Új privát üzeneted érkezett!

Piciri,
a MegaToys-ban (Soroksári út 160) van fehérnemű is, és múltkor nagyon le voltak értékelve a melltartók (igaz, a kisebb méretek). Érdemes a "normális" boltokban is körülnézni, ott is tartanak egy-két darabot.
Én is álmodok ám vadakat... Igyexem már rá se rántani... Köszönöm a gratulát Kép

Rolex,
hát, igazad van, nem tudom, én bevenném-e... De terhességnél vmi kezelés kell. Urológus?

Kép
Ákata
 
 


Nem tudom Ákata. Remélem csak a pohár volt piszkos. Várjuk a további eredményeket. Bár terhességnél minden felfordul állítólag.
rolex
 
 


Krisszi!

Akkor következő hétvégét beírom naptáromba!
A cukrászda jó ötlet!
Lakáskultúrás téma szupi, kedvenc hobbim! Majd kidumáljuk!
Gazdagréti lányok minitali akit érdekel szívesen látjuk!

Rönci,
legtöbb régóta ott lévő dokit ismerem, mert voltam két hétig bent nőgyógy. osztályon anno Domival. Ez a legjobb info csatorna lányok, MINDEN kiderül házon belül a dokikról...Kép
A Holba nagyon jó doki, ismerem!

Piciri!

Déli Pu mellett Kékgolyó utcában volt régen az Anita kismama-fehérnemű bolt. Nem tudom, ott vannak-e még. Én ott vettem szuper bugyikat anno, még 9 hónaposan is jók voltak, olyan húzott gumis az elejük.
Már elő is szedtem őket!Kép

Kép

Kép
rejo
 
 

 
 

Krisszi!

Akkor jövő hétvégét beírom a naptárba!
Cukrászda jó ötlet, lesétálhatunk!
Lakberendezéses téma kedvenc hobbi, majd kidumáljuk!
Gazdagréti lányok, minitalihoz csatlakozzék, akinek kedve van!

Rönci!
Ismerem Holbát, nagyon jó doki. Anno mikor Domival voltam terhes, voltam két hétig kórházban, ez a legjobb információforrás lányok, házon belül minden kiderül a dokikról...Kép

Piciri!
Anno Déli Pu. mellett Kékgolyó utcában volt Anita kismama-fehérnemű bolt, én ott vettem terhes bugyikat.

Kép

Kép
rejo
 
 


Na, elsőre nem jelent meg a szöveg! Bocsi

Kép

Kép
rejo
 
 


Piciri,
nekem Húsvét előtt nem jó Kép De a májusi igen Kép

Rolex,
ne aggódj, ha bármi is van, biztos van olyan gyógyszer, ami segít, és nem árt a babának... Ha pedig nincs semmi gond, annál jobb Kép
Imént lemaradt, bocs: nem volt ikerterhesség a családunkban (azt mondják, 30 fölött gyakori), egyébként lányok Kép

Rejo,
milyen az a terhes bugyi? Én még mindig uazokat hordom, illetve vettem pár nagyobb méretűt. Nem is tudtam, hogy van ilyen...

Kép
Ákata
 
 


Szép jó estét mindenkinek!!!

Bugyitéma:

Nekem is van terhesbugyim... Háááát, eléggé vágyölőKép Én egyelőre hagyományos bugyit fogok venni, csak éppen jó pár számmal nagyobbat, mint ami amúgy kéne. A vágyölő ráér akkor, amikor már óriási a pocak. Főként a tartás miatt kell.

Rolex: Szerintem is konzultálj a dokiddal, addig pedig ne aggódj. Én már egy hete kapok kúpot, azt mondta, terhesség alatt szinte alig van olyan, amit szedhetnék. Ezt is úgy kevertette.

Bujka, Rejo: Azt üzenem a fiúknak, hogy most már aztán tessék meggyógyulniKép Még küldtem jópár gyógypuszit.

Timota: Klassz lesz a kertiparti, egyelőre úgy néz ki, hogy mindkét hétvége jó nekem is. Az áprilisi még kérdéses, de légyszi írjátok meg, ha már konkrét a dátum és az idő, remélem ott lehetek.

Piciza: Azt hittem ma is jössz, én elküldtem amit ígértemKép Keresd vissza...

Álmokról: Tényleg nem szabad komolyan venni. Én inkáb el sem mesélem, mit álmodtam. Tiszta
horror...


Szőkemelinda: HÚ de jó Neked, szeretnék már ott tartani!
Puszi Mindenkinek!!!
Kép

A kép a Bujka és Rejo kisfiainak fájdalomdíj a láz miatt. Hátha egy kicsit jobb kedvük leszKép

KépKép
Kép
jadey
 
 


Sziasztok!

Szamy!
Köszönöm a jókívánságot!
Örülj Neki, hogy kiderült a bárányhimlő. Gondolj bele, ha a látogatásod után derült volna ki...

Timota!
Nekem mindkét időpont jó Kép Köszönjük a meghívást! Akkor bepótoljuk a találkozónkat!

Manka!
Melleddel kapcsolatban nem tudok semmi okosat írni. Nekem a terhesség alatt max. az erek látszódtak, majd a szoptatás után csíkos alul egy picit. A feszülés enyhülni fog, de ha nagyon kellemetlen és fáj, beszélj szakemberrel (értem ezalatt a dokidat, vagy a védőnőt).

Judit!
Köszönöm a gyógypuszikat Kép Felettünk tényleg van egy elég forgalmas légifolyosó Kép
Földhivatal Kép

Krisszi!
Semmi baj a kép minőségével Kép A pocak látszódik!!! Helyes!

Rejo!
csip-csep vér Kép Pihenj rendületlenül!
Utána olvastam, az oltásnak nagyon ritka esetben lehetnek durva mellékhatásai is. De ennek ellenére holnap lemegyünk a dokinénihez, inkább nézze meg ő is.
Domidnak jobbulást!

Rolex!
A 12. héten a nyaki redő a lényeg, de persze mást is megmérnek. Én azt tudom leírni Neked, amit nálam mértek: BPD (fejméret 2 fül között), CRL (ülőmagasság), NT (nyakiredő), gyomor és hólyag jól telítődik-e, végtagok megléte, szívműködés, magzatmozgás.
Nekem a toxos eredményből az derült ki, hogy jó, mert most negatív vagy. A régi ilyenkor már nem számít! Vagy rosszul gondolom?
Baktérium ellen valszeg a antibiót adnak. A dokid biztos tudni fogja. Ja, most olvasom, hogy már írt is. Mi az a gyogyi? Én Marcinál Augmentin 625-öt szedtem, és nem is egy alkalommal.

Kata!
Gratulálok a jó AFP-hez Kép
Köszi a gyógypuszikat Kép
A terhesbugyinak az eleje gumis, táguló, hogy kényelmes legyen. Én is csak láttam, mert én a 9. hónapban is normál, bár horrorméretű bugyit hordtam.

Erika!
Köszi a puszit!
SZTK-s sztori ismerős, de sajna én korábban mentem és nekem még végig kellett állni a sort. Viszont a vérvételnél engem is előrevettek a pesti szállítás miatt Kép
Külön kismama fehérneműs boltot nem tudok, de én például szopi melltartót, amit a terhesség alatt is hordtam és most is Kép, a Cora-ban vettem, Dorina márkájú és nagyon kényelmes Kép Ja és nincs aranyára!
Áprilisban is a hétvége a jó, kivéve az utolsó a talira.

Ma fodrásznál jártunk, ahol a fodrászlány a 7. hónapban van, épp 2 hónap van köztünk. Annyira helyes pocakja volt Kép Jó volt személyesen is pocakos témáról beszélni.

Pocimat a napokban jópárszor meghúztam trüsszentés közben. Annyira vissza akartam fogni a trüsszentés erejét, hogy húzódás lett a vége Kép Mi lesz itt tavasszal a szénanáthám idején, te jó ég!!!

Mindenkinek jó éjszakát: Melinda (19+5)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Jadey!

Köszönjük a jókívánságot és az aranyos kiskutyusokat Kép Holnap megmutatom Marcinak Kép Köszike mégegyszer!!!

Pusz: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Jadey,
édesek a kutyik Kép

Bugyitéma: hát nem lelkesedtem fel... Ezek szerint a terhesbugyi az a magas derekú... Én azt utálom, és biztos be is vág a hasba. Egyelőre kihagyom, remélem, kihúzom rendes gatyóval is...

Épületes vagyok ezzel a témával, ugye?! Kép

Kép
Ákata
 
 


Melinda,
szénanátha Kép Marci láza Kép
SZTK: hát nem nyugtattál meg, ami a vérvételt illeti - akkor maradhatok is a SOTE-n, ha Érden is sorba kell állni Kép Kép
Köszönöm a gratulációt Kép

Kép
Ákata
 
 


Kata!

Nem magas derekú az én terhesbugyim!!
Olyan mint egy normál pamutbugyi, de elöl van egy gumis betoldás, és mikor nő a pocid, ott is tágul. Naggggyyon kényelmes.KépÉn 5 db-t vettem belőle anno, most is végig jók lesznek, bírják a strapát!
(kaptam anyósomtól egy-két vágyölő, magasderekú rettenetet, de azok nem voltak ilyen kényelmesek!Kép)

Jadey!
Puszikat köszönjük, holnap megmutatom a kutyikat is! Kép

Bujka!
Domit ma este vitte apa dokihoz, azt mondta ma vagy 30 gyerek volt itt ugyanezzel a lázas vírussal, csak nurofent kell neki adni.

Domi ma 11-kor kelt,délután fél ötkor MAGÁTÓL befeküdt az ágyba, és nyomta fél 7-ig, és este fél 10-kor már aludt! Innen tudom, hoyg tényleg beteg, mert amúgy napi 8 óra az alvásigényeKép
Valahogy előkerült a farmerdzsekije, ma egész nap abba mászkált a lakásban, azt hittem megzabálom.Kép

Kép

Kép
rejo
 
 


Rönci: Ha olvasod, hívj fel légyszi. Már próbáltalak, de kivagytok kapcsolva. Kíváncsi vagyok, mi volt a családnál este...

Szót fogadtam és már 20h15-re itthon voltam...
Puszillak!

KépKép
Kép
jadey
 
 


Sziasztok Lányok!
A mellfeszüléssel nekem is gondok vannak, de nem zavaró, inkább reggel rossz érzés. De én nem hordok melltartot itthon, lehet hogy kéne?
amugy nekem is nagyobb lett egy számmal a méret, de szerintem ahogy elnézem majd még vehetek megint nagyobbat.

Bettus79
örülök hogy te is őt választottad, remélem jobban meg leszel vele elégedve, mint az előzővel, de szerintem biztos Kép Majd akkor várom ám a beszámolot! Kép

Macifülke

Láttam hogy írtad, hogy egy napra vagyunk kiírva Kép Te hol fogsz szülni?

No és most megprobálkozom a számomra lehetetlennel: megprobálk képet feltenni magamrol meg a páromrol.

Kép

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Hurrá sikerült, még egy kép ahol rajta van a Laci isKépKép

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Napsütéses szép jó reggelt kívánok minden Mamának és Babának! Kép

Hettie,
nagyon szépek vagytok Kép Ráadásul a csokrod nagyon-nagyon hasonlít az enyémre, legalábbis így képen Kép
Melltartó: otthon én sem hordom. Viszont vettem Chicco-s mellkrémet, azzal kenegetem magam este.

Rejo,
betoldott bugyesz: így nem is hangzik rosszul... Majd körülnézek Kép

Puszi - Kata

Kép
Ákata
 
 


Rejo,

kisfiadnak jobbulást ezerrel! Talán ez a szép napsütés is segít... Mi a baja egyébként a kisirályfinak? (azért írom így, mert olyan szép kiskölök Kép)

Kép
Ákata
 
 


Rejo,
kiskirályfi természetesen - bocs...

Kép
Ákata
 
 


Jó reggelt Mindenkinek! Végre süt a nap. Bár ez csalóka, mert a reggeli égbolt szinte mindig be szokott borulni.
Iza! Nálatok milyen az idő?

Hettie! Írtó csini vagy a képen, mikor készültek?
Mostani kép is lesz majd, ugye? Látszik már a pocakod?

Bugyitéma:
C&A-ban lehet kapni 9 bugyit 1800 Ft-ért. Vettem jó nagyokat, hogy később is jó legyen. Nem szép, de nagy és olcsó.
Azért a gumis elejűt is megpróbálom, de a vásárlással még várok 1-2 hetet. Melltartónál mire kell figyelni? Vegyek jóval nagyobbat eleve, vagy majd minden hónapban más méretűt? Mennyit nő a végére(eleve nagy cici)?

MAcifülke!
Pécelen van két ismerősöm is. a pu-hoz képest merre laktok majd? Földhivatalban sikerrel jártál?

NA, megyek dolgozni.
Az ismételten 2 napos migrén után végre boldogan ébredeztem volna, ha nem a szomszéd kutyája teszi ezt hajnalban az ablakunk alatt.

Erika
16+4
piciri
 
 


Piciri,
ne légy pesszimista, marad a szép idő Kép
Melltartó-ügyben sajna nem tudok tanácsot adni, nekem kezdetben nőtt egy csomót, azóta nem érzem. De mintha azt olvastam volna, hogy még a 20. hét körül nő... Többet sajna nem tudok erről. Migrén Kép Minket bezzeg a saját kutyáink ébresztenek! Kép

Kép
Ákata
 
 


Rolex
Antibiotikumok nagy része adható terhesség alatt...
A gyógyszerek tájékoztatójában leírják, hogy nem ajánlott, ez leginkább általános szöveg...
Milyen gyógyszert kaptál?


Betegeknek gyógypuszi, buksisimi...

Melinda
Énis fogok szenvedni a szénanáthától... az allergia-gyógyszerek valóban nem javalltak terhesség idején...
Alighanem bezárkózom a lakásba...Kép

Gigi 18+6
Vendég
 


sziasztok

Rolex ne aggódj a laborleletek miatt. bár azt hiszem ezzel egy kicsit elkéstem, de a toxoplazmára nekem apu azt mondta, hogy azért pozítiv,mert átestem rajta. a baktériumra pedig szerintem biztos tudnak majd adni valamit, amit szedhetsz terhesen is. csak nyugi. egyébként mikor mész 12. hetire? majd számolj be részletesen.

Szamy olyan jó látni őket igaz? és már kezd valóban baba formájuk lenni. a hányingert nagyon sajnálom, de mostmár valószínüleg hamarosan elmúlik és jobb lesz. addig meg próbálj meg enni folyamatosan. bár én nem vagyok valami tapasztalt.

Timota a kertiparti jó ötlet. én szívesen benne vagyok.

egyébként tegnap voltam védőnéninél, és kaptam kiskönyvet. ma pedig megyek szemészetre. nagyon kiváncsi vagyok mit fog mondani. remélem minden rendben lesz.
kezdek egyre türelmetlenebb lenni. már alig várom, hogy betöltsem a 12. hetet, és igazán a tegnapi uh sem nyugtatot meg teljesen, de igyekszem másra gondolni.
itt bent a munkahelyemen a főnököm már keresi (persze titokban,mert más még nem tudja) aki helyettem lesz majd. remélem nem voltam elhamarkodott,hogy elmondtam neki, de nekem úgy tünik, hogy értékeli.
manóné
 
 


LÁNYOK, ENNYIT A GENETIKAI VÉRVÉTEL: LEHÚZÁS TÉMÁRÓL:Kép

http://www.mok.hu/index.php?pg=news_1_16452

A Magyar Orvosi Kamara honlapjának nyitócikke...

Egyre több beteg baba születik


Államilag csak a 35 év feletti nőknél kötelező a Down-szűrés, pedig a fiatalabbakat is fenyegeti a kór. Egy új vizsgálat lehetővé teszi a veszélyeztetettek 95 százalékos biztonságú kiszűrését.




A Down-kór a leggyakrabban előforduló kromoszóma-rendellenesség. A probléma a betegségre jellemző küllemmel járó értelmi fogyatékosságot okoz. A sérültek nagyjából 40 százalékának szívrendellenessége, további 15 százalékuknak másfajta testi rendellenessége is lehet. A Down-kórosok egy része képes független életet élni, de többségük gondozásra szorul.
A Down-kóros terhességek körülbelül 30 százaléka spontán vetéléssel végződik. A megszületettek nagy többsége – 90 százaléka – ma már túléli az első, kritikus évet. A betegség gyakorisága hazánkban korábban 0,12 százalék volt, 800 születésre esett egy Down-kór. Az elmúlt években emelkedett a gyakoriságuk, elérte a 0,17 százalékot.

A szülőknek ma több lehetőségük van megtudni, hogy babájuk egészséges-e.
„A terhes nő életkora befolyásolja a kromoszóma-rendellenességek előfordulásának gyakoriságát” – magyarázza Csermely Gyula nőgyógyász főorvos, a Medical Center Down-szűrő centrum munkatársa. „Az életkor előrehaladásával a Down-kór kockázata növekszik. A felismerés alapján a 35 évnél idősebb hölgyek számára felajánlott, és többnyire elvégzett vizsgálat azt eredményezi, hogy ma több Down-kóros gyermek születik a fiatalabb, nem vizsgált korosztályból, mint az idősebb csoportból.”
A centrumban úgynevezett kombinált szűrést végeznek, a terhesség 11–13. hetében. A hagyományos vizsgálatoktól eltérően ők nem csak ultrahanggal, hanem vérvétellel is szűrik a kórt.
„Minden terhességnek van kockázata” – folytatja a szakember. „Mi előbb egy kockázatelemzést csinálunk, majd ebből megállapítjuk, hogy a terhességnek milyen veszélyei lehetnek.”
Hazánkban rendszerint csak a 35 év felettieknél végeznek ultrahangvizsgálatot. Õk tartoznak a veszélyeztetett kategóriába. Csermely Gyula szerint azonban egy 25 éves terhes nő is lehet veszélyeztetett. Ugyanakkor az is előfordulhat, hogy egy 40 éves leendő anyuka terhessége semmilyen kockázattal nem jár. A centrum éppen ezért tűzte zászlajára, hogy a kockázatelemzés után derülhet csak ki, szükség van-e magzati kromoszómavizsgálatra. Megnézik az anya korát, a magzat nyaka mögötti folyadék mennyiségét (a nyaki redő, a Down-kórosok nagy részénél vastagabb) illetve, hogy a magzatnak van-e orrcsontja (jellemzően a betegségben szenvedőknél ez hiányzik).

„A vizsgálat végeredménye egy arányszám, amely meghatározza a Down-kór kockázatát. Ennek ismeretében lehet eldönteni, hogy kell-e további vizsgálatot végezni.”
A beavatkozás után egy százalék a vetélési esély. Csermely Gyula szerint ez az oka annak, hogy nem vizsgálnak meg minden nőt. A Medical Centerben használt módszerrel 95 százalékos biztonsággal lehet megtalálni a kóros eseteket. A főorvos szerint a hagyományos módszerrel erre mindössze 40 százalék az esély, ráadásul 60 százalékukat nem tudják kiszűrni. Tavaly összesen 5 kromoszóma-rendellenességgel sújtott terhességet találtak, amiből három volt Down-kóros.

„A magyar valóság így fest: egy évre százezer szülés jut, ebből 200 a downos terhesség. A mi módszereinkkel a 200-ból 190-et ki lehet szűrni, s közben csak 2500 vizsgálatot végzünk feleslegesen, amiből 25 végződik vetéléssel.”

A hagyományos módszerrel ez az arány sokkal magasabb. Összehasonlításként: a 35 év felettieket vizsgálva 200-ból 120 esetet nem tudnak kiszűrni, közben 8000 felesleges magzati kromoszómavizsgálatot végeznek. Ezekből 80 végződik vetéléssel.

Dreissiger Ágnes

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Jó reggelt
Bugyi témához kapcsolódóan, a Brendonban van olyan bugyi, amit nem kell hastra húzni és a combot is nyújtja optikailag, szerintem helyes gatyóka, ide teszem a képét, de nem tudom erre konkrétan az az oldal jön-e be, ha nem akkor a katalógus 35.oldalán a 7-es kép
http://www.brendon.hu/katalogus_2005_2_kismama.html

Délután veszek Milupa krémet és majd kipróbálom a cicimre.

Holnap 18 hetes leszek!!!!!!, vasárnap pedig 29 éves!! és megyek az uh-ra és végre tudni fogom kisfiúnk lesz vagy kislányunk. Azután pedig megyek kismama rucit vásárolni, mert vészesen passzentosan tudom már csak begombolni a gatyómat.

Kép
manka2
 
 


Sziasztok!
Tegnap nem voltam,bocs.

Jadey,köszi a napocskát!Tegnap délutánra ideért,mármint a napsütés.Most is sütöget,de szerintem lassan esőbe fordul.

Eszter,jó szervezést nektek.Mikorra tervezitek a kiruccanást?Marcit is hozzátok?Neki még ingyenes az utazás nem?Nagyon édes kismanó.

Na a nagy találka.Elég nehézkesen megy a mindenkinek megfelelő időpontot eltalálni.Ezen mondjuk nem csodálkozom.Vagyunk egy páran.Szóval,én máj.23-án délután utazom haza.26-ig bármelyik nap jó.27-én esküvőre vagyok hivatalos Nyíregyházára.Másnap Gyulára megyek.De 30-ától megint jó bármikor.8-án utazom vissza.

Este még írok most mennem kell.
Iza
piciza
 
 


Gigaboszi, Melinda, Manóné,
Köszönöm a kedves szavakat. Semicilin-t irt fel a dokim. Még nem szedtem be. Várok..Kép
Manóné, hétfőn benyomott az orvosom előjegyzés nélkül UH-ra.2 órát kellett várnunk az orvosra de nagyon megérte. Csupa szép dolgot mondott, a babuska meg még gyönyörűbbeket mutatott.
Legközelebb beszéljük meg, mikor megyünk.
rolex
 
 


Rolex!

Ne izgulj, drága, nem lesz semmi baj! Ez sajna előfordul, mert gyengül az immunrendszerünk. Nem is tudtam, hogy ez a gyógyszer még létezik.... ezek szerint mégsem ment ki a divatbólKép

Manka!
Gratula! és még egyszer Gratula!

Rönci!
Erős kétségeim vannak, hogy a punim közelébe engednék bárkit,aki Piedonera hasonlítKépKép

Krisszi!
Nem tudok, mit hozzáfűzni. Nálunk nincs is ilyen, tehát elég körülményes is lenne, de tudod az emberek elég furák néha. Például a szerencsétlen Czeizel több, mint 20 éve szajkózza azt a rohadt magzatvédő vitamint, de a kismamám szerintem 80 %-a még mindig nem szedi időben, holott nagyon hatékonyan "dolgozik". Hozzáteszem az orvos és a védőnő sem nagyon reklámozza. Sőt nekem elmondta, hogy a 12. héttől (!) szedjek azért valami vitamint... No comment!

Gigaboszi!
Esetleg nincs valami homeopátiás készítmény, ami segíthet ezen az allergiás időszakon?

Rejo!
Tudom, hogy megszakad Domiért a szíved, de hamarosan túl lesz rajta és szuper, hogy kialussza magát! szerintem az jót tesz!

Kata!
Tegnap kitaláltam, hogy lemondok a liftről... Háááát, majdnem belehaltam...Kép Most meg bedurrant a vádlim, azért ez sokat elárul a fizikai állpotomról...Kép

Írok később a többieknek is, de most mennem kell....

13+6

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Manka,
én Milupát használtam a hasamra kezdetben, és nekem nem jött be... Nagyon nehezen szívódik fel. Most vettünk Chicco-t, 300 ml, + 200 ml a mellkrém, és együtt 2500 forint volt a MegaToysban (akciós). Külön a mellkrém csak 500 forint!!! Nagyon jó illatú mindkettő és azonnal felszívódik, utána meg tök jó érzés, ahova kented...
Szülinap és 18. hét Kép gratula Kép

Bali,
lépcsőzés nekem is elég ócskán megy... még jó, hogy a házunk földszintes Kép A kertben viszont jól elvagyok. Inkább talán sétálj (mármint vízszintes felületen), az kellemesebb – főleg ilyen szép időben –, és a vádlit sem készíti tán ki... Vádlira magnézium?
Jobbulást!

Puszi - Kata

Kép
Ákata
 
 


Hellók,

Kriszkrosz
Igen én is a Schöpibe járok. Persze van előkészítő. Tegnap is ott voltam persze tök sza* idő volt, bőrig áztam Kép 7 téma van és különböző időpontokban. Ez most volt az 5. úgyhogy lesz még 2.
Viszont kezdődik egy új tanfolyam majd az elejétől. Írom az időpontokat:

Időpontok Témák
1. Ápr. 20. Mitől alternatív az alternatív?
2. Ápr. 26. Babadélután
3. Máj. 3.

Kép
bettus79
 
 


Gigaboszi Bujka:
Szénanátha ellen lehet kipróbálni ilyen orrnyálkahártya kezelés valamilyen fénnyel (nem tudom pontosan), a barátnőm is ezt tette terhessége alatt, és sokat javultak a tünetei, s ráadásul ha rendszeresen jársz a kezelésekre, akkor hosszú távon (éveken át) nagy mértékben csökkenti a szénanéthát. Ha érdekel Titeket esetleg meg tudom tőle kérdezni.

Kékgolyó kismami bolt működik, létezik.

Ciao,

Dorka

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


Rolex
Semicillin szedhető elvileg...
Viszont jó lenne vizeletből kitenyészteni a bacikat és meghatározni, hogy milyen antibiotikum a jó...

Bali
Homeopatiához nem értek és nem is nagyon hiszek benne...

Tali
Nekem a május-június nem jó... vizsgaidőszak...Kép
11 tárgyból kell levizsgáznom...
Gigi
Vendég
 


Gigi!

Ok, csak gondoltam segíthet, a fiamnak, meg a páromnak szokott. Tönkretették a kismanóm gyomrát anno az antibiotikumok, és társszereik, azóta mi nem azzal kezdjük, ha beteg. Természetesen, ha nincs más megoldás, azt is megkapja...(de arra 4. éve nem volt példa)Kép
A lényeg, hogy nem árthat, még ha nem is használKép De remélem, találsz valamit, ami átsegít a nehéz időkön!

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Sziasztok!

Sajna engem is utolért a haskeményedés, szóval holnaptól pár nap fekvésKép meg magnézium-kúra... Hiányozni fogtok, otthon nincs egyelőre netKép

Manka, gratula a szép számokhoz és Isten éltessen!!! Majd drukkolok, hogy az UH-n ne legyen szemérmes a babócaKép

Bali, tényleg no comment... Hab a tortán: nekem azt mondta a foglalkozás-egészségügyis doktornő, hogy NE szedjek magzatvédő vitamint, mert nagy súllyal fog születni a baba, de nem lesz ellenálló... Hmmm. A nőgyógyászom viszont egyértelműen azt mondja, hogy szedjek, viszont érdemi jelentősége a fogantatás előtti 3 hónapban és a 12 hétIG van. így legyünk okosak...
Mindenesetre a következő gyerekemmel már tök profi leszek és kitaposom a magyar egészségügyből azt, ami jár és ami a legjobb nekünk Kép

Kata, tök jó ez a chicco akció, bezzeg az eredeti ára 4500 Ft. Tegnap vettem Vichyt, 5400-ért. KépA MEgatoys fog átalakulni Baby outletté, ugye? Mintha így olvastam volna a hirdetésükben.
felkészítő: április 11-től minden kedden, 12 alkalom, fél háromtól. II. emelet, tanteremben gyülekező. utána fél öttől(?) kismama torna. JAvasolt öltözet: kényelmes. Beszéltem a védőnővel, aki vezeti a tanfolyamot, nagyon kedves, bűbájos nő. Szeretettel vár minket! Ja, láttam a szülőszoba bejáratát, nagyon szép, kultúrált, mintha nem is ugyanaz a kórház lenne... fotocellás ajtó, gyönyörű burkolat, frissen festve, halványzöld szín...

Gigi, sorstársam.. Bár nekem csak 6 vizsgám lesz.

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Gigi, Bujka:

www.rhinolight.hu a fényterápia neve. NEm próbáltam, tavaly Telfast-ot szedtem a pollenallergiámra, idén viszont bajban leszek.
Ja, a homeopátiás szereket próbáltam, hmmmmm. Nem nagyon használtak nekem....

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Krisszi!

Végre egy értelmes nőgyógyász, nagyon igaza van, már csak azért is, mert a 12. hétre gyakorlatilag készen van a gyerek, utána már csak a valagát növesztiKép

Vettem ma egy XXL-es melegítőt és egy XL-es bugyit...Kép Azt hiszem ma már nem szólok senkihez...

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Sziasztok Kismamák!
Remélem, mindenki jól van. Mi hálistennek igen. Örülünk a szép napsütéses időnek.
Lányok, ilyentájban (18. hetet tapossuk) normális az, ha picit fájdogál a pocim? Tegnap déltájban jött rám, nem is igazán fájás, inkább olyan kellemetlen feszítés és nem folyamatosan hanem "hullámzóan" és tompán. Vettem be Magne+B6-ot és lehevertem, hamar el is múlt. Ezt nevezik a haskeményedésnek?... A pocim is szépen nő, bár mivel én eleve nem vagyok vékony alkatú, pocim is volt már teherbeesés előtt egy kicsike, Kép most még igazán csak akkor észlelhető a növekedés, amikor hanyatt fekszem és ráteszem a kezem, érzem milyen kemény és feszes. A Kispapának is nagyon tetszik Kép Bár Õ már megjegyezte, hogy szépen gömbölyödik a hasam Kép Képet is csináltam, de nagyon pocsék lett, próbálok jobbat és majd felteszem! Láttam hogy Ti már páran tettetek fel pocakos képet, én sem szeretnék lemaradni Kép
A vitaminokkal kapcsolatban: nekem azt mondta a dokim, hogy nyugodtan szedhetem végig az Elevitet, sőt még a szoptatás alatt is! Emellett a bio-folsavra és a Magne+B6-ra sem mondott nemet. Bár utóbbit most már csak akkor szedem be, ha haskeményedést és feszülést érzek. Szerintetek a folsavat van még értelme szedni?
Bocsánat, ha nem tudok mindenkihez hozzászólni, nem tudok olyan gyakran jönni a fórumra.
Viszont! BUjka! Megvannak a Babócánk nevei, illetve A NEVE. Ha kislány lesz, akkor Emese, ha kisfiú, akkor Adrián. Feltennéd a táblába? Köszi Kép
Ja, mert persze még mindig nem tudjuk a Babóca nemét, sajnos a 4D-s UH-n nem mutatta meg magát, a legutóbbi UH sztorit meg ismeritek... Kép
De nem baj, előbb-utóbb úgyis kiderül. Már megbeszéltük a férjemmel, hogy a 25-26. héten ismét elmegyünk 4D-re, olyan fél órásra, akkor már tutira látni fogjuk, sok egyéb mellett.
Még valami: ti isztok ásványvizet? Én szinte csak azt iszom, és most felmerült bennem, az abban lévő ásványi anyagok nem árthatnak-e? Persze ezek elég kicsi mennyiségben vannak a vízben, és leginkább olyat iszom, ami csökkentett nátriumtartalmú (ez itt a reklám helye: Nestlé Aquarel enyhén dúsított forrásvíz). Ez a kedvencem. Tudok róla (vagy általában a vizekről) valamit?...
Holnap megyek a dokimhoz a szokásos vizsgálatra és holnap derül ki az AFP eredmény. Annyi rosszat olvastam erről az AFP-ről, hogy elhatároztam, nem fog érdekelni. Az UH szerint úgyis minden oké, és ez a lényeg Kép
További szép napot mindenkinek!
Mamy (18+3)

Kép
mamy
 
 


Mamy!

szerintem, teljesen normális! A méhünk folyamatosan végez összehúzodásokat most is, és ha néha megérzünk belőle valamit, az még nem baj. Meg a pocinak is meg kell nőni valamikor, fog az még nyúlni is!Kép
Tovább lehet szedni az Elevitet, csak az elején kifejeztten fontos, úgyanis a magzati rendellenességek a 15-70. nap között alakulnak ki. Nem fog ártani neked sem a folsav és szoptatás alatt is jól jön majd! Én meg az ásványvízben nem hiszek, a csapvízben is van bőven ásványi anyag, de az igaz, hogy érdemes váltogatni a márkákat, hogy ne mindig ugyanazt az ásványi anyagkombinációt vigyük be...

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Allergia
Én eddig se szedtem rá gyógyszert... max. sóoldatos orrcseppet használtam...

Csapvíz--ásványvíz
Azért iszom ásványvizet, mert eléggé klóros itt a víz...KépKép

Nem biztos, hogy a vitamintól lesz nagy a baba... barátnőim szedték végig terhesség alatt és 3-3,5 kg-s gyerkőcöket szültek... és tudok olyanról is, aki nem szedett vitamint és majd 5 kg volt a babája...
Inkább a gének határozzák meg a nagyságot és az általános tápláltsági állapot...

Bali
Mi szomszédok vagyunk szinteKépKépKép

gigi
Vendég
 


Szomszédok? Miért is?

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Jó reggelt, Lányok és Bébik!

Gigi,
vizsgák Kép Hány éved van még vissza?

Mamy,
ásványvíz: egyesek szerint a műanyag flakonból vmi fém oldódik ki, mások szerint túl sok bennük az ásványi anyag, megint mások szerint a csapvíz "halálos". Szerintem ásványvizet inni egészségesebb, mint végigmenni délben a Nagykörúton, vagy mély levegőt venni mondjuk a Kosztolányi Dezső téren.

Bali,
én végig fogom szedni az Elevitet, mert jó lenne, ha az ikrek normál súllyal születnének. Egyébként azt olvastam, hogy nincs bizonyíték a vitamin = megababára, ugyanis itt nem tudnak kontrollcsoportos mérést alkalmazni a kismamáknak Kép Magnéziumot is szedek meg folsavat...

Kép
Ákata
 
 


Jó reggelt!

Melinda Marcikájának és Rejo Domikájának mielőbbi gyógyulást kívánok!

Kismamik,ti itt veszitek a striák elleni kencéket,én meg a feszesítőket.Igaz,hogy én csak 12 hétig voltam pocis,és le is ment hamar ,de maradt a háj.Ami nekem soha nem volt előtte.A héten kezdtem a gyúró programot,feszesítő krémmel kombinálva,Remélem hatásos lesz.A cél egy csini fürdőruha amit csak akkor vehetek meg, ha visszanyerem a kis lapos hasamat.

Olyan jó lenne majd találkozni veletek.Aki ráér így május végén június elején akkor azokkal csináljunk egy kisebb talit,ha már a nagy találka nem akar összejönni.Én augusztusban úgy néz ki végig otthon leszek,de többségeteknek addigra már akkora pocakja lesz,hogy gondolom nem szivesen mozdul ki.

Hetti,nagyon szép pár vagytok.A sminked itt most nagy divat.A szezon színe a levendula a szemhéjra.

Na megyek hasizmozni,aztán zuhi,kence,reggeli.

Pusz Iza
piciza
 
 


Szép Jó reggelt Nektek!

Bujka,Ákata, Rejo: Örülök, hogy tetszett a kutyás kép, remélem a srácoknak is. Ugye már jól vannak???

Iza: Persze, hogy kisütött a nap, hiszen megígértemKép

Rönci: Furi, hogy olyan rég beszéltünkKép Neveket tudtok már?? Pihenj sokat a hétvégén, hétfőtől már nehéz lesz...

Lányok, ma elutazunk Pécsre, a hétvégén sajna nem tudok jönni. Hiányozni fogtok, de komolyan! Megpróbálok vasárnap este benézni. Vigyázzatok magatokra és gyönyörű időt és jó pihit kívánok mindenkinek!!!

Puszika

KépKép
Kép
jadey
 
 


Iza,
május vége-júni eleje nekem tökéletes, főleg, hogy júniustól nem dolgozom Kép
Te dolgozol már ismét?
PS: trágya egy idő lett itt... Kép

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Kb. 7-8 ember írt, hogy nekik jó ez a hétvége. Legyen akkor a TALI 27-én. Persze én benne vagyok, ha áprilisban is talizunk valahol, de kerti partyra szerintem a május ideális. Remélem akkor áprilisban még a vizsgázók is el tudnak jönni! Nekem júni elején államvizsgám van, de azért a 27-e OK.

Rolex!
A fent említett találka a 11. kerületben lenne.

Ákata!
Természetesen ez egy szombat.

Gesztenye!
Sajnálom, hogy akkor nem tudsz eljönni, de remélem áprilisban talizunk. Mentek végül az előadásokra? Ne felejtsd el leírni, hogy milyen. A Szőkemelenda barátnőm azt mondta, hogy nem profitált belőle.

Krisszi!

Nem az Uh-on mondták, hogy szinte kizárt a Down, hanem a vérvizsgálat után (1:24000-hez lett az eredmény). Az Uh-ot az Istenhegyin egy István kórházas doki csinálta.Nem tudom a nevét.

Manka!

Ne aggódj, én is tegnap vettem észre a kis piros csíkokat! Valószínűleg a bőr megnyúlásától van. Ebből látszik, hogy a krém semmit nem ér, mert én eddig is két féle krémmel kentem. Pedig még hol van a vége. Ez még csak 15. hét!!!

Szép napot nektek ebben a borús időben is!
timota
 
 


Timota,
tyű, ez az 1:24000-hez nagyon OK! Kép
Kebelbarát krémek: nekem a Chicco-s bevált, igaz, az "előtte" és a "most" állapot közt nincs nagy különbség méretben. Nekem csak a mellb. fordult kifelé, ami meg direkt jó.


Krisszi,
krém ennyire drága teljes áron?! Akkor rohanunk még pár flakonért Kép Felkészítő: kösz az infót Kép. Ez az időpont elég tré, mert a legkorábbi időpont, mikor végezni tudok a melóban, fél három... akkor meg nem érek oda fél háromra, ugye... Majd igyexem kieszelni vmit... Torna: nem tudom, lehet-e ikrekkel, védőnő nem ajánlotta, dokit még nem kérdeztem.
A szülőszoba bejáratát én is megnézegettem, mikor ott ültem mellette az UH-n (gondolom, Te is ott voltál a genetikain). Csak az nem tetszett, hogy ott viszik el az üldögélő kismamák előtt az újszülötteket. Ettől függetlenül tényleg jól néz ki Kép
Haskeményedés Kép Pihenj sokat! Küldünk postagalambot a virtuális üzenetek helyett Kép

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Na megvolt a nagy találka az új dokival! (Szőnyi) Valóban nagyon kedves és normális volt! És most már nyugodt is vagyok, mert nagyon alaposan megnézte a babámat UH-on. Most már biztos (az adatok alapján is), hogy 18 hetes terhes vagyok. Ez is egy élmény, hogy mostanra tudom csak biztosan?! Kép Szóval a múlt héten az FL eredményem 16mm volt tegnap pedig 25mm mért a doki. Magánvéleményem, hogy az első vizsgálaton, felületesen volt megmérve ez az adat!Kép Szóval a lényeg, hogy most már sokkal nyugodtabb vagyok!!! Kép Sajna nem mutatta meg magát mert a doki szerint "ráült" a lényegreKép De nem is érdekes, csak az, hogy jól legyen ott bent!

Mamy
Nekem is szokott fájdogálni a hasam néha, és én is pont ezeket a gyogyikat szedem. Főleg a MagneB6-ot, mert tegnap a talpaim voltak a görcs határán.Kép Még mindig fájnak, és az a legszörnyűbb hogy ha rágondolok akkor érzem ahogy görcsbe kezd rándulni. Lehet hogy ez nálam pszihés??? Kép
Ásványvíz: pont tegnap volt téma az aktívban? vagy valahol, hogy akkor lenne ártalmas az ásványvíz az emberre ha egy nap 40-50 litert innánk. De mivel nem elefántok vagyunk hanem emberek szerintem ez a veszély nem fenyeget. KépBiztos egészségesebb mint a cola, vagy a szörpök, úgyhogy szerintem nyugodtan igyad. Főleg ha ízlik, amiért nagyon irigyellekKép

Krémek:
én csak sima testápolóval kencézem magam! Valami extra krém jobb lenne rá?

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok: Bettus

Kép
bettus79
 
 


Sziasztok!

Meg van a quartett teszt eredményem (negatív, de csak éppen hogy), így teljesen nem nyugtat meg.

A Down kockázat: 1:670, ami kb. megegyezik a korcsoporti kockázatommal (32 év 1:680).

Mindenester bejelentkeztem egy genetikai UH-ra, de addíg még két hét!

Jó lenne, ha tudnék jógázni, mert kissé kiakadtam.

Dorka

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


Bettus,
gratula a jó orvoshoz és adatokhoz Kép
Görcsökre mit mondott?
Krémek: van, aki ajánlja a spéci krémeket, más meg nem. Én inkább utóbbiakkal kenem a hasam... Persze az, hogy lesznek-e csíkjaid, jórészt alkati kérdés. De a bőr húzódása esetén sokat segít(het).

Boróka,
biztos, hogy ez a Down-kockázat száma? Először én is azt hittem az életkorira, mikor a doki telefonon beolvasta az adatot. (Nekem már 300 körül van az életkori, mivel 35 leszek, mire megszületnek.) Szerintem ne aggódj!

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!
Megvan az AFP eredményem! Teljesen oké!!! Kép (1.28 MOM) Úgy örülök! Kép Bár elhatároztam, hogy ha nem lesz jó az érték, nem húzom fel magam, de azért így lényegesen nyugodtabb vagyok.
Volt vizsgálat is, minden rendben, bár sajnos a vastagabb hasfalam miatt a szívhangokat még mindig nem tudtuk meghallgatni. Na, majd legközelebb! Kép
Azért a mocorgás és rugdosás keltette rezgések hangját hallottuk, nagyon ari volt. Bárcsak már érezném is! Volt ott egy lány, aki már a 20. héten van, és azt mondta még ő sem érez semmit. Hát, szerintem ez teljesen alkat-függő, mert ő is kicsit teltebb volt az átlagnál.
Ákata!
Az ásványvízzel kapcsolatban teljesen igazad van Kép
Bettus!
Neked szintén, bár azt nem mondhatom hogy ízlik, mert íze nem sok van, mindenesetre üdít és jól esik, jobban mint a csapvíz (aminek néha nagyon fémes mellékíze van, ki tudja mi van ezekben a régi csövekben?)
Boróka!
Szerintem se aggódj, végülis az a lényeg, hogy negatív, nem?
Pusz mindenkinek,
Mamy (18+4)

Kép
mamy
 
 


Mamy,
gratula az AFP-hez KépEz tényleg gyönyörű szám Kép Én már érzem a bébiket, de érdekes, hogy múlt héten, az UH után sokkal aktívabban (gyakrabban, erősebben) éreztem, mint most. Reggel főleg mocorognak Kép Mamy, neked szoktak nézni koleszterinszintet? Állítólag pajzsmirigyeseknél (alulműködés) magasabb. Hát nekem is az, pedig a gyógyszerrel most tök jó volt a 3 értékem.

Lányok, van vmi tippetek arra, hogy lehet csökkenteni a koleszterinszintet? Olajjal főzök, margarint használok (nem vajat), húst alig eszem, azt is csak soványat... Sok főzelékfélét, gyümölcsöt eszem. Kenyér, süti szerintetek számít? Mert sajna azért azt is kajálok rendesen...

Kép
Ákata
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?