Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi is megpróbáljuk a baba-mama klubot, még én sem voltam, meg két gyerekkel nem tudom, milyen lesz.
Erika! Ott szívesen látnak? Mert nekem nem mondta a védőnőm...
(remélem jó lesz a cím, amit megadtam, azért számíts rá, hogy esetleg rosszul emlékszem. egy idős néni lakott ott.)

Lola: Kicsit késve reagálok. Eszembe jutott valami a mondókákról. Van egy CD sorozat,"Tanuljunk játszva" a címe, és szerintem nagyon jó. Énekek, mondókák, gyerekek, és ovónénik adják elő, sok hangszerrel. Tanítják, hogy melyik a gitár, a fuvola hangja például. Szerintem sokat lehet belőle tanulni. Nálunk még Benedek is szereti. Nyűgös, bekapcsolom, és elhallgat, figyel.
A kukásautóról meg az jutott eszembe, hogy Bálintot is nagyon érdekli. Főleg a szelektív hulladékgyűjtő autó. Fentről a negyedikről nagyon jól belelátunk, egy rekesz üveg, 2 rekesz műanyag flakon, 1 papír. Végig kell nézni, hogy emeli fel a daru a kukákat, és szórja bele a nagy autóba. (nem biztos, hogy érthető voltam)A lényeg, hogy ez nagyon érdekes!

Rita: Szerintem Bálint, és Ati jól ellennének a klubban. Most már értem, hogy miért akarod lecserélni a kiságyat! Szegény Hanna, reméljük hamar elmúlik a csípés.

Ma itt volt nálunk a Blanka pár órára, annyira aranyosan elbeszélgettek-játszottak Bálinttal. Igaz, jó nagy rendetlenséget csináltak, nem baj. Jött a védőnő is. Kérdezte Blankát, hogy van-e testvére. Õ meg lesütötte a szemét, és azt mondta, NINCS. Visszakérdeztem, erre azt mondja, csak a Dani, meg a Gitta. De ők már nagyok.
Kár, hogy nem lakunk a nővéremékhez közelebb, olyan jó lenne.

Vasalni kellene. Megyek is.

KépKép
renáta29
 
 


Remka: Biztos írtam, hogy nálunk is az volt a Bálinttal, hogy kezelhetetlenebb lett, meg hisztis. De ez még most is megvan.
Ma meg valami elvágta a lábát, vérzett, be akartam ragasztani, sírt, hogy ne, de muszáj volt, mert mindent összevérezett. (kicsi a seb)Most meg sántikál, mert ott van a tapasz. Olyan kis elesett. Majd délután megnézem, milyen. Nem tudom, mi vágta el, talán a küszöb.

Melinda: Nem írsz mostanában, hogy mi van veletek. Gergő mennyit beszél? Hogy vagytok? Tervezitek a házat? Hány részletben lehet fizetni?

Benedek felébredt, ennyi volt a szabadságom.
sziasztok

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok, bocs hogy csak most jövök a hírrel, de reggel 9-kor írt a Cirmike sms-t, hogy nem volt jó a szívhangja babának több alkalommal, úgyhogy ma befektették, val.szeg. megműtik! Szorítsunk!

Reméljük, nem lesz semmi gond azért és tényleg szorítunk neki!
Ha esetleg majd megírja a babát, feltétlen megírom.

Rena, én is most fejeztem be a vasalást!
Én értettem a szelektív hulladékgyűjtést, ugyanis azt is végignéztük mi is egy párszor, nálunk itt a bolt mellett van!
Biztos hamar begyógyul Bálint sebe!

Rita!
Nem semmi nálatok is ez a szúnyogcsípés, meg az a lyuk Hanna lábára. Nálunk is mindig nagyon nagyra nőnek a szúnyogcsípések, meg el is vakarja Soma is, de ennyire durva még nem volt!

Erika!
Megnéztem az 5 hós albumotokat, édes a Viki a spagettivel (?) a szájában, meg a nyitott babakocsiban! Nagyon széparcú kislány, olyan harapgatni való! Kép

Nemsokára készülök a fogorvoshoz! Kép

lola77
 
 

 
 

Sziasztok, bocs hogy csak most jövök a hírrel, de reggel 9-kor írt a Cirmike sms-t, hogy nem volt jó a szívhangja babának több alkalommal, úgyhogy ma befektették, val.szeg. megműtik! Szorítsunk!

Reméljük, nem lesz semmi gond azért és tényleg szorítunk neki!
Ha esetleg majd megírja a babát, feltétlen megírom.

Rena, én is most fejeztem be a vasalást!
Én értettem a szelektív hulladékgyűjtést, ugyanis azt is végignéztük mi is egy párszor, nálunk itt a bolt mellett van!
Biztos hamar begyógyul Bálint sebe!

Rita!
Nem semmi nálatok is ez a szúnyogcsípés, meg az a lyuk Hanna lábára. Nálunk is mindig nagyon nagyra nőnek a szúnyogcsípések, meg el is vakarja Soma is, de ennyire durva még nem volt!

Erika!
Megnéztem az 5 hós albumotokat, édes a Viki a spagettivel (?) a szájában, meg a nyitott babakocsiban! Nagyon széparcú kislány, olyan harapgatni való! Kép

Nemsokára készülök a fogorvoshoz! Kép

lola77
 
 


LÁNYOK!

Pont a fogorvosnál ültem, mikor jött az sms:

MEGSZÜLETETT A KIS RÉKA, 12.30-KOR, 2,4 KG, 46 CM. De nagyon szép! Annyit írt még Cirmike, hogy neki most kezdődnek a fájdalmak!

Írtam neki gratulálációs sms-t mindannyiunk nevében!

De jó nekik, úúúúúgy irigylem most őket. Reméljük minden okés lesz a babával-mamával!

Gratula mégegyszer!

lola77
 
 


Sziasztok!

Cirmikééknek nagy-nagy gratula és sok boldogságot a babához,tényleg tök jo nekik.
Rita

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


Sziasztok!

Én is gratulálok Cirmikééknek, és beállok Lola után a sorba, én is irígylem őket.
Azért remélem nincsenek nagy fájdalmai! Lélekben veled vagyunk Cirmike, kitartás!

Lola!
Gergőnek nincs albuma, mert a digitális fényképezőhöz nem találjuk a telepítő cd, és a két meghajtónk is egyszerre ment tönkre, most jutottunk el vele szervízbe, de sajna javítani nem lehet, ezért most vettünk a gépbe egy újat. Viszon a cd még most sincs meg, de ha meg lesz, akkor ígérem, teszek fel képeket a Gergőről.
Köszi a szorítást, rám fog férni, már most félek, hogy mi lesz. Kép

Reni!
A házzal kapcsolatban annyit, hogy a net-en próbálunk lakberendezős progit találni kevés sikerrel. Viszon konyha ötleteket már találtam. Eddig úgy áll a dolog, hogy mediterrán jellegű lesz. Legalább a ház ezen részét nem kell majd megvitatnom senkivel, mert az az én birodalmam lesz. Viszont már előre félek a gáztűzhelytől. Kép Szinte egyáltalán nem ismerem. Mondtam is Gábornak, hogy ha odaköltöztünk, készítse ki a pizzás számát, mert főtt kaját kb. 2 hétig nem fogunk enni. Kép
A fizetési dolgokat nem tudom, anyós fogja intézni (ő szólt, hogy érdekel e a ház), mert az ő párja fogja szerelni a fűtést, és tőle jött a lakásvásárlás ötlet. Annyit tudok, hogy kell majd, hogy kölcsönt felvegyünk, de majd anyós fizetgeti.
Mivel elég hirtelen jött ez a költözés dolog, így nem lenne rá lóvénk, így egyenlőre anyós kiegészíti a mi lakásunk és a sorház közötti különbözetet, aztán ahogy tudjuk, rendezzük. Viszont a bútorokkal hadilábon állunk. Mikor ide költöztünk, már akkor szétesett az ülőgarnitúránk, nem tudom, hogy fogja bírni a következő költözést.
Eddig lecseréltük az ágyat, a szekrénysort, úgyhogy ezek nagy valószínűséggel bírni fogják a gyűrődést. Azt viszont nagyon sajnálom, hogy az új beépített szekrényünket, és a szép fürdőszoba szekrényünket nem tudjuk magunkkal vinni. Kép Mindkettő saját ötlet alapján készült egyedi darab. És most még pénz is kéne újakra. Kép
Na, mindegy, majd csak lesz valahogy. A zsákból öltözködés nem lesz újdonság. Kép
Konyhabútort viszont mindenképpen vennünk kell, ami ugye nem aprópénz, + még az apróságok. Szóval valahogy férre kell tegyünk pénzt.

Örülök, hogy rendeződött a szorult helyzet nálatok, nekünk is volt szélcsövünk el is tettem, hátha a következő babánknál is szükség lesz rá.


Csajok! Én nem tudom, nálatok milyen a helyzet, de nálunk szinte minden nap történik itthon baleset a Gergővel. Naponta legalább 3-szor beüti valhová a fejét, és legalább 1-szer elesik. Délutánonként meg olyan kajla, egész nap rohangál a lakásban, mindenhonnan pakol, hiába szólok rá. Kép De sajnos olyan is van (egyre többször), hogy ha rászólok valamiért, rácsap a kezemre, vagy a lábamra (attól függ, hol ér el). Szerintetek mi erre a megoldás? Valamit rosszul csinálok, vagy csináltam?

Szép napot mindenkinek!


Sziasztok!
Melinda
oslany
 
 


Szia Melinda!

Szerintem nem csináltál semmit rosszul, eljött ez a korszak Gergőnél! Kép Azt nem mondom, hogy nyugodj meg, mert úgysem lehet, de apró fortélyok vannak, majd rájössz nálatok mi működik. Mindenesetre mindig magyarázdd el neki, az ő nyelvén, hogy nem szabad anyát ütni, anyát szeretjük, anya is szereti Gergőt, anya se bántja Gergőt (és persze nehogy visszaüss, hogy megtudja az milyen, szerintem nem fogják fel úgysem!), és próbáldd elterelni a figyelmét.
Ezerszer több türelem kell szerintem ilyen időszakban hozzájuk, mint korábban!
Egy kérdés: eleget viszed le őt, kábé egy nap mennyit vagytok lenn? Mert lehet, hogy a mozgásigénye nincs kielégítve! Vidd le délutánonként mindenképp legalább 1,5 órát! Tudom, hogy most a ház miatt sok a dolog, meg tanulsz is, de lehet, hogy pont azért csintalankodik, mert érzi, hogy kevesebb figyelem jut neki! Tudod, nekik antennáik vannak, mindent megéreznek!
Amúgy most olvastam v.hol, hogy napi 5! óra mozgás szükséges a gyerekeknek a levegőn!

Hát nem semmi helyzetben vagytok anyósoddal. Majd leesett az állam, mikor írod, hogy ő fizetgeti, meg kifizeti a különbséget! Meg ő intézi! Le a kalappal, hogy így bevállalja! Már az intézés sem semmi! És a szocpolotokat is ő intézi?
Kép Pénzeszsák? (Bocs!)

És miért nem lehet villanytűzhelyed, ha félsz a gáztól?

Amúgy a napi 1 esés nálunk is megvan, de hétvégén (mikor többet van velünk) még a napi többszöri is!

lola77
 
 


Én is gratulálok Cirmikééknek és már nagyon várom a fényképeket a kis Réka babáról.
Akkor ezek szerint császározták? Roli természetes úton született, ha jól emlékszem, ugye?
remka
 
 


Sziasztok!

Remka, Roli is császárral született, azthiszem mert faros volt!

lola77
 
 


Sziasztok!

Szívből gratulálok én is Cirmikének a kislánya születéséhez.
Jó egészséget kívánok és sok boldogságot az egész családjának!

Reni

nem csodálom hogy a védőnőd nem szólt a baba klubbról,elég szótlanok a doktornővel együtt.
Nem szeretek oda járni mert semmit nem mondanak maguktól mindent kérdezni kell és én a védőnőnknél máshoz szoktamKép
A jövő héten megkérdezem,hogy lesznek-e nagyobb gyerekek is mint a Bálint.
Az egyik szomszédomnak 14 hónapos a kisfia,de ő azt mondta,hogy ők már nem jönnek,mert a fia már nagy a töbiekhez,szoktak lenni 2-3 hónapos babák is.
De ez ne riasszon el,Bálint nyugodt kisfiú,biztos el lenne ha lenne még ott korabeli gyerek.
Benedeknek rendben van a széklete?
Viki tegnap megevett egy kevés görögdinnyét,nagyon ízlett nekiKép

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Mi is gratulálunk Cirmikééknek, és gondolunk rájuk.
Ha a konyhába megyek, nem is tudok másra gondolni, mert a kórházra néz az ablakunk. Azt is látom, ha szülni jön valaki, vagyis csak annyit,hogy felkapcsolódnak a villanyok a kezelőben,aztán a szülőszobában, meg látom, ha kékfényezik a babákat. Kicsit rossz érzés.
Remélem, minden rendben lesz náluk.

Melinda: A Te anyósod tényleg ritkaság! És nem is akar beleszólni az életetekbe, nem rendezkedik.
Én a villanytűzhelyhez ragaszkodtam akkor is, amikor családi házban laktunk, hiába volt bevezetett gáz.

Erika: A doktornőnk tényleg szótlan, de én szeretem, mert ha kérdezem, akkor részletesen válaszol, van ideje ránk. Szerintem sokmindent tud. Volt olyan időszak, amikor el akartam menni máshoz, fiús gondok miatt, de nem mentem, nem is ő volt a hibás.
A védőnő tényleg nem mond semmit, talán mert nem ő szervezi a klubot, anyatejes világnapot, hanem a Te védőnőd.(ő volt a Bálintnak 1 éves korig)A hozzátáplálásról is más a véleményünk, de én ezen nem vitatkozom, mert úgyis úgy csinálom, ahogy én látom jónak.
Bálint biztos ellenne a klubban, de azért jó lenne legalább egy valaki, aki vele egykorú, hogy tudjanak játszani.

KépKép
renáta29
 
 


Én is gratula Cirmikének. Olyan jó hír. Nem is számítottam rá Kép. De jó hogy benéztem. Tényleg nagyon sok boldogságot és egészséget kívánok nektek. És nagyon várom a képeket Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Lola!
Lehet, hogy igazad van a szabadban tartózkodással kapcsolatban, csak most tényleg eléggé zsúfoltak a napjaink. Kép
Gergő akkor szokott ütögetni, mikor rászólok napközben, hogy nem szopizza az ujját, vagy ne pakoljon a szekrényből, és becsukom előtte. Igazából azt nem értettem, hogy miért csak engem ütöget, az apját miért nem, de tegnap ő is megkapta a magáét. Már kezdtem azt gondolni, hogy Gergő rám haragszik valamiért, és így mutatja ki. Sajnos beszélni egyáltalán nem akar, csak pár szót mond, mikor kedve van, és így néha még én sem értem, mit szeretne. Ekkor jön a mutogatós verzió. Na, akkor meg mutatja, mit szeretne, és azt mondja, hogy: ezt, de kb. 15 dolog közül kéne eldöntenem, hogy éppen akkor mit kér. Aztán végigkérdezem, hogy ezt? És mindegyikre rázza a fejét. Eszméletlen kis huncut! Kép Köszönöm szépen a bíztatást tőled, nagyon jól esett. Kép

Ja, most olvastam, hogy kérdeztél még a Gastroyalról, hogy milyen kaják voltak. Amire emlékszem, hogy levesből szinte mindenféle volt, a sütik nagyon finomak (abból nem vagyok válogatós Kép ), a második fogások többsége húsos dolog volt. Bécsi szelet, vagy pörkölt galuskával, néha volt főzelék v.milyen hússal. Szóval szerintem elég változatos. Mi annak idején egy menüt rendeltünk, meg hozzá valami másodikat, és Gáborral egyezkedtünk, ki melyiket egye. Persze, én választottam, mert ő általában dolgozott, mire hazaért, már csak 1 féle második volt. Kép

Anyós téma. Szóval én nagyon szeretem, a mi életünkbe csak akkor szól bele, ha véleményt kérünk tőle. Amúgy nem. Nekem kicsit olyan, mintha ő pótolná az anyukámat. Gergő születése előtt meg még jobban úgy éreztem, mert elég sokat jártunk hozzá.
Neki van egy boltja, meg szokott részvényezni is, onnan van pénze, és ő alapból olyan, hogy ha tud, segít. Igazából ő sem pénzeszsák sajnos. Kép Apu meg ha tudna sem segíthetne nekünk semmiben, mert a "kedves" élettársa gondoskodik arról, hogy minden forintnak legyen helye (Avon-os krémek, meg hasonlók formájában).
A házra a lóvé meg kölcsön lesz, még a részleteket majd megbeszéljük anyóssal.
Amúgy pont ma, mikor jött haza munkából a Gábor, akkor mondta, hogy beszélt anyukájával, és ő mondta, hogy mindenféle hitelt (szocpol, és valami kötelező hitel) elintéz az építtető hapsi. Úgyhogy tőlünk csak aláírást, meg az iratainkat fogják kérni. Bár nem tudom, hogy a gyakorlatban is valóban ilyen egyszerű lesz e. Bárcsak ott tartanánk már.

A tűzhelyről annyit, hogy én kérdeztem, hogy ha átköltözünk a házba, ott gáztűzhely lesz? Azt mondta mindenki, hogy igen, bár ez még nem fix, anyóst kérdezem majd meg róla, hátha kiegyezünk a villanytűzhelyben. Kép


Reni!
Sikerült valamit intézned videó ügyben? Megkérdezhetem, hogy ki a gyermekorvosod? Hál' istenennek, én a mi gyermekorvosunkkal maximálisan meg vagyok elégedve, nem úgy a védőnőnkkel. Ha nem lettek volna köülöttem olyanok, akiknek már volt babájuk, nem tudom, mit kezdtem volna itt Gergővel. Amikor szükségem lett volna a védőnőre, nem jött, azóta meg állandóan azzal "üdöz", hogy vigyem le a dokinőhöz a Gergőt. Na, de minek, ha megbeszéltem a dokival, hogy majd csak a 2 éves kötelező vizsgálatokkor kell legközelebb levinnem, hacsak nem lesz addig beteg. Ezt elmondtam a védőnőnek is, erre azt mondta, hogy jó, ahogy én jónak látom. Na, ezért képes volt felhívni telefonon. Na, mindegy, ő jutott nekünk. Kép

Most megyek, megkavarom a levest, a fiúk kidőltek, kíváncsi vagyok, ki ébred először. Ha fogadnom kéne, a Gergőre tenném, apa nagy álomszuszék. Kép


Kellemes hétvégét mindenkinek!


Sziasztok!
Melinda
oslany
 
 


szióka!

Az előbb kilökött a drága! Kép

Gyerekorvos téma: szerintem se baj, ha nem mondd mindent magától a gyerekorvos, a mienk se beszédes, de ha kérdezek, mindent elmond. Persze Erikának Viki első babája, természetes hogy mindent tudni szeretne. Eleinte én is így voltam, de már nem!
A lényeg szerintem is a szakmai dolgok. Gondolom, ha Rena is ebben a részében csalódna, biztos keresne más dokit, mint ahogy én is. De a mienket Soma nagyon szereti, sose félt tőle, szerencsére!

REna! Mikor a kórház fele járok én is felnézek a vajódó,szülőszoba ablakára és nosztalgiázok, hogy ott kukucskáltunk kifele a férjemmel 2 fájás között! Kép
Azt nem is tudom, hogy hol kékfényezték a babákat, egy szinttel lejjebb, a patológián?

Tegnap du. anyós névnapját voltunk köszönteni, most nagyon szépen eljátszott Soma az unokanővérével (akit anyós nevel), nem volt verekedés, szerencsére!
Ma mentünk volna Budára kisvasútazni, de nem mentünk, mert nem volt kocsi. Nekünk nincs, anyukámék pedig elutaztak Alföldre! Na majd legközelebb, remélem lesz még jó idő!

Edit, rég voltál erre, mizújs?

Cirmike ha hazamentél és van egy csöpp időd, írjál ám. Reméljük minden rendben veletek?

Hajni, te meg írdd ám meg, ha költöztök? Most hol tartotok, búrkoltok már? Milyen csempéket, járólapokat sikerült vennetek? Írjál bővebben, tudod, hogy én tök kíváncsi vagyok. Fényképeknek is örülnénk!

Na megyek, a fiúk lementek "focizni", én vasaltam, wc-t takarítottam (Kép), most megyek utánuk!

lola77
 
 


Lola, nagyon édes vagy. Jelenleg gletteljük a falat, a nappali már festésre kész. Valószínüleg a héten fogjunk elkezdeni burkolni. Csak annyit írok, hogy a füdrőben fekete csempe illetve járólap lesz Kép. A konyhában fel vannak rakva a lámpák, 10 spot a majdani pult felett, meg két ufólámpa, az alsó szinten, meg a pincében bent vannak az ajtók. Szóval már alakulunk Kép. Nem tudom azt mondtam e, hogy le vannak festve a plafonok, a nappaliban világoskék, a konyhában-közlekedőben zöldes-sárga. A fürdőben majd bordó lesz, a wc meg fehér. Majd küldök képeket, csak egyszer el kellene vinni a gépet Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Halihó!

Ma voltam a dokinál. Köszi szépen az ajánlást, tényleg nagyon aranyos. Bármit kérdeztem mindent elmondott. Nem nézett teljesen hülyének, és nagyon udvaria. Szóval tényleg köszike. Ha minden igaz akkor jövő hónapban kezdjük a kivizsgálásokat Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Jaj, Hajni köszi az infókat.
A fekete fürdő biztos nem mindennapi lesz, arról majd mindenképpen "követelnék" képet, biztos jó lesz!
Hol vettettek beltéri ajtókat?
A falak gondolom ugyanolyanok lesznek, mint a plafonok az egyes helyiségekben?
Ti burkoltok, vagy lesz "szakmai" segítségetek? Mindenhol járólap lesz (nappali, szobák)?

Akkor a Pazárnál voltál ezek szerint? Örülök, hogy szimpi volt. Sok sikert a kivizsgálásokhoz is!

Ma volt céges bulink, volt bográcsgulyás, pogi meg oroszkrém torta! Ja, 15 éves a cég-ezért ünnepeltünk!

Mi van veletek többiek, mindenki mega-elfoglalt? Kép

Azért gyertek ám!

lola77
 
 


Sziasztok!

Reni

elfelejtettem ma mondani a játszón,hogy tegnap kaptunk egy szórólapot,hogy a Millenium lakóparkban indul egy Tündérlak nevű képességfejlesztő játszóház.
6 hónapos kortól iskolás korig várják a gyerekeket,csak kérdés hogy mennyiértKép
Ha legközelebb találkozunk megmutatom a papírt róla de ha elfelejteném nyugodtan szólj rám.

Többiek:
vasárnap/18-án/ 5 éves lesz a Máltai játszótér,és ezek a programok lesznek:
10.00 születésnapi nyitány
10.30 Bacsa Ferenc gitárművész gyerekkoncertje
11.00 egész napos játékparádé:
rajzverseny,homokvárépítő verseny,kismotor verseny/3 éves korig/,patkódobálás,dióverés,karikahajtás,köteles lépegető,kerekespedál verseny,hullahopp karika verseny
13.00 zsíroskenyér parti
15.00 ünnepélyes "kamasz-tér" átadó,polgármester adja át
15.30 ünnepélyes gyertyagyújtás és tortaszelés
16.00 Bojtorján együttes gyerekkoncertje
17.00 ügyességi játékok eredményhirdetése
17.30 szülinapi buli zárása

Biztos nagyon jó lesz,gyertek el!

Hajni különleges lesz a fürdőtök a fekete csempével és járólappal,már nagyon várom én is a képeket.
Örülök,hogy szimpatikus volt a doki,remélem hamarosan te is babázhatsz.

jó éjt,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltüntünk.Dávid elment 2-án Horvátországba a keresztanyjával nyaralni.Én meg összepakoltam az ikreket és hazamentem az anyuékhoz nyaralni.Apa sajnos dolgozott, a munkahelyén meg itthon is.Még le kellett festeni a külső lépcsőket és ez egy tökéletes alkalom volt erre.
Szuper volt a nyaralás!!!A Dávid is nagyon élvezte,egy csomó élménnyel jött haza!Na meg én is!Az otthoni kényeztetésnek nincs párja!Az anyuék is bírták nagyon,mert nem sokat látták még a fiúkat.Mindig csak 1-2órára futottunk be hozzájuk,ha jöttünk Győrből.
A fiúk pedig várakozáson felül bírták.1ágyban aludtak és nagyon élvezték,hogy ahogy felkeltek lehetett valakivel "dumcsizni".Sokszor annyira évezték egymás társaságát,hogy oda se kellett hozzájuk menni,ha felébredtek.Csak az ajtóból kukucskáltuk,hogy mit csinálnak.Megtanultak oldalra fordulni és ezt nagyon élvezik.Valamint mindegyik szopja az ujját (amit én nem nagyon élvezek!),így állandóan tele a szájuk.Ha közel kerülnek egymáshoz,akár egymás kezét is elkezdik szopizni.
Szóval fel vagyok töltődve energiával,mert 8napon keresztül kényeztettek,kiszolgáltak.Ilyen csöndben még nem voltak a fiúk.Valaki állandóan foglalkozott velük!
Na de most már ideje visszarázódni a valóságba,mert elkezdődött a suli!
Ma megkapták az ikrek a 4hós oltást.Szét is esett a délutánunk,össze-vissza ettünk,aludtunk.Eddig nem lázasodtak be!

Hajni!
Hú,ez a fürdő tényleg vagány lesz!Képet róla!Nagyon kíváncsi vagyok rá,mennyire lesz extrém!

Cirmike!
Gratula és sok boldogságot kívánok nektek!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Szisztok!

Kicsit hülye vagyok. Pedig le akartam írni, hogy kinél voltam Kép. Mintha kicsit szétszórt lennék mostanában.

Lola, az ajtókat az OBI-ban vettük. A falak ugyan olyanok lesznek, csak sötétebbek. Legalábbis eddig még úgy néz ki. Kép
A barátnőm vőlegénye burkol. Eddig úgy volt, hogy ketten csinálják a párommal, de azt mondta a srác hogy inkább ne nyúkáljunk bele. Ennek mi csak örülünk Kép. Szóval addig tudunk mással foglalkozni. A hálószobán kívül minden járólapos lesz, a tetőtérben meg a fürdőn kívül minden szőnyeges. Olyan 77 nm járólapot vettünk, igaz ebben benne vannak a szegélyek és a ráhagyások is. De azért így belegondolva nem semmi mennyiség, pedig nem olyan nagy a ház. Majd ha kész lesz, akkor megtartjuk az elmaradt szalonnasütést Kép. Mindenképpen hozok képeket, csak majd győzzétek nézegetni Kép.

Edit, de jó lehetett nektek a nyaralás. Azt hiszem megérdemeltétek a pihenést Kép.

Erika, én is remélem. Nagyon bízom benne, hogy a költözés meghozza a várva várt babát Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Erika, de jó hogy szólsz a Máltais ünnepségről, mi val.szeg elnézünk! Ha csak nem jön közbe valami!
Sárberekben is lesz 17-18-án program, ki van írva a bölcsibe! Annyit jegyeztem meg, hogy hinták féláron! Kép

Edit!
De jó volt akkor nektek tényleg! Gyűjtöttél új energiákat? Akkor a nagyfiadnak tolódott a sulikezdés? Lehet, hogy hülye kérdés, de nem féltetted őt elengedni olyan messzire? Mindenesetre tök rendi keresztanyja van, hogy elviszi! Biztos nagy élmény lehetett neki! Végül is már nagyfiú!

Édesek lehettek a törpék, főleg azon nevettem, hogy egymás ujját bekapják! Kép

Hajni, csak azért kérdeztem, mert mi is az OBI-ban! Gondolom, az ilyen kimondott ajtósoknál drágább, nem?
Érdekes, hogy azt mondod, nem is olyan nagy a ház, a képről azért nem tűnik kicsinek!
De aranyos vagy, nem felejtetted el a szalonnasütést!
Múltkor taliztam Emeseanyuval, még az ovikezdés előtt! Kíváncsi lennék, hogy Emese hogy viseli az új közösséget.
Tényleg Szilvi, ha jársz anyudéknál és tudsz netezni, mesélj már mi van veletek!

Könnyű napot mindenkinek!

lola77
 
 


Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem. Mit tudtok a bölcsikről, hogy hol mennyi kisgyerkőc van? Mert most lenne lehetőségem munkahelyet váltani (vagyis végre visszamenni dolgozni), csak ugye, előbb még be kéne szoktatni a Gergőt a bölcsibe. A "mi" bölcsink itt a Gálon tele van, mint minden évben. Már megkérdeztem. Ja, és még valami. Jól tudom ugye, hogy bármelyik bölcsibe lehet vinni a gyerkőcöt, ahol hely van?
Légyszi, ha tudtok segíteni, minél gyorsabban válaszoljatok, hogy a munkát el tudjam kezdeni intézni.

Edit!
Én nagyon szívesen megnéztem volna a fiúkat, ahogy egymás ujját szopogatták. Kép Az biztosan finomabb volt, mint a sajátjuk. Kép
A pihenés, kiszolgálás biztos, hogy rádfért, és most újult erővel nézhetsz szembe a mindennapok kihívásával otthon.

Rita!
Mi újság? Hol tartotok a házzal? Írj ám majd, ha gép elég kerülsz, és lesz egy pici időd! Kép



Sziasztok!
Melinda
oslany
 
 


Sziasztok!

Erika: Köszi, pont aznap hallottam erről a Tündérlakról ott a játszón, a másik Erikától, akinek Lilla a kislánya. Még gondolkodunk. Nem olcsó, 3000.- az első alkalom, ezután 1500.- mindegyik. De azért kérdezz rá, hátha rosszul mondták nekem.
Kaki ügyben annyi történt, hogy felhívtam a kismama gyerekorvosát, ő nagyon rendes volt, de azt mondta, hogy telefonban nem tud mit mondani, meg kellene vizsgálni. Ma hívtam a helyettes doktornőt, ő meg azt mondta, hogy 2 naponta adja glicerines kúpot, meg lázmérőzzem, (?!)meg kamillateát cukorral, meg őszibarackot, narancsot.

Hajni: Milyen lesz a fürdőkád? (szín, forma)

Edit: Olyan aranyosak lehetnek a fiúk, ahogy bekapják egymás ujjját, ha sikerül lefényképezned, tedd fel nekünk!

Lola: Hova mentetek volna kisvasutazni? Ezt még így ősszel mi is kipróbálnánk, Bálint annyira örülne.

Vasárnap megyünk mi is a máltaira, ha sikerül, akkor a Bojtorján koncertre. Lehet, hogy találkozunk. Erika, Ti itthon lesztek? Lejöttök Vikivel? Többiek?

Melinda: Én csak annyit tudok a bölcsiről, hogy itt a dózsakertiben is most nagyon sokan vannak, de szerintem hívd fel őket, biztos válaszolnak a kérdéseidre. Hova mennél dolgozni?

Lányok, MAGÁN GYEREKORVOS-t ismertek Tatabányán? Fontos lenne. Benedek miatt.

Valaki kérdezte, hogy mi lett Hamar Ottóval, tegnap hallottam, hogy meghalt. Kép

Rena

KépKép
renáta29
 
 


Szia Reni!

Meghalt? Tuti? Szegény, pedig nagyon jó fej volt. Kép

A Grundfosról hallottam, hogy lehet menni tesztet írni. Nekem igazából mindegy lenne, hol dolgozom, csak mehessek, meg a Gergő bölcsis dolgai beleférjenek időben.
Én kérdezősködtem itt a Gáli bölcsiben, nem voltak valami segítőkészek. Kép Állítólag a Kertvárosi bölcsiben lenne hely. És az egyik ismerősünk ott nevelőnő. Szóval oda jó lenne. Meg esetleg még a Sárberki nincs messze gyalog.

Holnap KRESZ vizsga! Kép Nagyon félek. Szorítsatok légyszi! 8:45-kor kezdődik.


Szia!
Melinda
oslany
 
 


sziasztok
csak röviden


Rena én mint magánorvost a Rákóczit ismerem,neki sárberekbe van/volt a rendelője.én anno a Hannát hordtam hozzá,szintén kaki problémával.igaz ő valamennyivel nagyobb volt ugy 1éves körül.ha kell megadom a számát,beszéld meg vele a dolgokat.azthiszem kedden van nála tanácsadás akkor szokott más betegeket is fogadni.

a házzal nagyon lassan de haladunk,holnap jön a vizes beköti a wc-t meg a csatornát,ugy néz ki szombaton betonozunk.2hét mulva jönnek a burkolók.
a többi munka most áll(gáz miatt).

most mennem kell délután még benézek
sziasztok

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


Sziasztok!

Lola, persze hogy nem felejtettem el. Most már költözésig tuti nem lesz időnk, de utánna bármikor Kép.

Az OBI-ban néztük legolcsóbban. Volt még egy tüzépen is jó áron, de 3 hét lett volna a szállítás. Az meg iszonyat sok.

A házikó nem egy tipikus tömbház meretű, de szerintem olyan pont elég. Szóval még takarítani is lehet, meg laki benne is kényelmes. Bár kinek mi a kényelmes.

Rena, a kád meg a mosdó is fehér lesz. A kád sime egyszerű lesz, 160-as. Ahhoz kicsi a fürdő (6nm), hogy sarokkád legyen, meg különben is, abban nem olyan egyszerű majd a gyerekeket fürdetni azt mondják. Meg sajna nem lesz annyi pénzünk hogy azt teleengedjük vízzel, úgy meg nincs értelme. Mind a ketten szeretünk tele kádban pancsikolni Kép.

A héten kezdjük a járólapozást, végül mégis mi csináljuk, mert nem ér rá a barátnőm vőlegénye. Eljön megmutatni, hogy mit hogyan, aztán hajrá. Nagyon-nagyon félek tőle. De majd csak lesz valahogy.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Melinda, szurkolunk holnap de.
A bölcsiről: egyik rokon kislány kertvárosiba járt, nagyon rendik voltak! Hívdd fel szerintem telefonon, vagy buszozzatok el egyik délelőtt! A sárberki a mienk, kisebb súrlódásoktól eltekintve - szerintem - jó!
De azért azt ne felejts, hogy ne a gyaloglásban gondolkodj. Nem tudom hol fogsz melózni és hánytól hányig, de utána még gyalogoltatni a tök kifáradt gyereket nem tudod! Én már csak tudom, pedig 5 percre lakunk a bölcsitől. Ráadásul mennyivel előbb kell felkeltened...
Ha a Grundfosba mész, logikusabb a kertvárosi, mert úgyis arra mennél!
A sárberki bölcsibe most sok gyerek szokik (teljes csoportnyian), mert ugye szeptember van. Kérdezdd meg azért vagy telcsin, vagy ha személyesen bemész, úgy 9.30 után, mert akkor már 2 gondozónéni van, jobban ráérnek: Lőczi Zsuzsa a vezetőnő. A telszámot most nem tudom, de benne van a tel.könyvbe!
Sok sikert, de azzal számolj hogy min. 2 hét a beszoktatás, de ha ott alszik inkább több!

Ha most nem sikerül, mert legtöbb helyen sorban állás van (van ahol fizetni is kell a feliratkozásért!!!), akkor kérdezdd meg nyugodtan, hogy kábé mikortól tudják fogadni, mert szoktak nov-dec, illetve januárban is kezdeni gyerekek, akkorra már beszoktak az ősziek!

REna!
Nem tudni miben halt meg a Hamar Ottó? Elég szörnyű, nem volt idős!
A Rákóczi nagyon menő orvos, biztos a tarifája is, de azért egy próbát megér! Itt Alsógallán, majdnem a tömbházaknál is van egy gyerekorvos magánrendelő, de most nem jut eszembe, hogy ki. Ha nem felejtem el, megnézem Neked! de lehet, hogy az gyereksebész?

Hajni, a lényeg, hogy legyen kád. Sógoromék mikor építkeztek, 2 éve nem csináltattak, csak méregdrága zuhanypanelt, hát rá is csesztek, 1 évre rá át kellett teljesen alakítani a fürdőt, mert nem tudták a gyerkőcöt hol fürdetni, vettek sarokkádat!

Rita, azért akkor haladtok, ha nemsokára burkolás nálatok is! Nektek milyenek lesznek a járólapok, csempék, parketta-szőnyeg? Majd csinálj ám képet, tőled is követeljük!

Rohanok lecsót főzni az uramnak! Kép

lola77
 
 


Rena!

Kimaradt neked a kisvasút: itt a link:

http://www.c3.hu/~gyvasut/bpgyv/main.html

Bálint és Soma korosztálya imádja a vonatokat, azért gondoltuk, hogy elmennénk! Meg még nem is ült vonaton soha. Ez még egy hűvösebb őszi kirándulásnak se rossz!
Bár Neked Benedeket meg kell szopiztatnod.
De ott a történetben le van írva, hogy van étterem, mosdó, játszótér, büfé...

Ha nem sikerülne, akkor a www.gyermekvasut.lap.hu oldalon a Budapesti gyermekvasút címszó alatt találod. Van menetrend és jegyárak is!

lola77
 
 


Sziasztok!

SOS!!!!
Reni
bocs,hogy csak most írok,de a férjem éjjeles és ma elég sokat aludt délután,így nem tudtam ieülni a géphez.
Voltunk lent a máltain,de sajna nem találkoztunk,viszont a férjedet meg a fiúkat láttam Dózsakertben.
Megkérdeztem a védőnönket jöhet a Bálint is,majd hozzá neki játékokat,hogy elfoglalja magát.
Holnap a babaklub 10-12-ig lesz.
Remélem tudtok jönni!
Elég húzós ára van a Tündérlaknak,de azért majd én is megkérdezem.
Nem tudom,hogy itthon leszünk-e vasárnap,ha igen akkor mi is lemegyünk,ti mikor mentek le,délelött vagy délután?

Melinda szorítunk neked,ügyes legyél!Várjuk majd a beszámolódat a vizsgáról.

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Most csak egy gyors bejelentkezésmert perceken belül kiabálnak a fiúk a hasukért:

Van valakinek felesleges Libero zacskóról figurája?Hálásak lennénk érte!

Este majd jelentkezem!
Melinda én is szorítok neked!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Erika! Nem mentünk a klubba, mert elfelejtettem, a netre meg nem néztem be. Majd legközelebb. Ha találkozunk, megadom a telefonszámomat, akkor "össze tudjuk egymást csörögni".
Tegnap a férjem volt a gyerekekkel, én meg tornázhattam.

Lola: Köszi, a kisvasutas linkeket, majd megnézem. Benedekkel megyünk sokszor, meg szoktam szoptatni az autóban, meg vízparton is. Meg most már kezd eszegetni, lehet, hogy egy kis őszibarackkal is ellenne.

Edit: Mi nem liberót használunk.

Nem jöttök vasárnap a máltaira? Mi a Bojtorján koncertre megyünk, 16 órára. Jó lenne találkozni. Lola, Ti mikor jöttök? Rita, nincs kedvetek, vagy a házzal kell foglalkozni? Melinda?

Mi lehet Cirmikéékkel?

Hamar Ottóról majd személyesen.

KépKép
renáta29
 
 


Szia Reni!

2 hét múlva lesz megint,nagyon jó volt kb.10 baba és anyuka volt,majdnem végig maradtunk.

Mire gyűjtesz liberofigurát?Mi a teknősre küldtünk már be de még nem ért ideKép

Szia:Erika

cseriviola
 
 


Edit!

Boldog névnapot kívánok! Rena

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Én is nagyon boldog névnapot kívánok!

Melinda mi újság a vizsgáddal?Sikerült?

Reni jöttök a játszóra?mi nemsokára lemegyünk kb.fél óra múlva ott leszünk.

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok,

Remélem megértitek, hogy csak most jelentkezem...

Szóval rossz volt az nst-n a szívhang (nagyon "beszűkűlt")kedden és szerdán is, így amit szerda este csináltak, azután már haza sem engedett. Közben az uh-n a baba aortájában jó volt az áramlás. De a doki azt mondta ez akkor is vmit jelez, hogy nem minden ok.
Mondta, reggel már ne egyek, ne igyak semmit. A reggeli nst is rossz lett, de a vizsgálatkor még teljesen zárt volt a méhszáj.
Jött is be a kórházba már a szülésznőm (volt végül fogadott, aki a dokimmal együtt szokott dolgozni). Annyira sok figyelmet kaptam mind a dokim mind a szülésznő részéről. Utólag is nagyon elégedett vagyok mindennel.
Kiapakoltunk szépen a frissen műtöttek szobájába ahová majd a műtét után kerültem, és mentünk a szülőszobára, ahol előkészítettek. Ekkor jött a férjem.
Az nst végig rajtam volt és már fájsokat is jelzett (gondolom az izgalom hatására), amit erős mensigörcs szerűen éreztem is. Közben azért volt beöntés (már napok óta szorulásom volt), katéter, infúzió, penicilin próba (csíp nagyon).
Picit várni kellett a műtőre és az orvoskra. A betegszállító fiún kívül mindenki aranyos volt a műtőben. 12.30-kor emelték ki Rékát, rögtön sírt, felmutatták nekem, majd elvitték, ment vele az apukája is a mosakodásra, majd még picit visszahozták nekem is.
Fél óráig még varrogattak engem. Nagyon el volt vékonyodva a méhem a régi heg helyén, nehéz volt összehúzni, nem is bírt volna ki egy vajúdást. Ezt előre nem lehet látni csak utólag ezért gyakori, hogy másodszorra a dokik már rögtön császároznak, ha az első az volt.
A külső varrás a régi helyén fut, már gyógyul.

A gond az volt, hogy a köldökzsinór teljesen össze volt pödrődve, mint egy telefonmadzag, ettől lehetett volna oxigénhiányos állapot is...

Miután betoltak a kórterembe a szülésznőm behozta Rékát és a mellemre tette. Rögtön szopizott picikét. Aztán elmúlt délután 2-re az érzéstelenítő hatása és jöttek a fájdalmak, méhösszehúzódások. Este kilenckor (pont a szülésznőm volt szakban) megpróbáltunk felkelni, de alig jutottam el a mosdóig...
Éjjel semmit nem tudtam aludni, majd a reggeli felkelés sikerült, innentől már elláttam magam és szopiztattam a bébit amikor 3 óránként kihozták, kimentem a látogatókhoz.
Szombaton átkértem magam a fizetős részre a roomingba, tök jó volt itt. Csak jött a spinál érzéstelenő egyik lehetséges mellékhatása a tarkófejfájás, amitől megint alig tudtam mozdulni. Infúziók, koffein, fekvés (közben Réka tök arin viselkedett a mellettem lévő kis kocsiban)...
Kellett pótlást adnom napi 7 X 20g-ig, de ekkorra már jött a tejcsi is, így 2 alkalommal volt rá szükség csak. Sajnos a súlya visszaesett 2230-ig is, sőt az itthoni kölcsönzött mérleg szerint most is ennyi, de nyugodt vagyok mert napi 8X eszik 40-60 g-kat. Ha benthagy a ciciben azt lefejem. Biztos hamarosan beindul a gyarapodás. Sajnos hasfájós egy picit adok neki infacolt a szopik előtt.

A kórházi zárójelentés szerint kissúlyú koraszülött lett és papíron létszámilag az újszülött pathológián volt. Kedd délután jöttünk haza, a kórházi mérleg szerint 2350-g-mal.

Roli imádja a tesót, puszilja, simogatja, nem engedi senkinek elvinni.
Viszont velem nem játszik csak apával akar mindent. Jövő héttől viszont majd csak velem lesz, biztos visszaáll a régi rend.

Ha nem nagyon jövök majd attól még jól vagyok, csak lefoglalnak a lurkók. Ebédet rendeltem a Gastroyaltól olyan szabadon választhatós menüsort.

Köszi lányok, hogy szorítottatok, rendben is lett minden és megint szép emlékek maradtak csak a kórházi napokból.

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Kép

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Hát Cirmike ez a gyermek GYÖNYÖRÛ! És nem is tűnik olyan picinek, mindenesetre ha picurka is, nagyon kis kerekpofijú és formás!
Mégegyszer nagy gratula hozzá!
Örülök, hogy minden oksi volt a kórházban is! Tök jó, hogy rögtön szopizhatott is!
Sok sikert otthonra is!
Biztos nagyon édes lehet Roli is, ahogy szeretgeti, igazi kis báty már, ha óvja-védi!
Apuka is nagyon büszke lehet, gondolom?!

Rena, talán megyünk vas. du. De annyi program lenne, kéne névnapot köszönteni is a családban! Szóval nem ígérem tutira!

Mizujs Melinda a vizsgával?

Edit én is csatlakozom: boldog névnapot!
Nekünk már nincs pelusunk Kép

lola77
 
 


Sziasztok!

Cirmike Gyönyörű a kislányod!Meg nem mondtam volna,hogy kis súllyal született.
Kitartást a szoptatáshoz,fog menni csak bízzál benne!
Pihenjél sokat,már amennyit a gyerekektől tudsz.
Jövő héttől nem lesz segítséged?Biztos nem lesz könnyű a két lurkóval.
Sok boldogságot az egész családnak mégegyszer!

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Cirmike,

Gratula még egyszer a gyönyörű kislányodhoz! Szerintem sem tűnik picinek, szép kerek pofija van. Gondolom a súlyával sem lesz gond, ha ilyen jól eszik. Márk is 3 hét alatt felszedett 1 kg-ot.

Velünk is minden OK, minden nap olvaslak Titeket, főleg szopik alatt, de irni sajnos nem nagyon van időm. Találtam Martinnak néhány érdekes oldalt (kis animációs filmek) amit beteszek neki, amig olvasgatok a neten. Ilyenkor egy ablak meg van nyitva neki, egy pedig nekem. Kép Amikor a fiúk alszanak, akkor én is megpróbálok pihenni, mert az éjszakáink elég rövidek sajnos. Márk csak kétszer kel fel enni, de a második ébredés után (4 körül) már nem szokott mélyen aludni, és ilyenkor én sem tudok rendesen aludni. Martin pedig mostanában 6-kor ébred. Kép Ezek után nem csoda, hogy tegnap a kávémba véletlenül tej helyett almalét tettem. Kép
Képzeljétek, pár napja Martin kidobálta a cumijait az ablakon. Ebéd után le akartam őt fektetni, és nem találtam a cumikat. Aztán amikor mentünk sétálni, ott volt a postaládánkon két cumi, gondolom valaki megtalálta és gondolta, hogy a miénk. Kép Vigyázhatunk, nehogy egyszer a pénztárcánkat dobja ki, vagy valami nehéz tárgyat. Még jó, hogy a rácson csak kisebb dolgok férnek ki.

Melinda,
remélem sikerült a vizsgád. Izgultam ám érted.

Edit,
hány liberós figura kéne? Majd szétnézek, szerintem van itthon néhány.
remka
 
 


Cirmike!

Nagyon szép ez a kislány és nekem is rögtön az jutott eszembe,hogy nagyon formás.szerintem olyan a szája és az orrocskája mint Rolinak.mennyire hasonlit rá?

Hanna nekem is igy volt hogy mikor hazajöttünk a korházbol nem akart velem lenni,csak anyukámmal volt el aztán Ati kéthetes kora körül ,mikor megkaptam az anyaségi pénzt elmentünk kettesben vásárolni és akkor megint visszaszokott hozzám.
kapott Roli valamit a "tesojátol"?

Remka,Cirmike ilyenkor ugy irigyellek titeket.
Lola most már te vagy a soros,biztos Soma is örülne egy kistesonak.

Edit mi is nagyon boldog névnapot kivánunk.
mi se liberot használunk mostanában ,de majd megnézem valahol van két kivágott emblémánk,ha jol emlékszem.

nem tudom még hogy eltudunk e menni vasárnap a máltaira,jo lenne de vasárnap betonozzuk a wc-t+előteret és jönnek aposék segiteni.viszont haza is kell őket vinni ugyhogy meglátjuk végeznek e addig.

Erika!
milyen korú babák voltak a babaklubban?
csak a ti védőnőtőkhöz tartozók vagy más körzetből is jöttek?jo lenne 2hét mulva elmenni,tegnap is gondoltam rá,csak este szolt a vizes hogy ma jönnek és nem volt aki beengedje őket.igy lemaradtunk.

mindenkinek joéjtot,sziasztok

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


Kép

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


képzeljétek ezt a szépséges "gyereket"/bár nem tudom hogy tetszik e valakinek rajtam kivűl(nekem nagyon)/találtam egy amerikai internetes oldalon.
megláttam és rögtön beleszerettem.ha hiszitek ha nem ez egy játékbaba és 150 dollárba kerül.a Hanna azota nem hagy békén,hogy neki fekete kisteso kell.nem tudom az apja mit szolna hozzá Kép

szerintem tündéri
na sziasztok

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


Rita,
Hihetetlen, hogy ez egy játékbaba, én is azt hittem, hogy igazi. Szerintem is nagyon szép.
Nekem majdnem lett egy kis félvér rokonom, az unokatesómnak több évig volt egy fekete pasija, de aztán szakitottak. Biztos szép gyerekeik lettek volna. Kép

Réka
remka
 
 


Rita!

Tényleg olyan mint egy igazi kislány,nagyon édes.
Aranyos a Hanna hogy ilyen kistesót szeretene magánakKép)

Szia:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

készítettem egy albumot itt a babaneten a pénteki baba-mama klubbról,címe:Baba-mama klub Tatabányán
Jó nézegetést hozzá.
Rita max.1 éves volt a legidősebb baba a klubban.
Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Cirmike: Még egyszer gratulálok, és én is csak ugyanazt tudom mondani, mint a többiek, hogy gyönyörű kislány Réka.
Biztos menni fog a szoptatás. Mi úgy jöttünk haza a kórházból, hogy Benedek nem tudott a ciciből enni. 1 hónaposan tanulta meg.

Rita: Én is azt hittem, hogy igazi a baba. Aranyos Hanna, hogy fekete tesót rendelt!

Melinda: Mi van Veletek?

Nem tudom, hogy holnap lesz-e buli a máltain. Remélem nem esik az eső.

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Remka, akkor elég mobilan tudsz szoptatni, ha közbe olvasol minket! Kép
És tényleg jó étvágya van Márknak, ha ennyit hízott, ügyes vagy Te is, akkor van bőven tejcid, ugye?

Rita! Először nem értettem, ki lehet ez a félvér kislány, csak mikor elolvastalak értettem meg, én is azt hittem élő!
Nem semmi az ára! Próbálj meg keresni itt nálunk is biztos van ilyen félvér játékbaba. Karácsonyra biztos örülne neki Hanna!

Erika!
Nagyon édesek a babák, voltatok elég sokan. De ez tényleg baba klub, a Módszertani bölcsis az inkább a köv. korosztály, 1, 1,5 éven túliakkal, a totyogókkal. Mindenesetre tök jó, hogy van ilyen picuroknak is, mert a lakótelepi törpelakásokba nemigen lehet ilyet szervezni, max 3-4 babának, nem? És gondolom Te is tudtál ismerkedni anyukákkal, kidumcsizni magad?

Ma voltunk du. a sárberki búcsúban, végül is csak a dodzsemre ült fel 1-szer a Soma. Olcsóbb volt, tényleg: 300 Ft!
Ha nem esik az eső, mi megyünk holnap du. a Máltaira.

lola77
 
 


Remka!
Emlékszem v.mikor írtad, hogy lehet hogy télre kellene nektek ülős testvérfelálló. A babaszobán találtam:
http://www.litaf.com/web/inner.asp?cat=gallery&catid=3

Akartam még kérdezni, hogy hogy dobja ki Martin a dolgokat, feláll v.mire, vagy feléri? Mert nekem még abszolút nem érdekli Somát az ablak, szerencsére. De nincs is ablakrácsunk és 7-en lakunk. Csak olyan kampós megoldással nyitjuk az ablakot, ami magasra van felszerelve!

Rena!
Nem felejtettem ám el a Callanetics dvd-t meg a mesét, de nincs fenn azon az oldalon, ahonnan ő tud letölteni! Kép Csak mindig elfelejtettem írni.

lola77
 
 


Ez maga a hírdetés:

http://www.babaszoba.hu/services/smallad?cid=10;t=2;p=2;k=

lola77
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?