Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Ismeri valaki Dr Hamar Otto doktorurat? szükségem lenne rá. Köszi: Kati
htkhnkhtháhp
 
 


sziasztok!

nincs kedve valakinek kreatív babatanfolyamra jönni? most 1000 ft kedvezmény jár, ha többen megyünk. itt olvashatsz róla többet.
http://www.szules.info/kreativbaba/KBtanfolyam_megrendeles.htm
matt07
 
 


Szia Ildi!

Nézegettem ezt az oldalt, kedvem lenne is (habár valószínűleg nem pont rám gondoltál), te tudsz valami konkrétumot a dologról?
Végső soron érdekesnek tűnik, csak annyi mostanában a 'lehúzás', hogy kicsit félek az ilyenektől.

Lir
lirian
 
 

 
 

Kati,

Sajna én nem is hallottam Róla, talán Pzita....

Ildi,

Én kihagyom, az általam elolvasott könyvmennyiség után nem hinném, hogy sok újat tud mondani Kép
Nem akarlak elkeseríteni de sztem. ezt csírájában kell elkezdeni elfolytani. Pontosan tudja már, hogy mit akar, érti hogy nem szabad, és próbálgatja, hogy meddig mehet el.
Lesz ez még rosszabb is Kép


Amúgy TI milyen könyveket olvastatok, van vmi. ami nagyon tetszett??? (mármint gyermeknevelés, foglalkoztatás, gyermekpszichológia stb.)

K.

cuiccolo
 
 


sziasztok!

lirian, írok mailt!

én rengeteg "szakirodalmat" olvasok/olvastam. most éppen újraolvasom mérei gyermeklélektanát, ami már az egyetemen is nagyon tetszett (pszichológiából kötelező volt). most persze teljesen másként látom a leírtakat, hisz én is érintett vagyok. egészen újszülött kortól követi a gyermekek lelki, pszichés fejlődését kamaszkorig, mindenféle kísérlettel alátámasztva a hipotéziseket. azt hiszem egy nálam szakavatottabb ezt biztosan jobban tudja ecsetelni. nagyon érdekes.
továbbá itt a neten is van egy olyan oldal, ami ad tanácsokat minden életkorra vonatkozólag: milyen játékokat, készségfejlesztő dolgokat lehet a manókkal csinálni. http://www.bebilap.hu/

illetve van az anya taníts engem című könyv, de ezt biztos sokan ismeritek. meg a vekerdynek a könyve, de az inkább már idősebbekről szól. most hirtelen ennyi jutott az eszembe.

ildi
matt07
 
 


KÖSZI Ildi!!!

Kedden reggel megyünk MR vizsgálatra, remélem rendben lesz minden, du v. este jelentkezem...

Andi
kisbora
 
 


Andi,

Drukk, drukk, drukk! Amúgy mit is csinálsz Te a gép előtt hajnali fél 4-kor? Kép

K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Andi, beteg gyerekeknél szörnyűbb nincsen! A kórháztól elhiszem, hogy kiborultál!Kép
Drukkolok a holnaphoz!!!!!!

Kriszti, Jó ötlet a simizés, majd referálj róla!Kép A hajhúzásra még nem jött rá az én Drágaságom. Jót mosolyogtam, hogy 3 gyerek játékain is rajta tartotta a szemét.Kép
Bence "agressziója" sajna változatlan.
Annyira jó, hogy szóltál az Outletről, mi is beszereztünk Melania cipőket. Sajna csak 2 db volt már a méretében. Kép

Timi, őrizzük mi is a cumisüveget. Kép
Játszóházba mi még nem voltunk, csak a Kikásban és a Mc'Donalds-ban, de annak is annyira örült Bence. Mi is elmennénk szívesen!

Ildi, akkor Ádám is öntudatára ébredt! Szerintem is tudják már mi kell nekik ebben a korban és lehet már nem engedni dolgokat.
Képeket majd kérünk!
A babatanfolyam így is nagyon drága. Bocsi, de ezt olyan pénzlehúzásnak érzem, én biztos nem megyek.
Könyvről nekem is rögtön a Gyermeklélektan jutott az eszembe. Nálunk is kötelező volt.Kép
Én szoktam nézni az Ezernyi kérdés, ezernyi választ is. Bence imádja a képeit.Kép

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Múltkor volt szó, hogy mi van, ha kistesó érkezik. Egy másik fórumon írtam egy lánynak hátha itt is segít valakinek, bemásolom:

Ha a kistesó érkezik akár a GYED, akár a GYES ideje alatt először a TGYÁS-RA (terhességi.gyermekágyi segély)leszel jogosult, Utána a GYED-re, majd a GYES-re.
A GYED a gyerek 2. életévének betöltéséig jár, utána a GYES a 3.-ig.
Ha a GYES lejár, de még pocakos vagy elmehetsz táppénzre (nem rúghatnak ki)ill. a szülés előtt -28nappal megkezdheted a TGYÁS-t(tartama 168 nap)
Gyed-et megszakítva érdemes visszamenni dolgozni, úgy, hogy legyen 180 nap bérezett napod. Igy felső határ nélküli lesz a TGYÁS. A bérezett napba viszont a táppénz nem számít bele.
Ha a GYED, GYES-BE szülsz bele és nincs bérezett napod akkor a TGYÁS, GYED alapja a szerződés szerinti bér, de legfeljebb a minibálbér kétszerese.

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!

Gyors uzsonna mar mindenevo gyerekeknek, amikor maminak semmire nincs ideje a jatekon kivul.Kép
sult banan:
2 db banant (plusz amit apuci, anyuci megeszik)
hosszaban felbevagunk, es mezen (vagy vajon) megsutjuk(kb 1-1 perc mindket oldal).
Utana teheunk ra meg mezet, ha vajon sutottuk, de ewnelkul is jo.
Ha eppen "most utalom a gyumolcsot" korszak van, ezt altalaban akkor is megeszik.
en agresszivitas ellen azt csinaltam, hogy lefogtam a kezet (megfogtam mind a ket kezet a kezembe), es elmondtam, hogy senkit nem szabad bantani, az faj, es ha iluet csinal, akkor most inkabb ne jatszunk tovabb (altalaban jatek kozben vadult be). Meg azt is elmondtam, h ebben a csaladban ilyet nem csinalunk.
Most mar ok, es azt hiszem, az uzenet is atment. perrsze neha azert ismet kiprobalja, hol vannak a hatarok, de nem ugy, mint regen, es nem mindenkin, aki csak szembe jon vele. (anno hozzam is, meg aznap mindenkihez hozzavagta az egyik eleg kemeny jatekat, h lassa, ugyanugy regal-e mindenki)
Puszi,
M
masodik
 
 


Ps.
Van Nektek, vagy ismerosotoknek gyakorlata babakocsira szerelheto testver felalloval???
Peg perego milano-nk van, es arra akartam venni, mire a parom ranezesre azt mondta, hogy Magyarorszagon ezt sehol nem tudnank hasznalni, mert csak sima terepen lehet vele tolni a kocsit.
Ha egy pici van, meg egy kicsit nagyobb, akkor ohogyan szoktak oket hosszabb utra vinni? Nem egy-ket orasra gondolok, annyit tud setalni a "nagy", hanem mondjuk fel- vagy egy naposra.
Tanacsokat elore koszi,
puszi,
M
masodik
 
 


KÖSZI Lányok a Drukkot!!!

Ja, 4-kor? Bealudtam a kifiammalKép este 7-től éjjel 1/2 1-ig, majd szopi és megcsináltam, amit előtte akartamKép ... állítólag az éjfél előtti a szépítő alvás, mindenesetre nálam nyugtatólag hatott... szinte már már örülök hogy ilyen hamar van az MR, így mindenre fény derül(het) minél hamarabb...

Andi
kisbora
 
 


Második,

Németországban nagyon jól használható a testvérfelálló, itthon sztem. (Budapesten) felejtős.
Testvérkocsi, mint alternatív megoldás??

Barbi,

Összehozunk egy játszóházas bulit és taktikát cserélünk. NÁlunk a simogatás, puszilgatás és határozott leállítás úgy tűnik eredményt hoz Kép
Gyes,GYás és egyéb borzalmak, ha pénzt szeretnénk muszály visszamenni dolgozni vagy marad a "juttatás" :-(

Andi,

Írj feltétlenül, hogy mi volt...

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Hella, Jövö 7 N esetleg egy tali egy játszótéren? Vki? Péntek?
timili
 
 


Timi,

Okszi!!!!

K.

cuiccolo
 
 


mi is ok!

ildi
matt07
 
 


sziasztok!

Újra itthon vagyunk, megjártuk Montenegrot, láttunk sok szép dolgot. Tuti volt, csak rövid.
Mindenki jól van, a pocak növekszik, már titkolni sem tudom, hogy jön a bébi. Ma megyünk uhra.

Beszámoló még csak képekben, szöveget majd írok hozzá.
A lényeg, hogy vasárnap elindultunk itthonról, az első éjszaka szálláshelye volt tuti, rossz idő miatt a 2. éjszakát is ott töltöttük az apartmanban - Sibenik melletti falu, Brodarica - szuper apartman, a házinéni magyar, tudom ajánlani. Onnantól kezdve kempinget kerestünk és találtunk is, 1 éjszaka Dubrovnik mellett, 2 éjszaka Budva (montenegro) mellett, 2 éjszaka Paklenica.
Montenegroban olyan kempinget sikerült találni, ahol a vizesblokk enyhén szólva lepukkant volt. Csak hidegvíz, pottyantós wc, de azért túl lehetett élni. Viszont a strandja gyönyörű volt!!!
Utolsó 2 éjszakát a már jól ismert Peko kempingben töltöttük Paklenican, ahova Apával már hazajárunk.
Úgy döntöttünk, hogy 2 év múlva szintén elmegyünk Montenegroba a 2 gyerekkel - reméljük, hogy a körülmények megfelelőek lesznek.
Jövőre "csak" Horvátország lesz.
Itt vannak a fotók:
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=13053
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=13054

Megyek, mert lassan indulnunk kell. Elte, uh, doki és még tanulnom is kell a jövő heti szigorlatra.

A jövő péntek egyenlőre nekünk is jó!

üdv
Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Ed,

Nagyon szép helyeken jártatok, de azok a kövek.....
Kincső nem semmi, igen korán apa nyomdokaiba lép Kép (kis sziklamászó)

Andi,

Hííírek???

Timi,

Hóóóó vagy? Most én nem tudlak utolérni...

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Második, sült banán mézzel egyik kedvencem. Sajnos nem fogyókúrás.Kép
Babakocsira ötletem sincs.

Kriszti, majd jól megfigyellek akkor mit csinálsz Marcival! Kép
Lehet, hogy unatkozásból csinálja Bence. DE van olyan amikor nem játszok vele, mert főzök, takarítok, mosok, vasalok. Olyankor is igyekszem beszélni vele meg odafigyelni rá, de már nem akkor szeretem csinálni ezeket ha alszik. Kell egy kis magánélet is.Kép

Ed, képek szuperek!Kép

Tali nem lehetne kedden? Akkor tuti megyek be és 2x egy héten nem biztos, hogy bejutok.

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Ed,

Beneveznénk egy sziklamászó tanfolyamra Hozzátok. Marci mindenhova felmászik, legyen az 3 éveseknek való mászóka, tv állvány avagy könyvespolc Kép

Barbi,

Főzésben M. aktívan részt vesz, ül a konyhapulton és kever-kavar, nézelődik. Vasalás közben lehúzza a ruhát a deszkáról, a kivasaltakat újrarendezi, a vasalásra várókat szétteríti a lakás különböző pontján. Takarítás közben Õ is porttöröl, porszívózáskor a zsinórral van elfoglalva. Kép
Kicsit lassan haladok így mindennel.
Talira gyertek feltétlenül Kép Vki. nem tud behozni aki arról jön?

By the way: hol is lesz a tali? Ha játszótér akkor majd messziről integetek Nektek, ugyanis Marci mindent kipróbál és repked egyik játékról a másikra én meg utána. Tegnap Anikóékkal és Ariékkal sem sikerül 4 szónál többet váltani Kép

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


MINDENKINEK Nagyon köszönjük a drukkokat és az energiát,érezzük ám, hogy jön felénk. Kedden, szeptember 6-án műtét Daninak, 1 hét bent a kórházban, nagyon jó az orvos (1sz. GyermekKlinika), úgy érzem jó kezekben vagyunk.

Puszi Mindenkinek!
Andi
kisbora
 
 


Kisbora! Veled vagyunk!
timili
 
 


Holnap viszem Mark-O.-t játszóterezni, kell neki is egy kis pihenés a nagyiéknál töltött 3 nap után.Kép Ki tart velünk?
Margitsziget, zenélö kúttal majdnem szemben, kb. 3-4 körül?
timili
 
 


Andi,

Nagyon gondolunk Ratok!
Puszi,
M
masodik
 
 


Sziasztok!

Kriszti, hasonló gyorsasággal működünk együtt mi is a lakásban!Kép
Sajna, nem hiszem, hogy bárki innen menne talizni!Kép

Andi, NAGYON SZORÍTUNK ÉRTETEK!!!!!!

Timi, nem ér ilyen gyorsan talit szervezni, jövő hétről volt szó!Kép

Bencével elkezdtem a bilivel való ismerkedést! Nem tudom, mennyi ideig hagyjam rajta próbálkozni, mert folyton feláll róla és belelép.Kép
Este megyek lánybúcsúra, már annnnnnnnyiraaaaaaaaaaaaaaa várom!!!

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Barbi,

Marci is bilizik már! ügyesen ül rajta és amikor mondom, hogy pssssssss akkor gondolkozik majd feláll és mellépisil Kép
Én akkor ültetem rá amikor tudom, hogy kakilni szokott kicsit beszélek hozzá, (azaz nyögdécselek mert Õ így kakil) és akkor sikerül Kép

Ha Bence feláll és belelép akkor Neki ez még játék, ne nagyon erőltesd. Sztem...

puszi,
K.

cuiccolo
 
 


sZIASZTOK!
Hu, nagyon nagyok mar, ha biliiznek ezek a csoppsegek!! Sok sikert hozza, ez a valtozas nagy merfoldko lesz. Bar nehez elkepzelni-- de egy ido utan maguktol szobatisztak lesznek-- csak meg kell nekik mutatni hjogy mire valo a bili, es hogy hasznaljak. Elobb utobb kedvet kapnak, raulnek, es rajonnek, hogy sookkal kenyelmesebb, mint a pelus.
Mi annak idejen olyan mesekonyveket, meg konyveket mutattunk a lanyomnak, amiben "bilizos" kepek voltak. Sot, akar bilin ulve is lehet nezegetni. Utanozni a kicsik nagyon szeretnek.
Puszi,
M
masodik
 
 


BArbi,

Hülyeséget írtam, tudom, hogy Te úgysem erőlteted Kép

MÁsodik,

Marci is csak úgy bilizik ha én ülök mellette a nagy alkalmatosságon Kép Õ nem ül meg sehol 3 percnél tovább így a bilire csak akció előtt tudom rátenni és ahogy végzett feláll. Könyv, meg dumcsizás? De jó lenne.....

MINDENKI,

Holnap reggel gondoljunk mindannyian fél 9-től KisborAndi Danijára, hogy simán átvészelje a műtétet. Én nagyon hiszek benne, hogy minden gondolat segít és pozitív energiát sugároz a kicsi felé.

Kriszti

cuiccolo
 
 


Kriszti!

Itthon vagyok.Pénteken mütöttek és még szombat Du hazaengedtek.10 napig nem emelhetek,nem hajolhatok,nem lehetek nagy melegben.Hirtelen pl.leguggolás nem lehet!Csak tudnám, hogy lássam igy el a lányomat! Ma még Nagyinál van,de mi lesz holnaptól!!! Ja és fájdalomcsillapítokon élek!Ha letelik a 10 nap(jöv. hét hétfő),akkor átugrok,jó?

Anikó
janiko
 
 


Anikó,

Szia, persze gyertek! Ha tudok segíteni csak szólj, Nati olyan jó baba!!
Tényleg tartsd be az utasításokat mert bevérezhet és az nagy baj Kép

Kriszti

cuiccolo
 
 


Márk felsö rágófogai mindkét oldalon kijöttek. Sztetek? Nem korai ez egy kicsit? (De legalább el tudja igaziból rágni a csirkecombokatKép)


Aniko, vigyázz nehogy bevérezzen a ...mi is?

BArbic, lehet hogy Bence keveri még a papucsoddal az alkalmatosságot, vigyázz, mostantól szerintem mindig nézz jól bele a pacskerba mielött belelépsz!Kép

BoraDani! Összpontositunk! Az Erö legyen Veletek!
timili
 
 


Kriszti!

Laci sokat segít,ha itthon van,de ha nincs,akkor muszáj emelnem Natit.Pl. etető székbe! Hát remélem,hogy nem vérzik be.Köszi az ajánlást.Szólok,ha kell! :-)

Timi!

A mandulámat kivették! És most azzal szenvedek.Csak úgy tudok enni,beszélni,nyelni ha beveszek fájdalomcsillapítót!

Anikó
janiko
 
 


Anikó,

:-(

Mindenkinek aki drukkol(t) DANINAK!

Túl van a műtéten a kis hős! A nagy részét sikerült kivenni Kép Többet sajna nem tudok!!!

K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Most olvasom csak, mi történik Kisboráéknál. Gondolok rájuk. Min mehetnek most keresztül!

Közben átestem az első izotóp vizsgálaton. Ez arra utal, hogy jóindulatú a májamon talált elváltozás. De ez még nem 100%, úgyhogy jövő héten megismétlik a vizsgálatot, ezúttal másmilyen izotóppal. Remélhetőleg az a vizsgálat megerősíti a tegnapinak az eredményét.

Persze itthon áll a bál, mert most két napig nem szoptathatok. Boldi nagyon nehezen viseli, szörnyen nyugtalan és hisztis. Én meg attól rettegek, hogy esetleg leszokik a szopizásról. Úgyhogy alig várom a holnap reggelt, amikor végre újból mellre tehetem. És közben félek is, hogy nehogy az derüljön ki, hogy nem hajlandó szopni.
Szerencsére sikerült elég tejet lefagyasztanom, de hát jövő héten újabb két napos elvonó lesz, nem tudom, hogy a hátralévő öt napban hogy sikerül felturbóznom a tejtermelést. Szeretném elkerülni a tápszerezést. Azt mondják, hogy ha elkezd az ember bekavarni a tápszerrel, jó esélye van arra, hogy a baba leszokik a szopizásról. Kép

Na mindegy.
Drukkolok Kisboráéknak.

Üdv
Mackooo
mackooo
 
 


Mackoo,

Marci kezdetektől kapott tápszert és szopizott is, szóval sztem. ne aggódj :-) A lényeg, hogy jóindulatú az "izéd" Kép

HÍREK ANDITÓL!!!!

Dani jól van, kicsit nyüszizik az altatás után. Még várnak a szövettan eredményére, de bármi is legyen Dani kis szervezete még jól regenerálja magát és nagyon nagy az esély a teljes gyógyulásra.
Nagyon köszöni Mindenkinek az aggódást, gondolatokat és szukolást!!!

Kriszti

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Még csak most várom a kisfiúnkat, és a Schöpf-Mérei-ben fogok én is szülni, így néha olvasom ezt a topicot is.
Még a babacuccok vásárlása előtt vagyunk, és lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban hozzátok, gyakorlott anyukák:

- Milyen babakocsit érdemes venni? (dec-ben fogok szülni) Fontosnak tartjátok a mózeskosaras/hordozós, több funkciós kocsikat? Ha valamelyik nektek bevált, írjátok meg légyszi.

- Mellszívóból az elektromos vagy kézi a jobb?

- Hőmérőből megéri a drága fülhőmérő?

- Ti vettetek mérleget?

- Orrszívóból lehet olyat is kapni, amit nem porszívóra kell csatlakoztatni, hanem van saját szívó egysége. Ezekről azt hallottam, hogy kicsi az ereje. Nektek van ilyenről tapasztalatok?

- Kiságyból a 60*120 cm-es kb. menni ideig jó a babának?

Bocsi a sok kérdésért, de ez lesz az első babánk, és még kicsit tudatlan vagyok.

Szilvi
deszi
 
 


Szia Szilvi,

A kérdéseidre sztem. nehéz objektíven válaszolni, szóval az én véleményem:

- Chiccora esküszöm, ár-érték arányban a legjobb. Peg PEregot favorizálják, sztem. nem szépek és az áruk is irreálisan sok, a többi meg minőségileg nem a legjobb
Hordozó kell az autóban való szállítás miatt, egyébként "káros" benne a gyerkőcöt tárolni Kép Ha sokat fogod sétáltatni érdemes mózest venni mert abban kényelmesen fekszik. a Chicconak van olyan modellje amihez van beköthető mózes, sportkocsi és hordozó is.

- mellszívót próbáld ki a kórházban és azt vedd meg ami Neked bejön. Én előre bevásároltam Avent kézit, elektromosat és végül a Medela elektromos vált be...

- hőmérőből jó a fülhőmérő, mert alvás közben is tudod mérni a baba hőjét, nem kell felébreszteni. (pl. éjszaka)

- mérleget mi kölcsönöztünk, anya megnyugtatására hasznos az első néhány hónapban

- a poszívó orrszívó sztem. jó, a saját akkus Marcinak túl hangos volt, sírt tőle...

- én 70 X 140 est vettem ami később átalakítható heverővé, praktikusabb sztem..

Kriszti

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Kriszti, köszi a válaszokat.

Ezek szerint a kórházban van lehetőség többféle mellszívót kipróbálni? Nem gondoltam volna...

Olvastam valahol, hogy a fülhőmérő nem olyan pontos. De ezek szerint nálatok ez nem gond. Milyen gyártmányú van nektek?

És a porszívós orrszívó nem hangos?

Szilvi
deszi
 
 


Szilvi,

Nincs mit Kép
Nekem anno (1 éve) hoztak többfélét mert progr. császár után nem indult be a tejem és kipróbáltuk az össszeset beleértve a sajátomat is. Végül így lett elektromos Medela.
Nekem nagyon bevállt a fülhőmérő. (Németo.ban vásárolt)
Porszívós orrszívónak porszívó hangja van ugye, de az elektromos fura magas hangon szól ami Marcit nagyon fusztrálja Kép

K.

cuiccolo
 
 


Na, én is bekukk...kiva´ncsi voltam mi van már veletek...

Deszi, válasz mint fent. Kis különbséggel: ugyan medela nekünk is beugrott a zsákba, de 1 X használtam, mert nem fejtem és a tej szépen beállt a kereslet-kinálat elv alapján. Gyerek 9 és fél hónapig szopott, ergo addig szinte egy órám sem telt nélküle. Kipróbáltam aventet is, nekem is a jobban esett a medela. HA kell, még megvan és eladó.
Abszolút a fülhömérö mellett voksolok, ha kell 100X is. (braun)hiper-szuper kényelmes.
Orrszivó mindkét féle van, nagyon hangos, nagyon jó. Kézi készülékes, kevésbbé (de még mindig) hangos, de nagyon effektiv.(ha mégis a kézi kell, azt is adomKép)
Mérlegröl vélemény mint Cuiccolo-é.
Kiságyról szintén
Más vmi?
Ja, babakocsi: chicco trionk volt (maximális megelégedésre) az elején a mózesben aludt éjszaka is hogy közel legyen és ne "vesszen" el a "kis"ágyban...késöbb a 3 funkciós tovább ment ajándékba, igy beszereztünk egy mclaren sportkocsit....(hihihi, ez mindig olyan vicces nekem, forma 1 rajongónak)Márk utálja, de nem a márkája miattKép. Még azért mindig hurcoljuk magunkkal a csomagtartóban,de már nagyon régen nyitottuk szét. (ùgy néz ki, hamarosan az is eladó lesz)
NA dugulok. HA még vmi kell azért csak kérdezz.

De jó igy válaszolgatni új mamák kérdéseire, szinte ma´r el is felejtettem a szoptatás édes semmittevési idöszakát....Kép

Többiek, Barbic, Matt, Ytong merre jártok?
timili
 
 


Szia Deszi!Sziasztok!

Én is mosz írok először ide. Remélem tudok segíteni.2 éves a kisfiam, úgyhogy már megfizettük a tanulópénzt néhány dologban.Elöljáróban annyit, hogy amiket tartósan fogsz használni,annál ne sajnáld a pénzt a minőségre.(mi két babakocsit vettük, mert az elsőről gyorsan kiderült, hogy számunkra sok szempontból nem felel meg..) Orrszívóból én a Pesztonkát használtam/használom, nekünk bevált. A porszívós túl hangos.
Mellszívóból én is a Medela elektromost ajánlom. (ha kézit veszel, akkor is Medelát vegyél)
Szerintem is megéri megvenni a fülhőmérőt. Gondold el, szegény gyerek beteg és még a kis fenekébe is lázmérőt dugdosnak...plusz mindig ki kell csomagolni a gyereket, ha lázst akarsz mérni, éjszaka így mindig fel ébred, ha lázat kell mérned. Ha mégis hagyományosat veszel, un. "10 másodperces" lázmérőt válassz ( ebből a Microlife-ot ajánlom).
Kiságyból ha elfér,jobban megéri a 70x140, ami később gyerekággyá alakítható.
A babakocsi kiválasztására szánj időt. Nekünk a Peg Perego Pliko Completto bevált, de amíg nagyon pici kell mózeskosár hozzá. Annyi hátránya van, hogy kicsi a kereke, így terepen nem olyan könnyű tolni és hogy kicsit drága. Nagy előnye viszont, hogy kicsi helyen elfér.
FONTOS!!!Ha közlekedtek majd a picivel autóval, mindenképpen ajánlom, hogy próbáld ki, befér e a csomagtartóba az összecsukott babakocsi és hogy egyedül elbírod e, ha cipelni kell! Nekünk ilyen okok miatt kellett a második babakocsi.

Mérleget inkább kölcsönözz!

Kellemes válogatást!

Orsi
orsi111
 
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
tavasz
 
 


halihó,

Írtam Daniról a másik schöpfis topickba ha érdekel Titeket olvassatok át.

Timi,

Drága az állatkerti játszó, ÁÁÁÁÁ! A Lurdy, az igen 1200 pénz egy óra. Viszont Marci gyereket ki sem tudtam ma hozni onnan úgy imádta.
A repülők imádatát is jól elültetted benne, most már Õ is nézi, mint Márk Kép

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

ANDI, DANI
TOVÁBBRA IS GONDOLUNK RÁTOK!!!!!!!!!!!!!

Kriszti, Marci milyen ügyi a bilivel!Kép Mi azóta hanyagoltuk a témát. Magyarul én hanyagoltam.Kép
Képzeld, Bence alakul! Egyre többet simizik meg puszilgat verés helyett. A hétvégén anyósoméknál ugyan volt egy kis visszaesés. Az egész rokonság előtt kért csukott szemmel anyósom egy puszit és egy nagy csattanósat kapott. Szegény meglepődött.
Repülő fan Bence is!Kép
Mennyibe kerül az állatkeri játszó?

Anikó, felnőtten mandula műtét!Kép Jobbulást!

Timi, szerintem nem korai, hogy kijöttek! Kép
Most már mindent megeszik, majd Márkod!Kép
Itthon vagytok a héten?

Mackoo, drukk, hogy rendben legyetek!
Kistesóval, hogy áll Bori?

Szilvi,
babakocsiból Graconk van: jó, hogy tálcás és lehet a gyerek elé pakolni, de azt utálom, hogy nem lehet felhajtani az alját és lóg a lába, ha elalszik.
Én most csak olyan kocsit vennék, ami állítható tolókaros és felhajtható a lábánál, és hogy teljesen vízszintesbe dönthető legyen.
Fülhőmérőről minket lebeszéltek, de azt is megbántamKép Szerencsére eddig nem nagyon kellett, "csak" náthás volt egyszer volt 38 fokos láza.
Digimérleget mi vettünk, mert annyiba került mintha kölcsönöznénk és így inkább megvettük
Mellszívó: Medela kézi: bejött.

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok Kép
Én még csak a babámat várom mégis egy kérdéssel szeretnék hozzátok forduni. Valamelyikőtök nem szült véletlenül Dr. Arnold Lászlónál. Olyan kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy milyen szülész orvos stb.. Ha ide nem akarjátok megírni szívesen venném az e-mail címemre is. p.k.agi@interware.hu

Előre is köszönöm.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Szia Barbi Kép

Nálunk sincs fejlődés bili ügyben, továbbra is ráül és amikor jön az inger vigyorogva feláll és mellépisil Kép

Állatkerti játszó 800 Ft/óra ha jól emlékszem ezt írta Timi.

pusza,
K.

cuiccolo
 
 


Ági!Kép
Írtam mailt!
J.

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


SZiasztoooooook.
Még holnap itt, aztán megint egy kicsit a másik otthon, majd péntektöl 10 nap Mallorca. Oda 2 órát repülünk...kicsit félek...kinek az ölébe fog Márk kekszet, almát stb-t telepiteni...meg hasonló fincsiségekre igyekszem készülni...
Fiam egyre jobban boldogul a saját két lábán, a bal alkaromon lassan visszaáll a cipelésétöl összegyürt bör. A hasam izma viszont sajna el van távolodva egymástól, ez viszont csak dokival állítható helyre....Kép
Éhelyett inkább Kisborára és Danijára gondolok.

Várom már kicsit az öszt is...hátha többet látjuk egymást játszóházbanKép méregdrága óradijaik ellenére

Márk továbbra is mindent eszik, elég jó kedvvel. Lassan diétára fogom, bár igazán hizlaló cuccot most sem eszik.(tápsz csak úgy fél-egyharmad fokon megy, értsd: 2-3 kanál a teljes menny. vizbe)inkább csak szinezem a langyos vizet.
Ja és a paradicsomért nagyon oda van. Akinek esetleg nem túl nagyevö a csemetéje próbálja meg. Elöször talán forróvizbe mártva lehúzni a börét és utána...hátha. Többeknek bejött. Hizlalni nem , de vitaminozni jó.

Lányok, puszi nektek, nem bizti hogy 26-ig jövök...Addigra viszont komoly ujdonságok gyülnek össze...boztosan...Kép
Tsók!
timili
 
 


Barbi!

Felnőttként tényleg rosszabb a mandula műtét,de már szerencsére jól vagyok! Már tudok enni.Bár még fáj,de csak mintha torokgyulladásom lenne.Tegnap reggel óta nem is vettem be fájdalomcsillapítót!

Kriszti!

Mikor értek rá?
Mikor ugorhatunk át?

Anikó
janiko
 
 


Anikó,

Írok mailt....

K.

cuiccolo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?