Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Hicu
ténylegKép - Zita szólt, hogy benne vagy és rohantam az újságoshoz!
Általában nem szoltam megvenni ezeket a "sorozatokat" minek után már Burdáztam meg Elixireztem jópár évig és valahogy az volt az érzésem hogy egy idő után mindig ugyanaz az az egész, így csak időnként veszek és akkor viszont 100%-os az élvezet, mint most Kép

Zita
TudásAkadémia???
Mondjátok nekem legközelebb ha TV-ben lesztek, szeretném énisénisénis nézni, hallgatni, jó?

Második
Annak idején emlékszem mindenki mást mondott, és aztán olvastam az én híres bábakönyvembe, hogy nem most reformáld meg az étrendedet, no ez nagyon megtetszettKép ... ígyhát a következőt csináltam, ami előtte is gondot okozott, felfújt, azt most is kihagytam és eszem mindent ami jól esik - azérét meg kell mondjam még így is maradt kisördög, pld.:
eper - mértékkel ettem
cserkó - szintén (mondják csikarni fog a baba pocakja)

MÁS
direktbe tejet NEM, DE tejterméket viszont nagyon, tejfölt és túrót a korábbiakhoz képest nagyon kívánom és eszem... és most hogy kimondtam, jaj már megyek is hmm egy jó kis tefölös túróértKép

A;o)
kisbora
 
 


sziasztok!

sajna a talikat le kell mondanom (bár már a krisztié el is múlt), mert nálunk dettto ugyanaz a helyzet, mint timiéknél. várom a jobbulást!

(meg a nyaralást...)

ildi
matt07
 
 


Sziasztok,
Jól fellendült a topik, csak kapkodom a fejem.

Timili jobbulást, ha azt kaptad el amit én, akkor gyors lefolyású lesz, én már jól vagyok. Úgy néz ki Dorka nem kapta el, bár azért múlthét pénteken taliztunk a dokinénivel más ügyben és is megvizsgálta, meg is nyugtatott, hogy minden renden nála. Szóval szombaton utazás.

Ed gyünyörű a lánykád, bár a többiek se panaszkodhatnak a csemetékkel.

Nekünk is van bejárónőnk, 1x jön hetente, nagy segítség mert VASAL, ugyanis úúúúútálok vasalni.

Lányok nem tudjátok, hol lehet kapni 18-19-es méretű gumicsimmát?

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 

 
 

Ytong, sajna csak 22 es csukákban vagyunk otthon.Kép
timili
 
 


Megnéztem a talis fotókat (is) :

BENCE fenomenális Barbi pacskerjában!!!!!!!!
Élöben is bekaka volt, most is röhögök rajta nagyon......KépKépKép
timili
 
 


Sziasztok!

Andi, takarítónő nálunk is jöhetne. KépA férjem ugyanezt gondolja rólam, hogy kitakarítanék előtte, pedig nem is.Kép Amikor jöttünk haza nyaralásból és pakoltunk ki a szobából a takarítók várták, hogy jöhessenek, de persze gyorsan letöröltem még az asztalt. A férjem totál kiborult.Kép
Tejföl túróval nálam is nagy kedvenc. Néha mézet is teszek bele.Nyammm.

Kriszti, hétfőn bekukkantottam és láttam, hogy nem jöttök.KépKépKép Akkor legközelebb mindenképp!!!!

Shaloya, én Jolikánál szültem és nagyon meg voltam vele elégedve. Látszik, hogy a "kisujjában" van minden, kedves, megnyugtató. Ha kérdésed van írj!

Zita, engem érdekelne mért nem ajánlod? Ha nem akarsz itt írni, priviben is örülnék. Tudásakadémiára sajnos lemaradtam. Mit csináltatok benne?

Második, biztos izgalmas az élet most nálatok 2 gyerkőccel! Mennyi a korkülönbség köztük?

Timi, nekem fel se tűnt, hogy abban van!KépJobban vagy már? Van egy felesleges Panadolom! Kép

Ildi, jobbulást Neked! Legközelebb is szervezünk talit mindenképp!Kép

Judit, Idi, jó nyaralást!

Bence még mindig nem viselkedik rendes gyerek módjára.Kép A legújabb, ha rászólok akkor a "bajsza" alatt mosolyog és ugyanúgy folytatja tiltott dolgot, úgy, hogy rám sem néz. A másik: Voltunk játszóházban és mikor nem láttam ütötte a 8-10 éves nagylányokat. Egy anyuka meg előtte szólt a lányokra, hogy vigyázzanak a picire. Hihetetlen.

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


haliho!

Barbi, koszia a kerdest. hat tenyleg eleg izgalmas, es nagyon sok fantasztikusan jo, meg aranyos dolog történik a kettőjük "kommunikációjából". A lányom elég vegyesen reagál a kistesóra Egyrészt odahozza a régi játékait, hogy azokkal játsszon a kistestvérkéje, meg énekel neki, ha sir --pl par napja elkezdett sirni, bement hozza, en rohantam, hogy mit tesz, és leült mellé azt a dalt énekelni, amivel én szoktam altatáskor. Annyira aranyosak voltak. A fiam abba is hagyta a sirast, nagyon sokszor hallotta, amig a pocakomban volt.

ok többet később,most is sir, megyek,
Puszi,
M
masodik
 
 


Ujra itt a masodik resszel
Szoval vannak olyan pillanatok is, amikor ha látja a lányom, hogy most csendben kellene leni, pl. alszik a kicsi, vagy szoptatok, akkor firekt hangosabban beszél, (kiabál, visit), illetve ha nem sikerul elég hangosan bezárni a zekrénye ajtaját, akkor kinyitja, es hangosabban próbálja. (Remélem, nemcsak én képzelem ezeket bele abba, amit csinál, de nekem nagyon úgy tűnik.)
Szerencsére tudjuk kezelni. illetve nem kezeljuk, hagyjuk, hagy duhongje ki magát, és nem állítjuk le folyamatosan, amit csinál azzal, hogy a kisteso alszik,a kisteso most eszik, stb.
Reméljk, hamarosan elmulik, és ismét érezni fogja, hogy biztos a helye a családban , sőt most már egy kistesoja is van, aki nagyon szereti. (Egyébként olyanokat mond, hogy jo az illata a babának, meg ilyen szépeket.)

Hat ennyi.
Puszi Mindenkinek,
M
masodik
 
 


Barbic, lécci ´segicccs!
OFF
Tisztázzuk, mennyi pudingport kell a gyümilevesdhez...mert az enyém olyan...nem irom le milyen állagú lett...gondolom ebböl sejtedKép
Pedig jó nagy adagot készitettem, hog yjó sokáig tudjam enni...Kép végül az erdöben kötött ki...esztétikai érzékem nem engedte hogy megegyük...lécci...segits

Ujra ON
Bocs, bocs és megint csak bocs
timili
 
 


Sziasztok!

Megérkeztünk rövedke nyaralásunkból, az esős és hideg idő ellenére jól éreztük magunkat. Kincső rengeteget mozgott, én rengeteget pihentem.
Fotók majd lesznek.
Holnap megyünk tovább.Kép

Judit, gumicsizma: a Dechatlon sportboltban Budaaörsön az ikea mellett. sötétkék, 1990ft.

Remélem, már midenki meggyógyult!

Üdv
Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!!
Megint rég jártam erre!Kép
Sok szépet és jót a szülinaposoknak és a pocaklakó(K)nak és minden Anyucinak!Kép
Az én lányom is lassan egy éve született (okt.), de mi még mindig csak 6,7 kg-ok vagyunk...KépA finommozgása rendkívül kifejlett, de a mászáshoz lusta!Kép
Képet megpróbálok feltenni!
A segítségeteket is szeretném kérni!!Tud esetleg valaki segíteni gyes-gyed ügyben??Pontos infót még nem sikerült kapnom senkitől!Hallottam vmi olyasmit, h ha a baba betölti a 2.életévét, s már úton van a köv.kistesó, jár folyamatosan tovább a gyed! De olyat is hallottam, h csak akkor, ha megszületik a nagyobb 2. szülinapjáig!
Most vajon melyik az igazság??
Aki tud, segítsen plíííz!! (kérlelő szempillarezegtető smiley)
Köszönöm!
J.

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Judit_78,

Gyed-gyes ügyben én nem sokat tudok de az biztos ha a 2 gyerkőc között nincs 180 biztosított napod nem jársz túl jól anyagilag Kép
Azt hiszem a gyed megy tovább, tehát nincs jó kis pénz a várandósság alatt. Hátha ED vagy Zita többet tud erről...

Kriszti

cuiccolo
 
 


Szia ED és Kincső baba Kép

További jó nyaralgatást!

K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Timi,annyira örülök ezen látszik, hogy valakinek ízlett a főztöm.Kép
Úgy csináltam, hogy a gyümit, cukrot hideg vízben tettem fel főni. A cukor azért kell rögtön,mert savanyú marad különben a leves. Mikor megfőtt tejjel+liszttel behabartam és utána tettem bele 1 zacsi főző pudingot. Fűszerek még: szegfűszeg, fehéj, citrom. Sűrítheted tejszínnel is. Remélem legközelebb sikerül írd majd meg!

Második, jó volt olvasni, írj még , ha van időd!Kép

Ed, hurrá, hogy itt!Kép

Judit 78, Bencém sem mászott, aztán szépen gyorsan behozott mindent!
Eléggé összekutyulták a fejedben a dolgokat Gyed-gyes ügyben. Kissé hosszú lenne leírni csatolok neked linket!

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Ez elég érhetően van írva:
http://www.nlc.hu/cikk.php?id=61&cid=4651

Timi, remélem nem voltam félreérthető, annak örültem, hogy ízlett!Kép

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Judit 78.

Ha jol emlekszem, a velvet.hu-n a tanacsadoknal van valaki, aki ezekkel foglalkozik.
Minden jot!
Udv,
M
masodik
 
 


Szoval megneztem velvetet, ne irjak hulyeseget, regős judit vaqlaszol ilyen kerdesekre.
masodik
 
 


Nagyon-nagyon szépen köszönöm!!
(Most már csak a képet nem tudom felrakni...Kép )
Köszi Barbi a megnyugtató szavakat!Kép Annak idején a fiam se mászott pedig bőven lett volna lehetősége rá! Sőt, állítólag én sem!! Lehet, h öröklődik??Kép
Na mindegy, azért nem aggódom!Minden gyerek más!Kép
J.

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Barbic, köszi szépen, ez nagyjából ahogy én is csinálom normálisan. Aszittem, h csak pudinggal sürited...úgy elég tré.


Cuicco HOL VAGY? Hivlak mindenhol!
timili
 
 


Sziasztok!
Meg tudná valaki adni Szakács Zoltán doktor telefonszámát?!!
Elhagytam a telcsimet és abban volt.
Köszi!
monster1
 
 


Sziasztok,

Ed, köszi az infót.

Visszatérve a gyes-gyed dologra, azt valaki meg tudja mondani, hogy ha az első gyerek 2 éves kora körül teherbe esem és nem kérem a gyest, hanem táppénzre megyek, akkor a táppénz kb. 180 napos munkaviszonynak számít? (azaz megkapom rendesen a gyedet?)

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok!

Dr. Ferencziről szeretnék infókat, egy ismerősöm lenne rá kíváncsi,hogy milyen orvos, milyen a szülésnél stb. Minden vélemény infó érdekel.
Köszi
Patri
patri
 
 


sziasztok!

Judit, azt hiszem, igen. De nem tuti.

Ha jól hallottam, akkor a 2. bébi után a gyedet úgy számolják (ha születésekor az anyuka gyeden volt), hogy a min.bér kétszeresének a 70%a - mivel nincs munkaviszony. Így egy kicsit kevesebb pénz jön ki, de a 2. gyerek családipótlékával már ua az összeg. Elég szemét dolog! Ennyit ér egy öregedő társadalomban egy születendő gyermek. Nevetséges.

Jó hétvégét mindenkinek, majd jelentkezek!

Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Judit,

Én is ilyesmit hallottam csak úgy, hogy a mindenkori minimálbér 70%-a jár, mondjuk nekem még a min. bér 2Xese is igen savanyú a fizetésemhez képest :-(
A táppénz nem számít biztosított napnak azt hiszem csak ha a szabadságod veszed ki, az pedig valszeg nincs 180 nap. Szóval munka a 2 gyerkőc között vagy a kevesebb pénz :-(
Kriszti

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Patri!

12 éve ismerem Ferenczi dokit és maximálisan megvagyok vele elégedve!
Profi a javából!Kép
Vendég
 


Gumicsizmára vágyó anyukák: 22-es mérettől

http://www.lidl.hu/hu/home.nsf/pages/c.o.20050825.p.gyermekgumicsizma

cuiccolo
 
 


Sziasztok!
A masik topicba irtam, de azt hiszem, Tőletek, mint gyakorló mamiktól "gyakorló" véleményt is kaphatok.

Mit szoltok ehhez. (egy hete történt, eddig kellett érnie, az íráshoz)
A vedono, amikor haza erkeztem a 3 és fél napos babámmal, először is engem leszidott, amint belépett az ajtón, hogy mit keresünk mi itthon, majd miutan az itt töltött egy órája alatt ketszer tettem mellre a kicsit, megjegyezte, hogy elkapatom, és hasfájóssá teszem, mert a fiuk igy lesznek hasfájósak, ha anyuka akkor szoptatja őket, amikor igénylik....

Sztem no comment, en nem nagyon vettem figyelembe, de a fius mamik mit szolnak hozza a tapasztalatok alapjan?

Puszi,
M
masodik
 
 


Sziasztok!

Gyed: mi a kis korkülönbség miatt a kevesebb gyedre szavaztunk. Mindenféleképpen 2 évet akartunk a 2 gyerek között és nem akartuk, hogy Kincsi bölcsis legyen és én visszamenjek dolgozni. Majd lesz valahogy, azt osztjuk be, amennyink van - amúgy egy tanár sem keres lényegesen sokkal többet, mint a gyed.
itt van info: http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/szocell/gyertam/gyed
De ez alapján a 30ad rész az alap, nem a 70%.Kép Vagy értem rosszul??? Remélem...

Második, nekem a dokinéni azt mondta, hogy azért nem jó gyakran és hosszú ideig szoptatni az első időben, mert kisebesedhet a mellbimbó. Sajna igaza volt. Nem hallgattam rá.
Sok hülye van, az tuti.

Kriszta, gyönyörűek a csizmák.Kép Köszi!

Apa levitte a lányát a játszóra, végre van egy kis pihenőm.
Holnap megyünk Horvátországva, onnan Montenegroba. Érdekes lesz, tegnap jött az ötlet...

Jó hétvégét!
Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!
Második, a kisfiam három hónapos és hasfájós volt. Eleinte én is annyiszor tettem mellre, ahányszor kérte - fájt a hasa. Utána igyekeztem tartani a min. három órát két szopi között - fájt a hasa. Szóval szerintem nem feltétlenül van összefüggés a két dolog között. Azt mondják, a fiúk valahogy kényesebbek, nagyon gyakran hasfájósak, akárhogy eteted őket. De: állítólag három hónapos kor körül elmúlik. De gondolom, ezt már hallottad innen-onnan.
Nekünk tényleg elmúlt, addig az Infacolt adtam neki, az elég jól bejött, után elkezdtem a Fitolac-ot inni, mert a CT miatt le kellett fejjek tejet, és a Fitolac tartalmaz édesköményt is, ami jót tesz a baba gyomrának. Azóta nem fáj a hasa, de fogalmam sincs, hogy a teának köszönhető, vagy amúgy is elmúlt volna.

Még egy adalék a problémához: nem mindegy állítólag, hogy mennyi ideig szopik. Ezt a homeopata doktornénink mondta. Merthogy nem tesz jót az emésztésnek, ha egy órán keresztül folyamatosan megy a gyomorba valami. Felnőtt korban sem.
Az Istvánban a gyerekorvos, aki szoptatási tanácsadó is egyben azt tanácsolta, hogy csak akkor tegyem le, ha már elengedte a mellbimbót, azaz befejezte.
Szóval egyáltalán nem egyértelmű ez, mondanak ezt is, azt is.

Egyébként nekem nem sebesedett ki a mellbimbóm, pedig Boldi időnként másfél órát is eltölt rajtaKép
Nem tudom, ez mitől függ. Igaz, második gyerek, tehát valamelyest már edzett a mellbimbóm. Biztos az is számít, hogy jól tegye mellre az ember, mert elég, ha a baba egyszer felsérti a mellbimbót, utána már nagyon nehezen gyógyul, mert ugye minden szopinál feláztatja.
Az első babámat bimbóvédővel szoptattam (egyéb okok miatt), akkor viszont előfordult, hogy kisebesedett a mellbimbóm, és az tényleg rohadtul tud fájni.

Ed!
Csak ámulok-bámulok ezen a spontaneitáson! Érezzétek jól magatokat!

Cuiccolo!
Képzeld, a CT semmivel sem mutatott ki többet, mint az UH meg a múltkori MR. Úgyhogy izotópos vizsgálatra kell mennem két három hét múlva. Az után viszont két napig nem szoptathatok. És ha az sem mutatja ki, mi a helyzet, egy hétre rá újabb izotópos, ezúttal más izotóppal. Aztán jön esetleg a biopszia...
Eléggé lekonyultam.
Neked volt ilyen izotópos vizsgálatod? Vagy tudsz róla valamit?

Mackooo
mackooo
 
 


Szia Mackoo,

Nekem a scintigrária (szintigráfia fog. sincs hogy írják) volt izotópos, ugye ez azt jelenti, hogy kicsit "sugárzunk utána" tehát 24 órát nem javasolt a gyerekek közelébe menni. Kép
Nekem a Kútvölgyiben csinálták és ott erre fel is hívták a figyelmemet.
Azt mondják, hogy az MRI a legpontosabb "bajmeghatározó", jobb, mint a CT. Amennyiben Neke d egyik sem mutatott ki semmit lehet, hogy eltűnt az a kis nemkívánatos daganat onnan? Hm?Kép

A biopsziáról meg inkább nem írnék semmit, reméljük, hogy elkerülöd....

Második,

Marci is hasfájós volt, tovább is, mint 3 hónap. Õ is Infacolt kapott. NÁla kb. 60 percig tartott egy szopi és a mellbimbóm teljesen kikészült.
Most már tudom, hogy a szopi kínlódása ami később rosszul evésre váltott a hypertóniával van összefüggésben. (volt Neki enyhe) Mi ugye ezért jártunk Dévény tornára, szenzo-motoros fejlesztőbe és úszni is.
Na, ez nem volt kérdés csak belejöttem Kép

K@eldugul.com

cuiccolo
 
 


Bocsi mégsem Kép

Ed,
Bátrak - bátra, Montenegró Kép?!

Jó pihit Nektek!

Barbi,

Kovácsoltvasas szaki telefonszámot SZERETNÉK!! Lsz, lsz, lsz... Kép

pusz,
K.

p.s. Timi TE megtaláltál Kép

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Ed
Jó utat nektek!! úgy hallottam Montenegro nagyon szépKép

Mackooo
mi a baj veled? ... szorítunk!!!

Kriszti
Kovácsoltvasas - én találtam egy tutit, egy jó kedélyű "mackós" kovácsmestert és akkor úgy találtam olcsóbb és megbízhatóbb, valamint mindenre hajlandó, minden marhaságra... a Bródy S u. végén a Múzeum krt sarkánál, az Olasz Intézet után (még Bródy S u.) pincében található.

MÁS
Most nálunk van egy kis bibi és kérdezlek Benneteket, hogy volt e ilyesmi valakinél:
Dana babának egyik szeme kisebb lett, azaz úgy nézett ki, hogy huzatot kapott júli közepén, 2 nap kamilla, majd 5 nap homeopátiás szemcsepp (orvossal konz) majd orovosi vizit és Brulamicin szemcsepp bő egy hétig, aztán szemorvos 1, majd szemorvos 2. aki végül is még fotók alapján figyelte 2 hétig és aztán mondta Hermer szindrómára gyanakszik (azaz vmi vhol nyomja a szemideget). Ezután belgógy főrovosi vizsg., mellkas röntgen (NEG), koponya uh (NEG), teljes test uh (NEG) majd neurológiai vizsgálat, és Õ sem állított még fel végleges diagnózist (és javasolta a 2. neurológust is). Hétfőn megyünk a Bethesdába 24 órás vizeletgyűjtésre, valamint a Madarász u-i alváslaborba (mert az utóbbi időben még a légzésfigyelő is riaszt)... A vizeletből a hétvégén lesz eredmény, vagy ha nem MRI, de akkor altatásról beszélnek... nem szívesen hagynám...

Volt vkinél, vagy ismerősénél hasonló?

Nagyon köszi!
Andi
kisbora
 
 


Második

Hasfájás
én úgy tudom, hogy az előtej magas cukortartalma okozhatja a hasfájást. Ha úgy érzed, sziklákból és jégtáblákból áll az az illatos bőrtömlő - ahogy DúlaZsuzsi mondta (aprópó tartozom még a dúla mesévelKép - akkor szopizás előtt muszáj kifejni. Nálunk nem is volt Dana baba hasfájós

Egyébként arra is vannak remek szerek - mármint hasfájásra - ha vkit érdekel előkeresem a jegyzeteimben...

üdv
Andi
kisbora
 
 


BOCS
Horner szindróma (teljesen zizi vagyok)

A.
kisbora
 
 


Andi,

Én még sajna (szerencsére) nem hallottam horner szindrómáról.
MRI alatt mozdulatlanul kell feküdni így babákat muszály elaltatni hozzá :-((
NIncs vmi. ismerősötök a II.es Gyermekklinikán?
Ott állítólag szakmailag eléggé a csúcson vannak.
Hova vitted szemészhez?
Én 2 hónapja keresek a Marcinak jó szemészt, olyat, mint régen a Pálfia vagy a Korcsmáros volt de eddig semmi Kép
Most kaptam egy nevet, hátha. (holnap bszélek Vele és átküldöm priviben a számát)
Orvos ismerősök ajánlották még a Heim Pálban Juhos doktornőt de Õ szept. 5-ig szabin van.
Neurológus témában is elég jó vagyok, ha kerestek másikat szólj és utánajárok Neked...

Krszti

cuiccolo
 
 


Gyorsan ezt találtam róla, de nekem ez elég furi egy ilyen pici babánál:

Nyomás nehezedik a fej felé futó idegekre is, amely a szemhéj lógását, pupillaszűkületet, a szemgolyó beesését és az arc egyik felének csökkent verejtékezését okozza – a tünetegyüttest Horner-szindrómának nevezzük.

Ha megerősitik a HOrner gyanút, sztem. sos engedd az MRI-t, legjobb diagnosztika. UH nem sokat ér Kép

K.

cuiccolo
 
 


Szia Kriszti,

igen ez az mi is ezt találtuk, illetve a párom rögtön internetről mindent ... egyelőre nem erősítették meg, Szőnyi nem volt oda az altatásért...

Szemmel voltunk először a Mária u-i SzemKlinikán, majd egy magánrendelésen (ezt küldöm neked privát), Õt szakmabeliek ajánlották, végül is Õ jutott idáig.

Majd múlt héten Bethesda volt, bel FőorvosAsszony, UH diagn főorvos és Neurológus látta Danit, aki javasolta még mindig a szept 1-i neur vizsgálatot is Morvai főorvossal Asszonnyal a budai gykórházban ( több szem többet lát)

Köszi a segítséget, még referálok!
A.
kisbora
 
 


Jajajaj! Mindig csak a baj!...
Szoritok Kisbora!

Ed, biztos tutko lesz/van/volt!

Barbic, nem lett a taliból semmi, kedden megyek vissza, csüt megint jövök.
Márk addig mamána´l itthon marad. Nagyon izgulok, bár pénteken már a mamánál aludt igaz pot jól begyült éjszakára az orra...

Akit érdekel/érint...ELEFANTEN 2006 tavasztól megint a boltokban.
timili
 
 


Andi!
Remélem, minden rendben lesz Veletek! Mackoo! Érted is szoríunk!
A tanacsokat köszi szépen Mindenkinek! Tegnap nagyon nyugis napunk volt, reméljük, a hsfájásokat elkerüljük, bármennyire is igény szerint szoptatokKép.
Edina! Montenegro gyonyorű, én még nem voltam, de a férjem imadja. Érezzétek jol Magatokat (meg jo utat), már lehet, hogy oda is értetetek! beszámolókat várunk majd, én azért is, mert a párom jövőre olyan munkába fog, amivel az ideje felét egész évben Montenegroban kell töltenie, és tervezzük, hogy a hosszabb lélegzetű utakra vele megyünk mi is. (lesz olyan, hogy 3-5 hét)
Szóval kíváncsi vagyok, milyen ott babával --babákkal-- lenni.

Timili! Ügyesek vagytok, hogy Mark mar ilyen onálló ! Jo utakat oda-vissza!
Kriszta! Hogy vagytok utazásilag? Párom tvábbra is tele uzleti utakkal, én meg ket kicsivel itthon..majd meglátjuk.. (ld fentebb Montenegro, mar Anyut kezdtem felkészíteni, hogy esetleg odajon velünk, amikor mi is)
Mindenkinek puszi,
M
masodik
 
 


Andi,

A mi szemdokink nem Horner-szindróma specialista, felismeri, ért hozzá de ilyen pici babánál sztem. Õ sem diagnosztizálna szuperul. (ma beszéltem Vele)
Kérdezett mindenféle részletet, hogy születésétől kisebb az egyik szeme vagy folyamatosan szűkül stb... Na én semmire nem tudtam válaszolni, így elakadt a társalgás...

Más, kovácsoltvas cuccokról fényképet tudsz nekem küldeni? Teljesen rá vagyok zizzenve néhány dologra.

Második,
Anyu beiktatása jó ötlet Kép Én is használom, még belföldi utaknál is néha.
Apa nyáron vitte "lélekmelengetni" az embereit Horvátországba (2X 1 hét Kép) ezen kivül mostanság nem utazik nélkülünk sehova :-))
Én megőrülnék "állandóan" apa nélkül Marcival. Ugyanis Õ egy ördög....

Kriszti

cuiccolo
 
 


Most csak egy gyors!
Kriszti, sajnos a bácsi aki csinálta meghalt!
Nyomozok egy másik után!

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Ildi, mizujs Ádámmal?
Márk taknyos de nagyon, a nyála meg egy összefüggö csikban csurog a szájából, félóránként váltom a nyakbavalókat...mint egy kis Csiga

Elég f.s az idö. Ti mivel takarjátok a csókákat?
Takaró, paplan? Azért kérdem mert én most szándékozom paplant venni és nemtom milyen legyen.
timili
 
 


Timi!

Pont Rátok gondoltam! Ti mikor voltatok a Sonnenpark-ban? Én nov-re tervezek egy hosszú hétvégét oda, akkor lesz a kicsi három hónapos, de nemtom, hogy ha esetleg idő miatt végig bent leszünk, van-e értelme? Vélemény???
Mi a lányomnak gyapjúgarnituurát vettünk anno. Most nyáron is azt használja, bár inkább csak rajta fekszik, télen viszont tök jó meleg. Mosható spec mosószerrel (brendonban tudtam venni mosószert hozza, bár gondolom, külhoban nagyobb a választék egyéb boltokban is).

Üdv,
M
masodik
 
 


Sziasztok!

Judit 78, jó, hogy nem aggódsz! KépÉn állítólag másztam, meg korán jártam. De ugye a lányok másak?

Judit, ha 2 éves kora után leszel terhes akkor GYES-t fogsz kapni, ha otthon maradsz.( míg meg nem születik a kicsi)
Ha jó volt a fizud, akkor érdemes visszamenni dolgozni, hogy legyen 180 nap bérezett napod, de vigyázz táppénz alapján ez nincs meg!
Ha a 2 gyerek között nem mész vissza a létező munkahelyedre, a köv. gyereknél is kapsz gyed-et, ne aggódj körül annyit mint eddig, csak akkor nem lesz bérezett napod, így a minimálbér 2x-e lesz az alapod.

Második, nem értem miért olyan anyukákat szúr le a védőnő akik gondozzák, szeretik, a gyereküket és láthatóan megvannak a megfelelő körülmények? Ez persze költői kérdés volt.Kép
A pici babád vszínű azért kívánkozik sokszor cicire mert egy szopi alapján nem eszik eleget vagy csak jó neki. Kép Nekem is mondták anno, hogy 2 óránál hamarabb ne adjak neki mert attól, hogy folyton tele van a gyomra és még nem jó az emésztése tényleg fájhat a gyomra. De az elején mert még nem ette "tele" magát ő is folyton kért. És nem lett hasfájós. Csináld úgy ahogy érzed!
Nekem nem sebesedett ki.Kép

Ed, további jó pihit!

Kriszti, Marci, hogy áll a verekedéssel?

Andi, még nem hallottam ilyenről, de szorítok, hogy rendben legyetek!!!

Timi, HHHHűhHHa Te is referálj, hogy viselkedett Márk! Biztos jól fog!Kép Én mikor először pár órára a barátnőmnél hagytam utána csak konstatálta, hogy megjöttem és ment vissza a barátnőmhöz.
Nekünk paplanunk van, de minek? Folyton lerúgja.
Takonykórnak üzenem, hogy hussssssssssss!!!

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Timili, Második,
KÖSZÖNJÜK!!! Most ránk fér, én ma este konyultam le kicsit, de lehet hogy azért mert Apuka ma reggel Oxfordba el, csak holnap éjjel jön haza. Mi pedig ma du értünk haza a 24 órás vizeletgyűjtésből, így a kórházból.

Hát ne kerüljön oda senki, hogy napokat, hónapokat töltsön ott, borzasztó... anyák akik a rácsos vaságyra hajtott fejjel alszanak hogy a gyermekük mellett lehessenek (kevés a baba-mama szoba)... szóval kissé leszívta az energiáimat... most végre itthon és rehab.

MACKOOO
szorítunk!!, tájékoztass bennünket.

Kriszti,
hát a kép Apától függ, Õ tud csak letölteni, nála a program... de a kovácsmester tényleg bármire hajlandó, nagy mosollyal menjélKép . Én végül is 3 dologból csak 1et csináltattam meg vele, szuper lett. Egy másik, ami elég vad ötlet volt, végül is én mondtam le, Õ gond nélkül nekiállt volna (vas-üveg kombináció)
Találd ki, újságból vágd ki, tervezd meg - mindegy néki!Kép

Kriszti
SZEM
De drága vagy, hogy utánnéztél!!!
Később alakult ki, 3 hónapos volt kb. ez mostanra egyértelműnek tűnik a fotók alapján, és ezt erősítik meg a dokik is (jelenleg 3) a neurológus csaj pedig ma vitte el a cd-t nézegetni

üdv, Andi
kisbora
 
 


Andi,

Írtam mailt...

Barbi,

Hááát edzésben tartjuk a környezetet Kép
Újdonság van nálunk: M. húzza a lányok haját (úgy rendesen) és mindenkitől elszedi a játékokat is. Képes volt koncentrálni Timi Márkjánál és ZIta mindhárom csemetéjénél lévő játékokra is Kép
Verekedés mostanság nincs, minden ütögetés után megpuszilgattam, megsimogattam, hogy ezt tegye Õ is. Ki tudja elmúlt vagy csak hanyagolja egy kicsit Kép
Bence???


pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Masodik,(2<sup>nd</sup>) Sonnenpark fasza, mi asszem vmikor tél, tavasz táján voltunk, tuti bent. Hétvégén kicsit sokan voltak (nagyrészt helyiek) de így is jól elfértünk...nagyon fincsi, van minden, én a szokásos "szerszámostáskával"(pelus, alátét, kaja, pia) mentem be...Ja! A kasszánál vannak a "helyi" babakocsik, van amelyiknek bolygó az elsö kereke, van amelyiknek nem, figyelj rá!Ha a mellette levö szállóban laktok még át sem kell öltözni. Viel Spass!(Jó szórakozást!)

BArbic, itthon maradtam idöjárási okok miatt. (Márk azért pénteken mamánál éjszakázik) a többnapos "nyarálását" egy héttel eltoltuk...
Krisztiék is gazdagabbak egy cumisüveggel mióta ott jártunkKép

Kisbora, hajrá! Tök jó a picivel egyedül lenni! Nincs lábatlankodó apuka, néha azt is kell élvezniKép

Ja, már 2X voltunk baromidrágaállatkertijátszóházban....miért is?..ha olyan piszok drága (800/óra)...mert sztem hiper-szuper-mega-giga JÓ! Lehet h Márk egy olcsóbb, kevésbé felszereltben is ugyanilyen jól elvolna, de NEKEM ez nagyon tetszik. Tény, leginkább majd késöbb lesz extra jó, mert tele van mozgásra ösztönzö játékkal (csúszdák minden méretben, trambulin, mászó-fal,-kötél, vár)meg halastó horgászni, meg homokozó (ugyebár: homokozni), de a honlapjukon már biztos láttátok
Kár, h ilyen bazi drága! (sztem)
timili
 
 


KÖSZ Barbi!!!

Timili,
KÖSZi! ... igen jó is volt egyágyban aludni vele, de most éjjel megérkezett Apuka és hát egy ágy= egy pasiKép és mindenki a helyén (én a mail-met olvasom... ;-)

Jóccakát v. JóReggelt (?)
Andi
kisbora
 
 


TE TIMI,

Nekem most ugrott be, hogy enyém gyereknek van ugye takarója, de Õ hálózsákban alszik amióta megszületett Kép
Végül mit vettél Márknak aki Oliver is?

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


sziasztok!

tegnap éjszaka megjöttünk a nyaralásból!
volt jó időnk is, nem panaszkodhatunk.
viszont kicsi fiam "öntudatára" ébredt. azt hiszem nálunk elkezdődött valamiféle hiszti-korszak. lehet ez? tegnap voltunk kilenc hónaposak.
rettentően érdeklődő, mindent meg akar nézni, de ha valamihez nem visszük oda, vagy valami nem tetszik neki (pl.ölbe nem szeret lenni, állandóan mászna és állna fel), akkor feszíti magát hátra és vad nyöszörgésbe kezd, ami egy idő után - ha nem teljesítjük kívánságát - nagy ordításba csap át. gondolkoztunk azon, hogy mit csináljunk...szerintetek tudja már, hogy miért hagyjuk sírni?

képeket később, meg egy-két mondatot még a nyaralásról.

kisbora!

nekünk van egy kedves barátunk, akinek az egyik szeme kisebb, mint a másik és a leírt diagnózis is illik rá, de még soha nem kérdeztem, hogy mitől van ez neki. megkérdezem, hátha tudok valamit segíteni.
a többiekre is reagálok később!
minden betegnek gyógyulást!!


ildi
matt07
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?