Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Üdv újaknak.
Tamesz!
Sajnálom, hogy soteról ilyen rossz tapasztalataid vannak.Én is oda járok, de eddig csak az zavar ,amíg a lányok mesélik ilyen uh olyan vizsgálat, nekem a 12. hét után a 20. héten kell menni uhra és nem tudom mi lesz a 18. heti genetikaival.És rengeteget kell várni mert iszonyatosan sokan vagyunk kismamák.És ha még nem írtam volna állandóan szól a komolyzene.Az egyenesen őrjítő, pedig ebben a szakmában dolgozom, de ha már ott ülsz órák óta és ideges vagy eredmények miatt.....
na mindegy.
Piciri!
kérdezted uht mikor megyek, február 27-én voltam és április 24-én megyek legközelebb, akkor pont 20+1 hetesek leszünk, remélem azért nem lesz semmi baj addig és a genetikailag is még időben leszek.

Ákata!
magyar vizsla, Áloműző Artúr marmagasság 69.óriási kutyus, ilyen hatalmas vizslával még nem találkoztam, mindenki megcsodálja.Ereje az van, de mivel nagyon okos ezért, amióta érzi van baba nem rángat.Igaz minden nap kiharcolja, hogy pocakra rakhassa fejét, de még nem zavar aztán már horkol is egy percen belűl.
megpróbálok Rólunk felrakni képet remélem sikerül
egyébként annyit írtok hogy ha elmegyek tanítani és nem olvasom el csak így este akkor már nem is találom hol voltam előtte.
jó éjt mindenkinek
suezika

KépKép
suezika
 
 


Húúú,jó sokat írtatok ma.Az uh-os témákhoz sajnos nem sokat tudok szólni.
Tamesz,Rönci üdv!Gratulálok mindkettőtöknek.

Jadey!!!Nagyon hasonlónak képzeltelek,szinte ilyennek.Ennek úgy örülök.
Hogy van a barátnőd?Remélem hamar felépül.
14 órát nem emberek dolgoznak.Főleg meg nem várandós kismamák.Az már robot kategória.

Krisszi!Hááát,2006 tél???Max 2007 tavasz!

Gigi gratulálok az eredményekhez.A kis tökéletes pöszikés.

Kata!Beszéltem ma doktorbácsival.Megnyugtatott.Semmi gond .Ez normális.Ha tovább húzódik mint 2hét akkor nem okés.Továbbra is Ergam cseppek.Egyébként reggelre elmúlt megint. Remélem nem is jön vissza.Azért lehet,hogy hazamegyek kontrollra.Ártani nem árt.

Rejo!Nekem nem gond az utazás,edzett vagyok ilyen téren.Cseppet sem fáraszt.
Jók legyetek!
piciza
 
 


Krisszi,
a tiéd télleg sokkal barátibb ár... Holnap majd megírom a tapasztalatokat Kép Orvosom: Dr. Várbíró Szabolcs. Tiéd? (Valahogy ahogy írsz róla, nem túl szimpatikus. Bocsánat, ha tévesen látom...)

Mamy,
masszírozni kell, és kijön a bimbó. Ezt olvastam. Majd utánanézek pontosan (van hozzá kép is, asszem). Szerintem ezen ne aggódj, minden megoldható! Ja, és van valami ketyere is, amit odateszel és napi pár órát hordod. (Hogy mi ennek a melltyűnek a neve, azt nem tudom, de ezt is megnézem majd.)(Most olvastam Melinda hozzászólását: bimbókiemelő! Ez az!) Remélem, nem baj, hogy öregítettelek egy hetet Kép Bár ilyenkor inkább örül az ember, hogy egy kicsit "idősebb" Kép

Piciri,
eper Kép Sajna nálunk az a gond, hogy idén még nem ültethetünk "apróságokat", mert a kutyák legázolják. A kertet ketté fogjuk választani, első fertály lesz az övék (jó nagy, tudnak rohangálni), hátsó a miénk. Külön strapabíró füvet és bokrokat kapnak majd. De míg ki nem nő a füvük (őszig), hátul kell lenniük. Õsszel átkerülnek az ő részükre, akkor lesz nálunk a gyepesítés. Szóval nem egyszerű ez a folyamat... Lényeg, hogy időben klappoljon mindez a ház külső vakolásával, mert ha megcsúszunk, sose lesz füvünk... Védőnő: melyik körzetbe tartozol? (Én a 16.-ba.) Mi eddig kétszer voltunk, és öt percet sem kellett várnunk. Bekopogtam, behívott stb.

Melinda,
ez az! Bimbókiemelő! Erről írtam én is Mamynak! Akkor is ajánlják, ha érzékeny a mell, és a szoptatástól begyullad a bimbó. Úgy irigyellek titeket a szerdáért Kép De többször már nem mondom el, már tök ünneprontó vagyok Kép Holnap reggel megyünk a Praxisba, drukkoljatok, hogy minden OK legyen, és szép, egészséges bébiket lássunk Kép Kép Kép

Iza,
dehogy okoztál csalódást! Nagyon szépek vagytok az esküvőn, a másik képen meg kiköpött a legjobb barátnőm vagy Kép Gyönyörű a ruhád...
Holnap én is rakok fel képeket, jobban mondva a nagy mágus férjem Kép

Nemtom, szeretitek-e Rejtő Jenőt, én nagyon. Nos, ha valamelyikőtök úgyszintén, biztos beugrik neki Levin (Három testőr Afrikában), a nagy szakács, akinek mindenről a különféle ételek jutnak eszébe. Hát ez vagyok én. Fantasztikus, hogy már kajálás közben is különféle kajákról álmodozom (pl. ma kedvencemről, a rántott spárgatökről, petrezselymes krumplival, ubisalival...) Ha most a kutyám lennék, csorogna a nyálam... Hihetetlen, milyen zabagép lettem. Szerintem azért is, mert én régen dohányoztam, aztán szépen abbahagytam (tényleg, Melinda, ezt nem is írtam!), és lehet, a szervezetem a nikotin helyett is kívánja a kaját. Ha van köztetek hozzám hasonlóan falánk, írja már meg, lassan úgy érzem magam, mint egy pária... Kép

Puszi mindenkinek - Kata

Kép
Ákata
 
 

 
 

Szióka mindenkinek!

Melinda!
Biztos vagyok benne hogy kontrolárni tudom majd magan,csak már egy kicsit türelmetlen vagyok.Sokat gondolok arra,hogy mit fogok vele csinálni,meg hogy milyen lesz vele az élet.De persze semmi nem olyan lesz mint amit az ember eltervez.Nekem legalábbis eddig ritkán jöttek be a tervezéseim.
Üdv! Jó éjt!

Gesztenye
Nekem ha fájt a fejem mindíg 110- en felül volt.Én úgy tudom,hogy a normális pulzus szám úgy kb. 95-100 körül van.Nelem a védőnő mondta,hogy valószínűleg a kicsi miatt emelkedett meg a pulzusom, mivel sok mindent átvesz az anyuka a kicsitől a terhesség alatt.Bár ez fordítva is igaz. Állítólag az 5. hónap végéig folyamatosan emelkedik a magzat pulzusa de utánna fokozatosan lelassul a születésre, és beáll egy állandora.
Ezt nekem is csak a védőnő mondta.
Puszi!

Krisszi!
Nekem a 17. héten egy teljen vérkép miatt vesznek vért, majd a 18. héten lesz egy izotóp vizsgálatom.Ezt állítólag a Down- kór vizsgálata miatt csinálják.Már volt egy ilyen vizsgálatom a 12. héten és minden rendben volt.Kép
Üdv!

Tudja valaki, hogy mit jelent az ha apró kis bizsergést (olyan mintha apró áramütések lennének)érzek a pocakom alján és mindkét oldalon?
Persze nem állandóan csak néha, főleg ha nyugodtam fekszem valahol.Nekem ez az első terhességem és egy kicsit rossz, mert nem tudom, hogy mit is kéne éreznem vagy amit érzek az jó-e!!! Kérlek segítsetek nekem ha tudtok
Mindenkinek jó éjszakát!Sziasztok!

Andi!
andrea82
 
 


Iza,
örülök, hogy a doki megnyugtatott, és már nem is fájogatsz. Pihenj nagyon sokat, az rengeteget használ! Nemtom, dolgozol-e már... Tök jó, hogy ilyen nagy utazó vagy, én valahogy ódzkodom a repüléstől, pedig semmilyen negatív élményem nincs - anno pont Londonba repültem, és teljesen OK volt, leszámítva a B.A.-kaját Kép és nem adtak pezsgőt se, kérni meg nem mertünk – még ifjú leányka voltam, a barátnőmmel utaztunk, és pont 11 éve! Kép Kép Érdekes, nekem London csalódás volt (nagy Dickens-rajongó vagyok, és vhogy sokkal romantikusabbnak képzeltem az egészet, macskakővel, szmoggal), a vidéki városok és maga az angol táj viszont elbűvölt...
Jaj, olvastam, hogy a L'Oreal bekebelezi a The Body Shop-ot. Csikorgattam a fogam rendesen, nagyon szerettem azt a boltot (Bécsben is van). De talán megmarad, csak a tulajdonjog változik...

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok Lányok!

Ne haragudjatok a zavarásért, de szükségem volna a véleményetekre! Ma voltam a 12 hetes UH-on, csodálatos volt, de... Amikor hazajöttem, rám nagyon jellemző módon elemni kezdtem az értékeket. BPD: 24mm, CRL:70mm, ....FL: 10mm. Azt olvastam, hogy a combcsontnak (FL) a BPD 2/3-nak kellene lennie, azaz elvileg túl rövid ez a csont. Viszont a barátnőm nem tud tanácsot adni, mert neki egyszer sem mértek FL-t a 12. héten... Ért valaki hozzá? Valami baj van? Nagyon köszönöm előre is a segítséget...

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Üdv, Bali Kép
Nem zavarsz Kép
Szerintem ne aggódj, ha a doki nem mondta, hogy okod van rá... Orvosodat megkerested a lelettel? Ha nem, hívd fel - de szerintem az UH-s is szólt volna. 7 cm-es ülőmagasság nagyon szép Kép Jó egészséget neked - Kata

Kép
Ákata
 
 


Nagyon aranyos vagy, köszönöm!!!!! Most sikerült megkérdeznem valakit... (kb. 30 éve praktizálKép), azt mondta teljesen normális értékek. Csak nálunk nem szoták még ilyenkor mérni a combiját, és a 2/3 későbbre vonatkozik... A doki csak jó fej akart lenni, és azt akarta, hogy minél több infóm legyen a babámról...Kép Meséltem már a terhes nők agyi kapacitásának durva csökkenéséről?Kép ... Orvosom? Akinek sok pénzt fizetek? Nem-nem! Olyan nincs...Kép Tudom én azt hova tenni....KépNálunk másodszorra már egyik barátnőm se fogadott orvost (én mondjuk elsőre sem...), mert rájöttek, hogy semmit nem kapnak a pénzükért, amit egyébként ne kapnának meg....

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Sziasztok!

Suezika!
A 20. heti uh-od a genetikai. A genetikait a 18. és a 20. hét között csinálják.

Kata!
Szerdát majd bepótoljuk, ne szomorkodj!
Holnap reggel gondolok Rátok, Te meg viszontba negyed 1-kor Kép
No cigi Kép Látod, az evés mégiscsak egészségesebb Kép Én nem tudok Hozzád csatlakozni, mint nagyétvágyú kismama, én most elég lájtosra fogom a mennyiséget.

Andi!
Tervezgetni, Rá gondolni nagyon jó, hangold a lelked Kép
Ilyen bizsergést még nem éreztem. Lehet, hogy a vérkeringésedet érzed jobban? Bajt biztos nem jelent, mert nem kellemetlen.

Bali!
Örülök, hogy megnyugtattak. Én is azt tettem volna Kép

Délután egy jót levegőztünk Marcival a kertben, nagyon élveztük mindketten! Annyira klassz idő volt és még holnap is ilyen lesz Kép Viszont utána esősebbre fordul, de szerintem nagyon hidegek már nem lesznek és ez a lényeg!!!

Holnap délelőtt, ha nem jönnék, akkor kérek sok-sok drukkot a negyed 1-es uh-hoz! Köszönöm Kép

Puszi Mindenkinek és Jó éjszakát: Melinda (18+3)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok Kismamák!
Nagyon szép mindenki a fotókon, már én is keresgélek igérem, csak még nem fértem a géphez, mert új gépünk van és most lett beüzemelve.

Melinda - sajna még sem mentünk arra, másképp alakult a program, de azért odatalálok. Nekem bármikor jó, majd ird meg légyszi a végleges időpontot.

Cici téma - nekem azt javasolták, hogy edzem már most a szoptatásra, méghozzá úgy, hogy fürdésnél mosdókesztyűvel vagy frottirtörölközővel minden nap dörzsölgessem, hogy megedződjön és ne legyen érzékeny szoptatáskor annyira. Szerintem a mellbimbóformázáshoz is hozzájárulhat. Egyébként a melltartó viselése miatt is benyomódhat, de sztem az nem olyan vészes még.

Zöldség-gyümi - én mindig megfogadom, hogy ellátogatok már végre egy ökopiacra és ott fogok vásárolni, eddig nem tartottam be, de szerintem érdemes onnan fogyasztani. Azt hiszem hétvégétől betartom majd.

Annyit irtatok, hogy kiment a fejemből mikre akartam még válaszolni...na mind1!

Engem is lecsesztek többen, hogy nem kell átesni a ló túloldalára és hogy minek aggódom magam agyon, nézzek körül mennyi ember megszületett UH meg minden egyéb nélkül... Nem tudom miért olyan nehéz józanul és természetesen hozzáállni.... pedig igyekszem.

Melinda drukkkkkk!

Melltartó - amilyen praktikus, olyan idegesitő. Nekem sajna szükséges, mert nem épp kicsi a cicim, de borzalmasan utálom, mindig úgy érzem megfulladok benne. Pedig már vettem nagyobbat, mert a régibe nem férek bele.

Na keresek képet, lehet, hogy még ma felvarázsolom.

Még egyszer gratula az UH-s tünci képekhez, és a sztárfotókhoz, mindenki gyönyörű kismama, Iza meg egy hercegnő.

Na léptem képet vadászni.

Kép
kriszkrosz
 
 


Na próbálkozom a képpel, ez tavaly nyári, pocakos is készült már, majd azt is teszek fel, csak azt is le kell még kicsinyiteni, de már álmos vagyok.
Kép

Kép
kriszkrosz
 
 


Sziasztok,

Most rövid leszek, mert hulla fáradt vagyok.
Piciza:Furcsa, hogy ezt írtad, mert én is így képzeltelek el, bár a hajad színére lehet, hogy sötét vöröset mondtam volna. Nagyon jó az a kép rólatok!!!

Barátném szerencsére nem zuhant magába, mintha beszélt volna VeledKép Persze szomorú, de várja, hogy újra próbálkozzanak.

A munkával kapcsolatban is igazad volt, néha robotnak érzem magam...

Nekem ma fájt a pocakom, holnap felhívom a dokit, hogy megnyugtasson. Amúgy most jönne meg, szerintetek lehet összefüggés??? Kicsit aggódokKép
Remélem mindenki jől van!

Puszi Nektek.

KépKép
Kép
jadey
 
 


próbálom küldeni a pocakosat, bevallom kicsit kinyomtam a hasamat, azért még nem ilyen nagy...
Kép

hú ez jó nagy kép lett igy is, hogy csak a hasamat vágtam ki... betölti a képernyőt Kép
bocsi

Kép
kriszkrosz
 
 


Jadey szerintem nyugodj meg, nemrég én is ezt kérdeztem, hogy normális-e, hogy mostanában többet fájdogál, de szerintem teljesen OK, ugyanis mi kb. egyidősek vagyunk, és most hirtelen nagyot nő a bébi. Az én picikém múlt héten 68 mm volt, és azt olvastam, hogy 3 héten belül 160 mm lesz. Azért az nem kevés növekedés!!! Azért irtam pont 3 hetet, mert igy jegyeztem meg, hogy 16. hétre kb. 16 cm...
Persze azért hivd fel a dokit, az ő szava nyugtatóbb, mint bárki másé, de szerintem semmi baj sem lesz.
Csak maradj nyugodt!
Pusz

Kép
kriszkrosz
 
 


Most jelent meg a képed, Kriszkrosz, nagyon helyes vidám csajszi vagy! Jól áll a mosolygás, remélem mindig így látniKépVárom a szép pocakos képetisKép

KépKép
Kép
jadey
 
 


Épp, hogy elküldtemKép Gyors voltálKép Szépek vagytok!!!

KépKép
Kép
jadey
 
 


Megint "fáziskésésben" vagyok:

Köszönöm a nyugtatást,jól jött!

Puszi

KépKép
Kép
jadey
 
 


Krisszi,Ákata:

Riporter vagyok az egyik kereskedelminél. Szerintem ez sokmindent elárul: Médiagenya... Tényleg ott állnak az ajtóban...

Gigaboszi: Így már érthető a MogyiscsokiKép Hatalmas gratula Nektek!!! Ha jól emlékszem, Te vagy az első, akinél kiderült a nemeKép Hurrá!!!

KépKép
Kép
jadey
 
 


Napsütéses szép jó reggelt Mindenkinek!

Jadey - tegnap jól belehúztál, én már alig álltam a lábamon éjfélre. Köszönöm a bókot! Ja azt nem is irtam, hogy mennyire hasonlit rád a kislányod. És ő is jó mosolygós. Hát igen a média az már csak ilyen, sokan áhitoznak róla...
Hogy van a pocakod? Remélem már sokkal jobb, illetve leginkább azt remélem, hogy már nem is fáj és teljesen megnyugodtál. Nekem kb. 4 napig fájt elég sokat igy a 13. héten, most meg megint alig-alig érzek néha vmit.

Képzeljétek a mérleg szerint az eddigi 2 kg-om mellé még 1,5 kg-ot mutat. Azt hittem elájulok. Pedig nem nassolok, nem zabálok, aztán arra jutottam, hogy az utóbbi 2 hétben csak édes rostos löttyöket ittam, előtte meg csak ásványvizet. Elkönyveltem magamban, hogy a cukros lónyálak miatt hiztam. Elég elszomoritó, mától megint csak ásványvizen élek, meg facsart narancson...
Pedig nem is tudom hová rakódott ez a jó néhány kiló, nem látom magamat még kövérebbnek, egyedül a melleim szakadnak le megint, szerintem oda ment mind... kiboritanak ezek a kilók. Mi lesz igy a végére??? Ma nem mertem reggelizni csak egy fél zsömlét piritva egy kis kefirrel. Igy viszont 11-kor már biztosan éhen halok majd.

Na látom még mindenki tud alukálni rajtam kivül. Aludjatok helyettem is.

Még benézek!

Kép
kriszkrosz
 
 


Jadey!

Tapasztalatból mondom, hogy van összefüggés a fájdalom és a most jönne meg között, nyugi... Kép Pár nap alatt szokott elmúlni... nekem.

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Krisszi!Nagyon szép kis pocid van,az arcod is helyes,szimpi vagy nekem.
Köszönom a bókokat.A hercegnő azért egy picit túlzás.

Melinda drukkok úton!!!

Erika!az esküvőnk tavaly nyáron volt Gyulán.Évek óta Londonban élünk.Azon belül is Blackheath-ben.Greenwich Park 5 perc sétára van a lakástól.Így nem is hiányzik a kert igazán.Imádok itt lakni.azért 3-4 éven belül jó lenne már hazaköltözni.Fényképész vagyok egyébként.

Kata!A B.A.kaja tartja gyatra kis szinvonalát.A leggázosabb az volt amikor gyümisali gyanánt fagyott ananászt adtak.A muffin szintén fagyos volt.És a nap minden szakaszában pizzanyelv van .Ezt már megfigyeltem.
Azért vannak klassz kis helyek Londonban,vidék az meg tényleg csodálatos.Skócia meg maga a csoda.Isteni autóutak vannak,és gyönyörű tájak.Mmmm...
Igen ez a L'Orealos dolog elég gáz.Megmaradni megmarad szerintem,de az eszme így oda.A világ egyik olyan vezetű kozmetikai cége veszi meg ami fittyet hány az állatokon való tesztelésre.Hááát nem tudom.

Remélem mindenki jól van.
Élvezzétek a jó kis tavaszi időt!Itt szombatig várni kell rá.
Puszi Iza
piciza
 
 


Sziasztok ma is mindenkinek!!

Igyekszem majd mindenkit megismerni,kérlek adjatok kis időt!

Jadey:

imádlak drága barátném,olyan jól esett,hogy átjöttél tegnap.a vacsi jól sikerült.
te meg vigyázz ma is magadra!!

Gigaboszi:

Köszi az üdvözlést.

Ákata:

neked is!És remélem lassan tényleg elhiszem.jövő kedden megyek dokihoz,szerintem neki is sikerélmény lesz.Fura,mert tényleg nem érzek még különösebbet,még a mellem sem feszül igazán.-de ami késik.....

Gesztenye 78:

Neked is köszi.most nagyon-nagyon boldog vagyok.mostmár kezdem elhinni.Valóban nem jött túl könyen,bár tudom,hogy másnak ez semmiség.csakhát megélni.Bocsássatok meg,hogy ide nem írtam le a történetemet,mert elég hosszúra nyúlt.

Leírtam egy másik topikba.Itt találjátok.
Fogamzás,terhesség,majd újra fogamzás,majd "már megint megjött!!

Tegnap írtam le kb 13 órakor.Ha nem találjátok,akkor szívesen leírom ide is,csak gondoltam ott tanulságos lehet másnak is.

Majd Jadeyvel szívesen leírjuk a szombatot is,amikor kiderült a pozitív teszt.Utólag rém vicces.
Õt hívtam először.

Bujka:

itt vagyok,köszi a fogadtatást!!És persze a
gratulációt!!

Kriszkrosz:

Nem baj,hogy kicsit kinyomtad a pocid,nagyon édi.

Köszi,hogy már a táblázatban is sazerepelek.Ha voltam dokinál,megadom a többi paramétert is.
A Szt Imrében fogok én is szülni.

puszi,szép napot.
csak,hogy irigykedjetek,én 2 hetet itthon leszek,és próbálom feldolgozni az elmúlt hónapok eseményeit.Ehhez kellettek a szupi édes kolléganőim,akiknek nagyon sokat köszönhetek

KépKép
rönci
 
 


Átmásoltam Rönci történetét:

Sziasztok mindenkinek!

Én egy új delikvens vagyok,eddig nem olvastam ilyen oldalakat.Csak szeretném megosztani veletek a történetemet,azt hiszem mindenkinek tanulságos,és hátha ezzel másnak is segíthetek.

Hol is kezdjem.31 éves vagyok,8 éve férjnél.2005 nyarán döntöttünk úgy,hogy babát szeretnénk.
Elmentünk az optimális családtervező központba,ahol leendő,nem problémás szülőjelölteket várnak.Azt gondoltuk jó a tudatos családtervezés.Vizsgálatok...stb,és hőmérőzés.

Hát ez az.Elindult a próbálkozás,a hőmérsékleti görbe alapján.A szerint nekem a hőm a 13.napon ment le(tüszőrepedés)és a 14-en fel.A családtervezőben mondták,hogy ekkortályt kell próbálkozni.Utána,nem.Így tettünk.
Azt hozzátenném,hogy nekem sosem volt túl szabályos ciklusom,30és 38 nap közt változik.
A családtervezőben azt mondták,hogy így nagy esély van,hogy a 4.hónapig sikerül.NEM ÍGY LETT:

Eddig még nem aggódtunk.Elmentem a nőgyogyimhoz,akinek megmutattam a 8 hónapi görbét,és azt mondta,hogy erre annyira nem lehet hagyatkozni,sokminden befolyásolja.És szerinte nem egyértelmű,hogy van-e rendesen peteérésem,ezért tablettás hormont adott.Ismét több hónap,hormonnal,és semmi.
Közben a környezetemben egyre csak mindenki terhes lett,pár hónap próbálkozással.Kezdtünk nagyon kiborulni,hogy most baj van vagy nincs.

MELLÉKESEN AZ IS A DOLOGHOZ TARTOZIK,HOGY GYEREKEKKEL ÉS KORASZÜLÖTTEKKEL FOGLALKOZOM,TEHÁT EÜGYIS VAGYOK.

Majd a dokim is azt mondta,próbáljuk meg nézni az érő petesejtet.Menses első napjától a 12 körül kezde nézni.Jnuárban volt,de óriási petesejt.(30mm-es,valószínű hormon mellékhatás.)
Nem sikerült.

Majd újabb hónap,petesejt figyelés,20.napra ért meg!!!!!újra visszahívott,és láss csodát,most szombaton POZITÍV LETT A TESZTEM!!!!

Komolyan mondom felfoghatatlan.
Ha ezekután bárkinek kérdése van a dologgal kapcsolatban,szívesen válaszolok.

Tudatos családtervezés????Hát nem tudom,én már másként csinálnám.
Most meg még annyira friss az élmény,hogy betegállományba jöttem,hogy feldolgozzuk ezt az egészet.

üdv mindenkinek,és kitartás a megpróbáltatásokhoz!!!

KépKép
Kép
jadey
 
 


Sziasztok!

Ezek a hetek, nettó-bruttó értékek az agyamra mennek. írjuk inkább a hagyományos, mensitől számított, pl 18+2 értéket, ne azt, hogy ki hanyadik hétbe lépettKép A dokim sem azt írja a vizsgálati lapomra, hogy a 19. hétbe léptem, hanem hogy 18+2. Illetve a vizsgálatokat is a betöltött heteken végzik, szerintem így sokkal egyszerűbb. Anélkül is bonyolult ez a számításKép legalább mi ne bonyolítsukKép

puszi,
Krisszi

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!

Rönci, együttérzek Veled! Csináltak egyáltalán hormonvizsgálatot, mielőtt felírták a gyógyszert?

(Nekem két, egymás utáni UH szerint sem volt peteérésem, diagnózis: PCO. Hormongyógyszerek kilátásban, nagyon kiakadtam, sírtam, stb. Párom ragaszkodott hozzá, hogy azért kezdjünk el spontán próbálkozni. Elsőre összejött! Tehát amikor az UH-n nézegettek és közölték, hogy nincs peteérésem, akkor már - számításom szerint - megtörtént a megtermékenyítés. no comment)

Iza, nagyon szépek vagytok a fotón! Ok, ahogy gondolod, legyen 2007. tavaszKép

Kata, Takács doktorhoz járok, családunk régi barátja, nála születtem én is. Nagyon kedvelem, de néha nem tájékoztat alapból, hanem nekem kell mindenre rákérdeznem. A második baba már könnyebb lesz, kitaposom addig az utat.Kép

Kriszkrossz: nagyon helyes csaj vagy, jó a pocis képed is! Már szépen látszik a babó! (kicsit irigykedek is emiattKép

Jadey, így már értek mindent!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Szép Jóreggelt Mindenkinek!

Most lebuktam Rönci általKép tegnap meglógtam egy órácskára és elugrottam hozzá. Látnom kellett így babásodva isKép

Rönci: Köszönöm a szép és kedves üzit! Én is Téged!

Én irigyellek is a két hét pihiért, bár ahogy ismerem magam én ha itthon lennék se pihennék, tipikus sajkukac vagyok.

Ma felhívtam a dokimat, aki kímélő üzemmódra állított (10 éve ismerKép)és este látni akar. Remélem nem lesz gond. Már előre rettegek attól, hogy felír valami gyógyszert, bár tudja,mit csinál, én viszont utálom a pirulákat!

Bali78: Köszi a nyugtató szavakat, remélem Neked lesz igazad!

Kriszkrosz:

Ha látnád Jade apukáját, azt mondanád, hogy tiszta apjaKép Na jó, tényleg hasonlít rám is, azért igazságtalan lenne a sorstól, ha nem, hiszen némi közöm van hozzáKépTe most hány hetes vagy? Mert a táblázat szerint alig néhány nap van köztünk, az előbb viszonz azt írtad, hogy Neked is volt ilyen a 13. héten. Én most vagyok 13 hetes. Bocsi, lehet, hogy én kutyultam össze a dolgokat. Neked "nyomtalanul" elmúlt a pocakfájás? Engem azért ijeszt meg, mert "állandó" tompa fájást érzek alhastájt...
A kilók miatt ne aggódj, a szoptatásnál leugrik majd a felesleg, ráadásul nem hiába így alakította a természet: Kell is majd bőven az energia a sok éjszakázáshoz, ugráláshoz... És meg ne halljam, hogy light-osra vetted a kajálást, kell a tápérték, inkább a löttyöket cseréld vissza ásványvízreKép

Puszi Nektek és a pocilakóknak is!!! TESSÉK ÁTADNI!!!KépKépKép

KépKép
Kép
jadey
 
 


CSAJOK, JÁNYOK, ASSZONYOK!!!

KépKépKépKÍVÁNCSIAN VÁRJUK A TÖBBI FOTÓT ISKépKépKép

KépKép
Kép
jadey
 
 


Bujka:

Bocsi, de tegnap Neked nem írtam, nem láttam az üzit, csak sokszor visszanézem és most vettem észre.
Örülök, hogy tetszik a pocakom, főleg az, hogy látszik. Jaddel még a 6. hónapban is ki kellett nyomnom ahhoz, hogy valaki észrevegye! Igaz, akkor 22 éves voltam és 54 kgKép Most pedig 31 vagyok és 66!!! 98-ban 62- vel mentem be szülni, most meg +2-vel indultamKépMókás, de nem bánom. Ilyenkor már mindent a korra lehet fogniKép

Már többen mondták, hogy hasonlítok erre-arra, remélem szép emlékek fűznek ahhoz a lányhoz, így biztosan szimpi vagyok NekedKép

Marciról már rég hallottunk. Hogy van a kis vőlegényjelöltem??
Puszi

KépKép
Kép
jadey
 
 


Jadey, fotó felrakása folyamatbanKép Kép, de elemet kell venni a masinámba, különben nem tudom áttölteni a gépre és el ne tűnjön nekem a pocakosodásom története, mert nagyon cifrákat fogok mondaniKép Kép Kép

Kriszkrossz, annyira telebeszélték a fejünket ezzel a "nem szabad hízni" témával, hogy hihetetlenKép regelizz csak nyugodtan egy zsömlét, felvágottat, sajtot, joghurtot, ne diétázz szerintem, mert semmi értelme. Mondjuk körömpörkölt éjjel egykor Kép nem túl követendő példa, de normálisan, egészséges és tápláló ételeket igenis kell enni.
Nem vagyunk egyformák, lehet, hogy ezen a héten felugrott 2 kiló, de utána egy hónapig semmi!
Puszi!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Jadey! Mi az, hogy a korra lehet fogni?! Kikérem magamnak minden 31 éves csajszi nevébenKép Kép! A legszebb korKép Kép

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Az biztos! Igazad van, de jó ráfogni dolgokat valamireKép

Pl: Ha nagyon éhes vagyok (akár hajnal1 körömpörkölt), vagy múltkor lebuktam, mert egy 4 kg-os Nutellát kanalazgattam a konyhában és akkor jött ki a párom... Akkor jön a tuti alibi: Szotyika éhesKép Mit tehetnék???

KépKép
Kép
jadey
 
 


Sziasztok!

Jó sokmindenről írtatok az elmúlt egy napban, sokáig tartott mire visszaolvastam, de azért megbírkóztam vele Kép

Itt mindenki a genetikai ultrahang áráról beszél. Ezt csak arra értitek, amit máshol csináltattok vagy ott is kell fizetni érte, ahová eredetileg jártok (a kórházban).
Engem eddig egy régebbi, egyszerűbb ultrahanggal néztek meg, de mindig adtak fotót, még akkor is amikor még csak a cisztámat vizsgálták. Azért ezeknek a képeknek most jobban örülök.

Piciri, köszi a torna tippet a gerincre, majd utána nézek én is és kipróbálom.

Iza, én valahogy ilyennek képzeltelek el. Majd megkérdezem a páromtól, hogy mi hová mennénk Londonon belül és hol laknak a barátaink. Már egy csomó mindent kigondoltunk, hogy hová szeretnénk eljutni és bízunk abban, hogy meg is tudjuk valósítani az álmunkat és kijutunk (azaz minden rendben lesz velem és a babával).

Ákata, ne aggódj a falánkság miatt. Bár én pár napja még émelyegtem, de tegnap este bármit befaltam volna, a párom meg csak bíztatott, hogy nyugodtan egyek, ha megkívánok valamit. Persze, végülis nem az ő testéről van szó Kép Tehát nálam úgy látszik most kezdődött el a kívános időszak, de legalább már nem émelygek!!!

Andrea, köszi a tájékoztatást, legalább most én is okosabb lettem a pulzusszám terén. Én eddig egyszer voltam a védőnőnél, aki azt mondta, hogy a múlt héten felhív minket és meglátogat, de azóta sem hallottam felőle. Szerintetek felhívjam, hogy mi legyen?

Kriszkrosz, én úgy hallottam, hogy jobb, ha a cicit nem nagyon piszkálják a terhesség alatt (szeretkezés közben is csak óvatosan), mert gondot okozhat. Ezt már több helyen is írták, így nekem kétségeim vannak azt illetően, hogy jó lenne neki, ha dörzsölgetik. Bár, ha orvos vagy védőnő mondta, akkor lehet benne valami.
Én úgy éreztem, hogy híztam egy kicsit, de amikor megmértem magam, akkor ugyanannyi voltam, mint 4 héttel ezelőtt, így csak kívülről látszik a változás Kép

Rönci, én is 8 hónapig hőmérőztem, de azért a potenciális időszakon kívül is mindig együtt voltunk, tehát megadtuk az esélyt a babónak, mégsem jött. A végén nekünk is úgy jött össze, hogy kb. a 8-10. napon foganhatott meg, tehát a betervezett peteérés előtt. Így a következő babatervezésnél már nem fogok ilyen nagy jelentőséget tulajdonítani a hőmnek. Arra azért jó volt, hogy mindig tudtam mikor fog megjönni (előtte 1 nappal) és mivel nem ment le azért csináltam a tesztet is Kép

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Krisszi, Jadey köszönöm a vigasztalást kilók ügyében. Nem fogom magam fogyókúrára, csak próbálok picikét visszavenni a mennyiségből.
Jadey - én most léptem a 14. hétbe, a tábla szerint kb. 1 hét van közöttünk, én szept. 21-re vagyok kiirva. Egyébként nem teljesen múlt el nekem sem a tompa hasfájás, csak most sokkal kevesebbet fáj, mint pl. múlt héten. Volt néhány nap, amikor szinte nekem is egész nap fájdogált, de nem görcsösen, csak úgy elviselhetően - ha ez egy kicsit megnyugtat Téged is.

Rönci és akik újak, ne haragudjatok, hogy külön nem köszöntem Nektek, persze nagyon örülök, hogy itt vagytok, mert megint gazdagabbak leszünk sok infóval és sok kedves kis hozzászólással.

Gesztenye - a kórházban nem kell fizetni a genetikai UH-ért, persze ebben nincs benne annyi féle vizsgálat, mint a fizetősben.
Nekem a 13. héten a nyaki redő vastagságát a szivműködést, a testrészeket, végtagokat, gyomrát meg ilyeneket néztek, illetve vettek vért, amiben van egy TORCH nevű vizsgálat is, ami a fertőző betegségeket szűri ki pl. toxoplazma, rubeola meg nem tudom miknek a röviditése. Mert ezek fejlődési rendellenességet okozhatnak a babánál.
Az ÁFP is ingyenes szűrés.
A fizetősről többen is irtak már itt, hogy kromoszóma vizsgálatot jelent többek között, de ezt inkább majd az irja le, aki volt ilyenen, nekem nincs tapasztalatom.
Cicidörzsit nekem szülésznő mondta, bár néhány újabb könyvben már én is azt olvastam, hogy koraszülést is okozhat. Ez szerintem megint riogatás, régen is edzették.
Ismerősömnek meg nem is kellett edzenie, mert annyira viszketett a mellbimbója, hogy minden nap körömkefével vakargatta. Még sem indult be a szülése. Hát ezért hátrány néha ez a rengeteg információ, aminek birtokában vagyunk, mert lehetetlen eldönteni, mikor is cselekszünk helyesen.

Hirtelen ennyi...

Kép
kriszkrosz
 
 


Gesztenye, amit máshol csinálnak, annak az áráról beszélgettünk. Persze megcsinálják a rendes TG protokoll szerint is, de az én "rendes" kórházamban nincs 3 v 4D lehetőség. Ezért elmegyek most máshová, ahol csinálnak egy genetikai UH-t, 4 D részekkrel, DVD-re rögzítve.

Én is azt hallottam, hogy nem kell a cicit terhesség alatt dörzsölni. Kezdem azt hinni, hogy mindenkinek máshogy kell eljárni, nincs általános igazságKép

Kata, mi volt az UH-n???????? gondoltam ám Rátok!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Kép

Itt van Peti tegnapi képe... azt, ami bizonyítja, hogy Péter, nem teszem fel... nehogy személyiségzavara legyen szegénykémnek majd ettől...
Ma már vásároltam rucikatKép... olyan édes babaholmikat láttam... persze, kiscsajoknak több van, mint kispasiknak...Kép

Rönci
Én is eü-s vagyok...KépKép

Melinda
Drukk az UH-hoz...

Gigi
Vendég
 


Sziasztok!
Kedves barátnőm és "szupi édes kolléganőm" Rönci hívott meg hozzátok. Bár még valójában dolgozom (a 14. hétben vagyok), jelenleg én is táppénzen pihenek, mert a gyerekosztályon (Rehabilitációs Intézet Budakeszi) kitört a vírusos hasmenésjárvány. Így jelenleg délelőtt is követhetem ennek a kedves csapatnak a beszélgetéseit!
timota
 
 


Kriszkrosz!

Hát, igen lassan már belefulladunk abba a rengeteg információban, amivel ellátnak minket a szakkönyvek és az orvosok. Én is csak azért próbálok mindenről értesülni, mert 1. gyermek révén még eléggé tudatlan vagyok ezen a területen. Végülis nem a mi dolgunk eldönteni, hogy melyik módszer jó vagy sem, ezért érdemes kipróbálni, mert mindenkinek más jön be.

Angel!
Mostanában nem láttalak téged fent, pedig ahogy észrevettem te is a Szent István kórházban szeretnél szülni. Melyik orvoshoz jársz? Hallottam, hogy van valamilyen szülésfelkészítő tanfolyam a kórházban és most ennek próbálok utána nézni. Esetleg téged is érdekelne?

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Timota: Üdv közöttünk!!! Én már hallottam rólad, Rönci mesélte, hogy mindössze 1 hét van köztünk. A helyetekben én semkockáztatnék, nem hiányzik senkinek sem a vírus.

Gigi: Nagyon helyes a kiskrapek!!! Látni, hogy jől érzi magátKép Rólad is várjuk ám a képet. Én szeretném látni a másik uh-t i8s, kíváncsi vagyok, hogy mit kell majd nézni legközelebbKép

KépKép
Kép
jadey
 
 


Timota
Szia... de jó, hogy szaporodik a társaságKépKépKépKépKépKép

Jadey
Rólam majd akkor lesz kép, ha az átok tesómtól el tudom kérni a fényképezőt... nekünk nincs digit gépünk...
Vendég
 


Sziasztok!

Piciza:

Köszi a jókívánságokat,téged véletlen kihagytalak.

Én is hamarosan hozok még 1 embert,a kolléganőmet,aki szintén babaváró.

Krisszi:

Hormontesztet a családtervezőben csináltak,és a II-es nőin mondták,hogy nem olyan rossz.Bonyolult.
Az én dokim clostit adott(plussz Bromocriptint),mert mondta,hogy bár a hőmérőzés nem megbízható,de a görbéim nem túl jók.Szerinte kell egy kis támogatás.Én nem neheztelek rá ezért.14 éve hűséges vagyok hozzá,és nagyon sok a "betege"

A családtervező más tészta,bár sok ismerősömnek bejött,ezért mentünk mi is.Sok szempontból jó is volt,pl.rögtön kiderült a férjemmel minden ok.azért ez is fontos.
Csak arra nincsenek felkészülve,ha gond van hova tovább.

Erről Jadey is tudna mesélni.

Jadey:

Nem is buktál le a látogatással!!!
Én örülök nagyon,hogy most kicsit magammal törődhetek 2 hétig,de én sem tudok-tudod a fenekemen ülni.Most voltam a körzetinél aki mondta,hogy kiír majd végleg is mert sokfelé dolgozom,de mondtam,hogy ha minden ok,nem szeretném.

Szerinte ez sok lesz így.Meglátjuk.

Gesztenye:

Nektek végül mikorra sikerült?

Hát ez az!!!A családtervezőben elemzik a görbéd,és közölték,hogy mikortól ne próbáljuk,mert nem akarunk sorvadt petesejtet megtermékenyíteni.És egy eü-s hitt az eü-sben.De ez még belefért volna.


Meghát a nagy nyomás a szülők felől,mikor mindig megkapod,hogy nem vagy már fiatal.(31 vagyok)

következő babócánál nem fogunk mi sem így parázni,mert most attól tartottunk mi van ha évek,a szüleid és bárhol jársz mindig ez a téma.

De ne értsétek félre,nem az 1 évvel volt a gond,az belefér simán,hanem a körülmények,és ezt igazán az érti aki benne volt,sajnos.

Ugye drága Jadeym!!!!!!!!
Olyanok is lebabáztak már,akik még gyereket sem akartak előtted.Ez nem könnyű.

DEHÁT MINT TUDJUK,EGY NÕ MINDENRE KÉPES,HOGY LEGYEN,VAGY NE......

KépKép
rönci
 
 


Gigaboszi:

nagyon édi a kisfiad.
és elárulod eü-belül mit csinálsz?
És hány hetes vagy?

Timota:

De jó,hogy itt vagy,hamár kényszerpihenőre vagyunk ítélve.Majdnem lebuktattál minket hol dolgozunk(csak vicc volt)biztos tudunk majd hasznos tanácsokkal szolgálni.(inkább már a gyerekekről)

KépKép
rönci
 
 


Na, még egyszer. A fizetős ultrahangról beszéltünk és beszéltünk külön a fizetős szűrésekről.
Fizetős UH az, amit nem a terhesgondozás keretében, TB terhére végeznek. Ez lehet genetikai vagy 3 és 4 D-s.

A fizetős szűréseket szintén nem a terhesgondozás keretében, tehát nem TB terhére végzik. (Vannak kivételek, pl SOTE II. ha olyan az orvosod, beutalhat extra genetikai vérvételre, térintés nélkül.) Fontos, hogy a genetikai vérvétel nem diagnosztikai, hanem statisztikai eljárás, tehát a pozitív lelet nem azt jelenti, hogy nálad biztosan baj van vagy eltérés, hanem azt, hogy a hozzád hasonló értékekkel rendelkező kismamáknál nagyobb arányban valószínűsíthető, hogy fejlődési rendellenességel szülnek babát.

Ez nem az ún. kromoszóma vizsgálat! Az ugyanis tök más, 35 év felett, vagy indokolt esetben magzatvízből vesznek mintát és az eljárás pontosan kimutatja az esetleges rendellenességet.
Ha érdekel a téma: www. gendiagnosztika.hu

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Hellókák!

Krisszi
Igen Ákatával leveleztünk a Praxissal kapcsolatban és ő mondta, hogy neki 10E-et mondtak. Aztán felhívtam őket, hogy köszönöm én nem kérnék genetikait, de a nő azt mondta, hogy azt így-is úgy-is meg kell csinálni és hogy ez ennyi. Pedig mondtam neki, hogy 2 héttel előtte megyek a kórházba ahol genetikait csinálnak, de nemigazán akarta megérteni, vagy nemtom. Végülis nem szórakoztam velük tovább, megyek amikorra beirattam magam, ki tudja a kórházba milyen lesz a „kiszolgálás”?! Azért köszönöm az infót, rendi vagyKép

Gigaboszi
Lehet hogy félre értem. Te a Schöpibe jársz, vagy másik klinikáról írsz? Mert tudod nem mindegyik egyforma. Bocsi hogy így lehúzom a kórházakat, de nekem nincs jó véleményem róluk (általában). De lehet, hogy csak én vagyok pont az aki órákig vár, és nálam borul ki a bili, meg hisztizik az orvos?!

Mammy
Nálam is ugyanez a dilemma. Néhai félelmek, hogy ugyan minden ok odabent?! Már én is nagyon várom a csütörtöki UH-otKép Ja és a védőnő is ugyanez. Az egy dolog, hogy nem nézte meg a mellem (és eddig még semmilyen doki sem!), de nekem nem is kérdés volt, hogy kifelé fordul-e, hanem csak úgy beírta, Kifelé forduló…

Ákata mesélsz majd a Praxisról?

Gratula a szép kis Uh-os képekhez, és csinik a feltöltött képek is, pocak, és esküvői képKép

Sziasztok: Bettus

Kép
bettus79
 
 


Lányok! Miből áll egy belgyógyászati vizsgálat? A 12.heti kontrolra kell vinnem..
Rolex
rolex
 
 


Sziasztok, Lányok!

Ma voltunk a Praxisban 4D-n, és szuper volt, csak ajánlani tudom! Beszéltem a dokimmal, és ott csináltatjuk a genetikai UH-t is két hét múlva. (Nem kellett sorban állni, udvariasak, és nem ukk-mukk-fukk vizsgálnak, a kérdéseidre is választ kapsz - és ami a fő, fel is tudod tenni őket, figyelnek rád). Nekem megérte azt a 9 ezer forintot (CD-t nem kaptunk, csak DVD-t, ami uaz, mert arról le lehet szedni a képeket). Ja, és az egész vizsgálat (20-30 perc) DVD-re van véve, szívhangtól kezdve minden...

Viszont: pár nappal korábbi időpontot mondott az UH-s doki, mint amit a kórházi UH-kor számoltak. Ez csak azért gáz, mert ma vették az AFP-t. Előkapartam a 12. heti UH-s papírt, és kiderült, hogy azon az ucsó menstruációtól számított időpont is rosszul szerepel, a két baba kora pedig 1-1 nappal eltér (röhej), szóval summa-summárum: ha a mensitől számítjuk, a mai UH a pontos. A kavarás csak az, hogy nekem rövidebb a ciklusom... A nőgyógyász átnézett mindent, és aszonta, lehet, hogy az időpont más, de lehet, hogy azért más a méret, mert ikrek. (Most 10-11 centiméteres az ülőmagasságuk.) Lényeg: jövő héten is leveszik az AFP-t. Nekem őszintén tökmindegy, az az öt nap nem oszt, nem szoroz, csak az AFP miatt nem akarok kavart.

És most a legfontosabb: jobb oldalon csücsül Lilla (150 százalék, hogy lányzó), bal oldalon Elza (90 százalék, hogy lány), ő végig a hátát mutatta, illetve egyszer szép lassan elfordult... 10 és 11 cm között vannak, egészségesek. Szerintem a világ legszebb kis hölgyei Kép Kép Kép

És most következzenek a sztárfotók: Kép

Kép
Ákata
 
 


A fenti Liza volt, háttal Kép A lenti Lili lesz, szemből KépKép

Kép
Ákata
 
 


És most megint Liza, csak oldalról:Kép

Kép
Ákata
 
 


Ákata!!

Gratula a csajokhoz!!!!nagyon jó érzés lehet!!!
büszke lehetsz rájuk

KépKép
rönci
 
 


És most Lili, megint szemből:Kép

Kép
Ákata
 
 


Gigaboszi, Jadey, Rönci!!

Köszönöm a "nevetős " köszöntést!
Még valahogy nehéz nekem ez a reagálás , elveszek a topikok közt. Ilyenkor mindig hívom Röncit, hogy most hogy tovább.
Rönci! Direkt lebuktattalak.

Jadey!
Már én is sokat hallottam rólad.

Gesztenye!

Én is az Istvánban fogok szülni. Ha van valami híred előadásokról, írj!
Köszi:Timi
timota
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?