Új privát üzeneted érkezett!

Még azt akartam kérdezni a kajálással kapcsolatban, hogy néha Ti is belekanalazzátok a gyerkőc orrába?
Vendég
 


Tünde!
Előfordul néha Kép. De én inkább oldalirányban tévesztek néha a kanállal, amikor már jóllakott és már nem annyira érdekli a kaja, hanem nézeget körbe, és tekeri a fejét, én meg próbálok közben betalálni. Nem egyszerű. Kép

Húú ma volt nagy sírás-rívás, beleorrolt a parkettába szegénykém. Biztos fájhatott neki Kép. De meg kell tanulni valahogy, hogy az kemény. Agyonpuszilgattam és hamar megvigasztalódott. Kép
Szerintem lukad a másik fogínye is, remélem az a fog is hamar kibújik.

Tegnap Bendegúznak új produkciót sikerült bemutatni! Lehevertem mellé a földre, odamászott, és felkapaszkodott az oldalamon, úgy hogy csak térdelt, és a kezével rajtam támaszkodott, és így sikerült függgőleges testhelyzetben maradnia egy jó ideig. Baromira tetszett neki, rikoltozott meg nevetett, aztán rámrogyott Kép. Kíváncsi vagyok a kiságyban mikor kapaszkodik így fel.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Mi még nem váltottunk ki egy étkezést sem. Van, hogy nem nagyon kér Ágoston tejen kívül semmit, van hogy benyom egy egész almát egy egész banánnal és utána még szopizoik is. Na jó, ilyen csak egyszer volt, de azért néha tényleg tud jó sokat is enni. Ha nem kér nem szoktam erőltetni.

Ágoston is nagyon fürge. A haptapijáról mindig lekúszik, és indul ki az előszobába. (Lassan magától megy sétálni.)
Fannival ellentétben, ő nem kimászik a hordozójából, hanem odakúszik, és bemászik. Nem teljesen, de négykézlábra áll, lába kinnt, keze bennt. Ez elég hosszú időre le is szokta kötni.
És most már tud egyedül is ülni!
Õ egyáltalán nem gőgicsél, hanem kiabál. Ha azt akarja, hogy valaki figyeljen rá, akkor annak addig kiabál, míg oda nem figyel.
Amúgy nagyon jó kedvű általában, és nagyon huncut. Itthon, és vendégségben is rengeteget vigyorog. A sétálás a kivétel. Ott csak komolyan szabad utazni. Ja, az autóban is.

Amúgy ő sem bújós, csak, ha nagyon fáradt.
Ha felveszem ugrál a kezemben. Olyan édes. Csimpaszkodik belém, és ugrál rajtam, mint egy kis majom.
Az arcomat még mindig eszi. De most már biztosan tudom, hogy nem azért, mert éhes. Néha a foga miatt, néha csak puszit ad. Olyankor csak oda fordul hozzám, bekapja az arcomat, és megy tovább a dolgára.

Én még nem találtam bele az orrába. Egyszer mikor nem oda figyeltem, a feje tetejét kentem össze.

Nagyon aranyos Zita párnával kitámasztva a hintában, és Bendegúz is a kis pihés hajával.
Ja, és gratulálunk Bendegúz fogához! És a fényképhez is!

KépKép
KépKép
oréka
 
 

 
 

Sziasztok!
Ma 11től 4.30ig kint voltunk, olyan jó idő volt. Jól el is fáradtam, lejártam a lábam, ráadásul meg is jött negyvenakárhány nap után.
Apa meccset néz, én meg unatkozom. Megyek is aludniKép.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Ágoston ugrál mint egy kismajom?Ez nagyon édi!

Fanni is inkább sikít és nyávog.Na meg a hű és a ha megy neki nagyon.
A tükörben szereti nézegetni a "másik babát", csapkodja és vigyorog.Nem részletezem hogy néznek ki a tükrök itthon(sok van).Minden nap letakarítom, de nem számít.

Ezen a képen az én régi babakori sapkámat viseli. Picit még nagy neki.
Kép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Fanni tündéri! Nagyon édes!
A tükrök nálunk is borzalmasan néznek ki, én már nem is pucolom naponta.

Sajnos elég homályosak lettek, de azért felteszem ezeket.
KépKép
Kép

KépKép
KépKép
oréka
 
 


De jó képek!!!!!

Milyen szép nagy szemei vannak Fannilánynak!! Jó áll neki a fodros sapi, nem is látszik rajta, hogy már elmúlt 20éves (mármint a sapkaKép).

Ágó olyan nagyfiú már, szerintem ő változott itt a legtöbbet. Nagyon jóképű kissrác.

Most lebuktam, még mindig nem alszomKép.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Hú, Lányok, de jó, hogy végre tettetek fel képet!

Fannilány nagyon baba! Éppen kérdezni akartam, hol szerezted be ezt a szupi sapit, de olvastam, hogy még Anyukád szerezte. Kép/Kép

Ágoston is milyen nagyfiú, és nagyon szépen ül, és nagyon helyes kishapsi!!!

Zita is egyfolytában ugrálni akar, alig lehet fotózni:Kép
Még nem igazi NÕ, nem szereti a ruhapróbát:
Kép
De azért a végeredmény anyának nagyon tetszik!:
KépKép

A tükör nálunk is tele apró kezekkel. Kép
Éppen ma írtam, hogy Zita nem anyás. Na, du átmentünk barátnőzni, hát amikor nem a kezemben volt, eljátszotta anyámasszony katonáját. Hmmmm....
majd kinövi.

Ja, igen. Zita már masszírozza hátát. Én tartom, Õ meg ugrál és szteppel apa hátán, közben nevet nagyokat. Rajtam kívül mindenki élvezi. KépKépKép
Manka, alszol már?
Vendég
 


Manka, nem kapcsolod be a skype-ot?
Vendég
 


Sziasztok!

Tünde!
Zitának milyen jól áll ez a meggypiros szerkó! Kép
Az első "mozgókép" is nagyon tuti Kép. Bendegúz is próbál ugrálni, jól gyomron tapos néha, ha szembefogom.
Ezt a masszázst fordítva kellene csinálni, nem? Apa fogja, Te heversz, Zita ugrál. Kép

Réka!
Ágoston tényleg nagyot nőtt, tiszta kisfiús már Kép, és látszik, hogy tök stabilan ül. Bendegúzt még nem lehet így őrizetlenül hagyni ülésben, hétvégén is akkorát koppant a kis feje, amikor a tesóm nem figyelt rá és hanyattdobta magát, volt aztán nagy sírás rívás.

Timi!
Nagyon jópofa ez a fodros sapi, vagy kalap, vagy főkötő Kép. Jól áll Fannilánynak! (nekem tök olyan feeling, mintha egy régi filmből bukkant volna elő ez a kép)

Manka!
Ti aztán nagyokat levegőztök! Nem unja meg Jack? Bendegúz úgy egy óra után megunja a kocsikázást, és elaludni meg nem igazán tud már a kocsiban, inkább a kiságyában alszik jókat.

Ma kipróbáljuk mit szól Bendegúz a csirkemájhoz. Múlt héten hős voltam, és fagyasztottam le pár csirkemájacskát kisebb adagokban, amit majd megfőzve hozzáturmixolok a kajájához. (azért volt hősies cselekedet, mert minden belsőségtől rosszul vagyok, se megenni, se megcsinálni nem bírom Kép) De mindent a gyerekért Kép.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti,
bazi nagyokat rúg ám Zita, én nem mernék aláfeküdni, néha Apa is feljajdul.
Csirkemáj ügyben megértelek, én hasonló okból kifolyólag valszeg nem adok Zitának. Kép
Vendég
 


Tünde!
Nekem muszáj lesz, mert anyóspajti is direkt fagyasztott le csirkemájakat (saját vágásKép) Bendegúznak. Nem tehetem meg, hogy nem adok neki. Meg mindenhonnan azt hallom, hogy az milyen jó a gyereknek.

(Engem annyira zavar, hogy a muszájt sokan muszálynak írják az ősziben, de nem merem korrigálni, pedig úúúúgy böki a szememet Kép)

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!
Tünde, csak most láttam az írásod, pedig jó lett volna skypeolni egy kicsit, majd talán ma este.
Átköltöztettük d.e. Jacket a saját szobájába, kíváncsi vagyok milyen lesz az éjszakánk.

Tök jó Zita szerkója, már csak ezért is kell majd még egy gyerek, hogy lány legyen, és lehessen ráadni csini rucikat.

Márti, a többórás séta alatt Jack nem mindig a babakocsiban van, itt-ott megállunk nézelődni, jól megfogdosni a fák kérgét és a sok más érdekességet. Már ő sem nagyon alszik séta alatt.

Újra jó idő van, megyünk csavargunk ma is egy nagyot. Este jövök.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Nincs is jóidőKépKép.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Hát nincs, mi is most jöttünk meg az előbb Bendegúzzal, itt csöpörgött az eső is kicsit. És töknyomi idő van. Kép
Most viszont aluszik az ágyikójában.

Mi holnap megyünk dokinénihez meg védőnénihez méretzkedni, már gyűjtögetem a kérdéseimet a hozzátápival kapcsolatban, ha van valami kérdésetek írjátok le nyugodtan, hátha mond valami okosat. Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Nincs jóidő??? Kép
Mi most jöttünk meg, jó nagy csavargás volt, közben plázáztunk is, vettünk Apának 2 inget, remélem jó lesz rá.
Itt nagyon meleg van, hosszú ujjú felsőben és farmerban eléggé melegem volt.

Hát igen, én is úgy vagyok, hogy jó lenne egy kisöcsi, de ha lány lenne, annak is nagyon örülnék, annyi szép rucija van Zitának, és alig hordta őket.
Vendég
 


Róbert GidaKépKép
Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Itt is meleg van, nyomott meleg, de tökborús, és kicsit szeles is.

Én is szeretnék egy kislányt másodiknak, de ha fiú lesz, akkor is örülök. De akkor kevés új ruhája lesz szegénykémnek Kép.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Manka!
Ez tüneményes!!!!KépKépKép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Manka, tök jó ez a kép, vagyis Jack tök jól néz ebben a sapiban!
Vendég
 


Köszi lányok, tegnap szereztem be a sapit, és tegnap egész nap ez volt rajta, a Panna anyukája amikor meglátta le is róbertgidázta Jacket.

Jé most látom, hogy az újak kaptak 1-1 iwiw meghívót. Én sajnos nem, de Jack igenKép.

Én nem tudom mikor fog ez a második fog kinőni. Ágostonnak 2 hét múlva nőtt ki, Zitának mikor?
Most ilyen az egy fog:
Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka, Zitának egyszerre jött ki a kettő, azóta semmi, pedig annak már vagy 2 hónapja.
A Panna kicsoda? Ismerjük?
Én 5 meghívót kaptam, Jack is fent van? Kép
Adjak át?
Vendég
 


Ilyen volt az uzsi:
Zita fogja az előkét, nehogy leessen:
Kép

Nálunk semmi nem vész kárba, lenyalogatjuk azt is, ami kicsúszott a szájból:
Kép

Tele a pocak, laza vagyok, mingyá szét is esem:
Kép
Vendég
 


De rendes ez a Zita, "elmosogat" maga utánKép. Laza képKépKép.

Hogy van neked 5 meghívód? Amúgy köszi, de nem tudok senkit akit meg kellene hívni. Jack is fent van, apukám küldte neki a meghívót. Csináltam Jacknek yahoos emilcímet amikor megszületett, aztán egyszer csak jött az emil, hogy menjen iwiwezniKép.

Honnan szerzed ezeket a zoknikat Zitának?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Zitát a mobilcsengőhangra táncoltatom. Én zenélek, ő meg rázza a vállait. Legjobban a Bubamara, A harry Potter filmzene és az Anámia zenéje tetszik neki, teszteltem többször. KépKépKép
Vendég
 


De rendes ez a Zita, "elmosogat" maga utánKép. Laza képKépKép.

Hogy van neked 5 meghívód? Amúgy köszi, de nem tudok senkit akit meg kellene hívni. Jack is fent van, apukám küldte neki a meghívót. Csináltam Jacknek yahoos emilcímet amikor megszületett, aztán egyszer csak jött az emil, hogy menjen iwiwezniKép.

Honnan szerzed ezeket a zoknikat Zitának?

A Panna szept. 6-án született, az utcánkban lakik, együtt jártunk masszázsra, és szoktunk együtt sétálni.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Üjjjje babanet, pedig azt mondta, hogy nem küldte el, én meg kiegészítettem.

A csengőhang nálunk is nyerőKép.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka, azért az nem túlzás kicsit, hogy Jack férfi? KépKépKép
Na, küldök én is meghívót Zitának! hihihihihi

A zoknikat a tesóm 2 fiától örököltük, én még nem is vettem. Vagyis 1et vettem, de nem találom sehol. Kép
Vendég
 


Robertgidás Jack cuki, neki sem lehet oka panaszra kék szem ügyben.
Tünde, hol vetted Zita csini meggypiros szettjét? Kell nekünk is ilyen!!!!!!!!!!!!!!!!!
Már ha Zitát nem zavarja, h más is visel ugyanolyan cuccot.
Fannit ma lekisfiúzták. Igaz kék farmerben, kék nyuszis tutyiban és bézs bodyban volt az Europarkban. A rózsaszín kabátja a babakocsi aljában pihent.
Vett apukája napszemüveget neki, este hozza haza.


Belsőségek: én is utálom, a csirkét szétbontom, csak a belsejébe ne kelljen érni. Pedig voltam boncoláson és semmi bajom nem volt. Sőt utána elentünk kajálni!

Különben hetente egyszer lehet májat adni a babának, nem olyan egészséges az, mint amennyire hírdetik.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Szóval nem kell izgulni, piros napok vannak, nem jön a kisöcsi. Kép/Kép
Mondtam, hogy csak vaklárma.
Vendég
 


Tünde!
Azért én sajnálom, már rákészültem hogy jön Nálatok a kistesó Kép/Kép.
De így meg talán majd kb. egyidőben jönnek a tesók Kép.

Húú, itt olyan f@s idő van, persze pont aznap esik, amikor megyünk dokinénihez Kép. De most már nem mondom le, bemegyünk valahogy, lehet hogy kenguruzunk.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Na, megjártuk a dokinéni-védőnénis kört.
Hát Bendegúz súlygyarapodása azért az alsó határon mozog, 6850 gramm most. Két hónap alatt 550et hízott. Bár a dokinéni mindig meg van vele elégedve, ő nyugtat engem, hogy ne aggódjak, a gyerek teljesen jól néz ki.
Hozzátápival kapcsolatban azt mondták a 7. hónapban lehet neki adni szépen krumplival a zöldeket, spenót, sóska. Brokkolit, cukkinit már eddig is lehetett volna, tököt is lehet már.
Minden főzibe lehet kis olajat is tenni.
És a 8. hónaptól majd fokozatosan a túrót, sajtkrémet, joghurtot, Már alig várom, azt biztos szeretni fogja Bendegúz gyümikkel.
És kiprószálunk egy nem HAs tápit, hátha abból többet iszik majd. Bár ők azt mondták, ne aggódjak ha keveset is szopizik, és nem akar utána tápit, akkor elég az neki. ?.
És uszítottak, hogy este is adjak főzeléket fürdetés előtt, és elalvás előtt akkor elég egy kis szopi.

Hát ezeket mondták.
Most nagyon fellelkesültem, és elhatároztam, hogy elkezdek főzni Bendegúznak mindenféle fincsit, és elkezdek ízesíteni, kis petrezselyemmel, citromfűvel, kaporral. Persze azért váltva az üvegessel, nehogy elszokjon tőle, mert azt meg jó ha megeszi, ha utazik az ember. Kicsit félek, hogy majd nem eszi a saját készítésűeket, de kipróbáljuk.
Ha nem esik délután az eső, el is megyek a zöldségeshez vele, és bevásárolok.

Sehol senki Kép.

Manka!
Nehogymár ma is maratonit sétáltok ebben az esőben Kép.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Iszik valakinek a gyerkőce pohárból?
Arra gondoltam, meg kellene tanítani Bendegúznak pohárból inni. A múltkor egyszer próbáltam, akkor kifolyatta a száján. De szerintem hamar feladtam.

Hát úgy néz ki a mai zöldséges túrából nem lesz már semmi, megint szemereg az eső Kép. Nincs kedvem elázni, úgyhogy majd holnap megyünk.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Én csak pislogok, itt ragyogó napsütés van. Igaz, reggel esett, de 10 óta süt a nap, és nagyon meleg van.
Mi is voltunk dokibácsinál receptért, jó tanácsért. Nekem azt mondta, gyümik közül inkább csak az almát adjam, és ha lesz friss gyümölcs, abból is csak cseresznyét egyen idén, epret, málnát ne. Kép
De persze ez csak ránk vonatkozik, a hülye allergia miatt.
Aztán voltunk otp-ben, és vásároltunk is. Vettem Zitának olyan 3 db-os fogkefét, és egy aranyos nacit, és kuponos bodyt.
Ja, és végre ráadhattam a farmerszoknyát. Kép
Vendég
 


A fenébe, most már itt is derülget. Most el tudnánk menni, de most meg Bendegúz alszik, aztán uzsizik.
Nem hiszem, hogy utána még lesz erőm letúrázni a harmadikról, bár még az is lehet, ha nagyon szép lesz az idő.

Viszont akkor holnap jó eséllyel itt is szép idő lesz! Kép

Tünde!
Se barack, se körte, se dinnye? Kép Azok is annyira allergizálnak?

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Én már adtam eddig is őszibarackot, körtét, szilvát. Ha vmi kiüti, majd nem adom.
Vendég
 


Tünde!
Milyen az a háromdarabos fogkefe?

Ezek a fogak vándorolnak, állítom. Az amelyik kijött, az szépen növekszik, viszont ahol mellette tegnap ott csúcsosodott egy hegyecske, az visszábbhúzódott. Igaz most egy csíkban jobban látszik az a fog is. De tegnap azt hittem már ki is bújt, erre mégse. Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Kép

Zita bemutatja, hogyan kell használni:
1. megmutatom 2. megnézem 3. megeszem
KépKépKép
Vendég
 


ezt még fél 9kor írtam:
Sziasztok, csak bekukk, apa letiltott ma estéreKép.

Pannáékkal elsétáltunk a Brendonig, a gyerkőckék hordozókendőben, aztán hazatoltuk őketKép. Jó nagy kerülővel toltuk haza a vadi új egyforma babakocsikat, és közben még ettünk gyrost is.

Tünde, köszi a meghívót, végül is a rendszer visszaadta a Jackét, úgyhogy nem használtam fel. Ha esetleg mégis kell, vissza tudom küldeni.

Márti, Jack iszik pohárból már régóta, csak abból fogad el vizet, vagy kanálból.
Nekünk babyloveos 3dbos fogkefénk van, pelenkázásnál az a zsákmányKép.

Holnap apa nem dolgozikKépKépKép, viszont egész hétvégén igen, szombat esti fellépéssel kiegészítveKépKépKép.

Jó éjt!

Ezt meg most írom:
Hihi, nagyon jó a szemléltetésKép. Ez a készlet szebb mint a miénk, ez milyen fajta?

Erről jut eszembe, ti hideg, vagy meleg vízzel mossátok a fogaitokat? Mi már egy jó ideje vitázunk ezen apával, ma pedig erről volt szó az ír rádiócsatorna reggeli műsorában. Az írek mind azt mondják, hogy langyos-vagy meleg vízzel fogat mosni gusztustalan.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka Kép!
Bocsi, hogy idepofátlankodok, de én utálok hideg vízzel fogat mosni. Nekem fáj is.

Ayse

ayse
 
 


Én meleggel, mert hideggel fáj. Fognyak-kopásom van.
Sanyi hideggel.
Mondd meg John-ak, hogy a fiúk hideggel, a lányok meleggel, és slusszplassz, nincs vita, nőuralom van!

A fogkefe Canpol babies, és langyos nyállal működik egyelőre. Kép

Manka, jövő héten szerda csüt eljöttök?
Vendég
 


Sziasztok!

Csakis langyos vagy meleg vízzel, bazi érzékenyek a fogaim a hidegre. A kőkemény pasik meg csak mossanak hideggel Kép.

Képzeljétek ma Bendegúznak sikerült valahogy egyedül felülni! Kép Kimentem a konyhába megcsinálni a tízóraiját, és mikor bejöttem ott ücsörgött szemben a DVD lejátszós szekrénnyel. De elég távol tőle, a parketta-szőnyeg határmezsgyén, szóval biztos nem kapaszkodott, hanem feltolta magát valahogy. És szabályosan terpesztett lábakkal, egyenes háttal ült.

Na, megyek tízóraiztatni, csak ezt el kellett újságolnom valakinek. Bár Apát is gyorsan felhívtam Kép.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok Lányok!

Tünde
Bocsi, hogy idepofátnlankodok. Volt már téma az őszi topikban az othhonszülés?
Remélem nem volt nagy vita, mert ha igen, akkor sajna bombát robbantottam. Már megint előbb írtam, mint kérdeztem.Kép

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sildike!
Nem engem kérdeztél, de azért muszáj reagálnom.
Én orvos vagyok (igaz nem dolgozom orvosként, hanem gyógyszerkutatóként), és abszolút egyetértek Veled otthonszülés témában. Én konkréten tanultam is milyen komplikációk fordulhatnak elő, és akit csak tudok lebeszélnék arról, hogy otthonszülésbe bonyolódjon.
Szerintem nem ártana felhomályosítnai azokat az anyukákat akik otthonszülésre vállakoznak, hogy milyen váratlan komplikációk is adódhatnak egy teljesen normálisan induló szülésnél és milyen következményei lehetnek ezeknek. Illetve hogy ezeket kórházi körülmények között nagyrészt sikeresen lehet uralni, kezelni, és elkerülni a tragédiákat.
Nem azt mondom, hogy feleslegesen szorongást kellene kelteni a szüléssel kapcsolatban, de aki nem tud ezekről a dolgokról (mert nem tájékozódott, vagy mert nem tájékoztatták), hogy mérhetné fel a kockázatot, amivel az otthonszülés jár. (mondjuk az ilyen anyukákról nekem is megvan a véleményem, pedig sok tanult nő is van közöttük, aki elvakultan hisz ebben a háborítatlan szülés humbugban)
Édesapám egyébként szülész, és hány olyan esetet mesélt, amikor tényleg azon múlt, hogy nem lett nagy baj, hogy öt percen belül a műtőben voltak a szülőanyával. Illetve hány újszülöttet élesztett ő maga, ha esteleg még nem állt ott a gyerekorvos.
G.Á.-ról is ugyanaz a véleményünk, egy kókler. Az a nagy a baj, hogy nincsenek korlátok, simán kártékonykodhat, és veszélyeztethet életeket.

Én nem tudom volt-e már ez téma az ősziben, de szerintem nem baj, hogy felmerült.

Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Húúúúúúú Márti(Sildike) te vagy az emberem!Én úgy utálom ezt a háborítatlan szülés feelinget és a hozzá hasonló túlreagált dolgokat(szülési terv írása....), ami itt elterjedőben van.Tök szánalmas.
Kb mint a scientológia egyház tanítása, hogy csak csendben és sötétben lehet szülni.Lsd Katie Holmes.
Nem vagyunk egyformák, valakinek nagyon könnyen megy, másnak nehezebben.

Otthon szülés szerintem is nagyon veszélyes, pláne, hogy csupa maszat lesz minden, egyáltalán nem mellékes, hogy ha valami baj van a babával azonnal lehet rajta segíteni a kórházban.
A mostani kismamában is van egy ilyen cikk.........hát nevetséges. Szülés közben a barátnők palacsintát sütöttek olyan nyugalom volt. Na neeeeeeeeeem.

Egyébként kíváncsi vagyok az ilyen családokra, milyen nevelési elveket vallanak.

A mi esetünkben is pl ha nem veszik ki Fannit időben mindketten rámehettünk volna.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Ayse, Sildike, gyertek máskor isKép.

Otthon szülés: Maximálisan egyetértek veletek. Otthon, nyugalomban szülni??? Hogy lehet az az anya nyugodt, aki nem biztosítja a születendő gyereke számára, hogy esetleges komplikáció esetén MINDEN lehetséges eszközt be tudjanak vetni. Én soha nem adnám fel azt, hogy szakképzett kórházi gárdával és felszereléssel legyek körülvéve csak azért, hogy itthon a kedvenc karosszékemen szülhessek. És nem azért mert a saját életemet féltem, ilyenkor a legtöbb nő nem erre gondol, de ha a babával történne valami... ez szerintem felelőtlenség.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sildike, tényleg bombát robbantottál, pedig én még be sem néztem az őszibeKép.

Nekem is érzékenyek a fogaim, és nem bírják a hideg vizet, apa szerint ez itt Magyaroroszágon népbetegség.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!
Milyen kocsit vettetek? A múltkor nem vettetek egy Bébé komfortot? tök úgy emlékszem.

Milyen hibbant idő van, délelőtt jót sétáltunk a napsütésben, most meg esik és dörög, villámlik.
Pedig be akartunk menni apa munkahelyére. De ha esik nem megyünk. Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Márti, NAGYON ÜGYES Bendegúz!
Zitának elmondom majd, hogy irigykedjen.

Sildike,
asszem egyszer volt téma, amióta én ott vagyok (dec eleje-közepe), de nem így volt róla szó.

Timi,
ezt a háborítatlan szülés maszlagot én is csak addig vettem be, amíg nem voltam bent a szülőszobán. Bármit megadtam volna az EDA-ért, vagy hogy Zitát vegyék már ki. És rohadtul nem érdekelt, hogy neonfény van, és utáltam azt a buzi labdát is, nekem nem jött be.
Kádba meg más után tudjátok mikor feküdnék be...
még akkor se, ha fizetnének érte.

Manka,
sajnos John jól látja, tényleg népbetegség. Kép
Vendég
 


Tünde!
Köszi! Kép
A dolog egyébként azért nem veszélytelen, mert az rendben van, hogy felül, csak még nem ül annyira stabilan, van hogy hanyattdobja magát, és akkor bizony nagyot koppan a feje. Kép De olyan büszke voltam rá, összepuszilgattam jól Kép.

Most olvastam az ősziben a hozzászólásod Kép.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?