Új privát üzeneted érkezett!

Szorítunk, hogy minden rendben legyen:):):)
szuperboszi
 
 


Steiff!

Én az Auchan, vagy a Tesco prospektusban láttam ilyen sátor + alagút kombinációt, 5-6 ezer Ft magasságában volt az ára.

Kata
rkata
 
 


http://www.tudatosvasarlo.hu/cikkek/395

Nézzétek, mit találtam. Hmmm...
Hát, van benne igazság, de azért ...

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 

 
 

Sziasztok!

Eltűntem egy kicsit, sajnos elég nyűgös hét van mögöttünk. Az antibiotikum nincs jó hatással a lányok étvágyára és pocakjukra. Ráadásúl a náthájuk se akar múlni, a Janka meg még köhög is. Még 3 hét van a kúrából csak kibírjuk valahogy. Szerencsére az éjszakáink egész jól alakulnak.
Tegnap végre megkaptuk az új anyakönyvet!!!!! Csak az egyik lakcímkártyát sikerűlt elírniuk.

A szülinaposoknak sok boldogságot!!!!!

10-én mi is megyünk, legalábbis szeretnénk!

Igyekszem visszaolvasni, amint tudok jelentkezem.

Kelimoni, a mákos sütit én vittem, de sajna nem én készítettem, nekem is a kedvencem.

Tviky, ha érdekel még, hogy boldogulunk az ikrekkel, 10-én tudunk beszélgetni, nem felejtettem el a kérdésedet.

Puszi: Gilice és a csajok
gilice
 
 


Csajszik!

Van 1 db!!!! Iwiw-es meghívóm! Aki kéri, jelezzen!! emailcímet kérek, ahová küldhetem! Puszi

Kép
rayo
 
 


Szuperboszi!

Bobi nagyon édes a fürtök nélkül is!

Jiny!
Igazán jó hír, hogy Dóri egyre többet figyel a hangotokra, csak nem lesz igaza a dokibácsinak :)

Marci_anyu!
Marci fürdős képei nagyon aranyosak, látni, hogy élvezi.

Amneris!
Hát ti sem unatkoztok mostanában?! Jó lehet hallani Zitus kacagásait, látni mennyire boldog baba mellettetek.

Rkata!
Jó pihenést és jó időt kívánok nektek! Mi jövőhét pénteken indulunk nyaralni, ezért én is ezerrel szurkolok, hogy jó idő legyen.

Madri!
Szorítunk nektek holnap, hogy minden rendben legyen és hazavihessétek a kisfiatokat!
rvan
 
 


Sziasztok!
Most értem haza a korházból és a 4 napos Dávid megette az 50 ml tápit és majdnem kevés volt! Három óra múlva jelzett a pocija, hogy kéri a következő adagot, de abból "csak" 40-et evett és belealudt. Sajnos a folytatást nem tudom, mert el kellett jönnöm. Remélem holnap minden rendben lesz! :D

Szép estét mindenkinek!
madri
 
 


Sziasztok!
Nagyon jó híreket szeretnék megosztani veletek.
Megkaptuk a magzatvíz vizsgálat eredményét. Az első és egyben a legfontosabb, hogy a babánk teljesen egészséges :D . A második már csak ráadás:KISLÁNYUNK lesz. :D :D
mony
 
 


Húú Mony, de jóóóóóó :lol:
Gondolom egy hatalmas nagy kő esett le a szívedről.
Gratula a kislányhoz! Megvan már a neve?
szuperboszi
 
 


Mony gratulálok! Ezek ám a jó hírek.

Madri!
Remélem Dávid holnap ilyenkor már a kiságyában szundizik.

Boszi!
Bobó tényleg megváltozott a rövíd hajtól, így egész komoly nagyfiú lett belőle.

Amneris!
A párom még mindíg a kis hercegnődet emlegeti. Annyira tetszik neki.

Gabszi, Sünike és a többi babázó anyuka, hol vagytok?

Jiny!
Ugye, hogy hall az a kislány, mondtam én neked!
Fel a fejjel, nem lesz semmi gond. Remélem a Heim Pálba majd megnyugtatnak

Mindenkinek szép estét kívánok
simineni
 
 


Sziasztok :)

Mony! GRATULÁLOK!!!! :lol: :lol: :lol:
Boldog babavárást!!!

Madri!
Szorítok, hogy minden az elképzelésednek megfelelően alakuljon :!: Nagyon szép a kisfiatok :)

Kelimoni!
Elolvastam :lol:
Érdekesnek találom a cikket, és igaz is valahol...
Én úgy gondolom, hogy egy felnőtt -bármelyik normál gondolkodású- tud különbséget tenni jó és rossz játék, illetve felesleges kacat között...
Persze vannak szülői túlkapások, de számomra ez nem olyan nagy probléma... Sokkal inkább vegyenek hülyeséget a gyereknek, mint hogy ne foglalkozzanak a gyermekkel.. Sajnos láttam, és hallottam tanítóktól, hogy nagyon sok családban a gyermek magától nő fel, úgy hogy alapvető dolgokkal nincs tisztában... Chipsen és kólán, jobb esetben! Hmm...
A fürdető-ülőke egyáltalán nem felesleges kacat... Persze ettől is felnőhet a gyermek ugyanúgy.. ez csak 1 plusz szerintem, és nem hinném, hogy a közvetlen testkontaktust kiiktatná... Hisz nem lehet magára hagyni a gyermeket benne.. ez csak egy hosszabb fürdőzést enged a már ülő babának... Közvetlenül ott vagyunk mellette, együtt játszunk a habbal, a fürdővízzel... A teljes mosakodáshoz úgy is ki kell belőle venni....
A bébiőr... Kicsit nevetséges, hoyg felesleges, ehhez már csak azt vártam, mikor írja, hogy a légzésfigyelő is hülyeség.. :roll:
Nálunk butaság lenne biztosan a bébiőr... De egy nagyobb házban, ahol nem lehet hallani a gyermeket, igenis fontos lehet!

A konduktorra visszatérve...
Való igaz, tapasztaltam, hogy a mesekönyv és a zene nagyon jót tesz:)) Én az első héttől fogva mesélek Norisznak, polcai roskadnak a sok könyvtől(még az enyémek is ott vannak, és vannak újak is, illetve van 4 amit a pelusból gyűjtöttem:) )
Mondjuk a zenét nem nagyon szerette pár hetesen, vagyis sok volt neki és ezt jelezte is...
Most már imádja a zenét (babadalok, Mozart és klasszikus zenegyűjteményünk is van), de a megasztár volt a fő, mert ott táncizhatott velünk együtt, nagyon szeretjük a zenét :lol:
A zene és a mese is rengeteget fejleszt, de nem szabad megfeledkezni a kézbe vett/kézzel tapintható dolgokról sem... Én igenis sokratartom a készségfejlesztőket, persze általában előtte tesztelem, hogy tényleg jó-e, nem csak ráírták... /érdekes módon a készségfejlesztő csörgőkkel, sokkal többet játszott, mint egy hagyományos csörgővel../
Még ilyen kicsi Norisz, nem merek saját magam játékokat gyártani, félek, hogy az nem olyna biztonságos, mint amit direkt gyermekeknek készítenek, bevizsgált és ajánlott játékok...
Hatalmasat fejlődött Norisz a játszószőnyeg miatt is, 1 hónaposan ütögette a tárgyakat és nézegette mi történik... persze nem esünk túlzásba a készségfejlesztők vásárolgatásával.. Általában féláron vettük, illetve a család adta rá a pénzt is... Hiszen én kértem őket, hogy ne árasszák el zsákszámra csörgőkkel és mindneféle vicikvacakokkal amit nem is tudok majd hová tenni(hisz kevés pénzből jó nagyok és sok), ráadásul szétesnek mert nem bevizsgált játékok, letörnek a darabkái stb... Megbezséltük, ha venni akarnak akkor készségfejlezstőknek, legóknak nagyon örülünk... /Így is úgy is vennének valamit, akkor már inkább legyen értelmes/
Én nem tudok neki készíteni még olyan játékot, amit nyugodt szívvel a kezébe adnék... Hisz mindent megkóstol és szétszerel:)
Már nagyon várom azt a korszakot is, amikor sógyurmázunk , vágunk, rajzolunk, ragasztgatunk:))
A bábozós játékot már most is nagyon szereti Norisz, neki nem kell báb még hozzá, legalábbis nem olyan fontos:)) Hál' Istennek nagyon jó még a fantáziájuk, elég pár db (plüss)állatka, vagy baba ilyesmi, amik különböző magasságú hangon beszélgetnek egymással és hozzá is:)
/Van úgy, hogy a szobájába úgy csalom be, hogy elkezdek 2 játéknak hangot adni, és nagyon nagyon érdekli mit is beszélnek meg egymással az állatkák:)) Egyből szedi a kicsi tappancsait, hogy minél hamarabb ott legyen ő is:))/
Nagyon igazad van. nem szabad őket mindennel elhalmozni, de főleg ennek másfél, 2 éves kora után lehet jelentősége szerintem...
Köszi az ötletet csajok, hoyg eltezsitek a játékokat és később adjátok oda:) Bevezetem én is! Bár most sme kapott játékot Norisz gyermeknapra, ez nem erről szól szerintem... Sokkal inkább fog arról szólni, hogy mit szeretnének látni, vagy hogy a család együtt töltse ezt a napot, sok játékkal és esetleg kirándulással fűszerezve:)

Én egy szegényebb családból származom, minderről sejtelmem sem volt, addig, míg tizenéves koromban rá nem döbbentem, hogy rólam/rólunk van szó...
Anyukám miután elvált, egyedül nevelt mind3unkat... De tette ezt olyna szeretettel, hogy azóta sem felejtem el... Mindent megteszek annak érdekében, hogy ezt a hatalmas szeretetet gyermekemnek/gyermekeinknek is átadjam!!! Soha nem felejtem el, hogy minden reggel vagy fél órát hancúroztunk az ágyban:) Bármi bajom, problémám volt, anyukám anyatigrisként óvott, és ha beteg voltam, mindig ott volt mellettem, ha lázas voltam el nem mozdult mellőlem , még akkor sme ha már elaludtam...
Azt hiszem ez a családi szeretet mindennél fontosabb:)

A járókát megvettük, de én ezzel a magánterülettel más véleményen vagyok... Bár az én véleményem nem számít, sajnos nem szoktattuk hozzá időben a dologhoz.. És mikor már magáénak tudta a lakás szinte összes zegzúgát, előálltunk egy járókával...:)))
Szép is volt, meg fantasztikusan el is játszott benne azonnal, még ott voltunk vele... Aztán anya balra, apa jobbra el, és hát nem hagyta szó nélkül :lol:
Muszály néha beletenni a biztonsága miatt, de igyekszem 15 percnél nem hosszabb ideig(igazából 5 perc után nyűszít benne)... Amint kivezsem és engedem útjára, semmi baja...:)
Ajánlom mindnekinek, hogy ne ilyen későn vegye meg a járókát...
Mondjuk a járóka szerintem, csak arra való, hogy amíg nem érünk rá, benne legyen gyermekünk... nme hinném, hogy megtanult volna mászni benne...
Különben tök jó, mert kívülről mászkál mellette.) És arra is jó, hogy az utakat elzárjam, amik vezsélyesek lennének még a számára:)

Rayo!
Nagyon ari vagy:)))
Hát nem tudom, ez a Brendonos mennyibe kerül, de múltkor kinéztem egyet, és mennyi volt?? 46.000.- Ft... Negyvenhatezer forint... :x
Ennyit nem szándékozok költeni rá:) Inkább beteszem a bankba Norisz számlájára, ha van ennyi kidobnivaló pénzünk...
Valami olcsóbbra gondoltam, biztosan nem mindenhol ilyen drága...
Nálunk nincs ilyen a piacon szerintem, de nem is járok már oda, sok a rossz tapasztalat...:(
De nagyon köszi, nagyon kedves vagy:)

Matiba! Gondoltam ám, csak hülyéskedtem:))) Remélem meggyógyultál már!!!
Gyerekeknek is jobbulást!!!


Különben tök jó Kelimoni, hogy írtál a játékokról stb.. Szerintem nagyon sokat tanulhatnánk egymástól, ki hogy és mit játszik a gyermekével? Melyik játéknak van értelme ami esetleg haszontalannak tűnhet, vagy hogy mit nem szeretnek, mi volt pénzkidobás stb...
Ezzel esetleg átmehetnénk az örökbefogadók topicjába is nem?
Bár mindenkinek érdekes is tanulságos a téma szerintem:))
Pl. az a henger minket is érdekelne:)) Mert ha Csenge nem szorult volna bele, akkor a fiacskám is belenézett volna:)))) Meg én is, hogy mennyire élvezi :lol:

KépKép
napsugaracska
 
 


Gilice!
Jobbulást a csajsziknak!!!!

Rkata!
Jó pihenést, kirándulást nektek, még a tesó érkezése előtt:))))))

Jiny!
Nagyon szorítok, nagyon remélem, hogy nem komoly a probléma!!!!
Amint megtudsz valamit, írj, mert nagyon sokat gondolok rátok!! :D

Kelimoni!
Nagyon köszönöm a tegnapi bezsélgetést és a segítséget is!!! Nagyon ari vagy :!: :wink:

Lányok, nekem is van meghívom az iwiw-be, kinek adjam???

Marci_anyu!
Nagyon helyes a kisfiatok:))) Mindig megcsodálom:) Sajnálom, hogy a találkozón nem tudtunk többet bezsélgetni:(
Tényleg nagyon hasonlít rád a kisfiad!!!!!

Boszi!
Én hosszúhaj párti vagyok :lol: Sajnálom Bobi haját, de tényleg nagyon helyes így is :lol:
És hát tényleg jön a meleg...:) Láttad, a férjem is hosszúhajú:)
Norisznak nem nővesztem a haját, nem tudnám utána levágni:)

Jóéjt mindnekinek:))) És jó időt, szép napot holnapra...

KépKép
napsugaracska
 
 


Napsugi!
Képzeld el a férjemet az esküvőnkön hosszú természetes göndör hajjal:)
Talán egyszer Bobié is megnő még, de most már nagyon kiszálkásodott neki hátul, és csak a nem kimosós hajbalzsamtól állt be szépen. Erre meg igazán nincs szükség. De tettem el egy tincset:)

Járóka: Tényleg érdemes már előbb venni, és hozzászoktatni a babócákat. Nekünk a nappaliban volt. Így nyugodtan el lehetett menni zuhanyozni, WC-re vagy ki a postáshoz a csomagokért, emeletre ruhákért, pelenkáért, ki lehet sütni egy húst stb., és ez tényleg nem hátrány. Hosszú ideig amúgy sem bírják benne, de biztonságos, ha feltétlen más dolga van az embernek. És néha, valljuk be, 2 perc nyugalom, egy kávé megivása is jól esik az embernek:)
Tehettem volna játszószőnyegre is, de nekünk kutyánk van a házban, aki ugyan rém jámbor, de összenyalogatta volna, míg visszaérek:)
szuperboszi
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon örülök, hogy sokunkat megérint a játék téma. Nagyon nehéz megállni, hogy ne vásárolgassunk mindenfélét a gyermekünknek.Időnként azt érzem, hogy miért ne. De Istennek hála, mindig győzedelmeskedik a józan ész. :)

Mostanában elég sok írást olvastam a gyermeknevelésről, személyiségfejlődésről, ami sokat segít. Így most szívesebben adok a Gergő kezébe pl. tésztaszűrőt, fedőt, tölcsért, fakanalat. Élvezi, hogy saját maga csörög vele és vizsgálgatja a lyukakat a szűrőn, átnéz a tölcsér nyílásán.
Nyilván nem gondolkodunk egyformán és ez így is van jól, a cél mindenkinél az, hogy egy kis okos, érett személyiségű emberkévé nevelje a kincsét. :) A módszer pedig nyilván egyedi :)

Nekünk a járóka nagyon bevált, ott csak igazi játékok vannak és Gergő el is marad benne akár fél órát is.
Néha olyan csendben van, annyira "vizsgálódik", hogy észre sem vszem és mindent meg tudtam csinálni a lakásban.:) És a járóka biztonsága sokat segít ebben.

Nekem külön öröm, hogy azok is leírják a véleményüket, akik még nem babáznak. Nekem is volt tervem, hogy majd hogyan fogom csinálni, ha lesz gyermekem és próbálom is követni azokat az elveket. :)

Madri: Nagyon szorítok, hogy ma a kicsi Dávid már a saját ágyában alhasson. Többször megnéztem már a képeiteket, hát, nagyon szép a kisfiad. :)

Gilice: Örülök, hogy írtál, remélem, hamar túllesztek ezen a ronda időszakon és jön a nyugalom. Addig tarts ki, sajna más lehetőség nem nagyon van.

Napsugi: kicsi tricikli van az Ázsia Centerben is. Meg a Józsefvárosi piacon. És nem olyan drága ám ott. :) Érdemes szétnézni ilyen helyeken is, hidd el, nem minden kínai cucc borzalom, lásd a baby-clubbos termékeket. Azt is ott készítik.
Örülök, hogy beszélgettünk és amit megígértem, ma teljesítem. :)

Boszi: Bobi mindenhogy édes kismanó, reméljük, gyorsan nőnek majd a fürtök. :) Mára szorítok nagyon. :)

Mony: Gratulálok, remélem, mostmár nyugodtabbak vagytok és tervezgetitek a kis fidri fodri babaszobát, ruhácskákat. :)

Marci anyu: Annyira szeretném látni a kis Megastárt. :) Szerintem jó ötlet az olyan holmi, aminek már előre tudjuk, örül a gyermek. Nekem Matibáék motorjai is nagyon tetszettek. :)

Bocsi, akinek most személyesen nem írtam. e gondolok mindenkire és várom 10-ét.

Puszi

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Na itt vagyok nem hiszem el hogy sikerult belepnem igaz ehez ujbol kellet regisztraltatnom magam.
Mindenkit puszilunk nagyon jol vagyunk es novogetunk mar szepen.2230kg voltunk mikor haza erkeztunk 11-én most meg mar 3100 kg.23-án.na és azota???
egy kicsit besokaltam a sok latogatoktol es telefonalastol de szivemnek jol eset.Sokat szeretem volna irni de mivel igy alakult a nem belepesem ezert most mar nem igazan tudnam leirni mindent de majd lassan potoljuk ,visszont most mindent elolvasok ,ha Csabika hagya.Addig is mindenkinek minden jot es szepet.Udvozlettel egy boldog csalad!
éliásné asztalos mónika
 
 


Sziasztok Lányok!

Madri! Drukkolok, hogy a kisfiatok minél előbb otthon legyen és minden rendben menjen! Nagyon ügyesen eszik! :)

Mony! Gratulálok a kislányotokhoz! Boldog babavárást kivánok!

Gilice! Gyógyuljanak meg a lányok hamar!

Marci anyu! Szerintem jó ötlet a magnó, pláne, ha igy szereti a zenét. Nagyon tündéri a képeken Marci! :) Én is nagyon várom már a találkozást 10-én.

Napsugi! Aranyos vagy! :) Köszi kérdésed, már jobban vagyok, igaz a torkom még fájdogál. Ma mentem vissza a dokihoz, szerdán már megyek dolgozni, és úgy néz ki akkor Mati és mehet már oviba.

Moncsi! Nagyon jó volt olvasni Rólatok! :)

Mindenkinek szép napot kivánok!
Vendég
 


Kedves Fórumozók!

Szeretnénk felhívni a figyelmeteket a Fészek Alapítvány által szervezett és a Fővárosi Szociális Közalapítvány által támogatott konferenciára, mely 2006. május 30. 31. és június 1-jén, azaz ezen a héten szerda-csütörtök-pénteken lesz.

A konferencia címe: "Állami gondozott és cigány, örökbefogadott és cigány"

Helyszín: Stefánia Palota, Goblein terem
1143 Budapest, Stefánia út 34-36.

Programok:
2006.05.31.
10.15. Bemutatkozás
10.30. "Roma, cigány, kisebbségi, etnikum"
11.15. Egy újságíró tapasztalatai a gyermekvédelmről
13.00 Hátrányos helyzetű családok gyermekeinek esélyei
13.30 Cigány csoportok, identitások
14.00 Engem ki fogad be?
14.30 Roxana- egy kislány története, aki a rendszer fogja

2006.06.01.
10.00 Kultúrális különbségek kezelése
10.30 Romának minősített gyerekeket nevelünk - örökbefogadók mesélnek
11.00 Lehet másképp is!
13.00 Identitás - fordított eset
13.30 Javaslatok a tapasztalt problémák kezelésére
14.00 A roma gyerekek életesélyei az állami gondozás befejeztével a Diótörés Alapítvány 10 éves tapasztalatai alapján

2006.06.02.
10.00 Gyermekvédelmi szakellátás különleges és speciális ellátású gyermekek esetében
10.30. Előítélet kezelése, tolerancia fejlesztése az előkészítő tanfolyamon
11.00 Identitás kialakulása
12.00 Konferencia tapasztalatai

Szeretettel várunk minden érdeklődőt, s különösen azokat, akik a "különleges" sorban várakoznak vagy innen fogadtak már örökbe babát!
A konferencián való részvétel ingyenes, s lehet csak az egyik vagy másik napra is jönni - kit mi érdekel :) Ha bárkinek további kérdése van, szívesen válaszolunk.

Baráti üdvözlettel:
a gyermekvédelmis
gyermekvédelem
 
 


[i]mely 2006. május 30. 31. és június 1-jén [/i]helyett

május 31-június 2. között lesz, mint ahogy a részletes programban olvasható.

mera, a korrektor:-)
mera
 
 


Sziasztok lányok!

Most voltunk a magzatvízvétel eredményéért.
MINDEN RENDBEN VAN :lol: :lol: :lol:

ÉS KISLÁNY :lol: :lol: :lol:
szuperboszi
 
 


Boszi!

Ezek nagyon jó hírek! Ezekszerint kis családotokban a fiúk és lányok aránya kiegyenlítődik.
simineni
 
 


Köszönöm, kedves Korrektor :D !!! De a szerda, csütörtök, péntek, az igaz!!!
gyermekvédelem
 
 


Sziasztok!

Szuperboszi: Nagy-nagy gratula a jó eredményekhez!Van már neve a kisasszonynak? :D

Madri: Szurkolunk,hogy minden rendben legyen!!!!!!!!!!!!!!!!!!
csöpke
 
 


Úgy néz ki: ZÓRA, de még meccseznünk kell egy kicsit.

Te írtál az alapítványi sulikról ugye? Lesz majd hozzáfűznivalóm:)
szuperboszi
 
 


Szia Boszika!

A Zóra gyönyörű név! :D

Nem én írtam az alapítványi iskolákról!
csöpke
 
 


Sziasztok

Nem voltunk itthon pár napig, mostanra sikerült visszaolvasnom. :)

Először is Süni, boldog szülinapot
Kép
Tviky, neked is boldog szülinapot
Kép

Lányok, nagyon szépek a csemeték.
Szuperboszi, nekem nagyon tetszik Bobi új frizurája. :)

Kizsó, nagyon ügyes nagylány Kingus, és csinos ebben a balettos ruciban. :)

Amneris a kis Zitus egyre szebb és ügyesebb, és már olyan nagylány :)

Steiff, nagyon aranyosak a gyerkőcök. Jelentem miénk volt a henger(van hozzá két sátor is). Mi spéci rendeltük a Qulle katalógusból. Most megnéztem a honlapjukon sátorváros néven 5592-ért van. ( a postaköltséget nem tudom pontosan) :)
http://www.quelle.hu/

Rayo, köszi a képeket Regi olyan édes, és ő is olyan nagylány már. :)

Jiny, örülök, hogy a pici lány figyel a hangokra. Remélem a másik doki biztató dolgokat mond majd. Szorítunk nektek. :)

Matiba, jobbulást. Egy pár hete én is rekedt voltam egy hétig, és volt olyan nap amikor még suttogni is alig tudtam, a férjem nagyon élvezte. :lol:

Madri, köszönöm a képeket. Nagyon szépséges a kisfiatok. Remélem ma minden rendben lesz, és hazavihetitek a kicsi babátokat. :)

Mony, Szuberboszi, gratula nektek, úgy örülök, hogy minden rendben van nálatok. Kellemes babavárást nektek. :lol:

Moncsi, örülök, hogy sikerült belépned. Remélem most már sűrűbben tudsz jönni. Kérhetünk képet a nagyfiúról? :)

Ildi, még nem intézkedtünk úszás ügyben. Most úgyis jön a nyáriszünet, és szeptembertől ovisok leszünk. Nem tudom, hogy az oviban lesz-e úszás, ha nem akkor szétnézünk, hogy a közelben hová tudjuk elvinni. :)

Gilice, jobbulást nektek, remélem a lányok gyorsan meggyógyulnak. :)

Remélem nem hagytam ki senkit, ha igen akkkor bocsi, most megyek mert felébredt a nagyfiú. :)

Kép
Kép
atan
 
 


Sziasztok!

Örömmel írom, hogy kicsi fiam a kiságyában alszik :D ! Ma 1/24-kor hazahoztuk a korházból! :) :) :) Minden rendben van. :)

Puszi mindenkinek!
madri
 
 


Akkor most nagy az öröm apuka és anyuka, ugye? :lol:
szuperboszi
 
 


Sziasztok!

Szerencsésen megjöttünk tegnap, csak nagyon elfáradtam és már nem írtam. De ahogy hazajöttünk és volt egy kis időm egyből olvastalak titeket! :D

Sünike, Tviky! Isten éltessen benneteket sokáig! Kicsit megkésve bár!
Kép

Gratulálok a kismamáknak a jó eredményeikhez! ( Szuperboszi, Mony) :lol:

Madri! Ugye milyen nagy boldogság az a kis csöpség a kiságyban? Kívánok nektek is boldogsággal teli napokat! :D

Képzeljétek! Kingust ma ünnepelték az oviban a szülinapja miatt. Mivel nyári, ezért ezt a lehetőséget kaptuk, hogy nehogy kimaradjon valamiből! Annyit hallottam, amikor mentem érte, hogy mondták a gyerekek neki: " Kingus, nagyon finom volt a tortád! " Jót kuncogtam magamban.
Kép
Kép

Süni! Ígértél nekem valami süti recept félét csütörtökre. :lol: Most csütörtökre? :lol:

kizsó
 
 


Madri család, sok boldogságot kívánunk!:) :D :lol:
mera
 
 


Sziasztok!

Boszi, Mony! veletek örülök! :) Ez a gólya úgy tűnik, most leginkább csajokat szállít és indít útnak. :)

Madri: Végre, micsoda öröm. :) Hogy telt az első éjszaka? Mostmár a babaillat betölti a lakást. :)

Tegnap voltunk babaruhabörzén. Legújabb sapkaszerzeményünk. :)
Bocsi, a kisfiam pofikája kicsit spenótos. Ebéd után voltunk. :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Lányok!
Ezt az oldalt nekem is most ajánlották: www.libellus.hu
Névre szóló mesekönyvet rendelhettek a gyerekeknek!
Puszi

Kép
rayo
 
 


Rayo: édes, amit találtál. :)
Nekem a Macis tetszik, azt találtam olyan emberközelinek. :)

Én pedig ezt találtam :)

http://marci.co-net.hu/index.html

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Gilice!

Nem tudom máskor is van-e Janka, de azért:
Janka! Isten éltessen első neved napján! Nagy ölelés innen messziről és nagy puszi!
Kép

kizsó
 
 


Kizsó!

Nagyon szép tortája volt a lánykádnak. Rendes az ovónénitől, hogy gondol a nyári gyerekekre is.

Kelimóni!
Nagyon klassz sapit találtál, jól áll a kedvenc pasimnak.

Tegnap beszéltem Gabikával és én is megyek 10-én a talira a lányommal. Még egyszer köszönöm, hogy ismét találkozhatok veletek és tünemény gyerekeitekkel.

Kisnagyfiamat tegnap a tornaöltözőben két osztálytársa megverte. Reggel sírva kelt fel, hogy ő nem akar suliba menni. Azért elment és én bementem az igazgatóbácsihoz, hogy rendezze le ezt a dolgot, mert a párom már beszélt a gyerekkel, beszélt a gyerek szüleivel, de mivel az én fiam nem az a verekedős fajta nem hajlandó visszaütni.
Néha olyan indulatok tombolnak bennem, hogy csak a jó neveltetésemnek köszönhető, hogy nem kapom el a srácot és kenem el a száját, de már nagyon viszket a tenyerem, nem tudom meddig tudom visszafogni magam.
Évek óta szórakozik a fiammal, már többször elbeszélgettem vele, felvittem az igazgatóhoz, de mint szülő én nem intézhetem el, mert tuti, hogy meghurcolnának érte.
De, rettentően bosszant, hogy a büdös kölke, aki 6 tantárgyból bukásra áll, megússza néhány intővel, amire nagyokat röhög.
A szülei nem igazán törődnek vele, apuka fél lábbal a börtönben, de a legnagyobb fia szent és sérthetetlen, ezek csak gyerekcsínyek-mondja.
Kiváncsi vagyok ma mik lesznek a fejlemények, mert ha az iskola nem lép én fogok valami hivatalos szervnél bejelentést tenni, mert már unom, hogy tönkreteszik a gyerekemet.
Bocs, hogy hosszú lettem kicsit, de nagyon elegem van már abból, hogy már azért is aggódnom kell, ha a gyereket elengedem az iskolába.
simineni
 
 


Jankának én is boldog névnapot kívánok!
simineni
 
 


Kedves Lányok!

Végre megtaláltalak benneteket! Nem volt ám olyan egyszerű, mert nem tudtam, hol keressema topikot, de csak meg lett!
Tudom, nagyon eltüntem, de annyi minden történt velünk mostanában.
Folytatjuk a lakás felújítás és ezért ha az idő engedi, dokat vagyunk Mátéval házon kívül, a régi gépemet meg elvite a párom az új irodánkba az összes jelszavammal és e-mail címmel.

Visszaolvasni nincs esélyem :evil: , de így látatlanul is teljes szívből gratulálok a z új boldog családoknak! :lol:
És persze a szülinaposoknak is! :lol:

Nálunk közben kiderült, hogy Máténak van egy enyhe vese tágulata, amit havi 1x vizelet vizsgálattal és 2 hónap múlva esedékes UH-val szemmel kell tartani, mert ha nem csökken a tágulat 6-12 hós koráig, akkor meg kell műteni. A mostani vizelete teljesen negatív és a következő UH meg júli 6-án lesz csak a Heim Pálban, de addig is figyelnün kell nem változik-e a vizelete színe, vagy szaga és hogy nem lázasdik-e be hírtelelen... :shock: Ettől eltekintve nagyon jól vagyunk! Máté olyan nagy baba és fejlett, hogy mindenki 1-1,5 hónappal nagyobbnak gondolja a koránál.

FELHÍVÁS!!!!
HA VALAKINEK VAN KEDVE AZ RTL KLUBBAN SZERDÁN INTERJÚT ADNI EGY SZEPTEMBERBEN ADÁSBA KERÜLŐ MEDDŐSÉGI MŰSORHOZ, AKKOR HÍVJON FEL ( 06-70-372-3045) ÉS MEGADOM A SZERKESZTŐ ELÉRHETŐSÉGÉT!
OLYAN CSALÁDOT KERESNEK, AKIK KORÁBBAN SIKERTELENÜL LOMBIKOZTAK ÉS FÉL ÉV ALATTI ÖF BABÁJUK VAN!
MI IS ELGONDOLKOZTUNK A LEHETŐSÉGEN, DE AZTÁN ÚGY DÖNTÖTTÜNK, HOGY NEM AKARJUK AZ ÉLETETADÓ SZÍVÉT ÖSSZETÖRNI, HA ESETLEG MEGLÁTNA MINKET A TV-BEN, SZÓVAL INKÁBB NEM VÁLALTUK A DOLOGOT.


A 10-i talira mi is feltétlenül elmegyünk, remélem akkor tudunk pletyizni és elmesélitek mi mindenről maradtam le az elmúlt időszakban!

Millió puszit küldök mindenkinek!
di_ti a megkerült bárány
di_ti
 
 


Gilice!
Jankának boldog névnapot kívánunk!
Puszi
Kép

Kép
rayo
 
 


Drága Simineni! A babázosok ezerrel babáznak.... :lol:

Lányok, ha tudok jövök. Csak olvasni van időm.
Továbbra is a szívem egyik csücske vagytok... :oops:
ggabszi
 
 


Ezt Süni küldi.:) Jól vannak, megpróbál jelentkezni délután.:)

Linzer:
55 dkg-liszt
3o dkg-margarin
2o dkg-cukor
2 egész tojás
1 csomag sütőpor
Liszt-sütőpor-margarin-cukor-tojás-így szoktam összegyúrni. Amit a talira vittem egy éjszakát volt hűtőben nyújtás előtt, de elég egy óra is.

Simineni: Gyerekjóléti Szolgálat. A legjobb megoldás. A probléma az, hogy a szülőket kellene elő venni, hisz a gyerekük, aki más gyermeket zaklat és bántalmaz, csak tünethordozó. És sajna mindennek ő issza meg a levét, meg az olyan gyerekek, mint a Te fiad, akinek esze ágában sincs verekedni.

Janka! Boldog Névnapot!

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Gilice!
Jankának boldog névnapot kívánunk!

Kizsó, igen jól néz kia torta:)

Kelimoni, vagyány a kiscsávó! Nem tépkedi le a fejéről? (Úrfink még a kötőset is levesz.)

Di-ti! Üdv elveszett - megkerült bárány:)

Siminéni, adjunk ízelítőt a még iskola előtt állóknak:

Három verekedéséses esetünk volt eddog, azért írom le, hogy én mit tettem:
1. Nagyfiam másodikos volt, amikor a 7. osztályos méretben elmaradott nagyfiúk úgy húzták le a lépcsőn, hogy a feje kopogott a fokokon. (Mondjuk utána a gyerekem kiosztott egy tökönrugást az egyiknek és elmenekült.) Igazgató szerint baj van azzal az osztállyal, nem jönnek ki az osztályfőnökkel. Egy lehetőség van, a kicsik ne járjanak azon a lépcsőn, kerüljék meg az egész iskolát. Tenni nem tett semmit. Berágtam, elkaptam a fiúkat és a folyosón tanu nélkül kiosztottam egy-két életveszélyes fenyegetést, férjem méreteivel példáloztam és igen nagy verésről beszéltem.
Többet nem verték, bántották a fiamat (csak a többi gyereket).
2. Már másik iskolában, felsőben 3 osztálytársa megverte, mert nem hívta meg őket Antónia!!! szülinapi bulijára. A verés úgy történt, hogy kettő verte, egy meg vascsővel állt felette, hogy nehogy elmeneküljön. "bárgyú" fiam nem ütött vissza, mert akkor úgyis ő kap beírást.
A verésnek látható nyoma lett, amit azonnal lefényképeztünk, kinyomtattunk, és másnap robogtam is be az igazgatónőhöz. Le lettek állítva a gyerekek, el lettek kapva, a szülőknek is megmutattam a képeket. (Tudni kell, ezek rendes, konszolidált szülők, meg voltak lepve, de jól elkapták a kölyköket.)
3. Antóniát egy osztálytársa söges deszkávalütötte, orrbarúgta, egyéb attrocitások. Szóltam ofőnek, szülőknek (szintén elhanyagolt, sztárolt gyerek), semmi változás. Én ugye nem verhetem meg, ámde a nagyfiam igen, max beírást kap ugye, amit én írok alá. Le is mentek a hatodikos fiúk a másodikba, kiskölköt grabancon kapták, nem verték meg, csak kicsit megszorongatták. Nyugi is lett, kb. fél évig bírta, hogy a lányomat nem piszkálta, most megint kezdi, de majd leküldöm Dominikot. (A többipersze ugyanúgy veri, piszkálja.)

Mindenesetre bármit teszel, miondasz a gyereknek, ne tanúk előtt tedd! Ha olyan a verés, csináljatok fényképet, még a pirosság is olyesztően néz ki képen, kinagyítva.
Osztálytárs marad a fiú vagy elkerülhető lesz?
szuperboszi
 
 


Drága Boszi!

Úgy látom te sem unatkozol. Én már azon tanakodtam, hogy eladom a házat és elköltözünk, de nagyon szeretek itt lakni és minden közösségben van egy két olyan gyerek aki nem épp közösségbe való.
Én nagyon bízom benne, hogy meghúzzák a kissrácot, de sajna a suli nagyon szabadulna tőle, tavaly is átengedték a pótvizsgán, de reménykedek.
Szandra hála istennek elég vagány leányzó ezért ő rögtön lerendezi a kötözködő pasikat. Meg okosan a legerősebb fiúkat választotta barátainak az osztályban akik tüzön vizen keresztül kiállnak mellette.
Olyan sokszor gondolkodtam, hogy hol rontottam el Pisti nevelését, de nem jutottam semmire. Ő egy békés tipus és sajnos mindíg ő volt minden konfliktusban a szenvedő alany.
Rettenetesen sajnálom őt, mert gyereknek én is olyan voltam mint a lány. Leginkább fiú barátaim voltak és így nem voltak ilyen problémáim, de átérzem a szenvedését. Olyan rossz érzés, hogy érdemben nem tudok segíteni rajta, mert nem lehetek állandóan a sarkában.
Hordtam karatéra, de elég szabadszájú volt az edző és csak egy fél évig járt, mert nem volt hajlandó hallgatni a káromkodást.
Sajnos a 4 év alatt amióta itt lakunk nem is igazán talált barátokra amiben ő is hibás, mert jöttek érte a srácok, hogy menjen focizni, de fél óra múlva már itthon volt. De szerinte mindenki hülye.
A pszihológus azt mondta, hogy ne erőltessem ilyen a gyerek, magának való.
Nagyon szeretném, ha boldog felnőtt lenne belőle és nem egy remete aki nem bízik az emberekben.
simineni
 
 


Sziasztok :)

Ritkán írok, mert velem nemigen történik semmi fontos, kb. 2 évig :(
De azért olvasgatlak Benneteket, és nagyon örülök, hogy egyre több új család születik :)

Amiért most írok, az inkább OFF téma. Láttam, egyszerű, mutatós sütiket kerestek. Nekem van egy gyűjteményem, mindegyik bevált, tuti recept. Hab a tortán, hogy képek is vannak hozzájuk. Ha valakinek kell, szívesen elküldöm mélben, csak priviben írjátok meg a címet. Ja, és ürítsétek a postaládátokat, mert kb. 3 megányi az anyag.

Ja, hogy ON is legyek, jut eszembe :idea:

Nikinozso!

Megérkezett a jelentkezési lapunk? Mi vagyunk a szegediek :) Kíváncsi vagyok, honnan megy a visszaszámlálás.

kispepe
 
 


Sziasztok!

Gilice! Jankának boldog névnapot kivánunk!

Kép

Kelimoni! Nagyon vagány Gergő ebben az új sapiban! :) Mindig olyan jókat veszel neki! :)

Rayo! Köszi az oldalt, megnéztem. Lehet, hogy Dancsi 4. szülinapjára rendelek ilyet. Imádja a könyveket, a meséket. Majd apával még egyeztetek.

Diti! Jó, hogy megtaláltál minket! Drukk, h ne legyen Máténak semmi komoly baja, és ne legyen műtét se!

Kizsó! Szép a torta, tündéri Kingus! :)

Simineni! Nem nagyon tudok hozzászólni a verekedős témához, mert a mieink még nem ilyenekkel találkoznak. Sajnálom, hogy a fiad ilyen atrocitásoknak (jól irtam? - bocsi, ha nem) van kitéve! Szerintem nem rontottál el semmit.

Madri! Örülök, hogy otthon van a babátok! Sok boldogságot!

Megyek még egy picit pihenni, mert holnap már vár a munkahely.

Szép napot mindenkinek!
Vendég
 


Szia Kispepe druszám! :) De jó, h látlak! :)

Kérhetném a sütis gyűjteményt? Köszi! Ide kérném: vica71 kukac citromail pont hu (ebbe belefér)
Vendég
 


Olyan hülye vagyok! :( Még meg kell szoknom, hogy itt is lehet pü-t küldeni. Na mindegy oda jöhet druszám.
Vendég
 


Drága Druszám!

Ment a mél :) Jobbulást Neked :)

kispepe
 
 


Valamiért visszajött a mél :( Még egyszer megpróbálkozom.

kispepe
 
 


Sziasztok!
Sajnos ma van időm egy hete először gép közelébe ülni.
Miklóskát tegnap vittük neurológiára. Azt mondta a doktornéni, hogy túlzás amit leírtak Róla. És megkérdezte Miklóskát, hogy miért is nem tartotta be a szakkönyvek által előírt átfordulást. Talán nem tud olvasni? Nagyon kedves volt. Megmutatta hogyan járassuk, hogyan maszírozzuk a lábát. A bal kicsit befelé van fordulva, de nincs szükség semmilyen komolyabb kezelésre. Nem szabad hagynunk, hogy lábujjhegyen rohanjon. Ez még nem igazán tetszik neki, de egyre jobb. A mentális képességei pedig tökéletesen megfelelnek az életkorának. Úgy örülünk, hogy nincs semmi gond!!! :lol:
Folyamatosan jött valaki az egy hét alatt. Eddig olyan csendes volt a ház, mi mentünk a barátokhoz-rokonokhoz. Most ők jöttek, hoy osztozzanak az örömünkben. Annyira boldogok vagyunk!!!! :lol:

Sajnos iszonyat lassú ez az új gép és a netet is olcsóbbra váltottuk-persze így lassúbb is. :(

Nikinozso :P Köszönjük!!!!!!!!!
Hát persze, hogy szeretnénk. Ahogy olvastam, rögtön felhívtam Robit. Nagyon örült!!!! Sajnos most nem tudunk menni, de amikor csak alkalom és lehetőség lesz rá szeretnénk találkozni Veletek! Köszönjük!!!! :P

Mindenkinek köszönöm a szülinapi köszöntőt!
Képzeljétek megkérdeztem Robitól miért kapom a virágot? Teljesen elfelejtettem milyen nap van. :D

Tviky
Kicsit megkésve, de annál nagyobb szeretettel kívánok Neked boldog szülinapot!!!


Kelimoni
Köszönöm, hogy feltetted a receptet :) Akkor mi most masszőrök lettünk :) Minden rendben lesz, tudom. :D

Kizsó
Kelimoni beírta a receptet , bocsánat, de tudom, hogy megértesz :wink: A torta nagyon guszta volt. És azok a balettvizsgás képek :P

Madri!Tiszta szívemből gratulálok!!!!!!
renóca
 
 


Janka
Boldog névnapot neked!!!!


Szuperboszi
Gyönyörű név, bevallom még eddig nem is hallottam :wink:
Hazajön Robi és megbeszéljük, hogy kirándulunk-e. Legkésőbb holnap válaszolok, valószínű marad a posta. :(
A vendégseregben jól érezte magát Miklóska, de utána hisztizett a cseppem, mert állandóan kézben akart lenni. Így a másodszor érkező barátoknak már nem engedtük, hogy karban cipeljék. :wink:

Mirosz
Göd közepéig tart a bringaút, valóban nagyon szép :D Jó túrázást!

Simineni
Szomorúan olvastalak, remélem sikerül valamit tenni :( Kelimonival értek egyet.

Amneris :P

Mosolygós :wink:
Elküldenéd megint a fotótár címét :oops: Robi letörölte :oops: Köszönöm.

Naninga
Nagyon drukkolok Nektek, hogy év végére megérkezzen hozzátok a gólya!!!! :P

Annyira szépek a gyerkőcök, köszönöm a képeket!
Jövő héten már én is teszek fel ide :lol:

Szombaton úgy megcsípte Miklóskát a szúnyog, hogy alig bírta kinyitni a szemét. Ma reggelre hálIstennek teljesen elmúlt. Fenistil cseppet kaptunk, mert közben náthásak is lettünk. A fürdés a régi, pancsol, sikongat. :lol:

A maradék pénzt átutaltuk )ahogy ígértem) a Gólyahír számlájára :D

Akinek most nem írtam annak nagy-nagy ölelés és persze a többieknek is!
Nem ígérem, hogy sűrűn jövök, de azért amint lehet itt leszek, mert nagyon szeretlek Titeket!
Robi 13-án nyelvvizsgázik, így szinte minden nap órára megy, még hétvégén is :( Ha túl lesz rajta biztos több időm lesz nekem is.

Mindenkit ölel: Süni
renóca
 
 


Boldog szüli- és névnapokat! :lol:

DiTi, azért ezzel a felhívással jó lesz vigyázni, nehogy valami Mónikasó-szerű :x förmedvénybe csöppenjen valaki véletlenül...!
mera
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?