Új privát üzeneted érkezett!

bocsi, nem tudok helyesírni...nem "mondta", hanem mondat, és étrem helyett értem...szörnyű vagyok...Kép

Puszi, Kriszti
Vendég
 


Sziasztok, jó reggelt, szép vasárnapot!Kép

Iza itt szakad a hó, már centi vastagon áll a fenyőkön, mondjuk nagyon szép innen belülről...viszont náthás lettem és fáj a torkom, a gyereknek is, úgyhogy úgy döntöttem nem is megyek jövő héten dolgozni. Amúgy elmennék egy náthával, de most még csak az kéne, hogy rászedjek valamit a náthára, mikor nem kaphatok gyógyszereket. Szóval pihi. Mondtam is a férjemnek, én 10 fok alatt most már nem vagyok hajlandó elmenni dolgozni...KépAzt mondta jó, üzenj be a suliba, 10 fok alatt nem mész KépNekem is elegem van a télből. Mondjuk a szervezetem érzi mi kell neki gyógyszernek, kétpofára eszem az erős dolgokat, lilahagyma, fokhagyma, tegnap este vacsorához egy egész erőspaprika, csak szegény férjemet sajnálom Kép(néha már messziről érzi rajtam a hagymaszagotKép Mit csináljak, pusztítani kell a bacikat bennem.

Suezika, lekopogom, de nálam kezdd alábbhagyni a pisilés sűrűsége, és már reggel hatig-hétig is kibírom...

ha már mindenki leírja mit álmodott én is, álmomban épp férjhez mentem volna a férjemhez, ott volt már a pap, pár rokon, de férjem még sehol, gondoltam felhívom a mobilján miért késik, félrevonultam telefonálni neki, és vagy húszszor próbáltam beütni a számát, de soha nem sikerült, mindig elrontottam a sorrendet, mert nagyon kapkodtam...aztán felébredtem. Pedig kiváncsi lettem volna a folytatásra Képa férjem jót nevetett az álmomonKép

ma nem főzök újat, hál istennek, tegnap elment a gulyással az egész délelőttöm, ma esszük a maradékot, viszont fogok sütni a vasárnap tiszteletére!Kép

pussz:
Rejo

(7+2)

Kép

Kép
rejo
 
 


Bujka, Jadey jé, ti is menyasszonyok voltatok álmotokban??? Ez valami kismamás álom? Mit jelenthet? Kép

Kép

Kép
rejo
 
 

 
 

Angel én is gondolkodtam már rajta, hogy csinálok még egyet! Kép Kép

Kép

Kép
rejo
 
 


A tesztekről annyit, hogy nekem a kilenc!!!! évvel ezelőtti is megvan, amit néha előszedek, pedig a 8 éves kislányom itt van mellettemKép

KépKép
Kép
jadey
 
 


Sziasztok lányok!

Én egy másik topikból (2006-ban akarok szülni) jövök, kb 3 hónapja vagyok Babanet-es fórumozó. Egyszerűen nem bírtam megállni, hogy ne köszönjek be hozzátok. Bízom benne, hogy befogadtok, ha csak néha jövök is közétek.

Nekem 2 hete lett pozitív az első tesztem, azóta pedig (mivel nem hittem a szememnek) már az 5. teszt is csak megerősített abban, hogy kisbabánk lesz. (A mensim 2 hete késik, tehát ma vagyok 6+1) Orvoshoz én is március 8-án megyek délután, és a Szent Imrében szeretnék szülni. Ezért is írok ide most hozzátok, hisz ha jól láttam, Rejo, Te is kb akkor, és ott tervezed a szülést. Ki lesz a dokid? Van már elképzelésed?

Néha, vagyis szinte mindig annyira hihetetlen az, hogy egy élet nőhet bennem, hisz semmit nem érzek. Egyedül az állandósult hőemelkedés, és mellérzékenység tudatosítja bennem. De sem rosszullét, sem kívánósság, semmit. Emiatt nagyon izgulok a szerdai dokilátogatás miatt... reméljük, minden rendben lesz.

KépKép
titi_27
 
 


Szia Titi!
Gratulálok a babócához!Nőnapi UH.Már 3-an vagyunk.Én du.5-re megyek.Már csak 3-at kell aludni.
Nyugi minden rendben lesz.Én is izgulok picit,de ez ilyenkor mindenkivel így van.

Még mindig süt a nap!Hihetetlen!
Iza
piciza
 
 


Gyerekek, nálunk már kb. 8 centis hó van!!!!! Reggel óta szakadatlanul esik a hó!!! Én nem örülök neki, de a fiam nagyon...

Szia Titi!

örülök a babócádnak! Nyugi, én most azért "izgulok", mert 2-3 napja megeszem a csokit, amire eddig ránézni sem voltam hajlandó, és éjfélkor fekszem, eddig este 9-kor beszédültem az ágyba. Elkezdtem gondolkodni, hátha már nem vagyok terhes, vagy baj van a babával...Kép Csak vicceltem, de ilyen kicsi sz.rságokon tudok gondolkodni.

Nekem 10 éve van egy nagyon jó, profi szakember nőgyógyászom, akinél a fiamat is szültem 5 éve (őt is a Szent Imrében), most is nála szeretnék szülni, hozzá járok terhesgondozásra is. Ha adsz egy emilt, elküldöm magánban a nevét. Tudok egy másik nógyógyit is, akit nagyon melegen tudok az Imréből ajánlani, több barátnőm is szült nála, ő is nagyon lelkiismeretes. Szülésznőről is van már elképzelésem. Írj egy címet!
Számilj majd be te is szerdán!

Rejo
(7+2)

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok Lányok!
A tornáról:
Az első 3 hónapban ne mozogtam, de mostmár annyira hiányzik, hogy jövő héten lehet, hogy elmegyek terhestornára Õrmezőre. Régen volt, hogy a fentebb (joggal)sokat kritizált R.R.-ra tornáztam, de a hangja minden gyakorlat végére úgy felhúzott, hogy váltottam. Most kaptam Béres Alexandra kaziját kölcsön, ma tornáztam is rá. A 3 hónapos torna 19 percig tart, nem fárasztó, sokat nyújt, egy kis jóga is van benne.
Érdiek, tudtok Érden kismama tornát? aZ SZTK-n kívül.
Pitypalatty!
A nassolás az őrületbe kerget. Egyébként is hízékony vagyok, ezért sose veszek magamnak csokit, süti. Na jó, néha igen. 1 hete pedig nagyon nehezemre esik a megnövekedett kívánságaimnak gátat szabni. Teljesen édesszájú lettem, noha tudom, hogya kilók azonnal rám rakódnak.
Régebben sok salátát ettünk(a hús mellé köretként), de most azt nem kívánom. Még mindig nem, pedig az undorodós időszakom elillant.
Angel79! Nem értem a dokidat. Ha biztosan tudja a baba korát, az miért zárja ki a spontán peteérést? Nekem inszeminációm volt a 16. napon, és a dokim mindent ahhoz számít. Pedig szerintünk magunktól jött össze később, mert az első teszt még nem mutatott semmit. Szerintem Te úgy számolj, hogy 10+5 + 2 hét, az a legbiztosabb. A 12. heti uh ha kicsit később van, szerintem nem baj, mert a tarkőredő úgyis eltűnik, ugye? Nekem betöltött 11. héten nézték és mér alig látszott. A lényeg, hogy jó alaposan megnézi a végtagjait, agyát, könyökét, térdét... Nálunk piciri 7 percig a fején tartotta a kezecskéit és persze nekem is fájt.

Titi27!
Üdv közöttünk. Gratulálok. A jelenlegi jelek tökéletesk. Ennél többre ne is vágyjál egyenlőre. Rosszul én nem voltam az elején, émelyegeni és kívánni kb. 8 hét körül kezdtem. Tudnod kell, hogy mindenkinél más. Ne izgulj!

11 hetesen pedig egyik napról a másikra miden elmúlt. Ilyen szempontból is szerencsés voltam. Fáradékony egészen biztosan leszel, hiszen a szervezeted nagyon átalakul. Szívhangot val.szeg foktok "látni", ha nem az sem baj, lehet hogy túl korán mentek majd.

Mindenkinek! Sosem fáj úgy az alhasatok, mint annó mensi előtt? Ma reggel óta érzek tompa, nagyon enyhe szétáradó fájdalmat. Féljek vagy ne?
Erika
(12+6)
piciri
 
 


Macifülke,
gratula a sütihez! Elküldöm majd mélben azt a könnyű joghurtos sütireceptet...

Rejo,
szocpol: nekünk nem lehet, mert újjáépítettünk, de nem bővítettünk (vagyis nem építettünk hozzá az alapterülethez). A lakásunk ugyan kisebb volt, amit eladtunk, de ez nem számít, mert az adásvétel tavaly bonyolódott. Úgyhogy várunk a szocpollal a bővítésig...

Melinda,
de jó, hogy már érzed a babát... Hülye kérdés, de én nem tudom, milyen ez, körül tudnád írni vhogy? Recept: én sajna ráérek, sütő valszeg jövő hétvégén lesz beszerelve... Addig szerzünk asztalost. AFP: tudtommal ikerterhességnél magasabb az érték... Remélem, ezt figyelembe veszik majd. Örömmel hallom, hogy javul a füled... Mit szólsz a hóhoz? Ki kellett mennünk a közértbe, és úgy éreztem magam, mint Amundsen. Nem is emléxem olyan tavasznyitányra, mikor ennyire téllett volna...

Suezika,
bocsánat, nem téged minősítelek, hanem a védőnőt, mikor azt mondom, hogy szerintem a szoktatásos pisielmélete egy orbitális butaság!!! Én ugyanis úgy járok pisilni, hogy napközben tök normálisan, éjjel (jobban mondva hajnalban és reggel) max kétszer (akkor is azért, mert felébresztenek a kutyák, hogy pisilniük kell, és akkor már én is elintézem :-))), viszont este hét és éjfél között mostanában kábé ötször (!). Ugyanis valahogy úgy jön ki, hogy délután több a folyadékbevitelem. Ha így etetem majd a bébiket, az elég káosz lesz...
Sok pisilés az orvosom szerint azért van, mert a növekvő bébik, illetve a növekvő méh nyomja a hólyagot, és többször kell menni.

Iza,
küldhetnél egy kis napocskát ide is, hajnal óta szakad a hó...

Jadey,
döbbenet, amit írtál (pakisztániak elvetetik a lánymagzatokat, ezért nem mondják meg az orvosok a bébi nemét Angliában). Csak azt nem értem,hogy mikor már a bébi neme látszik, nem csinálnak abortuszt külföldön sem, mert előrehaladott már a terhesség. Tehát például a 25-30. héten sem lehet megmondani, mikor az abortusznak esélye sincs?
Szegény kislányod, jobbulást kívánok neki...

Angel,
a 12. heti UH is genetikai... (nyaki redőt nézik.) Lehet, tapintatlan vagyok, de nem kéne egy másik orvost is megkérdezned? Nincs értelme ennyit izgatnod magad (kor, vizsgálatok), mikor lehet, hogy egy másik orvos és UH-s minden kétséget kizáróan (és "szokvány módon") megállapítaná a bébi korát.
Valszeg úgy lesz, ahogy írod, mert a védőnő mondta, hogy már a 16. hét táján érezni fogom a bébiket :-)))

Titi,
üdv köztünk, és ne izgulj, nekem se volt semmi tünetem, csak az álmosság... nem törvényszerű, hogy rosszulléteid legyenek.

Puszi mindenkinek, a gyengélkedőknek jó egészséget!

Kata
(13+6)

Kép
Ákata
 
 


Erika,
Érdi SZTK-s terhestornáról rosszat hallottál? Én oda járnék, ha lehetne (doki még nem mondta, a védőnő meg nem ajánlja, az ikerterhesség miatt), de nincs róla tapasztalatom.
Nekem is érzékeny néha a hasam, pihenés segíteni szokott. (Doki aszonta, szedjek be ilyenkor egy magnéziumtablettát.)

Puszi - Kata

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Piciri
http://www.aranytiz.hu/aktiv_szules/aktiv_szules.htm
en ide jartam a kismama fitnessre, amikor a fiamat vartam, nem olcso, de nagyon klassz es a belvarosban van.
Mindenkinek javaslom. Szuper!

Nekem is idonkent faj az alhasam, ma peldaul nagyon. De en nem izgulok igy masodikra. Ugyanis vagy a mehszalagok nyulnak, vagy a csontok tagulnak vagy valami mas. Szoval nem kell aggodni. En mar vesztettem el babat, es akkor utemes fajasok voltak, az egesz alhasamra kiterjedve. Azt ugyis eszrevenned ha baj van, az utemesseg es az egyre erosodo fajdalom miatt, Szoval nem kell parazni.

Es konyorgom az se parazzon aki nem erez semmit! Hany olyan no van aki akkor veszi eszre hogy babas, ha mar megmozdult a babaKép


Titi! Udv itt! Biztosan minden oke lesz, persze ha nem vadiuj az uh gep, szerintem sem lesz meg szivhang, nekem sem volt anno, de attol mar 16+3 vagyokKép

RR temara visszaterve, en azt hallottam, hogy az elso igazi fajas utan N-val egyutt sirva konyorogtek a csaszar utan.Kép Persze ezek korhazi pletykak. Igazabol az elsportolaknak es egyes embereknek annyira kotottek az izmaik, hogy nem tudnak tagulni. Pl. mellettem egy balettmuvesz csaj fekudt a korhazban, akinek a negyedik csaszara volt. Mindannyiszor hagytak vajudni, majd mivel nem tudott tagulni jott a csaszi. amit en fel nem cserelnek a szulessel, foleg az elso napot utana. Ja es o is mint en , nem a terhesseg, hanem a szoptatas alatt hizott 10kg-t. Sajnos ilyen is van. o is azt mondta, amit en is eszrevbettem, hogy nem tudtam ugy elaludni ejszaka hogy plusz egy kajalas ne legyen. Ez meg most itt van a derekam korul.


Szex: van akinel alhasi boseg miatt nagyobb az inger mint altalaban, van aki rosszul van es nem kivanja, de tiltani, csak akkor szoktak, ha verzes van. Szoval szabad, a dokink szerint barmeddig, csak az utolso honapban mar inakabb 'oregurasan'. Ha a ferj nem meri, akkor el lehet csabitaniKép

csengo
Vendég
 


Szia Kata,

Köszi a jókívánságokat, épp most ment el a doki néni. Tüszös mandulagyusziKép Azt mondta, hogy ne puszilgassam... Én nem bírom ki, hogy ne puszilgassam a lázas beteg "kisbabámat"... Nyilván nem a szájára fogok gyógypuszikat adni. Úgyhogy most aggódhatok, nehogy elkapjuk. Elkezdtem c vitaminozni az Elevit mellé.
A pakisztániaknál nem mernek semmit sem mondani, igaz, hogy hivatalosan csak 12.hétig vetethetik el, de... Nem is merek rágondolni.

KépKép
Kép
jadey
 
 


Csengo, ez nagyon hasznos infirmáció volt amit a hasfájásról írtál! Sajnálom az előző babádat! Hány hetesen ment el? Mindenesetre szerintem most sokan megnyugodtunk a hasgörcsök természetét illetően.

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok! Kép
Micsoda aktív nap! Kép
Mondjuk nem csodálom, hogy Netezünk, hisz kinek van ilyen időben kimenni kedve.. Kép

Kata! Kép
Azért írtam a "köszi a válszt", mert válaszoltál nekem valamire, amit kérdeztem. Kép
Nekünk szerencsére sikerült felvenni a szocpolt, hozzáteszem nem kevés utánjárással.
Picit aggódtunk, hogy nem bírjuk tartani a gyerekekre kiszabott időt, de most már nyugodt vagyok Kép (kiscsit)

Melinda! Kép
Olyan jó, hogy érzed a baba mozgását.

Suezika! Kép
Sajnálom, hogy ilyen kellemetlenségeid voltak a pisilésssel. Én közben rájöttem, hoyg nálam azért nem olyan durva a dolog, mert én éjjel nem szoktam kimenni, csak reggel amikor felkelek, vagy kiérek ,vagy nem Kép (na jó ez utóbbi még nem fordult elő Kép)

Iza! Kép
Gratulálok az ágyikóhoz!!!
Én ma húslevest főztem disznóhusiból, meg rántott pulykamellet párolt zöldségekkel, héjában főtt krumplival, és csináltam mellé salátát mindenféle zöldségből.

Rejo! Kép
Jobbbulást!!!!
Ez a rohadt náhta nálam sem akar múlni Kép

Titi! Kép
Én is épp azokat érzem "csak" amiket Te, nem is hinném el, ha a doki nem mutatott volna rá a kis rizsszemre Kép

Erika! Kép
Néha nekem is fáj mensisen a hasam. Picit meg is szoktam ijedni, de ha a lányok azt mondják nem baj, akkor megnyugtat.

Tegnap bálban voltunk, de éjfélkor haza kellett jönnünk, mert megfájdult a hasam. Szerencsére nem történt semmi gáz.

köszönöm mindenkinek a sextémás hozzászóllást!!!
Azt hiszem "lightosan" megoldjuk valahogy a dolgot Kép

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Jadey,
szegény kislányod... nekem is volt t.mandula-gy.-om, már felnőtt koromban, tudom, milyen rémes... Bár a gyerekek jobban viselik az ilyeneket... Én se bírnám ki puszilgatás nélkül, de azért vigyázz magadra. Gyors gyógyulást!
PS: az én torkomra a méz csodaszerként szokott hatni.. Csak úgy magában eszem. (Mandulám már egyébként nincs.)

Puszi - Kata

Kép
Ákata
 
 


Jadey! Kép
Mielőbbi jobbulást kívánok a Kislányodnak!!!
Kép

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Beuka,
én is úgy ennék már salátákat, de az a heppem, hogy nem eszem addig, míg szabadföldi nem lesz... Azért annyira nem vagyok konzekvens, mert a kígyóuborkának és a zöldhagymának nem tudtam ellenállni :-))) és már kívánom a hónapos retket is :-)))
Szocpol: tök jó, hogy van, akinek sikerül felvennie :-)))) (Mi majd a bővítéskor...)
Hasfájás: azért kérdezt meg az orvost, lehet, ír fel egy kis hormont...
Garfield aranyos :-)))

Puszi - Kata

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a babamozgáshoz a gratukat és elhiszem, hogy irigykedtek, mert egy csoda dolog. DE nem sok idő és Ti is érzitek majd Kép Egyébként azért még elég ritkán van mozgolódás odabenn. Van úgy, hogy 1 napig semmi, ami ilyenkor még teljesen normális, mert a baba elég picuri. Van olyan nap is, hogy egy pillanatra érzem, pl. takarítás, hajolgatás közben és mire leülnék, hogy élvezzem is, alábbhagy. De ahogy nő a baba, egyre izgalmasabb lesz. Majd olyan formát vesz fel a pocakunk, hogy öröm lesz nézni!

A tesztet még szép, hogy mindenki megtartja, nem is gondoltam eddig, hogy valaki kidobná a pozitív tesztjeit. Én is őrizgetem Marci-féle 3-at (sajna azért halványodnak), és Ketteskés 1-et (Õ nagyon egyértelműen jelzett már azonnal Kép).

Érdekes, hogy valaki a császárért könyörög, én éppen ellene. Marcival majdnem megcsászároztak, de sírva könyörögtem a dokinak, hogy én szeretném normál úton megszülni, ha már 12 órát vajúdtam Vele, meg lelkileg abszolúte nem készültem fel a császárra. És szerencsére egy kis segítséggel kibújt, ahol szerettem volna Kép

Jadey!
Kislányodnak jobbulást! A tüszős mandula rosszul hangzik, de küldök sok gyógypuszit! A nem puszilgatás szerintem lehetetlen, pláne egy beteg gyereknél.

Jadey, Rejo!
Menyasszonyos álmok Kép Kép Kép Én eldöntöttem, hogy ha ennyien hasonlót álmodunk, ez csak jót jelenthet!!!

Kriszti-Angel!
A terhességi korodat már nem nagyon tudom követni, de rá se ránts Kép A lényeg, hogy a dokid biztos tudja mit csinál, pláne ha ilyen elismert szakember Kép

Titi!
Gratulálok a duplacsíkhoz Kép És befogadunk Kép Kép Kép

Erika!
Sajnos tanácstalan vagyok kismamatorna ügyben. Én nem is nézek utána, mert Marci mellett semmi esélyem rá. Esetleg a Lakóhely szerint/Érdiek topikban érdeklődhetsz, hátha ők tájékozottabbak.
A gyenge, tompa alhasi fájdalom normális, a méhszalagok, izmok húzódnak, tágulnak. Ha egyre elviselhetetlenebb és vérzés is kíséri, az már probléma lenne.

Kata!
A mozgás most olyan, mintha kapirgálnának bentről, nagyon apró picuri mozgásokkal. Érdekes, mert Marcinál inkább pattogásnak éreztem, mintha kis buborékok pukkantak volna ki a hasamban. Te az ikrek miatt, biztos érezni fogod lassan és lepények is jó helyen vannak, ahhoz hogy minél előbb élvezd a dolgot Kép
Az AFP tényleg magasabb ikerterhességnél, amit természetesen figyelembe vesznek. Ne izgulj! Kép
A hótól kivagyok, nagyon szép minden kinn, de valahogy karácsonykor jobban örültem volna neki. Ma egy nagy sétát terveztünk a környéken, de a szakadó hó miatt, inkább csak a hóembert építettek a fiúk a kertben. Marci ezt is élvezte Kép

Asszem mára eldugulok!
Mindenkinek jó éjszakát és sok puszit: Melinda (16+2)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Még mindig hosszú, de lassan rászánom magam a kurtításra!

Kép

Pusz: M

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Csak beugrottam jó éjszakát kívánni.

Jadey,szegény pici lányod.Gyógyuljon meg minél hamarabb!!!
A pakiknál valóban előfordul ez a probléma.Gondolom főleg akkor,ha szegény a család és többedik lánygyermekről van szó.Ui. náluk a lányokat ki kell házasítani.Hozomány stb...És mondjuk ha 2-nél több van akkor anyagilag nem bírják.De nem minden pakisztán ilyen hagyomány tisztelő.Hálaég.
Egy ismerősünk pl.tavaly szült és megmondták nekik a baba nemét.Mondjuk ők kő angolok.

Beuka fincsi ebédetek volt.Én paprikás csirkét főztem galuskával+tejfölös ubisalival+diótorta.No leves.

Hasfájás:néha nekem is húz.Főleg este,de ez ilyenkor normális.

Szép álmokat mindenkinek!
Iza
piciza
 
 


Sziasztok!

Kata! Kép
Én sem ugrálok annyira ezekért a téli "előállítású" zöldségekért, de mivel így télvíz idején sikerült összehozni a babót, eléggé ki vagyok merülve vitaminilag, és igyekszem visszapótolni. Ízesítve úgyse érződik rajta, hogy annyira mű. Azért remélem, hogy némi vitamin van is bennük, nem csak hülyítem magamat Kép
Milyen hormonra gondolsz? Melyik hormonomra kell most nagyon figyelni? (ebben a ciklusban, mármint amelyikben sikerült, a 2. napin voltam vérvételen, megnézném, hogy mire figyeljek)
Mikor derült ki, hogy ketten vannak pocakodban?

Melinda! Kép
Jó azért, hogy kimentetek a kissráccal hóembert építeni! gondolom hogy testszett neki!
Én Dél, kicsit közép Magyarországon lakom, itt mét mindig szakad, de már van vagy 10 cm! Ráadásul fújja szél! Szép kabaré lesz reggel dolgozni menni Kép

Iza! Kép
Jól hangzik az ebédetek! Nálunk meg süti nem volt. Én igazán most jövök bele a főzésbe, sütikkel még igen ritkán próbálkozom, de igyekszem Kép

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


JÓ ÉJT MINDEKINEK!
Kép

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!

Pakikról jutott eszembe: Látáttok a Kelet az kelet című filmet? Zseniális, Angliába házasodott paki apa családjáról szól a történet. Az apa ragaszkodik a paki hagyományokhoz, a gyerekek fittyet hánynak rá.

BujkaKép
Hát, én minden tesztemet kidobtam pár nap után.
Tök jó, hogy már érzed ketteskétKép Este lefekvéskor én is érzek valami uszkálást, de ez még nem rugás, így még akar bélmozgás is lehet.

Afp: Áron baba afp-je nekem elég alacsony lett. A dokim nem is törödött vele, az UH a döntő. Sajnos nem a legmegbízhatóbb módszer. Az afp-t az anya mája is temeli, így értéke a terhes alkatától is függ. Kistermetűek afp-je dokim szerint gyakran alcsonyabb az átlágnál.

KataKép Én mostanában csak salátákat kívánok. Tudom nem túl egészséges, de sokszor másra rá sem tudok nézni. Sajnos az édességre igen.

JadeyKép Gyors gyógyulást kívánok kislányodnak. Õ milyen idős?

CsengőKép Én is az aranytízbe jártam, csak kismama jogára. Elég lightos volt, de munka után többre nem is lettem volna képes. Én most tervezem, hogy megyek kismama tornára. Áront nem tudom kire hagyni, így viszem magammal. Remélem jól eljátszik majdKép

KrisztiKép
Nekem is a 14. betöltött héten csinálták a tarkóredő mérést. Az afp-m pedig betöltött 18. hét után lesz valamikor. Minden kórházban más a szokás, ne aggódj. Minden hétnek megvannak az értékei (nucha, bpd, crl), azt nézik.

Andrea

KépKép
Áron
 
 


De édik vagytok, nagyon szépen köszönjük a rengeteg-rengeteg jókívánságot! Holnap felolvasom Jade-nek is (Garfieldot imádja)(tőle az internet nevemKép) Biztos hatni fog és hamarabb talpon lesz... Mindenkinek nyugodalmas szép estét kívánok.
ui: Még vártam az Oszkárra, de csak fél2-kor kezdődik. Na addig tuti nem bírok fenn maradni.

KépKép
Kép
jadey
 
 


Andi: bocsi, ez lemaradt: Áprilisban lesz 8 éves a kisnagylány...

KépKép
Kép
jadey
 
 


Ja,még egy: Láttan a filmet, nekem is nagyon bejött.

Pusz

KépKép
Kép
jadey
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 22:45-kor.
Vendég
 


KrisztiKép

Elírtam este: afp betöltött 16. hét után.

Andrea

KépKép
Áron
 
 


sziasztok

sajnos mindig akkor irogattok amikor én nem tudok netezni. mostis kb. 3 oldalt kéne visszaolvasnom, de sajna nem megy, mert közben dolgozom, így csak egy két dologra reagálnék.

én a hétvégén voltam hajat festetni, mert már nagyon nagy lenövésem volt, ráadásul az eredeti hajam sötét, és öszülök. de nekem mindeki azt mondta,hogy nyugodtan lehet, nem lesz baj.

hát a sex helyzet nálunk sem rózsás, igazán amióta tudjuk,hogy baba van, egyikünk sem meri, lehet, hogy mostmár kibirjuk a 12. hétig. szerencsére azonban ezt meg tudjuk beszélni.

egyébként reggel voltam uh-on, a doki azt mondta,hogy minden rendben van. láttam ahogy dobogott a babák szíve Kép szuper jó érzés volt, azt mondta,hogy kb. a 8. héten lehetek, így a 7+2-vel számolok, azt mondta,hogy elvileg reális.
manóné
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy ilyen kedvesen fogadtok, még ha nem is fogok tudni túl gyakran jönni.

Rejo, mindenképp írok majd mailt, bár csak kíváncsiság kedvéért kérdeztem, mert már rátaláltam a dokimra, úgyhogy már célirányosan hozzá megyek szerdán.

Amúgy tegnap nagyon megijedtem, mert estefelé el kezdtem egy picikét barnázni, azt hittem, vérzés lesz belőle, és rohanhatunk a kórházba. Nem tudom, hülye vagyok nagyon, hisz lassan magamba beszéltem, hogy lesz valami gond... ez nem jó hozzáállás. Igyekszem összeszedni magam. Csak legyen már szerda!

KépKép
titi_27
 
 


Áron, tényleg jó film!

manó ez naggyon jó hír!!!Már én is alig várom hogy halljam a szívdobogását, mert nálunk bekapcsolják az UH gépen és felhangosítják.

rejo
(7+4)

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!
Majdnem egy órája olvasom a péntek este óta írt hozzászólásaitokat! Nem semmi!!! Kép
Beuka, Elevit mellé szerintem ne szedj semmi mást, van benne B6 vitamin és asszem magnézium is, megkockáztatom, hogy C vit sem kell.

A szex elég izgi téma, az első 12 hétben fáradt voltam folyamatosan, nem igazán mozgatott a dolog, annyira szokatlan volt a helyzet, hogy babánk lesz meg minden. Bezzeg most:D Hajnalban
már kelteném is szegény páromKép Kép

Ne aggódjatok már a 12. heti UH miatt!!! Olyan nagy élmény lesz, amikor meglátjátok majd a kalimpáló kezecskéket-lábacskákat meg a bukfencezést.
(Zárójelben mondom, hogy én is mindig a 12. heti UH-t vártam, hogy na, amikor az megvan, akkor megnyugszom és minden ok lesz. amint az lement, utána jött - és most is tart - a következő para: AFP és genetikai UH. Holnap megyek vérvételre és két hét múlva a genetikai UH-ra.
Furcsa, hogy valakinek nettó kort számolnak, az összes könyvben a mensi időpontjától számolják a heteket.

Piciri, szerintem a tarkóredőt a betöltött 12. héten szokták mérni (általában), nekem 12+3 héten nézték, 2,5 mm volt, 3 mm-ig normál. Õrmezőn hol van terhestorna? A Közösségi Házban?

Megdöbbentett a pakisztániak eljárása, bár úgy tudom, Kínában hasonló a helyzet. A szociológusok szerint pár év múlva olyan mértékben eltorzul a nemek aránya, hogy alig lesz fogamzóképes nő. Ott ráadásul nem ritkán meg is ölik a lánycsecsemőket vagy intézetbe adják őket. Micsoda "emberek" vannak!

Sziasztok!
Krisszi
16+1

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


én hallani nem hallottam, csak láttam ahogyan dobog, de így is szupi volt.
látom csak két nappal jársz elöttem, hát ez szuper Kép

7+2
manóné
 
 


az elöző üzenetem elszált sajnos, így írhatom újra.

szóval az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mikor kell védőnőhöz menni. a dokim megadta a telefonszámát, és azt mondta,hogy hívjam fel,és kezdjem el a kivizsgálásokat. csak azt nem tudom,hogy most, vagy ráérek egy-két hetet még? szerintetek?
manóné
 
 


Üdv mindenkinek!
Itt még mindig süt a napocska.Három napja rendületlenül.Annyira jó.
Na sikerült megfáznom pénteken a nagy rohangálásba.Fáj a torkom,fülem.Fokhagyma+c-vitamin+teázás ezerrel.A lehető legjobbkor,utazás előtt.Idegesít nagyon,remélem nem lesz komoly.
Titi tiszta zizi vagy.Ne beszélj be magadnak rémeket!!!
Én is nagyon várom a szerdát.Olyan lassan telik az idő.
Manóné!Most biztos a fellegekben jársz.Tényleg,egyszerre dobog a szivecskéjük vagy egy kis csúszással?
Kellemes napot mindenkinek!
Iza
piciza
 
 


Manóné!Szerintem mehetsz 2 hét múlva is.
Mondjuk én egyből mentem az első UH után.
6 hetes voltam akkor.
Iza
piciza
 
 


nem egyszerre láttam, csak amikor külön-külön nézte őket akkor láttam a dobogást. fényképet is hármat kaptam Kép egyet-egyet külön külön, és egyet amin mindketten látszódnak. most tényleg a fellegekben járok. legszívesebben egész nap nézegetném a képeket, de sajna dolgozom, és itt benn még nem tudják a hireket,és így nem vehetem elő a képeket Kép de sebaj majd otthon.

Iza vigyáz magadra,és minnél gyorsabban kuráld ki magad. hova utaztok egyébként? bár lehet,hogy írtad, csak elkerülte a figyelmemet.

mi szombaton megyünk Ausztriába síelni. már nagyon várom.
manóné
 
 


Sziasztok!

Pakisztánokról még ezt nem is hallottam, hogy ilyen szörnyű dolgokra képesek. Sajna a kínaiak már a megszületett lányokat is képesek megölni, pl. az újszülöttet olyan étellel etetik, amit lényegében nem tud feldolgozni a pici szervezete és ezáltal meghal. De nem borzolom a kedélyeket Kép

Manóné!
Gratulálok a szívdobogásokhoz! Én sem hallottam, de látni is csodálatos dolog Kép
Védőnőcihez már mehetsz, de ráérsz 2 hét múlva is. Én az első szívdobogásos uh. után kértem tőle időpontot.

Iza!
Jobbulást!!! Most itt Érden is süt a nap és olvad a hó ezerrel. De azért jobban esne, ha már igazán tavasz lenne.

Mindenkinek szép napot!
pusz: Melinda (16+3)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!

Egy hete dolgozok ismét, majdnem 2 hónapot voltam otthon. Nagyon jó bennt lenni, szépen eldolgozgatok, persze amíg nem cseszegetnek, de ittbennt nem vagyok rosszul.
A sav továbbra is megmaradt és az étvágyam még mindig nem az igazi. A savra a férjem kitalálta, hogy sósat kell ennem, a sajtos tallér bevált!!!
Kilóra még mindig nem híztam semmit, sőt múlt héten még mindig fogytam, de a derekam már vastagodik.
Sajnálom, hogy Pitypalatty még mindig sehol, remélem nem tűnt el végleg az "éterből".

Bujka
Nagy gratula a mozgás miatt, néha én is érzek pici buborékokat, de ez még nem lehet a baba, a férjemmel azt gondoltuk ki, hogy mivel én sokat csuklok, ha buborékot érzek biztosan a baba is csuklik.

A mi babánk tarkó redője 2mm lett, AFP-re jővő hét hétfőn megyek.
A 13. heti uh kicsit furi volt: aggódtam, hogy baja lesz a babának, amiatt, hogy nem eszek és folyton rosszul vagyok, meg mindig rossz a kedvem, ezért először nagyon megörültem annak, hogy úgy ugrált a hasamban mint egy kis örök mozgó. Apukája is méglepődött és ezt mondta nem csoda ha rosszul vagyok, ha a baba így őrjöng. Iszonyatos erővel ellökte magát a lábacskájával és neki csapódott a felső méhfalnak, egyszerűen iszonyúan tombolt odabennt. Aztán este már el kezdtem azon gondolkodni, hogy biztosan azért örjöngött annyira , mert szabadulni akar tőlem és nagyon rossz neki ott bennt és lehet, hogy már meg is őrült tőlem.
Lehet, hogy csak az uh zavarta annyira?
Van valakinek hasonló tapasztalata?

14+3

Kép
manka2
 
 


Sziasztok!

Hétvégén nincs netelérhetőségem, úgyhogy most volt mit olvasgatnom.

Érdekes ez a pakis dolgog, meg kínai... Bizony sok állat él a földön, de itthon is megtalálható az ilyen. Baráti társaságban egy fickó most tudta meg hogy babánk lesz, erre megkérdezte, hogy tudjuk már a nemét? Mondtam neki, hogy még nem de pár hét és kiderülhet. Erre megkérdezte, hogy mit szeretnénk. Mondtam neki, hogy mindegy, de ha lehetne én kislányt szeretnék. Erre érdekes hangon eldörmögte, hogy ő nem tudna mit kezdeni egy lánnyal?! Ezek szerint, ha majd az ő barátnője terhes lesz és lányuk lesz akkor ő is felveszi a pakisztáni modort??? És godnolom ez csak egy a többi vadállat között akik verik a nőket stb. Na hagyjuk ezt a borzasztó témát, bocsi...

Tegnap szakadó hóban vásároltunk, parkettát, kádat, tapétát, csempét. Szegény férjem mire felhordta a lakásba majdnem megrokkant, én meg szétfagytam az ajtóban állástól, mert ugye nem engedte, hogy cipekedjek. Nagyon kis édes mindig jön hallgatózni a pocihoz, meg mesél neki Kép

Most mondta a kórházban az UH-s nő telcsin, hogy jó lett az afp-s eredményem, így kaptam is időpontot a kórházi UH vizsgálatra márc 23-ra.
Pedig ma lettem csak 16 hetes, és már volt afp-m. Én úgy hallottam a 16. hét előtt nem szokás. Na mind1 a lényeg, hogy elvileg nincs baj Kép

Még a magneb6-os témához írnám, hogy nekem hála segített, görcsöt szüntetett és reggeli rosszullétet csökkentett. Mondjuk én azt hittem, hogy sokat rokázok, pedig egész terhességem alatt 5-nél többet nem taliztam vele. Ezek szerint én a szerencsések közé tartozom? Kép

PUszi mindenkinek: Bettus

Kép
bettus79
 
 


A kínai, paki témához csak annyit, hogy ez nagyon-nagyon régi beidegződés ezekben a társadalmakban, és nem aljasságból alakult így, hanem régen a lányok elkerültek a családtól, a fiú családjába kerültek. A fiú maradt, és nyugdíj illetve társadalombiztosítás nem lévén, ő tartotta el a szüleit. Fiú nélkül egy párnak nem volt biztosítva az öregkori eltartása. Kínában vidéken ez még a mai napig így van, így itt megengedik a vidéki pároknak, ha első gyerekük lány, ingyen vállalhatnak még egy gyereket (merthogy ott a második gyerek után már adózni kell). A városokban és persze Angliában a pakiknál már régen nem erről van szó, de több évezredes társadalmi beidegződéseket nem tudnak ilyen hamar feloldani. Az biztos, hogy a kínai egykepolitika miatt sokkal több fiú születik, pár év múlva nagyon nagy gondjaik lesznek ha feleséget akarnak. Nézzétek meg, ha Kínáról megy valami doku, a családreklámokban a plakátokon mindig egy kislányt tesznek a szülők mellé, hogy oldják a beidegződéseket.(na eldugulok, kibukott belőlem a föcitanár, bocsi!Kép)

Kép

Kép
rejo
 
 


Szia Mindenki!

Most nem tudlak végigolvasni Benneteket, mert nem vagyok vmi fényesen. Kép Ma voltam vérvételen, több, mint 1 órát ültem sorba, úgy, hogy majd leestem a székről; a megcsapolás meg csak rontott a helyzeten. Kép
Szóval megyek befejezem az ebédkészítés (egyszerű tepsis krumpli) aztán meg csicsikálni fogok, legalább is remélem!
Remélem holnap már jobb lesz a helyzet, és a hangulatom is; bár ha láthatom, az uh-n, hogy babóval minden rendben, akkor biztos már attól jobban leszek! Kép

Mindenkinek szép napot, boldog pocakosodást! Majd holnap is próbálok jönni, de legkésőbb szerdán írok Mindenkinek személyesen!

puszi:
J.E.
macifülke
 
 


Sziasztok!

Manóné! Nekem csak a 12. heti UH után kellett mennem. Úgy látszik, az én dokim szereti a végletekig húzni a dolgokat. Kép Súlymérés, vérnyomás, kiskönyv kiállítás, beszélgetés.
Nekem legalábbis ennyi volt. Érdekes amúgy, a védőnőm azt mondta, hogy nekik nincs beutalási jogosultságuk, tehát minden vizsgálatot a fogadott orvosomnak kell intézni. (vérvétel, EKG, fogászati beutaló, stb stb.)

Manka, az UH-n az én babám is ficánkolt, ide-oda lökte magát, mint egy kis úszó a medencefalnál. A doki azt mondta, h jól érzi magát. Valahol olvastam, hogy az UH hangja állítólag olyan erősségű a babának, mint nekünk egy dübörgő metrószerelvény. Szóval ne csodálkozz, szegénykéknek nem lehet kellemes.


Bujka, mi majdnem "egyidősek" vagyunk, de én még nem érzek semmitKép
Sőt, nem is látszik semmiKép
Tegnap voltam az egyik barátnőmnél, akit december óta nem láttam és fel sem tűnt neki, hogy babát várok.

Nálatok látszik már valami?

puszi,
Kriszta

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Krisszi
Azzal nyugtatom magam, hogy utálja az uh-t.
Vasárnap reggel viszont el énekeltem Neki a "Paff a bűvös sárkányt", azt biztosan szeretteKép
Rajtam sem látszik semmi, 55 kg voltam karácsonykor, most meg 51 vagyok, de legalább még jók a ruháim!

Kép
manka2
 
 


Krisszi, az első baba általában nem látszik hamar, még feszesek az izmok Kép, plusz sokat számít, hogy milyen alkat vagy. Én Domival 16 hetesen nádszálkarcsú voltam az esküvői ruhámban, 22. héten egy pulcsiban még semmi nem látszott. Igazából az utolsó két hónapban nőtt csak meg a hasam. Ellenben ennél a második babánál! Már most akkora a hasam, mint egy húszhetes kismamának! Kép

Krisszi, biztos vagy ebben a dübörgő UH-ban??? Én úgy tudtam, az ultrahang emberi(és magzati) fül számára nem hallható!? Ez elszomorítana, ha tudnám, hogy ez neki hangos. Nem tudod hol olvastad?

Ez a védőnő doki téma engem is elgondolkodtatott, Domival az első babánál 6-7 hetes voltam, mikor a doki elküldött védőnőhöz, és ott azonnal kiállították a kiskönyvemet. A 10. hétre már háromszor megvizsgált manuálisan a doki (ugye milyen szépen mondtam?Kép)
Most a második babánál, pedig szerintem másodszorra kisebb a vetélés esélye, mint elsőre, lassan a nyolcadik héten vagyok, doki még egyszer sem vizsgált meg, és meg sem említette a védőnőt. Na ezen igazodjak ki. Mondjuk úgy istenigazából nem hiányzik egyik sem Kép, se a védőnőhöz rohangálás, se a kézi vizsgálat.

már alig várom, hogy csini kismama ruhákat vegyek magamnak, és édi 56-62-es cuccokat a babának!Kép

Rejo
(7+4)

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!
Na délutánra elbújt a napocska,jöttek a csúnya felhők.
Most vágtam be két baconös szendvicset.Iszonyú éhes voltam.És még erre jön a vacsi.

Rejo!Én is olvastam ezt a cikket az uh-ról,hogy a magzat ennyire hangosnak érzi.Azt hiszem Népszabiban volt.Vásárlás terén együtt érzek.Én már el is kezdtem.Nem lehet ellenállni.
Iza
piciza
 
 


Sziasztok!

Beuka,
sárgatest-hormonra gondoltam (én is szedtem Utrogestan formájában), elég sokan kapják. Segít, hogy megmaradjon a terhesség. (Nekem volt már vetélésem, azért kaptam.) De ez csak egy szimpla kérdés volt, ne ijedj meg!

Manóné,
gratula az UH-hoz! Nem mondták, hogy egy- vagy kétpetéjűek?

Macifülke,
jobbulást neked... Voltam én is így egy órás vérvétel-procedúra miatt, majdnem el is bőgtem magam... Remélem, mióta írtál, kipihented magam :-)))

Melinda,
ma (első nap a melóban) sétáltam a folyosón, és hirtelen olyan volt, mintha valaki megrúgott volna belülről. Jobb oldalon éreztem, és a petefészkem fölött egy kicsivel (jobb oldalon nekem sose fáj...). Egymás után két v. három ilyen volt, kicsit fájt, jobban mondva érzékeny volt. Lehet, vmelyik baba volt, ilyet én még soha nem tapasztaltam :-)))) Viszont lehet, hogy az idegesség miatt volt, aminek okát lásd alább:

Ma felhívtam a dokimat a genetikai vérvétel eredményéért. Itt a három leggyakoribb kromoszóma-eltérést vizsgálják: aránypárokat állítanak fel (mondjuk 1 az 1000-hez, hogy a betegség előfordul), és ezek az aránypárok egyre romlanak, ahogy idősödsz. (Az eredményt az életkor függvényében kalkulálják.) Nos, nekem vmelyik 1:300 körül volt, ami OK, mert belefér (szülés 35 évesen), de tudni kell, hogy 1:250 alatt (tehát 1:200, 1:100) javasolják a hasbaszúrást. Nekem a doki nem javasolta, azt mondta, genetikai konzíliumra (?) sincs szükség, de azért várjuk meg az AFP-t és a 18. heti UH eredményét, mert akkor lehet, hogy mégis kell a hasbaszúrás. Aránypárról mondta, hogy a korom miatt van. Azért én jól felidegesítettem magam, és elolvastam lóhalálában egy csomó mindent erről a vizsgálatról, és két cikk nincs, ami ugyanazt írta volna (mikortól számít rossznak, mi a jó stb.). Most vettem gyorsan egy könyvet (jutalmazás-effektus), meg hogy itthon vagyunk, megnyugodtam kicsit. (Mindezt a munkahelyemről intéztem, ez volt az első napom...) 21-én az AFP után úgyis megyek a dokihoz, kifaggatom erről az egészről... Addig is próbálok nem idegeskedni... Ráadásul a nyaki redő meg tök jó lett mindkét bébinél...

Van esetleg köztetek valaki, akinek elvégezték ezt a vérvizsgálatot? Van erről feljebb egy topik, de 2001-es - szóval nem túl friss, akkor még nem is igen csinálták itthon...

Puszi - Kata
(pont 14)

Kép
Ákata
 
 


Ákata!

Érdi sztk-ról: előítéletes voltam, semmi rosszat nem hallottam róla, csak azt gondoltam: sztk-ban?! Az nem lehet jó. Egyszer én is szívesen kipróbálnám.

Áron!
Nem emlékszel, ki rendezte a Kelet az kelet c. filmet?

Titi!

Jobban vagy már?

Krisszi!
A terhestorna Õrmezőn van, ha az Egérútról lekanyarodsz Õrmező felé, az első nagykanyarban van balra. Egy önálló épület, nevét, bejáratát nem tudom. Lehet, hogy csütin elmegyek, majd beszámolok a részletekről.

Azoknak, akik azért nem tudnak járni, mert már van babájuk:
A sógornőm jár oda két gyerekkel, néha a pocakosokkal tornázik együtt, gyerekkérdés megoldott.

Jadey!

Kislányod jobban van már?

Manka!

Az én picirim a 12.heti uh-on(mint már írtam) szaltózott. Utána pedig végig (vagy 7 percen át) fogta édesen a fejét(talán a fülét?) mindkét kezével.

Manóné!
Védőnénivel ráérsz, én csak 10. hét után mentem el, utólag is mindent lehet adminisztrálni. Engem a körzetim meg a nőgyogyim küldött minden vizsgálatra. Az ő szerepe egyenlőre formális.

Rejo!
Én is már alig várom a kismama-ruha vásárlást, csak a pénztárcánk is bírja majd! A hétvégén lesz a szülinapom, és anyu kérdezte, mit vegyen. Én meg arra kértem, várjunk még egy pár hetet, hiszen a régi nadrágjaim még rámjönnek. (Terhesség előtt lefogytam), amúgy is a bő cuccokat szeretem. Amúgy ma mentem vissza dolgozni (1,5 hónap után), s mindenkinek az volt a baja, hogy miért nem létszik még. Pedig elhihetitek, látszik! Akkora gyomrom lett, de mitől? A méh még biztosan nem nyomhatja felfelé.
Nemrég vettem, nem is tudom miért, három 50-es méretű body-t(együtt volt 400 Ft, C&A-ban leárazva). Lehet, hogy ez kicsi lesz? Olyan jó nézegetni, még mindig szem előtt van.

Ákata! Aggasztó ez az afp körüli ködfelhő. Én majd márc. végén megyek, úgyhogy valami okosabbat megtudsz, írj.

Erika
13+0
piciri
 
 


Sziasztok!

Semmi esélyem most egyenként írni, de holnap megkísérlem.
Manka itt vagyok!!! (pitypalatty, én is most tértem vissza, örülök, hogy jobban vagy)
Képzeljétek, voltam védőnőnél, nem kell infúzió, nem kell befeküdni. Hurrá!!!

Viszont ez a városváltás nem volt most jó, mert kiderült, hoyg eltérő szokások vannak, és Kméten van 11. heti genetikei hüvelyi Uh, amit nekem holnap megcsinálnak, már 13+5 vagyok, és aztán külön leszenk egyéb genetikei vizsgálatok is, amiknek egyszerűen nem értem, hoyg mi az értelme, de nem is mondták el. Egyszerűen sokkolt az esztergomi és kecskeméti kórház közötti különbség.
A védőnők aranyosak, és a dokik is biztosan, csak ami brutális volt, a pacientúra és a színvonal, meg az épület, a szag és a szűk folyosók, meghogy a terhesgondozó nem elkülönített helyen van, hanem ott, ahol mindenféle esztékás ambuláns ambulál. Köhögő prüszkölő kiskölköktől kezdve az öreg szuszogó bácsin kersztül. A kismamák, meg eme folyosó végén zsúfolódnak 8 széken egy tágasabb Wc méretű váróban, ez úgy van leválasztva, mint régen az icken a dohányzó részleg; iszonyat fullasztó helyen, ahol mindig ül legalább egy furcsa füstös szagú koromhajú félig magyarul káromkodó nőszemély. /próbáltam nem faji megkülönböztetéssel élni, de láttam, egy két kismamát kirohanni a wc-be miatta, közben a gyereke felkutatta neki, hogy hol gyújthat rá... na ilyen Esztergomabn nem volt, meglincselték volna :-) és valahogy senki sem szólt neki semmit.../

Hát holnap kipróbálom az Uh-t is.
Majd jelentkezem.
Csajok, ha lehet, írjatok nekem valamit ezekrőla genetikai vizsgálatokról, hogy ezek mire jók, és mi van, ha valami kiderül, mi ezeknek a tétje?

Puszi mindenkinek!
Piró
(pitypalatty)
pitypalatty
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?