Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ibolya, úgy tudom, te városi lány vagy! Mégis jól belejöttél a gazdálkodásba :) Az biztos, hogy a gyerekek jól érzik magukat ott a ló hátán :)
Gabi, te laktál falun? Ismered közelről a gazdálkodást?
Én épp eleget gazdálkodtam életem első 30 évében, úgyhogy falun laknék szívesen, de megelégednék egy kutyával a ház körül és egy virágoskerttel a ház előtt :lol:

KépKép
Kép
el..né
 
 


meglepetééés!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Kép Kép
Vendég
 


Kép Kép
Vendég
 

 
 

Az én nagylányomról készült bölcsis képek :cry: :cry: :cry: :D :D :D :D :) :) :) :lol: :lol: :lol: :lol: naon tetszik:) :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Nusi,nagyon aranyos Lilike!és milyen csinos!!!
Joli,majdnem úgy vagy...falun születtem,7éves voltam mikor Csíkba költöztünk,blokkban laktunk...17éve,h. kijöttünk ,azóta mindig kertesházban laktunk,lakunk,de kertészkedni,állatot tartani csak 6 éve kezdtünk!én nagyon szeretem csinálni,másképp nem is lehet!akik falun nőttek fel,többnyire megunták ezt az életmódot,inkább a kényelemre vágynak!én megértem!viszont én se csinálnám azt,h.hajnalba kimenjek a mezőre,takarni,kapálni..azt nem!annyit vállalok,amennyit örömmel meg is csinálok!A veteményesem is kicsi(pl.krumplit sosem ültetek)paradicsom,borsó,saláta,csípős paprika,karalábé,cékla,retek,karfiol és zöld fűszerek-ennyi!
A lovat Bernus látja el,eteti reggel-este,ganajozza,gondozza,a többi állatot mikor melyikünknek van ideje...
lótusz33
 
 


Csgabi,hallottam már erről az öröklődő fülbetegségről...csak lányok öröklik,ugye...?sajnálom...nekem is műteni kellene,de én is húzom-halasztom(remélem kitart ebben az életemben :) ),nekem kiskoromban cseszték el,meg mumpszos is voltam...a lényeg,h.lyukas a bal fülem dobhártyája ezért alig hallok vele!
Édy,középloki vagy felsőloki vagy?nevelőapám középloki volt,jártam egy párszor ott!húsvét előtt eszembe jutott,h.egyszer írott tojást készítettünk Gyímesben,és szerettem volna olyan szép tojásokat,de nem jutott eszembe,h.mivel írták!végül viaszkrétával csináltuk,de nem lettek olyan szépek(na meg fehér tojásunk se volt!)
Gyöngyiről tudtok valamit?mindig be szokott nézni!csak nem történt valami vele?
Dgabi,hogy állsz az elválasztással?olvastam egy érdekes cikket,csak sajnos nem tudom,h. kell belinkelni...
lótusz33
 
 


Ibolya neked is ???????,a füled???
hát rutinműtétnek számít ma ez a dobhártya műtét....deeee....nem javasolnám most....egy kicsit ha nagyobb a kis Lotti....mert bizony olyan fájdalmaim voltak,enni nem tudtam,lüktetett a fájdalomtól az egész fejem,emelni se tudsz pár hétig ...meg míg begyógyult..hajam kinőtt....hát nem tom .....félreértés ne essék,nem bánom,h túl vagyok rajta!
ufff ,most jól elijesztettelek....bocsi nem ez volt a szándékom....
Vendég
 


A dobhártya kilukadása után kialakuló krónikus középfülgyulladás váladékozással, fájdalommal, halláscsökkenéssel jár. Időszakosan a fülfolyás kezelhető, de végleges megoldást a dobhártya zárása jelent műtéttel. Ez egy rutin beavatkozás, általában altatásban végzik, és nem jár a koponya megnyitásával. Felnőtt ember számára a műtét nem jelent különösebb megterhelést, és nagyon kicsi a szövődmény veszélye. A krónikusan fennálló lyukas dobhártya viszont az ismétlődő gyulladások forrása lehet, és végső soron halláscsökkenést eredményezhet. Ezért javasolom, hogy a szükséges műtétet a kezelőorvossal történő megbeszélés után végeztesse el.


ezt találtam,meg hasonló dolgokat,de ezen megfogott az a mondta,h "felnőtt ember számára .....

én 20 voltam amikor elvégezték a műtétet ,és nem altattak.....:(
Vendég
 


Sziasztok!

Vagyok én is olvasó üzemmódban…..
Nusi, Ibolya nagyon aranyosak a lányok, jók a képek. Most ép Lottit, Bernussal tettem a képernyőmre háttérként. Vera csak úgy csodálta, hogy mennyit nőt. Azt is mondta: Bernus tiszta apja….
Senki nem akar velem talizni pénteken? Városligeti séta, kacsa, hattyúetetés???? Vagy bármi hisz szingli leszek….
aszta
 
 


Mi van itt fülesek gyülekezete????? :D :D Hogy én mit kínlódtam egy fél életen keresztül, hogy nem hallottam és ti csak úgy simán beszélgettek róla?????!!!!! :wink: :roll: :oops: :shock: Nekem még most is kisebbségi érzésem van néha :oops: , meg mostanában ismét szenvedek a nem hallástól új műtét kéne, de nem tudok lelkileg felkészülni rá. :cry: :cry: :cry:
Én is örököltem a nagyothallást, és mindkét fülem műtve is van, be van helyezve egy kis csip is, de azt 10 évente újra kell műteni.
Már rájöttem, hogy azért tudtok ilyen könnyen beszélni, mert van egy jó fületek :lol: :lol: …. Mindenkit a jó fületek mellé ültetettek??? :D :D :D :D
Na majd csak gatyába rázom magam….
aszta
 
 


Na hiába jöttem mert mindenki pihen és választ se kapok a péntekre.....
De holnap még dolgozóm ......és remélem az ügyfelektől azért lessz időm ide is benézni....
Kata
aszta
 
 


Köszi Nusi,az infót!kopp-kopp,semilyen problémám nincs a "rossz fülemmel"csak nem hallok vele jól,de nem gyullad be,nem folyik...azt tanácsolta nekem egy dr.nő,h. ne altatásba vállaljam ...tuti,h. csak altatásba vállalnám!egy fogműtétet is alig bírtam ki ébren :oops: tudom,h.hosszú idő a lábadozás,meg nem emelhetsz,nem cipelhetsz stb.úgy hogy eszemben sincs kés alá feküdni,el vagyok így is...de jó hogy te túl vagy rajta!
Hallod,Kata,ahány ember annyifélét mond...Bernust ritkán hasonlítják apjához,Lottit inkább...van aki azt mondja,h.Lotti olyan mint én :) mindenki mást lát bennük!
Kata,én a Floráliára szeretnék eljutni,de nem tudom melyik nap megyünk!
lótusz33
 
 


Sziasztok!!
Ibolya, milyen szep es bator leanyaid vannak!! Nagyon jo, szep es egeszseges eletetek van.
Nusi, Lilko mar kesz nagylany. Nagyon draga. :D
Kata, engem foggyokercsucs mutetre kuldtek, de mint Ibolya is irta, pont arra gondoltam, hogy kb. tiz eve van baj azzal a foggal, ha meg elhuzom tiz evet, nyero vagyok. :lol: Az is rutin mutet, de egy ismerosomet 3x vagtak fel e miatt. :evil: Na, koszonom szepen.
Joli, en sem kivankozom hazba. Rengeteget faztam az atkosban, mindig kellett sporolni a gazzal. De akarmennyit futhetsz egy hazat, nem lehet mezitlab, zokni nelkul maszkalni egesz telen, mint a blokkban. Nyaron szeretem a hazat csak.
Csgabi, egy kerthez,hazhoz sok ido kell. Munka mellett csak lelkiismeret furdallas, hogy nincs ra ido.
Gyo,Oti,Hajni, Erikak, Kinga es mindenki , aki hianyzik: :x :x :x :cry: :cry: :cry:

KépKép
mayakarina
 
 


Itt a

KépKép
mayakarina
 
 


De hulye vagyok... :roll: .
Kepzeljetek, ket nap tomeny eso utan, vegre kisutott a Nap.

ITT A Kép

KépKép
mayakarina
 
 


Holnap mégsem leszek :D :D :D ...Megy Csabika táborba és én sütők nekik sajtos sonkás kifliket, csokis kifliket, süteményt....Buli lessz a hegyen....tanárok nélkül megy 4 fiú előörsnek szellőztetni a házat :lol: :P :lol: ....ezért inkább otthon leszek és utnak eresztem őket. Persze Szepi viszi ki Kemencére őket és segít felállítani a sátrat.
Szóval szorgos háziasszonnyá változóm de csak 1 napra, az ügyfeleket hagyom a főnőkre :twisted: :twisted:
Azért ellenőrzőm a pénteket, hogy ki jönne talizni....
Lassan lejár a munkaidőm....és még dolgom van tehát hagylak...
Kata
aszta
 
 


Sajnálom, hogy ennyien kínlódtok a fületekkel! Én csak gyógyulást tudok kívánni és sok bátorságot a műtéthez akinek kell. Nekem szerencsére sosem volt bajom, kis fülgyulladástól eltekintve, de az ikerhúgom épp eleget szenvedett miatta.

Nusi, köszi a képeket, olyan jó elnézni ezeket a kis aranyosokat! :)

Kata, nem tudom, hol leszek pénteken, de ha netán itthon leszek, akkor felhívlak!

KépKép
Kép
el..né
 
 


Ez igen, hogy beindultatok!
Gabi, kösz a délutáni kávét, az előbb ittam meg :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Na, most feltettem a nagyfiaim az aláírásba. Láttam, hogy van akinek 3 gyereke van betéve, én sajnos nem tudom mind a hármat. Csak így nagy helyet foglal minden hsz-em :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Joli!!!
De klasszak ezek a vonalzok!!!

Ibolya!! Ez a gyermek mig engem lat, csak a cicit latja bennem. Az elobb szopikalt. :x :evil: :x :evil:

KépKép
mayakarina
 
 


Joli, vonalzo szerint, nekem is csak egy gyerekem van. :lol: :lol:

KépKép
mayakarina
 
 


Gabi,pont így vagyunk mi is :lol:
lótusz33
 
 


Ibolya! A neni meseli, hogy napkozben nem eszik, tartogatja a hasat a cicire es mikor belepek, dont le a labamrol. :lol:
Mar arra is gondoltam, hogy szedek gyogyszert, hogy elapadjon.
Vagy bekenem vmi rosszizuvel, ha szep szoval nem megy.
Ma azert evett, de csak db-sat. Eddig ette a levest is, ez vmi uj. Ma fott murkot es grizgaluskat halaszott ki a levesebol es kezzel gyurta be. Reggel fott tojassal kinaltam, de nem kellett, mert tele volt a poci tejcsivel reggeli szopibol. :cry: Ja, es este es ejszaka kinaltam tejjel cumisuvegbol. Kellett volna halljad azt a visitast. :twisted: :twisted: Mint az ujevi malac... :lol: :lol:

KépKép
mayakarina
 
 


Sziasztok,csajok!

Ne haragudjatok rám amiért elhanyagoltalak.Joli ma felhívott,én úgy szégyelem magam,hogy rám kellett telefonáljon..Sokat gondoltam rátok,de nem jött össze az írás.
Henyéltem,úgymond,Laci intenzíven keni a hátam kenőccsel,borzasztóan fáj megint már két napja,csaj halkan jajjgatok és szenvedek.Ha fekszem,enyhűl,de űlve borzalmas,olyan mintha préselnék ki belőlem a levegőt..ezért is nem ülők a gép előtt.
Pénteken Kata,ha nem ülünk be sehova,akkor számíthatsz ránk.Az okot elmondtam,gondolom,érthető voltam.

Láttam a képeket,láttam a Joli vonalzóit,olyan aranyosak a gyerekek,Nusi,a Nagyszemű kész nagylány.
És én is füles vagyok,évekkel ezelőtt egy huzat miatt estétől reggelig úgy eldagadt a fülem,és úgy megtelt gennyel,hogy áthasította a dobhártyámat a bal fülemben,egy hónapot kezeltek,míg helyrejöttem,de amióta itt vagyok,már kétszer volt begyulladva,és én is csak azt hallok meg a bal fülemmel amit akarok :wink: :lol:
Puszi mindenkinek,névsor olvasás nélkül,fekszem viszza mert az ülés keserves most nekem. :cry:

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
gyö67
 
 


Szép jó reggelt!

Én nem tudok kávét hozni, csak emlegetni, talán majd Gabi:) De fogyasszátok egészséggel :)
Gyö, nem arról van szó, hogy haragszunk, nem is kötelező senkinek mindig bejönni, csak ha megszoktuk, hogy mindennap jelentkezel, akkor azt hisszük, valami baj van, ha nem jössz. Amikor Ibolya hetekig nem nézett be, akkor nem kerestük, mert tudtuk, hogy el van foglalva, nincs napirenden a topikkal, nem vártuk. Tücsit is felhívtam, írt is a nlc-re, persze, őt nem három napig vártam, hogy miért nem ír, hanem legalább három hétig. De tudom, hogy legalább 2-3 hetente szokott írni, ezért gyanakodtam, nem kerültek-e kórházba. Gondolom ha én is elmaradnék egy hétig, valaki csak rámcsörögne telefonon, mi van velem :) Olyanok vagyunk itt, mint egy nagy család. Persze minden családban van veszekedés is, vannak akik elutaznak, vannak akik vissza sem jönnek...Van öröm és bánat, szeretet és harag...Van aki érzékenyebbb, van aki hülyébb...mint én most! Jobb ha visszafekszem és kialszom magam, mert ha nem, még nagyobb marhaságokat fogok írni :lol:

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!
A kiflik már kelnek, én csak egy pillanatra beugrottam kávézni veletek.
Joli igazi tyukanyó vagy, mindenkire gondod van. És teljesen igazad van mi egy nagy család vagyunk és mint minden nagy családba előfordulnak kisebb nagyobb viták. Hajni is nagyon hiányzik, meg az Erika, Kinga....
bocsi de mennem kell majd még jővők...
aszta
 
 


Sziasztok,beugrottam egy kávéra :roll:

Beszámolok,rövíden: a 7 vége lájtosan telt,sétáltunk egyet a párommal,elvitt megmutatni az új Nemzetit,ugyanis még nem voltam ott.Tekeregtünk egy nagyot,jól telt,jó volt kicsit kettesben lenni csak vele,anyuzások nélkül..Szőrnyen egoistának éreztem magam emiatt,főleg azért,mert kissé megkönnyebbülésnek éreztem.Talán ebből,vagy ennek folytatásaként rámtőrt a melankólia,vagy mittudoménmi(asszem,klimax) mert levert,nyúzott,bőghetném hangulatba kerűltem,ami mellé még bejött a hátfájás.Öregnek,elhanyagoltnak,mindennek érzetem magam,csak normális embernek nem.Feküdtem,fájt a hátam és önsajnálatba estem. Megijedtem saját magamtól,becsület szavamra.
Sokminden bosszant az utóbbi időben semmi sem úgy történik,ahogyan normálisan kellene,úgy érzem,egy láthatatlan kéz húz visszafele.Tudtam,hogy nem lesz egyfolytában happy az élet,ezt már régen kitapasztaltam,de a sok szar egyben nagyon be tudja tenni az ajtót.Erősnek tudtam magam,de ez még engem is lehengerelt..
Szóval ez van.Nem depresszió,"csak" kedélyállapot ingadozás.De az aztán a javából. Hidegrázás,hírtelen melegedés,fej és hátfájás,jókedv,majd hírtelen rosszkedv. Mintha anyámat látnám,mikor megműtötték,kivették mindenét,és egyből előjöttek a klimaxos tünetei.
Hála Jolinak,két szóból felrázott. :lol: Azóta már felkeltem,már másodszorra vagyok itt is,ma már főzni is hajlandó voltam,szóval kezdek élni megint,de ott bent valami még mocorog.Agyon kellene csapnom azt a belső hangot,amelyik mást se mond,csak azt,hogy: ennyire dagadt,ennyire ápolatlan,életunt,ennyire szamár még sose voltam.. :cry:

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
gyö67
 
 


hjaj Gyöngyiii!
mit is írjak neked,nem vagyok a szavak embere ,de "így "még sose láttalak....sokszor olyan szép dolgokat csinálsz,három gyermeket gyönyörűen nevelsz,optimista vagy mindig.....erreeeeee.....sztem elfáradt a motor benned....nem akarok okoskodni,de lehet kicsit túlhajszoltad magad és a megfelelési kényszer....a nehéz pénzbeosztás...az a nagy felelőség ,h átjössz ide....minden,minden lehet most jött ki rajtad....:(
sajnálom,de tudom,hogy erős vagy és csak kicsit újra kel olajozni azt a motort benned....sok sok sétával,pihenéssel.....minden rendbe jöhet!:)
Vendég
 


Nusi, ne is feltételes módban mondjuk Gyöngyinek, hanem határozottan: egykettőre elmúlik! nem is az első és nem is az utolsó ez az állapot. Ha néha nem lenne ilyen, elfelejtenénk értékelni azt, amikor viszonylag jól élünk.
Én nagy örömben vagyok, mert Barni ma két, számára kritikus tantárgyból, matekből és informatikából ötöst hozott :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


:lol: :lol: :lol: Joli
Vendég
 


nem tudok csinálni vonalzóóóttttttttttttt
:evil:
Vendég
 


Nusi, nem tudsz csinálni, vagy nem tudod ide feltenni??

KépKép
Kép
el..né
 
 


nah akkor jóóóó estét a hölgyeknek!!!!
Vendég
 


én is csináltam vonalzót,de nagyon jó segítség volt Joli!!!!
Joli ,tudod a reklámok után is....ez a szöveg ....nem jöhetett volna létre ,ha nincs aaaa JOLIIIII:):):)
köszike mégegyzser
Vendég
 


Ne haragudjatok csajok, elgübbentem a tennivalókban..ma temetésre is kellett menjek, kolléganőm édesapjának, Zs is hazakerült hálistennek, de jól vagyunk. Most vacsi és hunyás, szóval puszika nektek!
édy
 
 


Jó reggelt!!!
Itt a forró kávéééé....ébresztő!
lótusz33
 
 


köszi az ébresztőt,Ibolya :wink:

Milyen programot szerveztetek mára csajok? Nekünk marad a szemben levő játszótér..

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
gyö67
 
 


mi meg megyünk majálisozni...:)
kiviszem a gyereket a Tiszaligetbe,vannak ilyenkor sergők,hinták,kisvasút....mittomén mik.....és most már élvezné,nem úgy mint tavaly....mondjuk tavaly is élvezte,de akkor csak babakocsiból nézte,...aztán meg feszt elszökött,hjaj a frász bennem volt....gondolt egyet,s uccu neki ment!!!
Zsigu is jön velünk,ez külön vmi!:):) :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Mi nemsokára indulunk a Városligetbe :) Pakoltam szendvicseket,vizet,üdítőt,Bernusnak a görkorit...
Ott összefuthatnánk...mobil nálunk van ...
lótusz33
 
 


Sziasztok
Olvastalak benneteket, olvasómódban leszek továbbra is, többnyire. Fáj torkom,a gyerekek taknyosak, ma kimaradt a majális, pedig készültünk, de volt más futkározni valónk. Majd holnap kimegyünk valahova, szombaton vizsgázom, vasárnap megyünk Bőnyre (Győr mellett), egyik barátainkhoz. Ez az első május elseje, amit kihagyunk, de ma mennek vissza a sógornőmék és ki kell vinni pőket a buszpályaudvarra stb stb.
Remélem ti azért mindnyájan jól érzitek magatokat!!!Tücsinek különösen örülök, mert jól el volt kukkanva.
Legyetek jók, még igyekszem jönni!!! :D :D :D :D :D
erif1
 
 


sziasztok!

elsőkörünk megvolt,most a két "gyerek "alszik :lol: :lol: :lol: Lilkóóó és APa:)
nagyon szép idő van,remélem így marad......kisvasútra felültem Lilivel,apja meg dodgem-ezett huuuu ,ezt nem jól írtam....nah de értitek,tetszett a kisasszonynak minden,sőőőőttt sírássssal jöttünk haza....kukicát is evett :lol: :lol: :lol: :lol: kukorica....hmmm megvolt a boldogsága.
Vendég
 


Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


ennyiiii!!! mára ! már meg is untok!
írjatok mááááááááááááárrrr :) :) :) :)
Vendég
 


Sziasztok!
Nusi nagyon jók a képek olyan édes a Lilike...Látom nagyon jól éreztétek magatokat.
Mi kinn voltunk sütőgetni és csak nemrég értünk haza. Majd leszakad a lábam, mert lehetséges hogy elmozdult a talpbetétem és roszul álltam.
Iskú annyiszor felajánltad a talpmaszást de most igazán jól jönne mert alig alig botorkálok. Holnap amint kelek jövök lássam ki mit tervez holnapra. Gyö veled még külön beszélek majd a szombati osztálytalival kapcsolatba is meg a holnapi nappal is hisz edig csak te jeleztél, hogy ráérsz.
Megyek az ágyikóba mert semmi erőm nincs annyira fáradt vagyok. A friss levegő minden energiámat kiszívta...
Jó éjszakát!
Kata
aszta
 
 


Sziasztok!
Itt a friss kávé.
Gabi légyszi vizuálisan is hozd ha lehetséges..
Sehol senki???????peddig késő van már.....
aszta
 
 


Sehol senki!:(
Vendég
 


Szia Kata!
jobban van már a lábad?kicsit pihentetted....
mennem kell,mi még most fogunk reggelizni:)
Vendég
 


4 napos ünnep,nesze nekem,mindenki odavan :) no nem baj,reménykedem,sok sok élménybeszámolóval ,képpel.....:)
Vendég
 


Sziasztok!
Kicsit bekukk, aztán rohanok, mert vendég lesz ebédre! Tegnap mi voltunk vendégségben, miután körülnéztünk a Városligetben. De csak egy kicsit, mert nagyon fárasztó volt a sok ember, nagy zaj, nagy meleg, gyaloglás...
Nusi, köszi a képeket!!!
Kellemes napot!

KépKép
Kép
el..né
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: