Új privát üzeneted érkezett!

Szaiasztok!

Bocsi de nekem épp vizsgaidőszak van és csak ritkán tudok ide kerülni a gép elé.

Csibemanó!
Garatulálok!!!!!! Igen kb egy idősek vagyunk.
én most vagyok 8 hetes és július 28-ra mondták a szülést. Neked mit mondtak? Mikor? Megkérdezhetem kihez jársz? Én a Jánoska Évához.
Ja hol vettétek a heverőt és mennyi volt? Lassan Ákosnak is kell majd. Mire jön a pici ki akarnám szoktatni a kiságyból.

Jaj megint rohannom kell hétfőn mechanikából vizsgázok és még nem sokat tanulta. Vége lehetne már a vizsgaidőszaknak!!!

Sok puszi mindenkinek!!!!
Bocs hogymegint csak berohantam meg ki majd ha lesz több időm írok!

Kata
sznékata
 
 


Halihó!

Kata
Az UH szerint július 27-eKép Én Bp-re járok, leírtam, hogy anno a Réka elég nehezen jött össze és a sógorom által találtam egy nagyon rendes aranyos dokit, akit semmi pénzért nem cserélnék le, inkább vállaljuk a feljárást. A heverőt Oroszlányon a Borbála bútorboltban vettük. Akciós volt (egy helyen tisztítani kellett, mert össze volt rugdosva) 15000Ft. Rendes áron 20000Ft. Te hogy vagy? Rosszullétek remélem téged is elkerülnek!Kép

Erika
Nekünk is a műanyag kerek fenyőfatalp van és nekünk is felborult tavalyKép Egyébként én az OBI-ban láttam kb. egy hónapja, biztos, hogy van most is. Két féle méret van ha jól emléxem, 1999Ft és 2999Ft. De erre nem merek megesküdni.

Lola
Hát gondolkodok a neveken. A Rékáét úgy választottuk, hogy én kiírtam pár nevet ami tetszett és azok közül választhatott apa (mert neki elképzelése se volt, így egy kis segítséget kapottKép). Ha fiú lett volna, akkor a Viktor nevet kapta volna.
Most per pillanat a Lauránál és a Leventénél tartok, de ez még változhat. A Réka is részemről előszőr Dorinának indult, de a vége felé már nem tetszett annyira a vezetéknévhez ez a keresztnév, meg hát apa sem szavazott rá. Most mondtam neki, hogy én választokKépKépKép Már említettem is neki a két nevet, nem hurrogta le.

Lilla
A takaróval mi is hadilábon állunkKép Állandóan lerúgja magáról, maga alá gyűri és azért nyöszörög éjjel. Úgyhogy már nem is takargatjuk. Body, zokni, rugdalózó így a takaró nem kell. Pedig elég nagy a takarója, tehát nem az a gond.

Üdv:
Csibemanó
csibemanó
 
 


Sziasztok!

Erika, semmi gond lazac miatt!

Kata!
Milyen suliba jársz és mit tanulsz, hogy ilyen őrült (bocs) tantárgyad van?

Ma szabin voltam, egész de. sütöttem, takarítottam. Most végeztem a 3/4-ével. Még du. hajat festek magamnak+anyunak. Bepácoltam a husit, salikat elkészítettem. Holnap már sütni kell+teríteni, a férjem megy a tortáért!
Úgy izgulok. Soma annyi ajándékot fog kapni, hogy félek, a harmadiknak már nem is fog igazán örülni, nehogy sértődés legyen! Kíváncsi leszek a vonatos tortájára is.
Ja ma de. még a karácsonyfát is megvettük a férjemmel, itt a Kodály téren, ezüst fenyő, majd' 2 m-es, tök formás, sűrű, de nem túl terebélyes: 4000 pénz! Már kinnt lóg az ablakban!

Most ennyi, még gyors kajálok, aztán rohanok Somáért!

lola77
 
 

 
 

Sziasztok,

Nem tudom valamelyikőtök szeretne-e karira cserepes fenyőt, de leírom, hogy jártunk tavaly: ezüst fenyőt vettünk a Mc'i mellett cserépben, szakszerűen elmondták, hogyan kell majd gondozni aztán tavasz elején a fagyok múltával kiültetni. Levittük a picncébe ahol max. -2 fok volt egész télen, locsoltam havonta egy nagy kanna vízzel, mégis kiszáradt, a levelei lehullottak. Aztán a tavaszi lomtalanításnál, kertészkedésnél kivettük az elszáradt fát a vödréből és akkor láttuk, hogy szinte nem is volt gyökere, teljesen le volt vágva a gyökérzet a törzs mellett. Hát persze hogy kiszáradt és elhalt szegény.
Ráadásul így hogy ilyet választottunk tök pici volt, mikor a fényképezésekkor elé álltunk teljesen eltakartuk, semmi nem látszik belőle a képeken.
Az idén vmi magasat szeretnék...
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Csibemanó
köszi az ötletet megnézzük az Obiban valamelyik nap.
Úgy látszik nem csak nekünk szédült el a karácsonyfánk tavalyKép

Lola
nekd is most lesz a szülinapod vagy csak a Somának?
Nagyon boldog szülinapot kívánunk nektek!
Ugye majd lesznek képek a buliról?Sokan lesztek?
Torta honnan lesz?

Reni
hogy vagytok?
Mi jól vagyunk,Vikinek ma kibújt a második foga a bal alsó!

Cirmike
nem vagy egyedül a kiszáradt cserepes fenyő miatt,jó páran panaszkodtak ráKép
Ahhoz képest hogy jó drága még el sem ültetheti az ember,tiszta becsapás.

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Cirmike, ez tényleg átverés, pedig a kertesháziaknak tényleg jobban megérné a kiültethetős!

Erika!
Gratula a foghoz, kitartás a többihez, mostmár fognak bújni sorban, biztos!
A torta Tatáról, de nem cukrászatból, hanem a sógornőm 1-ik ismerőse maszekban csinál tortákat (nekik katica volt és finom), mi most vonatosat kértünk! 3-3,5 ezer lesz, de állítólag jó nagy! Majd meglátjuk, a képeken gondolom majd látszani fog!
Nekem 10-én volt, Somának 19-én lesz, ezért tartjuk most szombaton a 2-t együtt!

lola77
 
 


Lányok!

Szoktatok kapni ilyen pps-eket? Én imádom őket! Ezen még a könnyem is kicsordult:

http://www.ikresek.hu/1/little.pps

Remélem meg lehet nyitni.

lola77
 
 


Szia Lola!

légyszí a tortátokról egy külön képet csináljál,köszi.

Megnéztem a pps-t én már láttam ezt a napokban és én is meghatódtam tőle,olyan szívhez szóló és igaz történet.
Férjemmel ki is nyomtattatam így többször el tudom olvasniKép

Nagyon jó szülinapozást holnapra és sok ajándékot mindkettőtöknek!
Neked elég rossz lehet,mert mindened együtt van/szülinap,névnap,karácsony/Kép

Szia:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Rita
hogy vagytok?Megygyógyultatok?
Gondolom várjátok már a karácsonyt ti is.
Nem akarlak sűrgetni,de mikor teszel fel képeket a házatokról?
Már biztos teljesen készen vagytok vele és gondolom kidíszítettétek karácsonyra,ilyenkor a legszebbek a házak és a lakások,mikor fényben úsznak.Imádom a karácsonyt a különleges hangulatáért,kár,hogy hamar elmúlik.

Hajni
rég írtál,hogy vagytok?

Cirmike
nagyon aranyos a kép ami az üdülésetek alatt készült az egész családról,de nem teljesen tiszta a kép.
Ha ráérnél tennél fel a gyermekeidről képeket az albumunkba?

Edit
veletek mi újság,jól vagytok?

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Cirmike

Most nétem meg az albumot,láttam te is raktál fel már képeket,bocs,hogy előbb megemlítettem de nem nézegetem gyakran az albumotKép
Szia:ERika

cseriviola
 
 


Erika, oksi lesz kép!
Hát igen, én gyerekkoromban el voltam látva ajándékokkal dec-ben. Rengeteg sál-sapka készletem volt például, de később a legtöbb zsebpénzem is ilyenkor volt!
Sománál már figyeltünk, hogy legalább a névnapja máskorra essen!

Múltkor akartam kérdezni: a Viki hogy kapcsolja be a tv-t, feláll, vagy bébikompból? Kép Biztos mókás lehet!

lola77
 
 


Szia Lola!

A mi szobánkban az ágyunk kinyithatós kanapé ,Viki azon szokott játszani amíg én netezek, az ágyal szemben van a tv és az irányító a kedvence többek közöttKép

Még nem állt fel,a kúszás-mászásnál tart fejlődésileg.
Bébikompunk nincs én nem tartom jónak.

Ahogy visszaolvasgattam szinte csak mi beszélgetünk,mi érünk rá a legjobbanKép))


Szia:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy nem reagálok, egyedül vagyok most a gyerekekkel, férjem karácsonyi bulin, Bálint még nem alszik.

Lola Boldog születésnapot kívánunk, Neked is, és Somának is!

Ha valakinek kell 2006-os naptár, akkor én szívesen átküldöm, (Erika, nem kaptad meg erről a levelem? Már kűldöm is.) Még karácsonyig elkészülhet, igaz, én ikább kifizetem a 3000.- Forintot, mert nekünk nincs már rá időnk. Nálam még semmi nincs kész, el is voltam ma keseredve, hogy mennyi dolgom lenne.
v.kekesi.renata@citromail.hu

Jó hétvégét!

KépKép
renáta29
 
 


Szia Reni!

Köszi a naptáros infót,megkaptam,de most a férjem próbálja meg elkészíteni,legfeljebb a család nem kapja meg karácsonyra hanem majd utána.
Biztos akkor is fognak neki örülniKép

Fiúk jobban vannak?
Jó lenne,ha hamar meggyógyulnának és át tudnátok jönni jövő héten valamikor.

Ne legyél elkeseredve,ha gondolod szívesen vigyázok a fiaidra jövő héten valamelyik délelött ha már meggyógyultak hozd át őket nyugodtan.
A férjem is itthon lesz keddtől így megosztanánk a babysitterkedéstKép

Szia:Erika

cseriviola
 
 


Erika:
Én is arra gondoltam, hogy a férjed készítse el, naptárkészítő programot kűldtem. Van még egy, ha ez nem tetszik.
Köszi a segítséget, nagyon aranyosak vagytok, de azt hiszem, most hétvégén megoldjuk. Jó neked, hogy a férjed otthon lesz.
Nem gyógyultak még meg, és nem szeretném nektek átadni. Ma beszéltem a helyettes doktornővel, ő adott még tippeket, felírtam, holnap megveszem.

Gratulálok a kis fogacskához!

Mi is megvettük már a fenyőt, 190 cm, ezüst, de most nem annyira terebélyes, mint tavaly volt. 3000 Ft. volt, de jó sokat megnézett a férjem, mindent kibontatott, biztos örültek neki.Kép

Menni kellene aludni, de most meg nem vagyok álmos.

Sziasztok!

KépKép
renáta29
 
 


Szia Reni!

Mielőbbi gyógyulást kívánok a fiúknak!

Köszi a gratulációt a fogacskához.

Mi holnap vesszük meg a fenyőt a Tescónál gondoltuk,remélem lesz mert nem szeretnénk sokat keresgélni,utána megyünk anyósékhoz és szeretnénk hamar letudni a dolgot.
Mi fenyőt még csk itt a parkolóban néztünk,de elég drágán adják.
Ti hol vettétek?Jó áron volt.

Sajnos én is fent voltam még éjjel fél egykor,mert a Viki nagyon sokat sírt és nem akart visszaaludni a fogzás miattKép
Múltkor is ez volt amíg ki nem bújt a foga teteje.

Jó hétvégét,szia:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Köszi a szülinapi üdvöket!
Rena, Ti ügyesebbek voltatok a fával, olcsóbban sikerült, bár mi nem keresgéltünk, az első megtetszett, megvettük. Nem volt időnk!
Kicsit kifáradtam, 3-tól 8-ig voltak a vendégek, de minden jól sikerült!
Mingyárt felrakom a képeket is!
Tegnap este nekem is fennt volt Soma még fél0-kor, nekem már majdnem leragadtak a szemeim, ő még mindig beszélt valamit!

lola77
 
 


fél 10-kor!!!!
Kép

lola77
 
 


Megpróbálom:
A torta:

Kép

lola77
 
 


A többi:

torta újra:
Kép

ajándékbontás:
Kép

Ég a gyerta-ég!(unokatesókkal):
Kép

Vágja:
Kép

lola77
 
 


Eszi:


Kép

lola77
 
 


Na még egy pár, ha még nem unjátok Kép:

Fújják a gyertyát:

Kép

Egy kicsit megtúrta:
Kép

Egy kis ünnepi díszítés a szobáján:
Kép

lola77
 
 


Szia Lola!

Tök jók a képek,a vonat fantasztikusan néz ki!
A gyerekek is édesek,de a Soma nem szeret mosolyogni?Kép
Majdnem mindig komoly a képeken.

Örülök,hogy jól sikerült minden,te nem kaptál tortát?
Jó pihenést,szia:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Lolla!
Fantasztikus ez a torta!!!Meg lehet tudni,hogy ki készítette és mennyi volt?
Mit szólt hozzá a Soma?És az ajándékoknak örült?Mit kapott?
Jaj,egyébként mindkettőtöknek BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!

Reni!
Mi is sok-sok gyógyító energiát küldünk a fiúknak!Remélem,karácsonyig kilábaltok belőle!
Mi már leinfóztuk a dokinéninket,itthon lesz az ünnepek alatt.Még nem sikerült "megúsznunk" nélküle egy karácsonyt se.Kíváncsi leszek, az idén ez a része hogy sikerül!

Erika!
Gratula a fogacskához!Hogy áll a naptár?


Nálunk a helyzet változatlan,fiúk jól vannak.Szinte hihetetlen,hogy egyik sem beteg.Csak lassan én kezdek begolyózni!Annyira bezártság érzésem van,hogy szinte mindenre képes vagyok ugrani.Ha meg végre sikerül megszerveznem valami kimozdulást,valaki mindig beszól valamit,csakhogy lelkiisimeret-furdalásom legyen.Mióta megszülettek a fiúk egyszer voltam kozmetikusnál,2szer fodrásznál és a nyáron 2szer 2órára mentünk el a Dáviddal hármasban.Ez testvérek közt se lehet 10óránál több!És már a terhesség alatt se mozdultunk ki sehová!
Eltelhetne hamar ez a tél ( bár amúgy szeretem a havat),mert nem tesz jót idén a lelkemnek!
Talán a karácsony majd segít rajtam.
Nekem nem sokat kell készülnöm rá.Ha lesz kedvem (és időm) sütök valamit,de még nem bizti.Anyós meg anyuék úgyis annyit sütnek,meg az enyémek inkább megeszik a csokit,szaloncukrot.Főznöm nem kell,mert 24-én és 26-án anyósnál eszünk,25-én az anyuéknál.Ha lesz ideje a Tamásnak,24-én főz valamit.Talán lazacot,persze ha kap.De ez lehet,hogy csak 2ünnep között lesz.
Ti mit csináltok szilveszterkor?Mi semmit,apa dolgozik kb. este 8-ig.Aztán tévézünk itthon hármasban.Ha lesz mit megnézni!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Erika!

Tudod ő már "komoly" nagyfiú, és amikor fényképezni akarjuk, szólunk neki. És mivel már érti, hogy mi következik, általában kicsit zavarban van, ezért nem mosolyog. Ha nem szólunk neki, akkor is észreveszi az első kattintás után.
Kisebb korában jobban el lehetett kapni a mosolygós pillanatokat, mostmár egyre kevésbé, csak ha olyan hangulata van!
Én pedig nem kaptam tortát, de nem is hiányzott! Mi felnőttek csak a kerek évfordulókra szoktunk venni! Utoljára a 25-re kaptam, akkor még pont nem volt meg a Soma, azóta meg együtt tartjuk.
De azért kaptam én is sok ajándékot: anyukáméktól pl új szemüveget, aminek tök örülök, meg 2 felső+2 gatyát is. Férjemtől 2 harisnyát, barátnőmtől mágneses fűszertartót!
Soma is kapott: sapka-sál együttest (ezt én választottam, mert az összes sála rövid volt már), kifutós repülőpályát repcsivel, Némós nyomdát, berregős kormányt, lego playmobil figurát, harisnyát, lego duplo farmot, tőlünk lego duplo kockákat-vödröset. És még ma is jönnek sógorék, tőlük asszem puzzles-könyvet-Némóst!
Minden ajándéknak örült, úgyhogy én is. Ma egész délelőtt a lego farmmal játszott, nagyon elvolt!
Kicsit sok ez az ajándék, nekem 3 év alatt volt ennyi, és a karácsony még csak ezután jön. De hát legalább pár hónapig biztos nem kell venni semmit!

Kicsi lurkóknak hogy tetszett a tegnapi hóesés? Én örültem, de kár hogy elolvadt!

lola77
 
 


Edit!

Közben Te is írtál!
A torta 4000 volt, a sógornőm gyesen lévő munkatársa csinálta, Tatán. A Somfainál dolgozik, most otthon vállal ilyeneket: katica, vonat... stb.
Ha gondolod, kérek telefonszámot, vagy majd ha aktuális lesz!
12-en ettünk belőle, több mint fele megmaradt, szerintem több mint 20 rendes szeletes!

Elhiszem a bezártságérzésedet és meg is értem. Az a csoda, hogy még így bírod. Én ha 2 napig nem tudok menni valahova, már így érzek!
Talán tényleg a tél után már jobban tudsz mozogni a lurkókkal is és nélkülük is.
Azt viszont nem értem, miért "cikiznek"? Csinálnák ők végig ezt!
Kitartás, ha nagyobbacskák lesznek biztos be tudjátok pótolni!

Nálunk sincs tervben semmi szilveszterkor, tavaly is itthon voltunk, férjem betegeskedett. Jó lenne menni valamerre, de nincs hova, szórakozóhelyeket nem szeressük, drága is, 2-en nem hangulatos!
Talán 1-2 ismerőst megkérdezünk hova megy, hátha csatlakozhatunk!

lola77
 
 


Sziasztok!

Edit
én is kitartást kívánok,sokszor én is úgy érzem magam mint te.A télben én is csak a havat szeretem amikor esik és minden hófehér.
Hamar lehetne tavasz,többet lehetne kimozdulni,sétálni menni,Viki is szeret csavarogni.
A naptárnak még a férjem nem állt neki,mald keddtől itthon lesz és jobban ráér.
Reniéktől kaptunk nagyon jó naptár alapot és arra fogjuk ráilleszteni a Viki képeit.
Ha kész lesz,rakok fel képeket róla.

Lola
jó áron volt a torta,én szeretném elkérni a csaj telefon számát és a címét,mert szeretnénk valami szép tortát majd a Viki szülinapjára tavasszal.
Milyen ízű krém volt benne?

Mi otthon töltjük a szilvesztert legalábbis eddig úgy néz ki.

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Lola: Nagyon jó lett a torta, és tényleg nem volt drága, Bálintnak katicás volt az elsőn, másodikon süni, de mindkettő 5000 Ft. körül volt. Nálunk márciusban hármas szülinap lesz, én már most várom, férjem 30, Bálint 3 (egy napon!), Benedek 1 éves lesz. Férjem, és Bálint nőnapon születtek, Benedeknél cukkoltak is, hogy, na, ez a kritikus nap.... Õ 8 napot még várt. Kép

Bálint azért mosolyog sokszor a képeken, mert szeret szerepelni, de azért ez más, mint mikor a babákat lefényképezzük. Érdekes, verset, éneket nem hajlandó már mondani, pedig kicsi korában mondott. Fél éve már kis segítségekkel tök sok verset tudott. Meg, ha kérdezzük a könyvekben, hogy ez milyen állat, akkor valami egészen mást mond. Múltkor pl. valamilyen madárra azt mondta, hogy szarvas.Az elefántra, hogy malac. Meg már azt sem hajlandó elsorolni, hogy kinek ki a testvére, férje, felesége, olyan, mintha szándékosan összekeverné. Sománál ez hogy van?

Erika: A naptár nem áll sehogy, mert tegnap éjfélre lett kész a gép, újra kellett telepíteni. Lehet, hogy nézted, de ez az egyedinaptar.hu is olyan, hogy magadnak teszed be a képeket, hátteret, csak ők kinyomtatják, összefűzik. Lehet, hogy sokkal olcsóbban is lehetne, de én idén így csinálom. Aztán majd jövőre meglátjuk. Majd mutasd meg a Tiéteket, én is felteszem, ha kész lesz.

Edit: Köszi a gyógyító energiát, de tényleg nem nagyon betegek, csak nagyon rossz az orrszívás, most vettünk orrsprayt, meg Nasivin cseppet, megy a visítás. Benedeknél teljesen lefáradok testileg, lelkileg. Inkább ez a baj.
Megértelek, múlt héten én hétfőn voltam lent kisboltban kb. 5 percet, csütörtökön csak bejelentkezni mentem le a kozmetikushoz, legközelebb szombat. Egyébként a lakás. Semmi más. Én is idegesebb vagyok. A sütivel én se nagyon akarok foglalkozni, férjem nem édesszájú, Bálint is csak a csokikat nyalja le a sütikről. Ha csinálnék csak azért, mert elvárják. De lehet, hogy veszek, aztán álljanak fejen. Akinek nem tetszik. Nem nagyon jön hozzánk senki, csak a fánkat szokták megnézni,mi megyünk inkább. Az én családom még a fánkat se látja, talán a szüleim eljönnek a két ünnep között.
Sajnálom, hogy most nem lakunk közelebb, mondjuk egyedül nekem sok lenne 5 gyerek, de szerintem Erikával ketten bevállalnánk.Kép Akkor már hatot. Lenne itt jó kis bölcsi. Csak Bálint keveredne össze, hogy most melyik is a Benedek???Kép))))))

Remka: régebben kérdezted, hogy egyedül merem-e őket hagyni, hát, lassan nem lehet, mert Benedek elveszi a játékot, Bálintnak meg rögtön az kell. Most próbálom tanítani, hogy nem szabad kitépni a kezéből, meg van annyi játék, ne az kelljen mindig, ami a kicsinél van.

Én 24-én ebédet főzök, vagyis előző nap gyümölcslevest, meg másnap halat. Mondtam a férjemnek,hogy legyen mákos-guba, de elhúzta a száját. Édesség.

Képzeljétek, tegnap megint felzörögtek! Este 6.40-kor férjem kalapált, mert a hálóban elromlott az ablak. És erre zörögnek. Olyan mérgesek lettünk, én ilyenkor még hiltiznék is , és fogunk is. Hát nehogy már! Nekünk már semmit sem szabad? Férjem azt mondta, hogy megkérdezi őket. De szerintem ebből úgyis vita lesz.

KépKép
renáta29
 
 


Reni,
Hát már megint elképesztő ez a szomszédotok? Tudjátok már konkrétan melyik ilyen barom, aki jódolgában már nem tudja mit csináljon?

Lola,
Sok boldogságot a szülinapotokra!
Bizti jól sikeredett az ünneplés én is imádom az ilyen családi összejövetelt.
Nagyon szép a torta!! Finom is volt?? Olyan hagyományos vajkérmes töltelék vagy vmi más jellegű?
Nálunk is hasonlóan alakulnak majd a dolgok a szülinapot illetően, mert Rékáét fogjuk az enyémmel együtt tartani és akkor ugye neki lesz torta meg családi összejövetel.

Edit,
Kitartás a télhez, gondolj arra mennyire hamar eltelt az eddigi 7 hónap is és most sem áll meg az idő, hamar eljön majd a március. Unatkozni meg ugysem tudsz a lurkók mellett.
Persze megértem mennyire rosszul érint a bezártság érzése, és biztos egyre jobban erősödik is benned. Ne legyen lelkiismeret furdalásod amiért magaddal is törődsz időnként! Kép

Megvettük mi is a fánkat, pontosabban apa és Roli együtt elmentek a teherautóval és megvették. Szép ezüst és +1000 Ft-ért befaragva kapták a fém talppal együtt. (párom nem akart ennyiért itthon újra farigcsálni a mi fém talpunkba, mert az keskenyebb szájú lett volna)

Az előbb elmentün gyalog és babakocsival a helyi postára. Ez egy órás út. Mikor elindultunk még sütött a nap, hazafelé már hóvihar volt, teljesen befújt a babakocsiba és Réka arcára, Roli nem akart jönni hazafelé, felvettem de kb.50 métert bírtam felfele menet babakocsival és Rolival a karomban. Leraktam és még 15 percnyit vonszoltam hazafele a karjánál fogva, közben visított, folyott mindkettőnk orra, lejött a kesztűje, leizzadtam, közben az arcom szétfagyott... Hát legközelebb kocsival megyek, de ezt egyszer már megfogadtam, igaz akkor július volt.

Cirmike
UI: Erika, sajnos azért olyan rossza fotó minősége, mert eléggé lebutítottam mire engedte felrakni a képet a rendszer.

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Kösz a biztatást!Bár sokkal jobban nem érzem magam,mert még az a kis sétálás is elmaradt ebben a cudar időben.De holnaptól itthon apa,talán jobb lesz!

Reni!
Azért kösz!Nekem sokszor már az is elég lenne,ha értelmes embereket látnék magam körül 1-1órára.Merthogy a 3fiúval elég nehéz kimozdulni, a Dávid meg nemigen társaság számomra!Anyós meg egyszerűen idegesít,őt jobb ha nem látom!
Elhiszem,hogy nem lehet egyszerű 2gyerekkel napjában többször megküzdeni az orrszívás-csöppentés miatt!remélem,lassan túljuttok a nehezén.
Nálunk a Dávid lett náthás reggelre,kíváncsi vagyok hogy jön meg ma a suliból!Ezt a 2napot igazán kibírhatná már.
Ez a mini bölcsi érdekes felvetés!Egyszer kipróbálhatnánk,ha nektek is van hozzá kedvetek.Persze úgy,hogy az anyukák is részt vennének benne.Lehetne egy tracspartit rendezni közben!

Lolla!
Igazán jó a torta!Én is szeretném elkérni a telefonszámát annak,aki készítette!A Dávidnak lesz februárban a szülinapja,neki szeretnék majd valamilyen tortát.

Cirmike!
Ez tényleg zűrösen hangzik!Szegény gyerkőcök,nekik se lehetett nagy élmény!Roli nem sírt?Persze ilyenkor tuti nem akarnak gyalogolni!Nehéz télen bárhová is elindulni!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Cirmike: Konkrétan nem tudjuk ki az, csak a tegnapi annyira nem volt hangos, hogy a másodikon már biztos nem hallották. Alattunk egy elég bunfordi pár lakik, egy lányuk van(ő egyedül aranyos).
El tudom képzelni, milyen volt a postáról hazamenni. Tatai élmény. MI most nem megyünk le, úgyis meg vannak fázva, inkább megvárjuk a férjemet.

Edit: Amikor ott laktunk én is nagyon egyedül éreztem magam. De ha holnaptól otthon lesz a férjed, akkor jobb lesz.
Bálint még mindig emlékszik, hogy ott laktunk, ha mondom, hogy megyünk fodrászhoz, mindig azt kérdezi, hogy ahhoz a fodrász nénihez, akinél keverőgép van? (a kislányának volt bent egy asztal, ceruzával, papirokkal, és egy mini keverőgéppel, mindig azzal játszott), az Esze Tamás utcában.

Jó ötlet lenne találkozni, csak azért a mi nappalink elég kicsi. Valami nagyobb hely kellene, hogy mindenki eljöhessen.

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Reni
nekem a Calcimusc injekciót ajánlották megfázásra,múltkor a Vikinek segített,de azért kérdezzed meg a doktornőt.
Jó ötlet volt,szívesen segítek a gyerekek bevállalásábanKép)))))))))))))
Marci,Beni,Oli,Bálint,Benedek,VikiKép
Viki biztos csípné a pasikatKép))

Kár.hogy nekünk sem túl nagy a lakás,jó lenne babatalálkozót tartani úgy hogy teljes lenne a létszám.

Lola
sikerült kipihenned magad?

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Ha másnak is tetszik az ötlet,akkor gondolkodjatok rajta,hogy az ünnepek után (talán valamikor januárban) hol találkozhatnánk!Csak lehet Tata-Tatabányán olyan helyet találni,akár valami jelképes összegért is,ahol néhány anyuka összejöhetne a babáival!
Kinek lenne még kedve jönni?
Sajnos a mi 70m2-ünk se igazán alkalmas erre,de majd érdeklődöm ezzel kapcsolatban 1-2 helyen!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Kitaláltam,hogy hol tudnánk találkozni és még pénzbe sem kerül!

Minden páros héten pénteken 10-12-ig a dózsakerti közösségi házban van baba-mama klub.
Ott összejöhetnénk,jó nagy terem van,általában 10 anyuka van ott a gyermekével,bőven elférnénk.
Szőnyegek vannak lerakva,arra szoktunk plédet vinni,fűtött helység mindig jó idő van.
Gyerekeknek lehet vinni enni-innivalót meg persze saját játékokat.

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


sziasztok

elég sokáig tartott mire visszaolvasgattam,majd egy ora volt.

Lolának és Somának nagyon boldog szülinapot kivánok,utolag is.Lolának névnapjára minden jót és mindenkinek nagyon boldog békés karácsonyt.valoszinű addig már nem tudok jönni.

itt elég nagy a hó és hát gyalog messze van,kocsival meg nem nagyon merek ilyenkor a dombon felfelé,hátha nem tudok feljönni.

még nem igazán vagyunk jól,furcsa mert még sose voltak ilyen sokáig betegek,pedig bazi meleg van a házban,szoval fázni biztos nem fáűznak.

képzeljétek el,hogy elköltöztünk,nem vittük magunkkal a babaágyat és ati első pillanattól kezdve a nagy ágyban alszik,ami majdnem olyan mint csibemanóéké,csak középen lehet kijönni belőle,szoval leesni is könnyebb,de csak egyszer fordult elő eddig.az első két éjszaka volt kritikus,mert lemászott és a csukott ajtonál(felül üveges)állt és kopogott.ja és üvöltött.de szivtelen anya révén nem foglalkoztam vele igy visszamászott és elaludt.

Csibemanónak és Katának nagy -nagy gratula a kistesóhoz.ja a Hannánk mi is akkor vettük az ágyat amiről az előbb irtam a mikor ati született egy honappal előtte.

fényképek már vannak csak még nem tudtam őket felrakni a gépemre,erre meg nem tudom mert nincs egy gramm hely se.ez az öcsémé.

de megigérem,hogy kari után már felrakom.

sikerült beszereznem az ajándékokat,a Hannának már megvolt a baba,kapott még lovas könyvet,órát,dvd-t,anyuéktól kap egy nagy plüss lovat,dvd-t.ja meg amerikából kapott egy interaktiv ponyt amit cumisüveggel kell itatni.Atinak már nem sikerült micimackot kapnom sehol,igy a fülest vettem meg neki de haláli aranyos és elég nagy,puzzlet,dvd-t ,anyuéktól mágneses rajzolot,modellautót kap meg neki is küldtek egy interaktiv macit amit a tv-ben hirdetnek.szerintem nagyon fog félni tőle bár a tv-ben tetszik neki.

anyóséktól meg nem tudom.elvitette magát a tescóba pénteken ,hogy válasszak valamit a gyerekeknek erre gondoltam mesekönyvet nem vettünk vegyen azt.nos ugyebár a normálisabb mesekönyvek2-2500 ft-nál kezdődnek ő azt sokkalta ugyhogy nem vett semmit.nem tudom mit gondolt kap 500 ft-ért mesekönyvet?akkor kitalálta hogy az Atinak vesz valami csörgős-zörgős játékot,azt meg mondtam hogy ő már nem bébi hogy azt kapjon.na mindegy.kiváncsi leszek mit kreál össze,ha nem együtt veszünk mindig szart vesz.mondjuk nagyon nem érdekel.

valamelyik nap a kezembe nyomott egy zacskot benne három pár(használt)cipővel(gyerekeknek)na ne tudjátok meg.kiakartam dobni,de aztán eltettem hogy megmutatom a férjemnek ha hazajön.kiváncsi vagyok mit szol hozzá,

Ruhát én is szoktam turizni,meg elfogadni na de cipőt.vafy esetleg jo ismerőstől és olyan állapotut.

na most már mennem kell,

szisztok

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


Sziasztok!

Rena! Mostmár lehet hogy tényleg kellene beszélni a szomszédotokkal, úgy emberi hangon. Ezek szerint fúrhattok ti de., du. őt mindig zavarná!
Mondjátok meg neki, hogy jöjjön fel szólni, ne a radiátoron zörögjön!
Soma is így van a mondókákkal, mint Bálint, régebben lelkesebb volt, mostanában olyan hablaty nyelven mondja, jó ütemben, ritmusban. Elbohóckodja inkább!

Cirmike, az ilyen helyzeteket utááááálom én is a legjobban. Gondolom a gyerekeknek akartál jót, hogy legyenek levegőn is, de a hóesés közbeszólt! Kép Majd tavasszal megismétlitek!

Erika!
Megkérdezed esetleg, ha arra jársz, hogy mennyiért lehetne kibérelni, vagy te a jövő hét szerdára gondoltál? Mondjuk akkor mi is itthon leszünk, tudnánk menni. De lesz a 2 ünnep között nyitva egyáltalán?

Rita!
Nem lehet, hogy az a baj, hogy esetleg túl meleg van nálatok?
Ügyes az Ati, hogy átszokott az ágyba és éjjel nem is kel fel?
Hallottam már ezekről az interaktív állatokról, de fogalmam sincs milyenek!

Köszi a jókívánságokat mindenkinek!
Ma kezdem az ajándékcsomagolást.

lola77
 
 


Szia Lola!

Jövő héten lesz páros hét és elvileg akkor lesz baba klub.
Jövő héten csütörtökön megyünk védőnői tanácsadásra akkor megkérdezem,hogy lesz-e.
Én ezt az egészet úgy gondoltam,hogy mi babanetes anyukák is elmegyünk a másik anyukák mellé.
Biztos tetszene a többi gyereknek a változatosság.

Boldog névnapot kívánunk mi is!
Jó ajándék csomagolást!

Szia:ERika

cseriviola
 
 


Bocsi, hogy csak most írom, de nálunk lehetne babatalálkozót tartani!
Nem baj, ha kupi lesz. Egyébként meg 80%-ban teljesen bababiztos a lakás. Ami elérhető helyen van, azt le is pakolhatják. (mondjuk a Roli már nem tépkedi szét a könyvek lapjait...)

Kinek mikor lenne jó? A két ünnep között vagy utána? Nekünk talán utána jobb lenne, mert akkor nincs már itthon apa, bár bírja a gyerkőcöket, csak a sok női hangot nem biztos...
100 m2 a lakóterület, 40m2-es a nappali, padlófűtés van, a dolgozószobában is van nagy hely, ide lehetne hempergőket rakni.
A gond: hozzánk inkább csak kocsival lehetne kijönni, mert a buszmegállótól még legalább 15 perc séta fel a hegynek Vértesszőlősön. (Samu abc mögött lakunk közvetlen)

De hátha ez is megszervezhető! kinek van kocsija és még plusz befogadóhely? Hóesésben téli gumival fel lehet jönni, a jég az már gázos...

Cirmike

De ha van máshol kedvezőbb megoldás, akkor oda mi is szívesen elmennénk.

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Erika!
Ezt nemigen értem, ha jövő csüt-ön mész védőnőhöz, akkor a szerda már elmúlt... Kép Vagy ezen a csüt-ön?

Nekem jó a dózsakerti babaklubb is a többi babával együtt is! De persze a Cirmikéékhez is szívesen megyünk. Még ünnep után 2-3 napot mi is itthon leszünk Somával, úgyhogy nekünk az is jó! De. vagy du?

Várjuk meg a többieket, ki mit szól... aztán uzsgyi, de jó lenne ha összejönne!

lola77
 
 


Lányok! Mi lehet Ágival és a kicsi Dorkával vajon?
Ha olvasol néha minket, írj 1-2 szót, hogy hogy vagytok? Hogy telnek a mindennapok?

Lilla,Edit,Csibemanó,Kata,Remka, Rita?
Ti mit szóltok a talihoz? Nektek mikor lenne jó?

Remka, nagyon rég írtál. Hogy-s-mint vagytok? Martin várja már a Jézuskát?

lola77
 
 


Sziasztok!

Nekünk csak új évben lenne jó!A hely talán mindegy,de ha lehet választani nálam Cirmike ötlete jobban bejön.Olivér nem túl barátkozó és a nagy tömeg megrémíti (bár újabban már 1-1 idegen arc is).Szóval vele azért csinján kell bánni.Nekünk mindenhova autóval kell menni,ebből a szempontból mindegy.
Most inkább délelőttre szavaznánk,a fiúk 12-kor ebédelnek.Így arra haza kell,hogy érjünk.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Szia Lola!

A babaklub jövő pénteken leszKép
Csak van egy kis bökkenő,hogy a gyerekek max.1,5 évesekKép
Cirmikééknél szerintem jobb lenne,én benne vagyok,de nekünk a délelött lenne jobb,Viki délután 2-4-ig szokott aludni és szerintem a kicsik mindegyike pihen délután.

Tényleg jó lenne,ha összejönne.

Szia:Erika

cseriviola
 
 


A de. jobb nekünk is, mi is 12 körül ebédelünk, utána alvás!

Cirmike, ha még nem gondoltad meg, szerintem mindenki bevállal egy kis üdítőt, ásványvizet, szóval neked semmit nem kéne ám állnod.
A kicsik, akik uzsiznak is reggeli és ebéd között meg úgyis maguknak hoznák az elemózsiát, meg a cicit Kép, nem?

Szóval kiszúrunk egy napot?

lola77
 
 


OK.
Nekünk is a délelőtt jobb. 9-12 között.
Igazán nem kell semmit hozni, kivéve a piciknek való megszokott dolgokat.
Egyenlőre még nincs semmi programunk a két ünnep közöttre, melyik nap lenne jó? Nekünk jó még a jan.2-i héten is.

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Lola,
köszi az érdeklődést, mostanában nem nagyon neteztem, mert a férjem itthon volt pár napot és általában ő ült a gépnél.
Most pedig se kedvem, se időm nincs visszaolvasni. Két órás szenvesés után végül sikerült elaltatnom Martint, de Márk már mocorog, szerintem perceken belül felébred. Kép
Annyira elegem van már abból, hogy több órám azzal telik naponta, hogy Martint próbálom elaltatni. Esténként 10 előtt sosem alszik el, tegnap fél 11-kor még a kanapén ugrált fel-le, és úgy viselkedett, mintha legalábbis egy bögre kávét ivott volna előtte. Nem tudom, hogy mit csináljak, hogy hamarabb elaludjon.
Soma hány körül szokott elaludni? És többiek? Nálatok hánykor van "villanyoltás"?
Boldog szülinapot kivánok én is Somának. Neked is most volt a szülinapod, nem? Ha igen, akkor Isten éltessen Téged is.

Réka
remka
 
 


Teljesen együttérzek veled Remka!
Tényleg energiabomba lehet a Martinod. Nekem tavaly szilveszterig bírta ki csak 10-ig Soma. Nálunk a bölcsi maiatt 7.30-kor ágyban van Soma, 8-ra kábé elalszik.
Viszont a bölcsiben ebéd után 20 percet alszik kábé.
Reggel hánykor kel Martin? Nem lehet, hogy hamarabb álmos, olyan 11-11.15 körül. És átesik a holtponton és 12 után már nehéz elaltatni?
Mert nálunk volt ilyen időszak amikor ennyi idős volt Soma mint most Martin?

Köszi a jókívánságokat!

Helló

lola77
 
 


Lola,
7.30-8 körül kel, 12-kor ebédelünk, utána próbálom elaltatni őt. Ha sikerül, általában 1-max 1,5 órát alszik. Este 9 körül megyünk aludni (mivel a férjem csak 8-kor ér haza, hogy még kicsit együtt lehessenek).

Na már fel is kelt...Kép Egy órát sem aludt megint
remka
 
 


Sziasztok!
Nézzetek be, megéri!!
http://www.gportal.hu/importpelenka
Pampers és libero betétes pelusok elérhető áron a Gyed, Gyes mellett!!!
krisztibo
 
 


A Somfainál még mindig olyan fincsi a fagyi? Én Almásfüzitőn laktam, már 8 éve elköltöztem. Sokat jártunk a Somfaihoz.
krisztibo
 
 


Sziasztok!

Nekünk úgy néz ki,hogy ünnepek között nem jó,mert Viki náthás lettKép(
Holnap viszem le dokihoz,mert nagyon furán vesz levegőt és nem szeretném,ha hétvégén lenne rosszabul.

Reni
ti hogy vagytok?Jobban vannak már a fiúk?
Vikit is le kell fogni orrszívózáskor,szegénykém fél a porszívó hangjátólKép((
Viki ma napközben 1,5 órát,éjjel 9 órát aludt és nagyon eleven volt,de hogy miért?

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?