Új privát üzeneted érkezett!

Szia Christinbaba!

Akkor ezek szerint együtt járunk tanfolyamra... Én lehet a következőt kihagyom, egy szülésen már túl vagyokKép
A múltkori óránál is másra számítottam, mert azt reméltem a pszichológusnő beszél majd a terhesség alatti, meg szülés utáni dolgokról is. Ehelyett majdnem elaludtam a relaxáció alattKép, persze a légzéstechnika is nagyon hasznos volt.
Amúgy most 27 hetes vagyok, és tutira ott fogok szülni, de hogy kinél...?

Andi
andreat
 
 


Szió Andreat!

...hát én ha ajánlhatok neked dokit,akkor a Szécsényit ajánlom.Mindenki csak dicséri,meg én is hozzá járok.Aug. elején megyek vissza hozzá.s én már 32 hetes vagyok,lassan 33 (csüt.)
..én meg azért gondolkodom,hogy elmenjek e,mert nem bírom nézni az ilyeneket,s milyen ciki ha elfordítom a fejem Kép
Szóval ha el is megyek közel ülök az ajtóhoz Kép)
Amúgy én is majdnem elaludtam Kép)

üdv:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Szió Andreat!

..én ha ajánlhatok neked dokit,akkor a Szécsényit ajánlanám.Mindenki csak dicséri,s én is hozzá járok. Kép
már 32 hetes vagyok ill. lassan 33 (csüt.)
Azért gondolkodom én is,hogy elmenjek e,mert nem bírom az ilyeneket,az meg milyen ciki ha elfordítom a fejem :D
Ha elmegyek az ajtóhoz közel ülök az tuti :D
Múltkor meg én is majdnem elaludtam a relaxáció közben :D
üdv:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 

 
 

na ez jól elment kétszer... Kép
nem direkt volt...

KépKép
christinbaba
 
 


Sziasztok !
Keresnék egy megbízható dokit, akihez a kórházba (tehát nem a magánrendelőjébe)lehet menni vizsgálatokra és nem azt nézi, hogy adok borítokot, vagy sem Kép
Egyébként én is Kaális vagyok, túl az első -méhenkívülivel végződött- lombikkal. A műtétet végző dokimmal nem vagyok megelégedve és ezért váltanék.

mniki
 
 


Szia Christinbaba!

Köszi a dokitippet! A szécsényi hol rendel, és mennyiért?
Niki!
Nem irígyellek, én is több dokit kipróbáltam már, de pénz nélkül egyik sem vált be. Én úgy vagyok vele, hogy annál szülök, aki benn lesz, de nálad nyilván nem mindegy, milyen lesz a "bánásmód".
Andi
andreat
 
 


Sziasztok!

Niki neked is csak a Szécsényit tudom ajánlani,nagyon jó doki....rendel az egészségházban is,meg a kórházban szokott ügyeletes lenni.én is oda járok be hozzá inkább.
Ha a kerületben laksz akkor amúgyis ide tartozol.nem kell fizetni érte.
én se szoktam.....

üdv:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Helló!

Merre van az az egészségház, én ugyanis vidéken lakom, így nem ismerős... A kórház esetleg nekem is jó lenne, meg tudod mondani, ott mikor érhető el? És a szülésért mennyit kér?

Andi
andreat
 
 


Christinbaba : nem a kerületben lakok, sőt, még csak nem is Pesten. De elvileg az ember bárhova mehet taj kártyával, vagy nem ??? Körzetileg talán a Mester utcai (IX.ker) intézetbe tartozik Gyál, de én pl. járok a kispesti SZTK-ba is - gégészetre - Kép

A Szécsényi tarifájáról lehet tudni valamit (ha úgy alakul) + milyen idős pali ?

mniki
 
 


Sziasztok Andreat és Mniki!
Andreat,akkor neked mindenképp a kórház a jó.Fel kell hívni őket,hogy mikor ügyeletes a Szécsényi ott(én is csak így tudom) Tel:432-7720 annyit tudok,hogy most szabin van,s aug. elején lesz megint,akkor megyek én is hozzá.
Van a tanfolyamon egy lány aki szintén nem ide tartozik,de hozzá jár,s ő mintha azt mondta volna,hogy neki nem lényeg a boríték,akkor is rendes,de ha már így rákérdezett,akkor 50 kb.
Azt,hogy a terhesgondozásért kell e fizetni nem tudom(megkérdezem majd azt a lányt).
Mniki nem öreg,s nem is fiatal a doki,nem tudom mennyi lehet...
Egyébként van magánrendelője is,de szerintem felesleges oda menni hozzá.Jó a kórház.
S tényleg szabad orvos választás van....

hétfőn tanfolyam?

üdv:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Köszi Krisztina az infókat, nekem is aug elején kell újból mennem, lehet megpróbálom a Szécsényit.
Én eddig különben a Dán dr-hoz jártam, aki aránylag normális doki. A múltkor viszont megkérdeztem tőle, hogy ha nála szeretnék szülni, akkor mennyi a rendelés, meg ilyenek, de semmi konkrétat nem nyögött ki, teljesen összezavart.
Mostmár lövésem sincs, kinél szüljek. Vagy egyáltalán legyen e fogadott dokim, vagy csak szülésznő?! Hátha megszülök fél óra alattKép és akkor nem lenne értelme...
Amúgy ebben a kórházban én már szültem, és senkit nem hallottam egyik dokiról sem panaszkodni.
Én most nem megyek tanfolyamra, sem a tornára...
andreat
 
 


Christinbaba : köszönöm szépen Kép

mniki
 
 


Andreat,én a Nyitrayt kérdeztem,hogy vállal e szülést,s ő egyből azt mondta,persze...de ha nem éppen ő az ügyeletes 50-60e.....
Mikor megkérdeztem a Szécsényit,hogy elvállal e ,csak annyit mondott,hogy persze!!!!!
Egyébként nálunk ő "családorvos" Anyukám is hozzá jár,tesóm már szült nála,meg ő is műti,mert szegényt ki kell pakolni Kép

Szóval ennyit a dokikról Kép

KépKép
christinbaba
 
 


Szia Cristinbaba!
Nem tudtam megálni, hogy ne regisztráltassam magam, mert nagyon megfogott a picurról az UH felvétel és ezt el szerettem volna mondani.Tök szupi.

Én eddig a babaszobába voltam csak,és a párom találta meg tegnap ezt az oldalt,csak akkor nem volt időm írni.

Július végére vagyok kiírva,és nekünk kislányunk lesz.Mi nem csináltattunk 4D-s képet,mert soha nem jött össsze,és most már nemsokára úgy is velünk lesz a pici.
Most a 37. hétben vagyunk,közel a vége.Tegnap már bepakoltam a cuccainkat a kórházba,most már csak menni kell.
Olvasgatom tovább, hogy mikről dumcsiztatok eddig,de lehet, hogy még írni fogok.
Mégegyszer gratulálok a babócihoz.

Üdv.>Andrew
andrew
 
 


Szia Mindenkinek!
Ma léptem be elöször erre az oldalra.
Én a 17.ker.-be lakom,és a Bajcsyba fogok szülni a hónap végén.Most 37.hét végén vagyunk.
Esetleg ismeri valaki a Kardos Gábor,vagy a Sulyok Csaba nevü dokikat,mind a ketten szülész-nőgyógyászok.A Kardos az orvosom.
Mi a tapasztalatotok a Bajcsyról,jó kórház?
Ha minden igaz a napokban fogunk bemenni megnézni a szülőszobát,nagyon kiváncsi vagyok .
Mégegyszer üdvözlök mindenkit!
Andrew
andrew
 
 


Szió Andrew!

Köszönöm a gratulációt Kép ....azóta csináltunk már másik 4Dset.most a 33.héten.Már sokkal nagyobb a baba.olyan édessss! Kép
Mi csak majd fogunk a 17.kerbe költözni...folyamatban van a dolog.
Hallottam már a Kardosról is,meg a Sulyok már csinált nekem Uht.Kardos csak magánban rendel a 17.kerben.nem?
S nekem a Sulyok nem szimpi egyáltalán.
A Bajcsyra azt mondják nem jó kórház,viszont a szülészetet szépen megcsinálták...az jó. Kép s nekünk ez a lényeg Kép(www.bajcsyszul.hu )

üdv:Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Szióka!
Sulyokkal egyszer találkoztunk, amikor a Bajcsyba mentünk be hozzá UH-s. felvételre,megmondom őszintén, hogy nem volt valami szimpi.A Kardos dokinak igen van magánrendelője itt a ker.-be,de ő rendel a Bajcsyba is lehet,hogy oda kellett volna járnom, mert ez anyagilag így a végefelé elég húzós.
Nem beszélve a Kardos tarifájáról,amit a szülésért kell neki fizetni.

18.-án hétfőn megyünk vizsgálatra,akkorra már tuti, hogy több lesz a baba, mint 3000gramm,mert kéthete 2800gramm volt a súlya.
Múlthéten voltunk elöszőr szívhangvizsgálaton is,nagyon nagy élmény volt.Pont akkor volt az a rossz idő,és néha megijedtem a dörgéstől,és azt a gép is jelezte, hogy a baba is feszültebb lett.

18 hetes volt a pici, amikor azt mondta pont a Sulyok, hogy kislány,így Viviennek szólítottam,majd késöbb a Kardos azt állította, hogy fiú,akkor Olivernek hívtam,majd a végleges verzió, hogy kislány,úgyhogy Viviennek hívom.
Komolyan mondom, az apjának van igaza, hogy az a biztos, amikor már kijött,és meglátjuk, hogy milye is van.
Üdv,Andrew
andrew
 
 


Szió!

A Szécsényinek is van magánrendelője is,de sosem voltam ott...idejárok a kórházba.Semmit nem fizettem még neki....
A Kardosnak konkrét tarifája van?s mennyi,azt elárulod?
18-án hétfőn én is megyek a kórházba,csak én nem dokihoz,hanem a tanfolyamra Kép
Nekem is jó nagy már a babám,bár azt mondják,hogy nem lehet adni ezekre a saccolásokra.Az egyik lánynak 4 kiló fölöttire mondták a babát,s szülte 3250grammal....

Nekem is elsőre kislányt tippeltek..s én mondtam az nem lehet!éreztem,hogy fiú lesz!S az is lesz Kép A 4Dsen megmutatta magát.
Kár,hogy nem mentek olyanra,hihetetlen élmény.Mikor elöször voltunk majdnem elsírtam magam Kép

pusszaa:
Christnbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Szióka!
A Kardosnál 60.000.-a szülés,de hallottam olyat is, hogy valamelyik doki 100.000.-ot is elkér.Komolyan mondom ez nagyon dúrva,nem elég,hogy mennyi mindent kell venni,még a dokinak is fizetni kell.

Hogy bírod a terhességet?Nekem semmi bajom nem volt még,se egy hányás,se egy rosszúllét semmi.Azt mondta a doki, hogy szerencsés vagyok.

Nektek apás szülés lesz?
Andrew
andrew
 
 


Szió!
Nekem azt mondta a férjem nem fizet semmit....mondtam neki azért az nem úgy van.De szerintem a Szécsényi kap 30at már annak is tökre örül Kép meglátjuk......

..én elég jól bírom,azt hiszem én is szerencsés vagyok.nem hánytam én sem,csak majdnem néha Kép)

Apás szülés?...hát azt mondta apa,hogy ő nem akar bejönni,mert szerinte megütné az orvost Kép),meg nem bírja az ilyen kórházi bigyókat(én se).
De azt is mondja,hogy még nem döntötte el!Majd ezt is meglátjuk Kép
s nektek?

üdv:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Szia!
Nekünk tuti, hopgy apás szülés lesz,ezt már az elején tudtuk,csak azt nem tudja még a Zoli, hogy elvágja-e a köldökzsinort,vagy nem.
Mert mindaddig biztos volt abba, hogy elvágja,amíg egyszer meg nem nézettem vele a szülőszoba című műsor egyik adását,és ott meglátta, hogy mi is jön ki abból a köldökzsinorból.
Teljesen elrettent tőle,és azt mondta, hogy ő tuti, hogy nem vágja el.Azóta is bánom, hogy megnézetettem vele azt a jelenetet,de még az is lehet, hogy meggondolja magát,mert az már régen volt.Most ott tartunk, hogy izgulunk, hogy mikor jön el az idő, hogy startoljunk be a kórházba,már a csomagom a babájéval együtt be van készítve,már csak menni kell.

Ti hogyan fogjátok csinállni,mit beszéltetek a pároddal,hogyha megindúl a szülés rögtön szóltok a szülőknek,vagy csak akkor riasztotok mindenkit, hogyha már megszületett a baba.
Mert mi most nagy dillemmába vagyunk,mert jobban szeretnénk a vajúdás alatt még ne legyen ott senki,nem kell, hogy órákon keresztül ott üljön mindenki és várjon,én meg nem akarok azon is idegeskedni, hogy minden rendben van-e odakinnt, meg hogy nem ugrottak-e egymás nyakának a szüleink az idegeskedéstől.De azt sem szeretném, hogy úgy érezzék, hogy megfosztjuk őket az unokájuk megszületésétől.Hiszen a mi kislányunk lesz az első unoka a családban.

Andrew
andrew
 
 


Szia Andrew!

Én már szültem ebben a kórházban, megosztok veled néhány élményemet.
A felvételünk után beültettek a franciaágyas, kádas vajúdóba, ahol kb fél óránként meghallgatta a szívhangot a szülésznő. Amikor épp ráért, jött, borotvált, beöntést csinált. Nem kérdezte, akarom e.Ennyiben aztán ki is merült a segítségnyújtás.
Aztán mivel nem nagyon akartam tágulni, átmentünk a szülőszobára, ahol bekötötték az infúziót. Akkor már jöttek rendesen a fájások, de a kutya nem kérdezte, akarok e kádban vajúdni, vagy mit segítsenek. Aztán megkaptam a labdát, meg a kissámlira is ráültem, de azzal ott is hagytak, hogy ugrándozzak a labdán. Én meg, mint első szülő, nyöszörögve a fájásoktól, épp nem arra gondoltam, hogy rákérdezzek ezekre a dolgokra.
Közben az orvos tágított volna kézzel (ami baromira fáj!), meg nyomattak, holott még nem volt tolófájás.
Végül kb 10 óra vajúdás után, mivel nem haladtunk sehová, megcsászároztak. Közben volt szülésznő váltás, de a következő sem törte magát hogy nekem jobb legyen. A végén mellém tették a babát, de szoptatásról szó sem esett...Kép
Kb ugyanezek a negatív dolgok mondhatók el a csecsemősökről is, a 4 nap alatt 2* mutatták meg a szoptatást, máskülönben kapott a gyerek cukros vizet, meg tápszert.
Amúgy nem fizetős szobában voltam, de a szoba és a mosdó rendben volt.
Ami még nem tetszett: volt olyan, hogy rámszólt a nővér, hogy vigyázzak jobban a lepedőre, mert nem tudják mindennap kicserélni. Az hozzá tartozik, hogy a metszés miatt mozogni alig tudtam, nem még a betétet bugyi nélkül a helyén tartaniKép Különben az első nap csak feküdni tudtam, de szerencsémre épp az ebédosztásnál járt arra egy nővér, aki hozott szívószálat, így tudtam enni néhány korty levest. Máskülönben nem ettem volna semmit.
Hát dióhéjban ennyi. Annyira azért nem volt rossz, mert októberben is ott fogok szülni. Csak legfeljebb okosabb leszek, és kérek segítséget mindenhez.
Mi volt a tanfolyamon Krisztina?

Andi
andreat
 
 


Szia Andreat!
Remélem én nem így fogok járni.
Ha már magánrendelésre járok,otthagyok egy valag pénzt,nagyon remélem,hogy figyellni fognak rám,és a dokim akinél szülni fogok, tesz valamit azért a 60.000.-ért amit neki kell fizetnünk.
Nagyon remélem, hogy ilyen nem csak a mesében van,ahogy én elképzeltem.Hiszen azért is járunk magánrendelésre, hogy több figyelmet fordítsanak rám és a babára.A dokim is rögtön jön be a kórházba,ahogy mi elindulunk.
Te magánrendelésre jártál?
Mondjuk holnap többet fogok tudni az egészről, mert megyünk be a Bajcsyba szülőszobát nézni,és akkor a dokimmal beszéllni fogunk erről,és jól kifaggatom.
Azért köszi,hogy írtál!
Adrew
andrew
 
 


Szia Andrew!

Az én orvosom is a Kardos doktor. Nála szültem az első gyermekemet és most aug 11-re várom a 2-at. Mikor én a fiamat szültem indított volt, mert túlhordtam 2 héttel, és a dokim már az indításnál ott volt, ami annyit jelent, hogy 8-kor már bent volt és végig ott volt velem. Igaz császár lett a vége, de megérte. Én meg vagyok vele elégedve, bár a pénzt én is sokallom.
A csecsemősökről nekem is jó véleményem, de most okosabb leszek, mint az elsőnél voltam.

Judit

Kép[/

Kép[/

Kép
amaryl
 
 


Szióka,de örülök, hogy írtál!
Mint már tudod a Kardos a dokim nekem is,és semmi bajom nincsen vele,hiszen ha lenne, már nem mennék hozzá.Minket arra kért a Kardos, hogy azonnal értesítsük hogyha megindúl a szülés,és ő is elindul a kórházba..Ott lesz a legelejétől.Remélem nem fogunk mi is úgy járni mint az Andreat,remélem jobban oda fognak ránk figyelni.Mondjuk az már megnyugtató számomra, hogy a kezdetektől ott lesz a Kardos velünk.
Mi most 31.-re vagyunk kiírva,és az első babócinkat várjuk.Tegnap voltunk a Kardosnál,képzeld 3500gramm a kisbabánk,egy kicsit meglepődtem,nem gondoltam volna, hogy 2 hét alatt 700grammot hízott a pici,mert 2 hete még csak 2800gramm volt.Jó nagy lesz a kisasszony súlya.Mi holnap megyünk megnézni a szülőszobát este 19.45-re,mert én megszeretném nézni a szülés elött.

Hány ágyas szobába voltál?A pici ott lehetett veled?Tényleg adnak kezdő csomagot kórházba,pelenkát meg ilyeneket?
Mondjuk úgy is viszünk be, csak a barátnőmék kaptak kezdő csomagot,mondjuk ő nem ott szült.

Mi a véleményed a csecsemősökről?
Andrew
andrew
 
 


Cijjasztok!

Andrew ,igen mi úgy fogjuk...meg sok embernek megígértem,hogy küldök smst,ha megyünk a kórházba.Izguljanak csak értem.De a kórházba csak a férjem jön be,meg anyukám,ha éppen nem dolgozik.
A szülésznő azt mondta,hogy egyszerre csak egy van beosztva,s ha éppen többen szülnek egyszerre nem tud mindenkivel foglalkozni...szóval lehet érdemes választani szülésznőt!?
Andreat a tanfolyam tuti volt,megnéztük a filmet,ami után én azt mondtam,hogy neeeemmmm akarom Kép
S utána a szülésznő felvitt s megnéztük a szülőszobákat.Tök sokat beszélgettünk a szülésznővel,ő jó fej volt nagyon.
Negyed nyolcra értem haza Kép

hirtelen ennyi:
üdv:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


....mármint nem tud mindenkinél végig ott lenni a szülésznő....így értettem!

pusszz

KépKép
christinbaba
 
 


Sziasztok!

Én novemberben szültem, császárral, fogadott doki és fogadott szülésznővel, szülésnél minden rendben volt mármint a segítséggel. Sajnos császár lett belőle.
Andi írta a betét próblémát, én Tena hálós nadrágot vettem kb 300 ft volt 2 db, pillanatok alatt megszárad és nagyon jól tartja a betétet, és kényelmes!!! Császárnál kimondottan ajánlom.
Az ápőlónők is rrendesek voltak. A csecsemősökkel nekem is voltak problémáim. Elsőnap segítséget kértem, este rákérdeztem, hogy mi van, sok a baba nem érnek rá, volt a válasz. Minden kórteremben van popsitörlő,a babáknak adnak külön pelust.

további kellemes pocakoskodást
Márti
márti05
 
 


Sziasztok!

Krisztina, olyan szülést láttatok, ami ott volt a kórházban? Esetleg császárt is mutattak?
Az én dokim Dán Pál volt, és bár sima rendelőbe jártam hozzá, a szülés levezetésére megkértem. Õ csak 40 ezret kért, és teljesen normális volt velem. Bár mivel császár volt, rajta kívül ott volt az adjunktus, Polgár doki, meg még vki. Így végül is csak azért volt értelme fizetni, mert utána odafigyelt rám. Különben gyanítom, ha megkérdeznénk egy dokit, ő meg azt mondaná, hogy a szülésznőnek nem érdemes fizetni. Itt legyen okos az ember....
andreat
 
 


Sziasztok!

Andreat nem olyat néztünk...egy angol film volt.Császárt nem láttunk.(szerencsére)
...hát én már nem tudom az egészet,azt se hogy fogadjak e szülésznőt vagy sem?
Márti ti mennyit adtatok a szülésznőnek?elárulod?

üdv:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Mikor én a Márkot szültem akkor még nem volt kész a gyerekágy íg kismamákkal együtt voltam egy 4 ágyas kórteremben és a pici velem volt.
A csecsemősök nem igazán segítenek, 1-2 kivételével. pelenkát, törlőkendőt, alkoholt ilyeneket adnak.

Andrew!

Én a mérésre nem adok, mert csak akkor bizti a súlya mikor kibújik. Én nekem a Mákot szülés előtt 1 héttel 3700-re saccolták és 4150-el született. Most meg nagyobb babára számítok, de remélem hogy nem lesz nagyobbKép

Kép[/

Kép[/

Kép
amaryl
 
 


Amaryl!
Ahogy a nemére is igaz, úgy a súlyára is, hogyha majd megszületik akkor fogunk mindent pontosan megtudni.Mikor mész legközelebb a Kardoshoz,mert lehet, hogy összefutunk, mert én most megyek csütörtökön,és jövőhét kedden és csütörtökön is.Az is lehet, hogy már találkoztunk.Mi a csecsemősökről a véleményed?

Lányok!
Légyszi mondjátok el, hogy milyen fájdalomcsillapítót kértetek/fogtok kérni,mert nekem egyik sem szimpi,mindegyikkel szemben vannak fenntartásaim.Egyszerűen nem jutok egyről a kettőre ebben a témában.

Az is érdekelne, hogy milyen fajta popsitörlőkendőt ajánlotok, melyik a legjobb, mert ma megyünk el venni a DM-be.

Köszi,Andrew
andrew
 
 


Sziasztok!!

Andrew
popsitörlő Bübchen, kék színű csomagolásban van, eddig csak a Megatoysba kaptam, nekem ez a legszimpibb, az ára sem horror a többihez képest, ha db-ra nézed mert több van benne mint pl a Jhonsonsban.
Én gerinc érzéstelenítést kaptam szüléshez és a császárhoz is. Szerintem megéri, gyorsítja a folyamatot és nem fáradsz el a végére annyira a fájástól.

Márti
márti05
 
 


Sziasztok!

Andrew,én asszem semmilyet,ill. ha mégis akkor a szuri izomba.
Ugyanis ebben a kórházban ezt alkalmazzák,meg a gerincest.A gerincest előre megkell beszélni a dokiddal,s időközben nem gondolhatod meg magad.....
s amúgy a szülésznők sem ajánlják egyáltalán!megkérdeztem eddig mindegyiket,akivel taliztam.

üdv:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Szia Andrew!

Én hétfőn megyek nst-re, és elsején megyek vizsgálatra, utána 10-én pedig be a kórházba. Lehet hogy már találkoztunkKép Én általában csütörtökön jártam hozzá este fele.

Én mikor szültem akkor csak injekciót kaptam fájdalomcsillapításra. De nem igazán használt.

A csecsemősökről meg írtam az elöző hozzászólásomban.
egyébként szép kis súlya lesz a picidnekKép

Kép[/

Kép[/

Kép
amaryl
 
 


Sziasztok!

Epid.érzéstelenítés áll hozzám a legmesszebb,azt szerintem tuti, hogy nem fogok kérni.

Christinbaba!
Milyen az a szuri izomba?Ugye nem olyan,amitől érzéketlen leszel deréktól lefelé!?

Márti05!

Megatoysba még nem voltam,azt sem tudom, hogy hozzánk hol van a legközelebb ilyen üzlet.
Hüvelyi szüléshez is epid. érzéstelenítést kértél?Nem féltél, hogy rossz helyre adják be,és akkor kész a baj?Nem volt rossz, hogy nem éreztél semmit a szülésből,a fájások erősségáéből?

Tegnap kellemes meglepetés ért,bementünk a Kardos dokimhoz a Bajcsyba,és megnéztük a szülőszobákat.
Majd hanyatt dobtam magam,három szülőszoba van,mind a három nagyon tuti, mindeggyik más színü,szép színesek a szobák,nagyon otthonos az egész,nekünk nagyon bejött.Azt mondták, hogy lehet majd választani, hogy melyik szobába szeretnénk szülni.És ami még tetszett, hogy ezekbe a szobákba is történik a vajúdás,utánna pedig a szülés is.Csak hogyha császárra kerülne a sor,akkor visznek át a műtőbe.
Annyira megnyugodtam, mert nem ilyennek képzeltem el ezt az egészet.

Megnézhettük a kórtermeket is.Van 1db egyágyas fizetős szoba,az 9000.-/éj,és van 2db.kétágyas,az pedig 4000.-/éj.És van még ami nem fizetős szoba,van kétágyas,és még nem tudom milyenek, mert nem mentünk azokba be.

Nekem tetszett a kétágyas fizetős, és a kétágyas nem fizetős is.Az egyágyas fizetős szobát sokallom.A fizetős szobák nagyon otthonosak,semmi kifogásom nincsen velük, csak lehetnének olcsóbbak is.
Rákérdeztünk, hogy a pici meddig lehet velem, azt mondták, hogy állandóan velem lehet már,csak egy párszor elviszik vizsgálatokra, de viszahozzák.

Röviden ennyit.

Amaryl!

Mi hétfőn 17.00.-ra megyünk szívhangra,és csüt.15.00.-ra ugyan csak szívhangra,és Aug.2.án,hogyha addig nem indúl meg a szülés,mert 31.-re vagyok kiírva,akkor pedig 11.30.-ra megyünk megbeszéllni, hogy melyik napon megyek befeküdnöm a kórházba.
Már 10.-én befekszel a kórházba?Te 11.-re vagy kiírva,és elötte egy nappal már befekszel a kórházba,én pedig 31.-re vagyok kiírva,és aug.2.-án beszélljük meg, hogy mikor feküdjek be,ez jó.
Akár hogy is számolom,a kórházba sem fogunk találkozni.Habár ki tudja.
Nemsokára jön a párom,15.00-ra szívhangra megyünk.

Mindenkinek puszi,és köszi, hogy írtatok!!!
Andrew/Andi/
andrew
 
 


Sziaztok lányok!,írtam egy hosszú levelet nektek, és nem jelent meg, ki vagyok teljesen akadva.Kiváncsi vagyok, hogy ez a levél megjelenik-e!
Majd megírom mégegyszer,csak most már nekiálltam főzni.
Dióhélyban elmondom, hogy miről írtam az előző levelemben.

-Tegnap voltunk megnézni a szülőszobát,nagyon tetszett.
-Epid.érzéstelenítéstől nagyon tartok, azt nem hiszem, hogy fogok kérni
Meg még rengeteg mindent írtam.Ezt nem hiszem el, hogy eltünt az előző levelem.
Na mindegy,ha hazajöttünk írok.
Andrew
andrew
 
 


Andrew!

Hétfőn 18.00-ra megyek nst-re. 10-én nem befekvésre megyek a kórházba, hanem vizsgálatra ha még akkor egyben leszek. Remélem hogy nemKép
Én a kiírt időpont után 1 hétre kellett befeküdnöm a Márkkal és 1 hétre rá született meg.

Én a sárga színű szobában voltam míg vajúdtam, aztán bekerültem a műtőbe és a bordó színűbe vittek vissza megfigyelésre.

Nem tudsz feltenni képet? Hátha találkozunk a kórházban, sose lehet tudniKép

Rólam itt találsz képet: http://www.babanet.hu/album/main.php?album=1899

Judit

Kép[/

Kép[/

Kép
amaryl
 
 


Sziasztok!Még is megjelent a levelem, csak nagyon lassan.

Amaryl!

Most vacsizunk,és utánna teszünk föl képeket,a mai napról is.Mindjárt jövünk!
andrew
 
 


Ez a kép ma készült a szívhangvizsgálaton!
AndrewKép
andrew
 
 


Az elfoglalt kismama!Kép
andrew
 
 


Sziasztok!!

Andi
epidurált csak bizonyos időben kaphatsz, a végére mire nagyon fontos, hogy érezd a fájásokat nem kapsz, tehát a középső szakaszban jól elvoltam nélküle, a kutyának sem hiányzot.
Mivel aki szúrt azzal előtte egyeztetnem kellett így ismertem már és iszonyatosan szipi volt, ráadásul sok jót hallottam róla.
A császárnál volt érdekes mert, mert akkor ugye másikat kaptam és nem éreztem deréktól lefelé semmit sem, fura volt látni a lábam és közben nem érezni, hogy mozgatom.
Megatoys a Soroksári úton van.
Szülőszoba, persze választhatsz, hogy melyikbe szeretnél szülni, csak 1 a gond ha pont az foglalt. Én szerencsés voltam mert én nyitottam a sort így volt választási lehetőségem bőven. Én láttam itt a neten képet róla, de élőben is nagy élmény volt amikor megnéztük apával, és szülni is jó volt benne. Ezek után méginkább nem értem azokat akik otthon akarnak szülni.
Szobák, én a 2 ágyas nem fizetősban voltam.
A babák ténylag folyamatosan kinn vannak, sőt nekem úgy tünt inkább adják ki mint foglalkoznak velük bent.
Akkor már nagyon a finisbe vagy.
Nem félsz? Ha igen akkor mitől?

Márti
márti05
 
 


Sziasztok!

Andrew az nem az...ezt nem kell előre megbeszélni a dokival.

Amúgy a fizetős egyágyas szerintem is drága,viszont ottaludhat veled bárki Kép

a szülőszobák szerintem is nagyon tutik,s eddig az volt a férjem baja,hogy utálja a kórházakat....na ezek a szobák olyanok,mintha otthon lennénk....de szerintem én fogom őt kiküldeni!Meglátjuk!

üdv:
Christinbaba

üdv:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Sziasztok!

Andrew: Nekem is a Kardos doki az orvosom és két gyerekemet szültem nála. ÉN is nagyon meg vagyok vele elégedve, szerintem nagyon jó orvos és mindenben lehet rá számítani. Én Szigethalmon lakom és én is egyböl szoltam neki amikor megindult a szülés, egyszerre indultunk és kb 10 perc különbséggel értünk be. Nagyon segítőkész volt végig. a szülés alatt végig velünk volt, nem vizsgált agyonra, de pl ő is maszírozta a derekam, ki sem ment a szobából. és szülés után is mindennap bejött hozzám. szóval nem fogod szerintem megbánni hogy nála szülsz. Én a franciaágyas szobában szültem, és ott is vajúdtam, igaz én a kádat nem próbáltam ki mert arra nem volt idő, de a labdát igen és a bordásfalat is. nekem megmutattak mindet. Volt fogadott szülésznőm (Sipos Erzsi) akivel szintén nagyon megvoltm elégedve, nagyon rendes volt a terhesség alatt is, többször bejött akkor is pl nst -t csinálni mikor ő nem dolgozott. és szülés után is sokszor meglátogatott. szóval én őt is merem ajánlani mindenkinek, aki szülésznőt akar választani.

A csecsemősök nagyjából normálisak voltak, egyszer kapot Réka tápszert de akkor szóltam hogy ne adjanak neki. éjszakára is veled lehet a baba ha szeretnéd. nekem jöttek segíteni, szoptatásban is. de az a tapasztalatom hogy indenképpen érdemes szólni nekik ha valami gondotok van mert akkor segítőkészebbek.


MOst hírtelen ennyi jutott eszembe.

Judit ha nem találkoznánk a cheten akkor ide írok inkább, valahogy mostanában nem nagyon akaródzik odamenni. Vigyázz magadra.


Chrisztin: te is vigyázz magadra. Miket vásároltatok már? és még mit kell venni?


Most mennem kell

Jó éjt nektek

GAbi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Szia Gabi!

Megkérdezhetem,hogy mennyit adtatok a szülésznőnek?
Vásárlás?...csak a ruhákat vettük meg,sajna apa annyira babonás,hogy azt mondta nem kell babacucc,amíg nincs baba....ő inkább rohangál az utolsó két napban...
persze,amit tudok úgyis megveszek Kép

üdv:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Szia Gabi!

Tervbe vettem, hogy most hétvégén elmennénk hozzátok, de anyós kitalálta, hogy a másik szobát is fessük kiKép pedig már nagyon akarodzik menni.
Na majd ha megszültemKép
Szerinted jelent vmit, hogy néha belenyilall a szeméremcsontomba?

Andrew!

Szerintem már találkoztunk, mert nagyon ismerős az arcodKép

Judit

Kép[/

Kép[/

Kép
amaryl
 
 


Christin: én az Erzsinek 20 ezret adtam, azért mert nagyon sokszor akkor is bejött amikor nem is dolgozott. Meg aztán amikor megszültem akkor is nagyon sokszor látogatott. még akkor is amikor nem kellett volna bejönnie, pedig Isaszegen lakik. Vissza is akarta adni. Szóval kb 10-20 között szoktak adni.

Judit? Ez a hétvége nekünk sem lett volna jó, mert megyünk Sanyiékhoz szombaton. Vasárnap meg vendégek jönnek.
Jövőhéten meg a kisház alapját csináljuk. azután meg Balatonra megyünk. szóval sajnos marad a szülés után. úgy is jó ha mi megyünk meg az is ha ti jöttök. Szerintem illeszkedik be a buksija és azért nyilalgat. Ilyen nekem is volt, alig bírtam menni néha.

Hogy birod ezt a meleget? a hétre nagyon meleget mondtak.
Már előre sajnállak.

Na megyíek.

GAbi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Cyasztok lányok Kép

Jó rég írtam ideKép sorry mindenkitől szégyenlem is magam érte h titeket is elhanyagoltalak.

Cbaba :

alig várom hogy végre ideköltözzetek lesz végre társaságom mert már nagyon unatkozom ám.Kép) végre történk vmi érdekes is.


Andrew nekem is nagyon ismerős vagy csak még nem tudom honnanKép de majd rájövök.

Ígérem sűrűbben fogtok itt látni

puszahhhh


Amaryl:

rem jól vagy és minden oks veletekKép


Tünde1Kép)Kép)Kép)Kép)
szonja_anyu
 
 


Tünde cijjaaa!

Ma megyek beadni a hiteles papírokat....de tuti már csak baba után költözünk Kép
Sajna nem jött össze másképp Kép

pusszza:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


sziasztok!

Nagyon eltűntetek.

Tünde!
Szonja jó nagy lehet már? Miket csinál már?

Jól vagyunk, csak most egy kicsit aggódalommal teli élettel.

Most nagyon nem lenne jó, ha beindulna a szülés, pedig most már bármikor várható.
Párom nagymamája ma kórházba került nem vmi fényes eredménnyel és nem lenne így jó szülni menni, de hát ez van sajnos ilyen az életKép

Andrew!

Nagyon el vagy tűnve, talán csak nem megszültél?

Judit

Kép[/

Kép[/

Kép
amaryl
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?