Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

MazsiMuzsisok: Kriszta rosszul mondta nekem a múltkor, hétfőtől lesz újra MM, de nem 10.45-től, hanem 9.45-től a Belvárosban.

Nem tudom, hogy hallottátok-e nyílt most egy Családi Napközi és Babyhotel a Petneházy úton egy családi házban. Nem tudom, hogy milyen a hely még nem voltam, csak gondoltam hátha érdekel valakit. Be lehet adni a gyerkőcöt 1-2 órára, egész napra és éjszakára is. 2-6éves gyerkőcöket várnak.

Névnapos lánykáinknak nagyon sok boldog névnapot kívánunkKép

FényKép
Lábad hogy van? Remélem nem fáj már annyira.

AncsiKép
Képkicsinyítéssel ha nem boldogulsz küld el nekem, szivesen lekicsinyítem.

EmeseKép
És a gyümölcsdarabok alatt friss gyümi vagy aszalt értendő?Kép (Kicsit nehéz most a felfogásomKép)

CatKép
Gyerkőcök nagyon édik, hogy Vivi milyen nagylány már, igaz jó régen láttam.
Beninél nem vált be a Viburcol kúp, csak az "idő" segített. Biztos emlékszel, hogy Emese Ádija milyen rossz alvó volt, ha jól emlékszem nekik se sok minden segített.

MarisKép
Itt Miskolcon az árak a fentebb említett gyerekmegőrzőben, ha 1-2 órára adod be a gyerkőcöt 400Ft/óra + Áfa, az egész nap (4 óráig de 5-ig nem számolnak fel pótdíjat) 1500Ft étkezéssel, és van olyan lehetőség is hogy 19 - 7-ig ez 2000Ft étkezéssel.
Oltás: nekem anno azt mondta a dokinénink, hogy majd mielőtt közösségbe megy Beni akkor adassuk be.

MarikaKép
Ti már elkezdétetek az ovit? Mi megvárjuk a szeptembert. Bár néha másképp gondolomKép de kényelmesebb mostmég így.
Nekem először kombit akart Laci, abból lett most ez az 5ajtós, pont a babakocsi miatt. Mi is néztük a Matizt, de abba pl. úgy hogy hátul a hordozó + a gyerekülés elől nem fértünk el rendesen az ülésben.
Nekem van a hordozóhoz talp, de még nem eladóKép Esetleg próbáld meg a babaszobán vagy segítsek?Kép

BettiKép
TanksapkaKép
Hát elméletben én is mindent tudok a helyes táplálkozásról, fogyózásról (anno táplálkozástanból, diétás élelmezésből még szigorlatoztam is) de a gyakorlatban elég nehezen megy a megvalósítás. Laci miatt nem főzhetek mindent, a teljes kiörlésűeket meg ő sem eszi meg, kétfele meg kinek van kedve meg energiája főzni.

Puszi, Panka

panka
 
 


Sziasztok!

Cat!Kép
Köszi a választ. Tudom melyik suli az, odajár a nagyobbik keresztlányunk, csak ő most 3. osztályos. Én is ott laktam a közelben, a Testvérvárosokon.
Ma beszéltünk az ovódai pszichológussal is (igaz még októberben mérte fel a gyerekeket, de csak most kaptunkk időpontot..), szinte mindenben ügyes Gyöngy, sőt némely dolgokban a koránál előrébb van. Viszont az a tény, hogy ma az elsős osztályokban 80-90 %-ba 7-7,5 évesek a gyerkőcök, ezért érdemes volna várni. Mert most ő lenne mindig a "kicsi", testi érettség szempontjából, és ő törékeny kislánynak látja Gyöngyöt. Nos ez is egy vélemény volt. De az is igaz, hogy ő mindenkinek ezt javasolja, akinek 2000.jan.1 -2000.május 31. között született a gyerkőce.
Mindenesetre néhány nyílt napra elmegyünk, mert az csak hasznos lehet.

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Kebiiiiiiiiiiiiiii..dobj már egy mailt a telszámoddal léééééécciiiiiiKép

Kijött fölül 2-3 fogunk eccerre..kettő tuti, a 3.-at lehet, hogy rosszul láttam, nem nagyon engedi nézni.
Köszi az együttérzést, még mindig fáj a lábam...pihntessem,mondta a doki..jó vicc egy mászó 8 hónapos mellettKép
na megyek, mert hív játszani...kis haramiaKép

Majd este jövök..
fény
fény
 
 

 
 

Nem bírom megállni, itt van néhány új kép HannárólKép
KépKépKép
fény
 
 


Panka.
Bonyolult dolog a kicsinyités?Vagy te is nyomtatón csinálod?
Mailbe hogy tudom elküldeni?Csak kiválasztom az albumból?

ancsi26
 
 


Ancsi
Igen, Agi a vedononk.Nekem Angelika amig csak szopizott, naponta tobbszor is kakilt, raadasul jo zoldeket. De gyarapodott szepen. 5,5 honaposan megkezdtuka hozzataplalast elsosorban a zold kaki miatt, es azota minden OK. Azt mondjak, hogy ha szopizik a baba csak , akkor az is normalis, ha naponta 7x, de az is, ha 7 naponta 1x. Mondjuk en nem varnam ki a 7 napot, de ha nem kakil kemenyeket, akkor nem kell bantani. Sajnos a keresztfiunk 2,5 evesen csak Tamarin lekvarral tud kakilni....

Panka
Akkor febr. 13. 9:45???? Nekunk ez meg jobb is!!!

Enese
Irnal a kondis tapasztalataidrol?

Angelika
angelika27
 
 


Gyöngyöske!
Hát az én lányomra soha nem lehetett mondani, hogy törékeny!:-)))))

A nyilt nap tényleg nem árt, ugyanis megmondom én hogy jártam:Mindezek ellenére én úgy gondoltam pont a magatartása miatt, maradjon még egy évet oviba, de elmentem egy bemutatkozóra, amit az oviban tartottak, a jövőbeli osztályfőnökök. Ott nagyon szinpatikus lett az egyik, a módszerei is tetszettek, elmentünk a nyíltnapra, (ahol a lányom végig ült majdnem kétszer negyvenöt percet), beszélgettünk a problémáiról, ő is azt mondta, nem baj menjen hozzá.

Ancsi!
1-2* kakil Roli egy nap.És az Avason lakunk.Szerintem korlátlan ideig lehet adni a kúpot? Vagy nem lányok?

Panka
Beni is rossz alvó volt?

Fény
Gratula a fogakhoz, bárcsak a miénk is kijönne már :-(((

Kata/Cat
Kép
Kép
Kép
cat26
 
 


Anggelika.
Mivel kezdted a hozzátáplálást?
Én olyan bizonytalannak érzem magam ebben a témában.Nem tudom,hogy mikortól,mit,mennyit?
Ha valaki tud tanácsokat adni szivesen fogadom ide vagy e-mailre:siroki.zoltan@chello.hu
Köszi.

ancsi26
 
 



Sziasztok!

De jó, kezd megint olyan lenni a topic mint régenKép

GyöngyöskeKép
Akkor ezek szerint még mindig úgy van, mint öcséméknél volt. Náluk pl. senki nem volt az osztályban aki 6 éves lett volna.

FényKép
Naaaaaaagyon édes Hanna. A 2. kép szuper.Kép
És így most hány foga van már Hannának? Mi most a 8.-al nyüglődünk, utána remélem lesz egy kis nyugi.
Habitapit nem szedi szét? Én már elraktam, mert meguntam az állandó összerakást. Meg mióta mászik a csaj úgy sem marad meg egy helyben.

AncsiKép
Kicsinyítés: ha van egy jó képszerkesztő programod akkor nem bonyolult. Elküldeni e-mailben úgy tudod, hogy mellékletként beszúrod.
A hozzátáplálásról nemrég tettem fel Tyúkanyónak egy kis olvasnivalót, itt megtalálod. Ebben van táblázat is, hogy mit mikor ajánlott bevezetni.

AngelikaKép
Igen, febr.13. 9.45!
Úgy tűnik, hogy holnap jön a csomag.Kép

CatKép
Beni is sokszor ébredt éjszaka. Nekünk végül az jött be, hogy köztünk aludt, így könnyebb volt szopiztatni, tudtam aludni közben, sokszor észre sem vettem, hogy mikor fejezte beKép Aztán mikor elmaradt az éjszakai cicilés az ébredések is megszűntek, igaz van hogy hajnalban még felébred, de olyankor átmászik közénk és alszik tovább.

Puszi, Panka

panka
 
 


Szerintetek ha nem lesz már cicilés,hogy fog elaludni a draga.
Mert most úgy alszik el.

ancsi26
 
 


Marika!
A terhesség ideje szerintem sem negfelelő idő a fogyihoz, nem erről szól.
Most csak érezd jól magad, majd a szülés után ráérsz ezzel foglalkozni.
Bár szerintem neked nem kell.
A kitartásom most éppen szünetel, vagy inkább kitartóan nem edzem, mert nem fér bele az időbe, de hiányzik.

Angelika!
A gépeik nem a legmodernebbek, de szerintem nem is ez a lényeg, amire egy fogyizónak szüksége van, az megvan nekik.
Mit értesz kondis tapasztalatok alatt? Edzés+ jó tecnika+ kitartás=fogyás.
Tényleg ha csinálod egy pár alkalommal edzővel, utána már érted a lényeget és egyedül is tudod hatékonyan és jól csinálni.
Én csak azt javaslom, hogy ha komolyan érdekel, ne sajnáld az edzőre az a néhány ezrest. Nekem edző nélkül nem sikerült volna egy grammot sem leadni, mert vagy túlhajtottam volna magam (és akkor csak az izom tömege nő, és még fáj is) és ekkor megutálom, vagy egyszerűen segítő motiváció nélkül feladtam volna.


Cat!
Átérzem az éjszakai fáradalmaidat. Ádi még most is 3-6-szor felsír, innivalót kövezel stb.

Betti!
Az angolt még nem kezdtem el, de mivel a számítógépes oktatások az IBM-nél nagyjából angolul mennek, hát... talán mégis.
Bár leginkább egy kukkot sem értek.Kép

Panka!
A recept nem tér ki a gyümölcs részletezésére, én aszalt barackkal csináltam.
Mi most próbáljuk külön ágyban altatni Ádit, és bár váltakozó ideig, de úgy néz ki, hogy sikerül.
Az ágya fejrésze ott van ahol az enyémnek, csak keresztbe, így érzi, hogy ott vagyok, de ez azért mégis csak külön ágy már.

Üdv: Emese

Üdv: Emese
mse173
 
 


Lányok!
Ahogy így visszaolvagattam az utóbbi időben a hozzászólásaimat, úgy néz ki mintha én egy ihaj de karcsú fitness baba lennék.
Tiszta röhej!!! Kép

Üdv: Emese
mse173
 
 


Panka.
Küldtem mailt Melike fotóival.Remélem jó lesz.

Mse173.
Nagyon jó a profilodban a képek.De ügyi vagy.Én nem tudok odatenni képet.Nem tudom hogy kell kicsinyiteni.

ancsi26
 
 




AncsiKép
Na ettől én is féltem anno, hogy ha nem lesz cicilés, hogy fog elaludni Beni. Aztán mikor leszokattuk az esti cicilésről a párom feküdt le vele aludni és így tőle ne követelte a cicitKép és nem volt semmi gond, szépen elaludt, egy pár nap után már én is el tudtam altatni, már akkor tőlem sem kérte a cicit.

EmeseKép
Nekünk már most egyre több olyan nap van, hogy reggelig az ágyában alszik Beni (persze velünk egy szobában), de szért még elég sokszor előfordul az is, hogy átjön valamikor.
Utolsó hozzászólásodon olyan jót mosolyogtamKép

Panka

panka
 
 



SziasztokKép

PankaKép
Nekem is pont ez jutott az eszembeKép Mármint, hogy éled a toipik. IhajjjKép
Nálunk Marci kijelentette, hogy ez az ő helye. Ezt persze a mi ágyunkra mondta. Kicsit sem akar az ágyában aludni. Még csak a közelébe sem megy....

Fény, AncsiKép
Hát gyönyörűűűűűűűek ezek a kiscsajok!!!! Ha megnő Marci, lesz honnan válogatniKép

EmeseKép
Én is nagyon jót röhögtem az utolsó hozzászólásodon:KépKép
Munka brutálisan hangzott, de nagyon!! Remélem fog menni.

CatKép
Annyita tündériek a gyerkőcökKép

Mi felújítottunk egy kicsit. Az előszobába raktunk le PVC-t. Okkersárga-narans-halványlila és sötétnarancs kockákból áll. Elég brutálisan hangzik, de azért nem azKépKép


SOS!!!!
Tudnátok valamit mondani arról, hogy érdemes -e beadatni, illetve beadják -e, ha kérem a bárányhimlő elleni oltást Marcinak. Az az érvem, hogy nagyon érzékeny a bőre. A csecsemőkori kiütései is begyulladtak és sajnos heggel gyógyultak az arcán. Nem olyan feltünő, de van rajta vagy 5-7 lyukacska. Általában is kipirosodik hidegtől, széltől, cumitól, paradicsomtól.... most is csúnya, szinte sebes..csak brutál szteroidos krémmel gyógyítható.......Félek, hogy a bárányhimlő is foltot hagyna. Javaslatok, esetleg tapasztalat???? Cserhalmi doktornőhöz tartozunk, ha mond ez valakinek valamit Emesén kívül. Köszi!

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Emese!
Nagyon felcsigáztál, most már kérek fotót rólad.

Melinda
adnilem
 
 


Sziasztok Lányok,
nem tudom mennyire volt élénk "régebben a topik", de tavaly október óta gyűjtött tapasztalataim szerint ennyire szupi még nem volt. Úgy látszik télen tényleg jobban ráér az ember?! Vagy igyekszünk mindent gyorsan megcsinálni, hogy egy kicsit ide is eljussunk.
Nagyon köszönöm az infókat babisytter ügyben és oltásilag is. Szerintem egyeztetek a gyerekorvossal és az agyhártya gyulladás ellenit is és a kullancs ellenit is beadatom Virágnak.

Fény, hogyan lehet leszoktatni az éjszakai ciciről egy gyereket? El sem tudom képzelni!! Pedig már arra sem emlékszem, hogy mikor aludtam végig egy éjszakát!... Virág már 10 hónapos és 1x még felébred cicizni éjszaka is. Reggel és este még szintén szopizik, de már eszik hozzá mást is. Napközben már nem nagyon kéri, sőt szépen mondja, hogy nem és rázza a fejét hozzá.

Ezen az oldalon sok mindent olvashattok a homeos gyógyszerekről:http://home.tvnet.hu/~a3807/homtart.htm

Maris

Maris
feketemaris
 
 


Koda!

Mi beadattuk. Nem bántam meg. Sőt!
Laura kisbarátnőjén épp tegnap jöttek elő a pöttyök. Hamarosan következik a 11 hónapos kishúga is...
Remélem, hogy sokáig tart az oltás hatása és tényleg nem kapja el. Pár hét múlva referálokKép
Eddig egyszer már volt eset, hogy bárnyhimlős gyerekkel játszott Laura és nem lett beteg.
Éva
neva
 
 


Egy kérdés:
Ismeri valaki az Eszlári Zita féle tánciskolát? (vagy tánc stúdió...valami ilyesmi)
Szombaton lehet jelentkezni gyerkőcöknek táncra. Férjem nagyon szeretné vinni Laurát. Nekem nincs tapasztalatom.
Nyilas Misi házban 2-szer voltunk néptáncon. Nagyon jó, csak iszonyú sokan vannak. Mindenféle korcsoport van és a picik nem tudják tartani a tempót. A vége már csak kergetőzés, földön csúszkálás volt.Kép
neva
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az infokat!

Gyöngyöske!
Hol van az az Ifiház, ahova jártok?

Panka!
Hol van a MazsolaMuzsika?
Mariann
sunflower6
 
 


MarisKép

Hát úgy lehet leszoktatni, hogy nincs tejcsim. Karácsony előtt vált kritikusság a helyzet, akkori tápszer dilemmámról beszámoltam. Na január eleje óta kapja a tápszert, egyre többet kér belőle, pedig állítólag ezt a fajtát nem nagyon szeretik a babák.
Szóval apadt a tejem, és megpróbáltam csak teával, vagy gyümölcslével megkínálni, amikor felsírt éccaka. Ivott pár kortyot és visszaaludt. Felkelek én is vagy 2-3 alkalommal éjfél és 4 óra között, de szinte mindig a cumiját hagyja el..volt, hogy mire beértem a szobába megtalálta, visszatette az arcába és aludt továbbKép
Így néhány nap alatt elhagyta az éjszakai evést. Bár, hajnal 5-kor mostanában megéhezik, adik neki egy kis tápszert cumisüvegből, és ennyi. Este bekeverem, berakom a hűtőbe, és hajnalban csak bedobom a mikróba egy picit.
Aztán néhány napja úgy döntött, hogy a ciciből egyáltalán nem kér már. Kb. két hétig ment előtte a napi egyszeri szopi, de alig volt már tejem, ő meg egyre csalódottabb képet vágott, és utána benyomta a 200 ml tápszert. Aztán már csak minden másnap cicizett, végül pár napja igen határozottan elfordította a fejét. Még próbálkozrtam halványan vagy kétszer, sikertelenül. Úgyhogy beletörődtem, Hanna szopizásos korszaka véget ért.
Most a darabos ételekkel küzdünk, mert eccerűen nem nyeli le, nem is köpi ki, csak kitátja a száját, néz rám, aztán szó szerint meghánytatja magát. De azért derekasan próbálkozunk, hátbaveregetem, bohóckodok neki, akkor vigyorog és elfelejti, hogy tulképp hányni készültKép
Ja meg egy falat kaja, egy korty itóka, kacsázik is.
De méág fasorban nem vagyunk, ebédre bevág másfél-két üveg bébiételt- na bezzeg a korának megfelelő, picit darabosból vagy 10 kiskanálnyit alig bírtam beletukmálni. Illetve ette ő, de kommentárral. Fintor, morgás,ficánkolás és társai.
Hát itt tartunk most.
Végül is szűk 8 hónapig szopott, és ahogy indultunk, álmomban nem hittem volna, hogy ilyen sokáig cicizik majd.
Apja meg, persze sajnálja, hogy már nem eszik anyatejet, de örül, hogy visszakapja végre a cicitKép
Bocs, hogy kicsit frivol voltam, de míg szoptattam, csak Hanna nyúlhatott hozzáKép
Kéne albumot csinálni, de aludni sem ártana végre...érdekes, most mindeki alszik, netezhetnék végre, és nincs kedvem.
Unom már ezt a telet, a hideget...jöhetne már a tavasz nagyon...
Fény
fény
 
 



Sziasztok!

Sunflower6!
Az Ifiház a Győrikapuban van.

Neva!
E.Z. Tánciskolával kapcsolatban írtam most mélt a b.nőmnek, remélem szombatig tudok infót szerezni.
Más tánciskola nem jó esetleg? B.nőm kislánya 3 éves korától jár tánciskolába (most 9 éves, már versenyzik is, a papa a férjed kolégája), ha gondolod megérdeklődöm, hova "érdemes".
Egy másik kedves ismerősömék 2 éve járnak táncra a Ny.M.házba, sajnos kevés ilyen lehetőség van kicsiknek, ezért van teltház. Ilyenkor télen meg pláne.
Gyöngy ovistársa balettra jár a Vasas műv. házba, de ott is sokan vannak, sok kicsi,.. szaladgálás.
Mivel a gyerekeknek hatalmas a mozgásigényük, ezért nem is várható el tőlük más. Ilyen mínuszokban nem lehet sokáig a szabad levegőn lenni, mert futkározás = torok/mandulagyuszi.
Mi is észrevesszük a lányokon ilyenkor a "bezártságot", főleg Gyöngynél. Mint egy sajtkukac. Ezért is járunk úszni és dzsúdóra. De néha úgy tűnik, meg sem kottyan neki.

Panka!
Hova jártok pontosan dzsúdóra, és ki tartja?
Sulival kapcsolatbban eddig még csak 2 helyről (az egyik Te vagy) hallottam ezt, hogy 7-7,5 évesen kezdik a sulit (no meg a neten olvastam erről 1 cikket). Most az általunk kiszemelt iskolákban szeretnénk utánnaérdeklődni, hogy ott is így van-e.
Tudom, hogy a tanítónénik nem szeretik, ha már valamelyik gyerek olvas, stb. Nos Gyöngy számolás terén előrébb jár a korosztályánál, viszont ha így halad, olvasni is fog addigra, mert most meg a betűk iránt érdeklődik erősen, már elég sokat felismer, "összerak". Ezért tartok tőle, ha marad még 1 évet az oviban, akkor esetleg a suliban az elős év nem lesz annyira "érdekes" számára. Nos a nyílt napokon erről is szeretnénk majd beszélni a tanítónénikkel. Viszont tudom, hogy egy jó tanítónéni megoldja az ilyen "különbségeket" is az osztályon belül.
Voltunk nyílt napon egy elsős órán és ott a gyerekek olvasásban (betűtanulásban) 6 helyen jártak, ki előrébb, ki hátrébb. A tanítónéni mindegyiknek a haladási tempójához adott feladatokat.

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Sziasztok!

Koda! köszi a receptet,ha van még ilyen fini a tarsolyodban küldhetsz!
Én sem mindig tudok leülni netezni,mert a férjem is ráérzett az izére(csak ő autós oldalakat nézeget). Irni ritkábban amikor nincs itthon, de mindennap elolvasom amit irtok.
A gyerkőcök tényleg nagyon édik!!!!
Majd én is szeretnék küldeni az apróságokról, de még nem volt időm vele foglalkozni.
Panna tegnap megkapta a 3 hónapos oltását.Volt nagy sirás-rivás!!!/az előzőt + sem érezte/ Alig tudtam megvigasztalni.Pedig a doktornéni nagyon aranyos volt játszadozott, beszélgetett vele a szuri előtt. Õ + vigyorgott neki és gőgicsélt. No a szuri után semmi!!!!Még nekem se pedig nagyon jó kedvü volt előtte. Elég volt csak ránéznem és majd kiugrott a bőréből.Nézett rám sértődötten egy mosolyt el nem eresztett.Gondolta, hogy jól kitoltunk vele. Hál' Istennek nem lett lázas! Kapott kúpot és aludt egész délután.Nézegettem ahogy alszik és néha lefelé görbült a kis szája. Biztos nagy trauma lehetett.Azt mondják a szülés is megviseli őket és amikor alszanak azokat az élményeket élik át újra-akkor pedig mosolyogva aludt...

Betti!
+kaptad az én kérdőivemet, mert nem tudom, hogy elment e? Gyorsan be kellett fejeznem, mert felébredt a pici.
Panka!
A Mazsola Muzsikáról irnál bővebben? Minket is érdekelne./minden/


Zsu
csacska
 
 


HelloKép

LányokKép
Kereszetőre keresek valami szép verset vagy idézetet. Esetleg valaki nem tud egyet?

KodaKép
Úgy látom, hogy ti is mindig ügyködtök valamitKép
Bárányhimlő: én most azért küzdök, hogy beadja a dokinéni Beninek, nehéz menet lesz, mert azt mondja, hogy ő senkinek nem adja be. De minek szenvedjen a gyerek, ha nem muszáj. Én 18 évesen estem át rajta, elég jól emlékszem még rá. És megint sok helyről hallom, hogy kitört a bárányhimlő, most itt rettegek, hogy el ne kapjuk, mert azért még Molli kicsi hozzá, 1 éves kor alatt elég veszélyes.
Nem tudja valaki, lappangási időben is fertőz már?
Hú, már viszketek is, pedig csak írok rólaKép

MelindaKép
Remélem Emese nem haragszik meg, hogy "reklámozom", de itt van róla egy fotó ami a szeptemberi talin készült (ő csíkos felsőben van)

MarisKép
Nekem Beni ahogy elhagytuk az esti szopit teljesen magától elhagyta az éjszakait is. Pedig akkor még 4-5× kérte éjszaka a cicit.

NevaKép
Én Zitát ismerem, magát a táncoktatást nem, de nem hallottam róla jókat, én nem vinném hozzá a gyerekeket, de ez csak az én véleményem.Kép

SunflowerKép
Mazsola Muzsika: a centrumnál lévő buszmegállóval szemben van a sarkon egy régiségbolt, mellette van egy udvar és ott van, van az udvarban egy fenyőbútor bolt is.

FényKép
És miért akarod, hogy már darabost egyen? Ehet még életében elég darabost Kép

GYöngyöskeKép
Az MVSC pályára hordjuk, ez a Martintelep elején van, ahogy átmegyünk a második hídon rögtön ott van balra.
Beni nem hivatalosan jár, mert 3 éveseknek nincs még judo. Itt a pályán kb. 6 éves kortól van edzés (nekik péntek este) a kicsiknek 4 éves kortól a Kis-hunyad utcai suliban vannak az edzések. Apukámék h-sz-p este járnak le, Beni is akkor megy, ők foglalkoznak vele egy kicsit. Igazából ez most még csak a mozgásról szól, meg, hogy szokja a légkörtKép Ti a MISI-be jártok?
Ez a csoportbeosztás öcséméknél is volt, ott 3 csoport volt, és teljesn más tempóban haladtak, de az év folyamán nem ugyanabban a csoportban volt végig, hanem mindig nézték a teljesítményt.

CsacskaKép
Van a MazsiMuzsinak honlapja, igaz, hogy még nincs kész, meg nem naprakész, de azért elég sok infó rajta van. http://mazsolamuzsika.uw.hu/ Böngészd át ha van egy kis időd, aztán ha érdekel még róla valami kérdezz nyugodtanKép (Az MM varázslatot olvasd el, szerintem tök jó)

Az előbb kaptam egy rossz hírtKép, megyek szomorkodni egy kicsit.

Puszi, Panka

panka
 
 


Panka!

Csak diszkréten privátba leírnád, hogy miért?Kép
Mindjárt szombatKép
neva
 
 


Panka!
A Kis-hunyadra járunk. Szerintem ugyanahoz az edzőhöz, mivel ő tart edzéseket a Martintelepen is, Laci "bácsi" (nagyon fiatal). Gyöngy nagyon szereti, igaz ez csak heti 3/4 óra, de még pakolni is mindig lelkesen segít. Kép
Itt inkább 5 éves kortól lehet menni, ezért kérdeztem, mert Hangát addig mindig le kell foglalni, menne ő is be a tornaterembe. Õsszel ez nem is volt gond, csak most, mivel az ötöző részen várakozunk, és az azért néha uncsi egy idő után. Hiába mesélek, rajzolgatunk stb. addig.

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Most bezzeg alszanak ezek a kis huncutok! Nem is akárhogy. Roli úgy mint akit fejbevágtak, és olyan édes! Fél órája aludt el.

Panka!
Kösz az infót a Családi Napköziről, én biztos, hogy ha bejön a jóidő beadom Vivit néha hagyj szokja a közösséget, mert azért itthon ő a "kis oroszlán".
Hát lehet hogy ezen most valaki megütközik, de, nekünk mindegyik gyermekünk közöttünk aludt. Amikor Roli megszületett akkor még Vivi is ott aludt velünk, most már együtt alszanak a lányok, persze van, hogy hajnalba Vivi átjön. De így is óránként kel Roli, és most valahogy nem igazán tudok szopi közben elaludni (míg Vivinél ment). Van, hogy Gabi fekszik mellé, (mert Roli az ágy szélén alszik, mert szeret az oldalához bújni, és szerencsére az elég nagy és hosszú, nem tud leesni)hogy hátha úgy nem kel fel annyiszor, mert nem érzi az "anyaszagot". De ez sem jött be.
Bárányhimlőről: Vivi 8 hónapos volt amikor Szandra az oviban elkapta, persze ő is. Én örültem,hogy túlesett rajta, semmi gond nem volt vele, csak sokszor kellett hintőporozni(meg kapott fenistil cseppet) egy nap, és Szandra jobban vakarta magát mint ő.
És még valamit Panka: ezt nem hiszem el, hogy ilyen nagyok a gyerkőcök! Nagyon szépek!

Ancsi,Melinda!
Szintén nagyon aranyosak a gyerkőcök.

Nem fogjátok elhinni, már fel is ébredtek!!!

Sziasztok
Cat

Kata/Cat
Kép
Kép
Kép
cat26
 
 


Szia mindenkinek.
Aniko,Panka.
Köszi a mailt.
Koda.
Neked is jó kis csávód van.
Lányok.
Honnan fogom tudni hogy elég-e még a tejcsim?Mostanában már nem olyan kemény és elég gyakran kéri Meli.
Lehet már nem elég neki?

ancsi26
 
 


Sziasztok,

Fény, köszönöm a szopis infót. Nekem még mindig rengeteg tejem van, a múlt héten amikor mentünk az usziba és öltöztem át elkezdett nem csöpögni, hanem folyni a cicibmől. Úgyhogy felkelés nem alvás ide vagy oda, inkább megszoptatom még éjszaka, az csak tovább erősíti az immunrendszerét. Ma beszéltem a gyerekorvossal felírja az agyhártya gyulladás elleni védőoltást és kiváltom, a kullancs ellenit azt mondta, hogy 1 éves kora után adassuk be.

Lányok, aki beadatta az agyhártya gyulladás ellenit, hogyan viselték a gyerkőcök? Adtatok kúpot nekik ugyan úgy, mint a többi oltáskor előtte és utána is?

Ancsi26, szerintem olyan 6 hónapos kor körül már nem olyan dinnyék a cicik, mint előtte, mert végre beáll a kereslet-kínálat és attól, hogy nem olyan kemény, még van benne, a legtöbb úgyis szopizás közben termelődik. Úgyhogy ha gyakran szopizik akkor még biztos termelődik elég.

Maris
ez a babanet, tegnap este is nagyon lassú volt, de mára sem javult vettétek észre?

Maris
feketemaris
 
 


De hülye vagyok.
Most jut eszembe,hogy Angelika helyett Anikót irtam.
Szóval Angelika köszi a mailt.

ancsi26
 
 


Panka
Majd piriviben leirok egy verset, Angelika kereszteloi kepeslapjan van.
Haat, en nem fogom beadatni a himlo elleneit, mar 1x leirtam miert. Szoval az oltas kb. 30 evre ad vedettseget, akkor pedig jon az ovsomor...

Ancsi
Nyugi!!!! Ahogy Maris irta, ilyenkor mar nincs tultermeles.
Ha jobb ido lesz, es szeretned, akkor talakozhatunk, a baratnomnek is sokat segitettem, mert o is tele volt kerdesekkel.
Ha nem sir a baba es szepen fejlodik, akkor eleg a tejcsi. Egyebkent ha o kevesnek erzi, majd gyakrabban ker. Angelika siman lehuzza rolam a ruhat.....

Angelika
angelika27
 
 


SziasztokKép

Most voltam az orvosnál, rögtön felírta a bárányhimlő elleni oltást. Õ is támogatja. Ahogy írtam, mi jobban járunk a bőre miatt.
Ha kijött a megfázásból, beadja neki a dokinéni. 7000 ft volt.

PankaKép
A dokinőm azt kérdezte, hogy te kihez tartozol. Mert említettem, hogy van egy ismerősöm, aki épp most harcol a gyerek dokijával az oltás miatt. Teljesen el volt hűlve, hogy nem akarja beadni nektek. Mondtam, hogy nem tudom a körzeteteketKép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Angelika.
Persze,talizhatunk csak lenne már jobb idő.
Bocsi a sok kérdésért és köszi a válaszokat.

ancsi26
 
 


Sziasztok!

Bocsi, h. betolakodok hozzátok. Vki írt a Petneházyn lévő magánoviról. Megtudhatnék erről esetleg többet, h. mi a pontos cím, stb?
Előre is köszönöm a választ!!!
babómamó
 
 


Lányok.
Valaki tudja esetleg,hogy a havi 9000ft-os adójóváirást ki igényelheti és hogy?

ancsi26
 
 


Ancsi26!
Igen,én tudom Kép
neva
 
 


Neva.
És nem árulod el?

Panka.
Sikerült letölteni egy képkicsinyitő progit.Odáig eljutok hogy lekicsinyitem,de mikor a mellékletbe akarom berakni mindig azt irja hiba.Vagy nem jó helyen keresem a mellékletben.

ancsi26
 
 


MarisKép
Igazad van, én is szoptatnám a helyedben, ameddig csak lehet! De nálunk már nem nagyon volt értelme, mert utána azért sírt, hogy kevés van már a cicibenKép

PankaKép

Azért szeretném, ha darabosabb kaját enne, mert egyrészt kinézi a szánkból. Másrészt szépen bújnak ki a fogacskái, használja őket. Aztán előbb- utóbb úgyis el kell kezdenie rágni, és úgy vettem észer, állati kényelmes neki, hogy nyeli, mint kacsa a nokedli.. na felébredt a csajszi, majd folyt.köv.
fény
 
 


Ancsi!

Ezt találtam a neten:

33. § (1) A számított adót adójóváírás csökkenti, amely egyenlő az alap adójóváírás és a kiegészítő adójóváírás összegével.
(2) Az alap adójóváírás
a) az adóévben megszerzett bér 18 százaléka, de legfeljebb jogosultsági hónaponként 9 ezer forint, feltéve, hogy a magánszemély adóbevallásában bevallott, vagy az adóhatóság adatszolgáltatás alapján történő adómegállapítása során elszámolt éves összes jövedelme nem haladja meg a (5) bekezdésben meghatározott jogosultsági határt, vagy
b) az a) pont alapján meghatározott összegnek a jogosultsági határ feletti éves összes jövedelem 18 százalékát meghaladó része, ha magánszemély a) pont szerinti éves összes jövedelme meghaladja a jogosultsági határt, de nem éri el a jogosultsági határ 600 ezer forinttal növelt összegét.
(3) A kiegészítő adójóváírás
a) az adóévben megszerzett bérből a jogosultsági hónapok száma és 50 ezer forint szorzatát meghaladó rész 18 százaléka, de legfeljebb jogosultsági hónaponként 2340 forint, feltéve, hogy a magánszemély (2) bekezdés a) pont szerinti éves összes jövedelme nem haladja meg a (6) bekezdésben meghatározott kiegészítő jogosultsági határt, vagy
b) az a) pont szerint meghatározott összegnek a kiegészítő jogosultsági határ feletti éves összes jövedelem 5 százalékát meghaladó része, ha a magánszemély (2) bekezdés a) pont szerinti éves összes jövedelme meghaladja a kiegészítő jogosultsági határt, de nem éri el a kiegészítő jogosultsági határ 561 600 forinttal növelt összegét.
(4) Jogosultsági hónapnak az a hónap számít, amelyre a magánszemélyt az adóévben bér illette meg. Az a hónap, amelyben többször vagy több kifizetőtől illette meg bér a magánszemélyt, egy jogosultsági hónapnak számít. Egy adóévben legfeljebb 12 jogosultsági hónap vehető figyelembe.
(5) A jogosultsági határ az adóévre 1 500 000 forint.
(6) A kiegészítő jogosultsági határ az adóévre 1 000 000 forint.

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Gyöngyöske.
Köszi.

A párommal hozattam homeós chamomilla bogyókat,de pontosan nem tudom hogy kell adagolni.Hány szemet lehet egyszerre adni?Vizben fellehet oldani és ha igen akkor mennyiben?
Köszi aki válaszol.

ancsi26
 
 


Ancsi!

Nincs mit. Ezen az oldalon sok mindenre választ kaphatsz.
http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/adovam/szja/szjabev

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Panka!
Az utolsó megjegyzést csak azért írtam, mert aki nem isme(ismert eddig) személyesn, az tényleg azt hiteti...
Molli is mekora nagy lett, de Beni ezen a képen kész kis hapsi!
Panka, Panka! Közszemlére tettél????
Bárányhimlő: Ádám még nem volt 8 hónapos sem, mikor túl estünk rajta, nem volt vészes, de 100-on felül volt a kiütések száma, viszont még nem tudott vakarózni.
Én halottam olyat is, hogy valaki pont az oltásra reagált érzékenyen, és ennek következtében tört ki rajta a nyavaja.

Koda!
Ma 3 órát tanultunk a kollégáktól, majd 5 órán keresztül neteztünk és kártyáztunk.
Vannak jobb és rosszabb napok is (bár ez a lógás legalább annyira kifárasztott, mint a 8 órás előadások).

Melinda Drága!
Én még nem merném publikálni a fotóimat. Majd úgy 4-5 év múlva :-O.
Szép a család (és a te képeid?)!

Üdv: Emese

Üdv: Emese
mse173
 
 


Ja Maris!

Nekem a doki azt mondta, hogy ez után a nem kötelező agyhártya gyulladás elleni szuri után nem kell még megelőzképpen sem lázcsillapító kúpot adni, mert nem olyan típusú az oltóanyag. Vagy valami ilyesmi. Nálunk semmi gubanc nem volt, még csak bágyadtabb sem lett. Hozzáteszem: eddig egyik szuritól sem lázasodott be, tehát lehet, hogy alkati dolog is ez.
Fény
fény
 
 


Nem tudjátok véletlenül a török sült tejberizs receptjét?
Fény
fény
 
 


Panka!
Nagyon szépen köszönöm!

Ancsi!
Ha sikerült kitalálni a képfelrakást istibizi foglak keresni(ha nem gond), hogy magyarázd el nekem, mert olyan buti vagyok hozzá.....

Emese!
Bocsi, biztos nem figyeltem, de lehet, hogy csak én nem tudom, hogy hol is dolgozol.Áruld el!!!
Igen én fotóztam, lévén azért nem vagyok rajta egyen sem, pedig én is fogytam ám (nem is csoda a történtek után, de már előtte is), úgyhogy most 60 alatt van a mérleg.Hip-hip-hurrá. Kép

Melinda
adnilem
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?