Új privát üzeneted érkezett!

Szia Edit!

Köszi a dícséretet,most mindenkinek az a kép tetszik legjobban ami neked is,amúgy az én kisujjamat szopizza,azzal szokta az ínét masszírozni.

Jó éjt mindenkinek,szia:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Van egy problémám illetve nem is nekem,hanem a férjem unokatesójának.


Remka ha jól emlékszem te írtál valamilyen homeopátiás bogyóról ami serkenti a tejképződést.Ugyanis akiről írtam nem szereti a teát így a szoptatós teával meg sem próbálkozott.Szeretne szoptatni,de kevés a teje nagyon.Így légyszí segítsél ha tudsz,írjál egy pár mondatot arról a bogyóról/neve,mennyit kell szedni,mikor,meddig kell szedni,milyen árban volt amikor te szedted/.

Előre is köszönöm a segítségedet,szia:Erika

cseriviola
 
 


Edit!

Ha még aktuális a babatornáztató, akkor ajánlanék egyet a figyelmedbe. Az előbb láttam a babaszobán az apróhírdetések között egyet 2000 Ft-ért Győrben.

Nézd meg, ha érdekel!

Melinda
oslany
 
 

 
 

Erika,

A bogyó neve URTICA URENS CH5. Azt hiszem 5 bogyót kellett beszedni, de nem emlékszem, hogy naponta hányszor. A patikában biztos tudnak majd segiteni. Jó, hogy eszembe juttattad, azt hiszem én is beszerzek belőle, hátha megint szükségem lesz rá. Nem volt drága, olyan 4-500 Ft között van az ára, ha jól emlékszem, és elég sokáig elég volt. De nem minden patikában lehet kapni, és vigyázni kell, mert van belőle olyan is, ami leállitja a tejtermelést. CH5-öt kell venni mindenképp.
Nagyon irigyellek, hogy ilyen rucikat tudsz varrni a Vikinek. Én egy sima nadrágot sem tudnék megvarrni, nincs türelmem ilyesmihez. Kép
Ja, és még valami. Egyáltalán nem haragszom, hogy összekevertél Cirmikével. Sokszor nekem sincs elég időm és csak átfutom a hozzászólásokat, ezért sokszor én is elfelejtem, hogy pontosan ki mit mesélt. Visszakeresni meg már olyan nehéz. De szerintem ezen senki nem sértődik meg.

Réka
remka
 
 


Sziasztok!

Lola: Anyagilag nem jártunk rosszul a házzal, csak az idegeskedést nem lehet megfizetni. Igen, azért hívtunk statikust, mert nem értettünk hozzá, ha ő azt mondja, hogy vályog, akkor soha nem vesszük meg. A 60 centiméteres falból észre kellett volna vennie. Most már jobban értünk hozzá, vagyis a férjem. Egy évig laktunk ott.

A találkozóra mi is szívesen elmegyünk, csak nekem a kedd nem jó, mert megyek kozmetikushoz.

Erika:
Benedek is mindent a szájába töm, a kezemet is, ha sikerül megkaparintania, nyálzik is, nemsokára jön a foga, szerintem is.
Az oltást jól viselte, mert most ahogy hazajöttünk adtam egy kúpot, és beborogattam. Csak akkor sírt, amikor beadták. Szépek a képek, bár én már élőben is láttam ezt a szép kis rózsaszín ruhát.

Réka:
A nővérem nem Esztergomban lakik, hanem Lábatlanon.
Elhiszem,hogy fáradt vagy estére. Ismerős.

Edit:
Akkor most egy játszótérről beszéltünk? Csodálom, hogy nem találkoztunk, vagy a védőnőnél. Én az Emeséhez tartoztam. Te is?

KépKép
renáta29
 
 


Erika,
közben megtaláltam a neten, és már emlékszem is, hogy naponta 2x5 bogyót kellett szedni.
Arra kell figyelni, hogy beszedés előtt és után fél órával nem szabad enni és inni, ez minden homeos szerre vonatkozik.
remka
 
 


Edit!

Találtam még egyet ugyanott, mint az előzőt, ez 4000 Ft. Talán ezen több minden van, szerintem nézd meg.

Melinda
oslany
 
 


Remka!

Köszi szépen a segítségedet a csaj nevében is.
Amúgy a ruhát a Vikinek nem én varrtam,hanem a varrónőm én csak kinéztem a divatlapból,de azért köszi.
Szia:Erika

cseriviola
 
 


Melinda!

Kösz,még aktuális a téma,nem vettünk neki, úgyhogy ebéd után ( ha hagynak a fiúk)rákattanok!

Reni!
Egyről beszéltünk,persze!Én már lassan 10 éve itt lakom,hogy a város ezen felét már jól ismerem.
Mikor költöztetek vissza Tbányára?
Én csak november óta jártam a védőnőhöz,bár elég sűrűn,mert volt hogy 2hetente kellett nőgyógyászhoz mennem.És ő elvárta,hogy elötte leviziteljek a védőnőnél (tudod: vérnyomás,vizelet,súly).Most meg nem járunk csecsemőgondozásra,mert itthon mindent lemérünk.De ti meg már nem is laktok itt!
Régebben mi nem jártunk arra a játszótérre,mert a Dáviddal már elég mobilak voltunk.Így inkább a tó partra mentünk vagy a Penny melletti játszótérre.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Szia Edit!

Április 17-én költöztünk ide. Amikor a férjem hazajött, mi is sokat mentünk a Csekére, meg oda a Penny melletti játszóra, meg az Öreg tónál is van egy kis játszótér, szóval, sokat csavarogtunk.

KépKép
renáta29
 
 


Lányok, most nagyon kiakadtam, pedig nem szoktam. A gyerekek alszanak,együtt, ritka az ilyen.
Feltöltöttem kb. 20 új képet ide a babanet albumba, erre a végén kiírja, hogy AZ ALBUM ÜRES. Hát, köszönöm szépen.

Jártatok már így?

KépKép
renáta29
 
 


Szia Reni!

Sajnos én is nemrég jártam így az albumunkkal,pedig az előző kettőnél nem volt semmi gondKép
Lehet,hogy nagy méretűek a képeink?
Nekem azt írta ki,hogy nem jpg formátum,mikor ez nem igaz,hisz minden képünk így van elmentve.

Engem is bosszant a dolog,de nem tudom mit lehetne csinálni.
Szia.Erika

cseriviola
 
 


Szia Reni!

Megvan a megoldás!
Kicsinyíteni kell a képeket,mert képenként nem lehet nagyobb 1000 kb-nál.
Kipróbáltam,mert nekünk is javában 1 mb-nál nagyobb képeink vannak,de találtam kisebbet is,azt sikerült feltennem.

Jó kicsinyítést,szia:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Új albumaink címei itt a babaneten:
-Hercegnőnk ,Viktória Lili 4 hónapos
_Hercegnőnk Viktória Lili

Jó éjt mindenkinek,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Szia Erika!

Szépek a képeid, én már a babaszobán is megnéztem. Milyen aranyosak, ahogy együtt alszanak az apukájával!
Sajnos nekem most nincs annyi időm,hogy lekicsinyítsem a képeket, aztán megvárjam, míg feltölti, majd valamikor máskor.

Te kihez jársz fodrászhoz, és hova?
Én is úgy vagyok, mint Lola, hogy évek óta nem találják el, hogy mi áll jól. Aki az esküvői frizurámat csinálta, ő messze van, Tatán is volt egy jó, de most olyan kell, aki itt van közel, Dózsakertben, vagy Bánhidán. Annyi fodrász van, most festetni, és vágatni is akarok, nem mindegy, hogy ki csinálja.

Sziasztok!

KépKép
renáta29
 
 


Szia Reni!

Én Dózsakertbe járok a Spar mögött lévő fodrászhoz,azt hiszem kozmetika van kiírva,de ott nincs is több fodrász.
A neve Csürös Tímea Noémi,tel.száma:06-30/583-3193
H-SZ-P 13-19,K-CS 9-13.
Szia:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Visszakerült a fotóalbumom!!! (írtam a szerkesztőnek) Ha valakit érdekel, még mindig Bálint és Benedek a címe.
A 4 unokatestvérünkről is tettem fel.

Szép napot!

Erika: Köszi a fodrász tippet!

KépKép
renáta29
 
 


Szia Lola!

Lenne egy pár kérdésem hozzád.Lehet,hogy a kislányomnak is lesz névadója jövőre és ez ügyban kérdeznélek.
Hol kell az igényt bejelenteni,mennyibe kerül?
Ez a szertartás kapcsán lesz neki keresztanyja meg keresztapja is?
Ha mi nem vagyunk megkeresztelve akkor is lehet ilyet tartani?

Most csak ennyi jutott hirtelen az eszembe,de ha még lesz kérdésem jelentekezem.
Előre is köszi a segítséget,szia:Erika

cseriviola
 
 


Helló lányok!

Mostmár össze van dugva a sz.gépünk, úgyhogy jövök. Vasárnap óta nem volt gép, mivel a nappali volt szanaszét.
Húúú, nagyon kivagyok, ha egyszer kész leszünk, pár évig semmi nagy felújítás, max kicsik, de remélem azok se kellenek!

A Viki albumát megnéztem, nagyon édes, tényleg kész kis hölgy abban a kalapban!
Majd a Bálint-Benedeket is mindjárt megkuksizom.

Lányok, bocs hogy felvetettem a Máltais talit, aztán meg közben nem tudtam jönni, de még melóba se tudtam bekuksizni. Azért mi hétfőn voltunk. Pénteken lehet, hogy megint elmegyünk, majd meglátom. Csak Somát nem lehet leszedni a vízcsapról, csak ott játszik, inkább pacsál!

Erika!
A névadóra telefonon kértem időpontot (nekünk fix volt). A telcsikönyvben benne vannak a Polg. Hivatal alatt a Rendezvényszervezők-Házasságkötő teremnél! Aztán bementem hivatali időben, tudod Bánhidára és 4900 Ft körül volt, amit ott a kispostán be kellett fizetni, visszavinni. Ebben benne volt a kb 20 perces műsor (vers, idézet, szöveg, szintis zene+keresztanya és anya kapott egy szál szegfűt+emléklap).
Igen, mi sem vagyunk megkeresztelve, azért lett névadója Somának! Ez alapján hivatalosan "névadó apa" és "névadó anya" lesznek a keresztszülők, de lehet csak az egyik is. Ettől mi még keresztanyjának szólítjuk az illetőt!
Ahol a mennyaszony meg vőlegény szokott ülni azon "ült" a Soma meg a keresztanyja. Ahol az esküvői tanúk állnak, ott álltunk egyik oldalon a Zotyó, másikon én!
Jó volt, spontán volt, beleszőtte az anyakönyvvezető a szövegébe a Soma alakítását, jellemzőbb tulajdonságait!

Erika, a Lotti Laura baba (fennt a képen) az én volt közgázos osztálytársamnak a kislánya, már láttam őket. Honnan ismered amúgy őket?

Csá!

lola77
 
 


Na megéztem a Bálint, Benedek albumot, igazán tetszenek.
Jól láttam a macis tapétátokat is, tényleg aranyos, izléses.
Az egyik képet kicsit nem értem. Milyen helyiségben van a Bálint (laminált parketta+szőnyeg), amiből nyílik talán egy fürdőszoba? (Kuka látszik csak, bocs...)
Szerintem a mi belső ajtóink ugyanolyak mint ezen a képen.

Még azt akartam kérdezni, múltkor írtad, hogy a férjed hogy elvan a 4 gyerekkel, meg hogy foglalkozott gyerekekkel. Õ mit dolgozik most, tanár vagy ilyesmi? Amúgy irigyellek hogy vendégségben elvan több gyerekkel. Mi ha megyünk sógornőmékhez (bármelyikhez, egyiknél 2 lurkó, másiknál 1), alig tudok 2 szót váltani, mert hol egyikünk, hol másikunk rohan a gyerekek után! Dehát ez van, ezt vállaltuk. Kép

lola77
 
 


Szia Lola!
Köszi szépen a részletes segítségedet a névadóval kapcsolatban.
A kérdésedre felelve a Lotti Laura anyukáját,Erikát a kismama klubból ismerem ott barátkoztunk össze,az ő kislánya április 26-ai születésű,néha összejárunk.
Múltkor elég nyűgös volt a Lotti szinte az egész utat végigsírta Dózsakertben amíg sétáltunk,Viki meg teljesen csöndben voltKép

Jó éjt,szia:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Lola: Az a kép nem nálunk készült,hanem a bátyáméknál, Győrben. Bálint a nappaliban áll, és a konyhában van a kuka.
Nem, nem tanár a férjem, csak szerintem lenne hozzá érzéke, türelme. Informatikusnak tanult, de nem ebben dolgozik. Egy kőfaragó cégnél van, és elég nehéz meghatározni a munkakörét. A rendelésekkel foglalkozik, ügyfelekhez megy ki, szállítást intézi, programokat is ír a cégnek, ilyesmi.
Tényleg jó, mikor a nővéremmel beszélgetünk, és ő meg elvan a gyerekekkel. Persze nem mindig, mert ilyenkor apu, anyu is foglalkozik velük, meg már a Bálint és a Blanka kettesben is szépen eljátszanak, úgyhogy azért a férjem is tud tőlük pihenni. Meg ha ő beszélget valakivel,akkor persze én vigyázok rájuk.
Pénteken lehet, hogy mi is lenézünk. Csak Bálint meg mindig a homokozóban akar lenni, az meg pont a másik oldal.

Többiek nyaraltok?

KépKép
renáta29
 
 


Lola:
Mégsem megyünk holnap a Máltaira, mert ha nem jön közbe semmi, akkor holnap reggel lemegyünk a Velencei tóra, nővéremék ott nyaralnak.
Jövő héten biztos megyünk, hétfő kivételével, mert akkor végre én is elmegyek fodrászhoz! Nem voltam fél éve, rám fér nagyon.

Sziasztok!

KépKép
renáta29
 
 


Na, hello csajok!

Én is vagyok ám, csak mára már kicsit elegem van a számítógépből (mármint abból, hogy nem lehet elmenteni a gépbe, amit írok, azátán kis idő múlva onnan tudnám folytatni).
Ugyanis ma már kétszer próbáltam ide írni, csakhogy a Gergő közben az ölemben ült, és mindkétszer megnyomta az újraindító gombot. Kész voltam.
Most tettem le az előbb aludni, apa meg eszik, úgyhogy most talán nem lesz semmi gáz, és nyugodtan meg tudom írni ezt a levelet.

Erika!
Még egyszer szeretnék gratulálni a kislányodhoz, nagyon kis szépségesre sikerült! Kép
A Gergő is megnézte a róla készült képeket, egész végig mosolygott, neki legjobban a 7. kép tetszett, ami fektetett kép, és egy kis fehér sapi van a kiscsajodon. Akkor nagyon vigyorgott, és mikor ellapoztam, követelte, hogy még szeretné nézni azt a képet. Mi lesz ebből később??? Kép
Nagyon szép a Micimacis függöny, én ilyet még nem is láttam. Bár lehet, hogy azért, mert sajna nem járok sokfelé. Kép
A babaszobáról kisruhákat rendeltem a Gergőnek. Ma jött meg a második csomag, egész nap itthon voltunk, mégis a postaládában találtam meg az értesítőt, hogy a postás nem talált itthon. Na, akkor aztán gondoltam ám valamit!!!
A hajam nem egészen rövid, inkább fokozatosnak mondanám, tépettnek. Hátul picit hosszabb, elöl meg a legrövidebb a fülem alattig ér.

Edit!
Sikerült megnézni a babatornáztatókat? Vettetek már?

Lola!
Sajnos a felújítás elég sok macerával jár, de a végeredmény idővel feledteti a megpróbáltatásokat. És akkor még nagyobb az eszmei értéke, ha a Ti kezeitek munkája van benne!
Majd várjuk a képeket, ha kihevertétek a dolgot!

Hogy birják a lurkóitok ezt a meleget? A Gergő teljesen kikészít, nem akar enni, és egész nap nyöszörög valamiért. Kép
Képzeljétek, hétfőtől megyünk a Balcsira 3 napra!
Addig majd még írok azért!

Sziasztok
Melinda
oslany
 
 


Szióka!

Megint melóból írok!

Köszi a bíztatást a felújítás miatt.
Rena,
Mi sem megyünk ilyen melegben le a máltaira. Tegnap du. elvittem 4-fél7-ig a Nomád strandra a Somát, élvezte! Ma meg du. kimegyünk a mamámákhoz, ott is van kerti medence, felfújjuk a csónakját, abban tud fürödni. Estig biztos ellesz.
Apa tegnap meg ma csempézte a konyhát, remélem estig kész lesz, akkor holnap kifugázhatja. Vasárnap már nem akarok semmi nagyobbat végezni, max. fúrni polcokat. Mosok, pakolok.
Melinda, mi is hétfőn indulunk nyaralni, csak mi Kiskunmajsára. Majd gondolok rátok, főleg mikor a kocsiban főlünk/főtök! Kép
Szombat este jövünk haza!

Soma jól bírja a meleget, csak vízközelbe legyen. Még egész jól is eszik, főleg hideg kaját+gyümölcsöt, aminek örülök. A meleg kaja nemigen megy, dehát a felnőtteknél se, szerintem.
Én rosszabbul bírom,tegnap 3-szor zuhanyoztam du. Reggel izzadva kelltem, gyors zuhi, mire összekészültem, megint leizzadtam.
De nem panaszkodok, még alig volt nyár idén. Még egy 2-3 hetet így maradhat.
Vettél fürdőrucit?

Még én is írok majd!

lola77
 
 


Szia Lola!

Igen, nagy nehezen vettem egyet, de végigjártam Dózsakertben 3 boltot, mire a Budmilban vettem egyet. Az egyikben felpróbáltam egy csomót, de hol a melltartó része nem volt jó, hol meg a bugyija volt picit. Abban a boltban meg nem is találtam fiatalos egyberészest. Kép
A másikban (sárga üzletház fehérneműs) láttam, hogy 50 %-os leárazás van fürdőrucikból, gondoltam, ott a helyem. Ja, csak hogy szinte mind szivacsos volt, meg tanga bugyis, vagy nagymamis egyberészes.
Azért felpróbáltam egy különrészest (narancssárgát), de ahhoz 2 bugyi volt, egy tanga, meg egy normál. Csakhogy 9,990-Ft-volt, és nem éreztem jól benne magam, mert a melltartója még merevítős sem volt.
A harmadik boltban nem is találtam normális, említésre méltó darabot.
Aztán úgy gondoltam, hogy bemegyek a Budmilba, hiszen mit veszíthetek. És nagyon meglepődtem. Több nagyobb (rám való darab) volt, és egész normálisak. És ami még meglepőbb volt, hogy nem is voltak drágák, sőt, még olcsóbbak voltak, mint a többi üzletben.
Végül 3 db-t találtam felpróbálásra méltónak. Aztán rövid idő alatt választottam is egy bordót, a felső része nyakban kötős. Elsőre beleszerettem.
7.500 Ft-volt.

A melegben való evést ne is említsd, mert a Gergő egyáltalán nem akar enni. Gyümölcsöt meg főleg. Inkább joghurt, vagy túró rudi, esetleg Pilóta Delissima. Aztán ennyi. Inni vizet szokott.
Mi is gyakran fürdünk napközben is.

Hétfőn majd én is gondolok Rátok! Biztosan kegyetlen lesz a hosszú út a meleg kocsiban! Kép

Ja, és egy kérdés: hogy alszanak ebben a melegben este a gyerkőcök?
A Gergő tegnap elég sokáig nem aludt el, nyöszörgött, mert álmos volt, de nem tudott aludni, mert melege is volt. Kép
Szerintetek lehet berakni hozzá a fal felé fordítva ventillátort? Vagy valami egyéb ötlet?

Megyek, megpróbálok a gyerekbe tömni valami kaját!


Sziasztok
Melinda
oslany
 
 


Sziasztok!

Voltunk tegnap a "Bedencei" tónál. Bálint élvezte a vizet, de nem aludt, így egy kicsit hisztis volt. Nagyon meleg volt, Benedekről egy szál pelusban is folyott a víz. Szegény, ez nem neki való. Nagyon jó baba, nem is sírt. Sőt, beszélgetett, hangosan is nevetett. Árnyékban voltam vele, sokat itattam, ennyi vizet még soha nem ivott meg egy nap. Meg is szoptattam a parton. Sajnos leégett az arcocskája kicsit, pedig mondom, végig fák alatt voltunk, de így is megkapta. Hűsítő zselét, kamillát tettem rá. (pantenol esetleg). Tudtok még valamit?
Hál Istennek ma is jó kedve van, így talán nem kapott napszúrást. Láza nincs.
Melinda: Látod? Most én is hibáztathatom magam, bánt is, legközelebb okosabb leszek.
Két gyerek, kétféle igény, Bálintnak kell a program, Benedek ellenne a hűvös szobában. De azt sem lehet, hogy mindig kettészakadjunk. Együtt is kell mennünk valahova négyen.
Bálint is rosszabbul alszik ebben a melegben. Este nem akar elaludni, mindenfélét kitalál. Õ is ellene gyümölcsökön, mint Soma. Dinnyét reggelire-ebédre-vacsorára. Azért ha van kedve nagyon szereti a leveseket, tésztákat, egyes husikat is. Csak kenyérből, krumpliból eszik keveset.

Lola: Hol van az a Nomád strand? Milyen? Van esetleg árnyék?

Jó nyaralást mindenkinek, ha addig már nem jönnétek!
(azért csak gyertek!)

KépKép
renáta29
 
 


Hellóka!

Mi ma a Fényesen voltunk, de csak du. (15 óra után) Mondjuk elég is volt, mert tumultus volt, úgyhogy az elején Soma nem is élvezte, zavarta a tömeg!

Rena, sajnálom, hogy Benedeket megkapta a nap. Ma én is tök kicsit láttam megégve, vagy a vállán, vagy az arcán és tök sajnáltam őket. A Fenistil, ami hűsít, de nem tudom, hogy az arcra szabad-e?
Igazad van, hogy azért négyesben is mentek! Tényleg nehéz amúgy a kétféle igényt kielégíteni. Mi is láttunk ma babakocsiban aludt a pár hónapos kisfiú egy szál semmiben...
A Nomád strand a 100-as út mellett van, a Turul feljárónál (ha kocsival mennél), a Shell kút előtt. De csak 1 medence van, aminek az egyik fele térdig ér Somának, ott elvolt! Volt árnyék is, sikerült olyan helyre letelepedni. A víz nem tiszta, vagyis inkább a medence olyan régebbi, nem olyan szép csempézett mint az újabb strandokon. Mondjuk a belépőt megkérik, 600 Ft. (Fényesen 800, de 15 után 500!)

Melinda, örülök, hogy kaptál fürdőrucit. Lubickolj benne jókat, most néztem a met.hu-n az időjárást, úgy néz ki folytatódik a meleg!

Most ennyi, Soma még ezután megy aludni... talán reggel nem kel olyan korán. Úgy sajnálom, reggel is tisztára gyöngyözött az arca alvás közben, annyira izzadt, pedig egy szál alsógatyában altatom!

lola77
 
 


Sziasztok!
Igazán együttérzek veletek!Még élénken él bennem,milyen szörnyűek voltak ezek az éjszakák az elmúlt években.Most a légkondi istan áldása.A fiúk még ebben a nagy melegben is alszanak este 8-tól reggel 4-5-ig.26-27fokra van beállítva,igaz szinte egész nap megy.

Rena!

Remélem,Benedek könnyen átvészelte ezt a leégést!Nagyon nehéz ilyenkor okosnak lenni,mert az ember csak egy kis hűsölésre vágyik.Én is irigykedem azokra,akik strandra,vízpartra mehetnek.Mi ezt idén ki kell,hogy hagyjuk.Bár apa majd megy a Dáviddal a Fényesre.Meg a Dávid volt már a Balcsin,meg megy Horvátországba.Így neki azért nem kell teljesen lemondania a vízről!
Nem csodálom,hogy nem akarnak a gyerekek ( a Soma meg a Bálint) enni.Hisz még a felnőttnek sincs étvágya!Ha iszik,akkor minden rendben!Kaja nélkül el vannak pár napig!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Melinda köszönjük a dícséretet,örülök,hogy a Gergőnek tetszett a VikiKép
Viki is elég nehezen bírja a meleget,szegénykém állandóan izzad és kevesebbet is eszik,de ezt meg tudom érteni,én is inkább iszok mint eszek.
Jó nyaralást kívánok nektek,legyen szép időtök,aztán majd írd meg légyszí,hogy milyen volt.Viki csak az első nap aludt el a nagy melegben nehezen,utána már könnyebb volt valamivel elaltatni.Szerintem jó ötlet a fal felé fordított ventilátor.

Lola biztos nagyon szépek lesztek.Családoddal mész vagy mások is mennek veletek?
Ott még nem jártam,milyen hely?
Apartmanba,szállodába,rokonhoz mentek vagy sátoroztok?Nagyon jó nyaralást kívánok nektek is innen a meleg szobábólKép

Reni hol van a "Bedencei" tó?Még nem hallottam róla.Szegény Benedek jól leéghetett,az árnyékban nem volt felette napernyő is?Már jobban van?
Mi még nem merünk strandra menni a Vikivel,de nálatok a Bálint miatt kell ilyen családi programokat csinálni és ez így a jó.


Pénteken nagyon megijedtünk!Este 9-kor átjöttek a nénjémék egy kicsit dumcsizni,Viki már aludt a kisszobában.21.30-kor riasztott a légzésfigyelője,hogy nem vesz levegőt.Berohantunk,gyors kikaptuk a kiságyból,de akkor már lélegzett,hál istennek.Nagyon mélyen aludt észre sem vette,hogy bementünk hozzá.Nagyon rossz volt,úgy megijedtünk,remegtem mint kocsonya.Még szerencse,hogy van légzésfigyelőnk.Aztán éjjel 1-ig nem is mertem nagyon elaludni,annyira aggódtam,azóta már megnyugodtunk.
Tegnap voltunk Pesten a barátnőméknél,Vikivel most vonatoztunk először.Nagyon jól bírta,persze nem a legnagyobb melegben mentünk,hanem reggel és csak este jöttünk haza IC-vel.

Aki nyaral annak jó nyaralást,a többieknek jó hétvégét,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Szerencsére Benedek jól van, az arca is halványabb már. Tegnap ugyanolyan jól aludt, mint máskor, éjjel is, csak kettőkor kelt fel egy picit enni. (máskor már nem szokott, végig alszik) Nagyon jókedvű baba.

Lola: Köszi, így már tudom, hogy melyik strand. Ha alsógatyában altatod, akkor ezek szerint már nincs pelus?
Nálunk mindketten csak pelusban alszanak, Benedeket nagyon vékony takaróval félig betakarom.

Erika:
VELENCEI TÓ, csak Bálint mondta úgy, hogy Bedencei, és hiába javítottuk ki,akkor is úgy mondta.
Biztos, hogy nem vett levegőt Viki? Nem téves riasztás volt? Nekem a Marika védőnő mondta, hogy sokszor vannak téves riasztások, az anyukák meg halálra rémülnek. És szegény babák is.
Nálunk még nem volt, én a madarász utcai Babysense II-es l.figyelőt vettem, mert ez állítólag nem riaszt tévesen. Azok mondják, akik már használták a gyereküknél 1 éves korig. Majd meglátjuk. Remélem.
Szerintem ne aggódj, Vikivel nem lesz semmi baj. Szép, egészséges kislány.(dohányzik nálatok valaki?) Nálunk ez is nagy harc volt a családdal, de már a Bálintnál megvívtuk. Megmondtuk, ha nem tudnak kimenni, nem jövünk többet.
Én imádok vonatozni, Bálint is hogy élvezné! Még nem voltunk. Ha nagyobbak lesznek, biztos megyek majd velük busszal is, vonattal is. Amikor kisebb volt Bálint, anyukámékhoz mentünk busszal Lábatlanra, és nagyon élvezte. Utána mindig busszal akart menni.


REMKA hol vagy? Csak nem kellett befeküdnöd? Remélem jól vagytok.
Cirmikéék biztos a Balatonnál. Rita, Szilvi?

Rena

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok lányok!

Reni!
Örülök, hogy Benedeket nem viselte meg a leégés. Ezért viszont tényleg butaság lenne magadat okolnod, mert a leégés az árnyékban történt. Ki gondolta volna, hogy ott is leéghet.

Erika!
Szerintem is elképzelhető, hogy tévesen riasztott, én is sok ismerőstől hallottam már, hogy sok olyan légzésfigyelő van, ami nem teljesen megbízható. De gondolom, mennyire megijedhettetek.

Edit!
Mi újság babatornáztaó ügyben? Sikerült valamilyet beszerezni?
Légkondival azért könnyebb kibírni ezt a hülye nagy meleget! Kép

Csajok!
Légyszi, adjatok tanácsot! Vehetnénk családi házat 100 m2-eset jó helyen, újat, viszont akkor a szocpol miatt be kéne vállanunk még egy babát 2 éven belül.
Nekem még nehezebb lenne a két babával. És nem is lenne több segítségem, mint most van.
Nagyon szívesen költöznék, de nagyon félek is. Ráadásul megint évekig otthon kéne maradnom a picivel, nem tudnék dolgozni menni. Már megint.
Légyszi, tanácsoljatok valamit Ti, mint kívül állók! Hátha Ti jobban látjátok a dolgot!

Előre is köszi!

Bocsi, de mindjárt visszajönnek a fiúk, most csak ennyire futotta, és most fogok nekiállni csomagolni! Remélem, nem fog itthon maradni semmi. Aztán majd, ha hazajöttünk, megírom, milyen volt!

Ti addig is vigyázzatok egymásra, meg a picikre!
Majd gondolok Rátok!


Sziasztok
Melinda
oslany
 
 


Itthon vagyunk és pihegünk.
A héten rehabos az egész család, Roli persze felépült a mandulagyulladásból, de én több mint egy hétig haldoklottam vele (végül a lándzsás utifű szirup és Sinupret gyógybogyó segített, de még ma is köhögök picit, igaz már nem fáj), közben Roli átesett egy kötőhártyagyulladáson is (szerencsére két nap alatt helyrejött). Férjemnek ismét becsípődött az ideg a derekában moccani is alig bír, kapott rá gyógyszert is, jár csontkovácshoz is. Közben muszáj volt a kerti tavunkat is építenie, meg dolgoznia is fél napokat, aztán csodálkozik, hogy óriási fájdalamai vannak. Mindenért én ugrálok, de Roli meg csak az apját akarná...
Közben be van nagyon dagadva a lábam és a kezem, rosszul leszek a melegben. Fényes strandon voltunk egy picit hűsölni (pénteken csak én és Roli tegnap közösen) és már megfürödtünk a kerti tóban is.

Mi nagyon nem bántuk meg, hogy kiköltöztünk Vszőlősre (itt találtunk legolcsóbban akkor telket), szuper ez az utca, közel minden babakocsival ovi, patika, védőnő. Kisbolt, postaláda, szelktív szemetes 40m.
De ha szar lenne akkor én is inkább maradnék a tömben, olyan szépen meg lehet csináli őket belülről. És jó szomszédokat is ki lehet fogni, hülyék meg mindenhol akadnak.

Íme egy kép a már alakuló udvarunkról:
házunk hátulról, már jól látszik a kő
Kép
itt épül a tó
Kép
utca felől
Kép

Iszonyú boldog vagyok ezen a helyen és mint már a régiek tudják lekakilom, hogy hülyén alakult a szakmai karrierem kárpótol a család és mindaz ami körülvesz.
Hajniékkal mi újság? Olyan régen rakott fel nekünk képeket az épülő házukról. Esetleg valahol máshol megtalálható?

Végignézegettem ám most a lurkók képeit, amit feltettetek! Képiszonyat édesek Kép Jó macera azért ezt az albumot csinálni, most is már két órája itt olvasgatok és írogatok.

El is búcsúzom:
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Melinda,
Ha még elérlek...
Mi hagytuk a fenébe a szocpolt, inkább annyival többet vettünk fel.(6,5M) A felújított lakást garázst eladtuk (11M) és még kaptunk a családtól szerencsére visszanem fizetendő kölcsönt. (2M)
Egyébként nem csak a már meglévő babákra adják legújabban? Ennek járj utána.
Szerintem csak a szocpol miatt ne vállalj, mert bedepizel, csak ha amúgy is elgondolkoztál már a dolgon. Azzal viszont kalkulálj pozitívan, hogy egy új házban, kerttel sokkal jobb és könnyebb két picivel. Sokat változott a hangulatom mióta beköltöztünk egy éve, holott a szükséghelyünkről (építkezés alatt) már nagyon vissza akartam menni dolgozni.

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Megpróbálok feltenni néhány képet a pénteki napról.
KépKépKépKép

KépKép
renáta29
 
 


Cirmike, de jó hallani rólad, rég írtál. Jobbulást a családnak, legfőképp az Andrásnak, gondolom ő van legjobban lerobbanva még.
Azért nem semmit csinált ő is!
Nálunk is amikor ezer dolga van a Zotyónak (mint a felújítás alatt mostanában), akkor mindig rajta lógna a Soma. Hát érzik, hogy "hanyagolva" vannak az APA által...
Nem csodálom, hogy boldog vagy, büszkék lehettek, nagyon szép a házatok, hát még a kert... valahogy így képzeltem a tavat!

Ja, igen előre is fel lehet venni a szocpolt, de én úgy tudtam 3 éven belül kell a 2. gyerek. Cirmike, még Te is utánanézhetsz, mert utólag is adják, a 2 gyerekre, talán 2,4 millát! www.magyarorszag.hu Ezen nézz utána, ha van időd és kedved!

Melinda!
Nehezet kérsz. Ezt jól át kell beszélni. Ha én a mostani lakásfelújításból indulok ki (pedig ez "csak" bő 1 hónapig tart), pont arra gondoltam, biztos nem vágnék bele egy házba, mert tuti elválnánk, annyit veszekedtünk. Semmi időnk nem volt egymásra/gyerekre!
De ha új és nem sok mindent kell csinálni, csak beleköltözni, azért az más!
Üljetek le és beszéljétek meg a Gáborral, hogy mindketten tudtok-e áldozatot hozni (Te a munkába menetel elhalasztásával, ő pedig a több segítséggel...) a szebb-jobb-kényelmesebb környezetért, amit persze a gyerekekért tesztek!
Amúgy 2 éven belül kell megszületni a gyerkőcnek, vagy elég papíron bizonyítani a terhességet, mert akkor azért már nagyobb lesz a Gergő, majdnem 4 éves!
Én most hogy elmúlt 2 éves, hónapról hónapra veszem észre, hogy könnyebb, egyre inkább.
Viszont az is igaz, hogy egy kis munka nagyon jót tud tenni. Most hogy majdnem 1 évet dolgoztam Soma mellett, már elgondolkodok, hogy hamarosan jó lenne újra itthon! De azért még nem kapkodjuk el a kistesót... Kép!

Rena, igen Somának éjszakára sincs már pelus. Olyan kényelmes így. Jószerivel a nappali szobatisztaságával egy időben éjszaka sem pisilt be, de nem is kel fel, kibírja reggelig, viszont akkor sokat pisil, mint mi felnőttek. T.képpen bő 1 hét alatt lett szobatiszta!
Arik a képek, tényleg elég fehér bőrűnek tűnik Benedek, nem csodálom, hogy egy pillanat alatt megkapta a nap! Olyan aranyos ez a kis kocsi, nekünk is hasonló van (nem Familys, lehet húzni is). Kaptátok ajándékba, vagy valami fagyi mellé? A Fényesen is láttunk ilyet.

Remélem 1 hét alatt sokat írtok, lesz mit olvasnom ha hazajövök.

Puszi a gyerkőcöknek!

lola77
 
 


Erika:

Volt már Anyatejes világnap? Mintha azt mondtad volna, hogy július végén lesz.
Ha volt, akkor haragszom a védőnőre, hogy nem szólt.
Bálint biztos élvezte volna a sok gyereket, meg kóstolgatást stb.
Rena

KépKép
renáta29
 
 


Szia Reni!

Igen már volt múlthét péntekenKép(
Ne haragudj,de én sem szóltam nektek,sajnálomKép
Ugye nem haragszol rám?
Szia:Erika

cseriviola
 
 


Szia Erika!

DEHOGY HARAGSZOM! Nem a Te dolgod lett volna, hanem a védőnőjé. Õ nem mond nekem semmit. Te egyébként is mondtad a találkozón, miért nem jegyeztem meg. De nem is biztos, hogy hívás nélkül elmentem volna. Mert mégiscsak a védőnők szervezik.
Nem baj, pont akkor voltunk a Velencei tónál.

Szép napot Nektek!
Rena

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Nincs Lola, és Melinda, megállt az élet?

Mindegy addig Melindának válaszolok a babavállalásra.
Szerintem akkor kell babát vállalni, ha Te is, és Gábor is komolyan szeretnétek. Nem a ház miatt. Tudom, hogy nagyon jó egy családi ház, könnyebb is a gyerekekkel, de valamit a ház sem old meg. Például, ha sírós, hasfájós baba lesz.
Nálam most volt, ezért tudom, hogy: terhesség alatt vérvételre, ultrahangra, nőgyógyászhoz, védőnőhöz kell menni. Addig a nagyot el kell tudni helyezni. Persze lehet, bölcsiben, oviban. Vagy viszed magaddal, én vittem, de nem minden gyereknek van türelme, ami érthető. (egyik doki megjegyezte az egyik anyukának, hogy muszáj ezt a gyereket mindig magával hozni? Mondjuk jól szájon kellett volna vágni. ) Mi van, ha Gábor megint elmegy több napra, és pl. betegek a gyerekek?
De nem akarok pesszimista lenni, csak szerintem akkor van türelme az embernek a gyerekeihez, ha tényleg eljutott oda, hogy szeretné. Ha nem, akkor lehet, hogy jobb várni egy picit, visszamenni dolgozni, kicsit emberek között lenni, aztán lehet még házat venni, fiatalok vagytok.
Gábornak is többet kellene vállalnia, nem egyedül tiédek a gyerekek, a másik, hogy egy családi házban mindig van mit csinálni, még akkor is, ha húsz éves. Más, mint a panel. Azt egyszer felújítod, aztán jó pár évig szép.

Cirmike: Nagyon szép a házatok! Férjem cége is kővel foglalkozik. Ha majd egyszer lesz kedved, és ha nem rossz róla beszélni, elmondhatnád, hogy mi miatt ment tönkre a karriered.

JAMINA: nem tudsz valamit Rékáról? Jól vannak? Vagy elmentek nyaralni, csak lemaradtam valamiről?

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok lányok!

Rena,
nem, szerencsére nem kellett befeküdnöm még, minden ok, csak mostanában nem nagyon voltam fent a neten. Sokat vagyok kint Csolnokon a szüleimnél, főleg most a kánikula miatt jobban ézeztem magam náluk, mint itt a meleg lakásban.
Na meg persze egyre nehezebb Martin után szaladgálnom a nagy pocakommal, igy meg anyuék szaladgálnak, és még élvezik is. Kép
Ma voltam nst-n, és méhszáj vizsgálaton. Azt mondta a doki, hogy még van időm.
Megnéztem az albumban az új képeket, nagyon helyesek a srácok. Főleg az a kép tetszik, amikor együtt fekszenek a járókában. Kép
Nálatok Bálint soha nem bántotta Benedeket? Egy kicsit félek attól, hogy Martin lehet, hogy csak meg akarja majd szeretgetni a kistesót, de úgy fog hozzányúlni, hogy az kárt tehet a piciben. Most hétvégén voltak itt a barátnőmék egy 9 hónapos babával, és csak meg akarta simogatni őt, de olyan hirtelen nyúlt a baba szeme felé, hogy nagyon megijedtünk, és persze a baba is elkezdett sirni. Egy barátnőm is erre panaszkodott, akiknél ugyanigy 1,5 év a korkülönbség, hogy volt már, hogy szeretetből bántotta a picit. Hogy merek majd igy pisilni menni? Be kell mindig zárnom az ajtót? Kép

Most mennem kell, mert felébredt Martin. Este, vagy holnap még irok..
remka
 
 


Szia Réka!

Örülök, hogy jól vagytok.
Bálint még nem bántotta a Benedeket, csak egyszer dobott be egy plüssállatot a járókába, de sírt, hogy csak oda akarta neki adni. Olyan volt már, hogy rászólt mérgesen, hogy ne sírjon. Nagyon én sem hagyom őket kettesben, sose lehet tudni, inkább Bálintot elkűldöm valami trükkel a másik szobába, nem tudja, hogy csak kicsit el akartam távolítani. Ha pl. pisilek. Ha zuhanyozok,akkor Benedek ül a fürdőajtóban székben, tetszik neki a vízcsobogás, meg általában Bálint is ott lebzsel, kérdezősködik.
Az a járókás kép azért készült, mert elővettem a kicsinek, és Bálint sem akart kijönni. Azóta már nem érdekes, csak elsőre volt.
Jól teszitek, hogy kint vagytok Csolnokon. Én is mennék anyuékhoz, nővéremhez Lábatlanra, csak a kocsi a férjemnél, buszozni meg még sok lenne.
Döntöttél már a testvérfellépőről? Igaz, mi is csak akkor vettük, amikor már megvolt a pici. Én majdnem minden nap használom, nagyon szeretem. De ezt már írtam.

Jó éjszakát, holnap benézek.
Rena

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Reni teljesen igazad van,Melinda meg Lola nélkül megáll az életKép
Én csak azért nem jelentkeztem,mert a Viki kedden kapott oltást és mint oltásokkor lenni szokott elég nyűgös volt.Mondjuk nem csodálom,két nagy tűvel adtak neki szurit,jó mélyre,izomba,úgy sírt szegénykémKép(Nekünk fájt,pedig mi csak néztük az apjával a beadást.
Szerencsére jó sokat aludt aznap,viszont másnap arra keltem reggel,hogy nagyon sír,fájlalta a lábait,de beborogattam s utána már jobb volt.
Ma meg egy hülye szomszéd keltett minket,7 elött nekiállt diszkózenét hallgatniKép(
Úgy szeretnénk egy kertes házat,mivel mindketten ott nőttünk fel,nagyon hiányzik.Remélem egyszer összejön.
Már múltkor is akartam tőled kérdezni,hányadikon is laktok?Babakocsit a lakásban tartjátok,hogy viszed fel egyedül vagy van lent tárolótok?
Nálunk néha elromlik a lift s akkor tök jó egyedül felvinni a kocsit mert mi a lakásban tartjuk.
Olyan jó,hogy már nincs az a meleg,csak annak kellemetlen aki ilyenkor nyaralKépSzegény Lola és MelindaKép
Amit a Melindának írtál gyerekvállalás ügyében teljesen egyetértek veled,nagyon meg kell fontolni.
A testvérfellépőről a Bálintnak le kell szálnia,ha járdaszegélyhez értek?Most olvastam a babaszobán egy olyan fellépőről,amiről le kell szállnia a nagyobb tesónak.
Aranyosak a fiúkról a képek,nekem a legjobban a family frostos kocsis kép tetszik aBálintról,jópofa.

Cirmike tényleg nagyon szép a házatok,bár egy kicsit sötét volt az egyik kép,de így is lehetett látni.

Réka örülök,hogy minden redben veletek,Martin már várja a kistesót?Gondolom te is örülsz ennek a lehűlésnek,nem egy leányálom a nagy melegben a nagy pocakot cipelniKép
Kitartás még pár hét és babázhatsz.
Vigyázz magadra és a picurokra!

Most befejezem,Viki engem kíván,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Réka: Nektek is van fotóalbumotok? Mi a címe?

Erika: Nem kell leszállni a tetstvérfellépőről, együtt kanyarodik a kocsival, járdaszegélyen szépen átmegy.
Szegény Viki, mi is nemrég kaptuk azt az oltást.
Mi a 4.-en lakunk, és nem kell a kocsit cipelnem. Nagyon jó tárolónk van, két lakónak egy helyiség, zárható, tiszta. Te hányadikra cipeled, ha rossz a lift?

LOLa: Nagyon ügyesek vagytok, hogy ilyen hamar szobatiszta lett Soma. Én nem nagyon látok most esélyt rá. Sokszor félrepisil, pedig tudja, hogy hova kell, nem szólok érte, de így nem engedhetem pelus nélkül lenni. Néha úgy érzem, hogy ez valami dac. vagy így jön ki a féltékenység.
A Familys autó nem volt ingyen, sőt! 1990.-Ft volt. Anyu vette, Blankának is, az első kettő lyukas volt, visszacseréltettük, utána a Bálinté jó lett, Blankáé nem.

Tegnap lementünk Bálinttal az eső után gumicsizmában, és megengedtem, hogy belemenjen a pocsolyába. Nagyon boldog volt.
Jó ez a lehülés egy kicsit, csak szegény Loláéknak nincs jó idejük.
Melinda, hazajöttetek már?

Rena

KépKép
renáta29
 
 


Szia Reni!

Rékának ha megnézed a profilját akkor ott megtalálod a két fotóalbumjának a címét.
Akkor a ti testvérfellépőtök jobb mint amit olvastam a híretésben,azt biztos nem venném meg ha folyton fel-le kell róla szállni szegény gyerkőcnek.
Mi a 2.em-en lakunk,de kitesz negyediknek is mert van egy szerelőszint is.
Neked jó,hogy van szuper tárolód,nekünk is van egy a szerelőszinten,de elég bizonytalan,hogy meddig lenne meg a kocsi ott.A másik tároló meg a lift mellett van ami régen szemétledobó volt,ott most bicók vannak,ez a szembeszomszédunkkal közös.
Elég drága volt a Familys kocsi pláne hogy volt köztük lyukas is,de nagyon édes.
El tudom képzelni,hogy milyen nagy élmény lehetett Bálintnak pocsolyában járniKép

Csajok!
Mivel ilyen rossz idő van,gondolom ti is szívesen csatangoltok itt a neten,tettem fel két albumot megint,most a www.babázó.hu oldalra.Mosolyalbumot kell megnyitni,utána albumokat,aztán a házasság címszó alatt az albumom neve:Esküvőnk Majkon,2004.05.08.

A másik pedig Hercegnőnk Viktória Lili,ebbe töltöttem fel a kislányomról pár képet születésétől egészen júl.27-ig.
Jó böngészést mindenkinek,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Reni
Réka albumjai Jumpy1 és 2 néven futnak.
Szia:Erika

cseriviola
 
 


Reni, a "karrieremről" kérdeztél:

Mióta elvégeztem a fősulit (közgazdász ker-i szakon) és csináltam 2 nyelvvizsgát, dolgoztam fuvarszervezőként Tbányán (ezt utáltam) Pesten a Mattel-nél irodavezetőként (itt már a könyvelés is szinte az én nyakamba szakadt), eljöttem bár innen szerettem volna szülni menni, nehezen bírtam a vonatozást és nem ment eléggé a Barbie babák eladása a saleseknek így én sem kaptam meg a munkámért a bónuszt. És még a babaprojektünk sem jött össze.
Aztán egy termelő céghez mentem az oroszlányi ipari parkba (Zenon) a kanadai termelési főnök mellé asszisztensnek, tök jól kijöttem a pasival, begyakoroltam nagyon az angolt, tetszett a társaság, kocsival jártam... pont ekkor jött össze Roli. Amikor szülni eljöttem (33.hétig dolgoztam), ő akkor ment vissza kanadába.
Aztán a magyar ügyvezető visszahívott egy újonnan létrehozott részlegre, azt kellett volna elindítani szintén egy kanadai mellett a tbányai irodában, de nemet mondtam mert Roli csak 1 éves volt (május) nem volt hely a bölikben én pedig még legalább a szeptemberi böli kezdésig maradni akartam és nem akartam babyszitterért fizetni. Tudtam, hogy ősz végén indulnak még új részlegek a cégnél és én az oroszlányi csapattal voltam jóban egyébként is. Aztán itt jött a pofára esés: gondolom berágott rám az ügyvezető és nem volt számomra pozíció pedig azóta mások már visszamentek szülésről, igaz mindenkit sürgetett vissza és az én példámból tanulva mindenki ugrott is.
A lelkivilágomnak jót tett volna az újboli munka az biztos és pár év munka után (kb.2-3) vállaltuk volna a tesót. Így azonban úgy döntöttünk jöjjön most, ne kellejn megint ezt a tortúrát más cégnél is végigcsinálni.
Szerencsére most nagyon boldog vagyok, hogy így döntöttem. Lejárt a gyed, jelenleg táppénzen vagyok, mindent korrektül bérszámfejt a cég. (tb kifizető hely is)
Majd lesz még jó munkahelyem remélem, de szívesen csinálnék már nem nagy dolgokat is. Bár amikor hallok volt csoporttársakról, hogy előrehaladtak már a ranglétrán picit irigykedem, de lehet, hogy ők meg a család miatt irigykednek rám. Nálam már sose fog első helyen állni a munkahelyem!
Bocsi, hogy picit hosszúra sikeredett...
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Réka,
Téged nem viselt meg ez a nagy időjárásváltozás éjjel? A pici nekem egész éjjel tombolt a hasamban, alig aludtam és megint elkezdett keményedni is.
Közben hiába lett jobb idő a lábam még mindig tiszta buci, alig fér a cipőkbe, papucsokba.
Nincs ilyen gondod? Rolinál ilyen csak a legvégén fordult elő.

Viszont én is sokat gondolok Loláékra, remélem vitt meleg ruhákat Somának!

Köszi a dícséreteket a házról, már legszívesebben a pici babóról pakolnék fel képeket!
Én is tartok a féltékenységtől, ráadásul Roli minden gyereket bánt fizikailag, aki a területére férkőzik, pedig tudja, hogy olyankor rossz. Már nagyon sokszor megbeszéltük vele ezeket a dolgokat, de figyelni kell ha más babatársaságban vagyunk. Pl. ha hozzáér vki ahhoz mivel játszik kapásból megharapja (nem kicsit, hanem véresre) vagy jól ellöki. Még a 8 éves unokatesójának is nekimegy. Volt olyan hogy más hasonló verekedős gyerkőccel találkozott, akkor egész sokáig piszkálták egymás, mi anyukák meg hagytuk, hagy tapasztalják meg milyen az ha vissza is kapnak.
De szerintem a tesóját imádni és védelmezni fogja. Először azért majd nagyon figyelünk persze.
Egyszerűen nagyon erős nála a természetben az állatoknál jelenlévő érvényesülési ösztön. Új helyeken pl először mindig csendes és felméri a helyzetet.

Ahogy olvasgatlak benneteket, egyikőtök gyerkőce sem ilyen vad...
Azért ha tudtok adjatok nevelési tanácsot.

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Még nem sikerült mindent végigolvasnom, mert pár napig nem voltam, ezért a végén kezdem. Kép

Rena,
Úgy döntöttem, hogy még egyelőre nem veszek testvérfellépőt. Szerintem most még kicsi hozzá Martin (17 hónapos), utána tél jön, akkor úgysem tudjuk használni, aztán majd tavasszal meglátjuk. Lehet, hogy Ti épp akkor fogjátok majd eladni, és akkor megvesszük tőletek. Kép
Most egyelőre úgy gondolom, hogy nem fogunk nagy sétákra menni, ha egyedül vagyok, ha meg el kell intézni valamit, akkor autóval megyünk. Ezért most inkább egy esernyőre csukható babakocsit fogunk venni, mert a miénk nagyon nagy, elég nehezen tudom bekapolni a csomagtartóba. A kicsit meg majd kengurúban viszem, amig elintézem a sürgős dolgokat.
Ha pedig lesz segitségem, akkor majd két babakocsival megyünk.


Cirmike,
Milyen fősulira jártál? Csak mert én is közgázt végeztem. Engem sem zavar, hogy mások mit értek el a szakmában, szerintem is sokkal fontosabb a család, mint a karrier. És minél feljebb jut az ember, annál nehezebb feladnia a karrierjét.
Engem az időjárásváltozás nem annyira visel meg, inkább a nagy kánikula alatt szenvedtem. Sosem voltam egy izzadós tipus, de most szinte folyt rólam a víz éjszakánként és nem tudtam rendesen aludni. Érdekes, hogy az első terhességem alatt vizesedtem én is, most viszont egyáltalán nem.
Úgyhogy én most egész jól vagyok, főleg, hogy már nincs olyan meleg. De azért egyre türelmetlenebb vagyok, és egyre kevésbé van kedvem kimozdulni Martinnal, pedig nagyon igényli. De jövő héten szabin lesz anyukám, már nagyon várom, hogy pihenhessek egy kicsit.
Ja, és na aggódj, nem csak Roli ilyen vad. Sajnos Martin is eléggé akaratos gyerek, és sokszor rosszul érzem magam, amikor elveszi a játékokat másoktól, vagy lelöki őket a bébitaxiról vagy kismotorról. Próbálok ilyenkor rászólni, de úgy látom, hogy hiába. Én is örülök, ha a másik gyerek sem engedi magát, hogy megszokja nem mindig az van, amit ő akar. Lehet, hogy össze kéne eresztenünk őket Rolival. Kép
Martint sem zavarja egyáltalán a korkülönbség. Nemrég egy kb. 6-7 éves kislányt akart lelökni a játszótéren a csúszdáról, mert csak ő szeretett volna menni rajta. Kép
Remélem azért a tesóval nem lesz majd ilyen durva.
Roli egyedül alszik már?
Mi most szoktatjuk Martint az egyedül alvásra, hogy ne érezze majd úgy, hogy a tesó miatt kell külön aludnia. Meglepően jól sikerült, jobban alszik, mint amikor még egy szobában aludtunk. Kép
Aztán később nem tudom, hogy lesz, mert csak két szobás a lakásunk, és egy ideig biztos nem merem majd egyedül hagyni őket egy szobában.

Erika,
az albumokat majd később nézem meg, még meg kell irnom néhány elmaradt emailt.

Réka
remka
 
 


Sziasztok lányok!

Hazajöttünk. Kép Már tegnap előtt, csak eddig nem volt lelki erőm írni. Most viszont összeszedtem magam. Nagyon jól esik, hogy picit hiányoztam Nektek. De szerintem nem miattam, hanem Lola miatt állt meg itt (a babaneten) az élet.
Amúgy azért kellett hamarabb hazajönnünk, mert Gábor tegnap délután indult Monacoba, és tegnap előtt ki kellett mosni neki a ruhákat, tegnap meg ingeket kellett vasalnom, hogy legyen mit felvennie.
A nyaralás jól sikerült, bár az odaút elég húzós volt, nagyon meleg volt a kocsiba, a Gergő miatt meg nem mertük nagyon lehúzni az ablakot.
Első nap, mikor Badacsonyba értünk, délután lementünk a strandra, a Gergő eléggé fázott a vízben, de a járgánya, amit akkor kapott, nagyon tetszett neki. Vettünk neki egy olyan úszógumi szerűt, amibe bele lehet ülni, és a lába belelóg a vízbe (na, biztosan tudjátok, miről hablatyolok). Kisutó formájú, és elöl még kapaszkodó is van rajta. Na, az nagyon tetszett neki. A vízben viszont nagyon fázott, de nem akart kijönni. Csapkodta a kezével a vizet, de rutinos gyerek lévén már előre becsukta a szemét. Kép Nagyon élvezte.
Viszont este az alvásnál voltak gondjai, mert a szomszédok késő éjjel is hangosan "bazmegoltak", és elég meleg is volt. Mi az első este rábíztuk Gergőt a "házinénire" (mikor már elaludt), mert most vannak a bornapok, és kimentünk a tópartra, a színpadhoz, hogy zenét hallgassunk.
Aztán később a Gábor hozott 2 pohár bort (de csak azért mert sör nem volt-ő azt ivott volna). Rólam tudni kell, hogy nem szeretem a bornak még a szagát sem, nem is beszélve a sörről. Szóval kész tények elé állított, és meg kellett innom. Hááát, elég erős volt nekem, aki nagyon ritkán iszok alkoholt. Aztán elmentünk a mólóra romantikázni a sötétben. De szóltam Gábornak, hogy fogja erősen a kezem, nehogy baj legyen. Kép
Végül gond nélkül visszaértünk. A Gergővel sem volt semmi baj, aludt, még mi elvoltunk.
Másnap átmentük Keszthelyre, megnéztük a Festetics Kastélyt. Nagyon szép volt, az volt rossz, hogy nem tudtuk, hogy a falakon kik vannak a képeken. Szóval lehet, hogy jobb lett volna, ha csoporttal megyünk be, és van tárlatvezető, aki elmondja a fontosabb tudnivalókat. Az meg azért nem lett volna jobb, mert így a saját tempónkban tudtunk menni, mert a Gergő nagyon nyüglődött. A végére alig bírt magával, néhány termet ki is kellett hagynunk. Viszont volt egy alaksori kápolna szerűség, ahová pénzt lehetett ledobni, adtunk a Gergőnek is, had dobjon ő is, az nagyon tetszett neki. 3 db 50 Ft-ost dobott le, és még akart. Kép
A belépőnk érvényes lett volna egy trófea kiállításra is, de azt már nem tudtuk megnézni, mert a Gergő nagyon fáradt volt. Elmentünk, hogy ebédelünk. A lényeg az, hogy 10 percet ültünk kint a teraszont, mert bent nem volt hely, mirt kijött a pincér. Aztán meg elég rendesen beszólt, és eljöttünk. A Gábor nagyon kiakadt, mert ő gyakran ebédel ott, és eddig semmi baj nem volt. Ja, amúgy a pincér a Gergő miatt kötött belénk.
Végül Badacsony felé megálltunk egy Interspar-nál, és vettünk pizzaszeleteket. A kocsiban próbáltam etetni Gergőt, képzelhetitek, hogy néztem ki, nyakig pizzaszószosan, ráadásul nem is ízlett neki, pedig sonkás volt.
Hazáig nem hagyhattam aludni a kocsiban, mert a kiszállásnál úgy is felébred, és akkor nem aludt volna délután. Ismerem, ő sajna ilyen. Mikor a szállásra értünk, egyből letettük aludni. Délután megint a strandra mentünk. Még jobban tetszett neki a pancsolás, mint előző nap. Kép Csináltunk képeket is, csak sajna a normál fényképezőt vittük. A digitális itthon maradt. Kép
Nem baj, majd, ha személyesen találkozunk, megmutatom őket. Remélem, sikerültek. Kedden este indultunk haza, 22 óra után picivel értünk haza, másnap 9-ig aludtunk Kép. Szóval ennyi volt a nyaralás. Rövid, de tartalmas. Már csak abban bízom, hogy ezen a nyáron még talán le fogunk tudni menni pár napra.

Erika!
A babakocsicipelést ne is említsd, mi a 8.-on lakunk, és laknak itt olyan "kedves" emberek, akik ki szokták akasztani a liftet. Nemrég volt, hogy apa sem volt itthon, és gyalog kellett felhoznom a babakocsiban a Gergőt. Azt hittem egy párszor, hogy összeesek. Nagyon mérges voltam.
Azóta hál' istennek még nem volt hasonló eset, de igazából bármikor lehet. Kép

Reni!
Köszi szépen a választ! Szerintem is teljesen igazad van. Viszont az tény, hogy saját erőből nem fogunk tudni családi házat venni.
Mostanában viszont azt veszem észre, hogy a Gábor egyre többet foglalkozik a Gergővel. És nem is kell érte szólnom.
Ha pedig útban lenne a második pici, az anyósom biztosan bevállalná a Gergőt, ha vizsgálatra kell mennem.

Képzeljétek csajok 12-én kezdem a jogsit, akkor megyek először kreszre. Van valami tapasztalatotok ez ügyben? Vagy valami hasznos tanács inkább?
Én picit tartok a dologtól, bár nem az elmélet, inkább a gyakorlat aggaszt. Kép

Most megyek, mert elég hosszúra sikerült már ez a hozzászólás!
Nagy pocisok! Kitartás! Több idő van mögöttetek, mint előttetek! És most legalább a melegtől nem kell szenvednetek! Kép


Sziasztok
Melinda
oslany
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?