Új privát üzeneted érkezett!

Remka,
Miért kellett eladni a régit? újjonnan vetted a P.cardint?
Én már csak nagy felfújható kerekűt vennék, mert az utcánk is tök göröngyös itt V.szőlősön, meg az jobb a hóban is. De nem veszek már semmilyet, jó lesz a Graco ami volt Rolinál. Ebben az a praktikus, hogy sokszor az autóban elalszik a hordozóban (graco ez is) és mikor megérkezünk csak rákattintjuk a babakocsira a hordozót utána meg vissza az autóba is csak belekattintom a beköthető fix talpba.
Vettünk testvérfellépőt mi is. Jó is lenne, de annyira sok itt a lejtő meg a domb, hogy nagyon nehéz megtartanom a kocsit lefelé, hát még feltolni...

Ági,
Üdvözöllek én is körünkben. Mi nemrégóta vagyunk Vértesszőlősiek (1,5 év), a Samu abc-nél kell befordulni balra hozzánk a Kertalja utcába. Ti merre vagytok (mármint anyósodék)?
Nekem császár volt a második szülés is és a Varga Zsolt volt bent a dokim mellett (Pődör), meg gyerekként jártam még hozzá. Nekem ok minden vele. Szerintem a szülészet jó itt, meg voltam mindkétszer elégedve.
Viszont mi elvisszük az egyhónapos kislányunkat műteni a győri gyereksebészetre, mert itt mikor megszületett azt mondták, hogy a 6.kisujj helyén lévő kölesnyi vmi az bőrfüggelék, csak le kell csippenteni és majd a zárójelentésén rajta lesz mikor mi lesz a teendő, ehhez képest meg sem említik a zárón hogy ilyen látható. A szülés után aki megvizsgálta gyerekorvos észre sem vette, csak később mi és a szülésznőm.
Győrben az oszt.vez főorvoshoz vittük és ő mondta hogy műteni kell mert van benne porc ami később csontosdhatna...

megyek mert ébredt a picúr... már 2,8 kg!

Cirmike
UI: Roli ma kivágta a hálós járóka hálóját, ahol a pici feküdt és dugdosta befelé az ollót a lyukon, igaz nem a picit akarta bántani, de azért megijedtem mikor kijöttem a fürdőből. Egyébként még mindig puszilgatja és simizi mondja hogy szereti a picur-micur Rékucit, de a mozdulatati néha elég durvák...

Lola,
Sajnálom, hogy Soma beteg lett, jobbulást neki!!!

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


SZiasztok!

Örülök hogy ennyien írtok nekem.Sok segítséget ad nekem.

Lola:Először is jobbulást kívánok a SOmának,remélem nem komoly.A Tb-i főorvosnő Komáromi Margit,ő a koraosztály fönöke,és vesetanácsadó is.Ma megyek ellenőrzésre a nődokihoz.Kifaggatom hogy szerinte hol szüljek,bár félő hogy ő Tb-t mond,mert akkor ugye ő kapja a lóvét.28 hetesen a Sotéra jártunk uh-ra 5 prof.látta az eredményeket egymástól függetlenül.és mindegyik mást mondott.Az egyik olyan súlyosnak látta a tágulatot hogy azonnal meg akarta születni.Aztán mi mondtuk hogy várjunk még,mert az előző prof.mondta hogy ezek nem 100%-s adatok,igazság szerint 2 hétnél korábban nincs is értelme ellenőrizgetni.Rá 1 héttel mentünk újra és kiderült hogy kissebb lett mint előző héten.Azért mert most pisilt a Dorka ,előző héten meg nem és ezért látta nagyon nagynak.Jó mi??Az Unió lakóparkot vakolják,most a mi lépcsőházunkat járólapozzák már 2 hete.A mi lakásunk már kész van ,már csak a wc-t,meg a mosdót kéne berakni.Márc.15-től várunk rá.

Remka:Örülök hogy Te is Írtál nekem,meg annak is hogy a kisfiad kinőtte a bajt.Nekem is mondták hogy kinőheti.Mit csináltak a picivel Pesten?Milyen az az izotóp vizsgálat?Nálunk a jobb vesét 13*18-nak a balt 40*50-nek mérték legutóbb.Elég nagy az eltérés.


Cirmike:Elég közel vagyunk egymáshoz.MI az Erdősor utcában lakunk,de nem az anyósomékkal ,hanem az anyuéknál lakunk.anyósom Bicskén lakik ,szerencsére jó messze.Miért kellet császározni téged?Szegény pici lányod..drukkolok nektek!Hogyhogy ilyen pici súlya van?A védőnő milyen gyakran jár ki hozzátok?Találkoztál már az ujjal?Állítólag ey fiatal nő.

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Cirmike, nem semmi Roli, elhiszem megijedtél, biztos nem a Réka ellen irányult, csak "játszott" az ollóval, keresett valamit, amit ki lehet vágni. Somának múltkor a kezébe maradt a körömvágó babaollónk (olyan biztonsági, tompa hegyű), hát kivágta vele az egyik kis szabadidő nadrágját a térdén! Kép

Nekünk is felfújható kerekű babakocsink volt, tök szerettem!
Amúgy Pierre Cardin, de nem az a fajta, amit feltettél Remka!

Ági, akkor azért elég képlékeny a dolog, mindenképpen jól döntöttetek, hogy "húztátok" a szülést! Remélem hasonlóan jól alakulnak a dolgok, mint Remkáéknál, végül is ha nektek is mondták, hogy kinőheti, akkor van remény! Pont én is arra gondoltam, mikor olvastalak, hogy nem mindegy mikor uh-znak, hogy tele van-e a hólyag, avagy épp üres!

Edit veletek mizújs rég írtál, jól vagytok?

Melinda mikor lesz pontosan Gergő szülinapja?

Ma bekötötték a mosogatógépet, most avatjuk a délutáni-esti szennyessel!

Jó éjszakát!

lola77
 
 

 
 

Sziasztok lányok!

Ági!
Nagyon örülök, hogy új taggal bővült kis csapatunk. Itt, (mint ahogy gondolom már észrevetted) nagyon aranyosak a lányok, mikor nekem problémám volt a kisfiammal, Gergővel, nekem is sokat segítettek. Kép

Engem Melindának hívnak, van egy lassan 2 éves fiúcskám, Gergő és a Gál ltp.-n lakunk, kb. 4 percre a Bárdostól, szóval, ha tudnátok költözni, nem lennénk messze egymástól. Kép

Nagyon sajnálom, hogy gondok vannak a babáddal. Kép És biztosan rossz lehet a bizonytalanság, na, meg az is, hogy mindenki mást mond. Szerintem próbálj meg pozitívan gondolkozni, és arra gondolj, hogy ha be is igazolódik, amit a dokik mondtak, akkor is meg fog gyógyulni.
Amikor én valami miatt szomorú vagyok, vagy elkeseredett, mindig arra gondolok, hogy van, akinek még rosszabb. Ez segíteni szokott.

Reni!
Az én nővérem pont ezt a mesenézős korszakot használja ki a saját gyerkőceinél. A két fiúnak betesz a videóba valami mesét, amit kérnek, addig a lányoknak nyugtuk van, és akkor van ideje a háztartásra, vagy éppen a főzőcskézésre.
Bár náluk az is nagy előny, hogy fiúk között picit több, mint 1 év van, így nagyon jól eljátszanak együtt. Bár a verekedések is mindennaposak. Kép

Én még nem tudom, hogy melyik az a Noddy, de most már érdekel, hogy kiért is van oda ennyire Bálint. Ha olyan helyen járok, ahol meg tudom nézni, ki is ő, tuti, hogy nem fogom kihagyni.

Mégis mennyi lett a telefonszámla? Anno még én is csináltam itthon az elég nagy számlákat, aztán az lett a vége, hogy le is mondtuk a vezetékes telefont. Kép Szóval már csak mobilozunk. Ott meg ugye korlátozva vagyok a feltöltő kártya összegéig. Kép

Lola!
Gergőnek pontosan október 29-én 7:15-kor van a szülinapja. Kép
Tavaly olyan rosszul éreztem magam ezen a napon. Kép Eszembe jutott minden aznapi dolog. Meg is hatódtam, de ugyanakkor szomorú is voltam a történtek miatt. Kicsit olyan volt, mintha másodszor is át kellett volna élnem. Kép Remélem, hogy idén nem lesz ennyire súlyos a helyzet.

Torta ügyben arra jutottam, hogy nem is rendelem meg neki, hanem majd aznap lemegyek a STOP-ban, és választok a kész torták közül, és majd kap rá valami szép figurát. Kép

Képzeljétek, ma éjjel megint nem sokat aludtunk Gergő miatt. Kb. 3 órán keresztül üvöltött, hogy ányá, ápá. Kép Fogalmam sincs, hogy mi baja lehetett. Megnyugtattam, megitattam, felhúztam a nyekergőjét. Amíg az zenélt, semmi gond nem volt. Aztán pár perccel később kezdte előről a sírást. Ma reggel pedig úgy kelt, mintha semmi nem történt volna éjjel.
Apa este inkább jött ide a gép elé, és itt piff-puffozott a MOHAA-val. Kép Még jó, hogy van fülhallgatónk. Áldom azt, aki kitalálta. Kép

Lányok!
Már szólni akartam, hogy tegnap kezdem a rutint, de sajnos apától nem fértem a géphez. Ezen a héten csak hétvégén megy dolgozni.
Szóval tegnap még csak a Volán-Telep mellett lévő Kálnay tetőcserép, meg hasonlókat árusító üzlet előtt lévő nagy placcon vezettem. A Judit (az oktatóm) meg egyfolytában dícsért. Annyira örültem neki. Kép
Az elindulás-megállást gyakoroltuk, meg nyolcasokat kellett csinálnom úgy, hogy csak a kuplungot szabadott nyomnom. A végére már annyira jól éreztem magam, már nem is nagyon kellett odakoncentrálnom, hanem beszélgettünk közben persze a hapsikról. Kép Nagyon tetszett a tegnapi gyakorlás. És persze nagyon boldog voltam, hogy dícsérgetett. Azt mondta, hogy annyira jól megy az átfogásos kormányzás, hogy ma délután már ki is visz a rutinpályára. Úgyhogy Szőlős, és könyéke! Aki él, és mozog, meneküljön!!! Kép
Ma 16-ra megyek.

Amint megint gép elé keveredek véletlen, majd megírom, hogy milyen volt! Kép



Szép napot mindenkinek!
Melinda
oslany
 
 


Sziasztok!

Lola, hogy van Soma? Holnap mehet már bölcsibe?
Hogy tetszik a mosogatógép? Kép Vigyázhatsz majd, nehogy Soma belepakoljon valamit. Vagy ő már nem csinál ilyeneket? Nekem mindig ellenpriznem kell a sütőt, mielőtt bekapcsolom, mert gyakran találok benne valami kis meglepetést. Kép

Melinda,
De fura, hogy női oktatód van. Mikor lesz a rutinvizsgád?

Cirmike,
Azért kellett lecserélnem a kocsit, mert vettünk mi is testvérfelállót és nem lehetett felszerelni a kocsinkra. Meg nem is szerettem annyira, mert nem volt átforgatható a tolókarja, és a csomagtartóba is alig fért be. Amúgy Chicco 6WD Tech kocsi volt.

Ági,
A vesemedence gyulladás topicban már leirtam, hogy milyen vizsgálatokat csináltak Martinnál, ha van kedved, ott elolvashatod:
http://www.babanet.hu/cgi-bin/discus4/discus.cgi

Ezt találtam még Neked, szerintem itt sok érdekes dolgot olvashatsz, vagy esetleg beszélhetsz másokkal, akiknek hasonló problémájuk volt:
http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=12496

Most mennem kell.
Sziasztok!
Réka
remka
 
 


Sziasztok lányok!

Képzeljétek tegnap voltam nődokinál,szerencsére "mindent "rendben talált.Méhszáj zárva,szépen növekedő poci,jó szívhang.Csak az a baja hogy sokat híztam.12 kg-t.Szerintetek az sok?Héten 1 nap gyümölcsnapra vagyok itélve.Köszi Remka a címeket megyek azt olvasgatok.Jövő héten leszek 34 hetes már.Ha romlik a pici veséje,akkor felküld Pestre,hogy mondjanak véleményt hogy befejezzük a terhességet vagy még mehet tovább.Olyan rossz hétről hétre várni az eredményeket.Számolnom kell hogy 1 nap reggel meg este 1-1 óra alatt hányat rúg a pici.Azt mondta 10-10-szer kell éreznem Nektek is így volt ez?Ma reggel számoltam először én 27-t éreztem.Még nem tudom hol szüljek.Tb-n azt mondja a dokim ,hogy teljesen felesleges ezért pestre mennem,pesten meg azt mondják hogy ott jobb lenne a picinek,mert ha baj van közbe tudnak lépni.Tb-n császároznának pesten meg természetes úton szülnék meg velen .Azért csészároznának ,mert szülés közben erőlködik a pici,és még nem elég erős a hasizma,és kialakulhat sérv neki,meg szülés közben a vese is roncsolódhat.M

Kép

Kép
ági01
 
 


Folyt.köv.

Olyan rossz hogy mindenki mást mond,most mit csináljak.Persze azt ami a picinek a legjobb,de az mi?Köszi Remka a címeket,megyek és olvasgatok,hátha találok valami jót.Lola Soma jobban van már?Melinda nekem is női oktatom volt,ráadásul szőke,persze semmi bajom a szőkékkel,én is voltam az.Tatán tanultam vezetni,és egyszer volt olyan kint voltunk már a forgalomban.Véletlenül ránézek hogy mi van vele mmert már rég nem szólt swemmit,és látom hogy a körmeit reszelgeti.Tök nem figyel rám,akkor kicsit beparáztam.Azt mondta hogy vizsga napján a napellenzőre kéne kamerát szerelni,és felvenni az arcunkat.Állítólag mindenki hülye képet vág.és ha sikeres akkor utána lejátszni,és jót röhögni rajta.

Most megyek dumcsizok a tesómékkal,ők kint vannak Amerikában,és most vannak a hálón.

Kép

Kép
ági01
 
 


Szia Ági,
Első babám azért lett császáros 1 hét túlhordás után, mert farfekvéses és lábtartásos volt és kakis a magzatvíz, igaz ezt a lábtartás miatt nem is sikerült megnézni, csak mikor kivették látták.
Most a 37. héten velem ok volt minden, zárt volt a méhszáj is. 15 kg-t híztam és a dokim szerint egyáltalán nem volt sok (69 kg), viszont az nst-n rossz volt a szívhang többször és ezért javasolt császárt, ne kelljen erőlködnie a picinek és már eleve volt egy császár akkor egyébként is könnyen hajlanak a császár fele.

Tényleg közel laksz jelenleg hozzánk, ha gondolod találkozhatunk... mesélek mi a tapasztalatom a műtéttel és a gyerekorvosokkal kapcsolatban.

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Na sziasztok!

Soma jól van, holnap már megy bölcsibe igen! A tegnapi mosogatás jól sikerült, csillogtak a poharak, komolyan mondom én még így poharat sose tudtam elmosogatni! És tök furi, hogy mindent tök szárazan vettem ki reggel! Ma koradélután pedig tök fura volt, hogy nem kell mosogatnom a reggeli, délelőtti, déli edényeket! Szóval szuper találmány!

Ági!
Én is császárral szültem (sajna), de utólag talán jobb így, mert párszor a nyaka köré volt tekeredve a rövid köldökzsinór, ami mindig visszahúzta, ráadásul magasan is feküdt, nem illeszkedett be a medencecsontba! De a vajúdás rendesen megkínzott majdnem 6 órán át!

Nehéz tanácsot adni, ha még a "hozzánk értőbbek" sem igen tudnak, de talán én azt tanácsolnám neked, hogy akár az idő előtt, de indítsák be neked a szülést, hogy had vajúdjál 1-2 órát legalább és majd a helyzet adja, esetleg legyen császár, így a szoptatással nagyobb eséllyel indulsz! Amíg vajúdsz az nst mindent mutat a babáról, ha gond van tényleg gyorsan kikapják!

Szerintem a 12 kg átlagos, persze nem mindegy mennyivel kezdted, én csak 9 kilót híztam, arra vigyázz, hogy mivel még 2 hónap van, már nem túl sok menjel fel, de ha mégis, nagy kaland a szoptatással tényleg jól lemegy a felesleg, ha nem is mind! Különben is a baba mindent megér!

Megkérdezhetem hány éves vagy, mivel foglalkoztál/foglalkozol? Végül is veszélyeztett terhesként táppénzen vagy?
Mekkora lakást vettetek?

Remka!
Nekem még soha nem pakolt a Soma a sütőbe semmit, de mivel szabadon van a mosogatógép gombja, azért nyomkodná, de elég jól kontrollálható! Nálunk a fiók és szekrénypakolás ment 9 hós korától míg vettünk gyerekzárakat, mert főzni és létezni képtelenség volt, ha ő oda beszabadult! Kép

lola77
 
 


Sziasztok!
Kicsit eltüntem.A fiúk a mozgásfejlődéssel párhuzamosan egyre kevesebbet akarnak aludni.Így elég darabosra sikerülnek az éjszakáim.Ráadásul újabban apától nem fogadják el éjszaka a cumit,így nekem kell mindig kelni.ÁÁÁ!Aludni szeretnék egyhuzamban legalább 3órát!
Amúgy jól vagyunk,szépen fejlődnek a fiúk.Marci tologatja a popeszát az ég felé.Benike rátalált a lábára,állandóan a szájában van.Evés és tisztába tétel közben is!Olivér meg újabban hangot ad a nemtetszésének.Húúú,az aztán nagyon durva,dobhártya szaggató!Olyan hangja van,mint a nagybőgőnek.Mély és iszonyúan erős!
Karácsonyt már tuti négykézlábról nézük(másszuk) végig!

Lola!
Örülök,hogy Soma jobban van!Ilyenkor könnyen visszaszokik a bölcsibe?Várja,hogy újra mehessen?

Melinda!
Milyen volt a vezetés?

Ági!
Én is üdvözöllek itt!
Hű,nem lehettek könnyű helyzetben!Csak arra tudlak biztatni,hogy most a terhesség alatt próbálj a lehető legtöbb infót összeszedni erről a betegségről (erre nagyon jó az internet).Így szűrni tudod az orvosok által elmondottakat.Amik sokszor nagy hülyeségek!
Végülis nektek kell majd döntenetek és a következményeket ti vállaljátok egy életen át!
Kitartás és szurkolok,hogy minden rendben legyen!

Cirmike!
Nem semmi ez a macera a picivel!És hogy meg sem említették!Pedig később mennyi gond lehetett volna belőle!Mindig a szülőnek kell figyelmesnek lennie,mert az orvosok sokszor elsiklanak ezek fölött az "apróságok" fölött!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Edit!
Vezetésen sajna már egyszer elbőgtem magam. Kép Eléggé rámkiabált a Judit, mert fogalmam nem volt, hogy mit kéne csinálnom. Nagyon elszégyeltem magam. Két nappal később viszont nagyon jól ment a dolog. Már csak az intenzív fékezést nem csináltam, de azt a Judit miatt, mert ő mondta, hogy azt nagyon utálja, és mindig azt hagyja a végére. Tegnap voltam utoljára, és nagyon megdícsért. Olyan boldog voltam. Szinte repültem hazáig! Kép

Lányok!
A segítségeteket szeretném kérni. Gergőnek szeretnék venni egy játszó házikót. Olyasmit, mint ami a modernebb galériás gyerekágyak alatt van. Viszont egy az ágytól független. Remélem, értitek, miről gagyarászom. Kép Szóval, az lenne a kérésem, hogy ha valaki véletlen a net-en, vagy bárhol lát ilyet, vagy tudja, hogy hol kapható, kérem, szóljon!
Előre is köszike.

De azért megpróbálok képet is felrakni egyről, amit a babaszobán találtam, viszont azt tudom erről, hogy el van szakadva. Kép Nekem viszont jó állapotú kéne.

Kép


Szép napot mindenkinek!

Melinda
oslany
 
 


Sziasztok,

Ma vasárnapra betegek lettünk, igaz én egyenlőre még nem, csak Roli taknyozik, köhög, péntek óta, a Pici éjjel óta nemigen kap levegőt és hőemelkedése volt meg a párom is alig tud nyelni...

Mindennek ellenére azért jól megvagyunk, tegnap jöttek a barátnőmék Győrből a 11 hetes babával és elmentünk vacsizni a Pikantóba mindannyian. Semmi gáz nem volt Réka kezdett sírni miután már befejeztük a vacsit. 7-től fél 9 ig voltunk el.

András tegnap is ma is dolgozik, semmi hétvégi hangulat nincs...

Roli új hóbortja, hogy nem akar vagy nem tud aludni ebéd után. Kopog ki a szobájából, pedig ő maga mondta ebéd közben, hogy álmos és aludni megy. Aztán ha nagynehezen elalszik 3 órát is húzza a lóbőrt.
Ma feldugott egy ceruza alakú szerszámot az orrába és megbotlott vele. Volt orrvérzés...!!! De hamar elállt és megnyugodott.
Ezenkívül égve hagyta a kocsiban a lámpát én meg nem vettem észre mikor kiszálltunk, lemerült 3 nap után az aksi... és beledobott egy pénzt a gyári cd lejátszóba (nem jön ki). Ezek után nem fog az igazi autónkkal vezetősdit játszani!

Szóval nem unatkozom.
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt nem tudom befogadtok e magatok közé?
Nem Tatabányán lakok, deigen közel Oroszlányon.
Kisfiam Ákos 2004.szeptember 28-án született Tatabányán.
Nem tudom hogy mennek itt a dolgok valaki segítsen!!!!!Köszi!
Vagy tud vaaki egy jó chetet?
sznékata
 
 


Sziasztok!

Szia Kata, üdv nálunk! Hát persze hogy befogadunk, de ide mindenki akkor ír, mikor van egy kis ideje! Írj magadról nyugodtan, ha gondolod, meg persze a kicsi Ákosról, bármilyen kérdésed van, megpróbálunk segíteni. Itt valakinek mindig van valami hasznos ötlete, tippje, nevelési tanácsa, vagy már megtörtént vele korábban... stb.
Akkor nemrég volt a szülinapja a kis lurkónak, ugye? Hogy sikerült? Totyog már, vagy próbálkozik?
Amúgy van chat itt a babaneten is, de nem ismerem!

Melinda!
Mintha a Schenk játékkereskedésben láttam volna már ilyen házikót (Győri úton, Interspar előtt), korábban. De nem bizti! Esetleg a sétálóban, a játékboltban kéne megnézni! Próbáltam rákeresni itt a neten, de nem találtam semmit!

Rena!
Mizújs a keresztelővel? Volt már? Végül is hogy döntöttetek keresztszülő ügyben?

Cirmike!
Megint alakít a Roli, még szerencse hogy nem lett komoly baj a nózijával!
Soma is merítette már le anyósomék kocsijának az aksiját, mert bekapcsolta a ködlámpát és úgyhagyta, persze nyáron délben nem vettük észre! Kép Tönkre is ment a cd lejátszó?
Reméljük Rékának nem lesz komolyabb baja, jobbulást mindenkinek!

Edit!
Múltkor kérdezted: Soma ha pár napot van itthon, 3-4-et, akkor esetleg az utolsó napon már kezdi emlegetni a bölcsistársait, de nem mindig magától, valamikor csak mi mondjuk neki, hogy holnap már bölcsi, hogy felkészítsük és akkor örömmel mondogatja hogy a társaival mit fog játszani. Ha többet van itthon (eddig csak mikor bárányhimlős volt itthon több mint 1 hetet), akkor azért elfelejti inkább és megszokja az itthonlétet! De akkor sem sír reggel a bölcsiben!

Hajni, mizújs a házzal, fűtésetek van már? (a hidegről jutott eszembe!)

lola77
 
 


Sziasztok mindenkinek!

Nem tüntem el én sem,csak kicsit megsokasodtak a dolgok persze én ennek örülök csak ,ugyhogy ugynéz ki kb.3hét mulva költözünk.remélem igy is lesz.tegnap beszerelték a gázunkat,ugyhogy fűtésünk már van.
pénteken jön a burkoló ő 3-4 nap alatt végez,ha minden jol megy.aztán lehet festeni a falak már levannak glettelve.már alig várom.
de sajna ez azt is jelenti,hogy egy pár hónapig valoszinű nem lesz netünk.majd megprobálok feljárni öcsém szobájába és onnan irni.azért képeket majd küldök.

Ági és Kata én is örülök hogy jöttetek.én sem tatabányai vagyok,mi környén lakunk.amugy a férjem oroszlányi ,anyósék még most is ott laknak.

na jo többet most nem irok,tegnap este egy kicsit "megfáradtam" ma egész nap rosszul voltam hiába elég rég nem voltunk sehol nem ittam semmit.csütörtökön egy barátunknak kislánya született őt ünnepeltük.

ja Melinda én is ugy emlékszem hogy láttam egy pár helyen sőt valahol még micimackosat is.talán a konzum udvarba a játékboltban.de tatán a fényesáruházban biztos.olyan 3ezer körüli ára volt.

sziasztok

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


Sziasztok!

Megkereszteltük Benedeket, bátyám és a felesége lettek a keresztszülők. Õk sokat foglalkoznak Bálinttal is, Benedekkel is. Nagyon szeretik őket.
Most is több gyereket kereszteltek egyszerre, mint Bálintnál, a bánhidai katolikus templomban voltunk. Tetszett, amit az atya mondott a keresztelő végén, hogy szeressük a gyerekeket, de még fontosabb, hogy férj-feleség egymást szeresse, mert akkor megvan a gyereknek a meleg családi fészek. Utána nálunk volt ebéd, rengeteg kaja lett, még mindenkinek pakoltam is, és tele van a hűtő. Én csirkét csináltam zöldségágyon, gyümölcslevest, chilis babot(anyósom meg is jegyezte, hogy ez a két utolsó nem keresztelőre való étel, nem baj, mi nem vagyunk hagyománytisztelők) vajas krumplit, anyósomtól kértem kacsát, krumpligombóccal, dínsztelt káposztával, anyuval stefánia fasírtot, krumplisalátát beszéltem meg, volt 4 féle süti, és bátyámék hoztak egy gyönyörű tortát. Először 20-an voltunk, aztán még jöttek délután 4-en.
Benedek csak a keresztelő végén ébredt fel, még akkor sem, amikor leöntötték a fejét vizzel. Bálint is jól bírta a misét, kicsit körülnézett a templomban, volt ott több gyerek.

Melinda: Én is a Schenkben láttam házikót valamikor régen, de tavaly karácsony előtt mi sem találtunk. A Tescóban is szokott lenni, 4-5 ezer között.
Azért az oktatónak nem kellene kiabálni, nem lehet rögtön mindenki olyan ügyes. Látod, két nap múlva már ment is.
Csak gyakorolni kell.

Cirmike: Jobbulást Nektek! Hát, nem semmi az a ceruza, még jó, hogy nem lett baja.

Kata: Szia, örülünk, ha írsz. Tegyél fel képeket is, majd segítenek a lányok (nekem is segítettek, mert nem ment). De szerintem a fotóalbum készítése sokkal egyszerűbb. Ott nem kell lekicsinyíteni a képeket.

Rita: Milyen csempét, járólapot vettetek? Milyen színűek lesznek a szobák?

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Lola,köszi a kérdést, most várjuk, hogy hozzák a gázórát, meg ilyenek. Szóval minden kész, csak a gáz hiányzik.

Rita, képzeld, nekem a párom két hetet jósolt a költözésre Kép. Szinte egyszerre fogjuk cipelni a bútorokat KépKép. Jó érzés lesz, hogy nem csak én szenvedek Kép.

Na akkor a várva várt képek:

Nappali:

Kép

Konyha:

Kép

Fürdő:

Kép

Nappali csendélet Kép:

Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Lépcsőház WC-ajtóval:

Kép

Garázslejáró

Kép

Párom kedvence:

Kép

Éjszaka, kintről elmosódott Hajnival Kép:

Kép

Konyha festve:

Kép

Közlekedő festve Kép:

Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Remélem elégedettek vagytok a mennyiséggel.

Ja, azt még nem írtam, hogy megkaptuk a kéményes papírt. Nagy küzdelem volt, örültünk is neki Kép.

Különben meg bőgés az egész életem, minden nap csinálunk valamit amit meg kell siratni. Kicsit kezdem unni a hormonjaimat Kép. Soha em gondoltam, hogy én egy festés után így tudok sírni, hogy milyen gyönyörű lett Kép.

Cirmike, elfelejtettem az előbb. Jobbulást az egész családnak. Te meg vigyázz el ne kapd Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Szia Hajni!

Milyen jó, hogy a konyhában két ablak van! Majd főzés közben figyelheted a gyerkőcöt, ahogy játszik. (én is ezt csináltam Tatán, ott is két ablak volt a konyhán)Jó világos is. Szép nagy lesz a nappali. A fürdő biztos szép, de sajnos így nem adja vissza a kép. Ott is van ablak?

Látnátok a lakást!!!!! Tegnap többször elmosogattam, aztán este be kellett pakolni a hűtőbe, most itt van minden nagy edény koszosan. Mi is akartunk mosogatógépet, csak sajnos a konyhabútorunkba nem fér el.

KépKép
renáta29
 
 


Azért terveztük előre a konyhát, hogy láthassam a gyerekeket Kép. A fürdőn is akkora ablak van mint a konyhán a nagyobbik Kép. Szóval az is elég világos.

El tudom képzelni mi van nálatok. Nálunk hasonló a helyzet. Kicsit már kedzem unni,hogy állandóan mosogatni, meg pakolni kell a 3 fiú után Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok mindenkinek!

Pár napig nem tudtam írni,mert összefolytak a napok.Pénteken voltam uh-n.Kicsit elégedetlen vagyok,mert kb.1 percig tartott.Kérdezetm ,hogy milyen súlyban van a pici.A válasz, hogy ezt most nem tudom megmondani,majd ha jövőhéten megyek akkor elárulja.Amúgy a veséje nem változott,de azt sem árulta el hogy most mekkora,az előző leleteim pedig nálam vannak.Pénteken töltöm a 34.hetet,és ha romlik a vese ,akkor felküld Pestre konzultációra,és lehet hogy utána megcsászároznak.Képzeljétek lehet hogy jövőhónapban költözhetünk!
LolaKéplvastam hogy neked van mosogatógéped.Azt akarom kérdezni,hogy tényleg rázkódik annyira,hogy csak falból kimenő mosócsapot lehet csináltatni?Amúgy én 25 éves múltam,és a postán dolgoztam.

Puszi mindenkinek Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Hajni nagyon gratula, ez a vityilló tök tetszik nekem. Eddig nemigen lehetett kivenni, hogy mi hol van, de mostmár egészen értem. Tetszik nekem is a 2 ablak a konyhán, én is pont arra gondoltam, mint Rena, hogy biztos jól látható lesz majd a gyerek(ek), ahogy játszik(anak)!
A fürdőben a fuga bordó vagy szürke vagy fekete, mert azt nem lehet kivenni! Tetszik az a csempe is!
És jó tágas-világos az egész! Úgy irigyellek azért a hatalmas konyha-nappalijért is! A garázsajtó is tök szupin néz ki! Tetszik a falba beépített spot is, biztos szeretni fogod, nekünk is az van, már 5 éve égnek, még egyet se kellett cserélni!
Szóval elhiszem, hogy mindenen sírsz, gondolom a hormonok mellett a kimerültség is teszi!De ezen a télen nem fogtok unatkozni, mindig lesz mit csinálgatni-barkácsolni!

Rita, nektek is sok erőt a végső hajrára, költözésre! Jó gyors a burkolótok! Kép Majd a képeket mindenképpen várjuk!

Rena! Gratula Benedeknek, képek lesznek? Nem semmi főzést rendeztél akkor, még szerencse hogy be is segített a család! Fini lehetett a menü! Miket kapott Benedek? (ha szoktatok ilyenkor ajándékozni...), és Bálint nem volt féltékeny az ajándékokra?
Hát neked most tényleg jól jönne a mosogatógép...

Ági, sajnálom hogy ilyen dokival találkoztál az uh-n, ilyenkor úgy elbizonytalanítják az embert,pláne nektek nem mindegy 1 hét ide vagy oda sem!
Ez gondolom nem a saját dokid volt? Anno engem is uh-ztak vagy 6-7-en, ebből 1 volt kifejezetten kedves, 1 átlagos, a többi nemigen mondott még kérésre sem semmit. Csak belenyugodtam, hogy hát persze, mert minden oké. De nálad azért sajnos nem így van, úgyhogy lehetnének alaposabbak!
Szurkolok, hogy még a költözést várja meg a babótok! Próbáld megbeszélni vele!
Mosogatógép: egyáltalán nem rázkódik, hisz akkor nem is lehetne beépíteni konyhaszekrénybe gondolom, meg pult alá sem! Pedig 59 decibeles a mienk, nem a leghalkabb, van 45-47-es is. Azt nem tudom mi az falból kimenő mosócsap? Miért még honnan jöhet a csap? Nekünk a mosogató(kézi) alatt vannak a csövek, arról ágaztatta le a vízvez.szerelő!

Sziasztok!

lola77
 
 


Lola, a fuga sötétbordó. Nálunk már sikeresen kiégett kettő lámpa.Mondjuk ez olyan OBI-gazdaságos Kép. Majd a normálisak bizti tovább bírják. Azért vannak ott, hogy éjszaka is tudjak főzni a gyerekek mellett Kép. Tényleg elég hatalmasak a dolgok, főleg ha térden csúszva kell feltakarítani Kép, viszont használni meg pont elég. Na megyünk folytatjuk a festést.

Sziasztok

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Először is szeretném megköszönni a sok tippet a házikóval kapcsolatban. Lola! Itt a net-en én is rákerestem többféle képpen is, de semmi eredménye nem lett. Kép Közben tesómat is megkérdeztem hétvégén, hogy ő nem e tudja, hol lehet hasonlót kapni, erre ő elmondta, hogy nekik is van ilyesmi, bár az inkább sátor jellegű. Na, mindegy, de legalább megtudtam, hogy nekik is van hasonló. Kép Õ azt mondta, hogy talán karácsony előtt kéne körülnézni a Tuskóban, mert tavaly kari előtt ott látott házikót. Múltkor voltam a Schenk-ben, de annyira rohantam, hogy el is felejtettem, hogy talán ott is lehet kapni. Na, mindegy. Legalább lesz majd indokom arra, hogy a fiúkat kettesben hagyjam. Kép

Cirmike!
Jobbulást nektek! Hallod, ezek szerint akkor Roli mellett nem unatkozol! Pedig néha biztosan jól esne. Jobban vagytok már?

Kata!
Üdv köztünk! Most már olyan sokan vagyunk ebben a topic-ban, hogy már nem is kis, hanem a közepestől nagyobb csapat vagyunk! Kép
Ha lesz majd időd a lurkód mellett, írj magatokról.

Reni!
Én úgy gondolom, hogy nincs kimondott ünnepi fogás. Annyira különbözőek vagyunk, hogy nehéz olyasmit főzni, amit mindenki szeret. És sajna az úgynevezett "ünnepi kaják" már elég uncsik (mármint szerintem). Amikor mi megyünk anyósékhoz, vagy apósékhoz vendégségbe szüli, vagy névnapozni, ott is tuti, hogy van chilis bab. És mindenki szereti. Szóval szerintem anyósod picit maradi ezen a téren.
Ilyet is ritkán hallok, hogy egy ilyen kis picuri babó így átaludta a keresztelőt, és még a vizes részt is! Kép Vannak képek? Majd teszel fel?

Hajni!
Tényleg egész jól álltok a házzal. Nekem a legjobban a közlekedő ferde festése tetszik! Kép Az olyan is marad? Ha igen, akkor szerintem nagyon eredeti! Kép Milyen a kilátás? Szomszédok vannak? Vagy üresek még arra a telkek?

Rita!
Nektek meg kitartás. Aztán, ha majd lesz időd, gonodolj ránk (kíváncsi emberkékre), és tegyél majd fel képeket. Ok? Kép

Ági!
Szerintem elég szomorú, hogy az uh-os doki nem veszik elég komolyan a problémátokat. Pedig gondolom alig vártad, hogy végre megnézzék, hogy változott e valamit a helyzet, és végre mondjanak valami bíztatót. E helyett kétségek között hagytak. Kép Szerintem a Pazár az egyik legjobb uh-os. Én mindig akkor mentem, mikor tudtam, hogy ő van. Vele már akkor is meg voltam elégedve. Még hülyéskedett is uh közben. Kép Szerintem, ha van rá lehetőséged, próbálj akkor menni, mikor ő van.


Szép napot mindenkinek!
Melinda
oslany
 
 


Sziasztok!

Ági: Az én dokimnak sem volt ultrahangja, (egyszer-kétszer főleg a vége felé megbeszéltük, és ő nézte meg) én is ide jártam a kórházba.Tudom, hogy milyenek, tisztelet a kivételnek. A "kedves" doktor úr sietett kávézni, vagy éppen csak beszélgetni, ebédelni, minket meg kiszórnak 1 perc alatt.
Biztos minden rendben van, de lehet, hogy most szólnod kellene a dokidnak, hogy úgy érzed, hogy nem nézték meg alaposan, 1 perc volt, és nálatok azért ennél pontosabban kellene. A saját dokid nem csinál ultrahangot?

Lola: Fényképek lesznek, csak még nincs itt, amit a másik géppel csináltak. Majd teszek fel, persze. Az ajándékok még folyamatban, mert 1 hete találtuk ki, bátyámék Bécsből hoznak neki valamit. Az az igazság, hogy nem nagyon tudnak nekünk mit venni, ruha is, játék is nagyon sok van.

Melinda: Hát ez az! Az idősebbek csak a megszokott, uncsi kajákat tudják elképzelni, húsleves, kakaspörkölt, rántott hús... Ezek is jók, csak mi most mást akartunk. Azért az mutatja, hogy jól döntöttünk, hogy a gyümölcsleves is, és a csilis bab is elfogyott, pedig rengeteg volt belőle.

Hajni: Nagyon szép lehet a sötétbordó fúga.

Mennem kell fürdetni, jó éjt mindenkinek.

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Melinda, a festés úgy marad. Onnan kezdődik egy napsárga. A lépcsőház olyan lesz. Nem tudtuk hogy hogy válasszuk el, úgyhogy így döntöttük. Azért nehéz ez, mert minden nagyon egybe van, és mégis különböző helyek.
Szomszédok minden oldalról vannak. Szembe van egy még tető nélküli házkó, a másik telek meg még teljesen üres, de már van gazdája. Az oldalsó szomszédok már rég bent laknak.

Na szaladok összepakolni, mert lassan jön a párom.

Sziasztok

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Most megint próbálkozok az esti alvással: megint 1 órát Soma mellett feküdtem, majd mondtam neki, hogy kimegyek, aludjon szépen!Azt mondta kapcsoljam fel a kisvillanyt, úgy alszik. Jó, de aztán mégiscsak sírt kicsit (!), apja után kiabált, de visszamentem, mondta kér inni, adtam neki, inkább nem kell villany, belevilágít a szemébe, oké lekapcs. kijöttem pár perc csönd után újra sírt, de most csöndben van 10 percre, de még nem alszik!
De én már ezt haladásnak fogom fel, hogy nem jön ki rögtön az ágyából torkaszakadtából üvöltve, csak felül max. és sírdogál! Szóval haladunk, úgy látszik meg kell érnie rá, talán fel kellett dolgoznia is kicsit, hiszen ő már "nagyfiú" megérti!

Cirmike neked akartam írni múltkor mikor írtad, hogy napközben nem akar vagy nem tud aludni Roli. Az is lehet, hogy álmosnak érzi magát, de mivel ugye már - gondolom - ő sincs annyit a levegőn, nem fárad el annyira, nem tud aludni, viszont estig meg nem bírja ki. Lehet, hogy nála is most kezd csökkenni az alvásigény! Amúgy Soma tavaly télen is, most is amióta nincs túl sokat du. játszón, vagy egyáltalán nincs, azóta max. 1 órát alszik megint, legtöbbször csak 50 percet! Ez van!
Mondjuk neked elhiszem hogy kéne, hogy tudjál picit pihenni, vagy a Rékával többet foglalkozni.
Nem írtad, hogy hol alszik Réka?

Melinda, nálatok mi újság az éjszakai ébredésekkel? Szomszédok bírják még? Kép Tök érdekes, hogy írod, a "nyekergőjére" megnyugszik. Nálunk 2 évesen már réges rég nem hatott az a zenélő bigyó! Úgyhogy ennek is örülj!

Na most megint sírdogál a lelkem... úgy látszik nagyon nem tud elaludni, csak forgolódott!

Jó éjszakát mindenkinek!

lola77
 
 


Sziasztok!

Lola: Igen, nálunk sem hat már a nyekergő Bálintnál nagyon-nagyon régen. Csak mikor ilyen pici volt, mint Benedek.

Nekem most nagyon "jó" éjszakám volt. Benedek fél órákat aludt. Éjfélkor beadtunk neki egy panadolt, mert úgy láttuk, hogy valamije fáj, meg neki se jó, ha nem alszik. Akkor még 1-ig fent volt, elaludt, letettem, 10 perc múlva újra sírt, újra elaltattam, és akkor aludt majdnem 3 órát. Utána 4 és 6 között 4-szer keltem hozzá. Úgyhogy kivagyok.
Bálint mostanában többször elaludt egyedül este, persze csak mesélés után. De sajnos ő is csak 10 körül. Hiába fürdenek korán.
Kicsit kivagyok,hogy soha nincs idő semmire, tornázni is szeretnék esténként, de így nem tudok.
Bálint még alszik napközben 2-3 órát.
Mi volt este? Szerintem biztos megszokja majd Soma, és rendeződnek a dolgok.

Féltékenykedés is van nálunk. Most már Benedeket is érdeklik a játékok, Bálint meg nem akarja odaadni, semmit. Azóta más gyerekeknek se.

Melinda: még arra nem válaszoltam, hogy én nem szeretném, hogy egész nap előtt a tv előtt üljön, pedig biztos könnyebb lenne. De úgy látom, hogy rossz hatással van rá. Most például régi lemezeket hallgatunk, Vuk-ot, Halász Juditot, Süsüt, 100 folk Celsiust.

Remka: Nektek milyen hintátok van? Be lehet úgy fúrni, hogy biztonságos legyen? Mi panelban lakunk.
Lehet, hogy keresztelőre hintát kap Benedek anyutól, azt legalább ki tudom használni. Meg olyan kell, ami még Bálintot is kibírja, ő olyan 12 kg.

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok, ha nem baj.
Születésem óta tbányai vagyok/voltam, anyukámék a mai napig ott laknak, aztán 2001-ben férjhez mentem és most Dadon lakunk a férjemmel (ő ide valósi) és a 14 hónapos Réka nevü kislányunkkal.

Csajom most egy kicsit hisztis időszakát éli, a dackorszaknak szerintem még korai (bár első gyermekes anyukaként fogalmam nincs, hogy az igazából mikor is kezdődik, már ha be lehet határolni), de a frontnak is betudható. Ha valami nem úgy alakul, ahogy ő szeretné, akkor visít mint a kismalac. (Pl fel akar venni egy játékot, de rajta áll, így nem sikerül).
Múltkor annyira édes volt, kint voltunk az udvaron és megsimogatta a cicát, aztán egyszercsak elkapta a cica farkát, húzta és monda, hogy "enyé" (enyém). Nagyon jót nevettünk rajta.

Melinda
Ha talátok olyan házikót, akkor írd meg majd légyszi, hogy hol leltetek rá. Nemsokára lesz a Rékának a névnapja és azt szeretnénk neki venni. Az unokatesójának van és imád ott a házikóban játszani. Remélem nem csak ott van ennek varázsa, hanem itthon is lesz.

Na megyek mert nemsokára ébred a csaj. Igyekszem majd sűrűn jönni, addig is üdv mindenkinek!
csibemanó
 
 


Szisztok lányok!

Most fogtok meglepődni.képzeljétek az uh-t a fogadott dokim csináltaKépKépVele beszéltem meg hogy mindig pénteken menjek, mert akkor uh-k ő és így mindid ő fog megnézni.Előző este ügyeletes volt és sok szülése is volt,de ez engem nem igazán érdekel!Majd most pénteken megyek újra, és amíg normálisan meg nem nézett én ki nem megyek.Köszi Reni azt a honlapcímet,sokat segítettKépOtt olvastam ,hogy a vesekéregvastagság a lényeg enneél a betegségnél,és a 4-5mm ami még belefér.Na nekem itt olyat nem mértek,csak Pesten kb 1 hónapja és akkor volt 4,5mm.Most egy kicsit aggaszt a dolog.Azt írták ha ez elvékonyodik akkor áll le a pici veseműködése.Lehet hogy Pestre kéne visszamennem,ott rendes volt mindenki,és még meg is jegyezték, hogy milyen szép pofija van a picilányomnakKépMár nagyon várom a pénteket.
Mindeniknek kellemes őszi napokat.
Puszi Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Köszi a szíves fogadtatást. Most sajna csak beletudtam olvasni abba amiket írtataok.
A napokban jövök újra majd akkor írok magunkról.
Viszont tettem fel képet a kisfiamról.
Puszi!
Köszi mégegyszer!
Jó hogy vannak itt környékbeliek!!!!!!!!!
Sziasztok!
sznékata
 
 


Halihó!
Nagy a a kép nem megy fel majd keresek otthon másikat. Bocsika!
Majd legközelebb!!!!
Pusz!
sznékata
 
 


Sziasztok,

Csibemanó,
Üdvözöllek közöttünk!!!!Kép

Kata,
Titeket is!!!Kép

Ági,
Elhiszem, hogy most tök izgulsz, talán majd pénteken kedves lesz a dokid is, bizti rossz napja volt csak, mert szerintem egyébként kedves szokott lenni... igaz ez nem mentség.

Lola,
Szerencsére a cd-t megszerelte egy haverunk (riasztókat és hi-fiket szerel autókba), volt benne egy 100-as és 3db 20-as!!!
Igazad lehet, Roli jobban elaludt, most hogy kint voltunk.

Rita, Hajni,
Gondolom már nagyon várjátok a költözést!!Kép
Hajni, szépek a képek, mi is csináltunk ilyeneket és abban gyönyörködtünk a költözésig.


Köszi a jókívánságokat mindenkinek, már jól vagyunk. Roli is csak picit köhög még (adok neki lándzsás utifüvet)

Ma voltunk a picivel a kötelező audológiai hallásvizsgálaton. (2004.dec.óta kötelező erre járni itt Tbányán, 6 hetes, 3 és 6 hónapos korban) A fülbe tesznek egy pici mérőt kb fél percre és az vizsgálja hogyan hall a pici. Ok volt minden. Végig aludt Réka, mikor a fülébe csörgettek egy vekkerrel (hagyományos vizsgálat) akkor sem ébredt fel, hoztak egy hangosabb vekkert de arra sem reagált. Mivel egész délelőtt fent volt (20 percekre aludt csak el cici után) és a kórházba menet az autóban aludt el (du fél egykor), gondolom már jól kifáradt és nem érdekelte semmi az alváson kívül. Azóta is csak 1X kelt fel enni és azóta is alszik.

Roli dédinél és Rékát is odavittem mikor elugrottam a nődokimhoz 6 hetes kontrollra, de hiába mert az egész lépcsőházuknak ma volt ablakcsere így nem volt rendelés. Pedig már nagyon vártam, hogy megadja a szabad utat az együttlétre... már hiányzik. Igaz már egy picit megszegtük a dolgokat...Kép

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Csibemanó üdv köztünk! Tök jó, hogy így gyarapszunk! Mostmár dadi is van! (Nekem van egy ismerősöm Dadon!)
Biztos édes lehet a lánykád, annyira bírom ezt a korszakor a gyerekeknél, persze nem a hisztiket! Amúgy szerintem nincs dackorszak, én ebben nem hiszek, vagy csak általánosságban, de sok mindentől (körülményektől, tesók-unokatesók, kitől mit lát, temperamentum, gének... stb). Szóval mindenkinél kijön valamikor, kinél sűrűbben, kinél csak akkor amikor az átlagnál! Ha tudsz tegyél fel Te is magatokról képeket.
Jól beilleszkedtél a város után a faluba, nem hiányzik?

Cirmike!
Tök arin írtad: megszegtük a dolgokat! Kép szerintem a párok 90 %-a, bár ugye csak magamból tudok kiindulni!
Jó baba ez a Réka, ha ennyit alszik!

Ági!
Pedig a Varga tényleg normális szokott lenni, biztos téged is mint rutinuh-t csinált. Jövő héten szerintem próbáld neki udvariasan ecsetelni, hogy nagy bizonytalanságban vagy... hátha megnyugtat jobban! Azért amit olvastál az elég biztató, sokszor tényleg nagyobbnak jósolják a bajt a magzatnál, aztán mikor megszületik, derül ki, hogy sokféle megoldás létezik! Bár inkább így, mint fordítva!

Rena!
Végül is elaludt aztán Soma egyedül tegnap! Ma meg már alszik, de feküdtem mellette, de most viszonylag hamar, 35 perc alatt elaludt, mert délután alig aludt!
Halász J-t, Süsüt a Soma is tök szereti, valamelyiket kivülről énekeli, olyan édes!

Most ennyi jutott eszembe!

Sziasztok!

lola77
 
 


Köszi a kedves fogadtatást!

Lola
Hát amíg dolgoztam, addig hétvégenként nagyon szupi volt ez a nyugalom, de most hogy itthon vagyok, kicsit hiányzik a nyüzsi. Jobban mondva inkább az, hogy ha elmegyek a gyerekkel sétálni, akkor nem ugyanazt a köröket tesszük mint most jelen pillanatban.
Viszont a kertes házat nem pótolhatja semmi. Akkor amikor vettük ezt nem tudtunk volna ezen az áron Tbányán venni még egy lerobbantat sem. Mondjuk erre is kellett költeni nem is keveset.

Teszek fel egy képet a Rékáról:
Kép

Üdv:
Csibemanó (Melinda csak nem akarok bekavarni)
csibemanó
 
 


Lola
Ja elfelejtettem, kit ismersz Dadon?

Ági
Ne hagyd magad lerázni, némelyik doki hajlamos félvállról venni a dolgot és úgy kezelni az embert, mintha futószalagon menne a dolog. Én annyira nem bíztam a tbányai kórházban (bocs aki másképp gondolja), hogy nem is itt szültem, hanem Bp-en. Mondjuk mi elég zötyögőssen indultunk és úgy volt, hogy lombik lesz, aztán csoda történt és lett egy kis(???) Csodánk!Kép



Csibemanó
csibemanó
 
 


sziasztok!

csak egy gyors bejelentkezés igy éjjel,most jöttem az előbb haza,bulizni voltunk a barátosnőimmel,anyukám nagy megrökönyödésére de hát egyszer 27éves az ember.

Csibemanó nagyon szép kislányod van,én is örülök hogy jöttél.mi "sajna" nemsokára költözünk igy már nem sokáig jövök.még 2-3 hét.aztán majd csak időnként.


ma voltam fodrésznél,levágattam+bemeliroztattam a hajam sötétebbre.most nem látszik majd a lenövés,csak egy kicsi szőkét hagytak meg.

ja Melinda és Melinda2 (bocsi Csibemanó hogy igy irtam)ma voltam a schenkbe van játékház 3190(ha jol emlékszem)ami nejlonbol van,5200 azthiszem ami textil,szerintem jobb,mert nem szakad és van olyan ami nagyobbaknak valo,nem tudom milyen anyagú,de kifesthető.valószinűleg ez is nejlon,de ennek nem láttam az árát.ennyit tudtam segiteni.
amugy nem tudom mennyire érdemes megvenni,mi két éve vettünk a Hannának 3részes sátort Quelle-ből azthiszem mert neki olyan kellett,talán kétszer ha felvolt állitva,mert félnek bemenni,nem tudom miért.bár mondjuk annál az is hátrány hogy a lakásban nem igazán fér el,kinnt meg elfújja a szél.

Reni

nálunk sötét ill.világoskék lesz a csempe,közte bordűrcsikkal,bár a sötét az olyan enyhén lilás árnyalatu.ajárolap is sőtétkékes-lilás.na ezt most jol megaszondtam.
a konyhában lino lesz,nekem az tetszett,ill.tetszett a járolap is csak annak majd 4000ft volt nm-re. 18nm a konyha azért nem azt vettem.ja és a konyhában terakotta szinű csempe lesz és a falak is olyasmi szinűek lesznek.

a mi szobánk egyenlőre világoskék,de valami nagyon élénk és barackszin ami szintén élénk kombináciojára van tervezve.
wc,fürdő fehér,az előszoba kék-sárga és a gyerekszoba,zöld-sárga szint fog kapni.
most egyenlőre ugy néz ki hogy én is fogok festeni,mert az öcsém csinálta volna de jövő héten műtik lágyéksérvvel,festőre meg már nincs keret.a festéket ugyis kikeverik hengerrel meg talán én is kitudom festeni.
tegnap már én gletteltem a falat a gyerekszobába,mert a többit már megcsinálta de ezt már nem vállalja.

Hajni amugy a mi szobánkban is ilyen asszimetrikusan lett a festés tervezve csak két szinnel de nem tudom mi lesz belőle.

na jol van asszem publikálok,marha sokat irtam hiába ilyenkor szófosásom van,meg asszem már 1orája irok.elteszem magam,puszi mindenkinek

Rita

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


J aazt még nem irtam hogy én is ismerek dadon a Németh Zsanettet,nem tudom az asszonynevét és a Baranyáékat.

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


Sziasztok!

Rita, nagyon szép lesz a ti házikótok is. Küldhetnél te is képet. Ha a glettelést bevállaltad, akkor nem hiszem hogy a festéssel gond lehet. Ha egyenes vonalban szeretnéd elválasztani a két színt akkor az menni fog. Ha összefutunk MSN-en és nem tudod akkor leírom, de szerintem az öcséd is elmondja. Már alig várom hogy kész legyetek. Olyan kíváncsi vagyok milyen lesz. Majd egyszer kiugrunk megnézni Kép. Monjuk a sörfesztiválra, vagy mit beszéltünk meg még annó Kép.

Cirmike, jól gondolod nagyon várjuk már. Szinte el sem hiszem, hogy hamarosan költözünk. Eddig mindig hónapokban beszéltünk, most meg hetekben, lassan napokban Kép. Nem is tudtam,hogy van ilyen kötelező hallásvizsgálat. Ez teljesen értékelem. Na, mire nekem gyerekem lesz, már teljesen felvilágosult nőszemély leszek.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan, mert kevés időm van. Először is nagyon meglepődtem, hogy ilyen sokat írtatok. Kép

Szia CsibemanóMelinda! Kép
Én is köszöntelek itt köztünk.
Nagyon szép a kislányod. Az én kis Gergőmnek nagyon tetszett. Kép Én is hallottam már híreket a házikóról, amit mindketten keresünk. A tesóm mondta, hogy tegnap látott a Tuskóban, ha jól emlékszem, akkor 5300 Ft-ért. Szóval most már lesz miből válogatni. Kép
Amúgy én kiskoromban mindig olyat szerettem volna, de nem kaptam. Kép Úgyhogy, ha majd Gergő kap egyet, irígykedni fogok rá. Kép De azt hiszem, hogy azért meg fogom állni, hogy bemásszak, mert a végén még rámesne az egész. Kép

Képzeljétek! Tegnap voltam tesómnál picit beszélgettünk, és olyat mesélt, amin nagyon elcsodálkoztam. A nagyobbik fia (Tamás) elsős a suliban, és már vagy 3 napja úgy megy haza suliból, hogy megverték. Kép És még lekonyuló szájú fejecskét is kapott a füzetébe. Aztán tesóm egyik nap bement a suliba, hogy a dolgok után járjon. Éppen beszélt a tanítónővel, mikor látta, hogy a Tamást dobálja 3 gyerek. És mivel a tanítónő azt mondta, hogy nem szabad visszaütni, sem dobni, így a Tamás csak ott állt, és tűrte. Aztán elfogyott a türelme, és egyszer visszadobott. Az a gyerek, akit eltalált, úgy esett el, mintha téglával találták volna el. És a három gyerek elindult a tanárnőhöz panaszkodni. Addigra (hogy látványosabb legyen a dolog) már támogatták is a megdobott gyereket. Aztán a tesóm rákérdezett a gyerektől, hogy miért dobálták a Tamást. Aztán tesóm szemébe hazudta, hogy az nem ő volt. Ráadásul az ilyen rosszindulatú dolgok kiagyalója egy agyilag nem teljesen ép gyerek (ez komoly, nem is járhatott a "normális" gyerekekkel oviba), viszont ki tudja miért, iskolába felvették a "normálisak" mellé.
Én azt mondtam tesómnak, hogy ez a verés dolog így nem állapot, mert a gyerek már most fél suliba menni, előbb-utóbb az lesz a vége, hogy Tamás nem fog akarni iskolába menni.
Szóval szerintem nem semmi a dolog. Arra jutottunk a nővéremmel, hogy van abban valami, hogy az értelmileg sérült gyerekek járhatnak egy osztályba a "normálisakkal", viszont azt is törvény írná elő, hogy legyen direkt annak a sérült gyereknek saját gondozónője. Magyarul a "nem 100-as" gyerek jogai nem sérülnek, de hol vannak a "normális" gyerekek jogai? Állítólag eddig semm baj nem volt, csak mióta odakerült az a gyerek. Tegnap nagyon kiakadtam ezen. Ja, és előre (beiratkozásnál) nem is mondták, hogy egy ilyen gyerek is lesz az osztályban. Pedig szerintem ez alap lenne. Biztos, hogy nincs olyan szülő, aki tétlenül hagyná, hogy nap mint nap megverjék a gyerekét.

Bocsi lányok, hogy ennyire belemerültem, de elkezdtem írni, és egyszerűen nem tudtam abbahagyni. Kép Ez a babanet-ártalom? Kép

Megyek vissza főzni.


Kellemes napot mindenkinek!
Melinda
oslany
 
 


Rita
Ismerem mindkettőt. A Zsaninak nemrég született meg a második kisfia.
A házikóról az infót köszi, lehet, hogy ma benézünk a Schenkbe.

Melinda
Neked is köszi az infót. Ezen a sulis dolgon nagyon kiakadtam és főleg a tanárnő vakságán és nemtörődömségén. Elgondolkodtató, hogy ilyen emberek is bekerülnek a szakmába. Az én elvem inkább az, hogy verekedést ne kezdeményezzen a gyerek, de ha bántják, akkor ne hagyja magát.
Egyébként mit lépett a tanárnő???

Hajni
Szuper lehet, hogy nemsokára költöztök, nagyon szép lesz a házatok és elhiszem, hogy nagyon várjátok. Mi kb. egy évig laktunk anyóséknál, de már úgy vártuk a költözést mint a Messiást. Teljesen más világ, más élet. Azt csinálsz amit akarsz és senki nem pofázik bele, hogy mit hogyan tegyél.

Üdv:
Csibemanó
csibemanó
 
 


Sziasztok!

Hát Csibemanó gyönyörű Csodátok lett, nagyon aranyos és szép kiscsajszi!
A barátnőm húgáék laknak Dadon (néhányszor összefutottunk a barátnőméknél, szóval csak futólag ismerem), most született meg a 2. babájuk 1,5 hete. Melindának hívják a csajt is, a nagyobbik gyerek 2 éves: Erik, a pici pedig Hanna Napsugár! A férj Sanci. Lehet, hogy ismered őket?
A kislányod milyen baba, aktív vagy nyugodtabb típus, szereti a gyerektársaságot? Terveztek neki testvért?
Sokáig próbálkoztatok vele és nem sikerült, azért lett majdnem lombik, vagy volt valami konkrét problémád?

Rita!
Nem semmi, hogy Te vakolsz meg festessz! Jó kis testedzés lesz, mindenesetre. Atit hova teszed majd?
Végül is lehet festeni a vályogot is?
Linóleumokban is vannak már olyan jó mintájúak, biztos szép lesz, a mediterrán konyhák nekem is tetszenek!
A gyerekszoba pedig biztos tök vidám lesz, gondolom Hanna is beleszólt hogy milyen legyen!

Melinda!
Hát igen, egyre inkább változik az ember elmélete, meg a valóság. Én (ha nem lenne gyerekem) azt az elvet vallanám, hogy igenis a norm. gyerekek között van a helye a sérültnek is, de amióta közösségbe járunk, hát bocs mindenkitől, de másképp látom a dolgokat. Tesód gyerekére igencsak negatívan hathatnak naponta ezek a szituk és ez nem mellékes. Pedig ott van a Bánh. ltp-en a suli a nehezen kezelhető gyerekeknek, biztos jobb helye lenne ott. Talán ha más gyerekekkel is előfordul, a többi szülővel össze kéne fogni, esetleg ha eldurvul a helyzet, az igazgatóval is beszélni, hogy biztos abban a suliban van-e a helye a gyereknek! A Tamás meg inkább üssön vissza és esetleg kapjon beírást, minthogy olyan kis nyámnyila váljék belőle, depihez hasonló kedélyállapottal- szerintem! Csak az a baj, hogy ez a dolog elveszi a koncentrációját a betűktől-számoktól, pedig az elég fontos, hogy megtanuljon írni-olvasni!

Remka!
Milyen az új babakocsi, kipróbáltátok már, Márk szereti? Hogy vagytok?

Rena!
A "jó" éjszakád után tudtál pihizni?

Mennem kell felmosni...

lola77
 
 


Hát Melinda, nem semmi ez az iskolai dolog, az biztos. Milyen könnyű addig, amíg a lurkók csak itthon vannak... ahogy nő úgy szaporodnak és bonyolódnak majd a problémák és a megoldásra váró helyzetek!

Csibemanó,
Rékátok tényleg csodaszép!
És milyen tök jó neve van... Kép

Lola,
Megbosszulta magát, hogy Réka tegnap jól aludt napközben, mert alig aludt az éjjel, csak akkor ha a karomban volt, vagy a cicit a szájában érezte...
Ma délelőtt megint aludt 4 órát egyfolytában, úgy ébresztettem fel enni mert már 5 órája nem evett és különben se aludjon egész nap, mert akkor félni fogok az éjszakától megint...
Szerintem Soma lassacskán megtanul egyedül elaludni, de továbbra is legyetek vele következetesek, mert különben kezdhetitek előlről.

Most lepihenek.
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Na pár szóban akkor rólunk. Én 25 vagyok. 2004.09.28-án szültem Ákost Tatabányán.
A dokim Dr. Jánoska Éva volt. Meg voltam vele elégedve mindenkiről hallani jót rosszat. Azért mi fogadtunk szülésznőt is. Fazekas Erzsébetet. Nagyon örülök hogy így döntöttünk.
Sokat köszönhetek neki. Szóval Áki 4210g és 54cm volt. Minden rendben volt bár majdnem vákuumozni kellett, de szerencsére nem volt rá szükség. Mosta a legutóbbi 1 éves mérésen 80cm és 10kg volt. Még nem megy egyedül, de próbálkozik. Értelmes, okos imádnivaló kissrác Még Oroszlányon lakunk de építkezni szeretnénk Kecskéden. Már beadtuk a kérelmet.
Meglátjuk.
Na nem tudom mit kéne még írni. Megpróbálom megint feltenni a képet.
Puszi!
Kata
sznékata
 
 


Jó estét mindenkinek!

Kata, izgatottan várjuk Ákosról a képet. Abban igazad van, hogy minden dokiról lehet hallani jót és rosszat, a Te dokidról én most hallok véleményt először Tőled!
Jó nagy baba volt Ákos, biztos ügyi voltál a szüléskor!

Pont most olvastam az nlc-n a tatabányai babás topikban a dokikról.
Cirmike tudtad, hogy a Te dokidnál, a Pődörnél szült a Tvrtko felesége is!

Rita!
Még neked akartam írni, hogy az én anyám is meglepődik mikor a barátnőmmel szólóban megyünk el valahova. Kábé 1 évben 3-4-szer beülünk valahova (koktélozni, salit enni, pizzázni...)! De már kezdi megszokni!
Szerintem ennyi jár, a gyerekektől soha nem tudunk 1 percnél tovább beszélgetni egy huzamban!
Szóval az anyák már csak ilyenek, az ő korukban ez már durvának számított! Kép (ha-ha úgy kell nekik!)

lola77
 
 


Lola
Nem ugrik be, hogy kikről van szó. Kérdeztem a férjemet is, de neki sem. Illetve egy Melinda (rajtam kivül) eszébe jutott, de ő a Rita ismerőseivel hozható összefüggésbe.
Hát a lányom eléggé aktív, most már ott tartunk, hogy evésnél sem tud a kis seggén megülni, 2 perc után már visít, mert ki akar jönni az etetőszékből. Akaratos, mint az anyjaKép
A történetünk tömören: 2001-ben házasodtunk össze, azóta szerettünk volna gyerkőcöt, de nem jött össze. 2003. júliusában úgy döntöttünk, hogy lépünk és kivizsgáltatjuk magunkat. Elmentem Tbánya állítólagos legjobb dokijához (Lollok). Elsőre tök szimpi volt. Hormonvizsgálat és a párom andrológiai vizsgálata következett. Az én hormoneredményeim okék voltak, a párom andrológiai eredményei siralmasak(olyannyira, hogy természetes úton történő teherbeeséshez nem oké), szegénykém el is kenődött nagyon. 1 hónap gyógyszeres hormonkezelést írtak elő neki. Közben visszamentünk a dokihoz és mondtuk neki, hogy mi a helyzet. Mondta, hogy semmi gond ír fel nekem clostyt, szedjem és menjek vissza UH-ra 10. napon. (Kételkedtem, de gondoltam oké, legyen). UH alapján 4 petesejt, félidőben injekció a megrepesztéshez, időzített együttlét. Persze, hogy nem sikerült. Ekkor mentünk vissza, ez már a 4. találkánk volt a dokival és még mindig el kellett előlről mesélni neki, ki fia borja vagyok és mi a kínom. Aztán mondta, hogy semmi probléma, a következő hónapot ugyanígy... Na akkor már közbeszóltam, hogy nem kellene egy HSG-t csinálni nálam, mert régebben volt egy csúnya vesemedence-gyulladásom. Nem, 3 clostys hónap aztán inszem. Na amikor kijöttem a rendelőből tudtam, hogy nem kezdem el szedni a gyógyszert és nem is jövök ide vissza többet.
Aztán a sógorom ajánlotta egyik ismerősét, aki Bp-en szülész-nőgyógyász. Megnézte az eredményeket és mondta, hogy felhívja a haverját a Kaáliban, kaptunk rögtön időpontot. Közben meglettek a párom újabb gyógyszer utáni andrológiai eredményei, amik jobbak lettek az előzőhöz képest, de csak minimálisan. A Kaáliban elmondták a lehetőségeket, még az én vizsgálatom volt hátra (HSG) és ha az is rossz, akkor rögtön lombik. Az új dokim is mondta, hogy nála ez az első vizsgálat (a hormonszintek után), addig nem is tömi az ember lányát gyogyókkal. Szóval megkaptam a papírt, hogy el van mindkét petevezetőm záródva (papíron). Visszamentünk a Kaáliba, írtak fel fogigátlót, amit a következő ciklusban el kell kezdeni szedni, hogy egy kicsit pihentessék a petefészkeket. Ez volt november végén, és januárban lombik. Örültünk nagyon. Aztán decemberben hiába vártam, hogy megjöjjön. Nem jött.Kép 22-én csináltam egy tesztet, ami pozitív lett. A páromat úgy fogadtam mikor hazajött melóból, hogy nyertünk 100e Ft-ot (ennyi lett volna a lombik). Lesett bambán aztán az orra alá dugtam a tesztet. 24-én még délelőtt felrendelt a dokim UH-ra mert annyira örült és látni akarta. A családnak akkor még nem mondtuk, csak januárban. Egyébként utólag tudtam meg, hogy tényleg el voltak záródva a petevezetékeim.
Remélem a következő már "simán" menni fog. Egy gyerkőcöt még mindenképp szeretnénk. Úgy tervezzük, hogy tavasszal elkezdünk próbálkozni, mert dolgozni nem akarok még visszamenni és hát nem akarjuk az utolsó pillanatra hagyni, ha netán megint gond lenne..........
Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredtem.

Kata
Mikor érkeznek meg a képek?
A barátnőm is a JÁnoskánál szült 2004. márciusában , a másodikat dec elejére várja és szintén a Jánosnkánál fog szülni.
Építkezés: nem semmi fába vágjátok a fejszéteket, van itt olyan aki tud mesélni, de minden fáradtságot megér.

Cirmike
RékaKép Tényleg jó névKép Kiírogattam, hogy nekem melyik lánynevek tetszenek, aztán a férjem orra alá dugtam, így esett a választás a Rékára. Amint megtudtuk, hogy kislány lesz onnantól kezdve így hívjuk. Ha fiú lett volna, akkor a Viktor nevet kapta volna.

Üdv:
Csibemanó
csibemanó
 
 


Sziasztok!

Csibemanó, én is üdvözöllek, Réka nagyon szép kislány.
Olvastam a történeteteket, még jó, hogy tovább nem vártál. Akkor lehet, hogy nálatok is kis korkülönbség lesz. Nálunk két év van, Remkáéknál és Cirmikééknél még kevesebb.

Mi nem sokat alszunk mostanában. Benedek a kezemben alszik, leteszem, 10 perc- max. fél óra után sír. Most nem fáj semmije. Betettem a mi ágyunkban, 2 perc után aludt. Aztán vissza kellett csempésznem a saját ágyába, mert közben Bálint sem akart aludni, 2 gyerek meg nem fér el köztünk.

A tatabányai kórházról:
Bálintnál nagyon rossz véleményem volt róluk, de szerintem 2 év alatt nagyon sokat fejlődtek. Sokkal jobban állnak a dolgokhoz, nem a teát erőltetik, hanem a szoptatást, segítenek, kedvesek a nővérek a rooming-in-ben. A szülésznőkről 2 éve is csak jókat tudtam mondani. Nekem nem volt fogadott, de mind a kétszer nagyon kedvesek voltak.

Most megyünk reggelizni.

KépKép
renáta29
 
 


Rita: Anyukám is rosszul volt nemrég, mert volt az általános iskolai 15 éves találkozóm, és 11-re értem haza. (a gimisről éjfélkor tavaly)Azt meg nem is tudják, hogy a végén csak én voltam lány, mert nem jöttek még értem, úgyhogy ottmaradtam vagy 8 fiúval beszélgetni.

Melinda: Sajnálom a tesód kisfiát, remélem nővéred utána tud járni. Ebből lehet iskolakerülés, nem tanulás, csak azért, mert fél.
A házikóba biztos bemászhatsz Te is, Gergő biztos örülni fog.

Lola: Napközben nem nagyon tudok pihenni, bár néha elalszom ülve szoptatás közben.

Találkoztam Erikáékkal, nagyon hiányzik neki a net, valószínű, hogy újra bevezettetik. Vasárnap meg apósától tud írni Oroszlányból, talán.

Ti adtatok TEÁT a gyerekeknek 7 hónapos kora körül? Én Bálintnak nem, de most adnék, ha ettől könnyebbek lennének az éjszakák. Ugyanígy vagyok a cumival. Attól nem szopizik kevesebbet, hogy néha cumizik is.
Fél éves koráig jól aludt Benedek, amióta elkezdtek jönni a fogai, azóta van ez. Éjfélig mindig többször kell visszaaltatni. Bálintnál ugyanez volt, 8.5 hónapos koráig.

KépKép
renáta29
 
 


Csibemanó!

Hát ez tényleg a lehető legjobban alakult nektek, ráadásul pont karácsonyra tudtátok meg a hírt, tök boldogok lehettetek az ünnepekre! Nehéz lehetett kibírni, hogy ne mondjátok el a családnak!
Azt viszont nem értem, hogy "utólag tudtad meg", hogy el volt zárva a petevezeték, akkor Réka-spermium/petesejt mégis hogy jutott oda ahova kellett? Kép Vagy ez ma is talány? Dokid amúgy szakmailag mit fűzött hozzá?
Mindenesetre sok sikert a tesóhoz is majd!
Amúgy mit dolgoztál és hol?
Nálunk is úgy volt a névválasztás, hogy én összeírtam 10 fiú és 10 lánynevet és a férjem orra alá dugtam, de nálunk nemigen tudott választani... végül abba maradtunk, hogy a lánynevet ő választja, a fiút én! Én győztem! Kép

Rena!
Én adtam teát Somának, asszem ilyentájban próbáltam ki az instant teákat (gyógyszertári, DM-es), HIpp, Milupa, az őszibarackost nagyon szerette, meg valamilyen gyógynövényest is! Persze itta volna mint az állat, de én maximáltam kábé 1-1,5 kisebb cumisüvegnyi mennyiségre egész napra elosztva! Közben hallottam, hogy vigyázni kell vele, mert jó sok cukor van benne, elronthatja a fogakat, szóval ezért ízlett neki! Amúgy kamillateát főztem neki (kizárólag szőlőcukorral), meg bébiitalt is be volt osztva, de pont nyáron elég sok vizet is ivott (babavíz, forralt víz)!
Szerintem alvásra - főleg ha jobban alszik - adjál neki egy keveset! A cumi meg ha megnyugtatja, szerintem se fog kevesebbet enni! Próbálkozz, a te kipihentséged is fontos!

Ági, mi volt uh-n? Ugye ma voltál? Remélem jó hírekkel jössz!

lola77
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?