Új privát üzeneted érkezett!

Szia Melinda!

Hol vennétek házat és mennyiért?
Mi is szeretnénk majd azért kérdezem.
Én a kreszre úgy készültem,hogy a kérdésekre csak a megoldásokat tanultam meg abból a másik könyvből,most így nem tudom hirtelen a nevétKép
Melyik autósiskolába fogsz járni?

Mindenkinek jó hétvégét,most megyek mert Viki elég nyűgös,még mindig nem alszikKép
Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Szia Erika!

Bánhidán vennénk a házat, de még csak telek van, majd sorház lesz a helyén a Bagolyvár mögötti utcában.
Hogy mennyi, azt még pontosan én sem tudom.

A Stílus autóssuliba fogok járni ide be a Volán Telepre. Tudod, a párom ismeri a tulajt,aki egyben az egyik oktató (bár nincsenek jóban), és ez a suli nincs is messze.

Sajnálom, hogy még ilyenkor sem alszik a pici lányod. Mi baja lehet? Fáj a hasa talán?
Remélem, azért az éjszakát át fogja aludni!

Jó éjt mindenkinek!


Sziasztok
Melinda
oslany
 
 


Szia Melinda!

Köszi az információt a házról,ha tudsz róla többet ugye megosztod velem?Ezt valahol hírdették,vagy honnan tudsz róla?
Amúgy az elég jó hely,nem forgalmas annyira mint a főút.

Viki felriadt álmából azért sírt,meg elég sűrű volt a mai program.A 11 órási busszal mentünk ki Oroszlányra férjem mamájáékhoz ebédelni,majd anyósoméknál voltunk a délután hátralevő részében.
Az volt a baj,hogy reggel 9-től fent volt a kislány és még délután sem akart aludniKép
Máskor,ha itthon vagyunk délelött 1,délután 2 órát szokott aludni,úgy látszik idegen helyen nem tud.Azért ritkán szoktunk vele egész napos programokat csinálni,majd ha nagyobb lesz bepótoljukKép
Este mikor hazajöttünk még enni sem akart,hasát fájlalta,nagyon fáradt volt,csak az apjánál nyugodott meg,majd elaludt aztán felriadt,a többit meg már írtam.
Lolának lesz mit elolvasni,azért elég rendesen írtunk így hétvége feléKép)
Jó éjt,szia:Erika

cseriviola
 
 

 
 

Sziasztok!

Megjöttünk, olvasok aztán majd írok is később!
Igaza van Erikának, látom van mit!

lola77
 
 


Szia Erika!

Az előbb írtam egy csomót, de eltűnt! Kép Már csak elköszönni akartam. Most nagyon ideges vagyok miatta! Kép

Nincs MSN-ed? Azzal hamarabb tudnánk értekezni. És kisebb az esélye, hogy eltűnik, amit írunk.

A ház (mármint, ha készen lesz) 100 m2-es lesz, ha jól emlékszem, a kert is ugyanannyi. De az nem biztos. Két szintes sorház lesz, a telkekből 6 db-ot vásároltak meg, tehát 6 db ház fog épülni egymás mellé. Az elrendezését is tudom nagyjából.
Bár azt most elég nehéz lenne leírni érthetően. Vagy idén télen, vagy jövő tavasszal készülnek el. De inkább a tavasz reálisabb.
Majd szólok, ha megtudok még valamit.

Nem, nem hidetés alapján szereztem tudomást a házakról. Egy ismerősünket kérték fel, hogy szerelje be a gázt. Gázos Kft.-je van. És az anyósomnak szólt az ismerős, hogy érdekelne e minket. Ha minden igaz, a párom öccséék is oda költöznének, szomszédok szeretnénk lenni.

Már várjuk haza apát, elvileg ma jön haza, nekem 18 órát mondott. Remélem semmi baja.

Mindenkinek kellemes hétvégét. Sajnos megint esőt mondanak. Hol van az idei nyár???


Sziasztok
Melinda
oslany
 
 


Szia Melinda!

Nincs MSN-em,de azért köszi,hogy mégegyszer leírtadKép
Jó nagy alapterületű házak lesznek,de legalább így kényelmesen el lehet benne lakni.
Mi is 90-100 m2-et szeretnénk,már elkezdtünk nézelődni,mert ha van valami jó ajánlat akkor belevágunk.Eredetileg a tízéves tervben szerepel a ház,de majd meglátjuk.

Biztos nemsokára hazaér a férjed,lehet,hogy dugóba került valahol.

Szia Lola!Örülök,hogy ti is megjöttetek,várom a beszámolódat,hogy milyen volt a nyaralásotok a rossz idő ellenéreKép

Én is kellemes hétvégét kívánok mindenkinek,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Na lányok itt vagyok!

Tök jó érzés volt, hogy hiányoltatok!

Sok mindent írtatok, szeretnék majd sorba reagálni, bocs ha valaki kimaradt!

Először is Cirmike, a vadságról: Soma is verekedős lett néhány hónapja Kép Eleinte kisebbeket, de mostmár nagyobbaknak is nekimegy, és ő is először körülkémlel, aztán hirtelen üt, vagy rúg (!). Múlt hétfőn a Málta játszón, olyan 15 hó körüli kisfiú ment mellette, egyszer csak Soma visszafordult és úgy pofon vágta, hogy szegénykém hátraesett! Nem győztem szégyenkezni, még szerencsére hogy az anyuka megértő volt! De volt már olyan példa, hogy a játszón a pár hós csecsemőt megrángatta, majd beleszórt egy marék homokot (szerencsére) közbe az apuka kivette, mert sírt!
Úgyhogy most múltkor bújtam is a neten a nevelési tanácsadós könyveket, hogy beszerezzek párat!
Salomé Vidmar: Dehogy akarok én verekedni (1330 Ft)
F. Várkonyi Zsuzsa: Már százszor megmondtam (1710 Ft)
Steve Buddulph: Hogyan neveljünk boldog gyermekeket 2. (191 Ft)
Gertrud Tensen: Nem akarom!

A www.libri.hu oldalon elég sok van, valamelyikről leírás is.
Mondjuk nem a könyvből nevelésnek vagyok híve, de néha már nagyon elkeseredek!
Légy óvatos a keményedésekkel megint! A vizesedés szar lehet, akkor nem is ihatsz annyit, mint amennyit kívánnál?

Melinda! Merre van az a BAgolyvár? Ismerős, de nem tudom pontosan melyik rész? Mennyiből jönne ki a ház?
A férjem idén tette le a jogsit, mindent elsőre. Tényleg jó ötlet azokat a kérdéseknek csak a válaszát megtanulni, amik olyan "logikátlanok". És én ezeket le is írtam pluszba pirossal külön, és a vizsga előtt ezeket még átolvastam. Lett vagy 2 oldal. De ami logikus, a képesek, azokat érdemes megérteni, ja és legalább 2-szer csináld meg a kresz könyvet. Ha gondolod, kölcsön adom a könyveket, megvan, jó pár ezerbe kerül!

Erika!
Tényleg nem semmi látvány az a 2 tű, amit beledöfnek a babákba...
Ahhoz képest, hogy nem aludt Viki, egész jól bírta az egész napos programot.
Majd megnézem az albumutokat! Nekünk az eljegyzésünk volt Majkon, 2000. júniusban.

Remka!
Ez életkori sajátosság, hogy nem tud még óvatosan nyúlni a picikhez a Martin. Egész hamar bele fog jönni, főleg ha már ott lesz tényleg a baba és megmutatjátok.
A pisilési dolgokat meg néha tényleg mulatságosan oldja meg az ember, remélhetőleg eleinte sokat alszik majd a picur, Martin meg mehet veled is... Kép

Rena!
Ne aggódj, végül is nekem 2 év 7 hónaposra lett szobatiszta a Soma és 3 hónappal ezelőtt (ennyivel fiatalabb a Bálint), esélyt sem láttam rá! Én is gondoltam a dacra, de így utólag lehet hogy tényleg nem érezte a pisit, csak mikor már csorgott!
Nagyon sok mindenkitől (a mi korosztályunktól) hallottam, hogy szinte egyik napról a másikra sikerült!
Mindenesetre, ha figyeld meg, hogy meddig bírja, ha mondjuk elindulás előtt iszik. Nekem 3 hónapja még félóráig sem bírta. Most meg valamikor már a reggeli pisi után kibírja délig. És most a nyaralás alatt, idegen helyen is tudott kakilni, még ott is, ahol nem volt velünk a szűkítő.

Na, a nyaralás. Jó volt, csak rövid. Bár ahogy nézem az időjárást, kár lett volna tovább maradni. Az első három nap jó időnk volt, szinte egész nap a strandon voltunk, vagy a ház kertjében a gumicsónakjába engedett vízben. Semmi gond nem volt vele, tök élvezte. (Mi is) Odafele utat jól bírta, nem is aludt el, csak az utolsó 20 percben (kb 2 óra alatt értünk le). Másnap is csak 45 percet aludt délután. Csúszdázni nemigen mert, csak a legkisebben. Mi vittünk fényképezőt, majd teszek fel képet! Anyukám is velünk volt, szóval mi is tudtunk pihenni, sőt 3. naptól apukám is. De külön programot (esti) nem tudtunk csinálni, mert a környéken nem volt semmi. Ez egy kisváros (Kiskunmajsa), a fürdő nagyon jó, hatalmas, de más nincs, még mozit se találtunk. Szaunázni mentünk el csak külön. De mi is jókat aludtunk, pihentünk legalább, úgyhogy megérte!
Ingyenes fürdőbelépőt kaptunk (amúgy 1500 Ft/fő/nap lett volna), napi fejenként 1700 Ft kajabónt. Szóval annyit ettünk... A ház is tök tiszta, gyönyörű füves kerttel, 4 szobával, nagy nappalival, konyhával,tévével!
A rossz időben (ott csak csütörtökre jött a vihar) többet aludtunk, bennt játszottunk, rajzoltunk, tévéztünk, meg hát - ha nem esett - felöltözve kimentünk Somával motorozni. De ebédelni, meg vacsorázni tudtunk menni kocsival. Azért bosszantó volt a 2 nap, de azért mára már lementünk a strandra. Kicsit fázott a Soma, de a langyos vízbe, meg anyuékkal kicsit belement a forró gyógyvízbe, azért élvezte!
Hazafele 1 órát aludt! 4 után értünk haza.

Majd még írok, ha valami kimaradt. Most megyek albumot, meg emailt nézni.

lola77
 
 


Ja, én is gondoltam ám rátok, meg a rossz időben eszembe jutott milyen jó lenne most netezni! Kép

lola77
 
 


Szia Lola!

Végra újra itt! Tényleg hiányoztál ám!
Nekünk az odaút majdnem 3 óra volt, a melegtől már majdnem én lettem rosszul. Kép Egyszer megálltunk pihenni.
Mi egy emeletes házban laktunk egy nénikével (majdnem nagyim lehetne- ő volt a tulaj). Õ egy szobában aludt a földszinten, miénk volt az emelet. Két szoba, meg külön fürdő. 3000 Ft/nap volt az ára. Ott is füvesített volt az udvar, egyik délután, mikor a fiúk aludtak, a "nagyi" meg elment én kifeküdtem napozni, de nem bírtam túl sokáig, vagy a bogarak, vagy az erős nap miatt. Már elszoktam a napozástól. Kép De talán lett egy kis színem.

A Bagolyvár a Bánhidai (azt hiszem) Református templom. De hogy miért Bagolyvár, azt nem tudom. Ott van, amerre Síkvölgy felé mennénk kocsival. Bal oldalon. Ahol a Bánhidai búcsú szokott lenni, azzal szemben. Remélem, hogy így már tudod, merre van.
Köszi, hogy felajánlottad a könyveket, de nekem nem kellene külön megvennem, mert benne van a tandíjban. De azért köszi szépen! Kép
A házak áráról még semmi biztit nem tudok, állítólag 15 milla körül lesznek, de inkább több. Kulcsra készen, függöny, lámpa, meg bútorok nem lesznek benne az árában. Eddig ennyit tudok, de még elég bizonytalan a dolog.
Készen vagytok a felújítással? Ha igen, majd tegyél fel légyszi képeket!

Ja, Gábor hívott, majd csak hajnali 2 körül ér haza. Szóval még egy fél éjszaka egyedül. Mondjuk, már annyi sem.
Jaj, tényleg, megyek is, már elég késő van, így is lehet, hogy felébredek, mikor hazajön.

Jó éjt mindenkinek!


Sziasztok
Melinda
oslany
 
 


Sziasztok!

Lolla!
De jó,hogy ilyen jól sikerült a nyaralás!Készültek képek?

Rena!
Az én fiam is 2,5évesen kezdte a szobatisztaságot.Utána pedig még egy jó pár hónapot várni kellett az éjszakai pelus elhagyásával. Szóval igazából 3évesen lett szobatiszta.A fiúk amúgy is lustábbak,meg ezek a csoda pelusok sem segítik elő a dolgot.Nem vagytok elkésve!
Az hogy mennyi ideig bírja ki pisilés nélkül,lassan változott.Mindig egy pár perccel tovább.



Megvan a bébitornáztató ( nem tudom ki kérdezte)!Nagyon tetszik a fiúknak!Bár a Marcinak csak jövő vasárnap lesz a névnapja,de odaadtuk nekik (még úgysincs jelentősége).Olyan aranyosak ahogy fekszenek alatta és gyönyörködnek be!Meg megpróbálják már megfogni a lelogó tárgyakat.Zenél is,bár elég vinyogó hangon!
Holnap megyünk koraszülött utógondozásra.Nem tudom,mit csinálnak ott,fél óránként van időpontunk.Fél óra alatt már meg lehet műteni valaki!Na majd kiderül!Remélem,minden rendben lesz!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Szia Edit!

Én kérdeztem, hogy sikerült e venni valamilyen tornáztatót. Ha megkérdezhetem melyiket vettétek? A babszobáról esetleg? Csinálsz majd fényképet róluk a tornáztatóval? Szerintem sokan kíváncsiak lennénk rájuk!

Szép napot mindenkinek!


Sziasztok
Melinda
oslany
 
 


Hát csajok, itt szenvedek a képekkel, nem engedi ez a szemét babanet betenni.

lola77
 
 


Próba:

<!--attachment: Kiskunmajsa_023-249098.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*136.2*any%e1val*Kiskunmajsa+023%2ebmp --><center><pre>
Képanyával
Kiskunmajsa 023.bmp (136.2 k)</pre></center><!--/attachment-->

lola77
 
 


Próba:

Kép

lola77
 
 


Na jól van, rájöttem a bmp nem jó.

lola77
 
 


Szóval a fenti az a strand nagy játszóterén készült egy macival!

Volt egy tó is, annak a partján jól lehetett sarazni:

Kép

anyával:

Kép

anyával:

Kép

apával:

Kép

vacsizunk:

Kép

gyerekmedencében:

Kép

sakkozok:

Kép
lola_77
 
 


Hát elég kicsik a képek, majd még az albumba teszek fel többet!

És jönnek majd a lakásról készült képek is!

Helló!

lola77
 
 


Sziasztok

Na itt vagyok ujra,én is olvasgatlak ám titeket csak időm nincs irni,egész nap szaladok valamerre este meg már nwem sok kedvem van gépezni.

Lányok megvan a házunk.
már neki is álltunk a munkálatoknak.most is mindjárt megyünk falazni,meg öcsém haverjai jönnek ólat bontani.
annyira örülök már napok ota csak ez az egy lebeg a szemem elött hogy nem sokára saját lakásom lesz.
A Hanna is tök örük akárki jön mindjárt viszi a leendő szobáját megmutogatni.
nálunk idén kimarad a nyaralás.de asszem ezt most nem bánom.igazándiból azért 2-3 napra jo lenne de majd meglátjuk.

Melinda ti ismerósnél voltatok hogy ilyen olcso volt vagy személyenként volt 3000/nap?Hol is voltatok?mert lehet hogy egy ilyenre mi is benevezünk talán ez még belefér.

na jol van most többet nem irok,Lola várom a képeket,Edit te is rakj fel a fiúkrol ujakat már tök nagyok lehetnek.

na mindenkinek puszi

sziasztok

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


Sziasztok!

Két napig nem volt netünk, mert leszedtünk valami vírust. Jó sokat írtatok.

Cirmike:
Még nem reagáltam, én is azt gondolom, hogy később is biztosan adódik majd jó munkahely, a gyerekeknek meg már nem lehet ezt az időszakot visszahozni. És valamikor a csoporttársaid is elmennek szülni, nekik meg akkor marad ki néhány év, Te meg már addigra dolgozni fogsz.

Melinda:
Teljesen bediliztem ezen a ház témán, tudom, hogy nem tudtál árat mondani, de a 15 Millió körül az nagyon kevés lenne, nagyon megérné. Bánhidán egy öreg ház kerül ennyibe, mi most eléggé képben vagyunk, mert decemberig minden házat megnéztünk, amiről tudtuk, hogy eladó. Bánhidán is, és Kertvárosban is.
A Réti úton is építettek hasonló sorházakat, és ott 29 MILLIÓ-tól kezdődtek.
Ha véletlenül tudsz valamit, légyszi írd le, bár ha ennyire olcsó lenne, akkor sajnos annak már lenne gazdája.

Most mennem kell,
Sziasztok: Rena

KépKép
renáta29
 
 


Melinda, köszi így már tudom merre van a Bagolyvár.
Azért az jó hír, hogy a Gábor többet foglalkozik a Gergővel!

Rita, ne is bándd a nyaralást, majd jövőre bepótoljátok. Amúgy ilyen árakon mennek Balcsin a szállások, kollégám is 11 euró/fő/éjért voltak Györökön. Itt a neten is sok magánszállás hirdeti magát!
Kitartást a házfelújításhoz! Hány négyzetméteres? Rendes az öcséd, hogy segít nektek!

Edit! Egyszerre teszed a három lurkót a tornáztatóra? Már meg is akarják fogni, egész ügyik is akkor már! Képeket tehetnél tényleg, mert én kíváncsi lennék a "sózsákokra".

Rena, nem semmi a 29 millió... Honnan szednek emberek ennyi pénzt? Úriiisten!

lola77
 
 


Sziasztok!

Melinda!
Végülis a Megatoysban volt akciós bébitornáztató 4.000Ft-ért,azt vettük meg.Illetve az öcsém vette meg és hozta el.Nem tudom,milyen márkájú.A doboza meg a padlástérben.
Csinálok majd képet róla.Csak a gép a férjem öcsééké és most jöttek meg Horváto-ból.Valamikor újra elkérjük tőlük és akkor lesz kép is!

Rita!
Gratula a házhoz,most igazán nagy lehet az örömötök!Ez minden nyaralásnál többet ér!

Lolla!
Ez a nyaralás tök jó lehetett,szép a strand.Élvezte a lurkód a csónakot?
A tornáztató alá lehet hanyatt fektetni a babát,de egyszerre csak egy fér oda.Akinek tele a pocakja,az megy oda,addig a másikat etetem.És persze figyelem az elsőt,hogy mit művel a játékokkal.Oli már nagyon szépen használja a kezét,nemcsak ököllel,hanem az ujjait is.A Marci és a Beni inkább csak bokszolgat az öklével,még nem mindig találják el a tárgyakat.

Teszek fel képet,de nem túl jó minőségű,mert anyós csinálta.Azért a lényeg látszik.

Kép

Kép

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

A fene egye meg,most írom le harmadszor amit akarok,tegnap este kétszer már leírtam,de kitöröltem véletlenülKép((

Rita!
örülök neki,hogy megvan a házatok,úgy irigyellek,bárcsak már mi is ott tartanánkKép
Hol vettetek és mennyiért?
Én is szívesen feláldoznám a nyaralásunkat egy családi házértKép

Lola!
tök jók a képek,a Soma vízközelben érzi magát a legjobban ahogy nézemKép)
Véget is ért a szabi vagy még otthon folytatódik?
Biztos szép lett a lakásotok,várom a képeket.

Edit!

Nagyon sokat fejlődtek a fiúk,jó húsban vannakKép
Mennyi idősek,mekkorák/súly,cm/?
Te mindig elsőre meg tudod őket különböztetni?Én nem tudom,hogy ki kicsodaKép
Aranyos a babakocsijuk,de még jó,hogy nem liftes házban laktok,oda nem férne így be.
Látom szeretnek levegőzni,kár hogy most nincs olyan jó idő.

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Edit!
Akkor az a babtornáztató jó áron van, a használtak szoktak annyiba kerülni.

Nagyon aranyosak a fiúk, olyan kis dundik. Biztosan eszméletlen aranyosak lehetnek, amikor a toráztatóval játszanak. Kép
A babakocsi nagyon jól néz ki. Mindenkinek megvan benne a fix helye, vagy ez változó? Hogy bírják a babák a bolond időjárás miatt a bezártságot?

Sziasztok!
Melinda
oslany
 
 


Sziasztok,
Főként a nyaralókat köszöntöm! Így, hogy jött a rossz idő legalább nem fájt a szívetek hazajönni.

Nagyon jó képek készültek Somáról. Kép
Várom a lakásról is...

Edit,
mennyire kikerekedtek a babák, biztos már szép adagokat esznek.

Réka, Lola
Kicsit megnyugodtam, hogy nemcsak a Roli ilyen verekedős.
Most mi is próbálunk bugyizni pelus helyett. Tegnap pl. elmentünk vásárolni is és nem volt gond meg du. a játszóra is így vitte a dédi. Vettem Huggies kisbugyis pelust, ezt vastag bugyinak hívjuk. Általában itthon van a gond mikor elmélyülten játszik és akkor szól hogy menjünk pisilni mikor már kicsorgott a fele.

Réka, egyébként tbányán a mütf-ön végeztem 2000-ben. Örülök, hogy jól viseled a terhességet most. Hányadikára vagy kiírva?

Most megyek pihenni mert aztán felkel én meg nem pihentem.
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


ERika!
Megnéztem az albumotokat, szépek voltatok. Nagyon romantikus volt a környezetet is, jól kiválasztottátok! Kinek volt az ötlete a szabadtéri szertartás?
Érdekes volt a kép, a szupermarketben, hol volt, hogy kerültetek oda?
Csinik voltatok éjfél után is, Te tényleg olyan asszonyos lettél abban a bordó ruhában. Kép

Edit! Jól gondoltam, tényleg kis húsgombóc-formájúak lettek a fiaid, gratulálok hozzájuk! Az jó ötlet, hogy sorba rakod őket a tornáztatóra, kaja utáni lazításképp! Kép

Cirmike, tényleg így nem bánjuk hogy nem vagyunk már ott! Hihetetlen ez az időjárás. Még 2 hetet itthon vagyunk Somával, akartunk menni Fényesre, dehát így... Kép
Ma taliztam a CBA-ban az Icával, mondta hogy voltak nálatok (vagy taliztatok), és mondtad neki, hogy szoktunk dumcsizni, meg hogy mostmár értjük a rokoni szálakat...
Akkor már egész ügyes a Roli is, én is az utolsó pár hétben olyan bugyipelust használtam, volt hogy több napig elég volt ugyanaz, mert nem pisilt bele! Az nem gond, ha játék közben még becsorog, ne aggódj, így kezdődött nálunk is!
Angol és német nyelvvizsgád van?

Ja tegnap belázasodott a Soma, alig eszik. Ma levittem a doktornénihez, mandulagyulladása van. Most is elég nyűgös, alig aludt, megyek pátyolgatni!

lola77
 
 


Szia Lola!

Az ötlet,hogy a szabadban legyen az esküvő a sógoromé volt,mert neki is nagyon tetszik,csak neki még nem aktuális a dolog.
Mindenkép Oroszlányon lett volna,mert a násznép 80%-a oda valósi,csak a polg.mesteri hiv-ban a terem nagyon nem tetszett.A teremben 20000 ft lett volna,így meg + 15000ft,és nem bántam meg.
A Sparba úgy kerültünk oda,hogy ott dolgozokKép
és bementünk megnézni a csajokatKép
mielöbbi gyógyulást Somának!
Amúgy köszi a dícséretet,szia:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Erika:
Tegnap láttunk este, amikor éppen már mentetek fel Vikivel. Mondtam a Bálintnak, hogy fussunk, mert ott az Erika néni, de mire összeszedte az autóját, (madzagon húztunk egy kis dömpert, benne állatokkal), addigra már felmentetek.
Megnéztem én is az esküvői képeiteket is, szépek voltatok, nagyon tetszenek azok a barnított képek, nekünk nem készült ilyen. A csokrod is szép volt.

Köszi a pelusról leszoktatós ötleteket, most megint nem erőltetem, de tegnap pl. ő szólt, hogy pisilni kell, kérdeztem, hogy belepisil-e a bilibe, és sikerült. Még el is akarta rakni az apjának megmutatni.Kép
Benedeknek lehet, hogy jön a foga, lent látszik két kicsi fehér pöttyöcske, és sokkal nyűgösebb is, mint szokott. Ti használtatok valami fájdalomcsillapítót a gyerekeknek? Valami homeós szerre gondoltam. Bálintnál nem kellett, lehet, hogy most sem kell majd. Nem tudom.

Megyek, mert Benedek most ébredt,
Sziasztok

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a dicséreteket,de azért a kép optikailag egy kicsit csal!Ennyire nem golyó fejüek a fiúk!

Erika!
Ha hiretelen elém teszik,akkor nekem is kell gondolkodnom,hogy a Beni vagy a Marci-e az!Olit nem lehet velük összekeverni.a képen a sorrend balról jobbra: Beni, Marci (ő van egy kicsit lejjebb), Oli.
Most voltunk koraszülött utógondozáson,minden rendben.Ott mérték őket: Olivér 5820gr, 62cm, Marci 5430gr, 59cm, Benike 5380gr és 59cm.

Melinda!
Kiságyban,babakocsiban,autóban mindenkinek fix helye van. Ez pszihikailag fontos dolog! A babakocsiban Oli van a tolókarnál egyedül,velem szemben balra Marci,jobbra Beni.
Mi nem bírjuk a bezártságot!Még szerencse,hogy van egy félig zárt teraszunk ( három oldalról zárt+tető).Így oda a legnagyobb zimankóban is ki tudom tenni a fiúkat.Úgyhogy tőlünk szakadhat az eső,mi levegőzünk.Ott akasztottam fel nekik lufit,meg forgót és vannak virágok,ezeket nézegethetik. Ott is tök jókat tudnak aludni!

Cirmike!
5ször esznek 140-150miliket.Bár pár napja küzdeni kell a Marcival,mert nem nagyon akar enni. Tegnap este is csak 80-at evett,így már fél 2-kor kiabál.Pedig ilyen már hetek óta nem volt,mert ő aludta át először az éjszakát.Olyan fél 7körül szokott kelni.Remélem,ez csak egyszeri eset.Majd meglátom,mi lesz belőle!

Cirmike!

Ilyen bilire szoktatós pelust vettél? Én még csak olvastam róla,régen nem volt ilyen.Milyen?Bevált?Érdemes venni?Hol lehet kapni és mennyiért?

Rena!
Mi használtunk valami lütyit anno a Dávidnál,de nem tudom mi volt a neve.A gyógyszertárban biztosan tudnak segíteni,mert már számtalan féle van.
Viszont volt jeges rágókánk.A fagyasztóba kellett tenni,mert valami folyadék ( azt hiszem desztilált víz) volt benne.Mikor megfagyott,akkor rágicsálta a Dávid és így hütötte az ínyét.Ebből olyat érdemes venni,aminek fogója van,hogy a keze ne fázzon tőle.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Rena!
Megtaláltam neked, mi anno a védőnő javaslatára a Chamomilla Vulgaris nevü bogyókat vettük, asszem 3 szemet fájdalom esetén. De azért kérdezz rá a dokitokra, ha ilyet veszel. Nem volt vészes az ára sem! Az első 6-8 fogig bevált, de utána nekünk voltak kemény éjszakáink és akkor már csak a Panadolt tudott csodát tenni! Szerencséd volt Bálinttal akkor fogzásilag. Azért elég hamar jön a Benedek foga, ha tényleg az lesz és már látszik is a két pontocska! Sokan mondták, hogy egyszer csak azt vették észre hogy "koccan a kanál", vagy élesen harap! Irigyeltem őket!
Ja és amit Melinda ajánlott a DM-ben kapható szer (nem jut eszembe a neve, D betűvel kezdődik...) az nekünk kábé 10 percig hatott és már akkor majdnem 1000 Ft volt! De valakinek ez vált be!

Melinda!
Képzeld, ma megint rendeltem 2 felsőt+1 kardigánt a Somának a babaszobáról, remélem jók lesznek!

Edit!
Ez tök jó, hogy mindig tudnak levegőzni a fiúk, irigykedem Kép
Én 1500 körüli áron vettem leszoktató pelust, 20-22 db van benne. Szinte egy árban van a Huggies meg a DM-es Babylove márkájú. Ebben is van asszem 2, vagy 3 méret!

lola77
 
 


Reni!

Nem tudom,hogy mit csináljak a lányom napról-napra kevesebbet alszik.Éjjel 10-12 órát/egyszer van fennt enni/,napközben pedig csak délután alszik 1 órát,de ez sem mindennapos.
A Benedek is ilyen keveset alszik,vagy csak a Viki ilyen rossz alvó?
Lehet,hogy leviszem a védőnőhöz csüt-ön,mert nem elég hogy keveset alszik,ráadásul elég nyugtalanul is.
Már velem sem alszik sokat,szerinted mit csináljak?
Várom válaszodat,köszi,szia:Erika
Én is sajnálom,hogy akkor este nem tudtunk beszélni,majd máskor biztos összefutunk valahol.

cseriviola
 
 


Cseriviola!

Nálunk a Marci produkál hasonlókat.Képes szinte egész nap nem aludni csak olyan 10-15perceket.Aztán éjszaka letolja egyben a 12órát evés nélkül.Most meg ráadásul napközben sem akar enni.Ma még csak egyszer evett.Pedig lassan fél 10 van.
Tegnap este 7-kor megevett 150milit,aztán hajnal negyed 5-kor 120-t.Közben aludt,reggel fent volt egy fél órát,de enni nem volt hajlandó.
Viszont az előző 3nap szinte semmit nem aludt napközben.Úgyhogy ma azt hiszem jön az alvós napja!Hogy aztán megint ne aludjon 3napig.
A múltkor említette a védőnő,hogy ezt okozhatja a rossz vérkép is!
2hét múlva kell a Dávidot vinni vérvételre,vele együtt megy a 3fiú is!Kíváncsi vagyok az eredményre?!
Nálatok mikor ellenőrizték utoljára a Viki vérképét?

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Edit: Nekünk is van/volt vizes rágókánk, Bálint nem nagyon vette a szájába, igaz, én csak a hűtőbe tettem,nem a fagyasztóba.
Milyen, amikor sétáltok? Mindenki megállít, hogy megnézze a fiúkat?

Lola: Azt a D. betűs folyadékot ismerem, vagyis emlékszem,hogy én sem vettem meg. MI is megszenvedtük a fogakat, mindig amíg ki nem bújt, általában 1 nap, addig nyűgös volt Bálint. Csak a védőnő, és a dokinő nem ajánlott ezen a D. betűsön kívül mást, ez meg azt hiszem 1 hónap után megromlik, és ki lehet dobni. Általában 1 havonta 1 foga jött. Úgyhogy maradt a dajkálás Bálintnál, csak most attól félek, hogy nem tudom Benedeket majd annyit babusgatni.

Erika:
Benedek este 9-től alszik általában reggel 6-ig. De van azért, hogy felébred 2-kor, eszik, és alszik. Vagy 4-kor, és esze ágában sincs már aludni, csak 2-3 óra múlva alszik vissza.
Napközben általában egyszer alszik 3 órát, és mellette még kb. 2-szer 1/2-1 órát, de pl. tegnap egész nap nem akart aludni, csak este 6-kor aludt el.
Összeségében azt mondanám, hogy hál'Istennek Benedek jó alvó, nyugodt baba, pedig semmit nem csináltam másként, mint Bálintnál.
Emlékszem, Bálint alig aludt napközben, és azt mondta a védőnő, hogy örüljek, hogy éjjel alszik. Aztán meg volt olyan, hogy 1.5 óránként keltem hozzá éjjel, fél éves korától 3 hónapig. Sajnos sem a gyerekorvos, sem a védőnő nem tudtak segíteni.
Szerintem nem tudsz csinálni semmit. Lehet, hogy Vikinek csak ennyi alvásra van szüksége, ez eltérő a gyerekeknél. Esetleg, ha leviszed, nem alszik többet a levegőn?
Hason alszik, vagy háton? Mert Benedek háton fél óra múlva felébred, hason meg ahogy írtam, 3 órákat tud aludni.
Bálintnál írtam levelet a kismamába, hogy milyen keveset alszik, majd ha megtalálom, megmutatom. De kb. ugyanezeket írta a gyerekorvos, mint én.
Azért menjetek le holnap a védőnőhöz, jó néha kibeszélni, legalább a védőnő is megnyugtat, hogy nem te vagy a hibás.
Ha tudom, összeszedek néhány kismamát, ahol az alvásproblémával foglalkoznak. Nekem annak idején sokat segített, hogy azt írták, hogy "nem mi rontjuk el."

Lehet, hogy a többieknek is van valami ötlete.
Kitartás!

Remélem, ma nem fog esni!

Melinda, hol vagy? Nem tudsz ház-árat?

KépKép
renáta29
 
 


Szia Edit!

Köszönöm a válaszodat,akkor nem csak én vagyok az egyedüli ezzel a baba alvásproblémával,sajnosKép
Nem irigyellek ráadásul a Marci még enni sem akar neked rendesen,szerencsére Viki étvágyával nincs probléma.
Nem is tudtam,hogy a rossz vérkép is okozhatja ezt Vikinek nem ellenőrizték a vérképét amióta hazajöttünk a kórházból.Amúgy minden babának szokták ellenőrizni?
Leviszem ma a Vikit azt hiszem dokihoz.
Szia:Erika

cseriviola
 
 


Erika!

Igaza van Renának, szerintem is valószínű hogy Viki ilyen kevés alvásigényű. Sok ilyet hallottam én is a mi kortársainktól. Van akinek már 10 hónaposan csak egyszer aludt, ma meg már legtöbbször nem is alszike ebéd után, pedig alig múlt 2 éves. Ez változó. De nyugtasdd meg magad és tényleg érdeklődj a védőnőnél, a gyerekorvosnál pedig a vérvételről. Egy próbát megér.
Egyébként nem ellenőrzik mindenkinek. Nekünk még sosem volt vérvételünk. Sőt azt sem tudom mi a Soma vércsoportja!!! Közületek tudja valaki, nektek megmondták a kórházban szülés után? Anno én kértem, de visszakérdezték, hogy miért kérdezem. Mondtam, hogy tudni szeretném. Azt mondták, csak akkor vesznek ha v.mi probléma van!

lola77
 
 


Szia Lola!

Köszi a válaszodat,lehet hogy a Viki az apjától örökölte az alvókáját,ő alszik kevesebbet kettőnk közül,sajnaKép
Én sem tudom mi a vércsopotja a Vikinek,én is rákérdztem a kórházban de nekem is úgy reagáltak rá mint neked,pedig miből állt volna megmondani.
Szia:Erika

cseriviola
 
 


sziasztok


alvásprobléma az nálunk is volt/van.Atika sem alszik már napközben pedig még ő is csak kétéves mult.és ráadásképpen még éjszaka is is megörvendeztet 1szer-kétszer.és nekem a hanna is nagyon korán abbahagyta a napközbeni alvást.nem tudom hogy lesz rá visszaszoktatva ha dolgozni fogok és ott kell aludnia az oviba.

a házikot itt sikerült környén vennünk,elég régi ház,vályog de jo állapotban van.82 négyzetméter és egy 740 n.méteres udvar van hozzá.8,5 millióért sikerült megvenni de kb.1,5millio rámegy a felujitásra.a munkálatok már folynak csak sajna a szakemberek még nem tudnak jönni,majd talán két hét mulva.szegény apukám csinálja amit tud ,de ugy gondolom ezzel nem lesz szeptemberi költözés.

na jol van most megyek ,gyors befejezem a főzést aztán viszek neki valami kaját nehogy éhen haljon szegény a nagy munkába.

sziasztok

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


Sziasztok!

Erika: Bálintnak sem néztek még vérképet, amióta megszületett, gondoltam már rá, csak sajnálom, ezért halogatom. Meg nem is volt rá okunk, de azért lehet, hogy pár évente meg kellen nézni.
A vércsoportját csak neki tudom, mert ő volt a koraszülött osztályon a sárgaság miatt, és ők ráírták a záróra. Szerintem jó lenne, ha minden gyereknek születéskor megnéznék, és benne lenne a kiskönyvben.
Lola: Milyen ruhákat szoktatok Melindával rendelni? Mi kapunk az unokatesóktól elég sokat, meg vesznek is a nagyszülők is, de azért egyet-kettőt mindig venni kell.
Újakat vesztek, vagy használtat? Nővéremnek kellene
feltennem a használt lányos ruhákat, mert az nekünk már nem kell.

Megyek, mert végre jó idő van, lemehetünk a máltaira, nem jöttök? (nekünk kb. másfél óra, mire összekészülünk)

KépKép
renáta29
 
 


Rita!
Akkor nem semmi lehet neked is napközben, ha nemigen alszik Ati! Hogy végzed a háztartási munkát, főzést?
Rendi apukád van, hogy besegít Nektek!

Rena!
Én használt ruhákat (főként vékonyabb hosszú ujjú pulcsikat) rendeltem, néha van új is. Most gumicsizmát keresek Sománaka őszre! Akik árulnak ált. úgy csinálják, hogy elküldik ajánlva a ruhát és utólag kérik átutalni a pénzt a bankszámlájukra, amit emailben elküldenek. Szóval tök megbíznak idegenben is a vevőben!Amúgy vannak a baba.lap.hu-n új ruhás linkek is, de azoknak (bár tényleg olcsóbbak és márkásak, jó minőségűek) már meggondolandó az áruk!

Mi is voltunk lennt du., de itt a közeli játszón!

lola77
 
 


Ja és az kimaradt, hogy a postaköltséget felezni kell!

lola77
 
 


Szia Reni!

Szívesen lementünk volna a játszóra,de Vikivel éppen akkor aludtunk el.Ma szerencsére elég jól aludt,éjjel 8 órátKép,délelött 2-t,délután 1,5-et.
Te hogy altatod el a Benedeket,ringatva,vagy szoptatás közben alszik el és akkor teszed le?
Én nekem nem sikerül az,hogy etetés után még ébren letegyem és egyedül aludjon el,valamit elrontottam?
Most este így próbáltam de nagyon elkezdett sírni,bementem hozzá,símogattam a hátát,de nem akarta abbahagyni,kivettem elringattam,s 5 perc múlva már aludtKép
A habtapit amit az egyik képen láttam hol vettétek és mennyiért?
Néztem a Móciban ott elég drága/10db 2390-/,viszont láttam a Shenk játéknagykerben is /13db 1290-/,gondolom nem sok különbség van köztük csak az áruk.
Rita jó áron vettétek a házat,itt tb-án lakást kapsz ennyiértKép
Szerintem nem baj,ha régi de a lényeg,hogy jó állapotú.Főúton vettétek vagy beljebb valahol?
Apukád tényleg nagyon rendes,hogy ennyit segít,főzzél neki finomakat,megérdemliKép
Majd lesznek képek a házról ha készen lesztek vele?
Jó éjt mindenkinek,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Erika!
Látod, ne izgulj az alvás miatt! Ha 1-2 napig nem alszik jól, utána biztos bepótolja. (Edit is ezt írta Marcival kapcsolatban!)
Ne is jusson eszedbe, hogy TE rontottad el! Viki olyan "odabújós" típus lehet, szereti a testközelséget az ébrenlét utolsó pillanatáig. Ált. a lányok jobban ilyenek, persze nem mindig és fiúk között is lehet ilyen. Cicin azért elalszik? Mert akkor az még jó darabig (gondolom még sokáig szeretnél szoptatni...) működhet, majd ráérsz később aggódni azon hogy arról hogy szoktasd le!
Nekem mikor milyen kedve volt Somának, volt hogy cicin elaludt (első hónapokban), de ált. felébredt, ha megmozdultam, újra kellett csititgatni az ágyban, de ott azért elaludt. De volt hogy 15 perc múlva felkelt és üvöltött! Kép

Melinda!
Mizújs játszótéri ismerkedés ügyben, haladsz a dologgal, vagy még mindig nem sikerül?

Remka!
Te meg értesíts minket ám, ha bevonulsz szülni! (Számom: 70/363-77-85)Ha dobsz egy sms-t, nagyon örülne mindenki szerintem! A névben megegyeztetek már? Marad a Dominik? És tartalékban lánynév van?

Rena! Innen is rendeltem:
http://gportal.hu/portal/babaruci/
http://gportal.hu/portal/szonja-patrik/

De a gportal listáján van több használtruhás magánoldal:
http://www.gportal.hu/

Újak pedig:
www.gyereksziget.hu
www.gyerekbutik.hu

lola77
 
 


Sziasztok!

Lola: Köszi a ruhás oldalakat, majd megnézem, bár most éppen nem kell semmi.
Még jó, hogy nem jöttetek a máltaira, mert mi fél hétkor értünk le, akkor meg már nem megyek oda zárás előtt, másik játszóra mentünk. Ott is jó volt, Bálintnak is volt játszótársa, egy 3 éves kisfiú. Most folyamatosan újítják a játszókat, csak azt nem tudom, hol lehet kérni, hogy kerítsék is be, hogy a kutyások ne tudjanak bemenni.

Erika:
Nekem Bálint mindig cicin aludt el. Később, amikor már nagyobb volt, olvastam neki, rám dőlt, és úgy. Aztán vagy betettem a kiságyba, vagy nem. Mikor olyan rosszul aludt, akkor már nem volt lelkierőm 1.5 óránként átmenni hozzá, ott aludtam vele a szobájában a nagy ágyon. Erről csak akkor szoktattuk le, amikor már megvettük az új ágyát. Azért ezt nem ajánlanám, ha alszik a saját ágyában, addig jó.
Bálint most is átjön hozzánk, de csak reggel. De akkor a fejemen a lába, meg forog, rugdos, nem nagyon lehet így aludni.
Benedek vagy elalszik a cicin, vagy a néha a férjem elringatja, én nem birom sokáig tartani, mert nehéz. Napközben van, hogy a hordozóban elalszik, és utána befektetem a kiságyba. Meg tudod, nekünk van cumi is. Bálintnál még nem volt, azóta is szopja az ujját, meg most már úgy gondolom, hogy nem számít semmiféle elmélet, csak a gyerek tudjon aludni, akkor mi is nyugodtabbak vagyunk.
A habtapit 2 éves szülinapjára kapta Bálint, nem tudom mennyi volt. Nagyon jó, kisházat is lehet belőle építeni, és mivel kérdezgette, hogy ez milyen betű, az milyen, már nagyon sokat ismer.
Benedek meg azon forog, majd biztos akkor is jó lesz, ha mászik. Egy szivaccsal le lehet törölni, nem olyan mint egy szőnyeg.

Rita:
Nekünk is apukám segített rengeteget, ő is mindenhez ért. Férjem is sokat tanult tőle, pl. hogy kell megcsinálni a tetőt, mert volt olyan, hogy a konyhában csöpögött a víz, mikor esett az eső. Az a lényeg, hogy nektek nem vizes a fal. Azt hiszem, ez a vályog "lelke". Engem is érdekel majd, hogy milyen lesz. Milyen az elosztása? Falakat is alakítottatok?

Rena

KépKép
renáta29
 
 


sziasztok


hát igen az nagy előny hogy semmi nem vizes egyedül a tetőről csöpögött be nálunk is mikor esett,de kicseréltük a törött cserepet és most már rendben van.
a főutcától egy utcával van feljebb vagyis azzal párhuzamosan,ha valaki tudja hogy hol van környén a familia kisáruház és a coop bolt,a kertünk hátsó része azok hátsó parkolójára néz,közel mindenhez.
ahogy bemegyünk van egy beüvegezett tornác,abbol alakitunk ki egy wc-t,meg marad egy kis folyosó,bemész középen a konyha és abbol nyilik a két szoba,és az egyik szobábol a fürdőszoba,és van még egy kis helyiség a padlásfeljáro előtt ami kamra lesz,meg tárolo.bontottunk falat,egybenyitottuk a konyhát a spejzel hogy az ablakot visszatudjuk tenni és nagyobb legyen.meg az egyik szoba nem a konyhábol nyilt hanem keresztül kellett menni mindenen,és oda tettünk be ajtot.majd megprobálok feltenni este képeket.

puszi mindenkinek,szisztok

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


Rita!

Nálunk nagyobb gond volt a tetővel, az új lakó már meg is csináltatta. A falak pedig alulról vizesedtek.
Jó, hogy nálatok nincs ilyen baj. Tudom hol van, jó helyen, a buszmegálló is csak néhány perc.
Várjuk a képeket!

Rena

KépKép
renáta29
 
 


Rita!

Biztos szépek lesztek! A képek jók lennének, mert én nem teljesen értem! Én amúgy tudom merre van, az egész jó környék! Közel van anyukádékhoz is? Tényleg mit szólnak, hogy hamarosan elmentek, nem fognak unatkozni? Kép

Én is tartozom még a képekkel,de még azért nem tettem fel, mert csináltam ugyan párat, de nem lettek jók, azt mondta a férjem, majd ő csinálja és azt tegyem fel! Úgyhogy most várok, hogy ráérjen!

Rena!
Lassan jön a szeptember, lehet hogy kell esetleg átmeneti ruházat. Most én is azokat veszem, már nem nyáriakat. Megnézegettem a pulcsikat, nadrágokat (most pakoltam úgyis be az új szekrénybe), lemértem a méreteket (cm-ben) és olyanokat keresek. Ja és tegnap találtam gumicsizmát, 500 Ft-ért! Na jó mire ideér lehet hogy 800 lesz, de mégsem 3-4000 mint a Móciban! A bölcsiig elmenni, meg vissza+dédinél sarazni megteszi a használt is!
Azért minden évszakra veszek 1 normális cipőt Somának (nem biztos hogy márkásat, de betéteset és olyat, ami tartja a lábát), de a kiegészítő, játszócipőket szoktuk örökölni!

Erika!
A habtapi tényleg jó, Soma az 1 éves szülinapjára kapta. Időnként előveszem még most is neki! Mondjuk szerintem 1 garnitúra nem túl nagy, érdemes 2-öt venni. De szokott lenni akcióban is. Ma láttam az Intersparban (nem akciós!), de nem tudtam megjegyezni mennyi van benne. 1790 volt asszem. Ja és az a jobb, amelyikben számok, vagy betűk vannak. Nekünk állatos meg figurás van és túl apró darabokból állnak! A Vikinek még veszélyes is lenne és nehéz is lesz később összeillesztgetni (még Neked is!).

Képzeljétek úgy jártam, hogy káposztás tésztát csinálok, a káposzta már mindjárt kész, akarom kifőzni a fodros nagykocka tésztát, de nincs itthon! Úgyhogy majd csak este lesz kész!
lola_77
 
 


Sziasztok!

Lola,
Elmentettem a számod, ha megszületik a pici, mindenképp küldök egy sms-t.
A neve Márk Dominik lesz, a Márkot fogjuk használni. Ha pedig mégis kislány lesz, ami nem valószinű, akkor Szófia lesz.
Holnap megyek nst-re, és akkor megnézi a méhszájat is. Már nagyon jó lenne szülni, mert egyre nehezebben viselem az utolsó heteket.
Nagyon fáj már a medencecsontom, gondolom már szép súlya lehet, és ezért nyom ennyire. Martin is 4,14 kg volt, most sem számitok sokkal kevesebbre.
Ne haragudjatok, hogy mostanában nem nagyon reagálok a hozzászólásaitokra, de elég keveset vagyok gép mellett, megpróbálok én is aludni akkor, amikor Martin alszik. Később már úgysem lesz rá lehetőségem.
Mindig elolvaslak Titeket este, csak irni már nincs kedvem olyan későn.
Jó étvágyat a káposztás tésztához :-)

Réka
remka
 
 


Sziasztok lányok!

Kész vagyok a géptől ma már kétszer írtam ide, de egyszer sem küldte el. Kép Pedig én itt úgy láttam, hogy elküldte. Csak most láttam, mikor visszajöttem megnézni, írt e azóta valaki, hogy megint nincs itt. Most megpróbálom csak ezt elküldeni, aztán meglátom, mi lesz. Olyan rossz, már kezd elmenni a kedvem az írkálástól. Kép Minek, ha úgysem látjátok.

Ja, bocsi, hogy itt kísérletezek, de inkább csak ez tűnjön el, ne megint a hosszú levelek.

Melinda
oslany
 
 


Sziasztok csajok!

Megpróbálkozom egy hosszabb levéllel, hátha...

Rita!
Először is gratula a házikóhoz. Tényleg elég jó helyen van, még gyalog is el lehet sétálni vásárolni, vagy a buszmegállóig.
Gondolom már alig várjátok, hogy beköltözhessetek.
Elég húzós lehet, hogy délután Ati sem alszik. Azért néha van kire hagynod őket, hogy legyen egy pici szusszanásnyi időd? Mikor tervezed, hogy visszamész dolgozni?

Reni!
Én eddig 2 csomagot rendeltem a babaszoba.hu-ról a csevegőből. Szerencsésnek mondhatom magam, mert eddig azt a minőséget kaptam, amit ígértek. Pedig sokat olvastam már arról, hogy átvertek embereket. Anyukák verik át az anyukákat. Borzasztó, nem? Kép
Nekem is nőnek már az esélyeim, hogy kifogok valami gagyi dolgot. Ezért most szünetet tartok a rendelés terén.
Viszont találtam a babaszobán az egyebek között egy csajt, aki ajándék tárgyakat készít. Nagyon szépek. Csak kár, hogy messze van, meg elég drága a postaköltség is. Ennek ellenére csináltatok vele egy fali kulcstartót. Az legalább egyedi lesz. Meg néztem kaspót is, csak annyira aranyos, nem tudom, mit tudnék bele tenni, de nagyon tetszik. Kép
Ja, és Gábor még nem is tud erről. Kép
Olvastam, hogy Bálint szopja az ujját. Neki is csúnya már? Gergő is szopizza az övét, de egyre rondább. És most már napközben is egyre többször veszi a szájába az ujját. Nem tudom, mit lehetne vele csinálni. Mi próbáltunk cumit adni neki az elején, egy pár napig tetszett neki, de mikor elfordult, kiesett a szájából, és azért sírt, mert nem tudta visszatenni. Ekkor találta meg az ujját. Kép

Lola!
A postaköltség felezését Te ajánlottad, vagy hogy volt? Én eddig kétszer rendeltem, és az egyiknél én álltam a postaköltséget, a másikra nem volt, mert a csaj a postán dolgozott, és el tudta intézni.
Én eddig téli cipőt, téli, őszi sapit, 3 kardit, 1 kispulcsit, kombidresszeket, könyvet rendeltem. De a Gábor már rám szólt, hogy jó lenne, ha abba hagynám, mert sok lesz. Kép
A játszótéri ismerkedés stagnál. Ugyan az van, mint eddig. Legutóbb 2 napja voltun a játszón, elég sokan voltak. Kb. 10 percet beszélgettem egy dédnagymamival, de elég sok fura dolgot mondott. Kép De még mindig jobb volt, mintha nem beszélgettem volna.
A kápis tésztával kapcsolatban én ugyan így jártam a krumpil tésztával. Kép

Erika!
Alvási problémáink akkor voltak, mikor Gergő hasfájós volt. Akkor szinte alig aludt, én is olyan voltam, mint a félhulla. Kép Mikor elmúlt a hasfájás, semmi gond nem volt az alvással. Eleinte volt olyan, hogy még hallottam, hogy beszélget az ágyban az alvós macijával, aztán egyszer csak csend lett... Kép

Én régebben vettem habtapit, de nem gondolkodtam előtte, mert azt hittem, ha nincs nagy, jó a kicsi is, de már megvettem, mire rájöttem, hogy picik a darabjai. Kép Nem is tudtuk használni, csak amíg nagyon pici volt, mert akkom még nem érdekelte annyira a szétszedése. Már jó ideje zacsikban vannak a szekrény mélyén. Kép

Remka!
Kitartás! Holnap majd gondolok Rád! Ja, tényleg, ha lesz majd időd a baba születése előtt, majd írsz egy sms-t Lolának, hogy mikor szorítsunk neked?


Sziasztok!
Melinda
oslany
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a válaszát alvás ügyben.
Ma voltunk lent a védőnőnél és azt mondta,hogy nem mi vagyunk az egyedüliek ezzel a problémával és addig jó amíg végigalussza az éjszakát.
Szerinte ez a felgyorsult világ miatt van,hogy a gyerekek kevesebbet alszanak mint mondjuk mi régen.
Vérvételt nem szívesen csinál csak ha nagyon akarom,ezt inkább elkerülöm azt hiszem.
A foga miatt is lehet ilyen rossz alvó és azért is riadhat fel este többször.
Lola Viki tényleg olyan odabújós típus ahogy te is írtad,mondjuk az nem baj,szeretjük.
Köszi az infót a habtapiról,majd hétvégén megnézzük.

Rita tök jó elosztású a házatok és nagyon jó helyen van.Most lehet,hogy ki fogsz nevetni,de ahogy olvastam a házleírását lerajzoltam vázlatosan,így könnyebb volt elképzelniKép)

Remka várjuk a holnapi híreket az nst-ről,remélem minden rendben lesz.Ultrahangon nem szoktak becsült súly mondani?Nekem a dokim majdnem eltalálta a Viki születési súlyát,csak 20 gr-ot tévedett.Elhiszem hogy az utolsó hetek már tényleg terhesek,de kitartás élvezd amíg még lehet!
Én imádtam kismama lenni de anyukának is nagyon jó lenni,de a szülés elötti hetekkel én is így voltam,biztos azért mert Viki sem volt pillesúlyú baba/3920 gr/Kép)

Melinda te aztán szeretsz sokat írniKép
Elég bosszantó ha többször kell leírni a levelet mire egyszer sikerül,én is így jártam a múltkorKép(
Köszi neked is a tanácsot habtapi ügyben,én is állatosat néztem ki,de megfogadom a tanácsaitokat és inkább számosat vagy betűset veszek.

Olyan jó veletek dumcsizni,olyan mintha már régóta barátnők lennénk.
Mikor lesz a legközelebbi babanetes találkozó itt a Máltain?

Jó éjt mindenkinek,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Szia Erika!

Bocsi, tényleg elég hosszúra sikeredett, csak már elég rég nem írtam ide (mármint úgy, hogy meg is jelent). Ezért most bepótoltam. Remélem, senkit sem zavar???

Nekem is jó ám, hogy vagytok, mivel rajtatok kívül nem tudok mással ilyesmiről beszélgetni. De mondjuk másról sincs kivel. Na, mindegy, ezt inkább hagyjuk.

Jó éjt!


Sziasztok!
Melinda
oslany
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?