Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Csak éppen beugrottam pár sort írni. Tegnaptól a helyzet rosszabbódott Kép. Ákos is belázasodott, szerencsére nála időben elcsíptük a betegséget, úgyhogy nem hinném, hogy rámenne a tüdőre. Mindenesetre két beteggel nagyon kimerítő, megyek is lefeküdni, amíg lehet, mert az éjjel legalábbis Ákos nagyon rosszul aludt, folyton eldugult az orra és nem tudott szuszogni.
Hátha holnap már jobb napunk lesz és akkor majd jekentkezem. Szép jó estét!

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Jajj, Nyuszko, ti szegények! Kép Remélem, hamar sikerül kigyógyítani a betegeket!!! Mielőbbi jobbulást nekik!!! Neked meg sok energiát az ápoláshoz!!!

Azt hiszem, mégsem jó a jövő kedd talira, legyen inkább péntek! Bár eddig még senki sem jelzett, hogy jó-e ez az időpont...

Sziasztok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Tamesz, még azt szerettem volna megkérdezni, hogy hogy bírta Marci az egész napos vásárlást Bécsben? Van ott valami játszóház ebben a SCS-ben? És hol altattátok? Vagy el se vittétek, hanem otthon hagytátok anyósodékra? Most gondolkozunk rajta, hogy mikor, hogyan tudunk kimenni vásárolni, de eléggé elbizonytalanodtunk... Ti hogy csináltátok? Köszi!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 

 
 

Hali!

Nyuszko
Nem hangzik túl jól, gyorsan kúráld ki a fiúkat!! Kép

Tamesz
Nem feltétlenül szárad ki a fenyő, locsolni is kell. A kiültetés így is úgy is rizikós. Mi is szívesen megyünk a talira. Nekünk jövő hét kedd du 16 után (alvás után) jó, péntek du nem jó csak de, apa próbál. Kocsival mennénk, apa kirakna minket, aztán értünk jönne.
Két éve télen mi is voltunk síelni Franciao.-ban busszal (többet soha), akkor "tanultam" meg. Már mindent elfelejtettem. Apa már alig várja, hogy menjünk, ő snowboardozik.

Juc
Ha tudsz csinálj egy táblit, hogy ki jönne és mikor. Akkor eddig Tamesz, Juc, Bogacsi és én? Marci jól bírja a hátihordozóban? Nem nyüglődik, fészkelődik, hogy nem lát. Pl Adri a kenguruban csak úgy hajlandó meglenni, ha előre nézhet.

Egy kicsit megnyugtattatok Adri kajálásával, súlyával kapcs. Köszi!
Szerinetm vagy essen a hó vagy süssön a nap, de ez a köztes trutyi idő nem jó, még jó, hogy nem esik az eső. Kép

Babus
Kár, hogy nem tudsz jönni a talira Kép Adri is próbálkozik a felállással, de még az ágyban, járókában nem állt fel egyedül. Én is rettegek a sok eséstől. Gratula az újabb fogakhoz! Nagyon irigykedem az alvás miatt KépKép
SCS: Shopping City Süd (remélem jól írtam) Bécsben van, bevásárló központ. Kb mint nálunk Budaörs + 1 nagy Plaza.
Vettem Adrinak itthonra egy mamuszt, csak kicsit nagyot, hogy ne csúszkáljon.

Ma adtam Adrinak muffin szerü sütit, hát nagyon csípte Kép
Mi is megyünk a börzére!

Jó éjt!

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Juc

Szerintem lehet neten is rendelni a kinti gyerekboltokból, nem muszáj kimenni. Én inkább ezen gondolkodom.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Jóreggelt!

Nyuszko,
mielőbbi jobbulást a fiúknak, és neked rengeteg energiát hozzájuk!!!

Juc,
Marcit is vittük a SCS-be, fél 9-kor indultunk Győrből, jött anyósom is, és 10 előtt már kinn is voltunk, 2-re mindent elintéztünk,kivéve amit elfelejtettem, és 3 után már Móvárra érkeztünk. Marci nagyon jól bírta, babakocsiban és sétálva, a játékbirodalomban szabadjára engedtük, nagyon élvezte, hogy minden nyomkodhat, trappolhat. Viszont jó tanács, most már ne hétvégén menjetek, mert eszméletlen sokan lesznek, már most is sokan voltak, de az eladók azt mondták, hogy adventtől már nagoyn durva. Alvás a kocsiban volt kifelé és hazafelé, ott annyi élmény volt, hgoy nem tudott elaludni.

Flames,
én 2,5 évesen tanultam meg sielni, nálunk mindenki síelt a családban, rengeteg diákomat is megtanítottam már, Marcit is szeretném jövőre megtanítani, de idén még csak a hóhóz szoktatni.

Találka:
A péntek délelőtt akkor ami eddig a legjobb időpont? nekóünkjó, apa valamikor este felé fog hazaérni!

Én nem megyek a börzére, bejelentkezett két régi debreceni barátném Marci nézőbe, így szombat kilőve.

Ha valaki megy ki az SCS-be szóljon lécci, szeretnék egy valamit kréni, amit elfelejtettem!

Szép napot, bár itt ma megitnudni idő van!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Jó sokat írtatok!

Babus!
Gratula az érkező fogacskákhoz, és az átaludt éjszakákhoz. Kristóf nagyon édes.

Bogacsi!
Szonjának is gratula a felálláshoz, nagyon ügyi.

Nyuszko!
Sajánálom, hogy lebetegedett a Pici is. Gyorsan gyógyuljon Õ és Apukája is!

Tamesz!
Marci nagyon drága, tuti jóképű pasi lesz belőleKép

Na, kíváncsian várom, hogy a Picurok mit reagálnak a sapira. Tegnap este is próbálkoztam és Lizi nagyon fél, ha a fejemen van, kétségbeesetten sírKép

Muki

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Sziasztok!

Tamesz, köszi a soppingolós infókat! Kép Mi úgy néz ki, megyünk, 28-án hétfőn, az előtte levő hétvégén úgyis Győrben leszünk anyukáméknál. Még nem egészem bizti, de asszem, így lesz. Úgyhogy majd mondhatod, hogy mit hozzunk! Majd a pénteki talin??? Kép

Flames, szerintem amit most rendelünk neten, az még épphogy ideér karácsonyig... Legalábbis a férjem ezt mondta, ő elég sokat rendel, mondjuk csak társasjátékokat a tengerentúlról... Úgyhogy szerintem minél előbb rendeljétek meg!!! Vagy nektek is hozzunk valamit, ha megyünk? Kép

Flames, hogy készült a muffin Adrinak? Vagy Tamesz, amiket te sütsz, abból eszik már Marci? Ti már adtok tojást a lurkóknak?

Akkor tali 25-én péntek délelőtt? Tamesz, Flames, Bogacsi, Juc? Többiek???

Sziasztok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok,

Na valamivel jobban néz ki ma a helyzet Kép. Ákosnál sikerült levinni a lázat és a párom is sokkal jobban érzi már magát. Köszönjük, hogy gondoltatok ránk Kép.

Van ennek az SCS-nek valami internetes oldala is? És nem tudjátok véletlenül, hogy mikor lesz a bababörze? Mert én is megkérném valamelyik unokatesómat, hogy vasároljon nekünk egyet s mást.

Nagyon édik a fiúk Kép.

Babus,
Gratula a fogacskákhoz.

Még jelentkezem és ha minden jól megy képeket is teszek fel.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Juc,
úgy tűnik, hogy 25-e de, címet e-mailben küldenék ha úgy jó, és mikor kb? kiért hová menjek? vagy ki mivel, kivel jönne?
Sütik, a doki néni azt mondta, hogy tojás fehérjét még ne adjak neki, de a többi mehet, hát most próbálok ilyeneket keresni. De tegnap végül nem sütöttem, apa hétvégére kért inkább sütit!
Ok, mindjárt felteszem mit szeretnék kérni, és majd, http://www.toysrus.at/index.php?mapid=56&produkt=3751&details=1&PHPSESSID=dd8c58 5107010c215151e4ddd3cbf235
na szóval ez egy nadrág és kabát, ami teljesen vízhatlan, de a sok játék válogatása közben kiment a fejemből, hogy ezt ott kellett volna megnéznem. Ez jó tavasszal is sárban totyogni, meg nagy esőben is, de a svéd ovikban téli kötelező viselet a sima overállra.

Nyuszko,
örülök, hogy jobban vagytok!
az SCS címe: www.scs.at ott megnézheted milyen üzletek vannak, tematikusan és név szerint is.
A bababörze a BNV-n lesz most szombaton.

Muki,
köszi a dícséretet, nekem is tetszik a kispasink!Kép
Kipurcant a kölök, gyorsan megyek víz alá és teregetem az első adag ruhácskát!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok, tettem föl a profilomba e-mail-címet, oda megírhatod majd, Tamesz, hogy kell menni!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!
Na ma nem remekelt a babanet!Kép

Irtam mailt, hogy hol lakunk, Bogácsi a Te címedet nem tudom, ha adsz, akkor küldöm a mailt. A BKV-t még meg kell néznem, hogy mi jár erre és mikor, de majd küldöm azt is, de az két busz lesz az Örstől, vgy megbeszéljük, hogy valahol találkozunk.
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Jó estét!

Tamesz, köszi a mailt, megjött.

Nyuszko, remélem, a fiúk tovább gyógyultak! Kép

Off: Megasztárral hogy álltok??? Nézitek? Hát ma eszméletlen csajok voltak!!! Kép Kép Kép

Jó éjt!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Hali!

Tényleg jó volt a Megasztár Kép
Képzeljétek megjött Kép Kép

Tamesz
Nekünk is jó a jövő hét 25. péntek de. Adri kb 8kor kel +/- 1/2 óra kb 10re odaérünk, 13re meg hazajönnénk ebédelni. Apa elvisz minket kocsival vagy ott marad ő is, de valószínű, hogy csak értünk jön. Nektek jó így?

Már régebben írtam a barom szomszédunkról. Képzeljétek tegnap elvitette velünk meg egy másik kismamával a babakocsikat a fsz-i tárolóból (amit a fszi lakók használnak, de papíron közös), mert a motorját akarja odatenni. Ma nekiment a Viktornak (lökdöste), hogy megveret minket, engem is. Jó mi? Jövő hétig adtam neki haladékot, aztán kihívom a tűzoltókat. Karácsony előtt 2 nappal kismamákkal, és csecsemőkkel szórakozik. Fogalma nincs milyen egy menstruáló kismama, hát bennem emberére talált. Remélem mielőbb el tudunk költözni, kerül, amibe kerül.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Flames,
ne idegeskedj, ha elköltöztök ott is lesz hülye szomszéd!Kép

Nekem már szeptemberben megjött, és októberben is, ez van, de remélem már csak pár hónapig kell számítanom rá!Kép

Péntek 10 jó szerintem, Juc, Bogácsi, Ti mivel jönnétek, honnan?

Babus,
gyere fel pénteken, mi meg szombaton hazaviszünk,
mert megyünk Egerbe hétvégére, elfértek nálunk, na?
szép napot a magányos tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Tamesz, email címet beírtam a profilomba, ha elküldenéd hová kell menni, megköszöném. Remélem el is tudunk jutni, mert Szonjával még nem tömegközlekedtem, és Zsolt dolgozik. Végülis mi busszal az Árpád hídhoz, vonattal a Nyugatihoz tudunk bemenni, és onnan kellene útirány, hogy hogyan tovább.

Flames!
Nem semmi szomszédaitok vannak, de tényleg vannak hülye emberek mindenhol. Nálunk a közösképviselő érzi magát nagy úrnak a házban.

Nekem már júniusban megjött, és azóta minden hónapban. Nem örülök neki, igaz mostmár nem fáj és görcsöl a hasam, mint terhesség előtt, viszont annyi van majdnem 2-3 napig, mint szülés után pár nappal.

Nyuszko, jobbulást a családodnak, remélem már kifelé mentek a betegségből.

Szonja orra már csak kicsit folyik és már nem is köhög, úgyhogy remélem még pár nap és az orrfolyás is megszünik.

Csilla
bogacsi
 
 


Hahó!

Flames, nem semmi a szomszédod! Kép De azért nem legyél nagyon ideges! MIndjárt itt a baba-mama-tali! Kép Kép

Hát de jó nektek, hogy csak mostanában jött meg, én már május óta újra menstruálok... Kép

Tamesz, mi taxizunk, remélem, a taxis odatalál! Kép Marci elvileg 10-11 között alszik egy félórát, remélem, majd az autóban elszundít. Igyekszünk 10 körül indulni. Majd esetleg egy mobilszámot küldesz e-mailben? És bent leszünk végig? Vagy kimegyünk hógolyózni? Kép Kép Kép Babakocsit vigyünk?

sziasztok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Látom, Bogacsi, egyszerrre írtunk, és tök ugyanazokat... Kép Kép Kép

Juc

Kép
juc14
 
 


SziasztokKép

Tamesz
Ari vagy, de ez több okból sem megvalósítható.
Egyrészt mi szombaton megyünk a Bababörzére, viszont Kristóf nélkül akarunk, ő maradna itthon anyummal, mert azt hiszem nem hiányzik neki az a tömeg meg a sok náthás ember. Éshát kell egy kis kikapcsolódás Kristóf nélkül.
Másrészt Kristóf végighisztizné az éjszakát. Idáig egyetlen éjszaka nem aludt itthon, amikor nyáron lementünk a Tiszához egy hétvégére, hát azt a balhét amit ott levágott este és éjszaka. Szokatlan volt neki az új hely és ágy.
De tényleg kedves tőledKép


Most megyek, majd még jövökKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok,

A fiúk helyzete láthatóan javult, Ákosnak már csak az orrocskája van bedugulva.

Egy kérdés: Mikor a ti törpéitek betegek voltak, ők is megördögültek? Ákos annyi csínyt követ el egy nap alatt, mint azelőtt hónapok alatt. Ha valamire rámondom nem szabad, még azért is azt csinálja. Ti hogyan szoktatok tiltani?

Ja, és még valami? A kicsik külön szobában alszanak már? És szoktátok-e őket altatni vagy pedig maguktól alszanak el? Mi sajnos úgy szoktattuk Ákost, hogy, ha nem alszik el cicizés közben, akkor ölben ringatjuk. Ez viszont egyre nehezebb lesz, mivel lassan mindjárt eléri a 10kg-ot. Nem tudom, vajon mikor következik már be az a várva várt pillanat, mikor majd egyedül is el tud aludni?!


Tegnap este mi is Megasztárt néztünk. Utána meg annyira fáradt voltam, hogy már nem ültem le a számítógép elé. Tényleg nagyon szuper volt az elődöntő. Tavaly nem volt ilyen erős a döntő. Néztétek?

Flames,
Kemény a szomszéd úr, de valóban mindenütt akadnak hozzá hasonló fazonok.


Ígértem egy pár képet Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan két mondatot megpróbálok írni:
-este megadom a telefonszámainkat
-Bogácsi, majd megy a mail, igyekszem a buszokat is kibogarászni
-Juc, nagyon messze lakunk, (budapest vége tábla már csak 1 kmKép ) a gatyátok is a taxira fog menni?Kép
-miért nem társultok Bogácsival?
-program nyitott, lehetünk kint a kertben, ha lesz hó, lehet hemperegni benne, vagy a tóban fürdeniKép Vagy sétálhatunk is a környéken, de nincs aszfalt, de bent tutti meleget csinálunk, van padlófűtésünk, lehet csúszni-mászni!

Nyuszkó:
-képek nagyon jók, látom a hinta nálatok is kedvenc!
-tiltani , nem, nem, gyere csináljunk valami mást, vagy néd ott mi van, mert ha csak azt mondom, hogy nem, akkor kinevet és folytatja.
-Marcink 1 hós korától a külön szobájában alszik
-este a vacsis szopi és táp végére bealszik, utána megy fel az ágyába, sajnos "elrontottuk", mert nem alszik el egyedül, de engem annyira nem izgat, csak volt aki már szóvá tette.

Babus,
a tali jövő pénteken lesz nem most, még gondold meg nyugodtan!!! Legfeljebb összeköltöztetjük a fiúkat és elaltatják egymást???Kép

Megasztár,
én néztem a korábbiakat is, tényleg idén a legjobb a felhozatal, kíváncsi vagyok kik kerülnek a döntőbe.

Na lassan zárunk, és húzok haza mazsolához!
majd este benézek!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Jó estét!

Altatás: hát nálunk is ugyanaz a helyzet: vagy ráalszik a cumisüvegre vagy még utána egy kicsit ringatjuk, úgy alszik el. Békésebb hónapjaiban Kép (3-6 hó) elaludt magától is, ha nagyon álmos volt, de ahogy jöttek az éjszakai műsorok, ez az önálló elalvás is elmúlt. Régimódi doktornénink persze fejét csóválja, hogy elrontottuk, és igenis hagyjuk ordítani, ha éjszaka felkel, 2 éjszaka után végigalussza majd... Kép Hát nem hiszem, hogy nekem lenne szívem ehhez... Kép Azért esténként próbálkozom néha mással is: éneklés, simi, sutyorászás, de nem nagyon működnek, csak a jó öreg ölbevevés... aztán berakni az ágyába, és megpróbálni úgy kiosonni a szobából, hogy ne ébredjen föl a parkettarecsegésre...Kép

Tali: hát én nem szívesen metróznék-buszoznék egy órán át, ha nem muszáj, jöjjön a taxi, ha ingem-gatyám rámegy is Kép. De Bogacsi, társulhatunk, ahogy Tamesz mondja! Beférünk egy taxiba? Én asszem, nem viszek babakocsit, csak az autós hordozót. És tényleg, Tamesz, kaját vigyünk vmit? Süti? Ital?

Ja, ha már az autósülésnél tartunk: nektek már nagyobb fajta ülésetek van? Előre néz benne a gyerkőc? Mi most szeretnénk egy nagyobbat venni, mert ez a mostani már necces, már kilóg belőle ide-oda, alig lehet bekapcsolni az övét stb.

Ja, bébikomp: ma volt itt a dokinéni (Neis Vac-oltás 2. felvonás), és nem nagyon tetszett neki a komp... De azt mondta, ha nincs benne túl sokáig, az nem baj. Ha meg csak úgy ücsörög, mint Marci, az pláne nem... Kép

Egyelőre most ennyi jut eszembe...

Sziasztok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Hali!

Jó, hogy az altatásról beszélgettek, tegnap 1/4 óránként keltünk apával éjféltől 4ig. ínhüvelygyulladást kaptam a ringatástól, alig tudok írni. Ma is 22 után aludt el, miután kihányta a vacsit, egy kicsit túlette magát és nem böfizett rendesen. Adri is eddig szépen elaludt egyedül egy pár hete csinálja csak a fesztivált. Pedig ebéd után gyönyörűen elalszik egyedül a rongyijával.

Bogacsi
Érdekes, én is azt vettem észre, amit írtál, nem is fáj a hasam (észre sem vettem), de rengeteg jön.

Nyuszko
Örülök, hogy a fiúk gyógyulóban vannak. Látom Ákos is rendes kemény talpú cipőt hord. Azt hiszem itt az ideje, hogy a börzén én is vegyek párat Adrinak.

Juc
Mi is karácsonra veszünk Adrinak új ülést a kocsiba, vagy a börzén, vagy még aznap a minimanóban, mert akkor ott is akció van.

Tamesz
Küldj légyszi emailen képet magadról, hogy tudjuk, nem a szomszédba csöngetünk be Kép

Babus
Én a helyedben tuti elfogadnám Tamesz invitálását, biztos jót tenne egy kis kikapcs, "meglógni" picit otthonról, házimunkától stb. (bocsi, hogy beleszólok, rábeszéllek Kép)

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok csajok!

A közös témákhoz:
Altatás: Napközben 1x babakocsiban, amúgy kizárólag a nagyágyon, ha mellette fekszek. Ha szerencsém van ki tudok lógni mellőle, csak aztán meg feszt rohangálok nézni, nehogy leessen, mint múltkor. Este szopi közben.

Autósülés: még a kicsit használjuk, Lizi elég mini, úgyhogy sztem jó lesz még egy darabig.

Tiltás: Hát, ha mondom neki, hogy nem szabad (pl marakodni, mert azt baromira tud), akkor egyszerűen kiröhög.

Nyuszkó!
Örülök, hogy javulóban vannak a tieidKép

Kérdés: Nektek nem szokott olyan lenni, hogy egyszerűen ideggyengének érzitek magatokat a gyermekhez? Nekem épp tegnap volt ilyen. Kezdődött azzal, hogy tökfőzeléket csináltam neki husival. A tök, meg a husi is fagyasztott volt, így mire lefaragtam belőlük a kellő mennyiséget késsel, hát terítve volt a konyha mindenféle cafatokkal. aztán elkészült a főzelék, ami öléggé nem lett jó, sajna, pedig nem tettem bele, csak jó dolgokat, nem tudom, hogy lett rossz. Na, nem volt elég pépes, úgyhogy 3 féle géppel dolgoztam meg, de még így sem volt az igazi.A mosogató már teli volt a főzéses cucokkal. Aztán persze Lizi sírt a főzeléktől, úgyhogy 1 üvegeset bontottam neki.(egyébként tök kivagyok, hogy ált-ban nem ér a babás főzéssel kapcs-ban sikerélmény, mert ha még jó is az amit csinálok, akkor sem nagyon akar kajálni belőle) Aztán míg mosogattam, Lizit beleraktam a kiságyba, hát végig ordibált, tiszta könny meg tarjag volt a feje, mire végeztem. ezekután aludnia kellett volna, természetesen nem akart, pedig álmos volt, úgyhogy 1,5 óra múlva aludt el velem, de addig totál őrült volt. Teljesen kibuktam, és még főznöm is kellett volna, és anyós is jött gyereknézőbe, és ..... ááá nem is folytatom. Tiszta ideg voltam. A párom közölte, hogy egy darabig nem kell jöjjön a kistesó, mert meghülyülök. Hát ja, az lehet. Amúgy Lizi tök érzékeny, bárhova csak egy kicsit is bekoppintja a buksiját, mindjár kiabál, vagy ha egy picit megijed vmitől akkor is. Nálatok is így van, vagy csak mi vagyuk ilyen kis nyenyerék?

Bocsi a gondjaimmal való fárasztásért!

Ti mikortól adtok a babáknak joghurtot?

Muki

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Jóreggelt!

Hát este már nem volt energim ideülni, azért nagoyn hiányzik apa, és az az esti 1-1,5 óra amkor leköti Marcit a birkózásal, játékkal, fürcsivel!!! De ma este már jön haza, hurrrrráááááááááááá!!!!!!

Autósülés:
Mi 6 hósan megvettük, bebeconfortot, mi nagyon szeretjük, jól fogja MArcit, nagyokat alszik benne, elég jól megdönthető, fokozatmentesen, és a bősége is állítható, ami most a kabátszezonnál már fontos. Akkor ez kuponakciós volt 60 ezer helyett 40 volt. Marci a hordozóban már ordított, mert nem látott ki, minket sem látott, mert ügye háttal volt. Ebben menetirányban ül, elég magas,kilát, jobban elvan! Mi anno még a RÖmert néztük, de azt nem lehetett ennyire fektetni, és MArci még sokat alszik útközben, és a concordot pedig bepróbáltuk a kocsimba és teljesen kitöltötte a fél hátsó ülést és a lábának rövid volt az ülés.

Muki:
joghurtot 8 hós korától adok Marcinak, imádja, egyszerre kettőt simán benyom.
Főzés, én ha olyat főzök ami jó neki is, akkor kiveszek belőle egy kicsit, ha nem, akkor üveges, és nem izgatom rajta magam. A héten pl krumplifőzi volt nkeünk és ő is azt kapott, csak tejföl nélkülit, rendesen benyomta!

Találkozóhoz:
üdcsit, ázsványvizet veszek, ha lesz időm sütök valamit, a gyerkőcöknek hozzatok kaját, az a lényeg!

Flames,
ok, majd keresek valami nem túl brutális képet, és elküldöm mailben, de a szomszédaink nyugdíjasok, csak nem kevertek össze minket!Kép

Na megyek összeszedem magunkat, mert be kell vásárolnunk a hétvégére, holnap két barátném jön, apa lasagnet és pizzat rendelt a hétvégére, szóval csavargunk egyet, szerintem árkádolunk is egyet, ajándéklesőben, nem jár arra valaki?Kép

Szép napot, itt már ezerrel süt a nap!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Jó reggelt!

Muki, dehogynem ismerős ez az érzés, mármint az ideggyengeség... Kép A reggelek pl. egyre rosszabbak, alig bírok fölkelni, és nem értem, hogy ennek az ördögfiókának honnan a csudából van annyi energiája, mikor ő is rosszul aludt... Vagy az öltözés, elindulás vhova az kész agyrém. Olyankor az egész bérház visszhangzik Marci üvöltésétől... lassan az enyémtől is. Kép Akartam is kérdezni Flamestől, hogy a nyugibogyó az ilyen esetekre is való-e vagy csak éjszakára.
Egyébként meg kérdezd meg Tameszt, hogy lehet ilyen jókedvűen csinálni, én úúúgy irigylem, hogy mindig ilyen vidám!!! Kép Kép Kép

Flames, képzeld, Marcinak nincs is rongyija... Kép A többieknek? Most nem tudom, hogy ez jó vagy rossz. Már mindenfélét raktunk neki az ágyba, de nem ragszkodik egyikhez sem. Most odatettem egy régi hálóingem egy darabját, ha ez sem hatja meg, akkor semmi sem... Kép

A talira nem jönnek a többiek, akik Pesten vagy itt a közelben laknak? Andi? Eveka? Bettit már nem is merem kérdezni, olyan rég járt erre... Kép

Képzeljétek, ma Marci evett egy kis popsikenőcsöt... Kép

Na, megyek, mert már nyügi van nélkülem

Szép napot!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Hello Lányok!!!
Csak pár szot irok hogy lássátok még élek!!KépKépKépNa jó ennyíre nem vigyorgok mostanába ugyanis Miron megínt beteg most taknyos és színte a fulladásig köhög!!!Ezt a talit most ki kell hagynom ezért is meg elkezdtem a karácsonyí nagy takaritást és nem szeretném huzni!!!Na meg beindult a vásárlás is ugyhogy pörgök ezerrel!!!Ja és persze a volt kollegák is ílyenkor jelentkeznek be látogatoba miért is ne???Szoval bocsí de nincs ídöm!!!De igérem a következöt nem hagyom ki!!!
Mindenkinek üdv.Este megprobálok jönni!!!
Andi
Vendég
 


Juc,
és ízlett Marcidnak a kenőcs?Kép Ne izgulj, szerintem semmi baja nem lesz tőle!

Rongyocska,
amkor kisebb volt akkor volt kedvenc, de már vagy három hónapja nincs semmi, most egy lapos párnácskával alszik, de ha nincs, az sem gond.

jó kedv?
hát azért itt sincs mindig, de én mindig erre vágytam, hogy ennyire boldogok lehessünk, van egy ház (már csak 18 évnyi hitellel), egy fantasztikus apa és társ, és gyerkőc, hát kell ennél több (ja, gyerekből még egy tucatKép )? Ez volt az összes komoly vágyam az élettől és sokáig nem hittem, hogy ez valóra válhat, annyi pofont kaptam már, most pedig igyekszem kiélvezni minden percét! Hiszen mi akartuk ennyire Marcit és ezért el kell viselni minden fáradtságot, éjszakázást, de az a rengeteg nevetés, öröm és ragaszkodás tőle mindenért kárpótol. Így amikor kicsit kipurcanok, vagy rossz kedvem van, erre gondolok, hogy én akartam és ezt akartam, tudtam, hogy nincs segítségünk, mi akarunk pesten lakni, de majd 20 év múlva könnyebb lesz, talán?! Kép

Na szaladok amiíg alszik lent kitakarítok kicsit, hú tényleg ha jöttök, akkor jövő péntekre csillogni kell mindennek, ajaj, feladat adott, kérdés mikor??!!:-)
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok,

Muki,
Én is sokszor kiborulok Kép. Ez főként akkor szokott előfordulni, mikor éjszaka rosszul alszunk, azaz nemigen alszunk. Most lehet gonosznak tűnök, de megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül. És tényleg: Honnan van a kicsiknek ennyi energiájuk_?!

Ákosnak sincs rongyija, sőt még a cumit sem szereti. Mostanaban kezdtem észrevenni, hogy egy-két játékot sokkal nagyon becsben tart, mint a többit. Pl. van egy kis sünije, ha azt meglátja, felcsillan a szeme és egyből bekapja a süni orrát. Megpróbáltam a sünit melléje fektetni, de semmi hatása nem volt Kép.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Jó estét!

Hát mindenkinek van jobb péntek esti programja, mint a babanet??? Kép

Flames, mi ez a minimanó akció? Én nem találtam semmit a honlapon... Kép Mi is megyünk holnap oda, autósülést nézni, csak nehogy megvegyük egymás elől! Kép Meg légzésfigyelőt kölcsönöznénk, paramaminak Kép, mert vissza kellett adni azt, ami eddig volt (kölcsönbe barátoktól). És én azért még erre a 3 hónapra 1 éves koráig kölcsönöznék egyet. Szóval lehet, hogy összefutunk! Kép

Börzére viszont nem megyünk. Kép

Holnap este meg mami kirúg a hámból és itt hagyja a fiúkat magukban!!! Kép A suliban, ahol tanítottam, lesz egy bál, oda megyek, bár nem annyira keringőzni, mint inkább a kollégákkal dumcsizni egy kicsit. Már nagyon várom! Kép Remélem, a srácok nem rendetlenkednek addig itthon...

Hát akkor jó éjt mindenkinek!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Hali!

Juc
Nem jössz a börzére ?! Tavaly is az volt, hogy a börze alatt a boltban is akció van, de arra már nem emlékszem, hogy hány %, vagy mikre. A megatoysban néztem anno, hogy pár ezerrel olcsóbbak, meg ugye nagyobb a választék, mint a minimanóban, de ott van eg ysrác, aki a multkor is tök rendes volt. Értett az ülésekhez, volt véleménye, és végül egy nagyon jó hordozót vettünk tőle. A megatoysban, meg nem voltak olyan segítőkészek, én azért megyek oda. Ne bérelj Maxi Phone légzésfigyelőt, nem volt a legjobb. Miért nem bébiőrt veszel? (abból is csak Philipset szabad!) Jó bulit!
A Sedatif elvileg stresszre van, nekem úg ytűnik, időnként hat. Hát az öltözés nálunk is hangos Kép Ne aggódj a popsikenőcs miatt, Adri már evett papírt is, és állandóan lenyalogatja magáról a testápolót Kép

Muki
Hát igen, én is néha lefáradok agyilag, meg néha már türelmetlen is vagyok sajnos. Ezen a Sedatif Pc nekem egy kicsit segít. Lefáradok Adri nem evésétől, nem alvásától, du meg folyamatosan nyüszög, nyüglődik, azt sem túl jó folyamatosan hallgatni. Én is adok már Adrinak joghurtos, túrós Hipp desszertet (7-8 hós kortól), meg danoninot. Amit Adri tuti megeszik a főztömből:
-megpárolok sütőtököt + husi(előre felaprított, lefagyasztott kis adagokból pipi vagy máj)
-párolok petrezselyemmel, kis oreganoval krumplit, répát, kis ideig paradicsomot, amit szűrőn átpaszírozok, összeaprítom/turmixolom az egészet + ebbe is lehet husit
Próbáld ki, ultra válógatós Adri ezeket tuti megeszi, hátha Lizi is, elrontani nem lehet. Kép

Tamesz
Képet, címet megkaptam köszi. Tényleg mindig olyan jó kedved van, pozitív vagy, majd ragaszthatsz ránk belőle jövő héten Kép Nekünk közel van az Árkád, de nem szoktam Bkvzni, vennem kéne már pár vezetés órát, jogsim van, csak kb 4 éve vezettem utoljára, akkor is automata kocsit.

Nyuszko
Adrinak is van egy plüss párduca. Ha mondom neki, hogy hol a cica, rögtön megkeresi a szemével és vigyorog, odaadom neki, és magához öleli, be is akarja kapni, de egy kicsit szúrós, elfintorodik, a cica nem finom Kép

Képzeljétek találtam egy "fórumot", ahova nem alvó gyerekekről írnak http://www.babaszoba.hu/services/blog/rosszalvok2
Megoldás nincs Kép Én pedig aztán mindent kipróbáltam, homeos cuccok, panadol, szirupok, kúpok, dentinox stb semmi nem hat Kép Tuti a foga már látom, hogy lent jön a 2.is.

Frissítettem Adri naplóját, és csináltam neki új albumot is: http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=14336
http://www.babaszoba.hu/services/blog/fuleadriennkorall

Jó éjt! Holnap írjátok meg, ki mit vett a börzén, minimanóban, mik az új szerzemények. Jó vásárlást!

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Na hogy sikerült a mai börze és az egyéb vásárlások?
Várjuk a beszámolókat!Kép

Csilla,
megnéztük az albumaitokat, nagyon jók! Szerintem nekem már nem lesz erőm ilyesmit csinálni!

Végre itthon van apa, Marci nagyon röül neki, most ő kedvenc, kivéve ha alvás van! Sikerült ma téliesítenünk apa cégeskocsiját, itt voltak a barátosnék, főztem, sütöttem, mos fürdenek a fiúk, és jön egy kis pihentető vasalás a "szopi-vacsi-altatás" című ma esti bérletes előadás után!Kép

Kellemes estét, Jucnak utólag is jó bálozást!
tamesz

tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Hali!

Jó sok pénzt elvertünk ma Kép A börzén vettünk overallt, meleg hálózsákot, sapikat, pár rucit. És ami a lényeg 2 hátihordozót is Kép Láttam újat is 9990.-ért, de mi használtan vettünk először 3500.-ért egyet, majd megláttunk egy csajszinál, olyat, aminek van kereke is 2000.-ért, így kb 5 rugért most 2 hátihordozónk van Kép Nem vagyunk normálisak. Ennyiért nem lehetett ott hagyni. Jó nem olyan szupi vasatag anyagból van, mint Jucéknak, de szerintem a célnak megfelel, mind a kettő chicco, majd rakok fel képet, ha kisikáltam őket. A minimanóban meg vettem ülést maxi cosit, szerintem tök jó, majd ezt is lefényképezem Adristól. Anyuélhoz fa etetőszéket. Cipőt meg babakocsit még nem találtam megfelelőt.
Egy időre kivásároltam magam, a börzén csak 11-13ig voltunk (mert Adri elaludt, 9kor kelt fel), ott még tuttam volna matatni Kép, majd tavasszal Kép
Du anyuéknál családi összeröffenés volt, nagypapi ebédeltette Adrit, óriásit aludt utána, majdnem 3 órát, utána meg persze nyúzták a rokonok, kézről kézre járt. A keresztlányommal 12 éves és az öccsével jól eljátszott, az egész napja jókedvűen telt, sikítozva nevetgélve ugrándozott állandóan, így este nem kellett altatni, teljesen kidőlt.

Jó éjt!

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Jó reggelt!

Köszönöm a jókívánságokat, jól sikerült a bál. Kép Táncolni persze nem táncoltam, annyit dumcsiztam, már kicsit hiányoztak a kollégák. A diákok is Kép, de ez most felnőtt bál volt szülőknek, tanároknak, úgyhogy velük nem találkoztam. A fiúk is rendesek voltak itthon, nem randalírozak nagyon. Kép

Vásárlás: Flames, mi is Maxi Cosi-ülést vettünk a Mini Manóban!!! Kép És tényleg ott volt egy szimpatikus, segítőkész fiatalember, rá gondoltál? És hogy tetszett Adrinak az ülés? Marci egyből beszunnyadt benne, kétszer is... Pedig pont azért vettük, hogy ebben már jobban lehet ülni és nézelődni, játszani... Egy kicsit nehezebb berakni a gyereket az autóba, mert olyan magas ez az ülés (vagy a mi kocsink túl alacsony?).
Légzésfigyelőből mégis maxi phone-t kölcsönöztünk, még mindig ez volt a legbizalomgerjesztőbb. Mi a baj vele? Egyelőre nem okozott gondot.
Kerekes hordozó Kép Majd mutass róla képet!!!

Na, szép napot mára!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Jóreggelt!

Mi történt? Kihalt a topic?Kép

Éljen-éljen! Megérkezett a hó!!!
Mi már 3/4 5-kor keltünk, mert Marci éhes volt, "véletlenül", majd apa is felkelt, mert indulnia kellett, kis reggeli pakolás, kajagyártás, majd apa el!
Marcit visszaaltattam, és kimentem havat lapátolni 1/4 7-kor, hát olyan szép volt, még akkor kezdett világosodni, még teljesen csend volt, és nagyon fincsi porhó esett, olyan jót tett a lelkemnek!!!
Csak apáért izgulok nagyon, hogy épségben kiérjen!

NA megyek lassan, Marci még alszik, lehet, hogy el sem köszönünk ma reggel?

Szép havas napot, kíváncsi vgyok mit szólnak hozzá a törpék, remélem marad holnapra is, hogy én is kipróbálhassam MArcival!

Ügyesen vásároltatok, várjuk a képeket!
tamesz, aki várja pénteken a csapatot!

Ja Babus, és ha pénteken este megyünk Egerbe és akkor hazaviszünk Titeket?

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Hát tényleg nem volt nagy forgalom a hétvégén... Flames, hol a szokásos késő esti hozzászólásod??? Kép Úgy hiányzott!

Hát itt a városban nem marad meg a hó, csak a latyak. Kép De azért a szállingózó hópelyheket tátott szájjal figyelte Marci az ablakból...

Tamesz, ne aggódj, biztosan odaér épségben a férjed. Meg vissza is. Kép Küldesz telefonszámot emailben?

Sziasztok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Hali!

Írtam este, csak nem tudtam elküldeni, mert megint karbantartáson volt a babanet. Ezt írtam:

Juc
Milyan szinű ülést vettetek? Mi kék macisat. Szűkítőt vettetek bele? Ti vittétek el az utolsó pohártartót? Kép A www.babakocsi.hu -n láttam olcsóbban rá játékot. Adrinak is tetszik az ülés. Kicsit nyűgös volt, amikor bélelt nadrágban, és pufi kabátban préseltem bele. Igen elég magasan ül, de nálunk nem gond, mert egyterű Nissanunk van, egyébként tapasztalataim szerint ez az egyetlen autó, amiben elég hosszú a biztonsági öv, hogy kényelmesen beletedd a hordozót. Kismamáknak készült tele van rekeszekkel, hátul tálca, spéci gyerek biztonsági öv avn benne, és a hátsó ablakokat nem lehet teljesen lehúzni stb.
Kép

Maxi phone: amikor Adri 3 kg körül volt állandóan tévesen riasztott, a matrac fölé kellett tenni, hogy érzékeljen. Amikor 6 hósan elkezdett forgolódni, és mikor 8 hósan visszaadtuk akkor is állandóan tévesen riasztott, mert lemászott róla, nem igaz, hogy érzékeli az ágy egész felületét. A bébiőr része meg zúg. Nekem egyedül az jött be, hogy volt rajta éjszakai lámpa Kép Szerintem az Angelcare jobb. Milyen fajták voltak még? Ha neked is tévesen riaszt nyugodtan vidd vissza, arányosan visszaadják a pénzt, a mérlegükkel is úgy jártam, hogy eléggé agyonhasznált volt, össze-vissza mért, így végül inkább vettem egyet.
A héten lefényképezem a hordozókat, csak most sikáltuk ki őket domestossal, mert a kerekes irtó mocskos volt.

Ti meleg bélelt hálózsákban altatjátok a törpöket?
Csomó tök jó rucit vettem a börzén készítőktől, de sajnos csak a börzén árulnak, nincsenek a neten, max piacokra járnak.

Nálunk nem nagyon marad meg a hó, de még esik, megkukkoljuk majd Adrival.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Megnéztük a havat, Adri mondta: Hűű! Haaa! többször is Kép

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


SziasztokKép

Sokat nem tudok visszaolvasniKép

Tamesz
ElgondolkodtatóKép, majd még megbeszéljük itthonKép
Csak én annyira félek Kristóffal kettesben felbuszozni Pestig, aztán pedig még valahogy hozzátok is el kéne jutni.
Ott leszek egy babakocsival, cuccokkal, Kristóffal, az emberek meg olyan taplók. Meg egy rakat gyöngyösi főiskolás fog majd menni hazafelé Pestre, tömve lesz a busz. A péntek olyan gázos nap.
De meglehet, hogy valahogy elmegyünk. Apucim ugyan dolgozik, de apukám majd talán kikisér minket a buszhoz, segít felcuccolni a buszra.
Majd még megfontolomKép
De este akkor jövünk haza, ugye?Kép


És mit olvasok???
Nem szégyellitek magatokatKép, hogy nálatok esik a hó??? Nálunk pedig hétágra süt a nap.
Azonnal kérjük a hófelhőket ide Gyöngyösre.
Múlt héten már a szánkót is megvettük, Apucim a most csinál rá háttámlát.
Havat akarok!!!És szánkózni KismacivalKép

Most megyek, mert a kissrác rögtön összetöri magát. Valamelyik nap arccal belevágódott a parkettában, hú, volt nagy sírás-rívás. Képtelen megtanulni esni. Folyton elvágódik. Õ nem tud fenékre huppanni. Egész nap a nyomában kell lenni.
Sőt, már a mi ágyunkra, ha ki van húzva, és úgy alacsonyabb, akkor fel is mászik pillanatok alatt, az ágy másik végén pedig fejjel előre akar lemászni illetve leesni. Kész életveszély, amit csinál.
Most már még annyira sem érdeklik a játékok, mint eddig. Egész nap csak a felállás meg a felállás meg a felállás. Mindegy hol és mibe kapaszkodva. Mindegy, hogy utána elvágódik. Akkoris.
Szegény anyja meg teljesen kikészülKép

Na minden jót, majd ha tudok, még jövökKép

Addig is küldjétek a hófelhőketKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Hahó!

Ülés: mi férfias sötétkéket vettünk, egyszínűt. A pohártartót nem mi vittük el! Kép Szűkítőt vettünk bele, de szerintem csak hosszú útra fogjuk beletenni, ha hosszabban alszik benne a Marci. Hát az autóra irigykedem, nekünk régebbi Toyota Corollánk van, elég sportos fazonú (lapos, széles), nem egy gyerekbarát autó.

Légzésfigyelő: nekünk eddig Angelcare volt (kölcsön), hát az is többször riasztott tévesen... Ugyanúgy, ahogy Adrinál: amikor még pici volt, azért, mert nem érzékelte, amikor már mászott, akkor meg lemászott róla. és ennek is zúgott a bébiőr része... Szóval semmi sem tökéletes. Kép A MIni manóban egyébként a többi elemes volt, nem tudom, azok jobbak-e.

Hálózsák: mi csak frottír hálózsákban altatjuk Marcit, de van alatta rugi+body. Ja, és 23-24 fok körül van. Takaró nincs rajta.

Babus, ti mit vettetek a börzén?

Újra visszatérek a karácsony-témához: ti 24-én este a szűk családi körben lesztek vagy nagyszülőkkel együtt? Már írtam, hogy én eddig mindig anyukáméknáél töltöttem a szentestét, amióta a páromat ismerem, ő is. Most próbálunk először a mi kis családunkkal karácsonyozni. Kicsit tartok is tőle, hogy sikerül-e majd olyasmi hangulatot teremteni, mint anyukáméknál. Meg a főzés, takarítás, titokban díszítés hogy fog menni. A férjem családja közben meg értetlenül áll, hogy mit különcködünk, miért nem megyünk végre hozzájuk szenteste, akkor az a szokás, hogy összegyűlik a család. Lehet, hogy meg fognak sértődni? Kép Nálatok hogy megy ez?

Sziasztok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok,

Jó volt visszaolvasni benneteket Kép. Látom mindenki vásárolgatott. Mi is megbíztuk egy unokatesómat, hogy vegyen nekünk egy hátihordozót a börzén. Meg is vette, sajnos még nem tudom, hogy is néz ki. Rossz így látatlanban vásárolni, de mit tegyünk, ha itt nem lehet kapni?! Flames talán te el tudod magyarázni, írtad, hogy ti is nézegettétek a 9900Ft-os hordozót. Jól néz ki? Az unokatesóm nem mert használtat venni, nehogy a végén ne feleljen meg nekünk.

Nagyon irigylem a havazást! Amúgy nem vagyok nagy tél-rajongó, de az első havazás, az gyönyörű élmény. Nálunk csak egy kicsit pilinkézett szombaton, de olyan gyöngén, hogy alig látszottak a pelyhek.

Babus,
Hát nem semmi folytona kis lurkót üldözni Kép. Te húzol a lábára cipőt? Ákos is sokat esett, mert a harisnyában folyton megcsúszott a lába, de mióta cipőt húzok rá sokkal jobb, mert így stabilan áll.

Karácsony:
Mi a Szentestét a szüleimmel szoktuk tölteni, majd Karácsony másodnapján kimegyünk vidékre az apósomékhoz. Én is nagyon várom már a Karácsonyt, kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni a kis manónak a feldíszitett fa Kép. Biztos majd megpróbálja felborítaní.

Szortyi:
Nektek használt az orrszívó, mikor a kicsiknek be volt dugulva az orrocskájuk? Nekünk egy porszívós van, de semmi hatása, csak azt érem el, hogy űvölt, mint akit nyúznak.

Hálózsák:
Ákos bélelt hálózsákban alszik, alatta vékony pizsama.

Majd készítsetek sok-sok képet a találkozón! Ok?

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok,

Jó volt visszaolvasni benneteket Kép. Látom mindenki vásárolgatott. Mi is megbíztuk egy unokatesómat, hogy vegyen nekünk egy hátihordozót a börzén. Meg is vette, sajnos még nem tudom, hogy is néz ki. Rossz így látatlanban vásárolni, de mit tegyünk, ha itt nem lehet kapni?! Flames talán te el tudod magyarázni, írtad, hogy ti is nézegettétek a 9900Ft-os hordozót. Jól néz ki? Az unokatesóm nem mert használtat venni, nehogy a végén ne feleljen meg nekünk.

Nagyon irigylem a havazást! Amúgy nem vagyok nagy tél-rajongó, de az első havazás, az gyönyörű élmény. Nálunk csak egy kicsit pilinkézett szombaton, de olyan gyöngén, hogy alig látszottak a pelyhek.

Babus,
Hát nem semmi folytona kis lurkót üldözni Kép. Te húzol a lábára cipőt? Ákos is sokat esett, mert a harisnyában folyton megcsúszott a lába, de mióta cipőt húzok rá sokkal jobb, mert így stabilan áll.

Karácsony:
Mi a Szentestét a szüleimmel szoktuk tölteni, majd Karácsony másodnapján kimegyünk vidékre az apósomékhoz. Én is nagyon várom már a Karácsonyt, kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni a kis manónak a feldíszitett fa Kép. Biztos majd megpróbálja felborítaní.

Szortyi:
Nektek használt az orrszívó, mikor a kicsiknek be volt dugulva az orrocskájuk? Nekünk egy porszívós van, de semmi hatása, csak azt érem el, hogy űvölt, mint akit nyúznak.

Hálózsák:
Ákos bélelt hálózsákban alszik, alatta vékony pizsama.

Majd készítsetek sok-sok képet a találkozón! Ok?

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Még valami: Tegyetek fel légyszi baba-mamás képeket, ok? Juc az egyetlen, akiről tudom, hogyan néz ki Kép. Én is felteszek 2 képet:

Kép

Kép

Kép
Kép
nyuszko
 
 


SziasztokKép

Ezt nem hiszem el, a kissrácot az előbb körbepakoltam minden oldalról, hogy meg ne üsse magát, míg én itt írok. Egyetlen pici 20 centis rést hagytam szabadon, gondoltam arra csak nem esik, hát nem pont oda vágódott el???
Persze miután észrevette, hogy körbe van akolva, azóta esze ágában sincs ott felállni.
Most pl. a ruhaszárítóba kapaszkodva állt fel.
Vagyis már nem, most a gurulós asztalba kapaszkodva.
És hiába huppan le fenékre, utána hátravágódik.
Néha a saját lábában bukik fel. Lehet tényleg megpróbálom a cipőt. Mert a csúszásgátló zokni se válik be. Folyton lecsúszik a lábáról a zokni és ezért esik el.
Vagy pedig kitekeredve, oldalra bukfencezve zuhan el.
Szerintem mi még egyszer a kórházban fogunk kikötni.
Az előbb fél pillananatra nem figyeltem rá, nem is tudom, mit csinált, talán ült, és hirtelen egy óriási koppanás, és lába égnek, egy bömbölő fej pedig a földön.

Bocsi, de én többet képtelen vagyok írni.
Majd fél év múlva jövök, ha már megtanult járni.
Én nem tudom, hogy ez mindenkinél így van-e, de ez már nálunk csak szenvedés. Nincsen semmi játék, kacagás, csak napi 12 órában felállás és eleseés, anya elkap, újból feláll, megint elesik, máshol feláll, ismét elesik, anya elkap, átlag minden 10. alkalommal nagy bőgés.
Semmi mást nem csinálunk egész nap.
Most már itt ül az ölemben, mert másképp írni se tudok.

Megyek is. Már úgy kivagyok.
Nem is kap karácsonyra játékot. Csak egy bukósisakot. Minek. Úgyse érdekli.
Na jó, persze, hogy kap. És nem rá haragszom. Csak már kivagyok.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Hali!

Amiket vettünk:
Kép
Kép
Kép
ilyen vastag hálózsákban alszanak gyerkőcök?
KépKép

A hordozók még száradnak.
Itt is vannak hátihordozók: http://www.bababirodalom.hu/maincategory.php?id=17
Az egyik hordozónk ilyen, csak erről hiányzik a kerék: http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=3206068
A 10e Ft-os ilyen volt:
Kép

Karácsony:
Eddig 24én ebédre anyuékhoz mentünk, vacsira anyósékhoz és utána rohantunk haza kettesben szentestézni. 25én a nagynénémnél gyűlt össze a család ebédre, du megint anyósék, 26án meg a keresztapám jött anyuékhoz. Hát most nem szeretnék így rohanni. Szerintem akármilyen sértődés lesz 24én otthon maradunk. A másik két nap meg majd vándorlunk. Nálunk nincs rendes nagy étkező, ezért sajnos én nem tudom vendégül látni a családot.

Nyuszko
Majd megkérem apát csináljon vmi normális képet is rólunk, végignéztem, de egyik sem találtam érdemesnek felrakni Kép

Babus
Beszéltem apával, és ha busszal jössz föl az M3on, és le tudsz szállni a Szerencs u-nál, akkor mi érted megyünk, és kiviszünk Tameszékhoz. Csak szólj mikor érkezel! Na? Mit szólsz? A végén addig nyaggatunk, hogy lemegyünk értetek Gyöngyösre és erőszakkal felcipelünk Pestre Kép

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok, küldök egy táblázatot:

<pre>
Anyuka neve Anyuka kora Baba neve Szülés ideje Születéskori méretek 6 hónapos méretek Kórház neve Baba kora
Andi 32 Miron 2005. 01. 15. 3200g ? ? Szt.Rókus 10 hónapos és 1 hetes
Bogacsi 30 Szonja 2005. 01. 16. 3860g 56cm 7590g 68cm Szt.István 10 hónapos és 0 hetes
Bettimama 23 Dorka 2005. 01. 17. 3300g 53cm ? Nyírő 10 hónapos és 0 hetes
Rahel 26 Peti 2005. 01. 17. 3200g 54cm 8040g Kaposvár 10 hónapos és 0 hetes
Babus2005 26 Kristóf 2005. 01. 27. 2700g 52cm 7960g 66cm MÁV 9 hónapos és 3 hetes
Nyuszko 29 Ákos 2005. 01. 28. 3550g 55cm 8250g 70cm Marosvásárhely Megyei Kórház 9 hónapos és 3 hetes
Tamesz 33 Marcell 2005. 02. 08. 3450g 53cm 7600g 68cm Kistarcsai Kh. 9 hónapos és 2 hetes
Flames 28 Adri 2005. 02. 10. 2700g 51cm 7080g 65cm MÁV 9 hónapos és 1 hetes
Juc14 31 Marci 2005. 02. 18. 3400g 60cm 7980g 71cm MÁV 9 hónapos és 0 hetes
Fanka 27 Panni 2005. 03. 06. 3400g 56cm ? Szt.Imre 8 hónapos és 2 hetes
Eveka 28 Marcell 2005. 03. 10. 3480g 55cm 8550g 67cm MÁV 8 hónapos és 1 hetes
Mukika 28 Aliz 2005. 04. 06. 2260g 44cm 6700g 64cm Szeged Női Klinika 7 hónapos és 2 hetes </pre>

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Jóreggelt!

Tegnap este próbáltam bekukkantani, de a babanet nem ment, vagyis csak az első két tpopicot láttam!

Babus,
látod megszerveztük az "életed"!Kép
Kitartás, Kristóf is gyorsan fejlődik majd és nem fog mindig elhuppanni, Marci is gyorsan megtanulta, bár én nem kaptam el mindig, mert képtelenség lett volna napi 12 órában a sarkában állni, így megtanult esni!
Kristóf belefér még szerinted a mi hordózónkba, mert az van nekünk? Már csak azért, mert visszafelé kellene neki valami ülés, mert én anélkül nem viszek soha gyereket! Vagy babakocsi helyett azt hozol inkább? Hogy legyen?

FLames,
tök jó cuccokat találtál, én sapkát próbálok Marcinak vadászni a dzsekijéhez, de eddig csak pirosat találtam, és most már fel is adtam, marad az!

Juc,
jó a táblázatocska, köszönjük, tényleg a többieknek nincs kedve pénteken jönni? Tudom Mukikának és Nyuszkónak nehezebb, de a többieknek?

Találkozóhoz:
hőmérséklet nálunk nincs olyan magas, mint egy távfűtésesben, tehát aki fázós vagy ehhez szokott, hozzon melegebb ruhát is, léccike. Egyébként lent padlófűtésvan, tehát a gyerkőcök nem fognak alulról fázni. Gondolom a gyerkőcöknek kaját hoz mindeki, magunknak van ásványvíz, gyümilétyó, teák, habos capuccino, ..... ki mit kíván!
VEttem egy kis rágcsát, és ha lesz erőm csütörtök este akkor sütök valami egyszerűt. EGyéb óhaj, sóhaj, kívánság?Kép

Na mennem kell, mert romboló MArcell alkot!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


EGy kis tegnap esti sorozat:
19.54 perc : "Anya, én még nem vagyok álmos, minek raktál már zsákba?"
Kép
19.57: "hú, de elfáradtam, lehet, hogy mégis csak álmos vagyok???!!"
Kép
19.58: "kész, kipurcantam!"
Kép
Szép napot Nektek!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


SziasztokKép

Bealtattam a srácot, megpróbálok végre egyszer nyugiban írniKép

Tamesz
Nagyon cuki a kis álmos MarciKép

Hordozót már hónapok óta nem használjuk. Egyrészt mert folyton kimászott belőle, másrészt pedig azért mert már nem lehet bekötni, nem éri át az öv, ugyanis már a 10 kilóhoz közelít a srác. Így szerintem kizárt, hogy abban utazzon.
És még ha beleférne, akkor se tudnám hordozóban vinni, mert abban őrült nehéz. Én abban akkor se bírtam vinni, amikor még csak 6 kilós volt. Nem tudom kiknek találták ki ezeket a babahordozókat. Bivalyerős apukáknak?!

Úgyhogy ez is baj. A buszon se tudom mi lenne. Ott ülne az ölemben, de hirtelen fékezésnél, ami buszokon gyakran előfordul, simán az előttünk lévő ülésnek csapódnánk. Nekem már, persze egyedül, volt benne részem nem is egyszer.
És az autótokban se lenne más megoldás, minthogy az ölemben ülne.
De ez meg így tök veszélyes. Nem tudom, hogy kéne csinálni.
Meg azok a rohadt buszsofőrök alig vagy egyáltalán nem fűtenek a buszokon. Mikor én jártam fel Pestre, volt, hogy belülről befagyott az ablak. Na ha most is így járunk, az marha jó lesz. Arról ne is beszéljünk, hogy Kristóf kikel magából, ha több mint 1 órán át overállban, sapiban, sálban kell ülnie.
Tényleg nem tudom, mit csináljak. Tök jó lenne menni, ha nem járna ennyi cécóval. Gyerek, cuccok, babakocsi, buszozás, tömegnyomor.
Majd még meglátom.


Nyuszkó
Rólunk sincs semmi normális kép. Általában csak én fényképezem Kristófot, vagy a fiúkat együtt, így rólam alig van kép.

Flames
Nekünk is ilyesmi vastag hálózsákunk van. De én még erre takarót is teszek.

Légzésfigyelő:
Nekünk is Angelcare van. És soha, egyetlen egyszer se riasztott be. Pedig Kristóf aztán folyton elmászik alvás közben az ágy különböző sarkaiba.
Nekünk már akkor érzékel, ha nincs is Kristóf az ágyban, csupán én fogom a rácsot kívülről. Vagy ha a pelenkázón fekszik.
Szóval én nagyon-nagyon meg vagyok vele elégedve.
Nem az lehet a gond, hogy aki használtan kölcsönözte, annál el van állítva az érzékenység, mi pedig, és úgy tudom Tameszék is újonnan vettük, és annak gyárilag be van állítva az érzékenysége, ami így tökéletes és ezért nem riaszt tévesen.

Karácsony
Mi szenteste itthon szoktunk lenni, kettesben, most már hármasban. 25 illetve 26.-án pedig felváltva megyünk egyik illetve másik nagyszülőékhez. Egyébként nincs semmi felhajtás. Nálunk kicsi a család.

Ja, még az elesésről:
Tamesz
Én se kapom el mindig, csak ha azt látom, hogy fejjel érkezne a kőre vagy parkettára. Merthát azt csak nem hagyhatom, hogy 5 percenként szétüsse a fejét. Mert hatalmas lendülettel vágódik el.
Aztán meg belegondolok abba, hogy a nagy eséstől megreped egy ér a buksijában, bevérzik az agya(szakmai ártalomKép), hú, akkor teljesen kész tudok lenni. Egy-egy nagyobb esés után órákig vizslatom, hogy jól van-e, nem hány-e, nem aluszékony-e.
Itt a Babanetes Rendelőben is azt írta egy doki, hogy nagyobb fejreesések után érdemes megmutatni orvosnak.
Amúgy kipróbáltam, hogy cipőt adok rá, de akkor meg a cipői akadnak össze a lábán, és attól esik el.
Nincs rá jó megoldás.



És még valami:
Mióta a kiságynak a fekvőfelületét letettük legalulra, azóta én alig tudom be- illetve kivenni onnan Kristófot. Az én 158cm-mel bele se érek az ágy aljához. Ráadásul nekünk kombi ágyunk van, pelenkázó+kiságy egyben, alatta pedig ágyneműtartó fiók van, ami miatt még magasabb az ágy.
Ti hogy oldjátok meg? Mindenki olyan magas, hogy simán le tudtok hajolni odáig?
Hétvégén, amikor a két nagymamival volt itthon Kristóf, akik még nálam is alacsonyabbak, nem tudták betenni az ágyába, hanem a heverőn altatták.
Anyukám szerint régen lehúzható, vagy lehajtható rácsú kiságyak voltak. Ami valóban praktikusnak tűnik. A kórházakban is ilyenek vannak.
De azt viszont nem láttam, hogy a boltokban is árultak volna ilyet. Vagy mégis? De ha nem, akkor mások hogy oldják meg? Nem hiszem, hogy csak én vagyok egyedül alacsony anyuka.
Mert ez így nagyon gáz. Még betakarni is alig tudom. Ha pl. pocakos kismama lennék, akkor pedig teljességgel lehetetlen lenne, mert a hasamtól még úgy se férnék az ágyhoz.

Most mennem kell. Apukám hozza a kutyusomat és megyek vele sétálni, addig ő feljön hozzánk és őrzi Kristóf álmát.

Ja, és a lényeg. Ma délelőtt nálunk is esett a hó!!!!!Kép De már elálltKép

Majd még jövök, és én is teszek fel képeket azokról, amiket a börzén vettünkKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


VisszatértemKép

Vagyis nem. Felébredt a kissrác. Biztos arra, hogy kiengedtem apumékat. Mert az a hülye bejárati ajtó pont a szobája előtt van.
Vagy mégse?
DeKép

Majd jövök.

Babus

Kép
babus2005
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?