Új privát üzeneted érkezett!

Manka!

A mai napot leszámitva sztem jo baba, 2,5-3 óránként felkelünk kajcsizni éjjel is, de zömmel hamar visszaalsszik....

Ma viszont.......11-1/2 2-ig aludt( reggel 1/2 9-től fenn van), nyöszörög, 3 körül már az sem volt elég hogy a kezemben volt, rázogani is kellett, 5 után most megint elaludt, de ha igy lesz éjjel is......előre félek...a hasa nem fáj, mert nem huzogatja a lábacskáját, a bnőm szerint ma rossz napja van.....(mi lesz ha elkezd menstruálni majdKép)

Ma először megfordult a fejemben, hogy milyen jo volt, mig a hasamban randalirozottKép
MInd1, más is átvészelte, mi is tuljutunk a nehezén majdKép

Kép
hencsi
 
 


Heni,

Hát igen, vannak ilyen és olyan napok. Jack még most is csak max 4 és fél órát bír ki szopi nélkül. Azt mondják, a lányok sokkal ügyesebbek az "éjszakátátalvással" mint a fiúk.

Hétfőn megyek 6 hetes kontrollra (ami hét és fél hetes kontrolra sikeredett). Két hét múlva pedig Jack megkapja a második szurit, amitől már előre félek. Utálom, ha "bántják".

A szuriról jut eszembe, te végül is kértél EDÁt?

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Hello Lányok,

Látom bővülünk...

Cuiccolo Kriszti külkereskedő közgazdász, Marci 2004.06.02. Bp., XVIII.ker

Timili Timi,családi vállalkozás, külker Márk Oliver 2004.08.02.,München-Budapest XI.

Ed Edina tanár, Kincső 2004.02.26. Bp. XXII.ker. Tesó érkezése, akinek a neme még titok: 2006.01.23

Barbic Barbi, Benedek Bence 2004. Tárnok

Második Iza, közgazdasz, Kaidi 2002. 06. 08. es Riley 2005. 08. 06. Szentendre

Ytong Judit,banki operátor, Dorka 2004.08.24. Bp.XIV..ker.

Matt Ildi,tanár, Bp. III.ker.

Kisbora Andi,külkeres, trade-marketinges, marketinges, tréningelős, szervezkedős, multi-bogyó:-) (volt)Dani 2005.04.16.

Janikó Anikó, villamosmérnök, Nati 2004.06.01. Bp. XVIII.

Pzita Zita, informatikus, Ádám 2000. 11. 10., Csilla 2002. 06.14., Réka 2004. 06. 18. Gombán laknak

Hencsi, könyvelő,Ajsa Csenge 2005.10.30, Erdőkertes

Szherika Erika, Lili 2003.08.26

Manka7 Manka, export-import, marketing izé, Jack 2005.09.22. Bp IX.

Most látom, hogy nemzetközííívééé lett holnapra a világ Kép Amerikai, angol apukák?
By the way angol ovi kérdésben otthon vagytok?

puszi,
Kriszti
p.s. Hajrá Dani!!! Élvezni az otthonlétet, felépülni és irány az állatkert!

cuiccolo
 
 

 
 

Helló,

angolra visszatérve, gondolkodóban vagyunk, van egy tanfolyam 1 évestől-...-ig, Helen Dorothy (nem tom pontosan hogy kell írni)módszerrel dolgoznak, állítólag nagyon híres, mi a véleményetek ilyen korai nyelvtanulásról?

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Judit,
A modszert nem ismerem, de ha nem anyanyelvuek tartjak, en biztos nem kuldenem angolt tanulni a gyerkocot, sztem tobbet art, mint hasznal. nagyon tud rögzülni a neha helytelen kiejtes, netan egy helytelen szohasznalat. Ha anyanyelvuek tartjak, akkor sem vinenem el, mert sztem heti par ora nem szamit sokat. Amikor majd tenyleg tanulja az iskolaban, ket-harom het alatt behozza azt a par evi "munkat", amije benne lesz addig.
Ha a csaladban nem adott a masodik nyelv hasznalata, akkor ez a babanak komoly "tanulas", megpedig olyan elvont dolgoke, ami neki meg nagyon nehez. Azt pedig, hogy valaki elkezdjen vele az idegen nyelven beszelni, megint csak nem jo, mert osszezavarja oket. Nalunk pl en szinte csak magyarul,a parom csak angolul beszel vele. En csak azert "szinte", mert a parommal angol a kozos nyelv, igy hallja, ahogy hasznalom.

Kriszti, Angol oviba bp-i barataink gyerekei jarnak, ha erdekel, megkerdezem. Mi innen nem visszuk oda, bar gondolkodtunk rajt, ha majd ismet elutasitanak a sztendrei ovikbol, esetleg akkorKép.
Üdv Mindenkinek,
Iza
masodik
 
 


Húh, de felgyülemlettünk mióta nem voltam.
HElló Ujak!


Kis korrigálás: NEM családi a vállalkozás, csak a férjem csinálja. Nekem a bejövö összeg egy részének kiadás´hoz van csak közömKépegyébként "szintén zenész"

Helen "Kitudjahogyirjákésmondják" módszerrel tanul egy barátnöm 4 éves kislánya.
Szerintem ne ér semmit. (ezt csak arra apuszta tényre alapozom h jómagam 8 éves kortól tanultam franciát ami arra volt jó h a gimiben lógattam a lábam mert "én ezt már tudom" és jól lemaradtam...16évesen - jól átgondoltam- az orosz kiváltására beszereztem az angolt majd 25 évesen kimentem N.oba) legjobb esetben is "csak"oviba (anyanyelvibe) adnám csakis azért mert ebben a korban alakul ki a kiejtésük -és nem azért mert ilyenkor még szivacs a kis agyuk és mindent fog....késöbb is meg fogja tanulni.

Ujra olvasván megint nagy f...ot irtam, mert ha csak (megint, nagypofával) a saját példámat nézem...engem az anyukám nem hordott idegennyelvüoviba mégis sokak szerint elég jó kiejtéssel beszélem a fenti nyelveket...persze,ezt ráfoghatjuk a francia nyelv korai ismeretére (?)...
Egyszóval: sztem felesleges (még)
Többiek?
Viszoooooont: ujat hallottam:

S-A-K-K!
Kiválóan fejleszt! (barátnöm akinek a kislány jár helenezni...is)
timili
 
 


Jaj, már megint belelendültem, alényeg meg kimaradt
sajnos kedd 3kor megyünk vissza, tehát talit Márk most dobja...
timili
 
 


Sziasztok,

Nálunk az apuka ír, és a magyart igencsak töri, azt mondja, majd a gyerekkel együtt fogja megtanulni.

Iza, és akkor is magyarul szólsz a nagyobbikhoz, ha a párod is ott van, és hárman beszélgettek? Nem keverte a két nyelvet amikor tanult beszélni?

Én is tudok egy angol ovit (www.atoz.hu) az Istenhegyi úton, egy ausztrál ismerősünk vezeti. Szerintem mi maradunk majd Pesten magyar óvodában (persze ezt még van időm átgondolni), márcsak az utazgatás miatt is.

Jó éjszakát,

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok,
Judit,
Helen Doron a módszer, heti 1X viszed a gyerkőcöt amúgy otthon minden nap 2X meghallgatod a CD-t és ismétled Vele a "feladatokat". A tanárok közt van anyanyelvi és magyar is.


Iza, Manka,

Köszi a választ. Én hordom Marcit "angol bölcsibe" heti 1X, valóban csak annyit ér, hogy nem idegenkedik ha más nyelven szólnak Hozzá. Nagyon sok a külföldi a baráti körünkben (brazil, holland, ausztrál, francia) Velük angolul beszélünk. (persze nem mindig helyesen Kép)
Ahol "vegyes házasság"ban élnek a szülők olyan szépen beszélnek a gyerkőcök mindkét nyelven. Olyan "irígy" vagyok erre. Gondolkozom/tam az angol ovin, de ahol anyanyelvi a csapat az 100ezrekbe kerül havonta Kép a másik meg sztem. is többet árt, mint használ.

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Manka!

Igen volt EDA, de csak 1 órát, mert 7-re mentünk be a kórházba( 1/2 12-től voltak fájások), és 9.05-re meglett Ajsa...Kép 8.10-kor kötötték be az EDA-t, az az 1 óra mig hatott nagyon kafa volt, de utána a kitolás eléggé fájdalmas ahogy ott nyom mindent a buksi....egész szülés alatt a kitolás volt a legrosszabb, de szerencsére 4 fájásra kipottyant a kisasszonyKép

Heni

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!
Mi járunk Lilivel a Helen Doron modszeres angolra.Nekünk anyanyelvi csajszi tartja.Lili élvezi,tetszik neki.De Lili apukája is sokszor beszél vele angolul.Ha apa kérdez valamit tőle,már szavakat válaszol a kérdésre.Hát majd meglátjuk.
Ki hogy van?
Erika
szherika
 
 


Hali,

Én kicsit bekavarnék megint. Legyen szerda a tali????

Most hívtak, hogy az autóm a mai nap helyett jövő kedden fog megérkezni így akkor kéne menni szerződni Kép

Így talán többen tudnak csatlakozni....

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Timi,

Így jöttök? Amúgy sakk nagyon jó, sok dologra.... Majd szóban kifejtük Kép Jól vagytok?

p,
K.

cuiccolo
 
 


ITT.
timili
 
 


Szerintem is a fele-fele család a fasza (ilyen szempontból) van egy német ismerösünk, a kisfiú egy hónappal idösebb Márknál (és eggyel fiatalabb MarcinálKép) és az apuka ugyan csö-német, de meglepöen szépen és jól is beszél magyarul pedig csak 3 éve vannak itt és nem kell a munkája miatt beszélnie magyarul, na a lényeg ö csak magyarul beszél a kiscsávóhoz és az már magyar és német szavakat is gyönyörüen beszél...mig az én fiam (akohez mindketten magyarul beszélünk) még csak cca, düz, zizz -ilyeneket mond. Lehet találgatni mit mond. és mindezt milyen nyelven. viszont a tschüss már abszolut felismerhetö
timili
 
 


Ja, Manka, Hencsi Ti? Keverék család?
Jack apukája milyen nemzetiségü ? Hencsi Ajsa miért az? Vagy inkább Aysha?Kép És ki hol lakik? (ha nem Erdökertesen...)

Cuicco részedröl ez a Helen Donor uj. Kellett már valami a szenzomotoros helyett ?!Kép
timili
 
 


Barbic, Zita...merre jártok?
Matt...meg még sorolhatnám...
timili
 
 


Szeva Timi,

Ja-ja mindig fejlesztésben vagyunk Kép
Szenzomotoroson túlfejlődtünk, hidroterápia messze van + már ki is lógnánk a sorból, jöhet az english Kép
Vmelyik. nap láttam összefoglalót az angoloviról, helen doronról, zsidó hitkösség oviról és így tovább. Teljesen fellelkesültem.
Ovi még messze így egyéb dolgokon töröm a fejem.
Barátnőm játszóháza már uncsi Marcinak, bábszínház, zene bölcsi, manó torna esetén megtűri.
Amúgy MárkOliver repertoárjából kihagytad a tik-tak órát. Már 1 hónapja is tökéletesen felismerte a Gellértben.
Gekkóval mizujs?

cuiccolo
 
 


Timili,

Jack apukája Írországból keveredett ide, és itt lakunk a IX-ben, 4 percre gyalog a söfitől (annak idején lemértem), úgyhogy csak átsprinteltem amikor a fájások már 4-5 percesek voltak. Jack ma 50 napos, úgyhogy még eléggé gyakorló anyuka vagyok.

Neked hogy jött ez az ingázás München és Bp között?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Timili!Kép

Mi echte magyar család vagyunk, Ajsa úgy jött, hogy nem hétköznapi és magyar nevet szerettünk volna a gyermeknek és az Ajsának egyes források szerint magyar eredete van, az ajak szó kicsinyitése, origo utonévtár szerint, igy lett a név....az Édua is tetszett volna de azt 1 ismerős előbb adta a gyermekének.....

Ezekből már következik, h mi állandoan Erdőkertesen lakunkKép

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!
Kuldok egy kepet, amit a lanyom rajzolt kb 2 honappal ezelott. A cime: Szarvasbogar
Udv,
IzaKép
masodik
 
 


Ja, ezzel akarok jo hetveget kivanni nektek, csak a szoveg a vegen lemaradt. (kb fel orba telt, amig rajottem, hogyan kicsinyitem.
Udv
masodik
 
 


Halihó, most csak a tali miatt néztem be.
Nekünk jó a szerda is, sőt! Kedden Anyu szabadnapos, akkor átmennénk hozzá és tudnék vásárolgatni egy kicsit, ő pedig babázhatnaKép.
Mennem kell, Kincső nyafizik...Kép

Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Jó reggelt!

Tali jövő szerdán (november 16.)14 órakor az Állatkert főbejáratánál.
Mindenkit várunk!!!
(MÁrk, szólj Anyának hogy húzzon bele...)
Ed, Barbiékkal mizujs? YtongJudit ha így sem jössz már nem veszünk komolyan Kép

Kriszti

cuiccolo
 
 


Hali,

na akkor szerda tuti, ha négykézláb is de ott leszünk. 14:00-kor a főbejáratnál.

Judit+Dorka

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Manka, mü-bp inga nem jött, én "mentem" ill ember jött hogy menjek vele, de azonnal és örökre. ember már régóta ott van.

Hencsi, Ajsa sztem naon kúl név, már régóta állok a black beat-re Kép még ha origi magyar név is...Kép

Második, ez a szarvasbogi tök eredeti! Ügyeskislány!
Cuicco, tali NO, gekko YES. holnap megyünk megint. sztem jó. (nekem legalábbis naaagyon, bedobok alatta egy mosást, patika is belefér...hmmmmmmm finom!)

Nagyon várjuk a bölcsit decembertöl (ill.Én várom nagyon, Márk még nem döntötte el hogy milyen érzéseket táplál a dolog iránt)
timili
 
 


sziasztok!

a tali nekünk is jó, a főbejáratnál ott leszünk. (ha nem jön közbe semmi...)

timi! ez "mindennapi" bölcsi, vagy zenés?
kriszti, ti hova jártatok/jártok zene bölcsibe?

i
matt07
 
 


Hali,

Szerdán talizunk, de jó! Remélem sokan leszünk!
Kriszti, Judit, Ildi, Edina
Ki jön még? Friss anyukák?Kép

Barbiék jól vannak, de nem tudott mostanában jönni. Remélem hamarosan jelentkezik.

+ vélemény a söfiből: Kincsővel mentem uhra, rengeteg a várakozó, de soron kívül behívtak a gyerek miatt. Kicsit nyafizott, mert nem engedtem a kukával játszani.Kép

Remélem hamarosan visszaolvashatok, de most altatni kellene.

Jó éjt,
Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Anikóék tuti nem jönnek Nati mára (tegnapra) beteg lett Kép

Mi megyünk, ha ilyen idő lesz én megfagyok Kép(((

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok!
A talizoknak jo talizast!
Aniko, remelem, Nati hamar meggyogyul. Nagylany nalunk is beteg, nathas, szegenykemnek folyik az orra, meg nagyokat tüsszög. Laz szerencsere nincs.

Kicsi mar alszik (kicsit nyugos, ma 8. napja nem kakilt, de a rekord az nalunk 11 nap, addig azert megprobalok nem tul sokat parazni ).

Most megyek, a nagy befejezte a furdest. Viszem aludni.
Puszi,
Iza

PS. Ti kozdazdaszok a közgazon vegeztetek?
masodik
 
 


Cuicco hol vagy?????????ß
Most jöttünk meg , tegnap M. megkapta a 15 hós oltáscsomagot és MÁRA pirult be az egyik....sztetek???
Most leraktam aludni és a bizti kedvéért belenyomtam egy panadolt ...jobb hijánKép
timili
 
 


Matt nekem a "zenebölcsitöl " valahogy áll a szöröm.
Ahova M. megy az egy normál privát bölcsi, csak délelöttönként.semmi extra....
Jó talizást nektek! Aztán ha vmi érdekes fotó van , ne habozzatok közzétenni...Kép
timili
 
 


Talisok: ugye jöttök az állatkertbe???
3/4 2kor a bejárat előtt találkozunk.

Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Ed és Többiek,

Bocsi de storno a tali Kép Marci is megbetegedett, láz ugyan nincs de nem merem vinni.

Ne haragudjatok!!!

K.

Timi,

Ez normális Kép Majd 8-10 nap múlva aggódj, akkor jönnek az igazi tünetek.... Én már nem értem, most MUC ben Vagytok? Ha igen akkor idáig voltatok itt, miéééé nem hítttál?

Ildi,

Zenebölcsi (játszóház részeként kedd de.) nekünk nagyon bejött. Egy végtelenül szimpi anyuka-óvonő énekel, gitározik, ez átmegy közös éneklésbe, mondókázásba, zenélésbe, táncba. Marcinak elég testhezálló.

Kriszti

cuiccolo
 
 


sziasztok!


sajna mi sem tudunk menni. ádámnak tegnap még csak az orra folyt, ma már köhög is. így a du. program a doktor néni...:-( sorry.


i
matt07
 
 


Hali, köszi, hogy szóltatok, már csak Judit maradt. Megpróbálok beszélni vele is. Egyébként nem tudom, mi van a levegőben, de ma reggelre Kincsőnek is folyik az orra + köhög egy picit. Dokit én még kihagyom, egyenlőre C vitamin + rengeteg gyümölcs.

Jövő hétre átrakjuk az állatkertet. Jó???

Hiszti, hiszti, hiszti... Brrrr...

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Judit, bocsi, de nem találom a telszámodKép, sem az emailcímedKép. Szóval ha ide nem nézel be, akkor nem tudod, hogy mi az ábra.Kép

Lányok, mi lenne, ha csinálnánk egy táblicskut (e-mailben lehetne továbbítani) a fontosabb adatokkal, hogy ne kelljen órákig keresgélni egymás elérhetőségét.
Akit érdekel, küldjön egy mélt a lantlyra@yahoo.com -ra.

Manka, Kincső másfél éves elmúlt, amikor először átaludta az éjszakát, pedig lány.Kép Mindez azért történt, mert nem bírtam tovább pocakosan az éjszakai szopizást és elválasztottam. Kegyetlen volt, de kellett.

Üdv
Edina 30+4

ui: jobbulást mindenkinek!

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Iza! Natinak is ez a baja.Csak folyik az orra,jobban mondva most már sürüsödik és emiatt nem kap levegőt! És emiatt nem alszik.Köhögni még nem köhög!Remélem tényleg hamar meggyógyul!

Mindenki másnak jobbulást!

Anikó
janiko
 
 


Hát mák, hogy benéztem még indulás előtt, jót vártam volna az állatkert előtt. Ed sajna én sem találtam a telcsiszámod, ezért néztem még be, hátha még elérek valakit. Végül is megérdemeltem voltna, hiszen mindíg lemondtuk, bár önhibán kívül.
Akkor a jövő héten.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Judit, örülök, hogy benéztél, és nagyon sajnálomKép. (mi elég sok talira járunk/tunk, de ez a 2. alkalom, hogy aznap lemondom.) Hívni akartalak, hogy veletek mi van (ha tudunk beszélni, talán elindulunk Kincsővel, de eléggé lóg az orra és hétvégén Pozsonyba készülünk.). Nálunk most ezerrel süt a nap, Kincső meg hamarosan aludni fog. Rá is fér, mert éjszaka állandóan felsírt.

Remélem mindenki egészséges lesz jövő héten is tudunk talizni. Ugye van kedvetek?

Edina

ui: a táblához várom ám az adatokat!

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok,

Háááát vmi. ... ül rajtunk, Marci is állandóan ébren volt éjjel Kép Nyugtalan, sirdogál.

Judit,

Én is örülök, hogy benéztél és nem álltál potyára!!!

Jobbulást Mindenkinek!

Ed,

Küldök adatokat, sztem. nagyon jó ötlet. Jövő hét rendben Kép

K.

cuiccolo
 
 


hálló -háló!
itt vagyok müc-ben megen....

Mai témám:

+++ B - I - L - I +++++++

Ki tud és mit hozzászólni?
Mikor , hogyan legyen????

Tegnap vettem egy helyes tappancsos, kék NUK bilit....és ma reggel megmutattam M.nak , mi is ez és mit kell vele csinálni...(ráültem és nyomtam, más nem jutott eszembe)....erre felkerekedett és toligálni kezdte lakáshosszat....Lehet hogy a tappancsokat abroncsoknak olvasta?Kép)
timili
 
 


Sziastok!
Timi, csak olyan szep altalanossagokat tudok mondani, amiket mindenhol olvasol, hogy majd magatol az lesz. (ami egyebkent igaz)
Az jo, ha jatszik, batatkozik vele egy kicsit, de arra vigyazz, hogy ne higgye azt, hogy ez egy uj jatekszer. (egyszer belepisil, aztan a ti oromotok lattan lepisili az osszes jatekatKép)
nem attol lesz szobatiszta, hgy Ti azt akarjatok, hanem attol, hogy rajon, kenyelmesebb neki kisebb csomagot cipelni a popoja korul.Kép
Mi a nagy akarassal, ami abbol allt, hogy talan tul sokat beszeltunk rola, tul gyakran ultettuk ra a bilire ogton azutan, hogy levettuk rola pelust, egy ideig "elertuk" azt, hogy a lanyom szelsosegesen ragaszkodott a palusahoz, reggel kesz tortura volt a tele(!) pelust leszedni rola, ugy viselkedett, mintha az ejjeli alvosmajomkajat vennek el.
Ami jo volt, es mukodott, az az, hogy amikor bevonult a fotel moge (ha odament, tudtuk, hogy nagydolg keszul), akor szepen utanamentem, odatettem a bilit es raultettem, ott a fotel mogott). Nem kell gorcsolni rajta, es hiaba ugy tunik, egyszerubb a bilire tenni, mint a pelust cserelni, ez csak akkor igaz, ha mar o is akarja.
Na sziasztok!
Udv,
Iza
masodik
 
 


sziasztok!

nálun is az utóbbi két éjszaka elég gáz volt! volt, hogy fél óránként keltünk, mert szegény nem kapott levegőt az orrán. ma éjszaka meg egyfolytában köhögött. a doki néni szerint csak szívjam az orát, meg adjak neki egy kis c-vitamint.

mi is csak azért mentünk el, nehogy valami szövődmény legyen. egyébként sem volt senki, csak beugrottunk meghallgatta, megnézte a torkát, aztán tovább. bár az öltöztetés kész tortúra - nálunk legalábbis - ezzel a rengeteg réteggel. főleg, hogy állandóan elszalad.

egy másik topicban olvastam, hogy ott majd mindenki elvitte a gyerekét ortopédushoz, amikor elkezdett járni. ádám kb. 3 hete mondhatjuk jár, értsd. többet van kétlábon, mint négyen, bár sokszor esik még - de nekünk ezt a doki néni nem mondta. szerintetek?
vettünk két jó kis dr. leo cipőt. épp akció volt a kifutó modellekből, így megúsztuk 7000-ből!

ed! az adatokat neked küldjük? azaz megcsinálod a táblázatot? mi legyen benne?

hogy sikerült elválasztanod kincsőt? mi volt az a brutál módszer?
a jövő szerda nekünk ismét jó lenne, ha az égiek is úgy akarják!
kincsőt még mindig a háti hordozóban viszitek, vagy már a saját lábán megy?

i
matt07
 
 


sziasztok!

Timi, Iza elmondta a bilizéssel kapcsolatban azt, amit én is írhatnék. Kincső tudja, hogy mire jó a bili, néha már volt is benne valami, de egyenlőre még kell a pelus. Várunk. A bili elől van, ha játszana vele, akkor rászólunk, hogy az nem játék, abba pisilni, kakilni kell.
Valamelyik nap a köv történt:
"Kincs levette a pelust, a gatyát nem tudta a szandi miatt, csak letolta a bokájáig. Így szaladgált a lakásban. Kiment a wcbe, hozott wc papírt, ráült a bilire, és törölgette magát, mint a felnőttek dolog után. Ült a bilin és közben mosolygott. Gondolt egyet, felállt, visszatotyogott letolt gatyával a wcbe és bedobta a papírt. A wc tényleg tele volt papírral." Haladunk a szobatisztaság felé??? Remélem.

Adatok: küldjétek nekem, készítek egy táblát, de ide nem akarom feltenni. Mondjuk: név, mobil telefon, otthoni tel, cím, gyerekek neve, szül ideje, e-mail cím. Hirtelen ennyi jut eszembe.

Ildi, igen el kellett volna nekem is vinni, mindig csak halasztottam a dolgot. Remélem nem lesz késő, de azt hiszem, hamarosan én is elviszem. Amúgy azóta látta néhányszor a gyerekdoki, nem mondta, hogy gond lenne vele.
Elválasztás: "egyszerű" volt, ha jött, hogy cicizne, nem adtam neki. Napközben játékkal el lehetett vonni a figyelmét, az éjszaka volt nehezebb. Állandóan mászott hozzám, kérte, de visszatettem az ágyára (nem rácsoságyban aludt, hanem mellettem a saját szivacsán). Szegény sokat sírt emiatt, én meg szenvedtem. adtam neki vizet, amit eleinte elfogadott, aztán rájött, hogy nincs értelme éjszaka felébredni. Azóta nyugi van, csak néha sír fel.
Hátihordozó: én már nem tudom cipelni, így marad a gyaloglás vagy hosszútávon a babakocsi. Ha az apja is velünk van, akkor hátihordozó, de az is egyre ritkábban. Inkább az apja nyaka a nyerő, onnan jobb a kilátás.

Kincsőnek sem folyik már az orra, jót tett az a rengeteg gyümölcs, amit adtam neki. Egyenlőre a gyógyszertári C vitamin bontatlan.

Holnap megyünk Pozsonyba a barátnőmhöz. De jó, újabb 2 nap, hogy nem kell itthon lennünk.Kép

Jó hétvégét!
Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Timi,

Bili nálunk a lenti fürdőben, a wc mellett dekkol. Ha én megyek, Marci jön velem és ráül. Mondja, hogy pisi és hangosan nyög mintha kakilna. Néha belepisil, néha mellé Kép
Én a legegyszerűbbet vettem nehogy játéknak nézze.

Ildi,

Igen a gyermeket illik ortopéd orvosnak megmutatni ha járni kezd. Õ majd megnézi a csipőjét, lábát stb. és elmondja, hogy lúdtalp gyanús e a csemete és szükség van e vmi. különleges teendőre....

Kriszti

cuiccolo
 
 


na, hát kb. én is igy gondoltam ezt a bilidolgot...csakhát , ugye....tudjátok....ÉN (!) már 15 hónaposan biliztem és igenis mindig ugyanabban az idöben ültessem rá..és ezek a mai anyukák (?)... igy meg úgy...és az énidömbenbezzeg....soroljam még?
A találós kérdés: KI mondja mindezeket?

Én is aszittem a legegyszerübbet vettem...namármost...rápróbáltam M.ra a "legegyszerübb" bili kinézetü bilit...-mármint amit vettem- és ....hát....úgy tünik....khm.....khmm......
[size=-2]KICSI![/size].........a kukac már nem fér beleKép
timili
 
 


szóval , csak azt akartam mondani...köszi megerösítés... (olyan jó hogy vagytok nekemKép) és hagyom is a p-ba a dolgot...én is azt olvastam hogy el lehet ugyan "kapni" néha egy-egy adagot...de hogy az a kis izmuk amivel ezt tudatosan szabályozni tudják majd csak 2-3 évesen alakul teljesen ki (?) tehát addig hagyom is....föleg azért is mert jókat röhög rajtam a kis huncut szemeivel együtt hogy --lám, lám , anya milyen jól tud nyomni....Kép ..persze ezt már ugye, úgy 15,5 hónappal ezelött is csekkolhatta...Kép

MI már voltunk ortopédusnál aki privát és épp ezért, kemény 3 e. pénzért megállapította hogy a gyerekem lúdtalpas (mint ilyenkor mindenki) és valszeg az is marad, és szte a (z általam igen preferált) dr.leo a maga (sztem fasza) döntött sarkával egy nagy...,mert csak megcsavarja a talpat...ja, és hogy a kukacát is jó lenne "megcsinálni" mert most még nem maradnak emlékei....
(mellesleg megjegyzem, lehet már irtam, a barátnöm fiának is meg lett anno 4 éve csinálva- nem volt extrémül szükölve, csak egészségesen letapadva...és 5 évesen megint vissza kellett -egy picit- rántani, a rendszeres fullos mosogatás ellenére)
szóval...én ne is tudom...asszem EZT is hagyom aPbe...


Mondjuk ZITA , TE erre mit mondasz??
timili
 
 


sziasztok!

na akkor az én fejemben már teljes a káosz!
na nem biliügyileg, mert mi még ott nem tartunk (bár az "öregek" szerint tarthatnánk), hanem cipő ügyben. vagy ez is egy olyan téma, hogy ki ezt, ki azt mond?!
mi voltunk már ortopédusnál, csak akkor a fiam még nem járt igazán, csak két-három önálló lépésre "tellett". akkor azt mondta a doki néni, hogy teljesen felesleges megnézni, mert ilyenkor még minden kisgyerek lúdtalpas, majd 1-2 év múlva derül csak ki igazán, mi a helyzet. a dr. leo cipőt ajánlotta nekünk mindenki (pl.ti is), illetve azt, hogy a lakásban is hordjon cipőt. mi most ezt az elvet követjük. és akkor most rosszul csinálunk valamit?

timi! mit jelent az, hogy "megcsinálni" a kukacát?

i
matt07
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!

Nem vagyok ám teljesen elveszve, időnként még olvasni is szoktalak Titeket, sőt még az elmaradt talira is majdnem eljutottunk. De írni.... Na, az nagyon ritkán megy.

Timi! Melyik témában várod a tapasztalataimat? Most kivételesen talán lesz annyi időm, úgyhogy mindhármat írom.
A bili. Ezt nem is kérdezhetted volna jobbkor, mert Réka épp ma kakilt életében először bilibe. De ez csak azért volt, mert apa olyan lelkes volt a pelenkacserével, mikor a kakilási hadműveletet látta, hogy már akkor szedte ki a pelust, amikor még volt hátra a dologból. Így rohamtempóban a bilihez folyamodtak. És így született oda is eredmény. Egyébként nálunk a bilire szoktatás, bár ez igen erős túlzással nevezhető csak szoktatásnak, annyiból állt, hogy a bili mindig ott volt a fürdőszobában, ha érdekelte az éppen aktuális gyereket, akkor ráültettük. Meg időnként persze ott voltak, mikor valamelyikünk intézte a dolgát. A kisebbekkel ez már egyszerűbb, mert a nagytesó(ka)t is van alkalmuk megfigyelni, így nem feltétlenül a felnőtteknek kellett példát mutatni. Az eredmény: Ádám és Csilla is kétévesen lettek szobatiszták. Csillának még mondtuk is, hogy rendes volt, mert így nem kellett egyszerre két gyereket pelenkázni Réka érkezésével. Ahogy a környezetemben látom, nem szabad rágörcsölni a témára, mert annál később lesz szobatiszta a gyerek. Itt az utcánkban az egyik kisfiú, hála a nagymamának, akivel együtt laknak, és állandóan ezzel foglalkozott, majdnem négy évesen vált szobatisztává.

Fütyi-ügyek. Ebben csak egyszeresen vagyunk érintettek. A doktor nénink tanácsainak megfelelően nem húzogattuk, csak annyira mostuk, amennyire a bőr engedte. Három és fél éves volt, amikor más miatt jártunk a gyerekklinikán, és akkor még volt neki egy nagyon pici területen letapadás. Ezt helyi érzéstelenítésben leválasztották (nem lerántották, hanem mint egy kanál, olyannal a bőr alá nyúltak és leválasztották), ezt egy hétig kellett esténként vazelinnel kenegetni esténként, hogy ne tapadjon vissza. Most már öt éves, nincs vele probléma, nem tapadt vissza. Egy orvos ismerősünk azt mondta, hogy fütyi témában először inkább egy urológust kell megkérdezni, és csak ha az is ajánlja, akkor keresni egy sebészt, mert azok mindig mindent rögtön meg akarnak oldani. Persze vannak kivételek, de azt hiszem megfontolandó a tanács.

Ortopéd kérdések. Nekünk is azt mondták, hogy benn cipő, szabadban lehet mezítláb. A múltkor dr. Balla Mária (Õ az Ortopédiai Klinikán praktizál, kifejezetten gyerekekkel is foglalkozik.) a rádióban azt mondta (Remélem, jól emlékszem, mert nem találom a rádió archívumában.), hogy amíg nem jár, addig nem kell a klasszikus értelemben vett cipő, inkább ezek a csúszásgátlós zoknik. Aztán ha már jár, akkor benn tényleg cipő. Változatos terepen meg lehet mezítláb. A cipő legyen jó minőségű, a kérge az egyik leglényegesebb része. De még kutakodom, hátha megtalálom az eredeti szöveget, mert az a biztos.

Kérdés: Akkor lesz tali? Mikor, hol?

Üdv mindenkinek!

Zita</font>
pzita
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?