Új privát üzeneted érkezett!

Gigi,
a terhességi cukorbetegség mitől van? Én nemigen diétázom, eszem, amit megkívánok, most pl. rostos üdítőt iszogatok, és bevallom, süti is figyel a hűtőben, a kenyértartóban pedig egy fia rozscipó sincs. (Azért ne úgy képzelj el, mint Hakapeszi Makit...) Szóval mindezek közrejátszanak-e a dologban, vagy pedig inkább "pechről" van szó? Mert ha előbbi, inkább kihagyom fentieket az étrendemből. (Gyümölcsöt, ugye, lehet enni?)
Bocs, hogy ilyen hülye kérdésekkel zargatlak... szólj, ha már elég :-)))

Kép
Ákata
 
 


Gigi, Ákata köszi az infót. De azért remélem nem kényszerülök ilyen megoldásra, csak jobb felkészülni erre is...
Én sem értem, miért fent kezd nőni a has, ha a babóca lentről indul... De érdekes ez az átváltozás...
Szép hétvégét mindenkinek!!!

Kép
kriszkrosz
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, és mivel pár napot hiányoztam, jó sokat fogok írni ismételten.

Sylvia!
Izgi lehet beszoktatni a kislányodat a bölcsibe. Jól viseli egyébként?
Nekem is teljesen más a két terhességem, de épp fordítva, mint Nálad. Marcinál szinte semmi bajom nem volt, most viszont a 12. hétig volt hányingerem, sőt még most is elég fáradékony vagyok. Ne izgulj, ahány terhesség, annyi féle, még egy nőnél is Kép

Kata!
Köszönöm, hogy hiányoltál, de semmi baj. Egyszerűen Marci mellett napközben nem tudok géphez ülni, este pedig ahogy hazajön a Párom marad max. félóra szabadom, amikor még néha végigolvasni sincs időm.
Nem hiszem, hogy a méhszalagok voltak a fájdalomnál, mert ez gyulladt érzés volt. Viszont azóta nem jött elő Kép
Én Marcinál elég hamar el kezdtem kenegetni a Milupas krémmel, amit Gigi is írt. Nekem egy mm-nyi csíkom sem lett, de szerintem is nagy mértékben az adottság határozza meg a dolgokat, viszont a természet ellen még felvehetjük a harcot Kép Már most is kenegetek, most Avon-os feszesítő krémmel, aztán áttérek a bevált Milupásomra. A Lierac tényleg jó, én is hallottam, viszont jó húzós az ára. De valamit, valamiért...
A Praxisban max. 10 percet kell várni, ha valami csúszás van, de tapasztalat szerint ez a max. Majd küldök emilt az árakért. Kép
Lepényt folyamatosan figyelik a normál uh-on is, a helyzetét, állapotát. A terhesség vége felé, esetleg flowmetriával (áramlásvizsgálattal) még alaposabban "belekuksiznak". Kép Figyelnek ránk, ne izgulj Kép
A terhességi cukorbetegség tudtommal nem a napjában bekapott egy-két édes falattól lehet, hanem ha túlzásba viszed, illetve, ha hajlamod van rá. Viszont a vérvételek során a vércukor mérés, majd a terheléses vércukor vizsgálat felhívja a figyelmet arra, ha gond van. Persze jobb az elővigyázatosság és mértékkel. Kép

Manóné!
Üdv itt köztünk Kép És nagy-nagy gratula a dupla gyermekáldáshoz.
Nálunk a 7. héten egy kukacra emlékeztető babóca látszódott, hatalmas fejjel és kézkezdeménnyel és aprócska lábkezdeményekkel Kép

Kriszkrosz!
Sajnálom a vérezgetést, de a lényeg, hogy vigyázz Magatokra! Pihenj sokat! Gratula az ugra-bugra babához Kép Képeket majd várjuk, remélem sikerül.
Ha nincs választott orvosod, akkor tuti a területileg illetékes kórházban kell szülnöd az ügyeletes dokinál. Sőt az én dokim nem a ter.ill. kórházban vezeti a szüléseit és még így is kellett papírt kérni, hogy ha mentős szállításra kerülne sor, hogy ne a ter. ill-be vigyenek, hanem a saját kórházunkba.
Én Marcinál feljegyeztem a főbb történéseket, infokat, amik most nagyon jól jönnek. Sajnos most Ketteskénél meghalni sincs időm, nem nagyon tudok jegyzetelni. De tényleg jó dolog Kép
Akkor most az érdi talit is kihagyod, vagy valamennyit mozoghatsz?

Timi!
Csak ismételni tudom az előttem szólókat, hihetetlen erő sugárzik a soraidból Kép Én nem hiszem, hogy ilyen erős tudnék lenni, illetve nem szeretném kipróbálni, hogy viselkednék hasonló szituációban.

Bettus!
Ne aggódj a megfázás miatt. Sajna én már kétszer is lebetegedtem, egyszer köhögtem, akkor homeos köptetőt szedtem (Stodal szirup), amit pocakosan is nyugodtan lehet alkalmazni. Másodjára náthás voltam és mézes teával, szopogatós tablettával (Strepsils) szopogattam. A szopogatósra a dokim is rábólintott, Nálad is okés lehet már, mert hasonló terhességi korban járunk. Jobbulást Kép

Piro!
Jó hallani Rólad Kép A kórházat sajnálom, de gondolom túl sokat nem kell benn töltened. Jó erősödést Kép És vigyázz Magatokra a költözködés alatt!
Remélem az új helyen hamar lesz netetek és hamar hallunk Rólatok Kép

Rejo!
Üdv közöttünk és Neked is szívből gratulálok Kép
Én is csak nyugtatni tudlak, hogy a szívhang később tapasztalható Kép
Égő érzés miatt szólj a dokidnak mindenképp. Nekem is volt, de kezelés nélkül is elmúlt, a dokim Canesten kenőcsöt ajánlotta. Sajna terhesség alatt a hüvelyi és a húgyúti fertőzésekre is fogékonyabbak vagyunk, amit sajna Marcinál én a második harmad alatt elég sokszor tapasztaltam.

Macifülke!
Köszönöm, Marci már tényleg jobban van. Már "csak" 3-szor szívjuk az orrát, de már mennyiségre sincs annyi Kép Azt hiszem ez már inkább a foga miatt van, mert nagyon begyorsított a nagyfiú és tegnapra kinövesztette a 15. fogacskáját is, sőt a 16.-ra sem kell sokat várnunk már Kép

Mamy!
Szerintem is az a legjobb, ha felhívod a régi védőnőcit. Azért nem irigyellek ilyenek miatt.

Gigi!
Nagyon klassz ez az oldal Kép Köszi!

Kata, Kriszkrosz, Macifülke!
Jövő héten mikor lenne jó Nektek a tali? Remélem azért Kriszkrosz is el tud jönni. Jó lenne lefixálni, nem?! Kép Hétköznap, hétvége, délelőtt, délután??? Ha hétvégén, akkor egyeztetnem kell egy másik barátnőmmel is, mert lehet, hogy ők is meglátogatnak. Tessék bombázni az ötletekkel, időpontokkal stb. Kép Kép Kép Én már be vagyok ám sózva Kép

Marci tényleg okés már, azért szívjuk a nózit, de lehet, hogy már csak a fogacskák miatt taknyosabb a kelleténél. Én rendületlenül fáradt vagyok mellette, de már kezdem megszokni. Hasam most nem fáj.

VISZONT!!! Lehet, hogy érzem Ketteskét már Kép Marcit a 19. héten kezdtem érezni, viszont a többedik babánál azt mondják, hogy hamarabb érzi meg az ember lánya. Én pár napja fura kaparászásfélét érzékelek Kép Nagyon klassz, bármi is az, de én Ketteskének gondolom Kép Kép Kép

Mindenkinek szép estét: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 

 
 

Kép

Pusz: Melinda (15+0 Kép)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Melinda,
örülök, hogy semmi baj. Az viszont elszomorít, hogy nem tudsz pihenni... Nagyon jó lehet, hogy már érzed a bébit... Vajon én előbb fogom azért, mert ketten vannak?
Tali - mivel Nálad lesz, szerintem Te adj meg egy-két olyan időpontot, amikor a családnak jó. Aztán lefixáljuk. Õszintén szólva nekem a hét közben jobb lenne, mert hvégén "családlátogatás" van, rohanunk ide-oda. (Jó lenne, ha összejönne a találka a héten, mert hétfőhöz egy hétre visszamegyek dolgozni...) Már nagyon várom a találkozót! És ahogy kitavaszodik, jó lenne egy topikbuli is nem?
Kösz az infót a cukorbetegségről, igyexem visszafogni. Még jó, hogy gyümölcsmániás vagyok inkább, mint édességőrült. De azért most azt is kívánom... Érdekes, a terhességem legelején (mikor még nem is tudtam róla) amerikai mogyorót faltam kétpofára. Biztos volt benne valami olyan vitamin, ami kellett nekem, ill. a bébiknek...

Kriszkrosz,
mit gondolsz, tudsz csatlakozni hozzánk?

Szép estét nektek!
Puszi - Kata

Kép
Ákata
 
 


Hú lányok, alig bírtalak végigolvasni titeket!
Az a helyzet, hogy amióta rátaláltam a babanetre, netfüggő lettem, csak ma lejöttünk Pécsre a mamához, és itt korlátozott a net. Szóval vissza kell fognom magamKép

Pitypalatty, vigyázz magadra a kórházban!

Manóka, most vagyok 6 hetes! Te? Amúgy én is nagyon várom már a 12. hetet! Most, hogy dolgozom gyorsan repül az idő, múlt héten táppénzen voltam, alig vánszorgott.

Kata, barátnőm három gyereket szült egy darab csík és krémezés nélkül, én mondjuk csak egy fiúcskát, de Krisszi képzeld 22 kg. híztam, és egy darab csík nem lett a hasamon!Kiváncsi vagyok most lesz -e csíkom, de nem hiszek a krémekben, szerintem ez alkati adottság. Kata, majd fél év múlva megbeszéljük az eredményeket! Kép Kép

Macifülke! Örülök, hogy ismersz, de annak még jobban, hogy PCO-s létedre neked is összejött a baba!!!!Gratula!! Kérlek írj mindenképpen a PCO-s topicba!!!Egyrészt, mert tényleg nagyon sok erőt ad a többieknek, ha látják, hogy sikerülhet, és nem rossz a műtét pozitív oldalairól is hallani!(Mondjuk tudod, ott egy csomó lánynak még havija sem lett a műtét után!) Te szedtél metformint?
Én két éve tudom a PCO-mat, lehet, hogy előtte is az voltam, akkor még nem jöttünk rá. (A topicba kb. két hete vagyok)Én két évig Dianét szedtem, mert még nem indíthattuk a babaproject II.-őt,novemberben hagytam abba, dec. méregtelenítés, egy hónap aktiv, fárasztó Kép, de sikertelen próbálkozás, második hónapban fáradtan, EGY db. kósza numera Kép hatására összejött!! Szóval iszonyú mázli, a szervezetem fogigátló abbahagyása utáni felpörgött állapotát sikerült kihasználnunk.(Asszem valami rebound effektus)

Kriszkosz!

Én a fiammal végig a területileg illetékes SZTK-s dokimhoz jártam, totál ingyen, nála is szültem,a rendelőhöz tartozó kórházban, amiért nem kért pénzt, de mi adtunk. Ilyen is van. Ez előtt a doki előtt le a kalappal. Most is hozzá járok, de ennél a terhességemnél fogok adni neki pénzt zsebbe sztk-s rendelésen is, mert megérdemli Kép. Pláne,amióta felújították a rendelőt, és időpontra mehetünk, egy percet nem kell várnom, jobb, mint egy magánrendelés! De ugyanitt van olyan doki, aki a terheseket csak a magánrendelőjében hajlandó fogadni, és közli a szülés összegét előre. Szerintem dokifüggő az egész, menj el a lakcímedhez tartozó rendelésre, és érdeklődj a dokik felől! Kórházat szabadon választhatsz, ott szülsz, ahol akarsz!

Lányok, most sajnos le kell jönnöm a netről, de jövő héten, ha otthon leszek, beköltözök a topicba Kép Kép Ezt vegyétek fenyegetésnek! Kép Kép
Jó hétvégét mindenkinek, azért egy percre holnap is beugrom. Sziasztok!!

Kép

Kép
rejo
 
 


Ja, köszi, hogy felvettetek a táblázatba!!
Csak annyit, hogy a Szilviát használom keresztnévnek, Mariannal együtt hosszú! Okt. végén fogok szülni, remélem! Kép Köszi még egyszer!

Kép

Kép
rejo
 
 


Akkor újra, előbb eltűnt az üzenetem Kép

Kata!
Nekem a jövő héten bármelyik nap jó, azért írtam, hogy nyugodtan válogassatok Kép Gondolom Marcit megnéznétek, így infoként írom, hogy 12/1-től kb. 4-ig alszik. Az Õ kedvét tekintve, lehet hogy a de-i órák jobbak lennének, és amint lefektettem, mi akár estéig is dumcsizhatunk Kép
Érdekes, hogy én is inkább a gyümit kívánom, pedig most még az édességet sem tagadnám meg magamtól. Viszont szülés után, szopis időszak elején nagyon édességmániás lettem, aminek eredményeként jó pár plusz kiló rámszaladt Kép

Szilvia (Rejo)!
Javítottam a neved és hogy már Te is a második babádat várod. Mennyi idős a kisfiad? Ha tudsz, rakj fel Róla képet, kíváncsi lennék rá Kép
Tessék fenyegetni és bombázni jövőhéten a levelekkel Kép

Mindenkinek jó éjszakát: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Melinda, Macifülke, Kriszkrosz,

akkor én javaslok érdi találkozóra két konkrét időpontot: szerda délelőttöt vagy csütörtök délutánt. Mit szóltok hozzá?

Jó hétvégét (én itt leszek :-)))
Kata

Kép
Ákata
 
 


Szia Mindenki!

Tegnap nagyon vacakolt a rendszer, először minden üzimet kiírta 2szer, utána meg nem engedett be a társalgóba.
Remélem Mindenki jól van, én a ma csak most tudok jönni, mert nagyszabású közös főzést rendezünk anyuval, mert apu 10 napig nem volt itthon (munka) és ma 6 körül érkezik Ferihegyre, megyünk ki érte, aztán meg élménybeszámoló, már nagyon várom. Kép Imádom a szüleimet! Kép

Na a lényeg:

Ákata, Melinda, Kriszkrosz

Valószínű nekem is a szerda délelőtt lenne a jobbik időpont, a 7vége nekem sem lenne igazán jó. Viszont biztosra csak hétfőn tudom mondani, mert akkor derül ki, hogy mikorra tudom megoldani, hogy legyen kocsim. Úgyhogy hétfőn reggel még jelentkezem!

Rejo

Kösz a biztatást, írni fogok a fórumba! Az az igazság, hogy az orvosommal abba maradtunk, mivel nekem mindenképp kellett a műtét ( nagyon- nagyon előrehaladott volt a PCO-m, gyógyszeres kezelés életveszélyes állapotot idézhetett volna elő), hogy csak műtét után 4 hónappal folytatjuk a metforminnal. De szerencsére nálam a műtét tökéletes "receptnek" bizonyult. Kép Kép Kép

Gigi

Nagyon megijesztettél, de én eddig is meg voltam. Remélem nála is 6ásos lesz! Nagyon köszi az infókat!!

Egyenlőre ennyi; rohanok főzni Kép Holnap sajna nem tudok jönni, mert Egerbe kell mennünk költöztetni, bár én csak ajtótámasztónak megyek.. Kép

Mindenkinek szép 7végét!
puszi:
J.E.
macifülke
 
 


Melinda,Ákata, Kriszkrosz

Remélem a hétfő de.-i válasz még belefér! Kép

puszi:
J.E.
macifülke
 
 


Ákata

Sajnos most nézem, és tényleg nem érkezett meg Kép Megtennéd, hogy megpróbálod elküldeni a depinyije@citromail.hu -ra is? Megköszönném, és az se lenne gond, ha esetleg a telcsiszámot is átküldenéd/tek!

Előre is köszi!

J.E.
macifülke
 
 


Sziasztok!

Marcifülke, Kata, Kriszkrosz!
Nekem jó mindkét időpont. A délelőttit lehet, hogy Marci miatt preferálnám Kép De tényleg totál mindegy! A hétfői válasz sem késő Kép
Csak egy költői kérdés ill. szavazás: meggyes-csokis muffin vagy piskótajellegű tésztás almás (ún. tejfölös tésztás, ha így ismerősebb).
Hétfőn, amint lefixálódik az időpont leírom a hozzánk vezető utat!

Macifülke!
Küldöm a számomat!
Jó élménybeszámolózást, jó szülőzést, jó falatozást és jó költöztetést. Ja és nem utolsósorban jó ajtótámasztást Kép

Kata!
A Praxis árakat át tudod küldeni nekem is a gyetvai.melinda@t-online.hu-ra? Köszönöm Kép

Kriszkrosz!
Te tudsz majd jönni? Nagyon örülnék Neked! Kép

Megyek és megcsinálom az adóbevallásom Kép Viszont kapok vissza pénzt, úgyhogy Kép

Pusz mindenkinek: Melinda (15+1)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Kata
Diabetes megelőzésére nem nagyon tudsz tenni...
Legfeljebb annyit, hogy az elhízást megelőzöd egy ésszerű táplálkozással... (elhízás egyik lehetséges rizikótényező...)

Gigi
14+1
Vendég
 


Szépjóestét mindenkinek!

Melinda, Macifülke,
mél megy :-))) Kriszkrosz, tudsz jönni? Jó lenne...

Rejo, Macifülke,
bevallom, én a PCO-ról ezen a fórumon olvastam először, és bár halványan már rémlik, nem értem kristálytisztán a baj lényegét. Tulképp azért érdeklődöm, mert van egy ismerősöm, aki, mióta abbahagyta a fog.gátlót, nemigen menstruál. Megy egyik dokitól a másikhoz, amennyire tudom, eddig nem nagyon vizsgálgatták, csak a fog.gátló ismételt szedését javasolták. Más problémája nincs (nem hízott-fogyott stb.). Lehet ez ennek a tünete? Hogy venni észre ezt a betegséget? (UH, vérvétel?)

Gigi,
köszönöm, igyexem nem meghízni. (Most csináltam fánkot...) Kedden megyek védőnőhöz, ha hízást mér, felhagyok az édességgel. Inkább most mértékkel, mint később a szigorú diéta... Babák egészségéről nem is beszélve...
Ritkán írsz magadról - remélem, ez annak jele, hogy minden OK veletek...

Puszi nektek!
Kata

Kép
Ákata
 
 


Kata
PCO UH alapján felismerhető és hormonális változásokat is okozhat...

Lombikos lányok is vannak szép számmal PCO-sok...

Gigi
Vendég
 


Miért hagyta abba a fogigátlót babát akar?
Mert akkor hülyeség újra elkezdeni szedni.
Először egy hüvelyi UH-t kell csinálni a petefészkeiről, a PCO-s petefészek tele van rengeteg apró cisztával, mert a petesejtek elkezdenek fejlődni, de nem tudnak kiszabadulni a petefészekből. Ha megvan az UH, utána jönnek a vérvételek, mert a betegségnek jellegzetes LH/FSH hormonképe van. Ha nem akar babát, és tényleg PCO-s a lehető legjobb amit tehet, ha fogigátlót szed, mégpedig Diane 35-t. Ha egy PCO-s nem szed fogigátlót, teljesen tönkremennek a petefészkei, megnagyobbodnak a sok kis cisztától. Menjen el egy rendes orvoshoz, mert ez nem jó, hogy nem menstruál. Egy hüvelyi UH-val kell kezdeni.Ha jobban érdekel a dolog, gyere át majd a PCO-s topicba, nem akarom a többieket untatni ezzel Kép

Kép

Kép
rejo
 
 


Kata
Egyébként a diabeteses-diétától nem kell megijedni... Lényegében az egészséges táplálkozás alapelveit követi...

Magamról... semmi változás az eddigiekhez... még mindig itt laknak ezek a fránya állatok...KépKép

http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=95&cid=48106

Ezt találtam viszont...

Gigi 14+2
Vendég
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 22:44-kor.
Vendég
 


Sziasztok, Lányok!

Rejo,
köszönöm a tanácsokat. Asszem a f.gátlót nem a babavágy, hanem a mellékhatások miatt hagyta abba az ismerősöm. Nemtom, most hol tart a vizsgálatokkal, legutóbb novemberben találkoztunk...

Gigi,
diétától leginkább kötelező volta miatt irtóznék, ha ráfognának. De azért persze megcsinálnám...
A cikkel engem speciel szomorúvá tettél, ugyanis én azon szerncsések/szerencsétlenek? közé tartozom, akik legfeljebb émelyegnek néha-néha... (Pedig még Utro-t is szedtem, ugye...)Remélem, azért ez nem jelent gondot a terhességemben. Egyébként anyukámnak is tünetmentesek voltak a terhességei...
Mivel Te már túl vagy a cikkben említett kezdeti időszakon, remélem, nem baj, ha azt kívánom, távozzanak tőled a rókák :-)))

Gabi,
köszönöm a tanácsot! Nekem a 8. héten vettek vért (illetve azóta már többször is, de akkor csináltak egy csomó vizsgálatot), nemtom, akkor nézték-e már a cukrot...
Még jó, hogy nem szeretem a töltött paprikát :-)))

Puszi Nektek!
Kata

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk, mert annyira sz@rul vagyok, hogy azt már rajzolni lehetne Kép

Kata!
Mél megjött! Itt is köszi Kép Remélem viszontmélek is rendben földet értek Kép

Gabi!
Köszi a gyógypuszikat Kép Még szívjuk a nózit naponta 3-szor (reggel ébredéskor, nappali és esti lefekvés előtt), mert sajna még szörcsög, viszont mennyiség alig van. Nem merem most abbahagyni, nehogy itt a végén jöjjön valami szörnyű szövődmény.
Klassz, hogy Ti megúsztátok! Már én is várom a jobb, bacimentes időt! De ez a rohadt hóesés Kép

Gigi!
Küldhetsz az állatkákból egyet, mert lehet, hogy az most könnyítene az állapotomon Kép

Ezzel a PCO-s dologgal elgondolkoztattatok. Nekem most volt egy cisztám a terhesség kezdetekor, de felszívódott. A PCO-nál abszolúte nem szívódik fel? És helyileg ilyenkor hol vannak a ciszták: petefészekben vagy a méhben? Mi a PCO tünete? Bocsi, hogy ennyi kérdést zúdítok rátok, de nekem ez az egy ciszta is ijesztő volt és lehet, hogy a szülés hajlamosabbá tett rá...

Fülgyulladásra tud valaki valami természetes gyógymódot, amit esetleg én is alkalmazhatok, így várandósan? Azt hiszem valamit már megint összeszedtem. Röhej, hogy az elmúlt 2 hónapban több bajom volt,mint az elmúlt 5 évben összesen. Asszem a két kis vérszívóm (az "élősködő" Ketteske és a még mindig szopizó Marci) lerombolták az immunrendszerem.

Na pusz: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Szia, Melinda!

Először is megkaptam a mélt, köszönöm :-)))
Macifülke, Te megkaptad az enyémet?
Másodszor is: taxival megyek, úgyhogy cipekedés kizárva :-))) Viszont ezért kérlek, írd meg mélben a pontos címet, amit elég csak bemondanom...
Harmadszor: jobbulást neked! Fülgyulladás: úgy hallottam, infralámpa segít ilyenkor, csak vigyázz, nehogy megégessen (hallottam olyat, hogy vki elaludt rajta...) Só helyett ajánlják manapság ezt a megoldást, de nem tudom, minden gyulladásra jó-e. Ismerős használja, ha a gyerekeknek fáj a füle. Kezdeti szakaszban elég jól lehúzza a bajt. Reméljük, neked is használ pikk-pakkra...

Gyógyulj meg gyorsan!
Puszi - Kata

Kép
Ákata
 
 


Bujka, nézd meg a www.oviklub.hu és a www.lombikbaba.hu oldalakon a PCO-s anyagokat, és akkor többet megtudsz róla. Ez egy nagyon öszetett betegség, és bár a tüneteink hasonlóak, szinte nincs két egyforma eset, elég széles a spektruma.

Egy 100%: minden PCO-s nőnek tele van a PETEFÉSZKE rengeteg apró cisztával, ami a fejlődésnek indult tüszőkből lesz, mivel azok nem tudnak kijönni a petefészekből, mert annak megvastagodott a fala hormonális okokból. Nincs tüszőrepedés, így nincs PÉ sem, vagy csak nagyon ritkán, szökőévente egyszer. Ezért nem lehet PCO-s nőnek spontán babája. DE: mikor nálam két éve disgnosztizálták a PCO-t, mindkét petefészkem úgy nézett ki UH-n, mint két szőlőfürt, annyi kis ciszta volt bennük, mire doki fogigátlót írt fel. A fogigátló azért jó, mert nyugalomba helyezi a petefészkeket, leállítja a működésüket, nem indul több petesejt fejlődésnek, így nem képződik több kis ciszta sem, ÉS a már meglévőek nálam pl. az utolsó szemig felszívódtak. egy db. ciszta sem volt kimutatható egy év múlva. A tüneteket az okozza, hogy ezek a ciszták elkezdenek hormonokat, legtöbbször férfihormonokat termelni, és bezavarnak a hormonháztartásba, ezért fokozott szörősödés, pattanások 30 év felett is, vérzészavarok jelentkezhetnek. De a tünetek a legegyénibbek, van aki kicsit sem szőrös, de nem menstruál, csak szökőévben egyszer, én pl. nagyon szőrős vagyok,pattanásos, de minden hónapban menstruáltam napra pontosan fogigátló nélkül is. Fokozatok vannak, attól függ, kinek milyen előrehaladott a PCO-ja.

Ne aggódj, nálad másról volt szó, egy csomó nőnek van kisebb-nagyobb cisztája élete során, úgy hogy nem is tud róla. A legtöbb ciszta magától felszívódik! Kép

Kép

Kép
rejo
 
 


sziasztok
jó reggelt mindenkinek. remélem mindenkinek jól telt a hétvége. nálam sajnos elkezdödtek a reggeli rösszul létek. még szerencsére a rókakoma nem látogatott meg, de nem sok hiányzik hozzá.

Rejo én ma vagyok kb. 6+2 legalábbis a mensi szerint.

Bujka köszi, hogy bevettél a táblába Kép
már nagyon várom, a jövő hét hétfőt, hogy mehessek uh-ra. remélem tényleg fognak látszani.
manóné
 
 


Sziasztok!

Rejo!
Nagyon szépen köszönöm, tényleg alaposan leírtad és már értem is. Megnyugodtam, köszönöm Kép Az oldalak is köszi és majd megskubizom őket.
Neked például a terhesség, szülés után ismét kezelned kell magadat/fogigátlót kell szedni, hogy nehogy becisztásodj? Nem könnyű dolog, az biztos...

Kata!
Taxival tényleg egyszerűbb lesz, de tényleg nem kell semmit hozni! Kép
Pontos címünk: Botond utca 46.
Köszi az infot az infralámpáról. Pont tegnap voltunk Anyuéknál, akiknek van. Viszont nem kértem el, mert eszembe se jutott Kép Ma valamennyivel jobb, de ha nem javulok, megmutatom a héten a dokkernek.

Macifülke!
Mikor jó Neked az érdi buláj??? Remélem a hétvégén tényleg csak ajtót támasztottál és nem most pihened a fáradalmakat!

Kriszkrosz!
Veled mi van? Írnék emilt, de nincs a profilodban a címed...

Manóné!
Kitartást a hányingerhez, ez biza vele jár, de vége lesz ám Kép Kép Kép

Pusz Mindenkinek: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!

Rejo,
le a kalappal a PCO-s összefoglalód előtt... Neked a fogamzásgátlótól tulképp elmúlt, vagy ez egy olyan baj, ami sosem múlik el teljesen?

Manóné,
sztem tuti, hogy látszani fognak már egy hét múlva. Sőt, elvileg ennyi idős korban azt is meg tudják mondani, hogy egy- v. kétpetéjűek-e, mivel ekkor még nagyobb a méh, mint a magzatok, és látható, ha elkülönülnek egymástól. Később, mikor a bébik már nőnek, nehezebb megállapítani, sőt, soxor nem is lehet... Ezt a dokim mondta. Nekem a 12. heti UH-n is látszott, hogy kétpetéjűek, volt köztük vmi választóvonal, de lehet, hogy ezt rosszul írom...
Rosszullétek: nézd meg Gigi belinkelt cikkét fentebb.

Puszi nektek, most vár a munka...

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok! Új vagyok és ismerkedem, lehet hogy rossz helyen?? Friss kismama, november 3-ra vagyok kiírva, jó fórumon kopogtatok??

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Szia, Bunny,
jó helyen kopogtatsz, Isten hozott!
Mesélj magadról - mennyi idős terhes vagy?

Üdv - Kata
(12+7)

Kép
Ákata
 
 


Szia Bunny BébiKép
Rögtön lelepleztelek Kép
Megkérdeztem a topiktársaimat a feltett házasság/nem házasság stb kérdésben, válasz még nincs, de ha lesz jelentkezem.
Egyébként a másik lap, aminek nem jutott eszembe a neve babaszoba.hu (bocs babanet).
Tuti tudod ki vagyok, igaz anya??!!

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!

Melinda, Ákata, Kriszkrosz

Most derült ki tuti fixre, hogy jó a szerda délelőtt. Már csak az időpontot kéne pontosítani! Kép
Viszont 1 tuti, hogy én 10-1/2 11 előtt nem tudok odaérni, mert aput be kell vinnem dolgozni, így kaptam meg a kocsit. Kép
Viszont Ákata, szerintem nem érdemes taxiznod odafelé, ha gondolod elugrom Érted és Kriszkrosz ez Rád is vonatkozik, szívesen, ha megadod a paramétereket.
A mail nem tudom, hogy megjött-e, mert először ide rohantam. Kép De mindjárt ellenőrzöm!
PCO-ból, meg teljes orvosi kiképzést kaphattok tőlem személyesen. Kép(Sajnos)

Üdv Bunny!
Itt a helyed!

Mindenkinek szép napot!
puszi:
J.E.
macifülke
 
 


Sziasztok!

Hát akkor röviden rólunk, még igen picik vagyunk és még nagyon az elején. Borsó még csak 4 hetes, ha az utolsó menstruációt vesszük figyelembe, de szerintem még csak 2 hetes, ha a foggantatását... De már kép is készült róla és a Kedvesem be is rakta egy képkeretbe :-)

Reditke... Azt hiszem, hogy nagyon jól ismerlek :-)Várom a fejleményeket

Meséljetek, mit kell tudnunk?

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok Lányok!

Szerintem ezzel a PCO-s témával nem érdemes borzolgatni az idegeiteket! Ha nem tudjátok, hogy mit jelent, akkor szerencsére Titeket nem érintKép

Egyébként manapság olyan könnyen rámondják valakire, hogy PCO-s és nincs peteérése, stb, stb.
Nekem is okozott a régi "orvosom" pár álmatlan éjszakát és sírást-rívást azzal a kijelentésével, hogy "tele van mindkét petefészke apró cisztákkal, de peteérése NINCS!" (értitek, nem azt mondja a hülyéje, hogy most nem látok peteérést, hanem azt, hogy NINCS! Bocs, de nagyon felidegesít még mindig, ha rágondolok.Kép Felír egy rakás gyógyszert, hormonvizsgálatra nem küld el, csak egy szaros hordozható készülékkel készített UH képből kimondja a diagnózist.

rá egy hónapra (amikor párom bíztatására elkezdtük a babagyártástKép azonnal megfogant a baba. No comment. De azt az egy hónapot senkinek sem kívánom.

Summa summarum, ne foglalkozzatok a PCO-val, örüljetek a babának meg a napsütésnek inkább!!!Kép

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Ákata, Melinda

mail-ek ok! Kép
Holnap mindkettőtöket hívlak!

Kriszkrosz!? Mi van Veled?
macifülke
 
 


Nekem magas volt a prolaktinom és azzal indított az nőgyógyász, hogy agydaganat és meddőség... A barátnőm 1 évvel előtte halt meg, három nap alatt agydaganatban... Nekem sem kellett több. Sírtam és elmentem egy másik orvoshoz. Õ már teljesen másképp tájékoztatott... Itt vagyok, agydaganat nélkül és terhesen :-)

Egyetértek Krisszivel, örüljetek a babának :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Krisszinek totál igaza van, ezzel nekünk most nem kell foglalkoznunk!!! Szerencsére!!KépKép
(Kata, Bujka, remélem olyan hamar összejön majd a 3. baba, hogy nem kell megint fogigátlót szednem. Ha nem jön össze hamar, akkor szedem megint egy kis ideig, aztán utána babásodok, nekem a fiam is így lett, meg most ez a babó is)

Viszont csajok, SOS!! Barnás-sárgás foltok az alsóneműn!! Totál be vagyok xarva!! Már olvastam valakinél, hogy nem nagy gáz a barnázás, dehát szedem a duphastont!! Így sem gond? Most mi a franc van?? Nemhogy sok, de kevés a progi-adagom?
NEM AKAROM HOGY ELMENJEN EZ A BABA. Azért izgulok, mert a fiamnál egyáltalán nem voltak semmilyen foltok.

Kép

Kép
rejo
 
 


Bunny, ez szörnyű. Nagyon sajnálom a barátnődet.

és ezeket senki sem vonja felelősségre...
bezzeg ha én beszélek hülyeséget vagy hagyok jóvá valami baromságot a melómban (pedig én csak marketinges vagyok, nem emberéletek függenek a döntéseimtől) akkor olyan lecseszést, felelőségrevonást, számonkérést kapok, hogy csak na...Kép

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


hát igen, és tudod az a legszörnyűbb, hogy nem mindig gondolják át, hogy mit mondanak, és annak milyen súlya van... Én is sokáig úgy hittem, hogy nem lehetek terhes, aztán találtam egy tök jó orvost, minden vizsgálatot elvégeztünk és lám lám itt vagyok a babaneten :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Rejo! NE IDEGESKEDJ!
Hívd fel a dokid azonnal és kérdezd meg, hogy mit tegyél. Közülünk senki sem orvos (asszem), hiába mondogatnám, hogy nekem is volt az elején ilyen, azt hittem, meg fog jönni a mensim, az a lényeg, hogy mit mond a szakember.
írd meg, mi történt, szorítok nagyon!!!!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok,

Rejo,
egyetértek Krisszivel, egyébként én még véreztem is... Mindenképp hívd fel az orvosodat!

Bunny,
nekem is magasabb a prolaktinom (hogy mennyire, azt nem tudom), plusz a pajzsmirigyem alulműködik. Novemberben a doki aszonta, hogy hiába van peteérésem, annyira gyenge, hogy 1. vagy nem esek teherbe, 2. vagy úgyis megjön, mert ebből nem lehet terhesség, csak gyógyszeres kezeléssel. Ezek után decemberben megfogantam, ikreket várok, és ma töltöm be a 13. hetet... (Hozzá kell tennem: ez az orvos évtizede ismer, n. lelkiismeretes és rendes. Most már ugyan nem hozzá járok, mert nincs kórházi praxisa.) Még egy: magas prol.-szintet télleg okozhatja jóindulatú agydaganat, DE stressz is!!! (Nekem legalábbis ezt mondta a régi dokim.)Én egyébként nem voltam MR-vizsgálaton, meg semmi ilyesmin, mert mire megtudtam, hogy ilyen dolog is állhat a magas prolaktinszint mögött, már terhes voltam...
Gratula a bébihez! Ezek szerint már voltál UH-n?

Macifülke,
nagyon köszönöm az ajánlatot, holnap megbeszéljük :-))) Addig is készítek egy térképet, amin mind Melinda, mint a mi utcánk fel van tüntetve, és átküldöm Neked. Nekem sem jobb egyébként korábbi időpont, mert dolgoznom kell itthonról.
Jól telt a hétvége?

Melinda,
jobban vagy már?

Kriszkrosz,
mi van veled? Örülnénk, ha tudnál jönni...

Puszi - Kata

Kép
Ákata
 
 


BunnyKép
Nem akarom terhelni a topikotokat, úgyhogy a mail címedre küldöm a válaszokat szépen sorjában, ahogy érkeznek. Majd nézegesd rendszeresen Kép
Puszi és minden ittlakónak nagyon szép és problémamentes gömbölyödést kívánok.
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Edit,
köszönjük szépen, Neked is hasonló jókat :-)))

Macifülke,
képzeld, most jött meg a férjem, és aszonta, hogy szerdán később megy dolgozni, úgyhogy elvisz... Ettől függetlenül küldök Neked térképet...

Puszi - K

Kép
Ákata
 
 


Szia Kata!

Most olvasom, amit írtál:
"Nekem a 8. héten vettek vért (illetve azóta már többször is, de akkor csináltak egy csomó vizsgálatot)"

Tőlem még egyszer sem vettek vértKép pedig 15+3 vagyok. Nem értem. pedig fogadott dokim van, meg nem is vagyok már olyan fiatal
Szóval most kicsit megijedtem. Pedig Te is a SOTE II-re jársz, ugye?

Bunny, csak magunkban bízhatunkKép

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 22:44-kor.
Vendég
 


Rejo
Beszélj a doktoroddal...
A lombikoson a lányoknál mostanában nagyon gyakori a "barnásozás"... legtöbbször néhány napi ijedelmet okoz szegény mamának, szerencsére bébikékkel minden rendben...

Melinda
Rókicák hamar hozzád érnek... most a héten Pesten vagyok...

Bunny
Üdv a csapatban...

Gigi 14+3
Vendég
 


Krisszi,
védőnő sem küldött vérvételre? (Engem akart, de akkor már megvoltak az eredmények.) Az első vérvételnél többek közt RH-faktort, billirubint, fehérjét, ilyesmit néztek, meg nekem spéci pajzsmirigyet. EKG-n, vérnyomásmérésen, vizeletvizsgálaton voltál? Egyébként télleg a SOTE II-re járok, legutóbb múlt héten vettek ott vért, a 12. UH mellett (genetikai vérvétel), de ez nem kötelező. Engem szurkálnak még plusz a pajzsmirigy miatt. Már föl se veszem, pedig régen frászban voltam a tűtől... Sztem kérdezd meg a védőnőt v. az orvost a vérvétel miatt, de megijedni nem kell - biztos minden dokinál más a gyakorlat... Sőt, az is lehet, engem a veszélyeztetettség miatt küldtek el rögvest...

Gabi,
én is édesszájú vagyok... Igyexem, hogy ez inkább gyümölcsben manifesztálódjon, de azért el-el csábulok... Igen, ma töltöm be a 13-at :-)))

Gigi,
én is olvastam ezt a topikokban... Megnyugtatott, hogy mással is előfordul. Nagyon sokat feküdtem, három nap alatt elmúlt. Nekem pont a második elmaradt menstruáció idején jelentkezett, az orvos azt mondta, lehet, hogy a harmadiknál is előfodul. Szerencsére nem fordult :-)))

Miért tartják egyébként az első 12 hetet "rizikósabbnak" a vetélés szempontjából?

Puszi, jó estét - Kata (pont 13)

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok!

Bunny!
Üdv itt köztünk, nagyon jó helyen jársz! Gratula Kép Első babátok lesz?
Iszonyú, amit írtál. Barátnődet őszintén sajnálom.

Macifülke, Kata, Kriszkrosz!
Oké a szerda délelőtt! Az időpont is tökéletes! Akkor nagyon várlak Titeket, ha együtt jöttök, ha külön, mindenképpen! Kép

Macifülke!
Akkor holnap beszélünk és lefixáljuk a dolgokat!

Kriszkrosz!
Olyan jó lenne, ha tudnál jönni!

Kata!
Jobban vagyok, hányinger elmúlt, nem tudom, mi lehetett tegnap. A fülem még fájdogál, már azt hittem, hogy kifakadt, de még érzem. Holnap majd kiderül vagy bederül Kép Kép

Krisszi!
Igenis, nem foglalkozom a PCO-val, csak meg akartam nyugtatni magam. És ez itt megtörtént Kép Sajnálom, hogy ilyen hülye volt a dokid Kép
Nem voltál még vérvételen? Ez tényleg furi? A védőnőd sem küldött? MIndenképp kérdezz rá, persze nem a világvége, de most az AFP-vel gondolom minden vérvizsgálatot (teljes vérkép, vércsoport, Wasserman, Hepatitis) megcsinálnak. Ne izgulj, nagy baj nincs Kép

Rejo!
Ne izgulj, hívd a dokidat! Felesleg magadban izgulni, ha a doki segíthet!

Reditke!
Szia! Köszönjük a jókívánságokat! Kitartást az utolsó hetekre/napokra! Kép

Gabi!
Köszi a gyógypuszikat Kép Hatásosak, Marcinál bejöttek, úgyhogy remélem az én fülecském is újra a régi lesz Kép

Gigi!
Köszi a rókicákat! Nagyon jószívű vagy Kép Ha ideérnének, inkább elteszem őket tarcsiba Kép

Pusz Mindenkinek: Melinda (15+3)

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!
csak kapkodom a fejem, annyi emil érkezett..
Üdv az ujonnan érkezetteknek!

Pénteken voltam voltam uh-n, a baba nettó 9 hetes, 3 napos volt, felébresztettük, és mérgesen dörzsölte a szemét, ill. rugdalózott! Én persze bőgtem...
a doikm azt mondta, hogy ő csak a baba valós korát számolja, mert peteérés elvileg bármikor becsúszhat soron kívül is. Én azért hozzászámolom azt a +2 hetet, hogy tudjak viszonyítani.
Megnyugodtam, így holnap betöltöm a 12. hetet.

4 hét múlva kell mennem genetikai uh-ra, aztán a 16. (azaz +2 szerint 18. ) héten AFP.

A szülés ideje szinte tuti, hogy szept. 16.
A baba pontosan dec. 21.-én fogant, amikor a talpmasszőr megmondta...őrület.

Kriszkrosz, majdnem pont egyidősek vagyunk!

Melinda, fülgyulladásra nekem bevált a fülgyertya, érdemes kipróbálni!

Vettem kismamanadrágot, mert a farmerom már szűk volt. Ebben viszont akkora a hasam....a suliban a gyerekek már messzíről ujjonganak..az egyik csoportom felajánlotta, hogy testületileg meglátogat a kórházban..(érdekes lenne..Kép)

Elég tekintélyes méreteim lesznek..mint egy törékeny, légies bálnának..Kép!


Pco: nekem is az volt, clostylbegittel stimuláltak, semmit sem ért, aztán 3 hónap szünet után spontán összejött! Ne aggódjatok miatta!


puszi mindenkinek! bocsi, hogy nem tudtam mindenkinek írni, de 3 kupac témazárót javítottam ki, és elemi erővel húz az ágy...


Kriszti (Angel)
9+6
(11+6)
Vendég
 


És 27mm volt!

Kriszti (Angel)
Vendég
 


Melinda,
már nagyon várom a találkát :-)))És jobbulást Neked!

Kriszti,
nagy-nagy gratula a babához! Nagyon jó, hogy így láthattad :-)))
Nekem is jóval nagyobb a hasam a kismamigatyóban :-)))
Bocs, nem kekeckedni akarok, de nekem az AFP-vérvételt a 16. héten, és a genetikai UH-t a 18. héten csinálják - azaz pont fordítva, mint Neked. És a kismamakönyvembe ragasztott papíron is így van...

Puszi - K.

Kép
Ákata
 
 


Szia Kata!

végülis a neten ragadtam..

Köszi a gratulát! le is van videózva a 4 másodperces műsorszám, ahogy tiltakozik az ébresztés ellen...megmutattam nagypapámnak is, majdnem sírt..tapsolt örömében! Nagyon boldog, hogy dédnagypapa lesz!

A vizsgálatok rendje nekem is fura volt, de a doki így írta le a papírra. Kiskönyvem még nincs, szerdán megyek a védőnőhöz, gondolom, majd ott kapok..

Vszínüleg azért van előbb gen. uh-m, mert még nem néztek tarkóredőt a babánál.

én már kezdek belehülyülni a hetekbe, meg abba, hogy minden doki máshogy számol, s ami a legjobb, hogy erről minket, kismamákat nem nagyon tájékoztatnak...

te is élvezed, hogy a nő a pocak, ugye?
Én imádom...valahogy olyan nőies tőle az ember..Kép

Puszi: Kriszti
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?