Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma megyünk a Rókusba. Remélem nem lesz semmi gond, majd beszámolok róla.

Olyan jó, hogy itt a tavasz! Tegnapelőtt hatalmasakat sétáltunk. Két részletben több, mint 3 órát. Tegnap virágot ültettem az ablakba. De ha már virágos az ablakunk, akkor legyen tiszta is, lepucoltam. Végül függönyt is mostam. Meg takarítás, stb, stb. Úgyhogy most ragyog a lakás.

Ágoston olyan kis ügyes mostanában. Felnyomja magát nágykézlábra, és bele is rugózik. Nagyon élvezi. De lehet, hogy ezt is csak pár napig fogja csinálni és rápihen egy hónapot. Lassan már egy hónapja vissza is forgott hasról hátra. Ezt csinálta kb. 4 napig, azóta csak néha, és akkor is véletlenül. A másik szórakozása mostanában, hogy ajárókából kidobálja a játékait.
Amióta nem jön a foga olyan jól eljátszogat magában. Délelőtt 1- 1,5 órát is, délután azért jóval kevesebbet.

Nagyon szép Jack ezen a képen! És a fürdős képek is nagyon jók Zitáról, és Jackről is!

Szép napot mindenkinek!

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Sziasztok!

Réka, megy a drukk, biztosan minden rendben lesz. Jack is dettó ugyanaz, napokig gurult, most meg nem hajlandó visszafordulni hasról hátra. Ágoston nagyon ügyes a négykézlábazással, Jacknek még esze ágában sincs felemelni azt a nagy nehéz fenekétKép.

Tünde, hol vagytok?

Boldog féléves szülinapot a féléveseknekKépKépKép!!!
Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!
Hát Bendegúz ma iszonyú nyügi, nem szokott ilyen lenni, vagy az időjárást érzi, vagy jön a foga.
Éjjel is felébredt egyszer, és reggel is korábban kelt mint Keszthelyen a múlt héten. És alig lehet otthagyni játszani, egyből sír, és cicit se akart. Bekentem neki kicsit Dentinoxszal az ínyét biztos ami biztos, hátha tényleg a foga miatt ilyen sírós.
Most alszik, remélem egy jó nagyot.

Manka!
Köszi az infót az etetőszékről Megnéztem a Mária nagykerben 31000 körül van. Van egy egyszerűbb Chicco is, az olcsóbb. És könnyebb is. Még meggondolom melyik lesz. És persze apának is van beleszólása. Mondjuk ő mindenből a legszuperebbet venné meg szíve szerint, úgyhogy én vagyok a visszatartó erő, ha pénzköltésről van szó a gyerekre. Kép
Jack tényleg nagyon szép ezen a képen, és itt tényleg nem fáradt a szeme.

Réka!
Remélem minden rendben volt! Ügyes vagy, hogy ekkorát takarítottál, előttem még előttem áll a tavaszi nagytaki, de egyenlőre a tavaszi fáradtságot kell valahogy kezelnem sürgősen.
Én is imádom, ha ilyen nagytakarítás után csillog-villog a lakás, és szép tavaszi virágok vannak. Kedvet is kaptam hozzá! Talán jövő héten nekiállok.
Pénteken megszállnak a munkatársaim nyolcan délután. Szét fogják szedni Bendegúzt, nyolc nő, gondoljatok bele Kép. Jövő héten meg jönnek a többiek is, már bejelentkeztek.

Tünde!
Merre vagytok?

Boldog féléves szülinapot Fanninak, Jacknek és Ágostonnak!! Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 

 
 

Sziasztok,

Csak bekukk.

Réka mi volt a Rókusban? Gondoltam rátok.

Márti, a másik Chicconak nem lehet a magasságát állítani, és nem tudod majd később az asztalhoz tenni, ha Ágoston már nagyobb. Ezt is kalkuláld bele!

Tünde, te nem szoktál így eltünni, aggódom.

Timi?

Később még jövök.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Tünde!
Most már én is aggódom! Csak nem vagytok betegek?

Manka!
Igen ez tényleg egy szempont, viszont Bendegúz (és nem Ágoston, Ágostont Réka eteti Kép)

Vasalok, csak közben kicsit kikapcsolódtam Kép.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!!!!

Húúú, Lányok, talán Anyukám se szokott így hiányolni!!! Kép
Manka még susmust is írt, egészen meghatódtam!


Szóval tegnap reggel-de. még írtam, aztán du. nagy séta volt, utána nagy alvás. Kép
Este meg Vészhelyzet, ki nem hagynám! Kép
Ma de. 6 hetes Fannit látogattunk, du ua. mint tegnap. Kép

Végül vettem egy cipőt Zitának, elveimmel ellentétben, kínaiban. Vászon a teteje, amíg nem megy, jó lesz ez is, és 990Ft volt. Ha beleizzadna a lába kihajítom! Holnap tesztelünk.

Márti,
1200db muffinpapaír... még az unokáidnak is ebbe fogsz sütni!
Ha hetente 2x sütsz, akkor 1 év alatt elfogy!
Nekünk L.Rossi etetőszékünk van. A lábtartót nem lehet állítani, ez nem jó, és csak elöl vannak kerekek, amik kicsik, ez sem jó! Sztem is fontos, hogy a magasság állítható legyen!
Márti, a CO-s dolog után nem mentetek el orvoshoz?

Manka,
Jack jól mutat Nagy Dióbarna Nyúl Úrral! Kép
Ezt így mondjátok Neki, hogy Jack, itt van Nagy Dióbarna Nyúl Úr? hihihihi

Réka,
Ágoston nagyon ügyes! Zita sztem nem bírja el a popóját. Kép
Mi volt a Rókusban?

Timi?

Lányok, Nálatok a gyerekek mindkét irányban forognak? Úgy értem, hogy Zita a hátáról mindig jobbra fordul át a hasára.

Vadférj tegnap este megjött, és hozott húsvéti nyuszikat. Kép

Jack, Fanni, Ágoston, boldog szülinapot!

Tünde
Vendég
 


Zita hisztériás rohamot kapott, de Jack nyulas fotója megnyugtatta. Kép
És ezt üzeni neki:
m h n jnb b mn nj ué ., im t v m b
Vendég
 


Na most meg hol vagytok????
KépKépKép

Rajtam is kitört a tavaszi fáradékonyság, így ma elkezdtem Actival Max-ot szedni.
Vendég
 


Én itt vagyok! Kép

Tünde!
De azért jól esett az aggódás, nem? Kép Én egyébként nagyon aggódékony vagyok, a családot is meg tudom őrjíteni ezzel Kép.

Nem mentünk orvoshoz, mert másnap reggel már jól volt mindenki, és Bendegúz is láthatóan jókedvű volt, és jóétvággyal evett. Én is gondoltam utólag, hogy lehet hogy őt el kellett volna vinni, de azt hiszem Keszthelyen max egy kis oxigént lélegeztettek volna vele. De friss levegőn is szépen leválik a CO a hemoglobinról, ha lassabban is.

Most már én is beszerzek egy cipőt Bendegúznak, neki még nincs.

Manka!
Bendegúz sem támaszt még ki négykézláb. Ha mászni akar feltolja a popóját az égbe, a fejét meg belefúrja a földbe, és így araszol mint egy kis hernyó Kép.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti,
igen, tök jól esett!

Nem tudom, mi lesz a kajával, Zita öklendezik, ha adom neki. Ma tápi után kapta, egy fokkal jobb volt.

Vacsira várva, anyáék ágyában:
Kép
Vendég
 


Jaj Márti, ne haragudj, hogy bele akartam ültetni Ágostont a Bendegúz etetőszékébeKépKép, tiszta hüle vagyok. Mentségemre szól, hogy Ágostonon járt az eszem, hogy mi volt a Rókusban.

Tünde, a képaláírást elrontottam, mert Nagy Dióbarna Nyúl Úr igazából Nagy Dióbarna Vadnyúl Úr névre hallgat, mert azt fontos kihangsúlyozni, hogy nem holmi egyszerű házinyúl a Jack nyulaKép. És tényleg úgy mondjuk neki, hogy "Tessék Jack itt van Nagy Dióbarna Vadnyúl Úr rágd meg szépen a bajszát, ahogy szoktad"Kép.

Jack már mind a két oldalára forog, sokáig az egyik oldalra nehezebben ment, de most már nincs különbség. Hasról hátra csak az egyik oldalra fordult, de mint már írtam, most azt is hanyagolja.
Ahogy Ágoston, Jack is elkezdte kidobálni a játékait a járókából és a cumit a babakocsiból. Ha az ölemben ül, az asztalnál, nyújtózkodik, hogy elérjen különböző tárgyakat, hozzáveregeti őket az asztal lapjához, ami kopog azzal egy ideig kopogtat, ha nem azt már dobja is le a földre.
Ja, és Õ még nem bábábázik, pedig azt már nagyon várom. Úgy látszik Zita okosabb, olyan okos, mint az anyukájaKépKép.

Nekem is kellene tavaszi nagytakarítaniKép, főleg, hogy jövő szerdán jönnek vadanyósék. Réka, irígyellek, hogy már túl vagy az ablakpucoláson, azt annyira utálom.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Maankaaa!!!!

"Ja, és Jack még nem bábábázik, pedig azt már nagyon várom. Úgy látszik Zita okosabb, olyan okos, mint az anyukája."
Ez most a telefon miatt volt???? Ejnyebejnye!!!
Irgumburgum!!!! KépKépKép Nemár, én nem bírom az ilyen szöveget!!! KépKépKép Még szerencse, hogy tudom, ez csak egy kis élc volt!!!!

Egyébként pár napja Zita se bábábábábázik. De próbál mindenfélét dumálni, és néha olyan vicces arcokat tud vágni hozzá, ahogy artikulál! Kép
Csörgészörgés itt is menő. Már a bébitornázót is csörgővel püföli, holnap oda is adom kölcsönbe, ezt már fáj hallgatni.
Kaptunk egy tutyit (ez a zoknis mamusz neve, ugye?), ez is csörgős. Ráadtam, kiváncsi voltam a reakcióra. Hát nagyon tetszett Zitának, hogy veri a lábát a földhöz, és még zörög is! Amikor meg felültettem, le nem vette róla a szemét, mert van rajta vmi állat (beazonosíthatalan Kép).

Manka,
nyulas kaját adsz majd Jack-nek?
"Edd meg kisfiam, nyuszi van benne, olyan, mint a vadnyulad!" hihihihihihihi
Mi is mondjuk Zitának, hogy itt a kutyusod, edd meg. De bébikajába nem adnánk neki! KépKépKép
Vendég
 


Tünde, időbe telt mire kibogoztam Zita pozitúrájátKép.
Képzeld, egy ideje újra adom Jacknek a Gripe Watert, és úgy néz ki, hogy használ. A radiátoron Infacol van? Vagy te is átöntötted a GW-t az Infacolos flakonba?

Mai séta félénk mosollyal - imádomKép
Kép

Jó éjt!
Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka,
Jack az okosabb, Õ zsenipalánta, azért nem alszik, ugye???? KépKépKép
1:1

Megyek aludni, holnap is babához megyünk. Egy 3 héttel idősebb kisfiúhoz.
Manka, majd bekötöm Zita szemét, jó? hihihihihihi

Jóéjt!

Réka,
ugye nincs gond, nem azért nem írtál?
Vendég
 


Igen, Infacolosban van a GW. Te mennyit adsz belőle?
Én kaja közben a cseppentőnyit.
Vendég
 


Nagyon vagány Jack, kapucnis mellény!!!!
Na, én is lekapom majd Zitát a babakocsiban!
Vendég
 


Hát ma ilyen kis élcelődős kedvemben vagyokKépKép.

Én is olvastam a nyulas kaját az ősziben, lehet, hogy finom, de szerintem mi maradunk a csirkénél és a marhánál. Hogy tudnék azok után a szemébe nézni Nagy Dióbarna Vadnyúl Úrnak, hogy Jackkel megettettem valamelyik rokonátKép?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Én is a kaja közti büfi után egy cseppentőnyit.
Na jó, Zita flörtölhet egy kicsit azzal a vén kiskrapekkal, de csak mértékkel.

Hú, most már tényleg megyek aludni.

Jó éjt,

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy így aggódtok. Szerencsére nincs gond, minden a legnagyobb rendben. Nem is nagyon értette a doktornő, hogy miért küldtek oda. De inkább egy vizsgálattal több, mint kevesebb.

Tegnap a Fejlődés Neurologia után a nagyszüleimhez mentünk. Ágostonnak nagyon jó kedve volt. Rengeteget sikongatott.
Aztán amikor hazaértünk Ágoston elkezdett kúszni. Vagyis már reggel, de délután sokkal jobban ment. És most! Már tényleg minden pillanatban rajta kell tartanom a szemem.
Úgy csinálja, hogy két kézzel előre húzza magát. Azért a lábával is segít, de főleg a keze dolgozik.

Jó lehet Zitának a pihe- puha ágyikóban várni anyáékat.
Jacknek meg nagyon vagány a szerkója!

A hozzátáplálással hogy álltok?

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Réka, jaj, de jó, persze én is gondoltam, hogy nem lesz semmi gond. A kúszás nem semmi, milyen ügyes Ágoston. Mi tegna kezdtük a barackot az alma után. Ti hogy álltok?

Boldog féléves szülinapot a ma féléveseknek!
Kép

Manka és Jack

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Köszönjük a bókokat, Jack karácsonyra kapott az ír rokonságtól egy halom mellényt, szinte a hét minden napjára jut egy.
Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!
Nagyon tutik a mellények!
Én is turkáltam Bendegúznak Keszthelyen egyet, annak nincs kapucnija, meg nem is ilyen szép, de a célnak megfelel. Még szeretnék neki venni én is egy másikat is, a tavaszi sétákhoz.

Most megyek muffint sütni, amíg Bendegúz a teraszon alszik. Elkezdem felélni az 1200 muffinpapírt. Kép

Ma megint kitört rajtam a nátha, és fáj a torkom is, ez a soha végenincs influenza??? Kép

Majd jövök.
Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Köszi a féléves gratulációt!

Réka,
örülök, hogy minden ok!!!
Ágoston nagyon megijedhetett a Fejlődésneurológiától, ha mindjárt el is kezdett kúszni!!! Kép Kép Kép
Nagyon ügyes!

Manka,
Jack-nek nincs oka aggódni!
A kisfiú nem nagyon volt eddig baba-közelben, így nem is tudta, most mi van. Zita a már általad is ismert módon elkezdett dumálni neki, meg taperolta, de a kisfiú rá se hederített. Még nem elég érett a csajozáshoz, a játékaival volt elfoglalva. Kép Kép
Apának szólok, hogy beszélgessen már el a lányával, hogy nem neki kell nyomulni... KépKépKép

Holnap én is sütök muffint, megyünk anyósékhoz sógornőékhez babanézőbe, viszek. Anyós is hoz mindig.
Manka, tejfölös csirkepaprikást főzök, úgy megkívántam a múltkor, amikor írtad!

Lányok, én annyira kivagyok! Az előbb már bőgtem a fáradtságtól.
Olyan rossz, hogy nincs senki segítségem. Sokszor inkább nem is eszek ebédet, mert már nincs erőm főzni.
Ti hogy bírjátok? Csak aludni szeretnék. Most is azért kapcsoltam be a gépet, nehogy elaludjak főzés közben. Kép Mire lefeküdhetnék, Zita kel fel. Kép
Ezt a rucit ma kaptuk, muszáj volt felpróbálni.

És végre vettem normális kiscipőt is:
(szemmel láthatóan Zita is elégedett Kép)
Kép
Vendég
 


Igen, mi is köszönjük a gratulát! Mi is megköszöntöttük reggel Apával Bendegúzt, kapott plussz szülinapi puszikat Kép.

Nem tudom mi van vele mostanában, de Bendegúz alig akar enni. Reggel jóétvággyal szopizik, és ma a tízóraival se volt gond, barack+tejci (nem tom mennyi, lehet hogy ez se volt sok), aztán szunya. Viszont délben olyan hisztit levágott, alig evett a sütőtökös krumpliból, és aztán nem akart szopizni, sírt, végül nagy nehezen megitattam vele még egy kis tápit kétségbeesésemben. Aztán délután (mivel a délutáni szopi az elmúlt napokban is már csak imitáció volt) kipróbáltam, hogy mennyit eszik ha csak tápit kap. Semmi gyümikanalazás, csak cumisüveg. És szűk 140-et evett csak. Ami mondjuk ahhoz képest, hogy mindenki 200-240eket eszik már, édeskevés. Nem tudom miért ilyen étvágytalan, vagy a foga jön, vagy ennyire érzi ezt a hülye időt szegénykém. És olyan nyügi volt ma is napközben. Persze ha találok neki valami szórakoztató elfoglaltságot, azzal szépen elvan, ma odaadtam neki a nagy jegesmaciját, amit már hetek óta nem látott. Na, akkor csönd lett, és szépen eljátszott a maci címkéjével Kép.
Na, ezt jól idezúdítottam, de most már aggaszt, hogy ilyen nehezen mennek a kajálások. Már s szopi sem a rég, csak reggel és este látom rajta hogy élvezi.
Annyira szeretném, ha egy igazi jóétvágyú kis vasgyúró lenne!

Tünde!
Néha én is nagyon fáradtnak érzem magam, leginkább a takarítós, almolós napokon, vagy ha bendegúz nyügizik, és sokat kell ciplenem. De a főzés kérdést mi megoldottuk egy ételfutár céggel. Apa is rendeli az ebédjét a munkahelyére, én meg ide haza. Ha nem rendelném, nem ennék meleget, mert magamnak tuti nem főznék. A felét általában meghagyom vacsira apának, mert nekem sok, így ő is kap valami kis meleget este, ha kéri.

Nagyon cuki Zita a kis farmerruhában, és milyen büszkén viseli a cipőit! Kép
Hétvégén ééééén is szeretnék kiscipőt venni!!!

Na, megyek, megjött apa.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti,
biztos idegőrlő, hogy Bendegúz nem eszik sokat, de mint Sis írta az ősziben: állat és gyerek nem hal éhen, ha kaja van! Lehet, hogy a fogzás miatt étvágytalanabb, nem? Du. Zita is csak 140-160ml eszik (de csak azért, mert ennyit csinálok Kép)
Vacsira ettünk husilevest, Zita megint éhes kóborkutyaszemekkel nézett minket. Kapott belőle, és megint ízlett, repetázott is. Nem is tudom, mit szórakozok itt holmi gyümikkel. Kép
Ja, és vettem 320ml-s cumisüveget, hogy a reggeli és a vacsi elférjen egybe. Kép

Én is gondolkoztam a kajarendelésen, mert jóidőben tuti tök sokat fogunk sétálni, és semmi időm nem marad pihenni.
Utazást halasztottuk jövő hétre, rám való tekintettel. Kép

Márti, nem tudom, hol nézed a kiscipőt, de a bababoltokban horror árak vannak. Ezt a piacon vettük, magyar termék, és olcsó volt.
Vendég
 


Én is hulla fáradt vagyok, legszívesebben egész nap aludnék.
Főzés, takarítás, vasalás, séták, orvos...van, h be sem kapcsolom a gépet.
Tegnap még a kedvenc sorozatomon is elaludtam(Született feleségek)
Pedig szedek vitamint, levegőn vagyok minden nap, Fancsi alszik éjjel........nem értem
Péntek óta fogorvoshoz járok, talán ez is kifáraszt.
Fannibaba eszik már sütőtökös almát(HIPP), nagyon ízlik neki!!!
Babaúszásra nem vihetem, mivel voltunk végre bőrgyógyásznál és ő nem javasolta az ekcémára. Viszont tök jó krémeket írt, 1 nap alatt gyönyörű lett a bőreKép
Azt is mondta, h jobb ha dobozos bébiételt kap, mert azok tuti ellenőrzöttek és kevésbé lesz csúnya a bőre.
Azért fogok neki mindenképp főzni.

Egyébként nagyon kedves tőletek, h hiányoltokKép

Zita nagyon csini ám, és Jacknek üzenjük, h ugyanolyan mintás(egérke cicával) sapink van, mint neki a csíkos, csak Fannié világossárga és alul megkötős.

Nekünk is van farmerrucink, most, h jön a jó idő kéne egy kicsit nőcisebben öltöztetni a bébikét!

Márti!

Fanni is tök kevés tejet "eszik" tegnap este kb 5 percet szopizott és végigaludta az éjszakát.
Talán reggel képes 10-15 percig folyamatosan és normálisan enni.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Este olyat játszottunk, hogy Zita arcát puszilgattuk, Apa innen, én onnan, egyszerre. Tök tetszett, jó nagyokat nevetett!

Lehet, hogy a tavaszi fáradékonyság "kapott" el minket, nem?

A Született feleségeket én is nézem, de egyre jobban nem tetszik, amit közvetít. Ha ez most Amerikában a kultuszfilm, nem csodálom, hogy annyi erőszak van ott! Kép Így vagyok a Szex és New York-al is. Jókat röhögök rajta, de nem tetszik a mondanivalója.
Vendég
 


Tünde, Zita olyan szééééép a farmerrucijában.
Mi történt az ő betűiddel?

Ez biztosan csak a tavaszi fáradság amit éreztek, el is fog múlni, ahogy jött.

Jack is kevesebbet eszik nappal, sokat nézeget és forgolódik kaja közben, viszont este és éjszaka bepótolja.

ma is nagyot sétáltunk Cleóval (tegnap is) és a végén egy jó kis cukrázdában kötöttünk ki, nagyon fincsi volt.

Én is gondolkodtam a kajarendelésen anno, de az utcánkban van két kifőzde is és úgy gondoltam, hogy majd onnan hozok. Amióta Jack megvan egyetlen egyszer jutottam el odáig, hogy bemenjek, de 3 óra körül már alig volt valami, úgyhogy nem vettem semmit.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Õ betű: Zitát egyszer hagytam kalimpálni a klavin, és elállított vmit. Próbáltam visszaállítani, úgy látszik nem ment rendesen. Mindjárt javítok.
Vendég
 


őőőőőőőőőőőőőlkjlks
Vendég
 


Zita megtűrte a cipőt a lábán? Én is felpróbáltam a Jackre a csini kis kocsisportcipőt, de nem igazán tetszett neki, először a kezével akarta letépni őket, majd megpróbálta lerúgni, ami egy idő után sikerült is.

Timi, örülök, hogy meglettélKép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka,
csak a fotó erejéig volt rajta. Holnap tesztelek sétálás közben.
Tegnap a tutyival nem volt baja.
Vendég
 


A tutyival Jacknek sincs problémája (neki is csörgős van), csak ezzel a menő kis bőr sportcipővel. Holnap megpróbálom lefényképezni.

Nya megyek aludni, holnap péntek, vadférj nem dolgozik (csak este van fellépése), úgyhogy sütök-főzök valami finomat.
Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Hát, vmi kaját nekünk is ki kéne találni hétvégére.
Salátát biztos megint csinálok jóóó sokat, és fel is falom. Legalább nem hizlal. Kép
Vendég
 


Annyira hülye vagyok, nem tudok aludni.
Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka,
nekem is felettébb hosszú éjszakám volt.
2-re kivégeztem Harry Pottert, 3-ig elmélkedtem még rajta... aztán mondtam férjnek, cseréljünk helyet, és utána asszem sikerült elaludni.
Reggel Õ meg "bosszúból" áthozta Zitát, és ott sikongatott a fülembe, kaparászta a kezem, hangosan vigyorgott, szóval korán kellett kelni. Kép
Mára meg bejelentkezett a védőnő, aki szerint a kenyér héjában nincs glutén... Kép

Itt süt a nap ezerrel!
Vendég
 


Hahóóó,
álomszuszékok!!!
Kár, hogy nem tudok küldeni Zita üvöltést ébresztőnek! Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Zita nagyon- nagyon aranyos a farmerrucijában!

Ágoston végre elaludt. Mostanában mindig küzd az elalvással. Nagyon fáradt, mégis, ha nem vagyok ott megfordul az ágyban és vigyorog, mikor bemegyek hozzá. Ha pedig ott vagyok mellette és megpróbálom én altatni, emelgeti a lábait, és fogdossa őket, kalimpál, feszeng..., közben csukva van a szeme.

Felhívtam a védőnőt, hogy miket adhatnék Ágostonnak enni. Ugyan elolvasok a témában sok mindent, meg az ősziekben is el szoktam olvasni, hogy ki mit ad a babájának, mégis tiszta káosz van a fejemben. Õ azt mondta, hogy almát, őszibarackot (idáig ok), ribizlit, meggyet, banánt, narancsot, mandarint. Szerintetek?
A másik, hogy az sem teljesen világos, hogy mikor adjam. A védőnő azt mondta, hogy gyümölcsöket 2 étkezés között adjak, mert akkor nem olyan éhes. A legtöbbször pont úgy jön ki, hogy mire adnám bealszik. Ha nem akkor is csak játszik. Kalimpál, tömi a szájába az előkét, játszik a kanállal. Így még mindig csak a pár kanál almánál tartunk.
Ti hogy csináljátok?

Nálam ez a fáradtság dolog elég érdekesen alakul. Egyszer egész nap álmos vagyok, másik nap teljesen friss, függetlenül attól mennyit aludtam éjszaka. Ma az éber napom van.

Manka! Olyan jó, hogy mindig eggyütt sétáltok Cleóval. Elkezdtétek már az úszást? (Ugye jól emlékszem, hogy mentek majd Cleóékkal?)

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Márti!
Ágoston szerintem még soha nem evett meg 220- 240 ml-t. Néha, ha lemérem a legtöbb amennyit megeszik 170 ml. Azt hiszem ennél többet még sosem mértem.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Réka,
én déli gyümit nem adok Zitának. Azt mondják, magyar gyerek magyar gyümölcsöt egyen.
(hihihi, Jack ehet mást is Kép)
Arra már rájöttem, hogy egyelőre, amíg kóstolunk, tápi után kóstoltatok. Alma, barack nem jött be, ma próbálom a sütőtököt.
Vendég
 


Nem hiszem el, hogy milyen védőnők vannak, és a legrosszabb, hogy sok elsőgyerekes elhisz mindent amit a védőnő mondKép.

Réka, én is pont tegnap gondolkodtam ezen, és nálam sem tisztult le ez a hozzátápis dolog, tényleg mindenki mást mond. Küldtem is egy emilt Pzitának, mégiscsak 3 gyerek után van, hátha tudok én is hasznosítani valamit az ő módszeréből. Persze tisztában vagyok vele, hogy minden gyerek más, de mivel én is csak szoptatok, és van is jó sok tejem, valószínűleg hasonlóan csinálnám a hozzátápit, mint ő. kíváncsi vagyok mit ír majd.

Most ott tartunk, hogy Jack de. két szopi között barackot eszik már két napja, de még csak kóstolgatás szinten. Az alma már jól csúszott, és a barackkal sem lesz gond úgy látom. Jack mindent lenyel, de nem igazán látom, hogy ízlene neki.

Réka, neked sem semmi a védőnőd!! A ribizlit 18 hós kor előtt nem ajánlják a magok miatt. A citrusfélék mehetnek a 7. hónaptól, de csak akkor, ha a családban nincs allergiás. ha van, akkor 1 éves kor után. Én banánt nem fogok Jacknek adni, engem Tünde teljesen meggyőzött erről. A meggy az mehet, bár a babák nem igazán vannak oda érte a savanyú íze miatt. De nem akarok én itt "okoskodniKép", én is csak olvasom a tudományt.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Én már kibővítettem a mondást: Magyar és ír gyerek magyar gyümölcsöt egyen!Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Írországban úgy sem terem meg semmi, csak a krumpliKép.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Én imádom a krumplit! Nemrég láttam vmilyen természetfilmfélét, és Peruban (asszem) tök sokféle krumpli van. El kéne mennem. Kép

Felhívtam a gyerekdokit, hogy Zitának megint elég csúnya a bőre, hogy elkezdtem napi 1x az 1-es tápit. Azonnal hagyjam abba, marad csak a HA-s. Olyan hülye vagyok, adtam neki 1 hétig, pedig egyből kiütötte. Kép
Már megint a csodát vártam...
Vendég
 


Lányok!
Mi ma nyüglődünk Kép. Leginkább én, de Bendegúz is kicsit.
Éjjel egykor arra ébredtem, hogy fázom, lázas voltam, bevettem lázcsillapítót, és onnantól nem aludtam 5ig. Addig jól kiizzadtam.
Amikoris Bendegúz felébredt, megfogtam a kis fejét, ő is lázas volt. Nem nagyon, 38.2 popsiban. Kapott egy kúpot, és cicit, aztán elaludt szépen. Reggel már jobban volt. Nem tudom elkapta-e az influenzát tőlünk, vagy a foga jön. Ma is nyügibb mint szokott, és étvágytalanabb is. Most alszik.
Én totál náthás vagyok, meg itt a szokásos frontos migrénem, beszakad a fejem, eddig háromszor hánytam, és nem bírok enni.
Lemondtam a vendégséget is máról, pedig úgy készültem már.
Valahogy túl kell élnem a napot amíg apa hazajön.
Szegény kis Manóm, remélem nem lesz beteg.

Most nem is olvasok vissza, ledőlök inkább.

Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti,
voltál már fejfájás ambulancián? Állítólag vannak migrénes csodaszerek.
Vendég
 


Tünde!
Nem voltam, pedig anno egy évet dolgoztam neurológián egyetem után. Akkor fejfájásszaki kolléga javaslatára próbáltam szedni Imigrant, az be is vált, de annyira drága volt, nem akartam rászokni.
Tudom, hogy most már sokféle ilyen cucc van, tényleg el kéne menni valamikor, mert ez megkeseríti az életem. Mondjuk amíg szopi van, úgysem hiszem, hogy szedhetnék ilyen szuperbogyót. De annyira fogy a tejem, szerintem nem tart már sokáig, sajna.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


A pályafutásomat én is Neurológián kezdtem. Csak más státuszban. Kép
Van is egy Imigranos kétszemélyes esernyőm. Jól bele tud kapni a szél. Kép Kicsit Mary Poppinsos a feelingje. Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Jót sétáltunk ma apa, Jack és én, leültünk a Nemzeti Színház kertjében napozni, Jack aludt a babakocsiban, egészen addig, amíg egy 8 év körüli kisfiú beleejtette a labdáját a tóba, és pont a babakocsi mellett kezdett el óbégatniKép.

Tünde, hogy tetszett a HP? Nekem a harmadik volt a kedvencem.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Réka, kérdezted az úszást, nem én írtam, hogy megyek Cleóval. Jack eddig nem rajongott a vízért, most kezdi élvezni, pici korában egyenesen utálta, és én sem hiszem, hogy beleférek a régi fürdőruciba, újat meg nem veszek, mert az olyan izéKép.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?