Új privát üzeneted érkezett!

Zulusorstars,
kabatban is egy cipoben jarunkKép /mino kepzavar/
Majd csinalok kepet az en hogolyomrol, amikor nagykabatban van es kilog a ket virgacs alulKép
Fenyeves: ettol felek en is, jon a sotet telKép

En mostanaban azzal "nyugtatom" magam, hogy amennyit eszik, azt joizuen, szepen eszi, nem kell tukmalni, jatszani meg ilyesmi. Es amikor eleg /eleg kevesKép/, akkor szol, hogy nem kell tobb.
Tegnap talalkoztunk seta kozben a vedonovel, kerdezi, na kapja a vitamint /polivitaplex/ a Reka? Mondom, igen. Na, es jobb az etvagya? Mondom, nemKép

-Afonya

ui: egy elonye van, hogy ilyen pottom. Mindenki el van ajulva, hogy milyen pici es mar milyen szepen megy, beszel, milyen okos.Kép
afonya
 
 


Sziasztok!

Ilusta!
Napsi kb. 5 dekával több mint Trixi...
Szerintem is fölösleges édes löttyökkel itatni, nem hiszem hogy ezen múlnak a kilók, de az étvágyát biztosan elveszikKép
Esetleg tényleg próbáld ki a banánt, mondjuk gabonapehellyel v. tejpéppel./ Nálunk nem jött be, de szeretiKép /

Zulu!
Nemsokára itt a Télapó! Aztán számolj ám be, teljesült-e a kívánságod!
KabátKép Kép Kép

Barbus!
Gratula a foghoz!
Látom, van már hozzá fogkefe isKép

Áfonya!
Napsit a piacon már nézték két évesnek is, na nem a kilói, hanem a futkározása, és a dumája miatt.
Én Vitacolan-t adok neki, ez narancs ízű szirup, igaz, étvágya nem jobb tőle... A Poli drazsé v. folyékony állagú, és abba is csak vitamin van?

Üdv. Ildikó
ildikó
 
 


Haho!

Ja, igazatok van, nalunk sem kezdett el rohamosan hizni amiota megeszik akar ket banant is egy nap, de meger egy probat. Kristof is imadja banant. Van, hogy du jatek kozben etetem (elveimmel ellenkezik ugyan), es jon hozzam a falatokert mint egy kis fioka Kép

Kulonben mi meg nem vagyunk am 8650 g sem, szoval a 9 kilo 1 eves korra lehet, csak hiu abrand nekem is.

Kristof mindig is kapott multivitamint, es az etvagya teljesen rapszodikus, nem vitamin fuggo.

mindenkit puszilunk
Barbus
barbus
 
 

 
 

Ha lehetek renitens (remélem, védőnők nem olvassák a lapot), TÖK igaza volt a Kriszi barátnőjének, aki nem hordta a gyerekét méregetni. Képzeljétek, Imivel már másfél hónapja nem voltam méreckedni, és mivel még ugyanennyi van a szülinapjáig, eldöntöttem, hogy addig nem is fogok. Ahogy olvasom, ki hány dekánál tart, meg hogy viszonyul a 9 kilóhoz, nyugodtan gondolhatom, hogy LEHET, hogy már az Imi elhagyta a 8,5-et, és mi lesz még decemberig! És a poén az benne, hogy majd ha viszem az egyéves kontrollra, és csak akkor lesz 8,5 (azért fogyni csak nem fog), akkor már nem tudnak majd mihez viszonyítani, és örülnek, hogy jaj de jó súly. Nem az, hogy miért csak fél kilót hízott három hónap alatt, vagy hogy miért sikerült csak egyéves korára megduplázni a születési súlyát!!!

A mai nap élménye: Mesi, aki három éves, és mostanában szintén napfényen él (hosszú, mint a vonatfütty, 104-110-est hord, de széltében kétszer belefér), ma három szelet kenyeret evett vacsorára. Az apjának ugyanis kedve szottyant szendvicseket csinálni, tonhalkrémest meg sonkás-szalámist, piros arannyal meg majonézzel, és kirakta egy nagy tálra. A Mesi meg beindult, és sírva könyörgött, hogy ezt is meg ezt is hagyjuk meg neki!

Szóval lehet, hogy tényleg a tálalás se mindegy!

OFF: Az Iminek meg délutáni alvás közben ma nem csak a fél pár zokniját sikerült levennie, hanem a NADRÁGJÁT is! Úgy aludt szegény a 20*C-ban, csupasz lábacskákkal... Remélem, megússzuk!
mvica
 
 


Hahó,

Mvica,
csupaszlábi Kép Eza témosz nálunk is megy, de egyelőre még megúsztuk zoknilerugdosással Kép Kaja: jajistenem Kép Kettő szelet kenyerek?

Barbus,
kaja szintén jajistenem Kép Négy deci gyümikocka?

Asszem, én csak azon örülhetek, hogy Cicó sok kajapénzt megtakarít nekünk Kép bár valahol középúton van Réka és Napsi, meg Imi és Kristóf között:

Reggeli (7-8): egy Abonett margarinnal, sonkával vagy parizerrel (egy szelet), vagy fél-kétharmad virsli, Abonett helyett fél szelet kenyér bele, vagy fél zsemle. Néha eztán még egy-két kanál joghurt vagy pár falat gyümi vagy gabonapehely (ez utóbbiak az én kajámból).

Tízórai (10) csak szopi

Ebéd (1-2): kb. két deci főzelék husival, olajjal, néha husi helyett sajttal. Csapvíz Kép

Uzsonna (4) csak szopi

Vacsora (7-8): másfél-két deci tejpép vagy joghurtos gyümis Hipp, illetve kunyi tőlünk, főleg husit meg virslit, néha eztán egy kis gyümi, pár falat. Csapvíz Kép

Lefekvés előtt szopi
Minden étkezéshez szopi
És még éjjel két-három szopi Kép

Jelenleg tíz hónapos - és még nem megy (jajj, Zulu, lemaradtunk! Kép ). Két napja egyébként Apának mérleghiánya támadt, hát lehozta a padlásról a ráállós fürdőszobamérlegünket, és ráültette Cicót séta előtti alulöltözöttségben (egy pelus meg egy body). És a mérleg nyolc kilót mutatott!!! Ezen felbuzdulva Apa elővette a collstokot is a szerszámosládából, és mért vele 74 cm hosszú Cicót!

Bár ezen apai elfogult mérések pontosságában nem hiszek, majd holnap meglátjuk a dokibácsinál - szorítsatok!!! Bár nőni mindenképpen nőtt, mert rövidülnek a gatyái, és már leér a lába az etetőszék aljára.

Zulu,
hát Mc most éppen gombóckodik Kép Cicó viszont soha semmit nem széltében, mindig mindent hosszában nőtt ki. A tescós bodyk egyébként még 62-esek voltak, csak profin nyúltak Kép És ahány gyártmány, annyiféle méret egy számon belül... Nekünk egyébként most 80-as cuccaink vannak, azok még csöppet nagyok, de a 74-es már húzza a vállát.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Hahó,
csak jelenteni jöttem...
Most úgy vagyunk, mint a mesében: egy jó, egy rossz Kép Kép
A jó (sőt nagyon jó): Cicó jelenleg 7700 g és 72 cm (ez szerintem alul lett mérve, védőnéninek már gyenge a szeme), azaz egy hónap alatt hízott 41 dekát!!! (utoljára hat hónaposan bírt ennyit hízni...)
Viszont három napja totális szájzár van megint, és nem tudom, miért. Fogacska nem látszik (még duzzanat sem), és szopi van ezerrel, meg éjjeli kelegetés is több, viszont a kanalas kaja nem megy, csak a darabos, de teljesen. Azaz pl. a tegnapi ebéd: salátafőzelék krumplival meg sajttal meg husival. Ebből már csak úgy jöttem ki totális idegösszeomlás nélkül, hogy egy tányérból falatoztunk a kiscsajjal, és hát végül is elfogyott fél liter, de ebből ő maximum egy decit ehetett...viszont a husit hozzá, amit ő maga csipkedhetett fel a tálcájáról, mind bevágta. Ehhez képest, miután vacsoránál előző két napon forgatta el a fejét, ha csak meglátta a kanalat, úgy döntöttem, kap teljesen darabosat, lesz ami lesz. Úgyhogy a következő volt a vacsi:
kettő szelet kukoricás Abonett csirkekrémmel és sajttal (made by Anya), kicsi banán, víz (meg persze szopi).
De mivel csak négy foga van, és nemigen tud rágni, vártam a darabokat a mai kakiban, és tudjátok, mi volt benne? Hát saláta... Kép
Ma ebédre paradicsomos tésztát kap (Hipp üveges), a fene se fog főzőcskézni, ha a kölök fütyül rá...
Bár elgondolkodtató, hogy tegnap egy nagyot bukott, meg ma is egy kisebbet reggel, persze színtiszta anyatejet. Ehhez tudni kell, hogy Cicó szó szerint hónapok óta nem bukott már egyet sem, és egyébként is, a két kezem bőven elég rá, hogy megszámoljam, hányszor bukott egyáltalán születése óta - és most két nap alatt kétszer is...lehet, hogy elég lenne most csak krumplit adnom neki...? De ez már nem ide tartozik, írok a Hozzátáp topikba is.
Ti szorítsatok, kérlek a szájzár szűnéséhez... Kép
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Kriszi!
Nálunk is ez a helyzet./A szopitól eltekintveKép/
Kanállal nem akar enni, ő szeretne próbálkozni, de annak óriási trutyi a vége, és az hogy semmi sincs a gyomrába. Igy átalakult az evésünk.
Most van reggel tápi, tizórai 2 szelet párizsi, kenyér nélkül, utána mandarin szopogatás. Ebéd valami darabos, ezt két kézzel eszi, dobálja. Utána alvás, majd hajlandó az én segédletemmel megenni egy üveg bébikaját,de kizárólag csak édeset. Uzsonna megint csak valami darabos, esetleg fél joghurt. Este tápi.
És hát neki is csak négy foga van, és egy negyedke, ugyhogy rágásról nem igazán beszélhetünk...

Kitartás, Cicónak is /meg Napsinak is/ megjön majd az étvágya, és enni is megtanulnakKép

Tényleg, többiek, önálló evéssel hogy álltok?

Ildikó
ildikó
 
 


Sziasztok!

Jottem en is jelenteni Kép
Kristof a fulgyuszijat levaltotta megfazasra, amit egyutt veszelunk at a fogzas es a szeparacios felelem gyonyorusegeivel = katasztrofa het Kép Az en draga dupla duracelles fiambol dupla duraceles visito ordog lett, ejszakai ebredesekkel kiserve. Ma mar jobb volt, de szerda estere mar mosogatorongy voltam.

A sok nathanak eredmenyekepp, jartunk orvosnal, es megmertek. Vegre jo hir: Kristof majdnem egy kilot hizott egy honap alatt!!! 8800 g! Hossza meg 76 cm. Visszakusztunk a 10 percentilre! Kép


Kriszi: Kép azert 4 dl gyumi nem megy le napi ketszer.Kép Micsoda baromsagot irtam !;) 4 jegkocka meretu gyumipep, ami osszesen 1.2 dl. Bocsesz Kép

Onallo eves:
na ez nalunk nagyon megy (legalabbis o azt hiszi), mert Kristof mindenben onallo akar lenni, abban is, amit nem tud.Kép Az eves nalunk ugy nez ki, hogy kezeben van ket kiskanal, elotte meg egy ures tanyer + a cheerioi meg a sajtdarabok.Ezekkel a kellekekkel eleg jol elvan, de meg mindig nem vagyok eleg gyors, es minden alkalommal egy hirtelen mozdulattal kirantja a kezembol a kanalat, persze fozelekestol. Ha ele rakom talban a kajat hogy probalkozzon, akkor kb fel perc alatt malacolat varazsol 1 meteres korzetben. Ettol csak anyam szokott idegbajt kapni, en szo nelkul takaritom, mondvan igy tanul a gyerek (de nem tobbszor mint napi egyszer). Kulonben lehet, mukodik, mert igazabol tud kanallal egyedul enni, ha akar, de sokszor poenbol elhajigalja a kajcsit vagy hozzamvagja. Imad etetni, ami ugy nez ki, megcsocsalja a ketto darab fogaval a husit, kihuzza a szajabol, szetnyomkodja a maszatos kezeivel, majd nagylelkuen belenyomja anya szajaba. Szoval mi igy eszunk Kép

Mostanaban, elveimmel teljesen ellenkezve, neha jatek kozben megetetem egy kis gyumivel, vagy bebipapival, mert akkor tul elfoglalt, hogy a kajaval disznozzon, es olyan egyszeru. Persze tudom, hogy magamnak asom a godrot Kép


Ja, megegy: amiota ez a terror megy, nem hajlando darabos kajat enni! Kikopi a husokat, repakat, stb, pedig eddig bevagott egy eesz csirkecombot is. Miert? valakinek van ilyen tapasztalata? vissza kellett allnom a pepes dolgokra. Ugye ez elmulik?

Mindenkit puszilok

Barbus
barbus
 
 


Hahó,

jó hírek: teganp bevágta az egész üveget (ez egy nyolchónapos Hipp adag volt, 220 g), ill. vacsorára csináltam neki szinte betonsűrűségű krumplipürét (krumpli margarinnal), azt egy nagy gömbbé formáltam előtte, és mellé tettem két szelet parizert összetekerve - óriási sikere volt! Azt hiszem, innentől átmehetek ételszobrászba Kép
Viszont észrevettem, hogy kaja után még örömmel elrágcsál ő is egy kis gyümit (egyelőre banánt, nem sokat, de amúgy desszertnek jó), szóval a szopit is beleszámítva három,fogásos ebédet evett ma Kép

Önállóság:
Cicó őrjítően önálló az elejétől fogva, hat és fél hónaposan kicsavarta a kezünkből a kanalat, stb. A jelenlegi állapot szerint a kanál nem érdekli egy picit sem, csak a kézzel maszatolás, de az nagyon.
Barbus, a fogzáskor, amikor fájdalmasabb fajta volt, Cicó egyszer a kanálra sem bírt ránézni, uána meg ő is "elfelejtett" darabosat enni. Amint az első foga kinőtt, rágta, köpte, rágta, köpte... de most már letett erről, nem is tudom, hogy mikor/hogyan. És már kezd rágni is, vagy nem tudom, mire véljem, hogy már egyre kevésbé vannak felismerhető kajadarabok a kakijában Kép

,,,,,,,

(ez ő volt, itt áll mellettem, és hisztizik, hogy álmos)
Na vissza: szeparációs pánik folyamatosan van nálunk is, gyakori éjjeli kelegetéssel, anyába kapaszkodással, stb. (most éjjel már nem is tudom, hányszor kelt, mert végig félálomban kanalaztam a kölköt ki-be a kiságyba).

Egyébként kézzel már nem olyan nagyon maszatol, egész ügyesen benyomja a szájába a dolgokat, és harapni is tud, csak nem szabad neki olyat adni, amit rágni kell, mert azt azon nyomban köpi kifele Kép

Na mennem kell, tényleg álmos,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Hahó,

a múltkor a nagy rohanásban elfelejtettem dolgokat:

Ildikó,
köszönöm a vigasztalást. A szopi (nemszopi) miatt ne szomorkodj, nem rajtad múlott. Meg könnyen lehet, hogy Napsi ilyen nagylány korára már úgyis abbhagyta volna Kép A legújabb dilink, hogy Cicó unja a kanalazást. Ma verte a palávert délben, hogy nem akar Apával enni - mint kiderült, az volt a gondja, hogy Apa nem énekli neki a Lidi nénit Kép Nem lesz ennek jó vége, hamarosan már csak élőzenés étteremben lesz hajlandó kanalazni?!

Barbus,
jobbulást a duracellnyuladnak Kép A szeparációs szorongásról viszont az a rossz hírem, hogy még eltarthat egy ideig Kép

És hadd osszam meg veletek slusszpoénként egy nagy tegnapi diadalomat: addig-addig gondolkodtam, mit kapjon Cicó vacsorára, hogy kieszeltem: ha Apának csinálok húspogácsát grillen, Cicónak is összevágok valami hasonlót. Így krumplis-csirkés golyócskákat kapott, sütőben megszárogatva-átpárolgatva, és mivel ez egy kicsit száraz volt, adtam neki mellé forgácsra vagdalt almát. Látnotok kellett volna a pofiját, amikor megjelentem a tányérkával! Kép Ki nem lehetett volna csavarni a kezéből a tányért, amíg volt benne... És ez még hagyján: Apa volt akkor is az etető (nem sok dolga akadt ezzel), már ő is éhes volt, meglátta a Cicómenüt, és szóla imígyen:
"de jól néz ki, mi ez?" Kép Kép Kép

Hasonló jókat nektek is,
Kriszi
a kékszalagos séf Kép
kriszi
 
 


Kriszi,

ugye hogy a tálalás a kulcs?! Jó fej lehet Cicó, kicsit olyan, mint a Mesi volt. (Nála fogmosás nem volt Egy asszonynak kilenc lánya nélkül...)Amúgy az etetéshez kell a rugalmasság, mert sokszor azért nem esznek, mert unják, amit kapnak. Pl. nem eszik meg a rendes gyümipépjüket, de lehet, hogy egy kiflit simán benyomnának, ha a kezükbe adod, vagy éppen kockára vágod, csak rá kell jönni, mit akarnak.

Különben ennyi szopival szerintem Cicó bőven megeszik annyit, mint Imi! Csak Imi menüje kicsit felnőttesebb. Nekem nincs energiám ennyit művészkedni, de általában nem is gond, mert mindig kiderül, hogy az én gyerekeim úgyis a paprikás krumplit meg a csípőskolbászt szeretik. Hálistennek nem vagyunk allergiásak, csak kontakt. Már azt latolgatom, hogy ha Imi eléri a 11 hónapot, elkezdem tejezni a tápszerét (azt a napi egy adagot), mert nagyon utálom ezt a pancsolást. Még jó, hogy a Mesivel ez kimaradt, és Imivel is már a fertőtlenítős koron túl kerültünk csak bele (9 hónaposan).

ÖNÁLLÓSÁG: A kenyérkockák kézzel evése remekül megy, más semmi, mert Imikém mindent kapásból kiborít meg ledobál, még etetni is úgy kell, hogy a tányér véletlenül se kerüljön a közelébe. Nálunk az asztal úgy néz ki, hogy négyen ülünk mellette, Imi előtt a negyed asztal teljesen üres (kivéve a kenyérkockákat meg -héjakat), és hármunk előtt nyomorog minden a kenyérkosártól a sonkán át a paradicsomig, meg persze az Imi terítéke is, nehogy kiborítsa.
VISZONT: Azért elég önálló olyan értelemben, hogy nem pépet eszik, meg cumisüveg sincs nálunk. Ha én fogom a banánt, már szépen elrágcsálja az egészet a 4 1/2 fogával (még a sülthússal is elbír, nem tudom, hogy csinálja), és mindent pohárból iszik, persze ha itatom. Szerintem nagyon ügyesen eszik-iszik, csak a kezébe ne kerüljön semmi!
mvica
 
 


Hahó,

Vica,
kösz a pozitív hozzáállást Kép Imi is csak addig borogat, amíg érdekes neki, figyeld meg! Előbb-utóbb egészen biztosan megunja...
Én éppen kiborultam tegnap, mert Cicó felmondta a kanalazást teljesen, azaz egyáltalán nem volt hajlandó kanállal ebédelni (a vacsora már rég nem kanalas, a reggeli meg sosem volt az), se Lidi nénivel, se anélkül Kép Viszont két kézzel tömte este az abonettes szendvicset. Ma erre kísérletet tettem a darabos táplálásra, zöldbabos-csirkemelles rizs formájában. Hááát, ragacs lett ugyan az egész étkező, meg Cicót slaggal kellett lemosni, de akkora hassal vettem ki az etetőszékből, mint egy dob! Tiszta sor, hogy nem akar most kanállal enni valamiért, talán unja. Asszem, mi is áttérünk a "felnőttes" étrendre. Engem csak az aggaszt, hogy ugyan Cicó is elég jól elboldogul a darabossal a négy fogával, legalábbis még sosem fuldokolt, viszont másnap a kakiban több minden felismerhetően azon darabokban ott van (azaz vsz. lenyeli egyben, eltömi a pocakját, aztán emésztetlenül átmegy rajta Kép ). Érdekes módon a hús, az Abonett soha, viszont a zöldség meg a gyümi elég gyakran (pl. krumpli, répa, alma), ha nem pépelem. Iminél nincs ilyen? Ha viszont pépelem, nem eszi meg. Most azzal próbálkozom, hogy összenyomom ugyan, nem hagyom egész darabban, de olyan formába idomítom, hogy azért tudja kézzel enni. A siker változó, a rizs ma helyes gombóckákból az első érintésre ragacsos trutyivá omlott...viszont Cicó imádta maricskolni Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk mazsalniKép Reka 17 honaposan legalabb 9,5 kilo, pontos adat nem volt merheto a falon levo es elerhetetlen vizilo miattKép
Tehat durvan masfel kilot hizott 5 honap alatt, havi 30, vedono szerint ez atlag felettiKépKép, ennyi idosen mas nem hiznak ennyit. Hat igen, kb. ujszulott koraban is ennyit hozott egy honap alatt. Viszont igy sikerult elernie a 10 honaposok atlagsulyatKép

-Afonya

ui: mindemellé 80 cm, a vizilo szerintKép
Afonya
 


Áfonya,
gratu az óóóóriási gyarapodáshoz!Kép [size=-2]És halk, de annál nagyobb gratula a csíkjaidhoz[/size]Kép

Kriszi,
micsoda ínyenc lesz Cicókából!Kép

Barbus,
nem lehet, hogy fogzik a srác? Olyankor Macó is csak dzsndzsázott cuccokat fogad el.

puszka mindenkinek

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Áfonya gratulálok!
Akkor Trixikémnek milyen súlya van?
8 hónaposé?? Kép
A magasság kb. nálunk is ennyi...Kép
ilusta
 
 


Szia mindenki,

Lehet, hogy utoljára láttok (itt)... Imi kezd úgy kinézni, mint egy kis duci galamb! A súlyáról fogalmam sincs, de már fogyókúrára fogtam (megvontam az esti tápszert), mert valóságos kis cicijei lettek!!! Szerintem a tápszer tehet az egészről. Persze azért még nincsenek hurkák meg redő a csuklónál, de soványnak se nagyon nevezhetném. Úgyhogy már csak a Mesi jogán boldogíthatom ezt a topikot, viszont ő már jövő héten hároméves lesz, és joga van úgy kinézni, ahogy akar.

Ne lepődjetek meg, ha még visszajövök sírni egyet az egyéves mázsálás után, vagy ha a bocitej bevezetése után visszagirnyul. (Nem is bánnám, nekem a karcsú csecsemők jobban tetszenek!) De hálistennek van még elég bajunk, úgyhogy egy csomó topikba be fogok nézni továbbra is!

Minden jót a ropiknak:

az immár hatfogú Méh Imi és anyukája
mvica
 
 


Sziasztok, Ropik! Kép

Én is jó rég jártam erre, közben már a gasztro-enterológiát is megjártuk, mert volt egy 10 dekás fogyása Julcsimnak, látszott is rajta Kép Persze, mert a főzeléket nem ette.
Sinlacot kapott, még nem tudjuk, hogy nincs-e a fogyás, nemevés, hasfájás, extramennyiségű pukizás mögött tejfehérje-allergia. Azt gyümölccsel ette, vissza is szedte a lefogyott dekákat, sőt, még hízott is azóta, egész rendesen.
Na, a lényeg nem is ez, hanem, hogy kedves férjem DARABOS csirkehusit adott neki két hete a saját főztjéből, saját kezéből. Én addig nem nagyon mertem neki húst adni, mert hát a főzelék sem ment ...

Azt a hihetetlen tátogást nem bííírjátok elképzelni, amit szegény, sovány, ropi, rossz étvágyú kislányom levágott Kép Azóta is húst eszik hússal, meg májat, és gyümölcsöt hozzá, hogy jobban csússzon. A főzelékeket meg hanyagoljuk Kép

Úgyhogy jövő kedden megyünk a gasztrora megint, hogy kiderüljön, mennyi sarjadzó van a kakiban (ja, mert találtak, és szerintem attól pukkog olyan nagyon), és hogy van-e tejfehérje-allergia. Szerintem nincs.Szerdán pedig méredzkedés, úgyhogy majd jövök - vagy dicsekedni, vagy azért, hogy vigasztaljatok Kép

Ja, egy hónapja ilyen volt:

Kép

Most bocsi, de megyek aludni, puszi az összes ropinak és az ex-ropi Iminek is! Kép

Kangi
kangi
 
 


Háát lányok Kép
sajnos semmi extra jó, ma mentünk dokihoz, mert kicsit begyullad ta lány szeme. Julcsi az elmúlt 2 hétben egy grammot nem hízott, sőt, enyhe fogyást mutatott a mérleg, de az lehet az evett-nem evett mennyiség, szóval maradjunk annyiban, hogy nem hízott. Meg nem is nőtt, 67-68 centi között van. 9 hónapos elmúlt és 6600 gr.

Azért ma rendesen evett, és a dokinéni is megnyugtatott, hogy egészséges, jó arányú gyerek, hát ekkora és kész.

Na csak ennyi. Pussz a ropikáknak!

Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!

Nálunk a helyzet változatlanKép
Talán annyi, hogy elértük a kilenc kilót.Kép

Kangi!
Lehet, hogy most szedi Julcsi magára a kilókat, a rengeteg husitól! Nálunk se nagyon van zöldségevészet, inkább az édes főzi jön be, no meg a párizsi /Napsi páijá-nak hívja/.

Ildikó
ildikó
 
 


Hahó,
nekem is változatlan híreim vannak...úgy látszik, meg kell legyen itt a topikban az egyensúly, ha valaki elkezd hízni, a többi gyorsan lemarad Kép

Azért Rékának, Iminek nagy-nagy gratula a kerekedéshez!!!

Zulu,
veletek mi van? Ha jól emlékszem, lassan itt az első szülinap. Hogy szuperált idén a Mikulás? Teljesítette a kívánságodat?

Kangi,
nyugi. Ezek a manók akkorát tudnak változni ám! Cicó eleinte csak azt ette, amiben gyümi is volt, (képzeljétek, ahogy mixeltem a banánt meg az almát az üveges babakajába...). Aztán jött a gyümi hússal. Most meg csak sósat enne, és persze húst hússal. Illetve a legújabb sláger a héjában főtt krumpli, úgy eszi, mint az almát, egészben, minden nélkül Kép A gyümit most csak úgy hajlandó megenni, ha egészben van, és anya/apa eszi a másik felét...
Julcsi, nagyon tündi, igazi Juliska-pofija van Kép Hogy mozog mostanában? Cicó akkor evett sok husit, amikor megtanult felállni, kellett neki az energia. Azóta azért egy kicsit visszavett már ebből is, meg mindenből.

Egyébként nálunk irtózatos volt ez a hónap evésfronton, alig evett valamit a kölkec, pár falat, aztán keni/dobálja/etet vele engem, már tiszta idegroncs vagyok (apa meg velem veszekszik, hogy biztos én stresszelem a kölköt, azért nem eszik). Ha egyszer eszik rendesen, azt biztos lefogyizza a következő kajálásnál. Egy hét múlva megyünk méretkezni, szerintem egy grammot se hízott egy hónap alatt.

Hozzája megint háromszor-négyszer kel éjjel, és szopizik rendületlenül (szerintem nagyrészt anyatejen él - talán a vírusos időszakban ezzel védekezik?).

Ildikó,
sokat gondoltam ám rátok, mi lehet veletek most...hát, ezek szerint a helyzet változatlan. A virslivel hogy áll Napsi? Cicó azt mostanában jobban csípi, mint a parizert. És elkezdett kenyeret enni, de csak a héját Kép

Én már csak a karácsonyt várom, hátha az ünnepi menü meghozza az étvágyat is...
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni?????? Lassan 10 hónapos lesz a babám, és kb. 1 hónapja egyszerűen nem hajlandó megenni a főzeléket. Előtte annyira ügyes volt, benyomta az üvegest is, meg ha én főztem azt is. Most alig eszik valamit ebédre. Próbálkoztam új ízekkel,de semmi változás. Délelőtt már nem adok neki semmit, hogy jól kiéhezzen az ebédre, de ez sem használ. A védőnőnk szerint nem kell aggódni, mert egész jól áll a kilókkal, de én már minden egyes étkezést gyomorgörccsel kezdek, hogy vajon meg fogja-e enni, és miért nem eszi meg.

Nincs valakinek valami nagyon jó ötlete, hogy mi tévő legyek?
Köszi,

Judit
Judit
 


Sziasztok,

Kriszi,
micsoda megérzéseid vannak! Pont 2.-án volt 1 éves a csajsziKép. Mérés holnap, mert ma jöttünk haza, és nem akartam szegényt még a méricskével is gyötörni, nagyon fáradt volt már.
Addig lehet fogadni, meglett, vagy nem a DreamSúlyKép.

Kangi,
de jó, örülök, hogy nincs semmi gond Julcsival!Kép Kép szuperKépKépKép.

Judit,
szia ittKép. Nekem sajnos nincs ötletem, de vannak a témában tapasztalt anyukák, akik majd biztos tudnak segíteni.

pusz,

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Judit,
nálunk is volt egy több hetes ilyen szakasz, most kezdünk egy kicsit kimenni belőle, nekünk tíz hónaposan kezdődött, és 11 hónaposan kezdett (kb. egy-két hete) abbamaradni. Enyém kölkec egyszerűen darabosat akart enni, nem zavarta, hogy nem tudja megrágni. Akkor elég rossz volt nekünk is, ha csak ránézett a kanálra, már jött a szájzár Kép Úgyhogy elkezdett Abonettet enni, meg kukuricapelyhet, meg husit falatkákban, és túrókrémet meg gyümipépet Abonettre kenve. És parizert, virslit, miegyebet, csak egyen már valamit. Ja és krumpligombóckákat, rizsgolyókat, zöldségből gyurmókolt gombókat, stb. Őrülten élvezte, hogy maszatolhat, a saját kezével. Most már a kanál se annyira mumus, de most is csak naponta egyszer, délben hajlandó kanalazni, a többi maradt darabos, nincs mit tenni.
Lehet, hogy nektek is bejön. Olvastam, hogy ebben a korban a kölköket a kaja íze helyett/mellett elkezdik érdekelni egyéb tulajdonságai (színe, formája, állaga stb.), ezért gyakran nem szívesen esznek kanállal, mert az ooolyan uuunalmas Kép Nálunk egy az egyben ez volt/van, a kölök unta a kanalat, meg a sima löttyöket. Hát most töröm a fejem, hogy minél változatosabb legyen a kajája színre-formára is (különben mindig elkívánja tőlem a lilahagymát Kép )
Mindenesetre ne idegeskedj, az nagyon árt a dolognak. Lehet, hogy ugyanazt megenné más formában, vagy más ízeket, vagy nem tudom.
Egyéb ötletem nincs, nálunk ez jött be.
Sok sikert, és nagy-nagy adag türelmet! Kép

Zulu,
boldog szülinapot!!!!
Megtehetem a 9.5-öt? Kép

üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Képzeljétek, jött a Mikulás!

Imi az egyéves méréskor 9350 g volt! MEGDICSÉRTE A VÉDŐNŐ! Ennyi kell hozzá...

Mesi 3 évesen 13,5 kg, igaz, egy éve is ugyanennyi volt, de a védőnő szerint vidéken elmegy.

Viszont Imi valamiért nem akarja megunni az ételborogatást és dobálást. Normális egyévesek ilyenek? A lányom volt szupermario, hogy már ilyenkor kanállal evett önállóan?
Amellett igaz, hogy sokat eszik, de ennek az az ára, hogy egész étkezés alatt folyamatosan üvölt, hogy nannannannanna, csak addig hagyja abba, míg kaja van a szájában, és a negyedik szelet kenyér után is úgy néz ki, mint aki rögtön éhen hal. Biztos nő? Én mindenesetre fogyok mellette, mert örülök, ha a babácskám kenyérhéjait gyorsan be tudom kapni az etetése közben, különben megsüketülök!

Kriszi, jó lehet nálatok babának lenni! Mint egy étteremben!
mvica
 
 


Sziaszok!

Csak gondoltam, beirom, hogy tegnapelott a masfelevesemet /es kb. 10 kilosomat/ elfujta a szel motorostolKép Csak az orran jott le egy kicsit a bőr, de cserebe aznap rendesen evett ebedet es vacsorat, mert felemlegettem a dolgot. Aztan masnapra elmult a hatasKép

-Afonya
afonya
 
 


Hahó,
Mvica,
ugye-ugye! Kép

Nálunk nem jött a Miki, Cicó egy hónap alatt összesen 15 dekát bírt hízni, most 7.85kg. Már azon parázok, hogy sose lesz nyolc kila, Apa meg csak rátesz egy lapáttal, hogy mostantól biztos úgy lesz, mint Akhilleusz meg a teknős, csak közelíti, de sose éri el... Az persze senkit nem érdekel, hogy mindeközben azért három centit nőtt is. Kép Kép
Most 75 cm, 7850g, (ennek is már két hete), nagyon topmodell alkat egyelőre Kép
Most viszont eszik nagyjából, de tényleg kész svédasztal kell neki mindig, már nem tudok mit kitalálni néha Kép Persze könnyebb lesz, ha mehet már a csípőskolbász meg a paprikáskrumpli Kép

Üdv néktek,
Kriszi + topmodellpalánta Cicó
kriszi
 
 


Sziasztok!

Nagyon regen jartam erre!

Rengeteg munkam volt, kozben elhagytuk az egy evet is. Azert gondoltam am ratok. Nalunk jo hirek vannak, ugaynis Kristof maszik felfele a gorbejen, vagyis HIZIK! Mondjuk annyit eszik mint egy kisebb malac, nem csoda. A konyhai merleg (ami hozzavetolegesen pontos csak) 10 kilot mutatott 13 honaposan, ami egy egesz kilo a 12 honaphoz kepest. De latszik is rajta, kipofasodott, pocisodott a lelkem Kép

Viszont az eveseink azok katasztrofalisak. kaja ropul jobbrol, balrol , belekeni a hajaba, o akar enni de idetlen meg, es a darabosak amikor fogzik akkor kikopodnek. Ismet pepes kajan van, csak az olyan darabos megy amit o ehet, pl kenyerhej vagy babakeksz.
Masnal is iyen horror az etetes? en mar neha annyira kivagyok tole, hogy egyfolytaban izegmozog, dobalodzik, mindent leborit, hajigal. Mondjuk ha kitarto vagyok, akkor nagyon sokat be tud vagni.

majd igyekszem gyakrabban jonni, bar most epp koltozes kozepette vagyunk, ket het mulva mar a melegben leszunk Kép

mindenkinek Kellemes Unnepeket!
puszi
Barbi
barbus
 
 


Hahó,

Afonya,
elfújta a szél Kép Hát, én még ilyesmivel nem tudok operálni, igaz, motort is majd csak karácsonyra kap a kölkec Kép

Barbus,
nemmegmondtam?! Kép Azért nagyon örülök, hogy úgy tűnik, a sok vizsgálat ellenére magától rendeződött a hízástéma! Bizony, nálunk is elég horror a kajolás, pedig Cicó még csak most lesz egyéves. Bár a kanalast még csak bele lehet lapátolni (maga nem akar kanalazni, hálistennek ez nem érdekli), csak ha darabos kerül elé, azt kizárólag egyedül akarja enni mostanában. És ráadásul ő még mindig elég limitált mennyiséget hajlandó csak magához venni (remélem, a karácsonyi menü majd megdobja egy kicsit). Nő, mint a bolondgomba, és kb. annyit hízik, mint egy szalamandra... Érdekes módon mégse sovány, majd teszek fel képet, most már van. Egy magyarázatot tudok rá, hogy a csontjai ilyen vékonyak, azok könnyűek. A kis madárcsontú Kép

OFF
Hová költöztök? Napozós szilveszteretek lesz?

Zulu, Ildikó, Ilusta,
merre vagytok?

Boldog karácsonyt mindenkinek!!!

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, kicsit gyengélkedik a gépünk, nem mindig használható. Meg aztán a karácsonyi készülődés is maga alá temetettKép.

Kriszi,
kszönjük szépen a szülinapi köszöntéstKép.
Sajnos elbuktad a tétetKép. De azért nem állunk rosszul, hivatalos mérés 8.2 kg, nemhivatalos 8.3, utóbbit én mértem természetesenKép. De sebaj, most hosszra gyúrt a csaj, végre belenőtt a 74-es cuccokba. Viszont Macóka híresen jó étvágya szinte napok alatt elmúlt, ahogy betöltötte az első évet. Ezt már másoktól is hallottam, de valahogy nem tudtam elképzelni, hogy az én lányom, aki eddig egy lovat is képes lett volna felfalni, olyan nyammogós lesz, hogy egy negyed üvegnyi kaját úgy kell beleimádkozniKép.

Barbus,
hű és ha, micsoda gyarapodás!Kép Titkos receptet ide, de rögvestKép!

Áfonyasorstárs,
KépKépKépKép. Súlyozd ki a mocit, nehézfémfelnit ráKép!

Mvica,
gratu a srácnak, csak meglett az a 9 kiló!Kép

puszka mindenkinek, és nagyon boldog karácsonytKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!
Kicsit el vagyok "havazva", ezért nem voltam errefelé..Kép
Nos, mi azóta ( a legutóbbi óta) nem voltunk méreckedni, úgyhogy konkrét számot nem tudok mondani.
A mérleg, amin magamat szoktam méricskélni csak 9 kilót mutatott Trixike alatt.
Ha ez igaz, akkor az nagyon gyatra szám...
Most 1,5 éves, eddig volt 6 foga, most úgy látom négyesével jön szegénynek, mint nekem annakidején...bár ettől nem nyűgösebb, szinte észre sem vettük, csak mikor nyitott szájjal hahotázott akkor vettem észre..Kép
Érdekes, ettől mostanában mintha többet enne, de nagyon mozgékony, szerintem lemegy róla amit eszik.
Akik ritkábban látják, azk szerint hízott valamicskét...
Most már csak januárban fogjuk elvinni mérni, akkor majd megírom mi újság..Kép

Minden Ropibabának és jó husiban lévő Babának és Családjuknak, Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Egészségben, Vidámságban Gazdag Boldog Új Évet kívánok!
Kép


Január-februárban nagyon vigyázzatok magatokra, jön az agresszív influenza vírus és járvány!
ilusta
 
 


Sziasztok ropianyuk!

Rég jártam erre, de úgy látom én vagyok idén az első. Kép
Úgyhogy Boldog Új Évet mindenkinek!!!
A lánykám nem igazán ropi, mivel 9,7 kg volt a 11 hónapos mérésen, viszont ami az evészetet illeti, hát akkor nagyon ide tartozunk.
Magyarán nem eszik.
Két hét múlva lesz egy éves, és a napi menüje mennyiségileg kb. egy hat-hét hónaposnak felel meg. Minőségileg még annak sem, mert amit hagyományosan lehetne adni egy kisbabának, azok egyáltalán nem kellenek neki. Se kanállal, se kézzel, se sehogyan se. (Pl. gyümölcs- és zöldségpürék, főzelékek, tejpépek stb.)
A napi menüje így néz ki:
reggel három-négy darab bulata, és kb. egy fél szelet sonka,
ebéd: három-négy kocka husika, vagy egy fél virsli, (a főzeléket, krumplit stb. azonnal elutasítja, max egy-két kanálkát tudok beleimádkozni)
uzsonna: anyával elmajszol egy gyümit: almát, körtét, banánt, amiből ő eszik úgy 5-6 falatkát,
vacsora: egy-két katona kenyér, és megint egy fél szelet sonka, vagy sajt.
És persze napközben -de főleg este és éjjel- számtalan szopi.

A múlt héten csúcsot döntött, óriási örömömre az egyik üveges bébikaja, igaz, hogy háromszori étkezésre, de ELFOGYOTT. Korábban ha kinyitottam egyet, akkor két kanál beleimádkozása után lehetett kidobni az egészet, mert utána köszöni, nem kérte a továbbiakban. Na de persze ez a rekord azóta nem ismétlődött meg, pedig vettem újra ugyanolyat, hátha végre találtam valamit, ami megfelel az ízlésének, de nem. Kép
Szerintetek meddig tud meglenni csak szopival egy gyerek? Mert Eszti gyakorlatilag még mindig csak a cicizésen él.
És ráadásul az étkezések már egy kész rémálommá váltak... Nagyjából úgy zajlik, mint Barbusnál, azzal a különbséggel, hogy én viszont hiába vagyok kitartó, Eszti akkor sem eszik.
Na, bocs a panaszkodásért, csak már kezdek nagyon szorongani. El sem tudom képzelni, hogy valaha is lesz idő, amikor nem ilyen küzdelem lesz az evés.

Puszikák!

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

Nem mintha nalunk barmi valtozas lenne, inkabb csak lelekerositonek irok, masok okulasaraKép
Irigylem azokat, akiknek ugyan nem hizik a csemeteje, de legalabb jol eszik. Mit osszeaggodnatok, ha olyan lenne, mint az enyem, nem eszik es nem is hizikKép
En mar tenyleg immunis vagyok a dologra, egy eves kora ota nem is mertuk rendesen, fogalmam sincs, hany kilo. Ugysem tudok mit csinalni. Minden mas dologban szepen fejlodik, mozgasban, tudasban, beszedben, nem beteges /kopp-kopp/.

19 honaposom jelenleg kevesebbet eszik, mint 1 eves kora elott, emlekeim szerint. Ha egy bebietelnyi kaja elfogy ebedre, mar jo napja van. Vagy nem evett reggelire semmitKép
De nincs harc, nincs idegeskedes. Nem erdemes még ket falatert osszeveszni, attol ugyse hizna jobbanKép. Igy viszont neki sem kinlodas es nekem se.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet mindenkinek!

Hogy írjak egy kicsit én is a rossz evő gyerekek aggódó anyukáinak/beleértve engem is.../
Nem érdemes állandóan azzal foglalkozni, mennyit eszik, ha nyugodtabb vagy, lehet hogy neki is jobb étvágya lesz! És az tényleg jó, ha együtt eszik veletek.
Én is elhagytam már a folytonos mérlegelést, már csak kíváncsiságból teszem rá az itthoni mérlegre, és ha ő kéri/ mondja:há ki? mármint hány kiló/.

Magunkról: Jól vagyunk, nálunk sok hó esett, Napsi imádja, a kesztyűt viszont alig tudom ráerőltetni a kezére, aminek hiányában ugye pirosra fagynak az ujjai, és ordít...
A rizst, tarhonyát, nokedlit nagyon szereti, a kezével lapátolja befelé, zöldséget, húst nem nagyon kívánja...
Tények: súlya 9.30 kg, magassága 83 cm
Imád rajzolni, hangosan mését "olvasni", énekelniKép
Szóval, nem unatkozunk!

Ildikó
ildikó
 
 


BUÉK mindenkinek!

Most, hogy így írjátok, tényleg Imi is kevesebbet eszik mostanában. Pár napja az a rend, hogy egyik gyerek levest eszik, a másik főételt. A kettő végül is kitesz egyet. A nagy rendesebb, az világosan megmondja, hogy ma utálja a kedvenc levesét, a kicsi viszont köpköd, ha nem kell neki. Lehet, hogy eddig azért nem köpködött, mert kicsit lassú a felfogása, és csak most jött rá?!
Különben lehet, hogy két gyerekkel könnyebb, nem érek rá annyit rágódni a mennyiségeken. Evett? Evett. Valamennyit biztos, aztán majd szól, ha éhes.

Amúgy sorban és egyszerre is mindannyian folyton betegek vagyunk. Előnye, hogy a fogzást mi se vettük észre (Ilusta!), másfél fogacska kibújt közben.

Kriszi, Cicó már majdnem egyéves. Szerintem nem lesz semmi baja a paprikás krumplitól! Persze ha valami nagyon egészségeset eszik helyette, az jobb, de ha már úgyse eszik semmit, akkor nosza rajta!

És: Imi elindult. Nagyon édes!

Vica
mvica
 
 


Hahó,
BÚÉK, kicsit ugyan megkésve. De mi is itt vagyunk, nagyjából változatlanul. Cicó megkóstolta a paprikás krumplit virslivel, imádta! Aztán másnap pirosat kakilt Kép Az evés változatlan, illetve az ízlésére nem lehetak valami büszke, mert jelenleg semmit nem eszik meg, ami zöld (eddig szerette a borsót, a zöldbabot, megette a spenótot, stb.) Most a nagy kedvenc a krumplipüré, meg egyébként is minden jöhet, aminek krumpli az alapja (vagy parizer, vagy virsli). A szalámi, a kolbász, bármilyen hús, minden jöhet, ls megkóstolta a tejet is, azóta a tejes kaja is jöhet, de persze csak nagyon módjával jön...szerencsére gyümit meg paradicsomot hajlandó enni. A mennyiségek változatlanok, kivéve anya lilahagymáját, amiből bármennyit meg tudna enni, csak nem kap bármennyit (apja mondja, le se tagadhatom, tegnap éppen főleg lilahagymát óhajtott vacsorázni, a csípős fajátból).
Menni még nem megy, aludni továbbra sem alszik, viszont dumál ezerrel egész nap. Iminek gratula a járáshoz, már mi is nagyon várjuk, de egyelőre piszokul óvatos a kisasszony, nem engedi el, amibe kapaszkodik, csak úgy közlekedik Kép Közben kinövesztette az ötödik fogát, most jön a hatodik. Az élet mostanában már nem olyan eseménydős, mint egyéves kora előtt. Egyéves mérés jövő kedden lesz, szerintem olyan nyolc kila körül lesz a kölkec, talán egy kicsivel több.
Ja, és ha meglátja a laptopot, amin netezünk, egyből követeli a babanetet Kép (addig mondogatja, hogy baba, baba, amíg meg nem látja a Nivea reklámot itt oldalt).

Vica, jobbulást nektek, remélem, ha végigmegy az a piszok vírus, nem mutálódik újra Kép A másodiknál már biztosan más, én még ezt persze nem tudom...Imi most jött rá szerintem, hogy a köpködés az milyen poén Kép Eddig kielégítette a dobálás is, most már új szórakozás után nézett. Cicó mostanság nem annyira köpköd, inkább kanállal dobál, meg a villával, mikor mi jön.

Ildikó, Áfonya,
a helyzet nálunk is hasonló, mint eddig. Cicó étvágya kiszámíthatatlan, bár vannak dolgok, amik szinte mindig bejönnek.

Yoan,
nem gondoltam, hogy itt találkozunk Kép Kép Arra nem gondoltál, hogy Eszti ízlésében hasonlít a húgodra? Gyakran ilyen oldalra ütnek a kölkök, az enyim pl. kiköpött unokabátyó lányban.

Zulu,
8.2 (8.3) az teljesen oké. Enni meg úgyis eszik, ha kell neki, Annát én ezügyben nem félteném Kép Én azon imádkozom, hogy legalább eddig eljussunk mi is a súllyal...ki tudja...

Hopp, most látom, hogy Cicó meglelte az építőkockák között a tegnap este elrejtett darab korpás kekszét, és jóízűen elropogtatta... Kép Mennem kell...
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Lehet, hogy sikerült Imiről föltennem egy képet?
Itt még 9 hónapos körül lehetett, azóta belenőtt a gatyájába, mármint hosszában.

Kép

Cicónak boldog szülinapot!
mvica
 
 


Hahó,

Vica,
köszi a gratulát Kép Imi nagyon helyes, bár nemtom miért, de a leírás alapján sötét hajúnak képzeltem. Viszont így megnézve nagyon jól el tudom képzelni, ahogy dobál, meg köpköd... Kép Mesiről nincs képed véletlenül?

Nálunk mcvolt az egyéves mérés, kölkec 8.3 kila, 76 cm. Indiántáncot jártam örömömben (majdnem fél kilót hízott), ez azért ha nem is sok, de már mégsem teljesen elvetemült súly egyéves korban. A hossza meg szerintem tökéletes. A törzse ugyanolyan vastag, mint a feje, mint egy cicának Kép

Egyébként a helyzet változatlan, ma éppen megint krumpligolyót vacsorázott naranccsal, de most már csak azt szereti, ami kellően fűszeres. Most éppen az asztal körül rohangál, hol fogja, hol nem (csak viszi a lendület körbe), az előbb meg a széket tolta csikorogva a padlón, szóval szerintem már nála sincs messze a totyizás Kép

Minden ropi és nemropi kölkecnek szép estét és nyugodt éjszakát kívánok (az ocsmány frontos idő ellenére)
üdv
boldog Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi,
Isten éltesse Cicókát!Kép
Magasságban lefőzte Macómat. Hiába, modellalkat a lányodKép. És ínyenc is.

Vica,
nagyon helyes az exropi srácKép

pusz

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu,
thanx Kép Macó viszont jó kis gombóc, ahogy legutóbb láttam Kép Cicó sosem lesz gombiforma, mert már most látni, keskeny háta van meg vékony dereka hátulról nézve (elölről azért bezavar a képbe a kis pókhasa, főleg egy jobb vacsi után), meg kis fokhagymagerezd popsija Kép

Imi változatlanul édes Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Kriszi, boldog szülinapot Cicónak! Kép
Lehet, hogy igazad lesz, és Eszti is olyan lesz, mint a hugom. Ennek annyira nem örülnék...
A helyzet egyébként változatlan, volt egy-két jobb napja, amikor megevett egy háromnegyed banánt, meg egy egész csirkeszárnyat, de tegnap, meg ma mindent elutasított. A múlt héten eléggé rábukott a csirkére, kapott is sütve, főzve, párolva, de mostanra úgy tűnik megelégelte. Persze lehet, hogy azért sztrájkol, mert én meg az éjszakai 4-5-szöri szopizást elégeltem meg, és két napja próbálkozom lecsökkenteni az éjjeli kétóránkénti szopit kicsit kevesebbre.

Áfonya, Ildikó, irigylem a lelkinyugalmatokat! Kép Bár lehet, hogy mire a lányom másfél éves lesz, én is beletörődöm.

Amúgy most hallottam két gyerekről az ismeretségi körömben, akik két és fél éves korukig szopiztak, de nem ám úgy, hogy pl. csak esténként, hanem rendesen, naponta soxor, étkezések helyett is időnként. És persze szépek, okosak, jól fejlődtek.

Nem tudom már ki írta, de időnként megpróbálom emlékeztetni magam az örökérvényű mondására: No more para, lesz zaba! Kép

Yoan
yoan
 
 


Yoan,
az hát Kép

Miután Cicó is elmúlt egyéves, szerintem innen az ő dolga, hogy mennyit eszik. Ma reggelire pl. hajlandó volt enni egy fél fornettis sajtos pogácsát, csaknem egy szelet Rákóczi szalámit, egy harmad Abonettet, meg egy kerezd narancsot Kép Amúgy két-három napja csúnya melegfront van, ez sokszor bekavar az evésbe is, meg az alvásba is. Én már többször megfigyeltem, hogy Cicó ilyenkor vagy többet felébred, vagy kevesebbet eszik, vagy mindkettő. Most éppen a második eset áll fenn, mert az éjszakáink az elmúlt egy-két hétben eléggé nyugodtak voltak, csak két-három alkalommal ébredt, illetve ha többször is, akkor sem kért szopizni, elég volt megsimogatni/megölelni.
Innentől pedig OFF:
Na de persze kettő-három szopi azért így is van minden éjjel...
Szopiügyben nagyon különbözőek a kölkök, Cicó sem hagyott el egyetlenegyet sem, az ismerősök csóválják is a fejüket, hogy ez azért már túlzás (miért lenne az?). Ja meg még valami jutott eszembe. A napokban jártak nálunk a barátaink, és egy nagyon kedves anyai barátném, akinek a véleményére nagyon sokat adok, elmesélte, hogy mit tanult a pszichológia PhD-jén a korai fejlődésről és a szoptatásról. Azzal együtt, hogy ő annak idején a gyerekeit (akik már nagy tinik) szintén nem szoptatta sokáig, mert ugye akkoriban ezt nem nagyon támogatták sehol, teljesen azt mondta, amit én is tanultam itt Ibolyéktól. Majd lekérem tőle a pontos forrást, és beteszem az egyik szopistopikba, mert állati érdekes.

ON
Egyébként tényleg nincs olyan, hogy egy gyerek egyáltalán nem eszik, pláne hogy nem eszik eleget, és mégis hízik - ne is áltasd magad, nem Eszti lesz az első ilyen Kép
(Amint fent láthattad, Cicó a mindenevésével együtt sincs nyolc és fél kiló, és már fél hónappal el is múlt egyéves.)

Szülinapi gratut köszönöm - Eszti mikor lesz egyéves? Vagy már ő is elmúlt?

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi,

Nem vagyok megalomániás, de csak ekkora képem van Mesiről:

Kép

Aki tudja, mondja meg, hogy lehet lekicsinyíteni ezeket. Főleg, hogy ez scannelt kép, és nagyon rossz a felbontása.

Amúgy Mesi éppen 8,4 kg volt az egyéves méreckedésen. Most is ropi, de ebből kevés hátrányunk van, bár:

Áfonya!
Jót derültem a kalandotokon. Velünk is történt azóta ilyesmi a héten: új nadrágot vettünk a háromévesnek (gumis derekút), és úgy láttam, hogy relatíve rajta marad, merthogy derékban ugye minden bő, de övet meg nadrágtartót nem adhatok rá, mert bonyolítja a vécézést. Gondoltam, ráérek bevenni majd ha kimostam, most jó lesz ez így is. Viszont délután elmentünk sétálni, és folyton lecsúszott róla a nadrág! Visszahajtottam a derekát stb, semmi haszna. Az utolsó száz méteren már térdig csúszott gatyával jött, mert lépésenként kellett volna felhúzkodni.

Jól szórakoztunk.
mvica
 
 


Sziasztok!

Mvica, Mesi nagyon édes! A képet valamilyen grafikai programmal tudod lekicsinyíteni. Le lehet tölteni a netről többfélét, ingyen.

Kriszi, Eszti holnap lesz egy éves. Kép Jönnek a rokonyok, és lesz nagy duhajkodás. Kép
Evés téren pici haladás volt az elmúlt egy-két napban. Ugyanis esténként nyüszítések vannak, éhes a szentem... Eddig semmi jelét nem mutatta annak, hogy a tejcin kívül még igénye lenne valami másra is. Egy a baj, hogy virslin kívül semmiből nem hajlandó annyit megenni, hogy azzal jóllakjon. Bármit kínálok, jó esetben picit beleszik, aztán eltolja, és megy tovább a hiszti. Rosszabb esetben meg se kóstolja.
Amikor aztán beadom a derekam, és megfőzök egy virslit, onnantól minden rendben. Csend van és két kézzel tömi magába. (Tápláljuk egészséges ételekkel gyermekünket... , de hogyan, ha mindent visszautasít. Kép )

Ááááá, tudom én, hogy ha hízik, meg nő, akkor biztos eleget eszik, de anyából vagyok, és ezért aztán aggódozom. Kép No meg mindenki a különböző vitamin, meg vashiányokkal jön itt nekem....

Puszikák!

Yoan és az egyéves Eszti
yoan
 
 


Yoan,
gratula Esztinek!!!!!

Evésfronton mi is hasonlóan állunk, a nagylányság még a maradék ehetnékjét is elvitte... Most alig pár dolog van, amit tűrhetően megeszik, ezek a virsli, a banán, a narancs-mandarin, a krumplipüré (de csak ha "nagyos", azaz tejjel, vajjal, sósan), illetve a krumpligolyó, meg a csirkehusi-pulykahusi...és alig valami más... De így van ez...pár hete még leborított két és fél deci cukkinit répával, husival, rá egy fél krumplit elrágott, most meg alig nyammog. Változékonyak ezek a babók, lehet, hogy Eszti meg most fog megugrani evésileg. Kép
Kitartás Kép Kép Kép

Vica,
köszi a Mesiképet! Ő már igazi nagylány, látszik a kézmozdulatán is, ahogy igazítja a haját Kép Mióta van fülbevalója? Én nem mertem Cicónak...
Egyébként a profilomban van már egy Cicókép Kép

üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!
A szoptatás topikból irányítottak ide, mert itt sorstársak vannak. Hát ahogy ezt a lapot olvasom, valóban nem vagyok egyedül. A lányom tegnap volt 8 hónapos és a múlt heti mérekezésen 72cm és 6800g. Másfél hónap alatt 4dkg-ot hízott, és ezzel azt hiszem tartom a negatív rekordot, még itt is. Még szopik, csak de. egyszer próbálom a hozzátáplálást hol több, hol kevesebb sikerrel. Ma répafőzelék volt, amit tegnap be is vágott, igaz őszibarackot kell hozzá tennem. (Brrr!) Ma ugyanezt ahogy beraktam a szájába, azzal a mozdulattal köpte is ki. És a legújabb hülyesége, hogy ha jóllakott éktelen bőgésbe kezd, amitől kezdetben a frászt kaptam, de most már megszoktam. Nos, ennyit röviden rólunk, de azért még biztos jövök panaszkodni.

Na sziasztok!
Andi
Andianyu
 


Szia Andianyu!

Fel a fejjel! Nem tudsz már nagyon mélyre ásni archívumainkban, úgyhogy idézem magam: Imi annak idején három hónapon át egy árva dekát se hízott, vagyis a másodikban fogyott egy picit, a harmadikban visszahízta. Nálunk ez 7-8-9 hónaposan volt, és 7000g-mal, úgyhogy tökéletes a párhuzam. Főleg, mivel 4kg-val született, és akkor már valahol 8 és 12 kg között kellett volna lennie félúton... Aztán belehúzott, és most már majdnem 10 kg (13 hónapos).

Kriszi,
Mesinek 2 éves korában tettük be a fülbevalót. Én nem akartam először, de a család nyúzott. Aztán, mivel nyaggatták, már ő is nagyon akarta, meg elég fiús is volt (nem nagyon akar nőni a haja), mindig kisfiúnak nézték, úgyhogy ráálltam.
Ez nálunk amúgy mindig vita tárgya volt, Mesi még 6 hetes magzat volt, mikor először összevesztem ezen a sógornőmmel. A fülbevalót azért csak megvették neki ajándékba, 2 hetes korában. Én meg nem lövettem be. Szerintem csecsemőnek nem való.
mvica
 
 


Ui:

Kriszi, gyönyörű a lány. Meg jó a kép.

Yoan, mondasz egy-két ilyen helyet? Vagy küldenél priviben, ha mondjuk itt reklámnak minősül? (Már el vagyok bizonytalanodva, megyek én is az EU-ba, addig is edzek lelkileg)
mvica
 
 


Szia Mvica!

Hát a te fiad se semmi! Én már beletörődtem az elmúlt napokban, hogy ilyen. A szüleim azt mondják modell lesz, mert karcsú és nagyon fotogén.Kép A viccet félretéve nagyon nem aggódok, mert most már legalább a szilárdat kezdi elfogadni, bár ebben sem túl következetes. Febr. 4-ig meg ráérek heccelni magam a súlyával, akkor megyünk a dokihoz, meg mérekezni.
Hát ennyit mára! Kép Jó hétvégét mindenkinek!
Andi
Andianyu
 


Andianyu,
udv kozottunkKép
mvica a 13 honapos es majdnem 10 kilos deddel kihuzo ittKépKép
Az en lanyom 74 cm-vel es 8,2 kg-val unnepelte az evfordulojat.
Nemreg -19 honapos volt ekkor- a vedoneninel jartunk. /Mielott meggyanusitanatok, hogy sulyt merni mentunk, jelentem, csak terhesgondozasra docogtemKép/ Ugye nekem sulyt is mertek, hat persze hogy Rekam is raallt a merlegre. Tokkal-vonoval /ertsd bakancsban, vastaggatya, puloverKép/ volt dekara pontosan 10 kilo. Vedoneni mondta is, epp most volt igy egy baba, 10 honapos, az is ennyi volt. Igaz, o puceran - tette hozzaKép Majd -gondolom, megnyugtataskepp- elmeselte, hogy van még egy ilyen vekony kislany a praxisaban.
Koszi, ugy 200 kozott akad még egy, tenyleg megnyugtatoKépKép
Rekam minden masban teljesen "normalis", mar beszel, mozgasban is profi es persze zseniKép

Azt irod: "És a legújabb hülyesége, hogy ha jóllakott éktelen bőgésbe kezd, amitől kezdetben a frászt kaptam, de most már megszoktam."
Szerintem meg tok normalis reakcio. Igy jelzi /mivel mas eszkoze még nincs/, hogy hagyd mar beken. Az enyem meg azt mondja hatarozottan: nem kellKép
Barcsak mi is abba tudnank hagyni a kajalast, ha mar nem vagyunk ehesek. Sot, en mar abban is kiegyeznek, ha csak akkor ennenk, ha ehesek vagyunkKép

-Afonya
afonya
 
 


Hahó,

Andi,
szerintem sincs semmi gáz a kölkeccel. Amint fent látod, Cicóm 8.3 kiló és 76 cm volt egyévesen. Most 13 hónapos lesz mindjárt, és ebben a hónapban szó szerint alig evett valamit. Én néha dühöngök, amikor a sok szívvel-szeretettel készített, csuda finom, gyönyörűen tálalt babakaját kis maszálás után, összenyálazva ehetem meg én, vagy mehet a kukába Kép. A csaj ezzel szemben elvan, mint a befőtt, a fokhagymás pulykát imádja (ma jóformán csak azt ebédelt), tulképp bármiből eszik egy kicsit, ami vonzón néz ki. De csak módjával. A babaponton éppen ma néztem, hogy az átlagsúly egyéves korban szerintük 8.7 és 10 kg között van, átlaghossz 73 és 76.5 között (lányoknál, ha jól értettem). Na mármost akkor az én lányom egy langaléta gebe??? Kép

Vica,
kösz a dicséretet. A csaj kissé be van ijedve a képen, mert közelről rászegezték a gépet, pláne az a barátunk, akit valamiért egyáltalán nem csíp (pechesen ő az egyetlen ilyen ember). Normál esetben a kölkec egész nap vigyorog, mint a vadalma.
Fülbevalóügyben egyetértek, szerencséra a párom is. A mázli, hogy annak idején nekem anyám még tízévesen is csak nagynehezen engedte meg a fülbelövést, anyós, sógornő messze vannak (és egyébként se jutott eszükbe, legalábbis nekem nem mondták), tehát sehonnan semmi nyomás Kép Ja, hazudok: kilencéves unokabátyó megkérdezte, mikor lesz a kislánynak fülbevalója (ezzel egyidőben azt is, hogy miért nem ordibál vagy valami, gondolom, nem volt neki elég izgalmas) Kép Kép Kép
Bár amint láttad, Cicónak sincs több haja, plusz az állandó ugrálásával őt is mindig fiúnak nézik...

Afonya,
gratulálok az új babához!!! Közben jártam a topikodban, megnéztem Réka képeit - hát több mint tündéri... Nem adnátok Cicónak is egy kis hajat??? Kép Kép Kép

Egyébként tök fura, hogy én még mindig azt mondom, hogy Cicó egyáltalán nem néz ki ropinak. Tegnap lefotóztam a nyomaték kedvéért, amint fürdés előtt pucéran ült a bilin, és olyan pocakja van, meg cicije, mint egy kis Buddhának Kép

Na mind1
Azért hadd dicsekedjek is egy kicsit. Szegény sovány ropikölköm, aki a papírforma szerint csupa csont, bőr és ilyenek, ma FELEMELTE a nála kb kétszer nagyobb piros ruhásteknőt a benne elszórt építőkockákkal, gyorsan fenékre esett (mert menni még nem tud), majd fél kézzel kapaszkodva, fél kézzel kihurcolta magával az előszobába. Ennyit erről.

Üdv néktek,
Kriszi
kriszi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: