Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Márti, szerintem mindenki szívesen látna téged a talikon is és a szigeti túrákon is!KépKép
Tényleg sokan olvassuk ezt a topikot is, nem vagy "idegen"!KépKép

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Köszi Andi!Kép

Azt hiszem megpróbálom levetkőzni a paranoiámat, meg összeszedni magam és tényleg elmegyek legközelebb. Kép

Tünde!
Én is Vanisht használok, de vigyázz vele a kezedre, ne folyasd rá, nekem egyszer fehérre marta a bőrömet. Én rárakom a foltra és úgy be a mosógépbe, ahogy a reklámnőcitől tanultam Kép.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Manka, nemér ilyen sokáig eltűnni!Kép
Remélem Jóképű Jack-nek jót tesz a vidéki levegő, alvásra, fogzásra is hat.
Vendég
 

 
 

Márti!
Ne hülyéskedj már, nehogy ez visszatartson egy talitól!
Mármint az, hogy kevesebbet írsz az őszibeKép
Tessék eljönni a köv. talira, vagy a szigeti sétákra!
Neked is jót fog tenni egy kis beszélgetés.
Én minden héten 2-3x megyek valahova barátnőzni-talizni a fiúkkal. Máshogy nem is bírnám ki itthon egyedül.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Nalátod, Márti, most már egy kifogás sem tarthat otthon!!!!
Vendég
 


Sziasztok lányok, látom írtok szorgalmasan, nem nagyon van időm, csak átfutottam.

Apa jön vasárnap, és kedden együtt megyünk haza.
Márti, mondjuk csütörtökön találkozhatnánk egy jó kis dumcsizós sétára, vagy hozzánk is feljöhetnétek, vagy ha nincs kedved kimozdulni, én is elmehetek arrafelé.
Huss, huss rosszkedvKép!

Réka, szerintem Ágoston még Jacket is simán a hóna alá csapnáKép. Nagyon jók az unokatesós képek is.

Tünde, Jack nappal órákat alszik a friss levegőn, több mint 2 órát egyhuzamban (otthon csak max 30-35perc).
Az éjszakák viszont nem változnak, tegnap jól el is voltam keseredve, jót bőgtem, már annyira fáradt vagyok, hogy magam mellett hagyom Jacket egész éjszaka, aminek soha nem voltam híve, de sokszor 15-20 percenként kel. Tudom, hogy így megszokhatja, amit semmiképpen nem akarok, mégsincs hozzá erőm, olyan fáradt vagyok... na jól megbuktam anyakéntKépKép.

Vadférj vigasztal, hogy majd ha hazamegyünk minden másképp lesz, mert kitalálunk valamit, ha kell ő költözik be a Jack szobájába. Anyukám mondta, hogy én sem aludtam végig az éjszakát 3éves koromig, sem a húgom. Az unokatesóméknál meg az első gyerek 2éves 4hónapos koráig kb. 10szer kelt éjszaka, ugyanúgy mint Jack, forgolódott a kiságyban, és ordított, a második gyerek meg 3hós korától aludt mint a kisangyal, pedig nem csináltak semmit másképpen.
Szóval nem tudom, hogy mi lesz, de olyan vagyok, mint a mosott sz@r, és nem látom a fényt az alagút végénKép.

Barbi, Leonka meggyógyult már?

Andi, nálatok Nati már átalussza az éjszakát? Jó lenne már találkozni,a következő minitalira nem jöttök el ti is?

Timicsoki, ti merre vagytok?

Ahhoz képest, hogy nincs időm, jó sokat írtamKép, majd jövök.

Puszi mindenkinek.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!
Jaj, te szegény tarts ki!
Dehogy buktál meg Anyaként! Fel a fejjel!Kép
Nati sem alussza végig az éjszakákat!
Az alvástanításunk után 3-4 napig jobban aludt, de aztán visszatért minden a régi kerékvágásban.
Ráadásul 1,5 órás sírás után besokalltam és megszoptattam. Szerintem simán sírt volna szegénykém még tovább. Ezért én már nem nagyon próbálkoznék ezzel a megoldással.
Bízom benne, hogy az idő segít majd és vagy kinövik, vagy, ha elkezdenek jönni-menni jobban elfáradnak.
Nappal nem tudsz Jackel pihenni? Hagyj mindent a fenébe és aludj te is, amikor ő!Kép

Ha a minitali olyan helyen lesz, ahová eltudok menni babakocsival, akkor szeretnék menni!Kép

Puszi!

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Manka, hát ez igazán nem jó hír, sajnálom. Kép
Azt nem próbáltátok, hogy ne Te kelj fel hozzá, hanem apa, és akkor nem érzi a tejszagot?
Amúgy megértem, hogy inkább együtt alszotok, ha totál ki vagy purcanva.
Foggakkal mi van?
Vendég
 


Nahát,
hol vagytok?????
Vendég
 


Most itt vagyok végre.

Márti!
Ha van esetleg kengurud, pakold bele a fiadat és mászkáljatok úgy bkv-val.Hátizsákba a baba cuccai és akkor mindkét kezed szabad, simán mehettek bárhová.Mázli ha van az embernek kocsija akkor pláne tud mászkálni.
Én leginkább azért írok ritkán, mert ha Fincsike nem alszik akkor barátnőzünk, jövünk-megyünk stb...mondjuk itt a lakótelepen sok ismerős van, de kevés a normális kismama.

Manka én is hagynám a francba a napközbeni dolgokat, telefont kihúznám és aludnék a gyerekkel együtt.Komolyan!

Tünde én a húst úgy csinálom, h a kis csirkemell darabokat beleteszem a jégkockatartóba, ebben lefagyasztom és ha kell megfőzöm vízben.Ha már majdnem puha, megy hozzá a krumpli és ha kész leöntök a főzővízből, hozzáteszek tököt vagy cukkinit vagy almát stb... majd jön a turmix.
Sót 1 éves koráig nem használok, állítólag nem tesz jót a vesének.


Képzeljétek Fanninak délután is kell adnom főzeléket mert nem hízik túl sokat.
Délelött meg Sinlacot. Na ezt kb két hete csináljuk és így hízott 180 gr-ot ezalatt az idő alatt.
Hiába mondom, h izeg-mozog egész nap,3 hónapos kora óta alszik éjszaka és a férjem családjában a lányok sosem voltak nagydarabok, a dokinak meg a védőnéninek ez kevésKép
Ráadásul semmi cukrosat nem adok neki, ráér később is szembesülni a családi cuki árnyoldalaivalKép

ja és megtanult kúszni, tök édi, úgy csinálja mint a katonák a terepgyakorlatonKép

Íme egy kép a tesóm fiáról Achillesről
(6 hónapos) és Fincsiről-akinek még mindig nincs foga.
Kép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Timi,
én nem látom soványnak Fincsit. Amúgy ez igazán találó név egy cukrász apuka lányának! Kép
És mennyi a súlya?

Ha nem kap cukrot, attól még kapja a szénhidrátot, ami szintén hizlal, pl a krumpliban elég sok van. A délutáni gyümi helyet adod a főzeléket, vagy plusz 1 kajálást iktattál be?
Vendég
 


Hahó!
Tegnap eltűntem, nem volt időm írni, jött a volt németországi főnököm (aki egyébként magyar és a szülei itthon élnek) hozzánk gyerkőcnézőbe. Csináltam neki egy határ kaját, mindent felzabált, és azt se mondta finom volt. A gyereket kedvesen kézfogással üdvözölte, de azt se mondta rá, hogy de helyes kissrác, úgy kellett belőle kisajtolnom valami kis dícséretet. Végig csak saját magáról áradozott, ráadásul nem ment el még akkor se amikor már fürdetési idő volt, elüldögélt addig szépen, és megvárta amíg elalszik a gyerkőc, aztán még itt ült a nyakunkon, és szórakoztatoott minket fél 10-ig. Totál lefáradtam bele. No mindegy egy évben egyszer ki lehet bírni. Csak nem bírom az ilyen egocentrikus tapló pasikat.

Ma meg megint megyünk uszizni, és apának szülinapja van, úgyhogy csinálok neki fincsi vacsit. Már bent csücsül a tepsiben a hűtőben a sajtos tejszínes csirkecici, meg vettem spárgát és újkrumplit, és friss salit csinálok mellé póréhagymával.

Manka!
sajnállak hogy ilyen szarok az éjszakáitok, nem próbáltad, hogy napközben kevesebbet altatod Jacket, hátha akkor jobban kipurcan éjszakára és kicsit többet alszik egyhuzamban. Engem is baromira megvisel ha fel kell kelnem, ma egyszer ébredt Bendegúz, de tegnap például végig aludt hatig. Nem tudom mitől függ, mert most már minden este ugyanúgy eszik, fürcsi előtt főzelék, utána szopi és kis tápi. Szerintem már álmodik is, és lehet hogy mocorog a foga is.

Találkozhatunk csütörtökön, ha szép idő lesz sétálhatunk egy nagyot!

Timi!
Szerintem se sovány Fincsike, ne aggódj. Mondom ezt én aki számolja a grammokat is Bendegúzon Kép. Õ is kicsi (7100 gramm, 7 és fél hónaposan), de már látom, hogy ő ilyen alkat, pedig baromi jóétvággyal eszik mostanában. Azért kicsiket hízik, de állandóan mozog ő is, még annak is örülök, hogy ennyit gyarapszik emellett.


Na, megyek spárgát pucolni, meg Bendegúznak is főzni cukkinis krumplit. Tegnap szétcsesztem a botmixeremet egy kemény körtével Kép, de apától kaptam estére egy újat ami tökszuper Kép külön aprítókütyü is van hozzá, és olyan kis könnyű.

Este még jövök. Szép szombatot Nektek!

Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Fanni 7420 gr volt csütörtökön.Ez nem kevés, pláne, h a születési súlya 2750 gr volt.Szerintem ő is olyan alkat mint Bendegúz.
Egyébként délután kapja a főzit, kb 1/2 5 körül.De speciel a főzelék tegnap őszibarackos pulykamell volt.
Fincsi, igen annyi beceneve van már, h egy oldalt teleírhatnék. Az apja mestere ezeknek.

A cukkinis krumplit mi is szeretjükKép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Manka után szabadon:

Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Este már nem volt erőm írni,úgy elfáradtam tegnap.
Viszont olyan isteni vacsit kapott apa a szülinapján, nagyon fincsa lett minden. Ez a sajtos-tejszínes-baconos csirke tepsiben egy főnyeremény kaja, és most különösen jól sikerült (nem égettem oda, mint a múltkor Kép). És befutott egy régi barátja is, akinek külön örült, meg a nővérem, olyan jó kis este volt.
Bendegúz is produkálta magát rendesen. Olyan aranyos ha valamit megközelít amit nem szabad (minden második másodpercbenKép), és mondom neki, hogy nem szabad, odanéz huncutul, de menne tovább, viszont ha kitárt karokkal hívom magamhoz, odamászik hozzám, mint egy kis turbóegér. Meg kell zabálni!

Tegnap voltunk uszizni is, ami nagyon jó volt csak én estem egy akkorát a csúszós kövön mezítláb, mint az ólajtó, miközben próbáltam a fényképezőgéppel minél jobb szögben becserkészni Bendegúzt a vízben. Már jó lila a jobb fenekem, még az a szerencse, hogy arra estem, az azért alá van párnázva Kép. Hatalmasat csattantam a vizes kövön, mindenki tök megijedt, hogy nincs-e bajom. Szegény apa is csak nézett rémülten a vízből. Még szerencse, hogy jól tudok esni. Kép

Most meg ha felébred elmegyünk hármasban ebédelni egy kerthelyiséges helyre, remélem addig még kihúzza az idő, és nem romlik el.

Tünde!
Zita nagyon helyes a fűben! Tök jól áll neki ez a kalap! Lassan mi is szabadjára eresztjük Bendegúzt valahol, a múltkor a Margitszigeten már nagyon meg akarta kóstolni a füvet, csak nem hagytam neki. Kép

Olvastam az ősziben, hogy ősszel Horvátországba mentek. Mi is hasonlóképpen tervezzük a nyarat, július végén két hét Balcsi saját nyaralóban a nagyikkal együtt, és ősszel elmennénk valahova Horvátországba kocsival hármasban. Nektek van már valami jó hely amit kinéztetek? Mi még csak keresgélünk, illetve még azt se túl intenzíven.

Timi!
Igen hasonló alkatok lehetnek, Bendegúz is elég kicsi volt 2850-el született. Szerintem se sovány ő se, tök kis arányos teste van. Mondjuk nálunk eddig nem elégedetlenkedett a dokinéni, csak mondta hogy este fürdés előtt adjak neki főzeléket azért. Úgyhogy mi uzsizunk is, elővacsizunk, és aztán még szopizik elalvás előtt, sőt néha még tápit is kap. Úgyhogy tényleg nem eszik keveset.

Manka!
Hogy vagytok? Hány fogatok van?

Na, húzok öltözni lassan.
Jó étvágyat!

Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti,
Annamami tett be egy linket, Krk szigeten egy falu, panzió.
Én se keresgéltem még.
Vendég
 


Sziasztok!

Ágoston beteg lett. Van egy pici láza, és folyik az orra. Amúgy jó kedvű.
Viszont én nagyon szomorú vagyok, mert pont most van a keresztfiam keresztelője, amin nem lehetek ott, mert itthon maradtam Ágostonnal. Sajnos a nagyszüllők nem értek rá gyerekfelügyeletre. Így csak a férjem ment.

Márti!
Még a múltkor elmentettem a receptedet. Egyszer meg fogom csinálni, mert nagyon jól hangzik.
Nem raksz fel uszis képeket?

Zita aranyos a fűben! Nagyon jól áll neki ez a sapi!

Timi!
Szerintem sem kevés a 7420 g. Tök jó, hogy kb. egy idősek az unokatesóval (Apu kedvence Kép)

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Lányok, nem is írtam az új tudományt!
A tapsikolást tanuljuk már vagy 2 hete. 1 hét után ment a pacsi, és tegnap óta rendes tapsi van! Elkezdi, aztán abba se hagyja, tetszik nagyon.

Holnap megyünk a vesemedencetágulat miatt uh-ra és nephrológiára. Elkezdtem a pisigyűjtést, hát, az első kísérlet nem sikerült, zacsi mellé ment. Kép Következőre sikerülnie kell, mert már csak 1 zacsi van itthon, elfelejtettem venni.

Ágostonnak gyógypuszikat küld Pernahajder Zita.
Vendég
 


Tünde!
Nagyon ügyes Zita! Nekem még nem sikerült megtanítanom Bendegúzt tapsolni, pedig próbálkozom. Igaz nem túl gyakran, de most majd rákapcsolunk! Kép
Holnap drukkolok Nektek, hogy ne legye nagyobb a tágulat! Remélem sikerült pisit elcsípni! Kép

Réka!
Szegény kis Ágoston! Gyógyuljon meg hamar!! Kép
A recept tényleg csúcs, és még jobb ha egy éjszakát előtte fokhagymás tejben áznak a csirkeciciszeletek.

Olyan jó nap volt!
Szerencsére szép idő volt, úgyhogy kint ebédeltünk, és aztán a Margitszigeten töltöttük a délutánt, ott is aludt Bendegúz, igaz nem sokat, de legalább a friss levegőn. Jót mászott a pokrócon, aztán ott is uzsiztunk, és aztán még elmentünk a CundA-ba, és vettem egy tökjópofa lenvászon nyári felsőt.
Jól el is fáradt, de mi is elpilledtünk apával rendesen. Én mindjárt kidőlök. De tényleg régen volt ilyen jó napom, hogy végig együtt voltunk mindhárman, és nem kellett semmit csinálnom, csak élveznem a családomat! Kép

És kövezzetek meg, de bevallom Bendegúz kapott a jégkrémemből, mert úúúúúgy nézte Kép, és szerintem ízlett neki nagyon. Csináltunk képeket, mindjárt rakok fel párat.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti,
akkor már jobb a kedved, ugye?
Pisi sikerült, köszi a kérdést. Kép
Vendég
 


Tünde!
Igen, sokkal jobb!! Kép

Az étteremben voltak ilyen kisautók, jó sokat köröztem Bendegúzzal, élvezte nagyon.
Kép

A fagyievés....
KépKépKépKép

Azért az uzsi is fincsi volt.
KépKép

Holnap válogatok az uszis képekből is.

Jó éjszakát!

Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti,
Bendegúz továbbra is nagyon Bendegúzos, irtó helyes kispasi!
A kisautóban olyan, mintha '50-es években készült filmből lenne egy kép.
Kép

Ha nem lenne a tejallergia, már én is adtam volna Zitámnak fagyit.

UH: Tágulat szerencsére ugyan akkora, mint 2 hónapja volt, most nekünk ez is jó hír. Zita nem is bömbölt, csak 1x egy picit, mert el kellett fordulni, és nem látta a monitort. KépKép
Kórház után elmentünk bevásárolni, itt megpróbált felfalni egy Plussz pezsgőtablettás hengerdobozt. A pénztárnál addig vettem el tőle, amíg nyáltalanítottam és a csaj lehúzta a kódot, hát mit mondjak, éktelen üvöltés volt ez alatt az 1 perc alatt.
Amikor pakoltam ki a bolti cuccokat, totál olyan érzésem volt, mintha egy nyálszörnyeteg leselkedne ránk mindenhol. A plusszos flakon előtt felfalta a retket zacskóstól, fűszeres üveget, meg még pár dolgot, így nyúlkáltam a nyálban. Kép Szegény pénztárosnő, tuti az ő keze se maradt szárazon. Kép/KépKépKép
Vendég
 


Tünde!
Köszönjük a bókot Bendegúz nevében is! Kép
Jó ez a fekete-fehéresített kép! Kicsit Humphrey Bogartos ebben a kalapban ezzel az enyhén szomorkás arckifejezéssel, nem? Kép

Klassz, hogy jó lett a vizsgálat eredménye!
Nyálszörny Kép. Nálunk is lakik pár ilyen.. Kép

A szombati uszizás képei. Az elsőn olyan mintha egyedül úszna, pedig apa keze ott van ám! Kép
A harmadikat csak azért raktam fel, mert annyira hasonlítanak szerintem. Nem tudom mit néznek mindketten, de valami nagyon jó csaj lehet Kép.
Ezt a piros halat meg imádja rágcsálni, bárhova oda lehet vele csalogatni. Sajnos uszodai darab.
És egy víz alá merítésest is felteszek. Meg egy két pihizőset.

KépKépKép
KépKépKép
KépKép

Újfent elnézést a sok helyfoglalásért, nem tudtam választani közülük.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Zita délután nagyon pernahajder volt. Lefeküdtem mellé szunyálni, és ahogy a szemeim csukódtak, az ő szemei nyíltak ki. Ezzel együtt a szája is. És mindezek után jól bebüdösítette a szobánkat jó híg hasmennéssel.
Vendég
 


Márti,
na igen, nem jutott eszembe a fickó neve, hogy kire hasonlít, ezért írtam ám úgy, '50-es évek....

Bocs, hogy megkérdezem, de a férjed hány éves? Eddig úgy láttam, hogy jó pár évvel idősebb Nálad, de ezeken a képeken meg fiatalosnak látom.

Bendegúznak most is kerekebb a pofija a vízben. Kép

Ez a kék az úszópelus, vagy kisgatya?
Vendég
 


Tünde!
Pont aznap volt 37 éves, amikor a képek készültekKép. De majd mondom neki, hogy nagyon fiatalos, biztos örülni fog Kép.

Ez úszópelus, mocsok drága volt, már megbántam, hogy megvettük, mert azóta láttam tökjópofa bicajosgatyókat amiket szintén az eldobhatós úszópelusra lehet húzni. Mert ezalatt is van azért egy eldobhatós vízipelus, biztos ami biztos.

Egyébként én is ducibbnak látom a vízben, a nővérem ezt meg is magyarázta, azt mondta a szövetek kitágulnak a vízben, és ő is mindig kövérebbnek érzi magát fürdés után Kép.

Zita a kis pernahajder!Kép Hasonlóan jártunk mi is tegnap a szigeten, ahogy elpilledtünk volna a pokrócon, Bendegúz felébredt a kocsiban és elkezdett randalírozni rajtunk keresztül.
Viszont nem kakilt be szerencsére Kép.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti, én ezt nem értem.
Szóval 2 úszópelus van Bendegúzon? Vagy mi? Vagy hogy? Vagy mi van? KépKép
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Látom Ti is Horvátországba készültök. Dobok fel Nektek pár jó oldalt, ahol lehet szállást keresni. Legtöbbnek van magyar nyelvű változata is és egész jó szállások vannak:
www.portal-croatia.com
www.adrialin.hu
www.adriagate.com
www.adriatica.net
www.fewo-direkt.de

Tünde
Örülök, hogy Zita vizsgálati eredménye jó lett.

Márti
Bendegúz nagyon édi.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sildike!
Köszi! Kép A címeket is! Megnézegetem. Kép

Tünde!
Igen pontosan így van, kettő pelus egymáson, egy eldobhatós, és egy mosható, ami inkább úszógatyának néz ki. De jó is ez a dupla biztonság, mert Bendegúz most is kakkantott a vízben, ki is cseréltem az eldobhatóst közben.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti, így már értem. Igaz, a popója nem látszik az uszis képeken, de kíváncsi lennék mekkora 2 pelusban! Kép
Az eldobhatóból kifolyik a cucc?
Vendég
 


Tünde!
Rátapintottál a lényegre. Kép Még jó hogy a múltkor a nyögésekből észleltük az accidentet, és akcióba léptünk apával, mert bizony az ázott kaka valahogy kijutott az egyébként hermetikusan záródónak tűnő szuperaranyos kis sellő mintájú úszópelusból a külsőbe. Úgyhogy gatyamosás, Bendegúz popó a tus alá, újra öltöztetés, és zsupsz vissza a vízbe.

Egyébként dupla pelusban sem nagy a popója, a csajok szeme így is megakad rajta Kép.

Manka!
Ma jöttök haza? Azért kicsit kipihented magad otthon?

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy csak úgy írok ide ismeretlenként, azt szeretném MÁRTI-tól kérdezni, hogy hova jártok usziba?

Köszi Tücsök

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Sziasztok!

Tücsök!
Mi egy Vizimanó nevű helyre visszük, a honlapjuk www.babauszas.net.

Képzeljétek lányok Bendegúzon kiütések vannak. Először azt hittem megmászta valami, mert már hétfőn is volt rajta egy-két csípésszerű piros kis kiütés. De tegnap délután megint, és ma reggelre a két karján és a nyakán egész sok lett. Felhívtam a dokinénit, beviszem megmutatni. Először azt mondta nem lehet-e szúnyogcsípés. Na, de ennyi?? És van egy-kettő a pelus alatti részen is, ezért sem gondolom.
Kíváncsi vagyok mi ez. Nem gondolom hogy melegkiütés lenne, mert azok szerintem kisebbek, és leginkább az izzadósabb részeken lennének. Esetleg az usziban szedhetett össze valamit?

Tegnap újítottunk, vettünk egy két méter átmérőjű medencét. Bemutatom Nektek az új "gyerekbiztos" nappalinkat. (azért még mi is beférünk Kép)

KépKép

A járókát nagyon hamar megunta, tombolt benne egy idő után, és csak szabadon randalírozva érezte jól magát, ezt viszont én hosszú távon nem bírom. Pláne, hogy iszonyat gyorsan mászik, hol itt találom hol ott, és elkezdett érdeklődni a számítógépkábelek iránt is. Kíváncsi vagyok meddig bírja ebben, mert itt van helye bőven mászni, nem érezheti magát bezárva. És mellesleg olyan jól néz ki. Persze közben majd kiveszem azért kicsit csatangolni is, de ebben biztonsággal itt merem hagyni.

Na, megyek tízórait csinálni.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti,
ez tök jóóóó! Ha feláll nem tud kiesni, ha nekidől a falának?
Vendég
 


Tünde!
Nem tud kiesni, elég magas 58 centi, Bendegúz meg ugye 68, úgyhogy nem tudja átdobni magát, ha esetleg felkapaszkodna állásba, de ezt még úgyse tudja. Viszont ügyesen felkapaszkodik a falán térdelésbe, és les kifele. És már próbálgatta, hogy ha ül és háttal nekidől a falának, milyen jó puha. Most beleraktam a habtapijait, azokat pakolássza. És ebben bőven tud mászkálni. Meg egyébként átlátszó a fala, úgyhogy kilát valamennyire azon keresztül is.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Ja, és nagyon szimpatkus halacskák vannak rajta, sajna kívülről, így azokat inkább én látom, mint Bendegúz. Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


És még olcsóbb is volt, mint egy igazi nagy járóka, (mert ami volt Bendegúznak, az egy egész kicsi, használt, hálós járóka, nem csodálom, hogy utálta, mint egy rabságba ejtett kis állat olyan volt benne), potom 2000 forintért vettük az OBIban. Szerintem ez direkt ránk várakozott a polcon, mert csak ez az egy darab volt. Nyárom majd levisszük a Balcsira.

Zita pocója nagyon zabálnivaló ahogy a lámpa fényében sejtelmesen domborodik.Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Hát igen. Van ugye
-sörhas,
-tejhas,
-tápszerhas
KépKépKépKép
Vendég
 


Nem csoda, ha Bendegúznak kisebb a pocója, se sört, se tápit nem iszik eleget Kép, és sajna már tejcit is egyre kevesebbet Kép.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Márti, nagyon jó ez a medence! Ki találta ki? Nagyon jó ötlet!

Köszönjük a jobbulást kívánásokat, és Zitának a puszit! Ágoston már jobban van, de elég nyűgös ő is a foga miatt. Most jön a hatodik. Már napokkal ezelőtt azt hittem, hogy át fogja tőrni az ínyét, de még mindig nem. És emiatt, meg biztos a betegségtől is megint rosszak az éjszakáink. 2 óránként kel és csak a cicin nyugszik meg. Ha kijött a foga és teljesen meggyógyult fogom hagyni egy picit sírni, mert azt hiszem teljesen visszaszokott az éjszakai kelésekre.
Amúgy az orvosnál is voltunk. Azt mondta, hogy adhatok már Ágostonnak egy kevéske túrót, joghurtot, sajtot, margarint. Ti adtok már ilyeneket?

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Lányok, nagy hírem van!
JÖN A KISTESÓ! Huh, nagyon boldog vagyok!

Réka, mi a tejallergia miatt nem eszünk ilyesmit.
Vendég
 


TÜNDE! GRATULÁLOK!!! Én is nagyon örülök Neki! Pozitív teszt? Vagy hogy derült ki? Izgi nagyon!

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Tüüüüündeee!!!!!!
Jaj de jóóóóóóó!
Kép
Gratulálok, már pont akartam kérdezni, hogy amikor mondtad, hogy nyáron fogtok bele a projectbe, a csillagászati nyárra gondoltál-eKép.

Majd jövök, és beszámolok, tegnap nem tudtam jönni, mert aludni tanítunk,több-kevesebb sikerrel, de most nem adjuk fel, apa kel fel Jackhez, mármint én keltem, mert ő nem hallja meg a gyereksírást. Tipikus pasi.

Márti, micsoda dühöngőKép!!
A gluténmentes babapisit hol szerzed? Mi a márkája?

A gyerekek nagyon aranyosak, jó látni Fincsikét is, most már ő is kezdi elveszíteni a kisbaba jelleget, igazi kis királykisasszonyKép.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Réka, pozitív teszt ma volt (ma nem jött meg), de voltak gyanújelek. Puffadok, tele vagyok gázzal, csoda, hogy nem szállok fel. Kicsit hiperérzékeny lettem, és teltebb a cicim. Meg hát persze nem nagyon védekeztünk. Kép
Vendég
 


Tünde!!
ÓRIÁSI GRATULA!!! Kép Kép Kép Tökre örülök Neki!! Már a múltkor is nagyon örültem, amikor mégsem lett kistesó Kép.

Manka!
Üdv itthon! Kép
A gluténmentes babapisit herbáriában vettem az Árkáédban, de aztán már hiába kerestem nem volt. Azóta lehet hogy kaptak, de már nbem kerestem.

Hát megjártuk a házidokinénit, meg a bőrgyógyászatot is a Heim Pálban, de nem igazán derült ki mik ezek a kiütések. A háziorvosnak fogalma sem volt mi ez, telefonos beszélgetés alapján a keszthelyi gyerekorvos egyértelműen azt mondta hogy most ez gyakori a kisgyerekeknél, vírusbetegség, ártalmatlan, nem muszáj hogy legyen láz, calcimuscot itassak vele, és majd elmúlik.
Ehhez képest a bőrgyógyász rögtön azt mondta csalánkiütés, totál diétát javasolt, de nem is kérdezett ki, hogy milyen új kajákat kaphatott esetleg, elég felületesnek tűnt. De azt mondta, csak szopi meg tápi mehet esetleg krumpli. Hát én adtam neki uzsira almát, azt hónapok óta eszi, tuti nem allergiás rá. Ami újat kapott hétvégén, az a biskotti babapisi volt ami ugye gluténes, de kapott ő már gluténtartalmú kétszersültes tejpépet is előtte. És hát ugye megnyalattam vele a fagyimat. De nehogy már az legyen a ludas. Kép
Már tele van a kis karja, meg a lábain is vannak, érdekes módon a törzsön nincs, egy kettő az arcán, és a nyakán is bőven. Azért aggódom rendesen, de remélem tényleg a keszthelyi dokinéninek lesz igaza, és szépen elmúlik. Ha rosszabbodna péntekig a bőrgyógyász osztályos kivizsgálással fenyegetett. Kép Kaptunk Fenistil cseppeket is a bőrgyógyászaton, attól majd jól alszik.
Hát ez van velünk sajna.

Manka, mivel lehet hogy ez a vírusos cucc, inkább ne talizzunk holnap, nem akarom, hogy Jack esetleg elkapja. Meg nem is tervezek nagy sétát.

Na, megyek mert nyügi van, közben jön a foga is szerintem.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti, sógornőm fiával is ez volt, kiütések a végtagokon, törzsön semmi. Végülis kivizsgálták őket kórházban, nem találtak semmit, azt mondták vírus, de mosson mindent 90 fokon, hátha mosószerre érzékeny.
hát nem tudom. Ja, és ő 2 hósan 6,5 kg, áll. a kövér babáknál gyakori ez, ami ugye Rátok nem illik.

Köszi mindenkinek a gratulációt.
Vendég
 


Tünde!
Hát pont ezért nem szeretném én a kórházasdit, mert valahogy nekem olyan érzésem van, ez nem táplálékallergia, és az jönne ki a végén hogy fölösleges macera volt az egész, és kiderül hogy tényleg egyszerű vírusfertőzés volt. Remélem tényleg az!
Mindenesetre azért ez a nagyon kemény diéta kicsit fölöslegesnek tűnik, mert eddig még soha nem volt egy pöttye se, szóval amiket eddig nyugodtan evett (alma, barack, körte, banán, krumpli, répa, sütőtök, cukkini, tök) miért jött volna ki most hirtelen ezekre allergia. Az egyetélen gyanús az a qrva Milupa Biskotti babapisi. De az meg olyan rohadt drága volt, csak nem árthat neki Kép.
Remélem péntekig javul. Ja, és én ugyanazzal mosok, és öblítek amióta Bendegúz megszületett.

Szerintem szedjél Elevitet mindenképpen! Sőt plussz fólsavat is szednék a helyedben az első hetekben.

Réka!
Örülök, hogy Ágoston gyógyul. Viszont baromi fárasztó lehet ez az éjszakai gyakori ébredés. Kép
Hát én elvileg terveztem, hogy adok neki jövő hét utántól túrót, joghurtot, de most nem valószínű. Megvárjuk mi történik a kiütésekkel.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti, mi van Bendegúz bőrével?
Vendég
 


Tünde, gratulálok! Én nem lennék ilyen bátor.Viszont a kis korkülönbség jó lesz Zitának :D
Mikor mész dokihoz?
Ha már sokan javasolják neked a vitaminokat, van egy viszonylag olcsó:Pregnavit a neve, dupla annyi van benne majdnem mint az Elevitben és így kerül annyiba.Én most ezt szedem a szoptatás miatt ha éppen eszembe jut.

Márti, ne csodálkozz a Biskottin, van benne glutén, tejpor, cukor stb..én is elajándékoztam.Elötte megkóstoltam, de nem annyira jött be az íze.
Sőt az ilyen cuki kis bébidesszertek, pudingocskák is nagyon alattomosak ám!
A fagyi pláne!Tudod, a férjemékenk cukrászdájuk van....
Persze nem biztos, h ettől van, de talán jobb ezeket a gyanús dolgokat 1 éves kor után adni. Semmi nem történik ha csak akkor fog mondjuk túrót meg kiflit kapni.
Sőt, őblítőt se használjál, amíg ki nem derül valami.

Fanni mostanában 3 órákat alszik délután.Így én is tudok vele pihenni ha épp nincs jobb dolgom, de ez ritkán van.
Séta közben ki kell venni a babakocsiból,vicces is cipelni.
A játszótéren imádja nézni a gyerekeket, vigyorog nekik.
tibicsoki75
 
 


Na, végre!
Próbálkoztam már ma reggel, de csak most sikerült.

Tünde!
Javult valamit a bőre Bendegúznak, halványultak a kiütések, de még van bőven a karján főleg, de elszórtan a lábán is. Meg megjelentek az arcán is kétoldalt, egyik oldalon kicsit összefolyó jelleggel, úgyhogy egyre inkább kezd hasonlítani a dolog a vírusos kiütéses betegségre amit lepkehimlőnek is hívnak az arcon lévő pillangó alakú piros folt miatt. (erythema infectiosum néven lehet a neten rákeresni, meg persze átrágtam a gyerekgyógyászat könyv ezen fejezetét is) Úgyhogy továbbra is bízom benne, hogy nem allergia. Egy keszthelyi óvónő ismerősöm mondta telefonban, hogy a fél óvoda pöttyös, egy csomó gyereknek ilyen baja van. Gyanús az egybeesés, nem?

És Te hogy vagy? Émelygés, hányinger? Nekem olyan mázlim volt Bendegúzzal egyáltalán nem voltak ilyen tünetek, csak az iszonyat álmosság. Drukkolok, hogy Neked se legyen.

Timi!
Azért ez a biskotti nem lehet annyira rossz, sokan adják a gyerkőcöknek. Én bízom benne, hogy nem attól vannak a kiütések. Pont most akartam megengedni végre anyukámnak, hogy adjon neki kenyérhéjat csócsálni, már hetek óta ezzel nyúz. Hát azt hiszem azért ezt elhalasztjuk.

Ma megyünk Keszthelyre délután, de még mindenképpen jövök addig, csak egy csomó dolgom van.
márti72
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?