Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most sütöttem meg a második adag zabpelyhes kekszet a holnapi szülinapi partira. Íme a recept, nem küldöm egyesével, mert valakit úgyis kihagynék.Kép

A zabpelyhes keksz receptje:
Hozzávalók:
15 dkg puha vaj/margarin,
6 dkg kristálycukor,
6 dkg barnacukor,
1 db tojás,
10 dkg liszt,
1 kk fahéj,
3/4 kk szódabikarbóna,
15 dkg zabpehely,
csipet só,
csoki

A margarint simára kutyuljuk a cukrokkal és hozzákeverjük a tojást is. Egy másik edényben összekeverjük a száraz hozzávalókat, a felvágott csokit és a margarinos keverékbe dolgozzuk. Kis diónyi gombóckákat formázunk a tésztából és sütőpapíros tepsibe tesszük őket. Vizes kézzel megnyomkodjuk, hogy kicsit szétterüljenek. Előmelegített sütőben, kb. 200 fokon 10-12 percig sütjük.
Ja, és ez Stahl Judit receptje!
Én nem kávéskanál, hanem teáskanállal mértem a szódabikarbónát és a fahéjat, de így is jó lett.Kép

Panka, megsütöttem a tortát holnapra. Találtam egy banános "tölteléket" hozzá, azt csináltam meg. A tészta már nyersen nagyon kemény volt, a férjem sem bírta kinyújtani.Kép De aztán javítottunk az állagán. Az ízéről majd holnap beszámolok.

Kriszta, gratulálok a kis pocaklakódhoz!

Mi is túl vagyunk az ajándékvásárláson, de a csomagolás még hátra van.Kép

További szép hétvégét kívánok mindenkinek!

Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Sziasztok!

Panka!
Igen, igen! Elköltöztünk. Hetekig nem volt net. Valahogy nehezen ment a bekötés. A táblázatban módosíthatod a lakhelyemet

Matyi két napig sírdogált, hogy nem akar itt lakni, aztán beteg lett. Két napot ment oviba, újra beteg lett. Elkapta Gerda, elkapta Gábor. Most már én is. Egész nap tüsszögök és folyik az orrom és fáj a torkom...
Közben vizsgáztam négyet, karamboloztunk. Ma egész délelőtt az OEP-et hívogattam a szakdolgozathoz adatokért. Borzasztó, már mindenféle osztályokkal beszéltem és egy egyszerű dologra lenne csak szükségemKép!
Karácsonyra még nem vettem semmit, a szekrények egy része még nincs felrakva, itt-ott dobozok és zsákok. Nem igazán találok mindent. Például a Gerda bakkancsát. Nem is folytatom.

Kriszta!
GratulálokKép! Remélem jól érzed Magad, sok boldogságot kívánok a várandóssághoz!
Én nem is hiányoztamKép! MM-re a betegségek, költözés miatt nem tudtunk menni. Én se látlak MSN-en soha.

Melinda!
Visszaolvasni nem nagyon tudok, de megakadt problémátokon a szemem: az utolsó vérzésből számított terhességi kor nem igazán pontos, az ultrahangos sokkal inkább. Ezt viszont az mért adatokból számítják, leggyakrabban a CRL-ből, mert ez meglehetősen állandó érték mindenkinél genetikai és környezeti tényezőktől függetlenül. Szóval a húgodnál nem valószínű, hogy a CRL kisebb az elvártnál, hanem inkább a terhességi kor kevesebb 12 hétnél.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Sziasztok

Már nagyon régen voltam Nálatok, de próbáltalak visszaolvasni Titeket. Nagyon sokminden történt Veletek............
Megvan a vizsgaidőszakom, a munkákat is lezártam, úgy néz ki "vége az évnek".....

Melinda
Én is mindig a méretekkel kínlódok. Én is a menstruáció alapján számoltam a Babókánk korát, ezek szerint szombaton múltam 14 hetes. De! December 2.-án voltunk Debrecenbe és ott elmentem a babamoziba, ott akkor 11 hetesnek ítélték a Babóca korát. Majd december 13.-án mentem terhesgondozásra, átküldtek UH-ra és ott azt mondták, hogy a terminus alapján 11. hét 5 nap a terhesség kora. Egyszerűen bele lehet bolondulni ebbe a sokféle számolási lehetőségeb, ami nem is érdekelne, de az AFP-t nem mindegy melyik héten csinálják.
Ja közben a dokim elment nyugdíjba, úgyhogy doki váltás is volt. Na itt tartunk.....
Nekem 11. hét 5 naposan az adataim:BPD: 20 mm, Ac:68 mm, FL:8 mm, OFD: 25 mm. Ja és meg mernék esküdni, hogy a 68 mm-t a baba hosszára mondta és nem a haskörfogatára, de ez már mellékes..

Angelika
Azt hiszem Te kerstél szpotatós párnát. A Patika magazinban olvastam egy Hami párnáról, amit orvosok fejleszettek ki, különböző töltettel lehet kapni, ára 4500 Ft körül van.

Panka
De jó, hogy küldted a kalkulátort Melindának, én is rögtön kipróbáltam.,Örülök, hogy találkoztunk, mindig úgy örülök, ha Babanetesekkel találkozok.
Képzeld mi is visszamentünk a Tescoba, Beninek lego-t venni, mert nagyon jó áron volt, és ebben a nagy csomagolásban máshol már nem lehetett kapni.

Ki, mit főz Karácsonyra? Én már előre félek ettől a falási, etetési rohamtól. Bárhová megyünk, mindenütt tömnek minket.

Sziasztok

Zsuzsa
nzsuzsa
 
 

 
 

sziasztok!

Kriszta
Igen, hívott, megoldódott, elvagyunk Kép

Ditta
Krisztának nincs még meg a net otthon, ezért nincs MSN-n sem!

Betti
Gyógyulást és kitartást!

Mi is meg voltunk fázva, de Rebekánál másfél napig tartott, hál' IStennek.

Nézzétek ilyen segítségem van Kép :

Kép

delice
 
 


Kép egy kis karácsonyi hangulat Nektek

delice
 
 


Sziasztok!
Zsuzsa! Megnéztem közben a papiromat 13hetesen az AC69,4mm volt úgyhogy az szerintem jó adat nálad. Attól függetlenül lehet hogy a crl is annyi volt az sem lehetetlen. Nincs a debreceni papirodra irva a crl érték? Nekem még azt is ráirták akkor hogy 81g a baba.
De a lényeg hogy nő.
Mindenkinek kellemes karácsonyi készülődést kivánok! Ne dolgozzátok agyon magatokat!
Hanna baba vajaskifli evése közben.
Kép

Kép

KépKép
búzaszem
 
 


Sziasztok!

Búzaszem Kép
Látom Hanna is szereti a vajas kiflit Kép
Rebeka is, bár Õ a boltból hazáig megeszi a kiflit, itthon meg csak a vajat követeli Kép Bár úgy látom Ti margarinoztok. Nagyon szép, mosolygós baba Kép

Mindenki Kép
A honlapomra tettem fel :
27 oldalnyi karácsonyi verseket, idézeteket :
http://csernatony.uw.hu/idezet.html

ilyen szépek, mint ez Kép :



SZILÁGYI DOMOKOS

KARÁCSONY

A puha hóban, csillagokban,
Az ünnepi foszlós kalácson,
Láthatatlanul ott a jel,
Hogy itt van újra a KARÁCSONY.

Mint szomjazónak a pohár víz,
Úgy kell mindig e kis melegség,
Hisz arra született az ember,
Hogy szeressen és szeressék.

S hogy ne a hóban, csillagokban,
Ne ünnepi foszlós kalácson,
Ne díszített fákon, hanem
A szívekben legyen KARÁCSONY



PUSZI

delice
 
 


Én már megnéztem az idézeteket, érdemes benézni, gyönyörűek!!KépKép

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!
Nézzetek be, megéri!!
http://www.gportal.hu/importpelenka
Pampers és libero betétes pelusok elérhető áron a Gyed, Gyes mellett!!!
krisztibo
 
 


Helló!
Köszönöm szépen, hogy utánnanéztetek....mindenkinek.
Készülődünk a Karácsonyra...-anyukám szamatóriumban :-( , bár karácsonyra hazajön, de azért mégis...a Lottózóban szintén áll a bál :-( , de én azértsem hagyom magam, ÜNNEP lesz és nem hagyom, hogy elrontsa bármi.A gyerekeimmel készítünk gipszfigurákat a karácsonyfára, már van egy jó pár és most nem tudom mi okból egyszerűen nem akar kijönni a formából, beleragad, törve jön ki és hát nem, is könnyen ragaszható.....mi lehet az oka , hogy beleragad?????

Melinda
adnilem
 
 


KEDVES MINDENKI!

Mivel az unnepek alatt nemigen leszek gepkozelben:

ÁLDOTT KARÁCSONYT ÉS BÉKÉS, SIKEREKBEN GAZDAG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDANNYIÓTOKNAK ÉS CSALÁDJAITOKNAK!

Szeretettel:
Angelika
angelika27
 
 


Sziasztok!

Mindenki süt-főz már, hogy ilyen nagy a pangás?Kép

Tegnap végre megkapta Molli az 5 hónapos oltást, végre túlvagyunk rajta. Szerencsére nem lázasodott be.

DodusKép
Szánom-bánom, hogy ennyire megkésve, de nagyon-nagyon sok boldog első szülinapot kívánunk Lórinak.Kép Hogy szalad az idő, nemrég még itt vártuk, hogy mikor fog már megszületni most meg már 1 éves. Fotókat kérünk a buliról.

ÁgiKép
Ugye milyen szupi program? Én már azon gondolkozom, hogy megkéne venni, nem olyan vészes az ára. Honlapod napról napra jobbKép
Nagyon édes a segítséged.

KrisztaKép
Már lassan 12 hetes leszel ugye?Kép

BettiKép
Hát látom nem unatkozol. KarambolKép, de ugye semmi komoly? OEP: van ismerősöm kettő is, esetleg nem tudok segíteni? Januárban jöttök MM-re?

ZsuzsaKép
Én is örülök, hogy találkoztunkKép
Karácsonyi menü: húsleves daragaluskával, gesztenyés aszaltszilvás csirkemell, sült libamell vörösboros áfonyamártással és süti hegyek. Ma sütöttem egy banánkenyeret, meg a puszedli tésztája már a hűtőben várja a holnapi napotKép a többi süti majd holnap készül.

BúzaszemKép
Látom szereti Hanna a vajaskiflitKép

DittaKép
Fodrászhoz, kozmetikushoz sikerült eljutni?Kép

Marika, AnitaKép
Jól vagytok? Régen írtatok.

Puszi mindenkinek, Panka

panka
 
 



Kép

Leszállt egy angyalka
és azt súgta nékem,
gondolj ma azokra,
akik a szívedbe férnek!
Eszembe jutottál
Te és a családot,
ezúton békés, boldog karácsonyt kívánok!

Nagyon békés, boldog karácsonyi ünnepet kívánunk mindenkinek!
Lóránt, Melinda, Tamás

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK MINDENKINEK!

Kép

Nikiék
Vendég
 


AJÁNDÉKOK, MELYEK NEM KERÜLNEK SEMMIBE


1

szót
szólni.Egy
beteget felvidítani.
Valakinek kezet nyújtani.
Megdicsérni az ételt. Nem
feledkezni
meg egy köze-
ledő születésnapról.
Óvatosan csukni be az ajtót.
Apróságoknak örülni. Mindenért
hálásnak lenni. Jó tanácsot adni. Egy levél
írásával örömöt szerezni. Apró
tűszúrásokon nem évődni. Jogos
panaszt nem melegíteni
föl újra. Nem tenni szóvá,
ha a másik hibázott. Nem
fogni fel utasításként, ha háttérbe
szorultunk.Levert hangulatot nem venni komo-
lyan. Nem sértődni meg egy félre-
sikerült szó miatt. Megtalálni
az elismerő, dicsérő szót a jóra,
az együttérzés szavát a megalázottnak,
egy tréfás szót a gyerekeknek. Meleg kézszorítás-
sal vigasztalni a szomorút.Becsületesen elismerni
az elkövetett helytelenséget.Örülni a holnapi
napnak. Bizonyos dolgokra aludni egyet.
Mindenre rászánni a kellő időt és gondot.
És mindenben: SZERETETTEL LENNI.


BÉKÉS, SZÉP KARÁCSONYT KÍVÁNUNK MINDENKINEK!

Ditta, Attila, Veronika, Atibaba

Kép

Kép

Kép
ditta76
 
 


Kellemes Karácsonyt és Sikeres Boldog Új Évet kívánunk!
Kép
neva
 
 



Békés Karácsonyt és boldog, egészségben gazdag új évet MINDENKINEK!

Kép

Maris, Virág & Peti

Maris
feketemaris
 
 


Évente egyszer, egy csodás téli éjjel,
bűvös, titkos álmok suhannak a szélben.
Mindenki házába boldogság költözik,
szívünk örömmel megtelik.

Békés, Boldog Karácsonyt kívánunk Mindenkinek.

Gábor, Zsuzsa és Benjámin.

Kép
nzsuzsa
 
 


Kép


SZILÁGYI DOMOKOS
KARÁCSONY

A puha hóban, csillagokban,
Az ünnepi foszlós kalácson,
Láthatatlanul ott a jel,
Hogy itt van újra a KARÁCSONY.

Mint szomjazónak a pohár víz,
Úgy kell mindig e kis melegség,
Hisz arra született az ember,
Hogy szeressen és szeressék.

S hogy ne a hóban, csillagokban,
Ne ünnepi foszlós kalácson,
Ne díszített fákon, hanem
A szívekben legyen KARÁCSONY


Kép


Ági és családja

delice
 
 


BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT!

Gyöngyöske és családja
gyöngyöske
 
 


Sziasztok!
Hú nagyon régen jelentkeztem,szégyellem is magam
Na de mostmár megigérem leszek újbólKép
Csak gyorsan végigszaladtam az irásokon,ugy látom megint van bőven kismamánkKépapa már náluni is szeretnéKép
Szóval jól vagyunk Bianka 1 éves hatalmas nagy lány 80cm és 12kgKép
Nyitok már majd egy új albumot és rakok fel képeketKép
MINDENKINEK KÍVÁNOK BOLDOG BÉKÉS KARÁCSONYT!!!!!!!
bea

bea
beatron
 
 


A mai nap szebb mint más, a mai nap senki sem hibás. A mai nap öntse el szívedet a jóság és a szeretet, s ez tartson ki ameddig csak lehet!
NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁN A KÉPES CSALÁD

Melinda
adnilem
 
 


Ha szeretné vki megnézni Biankát itt vannak a képek Kép
http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=8001&page=1
bea

bea
beatron
 
 


sziasztok!
remélem mindenkinek szépen telik a karácsonya Kép

Bea
Nagyon édesek a képeitek! Kép

Mi sajnos betegeskedünk, Rebeka életében először náthás, és sajnos szörcsög állandóan, nem bírom kiszívni normálisan az orrát. Kép Egyrésszt mert iszonyatosan ordít, másrészt, mert alig jön belőle valami Kép Nagyon aggódom a füle miatt ezért..

Ági

delice
 
 


BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK MINDENKINEK!

Kép

Betti és családja

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Delice
Szivas elott fujsz neki bele tengervizes orrsprayt? A FLUIMARE nagyon jo!
Gyogyulast!
Angelika
angelika27
 
 


Nagyon boldog Karácsonyt kívánok Mindenkinek!

Rita és családja

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Angelika
Rinofluimucilt javasolt a dokinéni, azzzal próbálkozunk, kevés sikerrel Kép
Sajnos tegnapelőttől láza is van Kép nem túl bíztatóKép
és a váladékot képtelen vagyok kiszivni az orrából Kép

remélem Többiek jól vagytok!

Ági

delice
 
 


Delice!

Laurának nem fájt a füle már csak az utolsó nap.
Szerintem érdemes levinni a fülészetre. Sztk-ban kevesen vannak, gyorsan megy a rendelés. És legalább megnyugszol. A láz különben sem játék.
Mi megint megyünk holnap. kitudja már hanyadszorra...Kép
Jobbulást kívánok!
Éva
neva
 
 


Jobbulást a kis betegeknek Kép

bea
beatron
 
 


Voltunk ma fülészeten. Orrmandula műtét mostmár nem halogatható tovább. Meggyógyul és utána megyünk. Azért félek rendesen pedig tudom, hogy nem nagy dolog...
De ő olyan kis törékeny. Testileg és lelkileg egyaránt. Remélem minden rendbejön utána.
neva
 
 


Sziasztok!
Remélem mindenkinél jól teltek az ünnepek. Hanna első karácsonya nem úgy sikerült ahogy szerettem volna. Szentestére 39fokos láza lett hörög köhög folyik az orra. Ráadásul megy a hasa is. Klacidot szedünk meg Teofilines kúpot. Láza már ma nem volt de a sok kakától nagyon csúnya lett a popsija. Volt is nagy orditás miatta. Szegénykém úgy sajnálom.
Boldog új évet kivánok mindenkinek!

Kép

KépKép
búzaszem
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy így eltűntem, de végre, Karácsony előtt egy héttel átköltöztünk az új lakásba. Netem majd csak január 4-től lesz, most anyukámtól írokKép

Remélem, többé-kevésbé jól teltek az ünnepek, és meggyógultak a betegeskedők is!

Mi még kicsit kempingezünk, a konyha majd később lesz, de Hannának végre saját szobája van. Ettől eltekintve övé a nappali isKép

Ha addig nem találkoznánk, nagyon boldog új évet kívánok mindannyiótoknak!

És hamarosan jelentkezem!

puszi
Fény
fény
 
 


Lányok!

Hannának be kell vezetni a tápszert, mert kevesebb a tejcsi, csak az a probléma, hogy nem hajlandó meginniKép
Próbáluk a Milumil HA2, Humana HA2 és a Beba tápszert, mindet hipoallergénből, de még anyatejjel keverve sem ment.
Van valami ötletetek, hogyan lehet "becsapni" vele a kisasszonyt? Már a fagyiból is kifogy a tej, alig van pár zacskóval, félek, hogy ha az is elfogy, éhes lesz. De ha a tápszert nem fogadja el?

Segítsetek lécci! Nagyon bele vagyok esve a kétségbe!
Fény
fény
 
 


Szia Fény!
Probaltad gyakrabban cicire tenni? Akkor elvileg visszajon a tejcsi mennyisege.
Nincs barati szoptato anyuka?
Mennyi idos Hanna? Esetleg vmi gyumilevel keverve?
Szerintem, ha ehes lesz szegeny, el fogadja majd.
Sok sikert!

BUÉK MINDENKINEK!!!!!

Angelika
angelika27
 
 


Szóval Hanna 7 hónapos, másfél hónapja eszik főzeléket, mindenféle gyümit, ivóleveket. Naponta kb. 4* szopizik, éjjel kétszer. De van, hogy bevág 150-200 ml tejcsit még a fagyasztóból, igaz ilyenkor nem szopik, mert fürdés utánra még nincs annyi tejcsi. Most megint iszom a Lactoherbet, használ is, de szerintem nem elég már neki, különösen este.
Ezért javasolta a doki a tápszert.
Fény
fény
 
 


Boldog új évet kívánunk mindenkinek!

Kép

Dodus és családja

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


JÓMADÁR VAGYOK, ÁMBÁR MÉGSEM KÖLTÖK,
POHARAMBA EGY KIS PESZGÕT TÖLTÖK,
S LEÍROM MÉG MELLÉ AMIT NEKTEK SZÁNOK:
SIKEREKBEN GAZDAG BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!

ZSUZSA ÉS CSALÁDJA

Kép
nzsuzsa
 
 


Sziasztok!

Mi is nagyon boldog új esztendőt kívánunk mindenkinek!

Panka és családja

Kép

Kép

panka
 
 


Boldog új Évet mindenkinek!!

Kép

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


BOLDOG ÚJ ÉVET!
Kép
Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


BUÉK!!!!!!!
BEA

bea
beatron
 
 



Kép
neva
 
 


Köszöntök mindenkit az új évben! Remélem senki nem másnapos!KépKép

Tettem ide néhány karácsonyi képet:

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=8083

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


BUÉK mindenkinekKép Pár kép innen rólunkKép

http://www.babanet.hu/album/main.php?own=1&album=1549&page=4&image=184830

DittaKép
Marci most nézegeti a képeiteket, és nem akarja abbahagyniKép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Boldog Új Évet Kívánunk Mindenkinek!

Cat

Kata/Cat
Kép
Kép
Kép
cat26
 
 


BUÉK Mindenkinek tőlünk is!

Fény, megoldódott már a tejcsi tápszer problémád? Ha szükséged van rá, szívesen felajánlom az én fagyatott tejcsimet, vagy 4l még van, Virág már 9 hónapos és a szopizás mellett lassan mindent eszik, igaz foga még mindig nincs.


Kép
Maris

Maris
feketemaris
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?