Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

jiny: Volt ma nálatok a gyógytornász? Mit mondott?

Marci_anyu: Naggyon édesek a fürdis képek!!!

Amneris: Jaj de édesen nevet a lánykátok! És milyen ügyesen felnyomja már magát :)

Kizsó: De jó, hogy újra itt vagy! NAgyon klassz babakocsit vettél! Kingus tündéri a balettos képeken. Élvezi a táncit, ugye? Szép a tortája is, ajándékot is kapott a gyerekektől, óvónénitől? Nálunk valami apróságot mindig készítenek az ünnepeltnek.

Gilice: Jobbulást a lányoknak, Nektek pedig kitartás... Jankának nagyon boldog névnapot kívánok!!!

Kelimoni: Nagyon klassz az új sapi! ;)

Mony: Jaj de jó, hogy jelentkeztél!! Szívből gratulálok a kislánykátokhoz! Hanyadik hétben jártok?

Moncsi3: Kérhetünk fényképet Csabikáról? Írj magatokról, ha lesz kis időd! Az örökbefogadása történetét is megírod nekünk?

Szuperboszi: Tényleg szép név a Zóra! Örülök, hogy minden rendben :)

Madri: De szuper, hogy otthon vagytok!! Milyen volt az első éjszakátok?

Simineni: Szomorú, hogy Pistinek most milyen rossz :( Remélem, hogy megoldódik a probléma és nem éri több ilyesmi a fiadat. Viszont én annak nagyon örülök, hogy írtok erről, Te is és Szuperboszi is, hiszen mi még előtte állunk az iskoláskornak és jó, ha olvashatunk az akkori nehézségekről is. Na, ezt most jól megfogalmaztam :)

Di_ti: Örülök, hogy jól vagytok! Remélem, hogy Máté kinövi a veseproblémát, olyan ügyes srác! :)

Ggabszi: Írj nekünk egy kicsit arról légyszi, hogy Balázs és Te hogyan élitek meg ezeket a heteket! Puszi a két gyerkőcnek! :)

Kispepe: Én is kérem szépen a sütigyűjteményt! Mindjárt küldöm priviben a címemet. Köszi előre is!

Matiba: Hát akkor ma még tessék pihizni!! Teljesen meggyógyultál?

Süni: Örülök, hogy a neurológus megnyugtatott Benneteket, hogy nincs semmi baj! És persze annak is, hogy Miklóska túltette magát a fürdés közbeni ijedtségen :)
Ó, ezek a fránya szúnyogok! Bálintot is néha úgy megcsípdesik, hogy tiszta göbös lesz szegénynek a feje :(
Robinak nagyon nagy drukk 13-ára!! Alapfok vagy középfok?
ildi_ko
 
 


Kicsit írok most magunkról. Újszülött-ügyben még semmi hír. Titokban szerettem volna, ha még májusban megszületik a Baba, olyan szép ez a hónap, jó lenne májusban (is) szülinapozni :) A reménykedésemre még 1 napom van. Na persze a június is szép hónap :lol:

Tegnap összeraktuk az új kiságyat, ma átrendeztük a szobát. Bálint elég ideges volt, mivel neki költöznie kellett és zavarta ez az új helyzet. Maradtunk továbbra is mindannyian egy szobában, csak Bálintot átköltöztettük az új kiságyba, mert az mélyebb és nem érek be rendesen. Kivettünk két rácsot, hogy ki-be tudjon magától járni, persze a napközbeni alvásnál ez már gondot is okozott, mivel folyton kijött az ágyból, nem akart elaludni. Visszatettük a rácsokat, így elaludt, viszont valamit ki kell találnunk, mert így meg nem tudom könnyen ki-berakni. Vagy csinál a férjem valami "kaput" rá, amit csak mi tudunk kinyitni, vagy pedig levágjuk a kiságy alját, hogy alacsonyabb legyen, akkor viszont az ágyneműtartójától meg kell válnunk, ami pedig nagyon praktikus, jó kis tárolóhely. Szóval törjük még a fejünket :)

Vivien egyre jobban várja a kistesót, sokszor kérdezgeti, hogy mikor születik már meg és hogy fiú lesz vagy lány. Megbarátkozott már a Botond névvel is, de azért inkább Veronikát szeretne :) Már mindenkinek újságolja, hogy lesz kisbabánk :)

A legjobb barátnőmtől elhoztam egy nagy zsák babaruhát, amiket anno én adtam neki kölcsön. Ma néztem át őket, hát majd' megzabáltam azokat a falat kis rucikat! :) Úúúúgy szeretném már öltöztetni a kicsi babukámat... 56-os body, annyira picike :)
ildi_ko
 
 


Ja, és még valami, de ez TITOK!!! Vivien pisil az oviban! :) Hogy mi történt, mi változott, fogggalmam sincs, mindenesetre boldog vagyok, hogy ez is megoldódott :) Azért titok, mert a lánykám senkinek sem engedi elmondani - ezért leírtam, de csak suttogva :wink:
ildi_ko
 
 

 
 

Ildikó, Zsófi 50-es cuccokkal kezdte, pedig nem is olyan csöpp....
Jó babavárást!

Kispepe, bizony a 2 év, nem mindig 2 év! Bizonyítja ezt a mi példánk is!! ( 6 hónap) Kitartás!! Ez az az út, amelynek a végén biztosan van ott van a babátok! :lol: Sütist én is kérem! Privit küldtem neked régebben, nem kaptad meg? ( ggabszi@freemail.hu)

A játékokhoz és a babakocsi témához nagyon szeretnék hozzászólni, de nincs időm... de majd szakítok rá! Így ne haragudjatok, ha visszautalok :roll:

Mony, tiszta szívemből örülök! Boszi, tiszta szívemből örülök szintén. Valljátok be, ti összebeszéltetek!!!

Moncsi, ez a kisfickó nagyon csöpp volt! Koraszülött?

Marcianyu, jó volt a dumcsizás! :wink:

Mennem kell, követelődzés van.....vagy ahogy idusa szokta irni, hív a kisgazdám...mit is parancsol most????
ggabszi
 
 


Sziasztok!

Szörnyű hideg van és nálunk harmadik napja szakad az eső!

Simineni: Szeretnék bíztatót írni, de szégyen-gyalázat tanítónéniként nem igazán tudok jó megoldást.Most nekem is van az osztályomban egy nagyon problémás kisgyerek,és két éve kínlódunk vele. Szenvednek a gyerekek, én is és persze a kisgyerek is,hiszen nem ő tehet a helyzetéről és neki sem jó,ahogy van. rettentő agresszív,lop,csal,hazudik és a szülei szerint ez így van jól és senkinek semmi köze hozzá,hogy mit csinál a gyerek.
Azzal kapcsolatban,hogy lépni próbálsz az ügyben: én tavaly minden létező intézményt megkerestem, és sehol nem léptek az ügyben.Csak egy példa: a gyermeket azért nem veszik védelembe,mert az anyuka állandóan költözik és ha egy másik körzetbe lép át,az már másik ügyintéző dolga lenne.....A többi gyerek szülei az önkormányzathoz(!!!) írtak levelet és azt a választ kapták,hogy ennek a kicsinek iskolában a helye, fogadják el a helyzetet, nem tudnak mit csinálni. Azt gondolom,hogy nincs jó megoldás,mert az sem jó,ha azt mondod a gyerekednek,hogy üss vissza, de az sem,ha azt hogy kerüld el a konfliktust (ez nem is biztos,hogy mindig lehetséges)
Bocs,hogy ennyit írtam!

További szép napot mindenkinek!!!
csöpke
 
 


Lányok!

Nagyon szégyellem magam, de valamiért nem mennek el a leveleim :oops: Estig várnotok kell a receptekre, hazajön a férjem, és jól megszakérti a gépemet :) De feltétlenül küldöm annak, aki kérte.

Ggabszi!

Veletek nagy-nagy csoda történt, hogy fél év alatt Hozzátok került Zsófi. Azért nem ez a tipikus eset, 2-4 évbe is beletelik, míg valaki babához jut, főleg titkos örökbefogadással. Szóval én két évvel számolok, azt gondolom, ez a reális. De belegondolok, hogy milyen gyorsan telik az idő, akkor megnyugszom. Apropó, idő múlása: ma reggel a férjem juttatta eszembe: szülinapom van :shock: Alig néhány év telt el a nagykorúságom betöltése óta :lol:

A prividet nem kaptam meg :(

kispepe
 
 


Boldog szülinapot kispepe:):):)
szuperboszi
 
 


Sziazstok!

Bocsánat, de nincs sok időm...:(

Tanulnom kell ezerrel...

A Babakelengye listám elkészült... Naninga kérte tőlem, én elkészítettem... Akik még jelezték a múltkor, hogy ők is szeretnék, azok küldjenek legyenek szívesk üzit, vagy privit hová küldjem nekik is!

Sok puszi nektek!!!!
Gabszi, Moncsi, Madri!
SOK BOLDOGSÁGOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Ildikó!Pssszzzt!!!
Gratula Vivinek :lol: Ügyes kislány:) A tesó érkezése hozzájárulhatott esetleg?
Szorítunk nagyon!!!

Kicsi Janka!
Boldog Névnapot!!!! :lol: :lol: :lol:


Kizsó!
Kingus nagyon aranyos, és micsoda szép kis óvoda:) És a terítékek és milyen modernek:)))
Én csak erre emlékszem az óvis kajcsiból :lol: (Mellesleg -többek között- ezen a képen rötyögtünk múltkor Naningával:) A lavor és a viaszkos vászon miatt:))) Ma már a viazskos vásznak is modernebbek... És olyna jó látni, hoyg régen mi volt:))
Kép
A torta is nagyon szép volt, biztos nagyon finom is!!!
Hát csorgattam is a nyálam... Mostanában szinte mindent édesítővel eszek/iszok... És tegnap épp nagyon kívántam a cukrot... Hát a marcipán megtette a hatását... De bírtam hősiesen :twisted:


Kispepe!
Én is szerentném kérni! Ha lehet :wink:
Sok Boldog Szülinapot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:


Matiba!
Örülök, hogy jobban vagytok:)

Igyekszem majd még jönni!
Puszi!!!

KépKép
napsugaracska
 
 


Kispepe! Boldog születésnapot! :)

Ggabszi: 50-es :roll: A férjem szerint nekünk az 56-os is kicsi lesz. Szerintem nem, hiszen Bálint 3150 g-mal született, szóval nem volt olyan aprócska. Kérünk szépen friss képet a tesókról!!!

Napsugi: Köszi :) Nem hiszem, mert amikor elkezdődött a változás, még nem tudott a kistesóról.
ildi_ko
 
 


Sziasztok!

Megvolt az első éjszakánk itthon :D A picur rengetegett evett (60-80 ml) és négyóránként ébredt. Most is várom, hogy ébredjen fel, hogy fürödhessünk! :D Nagyon szeret fürdeni :) csak öltözködni ne kelljen! Tipikus férfi :D ! Ma kint járt nálunk a doktornéni is és itt voltak a nagyszülők is megnézni az unokájukat, mindenkit elkápráztatott :D

Gilice
Jankának boldog névnapot!

Kispepe
Boldog szülinapot!

Simineni :(
remélem megoldódnak a gondok! Este írok mailt!

Ildi_kó
nem olyan biztos az, a picur 52 cm hosszal született és jó rá az 50-es ruci! Ez fazontól is függ, de vasalni olyan jó ezeket a kis ruhákat! :)

Kellemes estét mindenkinek, megyek fürdetni!
madri
 
 


Sziasztok!!

Végre van egy kis időm. Csemeték alszanak, elég mozgalmas napunk volt. Ma volt az un dupla dinamit vagyis az oltás :P
Nagyon hősiesen viselték. Nikike sírni sem sírt Ádám is csak picikét.

Volt egy aranyos eset. Nikikéhez odalépett egy olyan 3 év körüli kis duci, szemüveges fiúcska. Elkezdett vicsorogni és mutogatott a fogára,hogy " megharaplak a fogammal":-) Nikikém csak nézte, szeme sem rebbent :D

madri! Örülök,hogy picúrkád otthon van! Hatalmas Gratula.

Kispepe! Nagyon boldog születésnapot!

Gyorsan ennyit tudtam írni.

Pusz

Kép

Kép
töltike
 
 


Köszönöm mindenkinek a bátorító szavakat. A fejlemény annyi, hogy a srác ma nem jött suliba, majd meglátjuk.

Kispepe!

Én is nagyon boldog szülinapot kívánok!
Tölti!
Nagy hősök a gyerekeid. A lányom a 3 éves oltásánál mindenkinek eldicsekedett-Amikor jött a doktornéni a tűvel, nem is sírtam, ordítottam.

Madri!
Rendes ez a gyerek, tudja hogy jó helyen van és otthon érzi magát.

Ildikó!
Gratulálok Viviennek a vécéhez. Tudom, hogy nagyon a sziveden viselted. De ő már egy nagy és okos tesó akinek hamarosan kistestvére születik.

Ggabszi!
Igen is hiányollak, de elsők a gyerekek!
Azért néha csípj le egy pici időt nekünk is.

Steiff!, Marci-anyu!
Titeket is hiányollak.

Szép estét mindenkinek!
simineni
 
 


Sziasztok!

Kispepe!Boldog szülinapot! Füled érjen bokáig! :D
Én is szeretném kérni azt a recept gyűjteményt! Köszi! :D

Süni!
Köszi a receptet! Most éppen meggyeset sütök a csajszimnak holnapra az oviba! Érzitek az illatát? :lol:

Kingus tortája puncstorta volt, és a tüzijáték már az ő kérése volt.
Holnap lesz a fellépésük a művházban, ez lesz végülis a balett lezárása. Majd teszek fel erről is képeket, ha érdekel titeket! :)

Ildiko!
Csak óvatosan azzal a lakás rendezgetéssel. Az utolsó napokban a kismamák már nem emelgethetnek! Úgyhogy csak óvatosan! :lol: :lol: :lol:
Viviennek csak súgva üzenem, hogy szupi ügyes!!!

Naninga!
Hol tartotok a lakás újítással? Képet majd kaphatunk? :D

Napsi! Fogyás miatt kezdtél el nem enni cukrot? Vagy más miatt? :)

ui.: fincsi lett a meggyes!

kizsó
 
 


Töltike!

Nagyon ügyesek a gyerekeid, Te jobban meg voltál ijedve, mint ők. Így is van rendjén :)

Madri!

De ügyes a kicsi fiad :)


Lányok! Nagyon köszönöm a jókívánságokat :)

Küldtem a recepteket, remélem, oda is értek. Ha valaki véletlenül lemaradt, sikítson, dobom neki is.

kispepe
 
 


sziasztok!

holnap jövök bővebben...

Kispepe! küldtem pü-t. ezek szerint nem kaptad meg... csak azért írtam mert mi is szegediek vagyunk :) ha egy kis babaillatra vágysz bármikor szívesen látunk! :)


Kép
jiny
 
 


Jiny!

Nem kaptam meg a privit :(

Minitaliban benne vagyok :)

kispepe
 
 


Sziasztok!

Kispepe druszám! Születésnapod alkalmából sok boldogságot kivánunk mind a négyen!

Kép

Sünike! Jó, hogy irtál! :) Férjecskédnek nagy drukk a vizsgára!

Niko-Boszi! Elfelejtettem ma irni, hogy nekem nagyon tetszik a Zóra név! :)

Töltike! Kis hősök a gyerekeid!

Madri! Ügyes a fiatalúr! :)

Kizsó! Hát persze, hogy érdekelnek majd a képek! :) Ilyet kérdezni? :)

Mindenkinek szép álmokat kivánok a fiúkkal!

(Matin nem azért nincs arcfestés, mert anyja nem engedte, hanem, mert nem kért.)

Kép
Vendég
 


jiny
 
 


Kizsó!

Várjuk a Képeket!!! Nagyon :lol: :!:
Hát mi más miatt???:) Sajnos a fogyás miatt :oops:
Az a baj, hogy nem azzal van a baj, hoyg sokat ennék, hanem hogy minden egyes cukorszem hízlal...
Én édesszájú vagyok, persze nem annyira hogy állandóan édeset eszem, de mivel nagyon hajlamos vagyok a hízásra így kevés is elég...
Már majdnem másfél hónapja a gastroyal menüit rendeljük hétköznapra, és nagyon finomak!! Vannak Fitt-less kaják amik nem tartalmaznak cukrot és fehér lisztet sem!!! Garantáltan...
Most néztem meg fogytam 3 kilót... Persze ez rajtam meg se látszik:(((
Az édességet is a fitt-less ételekből válogatom, hogy ne érezzem, hogy nincs édesség:) Ja, és fel is van tüntetve a kalóriamennyiség is... Szóval így próbálkozom, ennek hatnia kellene hosszú távon!
Hétvégn főzök, néha vacsit is, és ott is nézem, hogy mit teszek az ételbe... persze túl reformra nem vehetem, hisz párom nem fogyózik :twisted:
Rokonaink hoztak édesítőt Amerikából és semmi utóíze nincs, nagyon finom... Most próbálok Szorbit-ot szerezni, állítólag annak sincs utóize... (csakhogy recept nélkül 10szeres az ára...)
Naninga majd biztos jön:)
Ma bezséltem vele, tök jól haladnak!!!!
Szegényke majdnem felrobbantak :cry: :cry: :cry: De majd ő elmeséli... :!:
Állítólag augusztus közepétől minden rendben lesz náluk, és akkortól már nagyon nagyon izgulnak, hogy minél hamarabb megérkezzen a gólya hozzájuk is :wink: :lol:
Na többet nem pletyizek, majd ő jön és mesél!!!

Boszi!
Nagyon szép a Zóra név!!!:)

Siminéni!
Sok erőt, és kitartást nektek!!!!
Hihetetlen, hogy ez megtörténik az iskolában, és tehetetlen az ember:((((
Én azért elmennék a gyermekvédelemhez.. Miért vannak, ha nem ezért is???

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok Lányok!

Ami mindig megragad és most a kép láttán megint:
Matiba, hogy sikerült két ennyire egyforma fiúcska? Olyan édesek. :)

Simineni: Remélem, megnyugodtál kicsit és a nagyfiad is. Szörnyű lehet úgy iskolába járni, ha nap mint nap a nemakarás van jelen.
Esetleg nem próbálsz meg a bántalmazóval beszélni, na nem indulattal, hanem úgy, hogy próbálod kicsit megérteni. Ez olyan sokat számít ám. És tudod, ha a gyerekek tudják, hogy a másik gyereknek szerető, gondoskdó, jófej anyukája van, nekik meg nem olyan, akkor ezt is megtorolják.
Borzasztó, de ezek a gyerekek is csak egy kis figyelemre vágynak, számukra mindegy, hogy hogyan érdemlik ezt ki.

Boszika: Kispasim nem veszi le a sapikat, már nem adok rá olyat, ami elől megkötős. Azokat nem bírja. Nem is tudom, mi lesz télen.

Kizsó: Te valami konyhatündér vagy, mindig sütsz vmi finit. :) Anyukám is ilyen volt, volt is pocakom rendesen. :D

Tölti: Ügyesek a gyermekeid, látod, mi felnőttek félünk mindig jobban....

Ildikó: Olyan örömmel olvastam, hogy Vivien, hogy nyílik ki....:)
Amikor volt a tali, oda jött hozzám ( előtte sertepertélt körülöttünk picit) aztán jól szemügyre vette Gergő felsőjén Micimackót, majd közölte, hogy ő azt nagyon szereti és kérdezte, hogy hol vettem neki. Nem várta meg, hogy válaszoljak, hanem már tovább is lépett. :)
És én úgy örültem, láttam hogy egy ideje nézeget minket, de direkt nem szóltam, nem hívtam, mert úgy tűnt, bátorságot kell gyűjtenie. :) És sikerült. :)
Szóval nagyon ügyes kicsi lány. Nemhiába mondják, hogy hagyjuk a gyerekeket a maguk tempójában fejlődni. :)

Süni: de jó hírek! :)Amikor mi voltunk a konduktornál, ott is folyton valami idegrendszeri károsodást kerestek, hisz örökbefogadott a gyermekem, ami egyenlő az elutasított terhességgel, magzati károsodással, lepukkant Életet Adóval - szerintük.
Amíg nem mondtam meg ezt a tényt, addig egy vidám, kiegyensúlyozott baba volt a fiam.
Meglásd, a kisfiad gőzerővel fog fejlődni. :)

Csöpke: Jó, hogy jelentkeztél. :)

Napsi: Hát, tényleg jó a fotó. Mármint az ovis. :D nagyanyámnak is volt ilyen kislavorja, abban tartotta a tojást a spájzban. :)
Na és a ruhák! Az sem semmi. :D

Kispepe: nagyon boldog szülinapot, így picit utólag! :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit megint elvesztettem a fonalat, mert nem tudtalak mindig olvasni titeket. :(
Madri, Moncsi! Nagyon sok boldogságot kívánok nektek és a kis családotoknak! :)

Minden szüli- és névnaposnak: Isten éltessen Titeket!

Nem jelentkezésemnek oka: elkészült a gyerekszoba festése, végre, tegnap pucoltam meg az ablakot, nagyon jó sárga lett a fal színe. Július 8-ra ígérték a bútort.
Ennek örömére nekiestünk a nappalinak is, tegnap a férjem megkereste a kandallócsatlakozásunkat a falban, először rossz helyen kereste, így most két nagy lyuk tátong a falon. :D

Valaki megy vagy ment arra a fészek alapítványos konferenciára?

Tirza
tirza
 
 


Mennék a konferenciára, nagyon érdekelne is, de "apró" kis akadályok miatt sajna majd az összefoglalót olvasom. De iygekszem növeszteni a gyermekeimet, hogy legközelebb már ott lehessek. Biztos érdekes lesz:)
szuperboszi
 
 


Sziasztok!

Először szeretném megköszönni mindenkinek a felajánlásokat a szállással kapcsolatban!!! Annyira aranyosak vagytok!

Nem is tudom hol kezdjem annyi minden történt velünk az elmúlt pár napban. :( Úgy néz ki hogy nem lesz szükségünk szállásra, mert nem tudunk elmenni a kocsiért. Úgy néz ki hogy a bank nem fogja addig utalni a pénzünket, így nem is tudjuk kifizetni a kocsit... úszott a foglalónk. :(

Dóri jól van, egyre többet van fennt. Figyel, beszélget, mosolyog. Jövőhét kedden viszem egy orvoshoz pestre, de azért ha lesz időpont akkor viszem berára is -szintén pestre. :) Már a létező összes szakirodalmat felkutattam, ami a halláskárosodással kapcsolatos. Mindenhol azt írták, hogy minél hamarabb kell hallókészülék akár egy-két hónapos korban is, mert akkor a legjobb az esély hogy a gyerek tökéletesen megtanuljon beszélni, és teljes életet tudjon élni. Szóval nem hagyom magamat, nézzék meg rendesen, és ha kell, akkor minden létező segítséget meg fogok adni az én kis tündéremnek. :)
Volt tegnap a gyógytornász is. Nos ő sem mondott túl jó dolgokat, tényleg nem tartja a fejét... :( Nagyon merevek az izmai, olyannyira hogy hasról hátra símán átfordul. :( De ugye ez még nem tudatos, és nem jó. Van egy úgynevezett kifli tartása is, ami jobboldali asszimetriára utal, ezért ő is javasolta hogy meg kellene nézni mi lehet a buksijában bennt. Ettől függetlenül nem viszem ct-re 3 hónapos kora előtt!!! A gyógytornásznénink hivatásos Dévény-es, azt mondta mindettől függetlenül, hogy még most azért nagyon korai bármit is mondani a gyerekről. A lényeg hogy időben lett elkezdve a torna, és még agyvérzéses gyerekeknél is 80%-os arányban teljes gyógyulást tudnak ezzel a módszerrel elérni. :)

Két napja becsípődött a derekam, mára már tudok ülni is. Még jó hogy anyukám itt tudott lenni, mert fel se tudtam emelni Dórit.

Tündériek a gyerekek. Még fényképeket, még, még...

Gilice! Jankának nagyon boldog névnapot kívánunk!

Kispepe! Neked nagyon boldog szülinapot!!! Várom az emailed.

Ildikó! Akkor csak halkan, de gratulálunk Vivinek!

Megdöbbenve olvastam hogy mik mennek az iskolákban!!! Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy ilyenek vannak, és hogy nem lehet semmit sem tenni!!!
Simineni! Kész csoda hogy Pisti hajlandó elmenni a suliba!

Szerintetek el tud "kopni" a kicsi lányom ha egyfolytában puszilgatom? :)

Puszi mindenkinek
Dóri anya


Kép
jiny
 
 


Jiny!
El ne keseredj!!!!!! :D
Regivel 1hónapos kora óta járunk tornára( Dévényes) és láttunk mi már olyan gyerekeket is, akik a semmiből, de szó szerint értsd!!! a semmiből jöttek fel a normál szintre! Eszméletlen milyen változást hoz! Majd meglátod!
Reginek olyan merev volt a hátizma, hogy simán tartotta a fejét ha hasra fordult! És ezért utált hason lenni!!!
A jobb oldalában akkora kifli volt, hogy kanyarnak nézett ki :D
Most meg már csak épphogy ív :)

Szóval, hidd el, helyre fogtok jönni! Nem biztos, hogy tökéletes lesz, de sokkal jobb! És ahogy a mozgása fejlődik, úgy fog nyílni az értelme is! Bíznod kell ebben!!!!!!! :!:

Drukkolok a pesti utak miatt!!! Hajrá!!!
Kép

Kép
rayo
 
 


Kispepe!
Boldog szülinapot!

A gyerekek változatlanul gyönyörűek!

Kép
rayo
 
 


Rayo! Köszönöm!!!

Ezt most találtam:

"Mikor először fogtam kezed
Te is szorítottad kis tenyered
Körbefontad ujjam,
Azt hittem, megúsztam

S gondoltam, ENYÉM VAGY

De nem így lett:
Én vagyok a tiéd"

Kép
jiny
 
 


Kispepe! Boldog szülinapot! :lol:
Kérem én is a recepteket!
Jobb, ha két évre állítod be a belső várakozási idődet, én is ezt tettem. De hinned kell, csodák azért vannak! ( Mint nálunk!) Puszillak!!!!!!!

Kedves Vivien! Nagyon ügyes vagy!!! ( Csak suttogom Neked szeretettel és büszkén... :wink: )

Madri! Olyan gyorsan elmúlnak az első napok. Használj ki minden percet a babázásra, mert észre sem veszed és már érettségizik Dávid! :lol:

Zsófi baba rendkivül jó étvágyú kis hölgy. 135 ml meg sem kottyan neki. Anyatejet is kap, a barátnőmtől...tudjátok, a kisfiú akivel babáztam mindig... Az anyatej is izlik neki. Most volt itt a doktornő, és azt mondta olyan kiegyensúlyozott, nyugodt baba,és annyira rendben van, hogy csak két hét múlva jön.
Tényleg látszik, hogy második gyerek. Már nem kapok frászt mindentől, és sokkal jobban értem , mikor mit akar. Balázzsal tiszta ideg voltam, valamit nehogy rosszul csináljak! Zsófival maga vagyok a nyugalom, így Ő is kiegyensúlyozott.

Jiny, a sogornőm gyógypedagógus, pont a halláskárosult és siket kisgyerekek fejlesztése a szakterülete. Sok ismerősöm van, aki gyógypedagógus. Ha tudok valamiben segíteni, szólj bátran!
Ha tényleg van probléma Dórika hallásával a korai fejlesztést nagyon ajánlom. Biztos nálatok is van ilyen központ. Itt játékos foglalkozásokon zárkóztatják fel...
A dévényes torna pedig nagyon jó, sok ismerősöm jár oda a babájával. Néha nem túl kellemes, de nagyon célravezető!!!
Mire oviba megy a kisasszony, minden rendben lesz vele, hidd el!
:lol: :lol: :lol: ( Egyébként az sem biztos, hogy baj van....ha jól olvastam!)

Indulok Balázsért. Kicsit szomorú és büszkeséggel teli ez a nap: ma megy utoljára óvodába a kisfiam. Szeptembertől iskolás.
Reggel komotósan lépkedtük végig az utat utoljára az oviba, most komotósan jövünk haza...utoljára az oviból! Csajok, csak most született....
Soha nem jönnek vissza az életben időszakok és pillanatok, jól kell gazdálkodni velük...ha értitek, mit is szeretnék mondani! :roll:

Simineni, igyekeztem..... :lol:
ggabszi
 
 


Sziasztok :wink:

Újvagyok közöttetek :oops:
magamról annyit szeretnék elmondani,hogy 4 éve szeretnénk kisbabát. Volt három sikertelen lombik programunk :cry: és a héten alvetettem magam egy laparaszkópos műtétnek,ahol szintén megerősítésre került,hogy természetes úton nem lehet kisbabánk.Nagyon elvagyok keseredve,mert csak 2 lehetőségünk van lombikra és belegondolni is rossz,hogy mi van akkor ha nem sikerül :oops:
Szeretném a segítségeteket kérni,az örökbefogadás terén.
NLC-n Norka ajánlott benneteket,hogy jókis Gólyahíres csapat vagytok és biztosan segítetek,hogy hogyan kezdjek hozzá,hova menjek,kihez forduljak,mire számíthatok örökbefogadás terén.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

üdv,Napszemcsi.
napszemcsi
 
 


Szia Napszemcsi!
Első lépésként hívd fel a területileg illetékes Gyermekvédelmi szakszolgálatot. Mondd el, mit szeretnél, be fognak hívni benneteket, elbeszélgetnek veletek, aztán ki kell töltenetek teszteket és részt kell vennetek egy tanfolyamon. Ilyet az Ágacska Alapítvány is szervez. Erre azért van szükség, hogy megkapjátok a határozatot, ami az öf nélkülözhetetlen kelléke!
Ha már eldöntöttétek, hogy akár nyílt öf-sal is próbálkoztok, akkor jelentkezhetsz a Gólyahír Egyesülethez. Sorszámot fogtok kapni és már csak "türelmesen" kell várnotok!
Remélem, jól írtam mindent
:D

Puszi

Kép
rayo
 
 


Petyaanya-210
nikinozso
 
 


Kispepe-210!
Bocsánat, nem tudom mit írtam be az elöbb? Vagyis honnan jött ez a név?
Kicsit fáradt vagyok még, tegnap 900Km.-t autóztunk egy kislány "papírjai" miatt, de minden rendben Ő a 246-ik.
nikinozso
 
 


Nikinozso

Jaaajjjj! Ne ijesztgess kérlek!! :D
Én már 137-nél tartok :)


Elég rémisztő, amit az iskolákról írtatok!

Matiba
Gyönyörűek a fiaid!
petyaanya
 
 


Petyaanya-136 ez a mostani
nikinozso
 
 


Kedves Rayo :) ,köszönöm a felvilágosítást így már van kiindulási pont.

Mondjátok,nem mintha türelmetlen lennék,Nektek mennyi időt kellett várni a babára?
Gólyhírnél csak újszülött babákat lehet örökbe fogadni,vagy kicsit nagyobbakat is .
Ne haragudjatok ha össze-vissza kérdezek,de járatlan vagyok a kérdésben.
napszemcsi
 
 


Sziasztok!

Nikinozso: Megkérdezhetem,hogy megérkeztek-e a papírjaink? Hétfőn feladtuk.Köszönöm
csöpke
 
 


Nikinozso!

Nagyon köszönöm az infót, kb. erre a számra saccoltam én is.

Lányok!

Köszönöm a jókívánságokat, nagyon aranyosak vagytok :)

Kép

kispepe
 
 


Napszemcsi!

Szeretettel köszöntünk, nagyon nagy és szép dolog,hogy meghoztátok ezt a döntést.Itt sokan hasonló utat jártak be,mint ti és mostantól meglátod, valami csodálatos kezdődik az életetekben.
Én is elég új vagyok, 7 hónapja kezdtük a várakozást, eddig csak a Tegyesznél, mostantól a Gólyahírnél is várakozunk és ahogy olvasom ezt a fórumot, nagyon is pörögnek az események,sokan lettek anyukák az elmúlt időszakban közülünk.
Min. két-három évet mondanak várakozásra, de vannak itt akik tudnának mesélni sebesen repülő gólyákról...... :D :D :D
Szóval ha ügyes a ti hivatalotok(a lakhely szerint illetékes) akkor nemsokára tényleg elkezdődhet a várakozás( ha megvannak a papírok)
Minden jót nektek!
csöpke
 
 


Mírosz! Küldtem neked privát üzit!!!
csöpke
 
 


CSÖPKE! Küldtem mailt!

Mindenkinek Üdv., holnap már lesz egy kis időm és reagálok az elmúlt napok eseményeire. A héten rengeteg sulis dolgom volt, de azért a fórum olvasását egy nap sem mulasztottam el.

Veletek örültem a jó híreknek és nagyon megdöbbentem azon, hogy mik meg nem történhetnek egy suliban...
mirosz
 
 


Csak egy gyors bekukk. Ma többen megkérdezték mikorra várjuk a babát. :D
Ezért:

Kép

Csak hogy értsétek, hogy is nézünk ki, hordozókendővel:

Kép


Kép
jiny
 
 


Jiny!
Tök jó ez a két kép! :D :D :D

Napszemcsi!
Ha kicsit figyelted az előző hozzászólásokat, rájöhettél, hogy Nikinozsó a fő "sorszámmegmondó", vagyis a Gólyahír Egyesület vezetője! Tőle bármit kérdezhetsz! Van honlapjuk is, ahol sok infó van!
www.golyahiregyesulet.hu
Mi 2hónapot vártunk, mert az ún.külömleges sorban voltunk. Erről majd bővebben máskor, mennem kell altatni a csajszit!!!

Kép
rayo
 
 


Rayo, vagy Napsi!

Megvan még valamelyikőtöknek a meghívója az iwiw-re? Én elfogadnám az egyiket! :oops:
A férjemnek már van, de az ő nevében nem merem keresgélni régi lány osztálytársaimat, nehogy molesztálásnak vegyék! :lol: Előre is köszi!

Nagyon aranyosak voltak a Kingusék az előadáson! Mint egy zsák zsizsik ezek a picik! :lol: Bele is bakiztak, de nekik még el lehet nézni! :D
Képeket majd teszek fel, de úgy jártunk, hogy kifogyott az elem a gépből ( :evil: ) és meg kell várnom, míg a család valamelyik tagja küldi nekünk az övét! :oops:

Kelimoni! Ilyen alkalmakra mindig szívesen sütök valamit, szeretek pepecselni a konyhában! Csak nem mindig tudok az én két kis zsizsikemtől! :lol:

kizsó
 
 


Nikinozso

Köszönöm!

Jiny
Nagyon jó ez a kép!
petyaanya
 
 


Kizsó!

Küldöm!

Puszi mindenkinek, üdv az újaknak! :lol:

KépKép
napsugaracska
 
 


A táblázatos 2.- e-mail címedre küldtem!! Az elsővel a férjed regisztrált:)

KépKép
napsugaracska
 
 


Kizsó!
Nekem már nincs meg, örülök, hogy Napsi küldi neked!!! :D
Kép

Kép
rayo
 
 


Sziasztok lányok!

Sokszor szóba került már, mennyire érdemes és kell nekünk küzdeni a gyerekekért, hiszen mi látjuk, érezzük mi van velük. Még akkor is, ha az úgynevezett szakemberek elhajtanak a "fenébe":

2,5 év futkosás, vizsgálat, lealázás és egyéb után tegnap hivatalosan is a kezünkbe kaptuk a papírt, hogy a nagyfiam diszlexia maradványtünetekkel és diszgráfiával küzd.

Eddig az volt a verzió, hogy csak a hülye anyja pattog, mit akar ez itt. Sőt olyat is mondott a kedves szakember (miután megkérdezte az akkor negyedikes fiamat, hogy anyád hol dolgozik, és ő azt mondta: otthon), ha anyuka otthon nem csinál semmit, akkor akár foglalkozhatna is a gyerekkel!!!

Gyakortlatilag ez most csak egy papír, ami minden írásbeli munka értékelése alól felmenti, ami gyakorlatilag azért nehezen kivitelezhető, de már nem születhetnek áthúzott dolgozatok, olvashatatlan írásért dörgedelmek és alázások, sőt később írásban nem is érettségizhet.

És miért tartott mindez ennyi ideig?
1. Nem szeretnek ilyen papírokat kiadni, mert ha jól tudom, magasabb fejpénz jár az iskoláknak
2. Fiam IQ-ja messze az átlag feletti, és szépen kompenzált, ráadásul 4-es átlaga van, és nem látszott, hogy ezt mi mennyi nyüstöléssel, tanulással értük el.
(Főképp látom, hogy Antónia semit se tanul, mégis féllábon hozza a kitűnő eredményt, és a kettő között szellemileg semmi különbség nincs).

Szóval, ha érzitek, hogy differencia van, akkor hajrá, küzdés, és lesz eredmény!!!!!
szuperboszi
 
 


Hali! :)

Tegnap voltunk a gyámhivatalban, be is került a jegyzőkönyvünkbe, hogy "idézés nélkül jelentek meg"... Mindenesetre rendesek voltak és akkor, ott, megcsinálták a jegyzőkönyvet, nyilatkoztattak minket, rendesen kikérdeztek, hogy miért akarunk harmadikat, meg hogy akarunk-e még többet. Csakazértis azt mondtuk, hogy persze, hogy akarunk még :lol: A férjem ezt diktálta a jegyzőkönyvbe: "Nagyon szimpatikus számunkra a többgyermekes családmodell." :wink:
Ma kijönnek ők is környezettanulmányra, úgyhogy remélem, hogy aztán gyorsan megírják a határozatot, ami jogerőre is fog emelkedni ott rögtön, mert már lemondtunk a fellebbezési jogunkról. Hát, most már úgy tűnik, júniusi babánk lesz :)

Olyan furcsa ez az új helyzet, mármint hogy még megszületése előtt tudunk a babáról. Teljesen más ez, mint az első kettő gyerkőc örökbefogadása. Persze az a kettő is teljesen különbözött egymástól :) Jó, hogy több időnk van a készülődésre, de rossz, hogy többet kell várni... Ez kicsit ellentmondásos, de talán értitek. :) Minden nap úgy ébredek fel, hogy talán ma megszületik és számolgatom, hogy ha ma megszületne, akkor mikor hozhatjuk haza. Ha pl. ma megérkezne erre a világra, akkor kedden jöhetnénk haza :) Arra is egyre inkább kíváncsi vagyok, hogy Veronika vagy Botond. (Marci_anyu, minden telcsizésünk után kíváncsibb vagyok, úgy látszik, ragadós :lol: ) És persze halálra aggódom magam amiatt, hogy egészséges-e, minden rendben lesz-e a szülésnél. Ezek új érzések számomra, hiszen Vivienről és Bálintról már csak születésük után kaptam hírt. Nagyon boldog vagyok, hogy ezt is megtapasztalhatom, átélhetem!!!! Csak lenne már itthon a babócink :roll:

Köszönöm Nektek Viviennek írt gratulációitokat, olyan jó, hogy velünk örültök :) Tényleg egyre inkább el tudom fogadni, hogy bizonyos dolgokat türelemmel ki kell várni, mert vannak dolgok, amiket nem lehet erőltetni. De olyan boldog vagyok, hogy Vivien túl tudott lépni a problémáján és végre pisil oviban!!

Madri: Nagyon örülök, hogy otthon vagytok! Nagyon szép a kisfiatok!!! Köszönöm a képeket és az adatokat, módosítom a táblázatot! Igazi babás arca van Dávidnak, nem is újszülöttes, olyan kis szép!
Mosni-vasalni én is nagyon szeretem a picike ruhákat (vasalni csak azokat szoktam, mert amúgy utálom azt a házimunkát, inkább kerülöm :))

Töltike: Nagyon ügyesek a gyerekek! Örülök, hogy minden oké votl az oltásnál! Utána sem volt semmi gond, ugye? (láz, pirosodás, stb.)
Nikike igazán jólelkű, jóhiszemű kislány. Ő még hisz a jóban :) De persze ez így van rendjén! Sokat tanulhatunk tőlük!
Figyusz, a napközbeni alvást hogy tudjátok megoldani? Sikerült már "szinkronba" hoznod őket? :)

Kizsó: Nem, nem a kismama emelget, hanem a kispapa :lol: A sok házimunka is megárthat most nekem, ugye? A választ kéretik ideírni, hogy megmutathassam a büszke, leendő nagycsaládos-családfőnek :wink:
Várjuk a balettos zsizsikről a fotókat :)

Matiba: Nagyon helyesek a fiúk!!! Milyen volt az első nap melóban? Könnyen vissza tudsz ilyenkor szokni?

Napsugi: Anyukám cukorbeteg, ha gondolod, megkérdezem, hogy tud-e receptet szerezni. Úgy rémlik, hogy tud :)

Kelimoni: Örülök, hogy barátkozott egy kicsit veletek a lánykám :) Tényleg olyan ő, hogy nem szereti, ha erőltetik a beszélgetést.

Tirza: Biztos nagyon szép lesz a gyerekszoba! Jó készülődést :)

Jiny: De jók ezek a képek!! Szeretitek a hordozókendőt? Kényelmes? Nagyon édesek vagytok így együtt!!! :)
Mi is Dévényes gyógytornásznénihez járunk, szerencsére csak éves kontrollra, de nagyon bízom benne, igazán jó szakember és nagyon jó ez a módszer! Tuti, hogy Dórinak is sokat tudnak majd segíteni!
Az idézet nagyon édes és teljesen igaz! :)

Ggabszi: Olyan jó olvasni a soraidat, én is csak bátorítanálak, ha csak van egy kis "lejárt műszakod", akkor gyere és mesélj! :)
Nekem még olyan távolinak tűnik, amikor Vivien majd suliba megy, de biztosan úgy van, ahogy Te írod, hogy hamar elszállnak ezek az évek. Igyekszem kihasználni minden percet, igyekszem elraktározni az emlékeimben ezeket a pillanatokat.
Képeket kérhetek? Olyan régen láttuk már Balázst és Zsófi is már biztosan sokat nőtt!

Napszemcsi: Üdv közöttünk! :)
ildi_ko
 
 


Sziasztok! Csak pár percem van.. Mint mindig.. :)

Ildikó! Az oltás után Ádám éjszakára belázasodott. Másnap délelőtt is volt még hőemelkedése de már minden ok...

Nikike nagyon ügyes kislány. Már önállóan eszik kiskanállal:-DD A legujabb,hogy dúdolgat. Olyan édes ilyenkor elkapom és össze vissza puszikálom :P :oops:

Amikor a bőrgyógyászaton voltunk Ádámmal, ott is kiszúrta magának egy kisfiú. Mindenáron meg akarta puszilni de Niki nem hagyta magát. NAGYON helyes!!! :wink: :P :D

Tegnap viszont nem túl jó hírt kaptam. Elmentünk a fogorvoshoz,hogy az én fogínyemmel valami nincs rendjén. A fogorvosnő azt mondta,hogy szerinte cukros vagyok:-(( Ugyhogy kivizsgálásra küldött. Nálunk a családban öröklődik ugyhogy lehet..
Kicsit elkeseredtem. DE sok jel utal rá Anyukám szerint is ( ő cukros).

Ma reggel a spektrumon egy ujszülött babákról szóló filmet néztem. nem kellett volna. JÓl kíbőgtem magam .. fene azt az érzékeny nagy fejem :evil:

Kép

Kép
töltike
 
 


Napsi!

Az mkingára küldted? Mert még mindig nem érkezett meg! Ez lehetséges? :(

kizsó
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?