Új privát üzeneted érkezett!

Connie,
kéred az ötödiket angolul? Kép

L

Kicsit szétszórt vagyok ma Kép
lirian
 
 


Connie,
meg a hatodikat Kép

ÖÖÖÖÖÖÖ, most összeszedem magam kicsit Kép

Köszönjük a bókokat, olyan kis régimódi ez a ruha, de nekem nagyon tetszik benne Luci Kép Igazából, ezt még a tavaszi bababörzén vettem, de pont sikerült megsaccolni, hogy karácsonyra lesz jó rá Kép
Ma voltunk még az ajándékok végét, meg a kreatívkodni valókat beszerezni, hát a hócsukám tele mára a sok emberrel Kép eszméletlen a tülekedés, mert persze nagy magányomban elfelejtettem, hogy ma ezüstvasárnap van... úgyhogy tul.képp érthető, de ahogy Lorca is írta, elszoktam az ilyen mérvű nyüzsgéstől...
Mind1, lényeg, hogy lassan túl vagyunk a nehezén, jöhet a sütés-főzés Kép

Vki nem tud tuti mézes süti receptet? Kép Mézes-marcipános formára szaggatható vmit keresek Kép Vezso, Zitmi, Hüpi? Kép
Valaki szánjon meg vmi tuti (könnyen elkészíthető) szuper karácsonyi recepttel Kép

Connie, küldök neked energiát, mert most, hogy hazaértünk, én teljesen feltöltődtem, nagyon jó kedvem kerekedett Kép

Cerzsébet: viszonylag jó receptek vannak az Update könyvben. Annak ellenére mondom ezt, hogy nekem a hátamon áll a szőr ettől a hapsitól Kép

Na jólvan, lelövöm magam, jók legyetek Kép

L
lirian
 
 


Connie,
meg a hatodikat Kép

ÖÖÖÖÖÖÖ, most összeszedem magam kicsit Kép

Köszönjük a bókokat, olyan kis régimódi ez a ruha, de nekem nagyon tetszik benne Luci Kép Igazából, ezt még a tavaszi bababörzén vettem, de pont sikerült megsaccolni, hogy karácsonyra lesz jó rá Kép
Ma voltunk még az ajándékok végét, meg a kreatívkodni valókat beszerezni, hát a hócsukám tele mára a sok emberrel Kép eszméletlen a tülekedés, mert persze nagy magányomban elfelejtettem, hogy ma ezüstvasárnap van... úgyhogy tul.képp érthető, de ahogy Lorca is írta, elszoktam az ilyen mérvű nyüzsgéstől...
Mind1, lényeg, hogy lassan túl vagyunk a nehezén, jöhet a sütés-főzés Kép

Vki nem tud tuti mézes süti receptet? Kép Mézes-marcipános formára szaggatható vmit keresek Kép Vezso, Zitmi, Hüpi? Kép
Valaki szánjon meg vmi tuti (könnyen elkészíthető) szuper karácsonyi recepttel Kép

Connie, küldök neked energiát, mert most, hogy hazaértünk, én teljesen feltöltődtem, nagyon jó kedvem kerekedett Kép

Cerzsébet: viszonylag jó receptek vannak az Update könyvben. Annak ellenére mondom ezt, hogy nekem a hátamon áll a szőr ettől a hapsitól Kép

Na jólvan, lelövöm magam, jók legyetek Kép

L
lirian
 
 

 
 

Sziasztok!

Zitmi
Drukkolok,hogy minden rendben legyen anyukáddal.

Connie
Igen anyuékhoz cuccolunk minden 2. hétvégénKépAhol agyon kényeztetik Maját,ami miatt én két napig szívok.

Vaktyúk
Gyedet én nem tom ,hogy számolják,de valahogy nagyon nem jól
Szegény Csipetnek igazi csókos szája lett.Kép

Cerzsbete
Hát igen a hercegnő titulus nem illik rám,max a cocaakirálynőKép
Én is kérdeztem páromat és összeraktuk,seft stb.Kép
Az emailom gyurka.timea@kapos-net.hu ,küld Szonjáról képke vagy képeket van több keretem,szívesen bekeretezem és vissza emailozem.Tali ellen semmi kifogásomKép,bár én innen Toponárról nem vagyok túl mobilKép
Tünderi az angyalos képeketKép
Hát igan Kaposvár uncsi,hát még ToponárKép


Patri
Örülök,hgy Benike gipsz nélkülipuszi lábikójára

Dorka
Örülök a sok mosolynakKép

Nebula
Remélem Flóra már jól van

Lirien
Hát Luci,egyzserűen gyönyörű,tündéri,des

Lorca
Remélem Nati is jobban van


Leányom nyügös,nem alszik éjjel,lépek mert nem bír magával,meg az apja se vel
Kép
Így utazunk

Kép
ennyi csokit gyűjtöttünk be+egy smarties rénszarvast amit befalt a családKép

Kép
A boldogság titka:kénylmesen elhelyezkedünk,majd veszünk elő egy dugicsokit

Kép
Íilyen csinikén vártam a venégeketKép

Timurr
Vendég
 


Sziasztok!

Zitmi
Drukkolok,hogy minden rendben legyen anyukáddal.

Connie
Igen anyuékhoz cuccolunk minden 2. hétvégénKépAhol agyon kényeztetik Maját,ami miatt én két napig szívok.

Vaktyúk
Gyedet én nem tom ,hogy számolják,de valahogy nagyon nem jól
Szegény Csipetnek igazi csókos szája lett.Kép

Cerzsbete
Hát igen a hercegnő titulus nem illik rám,max a cocaakirálynőKép
Én is kérdeztem páromat és összeraktuk,seft stb.Kép
Az emailom gyurka.timea@kapos-net.hu ,küld Szonjáról képke vagy képeket van több keretem,szívesen bekeretezem és vissza emailozem.Tali ellen semmi kifogásomKép,bár én innen Toponárról nem vagyok túl mobilKép
Tünderi az angyalos képeketKép
Hát igan Kaposvár uncsi,hát még ToponárKép


Patri
Örülök,hgy Benike gipsz nélkülipuszi lábikójára

Dorka
Örülök a sok mosolynakKép

Nebula
Remélem Flóra már jól van

Lirien
Hát Luci,egyzserűen gyönyörű,tündéri,des

Lorca
Remélem Nati is jobban van


Leányom nyügös,nem alszik éjjel,lépek mert nem bír magával,meg az apja se vel
Kép
Így utazunk

Kép
ennyi csokit gyűjtöttünk be+egy smarties rénszarvast amit befalt a családKép

Kép
A boldogság titka:kénylmesen elhelyezkedünk,majd veszünk elő egy dugicsokit

Kép
Íilyen csinikén vártam a venégeketKép

Timurr
Vendég
 


Lirian,
Igen, igen, igen....kérem szépen az ötödiket meg a hatodikat! Köszi szépen, majd megbeszélünk akkor egy talit? Úgyis olyan rég találkoztunk.
Luci ruhája olyan kis apródos fazon, nekem nagyon tetszik.Kép

A pozitív energiák ideértek, estére helyrejöttem, pedig akkor még nem is olvastam a hsz.-edet. Anyukám sajnos pici korom óta azzal cseszeget, hogy milyen lusta és trehány vagyok, és hiába tudom, hogy nincs igaza, néha annyira le tudok törni, hogy nem vagyok jó semmire, csak növelem itthon a senekem. Múlt hétvégén is tette a megjegyzéseket Ákosnak (!), hogy én hogy utálom a házimunkát, meg nem csinálok semmit. Mondjuk tényleg nem a mosogatás a kedvenc elfoglaltságom, de attól még megcsinálom. A vicc az egészben az - de erre csak ma jöttem rá - hogy ha összehasonlítod a kettőnk lakását, a miénk az otthonosabb, tisztább és rendezettebb, továbbá anyukám nem tud főzni, én meg igen. Meg az se tűnt fel még neki, hogy mikor én születtem, ők nagymamámékkal együtt laktak, tehát neki sok segítsége volt, nekünk meg semmi. De persze őt a tények nem zavarják.Kép Én meg úúúúgy úúúútálom, hogy ezektől a gyerekkorunkban belénkvert hülyeségektől ilyen nehéz megszabadulni. Bocs, hogy így rátok zúdítottam.
Férjem persze igazi pasi, nem jut eszébe, hogy ha ilyenkor 3 mondatban ecsetelné, hogy milyen csodálatos anya, feleség és háziasszony vagyokKépKépKép, nem nyűglődnék itt egész délután.

Timurr,
Maja de csinos a vendégváró ruhájában (is).KépJó az a csois kép is.

Vaktyúk,
Lógsz nekem egy mailel.Kép

Megyek adventezni, gyújtunk gyertyát, meg iszom karácsonyi teát. Ákos ma végre egyszerűen és emberi időben aludt el.

KépKép
connie
 
 


Lirian,
Igen, igen, igen....kérem szépen az ötödiket meg a hatodikat! Köszi szépen, majd megbeszélünk akkor egy talit? Úgyis olyan rég találkoztunk.
Luci ruhája olyan kis apródos fazon, nekem nagyon tetszik.Kép

A pozitív energiák ideértek, estére helyrejöttem, pedig akkor még nem is olvastam a hsz.-edet. Anyukám sajnos pici korom óta azzal cseszeget, hogy milyen lusta és trehány vagyok, és hiába tudom, hogy nincs igaza, néha annyira le tudok törni, hogy nem vagyok jó semmire, csak növelem itthon a senekem. Múlt hétvégén is tette a megjegyzéseket Ákosnak (!), hogy én hogy utálom a házimunkát, meg nem csinálok semmit. Mondjuk tényleg nem a mosogatás a kedvenc elfoglaltságom, de attól még megcsinálom. A vicc az egészben az - de erre csak ma jöttem rá - hogy ha összehasonlítod a kettőnk lakását, a miénk az otthonosabb, tisztább és rendezettebb, továbbá anyukám nem tud főzni, én meg igen. Meg az se tűnt fel még neki, hogy mikor én születtem, ők nagymamámékkal együtt laktak, tehát neki sok segítsége volt, nekünk meg semmi. De persze őt a tények nem zavarják.Kép Én meg úúúúgy úúúútálom, hogy ezektől a gyerekkorunkban belénkvert hülyeségektől ilyen nehéz megszabadulni. Bocs, hogy így rátok zúdítottam.
Férjem persze igazi pasi, nem jut eszébe, hogy ha ilyenkor 3 mondatban ecsetelné, hogy milyen csodálatos anya, feleség és háziasszony vagyokKépKépKép, nem nyűglődnék itt egész délután.

Timurr,
Maja de csinos a vendégváró ruhájában (is).KépJó az a csois kép is.

Vaktyúk,
Lógsz nekem egy mailel.Kép

Megyek adventezni, gyújtunk gyertyát, meg iszom karácsonyi teát. Ákos ma végre egyszerűen és emberi időben aludt el.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok Lányok!

Sajnos a kisasszony még nincs igazán jól, de legalább a hőemelkedése az elmúlt. Nem volt amúgy sem magas (37.4), és megálltam, hogy erre adjak bármilyen gyógyszert neki (anyukám ennyire már nyomta belém a bonyókat, amikor kicsi voltam, sőt nyomná most is, ha hagynám, pedig múltkor a dokija is megmondta neki, hogy ennyire hülyeség bármit bevenni). Sajnos a hangulata nagyon nem jó a kisasszonynak, illetve periódusok vannak (pl. az álmosság sokkal durvábban jön ki rajta). Viszont nagyon jól eshetett neki az orrszívás, mert ma először nem sírt, hanem megkönnyebbülten sóhajtott. Remélem, most már pitty-putty el fog múlni. Ja, és érdekes módon jön ki rajta a kórság: kábé kétszer annyit evett ebédre, mint máskor Kép

Timurr, Lir: tündériek a lányok. Én is alig várom már a karácsonyt, hogy csinibe öltöztethessem a csajt.

Lorca: gyors gyógyulást Natinak.

Ildi: gratula a kis hősnek a fogakhoz.

Cerzsébet: nekünk is volt néhány körünk a nagymamákkal. Anyut hamarabb elfogadta, hogy határozott elképzeléseink vannak Flóra gondozását, nevelését illetően. Néha persze óvatosan szóbahoz ezt-azt, de egyáltalán nem erőszakos. Anyósom már kicsit keményebb dió volt. Õ is jóindulatú, de nagyon kitartó tud lenni, ha valamit a fejébe vesz. Szerencsére a férjemnek sikerült őt is leszerelnie. Most meg hogy ilyen messze vagyunk, még könnyebb kezelni a dolgot.
Nagyon tetszik a mérleglövöldözős kép!

Majd később folytatom, most vár a NyügiPanna.

Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Sziasztok Lányok!

Sajnos a kisasszony még nincs igazán jól, de legalább a hőemelkedése az elmúlt. Nem volt amúgy sem magas (37.4), és megálltam, hogy erre adjak bármilyen gyógyszert neki (anyukám ennyire már nyomta belém a bonyókat, amikor kicsi voltam, sőt nyomná most is, ha hagynám, pedig múltkor a dokija is megmondta neki, hogy ennyire hülyeség bármit bevenni). Sajnos a hangulata nagyon nem jó a kisasszonynak, illetve periódusok vannak (pl. az álmosság sokkal durvábban jön ki rajta). Viszont nagyon jól eshetett neki az orrszívás, mert ma először nem sírt, hanem megkönnyebbülten sóhajtott. Remélem, most már pitty-putty el fog múlni. Ja, és érdekes módon jön ki rajta a kórság: kábé kétszer annyit evett ebédre, mint máskor Kép

Timurr, Lir: tündériek a lányok. Én is alig várom már a karácsonyt, hogy csinibe öltöztethessem a csajt.

Lorca: gyors gyógyulást Natinak.

Ildi: gratula a kis hősnek a fogakhoz.

Cerzsébet: nekünk is volt néhány körünk a nagymamákkal. Anyut hamarabb elfogadta, hogy határozott elképzeléseink vannak Flóra gondozását, nevelését illetően. Néha persze óvatosan szóbahoz ezt-azt, de egyáltalán nem erőszakos. Anyósom már kicsit keményebb dió volt. Õ is jóindulatú, de nagyon kitartó tud lenni, ha valamit a fejébe vesz. Szerencsére a férjemnek sikerült őt is leszerelnie. Most meg hogy ilyen messze vagyunk, még könnyebb kezelni a dolgot.
Nagyon tetszik a mérleglövöldözős kép!

Majd később folytatom, most vár a NyügiPanna.

Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


MAil mentKép


Kép
vaktyuk
 
 


MAil mentKép


Kép
vaktyuk
 
 


Sziasztok!

Mi is bejelentkezünk...

Rég írtam már, de lehet, hogy jobb is...
Már napok óta nagyon sz@r a kedvem, annak ellenére, hogy sikerült a második szóbelim is....igazából rájöttem, hogy nem is a suli miatt vagyok kibukva, hanem egy nagyon régi probléma emészt rendesen.....megpróbálok valahogy túl lenni ezen, de nagyon nehéz...Kép
Amúgy Boti még mindig taknyol, szegényt állandóan orrszívózom (már megy egyedül is!!), a szomszédok tuti azt hiszik tisztaságmániás vagyok, mert van úgy hogy éjjel 1-kor kapcsoljuk be a porszívót...Kép
Pár napja én is beteg vagyok, torokfájás, orrfojás és társai, láz nem volt...

Mi is készülünk a karácsonyra, lakás feldiszítve, ajándékvásárlás folyamatban...

Lorca!
Natinak Boldog Névnapot utólag is!!!!!!

Lir!
Luci nagyon csini a kis piros rucijában!!!!

Timurr!
Huncut Maja is tündéri, azok a pici lábacskák, combok...Kép

Megyek megpróbálok aludni, de mostanában az sem megy.....nem Boti miatt.....

jó éjt mindenkinek


kingu
cica29
 
 


Sziasztok!

Mi is bejelentkezünk...

Rég írtam már, de lehet, hogy jobb is...
Már napok óta nagyon sz@r a kedvem, annak ellenére, hogy sikerült a második szóbelim is....igazából rájöttem, hogy nem is a suli miatt vagyok kibukva, hanem egy nagyon régi probléma emészt rendesen.....megpróbálok valahogy túl lenni ezen, de nagyon nehéz...Kép
Amúgy Boti még mindig taknyol, szegényt állandóan orrszívózom (már megy egyedül is!!), a szomszédok tuti azt hiszik tisztaságmániás vagyok, mert van úgy hogy éjjel 1-kor kapcsoljuk be a porszívót...Kép
Pár napja én is beteg vagyok, torokfájás, orrfojás és társai, láz nem volt...

Mi is készülünk a karácsonyra, lakás feldiszítve, ajándékvásárlás folyamatban...

Lorca!
Natinak Boldog Névnapot utólag is!!!!!!

Lir!
Luci nagyon csini a kis piros rucijában!!!!

Timurr!
Huncut Maja is tündéri, azok a pici lábacskák, combok...Kép

Megyek megpróbálok aludni, de mostanában az sem megy.....nem Boti miatt.....

jó éjt mindenkinek


kingu
cica29
 
 


SZiasztok!
Kingu!
Mi a baj? Betegség: Kép Kép Kép
Gratula a vizsgákhoz!Kép
Én már hál istennek jövök ki belőle, a nehezén túl vagyok!

Cerzsébet!
Hát igen, Marcika egy áldott jó kiskrapek!Komolyan annyira büszkék vagyunk rá!Jó az alvókája, nem sír sokat(bár ha sír,akkor bepótolja rendesen Kép).
IMÁDOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ténylg, Ruzról ki tud valamit?Olyan rég láttam!

Ildi

delfinke
 
 


SZiasztok!
Kingu!
Mi a baj? Betegség: Kép Kép Kép
Gratula a vizsgákhoz!Kép
Én már hál istennek jövök ki belőle, a nehezén túl vagyok!

Cerzsébet!
Hát igen, Marcika egy áldott jó kiskrapek!Komolyan annyira büszkék vagyunk rá!Jó az alvókája, nem sír sokat(bár ha sír,akkor bepótolja rendesen Kép).
IMÁDOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ténylg, Ruzról ki tud valamit?Olyan rég láttam!

Ildi

delfinke
 
 


Lir!
Arra gondoltam, hogy nincs-e kedvetek átjönni hozzánk?! Egy mini babatali! Kép
Virág?Connie? Kép

Én is elolvastam ezt a ˝laza˝napirendet; isteni! Kép
Ezek alapján fogom nevelni Marcipánt! Kép Kép
Igenis tanulja meg a büdös kölke, hogy nem akkor kakil amikor kedve van; hanem szigorúan 10 35-kor!
Kép Kép
Hát mit önállóskodik itt nekem?MEg mi az hogy 8-kor kel fel!?
Ennek vége!
Kép

Ildi

delfinke
 
 


Lir!
Arra gondoltam, hogy nincs-e kedvetek átjönni hozzánk?! Egy mini babatali! Kép
Virág?Connie? Kép

Én is elolvastam ezt a ˝laza˝napirendet; isteni! Kép
Ezek alapján fogom nevelni Marcipánt! Kép Kép
Igenis tanulja meg a büdös kölke, hogy nem akkor kakil amikor kedve van; hanem szigorúan 10 35-kor!
Kép Kép
Hát mit önállóskodik itt nekem?MEg mi az hogy 8-kor kel fel!?
Ennek vége!
Kép

Ildi

delfinke
 
 


Mindenki alszik még úgy látom; mindegy én bombázom magamat 3 képpel.
Kép
Marcipán ádáz harca a babapiskótával:
Kép
A kis macsó:

Kép

Na jó eldugultam, megyek vásárolni!
Ildi

delfinke
 
 


Mindenki alszik még úgy látom; mindegy én bombázom magamat 3 képpel.
Kép
Marcipán ádáz harca a babapiskótával:
Kép
A kis macsó:

Kép

Na jó eldugultam, megyek vásárolni!
Ildi

delfinke
 
 


Ildi!

Tul.képp nekünk jó, csak kocsink nincs, bár (már megint nem emlékszem, talán 117-es) busszal könnyű hozzátok eljutni ugye?
Hány körül gondoltad? Kép

Connie, ha tudsz te is jönni, elviszem a HP-t Kép, bár a 6.-ikat még nem olvastam végig, de az 5.-iket mindenképpen elővadászom akkor Kép

L
lirian
 
 


Ildi!

Tul.képp nekünk jó, csak kocsink nincs, bár (már megint nem emlékszem, talán 117-es) busszal könnyű hozzátok eljutni ugye?
Hány körül gondoltad? Kép

Connie, ha tudsz te is jönni, elviszem a HP-t Kép, bár a 6.-ikat még nem olvastam végig, de az 5.-iket mindenképpen elővadászom akkor Kép

L
lirian
 
 


Sziasztok! Jó reggelt banyák Kép (Ruz-féle köszöntés)

Delfinke
Édes Marcipán itt a képeken Kép És mi készül itt, minitali?Kép
Tök jókat írtál itt ma reggel, nevettem nagyokat. Időre kakilni ...Kép Ez a napirend, amit Connie betett ide, tényleg egy nagy marhaság. Nem is értem, elbeszélgetnék kicsit avval, aki írta...

Ez kb olyan, mint az az szárnyasbetét reklám, ami azt sugallja, hogyha XY nevű betétet használsz, olyan szuperül leszel, hogy bándzsicsámpingolni (KépKép) akarsz...Ezt is egy ffi találta ki tuti. Na, ezt a napirendet meg egy olyan ember, aki gyereket legfeljebb csak képről látott.

Ma délelőtt itt figyelek, mert jön a gázszerelő..Kép Elaluldt az őrláng a szupihipi gázbojlerünkben és nem tudjuk újraindítani. Lehet, hogy csak poros lett , de mindenesetre elég vacak hideg vízzel élni, na meg 3 gyereknek melegíteni a vizet fürdéshez. Még csak egy napja nincs meleg víz, de úgy érzem már napok óta...Úgy megszokja az ember a civilizációs izéket, villany stb.
Remélem nem holmi százezreket kell majd fizetnem...itt Karácsony előtt.
Aztán elmegyek itthonról, a Mammutba, vagy a Kikába.
A hétvégén elmentünk a Kikába, hogy megvegyük az etetőszéket Rozinak. A nőci azt mondja ott, hogy jó, de ő nem tudja megmondani milyen színű lesz, amit a raktárból kihoznak. Mondom, miért, milyen színű van, én olyat szeretnék, ami mintapéldánynak ki van téve. Olyan nincs, mondja ő, és előbb vegyük meg, aztán megnézhetjük milyen színű. De mondom legalább azt mondja meg milyen színűek vannak, hát...piros meg vmi sára, mondja ő. Erre én: ön szokott olyat venni, amiről nem tudja milyen? A nő: mit vagyok kiakadva, csak a színét nem tudja megmondani...
Eljöttünk, mert nem veszek zsákbamacskát 10.000 ft-ért. Ja, és a nő tök unott volt, meg pofákat vágott és rágózott is. Majdnem behúztam neki egyet...És igenis szeretném látni, mit veszek, ezt az etetőt kb 2 évig fogjuk használni...
Na...most kiírtam magamból.
Mit szóltok?
Azt hiszem kivárom a januári babahetet a corában, akkor megveszem azt az etetőt, amit szeretnék.

Ma mindenképp visszaolvasok rendesen és írok mindenkinek. Olyan hiányom van, hogy alig vagyok itt Veletek.
Vezso
vezso
 
 


Sziasztok! Jó reggelt banyák Kép (Ruz-féle köszöntés)

Delfinke
Édes Marcipán itt a képeken Kép És mi készül itt, minitali?Kép
Tök jókat írtál itt ma reggel, nevettem nagyokat. Időre kakilni ...Kép Ez a napirend, amit Connie betett ide, tényleg egy nagy marhaság. Nem is értem, elbeszélgetnék kicsit avval, aki írta...

Ez kb olyan, mint az az szárnyasbetét reklám, ami azt sugallja, hogyha XY nevű betétet használsz, olyan szuperül leszel, hogy bándzsicsámpingolni (KépKép) akarsz...Ezt is egy ffi találta ki tuti. Na, ezt a napirendet meg egy olyan ember, aki gyereket legfeljebb csak képről látott.

Ma délelőtt itt figyelek, mert jön a gázszerelő..Kép Elaluldt az őrláng a szupihipi gázbojlerünkben és nem tudjuk újraindítani. Lehet, hogy csak poros lett , de mindenesetre elég vacak hideg vízzel élni, na meg 3 gyereknek melegíteni a vizet fürdéshez. Még csak egy napja nincs meleg víz, de úgy érzem már napok óta...Úgy megszokja az ember a civilizációs izéket, villany stb.
Remélem nem holmi százezreket kell majd fizetnem...itt Karácsony előtt.
Aztán elmegyek itthonról, a Mammutba, vagy a Kikába.
A hétvégén elmentünk a Kikába, hogy megvegyük az etetőszéket Rozinak. A nőci azt mondja ott, hogy jó, de ő nem tudja megmondani milyen színű lesz, amit a raktárból kihoznak. Mondom, miért, milyen színű van, én olyat szeretnék, ami mintapéldánynak ki van téve. Olyan nincs, mondja ő, és előbb vegyük meg, aztán megnézhetjük milyen színű. De mondom legalább azt mondja meg milyen színűek vannak, hát...piros meg vmi sára, mondja ő. Erre én: ön szokott olyat venni, amiről nem tudja milyen? A nő: mit vagyok kiakadva, csak a színét nem tudja megmondani...
Eljöttünk, mert nem veszek zsákbamacskát 10.000 ft-ért. Ja, és a nő tök unott volt, meg pofákat vágott és rágózott is. Majdnem behúztam neki egyet...És igenis szeretném látni, mit veszek, ezt az etetőt kb 2 évig fogjuk használni...
Na...most kiírtam magamból.
Mit szóltok?
Azt hiszem kivárom a januári babahetet a corában, akkor megveszem azt az etetőt, amit szeretnék.

Ma mindenképp visszaolvasok rendesen és írok mindenkinek. Olyan hiányom van, hogy alig vagyok itt Veletek.
Vezso
vezso
 
 


Sziasztok
Csak bekukkantottam, mert tanulok ezerrel.
Timurr
Ha elküldött, hogy mennyi volt a tavalyi összjövedelmed egész évben vagy amennyit dolgoztál akkor én kiszámolom, hogy mennyinek kell lennie a GYED-nek. Azt úgye tudod, hogy a TGYÁS-ból nem vonnak nyugdíjjárulékot, a GYED-ből viszont igen. Lehet ez a különbség ami miatt most kevesebbet kapsz.
Monika
monazsu
 
 


Sziasztok
Csak bekukkantottam, mert tanulok ezerrel.
Timurr
Ha elküldött, hogy mennyi volt a tavalyi összjövedelmed egész évben vagy amennyit dolgoztál akkor én kiszámolom, hogy mennyinek kell lennie a GYED-nek. Azt úgye tudod, hogy a TGYÁS-ból nem vonnak nyugdíjjárulékot, a GYED-ből viszont igen. Lehet ez a különbség ami miatt most kevesebbet kapsz.
Monika
monazsu
 
 


Harry Potter klub készülődik itt...Kép
Nekem bevallom őszintén az első 3 kötet tetszett nagyon, de a 4-ik már nem. Túl rémisztő a sztori az én kis galamb lelkemnek. Viszont le a kalappal a JKR előtt, hogy így tud írni. És a magyar fordítás pedig még szuperebb, igazi leleményes szófacsarások vannak benne.
Nálunk a nagylányom HPmániás, ezért is kell Griffendale-s sálat kötnöm neki. A suliban is a tanárok szeretik a sztorit, pl az egyik tanárnéni rajzzórán felolvas végig a könyvből a gyerekeknek, miközben ők a feladatot rajzolják. Van is csönd az órán! Kép Jó fejek a tanárok a suliban ott, nagyon. Olyan egyéniségek mind.
Nem íratnak az utolsó napokban dogát sem...A gyerekek akkor már úgysem tudnak olyat produkálni, ami értékelhető, hiszen az utolsó tanítási napok már a Karácsony jegyében telnek. Lesz karácsonyi vásár, meg előadás a szentendrei Városházán, amit a gyerekek csinálnak (izgi nagyon), meg ajándékozás, éneklés a fa körül az egész sulival...És kell ez az ünneplés sztem nagyon. Az összetartás a gyerekekben sokkal erősebb így. Namost, el sem tudom képzelni, milyen dogát írnának ilyen felfokozott lelkiállapotban. A régi sulinkból azért jöttünk el részeben, emlékeztek írtam róla, mert a Zsófi tanárnénije képes volt a téli szünet előtti utolsó napon 4 dogát íratni másodikosokkal, ami kb zh-knak felelt meg, mert az egész félévi anyagból kellett rá felkészülni...Zsófi reszketve sírva ment aznap suliba, két nappal Karácsony előtt. Kép
MonológVezso Kép
vezso
 
 


Harry Potter klub készülődik itt...Kép
Nekem bevallom őszintén az első 3 kötet tetszett nagyon, de a 4-ik már nem. Túl rémisztő a sztori az én kis galamb lelkemnek. Viszont le a kalappal a JKR előtt, hogy így tud írni. És a magyar fordítás pedig még szuperebb, igazi leleményes szófacsarások vannak benne.
Nálunk a nagylányom HPmániás, ezért is kell Griffendale-s sálat kötnöm neki. A suliban is a tanárok szeretik a sztorit, pl az egyik tanárnéni rajzzórán felolvas végig a könyvből a gyerekeknek, miközben ők a feladatot rajzolják. Van is csönd az órán! Kép Jó fejek a tanárok a suliban ott, nagyon. Olyan egyéniségek mind.
Nem íratnak az utolsó napokban dogát sem...A gyerekek akkor már úgysem tudnak olyat produkálni, ami értékelhető, hiszen az utolsó tanítási napok már a Karácsony jegyében telnek. Lesz karácsonyi vásár, meg előadás a szentendrei Városházán, amit a gyerekek csinálnak (izgi nagyon), meg ajándékozás, éneklés a fa körül az egész sulival...És kell ez az ünneplés sztem nagyon. Az összetartás a gyerekekben sokkal erősebb így. Namost, el sem tudom képzelni, milyen dogát írnának ilyen felfokozott lelkiállapotban. A régi sulinkból azért jöttünk el részeben, emlékeztek írtam róla, mert a Zsófi tanárnénije képes volt a téli szünet előtti utolsó napon 4 dogát íratni másodikosokkal, ami kb zh-knak felelt meg, mert az egész félévi anyagból kellett rá felkészülni...Zsófi reszketve sírva ment aznap suliba, két nappal Karácsony előtt. Kép
MonológVezso Kép
vezso
 
 


Lir!
Igen 117-es busszal lehet jönni, hamar ideérsz! Kép
Én nem nagyon akarok kimozdulni, mert ˝nagylány˝vagyok és kb 1/2 óráig bírom wc nélkül!
Kép
Én olyan 1/2 4 -4 fele gondoltam; előtte még el kell ugranom valahova! Kép

Vezso!
Kép Ezt a napirendet tényleg olyan ember alkotta, akinek max. játékbaba volt a kezében!
Itt a lakótelepen van egy csaj, aki kb hasonló elven neveli a gyereket, és halál büszke magára!
Mindennap 7-kor kelésa; szigorúan minden ugyanabban az időben; semmi sem térhet el! Kép
No comment!

Ildi

delfinke
 
 


Lir!
Igen 117-es busszal lehet jönni, hamar ideérsz! Kép
Én nem nagyon akarok kimozdulni, mert ˝nagylány˝vagyok és kb 1/2 óráig bírom wc nélkül!
Kép
Én olyan 1/2 4 -4 fele gondoltam; előtte még el kell ugranom valahova! Kép

Vezso!
Kép Ezt a napirendet tényleg olyan ember alkotta, akinek max. játékbaba volt a kezében!
Itt a lakótelepen van egy csaj, aki kb hasonló elven neveli a gyereket, és halál büszke magára!
Mindennap 7-kor kelésa; szigorúan minden ugyanabban az időben; semmi sem térhet el! Kép
No comment!

Ildi

delfinke
 
 


Delfinke
Tök jó, hogy taliztok Kép
Napirend: vannak elég szélsőséges esetek tényleg. Van ismrősöm, aki este 10-kor lefekszik, akkor is, ha vendégek vannak, soha nem tér el ettől...Ez olyan beteges, nem?
Persze, kell egyfajta rend a gyerekek életében, de ezt is lehet normálisan csinálni. És van a másik szélsőség, amikor a gyerek mindig akkor és azt csinál, amit akar...Ettől is ki tudok akadni. Vannak ilyen nagyon liberális ovik meg sulik...
Na, megyek pakolgatok a melléképületben, hogy a szerelő odaférjen a muskátliktól a bojlerhez. Alig váromKép
V.
vezso
 
 


Delfinke
Tök jó, hogy taliztok Kép
Napirend: vannak elég szélsőséges esetek tényleg. Van ismrősöm, aki este 10-kor lefekszik, akkor is, ha vendégek vannak, soha nem tér el ettől...Ez olyan beteges, nem?
Persze, kell egyfajta rend a gyerekek életében, de ezt is lehet normálisan csinálni. És van a másik szélsőség, amikor a gyerek mindig akkor és azt csinál, amit akar...Ettől is ki tudok akadni. Vannak ilyen nagyon liberális ovik meg sulik...
Na, megyek pakolgatok a melléképületben, hogy a szerelő odaférjen a muskátliktól a bojlerhez. Alig váromKép
V.
vezso
 
 


Ildi: Én is nagyon örülök, hogy minden OK, különben nem értettem, hogy mi lehet a baj, hiszen ahogy beleolvastam a topikban Marcipán mindig csinálta azt, amit a korcsoportja. Mellékesen megjegyzem, hogy a kisfiam 8 hetesen fordult oldalra, 3 hónaposan forgott és ezt csinálta 11 hónapos koráig, 5 hónaposan hasizomból felült,de egyedül ülni csak 9 hónaposan tudott, 7 hónaposan felállt, 10 hónaposan elindult és csak 11 hónaposan kezdett el kúszni majd, néhány nap múlva mászni is. Foga: 6 hónaposan jött ki az első, 1 évesen 8 foga volt, másfél évesen meg volt mind a 20. A lányom most volt 7-én 8 hónapos és 6 hónaposan fordult először oldalra és 7 és fél hónaposan forgott először és azóta sem nagyon gyakorolja, de viszont önállóan ül és nincs még egy foga sem. Én is elvittem gyógytornászhoz, mert aggódtam, de azt mondta, hogy OK, a védőnő azt mondta, hogy a súlya miatt lustább. Különben tényleg egy nyugis baba. Na ennyit a mozgásról. A sok átlagérték, hogy a gyerekek ekkor meg akkor mit csinálnak elég sok idegességet tud okozni annak az anyúkának, akinek nem akkor csinál valamit a csemetéje, amikor a nagykönyvben meg van írva.
Monika
monazsu
 
 


Sziasztok!

Ideje lenne rendre szoktatnom Ákost is, egész éjjel nyomta a kakit, de csak reggel derült ki, hogy ezért nem aludtunk. Kérem a zombitagságimat!
Kép
Fél 2-ig aludt egyhuzamban fél 10-től, aztán óránként keltünk, nem akart visszaaludni, másfél órára lepasszoltam apjának is, dehát nem nagyon tudtam aludni, mert a szövegelését hallottam a másik szobából is. Ha meg elaludtam, akkor is azt álmodtam, hogy Ákost altatatom.Kép Most alszik, ki van nyúlva, ahogy a kakiból kiszedtük, konyult le a feje rögtön.

Ildi,
Hány körül? Én amúgy benne vagyok. Á, vadiúj bundazsákunk lenn maradt az autóban, de remélem csak nem fagy meg a gyerek kint 5 perc alatt, amíg az autóhoz érünk.
Jaj, ezen a machós képen nagyon nevettem.Kép Már csak a sör hiányzik a kezéből meg a szivar.Kép

Lir,
Hát úgyse tudom egyszerre olvasni mind a kettőt. Elég nekem egyelőre az ötödik is. Jajdejó!
Kép
El tudlak ám titeket vinni autóval, ha írsz egy címet, gondolom Lilót még hordozóval viszitek.

Vezso,
Kekec vagy.Kép Nem értem miért nem jó neked egy akármilyen színű etető, úgyis rámegy a kaja, nem mindegy.
Kép
Én ilyen helyen márcsak elvből sem vásárolok.
Gázbojlert remélem olcsón megússzátok, hátha tényleg csak tisztítani kell. Anyuéknál is gázfűtés van, de mindig a legnagyobb hidegben jut eszébe koszolódni.

Valóban, hová lett Ruz?

És vannak újabb körkérdéseim:
1. Gyerekcipő: hol veszitek (aki vett), és mire kell figyelni? Ill. gondolom kintre csizma kell most, a lakásban meg lehet harisnya + vastag zokniban Ákos?
2. Télen hova lehet vinni a gyereket játszódni? Most már elég mozgékony a fiatalember, és látom szomorú sorsomat, amint szétszedi a lakást januártól.Kép Majd szeretnék vele menni manótornára, de az csak egyszer lesz egy héten, kellene még valami hely, ahol mászkálhat. Játszótér meg ugye kiesik, mert ott nem célszerű télen négykézlábazni.

KépKép
connie
 
 


Connie!

Hordozóbabn igen, és nagyon jó lenne, ha el tudnál vinni minket.. viszont ez akkor működik csak, ha nektek van felesleges hordozótok, mert a miénket Zsolt elvitte a kocsival együtt Kép

Hozom akkor a könyvet is, azt elbírjuk akár a buszon is Kép

Cipő: nekünk van egy kiscsizmánk, majd megmutatom, de az nem 'járós'... és az Árkádban vettük annó.

Játszóház pl van az Állatkertben is, esetleg oda elmehetnénk vmikor, egész jókat hallottam róla...

L
lirian
 
 


Connie!
Tök jó, hogy ti is jöttök! Kép Kép Kép Kép
Én 1/2 4-4 fele gondoltam, ha nektek az nem késő!

Ildi

delfinke
 
 


Ildi,
habár nem engem kérdeztél, nekünk jó Kép

Tibi mikor ér haza? Kép
lirian
 
 


Lir,
Ó, már kölcsönadtuk a hordozónkat.Kép Nem mintha le tudnám cipelni Ákossal meg a babakocsival együtt.Kép

Megnéztem közben az Állatkerti játszóház honlapját, egész jónak tűnik, van benne külön babarészleg is. A gyerekorvosunk még az Ikeát javasolta, ott az étteremnél egész jó játszótér van állítólag, és az még ingyenes is. Kivéve hogy sose jövök ki üres kézzel az Ikeából.Kép

KépKép
connie
 
 


Connie Kép

hát, így jártunk Kép

L
lirian
 
 


Connie
Állatkerti játszóház: az nagggyon jó!!! Szoktak pici állatokat is bemutatni a gyerekeknek az állatkertből, igazi különlegességeket. De nemcsak az, ált soknak van babarészlege, pl a Lovagvárba is (Szentendrén van egy, de azt hiszem Bp-en is van). Meg aztán jövőre bemehet oda is, ahová, a 2-6 évesek mennek.
A Parlamenthez közel is van egy szupi játszós hely, most eszembe nem jut a neve. Ott foglalkozások is vannak. Jajj, hogy is hívják...Megnézem a lap.hu-n. Az a játszóház tele van társasjátékokkal, meg van benne minikonyha, meg csupa értelmes játék.
V.
vezso
 
 


MIKKAMAKKA JÁTÉKTÁRAK ORSZÁGOS KÖZPONTJA (MIJOK)
Játéktár: 1055 Bp. Balaton utca 15.
T/f: 331-4942,
Óvoda: 311-0048
e-mail: mikkamakka@axelero.hu
Vezetõ: Dr. Takács Bernadett
Nyitva családoknak : hétköznaponként: 9-13 és 15-19, szombat: 10-14,
vasárnap: 10-13
Csoportoknak elõzetes bejelentkezéssel
vezso
 
 


www.mikkamakka.hu

Ez az a hely, sztem nagyon jó, országos hálózatot építenek ki.
A Sárkányvár a camponában is ide tartozik, azt hiszem.
V.
vezso
 
 


Vezso,
Köszi! Akkor meg lesz a januári programunk, felderítjük ezeket a helyeket. Csatlakozik valaki?

Ildi,
Ja, csak most láttam, hogy írtál, az előbb nem vettem észre, bocsi. Fél négy jó, Gabi kb. hatra jön haza, ha addigra szeretnék majd én is hazaérni.

KépKép
connie
 
 


Connie!

mi szívesen csatlakoznánk Kép

L
lirian
 
 


Connie
Mi is mehetünk?
Csak az árakkal nem vagyok kibékülve játszóházakban, mert ha pl 800 ft egy óra, nekem az 3 x 800 és nem egy órára maradunk biztos...Mert még a nagyok sem nőttek ki az ilyen játszóházakból, szerencsére Kép Szeretnek játzsani és ez jóóóóó Kép Már várom a Karácsonyt, hogy játszhassak én is sokat velük: ugyanis kapnak egy csomó legót meg babákat, meg építős játékokat. És az öcsém távirányítós autóját is ki szeretném próbálni Kép

V.
vezso
 
 


Szuper, akkor januárban készítünk egy akciótervet!Kép

Vezso,
tudom, nem szép a lányaiddal szemben, de mehetünk akkor is, mikor ők suliban vannak.

Ildi,
Mi még se megyünk ma, Ákos még mindig taknyos, de annyira, hogy folyik ki az orrából néha, nem szeretném, ha Marcit összefertőzné valamivel. Ez nemigazság!
Kép

KépKép
connie
 
 


Connie
Sajnálom ezt a taknyosságot Kép Mi még megúsztuk...
Persze, én is a hétközbeni napokra gondoltam. KépA hétvégék családi programosak általában.
Csak azért írtam az árról, mert úgy általában véve disznóságnak tartom, hogy ilyen magasak a játszóházak óradíjai...
Jövő héten ki jön a babaKarácsonyra? Hányan leszünk? Tudnom kellene legalább kb. (Meglepi Kép).
V.
vezso
 
 


Connie!
KépNagyon sajnálom, majd legközelebb!

Lir!
Ti ugye jöttök azért?

Monazsu!
Marci tényleg fejlődik végre; de pl. ülni és mászni azért nem tud; mert nagyon laza!Ezt kezelni kell mindenképpen. Kép Amúgy ebben az az idegesítő, hogy amikor elkezdtük a tornát, Marci feszes volt nagyon; erre most meg túl laza!Kép
De tudom hogy pikk-pakk rendbe jön!
Ildi

delfinke
 
 


Vezso,
Na igen, én is néztem, hogy egy gyerekkel még csak-csak ki lehet fizetni, de kettő-hárommal rendszeresen eljárni, az elég gáz.
Taknyosságon kívül más tünet nincs szerencsére, de mivel Ákos még szopik, megállípthatatlan, mennyire súlyos amúgy, amit elkapott. Mikor apja meg én haldokoltunk vmi vírustól, ő akkor is csak taknyos volt.

Mi megyünk a babakarácsonyra, addig megrendszabályozom a taknyolást.Kép Azt hiszem amúgy akkor fázott meg, mikor anyu kivitte az erkélyre levegőzni vasárnap - sztem nem öltöztette fel rendesen, elvileg csak pár percre mentek ki, de Ákos elaludt.

KépKép
connie
 
 


SziasztokKép
Lir
Nagyon szép Liló az ünnepi öltözékébenKép

Ildi
Azt hiszem ma mi sem megyünk,Vince még csak nemrég aludt el,ki tudja mikor kel,és még egy csomó mindent el kell ma intéznem,de még ki se jutottunk maKép De ha a héten még jó neked vmikor,összejöhetünk.
Marcipán nagyon dögös a macsós képenKép

Connie
Az állatkerti játszóház 5csillagos!A húgom gyerekeivel(8,9 évesek)voltunk ott,még Vince születése előtt,a gyerkőket állandóan hesegettük a húgommal,hogy foglalják le magukatKép,mert annyira belejöttünk mi is a játszásbaKépViszont arra nem emlékszem,h ilyen pici babáknak milyen játékok vannak,de én is csatlakoznék,nagyon szeretnék menni mindenfelé!!Kép

Ruz
Nekem is hiányzol!!Mi újság veletek?

Timurr
CocakirálynőKép Kép Ne mondj már ilyeneket magadról,irgum-burgum!!Nagyon szép Maja a képekenKép

Cerzsebet
Ha engem kérdezel én rühellem Pestet,a tülekedést,a sok bunkó,koszos embert,a rohadalmas,leszakadt belvárost,és még hosszan sorolhatnám,de leginkább azt utálom,h ebben az országban tényleg nincsenek jó lehetőségek a fővároson kívül.Az álmom az lenne,h a vidéken élés ne legyen egyenlő a dögunalommal és a reménytelenséggel,hanem az országban több ilyen jól fejlett város is lenne,ahol lenne munka ,tanulási és szórakozási lehetőség,jól megközelíthető lenne stb. és akkor nem kellene egy retkes városban,mocsokban felnevelni a gyerekeinket,hanem élhetnénk friss levegőn nagyokat sétálva,a fiatalok nem menekülnének el,lenne társaságunk...szóval én egy ilyen országról álmodok,de ilyen itt sose lesz,ha ilyet akarok,tudom,költözzek máshova,ahol ez már működik.Addig marad ez ami van,azzal az egyetlen előnnyel,h be tudok vásárolni és sok a program lehetőség a manóval.Ez is valami.
Most mennem kell,pedig még annyit akartam írni.majd jövök.
Virág
villes
 
 


Sziasztok!

Olvaslak ám benneteket kicsitKép Sokat alkottam, pl. szárított narancs, alma, kiviből ajtódíszt, szép matricaképeket.Kép Taknyosak vagyunkKépKép Meg minden ami vele jár.KépKép Múlt héten szétörött egy gyökérkezelt fogam, azt kellett kihúzatni, az új függöny a nappaliban 20 cm-rel hosszabb lett, most amolyan barokkos drapériaként lengedez a padlón.KépKép Karácsonyi nagytakarítás kész, ajándékok egy része becsomagolva.Kép

Viszont a kedvem jóóó!

Timurr,
már írom a mélt, csak mindig felébred az én napirendellenes csemetém, és sosincs időm semmire.Kép

Kép

Kép
vizimano
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?