyon szeretem. És persze a krumplit szeretem nagyon. A vitaminnal kapcsolatban még nem nagyon gondolkodtam, de valószínűleg egy répában több van mint egy burgonyában.

Szedtem le egy keményítőnapos receptet a mindmegettéről is. Remélem sikerül kiemelve elküldeni.

Mustáros sült burgonya

Kevés olívaolajat összekeverek zúzott fokhagymával (4 gerezd), két kanál mustárral, sóval és egy kis borssal. A burgonyákat megmosom, félbevágom, és a vágott felüket átlósan bevagdosom kb. 1-2 mm mélyen. Rákenem a mustáros szószt, és sütőben készre sütöm. A héját könnyű lehúzni, ha megsült.


Kérdezni akartam, hogy mi az a zenebölcsi? Mennyi időre ad elfoglaltságot a kislányodnak?
A festés amiről írtál, hogy zajlik nálatok falfestés?

Bogyó? Remélem sikerült új képet csináltatod magadról! :)

Holnap jön a kedvenc napom, a szénhidrát. Igaz lehet hogy nem lesz időm pizzát csinálni, azon gondolkodtam, hogy mákos tésztát eszem ebédre.
És lehet, hogy vacsira is. Mit gondoltok, lehet csak azt enni ezen a napon?
Aztán lassan beszerzem az instant levesporokat vagy fagyasztok le húslevest ahogy Edith ajánlotta, hogy meglegyen a fehérje napra a kötelező levesem.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


A mákos tésztát azért kérdezem, mert ebédre elméletileg sós tésztát kellene enni, nem? Nem írja kötelezőnek, de lehet hogy ebédre sós kell és csak estére édes... Egyébként elég nehéz így is megállnom hogy ne faljam fel az itthoni édességkészletet. Persze nem kellene itthon tartani semmi ilyet, de ha már én is két hete csinálom majd a diétát, akkor könnyebb lesz.
Majd a közeljövőben megpróbálom megcsinálni a táblázatot is, bár igazán majd az első hónap végén lesz rá szükség, mikor megnézzük hány kilóból hány is lett......

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Tudok ám fogalmazni....

Hány kilóból hány kiló mínusz lett.!!

Bocsi, de kezdek fáradni ma korán keltett őurasága!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Ha már itt vagyok, azért "dicsekehetem", ugye...

Igy néztem ki majd 15 kilóval kevesebben, és ez az egyik legjobb kép ami az elmúlt években készült rólam, bár ha jól megnézitek akkor a karomnál lehet látni, hogy már azért volt 15 kiló többletem ekkor is.

Kép

Az esküvő óta pedig igyekeztem nem fényképezőgép elé állni, vagy elfordultam.
Szóval mondhatjuk azt hogy ezek majdhogynem az utolsó képek, kivéve mikor a párom "gonoszkodik". Nem sok van, de azért csinált párat azóta..

Ez pedig a sapis kép nagyítva Nándiról. Kihasználva hogy most enged a rendszer képet feltenni...

Kép

Azt hiszem eldugulok mára!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs, leszel te meg olyan kis csini, mint az eskuvodon voltal! A csokrod is nagyon szep volt. Orchidea? Mikor volt az eskuvotok? Nekunk ketto is volt, repetaztunk. Az elso 2003. telen Angliaban, a masodik 2003. nyaran Magyarorszagon. Majd keresek kepeket, de nem biztos, hogy talalok jokat, ugyanis csak a vendegek csinaltak digitalis kepeket. A fenykepesz filmes geppel dolgozott es meg a mai napig nem scanneltem be a kepeket. Legkozelebb lehet, hogy akkor lesz ra idom, amikor Lolli iskolaba megy.

Nandirol ez a sapis kep szenzacios! Azt hiszem barmilyen kepet fogsz rola kuldeni ezentul, ez lesz a kedvencem.

Nem tudom, hogy kotelezo-e a sos teszta ebedre szenhidrat napon. Lehet, hogy csak azert irjak igy, mert ugy gondoljak, hogy ketszer nem kivansz edeset enni. Nekem szerintem nem esne jol, en regen, evekkel ezelott, amikor probalkoztam gyumolcsnapot tartani, mindig felsultem vele, mert estere mar annyira kivantam a sosat, hogy vacsoranal mindig veget ert a gyumolcsnapom. Ebben a dietaban ez nagyon tetszik, hogy gyuminapon lehet enni egy kis sos magot.

A zenebolcsi csak heti 1 oras foglalkozas. Fel ora enekeles, meg ritmus tanitasa, aztan meg fel ora szabad jatszas a babaknak, a szulok meg addig teaznak, kaveznak, beszelgetnek. Mostanaban nekem ez a beszelgetes kimarad, ugyanis Lollit nem erdeklik a jatekok, o allandoan 4 kez-lab elindul felfedozoutra. Annyira tud kavarni, hogy nem gyozok utanaszaladni. Apa ma ugy elfaradt a zenebolcsiben, hogy du. lefekudt. Egesz du. motyogott, hogy milyen nehez volt a zenbebolcsiben, mert a foglalkozas kozben emelgetni is kellett Lollit, meg tancolni vele, utana meg nem gyozott rohangalni utana. Ki gondolta volna?! :wink: Mintha nem ugyanez lenne, amikor en megyek vele.

Igen a nappaliban a falat festettuk, meg a fa feluleteket (ablakparkany, ajtokeret, szegelyek). Eddig terracotta-szeru szine volt es most vilagos kremszinu lett. Hihetetlen, mennyivel vilagosabb lett es mennyivel tagasabbnak tunik. A baratnom megallapitotta ma, hogy milyen jol fog mutatni rajta a zsirkreta. :twisted: Nagyon remelem, hogy nem kerul ra sor. A tobbi szoba es a konyha ki volt festve, csak a nappalira nem kerult sor, tavaly, amikor bekoltoztunk. A nappali annyira tele volt dobozokkal es butorokkal, hogy keptelenseg lett volna kipakolni a festeshez. Vegre elramoltunk es kiselejteztunk sok mindent, ugyhogy most mar ki lehetett festeni.

Ez a mustaros sult burgonya nagyon jol hangzik. Lehet, hogy legkozelebb kiprobalom. Ma este en is chilis babot ettem barna rizzsel. :)

Bogyo, nalatok mi volt a menu? Remelem nem ettel sult kolbaszt kenyerrel a majalison! :wink: :lol:

Ugye nem tartunk viznapot vasarnap? Szuletesnapi ebedre vagyunk hivva baratokhoz? Biztos azt hinnek, hogy meghibbantam, ha kozolnem, hogy en csak vizet kerek, de azt sokat. :roll: Mondjuk igy is ciki lesz, hogy csak hust fogok enni. Meg sali se lesz, mert itt a vasarnapi sult hushoz tepsiben sult krumplit es fott zoldseget talalnak. Meg a tortabol sem fogok tudni enni. :cry:

Bogyo, varom a beszamolot a majalisrol! Na, meg a fenykepeket!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Bogyo, csak nem azert sunyitasz, mert tenyleg bekolbaszoztal tegnap a majalison?! :wink:

Mazsuzs, 2 ora mindjart es meg nem ebedeltem. Nem tudom, eldonteni, hogy mit egyek. Ennek pizzat, de nincs itthon hozza paradicsom. Anelkul azert meg nem esne jol. A fott tesztat is paradicsomosan, szoktam enni, ugyhogy tanacstalan vagyok. Mindjart meg jobban korbenezek a hutoben es a konyhaszekrenyben, hatha akad valami hasznalhato otletem. Te vegul makos tesztat ettel ebedre?

Olive

KépKép
olive
 
 


Olive, biztos ebédeltél már, de a tésztát én szoktm úgy is, hoyg megpárolok pár szem gombát, ha van, olajbogyót is lehet dobni mellé és jól megfokhagymázod, majd összekevered a kifőtt tésztával. Gyors és finom. :D :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith, aranyos vagy, hogy probalsz segiteni, de a halon kivul ez a ket dolog van meg, amit egyaltalan nem eszek meg. :roll: Vegul porkolt alapot csinaltam hagymaval, fokhagymaval, pirospaprikaval, so, bors es meg 1 parikat is beledaraboltam. Ezt ettem fott tesztaval. Finom lett.

Olive

KépKép
olive
 
 


Ja, azt nem irtam, hogy azert az egeszet nem ettem meg, este apanak vagok majd bele kolbaszt es ugy adom fott tesztaval. Nagyon kiakadna, ha ma se adnek hust neki, ugyhogy igy, ha kolbaszt vagok bele, mar nem is kell nagy fozest rendeznem es lesz benne hus. :)

Olive

KépKép
olive
 
 


Szia Olive!

Köszönjük a dicséreteket a képekre vonatkozóan. A volt főnöknőmnek is elküldtem több képe a fiamról, és ezt a sapkást Nándiról kitette képernyővédőnek a munkahelyi számítógépére annyira tetszett neki!

Remélem majd te is találsz azért esküvő képet, én is kiváncsi vagyok!

Bogyóval ugyan mi lehet?? :) Az az igazság, hogy most hétvégén vagyis jobban mondva nálunk négy napos hétvége van május 1. ünnep miatt és így a férjem is itthon vagy csütörtöktől- vasárnapig. E miatt egy kicsit én is kiestem a bejelentkezésekből de majd hétközben megint jövök gyakrabban.
Holnap állatkertbe megyünk délután, délelőtt meg főzök, így majd megint csak estefelé fogok én is gép elő ülni ha ki nem dőlök a fáradtságtól.

Jó dolognak tűnik ez a zenebölcsi, mert társaságban is van a kislányod és fejlesztik a muzikalitását is. :D

Egyenlőre szerintem ne tartsunk még víznapot. Te még szombaton "csak" a 20. napon járt, Bogyó a 13. napon én pedig a 4. napon. Majd ha esetleg te már a 30-31. nap körül jársz, akkor tarthatunk víznapot ha Bogyó is beleegyezik és nem kolbászozott :wink: be a majálison..:)

Azt hiszem szidás inkább engem illet, ugyanis ma nem voltunk itthon hanem elmentünk anyukámhoz és én ma sütit ettem csak én egy madártejet ami édes, viszont a tej ott virít benne mint fehérje. Alig várom már, hogy holnap gyüminap legyen ..... :oops: , mert maradéktalanul be akarom tartani a napokat ezek után, vagyis jobban mondva mindig megfogadom. De az az igazság, hogy most nehéz volt, és nem bírtam ellenállni a madártejnek.
Sós süti, tészta nem volt sajnos. Még eddzenem kell az akaraterőmet.
Te jól bírod, hogy még két órakkor sem ebédeltél. Én néha már alig várom hogy dél legyen és ehessek...:)
Olvasom, hogy a halat nem szereted. Holnap pedig a családnak azt fogok csinálni bár hiába lesz fehérjenap vasárnap, akkor sem ehetek majd belőle mert ezek panírozott halrudak. Bár néha már azt is gondoltam, hogy ha a fehérjenapon van kenyér engedve, akkor nem azt eszem majd, hanem a panírt a halról.
Igaz, az is odavan írva, hogy a kenyér elhagyásával sikeresebb a diéta...

Azt hiszem, hogy fehérjenap vagy sült tojást fogok enni savanyú káposztával, vagy konzverhalat egy kis szelet barna kenyérrel. Te mit tervezel?

Hajrá, a holnapi gyüminapra!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Jaj...

De vaksi vagyok, most nézem hogy vendégségbe mentek!
Hát akkor kívánom hogy be tudd tartani a fogyókúrát, és a vendéglátok se sértődjenek meg mert esetleg nem kóstolsz meg mindent.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Megint nem voltam érhető, de talán ki lehetett venni, hogy a fehérjenapi kérdésemre/tervedre rákérdezve láttam, hogy aznap mentek vendégségbe.
Ha gyüminapon mennétek akkor azt hiszem nehéz dolgod lenne!

mazsuzs

Ui: Érdekes, az asztali gép nem enged képeket beszúrni. Tegnap a párom laptopjáról írtam és az engedett.

Kép
mazsuzs
 
 


Valahol én is olvastam, hoyg a rántott hús nem mehet. De kérdem én, miért? hisz amennyi lisz, illetve zsemlemorzsa van rajta, az simán belefér az 1 szelet kenyér kategóriába. És különben is lehet húst rántani csak úgy, hogy lisztbe és tojásba mártod és morzsába nem.
Szóval, én nem értem ezt. Én ettem rántott húst. Az szerintem abszolút fehérjenapi kaja.

Zsuzsi, érdekes, nekem tavaly a szénhidrátnap sokkal nehezebb volt, mint a gyümölcsnap. :shock: Ha nem pizzát ettem, hanem tésztát, egész nap éhen akartam halni. És az esti süti vagy fagyi abszolút nem segített ezen.

A madártej miatt se izgulj, bár azért lehet, hoyg nem kellene ennyire "módosítatlan" fehérjét enni. :lol: (Tudod, könnyű annak osztani az észt, aki nem volt képes betartani. :roll: :oops: ) Mondj egy sütit, amiben nincs tej, tojás vagy liszt. Szóval, úgysem lehet a dolgokat abszolút elválasztani.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Mazsuzs, a viznap eltolasaval egyet ertek. Minel kesobb, annal jobb. :wink:

A rantott hus tenyleg erdekes, mert ha 1 szelet kenyer engedelyezett, akkor miert nem lehet rantott hust enni. En imadom, de be kell vallanom, hogy nagyon ritkan csinalom, inkabb otthon a szuleimnel szoktam enni. Imadom a rantott majat is. Itt nagy mu zsemlemorzsat lehet kapni es csak gusztustalan vastag panirt lehet vele csinalni. Tudom, hogy lehet hazilag is kesziteni, de az maceras, ugyhogy inkabb ki szoktam hagyni az etrendunkbol.

A madartejrol meg annyit, hogy egyszer szerintem is belefer, bar rendszert azert ne csinalj belole! Szenhidrat napra engedelyezett a palacsinta is, abban meg tojas es tej is van. :roll:

Edith
, en is a vartnal sokkal jobban turom a gyuminapot. A szenhidrat naptol is feltem, mivel az nagyon megemeli a vercukor szintet es hirtelen laksz vele jol, de aztan meg farkasehseget tud csinalni. Viszont ugy tunik, feleslegesen aggodtam, ezt is jol birom.

Nekem a kemenyitonap volt eddig a legnehezebb, de miota kitalaltam a zoldseges curryt es a hus nelkuli chilis babot, az is egesz jol megy. Remelem, az utolso hetekben is igy fogok velekedni errol a fogyokurarol. :roll: Egyenlore nagyon eltokelt vagyok es ugy erzem, hogy vegig fogom csinalni. Ha ti is itt lesztek vegig, akkor meg sokkal konnyebb is lesz.

Ja, kozben rajottem, hogy nalunk is hosszu hetvege van, mivel itt a hetfo lesz munkaszuneti nap. En ebbol ugye nem sokat erzekelek, mivel a ferjem szombaton is dolgozik, de legalabb vasarnap, hetfon itt lesz velunk. Hetfon kene menni fuggonyt vagy reluxat nezni, ugyanis a regi fuggonyt mar nem raktuk vissza a nappaliba, annyira kopott es koszos volt.
Ti mit csinaltok a hosszu hetvegen?

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tüntem, el, nem adtam fel, csak sok volt a dolgom!!! Na meg amikor Apa itthon van, nem szereti, ha sokat gépezek! :lol: Néha olyan mintha 3 gyerekem lenne! :lol: De inkább ilyen legyen, mint olyan, akit nem érdekel mit csinálok! :lol: :lol: :lol:

Túl vagyunk a vendégségen!!! Már skypon felkészítettem Őket, hogy fogyizok ezért nem néztek túl hülyének, amikor beállítottam a szatyorkámmal, benne az ananász, és a 100%-os gyümölcslé! :lol:

Megálltam, hogy ne egyek, pedig nagyon finom kaják voltak! Edit, még igazi miccs is volt :lol:
Nagyon büszke vagyok magamra!!!! :lol:



Edit!
Szerinted a padlizsánkrémet melyik napon lehetne enni??? Annyira kívánom!

Nekem ugyanilyen a hasam, csak nagyobba! Ahogy Mazsuzs írta, tényleg van egy "tipikus" formája, a babás hasnak! :lol:
A recepteddel Én is úgy vagyok mint Olive! Se az olajos halért, se az olivabogyóért nem ugrok! :cry:
Én a pizzát nem tudom elképzelni sajt nélkül! Nem szárad ki a tészta?

Mazsuzs
Nagyon szép menyasszony voltál, és tényleg nagyon jó a sapis kép Nándiról! Nagyon szép szeme van! :lol:

Olive
Én is vanhogy elcsúszok a kajával, de Én este 6 után már sose eszek!
És ezt a fogyókúra lejártával is be fogom tartani! :lol:
A majálison nem ettem kolbászt, és fényképek sem készültek! Ugyanis semmi nem volt amire Dávid feltudott volna ülni. De mindjárt megkérem apát, hogy fényképezze le bálna testemet! :lol:
Érdekes amit írsz, az ujjatlan felsőkről, mert Én szinte csak ilyet hordok. Ugyanis nagyon melegem van, mióta kövér vagyok! És nem érdekel ha nagy a karom! Eddig nem is gondoltam rá! :lol: :oops:


Mindjárt jönnek a képek
!

bogyo75
 
 


Itt vannak a képek!
Dávidka azért van rajtuk, hogy valami szép is legyen! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

bogyo75
 
 


Sziasztok Lányok!

Túl vagyunk a mai állatkerti látogatáson. A párom csinált fényképet de az asztali gépre tette fel én pedig most a laptopról írok. Majd megpróbálom feltenni, ezek után hogy Bogyó is ilyen bátor volt és felrakta az egész alakos képet. Az enyém is egész alakos lett, de igyekeztem elbújni a babakocsi mögé. :D Nem egészen sikerült, mert még a babakocsi sem takart el... :cry:

Olive! Elfelejtettem válaszolni pár kérdésedre a múltkor.
Az esküvői csokrom orchidea volt de én nem ilyen csokrot akartam.
Az esküvő napján délelőtt én a fodrásznál szépültem, a párom pedig elment a virágokért.
Már az gyanús volt hogy a virágos nem volt készen délelőttre és csak záráskor tudott menni a virágokért a párom. Odahozta őket a fordászhoz és meg gyorsan kiszaladtam hogy megnézzem és azt hittem elájulok. Én ugyanis rózsacsokrot szerettem volna, de azt a csokrot le kellett volna fényképzeni amit a nő küldött!! Már bánom hogy nem tettem, majd ki lehetett volna tenni a város több pontjára, hogy más is lássa milyen csokrokat készít esküvőre, megrendelésre!. Saláta volt az egész csokor és látszok hogy a virágok már kb. egy hetesek. Meg volt barnulva az egész. Tényleg bánom hogy nem fényképeztem le. Az asztaldíszek sem olyanok voltak amiben megállapodtunk és hát egy kicsit veszekedtem is a párommal hogy miért vette át az egészet.
Ha én ott lettem volna akkor nem veszem át. A vőfély és egyéb kitűzők is rózsából voltak, de szóra sem érdemesek. Az asztaldíszek alja hamutálca volt.
Mikor megbeszéltük vele az egészet, akkor nem erről volt szó természetesen.

Szóval majdnem bőgtem, hiszen már bezárt az összes helyi virágos hétvége lévén. De akkor a fodrászom megsajnált és kiderült, hogy van egy kuncsaftja aki virágkötő. Felhívta, lebeszélte vele a dolgot és egy másik kuncsaft akit nem ismertem csak éppen ott várt, elment az én csokromért hogy én készen legyek!
Nagyon rendesek voltak. Pedig még ők sem látták milyen ronda volt a rózsacsokor amit összeállított jó drágán az akitől megrendeltük. Pedig nekik is megmutathattam volna, hiszen legalább terjesztették volna....

Az esküvő pedig idén most május 27-én lesz két éve hogy volt.

Elküldöm ezt, nehogy elszálljon....

Kép
mazsuzs
 
 


Bogyó!

Belenéztem a blogodba! Majd megnézem jobban de most csak átlapoztam!
Hogy milyen göndör nagy hajú baba volt a kisebbik fiad!
Látom írtad, hogy nem szegted meg eddig a kúrát! Látszik is, hiszen te két hét alatt már 3 kilót fogytál! Ha még a vendégségben is csak gyümit ettél! Komolyan mondon csodálatot érdemelsz! Így tovább!!

Mindenkinek köszönöm a vigasztalást a madártejet illetően! Azért csak jobb lenne betartani a napokat teljes mértékben, mert akkor jobban lehetne fogyni. (lásd mint Bogyó). Remélem az elkövetkező négy nap után én is leírhatom, hogy végre egy olyan négy napos periódusom volt amit teljes mértékben betartottam!

Edith! Örülök azért, hogy te is egyetértesz a panírozás=kenyér elvvel hiszen tényleg rutinosnak tünsz a 90 napos kúrát illetően.

Bogyó! Egyébként megértelek a topikolást illetően, hétvégén nekem is csak este van időm, mert ha itthon van apa is, akkor azért minden más mint hétközben!

Kép
mazsuzs
 
 


Bogyó!

Belenéztem a blogodba! Majd megnézem jobban de most csak átlapoztam!
Hogy milyen göndör nagy hajú baba volt a kisebbik fiad!
Látom írtad, hogy nem szegted meg eddig a kúrát! Látszik is, hiszen te két hét alatt már 3 kilót fogytál! Ha még a vendégségben is csak gyümit ettél! Komolyan mondon csodálatot érdemelsz! Így tovább!!

Mindenkinek köszönöm a vigasztalást a madártejet illetően! Azért csak jobb lenne betartani a napokat teljes mértékben, mert akkor jobban lehetne fogyni. (lásd mint Bogyó). Remélem az elkövetkező négy nap után én is leírhatom, hogy végre egy olyan négy napos periódusom volt amit teljes mértékben betartottam!

Edith! Örülök azért, hogy te is egyetértesz a panírozás=kenyér elvvel hiszen tényleg rutinosnak tünsz a 90 napos kúrát illetően.

Bogyó! Egyébként megértelek a ritka topikolást illetően, hétvégén nekem is csak este van időm, mert ha itthon van apa is, akkor azért minden más mint hétközben!


Olive! De jó Neked, hogy mész függönyt venni! Nekem ez az egyik mániám, az új függöny! De sajnos nagyon sok az ablakom mert egy régi típusú házban lakom és minimum 20 méter függönyt kell vennem ha mindenhol le szeretném cserélni. Ha csak helységenként, akkor is ablakonként 4-5 métert.
Már kérdezni akartam, hogy mióta élsz kint Angliában? Ott hogy vannak ezek a GYES, GYED dolgok? Te is tervezed hogy visszamész dolgozni?
Bocsi, ha túl kiváncsi vagyok, és esetleg nem szeretnél válaszolni valamelyik kérdésre (vagy az összesre) azt is megértem.
Majd írd meg, hogy hogyan sikerült átvészelned a vasárnapi vendégeskedést!

Azt már írtam, hogy mi hétvégén állatkerben voltunk, nagymamához mentünk Nándival és itthon is voltunk. Most úgy minden belefért. Jó lenne több négy napos hétvége! :)

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Bocsi, de az második hozzászólást elküldte a gép amikor a felénél jártam!

Ezért nem szeretem a laptopot mert annyira érzékeny az 'egér' rajta, hogy azonnal reagál ha csak hozzáérek!

Mégegyszer bocsi!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Bogyo, nagyon buszke vagyok rad, hogy nem sultkolbaszoztal vagy virsliztel! :lol:
Mi holnap, illetve nalatok az mar ma (vasarnap) megyunk vendegsegbe baratnomekhez. Igaz, hogy hus napom lesz, de igy is ciki, mert tepsis krumpli es parolt zoldsegkoret lesz hozza. En meg majd magaban ragcsalhatom a hust. :(
Nekem sem ment le a hasam, csak talan nekem lejjebb indul kifele. A karom viszont kifejezetten vastagabb, mint a tied, szoval en ezert nem hordok ujjatlan felsoket. Egyebkent nekem is allandoan melegem van mostanaban, pedig terhesseg elott fazos voltam. Eddig a hormonokra fogtam, de akkor lehet, hogy a zsirparnaktol van? Ez eddig eszembe se jutott. :oops:

Mazsu, en is kiakadtam volna a viragoson. Viszont azt ne sajnald, hogy nem rozsacsokrod volt, szerintem az orchidea csokor sokkal kulonlegesebb! Nekem nagyon tetszik. Azert en utolag bementem volna a viragoshoz es megmondtam volna a magamet. Amugy itt Angliaban nekem is igen satnya csokrot csinaltak. Nem volt hervadt, de nagyon gyenge eresztes volt. Otthon a koszoruslanyoke kulonb. Amikor meglatta egy magyar baratnom, aki tanult otthon viragkoteszetet, azt mondta, hogy ezzel otthon at sem mennenk a vizsgan. Viszont az otthoni csokrom es asztaldiszek mar szepek voltak.

A fuggony vetel lehet, hogy maceras lesz, mert nincs varrogepunk es amugy se nagyon tudok varrni. Keszen kell talalni valamit, viszont lehet, hogy nehez lesz, mert nagyon szeles a nappali ablaka (faltol falig er). Ez ugye nagyon jo abbol a szempontbol, hogy fenyaradat van a nappaliban mindig, viszont ha fuggonyt kell venni egy kicsit kellemetlen. A mi haloszobankba is kene venni, mert mar az is nagyon regi es szinben nem nagyon tetszik, de lehet, hogy azt egy kicsit elhalasszuk. A nappalie a lenyeg, mert az mar borzalmas allapotban volt.

Semmi olyat nem kerdeztel, amire nem valaszolnek, ugyhogy akkor belekezdek. :wink:
10 eve elek Angliaban es 5 eve vagyok ferjnel.
Itt nem lehet otthon maradni a babaval 3 evet, mint otthon. 6 honap GYES-feleseget fizet a munkahely, aztan van olyan munkahely, ahol megbeszelheted a fonokkel, hogy meg fel evet otthon maradsz fizetes nelkul vagy visszamesz 6 honap utan. 1 evnel tovabb nem lehet huzni, mert akkor felvesznek mast a helyedre. En a ferjemnek dolgozok, ugyhogy szerencsere nem kellett gondolkoznom, hogy mi legyen a visszamenetellel. O vallalkozo es en meg a papirmunkait vegzem. Ketfele munkat vegez: fenykepesz is, de mostanaban a hazfelujitos munkai vannak tulsulyban. Amikor fenykepez, en retusalok. Pont ma mondtak le egy eskuvot, ami juliusban lett volna, mert szakitott a par. Viszont igy is maradt egy masik eskuvo juliusra, a kovetkezo hetre. Nem banom, hogy az egyiket lemondtak, mert egy kicsit suru lett volna. Nagyon sok kepet szokott csinalni egy eskuvon (80-120 db) es miota Lolli van, azota egy kicsit lassabban haladok a retusalassal. Az durva lett volna, ha csak 1 het van a ket eskuvo kozott. Bar, ugy nez ki, hogy a szuleim jonnek majd ki es ok fognak vigyazni Lollira, amig mi fenykepezunk (ez itt egy egesz napos munka). Utana is maradnak nehany napig, ugyhogy talan igy gyorsabban haladok majd. Mondjuk lesz mit retusalni, ugyanis a menyasszonynak egy kicsi furcsa az arca, ugyanis gyerekkoraban megharapta egy kutya es ott maradt a nyoma.
Szoval, a GYES-re visszaterve, en szerencses vagyok abbol a szempontbol, hogy nem kell Lollit bolcsibe adnom es visszamennem dolgozni. Te hogy tervezed?

Ti Pesten laktok? Bogyot nem kerdezem, mert ot tudom, de lehet, hogy azert majd neked leirja.
Ja, most latom, hogy Pest megyeben laktok.

Mikozben irtam a hozzaszolast, felbe kellett 1-szer 2-szer hagynom, ugyhogy mar nalunk is vasarnap van. :lol:
Csak keso este fogok tudni jonni, mert ugy erunk haza Del-Londonbol.

Olive

KépKép
olive
 
 


BOLDOG ANYÁK NAPJÁT NEKTEK!!!!!! :D :D :D :D
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Boldog anyák napját kívánok minden Édesanyának, és Nagymamának! Kép

bogyo75
 
 


Sziasztok Lanyok!

Nektek is BOLDOG ANYAK NAPJAT utolag!

Mint mar irtam, vendegsegben voltunk egesz nap. Baranysult volt ebedre tepsiben sult krumplival es rengeteg, finomabbnal finomabb parolt zoldseggel. Ebbol en csak a hust ettem nyers repaval. Szernecsere megertett a baratnom, nem sertodott meg. Azt mondta, ha letelt a 90 nap, megunnepeljuk, csapunk egy nagy zabalast. :lol:

Csak ugy csorgott a nyalam, amikor hozta be a tiramisut! Sot, eloszor velem akarta behozatni, csak aztan eszebe jutott, hogy az kegyetlen lenne velem szemben, ugyhogy vegul en a tanyerokat vittem. En egy kicsit maskepp csinalom, o tett a tetejere tejszinhabot, en azt nem szoktam. A tejszinhabba nem tett cukrot, ugyhogy en abbol nyalakodtam egy kicsit a kavemhoz. :oops: Elvileg az protein es azert nem zabaltam be belole, ugyhogy remelem ezzel nem artottam sokat. :roll:

Holnap lesz a fuggonynezes, aztan anyosomhoz megyunk. Az utobbit kihagynam, de neha muszaj meglatogatni. Biztosan fogja tenni a gunyos megjegyzeseit a fogyokuramra, de majd egyik fulemen be, masikon ki. Egyebkent meg nem tud jol fozni, ugyhogy a ferjem, amiota az en foztomon el, nem kivanja az anyjaet. Ezert mindig azt szokta mondani az anyjanak, hogy ne faradjon, majd rendelunk kinai kajat. Most viszont a kinai nem fer bele a dietamba, de kitalaltam, hogy holnap zoldsegnap lesz es az indiai konyhaban van sok vegetarianus kaja, ugyhogy indiait rendelhetunk.

Ti mit esztek most zoldsegnapon? Nekem meg a melyhutoben van sargaborso fozelekem lefagyasztva, valoszinuleg azt eszem ebedre, aztan este meg a zoldseges indiai kajat.

Ja, majdnem elfelejtettem, hogy ma reggel is alltam merlegre es fel kilo ment le megint, ugyhogy ugy nez ki, hogy nekem 4 naponta megy le fel kilo. Tudom, nem tunik soknak, de ha igy maradna vegig, akkor az optimalis eredmenyhez vezethet.

Olive

KépKép
olive
 
 


Helló Lányok!

Bocsi, hogy tegnap (vasárnap) már nem jöttem de sűrű volt a nap az anyák napja miatt. Mentünk vendégségbe is emiatt a párom nagymamájához, és ott én is ittam két dl almalét. A sütievést igyekeztem elmismásolni hogy a dédi ne vegye észre....sikerrel.

Ma keményítőnap vagy zöldségnap, kelkáposztafőzeléket ettem. Mivel nem lehet hozzá feltétet enni így lecsúszott az engedélyezett kenyér is. :oops: Pedig régebben nem ettem kenyeret a főzelékekhez...

Holnapra megint jöhetne a mákos tészta, de mákot kellene darálnom hozzá és olyan macerás....Bár lehet hogy nekiállok. Holnap estére pedig fagyit eszem majd az étcsokiöntettel az előzetes tervek szerint bár még a fagyit be kell szereznem hozzá. Vagy még majd meglátjuk. A lényeg a mértékletesség lenne, de az valahogy szénhidrát napon sajnos nálam elszabadul. Sajnos nagyon szeretem az édességet. :oops:

Olive? Te mit tervezel szénhidrát napra?
Bogyó? Te miket ettél az utóbbi napokon?

A hétvégén vettem paradicsomot is (igaz jó drágán) és felkarikáztam vöröshagymával együtt, megsóztam majd lefedve érleltem. A paradicsom levet engedett és lett egy nagyon finom egyszerű salátám. Ezt ettem fehérjenapon salátaként. De fogok még csinálni annyira ízlik.

Olive! Nekem annyiban szerencsém van hogy anyukám hobbiból tanult varrni egy réggi varrónőtől és sok mindent megtud csinálni. Így a függönyeimet is ő varrta meg, sőt még behúzásokat is csinált hogy hol kell odacsipeszelni mert én soha nem tudom jól elosztani a függönyt az ablakra ha egyedül kell feltennem.

Akkor tényleg szerencsés vagy ha a férjednek dolgozol és így ő a főnököd.:)
Legalábbis úgy veszem ki hogy te is ennek tartod és nem bosszúságnak. :)
Egy volt középiskolai osztálytársam is kiment a férjével Angliába, ők is közel laktak Londonhoz de az osztálytársam több éven át csak takarított. Igaz azt is elég jól megfizették. A férje pedig csempézett, vagyis burkolt. Már továbbmentek, most Kanadában vannak lassan két éve. Egy ideig írt e-maileket de aztán abbamaradt így nem tudom mi van vele. Lehet hogy majd rákérdezek, hogy megvalósult-e már valami abból amit tervezett?

Én Budapesttől lakom 40 km-re. Autóval a autópályán fél óra alatt bent lehet lenni a Budapest központjában. Dolgozni is Pesten dolgoztam, vonattal néha elég macera bejutni de ha rendesen közlekedik akkor olyan 30-40 perc alatt be lehet érni.
Én nem tudom mi lesz még, de bölcsibe Nándi biztosan nem megy.
Jó lenne még egy baba, de tényleg egyre drágább az élet itt Magyarországon. Az én fizetésem amit kerestem, csak a lakástörlesztésre és mondjuk egy kisebb számla kifizetésére lenne elég. Egy fizetésből nem is lenne lakás meg semmi sem. A második gyereknél igazán már sok mindent nem kell megvásárolni hiszen az első babához megvettünk mindent (babakocsi, ágy, stb.) de aztán ha elkezdenek nőni akkor egyre több dolog kell. Egy kolleganőm szerint felelőtlen az aki a mai világban két gyereket vállal. Természetesen nem mérvadó ez amit ő állít de azért el kell gondolkodnom hogy mit bírunk. Mert én szeretnék még egy babát, és ha kislány lenne annak külön örülnék.

Büszke lehetsz, hogy a vendégségben sem szegted meg a fogyit!
Főleg, hogy még tiramisut sem ettél! Én ezt azt hiszem nem tudtam volna megállni! Az egyik nagy kedvencem a tiramisu. Igaz csak ünnepeken csinálunk itthon, de nálunk sincs tejszínhab rajta csak simán lekakaóporozom.

Megpróbálom a képet feltenni amit igértem a múltkor.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Na, szóval ez a nagy kövér valóság: :oops:

Azt hiszem ezt ki kellene ragasztani a hűtőajtóra. (anyukámat én is kitakartam)



Kép

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Elég durva azért, nem? Az én képemet nem tudjátok (szerencsétekre) túlszárnyalni. :)
Egyébként azért ilyen kicsi méret mert nem engedte felrakni nagyobban a gép. Már azon tanakodtam hogy lehet azért nem tudtam feltenni eddig képeket mert túl nagy méretben akartam. De nem azt írta ki, hanem csak annyit hogy HIBA, HIBA...stb.

Olive, majd írd meg mi volt a függönynézésen, találtalok-e valamit.

Egyébként a négy nap alatt fél kiló nem rossz, ha kiszámolod hogy a kúrában hányszor van négy nap... Mondjuk 22 -szer változik a négy napos periódus.Akkor igazán 11 kilót lehetne fogyni vele. De szerintem majd adsz le többet is és fog stagnálni is, de erről Edith többet tud hiszen ő már majdnem végigcsinálta egyszer ezt a kúrát!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok Lányok!

Én vagyok az egyik rejtőzködő olvasótok :D , de most úgy gondoltam, hogy leírok nektek egy gyümölcsnapon felhasználható receptet, mert szerintem isteni finom.
Én Testkontrollozni kezdtem 5 hete, ami sokban hasonlít a 90 naposhoz, de mégsem ugyanaz. Nekem ez sokkal könnyebb valami miatt. A 90 naposat is próbáltam, még régebben, de valahogy mindig szenvedtem vele, most pedig, az utóbbi egy hetet kivéve, "megy, mint a karikacsapás."
Sok egyezést találtam súlyban, magasságban...ezért is olvaslak Benneteket szívesen. (3,5 éves a kislányom, 9 hónapos a kisfiam, eredetileg 60-62 kg voltam, de most 85-ről indultam, 168 centisen. Mindig szülés után híztam meg abszolut pszichés alapon. Röviden ennyi.)

Tehát a recept: (bocs, ha ismeritek)

Negyed csészényi héj nélküli mandulát meg kell darálni kávédarálóban. (Ha csak héjas van, akkor forrásban lévő vizet kell ráönteni és kb. 1 percig rajta hagyni, utána pedig megtisztítani. Egyszer csináltam így, azóta inkább héj nélkülit veszek.) Ehhez önteni egy csészényi hideg vizet, hozzárakni egy csészényi piros bogyós gyümölcsöt és két banánt. Ezt vagy turmixgépben vagy botmixerrel össze, lehet bele egy kis mézet vagy édesítőt tenni, de én nem szoktam.
Eredetileg datolyával és banánnal van a recept, de én nem szeretem a datolyát. És fagyasztott banánt használ, amivel nagyon tuti egy forró nyári napon, vagy pl. fagyi helyett. De mostanában esténként nekem jobban esett nem jéghidegen, így csak a bogyós gyümi volt fagyasztott.
Én kanalazni szoktam este és nagyon megtelít. A Testkontrollos étrendben mindig este esznek többet és nehezebbet, így szerintem lehet ezt délben is enni/inni gyümölcsnapon.
Próbáljátok meg szerintem.

Ja és még valami, ami eszembe jutott: én most szinte állandóan salátát eszem és azt vettem észre, hogy ha azt elhagyom, akkor nagyon éhes vagyok. Így az alap salátába (olivaolaj, citrom leve, só, kicsi fokhagyma, paradicsom, uborka, saláta, néha avokádó) szoktam keverni barnarizst, tésztát, tonhalat........majdnem mindent. Ezt szerintem lehet a különböző napokra lebontva variálni. Én 5 hét alatt 6 kilót fogytam. (És most az utolsó hét necces volt, vendégségek, ünneplés.....kétszer is elhagytam az étrendemet, most állok vissza. Úgyhpgy belőletek merítek erőt!)

Bocsánat, hosszú lett! (Ja, és ha nincsen nektek testkontrollos könyvetek de kellene néhány jobb recept, szóljatok, vannak isteniek benne.)

Kitartást nektek!

Judit
dezsojudit
 
 


Sziasztok Lányok!

Olive!
Én is büszke vagyok Rád, hogy megálltad a tiramisut!!!! :lol: :lol: :lol: Egyébként jól estek a dícsérő szavaitok!!! Én is csodálkozom magamon, hogy ennyire bírom, de úgy vagyok vele, hogy amikor el akarnék csábulni, mindig azt mondom magamnak, hogy csak magamnak hazudnék, vagy ártanék ha be kapnám azt a sütit vagy ilyesmit!!! Én se voltam eddig ennyire elszánt, soha semmibe, de most ezt nagyon akarom, hogy sikerüljön!!! :lol:

Egyébként teljesen vegyes véleményeket hallok erről a fogyókúráról! Valaki azt mondja, hogy az ő ismerőseinek nem sikerült fogynia, valaki meg azt mondja, hogy 2 hónapig nem látott egy illetőt, és utána azt hitte, hogy a húga áll vele szemben! :lol:
Egy barátnőm azt mondja, 1 hónap után feladták, a férjével, mert nem bírták tovább! Mondjuk ott nem is csodálom, mivel a csaj reggel, délben, este Mc donaldsba eszik!
Mondjuk meg is látszik rajta!!! :roll:

Mazsuzs!
Én tegnap rántott pulyka mellet ettem salátával, ma meg zöldséglevest ebédre, most meg zöldbab főzeléket!

Egyébként egyvalamiről nem tudok lemondani, sem amikor terhes voltam se most! Mégpedig a kávé, tejjel és cukorral!!! :cry: :oops:
Úgyhogy Én se vagyok tökéletesÍ! :oops: :cry: :lol:


Szép Estét mindenkinek!

bogyo75
 
 


Sziasztok!

Én tavaly azt tapasztaltam, hogy jobb jóllakni valamiből, mintsem éhesen maradj és állandóan a kajára gondolj. Általában ez visz a "bűnözéshez". Szóval, inkább enni 1-2 kanállal pluszba, hogy jóllakhassatok.

Zsuzsi, ma nyugodtan főzhettél volna rizset vagy 1-2 krumplit a főzelék mellé. Vagy salit is csinálhattál volna. Mondjuk káposztával nem nagyon megy más saláta, de más zöldséggel viszont igen. Mint Judit is írta, én is úgy voltam, hogy a saláták nagyon segítettek jóllakni és még lelkiismeretfurdallásom sem volt miatta. Nem tudom, hogy vagy vele, miket szeretsz, de nemcsak uborka, paradicsom, hagyma-salátát lehet készíteni. BÁRMLYEN zöldséget lehet nyersen fogyasztani (na jó, krumplit nem :roll: ) salátaként. Lehet répát, zellert reszelni és még teszel bele ami eszedbe jut, ízesíted egyszer így, máskor úgy. Szóval, ezek szerintem nagyon jó kaják: telítenek, nem hízlalnak és főleg, tele vannak vitaminnal. NAgyon finom és egészséges a cékla. El nem hittem volna, hogy annyira finom nyersen! Bizony. A reszelt zöldség, egy kis só, cukor (minimális, csak hoyg finomabb íze legyen, de esetleg jó a folyékony édesítőszer is), citromlé, fokhagyma vag y torma és ha szeretitek egy icipici köménymag és máris kész a finom saláta. Kb. féldecinyi vizet is lehet önteni hozzá és természetesen az olívaolajat.
Tavaly a párom is nagyon beindult a salikra, olyan felturbózott változatokat is készítettünk, hoyg ajaj! :D Pl ami bármikor mehet (legalábbis mi szerettük): répa, petrezselyemgyökér, paszternák, zeller, káposzta, vörös káposzta, cékla, retek, karalábé, saláta, spenót, paradicsom, uborka, hagyma, olajbogyó (aki szereti) és persze, mindezek nyersen. Az önteteket meg állandóan variálva. Pl. fehérjenapon mehet egy joghurtos-fokhagymás öntet.

NA, bocs', hogy ennyit áradozom, de úgy gondolom, ha én szeretem az ilyen salátákat másnak is meg kell szeretnie! :wink: :roll: :lol: :lol: :lol:

Vitaminok: Szerintem inkább enni krumplit, amivel aránylag könnyű jóllakni és a vitaminokat a nyers salikra bízni. Vagy ha a krumplit is csak párában készíted meg, abból sem főnek ki annyira a jó dolgok. Ugyancsak laktatós a szárazbab. Ebből is lehet salátákat, főzeléket készíteni.
Nem tudom, nekem a zöldségnappal nem volt bajom. Annyi minden van, annyiféleképpen lehet variálni! Mindig a szénhidrátnap okozott gondot. Szerintem ott nem lehet túl változatosan étkezni. Szerintem a logikus úgy lenne, ha a gabonák szénhidrátnapra kerülnének, hisz ti is írtátok, hoyg nagyon sok a lisztben pl. a szénhidrát. Pl. a rizs is gabona, de annyi, hoyg keményítő is. Ezért nem lehet annyira szétválasztani a dolgokat.

Mindenesetre, lehet, hoyg nem ez a legjobb diéta, de nekem mást nem sikerül betartani, másikat nagyon nehéz beépíteni a normális étrendünkbe-életünkbe. Ennél a diétánál viszont úgy lehet variálni a dolgokat, hogy a család többi tagja is jóllakhasson - és ne diétázzon. (Lásd csilis bab + estére kolbász. :D )

Múlt hétfőtől rávett a szomszédnőm egy diétára, a 6 hét 6 kiló nevűre. Nem mondom, klassz diéta, a mennyiségek is elég megfelelőek, de amikor egyik nap karfiol, másikon kelbimbó, harmadikon brokkoli, akkor mást is kell főznöm Istvánnak, mert bár szereti őket, azért nem mindennap enné szívesen. Szóval, én abbahagytam, mert annyifelé nem tudok főzni a két kicsi mellett. :roll: Én, ha még diétázok, tutti, hogy ez, a 90 napos lesz. :D :D :D

Olive, hát ott, ahol a függönyt veszed, nem varrják meg? :shock: :shock: :shock: Nálunk egy valamirevaló függönyös üzletben készre csinálják. Természetesen, fizetség ellenében, de hát aztán!

No, még annyit, hogy azt tapasztaltam, hogy a diéta első harmadában gyorsabban mennek le a kilók, lemegy a kívánt értéknek kb. a fele. A többi pedig a végéig. A tavalyi topikban volt olyan csaj, aki 3 hétig nem fogyott semmit, és utána ismét megindultak lefelé a kilók. Szóval, a szervezetnek is szüksége van időre, hoyg a végbement változásokat feldolgozza, "megeméssze", megszokja, úgyhogy meg is kell adni neki ezt az időt. Szóval, kitartónak kell lenni, bármi áron. Aztán végül, hátha én is annyira felbátorodok, hogy megkívánom tőletek a diétát!!! :wink: :wink: :wink: :wink:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Helló Lányok!

Bogyó, örülök hogy írtál és Judit téged is üdvözöllek!
Judit, néha majd írhatnál, hogy mennyire haladsz a testkontrollal de szerintem ha öt hét alatt 6 kilót fogytál akkor jól!
Egyébként anyukám kölcsönkapta egyszer ezt a könyvet, én pedig el akartam kérni tőle pár hete, és akkor derült ki hogy már visszaadta a tulajdonosának.
Szándokozom megvenni de ez nem mostanában lesz hanem majd ha feljutok Pestre, így szerintem írjál ki belőle nyugodtan pár receptet. Ez is nagyon jónak tűnik amit most tettél fel!! Ráadásul a paramétereid velem egyeznek, mert én vagyok 168 cm és 85 kilósan kezdtem el a fogyókúrát. De akkor ezek szerint a te súlyod már a 7-sel kezdődik...Jó neked.. :)

Bogyó! Az én személyes tapasztalatom a kúra hatásáról a kolleganőm volt aki 15 kilót fogyott vele. De egy újságban olvastam - ahol minden héten írtak egy-egy diétás tippet-, ezzel a fogyókúrával egy lány 32 kilót fogyott, - ő nyilatkozott- igaz kétszer csinálta végig a kúrát és úgy lett 32 kilóval könnyebb.
Bár nem igazán értem, hogy akkor miért írják azt hogy ezzel akár 25 kilót is le lehet fogyni három hónap alatt... hiszen a lánynak is megvolt hozzá a többlet mégsem fogyott azonnal 25 kilót, hanem kétszer kellett megcsinálnia a fogyókúrát. Valószínűleg ez azzal van kapcsolatban amit Edith is írt, hogy az első harmadban lemegy a súlyfelesleg fele és második harmadban vagyis kétszer annyi idő alatt pedig csak még egyszer annyi. Ezt első hallásra kicsit kevésnek találom hiszen bálnahájhegyektől akarok megszabadulni de ez van...ezt kell szeretni. :?

Edith! Sajnos a salátákért annyira én sem vagyok oda, bár már belátom ha meg akarom tölteni a gyomrom mondjuk egy fehérjenapon akkor muszáj salálát is enni, hogy jobban teltségérzetem legyen. És persze a vitaminok miatt is kell a sali! Mondjuk a céklát én is szeretem de igazán a céklasali levében is cukor van, nem? Amit mondjuk most lehetne helyettesíteni édesítőszerrel... A savanyú káposzta viszont bejön, de elfelejtettem nézni a piacon!

Ja, és most nézem: Boldog Hónapfordulót Borókának! :)

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


......
Bocsi Edith, most nézem hogy te is írtad az édesítőszert. Egyébként én csak simán ettem még céklasalit, az tényleg nagyon-nagyon finom!!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Judit
en is udvozollek! Tenyleg szamoljal be majd idonkent! Lehet, hogy egyszer meg raszorulunk a testkontrollos fogyira is. Bar en eddig tenyleg meg vagyok elegedve ezzel a 90 napossal. Eddig meg ilyen fogyokurat nem csinaltam, ahol lehettett meg csokitortat is enni. :) Azert nehany recept jol jonne, ugyhogy orommel vennenk, ha irnal nehanyat.

Edith, most mar nem vagyok gondban a zoldsegnappal, beindult a fantaziam. Csak eleinte volt nehez, mivel mi nagyon husosok vagyunk. Ugyan sok zoldseget is eszunk, de hussal es nem vegetarianus kajakent. Ami meg nagy hatrany, hogy nem vagyok fozelekes. Imadom a tejfolos krumplifozeleket, de azt most nem ehetek. Ezen kivul meg megeszem a zoldborsofozeleket, de csak hussal, magaban nem csuszik le. Az egyetlen, amit magaban is meg tudok enni, az a sargaborso. Ma is azt ebedeltem. Viszont aztan kitalaltam a husnelkuli chilis babot, meg a zoldseges curryt es ezek nagyon izlenek. Meg gondoltam lencselevesre is krumplival, repeval, paszternakkal, porehagymaval, de lencselevest meg sose ettem fustolthus nelkul. Anelkul lehet, hogy nem lesz az igazi.

Akkor en most bevallom hosiesen, hogy altalaban tobbet eszem vacsorara, mint ebedre. Ez napkozbeni idohiany miatt is van, meg megszokasbol is. Amiota Angliaban elek, ez mindig igy van. Tudom, hogy forditva irja ez a dieta, de ezt nem tudom betartani. Egyebkent, meg tudjatok, hogy nagyon keson fekszunk, ugyhogy ha kevesebbet ennek vacsorara, 2-3 oraval lefekves elott mar kopogna a szemem az ehsegtol. Eddig viszont igy is sikerult fogynom.

Mindjart folytatom, csak vissza kell olvassam, hogy mikre kell meg reagalnom.

KépKép
olive
 
 


Mazsuzs, en sem voltam eddig nagy salatas, de most egyre jobban izlik. Persze nem csak a zold leveleket ragcsalom, hanem jol felturbozom. Tegnap pl. a ferjem vett valami leveles salatakevereket (voltak benne zold es bordo levelek is) kevertem ossze reszelt repaval, retekkel, paradicsommal, reszelt sajttal es leontottem egy kis joghurttal. A sajt miatt meg sozni sem kellett, csak egy kicsit borsoztam. Nagyon fini lett es laktato volt. Persze csak feherjenapon lehet igy enni. Ehhez sult csirkemellet ettem.

Bogyo, en is meg vagyok magamon lepodve, hogy milyen elszant vagyok. Meg semmit sem csinaltam eddig ilyen elszantsaggal. Ezt a ferjem is megallapitotta es kozolte, hogy o egyszeruen nem hiszi, hogy en ezt meg mindig csinalom. O meg volt rola gyozodve, hogy par nap utan fel fogom adni. A kaverol meg annyit, hogy egesz jol allok vele, pedig regen reggelent "eletem ertelme" volt. Azert feherjenapon altalaban be szoktam dobni egy kis adagot ugy, hogy fele viz, fele tej, 1 csapott kanal kave es ami ugye nem kene: fel kanal cukor. A dieta elott 1 kanal cukorral ittam, most sikerult felre redukalni, de cukor nelkul meg nem megy. Ezt ugy szoktam, hogy uzsira, ebed utan es vacsi elott felidoben. Amugy mar ezt se kivanom minden feherjenapon, csak altalaban akkor, ha esos, borus ido van es le van zuhanva a vernyomasom. Azt hiszem nekem az a szerencsem a kaveval, hogy mar terhesseg alatt leszoktam rola, pedig azt hittem, hogy nem fog menni. Na, nem az akaraterom segitett, hanem a sok hanyinger es hanyas. :oops: A kave szagatol is rosszul voltam, ugyhogy nem volt nehez megallni, hogy lealljak vele.


A fuggonyok...
Nagyon szomoru vagyok, mert nem kaptunk. Ugy latszik ilyen hatalmas ablaka senkinek sincs a nappaliban. A legszelesebb fuggony is 1 meterrel rovidebb volt, mint a mi ablakunk.

Edith, nalunk is van olyan fuggonyos bolt, ahol megvarrjak, de az nem a kozelunkben van es iszonyu draga az anyag is, meg a varratas is. :( Viszont ugy nez ki, hogy kenytelenek leszunk ott venni, ha nem akarjuk, hogy mindenki minket bamuljon esti tevezes kozben. Bar annyibol szerencsenk van, hogy csendes utcaban lakunk es plane gyalogos forgalom nem nagyon van, mivel mindenki kocsival kozlekedik, kiveve engem es egy-ket idos nenit, akik viszont mar este 8-kor agyban vannak.
Mar arra is gondoltunk, hogy fuggony helyett reluxat vegyunk (itt redony nincsen, csak reluxa), de az sem megy, mert annak meg a hossza vagy 10 centivel rovidebb vagy 10 centivel hosszabb az ablakunknal. :twisted:

Gondoltunk arra is, hogy Magyarorszagon varrattassunk, de csak augusztusban megyunk haza, az meg meg nagyon soka lesz.

Ismet folyt. kov.

KépKép
olive
 
 


Ma du. meg mentunk anyosomhoz. Mar korabban, a mikor a ferjem beszelt vele telefonon, tette a megjegyzeseit a fogyokuramra. Direkt szolt neki a ferjem, hogy majd rendlunk kajat, nem akarta reszletezni, hogy miert, de anyosom eroskodott, hogy majd o foz. Nem ertem, hogy miert erolkodik, amikor utal fozni es nem is tud jol. Ekkor a ferjem el kezdte magyarazni neki, hogy en nem ehetek belole, mert fogyokurazok. Erre mondja, hogy akkor majd eszem hust zoldsegekkel. Hiaba magyarazta neki a ferjem, hogy ez nem ugy megy, ez egy szigoru dieta, nem akarta megerteni. Aztan mondtam, hogy hagyja a francba, csak fozzon, ok ketten megehetik, nekem majd veszunk indiat. Igy is volt, bar meg anyosomnak meg kellett jegyeznie, hogy nem erti, hogy miert nem lehetett 1 napot kibirni a dieta nelkul, nem halnek bele. Mindegy, egyik fulemen be, masikon ki. Ja, es meg belem akarta eroltetni a desszertjet is. Meg orultem is, hogy van ra okom, hogy miert nem ehetem, mert borzalmas trutyit pacsmagolt. Valami konzerv gyumolcsot kevert egy nagy tal zselebe (aszpik) es azt adta tejszinhabbal. Ettol aztan meg a nyalam sem csorgott. :roll:

Lenne egy kerdesem. Lehet, hogy megis bunoztem ma, de szerintem jo kategoriaba soroltam az india kajat. Volt benne csicseri borso liszt. A buzaliszt az egyertelmuen szenhidrat napra sorolando, de en ugy gondoltam, hogy a csicseri borso zoldseg, tehat a lisztje se szenhidrat.

Edith, az jol hangzik, hogy 6 nap alatt 6 kilo, de a menu nem hangzik valami etvagygerjesztoen. :wink: :lol:

A testkontrollos dieta az az, amelyik a GI indexeken alapszik?

Mazsu, ne aggodjal a fenykep miatt, majd tok jo lesz visszanezni honapok mulva, hogy mibol lett a cserebogar! Arra en is gondotam mar, hogy a hutore kene kiplakatolnom egy szornyuseges kepemet, de most ugy erzem, enelkul is boldogulok. Foleg, hogy ti is itt vagytok, az nagy segitseg!

Mara, ennyi voltam, remelem sikerult mindenre reagalnom, ha nem bocs, de anyosom leszivta az agyamat.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, elolvastalak (az időponton ne akadjatok ki, itt már majdnam 8 ra van, de már 6-tól fennvagyok), de most nem tudok reagálni.
Gratulálok mindenkinek, hyog iylen ügyesek vagytok és betartjátok a dolgokat! :D

Olive, 6 HÉT alatt 6 kiló, nem 6 nap alatt! :D Ja, ezek csak az ebédi dolgok voltak, amúgy volt más is, rengeteg gabonaféle és gyümi is, de akkor is. Az ebéd és a vacsora az, ami számít pl. a férjemnél.

Na, mentem.
Amúgy, képzeljétek, begyulladt a bal mellem. :( Annyira tud fájni. :(

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok lányok!

Edit!
Sajnálom, hogy begyulladt a cicid! :cry: Remélem hamar túl jutsz rajta! Hát Én is így lennék ezzel a brokkolis karfiolos diétával, mint Te, egy két napig oké, na de mindennap!

Én mára pizza sütést tervezek, amit még mindig nem tudok elképzelni sajt nélkül, de megcsinálom!!!! Persze a fiúknak lesz rajta! Szívesen vennék ötletet, hogy miket tehetek rá, az én fantáziám a paradicsomnál megállt! :roll: :oops:

Judit!
Én is nagyon örülök, hogy benéztél, és hogy megosztottad velünkj a recepted! Én is szívesen vennék továbbiakat is! :lol:

Mazsuzs!
Lehet hogy ez a -25 kiló akkor teljesülne, ha aktívan tornáznánk is mellé. Vagy legalábbis többet fogynánk, az tuti! :lol:

Olive!
Jól tetted, hogy nem vetted fel, amit anyósod mondott!
Én is fel vagyok készülve, ugyanis vasárnap megyünk mi is Anyósékhoz, és pont gyümölcsnapunk lesz! Majd hallgathatom megint apósom beszólásait! :roll:

Egyébként mostanában, én is nagyon éhes vagyok vacsora után, mivel 18 kor eszem, és persze hogyha 23-kor még nézem a tv-t akkor korog a gyomrom! :roll:
Ilyenkor Gyuri mindig elmondja, Cica egyél valamit!!! :lol:

Olivnak igaza van! Nagyon sokat jelent hogy megnyílt ez a topik, és itt vagyunk "egymásnak". Nekem is ez ad hatalmas lelkierőt, hogy ne adjam fel!!!!Az lenne a legjobb, ha tudnánk találkozni is miután lefogytunk, és készülne egy közös kép a csinos csajokról!!! :lol:
De ez csak vágyálom marad! Sajnos! :cry:


Ma megyek a gyerekeknek ruhát venni, mert alig van ruhájuk, főleg Ákinak! Úgy nő mint a bolondgomba! :lol:

Szép napot Mindenkinek!

bogyo75
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: