Új privát üzeneted érkezett!

A nappali másik fele, ahol kajálunk:

Kép

lola77
 
 


Nappali új ajtó+ajtókerettel (itt jobban látszik a parkett színe is):

Kép

Konyha, itt a csempe új (de még nincs kifugázva-az bézses színű lesz...) és a felső szekrény alatti pohártartó polc nincs visszaszerelve:

Kép

a tűzhely mellé még ezt a keskeny szekrényt csináltattuk:

Kép

az üvegajtós gardróbszekrény (ami mindig is az álmom volt):

Kép

Somi birodalma:

Kép

lola77
 
 


Sziasztok!

Edit!
Nagyon-nagyon aranyosak a fiúk! Néha irigyellek ám, mert még picik, az én lurkóm már nagy hozzájuk képest. De azért mikor együtt kórusban sírnak, azt a részt nem-nagyon irígylem. Kép
Lehet, hogy én látom rosszul, de az első képen Oli és Marci elég pufóknak látszik. Bár lehet, hogy csak az arcuk az, de nagyon aranyosak.
Köszönöm szépen a bíztatást, jó lenne már túlleni ezen a vezetni tanuláson. Bár lehet, hogy utána meg majd azért nem merek vezetni, mert nincs ott az oktató?
Nektek milyen volt az első út egyedül?

Lola!
Örülök, hogy Rékáékkal minden oké. Azt is megérteném, ha egy jó darabig nem tudna felénk nézni. Biztosan nehéz lesz neki az elején megszokni, hogy kétfelé kell szakadnia. Remélem, lesz segítsége, legalább az elején.
Emlékszem, én nem találtam itthon a helyem, mivel ugye szülés előtt már a kórházban laktam. Szörnyen hangzik, de rossz volt haza jönni. A kórházban ha baj volt, tudtam kitől segítséget kérni. De itthon. Nagyon féltem. És állandóan álmos voltam. Na, de mindegy, még jó, hogy ez a rész már a múlt.

Nagyon jó lett a lakás! Örülhetsz, hogy ilyen "ezermester" a férjed! Kép Az ajtó nagyon csecse, szerintem olyan borzasztó, hogy minden tömblakásban ugyan olyan műanyag tokos ajtók vannak. Én is szívesen kicseréltetném a mienkét, de sajna elég drágák, meg most még várok, mi sül ki ebből a kertesház dologból.
Megkérdezhetem, hogy az első nappalis képen ki van a két fényképen, ami a polcon van? Sajna azt nem látni. Kép Bocsi, de én ilyen kíváncsi vagyok. Kép
A bal oldalin talán Soma, nem?
Lefigyeltem a konyhás képen, hogy nekünk is ilyen a kávéfőzőnk. Kép A tesóméknak meg a tűzhelyük ugyan ilyen. Kép
A keskeny szekrényhez hozzászólva. A konyhában sosem elég a szekrény! Kép
A gardróbszekrény tényleg nagyon jól néz ki! Kép
Tovább dícsélek benneteket! Kép Soma szobája nagyon szép, olyan jó színes! A falon a mintán mackó van?

Had kérdezzem meg, hogy Soma mióta alszik ilyen ágyon, aminek nincs széle (mármint leesésgátló, vagy ilyesmi)? Én is nagyon gondolkozom azon, hogy kéne venni Gergőnek valami gyerkőcös ágyat a kiságy helyett, bár én olyanokat néztem, amin körbe fa keret van. Csak nem tudom, hogy az később mennyire lenne praktikus.
Azt már próbáltuk, hogy Gergő ágyáról leszereltük a rácsot, és hogy úgy alszik e. Egy darabig csendben is volt, aztán egyszer csak azt hallottuk, hogy játszik a dömperrel. Utána meg kopogott az ajtón. Ki akart jönni. Nem tudom, hogy merjek e "nagyfiús" ágyat venni.

Elkezdem sütni Gábornak a melegszendvicset, mert nemsokára itthon lesz. Ma jön haza Erdélyből. Már várom, mert ilyenkor megint aranyos, csak az a kérdés, hogy meddig. Kép


Jó éjt mindenkinek! Remélem Rékáéknak is nyugis estéjük lesz! Kép


Sziasztok!
Melinda
oslany
 
 

 
 

Melinda!

Kösz a dícsérő szavakat.
A 2 képen mindkettőn Soma van, csak a jobb oldalin, távolabbi!
Igen, a Soma szobájában macis a tapéta (alvós maci párnákkal)!
Tavaly decemberben volt 2 éves a Soma, előtte 1,5 hónappal kapta ezt az ágyat. Eleinte kipárnáztam alatta, esett is le párszor, kábé még 1 hónapig, de hetente 1-2-szer! Ha vesztek gyerekágyat, olcsóbban megússzátok, ha külön vesztek hozzá leesésgátlót, amit rá lehet szerelni! Pl. a múltkor a babaszobán láttam ilyet az egyebeknél!

Anno engem nem engedtek a szüleim egyedül vezetni még a jogsim után jó pár hónapig, sőt asszem T-betűt is kiraktak a Ladánkra! (De égőőőőő!)

lola77
 
 


Sziasztok!

Edit: Aranyosak a fiúk, hát, én így képről meg nem tudnám állapítani, hogy melyik-melyik!

Lola: Nagyon tetszik nekem is a lakás. Mekkora a nappalitok? Annyi minden elfér! Nálunk nem férne el még egy étkezőasztal, pedig nagyon jó lenne. Ha Benedeknek is lesz etetőszéke, akkor nem tudom, hogy hogy fogunk mozogni a konyhában. Igaz, láttam, nálatok kisebb bútorok vannak, nekünk elég nagy a kanapé, meg a két fotel. Nem panelba való. Meg nálunk a nappali közepe is játszótér, ott van a habtapi is.
Nagyon jó ötlet az a gardrób, szép is, és nem foglal sok helyet Soma szobájában.
Voltunk kint a Csóni tónál, de csak egy kicsit szombat este, mert a Velencei tóról jöttünk, és már fáradtak voltak a gyerekek. Mi is ott időztünk a játékoknál, Bálint csak csúzdázott, meg a kis házban volt. Este az ablakból néztük a tüzijátékot, tetszett neki, Benedeknek is, de azért neki nem hagytuk, hogy sokáig nézze.

Melinda: Az első vezetésem nagyon jó volt. Nem a rutinpályán kezdtünk, hanem kint egy kevésbé, de kanyargós úton. Az oktatóm azt akarta, hogy szokjam. Hát!!! Nem vezettem még előtte soha. Nem is tudtam az egyik oldalon maradni, mindig átmentem a szembejövő sávba, aztán a végén beborultunk egy kisebb gödörbe. Õ meg morgott, hogy nézzem meg mit szólnak az emberek, de hát én mondtam, hogy ez az első utam.
(Bálint most néz, azt hiszi megőrültem, potyogtak a könnyeim, ahogy eszembe jutott ez az első út!!! Olyan volt, mint a régi néma burleszk filmek, ahogy kacsáztam az úton.) Na, most jól elijesztettelek. Pedig nem mindenki olyan béna, mint én. Nincs érzékem hozzá. Egyébként utána igyekeztem, és elsőre sikerült a vezetés, csak a kresz másodikra.

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok lányok!

Nemrég jöttünk haza a kórházból. Kép
Nem volt nagyon időm visszaolvasni, de köszönöm, hogy gondoltatok rám.
A szülés elég nehéz volt (Martin szüléséhez képest), de a kórházban töltött idő nagyon gyorsan eltelt. Nagyon jó baba a kis Márk, csak eszik és alszik, nem sokat sir. Remélem ilyen is marad, és akkor hamarosan lesz időm részletesebben is leirni mindent.
Martin is jól fogadta őt, persze mindig ott akar lenni, ahol ő van, állandóan ismételgeti, hogy baba..baba...baba... Kép
Megpróbálok feltenni gyorsan egy-két képet, aztán majd csinálok albumot is róla.
Remélem Ti is jól vagytok, majd olvasok is ám, ha lesz egy kis időm.

Réka
remka
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a "nyaralásból",olyan hamar eltelt a hétKép
Anyuéknál voltunk Kertvárosban,mindannyian jól kipihentük magunkat.
Viki is nagyon sokat aludt,éjjelente 12-13 órát/egyszer kért csak cicit/,délelött 1 óra,délután pedig 2-3 óra.
Hát nem csoda,hisz olyan jó csönd volt,nem úgy mint itt a tömbbenKép
Nekiálltunk házat keresni,de eddig amiket megnéztünk nagyon romosak voltak és drágák is.
Talán Kertvárosban vennénk szívesen,ott néztünk egyet 14,5M de az elmúlt hétvégén eladták,sajna nem nekünkKépDe majdcsak lesz valami.

Voltunk múlthéten csütörtökön védőnői tanácsadáson,Viki 6800 gr és 64 cm.
A héten csütörtökön megyünk vérvételre megnézetem Viki vérképét,az eredményt megírom majd.

Reni Benedek szépen fejlődik,hány cm hosszú?
Olyan jó nektek már túlvagytok az öthónapos oltáson,mi szept.7-én megyünkKép
Neked a habtapid nem volt büdös újonnan?Ha igen akkor mivel mostad le,hogy ne legyen az?

Örülök,hogy Réka végre túlvan a szülésen és már babázhat.Szívből gratulálok neki és sok boldogságot kívánok az egész családjának.
/nem valószínű,hogy mostanában ezt el fogja olvasni/

Edit nagyon édesek a fiaid és ügyesek is ha már így forgolódnak.Viki csak most kezdi a hasra iletve a viszafordulást gyakorolni,őt a felülés jobban érdekliKép
Megfogadtam a tanácsodat és csütörtökön megyünk vérvételre.Ti mikor mentek?

Melinda mikor lesz a kreszvizsgád?Nem kell félni a vezetéstől minél többet gyakorlod annál ügyesebb leszel.Én a városi vezetési vizsga elött vettem pár plusz órát,lehet,hogy ennek köszönhető,hogy elsőre sikerült.Én csak elsősegélyen buktam meg egyszer,nem tudtam a babát lélegezteni/nem voltam ott minden órán és a babát csak a vizsgán láttam előszörKép(/
Múltkor írtad,hogy a sorház ami a Bagolyvár mögött fog épülni 15 M ft lesz,új háznak kicsit olcsó,biztos hogy ennyi lesz?Emeletes lesz vagy csak szintes?Hány négyzetméter alapterületű?

Lola nagyon szép a lakásotok,ötletes,modern és fiatalos.Te voltál a lakberendező?Ilyen lakásokat újságokban lehet látni,onnan merítettél ötletet?
A nappalitokban a kanapé mellett van egy fotel azt hol vettétek és mennyiért?Nagyon tetszik nekünk is mi is szeretnénk ilyet venni.
Jó nagy a lakásotok,hány m2?Hány szobás?

Rita hogy álltok a házzal?

Hajniékkal mi van,tud róluk valaki?

Mikor lesz a következő babanetes találkozó?

"Röviden"ennyi,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Kép
remka
 
 


KépKépKép
remka
 
 


Sziasztok!

REMKA: Még egyszer gratulálok, szép nagy baba, nagy hajjal. Milyen jó, hogy ilyen hamar itthon vagytok! Jó babázást! Van valaki, aki segít?

Erika: Benedek 6700 gr. volt, és a centit nem mérték. Te külön kérted? Kedden rengetegen jöttek utánunk tanácsadásra, de tényleg, ennyi embert ott még nem láttam. Szegény Viki, felülne, de a felnőttek nem engedik! Furcsa, tényleg pici még hozzá. Nekem Bálint nem is ült fel magától. Nem is próbálkozott.
A habtapi nem volt nekünk büdös, de szerintem mosogatószerrel nyugodtan lemoshatod.
Mi is néztünk hétvégén házat Kertvárosban, de már eladták, meg nekünk most nincs is annyi pénzünk. Esetleg, ha nyerünk a lottón.
Egyébként Benedek most 2 napja olyan nyűgös, még kézben is sír, az előbb éhes volt, de nem akarta a cicit, nem tudom mi baja, nem használtam új parfümöt, nem most menstruálok. A fogánál nem érzek semmit. Talán az időt érzi.

Megyek is.

KépKép
renáta29
 
 


Jaj Remka, nem is számítottam, hogy tényleg ilyen hamar teszel be képeket. Pont ma gondoltam rá, hogy még biztos csak holnap jöhettek haza!
Nagyon hamar jöhetettek tényleg.
Olyan édes a kis Márk, nekem Soma majdnem ilyen volt.
Nem is olyan "csúcsfejű" ott a szülőágyon! És Te is egész jól nézel ki, nem is vagy nagyon meggyötört!
MÉGEGYSZER GRATULA!
Kívánom, hogy maradjon ilyen nyugodt Márk! Férjed otthon van még? Örült Neked a Martin is gondolom? Tényleg ő volt bennt a kórházban? Érdekes, hogy kisebb súllyal született mint Martin!
Majd ha lesz időd a szülést is írdd le légyszi részletesen! Úgy szeretek szüléstörténeteket olvasni!

Rena!
A nappalink ugyanakorra, mint általában ezek a tömbben lévő nappalik (halrész nélkül), asszem 3,45*5,25 méter, szóval egyáltalán nem nagy! De nekünk nincs egyáltalán szekrénysor, vagy szekrény benne és sajna kihúzhatós ágyon alszunk (azon a sarokkanapén, amit látsz). Ez az ára, hogy van viszont étkezős rész, ezt azért szeretem, mert így ha vendégek jönnek is tudok oda tálalni!
Igen, ezek az apró konyhák a legrosszabbak a tömbben. Oda mi csak egy negyed körcikk formájú, 1 lábas reggeliző-kávézóasztalt szeretnénk!

Erika!
Nem nagy egyáltalán a lakás: 53 nm. Hiányzik is egy kis hálószoba, akkor lehetne franciágyunk (Soma 8 hós koráig volt is, akkor költöztünk ki az ő szobájából és kénytelenek voltunk eladni!)
A fotelt az OBIban vettük, nemrég. Akciósan 8900-ért! Kényelmes, de felállásnál vigyázni kell, mert jön utánunk...

Õszíntén megmondom, nem sokminden az én ötletem a lakásban, a férjem szupi lakberendező vénával van megáldva, őt illeti a dícséret. Néha összekapunk, hogy nekem nem hagy teret kibontakozni, de végülis belátom, hogy neki tényleg jobb praktikái vannak. Azért a konyha az én birodalmam! Meg szerencsére az alapizlésünk (világos, natúr dolgok, nem telezsúfolva) azért egyezik!

lola77
 
 


Sziasztok!

Remka!
Tüneményes a kis Márk és nagyon ügyesek vagytok,hogy ilyen hamar hazaengedtek benneteket!Kívánom,hogy ilyen jó baba maradjon!

Lolla!

Mindegyik fiú elalszik a járókában is.Ez véletlen,hogy pont akkor a Beni aludt ott.A Dávidnak fél-emeletes ágya van a tetőtér és a helyhiány miatt.Ágyneműtartó és 2 kétajtós szekrény van alatta.De nagyon szereti ezt az ágyat!

Melinda!
Oli 6200gr és 62cm, a Marci 5800gr és 59cm.
Erika Vikijével ( 6800gr és 64cm) összehasonlítva szerintem ugyanazok a paraméterek.Talán csak a kopasz,kerek fejük miatt látszanak olyan kis pufóknak.

Erika!
Mi is csütörtökre terveztük a vérvételt.Csak kedden és szerdán is kontrollra visszük a fiúkat és nem tudom,hogy lesz-e energiám csütörtökön erre.Meg a Dávidtól és tőlem is vesznek vért,így meg már nem olyan egyszerű a dolog!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Remka!
mégegyszer gratulálunk mi is.
Gyönyörű ez a pici fiú.szerintem az első képen egy picit hasonlit Martinra.különben érdekes de Ati nekem is nehezebben született meg mint a Hanna pedig féltem hogy előbb jön és nem érünk be a kórházba,mivel a Hanna másfél óra alatt meglett,az Ati kicsivel több mintóra volt.bár gondolom közrejátszott az a 60 dekányi különbség az Ati javára.

a házzal szépen lassan haladunk,már két ablak ki van elől cserélve,holnap talán a harmadik és hétvégén az utolso talán belefér.
ha letudunk menni egyáltalán az idő miatt.
na meg persze hétvégén tartjuk a Hanna szülinapját pénteken lesz 5 éves,istenem hogy öregszem!!!!!
jönnek anyosék,hál isten+ pont itt vannak a keresztanyjáék keszthelyről igy ők is feltudnak jönni.
kislányom szerdán kezdi az ovit.kértem hagy menjen előbb,mert most igazándibol csak láb alatt van,szegénykém.képzeljétek mig mi bennt dolgoztunk a házban az én kedves kislányom beállitott a szomszéd kutyájával,aki beleugrott a vődőrbe amibn viz volt még jo hogy nem állunk annyira hogy már festettünk volna,különben tuti hogy idegbajt kapok.

na jol van többet tényleg nem irok,csak még annyit hogy Edit annyira arik a fiuk és tényleg jo nagy sulyuak,látod hamar utolérték magukat bár mikor megszülettek sem voltak éppen picik.

na jol van sziasztok

Rita

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


Sziasztok!

Végignéztem a képeket. Hogy mekkorát nőttek a gyerekek mióta nem voltam felétek. Olyan cukorfalatok.

Remka, gratulálok én is a picihez.

Nálunk a helyzet: tető szigetelést csinálunk, aztán járólapozunk festünk és kötözünk.

Különben egy kéréssel jöttem:
Ajánljatok nekem egy jó nődokit a Lolokon kívül. Anyu a Rókayhoz szeretne menni, róla tudtok valamit?

Ezer köszi

Puszi mindenkinek

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Szia Hajni!

Örülök,hogy hallok felőled,már nagyon régen nem voltál.
Nagyon jól álltok hogy lassan költöztök.Úgy irigyellek,hogy van egy szép házatok,mi mégcsak keresési szintnél járunkKép

Én a Pazár Dánielhez jártam végig kismamaként és nála is szültem.Nagyon szimpatikus és rendes doki,megérte hogy váltottam/Pödőr Péternél kezdtem a terhességetKép/
A vizsgálat 4000 ft,szülés pedig 35000 ft volt.
Dózsakertben az Erdész u.28.alatt van a magánrendelése k-sze 16-18 óráig.
Hajninál kell időpontot kérni/asziasztense/ tel.száma:06-302981275/14 óra után/
Doki tel.száma:06-20-9357280
rajta kívül jártam már a Ferenczhez,Varjúhoz és a Vargához is 1-2 vizsgálatra,de nekem a választott dokim volt a legszimpatikusabb.

Csak nincs valami baj?Babát szeretnétek?

Szia:Erika

cseriviola
 
 


Erika, köszike. Nincs semmi baj, csak rákszűrésre mennék valami olyan orvoshoz, akinél maradok legalább szülésig Kép. Másik ok, hogy babát is szeretnénk, már lassan két éve, úgyhogy költözés után itt is kellene vizsgálódni.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Szia Hajni!

De jó hallani felőled! Gratula a lassan-költözéshez! JÓ TAKARÍTÁST! Kép

A Rókayt nagyon sokan dícsérik, az én anyum is hozzájárt! Nem tudom a rendelési idejét, sem a telcsiszámát (talán Rita), de újvárosban van rendelője, asszem Mártírok úton!

A Pazár nekem is szimpatikus volt uh-kon! Próbáldd ki, 1 rákszűrést megér, azt ha nagyon nem az, még mindig válthatsz, vagy körülnézhetsz! Az árak a többinél is kábé ennyik (Varjúnál is).

Na megyek, sietek haza, mingyá vége a melóidőmnek!

Hogy-hogy nem dolgozol Hajni?

lola77
 
 


Lola, neked is köszi. Anyu szerintem tud valami számot a Rókayhoz, csak meg akartam tőletek tudakolni, hogy mit tudtok. Elfelejtettem megdicsérni a felújításotokat. Nagyon szépek vagytok. Az üveges szekrény nekem is nagyon tetszik Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Hajni! A Pazárról én is csak azt tudom írni,hogy rendes-alapos volt ultrahangokon, nem mindenki. A Rókayt nem ismerem. Ha tanácsolhatok valamit, érdeklődj, hogy ki milyen gátvarrást csinál, a baba a legfontosabb, de azért ez sem mellékes szempont.

Képzeljétek, ma Benedeket is "bántották". Születése óta állandóan félrenyel, fuldoklik, olyan ijesztő. Régebben minden evéskor, most meg utána kb. fél órával. Ezért elvittem fül-orr-gégészhez. Nem talált semmit(farkastorok, megnagyobbodott mandula) hál' Istennek, csak így még minden marad ugyanúgy. Megvizsgálták szegénykémnek a fülét, torkát, megszondázták az orrát, olyan rossz volt tartani. Úgy sajnáltam. Ráadásul Bálint is látta,amikor az orrába tették a csövet, és láttam, hogy majdnem elsírta magát. Utána beszéltünk róla, hogy sajnálta, de meg kellett vizsgálni stb. stb.
Más: Glicerines kúpot használtatok a gyerekeknél? Most már 5 napja nincs kaki Benedeknél, és fáj is a hasa. Masszíroztam neki, tornáztunk, de semmi.

KépKép
renáta29
 
 


Szegény Benedek! Õ még védekezni sem tud! Édes lehetett Bálint, hogy ennyire sajnálta az öccsét!
Nálunk nem volt gond Soma kakilásával, csak ritkán, akkor elég volt jó cukros (szőlőcukrot használtam sokáig) tea, ami meghajtotta. Sógornőm gyerekei se kakilós fajták, ő lázmérővel szokott segíteni rajtuk!

lola77
 
 


Sziasztok csajok!

Erika!
Most részleteket is tudok már az épülő sorházakról. Sacc/kb. 6.5 milla lesz. 100 m2-esek lesznek. Egy emeletesek. Állítólag decemberre lesznek készen (mármint a hónap végére). De mi csak tavasszal költöznénk. Ha tudnánk találkozni, képet is tudnék mutatni, meg van leírásunk is róla. Kb. úgy néz ki, hogy bal oldalt garázs, mellette előszoba, abból jobbra vendégmosdó zuhanyzóval, a mögött lépcsőház. Az előszoba végén nappali, balra konyha étkezővel (ezek egy térben vannak fal nélkül). Az emeleten 3 szoba, + 1 sarokkádas fürdőszoba található. Illetve elől és hátul is van egy pici erkély. Remélem érthető, de egyszerűbb lenne lerajzolni. Ja, és még annyi, hogy padlófűtésesek lesznek, és nagyon szigeteltek.

A kresz pontos idejét még nem tudom, kb. 1 hónap, de lehet, hogy picit több. Legközelebb most hétvégén megyek oktatásra.

Réka!
Szijja! Kép Még egyszer nagyon gratulálok Nektek! Nagyon aranyos a képeken a kis Márk! Picit irigyellek ám, hogy megint babázhatsz! Kép Én is nagyon meglepődtem, hogy ilyen hamar hazaengedtek benneteket. Mennyi időd van pihenni a két fiúcskától? Örülök, hogy Martin is pozitívan áll az új kis jövevényhez. Biztosan jó bátyó lesz! Kép Jó egészséget, és sok átaludt éjszakát Nektek!

Edit!
Tényleg elképzelhető, hogy a kopasz buksijuk miatt tűntek olyan kis duciknak a fiúk. Mindenesetre nagyon aranyosak! Kép

Reni!
Na, most tényleg beijesztettél. Hogy lehet ilyen felelőtlen egy oktató, hogy egyből egy városi útra visz vezetni? És ráadásul kanyargós útra? Nem semmi. És ez után hogy mertél legközelebb autóba ülni az oktatóval? A kocsival lett valami?
Szegény Benedek, tényleg jól megkínozták. Biztosan borzasztó volt látnod, miket csinálnak vele. Akkor tehát Bálint megértette, hogy nem bántani akarták az öccsét?
Nekünk még nem volt szükségünk a Glicerines végbélkúpra. Gergő hasfájós volt, de őt a szelek bántották igazából. Mi szélcsövet használtunk. Bár nem szorulás ellen. A dokit nem tudod megkérdezni, hogy mit lehetne csinálni?

Hajni!
A Rókayt én sem ismerem. Nekem az első nőgyógyim a Roykó volt, de őt inkább nem ajánlom.
Az óta a Pazárhoz járok, és nagyon meg vagyok vele elégedve.


Sziasztok!
Melinda
oslany
 
 


Rita!

Bocsi! Véletlenül lemaradtál a levelemről. Kép Kitarás az átalakításhoz! Biztosan nagyon szép lesz! Majd várjuk a képeket, és zsűrizünk. Kép Előre is sok boldog szülinapot Hannának! Azért írom most, mert lehet, hogy később elfelejteném. Tudod, ez a biztos!

Szia!
Melinda
oslany
 
 


Szia Melinda!

Köszi a pontos tájékoztatást a sorházakról,de szívesen megnézném a képeket meg a leírását élőben is.Nincs kedvetek lejönni ide a Máltai játszóra a héten valamelyik nap?
Nekünk úgy lenne jó,hogy délelöttönként 10-13 óra között és du.17 után.
Az árat biztos nem írtad el?OLyan kevésnek tűnik a 6,5 M?

Várom válaszodat,szia:Erika

cseriviola
 
 


Melinda, vagy aki tudja. Megkérdezhetetm, hogy hol vannak ezek a sorházak?

Köszi mindenkitől a véleményeket. Ha minden igaz akkor a Pazárhoz megyünk. Én is a Roykóhoz jártam eddig, de nem igazán foglalkozik a betegeivel, csak a pénz kell neki, és különben is elég sok rosszat hallottam róla mostanában.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Melinda: Nekem is megmutatod azokat a terveket? Nem lennénk rossz szomszédok!Kép
Beszéltem a háziorvossal, ő mondta, hogy vegyek kúpot. Használt is, de ebből nem lehet rendszert csinálni.
Lola: Lázmérőzést próbáltam, de ahhoz sem szabad hozzászoktatni, mert később gondok lehetnek. Eddig nem teáztunk, de ha még lesz ilyen gond, akkor megpróbálom.
Találkozhatnánk pénteken, mit szóltok? Addigra jobb időt mondanak.

Rena

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Reni örülök,hogy már nincs gondja a Benedeknek.
Vikinek is előfordult,hogy 3 napig nem volt széklete,de nálunk a masszírozás segített/babamasszázs/.
Amióta Viki gyümölcsöket is kap a tejcin kívül/őszilé,almalé,almapüré/azóta hál istennek nincs szorulás és már hasfájás sem.
Szorulásra nagyon jó a paradicsomlé/persze érett paradicsomból/.
Benedek anyatejes baba vagy tápszert kap?
Vikinél is próbáltam 1-2-szer a lázmérős dolgot is az is segített,de én sem szeretnék rendszert csinálni belőle.
A védőnőnk a kamillateát mondta egy kis szőlőcukorral/azt hiszem/ hogy szorulásra jó.
Hol néztetek Kertvárosban házat és mennyiért?

Melinda,Reni nekünk jó lenne a péntek,csak jó idő is lehetne hozzá.
Melinda nektek is jó?Itt találkozzunk a máltin?Bálint és a Gergő biztos jót játszanának amíg mi beszélgetünk.
Jó lenne,ha szomszédok lennénkKép
Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Erika: Benedek anyatejes baba, Bálint is az volt, mert volt tejem, nem is adtam nekik fél éves korig semmit. Vagyis nem adok még Benedeknek sem. Nekünk öt napig nem volt most kaki, és fájt is a hasa. Én is jártam babamasszázsra még Bálinttal, mi is alkalmazzuk, de itt nem használt.

Melinda: Azért vigyázz, nehogy átverjenek!Furcsa, mert a 6.5 millió, az telekár Tatabányán. Vagy olyan romos házat lehet érte kapni, amit le kell túrni. (Bánhidán)Az új házaknak olyan 20-25 millió körül kellene lenni.
Persze én is szeretnék házat, minél olcsóbban, ezért érdekel. A mi panellakásunk, 4 emeleti, ér 11 milliót. Akkor mi kettőt veszünk! Kép

KépKép
renáta29
 
 


Reni!

hol néztétek Kertvárosban a házat és mennyiért?

Szia:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Ezen a 6,5 millión én is megdöbbentem. Melinda, nekem is az jutott eszembe, hogy NEHOGY ÁTVERJENEK!
Ennyiből még az anyag sincs meg, ha Te építkezel! De Hajni ezt biztos jobban tudja és naprakész!
Ráadásul még ajánlották is nektek, hát nemtudom!
Az a legrosszabb, ha beleélitek magatokat!

Hajni, nekem múltkor írta a Melinda, hogy a Bagolyvár mögött! Te arrafele laksz majdnem, úgyhogy tudod is!

Majd számolj be, hogy milyen volt a Pazár!

lola77
 
 


Lola, köszi. Nem is tudtam róla, hogy errefelé ilyenek épülnek Kép. Azt hittem a velünk szemben lévőket mondjátok. Márhogy kertvárosban, mert ott az utcában vagy 3 sorház is épül. Akkor már nem is érdekel annyira Kép. Majd tartok élménybeszámolót. Bár most Ritától megkaptam a Rókay telszámát is, úgyhogy megint döntéskényszer van Kép.

Különben 6,5ből csak az anyagköltség egy 50 nm alapterületű háznak igen szűkösen és a legolcsóbb alnyagokból de szerintem kijön. Szóval nem túl nagy a valószínűsége, hogy ezek a házikók annyiba kerülnének. Bár sosem lehet tudni.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Ott a Bagolyvárnál van Kossuthkert is, igaz? Na, ott egy használt sorház 20-25 millió.
Igen, vigyázni kell, mert volt már olyan, hogy tök sokan befizették a pénzt, az éppíttető cég meg felszívódott.

Erika: Mi csak két házat néztünk meg, amit nagyon szerettünk volna decemberben megvenni, de akkor még az egyiknél örökösödési vita volt, a másiknál is vártak, nekünk meg költözni kellett. De mostanra már eladták. Nem volt nehéz. A többire nem emlékszem, a Bazárból néztük mi is, meg ismerősök szóltak. Neked könnyű lesz, ha anyukádék ott laknak.
Egyébként mi még pár évet maradni akarunk, főleg Bálint miatt, nem akarunk most költözni. Csak azért ha valami nagyon jó ajánlat lenne, akkor talán. De egyelőre elég volt a költözésből.

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Matrin ma anyukámnál aludt, ezért most van egy kis időm irni. Nagyjából visszaolvastam, de nem biztos, hogy mindenkinek válaszolok majd a kérdésére, ezért bocsi. Nagyon jó érzés, hogy gondoltatok rám, és még mindig bánt, hogy nem tudtam küldeni Lolának sms-t. Még szerencse, hogy ilyen gyorsan terjednek a hirek Csolnokon, igy Jamina meg tudta irni Nektek. Kép

Edit,
Olyan édesek a fiúk a képeken. Én se tudom ám megkülönböztetni őket. Sokszor eszembe jutsz, amikor panaszkodok, hogy nehéz a két gyerekkel. Kép Olyan rossz érzés, amikor az egyikkel foglalkozok és a másiknak is szüksége lenne rám. De gondolom ehhez is hozzá lehet szokni.

Lola,
Gratula a férjednek. Eljöhetne hozzánk is egy kicsit lakberendezni. Nekem annyira nincs hozzá érzékem. Kép

Erika,
Holnap lesz meg a vizsgálat eredménye, ugye? Remélem minden rendben lesz, majd ird meg.

Akkor most mesélek egy kicsit részletesebben a szülésről. Elég hasonlóan indult, mint Martinnál, ezért most is gyors és könnyű szülésre számitottam. Martinnál is a méhszáj vizsgálat után kezdődtek a fájások és most is. Akkor úgy éreztem, hogy kicsit "megpiszkált" a doki, de most nem történt ilyesmi. Azért elég szerencsés dokim van, mert mindkettő szülés az ügyeleti idejében történt. Kép
Szóval délután 1 körül kezdődtek a fájások, aztán este vérezgettem egy kicsit. 9 körül mentünk be a kórházba, de még csak egy ujjnyira voltam tágulva, és teljesen rendszertelenek voltak a fájások. Azt mondta a szülésznő, hogy még nem biztos, hogy ez egy beindult szülés, de maradjak ott éjszakára és próbáljak meg aludni. De én annyira éreztem, hogy már nem fogok egyedül hazamenni. A férjemet viszont hazaküldtem 11-kor, és mondtam, hogy visszahivom, ha történik valami. Aztán kb 12-kor elfolyt a magzatviz, és utána nagyon erős fájásaim lettek. Visszahivtam a férjemet, aztán a következő órát már együtt töltöttük. Ettől kezdve már kétperces fájásaim voltak, szinte nem is éreztem szünetet a két fájás között. Aztán 1 körül azt mondta a szülésznő, hogy 2-re meglesz a baba. De aztán hirtelen elkezdtem érezni a tolófájásokat, és mondtam, hogy gyorsan hivják az orvost, mert jön a baba. Kép Aztán nagy rohanás, a doki épphogy odaért, 3 tolásból kint is volt a kis Márk baba. Igazából igy visszagondolva annyira nem volt nehéz szülés, csak az volt a baj, hogy mivel Martin 2,5 óra alatt megvolt, most arra számitottam, hogy még gyorsabb lesz, de nem igy történt.
A kórházban töltött idő nagyon gyorsan eltelt. Márk végig nagyon jó baba volt, még pihenni is tudtam mellette. A szobatársam is nagyon kedves volt, jobbat ki sem foghattam volna.
Martin is jól viselte a hiányomat, csak sajnos megbetegedett. Több napig lázas volt, és csúnyán köhögött, még most sem jött teljesen rendbe. És az a furcsa, hogy 3 ismerős anyukánál is ugyanez történt, akik mostanában szültek, és hasonlóan kis korkülönbség van a gyerekek között. Azt mondta a doki, hogy pszichés oka is lehet/ett a betegségüknek.
Martin nagyon szereti a tesókáját, egyelőre nem féltékeny, inkább érdeklődő. A baj csak az, hogy állandóan vele akar lenni, hozzá akar bújni, nagyon kell vigyáznom, mert még nem olyan finomak a mozdulatai. Olyan furcsa, mintha megkomolyodott volna egy kicsit, rosszabb viselkedésre számitottam. De aztán lehet, hogy majd később megváltozik, ha rájön, hogy a baba örökre itt marad, nem csak látogatóba jött. Kép
Márk sajnos kicsit besárgult, lehet hogy emiatt alszik ennyit. Volt kint a doki, azt mondta, csak nagyon minimális a sárgasága, és ha sokat szopizik, hamarosan el fog múlni. Sokszor ébresztenem kell őt a szopihoz.
A férjem ma már dolgozni ment, anyukám lesz velünk két hétig, aztán egyedül maradunk. Anyósék is jönnek majd 1-2 hétre, de még nem tudjuk, hogy mikor. Azt mondták, mi mondjuk meg, hogy mikor jöjjenek. A gond csak az, hogy a férjemnek nem nagyon akarnak szabit adni, mert olyan sok a munka.

Renáta,
A második baba után fél évig megint a gyermekágyi segély jár, ugye?

Remélem nem voltam túl hosszú.
Csináltam albumot Márk Dominik néven. Még nincs benne sok kép, majd folyamatosan bővitem.
http://babanet.hu/album/main.php?album=6703
remka
 
 


Szia Reni!

Hol néztetek házat Kertvárosban és mennyiért?
Szia:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok,
De örülök, hogy megint sokat írtatok, igaz így egy picit megint le vagyok maradva.

Lola,
Nagyon szép lett a lakás, nyugodtan bekerülhetne az Otthon c.újságba, nem is nagyon hinnék, hogy ez is panel!!

Réka,
Nagyon örülök, hogy minden rendben volt és van. Már nagyon irigy vagyok rád. Ha hasonló szülésben lenne részem, akkor nagyon örülnék neki.
Igen úgy tudom jár megint a thgys.

Erika,
Én a Pődör P.-hez járok már évek óta, nekem nagyon bejött, tök megnyugtató számomra a jelenléte. De ez tényleg nagyon egyéni dolog, hogy kinek ki a jó és szimpi. Nekem is szimpi a Pazár is, Varga is, náluk is voltam már vizsgálaton (uh)

Melinda,
Mi olyan 18 hónaposan szereltük le a Roli ágyáról a rácsokat és csináltunk gyerekágyat a babaágyból. 3X esett le kb, de hamar megtanulta és élvezte. Azóta már kapott igazi nagyágyat fenyőből biomatraccal, mivel kell a picinek a babaágy majd.

Egyébként szegénykém megint beteg: lázas, ma reggel volt a dokinő, be van gyulladva a torka, mandulája. Kapott Augmentin szirupot.
Elmentem vele őszi cipőt venni, mert ilyen szar időben nincs mit ráadnom a szandin ill. a gumicsizmán kívül. De nagyon nagy hisztit rendezett, nem akart próbálni. Igaz akkor már voltunk előtte a Centrumnál is patikában, DM-ben, ismerőssel is találkoztunk, majd átmentünk Dózsakertbe. Itt jött a hiszti. Vettem neki azért egy sportcipőt (2800-ért) hogy rá tudjak adni vmit, de majd visszamegyünk a bőrcipőért az fontos hogy jó legyen hamár 9eFt.

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Cirmike, hol vettél sportcipőt ennyiért és milyet? Hányas a Roli lába?
Örököltünk egy Pumát, de az 27-es, és most 25-ös a Soma lába, úgyhogy nekünk meg sportcipőt kell venni. Õszi cipőnk van, nálunk a téli bakancs lesz majd húzósabb árú!

Köszi!

lola77
 
 


Sziasztok!

Erika! Már válaszoltam, 10.38-kor, lehet, hogy nem figyelted.

Remka: Igen, jár a GYÁS, én most igényeltem GYED-et. Nagyon aranyos a kicsi Márk, nekem az a kép tetszik a legjobban, ahol hárman vagytok. Martin biztos nagyon örült, hogy hazajöttél. Bálint is így bújt akkor.

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Reni bocs,tényleg írtál már választ csak nem olvastalak elKép

Melinda ma elsétáltunk a Bagolyvár mögötti utcába,de melyik az pontosan ahol a sorházak lesznek?Nem találtunk arra semmilyen építkezést.
Mikor jöttök el a máltaira,kíváncsian várjuk a leírást a házakról.

Réka nagyon aranyosak a képek az albumodban,nekem is az tetszik amelyik a Reninek,amelyiken hárman vagytok rajta.
Az újszülött képen nagyon hasonlít a Márk a Martinra,de az otthoniakon már nem annyira.
Martin rád hasonlít inkább,Márk pedig gondolom apukájára./bár őt még nem láttam/

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Szia Hajni!

Melyik utcában építkeztetek?
Ha jól láttam elég nagy a telketek,hány m2?
Mennyi volt a telek és az építkezés?Lehet,hogy mi is inkább építkeznénk azért érdeklődöm.
Vettetek fel szocpolt is?

Várom válaszodat,köszi,szia:Erika

cseriviola
 
 


Jaj, Remka tényleg jók a képek. Nem volt vészesen nagy hasad! Édes a Martin, ahogy benyúl a kiságyba Márkhoz!
Szerencse hogy nálatok is még anyukád tud nektek segíteni! Anno nekem is több mint 1 hónapig szinte mindennap főzött és hordták nekünk a kaját!
Érdekes, hogy van az apukák plusz szabija a gyerekszületéskor, de én még a környezetemben senkit nem hallottam, aki ki tudta volna venni! Anno a férjem sem (még a rendes 23 napját se!), bátyám se, látom nálatok se jobb a helyzet!
De ne panaszkodjunk, nagyanyáinknak 6 hét után semmi nem járt, igaz dolgozni is csak a férjek jártak!
Megyek gyerekdalokat keresni, mert este a Soma mindenfélét énekelni akart, csak én mondjam meg mit! Ha elkezdem, tök sokat tud tovább (bölcsiből), de mostmár kifogytam ötletekből!

Jó éjt!

lola77
 
 


Cirmike,
Kitartás, már nincs sok hátra Neked sem, hamarosan értetek izgulhatunk. Kép

Lola,
igen, sokkal kisebb hasam volt, mint Martinnál. Én is hozatom majd a kaját egy darabig, most még anyukám főz. Nem tudom, hogy mikor tudok majd megint főzni, de biztos kell majd 1-2 hónap, amig kialakul valami rendszer a két kicsivel.

Ti használtatok légzésfigyelőt a kicsiknél? Nemrég láttam a TV-ben egy adást a csecsemőhalállal kapcsolatban, és azóta egyfolytában azon gondolkodom, hogy kéne venni.
remka
 
 


Szia Remka!

Én nem használtam, de a másodiknál szeretnék, sőt bébimonitort is!
Az Erika és a Rena használnak, úgy emlékszem. Az Erikának, szegénynek volt is a múltkor egy riasztása!
Nézz körül a neten, ha tudsz, mert megéri - szerintem - használtat venni!

Megyek, vár a munka! Kép

lola77
 
 


Ja még azt akartam írni Neked Remka, hogy tök rossz keltegetni a kicsi Márkot, együttérzek veled, nekem is alvós (kicsit sárga) baba volt a Soma. Volt hogy csak 5-ször evett, több mint 4 óránként!
De aztán beindult!

lola77
 
 


Sziasztok!

Erika. A Cseresznyefa utcában építkezünk. Ez a Szőlődombbal párhuzamos. A mi telkünk 965 nm és 3.811.750 Ft-ba került. Ez önkormányzati telek, két év alatt kell beépíteni. A többi picit nagyobb, olyan 1000 nm körüliek. 3850 ft + áfa az ára, de most van valami 1M -ós kedvezmény, mert novemberig el kell adniuk a telkeket. A házikó olyan 88 nm alapterületű, három szintes, vagyis pince, szint és tetőtér, még mindig úgy néz ki, hogy ki fog jönni 10 M-ból. Igaz ehhez hozzá tartozik, hogy mi minden nap kint vagyunk és eddig szakmunkás csak a koműves, meg az ács volt. Illetve a gázszerelő, ugye azt nem merjük bevállalni.
Szocpolt természetesen vettünk fel. Vagyis megelőlegező kölcsönt vagy mi a .... nak hívják. 2 gyerekre írtunk alá.
Szólj ha van még kérdés, imádok a házikóról beszélni Kép.

Jajj, képzeljétek, ma megyünk ki az expóra járólap, csempe, fürdőszobás dolgok, meg ilyesmik ügyében. Úgy várom már. Imádok ilyeneket nézelődni Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Szia Hajni!
Megint tudtam volna adni belépőt, de sebaj, mert ha ma mentek, akkor ingyenes egész nap a belépő! Jó nézelődést!
Mi val.szeg holnap du. megyünk, de mi az ugrálóvár miatt Kép - A Somának, na nem nekem!

Hát ez a 10 M. megdöbbentő, nagyon ügyik vagytok. Ebbe a 10 M-ba benne van a telek is, ugye?
Nekem úgy rémlett, hogy anno többet kalkuláltatok, nem? Vagy az a Cirmikéék háza volt, már nem emlékszem!

Már nem melózol az APEH-bácsinak?

lola77
 
 


Sziasztok!

Remka: Mi használunk légzésfigyelőt, Babysense II-est, azt mondják, ez nem csinál téves riasztást, még nem tudom, eddig nem volt. 25e. volt használtan, 50 az új ára.
Mi is rendeljük az ebédet. Az elején próbálkoztam, de így sokkal változatosabb, én nem tudtam minden nap levest is, meg másodikat is. Így is főzök azért, vagy csinálok valami finomságot.

Hajni: Olyan jó nektek, hogy a gyerekek előtt sikerült felépíteni a házat!

Lola: Szerintem mi szombaton megyünk az expóra, függönyöket szeretnék rendelni, ha lesznek jók.
Akkor nem találkozunk.
Írtad az apasági szabit, az én férjem sem tudta kivenni. Már rögtön az első napokban voltam velük teljesen egyedül. Egy nap eljöttek anyuék, az jó volt. Nővérem meg pont beteg volt akkor. De jól megvoltunk hárman.

Más: Lányok! Szerintetek legózhat már Bálint? 2.5 éves. Van egy doboz legónk, még a férjemé volt, Dani, Gitta játszott vele tegnap, kint maradt, Bálint azóta ezzel játszik. Úgy vigyázott rá este, még össze is pakolta, az összes kis darabot betette tegnap a dobozba, a többi játékra nem vigyáz ennyire. Csak attól félek, hogy lenyeli. Nem úgy, hogy megkóstolja, hanem a fogával szedte szét őket. Most megtanítottam, hogy hozza oda hozzám, majd én szétszedem.
Nálatok legóznak már a fiúk?

KépKép
renáta29
 
 


Rena!

Mi egy olyan 3 hónapja szedtük elő a legót (enyém volt+bátyámé) anyuéknál és nagyon örültek a gyerekek! Mondjuk nekem nem vette a szájába Soma, inkább csak a bácsikkal játszik, nem épít! Én úgy engedem, ha ott vagyok!
Még arra vigyázz, hogy nehogy a fülébe, vagy orrába dugjon valami kisebb darabot.
Na rohanok haza!
Sziasztok!

lola77
 
 


Lola, semmi gond. Ide anyu is tud belépőt, de minek ha ingyen is be lehet menni. Különben meg kunyiztam volna, gondoltam hogy te tudsz Kép.
A telek nincs benne, ez csak a házkó.

Renáta, jó-jó, hogy még nincs gyerek és úgy építkezhettünk, de belegondolva szörnyű, hogy ha elsőre összejön, akkor már a másodikat gyártanánk. Ehelyett egy sincs. Szóval igaz fordítva is a mondás: Minden jóban van valami rossz.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Szia Hajni!

Köszi az infót ház meg telek ügyben,meggondolandó az 1 M-os kedvezmény,lehet,hogy megérdeklődjük.Hol kell érdeklődni ez ügyben?
Hány szabad telek van még arra felé?
Tényleg ügyesek vagytok,hogy annyiból kihoztátok a házat.

Réka mi kaptunk kölcsön a barátnőmtől Angelcare márkájú légzésfigyelőt.Már kétszer riasztott,legutóbb azért mert a zsinórja kicsúszott az angyalkából/ez kattog és riszt ha van valami/,azelött meg valószínű nem volt a kislány a figyelőlapokon,elgurult róluk.
A védőnő azt mondta,hogy sok anyuka panaszkodott rájuk,sok a téves riasztás,és csak akkor kéne használni,ha koraszülött vagy légzési problémákkal született a baba.
Múlt héten anyukáméknál voltunk egy hétig Kertvárosban,de oda nem vittem magammal,és úgy is nyugodt voltam.
Ha szeretnél venni akkor a babaszoba.hu oldlon szoktak lenni használtak egész jó árban.
Most megyünk a vérvétel eredményéért,majd megírom ha hazajöttünk,hogy mi újság.
Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Erika, fogalmam nincs mennyi még az üres. Be kell menni az önkormányzathoz, és ott bizti tudnak segíteni. Mikor utoljára voltam bent, akkor kint volt a táblán is hogy mennyi kelt el, mekkorák vannak, stb. Bár a lakótelep alatt van, szerintem annyira nem rossz hely, bár ha lett volna sok-sok pénzem, bizti nem itt építkezek Kép. Kérdezzétek meg, szerintem nem veszthettek vele.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Lola,
A dózsakerti cipőboltban vettünk sportcipőt. Wink-es, tök jók vannak. Szerintem kimondottan játszóra, homokozóba valók. Délután apával együtt már sikerült megvenni a bőrcipőt is.
Ha rossz az idő mi itthonra a kertbe gumicsizmát hordunk, mert eső után sokáig sár van.

Erika,
Nálunk maga a ház 15M, de ha mi is szakembereket hívtunk volna még sokmindenre akkor + 5M lett volna még (kiszámolgattuk kb). Nálunk is csak: ács, víz-gáz-fűtészerelő, villanyszerelő, festő volt. Minden mást az após és a férjem csinált. Nem a legegyszerűbb és legolcsóbb anyagokat választottuk ugyan, de azért nem is szálltunk el...

Erika és többiek,
Én nem hiszem, hogy veszek légzésfigyelőt, mert az csak akkor ok, ha nem gurul le a lapokról. Viszont Roli kb 5 hónapos korától fogva vándorolt az ágyban, hogy az egyik hol a másik sarokba, na akkor meg tuti állandóan riasztott volna. A leggyakoribb a haláleset kb 8hónapos 1 éves kor között (legutóbb ezt olvastam).

Sziasztok, felkelt Roli, már jobban van láza nem is volt, jókedvű, csak hallani a hangján, hogy dugult az orra.

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?